בלוג פתיחת עסק

הגמד_חיוכון*
הצטרפות: 06 יולי 2005, 23:41
דף אישי: הדף האישי של הגמד_חיוכון*

בלוג פתיחת עסק

שליחה על ידי הגמד_חיוכון* »

בוקר טוב, בוקר חדש!

החלטתי לפתוח דף שיתן פלטפורמה לתיאור של מסע לפתיחת עסק, על המשוכות, ההישגים הקטנים, הרעיונות הגדולים.. החלומות והיצירה של יש מאין.
לא ראיתי דף כזה כך שאני מקוה שהדברים יעניינו ויזרימו נקודות מחשבה ודיון בנושא.
אני כרגע נמצאת בשלב הרעיון הראשוני. החלום. וההווה התובעני + האישיות והנושאים שבהם אני מתעסקת איכשהוא מערפלים יום יום את הויז'ן היפה שלי...
כי הרי ההתמודדות עם העשיה למען העסק היא יומיומית וקשה עד מאוד לפעמים, במיוחד לאנשים שמידת הספקות שלהם בעצמם בעיקר והקולות החיצוניים מסביבם מרפים את ידיהם ומרחיקים אותם מהחלום והם נאלצים להילחם בהם יום יום.
אני אחת כזו.. ואני רוצה לספר על המלחמה הפרטית שלי וכל מיני פתרונות ועזרה שמצאתי בתקוה שזה יעניין ויועיל לאחרים/ות.
ובנוסף להציב ולהראות את המטרות לנגד עיני ולקיים כאן סידור עבודה שבועי ומחייב של כל מעשיי בנידון.
תודה על האפשרות.

ובכן...
אני איילת, אני מאיירת בהגדרה, אך לא ממש עסקתי באיור הרבה. יש לי בלוג איור של דברים שעשיתי בכל מיני תקופות, אפשר לראות בדפבית שלי.
כרגע בנוסף לכל מיני תהפוכות בחיי אני מרגישה צורך (אפילו די קיומי p-: ) להשתמש בכישוריי וביצירתיותי למחיה. אני מרגישה שינוי ורוח של פריצת דרך, אך התחושה היא של תקיעות. אני כל הזמן ממשיכה ליצור דברים ויש לי רצון אבל איפשהוא משהו נחסם בצורה קשה מאוד במעשיות ובתרגום לעסק.
אני מאיירת על פיסות עץ, אני נהנית מזה מאוד למרות שלאורך העשיה לא פוסקים הקולות כמו: יופי לך, מי יקנה את זה? מה תעשי עם זה? נו עוד דבר יפה לשים על המדף שאפאחד לא רוצה ולא צריך...
כל זה עם הודאות שמה שיצרתי יפה, מעוצב וראוי. אבל...
לאחרונה קיבלתי כל מיני יעוצים וראיתי כל מיני אפשרויות. הבנתי שלא אוכל להגיע למטרה לבד כנראה ואני חייבת לקבל יעוץ, הכונה והדרכה.
הייתי שמחה לליווי אבל אין לי מימון לנושא הזה ואולי זה טוב. אני חייבת כנראה לפלס את דרכי לבד בעוז..!
אני נמשכת לאנשים שפועלים ללא פחד. הבוסית שלי היא כזו (אני עובדת בחנות יפה), ואני לומדת ממנה ומקשיבה לה.
המנגנון הזה הוא חשוב לאין ערוך בצעידה בטוחה ודבקות במטרה כשמתחילים דבר חדש.
תמיד יש אנשים מסביבי שאומרים נו מה הבעיה, תירשמי פה תירשמי שם ותתחילי! יש אטסי, יש מרמלדה מרקט, תמכרי לחברים, תעשי הרבה קודם ותמכרי. לא, תתחילי קודם במס הכנסה, תפתחי תיק ותתארגני ויאללה...
אז זהו שאין יאללה.. אני עד עכשיו מחפשת את היאללה. חסרה לי כנראה תכונת היאללה התנופה הזו! וברגע שמישהו אומר לי יאללה אני מקבלת מבט זגוגי, בוהה בצבעים.. שומטת את המכחול... מתחילה לבכות, או נכנסת לפייסבוק, או הולכת לאכול משהו מתוק, או להשקיע את ראשי באיזה כרית סופגת... מוכר?
אם לא, סימן שאתם אנשי יאללה. אז יאללה תרשמו פה משהו שנלמד משהו היום.

אמשיך לכתוב בערב. בנתיים ממליצה על כלי שנראה לי מעולה ושמו סביבה תומכת:
http://www.svivatomehet.org.il/60958/אר ... מבר%2D2010

תודה! ובהצלחה
או_רורה*
הצטרפות: 30 אוגוסט 2007, 08:03
דף אישי: הדף האישי של או_רורה*

בלוג פתיחת עסק

שליחה על ידי או_רורה* »

היי גמד.
גם אני מתמודדת עם סוגיית היאללה הלא פשוטה בכלל.
וגם לי עסק בהקמה (ראי בדף בית שלי, אם בא לך).

וגם אני מחפשת תנופה ואנרגייה....
בינתיים המלצה -
פני למט"י באיזור מגורייך, יש להם קורסים מצחיקים של פתיחת עסק - 150 ש"ח בערך... לקורס שלם.
להתחלה זה בסדר.
אני עשיתי שם גם קורס שיווק.
עננים_בקפה*
הצטרפות: 16 מאי 2009, 21:53
דף אישי: הדף האישי של עננים_בקפה*

בלוג פתיחת עסק

שליחה על ידי עננים_בקפה* »

גמד, אורורה, אם מתאים לכן, תמקדו את השאלה ותכתבו לי בדף בית, נראה אם אפשר לעזור עם זיהוי מדויק של הקושי ועם פרחי באך להשגת אפקט היאללה :-)
עירית_לוי
הצטרפות: 13 יוני 2004, 20:33
דף אישי: הדף האישי של עירית_לוי

בלוג פתיחת עסק

שליחה על ידי עירית_לוי »

גמדית יקרה (())
תתחדשי על הבלוג!
בהצלחה ביצירת אפקט היאללה. נראה לי שכבר התחלת לממש אותו מעצם פתיחת הדף הזה.
נגיעה_רכה*
הצטרפות: 07 יוני 2011, 19:13

בלוג פתיחת עסק

שליחה על ידי נגיעה_רכה* »

אז זהו שאין יאללה.. אני עד עכשיו מחפשת את היאללה. חסרה לי כנראה תכונת היאללה התנופה הזו! וברגע שמישהו אומר לי יאללה אני מקבלת מבט זגוגי, בוהה בצבעים.. שומטת את המכחול... מתחילה לבכות, או נכנסת לפייסבוק, או הולכת לאכול משהו מתוק, או להשקיע את ראשי באיזה כרית סופגת... מוכר?
מוכר, מלבד הפייסבוק, לא רשומה שם :-)
בהצלחה גמד וגם אורורה, מזדהה ומקווה לקבל השראה.
יש לי ספר ילדים שכתבתי מזמן ומאוד מאמינה בו. שלחתי לכמה הוצאות שדחו אותו ולא שלחתי יותר.
מקווה למצוא אומץ לעשות עם זה משהו.
חשבתי להציע אותו להמחזה, ממש יכולה לראות אותו על במה. גם לזה לא מוצאת עוז בינתיים.
תודה שהערת לתחיה רעיונות שהיו מנומנמים קמעה...
גילי_חן*
הצטרפות: 25 יוני 2010, 13:45
דף אישי: הדף האישי של גילי_חן*

בלוג פתיחת עסק

שליחה על ידי גילי_חן* »

אני בהחלט "גברת יאללה" (-:
ואני תמיד שואלת: אם היה לך כאב שיניים נוראי / היית צריכה טיפול רפואי אחר דחוף (לידה...?) / חייך היו תלויים בדבר הזה שדורש את התנופה - גם אז היית מקבלת מבט זגוגי, בוהה בצבעים.. שומטת את המכחול... מתחילה לבכות, או נכנסת לפייסבוק, או הולכת לאכול משהו מתוק, או להשקיע את ראשי באיזה כרית סופגת ????
סביר להניח שלא. למה בעצם רובנו זקוקים ל"כוח עליון חיצוני" כדי שמשהו יקרה? ויתרה מכך, שמשהו חשוב ואמיתי יקרה, משהו שיוציא מאיתנו את הטוב ביותר שבנו?
היאללה הזה מבחינתי הוא בעצם the first day of the rest of your life
ואני לא הייתי מגדירה זאת אנשים שפועלים ללא פחד אלא אנשים שרוצים לממש יכולת ולהגשים את עצמם ומוכנים להתאמץ בשביל זה.
כמו שאחותי אומרת: "קשה לך? תתאמצי!" (-:
ובעניין הטכני - אעזור לך בשמחה דברי איתי [email protected] זה הרבה יותר פשוט ממה שנדמה לך. את רק צריכה להכין כדור שלג קטן והוא כבר יתגלגל ויגדל מעצמו (-:
גליה_והבנות*
הצטרפות: 01 מרץ 2006, 21:03
דף אישי: הדף האישי של גליה_והבנות*

בלוג פתיחת עסק

שליחה על ידי גליה_והבנות* »

הי, נראה לי רעיון מצוין להתחיל לכתוב, יש בזה איזו התחייבות פומבית להמשיך...
כמו שכתבו לך - מאוד מאוד מומלץ לפנות למט"י באזור שלך. יש להם קורסים מיועדים לפתיחת עסקים בסבסוד גדול. חברה שלי לומדת שם עכשיו ומאוד ממליצה. הבנתי שעושה סדר בעשיה ובראיה בכלל.
הגמד_חיוכון*

בלוג פתיחת עסק

הו איזה רוח טובה.. תודה על התגובות ועוד אפילו לא התחלתי ממש לספר את כל ההתהוות הזו..

אז דבר ראשון אורורה, העסק שלך נשמע נהדר ואת כבר בהקמה כלומר שכל הרעיונות של מה יהיה כבר מגובשים ועכשיו זה יותר האיך. צדקתי? אם כן, אלה כבר כמה צעדים טובים מקו ההתחלה המיוחל בעצמו..
כי בשלב שלך כבר מתחילים לקרות דברים כמו ההרצאה הקרובה והתגובות שלא יאחרו להגיע ומשם זה כבר פירסום ועוד ועוד. אני מקוה בשבילך שתהיי עסוקה מאוד בקרוב.
את מאוד מוזמנת לכתוב כל מיני תובנות.
חוששתני שאצלי המצב הוא יותר ראשוני ואני אגיע לזה. רק רגע.. אני שניה נפעמת מהביקור המרנין של עננים בקפה ושמחה על ההצעה שלך! עד הערב אני אנסח משהו רציני כי גם זה קשה. תודה
תודה עירית (()) ונגיעה, נשמע בדיוק השלב של חיפוש הרוח הזו שתוביל למשהו ממשי. שמחה אם תמצאי פה תשובות ושאלות נכונות.. זה חשוב.
ולגילי חן, כמה טוב שיש פה גם גברת יאללה אחת שתאזן את הפיקפוק.
ואני לא הייתי מגדירה זאת אנשים שפועלים ללא פחד אלא אנשים שרוצים לממש יכולת ולהגשים את עצמם ומוכנים להתאמץ בשביל זה.
אני מוכנה להתאמץ נשבעת לך. מה, אני? להתאמץ? כל יום אני מתאמצת כמו שני אנשים. לדעתי זה לא המאמץ, זה להביא את עצמך לזה. מה, בעיה לשבת רגע לחפש באינטרנט? או לקבוע פגישה? או לחפש טלפונים של.. וכו? לא. הבעיה היא הפחד שכנראה מאחורי זה. וזה אלף פחדים קטנים וטיפשיים כמו:.... לא ירצו להיפגש איתי. אני פאסה, יש מיליון אלף מוכשרים ממני בחצי מחיר בשוק, אני טובה אבל כמה כבר אני אספיק להכין, תכלס אם מישהו ירצה לקנות ממני מחר אין לי לא קבלות ולא יכולת להכין מספיק, אני איטית, אני אולי יכולה לשלב את זה קצת אבל ממה אני אתפרנס???? יוצא לי אחד ביומיים שלושה, זה קצב זה? ומה יהיה אם אוי ואבוי וחס וחלילה זה יצליח?....
ויש גם את הסוג הזה שלשמחתי כבר עבר לי: למה אני מאיירת? אולי אני אלמד להיות דולה? למה אני לא עושה משהו מהותי? למה אני לא כמו אחותי?
שכנתי היקרה אמרה לי פעם את כמו אישה שיושבת על ערימה של בדים יקרים ויפים ומחפשת יוטה..
אני כרגע במקום שיותר מקבל את מה שאני עושה. אני לא מבינה את הדרייב שלי לצייר דפקא על פיסות העץ האלה אבל אני מקבלת אותו, אני זורמת עם זה ויוצאים דברים יפים. זה מניע אותי איכשהוא ובסוף זה גם ימכר למישהו שירצה את זה.
הגמד_חיוכון*

בלוג פתיחת עסק

רציתי לספר עוד קצת על הענין של המחויבות ושל ההתחלה.

תמיד רציתי לעבוד וליצור ולהתפרנס מהיצירה שלי, אבל כל העסק התחיל להתבשל בי ביתר שאת בזמן האחרון. אני נפרדת מהפרטנר שלי ל15 שנה האחרונות.. ומקשיבה לקולי שלי לראשונה מזה הרבה זמן.
בעבר כשהיינו ביחד גם רציתי אבל אז לא ממש האמנתי בתוכי שאני יכולה להתפרנס מאיור. הוא היה מין מראה גדולה מול עיני כל כך מצליח בנישה שלו. מאייר מוצלח שבנה את עצמו לבד.
עכשיו כהגענו לארץ והתחלתי להסתגל עברה שנה ואני רואה כמה אני ממורמרת בעשיה שלי הלא מספקת וכמה אני תמיד עובדת בשירות אנשים אחרים שהגשימו א עצמם. מה גם שזה לא מפרנס מספיק.
חבר טוב שראה אותי ככה שאל אותי אם פעם באמת הקדשתי מחשבה לנושא של הפרנסה והציע להיפגש פעם ולחשוב.
פירטתי על כך בבלוג השני שלי בלוג גמד קרוב ולכן בקצרה, הוא עשה לי טיפול קטן בשיטת nlp (מומלץ מאוד) שעזר ומיקד ופיקס אותי. במהלך הטיפול יצאה לאור העובדה שאני רוצה לפתוח חנות. הכל תואר. איך היא תראה, מה יהיה בה, ובעזרת שאלות מנחות שלו, גם איך נראה היום שלי שם ומי שותפה לי.
מאז היה עלי להמשיך ולעשות כל פעם צעדים קטנים ובונים שמתוזמנים בתאריכים, על מנת להגיע למטרה.
כל הענין הזה נמשך כמה ימים של היי. בדרך באו כרגיל מכשולים, ספקות, חברות ודיעות שונות שמטרתם לדעתו היא להמשיך ולפקס אותי על הדרך שלי ושע"י כך אתחזק ואדע לא לכבות את האש ולתת לעצמי להיסחף לחיים חסרי החלום. ואני נלחמת בכך יום יום.

כאן אני רוצה לכתוב לי מטרות קטנות שבועיות שאותן אבדוק ואבצע ושיובילו אותי במסע שלי לחנות המדהימה ביופיה וביצירתיותה ובפשטותה המאלפת... שתיפתח יום אחד.
ובכן ככה: מטרות לשבוע הקרוב:
  • להירשם ליום עיון של סביבה תומכת במאי, בנתיים רק דיברתי איתם ולא נרשמתי. וגם לבדוק קורסים של מ"טי כמו שהציעו לי פה.
  • לבדוק אם המתלים שקניתי נראים טוב כשהם מוברגים על החתיכות המצוירות.
  • לאסוף מהנגריה עוד פיסות עץ והפעם גדולות. כמה שיותר גדול יותר טוב.
  • אם אין בנגריה של הקיבוץ, לנסות בזו שליד העבודה.
  • לחשוב עוד על הקונספט של החנות ולרשום ה כ ל.
  • לחפש רעיונות ולגלוש כל פעם שאין השראה..
להכין עוד ועוד.
שיהיה שבוע פרודוקטיבי. אמן
אמא_של_טוסיק_דבש*
הצטרפות: 15 אפריל 2011, 21:00
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_טוסיק_דבש*

בלוג פתיחת עסק

שליחה על ידי אמא_של_טוסיק_דבש* »

טוב, לא מתאפקת וכותבת לך גם כאן- וואו! |Y|
הצבת המטרות הזו, לגמרי נראית לי כמו ההתחלה של יצירת כדור השלג הקטן, שהזכירה גברת יאללה, גילי חן.
(איזה כיף לה, גמאני רוצה לאמץ את תכונת היאללה, ומנסה להבין אילו מתמציות הבאך, יעשו עבורי את הקסם).
You go girl! :-)
או_רורה*
הצטרפות: 30 אוגוסט 2007, 08:03
דף אישי: הדף האישי של או_רורה*

בלוג פתיחת עסק

שליחה על ידי או_רורה* »

טוב יש לי רק שתי דקות אז בקצרה -

יש לי מכרה שיש לה חנות למוצרי תינוקות והפעלות (אוך, לא אוהבת את המילה הזו..) לתינוקות בגבעתיים.
היא תמיד מחפשת דברים חדשים ומיוחדים ומעץ.... (לא זבל סיני).

אם את רוצה אוכל לקשר ביניכן, תוכלי להראות לה כמה מהיצירות שלך ולקבל חוות דעת, גם על מחיר כדאי.

מעבר לזה, ונוגע לאותה בחורה:
בחופשת הלידה שלה, עם תינוקת בת שנתיים ותינוקון קטנטן, היא פתחה את העסק שלה מכלום.
עברו שלוש שנים, בינתיים נולדה לה עוד תינוקת, והעסק... וואו, ממש פורח!

היא ממש הדוגמה מבחינתי, לאישה של יאללה....
הגמד_חיוכון*

בלוג פתיחת עסק

אורורה חבל על הזמן...
מסוג הנשים ששומעים עליהן תמיד שהנה את רואה שאפשר? תלמדי!
אבל איך מכלום איך? בא לך להביא את הסיפור שלה יותר בפרוטרוט? אני מתעניינת..
אמא דבש! טוב שאת כאן
ההולכת_בדרכים*
הצטרפות: 27 אוקטובר 2004, 19:00
דף אישי: הדף האישי של ההולכת_בדרכים*

בלוג פתיחת עסק

שליחה על ידי ההולכת_בדרכים* »

לא ירצו להיפגש איתי. אני פאסה, יש מיליון אלף מוכשרים ממני בחצי מחיר בשוק, אני טובה אבל כמה כבר אני אספיק להכין, תכלס אם מישהו ירצה לקנות ממני מחר אין לי לא קבלות ולא יכולת להכין מספיק, אני איטית, אני אולי יכולה לשלב את זה קצת אבל ממה אני אתפרנס???? יוצא לי אחד ביומיים שלושה, זה קצב זה? ומה יהיה אם אוי ואבוי וחס וחלילה זה יצליח?....
יו, אלוהים... כמה זבל עובר לנו בראש בדרך למימוש עצמי... קראת את "דרך האמן" של ג'וליה קמרון? נראה לי יכול להתאים לך בול!
תשמעי, את מאיירת מוכשרת ובחסד! (מי שלא ראתה אז הנה לינק לבלוג היפיפה של הגמדה הצנועה שלנו)
אין אף אחד כמוך, כי אין שני אנשים זהים... אפילו לא תאומים!
את יכולה להתחיל למכור בלי לעזוב את העבודה, לתת לזה לגדול לאט ובצורה אורגנית, והקבלות - יצטרפו כשתהיה לזה הצדקה :-)

ויש גם את הסוג הזה שלשמחתי כבר עבר לי: למה אני מאיירת? אולי אני אלמד להיות דולה? למה אני לא עושה משהו מהותי? למה אני לא כמו אחותי?
את מאיירת כי את מוכשרת בזה,כיזה צורך של הנשמה שלך ואת לא יכולה להפסיק. את דולה של איורים :-)
אחותך מקסימה אבל האנשים המסודרים זקוקים לאמנים המפוזרים, ולהיפך. מה היה קורה אם כולנו היינו מאותו סוג?
אמנים מאפשרים ביטוי רגשי לאנשים, מה יותר מהותי וחשוב מזה? לא סתם אנשים אוהבים לצרוך אמנות.

תרשי לי לומר לך - זה לא הכל או כלום. את ממילא יוצרת להנאתך, אז תנסי קצת למכור פה ושם דברים שעשית ויעלה לך הבטחון, וזה יתגלגל למקום הנכון.
לאט לאט זה גם טוב... אז יאללה :-)
ההולכת_בדרכים*

בלוג פתיחת עסק

בעניין רשימת המטרות אני הייתי כותבת:
  • לייצר כמה דברים שנראה לי שיש להם ביקוש, בכמות קטנה ובקצב שלי.
  • לחפש למי להציע את זה - חנויות מתאימות, אירועי מכירות ולקוחות בודדים.
  • להשתמש בקשרים שיש לי ברשת (למשל בבאופן ובפייסבוק) כדי למצוא קהל למה שיצרתי.
  • ליצור קשרים חדשים ברשת, להתערבב ושיכירו אותי ואת עבודותי - אלה שקיימות ואלה שאני יכולה לייצר לפי דרישה.
  • לחשוב על קונספט שיווקי מיוחד - כמו למשל להציע את עצמך כמייצרת מתנות אישיות לפי בקשת הלקוח, או מאיירת פורטרטים ייחודיים, או השד יודע מה... כנותנת שירות או מוצר שיש לו ערך מוסף ועם איזה טוויסט קטן שבולט בשטח.
  • להצטרף לקבוצה תומכת ומפרגנת של בעלות עסקים קטנים (וירטואלית או פיזית - יש לי הצעות שוות אם תרצי)
  • לא לשכוח להנות מהדרך - פיתוח העסק הוא מסע של התפתחות אישית @}
אמל_ית*
הצטרפות: 14 אוגוסט 2008, 21:48
דף אישי: הדף האישי של אמל_ית*

בלוג פתיחת עסק

שליחה על ידי אמל_ית* »

רק רציתי להגיד שאני פה, קוראת, מתפעמת (-:
ושתדעי שהתהליך שאת עוברת, מאוד מוכר , האמת שהיא שגם לי- לא בתחילתו של עסק, אלא באמצעו. זה חלק מהעניין של להיות עצמאית, לייצר לבד את העבודה שלי, את ההתפתחות של העסק. לפני כל פרוייקט חדש שאני עושה, זה נראה ככה. מגניב שאת משיימת את זה ועושה את זה מול קהל- מלמד את אותנו (אותי)!
נמרה*
הצטרפות: 25 אוקטובר 2004, 09:27

בלוג פתיחת עסק

שליחה על ידי נמרה* »

קוראת ומחזקת אותך להתקדם. לגבי ההרגשה של ״לעשות משהו מהותי״- בשביל מי שלא יודעת לצייר, כמוני, ציור זה סוג של קסם בלתי מושג. פלא, מתנה. יש לך את זה ? תשתמשי בזה, זה כל כך לא פשוט או רדוד או מובן מאליו.
קיבלתי מחברה של במתנה קלפים טיפוליים ( את יודעת מה זה? אולי את יכולה לצייר כאלה, יש לזה ביקוש ושוק בינלאומי). והכי התרגשתי שאת הברכה היא איירה במו ידיה, כי היא ציירת . כל כך נהניתי והתרגשתי להתבונן באיור, שלקח לה לשרבט כמה דקות אולי פחות...
הגמד_חיוכון*

בלוג פתיחת עסק

קודם כל תודות רבות על התגובות המחממות.
הולכת, ידעתי שתופיעי לצידי, כיף שאת כאן. קראתי את דברייך כמה פעמים. במטרות שרשמת כאילו כתבת את מחשבותיי במדויק, וכל ערימת התמיכה הזו ממש מפעימה ומרגשת. במיוחד זה:
אמנים מאפשרים ביטוי רגשי לאנשים, מה יותר מהותי וחשוב מזה? לא סתם אנשים אוהבים לצרוך אמנות. וגם:
את מאיירת כי את מוכשרת בזה,כיזה צורך של הנשמה שלך ואת לא יכולה להפסיק. את דולה של איורים כמה צחקתי!!
כנראה כל חיי המתבגרים החשיבו את האמנות והציור שלי כאפיזודה חולפת עד שאמצא עבודה במקום מסודר, חברה עם תנאים סוציאליים, ובחיי שניסיתי.. הייתי פקידת קבלה, מוקדנית, מזכירה לא מוצלחת.., הרגשתי שהנשמה נשאבת לי החוצה, שיחקתי עם המהדקים, בניתי פסלים מנייר משרדי.. כתבתי מכתבי יאוש לאהובי עם יצורים שעשויים מחותמות המשרד מוכפלות במיליון ולהם רגליים וידיים של קיפוד...
בעבודה האחרונה שלי מילאתי את השולחן הזכוכית בעמדת המוכרת באיורים קטנים ומטופשים.
אני יודעת כבר שהאומנות שלי היא לא סייד קיק. אבל... איזהשהוא גרעין של הפחד שהורגלתי בו יושב שם ואני מכסה אותו בכרית אבל הוא מזדחל החוצה ולכן טוב שאתם כאן.
נמרה את מבטאת בדיוק את חתך הקונים או הקונות שאני פונה אליהם. כאלה שנמסים מכל שירבוט.. כיף להגיע כך ללב של אנשים.
ציינתי בבלוג שחברתי חדוה אספה פתקים עלובים שכתבתי לה בעבודה, שירבוטים מצחיקים שלא האמנתי ששרדו 10 שנים אצלה.. זה כמו שלי נראה קסם להיות אישה אופה שפותחת מאפיית לחמים מדהימים ומוכרת אותם. כל ענין האפיה נראה לי פלאי.
ברשימת המטרות שכתבת לי הולכת ציינת בדיוק רעיון שעלה בראשי זה מכבר. לאייר תמונות של אנשים מתוך צילום, בסגנון שלי. כלומר אם הם רוצים פורטרט מתנה או תמונה של החתונה של חברים שלהם או שלהם עשויה על עץ תלויה אצלם בבית, זה יכול להיות רעיון טוב. גם ההכרות עם הקונים שמצריכה איזה בונוס לאיור כמו החתול האהוב שלהם לידם או אם הם אוהבים טבע לצייר אותם בתוך שדה פרפרים וכו...
פונה לזה עכשיו. אולי אצייר תמונה אחת ואפרסם בפייסבוק. יש מתנדבים?
עננים_בקפה*

בלוג פתיחת עסק

בטח, אני אני אני
סאלי_תדמור*
הצטרפות: 25 מרץ 2010, 00:14
דף אישי: הדף האישי של סאלי_תדמור*

בלוג פתיחת עסק

שליחה על ידי סאלי_תדמור* »

לא לשכוח להנות מהדרך - פיתוח העסק הוא מסע של התפתחות אישית

כיף לקרוא אותך! ואני מסכימה עם ההולכת בכל ליבי. זה ממש ככה.
ההולכת_בדרכים*

בלוג פתיחת עסק

שמחה שמה שכתבתי עוזר :-)
קלפים או מוצר כלשהו ברוח הזו זה רעיון נפלא!
אני חושבת שהעוצמה של האיורים שלך ספציפית היא שהם מבטאים המון רגש...
האיורים הכי לא טכניים שראיתי אני חושבת (של האקס שלך הם בטכניקה מושלמת, אבל אין להם את האיכות הנוגעת שלך)
אולי תעשי קלפי רגשות או משהו כזה? לילדים או למבוגרים, או לקהל יעד מסוג מסוים, או לאנשים שעוברים משהו מסוים...
הרעיונות יבואו!

יש בפייסבוק מישהי שמאוד מצליחה עם תכשיטים שהיא עושה שיש בהם חריטה אישית עם שמות הילדים. זה רץ יפה מאוד...
אני בטוחה שאת יכולה לחשוב על רעיון מקורי שאנשים ירצו לקנות!
מתה לראות איך ייצא הפורטרט של עננים בקפה :-) וזו מתנה מקסימה ומקורית ביותר, יהיה לזה ביקוש.
ההולכת_בדרכים*

בלוג פתיחת עסק

קלפים לאמהות אחרי לידה אולי?
הגמד_חיוכון*

בלוג פתיחת עסק

קלפים... מכניסה את זה לראש לבישול.. תודה!!
עשיתי כמה סדרות פעם. סדרת מסעות וטיולים, וסדרת מזלות. שתיהן לא גמורות אבל יש כמה מזלות וכמה תמונות נסיעה.. זה בבלוג.
אבל אם רוצים לילדים עם השמות זה אפשרי ביותר וזה אחלה רעיון! איזה בלוג מפרה..!

עם כל זאת רציתי להביא לכאן את בעיית התימחור. לתמחר את עבודותיך היא אומנות בפני עצמה בעיני. איכשהוא נראה שאנשים מתלהבים מדברים מצוירים ומאיורים שובי לב עד שנתקלים במחיר.
אנשים שעברו בחנות שבה אני עובדת והתלהבו מכמה עבודות שלי שמונחות שם הציעו עליהם סכומים מגוחכים כמו 70 שקל או 150 אפילו לאיור מושקע, עבודה של 3-4 שעות.
זה אמנם לא גדול, משהו כמו 15על 10 או שוכב 10 על 30. קרש עץ עבה. אבל לי זה נראה מעט.
זה אני? אני מנסה לשחרר כל אטצ'מנט שיש לי לאיורים שלי. מצד אחד אני אשמח למכור עוד ועוד ומצד שני נראה לי חוסר כבוד לקבל על עבודה שלי של כמה שעות150 שקל.
וגם בכמה יסכימו לקנות את זה בסופו של דבר. כמה אפשר לבקש?
הרגע_שלפני*
הצטרפות: 19 דצמבר 2006, 22:04
דף אישי: הדף האישי של הרגע_שלפני*

בלוג פתיחת עסק

שליחה על ידי הרגע_שלפני* »

לאייר תמונות של אנשים מתוך צילום
לדעתי יש לזה ביקוש בתחום החתונות - איור של הזוג שישתמשו בו להזמנה.

מי שרואה את המוצר שלך יודע לתמחר אותו עוד פחות ממך, אז הוא סתם זורק מספר כשיש לו הזדמנות להציע מחיר. זה לא אומר שאם היתה על זה תווית מחיר יקרה יותר הוא לא היה מעונין לרכוש.
סאלי_תדמור*
הצטרפות: 25 מרץ 2010, 00:14
דף אישי: הדף האישי של סאלי_תדמור*

בלוג פתיחת עסק

שליחה על ידי סאלי_תדמור* »

הציעו עליהם סכומים מגוחכים כמו 70 שקל או 150 אפילו לאיור מושקע, עבודה של 3-4 שעות.

רוצה להציע לך כמה כווני מחשבה. מצד שני, את יכולה לכתוב ליד הציורים מחיר כלשהו שנראה לך נכון. ותראי איך מגיבים. יתכן שאנשים פשוט יקנו אותם. מה טוב.
אפשר לעבוד הפוך. לומר לעצמך שאת רוצה לעבוד הרבה. למכור הרבה. ובהמשך את תטרחי יותר על התמחור. ולא לדאוג כרגע בדיוק כמה את מקבלת. בהתחלה זה כמו כיסוי הוצאות כזה. אז אפשר לכתוב מחיר גבוה יותר ואם יבקשו הנחה, לתת אותה. זה מזרים אותך קדימה - להרויח קצת, למכור, לראות איך מגיבים, איך זה מתקדם. את כל הזמן יכולה לשנות את התמחור. זה שם אותך במקום אחר לגמרי. במקום "רוצה שיהיה לי עסק" - "יש לי עסק". ויש הבדל גדול מאוד בתחושה שלך, ומשם - בפעולות שלך.
הגמד_חיוכון*

בלוג פתיחת עסק

סאלי והרגע שלפני תודה לכן.
חושבת על הדברים שאמרתן.
עננים_בקפה*

בלוג פתיחת עסק

גמד, אנסה לבחור היום תמונה ואשלח לך (איזה כיף :-) )
ההולכת_בדרכים*

בלוג פתיחת עסק

סאלי ורגע צודקות! ועוד משהו - אם את מייצרת מוצר לשכפול ומכירה המונית אז יותר קל לתמחר במחיר ידידותי לכיס כי גם אם לוקח זמן להרוויח את מה שהשקעת זה יכול להמכר לאורך שנים קדימה ולייצר הכנסה פסיבית. להרבה אנשים קשה (מנטלית וכלכלית) לשלם על יצירה ייחודית. זה מתאים יותר באמת לשוק החתונות והמתנות, ששם אנשים מוציאים סכומים בלי לעשות יותר מדי חשבון... אז את יכולה לפעול במקביל בשני המישורים. ואף פעם אל תטעי לחשוב שאם הציעו 150 זה אומר שאת לא טובה מספיק... זה רק מה שהישראלי הממוצע שולף כשהוא חושב על "מותרות" מהסוג הזה :-)
לי_אורה*
הצטרפות: 12 אפריל 2005, 19:07
דף אישי: הדף האישי של לי_אורה*

בלוג פתיחת עסק

שליחה על ידי לי_אורה* »

כמה הצעות:
הקדישי זמן וחפשי במנוע החיפוש גוגל לפי כל מיני מילים שנראות לך קשורות וראי מה אנשים קונים, מה מוכרים.

למשל, אני יודעת שהרבה אוהבים חמסות, ברכות בית, ברכות עסק וכו'. ורובן אכן עשויות מעץ!

חשבי על עוד חפצים עשויים עץ שאת יכולה לאייר עליהם: רהיטים. חפצים דקורטיביים, שעונים. ואולי גם איורים על חומרים אחרים מאשר עץ: ספרים? חוברות? לוחות שנה?

בקיצור, נסי לחשוב מה עוד יהיה לך כיף לעשות, מה עוד את יכולה לעשות שיכול להיות רווחי. אולי גם בכיוון של חפצים דקורטיביים וכו'.

וקהלי יעד שונים: מתנות לנשים בהריון, ליולדות, לתינוקות שנולדו, לימי הולדת של ילדים/ות, למעברים שונים בחיים (כניסה לביה"ס, לצבא, פרישה וכו'), לנישואין (הזמנות חתונה, מתנות לזוג וכו'), מתנות יומולדצ, מתנות של וועד העובדים, מתנות לגננות ולמורות בסיום שנת הלימודים, מתנות לסבתא, מתכונים למסעדות, מפיות וכו' וכו'.

ואפשר לחשוב על קטגוריות: לוחות שנה, מזלות (בתוספת הסברים קצרים על כל מזל או בלי טקסט), קלפים מסוגים שונים, חמסות, חפצי נוי, ברכות לאירועים שונים, תמונות פורטרט, תמונות קבוצתיות, ילדים/ות בפורים עם תחפושות וכו' וכו'.

ואיפה ואיך למכור? לדעתי, חשוב מאוד שיהיה אתר שיהיה מיועד לפרסום ולשווק. שם תוכלי לפרסם גלריה של צילומי האיורים שלך. וגם לכתוב לפי קטגוריות (מזלות, קלפים, פורטרטים וכו') ובכל קטגוריה את יכולה להציג איור או שניים כמייצגים וכמדגימים.

ואת יכולה לכתוב באתר שאת גם יכולה ליצור יצירה אישית לפי דרישות הלקוחות.וחשוב לקדם את האתר בגוגל כך שכשיכתבו מילות מפתח שונות - האתר שלך יהיה בין הראשונים ובתקווה הראשון שיעלה.

כתבתי המון הצעות. ואת צריכה להחליט אם את רוצה להציע מגוון של הצעות ללקוחות הפוטנציאליים או משהו ממוקד יותר. מקווה מאוד שעזרתי ולו בהצעה אחת :-)
לי_אורה*

בלוג פתיחת עסק

שליחה על ידי לי_אורה* »

ובאשר לפרסום ולמכירה. חפשי בדפי זהב ובגוגל חנויות שמוכרות חפצי נוי מסוגים שונים
א. באיזור מגורייך
ב. בכל הארץ
פני לחנויות הללו - באיזור מגורייך פשוט לכי וראי מה מוכרים בחנויות האלה ונסי ליצור קשרים אישיים עם בעלי/ות החנויות. קחי איתך דוגמאות מייצגות והראי ונסי לעניין אותם ביצירות שלך. ספרי שאת יכולה ליצור לפי הזמנה,. שאלי מה נראה להם שהלקוחות שלהם ירצו וכו' וכו'

ובאיזורים שונים בארץ - לשם כך יש אימייל :-) באימייל תוכלי להוסיף לינק לאתר שלך שבו תפרסמי את היצירות שלך, או בינתיים לבלוג שלך או תוכלי לצרף למייל כמה תמונות כאטצ'מנט.

ונוסף לאתר, עלה על דעתי שאת יכולה לעשות מצגת עם איורים מייצגות ולהעלות ליוטיוב! ואז להפנות לשם. ואם תוסיפי לכל מצגת כזו (כן, כמה מצגות, לפי קטגוריות שונות) הסברים ומילות מפתח מתאימות - זה גם יקדם אותך בגוגל!

ובכלל, הקפידי לצלם (במצלמה דיגיטלית דווקא) כלללללל איור שאת מאיירת כדי שתוכלי להראות באתר או בחנויות וכו'. מאוד מקווה שעד היום עשית זאת.

סליחה שלא כתבתי יותר מסודר. אני ממש עסוקה וכתבתי ככה ברצף. מקווה שיצא מובן ומועיל. בהצלחה!
מפלסת_דרך*
הצטרפות: 18 מרץ 2012, 10:46

בלוג פתיחת עסק

שליחה על ידי מפלסת_דרך* »

קראתי את הפתיח לדף שלך ומאד הזדהתי איתו עוד לא קראתי הלאה,
אבל רציתי להגיד לך שמי שלא מאנשי ה''יאללה'' לא קל ממש לא קל,
זה מן עולם כזה שיש תחושה שכולם יודעים כאלה אנרגטיים ויוזמים...
מפלסת_דרך*
הצטרפות: 18 מרץ 2012, 10:46

בלוג פתיחת עסק

שליחה על ידי מפלסת_דרך* »

עכשיו שקראתי את הכל,
הנפילה הזאת אחרי התרוממות הרוח של רעיון טוב ואנרגיה יצירתית...כל כך מוכר,
אותי זה מקפיא להמון זמן,
הלואי והיתה לי דרך לזהות מתי אני בדרך הנכונה!
הגמד_חיוכון*

בלוג פתיחת עסק

הולכת וליאורה, אם היה כפתור לייק הייתי מפעילה על שתיכן...
תודה. זה נכון, האפשרויות ליצירה הן אינסופיות. אני לא עובדת ככ עם פוטושופ והבה מהדברים שהצעת ליאורה מבוססי עיצוב, אבל בכל זאת יש מקום לכתיבה ידנית שאת זה אני אוהבת מאוד דוקא.
תודה על כל סיעור המוחות שלך בזמן עסוק שהקדשת לתשובה! אני כרגע עובדת על ליצור וליצור כמה שניתן ולצלם, ואז לשים את התמונות באתר שיפתח. אני חייבת קונספט מקשר בין כל העבודות שאני עושה.
וטקסט ראוי. כלומר משהו עלכך שאני מציירת איורים בהזמנה אישית ושיש לי גם איורים למכירה.
חושבת ומעבדת... כמה רעיונות!...
בהצלחה לך מפלסת דרך..! תביני ותרגישי את הדרייב החזק שיוביל אותך. מקוה שתמצאי פה רעיונות.
הולכת להביט קצת בתמונות היפות ששלחה לי עננים...
ההולכת_בדרכים*

בלוג פתיחת עסק

מעולה, הרעיון הראשוני מתחיל להפוך לתוכנית פעולה של ממש... בסוף גם את תהיי אשת יאללה :-)
(אני בטוחה שבתחומים מסוימים את כזו... ותוכלי ללמוד את זה גם בהקשר הזה)
לי_אורה*

בלוג פתיחת עסק

שליחה על ידי לי_אורה* »

אני חייבת קונספט מקשר בין כל העבודות שאני עושה.
הבזיק לי רעיון, סוג של סלוגן או שם לאתר או לאחד הדפים או משהו:
חיים יפים
או
יופי של חיים
אולי יש כאן שילוב של יופי (האיורים היפים, האמנות) ושל איור וקישוט של חפצים שקשורים לחיים (אם תבחרי לעשות זאת)

אגב, מובן שזה לבחירתך. מציעה לך לשקול לעבוד גם בפוטושופ - כך תוכלי להרחיב את טווח העשייה. כלומר, אם את רוצה להרחיב. אולי את דווקא רוצה להתמקד. כתבתי לך את כל זאת כחומר למחשבה ולבחירה.

ועוד רעיון שפתאום בא לי: לעבוד בשיתוף פעולה עם יוצרת אחרת למשל. לעבוד עם מישהי שמייצרת כלים שונים ולאייר עליהם. או לעבוד עם מישהי שמכינה רהיטים - ולאייר עליהם. או לעבוד עם מישהי שיש לה מסרים שונים ורוצה להכין קלפים - היא תכתוב ואת תאיירי. אבל זה בדיוק כמו שכתבת: סיעור מוחות (ואני כמובן עסוקה ויום שישי וכו') - אני מעלה כל מיני רעיונות. ומקווה שתמצאי כמה שיהיו לך מועילים :-)

בצהוב משהו ממש מתאים: המציאות היא החלום האולטימטיבי :-)
מאחלת לך להגשים את החלומות היפים שלך.
הגמד_חיוכון*

בלוג פתיחת עסק

תודה לי אורה, את ממש מעין נובע.
לאחרונה הוצאתי מהמדף בובות עיסת נייר ישנות שהכנתי מזמן והחלטתי להכניס גם אותן לתחום העיסוק באיור המוזמן.
חברה שלי שביקשתי ממנה לצלם לי, התלהבה מהן ושאלה איך עושים.. הצעתי לעשות סדנת עיסת נייר בטכניקה שלי, לילדות הגדולות בחופשת פסח. היום דיברנו על כך, ואני הולכת כנראה לעשות זאת כניסוי.
כמובן שיש קצת פחדים אבל טוב שזה ילדים וכך יותר קל. הסדנא הזו ברור שתהיה מגניבה וכיפית ונעימה כי זה ממש לא מסובך ויש סיכוי לאושר גדול..
בנוגע לרשימת המטלות שרשמתי, חלק הצלחתי!..
  • בדקתי בנגריה של הקיבוץ מצאתי מלא עצים מגניבים, אבל כשרצינו לקחת אותם בתמימות התעצבנו עלינו וגירשו אותנו מהנגריה... כלומר יש קצת. לנסות בנגריה השניה.
  • בדקתי את המתלים הם אחלה.
  • לא נרשמתי ליום עיון- להירשם.
  • דיברתי עם מישהי שיש לה חנות אינטרנטית וזה היה מענין ומלמד.
  • בחלקים האפורים של השבוע הזה לא אהבתי כלום ומצאתי דברים לאהוב..
  • התחלתי לעבוד על שתי תמונות יפות של עננים בקפה ושל נסיכת השום נראה מה יצא.
לי_אורה*

בלוג פתיחת עסק

שליחה על ידי לי_אורה* »

תודה :-)

ואיזה יופי!!! רעיון מצוין סדנאות - לקהלי יעד שונים ובנושאים שונים, לא רק עיסת נייר. בטוחה שאת יכולה ללמד עוד כל מיני דברים יצירתיים. ואז אפשר להרחיב את זה לחוג יצירתי, או לבילוי מיוחד במסיבת יומולדת וכו'. וכמובן, לכתוב כל זה באתר שלך!

שיהיה בהצלחההההה!!!
הגמד_חיוכון*

בלוג פתיחת עסק

וואו, כמה זמן לא כתבתי פה בערך חודש!
היתה לי התחייבות לכתוב כאן כל שבוע, כמה פעמים בשבוע. החיים סחפו, מאורעות קרו והרחיקו את המטרה הגבוהה למטרות מיידיות. עד מתי אתן לחיים להלום בי בראש? לא עוד!
אני ממשיכה את העבודה עם עצמי לטובת פפתיחת העסק של האיור. בנתיים נוספו מטרות, נוספו סיעורי מוחות ועוד רעיונות.
המטרה שלי עד סוף מאי ליצור לי דף עסק בעל קונספט מודע שיופץ כאן ובכל מקום אפשרי ובו מידע עלי ועל יכולותי ובהם המוצר אותו אני מעונינת לפרסם.
בנוסף, פתיחת תיק עוסק פטור והוצאת חשבוניות על מנת לעבוד עם לקוחות.
דברים שנעשו עד עתה לטובת המטרה:
  • הרשמה לאגודת המאיירים בתור מאיירת מן המניין והצגת העבודות באתר
  • מציאת מדריכה מדהימה ועבודה על חסימות ובעיות, תחילת דרך לפתיחת קשרים
  • יצירת לוגו חדש שלי וסריקתו בעזרת חבר בתוספת עימוד וטקסט
  • שיחה עם אדם נעים שיצלם לי עבודות
  • שיחה עם אדם מקסים אחר שמעונין לעזור בהיבט הרשתות ויצירת מודעות ברשת
דברים שממשיכים את הדרך
  • למצוא דרך לחלק את היום לשניים, חלק חיפוש עבודה ובחלק השני ייצור ומחשבה על הקונספט של פתיחת העסק
  • לקבוע פגישה עם מט"י
  • עבודה על ציורים לילדים, רעיון שהיה לי
  • לחפש מקום שמדפיסים
  • חיפוש מידע על שיווק בפייסבוק
  • לברר מה נדרש לעוסק פטור
לעוף ולהאמין ולא להקשיב לרעש בראש, לפורצים או לאנשים שרוצים לכבות!
שיהיה שבוע עצמאות מעולה!
לי_אורה*

בלוג פתיחת עסק

שליחה על ידי לי_אורה* »

ואו! שאפו~ איזה הספק יפה

מציאת מדריכה מדהימה ועבודה על חסימות ובעיות
אם בא לך לספר: באיזה שיטה היא עובדת? וכל מה שאת רוצה לספר על ההדרכה.

לברר מה נדרש לעוסק פטור
יש באינטרנט המווווווווווווון מאמרים ואתרים והסברים (חפשי בגוגל) על איך פותחים עסק חדש ומה צריך לעשות וכו'. ואם כבר מצאת יועץ/צת מס - את יכולה להתייעץ איתה/ו בנושא זה.

ואם זה בסדר, אני יכולה להוסיף עוד כמה נושאים שכדאי לך לחשוב עליהם:
תמחור! זה מאוד חשוב. כדאי לעשות סקר שווקים כלשהו ולברר כמה בערך לוקחים עבור המוצרים שאת רוצה למכור. את יכולה לחפש באתרים של מאיירות (חפשי בגוגל) אולי יש שם פרטים. או באתרים של הוצאה לאור? או במקומות שבהם צריך מאיירות.

והרי כבר מכרת בעבר - זכרי את הארגונים ואת האנשים שאיתם עבדת וזכרי ליידע אותם על כך שאת פותחת עסק חדש וכו' וכשיהיה לך לינק לאתר שלך - לשלוח להם. להתחיל ליצור רשימה של אשים שאיתם עבדת ושיש אפשרות להמשיך לעבוד איתם. שיתופי פעולה.
אה, והיזכרת פייסבוק - אז דף פייסבוק לעסק שלך!

את עכשיו בתקופה מאוווד מלהיבה, שבה את הופכת חלום וחזון למציאות ממשית וריאלית בעולם הזה! מאוד מלהיב. שיהיה בהצלחה גדולה!!!!!!!!!
לי_אורה*

בלוג פתיחת עסק

שליחה על ידי לי_אורה* »

ולאחר שהאתר יהיה גמור - לזכור לקדם אותו בגוגל! יש הרבה מאמרים ברשת איך לקדם אתרים בגוגל כך שכשיכתבו מילים מסוימות יגיעו לאתר שלך - כלומר שהוא יופיע בתוצאות החיפוש לפחות בדף הראשון ורצוי כמה שיותר למעלה. יש מומחים לכך, אבל אם יש לך זמן להקדיש לקריאה (ראי זאת כחלק מהעבודה שלך לקידומך ולקידום האתר והעסק שלך) - תוכלי לעשות זאת גם בעצמך.

בהצלחה!!!
הגמד_חיוכון*

בלוג פתיחת עסק

ליאורה תודה על העידוד!
הגמד_חיוכון*

בלוג פתיחת עסק

זה הדף שפתחתי באגודת המאיירים לאחרונה

http://www.illustrators.org.il/illustrators/איילת%20גד
פז*
הצטרפות: 10 אפריל 2005, 19:00

בלוג פתיחת עסק

שליחה על ידי פז* »

האיורים שלך מהממים! מיוחדים, מקוריים, רבי שכבות, מעלים חיוך, עצובים.. גם אלה שבבלוג שלך.. מקסים, תודה
נגה*
הצטרפות: 24 יולי 2001, 01:01

בלוג פתיחת עסק

שליחה על ידי נגה* »

מסכימה :-)
אני חושבת שכדאי לך להסתיר את כתובתך הפיזית, לתת תיבת דואר במקום.
הגמד_חיוכון*

בלוג פתיחת עסק

כמו שזה אכן ניכר כאן אני נתקלת באותם מהמורות וקשיים שנסחפים מהחיים אל החלומות, המטרות שלי. מבלבלים ומפריעים להם קשות מלהתקיים.
שוב אני נתקלת בכל מיני אתגרים שמונעים ממני להתרכז בדבר האמיתי והחשוב.
לאחרונה נתקלתי בספר מרתק על שיטת הקאי-זן. שיטה שמלמדת כיצד לעקוף את הפחד משינוי ע"י הצבת מטרות קטנטנות כל פעם, שאילת שאלות פוריות להתפתחות.
הענין מוסבר בצורה מדעית, קליפת המוח הנקראת אמיגדלה, היא שעוסקת המנגנון ההישרדות ומונעת ומשתקת אותנו מעשית שינוי שהוא גדול מידי.
שינויים קטנים, ברורים והצבת מטרות נקודתיות לאותו יום, אותו רגע, אותו שבוע ובכלל מטרות מיקרוסקופיות שנעשות בקלות- עוזרים לעקיפת המנגנון של קליפת המוח ומגרים אותנו להמשיך לעבוד על השינוי.
בהצלחה!
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

בלוג פתיחת עסק

שליחה על ידי פלונית* »

קליפת המוח הנקראת אמיגדלה קליפת המוח זה משהו אחד. אמיגדלה משהו אחר. בכל מקרה השיטה נשמעת מענינת מאד!
הגמד_חיוכון*

בלוג פתיחת עסק

כן סליחה על ההטעיה. כדאי מאוד לקרוא על זה. אני כבר אפרט בנוגע לקאי זן בקרוב.
תודה שהקפצת את הדף. אני ממשיכה כאן.
מחפשת את האנרגיה לעשיה. זמנים עסוקים ומוצפים. אני מנסה למצוא עבודה שתתן שקט להמשיך לבנות את העסק אבל אין שקט כרגע עד שתימצא אחת טובה.
בכל אופן יש לי סופסוף פגישה עם מאמן עיסקי מטעם מ"טי. מקוה לדווח כאן על שינויים, התכווננות, התמקדות, בהירות והמון המון דחף ומוטיבציה.
אמן
הגמד_חיוכון*

בלוג פתיחת עסק

מתוך הספר: צעד קטן לשינוי גדול של רוברט מאורר

"כשאתה רוצה להשתנות אך נתקל במחסום, במקרים רביםאתה יכול להאישם את המוח התיכון בשיבוש ההתנהלות התקינה של פעילותך המוחית.
במוח התיכון תמצא מבנה מוחי שנקרא אמיגדלנ. האיגדלה היא גורם מכריע להישרדותינו.היא שולטת בתגובת הלחימה או מנוסה, מנגנון אזעקה ששותף לנו ולכל היונקים.
היא נועדה לעורר חלקים שונים של הגוף לפעולה לנוכח סכנה מיידית. אחת הדרכים שלה לעשות זאת היא להאט או לעצור תפקודים אחרים, כמו החשיבה הרציונלית והימ=צירתית שעלולה לשבש או לעכב את היכולת הגופנית לברוח או להילחם."
טרה_רוסה*
הצטרפות: 08 ינואר 2004, 15:33
דף אישי: הדף האישי של טרה_רוסה*

בלוג פתיחת עסק

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

הי,
מכירה את הבעיות שאת מתמודדת איתן, מקרוב.

לדעתי, את צריכה להכין הדפסים של העבודות, ולמכור הדפסים.
אפשר גם באטסי, אבל גם שם, לא קל למכור. יש היצע אדיר וצריך לעסוק המון בשיווק.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

בלוג פתיחת עסק

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

היי לי אורה צירפתי לך מאמר ממצה על עוסק פטור
http://www.shorcpa.co.il/?t=1&p=5
הגמד_חיוכון*

בלוג פתיחת עסק

תודה!!

עידכונים:
אני זוכרת את ההתחייבות שלי בתחילת הדף לכתוב כאן כל שבוע. זה לא מצליח כרגע. יש את הג'ינגול של הילדים והג'ינגול של העבודה ועוד ועוד וזה רק ילך ויסתבך בקיץ.
אבל דוקא בגלל זה כדאי רגע לעשות כאן בדק בית בנוגע להמשך העבודה על העסק.
  • נפגשתי כבר פעמיים עם יועץ עיסקי של מ"טי. הפגישות הפתיעו בתכליתיותן ובעזרה הרבה במיקוד. פתיחת עסק לאיור מעולם לא נראתה לי קרובה יותר.
נדרש ממני להכין רשימה של כל כישוריי שניתן להתפרנס מהם, לצד רשימה של כל קהל היעד לכל סעיף. חובה לרדת לסעיפים ותתי סעיפים כל מה שעולה בראש.
קודם כל נעים לראות כמה תחומים אפשריים עבורי. ולסדר הכל בטבלה.
בפגישה השניה הוא כבר סידר הכל בצורה יותר מפורטת בתוך טבלה והוסיף לה עמודות של ערוצי שיווק ותימחור. הוא הביא גם כמה רעיונות משלו.
עכשיו עלי לבחור 3-4 דברים שבא לי ומתאים לי ושווה לי להתחיל בהם. וגם שם לעסק. חשבתי לרגע על איילת מאיירת, אבל לא בטוח שזה נכון.

אתמול ישבתי לרגע לצייר אחרי תקופה ארוכה שלא הצלחתי למצוא פנאי לציור. ציירתי לחברה פיסת עץ עם איור והרכבתי מתלה.
התחושה הזו שאין מה לעשות בעבודות שלי מתחילת הדף, התחלפה בתחושה אחרת. העבודות שלי טובות וראויות והגיע הזמן כבר מזמן שאני אעשה איתן משהו... טוב גם זו התחלה..
הצעדים שלי קטנים ומעצבנים. ודי נמאס לי מעצמי... אבל טוב שיש פגישות עם היועץ העיסקי שיודע לבעוט בקונקרטיות בישבן המתעורר שלי..
  • בנוסף הבנתי שהציור דחוף וחשוב. חשוב לי להתאמן ולעבוד בתחום שלי כל יום. מטפל מקבל טיפולים כל הזמן. רקדן לא מפסיק לזוז, לנוע ולהיות מודע לגופו.
עלי לפחות לשרבט משהו כל יום. אני פותחת מחברת סקיצות חדשה בה כל יום יווצר משהו קט. גם אם זה בסה"כ שירבוט עלוב. לוקחת איתי לכל מקום.

עוד עידכונים על הפגישות עם מט"י בקרוב.
הרגע_שלפני*
הצטרפות: 19 דצמבר 2006, 22:04
דף אישי: הדף האישי של הרגע_שלפני*

בלוג פתיחת עסק

שליחה על ידי הרגע_שלפני* »

חשבתי עלייך השבוע כי חיפשתי באטסי איור כמתנה לחברה, בסוף לא מצאתי שום דבר שמוצא חן בעיני וויתרתי על ענין המתנה לצערי. כנראה שאני לא יודעת איך לחפש היטב, או שהמנוע חיפוש שלהם גרוע, או שהמוכרים לא מתייגים נכון את היצירות שלהם כך שאמצא אותן.
הגמד_חיוכון*

בלוג פתיחת עסק

כיף לראות שאנשים קוראים כאן למרות שהם חרישיים.

אני אמורה לחשוב על שם לעסק. כיף לחשוב על זה למרות שאין לי כרגע רעיונות..
Mic_hell*
הצטרפות: 07 אוקטובר 2015, 17:55

בלוג פתיחת עסק

שליחה על ידי Mic_hell* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

אני רק רוצה להוריד בפניך את הכובע, שאפו !
את אישה חזקה עם סיפור חיים מדהים, יש לך כושר ביטוי חריף ביותר !.
ובעצם את סוג של חייה את החלום שלי כיום.
קראתי את כל ההודעות שלך בפורום זה. וחיזקת אותי להישאר בגלות.
הלווואי שהיה לי איך לעזור לך.
וחיפשתי המון ולא מצאתי עידכונים שלך במדינת ישראל, אשמח לעדכונים !
אודליה :)*
הצטרפות: 15 נובמבר 2016, 16:54

בלוג פתיחת עסק

שליחה על ידי אודליה :)* »

ניסיון
אודליה :)*
הצטרפות: 15 נובמבר 2016, 16:54

בלוג פתיחת עסק

שליחה על ידי אודליה :)* »

תודה על הפוסט! את מדהימה ומעוררת השראה!!
אני פתחתי עסק קטן, זה היה החלום שלי (לזרי כלה). נלחצתי בטירוף ולכן השתמשתי בעזרה של מאמנת אישית וגם של אנשי מקצוע שנתנו לי ליווי עסקי.
היו ירידות ועליות אבל בסוף זה מצליח...אל תוותרו ואל תהססו לבקש עזרה!
בהצלחה לכולן ולכולם :)
שליחת תגובה

חזור אל “החיים במדינה זרה”