המלצות משחקים לחורף

דנית*
הצטרפות: 10 נובמבר 2003, 15:53

המלצות משחקים לחורף

שליחה על ידי דנית* »

החורף כבר כאן. במסגרת הלצאת לבלות בבית, חשבתי שיהיה נחמד וגם מועיל, לרכז פול של משחקים לילדינו ולנו.
הנכם מוזמנים.
עוף_החול*
הצטרפות: 24 אוקטובר 2001, 20:51
דף אישי: הדף האישי של עוף_החול*

המלצות משחקים לחורף

שליחה על ידי עוף_החול* »

אני מנסה ממש בדקות אלו את המשחק המצויין "בואו נסדר את החדר" בינתיים אני היחידה שמפיקה ממנו סיפוק ;-)
קודם שיחקנו ב "בואו נפסיק לריב ולצרוח" ואחר כך נשחק ב "לאמא יש רק מח אחד ולכן היא לא יכולה לעשות שני דברים במקביל"
וממש מאוחר אני מתכוונת לשחק את המשחק החביב עלי והוא "אלה גם הילדים שלך אז קח אותם מפה כי אני לא רוצה לראות אותם יותר"
|N|
עוף_החול*
הצטרפות: 24 אוקטובר 2001, 20:51
דף אישי: הדף האישי של עוף_החול*

המלצות משחקים לחורף

שליחה על ידי עוף_החול* »

וברצינות:
שלחתי את החבר'ה לצייר ציורים הכי יפים בעולם ואחר כך נסרוק אותם ונשלח לאבא במייל לעבודה.
נכון רעיון חמוד?
ה_עוגיה*
הצטרפות: 15 יוני 2003, 00:44
דף אישי: הדף האישי של ה_עוגיה*

המלצות משחקים לחורף

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

אצלנו חזק עכשיו "לפתוח את הדלת.... לסגור את הדלת.... לפתוח את הדלת.... לסגור את הדלת" ואז עוברים לדלת אחרת...
ולפעמים אמא משתפת פעולה ועושה קוקו (בקטע של ה"לפתוח"...).
דנה_יחזקאלי*
הצטרפות: 10 נובמבר 2003, 23:17
דף אישי: הדף האישי של דנה_יחזקאלי*

המלצות משחקים לחורף

שליחה על ידי דנה_יחזקאלי* »

בימים האחרונים כשלדרור יש צורך ברור לזרוק כל מה שבא ליד על הרצפה ועלינו, התחלתי לנתב את פרץ האנרגיה שלו ל"מסלול מכשולים", וזה עובד ממש יפה. כלומר - שמים כסא, שהוא עובר מתחתיו, אח"כ מטפס על ספסל, משם על שרפרף ומשם קופץ לפוף וחוזר חלילה. הוא מבסוט וגם אנחנו.
אפשר כמובן לשנות כל הזמן, להוסיף, ולגוון לפי המצאי בבית. מומלץ!
עתליה*
הצטרפות: 10 ינואר 2003, 19:09

המלצות משחקים לחורף

שליחה על ידי עתליה* »

אנחנו אתמול הבטנו בחלון ושרנו שירי גשם , רקדנו ריקודי גשם אינדיאנים כדי לנתב קצת אנרגיות .....
קראנו 5 פעמים את "איה פלוטו"
אחר כך אני בישלתי מרק לפי בקשתו (בגלל הספר של פלוטו, כתוב שיש לו מרק ועצם. ממתי כלב אוכל מרק?) והוא בינתיים הפך את כל הארונות במטבח ואז שיחקנו בלהחזיר הכל למקום.
נועה_ברקת*
הצטרפות: 30 יוני 2002, 17:11
דף אישי: הדף האישי של נועה_ברקת*

המלצות משחקים לחורף

שליחה על ידי נועה_ברקת* »

אתמול הלכנו לחוג יוגה פעם ראשונה, זה היה קשה להוציא את אמא מהבית אבל היא רצתה. הסתבר שהחוג לא נפתח כי אין מספיק ילדים. חזרנו הביתה, פרשתי שמיכה על הרצפה ואמרתי שאני המורה ליוגה. היתה התלהבות כללית ואפילו נסיונות ממושכים יחסית לעשות את התרגילים שאמא הראתה. הבעיה היחידה היתה שהרבה יותר קלי להגיד לה מה היא צריכה לעשות מאשר לעשות את זה (למשל לגעת בקצות האצבעות, שפעם אמרו לי שהם שם למטה..)
אחר כך, ישבנו ותפרנו. היא קיבלה ליום ההולדת שלה בגן מתנה מהגננות ערכת כלי תפירה שאתן לא מאמינות כמה יפה היא: סלסלת קש שעליה נתפרה בטנה מבד מגבת רך, שעליו רקומים פרחים ושיש לו מכסה ושבתוכו: מספריים בנרתיק מבד שהן תפרו ורקמו עליו, כרית מחטים תפורה ורקומה בצורת פרפר עם שתי מחטים ושתי סיכות, בדי לבד, חוטים ותיק קטן תפור גם הוא שבתוכו כפתורים ופעמונים. תפרנו ביחד חציל, תיק קטן, עכבר ועכשיו יהא רוצה שנתפור חסה. למישהו יש רעיון?
אממ''פ*
הצטרפות: 12 מרץ 2003, 14:51

המלצות משחקים לחורף

שליחה על ידי אממ''פ* »

אני לא רואה בעייה בלתפור חסה עם חוט ומחט,אם יתפרק אפשר להסביר שחסה לא נועדה לתפירה מלכתחילה.
גלית_ועמרי*
הצטרפות: 06 אפריל 2003, 00:11
דף אישי: הדף האישי של גלית_ועמרי*

המלצות משחקים לחורף

שליחה על ידי גלית_ועמרי* »

אנחנו הכנו אתמול עוגיות בצורת חיות, גם הריצפה השולחן המקרר והקיר עזרו לנו להכין, אבל יצא בסוף נורא טעים, וכן, זה יורד בכביסה (-:
מיץ_פטל*
הצטרפות: 27 אוקטובר 2001, 22:40
דף אישי: הדף האישי של מיץ_פטל*

המלצות משחקים לחורף

שליחה על ידי מיץ_פטל* »

נועה ! איזו מתנה יפה.לבני יש יום הולדת (היום התאריך) שבוע הבא..

יש לך רעיונות למתנות אנתרופוסופיות כאלו שאפר להמליץ להורים? כי ממש לא בא לי לקבל עוד ג'אנק. (היום בא החבר הכי טוב שלו ונתן לו אקדח פלסטיק עם חציי וואקום, כמעט התעלפתי. לבסוף החרמנו את החיצים והאקדח קצת נשבר..אז מצאנו סיבה למה צריך לזרוק אותו..)

טוב אז זה לא ממש שיך לדף..
אבל הנה כמה רעיונות:
  • לעשות תזמורת כלי נגינה מכלים שונים במטבח, או מכלי נגינה קטנים (משולש, מנענע,מצלתיים , יש בחניות של ציוד לגני ילדים)
  • לעשות ניסויי סבון ומים בחדר האמבטיה
  • לבנות "מחנה" בחדר מבדים וסדינים
  • לקחת כסאות ולעשות מהם דברים שונים: רכבת, מחבוא, אוהל, מטוס, בית,וכ'
  • להביא הביתה קופסאת ענק של מקרר או מכונת כביסה ולעשות ממנו בית, חנות, וכ'
  • לפרוס בריסטול על הרצפה וכולם מציירים ציור משותף / לצייר את דמות הילד כשהוא שוכב עליו ואז לצבוע / להדביק כל מני(בדים, פסטות, זרעים,)
  • לצייר על בלונים להכין להם חלקי גוף (ידיים ורגליים מ"נחשים" של ניירות, כובע, נעליים,וכ') ואז להציג הצגה.
  • להזיז את הספה בסלון או את המיטה ואז לתת להם לגלות מה ניתן לעשות שם...(אצלנו זה מחבוא של אוצרות, בית , מקום נפלא להתכרבל בו ולקרוא סיפורים..
  • לקנות חישוקים בגדלים שונים ולרקוד, לקפוץ, להציג,לשחק (גם בחניות של ציוד לגנים, או בחניות ספורט
  • לתת להם לסדר את ארונות המטבח...(אבל כל פעם ארון אחד..ולא את השבירים)
  • לתת להם את סלסלת מקלות הכביסה ותראו מה שהם יעשו איתה...
טוב יש עוד המון....אבל הספיק לי להיום...

ואוו כמה דברים אנו עושים בבית...אז למה אני מרגישה שאנו לא עושים כלום??
ה_עוגיה*
הצטרפות: 15 יוני 2003, 00:44
דף אישי: הדף האישי של ה_עוגיה*

המלצות משחקים לחורף

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

להזיז את הספה בסלון או את המיטה ואז לתת להם לגלות מה ניתן לעשות שם...
לנקות?
לשחק כאילו אנחנו במדבר וגלגלי האבק הם שיחים שמתגלגלים ברוח?
למלא בהם את הפוף שהתרוקן עם הזמן?
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

המלצות משחקים לחורף

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

אני לא רואה בעייה בלתפור חסה עם חוט ומחט

אממ''פ, אם הבנתי נכון - לא נראה לי שהכוונה של נועה היא לתפור חסה בחוט ומחט, אלא ליצור בבד, עם חוט ומחט, צורת חסה...
מיץ_פטל*
הצטרפות: 27 אוקטובר 2001, 22:40
דף אישי: הדף האישי של מיץ_פטל*

המלצות משחקים לחורף

שליחה על ידי מיץ_פטל* »

זו בדיוק הזדמנות נפלאה לנקות שם, לא? :-)
כמו ב פליי ליידי ..;-)
ברונית_ב*
הצטרפות: 07 אפריל 2003, 14:16
דף אישי: הדף האישי של ברונית_ב*

המלצות משחקים לחורף

שליחה על ידי ברונית_ב* »

היום אחר הצהריים נסענו לבקר את סבא וסבתא ובדרך העננים היו כתומים יפים יפים. אז חתכנו לים לראות את השקיעה המוקדמת וטיינו בחוף ומצאנו מלא אוצרות שהסערה זרקה לחוף. כפות אבודות, תבנית של אוירון, וגולות הכותרת: כדורי גומי קטנים ירוקים של רשתות שנקרעו. אספנו המון! משחק מעולה לחורף, לראות מה הים זרק החוצה.

> ברונית בהשראת אשת קשת <
קאמי*
הצטרפות: 15 נובמבר 2003, 17:13

המלצות משחקים לחורף

שליחה על ידי קאמי* »

מכירים את לא לגעת בריצפה - משחק כייפי -
בהשראת בילבי
בלי גרביים, כי עם זה לא חכמה.
ענת_שן_לוי*
הצטרפות: 26 ספטמבר 2001, 22:10
דף אישי: הדף האישי של ענת_שן_לוי*

המלצות משחקים לחורף

שליחה על ידי ענת_שן_לוי* »

ברונית, התיאור שלך נשמע מומיני לאללה!

משחק חורף נהדר להוצאת אנרגיות עודפות כשאי אפשר גן שעשועים:
לשחק מטקות עם בלון בתוך הבית. יש לנו מחבטים קלים כאלו של כדור נוצה (הם גם זולים מאד). הבלון מתעופף לו באיטיות יחסית, אז קל למדי לכוון אליו שוב והשמחה גדולה.
כשחובטים חזק הבלון מגיע עד התקרה ואם הוא פוגע במשהו לא קורה שום דבר.
מתאים לסלון בינוני ומעלה ולילדים מגיל שנתיים וחצי עד שמונים.
ברונית_ב*

המלצות משחקים לחורף

שליחה על ידי ברונית_ב* »

ענת, במקרה גם אני פה בשעת לילה מאוחרת...
מטקות עם בלון בתוך הבית נשמע לי מצויין! גם בתור הפעלה ביום הולדת.
את מתכוונת למחבטים עמוקים כמו סלסלות?
ענת_שן_לוי*
הצטרפות: 26 ספטמבר 2001, 22:10
דף אישי: הדף האישי של ענת_שן_לוי*

המלצות משחקים לחורף

שליחה על ידי ענת_שן_לוי* »

לא. מחבטים שטוחים, כמו של טניס אבל קצת יותר קלים.
ליומהולדת אני לא בטוחה שמתאים כי אם יש המון ילדים מתרוצצים עם מטקות ועטים על הבלון זה עלול לכאוב...
לפי נסיוני זה משחק משפחתי, ל- 2-4 משתתפים, תלוי גם כמה מקום יש.
חגית_ל*
הצטרפות: 05 אוקטובר 2001, 17:35
דף אישי: הדף האישי של חגית_ל*

המלצות משחקים לחורף

שליחה על ידי חגית_ל* »

הכי טוב בימים קרים להיות בבית חמים ונעים. לקפל כביסה, לבשל, לקרוא סיפורים, לרקוד עם מוסיקה, לקפוץ על הספות, מחבואים (קו-קו) ותופסת.
דגנית_ב*
הצטרפות: 13 מאי 2004, 12:15
דף אישי: הדף האישי של דגנית_ב*

המלצות משחקים לחורף

שליחה על ידי דגנית_ב* »

מטקות עם בלון
אצלנו חובטים בכף היד (בבלון, בבלון...), כמו כדורעף. סופרים עד שנופל לרצפה.

עם ה מחבטים קלים אפשר לשחק גם בכדור קטן על הרצפה, כמו הוקי. או בישיבה עם רגליים פסוקות. וגם עם כף היד.

משחק הפסלים.
חת..שתיים...שלוש...דג מלוח!

מי שיודע קצת לכתוב ("המיתה שלי; מטחת המקרר") או מצייר יכול להכין משחק בסגנון "מחפשים את המטמון":
מכינים פתקים השולחים את המחפש (אמא) ממקום למקום בבית עד שמוצאים את המטמון (ילד/ים רועדים מהתרגשות וצחקוקים חנוקים). את זמן הכנת הפתקים הרגוע והשקט, יכול המבוגר לנצל לעשיית דברים משלו.
תמרול_ה*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 14:17
דף אישי: הדף האישי של תמרול_ה*

המלצות משחקים לחורף

שליחה על ידי תמרול_ה* »

כשיש ממש שלג אז לוקחים קערה עם שלג ומחממים רוטב שוקולד עם קצת חמאה ויוצקים את הרוטב לשלג וזה נקרש לו בצורות מעניינות והילדים באקסטזה.

אבל זה קורה פעם בשנה במקרה הטוב, אז:
לצאת החוצה לגשם עם מטריות ומגפיים ולקפוץ ולרוץ ולהתרטב
לחפש שבלולים, לראות חתולים רטובים מתלקקים
לראות את העלים מלאים מים ומנצנצים בשמש מדי פעם

לקחת בוץ מבחוץ ולעשות ממנו פסלים כמו חימר. אחרי שמתייבש לצבוע בצבעי גואש.
אפשר להוסיף ליצירה מחטי אורן שנפלו בגשם, אצטרובל רטוב, אבנים.

לחמם בבית תה עם ציפורן בעיקר בשביל הריח של החורף.
לשים כלי עם מים על ההסקה או התנור כדי שיהיו אדים, וזה גם מוסיף לאוירה.
בכלל, לעשות אוירת חורף כזאת, מגפיים, כפפות וכולי.

בבית:
להוציא משחקים שמזמן מזמן הילדים לא ראו, כאלה שהתחבאו בארון.
לשחק בתוך הציפיות של השמיכות את ארמון הקסמים (זה לא משחק ספציפי, משהו דמיוני כמובן)
לשחק בצוללת, או אוירון ולדמיין מה רואים מסביב.

לצייר בצבעים שלא רגילים אליהם.
תמרול_ה*

המלצות משחקים לחורף

שליחה על ידי תמרול_ה* »

חכמה אני למעלה כאן, כל כך כל כך קר שאפילו את האף לא הוצאתי החוצה היום...
ב_דחילו*
הצטרפות: 13 יוני 2004, 10:05

המלצות משחקים לחורף

שליחה על ידי ב_דחילו* »

משהו מהיום - 'חליקות' עם גרביים במסדרון

אזהרה! זה נגמר בבכי, אבל לפני כן בהרבה צחוקים.
נועה_ברקת*
הצטרפות: 30 יוני 2002, 17:11
דף אישי: הדף האישי של נועה_ברקת*

המלצות משחקים לחורף

שליחה על ידי נועה_ברקת* »

הנה משחק ש"רץ" אצלנו אתמול כל אחרי הצהריים.
דרוש: ילדה בת 7 או יותר בשלבים ראשונים של קריאה וכתיבה.
כמה שיותר אנשים אחרים
שולחן כיסא עיפרון ונייר
המטרה: הילדה יושבת ליד השולחן במסדרון הבית. לפני כן היא הנפיקה לכל אחד מבאי הבית כרטיס שעליו מצוין שמו וכן מספר הטלפון שלו ומקום מגוריו. על האנשים לקחת את הכרטיס שלהם ולעבור במעבר. הם צריכים לתת את הכרטיס ולהמתין לאישור מעבר. לפעמים זה לוקח הרבה זמן. בדרך כלל זה מלווה בסריקה בעזרת מברשת שיער לאיתור חפצים חשודים.
לוקח שעות. די משעשע אם מתעלמים מהקונטקסט, אפשר ללמוד לכתוב דברים חשובים (כמו: הכניסה אסורה. זה חוק) וזה מאד אקטואלי.
חוה_ש*
הצטרפות: 31 ינואר 2004, 23:02
דף אישי: הדף האישי של חוה_ש*

המלצות משחקים לחורף

שליחה על ידי חוה_ש* »

• לשחק בקיץ: מחממים חדר אחד ממש טוב ומתפשטים. הזדמנות להרגיש קצת את הגוף בין כול השכבות.
  • עושים סיבוב בשוק, רצוי לקראת אמצע-סוף היום, מבקשים ממוכרי הירקות את החבילות של הריבוע שנשאר משקיות הגופיה, אוספים די הרבה חבילות כאלה, בבית מפנים משטח, רצוי עם שטיח ומתחילים לפזר את ה"עלים" מהניילון, זאת פעילות בפני עצמה, אבל אחר כך אפשר לזרוק אותם, אפשר ל"שחות" בהם, להתגלגל בתוכם, לעשות ערימות ובטוח שהילד שלכם ימציא עוד משהו שלא חשבתם עליו בכלל, בסוף מחלקים לכל אחד מטאטא או מגב ואוספים הכל לשקית ניילון לשימוש חוזר. מדהים איך כמות ענקית נכנסת לשקית אשפה ביתית רגילה.
אמא_בן_אור*
הצטרפות: 17 נובמבר 2004, 15:36

המלצות משחקים לחורף

שליחה על ידי אמא_בן_אור* »

לאסוף מלא צדפים יפים בים , להביא הביתה , לקדוח חורים ולעשות מוביילים חמודים ומרשרשים לאמבטיה, לגינה או סתם ...
לוקחים חוט דייג שקוף ופשוט משחילים צדף וקושרים ו/או משחילים איזה חרוז באמצע לחיזוק
ברונית_ב*

המלצות משחקים לחורף

שליחה על ידי ברונית_ב* »

בישולים!
השבוע אני וינאי בילינו יותר משעה ליד השיש. הוא קיבל כמה קישואים קטנים, קולפן, מכשיר לחיתוך ביצים קשות, צלוחיות קטנות וכל מה שבא לו מהמטבח - ואני לידו עשיתי קציצות. היה כל כך כיף! אין, אין כמו פיטפוטי מטבח (-:
חלי_ש*
הצטרפות: 24 נובמבר 2003, 01:32

המלצות משחקים לחורף

שליחה על ידי חלי_ש* »

זכרונות ילדות למשחקי חורף:
לשים תקליט (היום זה כבר דיסק) ולהתחיל לקפוץ על הספות לפי הקצב (קורה ששוברים מנורה בדרך, אבל לא חייבים :-S).
לפנות את כל רהיטי הסלון הצידה כדי שיוכל להיות לכם מגרש משחקים גדול, ואז לבחור: כדורגל, כדורעף או סתם רעש לשכנים.
לנסות להכין "דברים מיוחדים" במטבח (רק לדאוג שדלת המטבח תהיה סגורה, אחרת גם הסלון והחדרים טועמים את מה שיצא...
אמא_אדמה*
הצטרפות: 28 אוגוסט 2002, 01:11
דף אישי: הדף האישי של אמא_אדמה*

המלצות משחקים לחורף

שליחה על ידי אמא_אדמה* »

יש רעיונות למשחקים עם ילד בן שנה?
היום היה חורף אמיתי והיינו כולנו בבית.
ההיי לייטס היה משחק בכדור בין אמא לאבא+קליעה לסל והקטני מביא לנו את הכדור, ואחר כך , על כמה שמיכות על הרצפה עשינו אחד לשני מסאז' כשהקטני הולך על הגב של מי ששוכב ועושה עליו גלגולים..
בן_עמי_*
הצטרפות: 03 מאי 2005, 10:12
דף אישי: הדף האישי של בן_עמי_*

המלצות משחקים לחורף

שליחה על ידי בן_עמי_* »

כל ילד מעצב לעצמו תיבת דואר - שולחים פתקים וציורים אחד לשני.
[לא להאמין כמה זמן ומה הם מקשקשים].
או - גוזרים ממש הכל מעיתונים [רופא,שביל,בריכה,בית,מכוניות,ילד,חיות ,הורים,חייזרים,ועוד] מדביקים על דף חזק כל תמונה לבד.הילדים משחקים ב"תמונה זזה" על דברים שהיו או ממצאים עם התמונות סיפורים.נהדר לגיל 3-4 וגם להרבה יותר גדולים.
משחקים לילד בן שנה ? המשחקים הכי זולים - והכי מענינים - כל מה ש"אסור"!
לנבור יחד בזהירות בארונות, בכלים שבירים [על המיטה ביחד] בכל מה שתמיד הוא רצה לסחוב ולא הסכמנו,ובכל הדברים והמגירות של הגדולים.
הוא לא יסכים להפסיק.
נוסעת_סמויה*
הצטרפות: 29 נובמבר 2004, 10:10
דף אישי: הדף האישי של נוסעת_סמויה*

המלצות משחקים לחורף

שליחה על ידי נוסעת_סמויה* »

אצלנו מככב המשחק המכונה "קיפצובה".
אוספים מכל רחבי הבית: שמיכות כבדות, כריות, כריות של ספות, כריות הנקה, פופים, מזרונים קטנים, וגם מגלשה קטנה וטרמפולינה.
ומתחילים להשתולל :-)

(נזכרתי איך בחורף לפני שנתיים, הפעוטות שלי ושל שכנתי יעל כ פשוט השתגעו מהסגירות של הדירות הקטנות, ואנחנו השתגענו איתם, עד כדי כך שערב אחד מצאנו את עצמנו מלבישות אותם היטב ויוצאות בקור ובחושך לגינה הציבורית...)
אמא_לשלושה*
הצטרפות: 17 פברואר 2005, 11:59
דף אישי: הדף האישי של אמא_לשלושה*

המלצות משחקים לחורף

שליחה על ידי אמא_לשלושה* »

משחק שנקרא "פלונטר".
למי שלא מכיר, המשחק מכיל שטיח ניילון שעליו עיגולים
בארבעה צבעים, יש גם לוח עם מחוג, הוא מחולק לארבע:
רגל ימין יד ימין רגל שמאל ויד שמאל, בכל רבע יש ארבעה עיגולים.
המנחה מסובב את הגלגל ונותן הוראות:שחקן מס' 1, רגל ימין על עיגול אדום, וכן הלאה.
המשחק משעשע מאוד מתאים כמעט לכל גיל ומעבירים
בו את הזמן שיגעון.
מבורכת_הילדים*
הצטרפות: 05 יולי 2005, 00:52
דף אישי: הדף האישי של מבורכת_הילדים*

המלצות משחקים לחורף

שליחה על ידי מבורכת_הילדים* »

ההיי לייטס היה משחק בכדור בין אמא לאבא+קליעה לסל והקטני מביא לנו את הכדור, ואחר כך , על כמה שמיכות על הרצפה עשינו אחד לשני מסאז' כשהקטני הולך על הגב של מי ששוכב ועושה עליו גלגולים..
לי נשמע מצוין ! לפעמים זה מספיק.
אלודאה_בלבן*
הצטרפות: 13 ספטמבר 2005, 00:47
דף אישי: הדף האישי של אלודאה_בלבן*

המלצות משחקים לחורף

שליחה על ידי אלודאה_בלבן* »

מוסיפה אחד טרי מאתמול (וגאה מאד להוסיף דברים לדף שכל כך הרבה אושיות כתבו בו):
לצבוע את הבית.
קירות עם טביעות ידיים קטנות, שכבר שנים מחכים שיהפכו אותם שוב ללבנים (או כחולים, או סגולים, תלוי באיזה חדר). ערבוב הצבע היה הכיף המקדים (אפשר לערבב עם מקל ועם מברשת ולראות למה אמא מעדיפה עם מקל...)
כדאי להכין מראש כמה מכשירי צביעה שונים. אנחנו השתמשנו גם בגלגלת וגם בשני סוגי מברשות - אחד לצביעה ואחד להשפרצה מסביב.

אמנם החתולה בינתיים כבר הספיקה לעשות טביעות רגליים חדשות על הקיר הצבוע, אבל זה מצוין - היא בסך הכל דואגת לנו לעוד תעסוקת חורף....
אליה_לי*
הצטרפות: 29 אוגוסט 2006, 20:48
דף אישי: הדף האישי של אליה_לי*

המלצות משחקים לחורף

שליחה על ידי אליה_לי* »

מחליפים את ארון בגדי הקיץ בבגדי חורף,
אמא מסדרת את המדפים העליונים והקטנה מבלגנת/מרוקנת את התחתונים- מזל שהיא עדיין רק בגובה מדף וחצי...
ענת_קדם*
הצטרפות: 17 דצמבר 2004, 23:36
דף אישי: הדף האישי של ענת_קדם*

המלצות משחקים לחורף

שליחה על ידי ענת_קדם* »

חדש. קופסת קרטון שהפכה לבית עם איבזורים של אמבטיה מקופסת קוטג' ריקה, עצים מבחוץ מודבקים על לשוניות הקופסה עשויים מגלילי נייר טואלט ובתוכם ניירות ירוקים או צבועים בירוק. מטוס פרטי מנייר לבעל הבית. כל הזמן אפשר להוסיף עוד קישוטים עוד ציורים עוד פריטים. תענוג שלא נגמר. כמובן לשחק במשחקי דמיון עם בובות בגודל המתאים לבית.
אמו_בשורוק*
הצטרפות: 17 ינואר 2007, 18:09

המלצות משחקים לחורף

שליחה על ידי אמו_בשורוק* »

משחק שהמציאו ילדות שאני שומרת עליהן לפעמים (בנות 10 ו7 אבל זה מתאים גם לגילאים קטנים בהרבה):

ילדה אחת עומדת בכניסה של אחד החדרים וחוסמת אותה בגופה והילדה השניה צריכה לעבור דרך אחד החללים שנוצרים (בין הרגליים, בין הזרוע למשקוף וכו') מבלי לגעת בגוף של זו שחוסמת. התנוחה משתנה בכל "סיבוב" כך שכל פעם החללים קצת אחרים והפתרון שונה. הן חילקו את זה לשלבים: בשלב הראשון אסור לחוסמת לזוז, בשלב השני היא זזה "קצת", בשלב השלישי הזרוע או הרגל יורדות לאט עד שחוסמות את הפתח כך שהדגש הוא על מהירות (להספיק לעבור לפני שהפתח נחסם) וכו'. היה גם שלב רביעי בו הפתח נפתח ונסגר חליפות, כשהילדה שחסמה פתחה וסגרה את הרגליים במרווחים של חמש שניות - סופרים עד חמש ופותחים, שוב חמש וסוגרים וכו', כך שהשנייה הייתה צריכה לתזמן היטב את המעבר.

משחק מהנה ומצחיק מאוד, שלמרות שהוא מאוד פיזי הוא לא יותר מדי השתללותי שנגמר בבכי (אולי עם בנים זה יהיה אחרת...) כי לרוב הפיתרון הוא זחילה איטית וזהירה כדי לא לגעת בגוף של החוסם. למרות זאת כדאי לוודא שאין ארון או משהו אחר שעלולים להיתקל בו יותר מדי קרוב לפתח, במידה והמשחק נעשה סוער יותר.
נועה_היפואית*
הצטרפות: 07 ינואר 2007, 09:44
דף אישי: הדף האישי של נועה_היפואית*

המלצות משחקים לחורף

שליחה על ידי נועה_היפואית* »

מה עם "תן קו"? אחד מצייר ביטוי והשני מנסה לנחש...
אפשר גם, אם יש כמה ילדים, לצייר לכולם צורה זהה על דף, ושהם ימשיכו את הציור כל אחד בנפרד. נחמד לראות איך כל אחד לוקח צורה זהה למקום שונה.
אפשר לשיר שירים, לבשל או להכין מקופסאות שנשארו ובגדים שכבר לא ילבשו מקום מסתור לחתולים המסכנים שקר להם עכשיו בחוץ...
אמא_של_שפן*
הצטרפות: 22 אוקטובר 2006, 12:19
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_שפן*

המלצות משחקים לחורף

שליחה על ידי אמא_של_שפן* »

אנחנו העפנו השבוע בועות סבון בחדר האמבטיה. סתם כי שפעת ומשעמם לנו. אחר כך היה לא מעט סבון על הרצפה, אבל שטפנו וזהו. אנחנו עושים בועות מסבון לתינוקות (בשביל שלא יצרוב אם הן מתפוצצות על הפנים), אז עכשיו חדר האמבטיה מריח כמו תינוק נקי..
שרית_אמיר*
הצטרפות: 27 ינואר 2004, 17:51
דף אישי: הדף האישי של שרית_אמיר*

המלצות משחקים לחורף

שליחה על ידי שרית_אמיר* »

בני שאוהב מספרים וחשבון היום בנסיעה
בן: תגידו הרבה ספרות ואני אגיד איזה מספר זה
אמא:298765
בן: אהה קלילה מאתיים תשעים ושמונה אלף ושבע מאות שישים וחמש.
משחק שהחזיק מעמד זמן רב.
ילדת_טבע*
הצטרפות: 12 ספטמבר 2005, 13:35
דף אישי: הדף האישי של ילדת_טבע*

המלצות משחקים לחורף

שליחה על ידי ילדת_טבע* »

לא שאני באיזה עמדה מוצלחת מול היום כן יום לא חורף הזה, הגעתי בעיקר בגלל שאני מחפשת רעיונות אבל הנה משהו שעדיין אין פה:
להכין בצק משחק, שתי כוסות קמח, כוס מלח, כוס מים. עם קטנים אפשר פשוט ללוש ולעשות צורות עם כאלה של עוגיות או סתם נחשים ושבלולים. גדולים יותר-אפשר ממש לאפות בצק כזה ואחר כך לצבוע ולעשות פסלים או מוביילים או מה שרוצים.
אני בעניין של קטנים-מתחת לגיל שנתיים, שמיצו את השלוליות והמגפיים לבוקר אחד. אללי! כמה קשה להתארגן על פעילויות בית לילדה שכל רצונה זה להסתובב עירומה בחוץ!
פחיות של תחליפי חלב (יש לנו מגורי החתולים היונקים מהקיץ) ריקות תמיד אפשר לעשות חורים שמתאימים להשחלה של דברים שונים-מטבעות 10 אגורותיים, או מקלות ארטיק למשל.
אצלנו איסוף שבלולים זה עניין בשיגרה, גם איסוף פרות משה רבינו, הבאת עצים לקמין, אוהל בסלון...
אה, עוד רעיון דווקא לא מי יודע מה באופני, יש אתר של סרטי אנימציה http://aniboom.com/ שבהחלט לא רע לביקורים חטופים, עלינו אהובים סרטוני המוסיקה שזוכים לריקודים ומחיאות כפיים.
ודי, שמחר תהיה כבר שמש ומפסיק עם זה! כמה פעמים צריך לבקש-גשם? בקשה! אבל בלילה!!! תשאירו לנו ליום את השלוליות מצידי אבל קצת להרגע עם הטיפטופים האלו, מה כבר ביקשתי? ללכת לשוק לקנות בננות!

• זהו, אני מתחרפנת...-
חן_נושי*
הצטרפות: 08 אוגוסט 2005, 14:29
דף אישי: הדף האישי של חן_נושי*

המלצות משחקים לחורף

שליחה על ידי חן_נושי* »

אתמול ביקש ילדי למעוך שום בכותש-שום כמו אמא (הוא אמר "למרוח שום").
שום נשמע לי קצת חריף מדי וגם קשה לתפעול וגם חסר תועלת.
אז חתכתי לו קוביות אבוקדו וכך נאכל לו אבוקדו שלם - דרך חרירי כותש השום.
גם פעילות מרתקת (שנמשכה יותר מחצי שעה) וגם ארוחת ערב, או לפחות חלק ממנה...
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

המלצות משחקים לחורף

שליחה על ידי פלונית* »

• מסיבת פיג'מות: לובשים פיג'מות, מכבים אורות, שרים שירי ערש או שירי חושך... אצלנו זה להיט לאחרונה.
  • מסיבת תחפושות (בכל ארון בגדים יש המון דברים שיכולים להפוך לתחפושות)
  • "מה המשותף": מפזרים על השטיח צעצועים / כרטיסים / חפצים כלשהם. כל אחד בתורו בוחר שני חפצים שיש להם מכנה משותף, והשאר צריכים לנחש מהו (הולך מצוין עם ילדה בת ארבע וחצי ובת דודה בת שש).
תמרול_ה*

המלצות משחקים לחורף

שליחה על ידי תמרול_ה* »

לקחת נרות ולטפטף חלב של נרות לתוך כוס עם מים ולעשות "דף" של חלב מטופטף.

לקחת כלי זכוכית שקוף. לשים שם מים, ומעליהם למזוג שמן. לקחת טפטפת (כמו של טיפות אף) וצבעי מאכל על בסיס מים, ולטפטף טיפות צבע. אלה שוקעות לאט לאט ובאופן קסום לתוך השמן, וצפות מעל המים. במקום של המפגש בין המים לשמן.
הילדים יכולים שעה שלמה לטפטף ולטפטף.
אפשר מדי פעם לערבב הכל עם כף, ואז יש ערבוביה קסומה של טיפות צבעוניות.
בסוף המים הופכים לשחורים פחות או יותר והשמן קצת צבעוני.

לאסוף צנוברים ושעה ארוכה לפצח אותם עם אבן על לוח עץ.
תמרול_ה*

המלצות משחקים לחורף

שליחה על ידי תמרול_ה* »

לקחת כלי שקוף עם מים ולהאיר עליו בפנס חזק כך שזה משתקף בתקרה, מזיזים את המים, ויש סערה וגלים ואם שמים חתיכות ניר צבעוניות עוד יותר טוב... (טוב כשסוגרים את כל התריסים ועושים חושך)
מיכל_בר*
הצטרפות: 30 אוגוסט 2005, 22:41
דף אישי: הדף האישי של מיכל_בר*

המלצות משחקים לחורף

שליחה על ידי מיכל_בר* »

טוב, זה לא דווקא לחורף, אצלנו זה הולך חזק גם עכשיו:
ציפה של שמיכה. להיט היסטרי.
אחת כזאת חונה אצלנו דרך קבע בסלון, והילדים (כמעט 7 ושנתיים וחצי) קרועים עליה. נכנסים, מתעטפים, מתחבאים. ביחד ולחוד. מטמינים בפנים דברים.
מתרגשים מזה בכל פעם מחדש.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

המלצות משחקים לחורף

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

מחזירה את הדף לחיים, החורף אני ממש מקווה יהיה סוער וצריך להתכונן.
חוצמזה יש כאן בהחלט רעיונות נחמדים לפעילויות בשעות של "אמא משעמם לי"
בלה*
הצטרפות: 05 אוגוסט 2003, 23:13

המלצות משחקים לחורף

שליחה על ידי בלה* »

בתחום משחקי המדע, לילדים קצת יותר גדולים עם סבלנות -
מוסיפים לכוס שקופה מים חמים לא רותחים - ואחר כך הרבה מאוד מלח. אפשר מלח גס. שמים כף, ואז מערבבים עד להמסה. עוד כף, ערבוב, המסה. כף, ערבוב, המסה. עושים את זה עד שהמים מגיעים לנקודת הרוויה, והמלח כבר לא נמס יותר אלא מצטבר על הקרקעית.
עכשיו מניחים על הכוס קשית פלסטיק (כמו גשר בין גדות הכוס (-:) ועליה תולים חוט פשוט שעליו תלוי אטב משרדי. החוט עם האטב משתלשל ויורד לתוך מי המלח.
מניחים על אדן החלון או בחוץ, ומחכים. בינתיים משחקים מונופול.
למחרת באים לראות מה קורה - המים מתאדים, והמלח מתגבש על החוט ועל פני המים - כדאי להסתכל על הגבישים עם זכוכית מגדלת.
חלקיקה_בשלם*
הצטרפות: 18 יולי 2010, 18:58
דף אישי: הדף האישי של חלקיקה_בשלם*

המלצות משחקים לחורף

שליחה על ידי חלקיקה_בשלם* »

שטיח של פאזלים - מוציאים את כל הפאזלים שיש בבית ויוצרים שטיח פאזלים ענק.
אחרי שפינינו את השטיח מהפאזלים.... אנחנו אוהבים לבנות עיר - כל הבתי בובות מסודרים כשכונה, יש גם פסי רכבת ומוסך למכוניות ומרפאה וטרינרית - זה לוקח יום שלם ואני בעצמי מאוד אוהבת להתעסק עם זה.
ציורים, יצירות, כרגיל....
רקמות.
השחלות חרוזים לשרשראות.
חנות תכשיטים, סלון יופי- לוקחים את כל התכשיטים והפיצ'פקעס והאיפור והילדה מקשטת את בני הבית ומאפרת אותם. (זה יורד מהר מאוד....)
להתכרבל עם סרט טוב של דיסני.
לשתות שוקו עם מרשמלוס קטנים בפנים.

שיהיה חורף נעים!
שליחת תגובה

חזור אל “רעיונות לפעילויות עם ילדים”