בלוג מתחדשת בלי חיתולים

אמא_מתחדשת*
הצטרפות: 09 ספטמבר 2003, 22:36
דף אישי: הדף האישי של אמא_מתחדשת*

בלוג מתחדשת בלי חיתולים

שליחה על ידי אמא_מתחדשת* »

אצלינו הקטע של בלי חיתולים הוא לא כל הזמן. דווקא ניסיתי לפני כחודשיים והמתוקון היה ערום כמעט כל היום. עם קקי די הצלחתי - אם כי היו פיספוסים- אבל פיפי... בו נגיד שהבית אני והסביבה היינו די רטובים והוא התחיל להראות התנגדות לעניין. חוץ מזה שאצלינו כבר לא כ"כ חם אז החזרתי את החיתול ואני מפשפשת אותו כשהוא מתעורר משינה או כשאני מרגישה שהוא צריך. מה שכן כל בוקר הוא עושה גם פיפי וגם קקי (אם יש לו) בקערה שמחכה לנו ליד המזרון ובשנת צהרים אנחנו הרבה פעמים הולכים לישון ערומים.
רציתי לשאול את מי שמפשפש גם בלילה: מוקדם בבוקר המתוקון מתחיל להתהפך בשנתו ונראה לי שהוא צריך לשחרר, אבל לפעמים אם אני לוקחת אותו לפשפוש לפני שהוא התעורר לחלוטין הוא בוכה ומתנגד. מצד שני אם לא אקח אותו לפשפוש הוא יתהפך על משכבו במון זמן... וברור שזה מציק לו . או במיקרים אחרים הוא מסכים לפשפש ואז נהיה עירני לגמרי למרות ששנת הלילה לא נגמרה (טוב אולי לא נגמרה לאמא...)אז איך אתם עושים את הפשפושים של הלילה והמוקדמים בבוקר כשכולנו מנומנים? חוץ מזה רציתי לשאול על "בלי חיתולים" וחורף. אצלינו כבר לא כ"כ חם במיוחד והמתוקון לומד עכשיו לזחול ומקפיד לרדת מהשטיח במהירות האפשרית והרצפה קרה.....
אמא_מתחדשת*

בלוג מתחדשת בלי חיתולים

לגבי הזחילה , הוא ממש בשלבים ראשונים, וזה אומר כל הגוף על הרצפה, ומאחר והוא מאוד סקרן ולכן תמיד מוצא משהו מעניין מחוץ לשטיח, מרגיש לי כאילו הוא "ישכח את עצמו" ולא יגיד לי שקר לו. (במחשבה שניה זו הרגשה מאוד פולנית:-) לגבי הבוקר - האמת שבבקרים שהוא לא נהיה ערני אנחנו ממשיכים לישון עד 9-10 (עם הפסקות משחק קצרות)
אמא_מתחדשת*

בלוג מתחדשת בלי חיתולים

מחויות החג - היינו בארוע משפחתי רב נוכחים אצל משפחתו של בן זוגי. בדיוק לפני שעמדנו לעזוב (חיכיתי לזה...) הרגשתי שבני צריך קקי (אנחנו בלי חיתולים חלקי - אבל קקי אני מפספסת לאיטים רחוקות מאוד...) חשבתי לגשת איתו לשירותים אבל לא ריציתי ליצור דיון על תינוק בן 5 חודשים שהולך לשירותים (אני מספיק "מוזרה" ומספקת להם גם ככה הרבה נושאי שיחה) אז חשבתי לי לא נורא ... מקסימום יעשה בחיתול. נסענו כ 20 דקות והגענו לאחותה של סבתי . - אני מכל ההתרחשויות שכחתי כבר את עניין הקקי. המתוקון היה חסר שקט, קצת קוטר - חשבתי שהוא עייף ונמאס לא ממשפחות וחדרים מלאי אנשים... ופתאום אחרי כ 15 דקות נעשה שקט וחמוד ואז שמנו לב שהוא עשה קקי. בקיצור גיליתי שהוא מתאפק ומחכה לי שאני אעזור לו. זה מאוד שימח אותי ונתן לי זריקת עידוד להיות יותר קשובה ובפעם הבאה אני כן אתן לכל "הנשמות הטובות" נושא שיחה חדש....
אמא_מתחדשת*

בלוג מתחדשת בלי חיתולים

הצעה ללילות הקרים. ניסיתי את זה ב 2 הלילות האחרונים. אני פורשת ,במקום מגבת, שמיכת פליז (אפשר לקנות אחת גדולה ולחתוך לגודל הרצוי ואז יש כמה חתיכות) הפליז גם מחמם וגם לא נהייה ספוג במקרה של הרטבה.
הילד שלי זז הרבה בלילה, אז אין לי את האופציה של לכסות את הטוסיק בחיתול - תוך 3 דקות החיתול בצד. לכן אני או מתכסה איתו קרוב קרוב, או כשהוא ישן עמוק ולא זז הרבה בשמיכה עבה לילדים שהיא עדיין מאוד גדולה והוא לא מתגלגל החוצה ממנה.
מה שכן, לפעמים שהוא עושה פיפי מתוך חצי שינה (לא כל לילה אבל קורה) יש לידי חיתול פלנל וכשהוא מתחיל להתהפך מצד לצד בחוסר נוחיות, אני שמה לו בין הרגליים וככה אם הוא לא מתעורר, אלא עושה פיפי החיתול סופג את הרוב ולא השמיכה/בגדים....
הלילה לא היו לי פיספוסים והייתי מאוד גאה. ב 6 בבוקר הוא התעורר, פשפשתי אותו, הוא סיים (או ככה חשבתי) זחל לאבא, כמו כל בוקר, הצליח להעיר אותו ...ועשה פיפי. לקחתי אותו עוד פעם לפשפוש והיה לו עוד. החמודון התחיל על המיטה אבל התאפק עם ההמשך :-) מה שברור זה בפעם הבאה אני לא אתגאה (לפחות עד שנצא מהמיטה)
אמא_מתחדשת*

בלוג מתחדשת בלי חיתולים

יעל, מאוד אהבתי את מה שכתבת. אני מרגישה שיש בי צורך גדול מאוד ובסיסי לענות על הצרכים שלו. ואני יכולה להגיד ממרום גילנו ה"מתקדם" (חצי שנה) שהצרכים משתנים ואני מנסה להצליח לעקוב אחרי השינויים המהירים.
הלוואי והייתי יודעת על גידול בלי חיתולים ממהתחלה. אני מרגישה כאילו חסר לי הזמן הראשוני, אז באמת ראיתי כל דבר והקרבה הייתה כ"כ גדולה, פיסית ולא פיסית. אנחנו התחלנו (חלקית) בגיל 3 חודשים, יש תקופות שהוא היה יותר ערום ויש שפחות. בשבוע האחרון אנחנו בלי חיתולים בלילה והלילה האחרון היה הראשון בלי אף פיספוס שלי. :-)
יש לי, אני לא מזהה פיפי, כשאני מציעה לו הוא עושה אם יש לו. אני מציעה אחרי השינה, ומידי פעם בהמשך, בעיקר לפי שעון. יש לנו הרבה פיספוסים. אני נותנת לו להיות כמה שיותר בלי חיתול או מכנסיים. היום שמתי לו חיתול בצהרים, הלכנו לטייל הגענו לסטודיו של חברה. פתאום היה לי נדמה שיש לו קקי (פלוץ קטן) הלכתי איתו לשירותים והיה פיפי. חזרנו לחיתול (שהיה יבש לגמרי) הוא נרדם עלי בדרך והמשיך לישון עלי בבית. כשהתעורר קצת דיברנו וצחקנו ורק אז הצעתי לו את הקערה הוא עשה פיפי וקקי - החיתול עדיין היה יבש. נתתי לו להסתובב ערום ודי עסקתי בעיניני שלי. ישבנו בחדר עם שטיחים כי די קר בבית. פתאום שמתי לב לפיספוס קטנטן, הצעתי לו את הקערה והוא עשה. וכל הסיפור הארוך הזה פשוט כי נראה לי שמפריע לו לעשות לא בקערה (חיתול או בלי חיתול) ואני לא מזהה פיפי , כנראה אין לי את הקשב הנחוץ. יש לו צורך, שאני מעודדת ואני לא מצליחה לענות לו :-(
אמא_מתחדשת*

בלוג מתחדשת בלי חיתולים

התלבטויות שעלו לי בימים האחרונים.בגל החום הנוכחי הוא ערום בלי חיתול כמעט 24 שעות ביממה (והאמת שהפיספוסים פוחתים). אבל אני מרגישה שאני לא מזהה מתי הוא צריך, אני מהמרת והוא מנסה, אם יש לו עושה. אני לא נענת לסימון שלו, אלא הוא לשלי - אולי זה יוצר לחץ אצלו?
בימים האחרונים כמעט ולא היה לו קקי, ממש ממש מעט, ומחולק לפעם או פעמיים ביום. ביום שישי בצהרים (אחרי בוקר בלי חיתול) נסענו לארוחת צהרים ארוכה לתוך השקיעה במקום מאוד יפה. מאחר וזה מקום ציבורי (ולי אין אומץ) נריה היה עם חיתול. אחרי זמן מה הוא קיטר - אני פרשתי כעיפות והצעתי מנשא וציצי=מוצץ. הוא קיבל די בשמחה ואז פתאום עשה קקי שנראה כמו קקי של כמה ימים. אולי היה לו קשה לעשות בימים לפני? אולי כי לא הצעתי קערה בזמן? אולי אני סתם דואגת?
ויש לי עוד שאלה שנשמעת לי טיפשית, אבל .... תינוק ערום או בלי חיתול ודשא - מגרד לא נוח או סתם שטויות וזה סבבה.
ואם אני כבר ברצף שאלות, בקרוב בטח יחזור להיות פה קר. ניסיתי בעבר מכנסים בלי חיתול ומצאתי את זה מאוד מסורבל, להוריד לפישפושים, להחליף פיספוסים.... למשהיא יש פתרון יותר פרקטי? ניסיתי גם חיתול + מכנס כדי שלא יהיו פיספוסים רטובים, אבל אז כל פישפוש עוד יותר מסורבל. הילד כבר זוחל על ארבע ומתרוצץ בבית ובימים קרים יש שעות שהרצפה ממש קרה.
באופן כללי, למרות ההתלבטויות, זה הפך להיות חלק מהחיים וטוב לי עם זה. אפילו אבא שלו מנסה לפשפש אותו לפעמים, ולא שם עליו חיתול מיד כשאני עוזבת את החדר. גם אמא שלי היתה פה בסוף שבוע ופישפשה אותו (וחטפה זרם לפרצוף :-)). אפילו סיפרנו על זה כבר להורים של אישי - אני זוכה שם בתואר "העוף המוזר ביותר בעולם" בקלות :-D . קצת השתפכתי, אבל זה המקום היחיד שיש עם מי לדבר על זה, להתייעץ, לשאול ולהתלבט ביחד. תודה לכולכם אני לומדת ממכם המון.
אמא_מתחדשת*

בלוג מתחדשת בלי חיתולים

מעניין אותי איך היחס של האבות לעניין.אצלינו הוא התלהב- שאני אעשה את זה. הוא משוויץ בזה לכל העולם, הוא אומר שזה בגלל שהוא מעמיד אותי במקום ונתן לי הקצבה מאוד קטנה של חיתולים, כדי לחסוך :-D. אבל עד לאחרונה אם הייתי הולכת ליותר מ 10 דקות הוא היה שם חיתול כדי שלא יהיו פיספוסים. או אם הייתי נותנת לו את נריה ערום לידיים היתה לו רתיעה. בזמן האחרון זה חלף והוא אפילו מנסה לפשפש אותו - אבל לוקח מאוד קשה שהילד לא עושה.
אמא_מתחדשת*

בלוג מתחדשת בלי חיתולים

אני משתמשת במנשא סלינג ומוצאת אותו מאוד נוח. אני הולכת כל יום לטיולים פה בישוב עם המנשא ובלי חיתול. עד עכשיו הוא עשה לי פיפי במנשא רק פעם אחת, וזה היה בבית וחוסר הבנה שלי. עוד לא קרה שהוא עשה תוך כדי תנועה, מה שאומר שגם תןך כדי טיול יש מספיק זמן לשלוף אותו משם ולפשפש. לעבודות בית/חצר אני משתמשת במנשא אתיופי או בסלינג על הגב (הילד שלי די גדול ומפותח) אני מפשפשת לפני ההכנסה ועובדת. עד עכשיו לא עשה לי על הגב... בטח זה יקרה מחר רק כי אמרתי.
אמא_מתחדשת*

בלוג מתחדשת בלי חיתולים

הציפלול הקטן כבר כמעט בן 11 חודשים (ממש איש קטן :-)).

אנחנו בלי חיתולים מאוד חלקי. בחורף הוא הוא היה עם חיתול, אבל פושפש בכל קימה מהשינה (הוא התאפק וחיכה עם הפיפי הזה) ורוב הקקי היה בקערה ולא בחיתול.

כחודש חזרנו גם ללישון בלי חיתול (זנחנו לכחודשיים). כדי לא להעיר אתו - אני שמה אותו עלי כשהוא מבקש לינוק, וככה עם הציצי אני מתיישבת ומפשפת אותו מעל הקערה.
דווקא היתה התקדמות והיה רצף לילות ללא פיספוסים וכמה עם פיספוסים לגמרי באשמתי (חשבתי, טוב עכשיו לקום לפשפש - נרדמתי והתעוררתי ומהרטיבות)

הימים החמים האחרונים הוא היה ערום רוב היום. הוא אכן שונא לעשות החיתול, אבל עכשיו שיש אופציה שהיא לא הקערה הוא ממש מביע התנגדות לקערה או לתנוחה בכלל. אני מנסה לפשפש הוא מתנגד זוחל לו משם ומשתין ....או אני יודעת שהוא צריך קקי, מציעה לו קערה הוא מתנגד בתקיפות וכמה רגעים אחרי עושה על השטיח :-(.

בפעם הראשונה שעשה קקי על הרצפה הוא היה כזה חמוד. אני הייתי בחדר השינה והוא בחוץ והוא ישב ליד הקקי וקרא לי וכשהתמהמתי הוא התחיל כמעט לבכות. הוא לא התמרח בזה ולא כלום פשוט חיכה לי. - מאז הוא כבר ניסה להתמרח....

הבן שלי אוהב חידושים ושינויים אז אני מחפשת דרך להפוך את הפשפוש מעניין וכייפי בשבילו - רעיונות יתקבלו בברכה!

רציתי גם להתיעץ בקשר לתגובה כשהוא עושה שלא בקערה. אני לא בחורה שזה מאוד מפריע לה, זה לא מגעיל אותי. כמו כן מאוד חשוב לי לא ליצור לא תחושה קשה בקשר ליציאות שלו אז אני אף פעם לא בטוחה לגבי התגובה. אולי אני צריכה להדגיש יותר שזה לא בסדר ולא כאן עושים? אני אשמח לשמוע איך אתם מגיבים.
אמא_מתחדשת*

בלוג מתחדשת בלי חיתולים

בני בן שנה וחודש ובלי חתולים חלקית ביותר.
תקופות ארוכות הוא ישן בלי חיתול עם מעט פיספוסים שלי. היה לי מאוד חשוב שישן בלי חיתול בשביל איוורור האזור בחורף כשהיה קר מידי פשוט להיות ערום ביום ובעיקר כי הוא פשוט ישן טוב יותר בלי חיתול (במקום התהפכויות והתפתלויות עד עושה פיפי הייתי לוקחת אותו לקערה והוא היה ממשיך לישון בשלווה ושקט)

לפני כשלושה שבועות הוא היה חולה עם חום גבוה וקצת שילשולים. בלילות האלה הוא ישן עם חיתול. (בגלל השילשול, בגלל שגם ככה היה לו קשה להרדם והתעורר בקלות ולא רציתי להפריע את שנתו וגםבגלל שאני היתי סחוטה ולא יכולתי להתמודד עם פישפושי לילה)

מאז לא הצלחתי לחזור לשינה ללא חיתול. או שהוא עושה פיפי בלי פיפס מקדים או אם הוא מראה סימנים שהוא צריך ואני לוקחת אותו לקערה הוא מתחיל בצרחות ובכי היסטרי (שאותו הוא עושה בזמן האחרון כשדברים לא קורים בדיוק כמו שהוא רוצה) הבכי ארוך והוא לא נרגע בקלות. בקיצור נראה לי שנמאס לו. אז בינתיים אני עוזבת את זה בצער רב.

בנוסף ל"צרות" הלילה. הוא היה נוהג לעשות פיפי של בוקר וכמעט כל קקי בקערה (עושה פעמיים ביום). בתקופה האחרונה הוא הפך סרבן. ניסיתי לעבור איתו לשירותים ובאמת לתקופה מסויימת הוא הסכים ועכשיו שוב מסרב. אם אני מספיק עירנית בבוקר אני יוצאת איתו לגינה (אבל לא כל בוקר אני מספיק עירנית לזה).

אני תוהה למה הסרבנות? אינטואיטבית יש לי תחושה שיש לזה קשר לשליטה שהוא רוכש ב"הפעלתי" לפי רצונותיו (ולא לפי צרכיו כמו שהיה עד עכשיו). חלק מהגדילה שלו ופיתוח גבולות העצמי שלו.
אמא_מתחדשת*

בלוג מתחדשת בלי חיתולים

נריה כבר בן שנה ו4 חודשים. אנחנו בלי חיתולים חלקית.
הלילות יבשים לגמרי (כבר כמה חודשים) ואפילו בזמן נסיעות עם חיתול הוא מתאפק ומחכה לעצירה שאוריד את החיתול ואפשפש (הוא חיכה גם 3 שעות - כשלא קלטתי עדיין שהוא מתאפק עם החיתול).
במשך היום בבית הוא ערום רוב הזמן (איזה כייף שקייץ) אין המון פיספוסי פיפי, אבל הם עדיין קיימים. דווקא עם הקקי שעד לא מזמן תמיד זיהיתי יש לנו פיספוסים. למעשה גם אם אני מרגישה שהוא צריך ומציעה לו הוא יסרב ויעשה אח"כ. לשמחתי הוא לא משחק בקקי (טפו טפו טפו) אלא קורה לי מיד שאבוא ואראה שעשה קקי.
מאחר וכל שינוי שיגרה (שינוי הוא דבר שבשיגרה אצלי) משנה אצלו את דפוסי שעות הקקי וכמיות הפעמים ביום אני גם לא תמיד מזהה אם אכן הוא צריך קקי.

בספטמבר הוא יכנס למעון כיוון שאני חייבת למצוא עבודה ולעזור לנו להרים את הראש מעל המים.
אני אנסה לשכנע את צוות המעון להשתתף ולו רק בחלק מהיום עם ה "בלי חיתולים" אבל לא בטוח שתהיה הענות.
עכשיו זה עוד פשוט יחסית כי עוד חם אבל אצלינו באוקטובר נובמבר כבר נהיה קר....

למשהו יש ניסיון עם מקרה דומה? הוא לא ממש גמול מחיתולים מצד שני הוא גם לא ממש "ככול הילדים" .
שליחת תגובה

חזור אל “חיתולים והחלפת חיתולים”