הצילו עקיצות

פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

הצילו עקיצות

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

תראי אצלנו בשומרון זה מאד התפתח לאחרונה. ויש הרבה עקיצות של לשמניה, זבוב החול, אז צריך ללכת לרופא- ואם יש איבחון שזה זה יש טיפול מאד לא נעים- לצערי.אבל יש טיפול.
בקיצור לפנות לרופא עור...בהצלחה
פלוני_אלמונית*

הצילו עקיצות

כל חיי גידלתי כלבים ובשנים האחרונות גם חתולים ובחיים לא היה לי מקרה עם קרציה בשביל זה יש חומרים נגד הטפילים האלה ואותו הדבר לגבי פרעושים
אל תאשימו את הבעלי חיים בטיפשות שלכם
עכשיו_טוב*
הצטרפות: 22 פברואר 2011, 12:07
דף אישי: הדף האישי של עכשיו_טוב*

הצילו עקיצות

שליחה על ידי עכשיו_טוב* »

מעדכנת לשם הפרוטוקול ולמי שעוד יכנס לכאן עם היסטריה דומה...

העקיצות עד כה לא התפתחו ובשאיפה לעולם לא!!
עדיין מידי פעם אני רואה את הזבוב / יתוש הזה מסתובב באזור.
לא הגענו בסוף לרופאים.
מה שכן עשינו היה לשים אלוורה, אולי גם לוונדר, (אני לא זוכרת אם שמנו או לא בסוף)
ולהמשיך בטיפול ההומיאופטי שהיינו בו לצורך דברים אחרים ביניהם גם בעיה של רגישות לעקיצות.
אני לא יודעת אם משהו מהדברים עזר או שזו בכלל לא הייתה עקיצה של זבוב החול
או שזה היה זבוב חול אבל לא נגוע בלישמניה...
בריאות שלמה לכולם!
עכשיו_טוב*
הצטרפות: 22 פברואר 2011, 12:07
דף אישי: הדף האישי של עכשיו_טוב*

הצילו עקיצות

שליחה על ידי עכשיו_טוב* »

מעתיקה לכאן מידע שימושי על טיפול בעקיצות זבוב החול מתוך תגובה לכתבה בynet
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4179263,00.html

_אנחנו חברי מכב"י, וטופלנו ע"י דר' יעל בן-יעקב פישלר המקסימה מאילת,
ע"י ראש מחלקת עור ילדים דר' שושנה גרינברגר ובהתייעצות עם פרופ' שרמן- מומחה למחלות טרופיות.
  • ראשית- אבחון:
לאחר שנוצר חשד להנגעות בלשמניה יש לדרוש תור דחוף לאבחון במעבדה בבי"ח (כי הרופאים בד"כ לא מכירים ותקבלו תור לעוד חודשים קדימה- אלא אם אתם במכב"י- שם קבעו לנו תור לעוד שבועיים). אני יודע שמאבחנים את הטפיל בשיבא, סורוקה והדסה בי-ם אבל כל קופה שולחת לבי"ח אחר. הבדיקה היא ביופסיה פשוטה הנזקקת למעט נוזל מהשלפוחיות.
  • שנית- טיפול (לפי מה שהבנתי מהרופאים המטפלים. כל טעות כאן היא שלי ולא שלהם):
ישנם ארבעה אמצעי טיפול, אף אחד לא ממש סימפאטי...
  • משחה ייעודית המיוצרת ע"י טבע, אבל בחו"ל, ונקראית 'לשקוטאן'. בהשתתפות הקופה היא עולה כ-100 ש"ח. הבעיה שהיא לא תמיד זמינה בקופות- אצלנו כל הנפגעים ביישוב משתמשים בשתיים שלוש שפופרות שעוברות בין המשפחות...
חשוב להקפיד במריחה רק על הנגע ולנגב עושפים כי אופן הריפוי הוא כוויה כימית שהורגת את הטפיל. על הפצע זה לא כואב אבל על עוד בריא זה יכול להגיע עד שלפוחיות נוראיות. יש לבקש מהרופא המטפל משחה סטרואידלית מסגנון 'אלוקום'- למריחה על עור בריא שמגורה- אבל שלא ימרח על הנגעים!
  • זריקות ישירות לתוך הפצע/ים- בד"כ יעיל לפצעים גדולים ו/או מזוהמים. מן הסתם לא נעים.
  • טיפול תרופתי דרך הפה- יעיל מאד אבל עלול לגרום לסיבוכים פנימיים ופגיעה בתפקודי כבד וכליות בעיקר אצל פעוטות וילדים.
  • זריקות לתוך הווריד- מספר זריקות כפי שיקבע המומחה בביה"ח, אחת לכמה שבועות. אינני יודע מה הסיבוכים האפשריים אבל גם כאן הטיפול הוא למעשה כימי, כך שבוודאי יש סיבוכים אפשריים.
בכל מקרה- התעקשו בקופה על ייעוץ מיידי ככל האפשר עם מומחה בנושא בבי"ח חולים. יש אצלנו חברים של הכללית ומאוחדת שמשכו אותם שבועות וחודשים רבים.
לא רוצה שזה ישמע פרסומת למכב"י- אבל ברגע שהרופאה אצלנו חשדה היא התקשרה בעצמה למנהלת מח' עור ילדים בשיבא וקבעה בעצמה תור עבורנו לזמן הקבלה המיידי האפשרי- שבועיים לאחר מכן.
והצוות בשיבא היה נפלא.
מקווה שעזרתי- אשמח לענות במייל למי שצריך_
[email protected]
יואב_בן_צבי*
הצטרפות: 13 מאי 2012, 11:31

הצילו עקיצות

שליחה על ידי יואב_בן_צבי* »

הילדים קמים עם עקיצות אדומות כל בוקר חדשות...
באיזורים שיתוש לא יגיע - בטן, רגליים, טוסיק.

חשבנו פשפשים - אבל לא רואים כלום במיטה או על המצעים.
כיבסנו החלפנו איווררנו מזרונים שום דבר לא עוזר.
העקיצות ממשיכות להופיע.
יש למישהו רעיון?
נגה*
הצטרפות: 24 יולי 2001, 01:01

הצילו עקיצות

שליחה על ידי נגה* »

אולי זאת פריחה, בדיוק עכשיו עונת האלרגיות
שיבולת*
הצטרפות: 28 נובמבר 2002, 21:39

הצילו עקיצות

שליחה על ידי שיבולת* »

הבת שלי מפתחת דלקת חמורה מכל עקיצת יתוש. נפיחות, זיהום, עין נעצמת. נאלצנו אפילו לתת לה אנטיביוטיקה בגלל לחי נפוחה ומודלקת ועין עצומה לגמרי עם צלוליטיס ואודם :-( .
יש עצות למניעה מלבד אלתוש? ולטיפול אחרי, מלבד פניסטיל? יש הרבה דברים בשוק ואני רוצה לשמוע על מוצרים שעובדים.
תודה
פלוני_אלמונית*

הצילו עקיצות

אצלנו, קצת שמן עץ התה על האזור האדום ושמירה שלא יגעו בשניות שאחרי המריחה פותרת את העניין.
וגם כשיושבים בחוץ ורוצים להימנע מעקיצות אני שמה במתקני השמנים (כאלו שיש נר מתחת לחימום) קצת שמן רגיל כבסיס ובתוכו מספר
טיפות של שמן עץ התה, אקליפטוס ולבנדר וכך אף אחד לא נעקץ.
אנונימית_לפתע*
הצטרפות: 10 אפריל 2012, 00:48

הצילו עקיצות

שליחה על ידי אנונימית_לפתע* »

אני משתמשת באופן קבוע במשחה ארניקה של HEEL, והיום במקרה הסתכלתי על התווית ורשום שם שזה מכיל - פראפין, אתנול ופטרולטום.
החומרים האלו נשמעים לי נגזרת לא טובה של נפט, נכון?
אני מורחת את המשחה הזו על כל עקיצה/מכה/כוויה שלי ושל הילדים - ויש הרבה כאלו.
להפסיק?
מכירים משחה אחרת שהיא באמת טבעית?
תודה.
פלוני_אלמונית*

הצילו עקיצות

את יכולה לקנות בבית מרקחת הומאופתי ג'ל ארניקה נקי- רק ג'ל וארניקה.
אגב, לעקיצות כוויות ופצעים פתוחים זה לא טוב לשים ארניקה, קני גם ג'ל קלנדולה למקרים כאלו, הוא כמו קסם.
טובלרון_שוויץ*
הצטרפות: 01 פברואר 2014, 08:37

הצילו עקיצות

שליחה על ידי טובלרון_שוויץ* »

וואו נידהמתי לקרא ולהבין שייש המון בורות בארץ מה כלכך קשה לקרא קצת על פתלוגיה או טוקסולוגיה ואני מבטיח לכם עם כל המחקרים שנעשו עד היום כל אחת או אחד מכם יכול להיות חצי רופא ללא תעודה.
בקשר לשני חורים עם הפרשי של 5 ממ זה עקיצה של קרציה. כדי להפריד בין המשטח לקרציה יש להישתמש בפינצטה מיוחדת שאותה ניתן לרכוש בכל בית מרקחת.כי כאשר תולשים והגוף נישאר אז מתחילה שרשרת מחלות או כל שהוא וירוס. נכון להיום באירופה זה הבעח הכי אכזרי שיש בורליוסה.
בקשר ליתושים ופרעושים התכשיר הכי BIOשיש וגם משתמשים בו לחקלאות נגד מזיקים זה עלי הטבק או סיגריה אני הסביר
לוקחים סיגריה אחת מפוררים אותה במיים ולאחר מס שעות ניתן לסנן את העלים ולמרוח את הנוזל על הגוף אבל לא בכמות מסחרית כי זה מאד מסריח כמובן שבחקלאות מרססים את הנוזל על כל פרי וירק
שמחתח לחלוק את הידע שלי איתכם מאחל לכם קייץ נעים ויבש ללא עקיצות למינהם
פלוני_אלמונית*

הצילו עקיצות

הצילו!! יש לי עקיצות על כל הרגליים!!
היינו כל החברים בפארק הירדן ויש לנו מלא עקיצות קטנות וממש מגרדות על כל הרגליים. מה זה יכול להיות??
שקטה*
הצטרפות: 25 ספטמבר 2012, 14:14

הצילו עקיצות

שליחה על ידי שקטה* »

נשמע כמו פרעושים.
נחמן*
הצטרפות: 14 מאי 2021, 22:50

הצילו עקיצות

שליחה על ידי נחמן* »

התחיל לי גירוד ברגל ולאחר זמן מה זה התנפח כשהנפיחות ירדה התגלו 2 נקודות שחורות מישהו יודע ממה זה ?
והאם שה מסוכן ?
שליחת תגובה

חזור אל “בעלי חיים”