דרך האמן

מיכלונת_פה*
הצטרפות: 12 אוקטובר 2006, 14:49
דף אישי: הדף האישי של מיכלונת_פה*

דרך האמן

שליחה על ידי מיכלונת_פה* »

איך יכול להיות שעוד אין פה דף כזה?

אז אני פותחת....

"דרך האמן" זהו ספר של ג'וליה קמרון. ספר שהוא קורס "שיקום יצירתי". למצוא ולהתחבר לאמן שבפנים... מנסיון דרך העבודה עולים ונפתרים גם נושאים אחרים בחיים... לאו דווקא שקשורים באמנות (הרי יצירה זה החיים עצמם, לא?)

זהו קורס שאפשר לעשות לבד או עם עוד אנשים. אפשר לעשות את זה גם במסרגת מונחית עם אנשים שמלמדים את זה, כמו michal]מיכל גזית gazit[/po].htm , אבל הספר בנוי כך שלא צריך מנחה ואפשר לעשות אותו לבד.

הספר בנוי בצורה של פרקים, שכל פרק הוא בנושא אחר, ומכיל קטע קריאה לאותו שבוע, משימות ו"בדק בית" לעשות בסוף השבוע לבדוק את ההתקדמות האישית שלך. (אפשר גם למרוח את זה על יותר משבוע אבל ההתכוונות הוא ליצור איזושהי מסגרת שבועית... מי שלא מתאים לו יכול אחרת כמובן).

"גולת הכותרת" של דרך האמן, ומה גם שהוא בעיקר ידוע בזכותו, זה ה דפי בוקר - 3 עמודים שכותבים עם הקימה, זרם מחשבה חופשי, יכול להיות גם "אין לי מה לכתוב אין לי מה לכתוב" או "אין לי כוח ליום הזה" או לחילופין "איזה כיף היה אתמול במסיבה". את ה דפי בוקר יש לכתוב כל יום.

דבר נוסף שמלווה את הקורס הוא בילוי אמן . פעם בשבוע לקחת את האמן הפנימי לבילוי. ללכת עם עצמך בלבד ולעשות משהו כיפי ומהנה בשביל עצמך בלבד.
נשמע קל? בד"כ זה יותר קשה מדפי בוקר ... (לפחות לי ולאנשים שדיברתי איתם).

חוץ מזה כאמור יש משימות שבועיות שונות - למשל:
  • ללכת לסיבוב הליכה
  • להכין קולאז'
  • שאלות לענות עליהן, כמו מה היית עושה אילו היו לך עוד 5 תקופות חיים?
  • לרשום 20 דברים שאת אוהבת לעשות ומתי עשית לאחרונה (נראה לי שזה משם... :-))
אני עשיתי את "דרך האמן" לבד כבר פעמיים, וכותבת דפי בוקר כבר כמה שנים... רוצה עכשיו לעשות את הדרך פעם שלישית, וחושבת שזה יהיה נחמד לעשות את זה עם עוד אנשים טובים, וירטואלית או לא. אני מזמינה את מי שרוצה לעשות את זה יחד לכתוב לי, ובכלל, מזמינה את מי שעשה או עושה את הקורס לכתוב כאן ולשתף. וגם את מי שפשוט מתעניין...

קישור לפורום של דרך האמן באנגלית
(יש שם שאלות ותשובות על כל מיני נושאים, למשל דפי בוקר, רעיונות טובים לבילויי אמן... ועוד)
רוקדת_לאור_ירח*
הצטרפות: 03 דצמבר 2004, 17:39
דף אישי: הדף האישי של רוקדת_לאור_ירח*

דרך האמן

שליחה על ידי רוקדת_לאור_ירח* »

גם אני עשיתי אותו פעמיים. פעם עם בן זוג שהיה לי ופעם לבד.
מדהים איך שזה עובד.
דפי בוקר כתבתי עד איזה שלב בהריון נדמה לי. בכל מקרה מאז שיש לי ילדה קטנה זה לא אפשרי.
מה שכן, אולי דפי ערב יוכל לעבוד בשבילי.
בכל מקרה אני מתה לחזור לזה, גם אם באופן חלקי.
היו תקופות שהייתי לפעמים קמה בחמש בבוקר רק כדי להספיק עם הדפים ותקופות שכשהייתי צריכה לצאת מוקדם אז דחיתי את הדפים לצהריים.
בכל מקרה הרבה יותר קשה היה לי תמיד לעשות בילוי אמן.
דווקא עכשיו זה נעשה יותר קל הבילוי הזה, ויותר הכרחי בחיים שלי, אז אני באמת בזמן האחרון לוקחת לי זמן כזה.
בשבילי, אפילו לנקות את הבית או להיות במחשב כמו עכשיו כשהבת שלי לא בסביבה, זה כבר סוג של בילוי אמן :-P
זה באמת זמן כזה שאני יכולה לחשוב רק בשביל עצמי בלי לטפל באף אחד אחר.
מיכלונת_פה*

דרך האמן

איך יכול להיות שעוד אין פה דף כזה?

כנראה בגלל זה... :-)

דפי בוקר כתבתי עד איזה שלב בהריון נדמה לי. בכל מקרה מאז שיש לי ילדה קטנה זה לא אפשרי.
רוקדת_לאור_ירח*

דרך האמן

טוב אבל אחד הדברים שהאימהות לימדה אותי, קשור למשהו שדווקא היא מדברת עליו גם בספר: השאיפה לשלמות.
לי היה ברור שעושים הכל או לא עושים בכלל. עכשיו אני מסתכלת על זה קצת אחרת.
נכון, אני רוצה לעשות את הכל מושלם אבל אני לא יכולה.
באותה מידה, אני יכולה להחליט שזה שאני לא כותבת דפי בוקר זה נורא ואיום.
מצד שני, כשאני חושבת על זה ואנחנו מזכירות את הספר כאן בדף הזה, אז אני יכולה אולי להסתפק גם בפחות.
למשל, זה יהיה נהדר אם יהיה לי בילוי אמן כל שבוע.
בשבוע שעבר הלכתי לרקוד .
אתמול היתה לי פגישה עם ידיד, לא סתם, אלא משהו שהרגיש לי כמו לאפשר ולפרגן לעצמי הרבה יותר ממה שהעזתי עד עכשיו: האיך, מתי, למה, שהיו קשורים לפגישה הזו העלו בי כל כך הרבה חששות וכל כך הרבה רצונות לבטל, הכל היה לא הגיוני השעה, המקום, אפילו האדם עצמו ובסוף הרגשתי שהצלחתי לעשות משהו שהתנהל מעולה ונהניתי ממנו, בשביל עצמי.
חוץ מזה שאני אישית ממש זקוקה נואשות לדף הזה ויש לי מה לשתף בעניין.
בדיוק אתמול סיפרתי לידיד הנ"ל משהו מאד חזק שקשור לחווית היצירה אצלי.
אני לא אכתוב את זה כרגע, אבל אולי בהזדמנות.

אני מברכת על הדף הזה.
הוא נראה לי חשוב, לי הוא חשוב.
אני משוכנעת, שעם הזמן, יהיו כאן אנשים נוספים שימצאו בו עניין.
מיכלונת_פה*

דרך האמן

_אני מברכת על הדף הזה.
הוא נראה לי חשוב._

כיף לקרוא :-)
רוקדת_לאור_ירח*

דרך האמן

את בעניין של להיכנס לעומק בדף הזה?
יש לי חסמים יצירתיים שאני רוצה לשתף בהם, כשיהיה לי רגע של פנאי רגשי.
למה בעצם פתחת את הדף? מה רצית עבור עצמך בזה שפתחת?
מיכלונת_פה*

דרך האמן

את בעניין של להיכנס לעומק בדף הזה?
אני אשמח...

למה בעצם פתחת את הדף? מה רצית עבור עצמך בזה שפתחת?
פתחתי א. כי באמת היה נראה לי מוזר שעוד אין ושחשוב שיהיה, אבל זו לא תשובה מספיק עמוקה אולי... כי כבר מזמן יכולתי לפתוח...
פתחתי גם כי אני רוצה השבוע להתחיל את דרך האמן שוב, והייתי שמחה ל"קבוצת תמיכה". למקום שיהיה אפשר לשתף בו, לקבל בו רעיונות, לשאול וכו'... יש כבר מישהי שנדברתי איתה להתחיל יחד (לא וירטולית, דווקא באיזורינו), ונראה לי שאם עוד אנשים יצטרפו זה רק יוסיף...

יש לי חסמים יצירתיים שאני רוצה לשתף בהם
אני מאוד אשמח לשמוע...

ואולי אני פשוט אתחיל לספר יותר על עצמי, תוך כדי שאני כותבת לך אני נזכרת בדברים שיש לי לכתוב...

למה אני בכלל רוצה לעשות שוב את דרך האמן? (האמת, שאלה מצויינת, חשבתי על זה שכדאי הפעם שאני אגדיר לעצמי לפני שאני מתחילה...)
  1. אני בתקופת חיפוש ובירור עצמי... רוצה להבין מה אני באמת רוצה לעשות כשאהיה גדולה... לא, בלי ה"כשאהיה גדולה", אני כבר גדולה... ואני רוצה לדעת מה אני רוצה לעשות עכשיו, ומחר... ו גם בשנים הקרובות... מה אני רוצה לעשות. נקודה.
  1. אני מרגישה תקיעות עם הקרקס, שזה משהו שכן ברור לי שאני רוצה לעשות, אפילו פיניתי לזה הרבה זמן... (פעם אחרונה שעשיתי את הספר, אגב, עודדה אותי לחזור לאקרוביקה אחרי שנים...), אבל אני מרגישה שיש שם איזושהי התנגדות בזמן האחרון שאני לא לגמרי מבינה ("פניית פרסה יצירתית"?)... ורוצה להבין כי זה כבר עולה לי בפציעות!
את יכולה לקרוא על זה עוד אם בא לך ב לפעמים אני מפחדת מהחיים , השבוע כתבתי על זה שם... אשמח לשמוע תובנות....
  1. ועוד קודם חשבתי לעשות את זה, כדי להתמקד ספציפית עם הקרקס בדברים שאני רוצה ולהגשים אותם...
לסיום המגילה, רוצה להוסיף שדפי בוקר אני כותבת כבר הרבה זמן... בילוי אמן "רשמי" לא עושה, (למרות שאני רווקה ובלי ילדים כך שיש לי הרבה זמן שאני כן עושה דברים כייפים עם עצמי), מדי פעם אני אומרת לעצמי "מה הסיפור? פשוט תעשי בילויי אמן, ותעשי את המשימות שבא לך ונראות לך מתאימות", אבל אני מרגישה שאני צריכה את ה"מסגרת" של הקורס כדי לעשות את זה... ובכלל, כנראה שיש משהו בתהליך ובאיך שהוא בנוי... אבל בעיקר טובה לי המסגרת שזה נותן לי.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

דרך האמן

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

בשבוע הבא אני מסיימת סדנת דרך האמן שעברתי בקבוצה עם מדריכה.
בהתחלה ניסיתי לעשות לבד לפי הספר ולא התמדתי. "משום מה" לא ראיתי שינוי משמעותי, ויחד עם זאת שמעתי המון אנשים שנשבעים שזה שינה את חייהם, אז נרשמתי לסדנא וגיליתי שהם צודקים.
אני לא בטוחה שהמקרה שלי מאפיין משהו, אבל אשמח לשתף.
כשהתחלתי את התהליך חשבתי שאני מאוד ממוקדת ומודעת. היה לי מאוד ברור מה אני רוצה. היה לי חלום שליווה אותי שנים רבות, ואלף סיבות למה הוא עדיין בגדר חלום. חיפשתי מישהו שיעזור לי להתעורר ולהגשים אותו.
חשבתי שדרך האומן זה מעין קורס בישול שילמד אותי איך להשתמש בכלים ובחומרים שברשותי כדי שהחלום שלי יתממש.
במובנים מסויימים זה אכן כך, אבל בתיקון מאוד מהותי - זה לא כדי ש"החלום" יתממש, זה כדי שאני אתממש...
אני חושבת שהגדולה של הסדנא הספציפית הזאת היא בכך שהיא באמת מפגישה בין האדם לעצמו. בשיעורים שעברנו הרגשתי שהשאיפה היא להביא אותי למקום שיהיה לי בו הכי נוח. הכי נוח להתבטא, הכי נוח להרוויח, הכי נוח להיות.
בתור מישהי שהייתה כבר באיזו סדנת מודעות אחת או שתיים (או שלושים), אני חייבת לציין שאני מרגישה שהפעם סוף סוף מיקמתי את עצמי. נרפאתי מסוג של גימגום מנטלי, שתקף אותי כל אימת שהייתי צריכה להגדיר את עצמי לעצמי.
יתכן שהייתי בשלה לתהליך הזה, יתכן גם שזכיתי לקבוצה תומכת במיוחד, ויתכן שזו פשוט סדנא טובה.

זה לא היה תהליך קל ופשוט, בדרך למקום הנוח הזה עברנו מקומות כואבים וטעונים ברמה כזאת, שרציתי לזרוק הכל לפח ושיפסיקו להציק לי. בנטו אני חושבת שהיו איזה שבועיים או שלושה שהייתי ממש בדיכאון. אבל ממש. עצבנית ועצובה ושונאת את כל העולם. בלי חוש הומור ובלי חשק לכלום. מה שהחזיק אותי בסדנא היה הידיעה שזה חלק מהתהליך, כמו שג'וליה קמרון כתבה: "זה השלב שאנשים רוצים לעזוב את הסדנא".

הדבר המשמעותי ביותר שקרה לי בסדנא הוא שגיליתי שהחלום שלי מפריע לי.
זה חלום יפה, אבל הוא יושב עליי כמו גבנון כבר יותר מידי זמן והחלטתי שאני אתן לו קצת חופש ממני והוא יתן לי קצת חופש ממנו. היחסים שלנו טעונים מידי ושנינו צריכים איוורור. מצאתי לי אפיק ביטוי אחר, יותר ידידותי מבחינתי, ואני מקווה להצליח בו.
הסדנא הזאת נתנה לי המון ושיחררה אותי מהמון פחדים. נשאר לי פחדון קטן והוא התהיה האם כל התחושות הללו אינן בגדר אופוריה מצויה של זה-עתה-סיימתי-את-הסדנא-והכל-קטן-עליי. אני בונה על כך שדפי האומן ישאירו אותי בכיוון הנכון.
נראה. נקווה. ימים יגידו.
בעדינות*
הצטרפות: 14 מאי 2005, 22:32

דרך האמן

שליחה על ידי בעדינות* »

פלוני אלמונית תודה ששיתפת @}
אני אשמח אם תמשיכי לשתף,
האם ההשפעה ממשיכה כעבור כמה זמן,
ובכלל מה קורה איתך :-)
לוונדר_סגול*
הצטרפות: 24 ספטמבר 2004, 16:05
דף אישי: הדף האישי של לוונדר_סגול*

דרך האמן

שליחה על ידי לוונדר_סגול* »

הי פלונית,
אני משערת שלא כתבת איפה עברת את הסדנא מטעמי אלמוניותך,
מאידך, נשמע שהיא ממש מומלצת ורציתי לדעת אם זה היה אצל מיכל גזית או מישהו אחר?...
אם תוכלי איכשהו להעביר לי את המסר.
{@
מיצי_החתולה*
הצטרפות: 21 פברואר 2005, 22:27
דף אישי: הדף האישי של מיצי_החתולה*

דרך האמן

שליחה על ידי מיצי_החתולה* »

פלונית, גם אני אשמח.
בנות, מה שאתן מספרות ממש עושה חשק לרוץ לקנות את הספר ולעשות את הסדנה.
<רצה>
מיכלונת_פה*

דרך האמן

הי פלונית,
כיף לקרוא.
את יכולה לספר עוד על הסדנה? איך זה התנהל? מה עשיתן בה? מה מיוחד בלעשות את דרך האמן בסדנה חוץ מכמובן הקבוצה התומכת (והמנחה)? (האמת, כבר זה לא מעט... :-) )
רוקדת_לאור_ירח*

דרך האמן

פלונית,
מאד התחברתי למה שכתבת על החלום שיושב כמו גבנון. גם לי היה כזה הרבה שנים. יותר מזה, בגלל שהוא היה קשור למקצוע שלי, גם כשכבר נתתי לו חופש, אנשים מסביבהמשיכו לשאול אותי עליו וזה הכריח אותי להגיד שויתרתי עליו גם כשעוד לא הכרתי בזה, או לתרץ תירוצים, או לא יודעת...
נדמה לי שגם היום יושבים לי כמה חלומות על הגב כמו גבנון ואולי אני באמת צריכה (ורוצה) לשתף כאן ולראות לאן זה יקח אותי.
החלום הכי משמעותי שלי במשך שנים היה להיות אמא והגשמתי אותו או שעודני מגשימה אותו. מה שמדהים הוא שלא הרשיתי לעצמי לחלום אותו (בעצם- להגשים אותו) עד שהזמן התחיל להיגמר, בעוד שחלומות אחרים הרשיתי גם הרשיתי, עד שהעיקו עלי בגבנוניותם.
פלוני_אלמונית*

דרך האמן

יו
תגובות
איזה כיף לי.

האם ההשפעה ממשיכה כעבור כמה זמן
לא יודעת, אני מאוד מקווה. כאמור אני מסיימת את הסדנא בקרוב.

אני משערת שלא כתבת איפה עברת את הסדנא מטעמי אלמוניותך
אלמוניותי עלק, איזו מתוקה את.
אל תשאלי איזה סלבריטי אני, מי מכיר אותי בכלל? - פשוט לא ידעתי אם זה אתי לכתוב את זה. וגם עכשיו אני לא בטוחה. אני לא רוצה לעשות פירסומת כאן, אני לא חושבת שזה מתאים. נהניתי שם אבל מה אם מישהו אחר ילך על סמך המלצה פה ולא יהנה? זה הרי מאוד אישי וזה 1500 שקל.
אני פשוט מצאתי מודעה על סדנא קרובה אליי (אני מהצפון) ולשם נרשמתי. אולי גם זה חלק מהעניין, שכל אחד מוצא לו במקרה, או שלא במקרה, את הסדנא המתאימה לו.
כמי שעברה סדנאות מספר אני מוצאת את נושא ההמלצות בעייתי משהו. באינטרנט בפרט. יש איזו תחושת מחוייבות שכדי לגמול על כל הטוב שקיבלנו ראוי לעשות נפשות למחזור הבא. ואני תוהה האמנם. אפשר לדבר על זה, אם תרצו.

מה מיוחד בלעשות את דרך האמן בסדנה חוץ מכמובן הקבוצה התומכת (והמנחה)? (האמת, כבר זה לא מעט... )
המיוחד הוא שיותר קשה לברוח......
בקריאה של הספר מאוד התלהבתי להתרכז בקטעים שמוציאים אותי חסידת אומות העולם: אהה! אז אני לא עצלנית, זה רק הפחד שמשתק אותי. נו, ברור. עכשיו רווח לי. "פחד" מצטלם יותר טוב.
לרדת לשורשיו של הפחד הזה, לפלס את הדרך אליו ולמגר אותו - את זה לא הצלחתי לעשות בכוחות עצמי. פחדתי גם מזה.
אני בטוחה שיש אנשים שמסוגלים לעשות את זה לבד, כי אני מכירה הרבה אנשים מגובשים ויצירתיים ומדהימים ומצליחים, שבחיים שלהם לא ראו אפילו זנב של סדנא מבפנים.
וגם מי שצריך ליווי בתהליך, יכול למצוא אותו עם אנשים קרובים שאחד מטעין את השני. זה יפה להפליא בעיני ומעורר קנאה. לי זה היה קשה מאוד למצוא כי צריך שזה יהיה מישהו שהוא גם תקוע מבחינה יצירתית ומקצועית וגם פתוח לשינוי וגם זמין וגם מחוייב להתמיד בתהליך. וכזה שיש לו את כל התכונות הללו אין לי כרגע, אם כי יש לי כמה וכמה תקועים כרוניים, כחדשים. זמינים להפליא.

את יכולה לספר עוד על הסדנה? איך זה התנהל? מה עשיתן בה?
שלוש שעות, פעם בשבוע. כל פעם באים ועובדים על משהו, כמו בספר ( שאגב - שאלתי אותו מהספריה, אפילו את זה לא חייבים לקנות). מדברים על הפרק ויש תרגילים מהספר. למשל "היחס לכסף" - מכסים את הנושא, בודקים איפה יש לך בעיה עם זה, עולות המון תובנות.
את יודעת, זה מאוד מאוד דומה לפליליידי. זה ניהול משק בית נכון של ה"אני".
מיכלונת_פה*

דרך האמן

אהה! אז אני לא עצלנית, זה רק הפחד שמשתק אותי. נו, ברור. עכשיו רווח לי. "פחד" מצטלם יותר טוב.
D-: זה הצחיק אותי...

לרדת לשורשיו של הפחד הזה, לפלס את הדרך אליו ולמגר אותו - את זה לא הצלחתי לעשות בכוחות עצמי. פחדתי גם מזה.
מממ... נכון. התת-מודע שלנו הרי כ"כ מתוחכם עם ההגנות וההסתרות שלו, גם כשכבר אנחנו רואים משהו (הבנתן מה התכוונתי? השעה מאוחרת.... אבל לפחות פלונית הסבירה את זה ברור)
קרוטונית_מהמרק_הגדול*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 19:10

דרך האמן

שליחה על ידי קרוטונית_מהמרק_הגדול* »

_אני מברכת על הדף הזה.
הוא נראה לי חשוב._
:-)
מעולם לא קראתי אותו, אבל לפני שנים הייתי בסדנת כתיבת שירה שהתנהלה לאורו, אפשר להגיד. היה יופי.
רוקדת_לאור_ירח*

דרך האמן

אגב, יש לה גם ספר שנקרא "דרך האמן בעבודה". יש לי אותו אבל הרבה פחות התחברתי אליו.
עשיתן לי חשק לפתוח שוב את הספר.

בקשר למה שאני סוחבת איתי, זה קל לי לשתף בזה דווקא, אבל אני מרגישה שבאינטרנט יותר קשה לי, כאילו רוצה שהדף הזה יעבור עוד איזה דרך לפני שאגיד.

יצירה, תמיד ראיתי את עצמי כיוצרת, כאדם יצירתי.
בזמן האחרון אני מרגישה כמו פקידה לא יצירתית שבמקרה בחרה לה מקצוע שאמור להיות יצירתי.
אני סוג של פקידה, ככה נראה לי.
גם בתור אמא אני הרבה פעמים סוג של פקידה. נכון שצריך להאכיל, להלביש, לחגור ברכב, אבל יש כל מיני דרכים לעשות את זה.
מיכלונת_פה*

דרך האמן

אגב, יש לה גם ספר שנקרא "דרך האמן בעבודה". יש לי אותו אבל הרבה פחות התחברתי אליו.
הסתכלתי עליו אצל חברה, גם אני לא התחברתי אליו.
פלוני_אלמונית*

דרך האמן

רוקדת, אתמול הדף נשאר אצלי פתוח ולא ראיתי את תגובתך הקודמת לפני ששלחתי.
אנשים מסביבהמשיכו לשאול אותי עליו וזה הכריח אותי להגיד שויתרתי עליו גם כשעוד לא הכרתי בזה, או לתרץ תירוצים, או לא יודעת...
זה עורר אצלי מחשבות לגבי דברים שקורים אצלי עם היחסים שלי עם החלום. אני חושבת שהוויתור שלי, ביננו, לא באמת אמיתי. זה כמו מין משחק כזה שמשחקים עם בן זוג שלא מחזר מספיק - להעמיד פנים שלא ממש אכפת לי ואני גם ממש עסוקה ולהתרחק קצת, בתקווה כמובן שהוא יחזור בריצה.
מה שעוזר לי בזה כרגע הוא ששאלתי את עצמי שאלות. למשל : מה אני רוצה להשיג באמצעות הגשמת החלום הזה? כיצד תבוא לידי ביטוי ההצלחה? כאלה דברים. ואז לנסות להשיג את זה בדרכים שיותר קלות לי כרגע מבחינת הביטוי האישי. ודווקא השיטה הזאת של דרך האמן מאוד עוזרת במציאת נתיבים נוספים להשיג את המטרות שרוצים. זה גם עוזר לי באמת להיות עסוקה בדברים טובים, כדי שהחלום שלי יראה שאני מסתדרת יפה מאוד בלעדיו ויקנא.
יחד עם זאת, חשוב מאוד לציין, יש אנשים שכן מצליחים להתרפא מהשיתוק היצירתי שלהם ולהמשיך בדיוק באותה נקודה בה הפסיקו.

האבסורד שאני נלחמת איתו הוא ש"יצירה" אמורה להיות משהו שבוער בעצמות. (ואם זה לא ככה אז מה זה אומר? - ושוב שאלות : אז מה כן בוער בעצמותיי? מה כן בא לי לעשות? מה הכי בא לי לעשות?על מה הייתי מוכנה לשלם כדי שינתן לי לעשות? - שם התשובה)
הרי זה אמור להיות מפלט מתלאות היום יום ולא תלאה נוספת. זה באמת היה ככה בתקופות שלא היה לי זמן לנשום. ברחתי אל היצירה, נהניתי ממנה, הייתי אסירת תודה שיש לי את האפיק הזה להתבטא. ופתאום, כשיש לי זמן זה נהיה עונש. מצד שני - אני מושקעת פה את כל שנות חיי הבוגרות...
הדבר העיקרי שהסדנא הזאת תרמה לי זה שלמרות ההשקעה העצומה כאן ואפס התוצאות, אני כבר לא מרגישה כמו מפעל כושל, כמו שהרגשתי קודם. אני מרגישה שיש כאן תשתית רצינית והמפעל הזה בשיפוצים לקראת ייעול מהסרטים.

גם בתור אמא אני הרבה פעמים סוג של פקידה. נכון שצריך להאכיל, להלביש, לחגור ברכב, אבל יש כל מיני דרכים לעשות את זה.
אני חייבת להגיד לך שאם הגעת להכרה הזאת כשילדתך עדיין קטנה, את אישה חכמה מאוד. אני גם רוצה להוסיף שהאימהות יכולה להיות מאוד יצירתית לכשעצמה, והיא יכולה, אבל זה בשום אופן לא סותר/ מספק /לוקח את המקום בתוכך שמחפש ביטוי באופן אישי. זה שזה מתיש, זה כבר סיפור אחר.
רוקדת_לאור_ירח*

דרך האמן

אני חייבת להגיד לך שאם הגעת להכרה הזאת כשילדתך עדיין קטנה, את אישה חכמה מאוד
תודה על המחמאה, אבל זה פשוט מאד- הגעתי לאימהות אישה בשלה מאד, גם בגיל וגם בניסיון החיים. אני מבחינה בקלות בזה שהפכתי לפקידה, אבל זה לא מנחם אותי.
בעבודה אני אומרת לעצמי שהפכתי לפקידה כי יש קיצוצים ומשלמים פחות ודורשים יותר וגם כי מה שמעניין אותי זה לחזור הביתה לילדה שלי. בבית אין לי תירוצים אבל גם אין לי עודף סבלנות. כמה יותר קל להיות יצירתית כשאין לך ילדים בבית ואת מפעילה גם ילדים לכמה שבעות של קייטנה, למשל.

בקשר למה שרציתי לשתף:
זה פשוט. יש לי המון פרוייקטים שהם חצי אפויים. לפעמים 90 אחוז אפויים, לפעמים פחות, או יותר. אני לא מסוגלת ליצור יותר, בעצם שואלת את עצמי- בשביל מה?
לפני כמעט עשור כתבתי תסריט, מאד השקעתי בו ומאד אהבתי אותו. בניגוד לשאר הפרוייקטים שלי הוא אפילו זכה בפרס וקיבלתי עבורו איזו מלגה קטנה. לדעתי גם היום, הוא תסריט טוב. אבל תסריט זה כמו תוכנית של אדריכל, זה לא עומד בפני עצמו, צריך לבנות מזה בית, כלומר להפיק מזה סרט. היו שנים שעוד ניסיתי קצת לשווק אותו, יכולתי לעשות יותר אבל לא עשיתי. עד היום הוא סוג של בושה בשבילי.
לפני ארבע שנים יזמתי סרט, דוקומנטרי. דאגתי לצלם ביחד עם שותף עשרות שעות של חומר גלם. לא הצלחתי לגרום לכך שהשותף ואני נשב ונערוך את הסרט. הרבה זמן דיברנו על זה, אחר כך הפסקנו. בקיץ, בשל המלחמה , שהיתי עם ילדתי בין השאר בתל אביב. נפגשתי לא פעם עם השותף, שהוא גם חבר. לא הזכרנו את הסרט או את הרצון לקדם אותו. הוא ויתר, החומר גלם אצלו ואני מתפללת שהוא לא צילם עליו, עוד רוצה לערך את זה פעם, יום אחד, כשאהיה גדולה, כשהבת שלי תהיה גדולה, כשיהיה לי זמן/כסף/שותף אחר לא יודעת....
יש לי עוד לפחות אחד כזה, גדול, מושקע, לא אפוי לגמרי.
בעיקר הבעיה להוציא לאור. להוציא מהמגירה. בניגוד לרוב האנשים שלא יוצרים אני דווקא נטיתי תמיד כן ליצור, לעשות, ללכת עם הדברים. רק מה? הם נשארים בחושך, במגירה, בהיחבא.

היום אני אומרת לעצמי: לא צריך, תעזבי את זה, בשביל מה. במילא זה נשאר במגירה.

והנה, אני מלמדת קולנוע. בכל שבוע אני באה עם פתרונות יצירתיים לתלמידים שלי שהולכים ומצלמים את הסרטים שלהם שלפעמים יש בהם חלק מאד גדול ממני, כולל הרעיון עצמו. גם בזה יש סיפוק והגשמה ואין בזה כזו כמות של כאב.
מיכלונת_פה*

דרך האמן

התחלתי השבוע (שוב) את דרך האמן :-) שיהיה לי בהצלחה ובהתמדה...

ושאלה אליכן... מה עשיתן בבילויי האמן?
רוקדת_לאור_ירח*

דרך האמן

בילויי אמן:
היתה תקופה שהלכתי לחוג, בשבילי זה היה בילוי.
לפעמים אני יוצאת לרקוד (רוצה להצטרף אלי? זה בדרך כלל ביום שלישי, נראה לי שהשבוע אלך)
טיול על שפת הים או טיול בואדי/ טבע אחר.
פגישה עם חבר/ה שלא ראיתי הרבה זמן.
פעם לקחתי ספר, ישבתי מתחת לעץ אלון גדול בואדי וישבתי שם 3 שעות. חלק מהזמן דווקא עבדתי, כלומר התקשרתי והתקשרו אלי מהעבודה, אבל לא הייתי פיזית בעבודה ורוב הזמן בכל זאת לא הייתי בטלפון, אלא עם הספר או הבלוטים, או המחשבות שלי. זה היה בתקופה שמאד הייתי צריכה שקט והכל סביב היה לחוץ.

שיהיה בהצלחה, בבקשה שתפי והביעי בקשות תמיכה אם את זקוקה.
מ האת עשית בבילוי אמן?
אילת_מ*
הצטרפות: 27 מאי 2005, 12:17
דף אישי: הדף האישי של אילת_מ*

דרך האמן

שליחה על ידי אילת_מ* »

איזה כיף! נראה לי שאצטרף גם אני.
פלונית, בחרי לך כבר ניק, יען כי אהבתי את דברייך ויהיה נחמד שתהי אחת מהשבט.
אני הולכת למצוא את הספר ולצאת לדרך.
ומי_אני*
הצטרפות: 09 ינואר 2007, 10:36

דרך האמן

שליחה על ידי ומי_אני* »

שלום מיכלונת פה וכל החברות (שם הדף הוא דרך האמן, אבל יש לי הרגשה שכדאי לשנות אותו ל דרך האמנית ;-)),
מיכלונת, תודה שהזמנת אותי לדף הזה!
לפני כמה שנים חברה השאילה לי אותו "כי זה ספר בדיוק בשבילך". מרוב שהוא היה בשבילי, לא פתחתי אותו אפילו פעם אחת. אחרי שנתיים היא ביקשה אותו חזרה (כדי להעביר לחברה אחרת שלה :-)).

הרגשתי הזדהות גדולה עם המשפט האימהות יכולה להיות מאוד יצירתית לכשעצמה, והיא יכולה, אבל זה בשום אופן לא סותר/ מספק /לוקח את המקום בתוכך שמחפש ביטוי באופן אישי . אז אני מעידה על עצמי שאני אמא מאד מאד יצירתית. לא רק אני מרגישה ככה, זה גם המשוב שאני מקבלת פעם אחרי פעם מהסביבה. יצירת האמנות שלי היא הילדים שלי, ובעלי. עד עכשיו זה סיפק אותי, ובזמן האחרון התחלתי לרצות להיות יצירתית בשביל עצמי.

המשימות שלי להשבוע הן:
  1. לצייר את העץ עם השורשים שהופיע לי בדמיון מודרך. המטפלת אמרה לי להרגיש כמה אני יציבה ומחוברת לקרקע, ומייד הופיע לי תמונה של עץ עם שורשים. אמרתי לה מה אני רואה, והיא שאלה, מופתעת, אם אני מכירה את העבודה עם העץ, כי מסתבר שלשם היא כיוונה, רק לא אמרה לי את זה עדיין. זה היה אמור להופיע באחד השלבים הבאים. לא, לא הכרתי את זה. הוא הופיע לבד..
  1. להכין לילדים שלי משחק.
מיכלונת_פה*

דרך האמן

מה את עשית בבילוי אמן?

שאלה טובה... לקח לי כמה דקות להיזכר...
  • פעם אחת שמעתי מוזיקה ושרתי עם המילים שבחוברת של הדיסק... זה היה ממש כיף (אני אוהבת לשיר, אבל הבעיה שבד"כ אני לא זוכרת את המילים, לא מעבר לכמה משפטים נניח...)
  • גמני פעם קראתי בטבע
  • נראה לי שגם עשיתי מה שג'וליה מציעה - להסתובב בשוק, בחנויות יצירה...
זהו... בלאק אאוט... לא זוכרת עוד כרגע... ודי נטולת רעיונות להמשך הקרוב... (למשל להשבוע!)

אני רוצה הפעם לעשות בילויי אמן שיהיו באמת כיף, כמו שחברה שלי הגדירה, גברים כייפים שלא הייתי עושה ממילא (כמו ללכת לחוג או לסדנה שאני ממילא מתכוונת). ואני רוצה שזה יהיה לגמרי לבד, "לפי הספר"...
לא עולה לי דברים שאני אוהבת לעשות ולא מאפשרת לעצמי...
וואי! לנסוע למעיינות החמים בעין גדי!!! מזמן לא הייתי שם... (אבל גם לא בא לי לבד... )

אולי אני אלך לבריכה... מזמן לא יצא לי ואני אוהבת....

רוקדת, את יודעת איפה באיזור יש בריכה מחוממת ואם אפשר ללכת חד פעמית?

איפה את רוקדת בימי שלישי, בבוסתן הכרמל? בעצם נזכרתי שיש גם ריו אברייטו בימי שלישי, אולי שם...?
מיכלונת_פה*

דרך האמן

שימו לב בנות...
הוספתי קישור די בתחילת הדף לפורום של דרך האמן באנגלית, עם שאלות נפוצות ותשובות, רעיונות לבילויי אמן ועוד... (זה בתוך האתר של ג'וליה קמרון).
רוקדת_לאור_ירח*

דרך האמן

רוקדת, את יודעת איפה באיזור יש בריכה מחוממת ואם אפשר ללכת חד פעמית?
נדמה לי שהבריכה בקרית עמל בחנה סנש מחוממת, לגבי חד פעמי- לא יודעת.

איפה את רוקדת בימי שלישי, בבוסתן הכרמל?
כן, שם. לעיתים רחוקות. אתמול לא יצא ועכשיו בטח לא יצא עוד איזה זמן, לא מאמינה שיהיה לי זמן וכוח בשבועות הקרובים, אבל אולי.

בקשר ל

ואני רוצה שזה יהיה לגמרי לבד, "לפי הספר"...
היא גם מזכירה בספר לשים לב מה הדברים/המצבים שיותר נהנים מהם- עם עוד אנשים? לבד?
לי היו תקופות שהייתי רוב הזמן לבד כולל בעיקר עבודה מהבית, אז דווקא בילוי אמן היה הזדמנות בשבילי ליזום מפגש עם אנשים שאוהבת, למשל. גם לרקוד זה לא ממש לבד ובכל מקרה שמתי לב שאם אני מגיעה לשם עם אנשים או פוגשת אנשים שמכירה, יותר נעים לי למרות שלא אמנע מללכת לבד. אז לדעתי בילוי אמן זה לעשות מה שנעים לי בהקשר הזה, העיקר שזה טוען אותי מחדש ונותן לי אנרגיות.

אני מאד מנסה להחזיר את עצמי ליצירה ולאו דווקא לכתיבה כי זה, כמו שסיפרתי קודם, החלק שיותר קשה לי.
כרגע אני מאד גאה בזה שכשהבת שלי מבקשת לצייר אני גם מציירת לידה. כרגע זה המון בשבילי.
הדבר הכי יצירתי שאני עושה זה כל הזמן לארגן את הבית מחדש, כלומר בכל כמה זמן חלק אחר. לפעמים וילון, לפעמים בד, לפעמים מזיזה משהו.

עכשיו, תוך כדי שכתבתי את השורות הקודמות, התחלתי להבין משהו. הוא עוד לא מנוסח היטב אבל המשפט שעלה לי בראש זה שהיצירה שלי מתחילה להבשיל. זה קשור לבית, לאימהות, לשורשים, לעומקים. היה משהו מאד תלוש ביצירה שלי, היא היתה מלאת התלהבות ותנועה אבל חסר בה ביטחון, בית. אני חושבת שההתעסקות וההתכנסות שלי בבית משרתת את היצירה שלי לטווח הארוך , גם אם כרגע עוד קשה לי לראות את זה, כי תמיד היה לי מאד קל ליצור.
אפילו הקושי הבריאותי של הבת שלי משרת את הצורך הזה, כי יש תירוץ להישאר בבית, לא להתרחק, לחפש פתרונות קרובים, לא לברוח רחוק ובעיקר לא למהר לשום מקום.
מיצי_החתולה*

דרך האמן

טוב, בנות, עשיתן לי חשק גדול כל כך, שרכשתי את הספר ועכשיו סיימתי את השבוע הראשון.
מיכלונת_פה*

דרך האמן

טוב, בנות, עשיתן לי חשק גדול כל כך, שרכשתי את הספר ועכשיו סיימתי את השבוע הראשון

איזה כיף, אנחנו עושות יחד! :-)

אני גם בשבוע שני עכשיו.

מה עשית בבילוי אמן?
דינ_ור*
הצטרפות: 23 אוקטובר 2006, 14:36
דף אישי: הדף האישי של דינ_ור*

דרך האמן

שליחה על ידי דינ_ור* »

אוי מיכלונת אהובה גם אני רוצה להתחיל את הספר כבר!
שואלת*
הצטרפות: 25 ינואר 2004, 10:05

דרך האמן

שליחה על ידי שואלת* »

האם מישהי התנסתה בקורס עם מיכל גזית או מישהי אחרת? מי עוד מעבירה את הקורס במרכז?
מיכלונת, ראיתי שהתיחסת למיכל גזית בתחילת הדף,האם מנסיון אישי?האם את מכירה מנחים אחרים מומלצים? אני מתלבטת אם להצטרף אליכן, מרגישה שזקוקה למסגרת יותר מחיבת שתעזור לי. בעבר ניסיתי לבד, כמה פעמים, לא התמדתי. האם קורס יכול לעזור לי או שחוסר ההתמדה שלי מעיד על כך שגם שם זה יקרה :-( ואז גם ארגיש רגשות אשם על הכסף האבוד.
מיצי, איך היה השבוע הראשון? אשמח לשמוע מנסיונך, איך הצלחת להיכנס למשמעת לבד.אני מקנאה.
בהצלחה לכל מי שעושה עבודה.
פלוני_אלמונית*

דרך האמן

גמני גמני גמני
מתלבטת אם לחדש ניק שהיה לי כאן מזמן.
בכל מקרה- בהשראת הדף, חזרתי לספר שיש אצלי משנת 1999 ו...חזרתי אליו ואני ממש ממש נהנית.
יש לי חסם רציני לשתף כאן.
כמו שג'וליה קמרון אומרת בספר: צריך להגן על הילד האמן. לא לחשוף אותן מוקדם מדי ובעיקר לא בפני מי שיכולים לבקר ולקטול אותו בעודו באיבו.... (מן הסתם ע"י אומנים חסומים אחרים)
וכשכותבים באינטרנט- אי אפשר לדעת וזה קצת מרתיע אותי. אולי אכתוב משהו שסוף סוף נבט בי ומישהו לא יבין ויקטול...
עד כה הסביבה תומכת ביותר בדף ואני מקווה שתישאר כזו
אני ויי אני מאד מאד נהנית וזה בא לי ממש בזמן אז תודה על הדף.
פלוני_אלמונית*

דרך האמן

האם מישהי התנסתה בקורס עם מיכל גזית
לשואלת: דיברתי איתה השבוע, היא פותחת ביום שלישי הקרוב קורס חדש בתל אביב.
פגישה ראשונה הינה להתרשמות בלבד.
טלפון קל למצוא באינטרנט
רוקדת_לאור_ירח*

דרך האמן

סוג של בילוי אמן:
בדרך כלל כשאני רואה שסוער בחוץ אני מיד נדבקת הביתה, מקסימום יוצאת לחצר. הבוקר העמסתי את בתי על האוטו לפני שיתחיל גשם ונסענו לבקר ידידים שגרים בסביבה. יש שם המון חיות ומאד קקקקררררר שם, אבל לא נרתעתי מהקור, הלבשתי את שתינו חם והלכנו לשם. היה אחלה.
מיצי_החתולה*

דרך האמן

_איזה כיף, אנחנו עושות יחד!
אני גם בשבוע שני עכשיו.
מה עשית בבילוי אמן?_

לא עשיתי :-(. השבוע מבטיחה לעשות: טיול בחוץ עם מוסיקה באוזניות. מאז שיש לי ילדים, לא מקשיבה מספיק למוסיקה. מצד שני, בערב כשבנזוגי יכול לשמור על הילדים, יוצא לי החשק לצאת לטיול בקור ובחשיכה (אנחנו גרים במושב, אין פנסי רחוב). בכלל, כמושבניקית טריה, נראה לי שהרבה יותר קל לעשות בילוי אמן בעיר. יש לי רעיונות למה הייתי עושה לו היינו גרים עדיין בתל אביב, כאן קשה יותר.

ותהיה: גמרתי ביום אחד את משימות השבוע השלישי. האם לדעתכן אני יכולה לקפוץ הישר אל השבוע הרביעי, או להמשיך עם דפי בוקר (שאצלי הם דפי לילה, אין ברירה עם שניים קטנים בבית ובמזוג עובד) עד שיחלוף השבוע (שזה מה שאני נוטה לעשות)?
ברוח מה שכתבה רוקדת, היום יצאנו לטיול בחוץ על אף הקור. עד שקפאו לנו האוזניים, היה מאד כיף.
מיצי_החתולה*

דרך האמן

בעצם, ביום שישי נכנסתי עם הזוגי להצגה יומית בספונטניות פתאומית, כשהילדים היו אצל סבתא. אפשר להחשיב כבילוי אמן?
ועשיו עשיתי בילוי אמן ספונטני נפלא ומומלץ: קראתי שוב את הדף תחילת טושים זה הדק מתחילתו ועד סופו! מומלץ.
רוני_בלוני*
הצטרפות: 10 מאי 2004, 11:42
דף אישי: הדף האישי של רוני_בלוני*

דרך האמן

שליחה על ידי רוני_בלוני* »

שלום בנות, גם אני עבדתי עם הספר בעבר. אבל נתקעתי בשלב בו היא מבקשת לקחת קצת פסק זמן. מאז הפסק זמן לא שבתי אל הספר. זה מספר חודשים. האם כדאי להתחיל מחדש? או להמשיך משם?
בזמנו הספר עשה לי מאוד מאוד טוב... בהמשך שילבתי אותו עם חוברת עבודה אחרת ע"פ שיטת ד"ר פיינשטיין (מכירות?) אולי מרוב עומס ריגשי פסק הזמן נמשך עד היום.
השילוב של הספרים יחד נתן לי להבין הרבה דברים בתוך עצמי. הקל עלי להבין ולהגדיר את עצמי טוב יותר.
רוני_בלוני*

דרך האמן

ועוד משהו. יש חשיבות גדולה לכתיבת בוקר דווקא בשעות הבוקר לפני שהיום מתחיל.
כי אם כותבים בצהריים (למרות שלפעמים אין ברירה) הכתיבה מאוד מושפעת ממה שעובר עלינו במהלך היום, מאנשים שאיתם נפגשנו במהלך היום, משיחות שקיימנו במהלך היום.
כתיבה בשעות הבוקר המוקדמות היא שונה, היא מוציאה ממך תובנות ראשוניות.

ואגב הכתיבה הזו עשתה לי מאוד טוב, הביאה איתה המון תובנות, אבל נתנה לי תחושות טובות לאורך כל היום, הרגשה שאני מטופלת ומטפלת בעצמי היטב, תחושה של מודעות עצמית, היה בי תמיד צורך לשתף אחרים במה שעבר עלי היום כאילו כדי לקבל אישור ממישהו - ומרגע שהתחלתי לכתוב את כתיבת הבוקר הכל השתנה! הצורך הזה נעלם! היום קצת חסר לי, נראה לי שאנסה לשוב לעבודה עם הספר.
מיצי_החתולה*

דרך האמן

יש חשיבות גדולה לכתיבת בוקר דווקא בשעות הבוקר לפני שהיום מתחיל. אין לי ספק שאת צודקת. אבל הקטן שלי מתעורר בשבע, ואין סיכוי שאני אקום בשש לכתוב - וגם 90% שהוא יתעורר איתי. ומוטב דפי לילה מבלי דפים בכלל, לא?
רוני_בלוני*

דרך האמן

ומוטב דפי לילה מבלי דפים בכלל, לא?
ברור שאת צודקת ולכן כתבתי גם
כי אם כותבים בצהריים (למרות שלפעמים אין ברירה)
מיכל_גזית*
הצטרפות: 22 נובמבר 2004, 01:33

דרך האמן

שליחה על ידי מיכל_גזית* »

תלמידה שלי הפנתה אותי לדף הנפלא שמתהווה כאן. סקרנית מי זו הפלונית שדיברה איתי, אבל בכל מקרה הקבוצה של מחר, יום שלישי, נדחתה בשבועיים שלושה, כך שזה יהיה איפה שהוא בפברואר, ולפלונית שמתלבטת, ניתן להגיע למפגש התנסות חוויתי ראשון שהוא חינם, בכל מקרה תקבלי בו טיפים וחוויות, ואולי עדיף להתלבט מתוך חוויה ולא לגמרי על עיוור. אני משערת שחוקי להכניס את מספר הטלפון, ואם לא, מתנצלת מראש ומשערת שהוא ימחק, אז הריהוא 03-6476495 ואת המייל באמת אפשרת למצוא בקלות, להקליד מיכל גזית בגוגל ויש המון אתרים שאני מופיעה בהם ויש את המייל, ואני אשמח לשיתופים וכל דבר שהוא, גם בלי להגיע לסדנה, ממש בכייף.
לרוני בלוני שהגיבה על פסקי הזמן, כך נקרא בספר ההמשך (דרך האמן בעבודה) בילוי האומן, כך שזה מעמיק בעיה שמופיעה כאן לאורך העמוד והיא אכן מוכרת, יותר קל להשתכנע בדפי הבוקר ובהמון טכניקות אחרות שמופיעות בתוך הסדנה ויש בהן "עבודה" עשייה אמיתית)) בילוי אומן איך שהוא נתפס כמשימה יותר מאתגרת שתמיד נדחפים דברים ומחוייבויות אחרות לפניה, אבל זה כלי ממש חשוב הוא זה שמחבר אותנו לקלט ומזין אותנו בחוויות וארועים (גם אני, אחרי עשר שנים של עבודה אינטנסיבית מאד עם התהליך כולל קבוצות שאני מנחה ומשאירות אותי בחוויה המתמדת של דרך האמן, עדיין מאותגרת עם זה, חייבת להזכיר לעצמי את החשיבות, בניגוד לדפי הבוקר שהם כבר לגמרי חלק מהחיים, כמעט ברמה של אמונה תפלה שאם אני לא אעשה אותם היום שלי לא יראה אותו דבר))
ובעניין דפי הבוקר, למיצי החתולה, זה ממש ממש ממש בסדר שדפי הבוקר יהיו בכל שעה של היום שהיא נוחה. נכון שבבוקר עולים דברים אחרים שהם יותר זרם תודעתי, אבל לדעתי החשיבות הגדולה יותר היא הרצף, ושזה יהיה תהליך נוח וזורם בתוך היום ולא מטלה, כי אחרת אפשר להקפיד על תקופה ואחר כך זה נעלם, ומדובר פה בכלי שהוא באמת לחיים. אז לילה זה סבבה, צהריים זה מצויין, לגרסתי אין שום חשיבות לשעה ובלבד להתחיל עם זה, והיום זה יום מצוייין, אין מה לחכות עם זה לתקופות שיהיה זמן, אין כאלה באמת))
מיכל_גזית*

דרך האמן

ועוד לשואלת, תעזרי בדף כאן, בחברה, בבן זוג, בכל דרך שאת מוצאת לעצמך שיתוף בתהליך, אני לא חושבת שיצירתיות נובעת מתוך משמעת (יש מקומות שכן, בהמשך, בתוך הרצף, אבל בגדול זה תהליך שכדאי שיתהווה מתוך כייף ולא מתוך צריך) חלק מאד חשוב של התהליך מדבר על כך שלמרות מה שגדלנו לחשוב, יוצרים הם לא אנשים בודדים, העשייה משתבחת כשהיא נעשית מתוך פיטבקים הערכה ותמיכה, כולנו יושבים בסך הכל על אותם מחסומים ופחדים והאינבידואליות, היצירתיות והמקוריות קל להם יותר להתבטא דווקא דרך שיתוף ומעבר דרך השדים שהם מסתבר משותפים מאד לכולנו, שם אנחנו לא ייחודיים, יש משהו מאד מקל בלהבין שבעצם כולם מתמודדים עם אותם שדים, זה עושה את התהליך שיתופי, זורם וכייף להבדיל כאמור ממשמעת וקושי.
רוקדת_לאור_ירח*

דרך האמן

אחד הדברים שקרו לי עם הדפים בשלב כלשהו, הוא שהם איבדו כיוון. הרגשתי שהם סתם. לאורך תקופה ארוכה. כאילו בלי ההכוונה של הספר או עבודה אחרת הם היו מיותרים.
כשהשתמשתי בהם לעומת זה כדי לעשות עבודה עם עצמי, בעיקר עבודה רוחנית, הם היו לי נהדרים.
ככה יצא שהפסקתי, הלכתי לאיבוד עם הדפים באיזשהו שלב.

הדף הזה עשה לי חשק לחזור אבל זכרתי את המיותרות שלהם, היתה לי תחושה לא נוחה.
מכיוון לא צפוי, קיבלתי לפני מספר ימים מידע לגבי עבודה רוחנית שאני צריכה/רוצה לעשות דרך כתיבה. זה מיקד אותי. התחלתי השבוע לכתוב דפים. בצהריים כמובן ובטח יהיו פעמים שהם יידחו לערב. עכשיו, כשיש לי מיקוד מסויים יותר קל לי לכתוב. אני מגלה שזה נותן לי המון שקט ועוצמה פנימית כרגע, מקווה שזה ימשיך.
פלוני_אלמונית*

דרך האמן

זאת היתה הכוונה: @}
במזל_אריה*
הצטרפות: 10 ינואר 2007, 11:57
דף אישי: הדף האישי של במזל_אריה*

דרך האמן

שליחה על ידי במזל_אריה* »

התחלתי לעשות את דרך האמן, האמת בגלל הגדולה קטנה שלי, שכבר מגיל צעיר נראית לי אומנית ויצירתית דגולה.
אני לא רוצה לקלקל לה.
נראה לי שאם היתה יכולה היתה עושה לעצמה דפי בוקר, היא כ"כ יודעת מי היא - מה היא רותה ומה היא עושה - אני נדרשת לא להפריע לה
(המילה החדשה שלה זה די!!! היא אומרת זאת כך דאאאי! )
לפעמים נראה שהיא עושה לעצמה בילוי אמן, היא תמיד נמצאת בתעסוקה ומעסיקה את עצמה. מרוכזת מאוד במה שהיא עושה, ונראית בתוך תהליך של יצירה.

אז התחלתי את השבוע הראשון.
עשיתי דפי בוקר, גיליתי שזה עוזר לי לקום יותר אנרגטית. בניגוד למה שהייתי מצפה...אבל לא תמיד יש לי זמן, תמיד מישהו צריך אותי....
בכל מקרה אני גיליתי בעקבות פליטות המחשבה שיש לי אמונה שהרגשתי שאמרו לי (לא במילים) שמי שיצירתי=חולה נפש...
חשוב ללמוד את האמונות האלו, שאוותר עליהם ולא אעביר אותם הלאה.
במזל_אריה*
הצטרפות: 10 ינואר 2007, 11:57
דף אישי: הדף האישי של במזל_אריה*

דרך האמן

שליחה על ידי במזל_אריה* »

אה, ושאלה אם יש לי עוד רגע...
היא מדברת על אמן חסום, האם היא אומרת שכל אחד יכול להיות אמן? ושבעצם כל אחד הוא קצת אמן חסום?
כי תמיד האמנתי שהכישרון שלי הוא די בינוני, לא מרגישה שבלמו אותי, לא מרגישה שאני צריכה את היצירה, אבל מאמינה שתמיד אפשר לפתח עוד קצת...
מיכל_גזית*

דרך האמן

למזל אריה, כל אחד הוא יוצר (שזה רחב יותר מאמן ויחד עם זאת מדוייק יותר) ובטח אם הוא מזל אריה)).
ולחיות חיי יצירה זה מחוייבות לאותנטיות ולהסכמה להיות כל פעם בהתחלות חדשות, עם כל ציור, מאמר, יום חדש, מערכת יחסים, הכל, שום דבר לא מובן מאליו. זה מרתק, אבל גם מאתגר ולכן נוח לפעמים לשקוע ליותר זמן או פחות זמן, בתור המוכר והידוע בלי לשאול שאלות ובלי להמשיך ליצור. זה טבעי וחשוב כמילוי מצברים, אבל גם מפתה להחסם שם, לשקוע, לכן כל יוצר (וכמו שהרחבתי קודם, כל אדם) גם חסום לפעמים, או במקומות מסויימים
פלוני_אלמונית*

דרך האמן

לבמזל אריה

האם היא אומרת שכל אחד יכול להיות אמן?
היא אומרת, לדעתי, שהיצירתיות , מקורה באנרגיית היקום.
אנשים יכולים להיות חסומים לאנרגייה הזו או פתוחים לה.
כלומר אמן מוכשר = אמן ששיכלל את יכולתו להיות כלי לאנרגיה היצירתית של העולם.
כל מה שקיים בעולם יכול להיות כלי לאנרגייה הזו

זו פרשנותי והיא עושה לי טוב....
מיכלונת_פה*

דרך האמן

גמרתי ביום אחד את משימות השבוע השלישי

גם אני (כמעט את כולן)... היו לי כייפיות...
אבל אני כנראה קונפורמיסטית... :-) אפילו לא חשבתי לדלג ישר לשבוע 4 (וגם ידעתי שמצפה לי התנזרות מקריאה...).

מחר אני מתחילה שבוע 4 (עכשיו גולשת לפני שאני מתחילה את ההתנזרות... אינטרנט זה אכן חסם יצירה רציני אצלי... טוב שאין לי בבית)...

אבל נתקעתי בשלב בו היא מבקשת לקחת קצת פסק זמן.

איזה שלב זה? איזה פסק זמן...?
האם את מדברת על מה שמיכל גזית כתבה, הבילויי אמן בספר ההמשך?

נזכרתי בעוד בילוי אמן שעשיתי פעם (בהמשך לרשימה שעשיתי למעלה):

ישבתי בבית וציירתי עם צבעי ידיים! יותר נכון פשוט מרחתי אותם על הדף ונהניתי מהמגע בהם... היה כיף.

בהמשך שילבתי אותו עם חוברת עבודה אחרת ע"פ שיטת ד"ר פיינשטיין (מכירות?)
את מתכוונת ל ציור אינטואיטיבי ?
רוני_בלוני*

דרך האמן

_בהמשך שילבתי אותו עם חוברת עבודה אחרת ע"פ שיטת ד"ר פיינשטיין (מכירות?)
את מתכוונת ל ציור אינטואיטיבי ?_
אכן לזה. שילבתי את הספר והחוברת יחד, ד"ר פיינשטיין למעשה המציא את השיטה שלו בהשראת דרך האמן,
ולכן חלק מהמשימות הן משותפות. ובמקביל היתה משימה של פסק זמן לצורך עיכול וחשיבה על הדברים.
מאז אני בפסק זמן. למרות שרציתי והחלטתי לא יכולתי לחזור לזה. אולי הייתי צריכה לעשות זאת פחות אינטנסיבי - לכן אני ממליצה לא לדלג. שבוע צריך לעשות תוך שבוע, ולא שלושה שבועות ביום אחד. אני חושבת כך.
באופן כללי זה עשה עבודה מופלאה בתוכי. לימד אותי דברים על עצמי וחיזק בי דברים מסויימים.

כשארגיש שוב אבודה ויהיה לי צורך בזה אני בטוחה שאחזור לזה.
שירה*
הצטרפות: 16 יולי 2001, 22:53

דרך האמן

שליחה על ידי שירה* »

הזמינו אותי לכאן מהדף להתחבר לקול הפנימי :-)
ואני רוצה לדעת מה אני רוצה לעשות עכשיו, ומחר... ו גם בשנים הקרובות... מה אני רוצה לעשות. נקודה.
זהו גם החיפוש שלי.
באמת שמצאתי כאן לא מעט קשרים לכיוון שאותו אני מחפשת, (ואפילו גריינת משפט של מיכל גזית) אבל עדיין לא הבנתי מספיק מה נותן הספר וסדנא כרגע לא אפשרית.
תרגול שבועי, תרגול יומי של כתיבת דפים, בילוי. מה עוד? איך זה עובד ? האם תוכלו יותר לפרט עבור מי שעדיין אין לו את הספר?
נועה_בר*
הצטרפות: 20 יוני 2004, 22:33
דף אישי: הדף האישי של נועה_בר*

דרך האמן

שליחה על ידי נועה_בר* »

תודה גדולה על הדף הזה. הוא מזיז ומנער אותי בדרך נפלאה. ובכלל אין לי הספר :-D
לקחתי מפה כמה רעיונות וכבר נהייה לי טוב.
תכתבו עוד! ספרו על החיים בעקבות... האם יש משימות יומיות מלבד הכתיבה?
רוקדת_לאור_ירח*

דרך האמן

האם יש משימות יומיות מלבד הכתיבה?
יש משימות שבועיות. נניח שבוע ללא קריאה (גם מחשב ואינטרנט), רשימות שצריך לעשות, כאלה.
מיצי_החתולה*

דרך האמן

אבל אני כנראה קונפורמיסטית... אפילו לא חשבתי לדלג ישר לשבוע 4 (וגם ידעתי שמצפה לי התנזרות מקריאה...). :-)
זהו, אז אני גיליתי את ההתנזרות מקריאה ומיד הפסקתי את הסדנה... אבל הבטחתי לעצמי חגיגית שהיום אני חוזרת, כולל ההתנזרות (עם הנחה רשמית לקרוא בצהריים בשעת המנוחה של הילדים ושלי, מנוחה למוח שבלעדיה אני בלתי נסבלת בהמשך היום.

תכתבו עוד! ספרו על החיים בעקבות... האם יש משימות יומיות מלבד הכתיבה? נועלה, וגם שירה: אמנם קמרון הגתה את הסדנה במקור כדי לסייע לאמנים "תקועים", אבל כפי שאני רואה את זה, זו פשוט דרך להתחבר לעצמך, אם את מבצעת הנה אמי מיד הפסקתי כשבאה משימה קשה במיוחד, (למרות שלי יש גם כוח רצון כמו של בני מול שוקולד, אולי זאת לא דוגמא :-)). את כל המשימות או אפילו רק את חלקן, אין לך ברירה אלא להתחבר לקול הפנימי. מי שיכולה לשלם ולעשות סדנה מונחה, לדעתי זה אופטימלי, כי נראה לי שבעבודה בקבוצה ומפגשים קבועים יש יותר כוח ויותר מחויבות.
גם המשימות באו כדי לעורר בך את החלומות הרדומים ולהזכיר לך דברים כיפיים שפעם עשית והיום כבר לא, ולעודד אותך לעשות אותם. כמה דוגמאות: לערוך רשימה של מקצועות, דברים שהיית יכולהלהיות, ובהמשך את אמורה לבחור 5 מקצועות ולדמיין מה היה לו היית, נניח, מדענית גרעין. לכתוב מכתב מעצמך בגיל 80 לעצמך היום.

בעיני הכלי החזק ביותר הוא הדפים, שמכריחים אותך להתעמת עם מה שמטריד אותך ובכך מגבירים את הסיכוי שתעשי משהו כדי לשפר ולשנות.
נועה_בר*
הצטרפות: 20 יוני 2004, 22:33
דף אישי: הדף האישי של נועה_בר*

דרך האמן

שליחה על ידי נועה_בר* »

בעיני הכלי החזק ביותר הוא הדפים, שמכריחים אותך להתעמת עם מה שמטריד אותך ובכך מגבירים את הסיכוי שתעשי משהו כדי לשפר ולשנות.
לזה מייד התחברתי :-) אני אוהבת לכתוב וכבר ביום הראשון חוויתי כ"כ הרבה "התעוררויות", זיהיתי כ"כ הרבה יצירתיות שיש בי והיא כאילו מוזנחת או לא מטופחת.. וערכתי רשימה של דברים שאני רוצה לקדם ואפילו הצלחתי לבצע את כולה שזה עבורי ממש פלא!
עברו יומיים ואני מגלה עוד ועוד יצירתיות אפילו בחשיבה שלי..
אבל לא מבינה משהו, למה שבוע ללא קריאה (גם מחשב ואינטרנט) ?? מה המטרה?

מיד הפסקתי כשבאה משימה קשה במיוחד
מיצי, בזה אני אלופה! וברצינות, אני לא אוהבת ללכת בכוח עם עצמי. חייבים? :-)

אין לך ברירה אלא להתחבר לקול הפנימי.
תכף אפנה לקרוא את הדף ההוא.
דוגמאות: לערוך רשימה של מקצועות, דברים שהיית יכולהלהיות, ובהמשך את אמורה לבחור 5 מקצועות ולדמיין מה היה לו היית, נניח, מדענית גרעין. לכתוב מכתב מעצמך בגיל 80 לעצמך היום.
תודה. אלו דברים שאעשה בשמחה, יש חשיבות לשלב המסויים (שבוע) שבו נמצאים ב דרך האמן ולזמן התירגול הספציפי הזה?
מיצי_החתולה*

דרך האמן

תראי, בעקרון, קמרון גורסת שאם לא עושים את כל המשימות, עדיף לבחור שני סוגים מתוך שלל משימות השבוע: אלה שמוצאות חן בעיניך, ואלה שמרגיזות אותך/מעוררות בך התנגדות. להימנע מאלה שאת אדישה אליהן (אם את לא עושה את כולן). היא טוענת שאלה שמעוררות בך התנגדות, אולי דורכות על נקודה רגישה ודווקא חשוב להתמודד איתן.
מצד שני, תראי, גם אם תעשי אך ורק את מה שמוצא חן בעיניך, עדיין יתחולל שינוי.

מבחינת הזמן: בעקרון הספר מחולק ל - 14 פרקים, ולכל פרק יש נושא. שמות הנושאים/פרקים הם בסגנון "שיקום הזהות העצמית", "שיקום הבטחון העצמי" וכד' (כל פרק "משקם" משהו). המשימות באות לשרת את הנושא. אני רק בפרק 4 מתוך 14, בינתיים, לדעתי אין בעיה לעשות את המשימות איך שבא (למרות שאולי מיכל גזית תחלוק עליי :-)).

שבוע ללא קריאה: תראי, נראה לי שצל רוב האנשים יש מן דפוס כזה, שבסוף היום נותנים מנוחה למוח בזה שהם קוראים/גולשים/צופים בטלוויזיה. תחשבי שמעכשיו בכל ערב, מהרגע שבתך הולכת לישון ועד שאת הולכת לישון, אסור לך לקרוא. מה תעשי? פתאום את צריכה למלא את הזמן בדרך אחרת. אז אולי בלילה הראשון תסדרי את כל ארונות המטבח, ובלילה השני תבשלי אוכל לכל השבוע ותקפיאי, ובלילה הרביעי תעשי סקס עם בעלך (ואולי אפילו בכל הלילות :-)), ובלילה החמישי תלכו לחברים - אני מניחה שקמרון בונה גם על זה שמי שיש לו שאיפות אמנותיות, יגיע גם ללילה שבו הוא יצייר/ירקוד/יכתוב, וגם מי שלא, ייזכר מחדש איזה כיף זה לפגוש חברים/לעשות סקס/שהארונות מסודרים וכו'. היא מתייחסת לזה שהקריאה יכולה להיות סוג של בריחה, במיוחד אצל אמנים, שפשוט משתקים את היצירתיות שלהן בקולן של יצירות אחרות.
פלוני_אלמונית*

דרך האמן

מיכלונת פה מחייה את הדף.
איזה כיף שהאתר חזר!

מה שלומכן אמניות משתקמות יקרות?
רוקדת_לאור_ירח*

דרך האמן

אני כותבת כבר כמה שבועות.
לפני כמה ימים הלכתי לראות הצגה בערב. הלכתי לבד אבל פגשתי שם הרבה חברים ומכרים, כאלה שלא ראיתי שנה ומעלה וכאלה שלא ראיתי שבועיים או יומיים, היה כיף.
משקיעה בסידור הבית מחדש ככה שיהיה לי נעים בו, לאט לאט יותר נעים לי כבר.
התחלתי לסרוג משהו, החורף בכלל לא סרגתי. יש לי גם סריגות קיץ שאני עושה (לא מצמר), עשיתי לפני כמה שנים ויש לי חשק לחזור לזה בקיץ. לפני כן יש איזו עבודת יד שאני רוצה לעשות, אבל לא לפני שאסיים את עבודת הסריגה הפעוטה שהתחלתי. אני איטית נורא, אבל נהנית מזה מאד.
מיכלונת_פה*

דרך האמן

מיצי, את ממשיכה?

אני ממשיכה... נראה לי מתחילה שבוע 11 מחר (היה שבוע שלמרחתי על שבועיים).בזמן האחרון אני פחות "בתוך" זה... פחות מוצאת לזה זמן... ואולי זו סתם בריחה...? אני כותבת כל בוקר... זה ממש חשוב לי, זה כבר הרגל חזק כמה שנים... ומשתדלת לעשות בילוי אמן למרות שלאחרונה הם לא היו "משהו"... מבחינת הכוונה והאנרגיה ששמתי בזה... ואת המשימות אני פחות עושה... מגיע סוף השבוע ואני שמה לב שכל השבוע שכחתי מזה... זה כבר לא כ"כ בתודעה שלי...

הפעם בעקבות הקורס התחלתי לתפור... יותר לעשות תיקונים שפעם היה יכול לקחת לי שנה להגיע אליהם... וגם תפרתי מחממי ידיים (סוג של כפפות) וקישוטים לבגדים ועוד כל מיני... חוץ מזה אני לא יודעת מה עוד קרה... מרגיש לי שלא הרבה... ואולי פשוט אני לא רואה את מה שקרה...

ואני עדיין בתהליכי בירור עם עצמי מה אני רוצה למה איך כמה ולמה... :-)

אשמח לשמוע גם ממכן...
רוקדת_לאור_ירח*

דרך האמן

רציתי לשתף שחבר נותן לי שיעורי תופים.
לא משהו מסודר מדי, כשיוצא לי. הייתי פעמיים. היום היתה פעם שניה והלך הרבה יותר טוב מהפעם הקודמת, ממש עושה לי חשק להמשיך, השיעור הראשון היה לי הרבה יותר קשה.
מחר יש לי יום פנוי עם המון תוכניות, אני תוהה אם אצליח להשחיל בו גם תופים אבל נראה לי שלא, אולי בהמשך השבוע.

בכל מקרה התחלתי גם לעבוד על איזו בובה עבודת יד. בגלל שהפרוייקט היה גדול עלי בהרגשה והיה לי מאד קשה להתחיל ודחיתי כמה שבועות את ההתחלה, החלטתי לעבוד על זה בכל יום רק 5-10 דקות, כדי שלא יאיים עלי. אז התחלתי. לא יוצא לי כל יום, אבל כן מצליחה להגיע לזה ולפחות התחלתי ומתכוונת להתמיד עם זה עד היות הבובה שלמה לשביעות רצוני. בעם, יש חלקים בדוגמה שעוד לא החלטתי אם אני רוצה לעשות, הבגדים, לא בטוחה שאני רוצה להלביש אותה ואם כן לא בטוח שבהכל, אבל בכל מקרה אני עושה אותה.

חוץ מזה אני כותבת. לא תמיד כל יום, יש ימים שפשוט לא מסתדר, שנרדמתי בשמונה וחצי עם הבת ולא קמתי, כאלה. אבל משתדלת לעשות את העבודה כמה שיותר.
רוקדת_לאור_ירח*

דרך האמן

מה עם הדף הזה? למישהו יש משהו לספר? איך מתקדמים?
אני די תקועה מבחינה יצירתית.
הבוקר החלתי לכתוב קצת ובאין רעיונות התחלתי לכתוב תסריט שהרעיון שלו עלה לפני למעלה משנה באיזו סדנה שהייתי והייתי צריכה לבוא עם רעיון לתסריט. כתבתי רבע שעה ולא הייתי מסוגלת יותר.
אני מעדיפה לעשות המון דברים חוץ מליצור.אין ספק שמעט בילויי אמן לא יזיקו לי, מצד שני כל דבר כמעט שהוא יציאה מהשגרה הוא בילוי אמן, לא?
את הבובה סיימתי, אגב, כלומר עד היום לא תפרתי לה בגדים אבל היא היתה מוכנה בשניה האחרונה ליום ההולדת של בתי שדי אוהבת אותה.
פלוני_אלמונית*

דרך האמן

כל הכבוד רוקדת!! על הבובה ועל זה שישבת לכתוב... אז מה אם זה "רק" חצי שעה? יותר טוב מכלום... תפרגני לעצמך יותר... :-) (מזכירה דרכך גם לעצמי...)

ממיכלונת
רוקדת_לאור_ירח*

דרך האמן

תודה.
איך אצלך?
האכזבה מעצמי באה מכיון שאני זוכרת היטב תקופות בהן ישבתי וכתיבה נזלה ממני לכל הכיוונים, כאן באתר אפשר לפעמים לראות עד כמה אני אוהבת לכתוב ומחוברת לצד הזה. ובכל זאת, מוצאת את עצמי כבר לא מעט זמן לא כותבת. העניין הוא שאני מלמדת לכתוב. בתלמידים שלי אני נוזפת כשהם לא מביאים תוצר, באיזה מצב שלא יהיה, עם התחשבות בדד ליין.
ואני? רק לבקר ולדרוש מאחרים אני יודעת? החלטתי שעלי לקיים את מה שאני דורשת מאחרים. מסתבר שלפעמים זה מאד קשה...
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

דרך האמן

שליחה על ידי פלונית* »

אז גם אני החלטתי (בפעם השנייה, או השלישית (-: ) להתחיל שוב את הדרך.
אז מעבר לזה שבקריאה חוזרת נפלו לי המון אסימונים והתחברו לי המון דברים שבפעמים הקודמות לא היו מחוברים.
חושבת עכשיו מה יכול להיחשב לבילוי אמן?
היום שקעתי לגמרי במקרה בספר ישן על סיני (כשהקטנה מכרכרת סביבי ועושה בלאגן בכל הבית) ושקעתי בזכרונות מתוקים על שנים שבהם חרשתי כל ג'בל והתענגתי על כל פיסגה (שבצידם גם תחושת געגוע כואבת לזכרונות אלו). האם עיסוק בדברים שנהיניתי מהם בעבר והיום מסיבות שונות איני יכולה לעשותם בדרך זו הוא מעודד יצירתיות? או מדכא אותה?
פלוני_אלמונית*

דרך האמן

כמה חבל שהדף הזה גווע לו. אני מזמינה אתכן ואתכם לחזור ולבקר פה,ואף להותיר סימן.
בברכת יצירתיות נמשכת...
רוקדת_לאור_ירח*

דרך האמן

שיתוף (ובסוף התפלק לי גם פרסום קל, מקווה שתסלחו לי):
כבר כמה זמן שאני מלווה אחרים בדרכם היצירתית. בתקופה שהדף הזה נפתח הייתי באמת במין משבר כזה לגבי היצירה שלי וגם לגבי ליווי אחרים.
הבנתי בשנתיים האלה שבעצם, כבר הרבה מאד שנים שאני מלווה אחרים בדרכם היצירתית, כמעט רוצה לומר ביסורי היצירה שלהם. כבר 8 שנים שאני מלמדת תסריטאות (והפקה, וקצת עריכה וקצת עוד כל מיני, מה שצריך ונראה לי) אבל הכי קשה זה תסריטאות, כי אין בריחה, זה היוצר והדף/מחשב. לפני כן עסקתי בתיאטרון וגם שם בעצם ליויתי יצירתם של אחרים.
תמיד גם יצרתי, והיה רגע לפני כשנתיים שהרגשתי תקועה.
אני חושבת שזה התחיל עם ההורות, לא מיד, אבל עם הזמן כשלא עשיתי את מה שמילא את המצברים שלי, הלכתי והתרוקנתי. עם הזמן גם היה לי פחות מה לתת לתלמידים. הסדנאות שלי וליווי אישי , כשהם קורים, היו מוצלחים לטעמי, אבל לא הצלחתי ליצור הרבה מהם כי לתת לאחרים דר ממני הרבה אנרגיה.
מה שקרה בעיקר בשנה האחרונה זה שהבת גדלה מעט והתחלתי להחזיר לעצמי. לקחת לעצמי זמן, לקחת לעצמי מרחב, להשיב לעצמי את נפשי ורוחי.
זה מתבטא בהכל: יש לי הרבה יותר מקום להכיל את תלמידי ויותר צירתיות להציע להם, כשאני מלווה תסריט יש לי יותר רעיונות איך לפתור אותו, זה מאד מעשי. יש לי הרבה יותר מקום להכיל את בתי ויותר סבלנות, היה רגע שהחנק שחנקתי את עצמי כדי להיות האמא הטובה בעולם , חנק את היחסים שלי איתה, זה כבר לא כך.

אני לא עושה את הדרך של "דרך האמן" אבל אני בתשומת לב אליה ועושה מה שעובד עבורי. לא עובד לי לעשות דפי אמן, עשיתי אותם מספיק שנים וחודשים כדי לדעת שנעשה זמן שהם לא הועילו לי יותר, להיפך, היו תירוץ לא לצאת להליכה בבוקר והייתי זקוקה להליכה יותר מאשר לדפים, למשל.
כשיש כלים אפשר לבחור, אם לא מתאים פטיש מנסים מברג.
בקרוב תהיה לי סדנת סופשבוע באילניה: "החיים כיצירה". עדיין אין לי תאריכים, מניחה שתתקיים בנובמבר. אין ספק שאני מאד מושפעת מ"דרך האמן" רק עובדת בדרכי שלי עם הכלים שלי שרכשתי במשך השנים. אני גם מציעה סדנה של 3 מפגשים חינם למי שתארגן/יארגן לי סדנה של לפחות 8 משתתפים אצלם בבית.

לשאלתך פלונית, אני חושבת שלהתגעגע במידה זה מצויין. אם את שוקעת רק בגעגועים זה דבר אחד, אבל אם את עסוקה עכשיו לזמן מה בלהיזכר מה עושה לך כיף, כי זו הדרך שלך להזכיר לעצמך לחזור הביתה, להתחיל לעשות דברים שאת אוהבת, זה דבר אחר. רוב הצעדים בחיים מתחילים מחלומות ויכול להיות שכרגע את עוד לא רואה מה יתן לך כוחות בהווה שלך. לפעמים העבר נותן לנו כוחות להמשיך הלאה, למשוך את עצמנו למעלה, אבל חשוב לא לשקוע שם שנים, אלא לתת לזה לעשות את העבודה שלו עלייך ולראות למה את נמשכת בהווה שכן יכול להתגשם.
חדשה_כאן*
הצטרפות: 15 דצמבר 2003, 21:24

דרך האמן

שליחה על ידי חדשה_כאן* »

חפשתי חומר על איך לצאת מחסימות והגעתי לכאן ..קראתי את כל התגובות ונהנתי... כן גם אני לפני שנתיים שלש קראתי את דרך האמן יש לי את הספר בבית.\
זה עזר לי מאד אז.. אבל יש חסימות חוזרות שוב ושוב ..דפי הבוקר שלי הופסקו כי הרגשתי שזה כבר לא ממש עוזר ,מידי פעם מתחשק אז כותבת כמה דפים ללא התמדה בכלל.
עוד לא מצאתי תרופה חד משמעית לפחד ולמחשבות המפחידות שרובצות במוח.. הרצון לשנות הוא ענק אבל איך לעזאזל עושים את השינוי ????
אני גרפיקאית מודה שיש בי כשרון ..אבל מסתגרת ומפחדת ..כן זקוקה מאד לפרנסה אבל חוסר הבטחון משתק את האמן שבי...
in_באלנס*
הצטרפות: 19 מרץ 2011, 03:13

דרך האמן

שליחה על ידי in_באלנס* »

היי בנות יקרות :-) יש לי שאלה . .
מבקשת לבדוק איתכן אם מכירות בירושלים סדנה של "דרך האמן" או משהו דומה
הרבה הרבה תודה
אפשר תשובה כאן ואפשר במייל inbazu בייאהו
נוריתה.*
הצטרפות: 03 ינואר 2015, 04:33

דרך האמן

שליחה על ידי נוריתה.* »

שלום בנות. זהו, אני מתחילה את דרך האמן. יש ברשותי ספר, אנרגיה, זמן ורצון אמיתי .
האם מישהי תרצה להתלוות אליי?
ככה באופן וירטואלי לתמיכה הדדית כשצריך? 12 שבועות מתחילים אוטוטו.
אשמח.
אורית*
הצטרפות: 11 מאי 2002, 22:55

דרך האמן

שליחה על ידי אורית* »

נוריתה, אני רוצה לעשות גם. יש לי את הספר דרך האומן . שמעתי גם המון דברים על דרך האמן בעבודה לא בטוחה אם יש הבדלים בניהם ומה הם. איזה מהספרים את עושה?
פלוני_אלמונית*

דרך האמן

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

היי אני גם אשמח לעשות את דרך האמן עם אחרים מצאו אותי בפייסבוק rachel shalame
פלוני_אלמונית*

דרך האמן

מבואסת שרואה את זה רק עכשיו...גם אני מחפשת שותפה לדרך...
אמא_לשלושה_רוצה_עוד*
הצטרפות: 06 ינואר 2015, 14:26

דרך האמן

שליחה על ידי אמא_לשלושה_רוצה_עוד* »

אני עכשיו בתוך התהליך, את מוזמנת להצטרף אלי
פלוני_אלמונית*

דרך האמן

הי , אני בשבוע השלישי של דרך האמן . מישהו עושה עכשיו ? אשמח לתמיכה . די מרגישה שעושה את זה חפיף
לאורה*
הצטרפות: 07 מרץ 2005, 21:59

דרך האמן

שליחה על ידי לאורה* »

לא עושה עכשיו, אבל עשיתי פעם ואשמח לתמוך בך ולשמוע חוויות :)
תמר_מעודד*
הצטרפות: 11 אוגוסט 2023, 06:52

דרך האמן

שליחה על ידי תמר_מעודד* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

אני עכשיו חושבת לפתוח קבוצה כדי לעבור את התהליך עם עוד אנשים
כי לא הצלחתי להתמיד בזה לבד.
חשבתי להקים קבוצה של 15 אנשים, להיפגש אחת לשבוע בסטודיו שלי בתל אביב
לשתות בירה לשתף במה שקרה השבוע
לצאת מחוזקים ועם משימות חדשות לשבוע הבא
כן בתשלום סמלי לכיסוי עלויות של סטודיו נישנושים ומשהו טוב לשתות
מה אתם אומרים?