הנקה קיצונית הסרט

יפעת_ו*
הצטרפות: 29 אוגוסט 2005, 20:29
דף אישי: הדף האישי של יפעת_ו*

הנקה קיצונית הסרט

שליחה על ידי יפעת_ו* »

טוב, ראיתי שעוד אין דף כזה, אז חשבתי לזרוק פה כמה דברים שעלו אצלי במהלך הצפייה:
  • לא יאומן!!! לקבל דו"ח על הנקה בפומבי!!! מה זה??? האם מישהי יודעת, סתם בשביל העניין והסקרנות האם זה עדיין לא חוקי בבריטניה? האם יש מקומות בעולם בהם הנקה בפומבי היא מעשה פלילי?? <יפעת מנדבת את הציצ השמאלי להפגנת-הנקת-תמיכה-מיידית (-: )
  • אני מודה ומתוודה (סילחו לי כי חטאתי) שהיה לי מאוד קשה להתמודד עם האמא שמניקה בת 8. למה היה לי קשה? לא יודעת. האם זה לא טבעי? עד מתי ילד רוצה או צריך לינוק? נאמר בן ה-4 היונק נראה היה לי בסדר, או נורמאלי אבל בת ה-8 עוררה אצלי תגובות קשות... מה זה עשה לכן?
  • התלהבתי מאוד מהאמא שאימצה תינוקת גדולה ולאט לאט מחנכת אותה לינוק ממה. זה היה מקסים, בעיקר לנוכח הידיעה שהילדה הזו היתה מגיל 3 ימים בבית יתומים!!
בכלל סרט חזק מאוד, מנסה לא ללשפוט ולהציג את העניין פשוטו כמשמעו.
אשמח לשמוע מה חשבתן.
הקוסמת_מארץ_עוץ*
הצטרפות: 01 יוני 2005, 21:40
דף אישי: הדף האישי של הקוסמת_מארץ_עוץ*

הנקה קיצונית הסרט

שליחה על ידי הקוסמת_מארץ_עוץ* »

יא...איזה מבעס...לא ראיתי.
מישהו הקליט??
מי_מה*
הצטרפות: 25 אפריל 2006, 19:47
דף אישי: הדף האישי של מי_מה*

הנקה קיצונית הסרט

שליחה על ידי מי_מה* »

האם זה עדיין לא חוקי בבריטניה?
לא יודעת לגבי החוק היבש אבל בפועל , אני הנקתי את בכורי באנגליה בבתי קפה ובפארקים שלא לדבר על שיעורים שלימדתי והוא התלווה אליהם (אבל אולי זה לא ממש נחשב פומבי) ואף אחד לא רמז לי אפילו שזה לא חוקי. מה שכן זה לא מאוד נפוץ לראות נשים מניקות בפרהסיה, לא כמו בארץ , שכאן, תודה לאל זה חזון נפרץ (-:
אמא_נמש*
הצטרפות: 17 אפריל 2006, 20:31
דף אישי: הדף האישי של אמא_נמש*

הנקה קיצונית הסרט

שליחה על ידי אמא_נמש* »

אני רוצה לראות את הסרט
יש למישהו רעיון
איך איפה מתי?
אה ותודה
כרמל_האורחת*
הצטרפות: 07 נובמבר 2005, 11:55
דף אישי: הדף האישי של כרמל_האורחת*

הנקה קיצונית הסרט

שליחה על ידי כרמל_האורחת* »

על איזה סרט מדובר? (מה השם המדוייק?)
היכן הוא שודר ומתי?
באיזו מדינה הוא נעשה? באיזו מסגרת?
אפשר תקציר?.....
סליחה על מבול השאלות, המידע הנ"ל נראה לי חשוב.
:-)
נבט_חיטה*
הצטרפות: 14 מאי 2005, 23:13
דף אישי: הדף האישי של נבט_חיטה*

הנקה קיצונית הסרט

שליחה על ידי נבט_חיטה* »

_יא...איזה מבעס...לא ראיתי.
מישהו הקליט??_
יש שידורים חוזרים ביס דוקו. הנקה קיצונית
סרט מרתק ומרגש.
גם לי היה קשה לראות את בת ה-8 יונקת. מנסה להבין למה.. הרגשתי אי נוחות לראות אותה יונקת. האימא אומרת בסרט שהילדה כמעט ואיבדה את רפלקס המציצה כמו שיש לתינוק יונק. שתי האחיות בת השמונה והאחות הגדולה שמקנאה בבת השמונה שעדיין יונקת, מהללות את ההנקה ואומרות שלא צריך להיגמל אף פעם. עד החתונה. (-: נחמד. ריתק לראות אותן ולשמוע אותן.
נגע ללב לראות את האם שאימצה ילדה סינית מתוקה להפליא ומנסה לתת לה לינוק. בינתיים הקטנה מסכימה לאכול את החלב מכפית.
בכלל סרט חזק מאוד, מנסה לא ללשפוט ולהציג את העניין פשוטו כמשמעו
מבויים נפלא כיאה לבריטים.
נבט_חיטה*

הנקה קיצונית הסרט

שליחה על ידי נבט_חיטה* »

_על איזה סרט מדובר? (מה השם המדוייק?)
היכן הוא שודר ומתי?
באיזו מדינה הוא נעשה? באיזו מסגרת?
אפשר תקציר?.....
סליחה על מבול השאלות, המידע הנ"ל נראה לי חשוב._
יה, אף אחד לא קרא את המלצתי על הסרט ב כיכר השוק ? )-:
אז הנה שוב (-: . ב יס דוקו משודר בימים אלו סרט בריטי מרתק שנקרא הנקה קיצונית
לשים לב לשידורים חוזרים. יש כאלה. מומלץ בחום.
נסיכת_השום*
הצטרפות: 17 פברואר 2005, 14:05
דף אישי: הדף האישי של נסיכת_השום*

הנקה קיצונית הסרט

שליחה על ידי נסיכת_השום* »

למשהי שראתה את זה יש מושג מה שם הסרט באנגלית?
תודה
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

הנקה קיצונית הסרט

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

מה שם הסרט באנגלית?
Extraordinary Breastfeeding
קומפי*
הצטרפות: 28 יוני 2006, 00:14

הנקה קיצונית הסרט

שליחה על ידי קומפי* »

את הסרט ניתן להוריד בעזרת emule - תוכנה לשיתוף קבצים.
אם_ואחות*
הצטרפות: 11 יוני 2006, 21:24

הנקה קיצונית הסרט

שליחה על ידי אם_ואחות* »

Extraordinary Breastfeeding

הנקה קיצונית

שימו לב להבדל בשם בין הגרסה המקורית לתרגום.
ראיתי ביקורת על התכנית ב"הארץ" וזה היה מאד לא מחמיא. אבל גם לא מפתיע.

גם לי היה קשה לראות את בת ה-8 יונקת. מנסה להבין למה.. הרגשתי אי נוחות לראות אותה יונקת.
את ילדי הראשונים הנקתי עד גיל שנה וחצי. הילדה השלישית היתה בת כשנה וחצי כאשר מישהי סיפרה לי על ילדה בת 3 שעוד יונקת וזה נראה לי מאד משונה ומוזר, וגרם לי ממש אי נוחות. לבסוף הילדה הזאת שלי ינקה 4.5 שנים, וזה כבר ממש לא נראה לי מוזר. והילדה הבאה ינקה עד גיל 6. וזה נראה לי הדבר הטבעי ביותר בעולם. כך שאני מניחה שעד שזה לא קורה אצלך, ובהנחה שמבחינה תרבותית זה מאד זר וחריג - זה נראה לך מוזר. אם היהיו מספרחפ לי בעבר שאניק ילדה בת שש הייתי חושבת שזה ממש לא סביר, משונה ואף סטיה. אבל אחרי שהייתי במצב הזה, וראיתי שזה ממש הדבר הנורמלי ביותר בעולם - אני מבינה שגם להניק ילדה בת 8 זה כנראה לא משונה.
אנהאטה_א*
הצטרפות: 05 מרץ 2002, 22:00
דף אישי: הדף האישי של אנהאטה_א*

הנקה קיצונית הסרט

שליחה על ידי אנהאטה_א* »

שמחה לראות שפתחו על זה דף. אותי זעזע לראות את האמא לתאומים בני שנתיים שביום אחד החליטה לגמול את שניהם.
זו היתה גמילה פתאומית וטראומתית לילדים ולאימם. שיטת ה"זבנג וגמרנו".
אנונימי

הנקה קיצונית הסרט

שליחה על ידי אנונימי »

כמה זמן מניקים היא שאלה שמעניינת אותי מאד.
את הסרט לא ראיתי ואם למישהי יש מוקלט, אשמח לשאול ממנה.
את הדר הינקתי עד גיל שנתיים ושבעה חודשים, כשהמעבר לבלי הנקה היה ברובו הדרגתי, חוץ מהסוף שהיה כבר ממני. לא הסתדרתי עם הנקת הצמד שהיה לי כבר, וכך זה הסתיים.
שוני בן עוד לא שנתיים וחצי, וכבר יש לי תהיות עד מתי הוא ינק. הוא לא עושה סימנים של סיום עם הענין הזה, וזה בסדר גמור כרגע, רק שהמחשבה על זה בהחלט עוברת לי בראש.
מעולם לא ראיתי מישהי מניקה ילד בן 8 וגם ילדים גדולים באופן כללי לא יוצא לי לראות יותר מדי, אם כי אני מכירה כאלה. פשוט לא יוצא לי לראות כמעט, כי הם יונקים לעיתים די רחוקות ולרוב זה לא נעשה לנגד עיני.
מאמינה שאם הייתי רואה יותר, זה היה נראה לי יותר טריוויאלי.
תוהה מתי בעצם ילדים מפסיקים לינוק, אם זה בא מעצמם, בחברה בה לא מופעל לחץ חברתי לקצר את ההנקה.
תוהה אם בחברות שבטיות ואחרות, בהן הנקה היא הנורמה, מי היוזם של הפסקת ההנקה ומה הסיבות לכך, אם היוזם הוא לא מהילד.
אם_ואחות*

הנקה קיצונית הסרט

שליחה על ידי אם_ואחות* »

תוהה מתי בעצם ילדים מפסיקים לינוק, אם זה בא מעצמם, בחברה בה לא מופעל לחץ חברתי לקצר את ההנקה.
תקראי את ההודעה בדף עד מתי להניק מתאריך 22.05.2006 של מניקה סדרתית (די בסוף הדף). היא מתארת יפה גמילה של ילדה בת 6, שבאה מעצמה.
חוט_השני*
הצטרפות: 02 פברואר 2006, 11:34
דף אישי: הדף האישי של חוט_השני*

הנקה קיצונית הסרט

שליחה על ידי חוט_השני* »

לא ריאתי את הסרט אך התגובות מסביב :-(
הבוקר אמא שלי סיפרה לי עליו ושאלה מתי אני מתכוונת לגמול את בתי (עוד לא בת שנה וחצי)
ומה יהיה אם גם היא תרצה לינוק עד גיל 8, ומה עם התלות שלה, ומה עם חוסר העצמאות שלי,ואולי בגלל ההנקה היא אינה אכלנית גדולה וכזו רזה וקטנה (טיפה מתחת לממוצע)
ועוד ועוד הבאות חוסר תמיכה שמאוד הפתיעו אותי והעציבו :-(
אנונימי

הנקה קיצונית הסרט

שליחה על ידי אנונימי »

אם ואחות,
תודה. אציץ שם בדף.

חוט השני - תחושות מעציבות ביותר. אצלי זה בעיקר נשמע מצד הסבא של הילדים, ולעיתים רחוקות גם לאבא שלהם יש מה להעיר. מזל שאמא שלי ושאמא של האיש, בסה"כ, כן מפרגנות.
ליזה_ליזה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2003, 17:28
דף אישי: הדף האישי של ליזה_ליזה*

הנקה קיצונית הסרט

שליחה על ידי ליזה_ליזה* »

בזמן שצפיתי בסרט דווקא עלו לי מחשבות אם הלחץ החברתי הוא הגורם היחיד. נראה לי שבחברה שלנו הילדים גדלים עם כל כך הרבה חסכים, שההנקה בלבד לא תוכל לפצות עליהם. לא נשמע לי סביר שבחברה בה כל צרכי הילד ממולאים באופן טבעי הוא יינק עד גיל שמונה. סביר יותר בעיניי שההנקה הממושכת מפצה גם על חסרים אחרים, כגון - שינה לבד, פירוד כפוי מההורים (מערכת החינוך...), ועוד ועוד.
מאוד נהניתי מהסרט, אבל את הקטע של גמילת התאומים ממש היה לי קשה לראות (אגב, שמתם לב שהאבא של התאומים הוריד מהחבל חיתולים רב-פעמיים תוך כדי דיבור?). תרגום שם הסרט ממש עשה לו עוול. תוהה אם זו נקיטת עמדה או סתם טימטום.
טליה_אלמתן*
הצטרפות: 21 ינואר 2005, 21:41
דף אישי: הדף האישי של טליה_אלמתן*

הנקה קיצונית הסרט

שליחה על ידי טליה_אלמתן* »

את הסרט ניתן להוריד בעזרת emule - תוכנה לשיתוף קבצים.
לא נמצא :(
סבתא_לשמונה*
הצטרפות: 02 יוני 2005, 20:32
דף אישי: הדף האישי של סבתא_לשמונה*

הנקה קיצונית הסרט

שליחה על ידי סבתא_לשמונה* »

אינני חושבט שבחברות "פרימיטיביות" ילדים יונקים מעבר לגיל 4. קראתי מזמן ספרים על שבטים ואינני זוכרת את שמם, אבל בדרך כלל לא מניקים מעבר לגיל 4. ברור שמניקים בפומבי. בחלק גדול מהשבטים האלה שנמצאים בארצות חמות ממילא הנשים תמיד בחזה חשוף. (ציינתי ארצות חמות מפני שברור שאסקימואים ושאר שבטים בצפון לבושים תמיד ובספק אם בגלל הקור מניקות בחוץ, אבל שם הילדים עוברים די מוקדם לאכילת בשר בנוסף להנקה, הרי אין להם בעיות כשרות...)
על הסרט לא שמעתי, אינני מחוברת לחברת YES.
ה_עוגיה*
הצטרפות: 15 יוני 2003, 00:44
דף אישי: הדף האישי של ה_עוגיה*

הנקה קיצונית הסרט

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

שם הילדים עוברים די מוקדם לאכילת בשר בנוסף להנקה, הרי אין להם בעיות כשרות...
חלב אם הוא פרווה.
טרה_רוסה*
הצטרפות: 08 ינואר 2004, 15:33
דף אישי: הדף האישי של טרה_רוסה*

הנקה קיצונית הסרט

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

מציעה להעביר את הדיון הרלוונטי לדף הנקת ילד גדול
נסיכת_השום*
הצטרפות: 17 פברואר 2005, 14:05
דף אישי: הדף האישי של נסיכת_השום*

הנקה קיצונית הסרט

שליחה על ידי נסיכת_השום* »

לא נמצא :(
טליה, גם לי בנסיון הראשון לא מצאתי שום דבר. אבל עכשיו אני מורידה משהו. אם זה אכן זה, אדווח.
ר_ו_ב_י_נ_א*
הצטרפות: 15 אוגוסט 2005, 14:42
דף אישי: הדף האישי של ר_ו_ב_י_נ_א*

הנקה קיצונית הסרט

שליחה על ידי ר_ו_ב_י_נ_א* »

יש לי את הסרט |יש|
הורדתי באימיול....
מי שרוצה מוזמן לבוא לראות איתנו בפרדס-חנה (כשנמצא שעה לשבת מול הטלויזיה...)
אנהאטה_א*
הצטרפות: 05 מרץ 2002, 22:00
דף אישי: הדף האישי של אנהאטה_א*

הנקה קיצונית הסרט

שליחה על ידי אנהאטה_א* »

אינני חושבט שבחברות "פרימיטיביות" ילדים יונקים מעבר לגיל 4.
אני הנקתי שני ילדים עד גיל ארבע, ילדה אחת עד גיל חמש, ילד אחד מעבר לגיל חמש (לא מגלה עד איזה גיל בדיוק :)) , ואת הקטנה ביותר- עד גיל שנתיים ורבע. ארבעה מהם ינקו בסדרות של שניים :-D הילד שינק הכי הרבה, נאלץ להפסיק לינוק כשהאחרונה נולדה.

ברור שמניקים בפומבי.
גם אני הנקתי בפומבי, אבל איש לא ראה איבר מגולה מגופי. הנקתי בצורה צנועה. השתמשתי גם בחולצות-הנקה, ואת האחרונה, שחיה בתוך המנשא עד גיל שנה ועשרה חודשים, הנקתי בתוך המנשא, כשאף אחד לא תאר לעצמו מה היא עושה שם. נהגתי להניק גם תוך כדי הליכה ברחוב

אבל שם הילדים עוברים די מוקדם לאכילת בשר בנוסף להנקה, הרי אין להם בעיות כשרות...).
סבתא לשמונה, אני לא בטוחה אם אני מבינה למה את מתכוונת, בכל אופן חלב אם הוא פרווה. כלומר, לא חלבי. לפי ההלכה, ילד יכול לאכול בשר ומיד לאחר מכן לינוק מאימו
אמא_נמש*
הצטרפות: 17 אפריל 2006, 20:31
דף אישי: הדף האישי של אמא_נמש*

הנקה קיצונית הסרט

שליחה על ידי אמא_נמש* »

מחר ה 19:00 ביס דוקו,שידור חוזר
אני מזמינה את עצמי לחברים שיש להם
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

הנקה קיצונית הסרט

שליחה על ידי בשמת_א* »

אינני חושבט שבחברות "פרימיטיביות" ילדים יונקים מעבר לגיל 4
א. תקראי עוד.
ב. את צודקת, לא קל למצוא על זה חומר, כי רוב האנתרופולוגים היו די עיוורים לענייני הנקה.
סבתא_לשמונה*

הנקה קיצונית הסרט

_
אבל שם הילדים עוברים די מוקדם לאכילת בשר בנוסף להנקה, הרי אין להם בעיות כשרות...).
זו הייתה בדיחה, חשבתי שזה ברור.
ב. את צודקת, לא קל למצוא על זה חומר, כי רוב האנתרופולוגים היו די עיוורים לענייני הנקה.
דווקא לענייני הנקה היו עיוורים? מוזר.
האם הנקה עד גיל מאוחר טובה לילדים מבחינה פסיכולוגית אפשר יהיה לדעת רק כאשר יהיו בוגרים. אינני חושבת שעכשיו אפשר למצוא בוגרים שינקו מעבר לגיל ארבע.
_אינני חושבט שבחברות "פרימיטיביות" ילדים יונקים מעבר לגיל 4.
אני הנקתי שני ילדים עד גיל ארבע, ילדה אחת עד גיל חמש, ילד אחד מעבר לגיל חמש (לא מגלה עד איזה גיל בדיוק :)) , ואת הקטנה ביותר- עד גיל שנתיים ורבע. ארבעה מהם ינקו בסדרות של שניים הילד שינק הכי הרבה, נאלץ להפסיק לינוק כשהאחרונה נולדה._
את אינך שייכת לחברה פרימיטיבית. מה שרציתי להגיד שלא כדאי להסתמך על חברות פרימיטיביות בהתחשב בעובדה של תמותת התינוקות הגבוהה עד גיל שנה. אומנם תמותה זאת אינה נגרמת בגלל הנקה אלא מסיבות אחרות, בעיקר היגייניות אבל חיינו שונים משלהן. אגב, ייתכן מאוד שבלי הנקה תמותת התינוקות הייתה עוד יותר גבוהה.
רוקדת_לאור_ירח*
הצטרפות: 03 דצמבר 2004, 17:39
דף אישי: הדף האישי של רוקדת_לאור_ירח*

הנקה קיצונית הסרט

שליחה על ידי רוקדת_לאור_ירח* »

אינני חושבת שעכשיו אפשר למצוא בוגרים שינקו מעבר לגיל ארבע.
בודאי שאפשר, אולי הם לא מהעדה שלך, אבל אפשר. אני בהחלט מכירה סיפורים על ילדים במעברות , של יוצאי תימן ומרוקו, שינקו בעודם מתרוצצים , הולכים , מרימים את החולצה לאמא ומדברים.
אם_ואחות*

הנקה קיצונית הסרט

שליחה על ידי אם_ואחות* »

אינני חושבת שעכשיו אפשר למצוא בוגרים שינקו מעבר לגיל ארבע.
בודאי שאפשר, אולי הם לא מהעדה שלך, אבל אפשר.

היה לא מזמן שחקן כדורגל שהבקיע גול חשוב, שלמחרת הופיע בעיתון שאחיו הגאים אמרו שזה בזכות העובדה שינק עד גיל 5. הוא ערבי, והוא כמובן לא מאד מבוגר - מן הסתם בשנות העשרים לחייו.
קרוטונית_מהמרק_הגדול*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 19:10

הנקה קיצונית הסרט

שליחה על ידי קרוטונית_מהמרק_הגדול* »

איפשהו באתר מצוין שזאב רווח ינק עד גיל 5.
סבתא_לשמונה*

הנקה קיצונית הסרט

_אינני חושבת שעכשיו אפשר למצוא בוגרים שינקו מעבר לגיל ארבע.
בודאי שאפשר, אולי הם לא מהעדה שלך, אבל אפשר. אני בהחלט מכירה סיפורים על ילדים במעברות , של יוצאי תימן ומרוקו, שינקו בעודם מתרוצצים , הולכים , מרימים את החולצה לאמא ומדברים._
כן, אבל בני כמה הם היו? בני 8?
אביב_חדש*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 09:53
דף אישי: הדף האישי של אביב_חדש*

הנקה קיצונית הסרט

שליחה על ידי אביב_חדש* »

היה לא מזמן שחקן כדורגל שהבקיע גול חשוב, שלמחרת הופיע בעיתון שאחיו הגאים אמרו שזה בזכות העובדה שינק עד גיל 5. הוא ערבי, והוא כמובן לא מאד מבוגר - מן הסתם בשנות העשרים לחייו.

עבאס סואן
רוקדת_לאור_ירח*

הנקה קיצונית הסרט

כן, אבל בני כמה הם היו? בני 8?
בני 4-5 .
נבט_חיטה*

הנקה קיצונית הסרט

שליחה על ידי נבט_חיטה* »

ובאותו עניין מצאתי כתבה על הסרט ב לינק המצורף
סבתא_לשמונה*

הנקה קיצונית הסרט

_כן, אבל בני כמה הם היו? בני 8?
בני 4-5 ._
זה סביר. בכל זאת נראה לי שהנקה מעבר לגיל שנתיים מתאימה לפגם: יותר נאשר העגל רוצה לינוק הפרה רוצה להיניק", כלומר ההנקה היא קודם כל צורך של האמהות שיש לכבדו.
סיפור נחמד של ידידה שלי, מבוגרת ממני ודתית, אבל בעלת חוש הומור. היא סיפרה שלימדה את הבן שלה להגיד לפני היניקה "ברוך בורא מיני ציצי"... (-:
סבתא_לשמונה*

הנקה קיצונית הסרט

קראתי את המאמר - הוא מציג רק דיעה אחת, אבל, כפי שכתבתי קודם, יש לכבד את רצון האמהות , יחד עם זאת, לא צריך ללחוץ עליהן, לכל אחת יש את הזכות לבחור בדרך הרצויה לה.
תזמורת_הים*
הצטרפות: 22 אוגוסט 2003, 11:13
דף אישי: הדף האישי של תזמורת_הים*

הנקה קיצונית הסרט

שליחה על ידי תזמורת_הים* »

בכל זאת נראה לי שהנקה מעבר לגיל שנתיים מתאימה לפגם: יותר נאשר העגל רוצה לינוק הפרה רוצה להיניק",
אז למה לדעתך ארגון הבריאות העולמי ממליץ על כך?
וגם, תסלחי לי, אבל כנראה מעולם לא ראית ילד בן למעלה משנתיים שדורש לינוק בכל תוקף...
אם_ואחות*

הנקה קיצונית הסרט

שליחה על ידי אם_ואחות* »

כלומר ההנקה היא קודם כל צורך של האמהות שיש לכבדו.
אני מזמינה אותך לשיחה עם ביתי בת השש שסיימה לינוק לפני כחודשיים. היא תשמח להסביר לך כמה היא אהבה לינוק וכמה לא היתה מוכנה לוותר על כך קודם.
סבתא_לשמונה*

הנקה קיצונית הסרט

וגם, תסלחי לי, אבל כנראה מעולם לא ראית ילד בן למעלה משנתיים שדורש לינוק בכל תוקף...
ראיתי גם ילד בן שנתיים שדורש בכל תוקף דברים אחרים אז מה?
אני מזמינה אותך לשיחה עם ביתי בת השש שסיימה לינוק לפני כחודשיים. היא תשמח להסביר לך כמה היא אהבה לינוק וכמה לא היתה מוכנה לוותר על כך קודם.
אני משוכנעת שזה נכון, אבל האם היא מסוגלת להבין למה זה דרוש לה?
הנקודה שרציתי להדגיש היא העובדה שלוחצים על אמהות להיניק עד גיל מאוחר וזה בהחלט לא הוגן כלפיהן.
אז למה לדעתך ארגון הבריאות העולמי ממליץ על כך?
למיטב ידיעתי, ארגון הבריאות העולמי ממליץ על הנקה אבל לא ראיתי שמדובר על הנקה בגילים כל כך מאוחרים. אשמח לראות לינק בעניין זה.
אם_פי_3*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 21:35
דף אישי: הדף האישי של אם_פי_3*

הנקה קיצונית הסרט

שליחה על ידי אם_פי_3* »

ארגון הבריאות העולמי ממליץ על הנקה לפחות עד גיל שנתיים - ולהמשיך כל עוד זה מתאים לאמא ולילד (כלומר: שנתיים זה מינימום, לא מקסימום).

ראיתי גם ילד בן שנתיים שדורש בכל תוקף דברים אחרים
זה סימן שהוא רוצה בהם, לא? זה לא בהכרח סימן שהוא צריך לקבל אותם (זה כבר נושא של ויכוח אחר) אבל זה בהחלט מעיד בעיני על כך שהעגל רוצה לינוק...

ולמה להמשיך להניק? כי אם ה(עגל) רוצה לינוק, ולאמא טוב/בסדר עם ההנקה, אז צריכה להיות סיבה טובה בשביל להפסיק. כשישנה סיבה כזו - מפסיקים (או משנים את הדפוסים, תלוי במצב), כשאין סיבה - ממשיכים, עד שהמצב משתנה: ה(עגל) לא רוצה יותר לינוק, ל(פרה) לא טוב יותר להניק, או שצצה סיבה להפסיק.

לוחצים על אמהות להיניק עד גיל מאוחר ???
מי לוחץ? עוד לא שמעתי שום "תומכת הנקה" (שם כללי) שלוחצת על אמא של ילד מעל גיל שנתיים להמשיך להניק, כשזו לא רוצה, או כשהילד לא רוצה. שמעתי, עצות לשיפור שלא כולל גמילה, כאשר זה התאים לאמא.
אם_פי_3*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 21:35
דף אישי: הדף האישי של אם_פי_3*

הנקה קיצונית הסרט

שליחה על ידי אם_פי_3* »

אשמח לראות לינק בעניין זה.
לא מצאתי (בגיגול זריז) את המלצות ארגון הבריאות ישירות, אבל באתר המרכז האמריקאי לבקרת מחלות
מצאתי את הציטוט הבא:
How long should a mother breastfeed?
The American Academy of Pediatrics (AAP) recommends that breastfeeding continue for at least 12 months, and thereafter for as long as mother and baby desire. The World Health Organization recommends continued breastfeeding up to 2 years of age or beyond.
תזמורת_הים*
הצטרפות: 22 אוגוסט 2003, 11:13
דף אישי: הדף האישי של תזמורת_הים*

הנקה קיצונית הסרט

שליחה על ידי תזמורת_הים* »

הנקודה שרציתי להדגיש היא העובדה שלוחצים על אמהות להיניק עד גיל מאוחר וזה בהחלט לא הוגן כלפיהן
זה סותר את הטיעון הקודם שלך ש ההנקה היא קודם כל צורך של האמהות שיש לכבדו.

אמהות שמניקות עד גיל מאוחר נתקלות, אם כבר, בלחץ לגמול את הילד, שכבר נתפס כ"גדול מדי" בעיני הסביבה. לא שמעתי מעולם על אמא שלחצו עליה להניק עד גיל 4.
רוקדת_לאור_ירח*

הנקה קיצונית הסרט

אמהות שמניקות עד גיל מאוחר נתקלות, אם כבר, בלחץ לגמול את הילד, שכבר נתפס כ"גדול מדי" בעיני הסביבה
בדיוק ככה.
את צריכה להתלוות אלי ולשמוע איזה משפטים נאמרים לי לגבי תינוקת בת שנה וחודשיים שיונקת. "את עוד מניקה?!" "עד מתי?!" "זה נורא מוזר לראות ילדה כל כך גדולה יונקת" ופרשנות בשבילך- מוזר זה אומר שאני מוזרה שאני מניקה תינוקת בגיל הזה. לא נשמע לי כמו לחץ חיובי, אם כבר יותר כמו אבני נגף לאמא שזקוקה לעידוד להמשיך לעשות את הכי טוב עבור בתה גם כשזה לא קל.
סבתא_לשמונה*

הנקה קיצונית הסרט

_הנקודה שרציתי להדגיש היא העובדה שלוחצים על אמהות להיניק עד גיל מאוחר וזה בהחלט לא הוגן כלפיהן
זה סותר את הטיעון הקודם שלך ש ההנקה היא קודם כל צורך של האמהות שיש לכבדו._
שתי התופעות קיימות וההחלטה צריכה להיות של האם בלבד בלי התערבות מבחוץ אם היא לא מעוניינת בהתערבות זו.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

הנקה קיצונית הסרט

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

תדריך תזונה - משרד הבריאות:

http://www.health.gov.il/units/spoke/hanaka.doc

ציטוט:
משנת 1978 ארגון הבריאות העולמי (WHO) ומשרד הבריאות הישראלי , הציבו את קידום ההנקה כיעד עיקרי. על פי המלצות ארגון הבריאות העולמי, הנקה בלעדית עד לתום החודש השישי לחיים ולאחר מכן המשך ההנקה בתוספת מזונות משלימים עד גיל שנתיים ויותר, היא השיטה האופטימאלית להאכיל תינוקות ופעוטות [ii], [iii]. בששת החודשים הראשונים אין צורך במתן תוספת מים, גם כאשר מזג האוויר חם [iv] .
סוף_מעגל*
הצטרפות: 14 יולי 2002, 18:09
דף אישי: הדף האישי של סוף_מעגל*

הנקה קיצונית הסרט

שליחה על ידי סוף_מעגל* »

ומשרד הבריאות הישראלי
בגלל זה טיפת חלב מלאה בפרסומות סמויות וגלויות לסימי$#$%&& ולמטר#$%*$&) ???
< קצת ציניות, שרב כבד בחוץ >
שליחת תגובה

חזור אל “נושאים שקשורים לבאופן טבעי בתקשורת”