המלצות מוסיקה קלאסית

אנונימי

המלצות מוסיקה קלאסית

שליחה על ידי אנונימי »

ראו גם מוסיקה והופעות ב מדור פנאי ותרבות
(נערך ע"י מאמא מאוהבת 22.7.04)
{
הדף התחיל מבקשת עוף החול להמלצות מוסיקה קלאסית.

אור_שליט*
הצטרפות: 25 יולי 2001, 14:20
דף אישי: הדף האישי של אור_שליט*

המלצות מוסיקה קלאסית

שליחה על ידי אור_שליט* »

אני רושם כאן את הקטעים שאני הכי אוהב, אם ה-4 עונות שלך כבר שחוק.
אם את אוהבת מוסיקה שאפשר גם לשים ברקע אז אני ממליץ מאוד על flute quartets (רביעיות חליל) של מוצרט או brandenburg concertos של באך (מס' 3,4,5, ו- 6 הם מאוד מאוד יפים. 1 ו-2 קצת מעצבנים).

אם את אוהבת יותר מוסיקה שחייבים להקשיב לה כשהיא מנוגנת אז רקוויים של מוצרט זה הדבר הכי אדיר ששמעתי. ה- piano trios של brahms הם גם חזקים מאוד, במיוחד מס' 1. אם את אוהבת את ה- trios אז יש גם quartets, (הם בעיני פחות טובים, אבל לפעמים חייבים להחליף דיסק)
בת_ההרים*
הצטרפות: 22 ינואר 2003, 12:24

המלצות מוסיקה קלאסית

שליחה על ידי בת_ההרים* »

ברהמס-סימפוניה מס' 4
היידן- יש ל"נקסוס" (סידרת דיסקים של יצרות קלסיות במחירים נוחים וביצועים מצויינים) אוסף מצויין שלו. מוסיקה קונצרטנטיט נפלאה.
אדג'יו של אלבינוני
רקוויאם של מוצארט- מעולה ודראמטי. חובה לדעתי.
מוסיקה ווקאלית; מיסת פפה מרצ'לי של פלסטרינה, ג'יובני גבריאלי (כתב מוסיקה ווקאלית לכנסיות של ראשית הבארוק,שלהי הרנסאנס)
לבאך יש מיסות וקנטטות מופלאות(ווקאלי) אבל עניין של טעם. עשוי להישמע כבד, במיוחד בגלל השפה הגרמנית.
ואם את אוהבת את צלילי העוגב אז כמובן הפוגות של באך- חובה.
טלמן- סוויטות לחליל ולצ'לו(בדרך כלל יש אוספים שלו. שוב, חפשי את "נקסוס"). מוסיקה בארוקית(תקופתו של באך)מופלאה ומרוממת את הנפש.
מיסה גרמנית של בטהובן- לתקופות הקשות בחיים. עם כוס יין ביד...(או לחלופין, ג'וינט). כבדה אבל מקסימה.
יש עוד אבל........בינתיים........
קלא_אילן*
הצטרפות: 23 יולי 2002, 19:39
דף אישי: הדף האישי של קלא_אילן*

המלצות מוסיקה קלאסית

שליחה על ידי קלא_אילן* »

בסיגנונות הרמוניים אבל מורכבים
באך באך ועוד הפעם באך.
אולי כדאי לך להתחיל עם הסוויטות התזמורתיות שלו. (בגרמנית הן נקראות overturen ולא סוויטות.)
הן מאוד יפות, והסוויטה השניה היא מפורסמת מאוד.

אני ממליץ לך על הביצוע של trevor pinnock והenglish concert.
זה בהוצאת deutsche grammophone תחת הכותרת bach meisterwerke או משהו כזה. אריזה בצבע בורדו.
אמא_של_יונת*
הצטרפות: 23 דצמבר 2002, 00:39
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_יונת*

המלצות מוסיקה קלאסית

שליחה על ידי אמא_של_יונת* »

בקי,
אם את אוהבת קצת דרמה במוסיקה - קני דיסקים עם פתיחות תזמורתיות של רוסיני, מוצרט, בטהובן. וכמובן - הסימפוניות של בטהובן.
מוסיקה מאוד נעימה ומתנגנת - יצירות לחליל וחלילית של טלמן.
יש דיסק שלם שנקרא "אדאג'ו" של אלבינוני: לקט פרקי אדאג'ו מיצירות שונות שלו (פרק האדאג'ו הוא פרק איטי ומרגיע בין פרקים מהירים ונמרצים יותר ביצירות הכוללות כמה פרקים), כולל כמובן את האדאג'ו הידוע. זו מוסיקה איטית, מתנגנת ומרגיעה.
מוסיקה קולית עתיקה יותר, ציורית מאוד, מתקופת הרנסנס: שירת הצפורים (Le chant ses oyseauls) בביצוע אנסמבל קלמנט ז'נקן, או כל דיסק אחר שלהם מאותה תקופה, של חברת "הרמוניה מוּנדי".
ועוד באך (למרות שקיבלת המון המלצות עליו). אם את אוהבת גם פסנתר סולו - האינוונציות בשניים ושלושה קולות. אוסף של קטעים קצרים שבאך כתב לתלמידיו כתרגילים לנגינה ולקומפוזיציה - אחד אחד פנינה. בביצוע גלן גולד, האחד והיחיד.
להמשיך?

אביב חדש,
סן-סאנס זה מודרני?!

בת ההרים,
מיסות שרים בלטינית (אלה יצירות קתוליות), לא בגרמנית.
אביב_חדש*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 09:53
דף אישי: הדף האישי של אביב_חדש*

המלצות מוסיקה קלאסית

שליחה על ידי אביב_חדש* »

אמא של יונת - אני לא כל כך מבינה במוזיקה קלאסית (מודרנית או עתיקה או בכלל...) אבל כשאני שומעת סן-סאנס זה נשמע לי מודרני יותר מבאך שנכתב (אני מניחה) לפני כמה מאות טובות. זה בטוח לא נכתב במאה ה 20, אבל זה נשמע לי יותר מודרני.
אור_שליט*
הצטרפות: 25 יולי 2001, 14:20
דף אישי: הדף האישי של אור_שליט*

המלצות מוסיקה קלאסית

שליחה על ידי אור_שליט* »

באך - 1685-1750
סן-סנס - 1835-1921
מבין המלחינים המפורסמים ממש(בטהובן, מוצרט באך וכו'- בקיצור מפורסמים ממש זה מי שאני מכיר) סן-סנס הוא מהכי חדשים,
אני לא יודע אם זה נקרא מודרני.
אביב_חדש*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 09:53
דף אישי: הדף האישי של אביב_חדש*

המלצות מוסיקה קלאסית

שליחה על ידי אביב_חדש* »

אור - תודה על המידע.
בת_ההרים*
הצטרפות: 22 ינואר 2003, 12:24

המלצות מוסיקה קלאסית

שליחה על ידי בת_ההרים* »

אמא של יונת...אחרי 4 שנות לימודי מוסיקולוגיה...את המיסות של באך שרים בגרמנית. גם של בטהובן.
אמא_של_יונת*

המלצות מוסיקה קלאסית

נועה,
לא את המיסות שאני מכירה: באך - המיסה בסי מינור, בטהובן - המיסה בדו מז'ור, מיסה סולמניס.
יתכן, כמובן, שאינני מכירה את כולן, אבל עקרונית מיסה היא טקס התפילה הקתולי, הטקסט הוא בלטינית והוא קבוע בכל היצירות הנקראות מיסה.
כך גם ברקויים, שהוא תפילת אשכבה קתולית עם טקסט קבוע. (נכון שמלחינים נוטלים לעצמם חופש מסויים, ולפעמים מדלגים על חלק מהטקסט, אבל מה שמופיע ביצירה הוא חלק מהטקסט הקבוע.)
יצירות שמבוססות על המיסה והרקויים, אבל בעלות טקסט בשפה אחרת או שונה במשהו - שמן יעיד עליהן, כגון "רקוויים גרמני" של ברהמס - שהוא תפילת אשכבה בגרמנית, ומבוסס על פסוקים מכתבי הקודש שברהמס ליקט בעצמו.
אמא_של_יונת*

המלצות מוסיקה קלאסית

אביב חדש,
אם אינני טועה, פטר והזאב נכתב יחד עם הסיפור, והמוסיקה איננה קיימת בנפרד. בשונה מיצירות מוסברות אחרות, כמו קרנבל החיות למשל, שנכתבו כיצירה תזמורתית ומאוחר יותר - כנראה בעידן התקליטים - הוסיפו להן הסברים.
מייק_בר_רב_אשי*
הצטרפות: 04 אוגוסט 2003, 17:14
דף אישי: הדף האישי של מייק_בר_רב_אשי*

המלצות מוסיקה קלאסית

שליחה על ידי מייק_בר_רב_אשי* »

המלצות של מי שלא מבין במוזיקה, אבל יודע להנות:
קונצרט לחצוצרה של היידן.
קונצרטים (וגם רביעיות/חמישיות/שישיות/שביעיות/שמיניות) לכלי נשיפה שונים של מוצרט, ואפילו של בטהובן הצעיר: חליל, אבוב, בסון, קלרינט.
כמעט כל מלחין שניגש לכתוב רקויאם עשה זאת בחרדת-קודש ורבים אף הצליחו.
וקדום יותר, אך מורכב למדי ונהדר מדריגלים של מונטורדי (1567-1643), ואפילו עוד יותר קדום, ונפלא: שנסונים של קלמנט ז'נקן (1485-1558). ומשהו מודרני נורא אבל מבחינות מסויימות דומה לאלה: כרמינה בורנה של קארל אורף.
אני רוצה כמובן להמשיך, אבל אסור להגזים. אם יתברר לך שהטעם שלי מתאים לך - אשמח להוסיף.
עדי_רן*
הצטרפות: 25 אוגוסט 2001, 00:22
דף אישי: הדף האישי של עדי_רן*

המלצות מוסיקה קלאסית

שליחה על ידי עדי_רן* »

אני מסכים עם רוב מה שנכתב, אבל אוסיף המלצות מתחום שונה אך דומה (ג'אז) שמתאימות להגדרה בסיגנונות הרמוניים אבל מורכבים - מיילס דייויס (שנות ה-50), דייב ברובק, ואם מוצא חן - אפשר להמשיך לצ'יק קוריאה, הרבי הנקוק, ועוד.
איתי_שרון*
הצטרפות: 27 אוגוסט 2001, 00:51
דף אישי: הדף האישי של איתי_שרון*

המלצות מוסיקה קלאסית

שליחה על ידי איתי_שרון* »

עדי - בהמשך להמלצתך על ג'אז, הייתי הולך יותר לכיוון של אל דימיולה, צ'יק קוריאה וה"חבר'ה" האלה. נדמה לי שהם יותר קליטים מהרבי הנקוק, למשל, למרות שעדיין מספיק מורכבים. לי היה דיסק של הרבי הנקוק בבית כמה שנים עד שלמדתי באמת לאהוב אותו (מצד שני, אם בקי תתחיל עכשיו יהיה לה מה לשמוע עוד כמה שנים עפ"י הניסיון הזה :-) ).
סמדר_נ*
הצטרפות: 17 אוגוסט 2003, 20:40
דף אישי: הדף האישי של סמדר_נ*

המלצות מוסיקה קלאסית

שליחה על ידי סמדר_נ* »

ועל קו התפר בין מוסיקה קלאסית למוסיקה קלה: ג'ורג' גרשווין -- פורגי ובס, אמריקאי בפריז, רפסודיה בנוסח בלוז וכל דבר. לאונרד ברנשטיין ("סיפור הפרברים" ועוד) ואהבתי האישית הגדולה -- קורט וייל, במיוחד היצירות שנכתבו עדיין בגרמניה, עם ברכט, בטרם זעם, אבל בהחלט גם אלה שנכתבו בארה"ב.
עמית_מלמוד*
הצטרפות: 29 אוגוסט 2001, 23:43
דף אישי: הדף האישי של עמית_מלמוד*

המלצות מוסיקה קלאסית

שליחה על ידי עמית_מלמוד* »

איך מאייתים רחמנינוב באנגלית?
אני נורא רוצה לשמוע איזו יצירה שלו אבל בעברית אני לא מוצאת שום דבר!!!!
אלמוג*
הצטרפות: 03 אוגוסט 2004, 14:56

המלצות מוסיקה קלאסית

שליחה על ידי אלמוג* »

ראיתי מאויית Rachmaninov וגם Rachmaninoff.
ב_דחילו*
הצטרפות: 13 יוני 2004, 10:05

המלצות מוסיקה קלאסית

שליחה על ידי ב_דחילו* »

עמית, אצלי בדיסק: S. RACHMANINOV
את מתכוונת לשמוע בעברית? :-)
עמית_מלמוד*

המלצות מוסיקה קלאסית

הכוונה היא למצוא מעט חומר עליו, כי בזמן האחרון התחלתי לצפות בסדרה בטלוויזיה שעוסקת בו, ורציתי לדעת אם הפרטים נכונים (וגם מה יקרה בסוף)...
זו אמנם סדרת ילדים, אבל זה ממש מרתק!!!
אני אישית לא יכולה לעזוב את המסך
זה בגלל התסריטאי
אמא_של_יונת*

המלצות מוסיקה קלאסית

עמית,
יש לי חומר בעברית על רחמנינוב, אבל לא באינטרנט. אם את מעוניינת, אצלם ואעביר לך דרך קרובייך בראש-פינה.
עמית_מלמוד*

המלצות מוסיקה קלאסית

אמא של יונת !!!
החומר הזה יעזור לי מאוד!!!
ואם להגיד לך את האמת..
דיברתי עם ארנה, והיא אמרה לי לפנות אליך אם לא תהיה תשובה בדף הזה...
בקיצור אני אשמח מאוד לקבל קצת חומר עליו, כי לפי מה ששמעתי הוא איש מעניין..
תודה רבה (אני כבר אדבר עם רני וחדוה),
עמית
טדליק_נהנאנע*
הצטרפות: 05 נובמבר 2008, 00:10
דף אישי: הדף האישי של טדליק_נהנאנע*

המלצות מוסיקה קלאסית

שליחה על ידי טדליק_נהנאנע* »

נושא קצת כללי,
מוסיקה קאמרית?
סמפונית?
קולית?
לכלי סולו?
מאיזו תקופה? רק קלאסית? מאה 20? ימי ביניים? רנסאנס ?
יער_ה*
הצטרפות: 12 מאי 2006, 11:47

המלצות מוסיקה קלאסית

שליחה על ידי יער_ה* »

ובכלל, האם רק קלאסית מערבית? כי יש גם קלאסית מזרחית!
בכלל לא ידעתי על קיומו של הדף הזה
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

המלצות מוסיקה קלאסית

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

מאיזו תקופה? רק קלאסית? מאה 20? ימי ביניים? רנסאנס ?
עוף החול, שפתחה את הדף הזה וביקשה המלצות על מוסיקה קלאסית, התכוונה למה שמקובל במונח הזה, בלי שידעה להגדיר אותו: מוסיקה אירופית אמנותית של המאות האחרונות.
ההמלצות שקיבלה מתאימות בדיוק למה שמקובל לכלול ב"מוסיקה קלאסית".
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

המלצות מוסיקה קלאסית

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

שלום, ראשית תודה לכם על כל האינפורמציה לגבי מוזיקה קלאסית. אתם כל הזמן נותנים אינפורמציה והפעם אני רוצה לחדש שלכם אינפורמציה,
לפני שבועיים התארחתי במלון פסטורל בקיבוץ כפר בלום, במסגרת ערב תרבות, מברודווי לווסט אנד פנינים מסרטים ומחזות זמר - עיבודים מיוחדים לקלאסיקות כגון: "זמנים מודרניים" של צ'ארלי צ'פלין, "צלילי המוסיקה", "הקוסם מארץ עוץ", מישל לגראן, "צוללת צהובה"", "BIRD" ועוד. וידאו-ארט מתוך הקלאסיקות מלווה את המופע.
כמעט בכל סופ"ש יש ערב תרבות ומוזיקה ממליץ לחובבים שבניינו
הום_פרייז*
הצטרפות: 12 מרץ 2015, 19:32

המלצות מוסיקה קלאסית

שליחה על ידי הום_פרייז* »

אני מאוד אוהב מוזיקה קלאסית, ואני כבר בקושי מסוגל לשמוע מוזיקה מודרנית, אז אני אתן לכם רשימה של יצירות יפות:
באך - קונצ'רטו ברנדנבורג 4, קונצ'רטו ברנדנבורג 3, קונצ'רטו ברנדנבורג 5 (רק אם אתם אמיצים, יש קדנצה מטורפת בפרק הראשון שתעשה לכם כאב אוזניים), בדינרי, בורה במי מינור, מיסה בסי מינור, טוקטה ופוגה ברה מינור (בטח תכירו מהסדרה המופלאה "היה היה"), אוברטורה של קנטטה 29 וכו'.

הנדל - משיח, יהודה המכבי, קונצ'רטו לאורגן מספר 2, קונצ'רטו לאורגן מספר 4, ארבעת המנוני ההכתרה (כיום רק החלק הראשון משמש להכתרת מלכי אנגליה, מאוד יפה), פסקליה בסול מינור, מוזיקה על פני המים, דיקסיט דומינוס וכו'.

בטהובן - הסימפוניה החמישית, האודה לשמחה, קונצ'רטו מס' 5 (הקיסר) ועוד

מוצרט - (אני אישית פחות התחברתי, הוא יותר חוזר על תיבות מהיצירה עצמה מאשר מלחין מחדש, רוב מה שעשו ממנו זה יחסי ציבור נטו והוא מלחין די בינוני מבחינתי) - רונדו תורכי (רונדו אלא טורקא), סימפוניה 40, אריה של מלכת הלילה מתוך חליל הקסם, רקוויאם (יפה מאוד, במיוחד הקטע "לקרימוסה) ועוד.

האזנה נעימה!
שליחת תגובה

חזור אל “שירים ומוזיקה”