טינטון באוזניים

אנונימי

טינטון באוזניים

שליחה על ידי אנונימי »

{זהו דף קהילתי באתר באופן טבעי. הדיון בדף הזה הוא בין חברי הקהילה ומשתתפים נוספים המשתפים בפתרונות השונים שניסו לבעיית הטינטון באוזניים, עם דגש על פתרונות טבעיים והתייחסות הוליסטית לבעיית הטינטון.

רסיסים של אור (2004-11-13T19:40:17):
טינטון - תופעה שמיעתית מוכרת ומרגיזה נורא. התופעה מאפיינת הרבה פעמים אנשים שנחשפו לרעש באופן ממושך (עובדי תעשיות ומפעלים, נהגי טרקטורים וכו') אבל לא רק. היא לפעמים מופיעה יחד עם סימנים של סחרחורות וחוסר שיווי משקל ולפעמים מהווה סימפטום נוסף של מחלות באוזניים (מחלת מנייר, אוטוסקלרוזיס ואחרות).
מהמיטב שאני יודעת, אין היום פתרון אופטימלי לבעיה, בעיקר כיוון שחוקרים מתקשים להסביר בדיוק את המקור לתופעה. מדובר אכן באיזה שהוא קלקול בתפקוד של תאי השערה באוזן הפנימית (בתוך "איבר קורטי" - שהוא איבר החישה של חוש השמיעה). כיוון שהסיבה לא מובנת מספיק גם הפתורנות לא ממש מכסים את כל הסיפור ויש המון שרלטנות בתחום.
חלק מהפתרונות שמוצעים: ביו פידבק, יוגה, שימוש במכ"ש וכו' וכו'. אין פתרון אחד שמתאים לכולם (מה שנקרא - "אין פתרון בית ספר") וכל אחד מוצא את עצמו אולי עם פתרון אחר.
ההמלצה שלנו לאנשים שבאים לבדיקת שמיעה ומתלוננים על טנטון היא לנסות לישון עם רדיו / טלוויזיה פתוחים כדי שהטנטון לא יטריף אותם ושיצליחו לישון...

בכל מקרה, חשוב לעשות בדיקת שמיעה.
תמרול_ה*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 14:17
דף אישי: הדף האישי של תמרול_ה*

טינטון באוזניים

שליחה על ידי תמרול_ה* »

אני סובלת מטנטון אחרי שאני נחשפת הרבה זמן לרעשים. צמצום החשיפה מקטין את הסבל. במקרה שלי, אפשר פשוט לכבות את מכשיר השמיעה לכמה זמן....
רחל_ה*
הצטרפות: 17 אוגוסט 2004, 21:17
דף אישי: הדף האישי של רחל_ה*

טינטון באוזניים

שליחה על ידי רחל_ה* »

גם לי יש טנטון, שנשמע כמו צליל שעושה מכשיר חשמלי - מין צליל מתכתי דק מין הדק. יותר כמו צפצוף מתכתי.
שמתי לב שזה מתגבר כאשר אני עייפה. וגם כאשר אני שרועה בתנוחה מסוימת שבה צווראי מעוקם מעט. אולי קשור לזרימת הדם או משהו.
בכל אופן - כשה החל חשבתי שאצא מדעתי מתסכול כיון שזה משהו שאי אפשר לכבות ותחושת חוסר האונים היתה קשה.
אחר כך החלטתי להתעלם ורוב הזמן זה בסדר. כשלא- גם בסדר, כי הבנתי שאין מה לעשות וזהו זה.
לעתים זה די חזק ולרוב- סביר וניתן להתעלמות.
לוונדר_סגול*
הצטרפות: 24 ספטמבר 2004, 16:05
דף אישי: הדף האישי של לוונדר_סגול*

טינטון באוזניים

שליחה על ידי לוונדר_סגול* »

כאן יש הסבר די מפורט מה זה

גיליתי את זה לפני כ 6 שנים. באותה תקופה הייתי בלחץ רציני בעבודה והיו לי גם סחרחורות.
כשעברו הלחץ והסחרחורות הטנטון נשאר.
אני משערת שהוא היה שם גם קודם, פשוט לא שמתי לב שזה כל הזמן שם.

עשיתי בדיקות שמיעה שגילו שהשמיעה שלי מצויינת
יש רק כמה בעיות:
צלילים גבוהים שנטמעים בצפצוף - אני לא שומעת
כשיש רעשי רקע (מזגן, דיבורים, מנוע המכונית וכד') נהיה לי בליל קולות ואם מדברים חלש מדי אני לא שומעת (ואחרים כן)
קושי בזיהוי מקור קולות (כשהפלאפון מצלצל למשל אני עושה רונדלים בחדר עד שמאתרת אותו)

הייתי בדיקור, אמרו לי שבשלב מתקדם שכזה (שנתיים אחרי הזיהוי) סיכוי קלוש לפיתרון
אולי אם אעשה פעמיים בשבוע כמה חודשים
אבל כאמור בשביל אולי אין לי משאבים שכאלה.

נכנסתי עכשיו לגוגל למצוא את החברה שמוכרת את המכשיר הזה ששכחתי איך קוראים לו ולא מצאתי
אולי הם כבר לא קיימים.
בזמנו שלחתי להם אימייל כמה פעמים והם לא השיבו

לעומת זאת ראיתי שאפשר להגיש על זה תביעת אחוזי נכות לביטוח לאומי...

הייתי גם אצל רופא אוזניים נחשב מאוד
ששכחתי את שמו
הוא נתן לי כל מיני תרופות שלא עזרו
ליטף לי ת'ראש והבטיח שירפא אותי מזה
אבל אחרי הביקור השני שיצאתי ממנו עם עוד המון תרופות שלקחתי חודש ולא עזרו
התיאשתי ממנו
הוא אמר שזה גם נובע לפעמים מלחץ נפשי אבל אני באמת חושבת שאני אדם די רגוע יחסית.

עשיתי גם יוגה שנה (בלי קשר) וזה לא עזר

נסעתי לסיני (בלי קשר)
ויצאתי לטיול בהרים בתקווה שהשקט ישקיט את זה אבל זה רק גרם לי לשמוע את זה יותר

אני ממש לא רוצה לישון עם רדיו וכיוב', השקט (היחסי) מאוד חשוב לי.
שרון_ג*
הצטרפות: 30 אפריל 2004, 16:29

טינטון באוזניים

שליחה על ידי שרון_ג* »

וגם כאשר אני שרועה בתנוחה מסוימת שבה צווראי מעוקם מעט.
יש עורקים ורטברובזילרים שאחראיים על אספקת הדם לאזור האוזניים. יש טיפול פיזיוטרפיה שיכל לעזור בזה.

רסיסים של אור - איזו שליטה! במה את עוסקת?
מונו_נוקי*
הצטרפות: 25 מרץ 2004, 18:12
דף אישי: הדף האישי של מונו_נוקי*

טינטון באוזניים

שליחה על ידי מונו_נוקי* »

סבלתי מזה תקופה מסויימת. הלכתי לרופאת אאג והיא ישר אמרה:"את בהריון?"(עוד לא ראו). מסתבר שבהריון השמיעה נפגעת. באופן מוזר אני סובלת מכך שוב ,אבל מבינה מדוע... לא מסוגלת לשוחח בטלפון סלולרי או בטלפון ואנשים שמדברים חלש אני מנתקת קשר.
הכי מצחיק- גיליתי שכשאני שותה משהו חם זה מקל על התופעה. נסיעות - מכביד עליה. טיסות- סיוט.
אבישלום_שליט*
הצטרפות: 22 מרץ 2003, 02:28
דף אישי: הדף האישי של אבישלום_שליט*

טינטון באוזניים

שליחה על ידי אבישלום_שליט* »

במקרה עשיתי בקיץ עבודה אקדמית בנושא קרוב, אז יצא לי קצת לקרוא בנושא.
עבודות אקדמאיות לא בהכרח עוזרות אז סליחה אם זה סתם מלל.

כשאת אומרת שאת שומעת את זה כל הזמן, אז זה גם בעוצמה קבועה ?

האם את לוקחת אספירין באופן קבוע? salicylate מדכא איזשהו חלבון שמאפשר את תנועת תאי השערה החיצוניים (OHC) במקרה זה הפסקת האספירין מפסיקה את הטנטון תוך יום יומיים.
האם זה מלווה במיגרנות (או מקדים אותם)? מה לגבי לחץ, האם זה מורגש יותר בתקופת לחץ? לחץ הוא גורם שעלול להגביר את התופעה עד כדי כך שבמקרים מסויימים הטנטון קיים רק בעיתות לחץ.
לגבי הבאים אין כ"כ מה לעשות, לפחות לא עד כמה שידוע לרופאים.

האם את לוקחת/ לקחת quinine כינין (לאריאם לדוגמא?(נגד מאלריה))? המנגנון המולקולרי לא מוכר, אבל הוא ידוע בתור גורם טינטון, להבדיל מאספירין הפעולה שלו היא ככה"נ מערכתית יותר
  1. האם את הלכת הרבה לדיסקוטקים? (שיעור הסובלים מטנטון בישראל גבוהה כמעט כפליים מהשיעור האירופאי (17 % לעומת 10 %) ) ובחלקו זה מיוחס לעובדה שהווליום גבוהה יותר באופן משמעותי בדיסקוטקים.

בין כל חיפושי מצאתי גם לינקים לגבי tinnitus retraining therapy
לדוגמא , בנוסף לזו שלעיל http://www.tinnitus.org/

אני לא ממליץ עליהם או משהו, לא נתקלתי בעוד התייחסויות אליהם, אבל אני גם לא שולל, סתם לא מכיר.
על ואן גוך נכתב שהוא חתך את האוזן כדי "להפסיק את הפעמון באוזן".
ליאת_טאוב*
הצטרפות: 06 פברואר 2003, 21:21
דף אישי: הדף האישי של ליאת_טאוב*

טינטון באוזניים

שליחה על ידי ליאת_טאוב* »

אבישלום,
האם לריאם יכול לגרום לטנטון מתמשך שנים אחרי שהופסקה נטילת התרופה?
אני התחלתי לסבול מטנטון בערך באותה תקופה שנטלתי לריאם, אבל זה היה לפני 7-8 שנים... האם יתכן שנגרם נזק קבוע?
אבישלום_שליט*

טינטון באוזניים

אני לא יודע.
לגבי אספירין, אז ידוע איך הוא גורם את הטנטון, ולכן ברגע שמפסיקים את התרופה, לוקח ~24 שעות לגוף לייצר מחדש את החלבון ההוא.
לגבי לאריאם, אני נפגש עם מומחה לטינטון השבוע בכנס ואני אשאל אותו (למרות שעיקר עיסוקו עכשיו זה טינטון בעכברים, זה נושא מרתק, שמתחיל בשאלה איך מאבחנים אותם...)
לוונדר_סגול*

טינטון באוזניים

אבישלום שליט
כשאת אומרת שאת שומעת את זה כל הזמן, אז זה גם בעוצמה קבועה ?
לא, העוצמה משתנה
לפעמים זה צליל אחד וקבוע
לפעמים זה סמפוניות שלמות עם תת גוונים

אין לי מגרנות בכלל
ואני גם לא לוקחת אספירין ולא שום תרופה אחרת

האם את הלכת הרבה לדיסקוטקים?
לא ממש נערת מועדונים, אבל כן הלכתי פה ושם
ואני מאמינה ששם זה גם קרה.

אשמח אם תשאל את המומחה לגבי המכשיר הזה ששכחתי את שמו
הוא מייצר צלילים שאמורים להזקיף את השערות שנשכבו
וככה לתקן את המעווט...
ותודה מראש

<לוונדר לא אוהבת אנשים שעושים ניסויים בבעלי חיים>
אבישלום_שליט*

טינטון באוזניים

עד לא יצא לי לפגוש אותו אבל
הוא[המכשיר] מייצר צלילים שאמורים להזקיף את השערות שנשכבו
לא נשמע לי.
עד כמה שידוע לי אם השערות ניזוקו, זה בלתי הפיך, (ואז התופעה העיקרית היא ירידה בשמיעה החל מתדר מסויים (~6 קילוהרץ בד"כ)ומעלה)
אם אין פגיעה בשמיעה , זה לא מהשערות.
אני לא אומר שהמכשיר לא עובד, אבל לדעתי הוא אם בכלל, אז הוא עובד ברמה גבוהה יותר.(עוזר 'להתרגל' לצליל כמו לרעש של המקרר)
בן*
הצטרפות: 01 מאי 2004, 22:39

טינטון באוזניים

שליחה על ידי בן* »

לי יש "טינטון" כבר מספר שנים, ה"טינטון" או הציפצוף בא והולך כרכבת ללא לוח זמנים קבוע. לפי אבחנתי - האישית בהחלט - הוא מקדים ומבשר מצבי חרדה. כשמגיע הצפצוף אני קולט את זה כמסר ממעמקי התודעה שהמערכת עמוסה מדי ומבקשת רגיעה והפחתת עומס. זה התחיל כחצי שנה לפני משבר נפשי אך לצערי לא קלטתי אז את הרמז, והמשכתי בפעילות אינטנסיבית יתר על המידה.

לצערי אנו חיים בתרבות המקדשת את מערכת השרירים והשלד ולא את מערכת העצבים והחושים והם פשוט "מתנקמים" בנו. חישבו רק כמה עומס על מערכת העצבים מעמיסה המכונית, הטלוויזיה, הטלפון והצרצר (סוללרי). עצתי - פשוט להפחית עומס ומטלות במידת האפשר משגרת היום יום עד שמערכת החושים והעצבים יחזרו לתיקנן.

דרך אגב חליטת רוזמרין טרי וירוק (לא יבש) עוזרת.
לוונדר_סגול*

טינטון באוזניים

וואלה, אני אבדוק את עניין הרוזמרין
לגבי האיתות למתח... היו תקופות שיותר רגועה ממה שהייתי זה לישון... והטנטון שם. כל הזמן.
זה פגם פיסי.
אולי זה התחיל ממשהו אחר, אך קטונתי מלהבין את נשגבות הגוף...
לי_הי*
הצטרפות: 23 פברואר 2004, 21:04
דף אישי: הדף האישי של לי_הי*

טינטון באוזניים

שליחה על ידי לי_הי* »

נרות הופי,או כל סוג אחר של נרות לאוזניים, מאוד עוזרים לבעיות טינטון (לי יש בבית נרות שנקראים אוטוסאן, אפשר להתיעץ עם היבואנים, הם יכולים להפנות אתכם למטפלים עם נסיון, בטלפון 036767538) , שווה לנסות בכל מקרה גם אם זה לא עוזר זה כייף ועוזר להרבה בעיות אוזניים,הפראות שמיעה, כאבי ראש, אלרגיות ועוד, ואפשר לעשות לבד בבית פשוט לקנות בבית מרקחת ויש הוראות מדויקות איך לעשות את זה, (צריך מישהו שיעשה לכם).
ואם מפחדים לעשות לבד, יש מטפלים מוסמכים שיכולים לטפל בנרות.
קים_קלר*
הצטרפות: 23 ינואר 2005, 12:23
דף אישי: הדף האישי של קים_קלר*

טינטון באוזניים

שליחה על ידי קים_קלר* »

שלום לכולם
קוראים לי קים וגם לי יש גמד שמסובב סירנה באוזן
אצלי זה גם מלווה בירידה בשמיעה...עד כדי כך שאני מדבר בטלפון רק עם אוזן שמאל

לא יודע כמה המידע הזה מבוסס אבל שמעתי שאחת הסיבות יכולה להיות סתימות בשיניים
ובכלל יתכן שהצפצוף הבלתי פוסק קשור לשיניים באיזה שהיא צורה
יש בצרפת מרכז מאד מתקדם לחקר העניין...לצערי אני לא יודע את שמו או איפה הוא נמצא

האמת קראתי גם בגליון ה-50 של באופן על בחור שהתופעה הופיע אצלו לפני ארוע מסויים ונעלמה אחרי שהוא הגיע לתובנה בקשר לארוע המדובר....

משמע...יתכן ולפעמים זה עניין פסיכולוגי.
אלכס*
הצטרפות: 11 יוני 2005, 20:43

טינטון באוזניים

שליחה על ידי אלכס* »

עוד אחד שסובל מהציפצוף המעצבן, בזמנו חקרתי את הנושא וכדאי להבדק אצל רופא ולעשות בדיקת שמיעה. יש הרבה סיבות וסוגים של טינטון ואין מה לעשות ברוב המקרים.
לגבי ההערה של קים קלר, נראה לי שהטינטון שלי אכן נובע מהלסת איזה שן-בינה או סתימה בשיניים, אשמח לקרא קצת חומר על הנושא אם יש בנמצא.
פולניה_אלמוניה*
הצטרפות: 16 יוני 2005, 23:05

טינטון באוזניים

שליחה על ידי פולניה_אלמוניה* »

יש מה לעשות וממש אסור להרים ידיים ולהגיד שאין טיפול.
יש מידע על טינטון באתר של ויקיפדיה
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%98%D7% ... 7%95%D7%A1
יש טיפול שנקרא TRT שנעשה בארץ בשני מקומות:
בבית חולים הדסה ירושלים דרך קלינאית תקשורת:
http://www.hadassah.org.il/Hadassa/[po]Heb SubNavBar[/po]/Departments/Clinics/Audiology/Tinnituss+deptmnt/
ובמכון אופקים בתל אביב ובחדרה אצל רופאת אא"ג שמומחית לנושא :
http://www.tinnitus.co.il/tintun.html
אפשר לקרוא עוד על הנושא באתר
www.tinnitus.org
שבת שלום לכולם והרבה שקט באוזניים.
איריס*
הצטרפות: 17 מרץ 2003, 20:48

טינטון באוזניים

שליחה על ידי איריס* »

שלום לכולם,
לפני כשבועיים אמא שלי החלה לסבול מטינטון. עד אז לא ידענו על קיום התופעה. זה הגיע אחרי תאונת דרכים (אמנם קלה) שהיא עברה וכמה שבועות לחוצים אחריהם ועל רקע שנים של עבודה כתופרת. פניתי לדף הזה (תמיד אני בודקת ב-באופן כאשר יש לנו בעיות כלשהן) וראיתי המלצה על דר' רודניצקי. אחרי לילה בו לא הצליחה לישון מהרעשים וכמעט מררה בבכי היא הלכה אליו ואחרי טיפול אחד (אחד) התופעה חלפה! עכשיו היא אחרי הטיפול השני, וכנראה תצטרך להגיע לעוד 2 או 3 פגישות.
אמא שלי חשה כאילו חייה הוחזרו אליה, ומאשה שלא העזה עד עכשיו לפנות לדיקור, היא הפכה לתומכת נלהבת. ממליצה בחום, ולפנות כמה שיותר מהר, כדי שהתופעה לא תתקבע. הרופא הזה פשוט קוסם, כמו שכתבו כאן לעיל.
איריס

הפרטים של דר' רודניצקי:
יהודה המכבי 93 תל אביב, 03-605-1563
אור*
הצטרפות: 22 יולי 2002, 01:27

טינטון באוזניים

שליחה על ידי אור* »

דימה , קופות חולים רובן, אולי כולן כן משתתפות ברפואה משלימה.
מציעה לך להתקשר לקופת חולים שלך ולברר.
גם אני שמעתי שטנטון מטופל ברפואה הסינית, אומנם לא מעלים אך מקל מאד. בהצלחה
אמא_של_שני_ס'כים_וס'כית*
הצטרפות: 25 אפריל 2013, 11:56
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_שני_ס'כים_וס'כית*

טינטון באוזניים

שליחה על ידי אמא_של_שני_ס'כים_וס'כית* »

אני קלינאית תקשורת ויש לי מעט ידע בתחום הטינטון. קודם כל חשוב לדעת - הטינטון כמעט תמיד קשור בירידה בשמיעה אבל לעיתים ירידת השמיעה מופיעה בתדרים מאוד גבוהים, מחוץ לתחום שבודקים בבדיקת שמיעה, ולכן נראה שהשמיעה תקינה.
דבר נוסף - טינטון נפוץ מאוד באוכלוסיה אך מתוך הסובלים מטינטון - הרוב מתרגלים אליו ולא סובלים ממנו ברמות גבוהות. למי שסובל - כדאי ללכת לטפל בטינטון.
אני ממליצה לפנות לד"ר ג'רי (יעקב) בן דוד המומחה בטיפול בטינטון (תל אביב). יש לו המון ניסיון בתחום. מאוד חשוב להוריד סטרס באופן כללי וגם מומלץ להוריד קפאין, סיגריות וכו'. בלילה - לישון עם רעש לבן (כמו בין תחנות ברדיו) או עם מוסיקה. הטינטון מתגבר כשיש סטרס. אני יכולה להסביר לך עוד אם תרצה.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

טינטון באוזניים

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

קרניוסקרל יכול לעזור מאד לבעיות טנטון.
יש ברשת הרבה עדויות על טיפולי קרניוסקרל שהעלימו טנטון (אפשר לחפש בגוגל craniosacral tinnitus).
אדם*
הצטרפות: 24 אפריל 2004, 10:36

טינטון באוזניים

שליחה על ידי אדם* »

חברים, B12, אם התפתח אצלכם טינטון גשו לעשות בדיקת דם, יתכן מאוד שחסר לכם B12 גם אם אינכם צמחוניים!!!
מחסור בויטמין הזה יכול לגרום למספר תופעות חמורות וטינטון הוא אחד מהם.
פלוני_אלמונית*

טינטון באוזניים

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

שלום לכולם
לפני כשבוע התעוררתי באמצע הלילה עם צליל מוזר בראש. לא הבנתי את מקורו אבל אחרי מספר ימים הבנתי שאחת האוזניים או המוח מיצרים טון קבוע שיכול לשגע אותך . לא הצלחתי לישון אלא רק בעזרת כדור שינה ולהפחית חרדות אף נטלתי כדורי קלונקס . כמובן שהלכתי לרופא א.א.ג שהמליץ על בדיקת אוזנים לאבחון אם האוזן סובלת . הלכתי באותו יום למכון הבדיקה שהוכיח שאני שומע מצויין בשתי האוזנים כלומר אין בעיית שמיעה. כשיצאתי מהמכון הטינטון נפסק ואז הבנתי שאני בדרך לפתרון הבעיה . שיחזרתי מה גרם להפסקה והבנתי שהאוזניות "והרעש לבן" שהבודקת השמיע לי גרם להפסקת הטינטון . כאשר יצאתי לסביבה החיצונית הטינטון חזר אחרי מספר דקות ואז ביצעתי את הניסוי הבא : חיברתי את האוזניות הפשוטות שלי לסמרטפון ומצאתי ביוטיוב "גנרטור רעש לבן" . השמעתי לעצמי את הרעש הלבן והטינטון נפסק ואז הבנתי ( אני מהנדס אלקטרוניקה ) שבעצם באוזן ( אצלי זה אוזן שמאל) נוצר מתנד שמתנדנד בתדר של כ 3-4 קילוהרץ ומתעורר לחיים כתוצאה מרעשי הסיבה ולכן הבנתי שאני צריך להזריק לאוזן שמאל רעש לבן ואז להנחית את הרעש הסביבתי לאפס. הפתרון הטבעי : קניתי אוזניות אקטיביות ( יש דגמים שונים וחשוב לבחור דגם שמנחית לפחות ב 80 דציבל) חיברתי אותם לסמרטפון . כל פעם שאני צריך להפסיק את הטינטון אני מתחבר ליוטיוב משמיע באמצעות האוזניות "רעש לבן" למשך מספר שניות ולאחריהן שקט מוחלט ( בזכות האוזניות האקטיביות) ובא לציון גואל. אין טינטון כל עוד האוזניות מחוברות לאוזניים וכך אני טיפלתי בנושא מספר ימים . המלצתי : לבצע את התהליך תחת אירוע וגם בלילה כך שבזמן השניה יהיה לכם שקט מוחלט אחרי הרעש הלבן ותיראו שהטינטון ירגע מטיפול לטיפול . מקווה שעזרתי לכמה מכם

האימל שלי yoram,[email protected] לאנשים שרוצים הכוונה מדוייקת יותר.
פלוני_אלמונית*

טינטון באוזניים

ערב טוב שמחתי להיכנס לפורום אם אפשר לקרוא כך על אנשים שכתבו על הטינטון ועל הסבל שהם עוברים. אז, אחי גם אני סובלת שנים מטינטון.טיניטוס בלועזית האקדמיה ללשון העברית קוראת לזה "המיית אוזן" לילה מסוים בשנת 1971 קמתי מאמצע השינה , היה נידמה לי ששמעתי תינוק בוכה ,כשתפסתי שזה מהאוזן ,פרצתי בבכי , זה פחיד , בעלי לקח אותי לבית החולים .ושם במרפאת א.א.ג הוסבר לנו מה קורה אתי , עם השנים הוא נעשה חלק ממני.חשבתי אם אני לא "יכולה"עליו אז אהפך אותו לידיד .היו לילות שהוא"הרים ראש"כלומר הגביר את הרעש . בתוך תוכי דברתי איתו תוך מחשבה כשאני מעבירה לו מסר "שתוק" אל תפריע אתה אורח אצלי .מצאתי שלשחק אותה , הרבה הקל עלי, קשה לאמר שהלכתי לעבודה עייפה בגלל זה . יש לי לקוי שמיעה חריף מאוד.עמוק כמו שמתארים את זה הרופאים עברתי נתוחים בגלל מחלת האוטוסקלורוזיס,גם בשנות ה70.80, הרכבתי מכשיר שמיעה באוזן השמאלית הסתדרתי עם זה טוב ,עד שנת2013 הגיע הזמן להחליף מכשיר ., נגשתי לחברה שם קניתי בכל השנים מכשיר שמיעה אנלוגי .הודיעו לי שכבר לא מייצרים מכשירים כאלה ונתנו לי מכשיר שמיעה דיגיטלי ,וכאן באה הנפילה הגדולה,טענתי שלא טוב לי עם המכשיר מתוכנת זה , עברתי לעוד שתי חברות אחרות שלכל אחת יש התוכנה שלה . המכשיר שונה , הוא גדול , הוחלפו לי 10מכשירים בפרק זמן של 4,5 חודשים ,החלפת המכשירים גרמה שאיבדתי את הבנת הדבור דבר שלא היה לי לפני שנת2013 לא מדברת בטלפון או בנייד . עד שנה זו משפט של 10 מילים הבנתי .7 מילים , דבר שנתן לי לנהל את חיי ולעבוד עם לקוחות. אבל הגרוע מכל קרה , הטינטון התחזק במלוא עוצמתו ,והוא בא לי עם מנגינות , כן ממש אני שומעת מנגינות ,וזה לא נעים אנשים יכולים להגיד "יופי לך יש לך מנגינה צמודה " לא מאחלת את זה לאף אחד. פחדתי מהתופעה החדשה , הרופאים כבר דיברו על שתל שבלול , וכך כשהגעתי לבי ה"ח להתחיל בפרוצדורה לקראת הניתוח נודע לי שיש הרבה אנשים שהטינטון שלהם בא כמנגינות.ואולי זה מה שלא הבינו מלפני 200שנה ויותר עם המלחין בטהובן . הוא היה חרש ,והעלה את ששמע מהמוח בתווים.,הטינטון גם עכשיו שאני כותבת הוא אתי . נשאלתי מה זה טינטון ? השבתי , שלמוח יש בוא נאמר מחלקת דיבור, מחלקת שמיעה, מחלקת ראיה ,וכך הלאה. כשהחלק של השמיעה נפגע והתרוקן המוח מחפש פצוי לחלק הריק .ואז מביא את הטינטון,וכך כ"אילו " הוא מלא . רופאים מוערכים בתחום א.א.ג אמרו שאפשר לנתח , .גם בהניתוח של שתל שבלול , הטינטון או שהוא עובר
או שהואמתחזק . אני עברתי ניתוח של שתל שבלול קרוב לחודש המעבד של השתל המושתל עדיין לא מחובר , ייחובר כשהאוזן תבריא לחלוטין. אצלי הטינטון לא עבר . יש ימים שהןא חלש וימים שלא . הבנתי שעם הזמן זה ייחלש עד שיעבור לחלוטין ימים יגידו .
פלוני_אלמונית*

טינטון באוזניים

זו אני שכתבתי בפורום פלונית אלמונית ב20.03.14 בקשר לטינטון. כפי שכבר כתבתי ,עברתי ניתוח של שתל שבלול ב24.02.14
הפעם אופיע בשמי , ירדנה.
קוויתי שאחרי הניתוח של שתל שבלול הטינטון יעבור ,או לפחות ייחלש. יש אנשים שאמרו שאחרי ניתוח כזה עבר להם הטינטון אני מאחלת להם כל טוב , לי זה לא קרה, יש ימים שהוא חלש ,ויש ימים שהוא מחזיר לי בריבית דריבית. לצערי לי יש טיניטוס מוסיקלי , כן אני שומעת מנגינות ,לרוב הן מנגינות נעימות וזה מזל גדול .כמובן שהטיניטוס יש לו חברה וזו ,הסחרחורת . אומרים שאזרחית מסעודיה עברה טיפול לבעיה זו בבית החולים הדסה ירושלים בהצלחה ,מה שלא הצליחו לרפא אותה בהרבה ארצות בהן ביקרה בבעית הטינטון.ומה איתנו ?... שיהיה חג פסח שמח לכל עם ישראל ולכל היהודים באשר הם שלום
עפרה_עדין*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2007, 14:25
דף אישי: הדף האישי של עפרה_עדין*

טינטון באוזניים

שליחה על ידי עפרה_עדין* »

לכל מי שסובל מטנטון (טיניטוס כרוני)
בשנים האחרונות אני מיישמת תזונת פליאו (בקצרה: הרבה שומן מהחי- רווי , ללא דגנים)
אני חברה בפורומים שונים של הקבוצה ולפני כמה זמן כתב לנו בקבוצה ד"ר זכריה שמש, שמטפל בטנטון, שהם ערכו ניסוי שהוכיח שמחסור בשומן רווי הוא אחד הגורמים לטנטון. זה האתר שלו http://tinnitus-vertigo-clinic.com/
פלוני_אלמונית*

טינטון באוזניים

חג שמח עפרה -עדין.היה מענין לקרוא את מה שכתבת , תודה על התיחסותך לנושא. מהו בדיוק ואיזה מאכלים מכילים שומן נהחי רווי ? את יכולה לרשום תפריט ,או מוצרים העשירים בשמן רווי ? תודה לך מראש
ירדנה
עפרה_עדין*

טינטון באוזניים

הי ירדנה...מאז שנות השבעים בלבד התחילו להמליץ להימנע משומן רווי בעיקבות מסקנות שגויות של חוקר בשם אנסל קייז. בשנים האחרונות מתבררת הטעות הגדולה. בעצם עשו ניסוי אנושי בהמלצות להימנע משומן רווי וגרמו בכך ליותר מחלות מערביות בגלל עליה בצריכת פחמימות.
עדיין רוב המאמרים שמתפרסמים מציינים להמעיט בשומן רווי וזה מאוד מצחיק את הקהילה ההולכת וגדלה, הולכת ומבריאה והולכת וצורכת יותר יותר שומן רווי.
תוכלי לקרוא כאן:
http://www.paleostyle.co.il/
http://www.kadmoni.com/ - ממליצה מאוד לרכוש את הספר המעולה שלו - הסוד הקדמוני, הכל מוסבר בצורה קלילה אך מגובה במחקרים מעודכנים.
עפרה_עדין*

טינטון באוזניים

הי לכל המתעניינים בקשר בין מחסור בשומן רווי לטנטון. אני לא המומחית בתחום אבל חשבתי שחשוב שאביא את הידע של הרופא הנ"ל שעוסק בכך וחוקר את התופעה . הוא זה שכתב בפורום של תזונה המבוססת על שומן רווי, שבמחקר אחרון שעשו מצאו קשר חזק בין מחסור בשומן רווי לטנטון.
מיידע אישי שלי אני רוצה להגיד שמסתבר שגם ללא טבעונים יש מחסור אדיר בשומן רווי בגלל הנחיות מלמעלה בארבעים השנים האחרונות. בטעות נקשר שומן בעורקים / בגוף לשומן מאוכל. תוכלו לקרוא על זה יותר אם תרצו באינטרנט באתרים שציינתי.
פלוני_אלמונית*

טינטון באוזניים

האם ידוע למישהו באם קיים קשר בין שתיית אלכוהל לטינטון או האם אלכוהול יכול/עלול לגרום לטינטון?
פלוני_אלמונית*

טינטון באוזניים

כן, תמיד כשאני מעשן או שותה אלכוהול...הטינטון מתגבר ואני מרגיש כמו דבורה אנושית (וזה זוועתי ביותר)
ניר_גליקמן*
הצטרפות: 10 מרץ 2014, 12:26

טינטון באוזניים

שליחה על ידי ניר_גליקמן* »

כן , קיים קשר בין שתיית אלכוהול ,קפה ,עישון סיגריות וצריכת מזונות חריפים לבין טינטון או החמרה של הטינטון, כל הדברים הנ"ל מייצרים חום פנימי אשר עשוי להשפיע על הצפצופים,
כמו כן ישנם מספר סוגים של טיניטוס ,לכן לא בהכרח שזה ישפיעה,כדי לבצע אבחון מסודר ולבדוק ,
ישנם טינטונים אשר נגרמים (בין היתר) מחוסר שתיה ולכן שתיית מים מרובה יכולה להקל,
בכל מקרה כל עניין לגופו,
ניר גליקמן - רפואה סינית וטבעית
אלי_נעים*
הצטרפות: 07 פברואר 2015, 12:39

טינטון באוזניים

שליחה על ידי אלי_נעים* »

אולי תגלית...
היה לי טינטון במשך שמונה שנים וניסיתי המון דרכים שלא הועילו...
יום אחד אישתי שהיא בעלת מכון לטיפולים קוסמטיים בשמנים טבעיים הביאה לי בקבוק קטן שמכיל שמן טבעי שהיא מאמינה שיש לו תכונות שיכולות לעזור לטינטון והמליצה לי למרוח כל בוקר על העצם באיזור שמאחורי האוזן. כל מי שסובל מטינטון יודע שלא אומרים לא לשום ניסיון, פשוט מנסים הכל... ומאז עשיתי לי להרגל למרוח את השמן שגם מריח לא רע, לאחר כל מקלחת, וכבר בימים הראשונים הרגשתי ירידה בעוצמת הטינטון שהלך ונחלש עד למצב שבוקר אחד ממצב שרק הייתי צריך להיזכר בו כדי שירעיש במלוא העוצמה, זה הגיע למצב שהייתי צריך ממש לחפש את קיומו...אני מורח את השמן מזה כשלושה חודשים בהתמדה ונהנה מהקלה משמעותית, זה לא נעלם לגמרי הוא ירד לרמה של כ-10אחוזים ממה שהיה ומראה סימנים ברורים של דעיכה .
אני מאמין שזה עוד ישתיק את הטינטון לגמרי,או שבמקרה הגרוע זה ישאיר אותו נמוך וניסבל...
אלי_נעים*
הצטרפות: 07 פברואר 2015, 12:39

טינטון באוזניים

שליחה על ידי אלי_נעים* »

לשואלים שלום
אשמח לענות ולעזור לכל המעוניינים
אני גר בארה״ב ואפשר ליצור איתי קשר דרך המייל שלי
[email protected]
טלי היקרה אשמח לשלוח לך
לפרטים תיצרי קשר במייל
מטונטן_מעל_10_שנים*
הצטרפות: 25 פברואר 2015, 15:37

טינטון באוזניים

שליחה על ידי מטונטן_מעל_10_שנים* »

כל מי שלא הצליח להשיג תור לד"ר שמש - הוא לא הפסיד שום דבר...
פלוני_אלמונית*

טינטון באוזניים

שלום ,גם אני סובלת מטינטון מעל ארבע שנים וזה מאז שנכנסתי להריון עם בתי השניה, כמובן שנאמר לי ע"י הרופא שאין מה לעשות אלא לחיות עם זה בשלום. אני שומעת כמו רחש של גלים.
ניסיתי את שיטת בואן, לא עזר אבל דיקור עזר מעט ,כעת אני שוב מתחילה סדרת טיפולי דיקור כדי לתת לזה צאנס אמיתי ולהחזיר את השקט למחוזותיי.
עוד שמתי לב שהרעש הוא בעצם פעימות הלב שלי שנשמעות דרך האוזן, ואם אני לוקחת את האצבע והאמה ומצמידה אותן לצידי הצוואר מתחת לאוזן המטונטנת, הרעש מפסיק מייד, ומקנה לי שקט זמני.
גם אני מנסה לחיות עם זה בשלום אבל הייתי שמחה אם ייעלם לתמיד!
פלוני_אלמונית*

טינטון באוזניים

לפלוני , כן מתח נפשי מתמשך גורם לטינטון ואף מגביר טינטון אם ישנו .רופא א.א.ג מבה"ח אסף הרופא המתמחה בטינטון בין יתר מומחיותו רשם לי כדור הרגעה ריספירידקס, הכדור מיועד לדברים אחרים , אבל להרגעת הטינטון היא תרופה מצוינת , בקושי מרגישה שיש לי טינטון, כשלפני לקיחת התרופה טפסתי על קירות מכמה סוגי רעשים ביחד.
פלוני_אלמונית*

טינטון באוזניים

שלום לך פלונית אלמונית , גם אני סבלתי מצפצופים בשתי האוזניים הרבה שנים , ב2013 התוספו לי מנגינות , כן יש דבר כזה ששומעים גם מנגינות,וזה מאוד לא נחמד, מבן שזה מלווה גם בירידה בשמיעה בצורה עמוקה, לפני שנה עברתי ניתוח של שתל שבלול באוזן הימנית , כאן אני חייבת לאמר שחלק מהרעשים באוזן זו חלפו אחרי הניתוח , מקווה שעם הניתוח הצפוי באוזן השמאלית גם בה הרעשים והמנגינות יחלפו , בינתיים קבלתי תרופה מרופא א.א.ג מאחד מבתי החולים הגדולים שם נותחתי , בשם ריספירידקס, היא אמנם מיועדת למצבים אחרים , לי הרופא נתן להרגעת הטינטון (רעשים באוזניים) התרופה עושה עבודה טובה מאוד.
זה עוזר לי בהחלט בהשקטת רעשים אלה .
אוריתי_אמא*
הצטרפות: 11 ספטמבר 2004, 22:01
דף אישי: הדף האישי של אוריתי_אמא*

טינטון באוזניים

שליחה על ידי אוריתי_אמא* »

כבר שנה אני עם טינטון באוזן. לאחרונה עברתי סדנת מיינדפולנס, מי שלא מכיר - מיינדפולנס, או קשיבות, היא מצב תודעתי של "הפניית תשומת הלב מתוך כוונה לרגע הנוכחי בלא שיפוטיות ובלא תגובתיות", מצב בו ישנה הפנייה של קשב מה שתופס את תשומת ליבנו באותו הרגע – "בחוץ" (כגון צליל, משב רוח וכו' או "בפנים", כגון תחושות פיזיות, רגשות ומחשבות וכו') – תוך אימוץ גישה שאינה שופטת ואינה ממיינת. הישיבה במדיטציה מאוד עזרה לי לקבל את הטינטון. בלי לבדוק אם זה טוב לי או רע לי. למדתי למסך את הציפצוף הטורדני, לא להאחז בו. לא להקשיב לו. והיום הרבה יותר טוב. לי זה עזר, וזו עוד דרך.
שרון*
הצטרפות: 27 ספטמבר 2002, 14:27

טינטון באוזניים

שליחה על ידי שרון* »

היה לי טינטון ששיגע אותי, הטריף לי את השכל, לא יכולתי לשמוע טוב. הציפצוף שהיה לי כל כך חזק כך שדברתי אמרו לי שאני צועק (כי לא שמעתי טוב). מה שעשתי הפסקתי לשתות קפה שחור וכל דבר שיש בו קופאין. וגם הפסקה של שבוע מטלפון סלולרי. הטינטון הלך ודעך, והרגשתי שאני מקבל את האוזניים במתנה מחדש ! השמיעה היא לא דבר שמובן מאליו...
פלוני_אלמונית*

טינטון באוזניים

יש ב YNET כתבה מדצמבר 2015 על מכשיר אלקטרוני חדש שאמור לצאת לשוק. המכשיר שולח אותות חשמליים למוח על ידי מקלון אלקטרוני המונח על הלשון. לפי אחת התגובות, המגיב מציין שבירר את המחיר אצל היצרן והמכשיר אמור לעלות כ 2500 $. המחיר גבוה וקשה להשקיע מחיר כזה במכשיר שאולי עוזר. לדעתי כדאי שמספר אנשים הגרים באותו אזור ירכשו את המוצר ביחד ופשוט לחטא באלכוהול ולהעביר לשימוש נוסף. מתנדבת לארגן קבוצת רכישה בדרום.
פלוני_אלמונית*

טינטון באוזניים

ע
פלוני_אלמונית*

טינטון באוזניים

היי אני סובלת המון שנים כ 9 שנים ותקופה האחרונה הצלילים חזקים מאוד מאוד כל הזמן גם כשאני מדברת עם אנשים אני שומעת את הצלילים יש פתרון לדבר או הכל שטויות?
פלוני_אלמונית*

טינטון באוזניים

האם מישהו יודע משהו על קאנביס רפואי והשפעתו על טינטון ? לפי מה שקראתי אנשים שהשתמשו בקאנביס רפואי למטרה אחרת וגם סבלו מטינטון, דיווחו על תחושת הקלה או שפחות הוטרדו מהטינטון. יתכן שהסיבה לכך היא שהקאנביס הרפואי משרה רוגע ואז גם הטינטון נרגע. האם משהו ניסה או שמע ויכול לשתף בהתנסות שלו ?
פלוני_אלמונית*

טינטון באוזניים

לכל המתלוננים על טינטון באוזניים ומיגרנות, התשובה לכך היא אחת!!! נרות הופי!!! (אבל לא כשמוכרים בפארמים) ניתן להשיג אותן אצל נטורופתים בד"כ וזה לא יקר, אני מאמינה שכבר ניסיתם הכל וזה בטח לא עזר, אז מה אכפת לכם לנסות את זה לשם שינוי??? (לא תאמינו מה תגלו....)
אני רכשתי אותן במעיין הבריאות ברח' נגבה ר"ג למי שמעוניין.
[email protected]*
הצטרפות: 07 אוגוסט 2015, 09:30

טינטון באוזניים

שליחה על ידי [email protected]* »

שהשטן הקטן בא לגור אצלי בראש ושיגע אותי-ומי שלא עבר לא יבין.ואלה הפתרונות שמצאתי בשבילו - כי הרופאים אדיוטים במקרה הזה.
מה שעוזר זה ויטמינים כל סוגי ה ב ואני אתן את
הרשימה; cal/mag/vit d3 -nnatures plus
mega b-150 complex - natures plus
ginkgo bilobaוז
כמו כן יש מכשיר בגודל 2 קופסאות סיגריות ששם יש 18 צלילים שונים ואתה יכול לבחור את הצליל שדומה לצליל שלך ואז ברגע שאתה רוצה
להרדם אתה שם אותו.עולה בערך 500 שקל שווה כל שקל.באנגליה יש חברה שמייצרת לך אוזניות עם הצליל המדויק שיש לך באוזן ואז כל יום אתה צריך להיות
מחובר למכשיר כמה שעות. מאוד יעיל ומאוד יקר.starkey laboratories ltd
והמכשיר כמו תרופה בשבילי .וגם שם בקליניקה היוקרטית הודו שאי אפשר להעלים את הטינטון לגמרי במצב אופטימלי מורידים אותו ב 70 אחוז.
אני חושבת שהטינטון שלי זה מעצב שנפגע אני זוכרת שבאותו יום שזה קרה שמעתי בראש כמו מיתר של גיטרה שיצא מהמקום. גם לשים בסמטפון דיבורים של ימימה זה
יוסי*
הצטרפות: 25 אוגוסט 2002, 21:34

טינטון באוזניים

שליחה על ידי יוסי* »

שלום שמי יוסי סובל טינטון שנה וחצי הטיפול בשלבים הראשונים של המחלה הוא קריטי
דיברתי עם בחור שבשלבים הראשונים של המחלה עשה עיסוי לאוזניים על פי תורה סינית באופן עצמאי בנקודת החיבור בין הלסת לאוזן כל בוקר וערב 36 סיבובים לימין ו36 סיבובים לשמאל
וזה עזר לו להיפטר מהמחלה תוך חודש מזה כמו כן הוא מתרגל צי קונג מדי יום
פלוני_אלמונית*

טינטון באוזניים

שלום לך מטונטנת טריה..כאחת שסובלת שנים מטינטון ולפני שנתיים הקולות הטינטון התחלפו בשירים, כן, בשירים וזה הכי גרוע שיש, במיוחד כששיר נתקע ימים ולא שעות. לפני חצי שנה אחרי בדיקות מדוקדקות , ניתן לי מרופא בי"ח כדורי ריספירידקס, תרופה זו ניתנת לדברים אחרים וכך כתוב בעלון המצורף,אין טעם לקרוא את העלון אחרת לא ניקח את התרופה , האמת שהוריד לי את השירים שגרמו לי לטפס על עצים מרוב עצבים
כיום יש לי טינטון אבל רגוע וכאמור בלי שירים , מה שאני יודעת שהטינטון בא מהמוח , כך שהתרופה הרגיעה את המוח והטינטון לא חזק כפי שהיה בעבר .
פלוני_אלמונית*

טינטון באוזניים

ניסית להפסיק את התרופה ? האם כאשר מפסיקים הטינטון חוזר להיות חזק ? יש שם נוסף לתרופה כי כאשר ביררתי עם רופא המשפחה אמר שאינו מכיר ריספירידקס.
פלוני_אלמונית*

טינטון באוזניים

יש קבוצה בפייסבוק שנקראת טינטון - וצילצולים באוזניים ועוד קבוצה נוספת שנקראת נפגעי מחלת מנייר טיניטוס וסחרחורת. בקבוצות הללו אנשים מדברים על בעיית הטינטון באופן יומיומי ולא פעם ב... . מאוד עוזר לדבר על הבעייה עם מי שמבין וחש אותו דבר. כדי להצטרף.
פלוני_אלמונית*

טינטון באוזניים

שלום לך מטונטנט או פלונית אלמונית, את התרופה רספירידקס נדמה לי שיש לה שם אחר ריספירידל, אפשר למצוא באינטרנט את השם ,אבל זאת אותה תרופה , כבר שלושה שבועות שהורדתי את המינון ל חצי כדור ,כי אני מקבלת תרופה אחרת למשהו אחר, הטינטון עומד באותה עצמה נמוכה,את הריספירידקס אני לוקחת כבר שמונה חודשים , בקשר לשאלה שלך אם כשמפסיקים לקחת את התרופה הטינטון חוזר , הטינטון קיים כל הזמן התרופה החלישה אותו , אגב, הכל בא מהמוח , כך שכל תרופה לטינטון עובדת על המוח ,זה יכול להחליש או להגביר , הריספירידקס אצלי החליש את הטינטון וזה ניתן לי עיי רופא בכיר א.א.ג מבית החולים אסף הרופא בשם שלומקוביץ ,מקווה שאמרתי את שם המשפחה נכון .לכל אלה המשתתפים בפורום זה ולכל בית ישראל שתהייה לכם ולכולנו שנה טובה , שנת בריאות.ושהטינטון יעזוב אותנו.
פלוני_אלמונית*

טינטון באוזניים

תודה רבה על התשובה . שנה טובה עם הרבה הרבה בריאות.
עצובה_ומבולבלת*
הצטרפות: 22 אוקטובר 2015, 12:09

טינטון באוזניים

שליחה על ידי עצובה_ומבולבלת* »

שלום. אני בת 20 סובלת מטינטון כבר חצי שנה כמעט מאז מסיבה שחזרתי ממנה.
הייתי אצל רופא ובדיקת שמיעה.. כן יש בעיית שמיעה אבל לא משהו מטורף שמשפיעה עלי בצורה נוראית אבל נאמר לי שהטינטון הוא תוצאה של פגיעה בשמיעה וצריך מכשיר שמיעה.
כל זה נאמר לי בצבא ועכשיו ממש סיימתי את הצבא ואני תולה תקוות מאוד ברופאים ברפואה האזרחית למרות שקראתי פה ובכל מקום שהרופאים לא עוזרים מידי ולרב לא נותנים מענה.
אני צעירה וכל חיי לפני איני מדמיינת את עצמי חיה עם זה כל החיים אני מאוד בדיכאון מזה מפחדת בעתיד שזה יפגע בי נפשית. אני לא מוכנה לחיות עם זה בשלום אני מתגעגעת לתחושה של שקט כי כרגע הוא לא קיים אף פעם וזה נורא ואיום .
מה האפשרויות שלי ?
קראתי על מכשיר שמשקם את השערות הפוגעות באוזן וזה יכול להפחית את התופעה?
בבקשה עזרו לי !!!
פלוני_אלמוני*
הצטרפות: 14 אוגוסט 2001, 19:35
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמוני*

טינטון באוזניים

שליחה על ידי פלוני_אלמוני* »

שלום לך,
אני גם סובל מהבעיה במשך החצי שנה האחרונה
אני מתגורר בקנדה
אני ממליץ לך להיכנס לפורום הבא
יש שם המון המלצות וסיפורים על אנשים כמונו כמו כן הם מפרטים את כל הטיפולים האפשריים קיום ואת כל הטיפולים העתידיים שעובדים עליהם כרגע
http://www.tinnitustalk.com/
פלוני_אלמונית*

טינטון באוזניים

אני גם סובל משריקות אמרו לי לקנות מכשיר שנקרה מיסוך לא יודע מאפו קנים את אמכשיר אני מבקש את עזרתכם
פלוני_אלמונית*

טינטון באוזניים

אני הייתי לפני מספר שנים במכון שנתנו לי מכשיר נגד זה. לא שווה כלום. לצערי הרב כאשר הייתי ילד ראיתי סרט על רוברט שומן הקומפוזיטור והוא שמע ללא הפסק צפצופים כמו שאני שומע עכשיו והוא השתגע. טרם לזה גם שברהמס ניהל רומן עם אשתו קלרה שומן.
לפני זה שמעתי רעש כמפל מים. הצפצוף הוא די חזק וחדש בשבילי. בת דודה שלי אשר נפטרה לא מזמן סיפרה שהיא לא יכלה להירדם בלילה בגלל הצפצוף. האם יש מזור לבעיה שלנו?
ניצ'ו*
הצטרפות: 01 פברואר 2016, 17:39

טינטון באוזניים

שליחה על ידי ניצ'ו* »

כן ,כדורי שינה זה מה שעוזר לי 35 שנה
עברתי את כול הרופאים שאמרו אני מבטיח מרפה...
הוצאתי ים כסף על בדיקות שהרופאים גזרו קופנים מהם
האחרון רצה 15.000 שקל כדי להכניס אותי לתא לחץ.
נראה לכם?
עמית_אלתם*
הצטרפות: 06 יוני 2012, 13:03
דף אישי: הדף האישי של עמית_אלתם*

טינטון באוזניים

שליחה על ידי עמית_אלתם* »

התחיל אצלי הטינטון עם פיצוץ טאייר ליד האוזן לפני 30 שנים, נהייה לי צפצוף מתמיד באוזן שמאל חששתי שישגע אותי, אך טיפול שיניים שיקום פה שעברתי כעבור שנה במיסגרתו הפרופסור אמר שהלסת התחתונה שלי ,חייבת לזוז אחורה בשביל שיסדר את המינשך, נתן לי סד לשיניים לשימוש לחצי שנה יום ולילה, בכדי שהלסת התחתונה תזוז אחורה וכשהיא זזה,זה הפסיק את הטינטון ,אך יצר לי שקעים בלחיים ומראה דכאוני, הדפתי להפטר מהטינטון על חשבון האסטתיקה,אך כיום בגיל 60 לאחר גירושין,התעייפתי צהמראה הדכאוני והתחלתי לאמץ את הלסת התחתונה קדימה, המראה הדיכאוני אומנם נעלם, אך הטינטון חזר בפול ווליום,אז אני עכשיו מנסה לראות/ללמוד האם יש דרך להפסקת הטינטון עם לסת תחתונה קדימה
פלוני_אלמונית*

טינטון באוזניים

תשובה למי ששאל או שאלה האם מישהו התנסה בטיפול אצל ד"ר שלומקוביץ ? כן אני לפני שנה הייתי אצלו בביקור שמע על הטינטון שיש לי כבר ארבעים שנה ,מה שהפחיד אותי והופניתי אליו שהתחלתי לשמוע שירים ,כל שיר נמשך ימים,פחדתי לדבר על זה , עד שנודע לי שזה תופעה מוכרת אצל הרופאים המטפלים בטינטון . הוא שלח אותי להרבה בדיקות שעשיתי בבית החולים אסף הרופא ד"ר שלמוקוביץ עובד בביתחולים זה. הכל היה בסדר בבדיקות תודה לאל ,ואז, נתן לי תרופה בשם " ריספירידקס " אמנם הם מטפלים גם בבעיות אחרות ,לי זה הפסיק מיד את שמיעת השירים וגם הפחית את עוצמת הטינטון. בהתחלה לוקחים כדור ליום ואחרי זה אפשר להעלות לשני כדורים ולא יותר , לתקופת מה לקחתי רק כדור אחד, היום רק חצי כדור בערב וזה משקיט לי את הטינטון,
שי*
הצטרפות: 24 אוגוסט 2003, 23:01

טינטון באוזניים

שליחה על ידי שי* »

שלום לכולם
אני לוקח קומפלקס b 100, אני ישן טוב, וממש לא שומע את הטינטון. רופאים מומחים בנושה אמרו לי שזה יעבור לי, ואכן רואה סימנים חיוביים, זה שונה עכשיו כמעט ולא שומע את הטינטון, אם אני ניזכר בו אז הוא אומר היי ונעלם לשיכחה.
מה עשיתי ועושה?
  1. ספורט ריצה בשילוב הליכה כל יום 39 ד כמו כן חדר כושר זה אני אוהב
  2. קומפלקס B-100
רצון
אריאל*
הצטרפות: 16 מאי 2003, 00:45

טינטון באוזניים

שליחה על ידי אריאל* »

עזרה ראשונה למי שחווה טינטון פעם ראשונה

מכיוון שראיתי פה בהודעות לעיל סוג של חוסר וודאות , אני כותב פה את ההודעה הזאת , אין הודעה זו כהמלצה רפואית אני לא רופא , על כל שלב יש להיוועץ עם רופא בלבד.

אם אתה מרגיש שהתחילו אצלך צפצופים באוזניים או באחת מהן , חזק \ חלש לא ממש משנה , דבר ראשון תטיס את עצמך לרופא א.א.ג או לחילופין למיון , כן , רמת הדחיפות היא הגבוהה ביותר , חלון הזמן לטפל בטינטון (ברפואה הקונבנציונאלית) הוא חלון זמן יחסית קצר , וע"כ אל תחכה אפילו לא שנייה אחת.

כשתגיע (כמו שאמרתי כמה שיותר מהר) למיון \ רופא א.א.ג הרופא יעשה לך בדיקת אוזניים (אם יש שעווה , דלקת וכו' ) אם ימצא משהו לרוב תקבל טיפול של הסרת הגורם. במקרה וחלל האוזן ימצא נקי תשלח לבדיקת שמיעה כדי לבדוק אם הטינטון מגיע מירידה בשמיעה או שלא , תעשה את הבדיקת שמיעה באותו היום (במקרה שהרופא שולח אותך) יש מכונים פרטיים שעולים טיפה יקר אבל מביאים תוצאה במקום.

במקרה ומצאו ירידה בשמיעה:

הרופא ימליץ לך על סטרואידים במינון גבוה (לרוב פרדניסון) שאותם תיקח במשך שבוע ולאח"כ תוריד במינון.
לרוב הפרדניזון יעזור לשפר ,יש גם שיפור עצמאי בלי שום קשר ,תגיע שוב עם בדיקת שמיעה לרופא ואצלו יוחלט אם לתת לך זריקות סטרואידים לתוך האוזן (לרוב דקסמטאזון) , כניסיון נוסף לשפר את המדדים של הירידה בשמיעה , הרפואה היום נוטה כן להזריק לאוזן משום שמחקרים מראים שיש שיפור במתן זריקות סטרואידיאליות , אך עם זאת יש סיכוי שלא תראה שיפור , יש גם סיכוי שהטינטון יחריף אך עם הזמן הוא יורד (האוזן סופגת טראומה קלה).

לאחר סט של 4 זריקות שוב תגיע עם המדדים לרופא א.א.ג בו יומלץ השלב הבא "תא לחץ" כמו הזריקות לאוזן גם שלב זה נסיוני ולא בטוח שיעזור ועלותו יחסית גבוהה מאוד והוא לא מכוסה על ידי הקופה.
סבירות גבוהה שינסו להתאים לך גם מכשיר שמיעה.

במקרה ואין ירידה בשמיעה:

הרופא ינסה לכוון למקומות אחרים שמהם הטינטון יכול להגיע , בעת הצורך ירשם לך כדורי הרגעה (שמרגיעים את הטינטון).

יש אי הבנה לגבי טינטון , לטינטון אין כרגע ריפוי זה נכון , אבל , ברגע שמוצאים את המקור לטינטון הטינטון יתרפא יחד איתו
מקורות אפשריים לטינטון:
  1. מחסור בויטמין B12
  2. בעיות עמוד שדרה , פה ולסת (הידוק שיניים בלילה , ברוקסיזם)
  3. לחץ על הצוואר.
  4. סטרס.
  5. בעיות בזרימת דם.
  6. וירוס שעובר מעצמו.
אם חל אצלך טינטון רוב הסיכויים שהוא יחלש או יעלם לגמרי , זה לוקח זמן אבל בסוף זה יקרה.

עוד נקודה חשובה מאוד , בד"כ הרופאים שולחים לMRI הרעש של המכונה חזק מאוד המלצה שלי מגנו את עצמכם כמה שיותר לפני המפגש כלומר , אטמי אוזניים פנימיים איכותיים ובנוסף אטמים חיצוניים אל תחסכו שקל כי צוות הMRI יתן לכם מיגון אוזניים יחסית פשוט כומכם יש עוד אלפים ...

מהנסיון שלי הרופאים המובילים בארץ לטינטון הם פרופסור אבי שצ'ופאק , וד"ר בן דוד אם משהו התנסה עם רופאים עם שיטות חדשות אשמח אם הוא ירשום אותם פה , כדי להשיג פגישה איתם (אחרי שראית את רופא הא.א.ג שלך) אתה יכול דרך חווד שניה של הכללית (מקבלים החזר על פרופסור שצ'ופאק , ותשלום מוזל לד"ר בן דוד).

לגבי ד"ר זכריה שמש מקבל רק מחצי שנה מקבלת הטינטון , והוא יקר , יקר מאוד אפילו (אלפי שקלים) , אני מקווה שלא אאלץ ללכת אליו , ולמרות הקטעים המבטיחים ביוטיוב עדיין לא פורסם באופן רשמי אחוזי הצלחה שלו לעומת אחוזי חוסר הצלחה , לתשומת לבכם.

יש עוד כמה כיוונים שיש אומרים שהם עוזרים
  1. כירופראקטיקה.
  2. דיקור סיני.
  3. צ'י קונג.
שוב פה אנחנו נכנסים לתחום אפור שיש אנשים שזה עזר להם ויש שלא עזר , הסיבה היא כמו שאמרתי שצריך למצוא את הסיבה לטינטון , אם הסיבה לטינטון הינה לחץ לדוגמה אז יש סיכוי שדיקור כן יעזור.

עזרה ראשונה נפשית:

לאלה אשר חווים טינטון בחודשים הראשונים יש עליות וירידות חזקות של הרגש , זה טבעי , הייתי ממליץ (אם אתם נמנעים מלקחת תרופות פסיכ') על טיפות הרגעה ולריאן , ספורט , ולשתף עם המצב כמה שיותר.

למזלנו אנחנו חיים בעידן טכנולוגי , כל העולם הרפואי מונח באינטרנט , אם תרצו תוכלו להצטרף לקבוצות בפייסבוק ישראליות של טינטון , או לאתר הנפלא (באנגלית) שכתובתו https://www.tinnitustalk.com
שם ביחד אתכם רשומים אלפי אנשים , משתפים , מייעצים ותומכים.

אני מקווה שתרמתי קצת , תהיו לי בריאים , שנה טובה.
אריאל*
הצטרפות: 16 מאי 2003, 00:45

טינטון באוזניים

שליחה על ידי אריאל* »

שלום לכם יקיריי

לאחר חיפושים אינסופיים אחרי מרפא הגעתי ל2 דברים שיכולים להועיל מאוד.

ויטמין D או בשמו האחר הורמון D ,ללכת לרופא ולבקש בדיקת דם של ויטמין D אשר ידוע שגורם לאובדן שמיעה , במקרה של חוסרים יש להשלים עם טיפות יחד עם ויטמין K עדיפות לויטמין Mk7.

התרופה היחידה היום בשוק לטינטון על רקע ווסקולרי (גם אני התפלאתי שיש תרופה כזאת) שמה צרבונין \ Cerebonin , תרופה זו היא מיצוי חזק מאוד של צמח הג'ינקו , היא באה עם מרשם רופא בלבד (נוירולוג).

תהיו חזקים :)
מיכאל*
הצטרפות: 22 יוני 2004, 18:30

טינטון באוזניים

שליחה על ידי מיכאל* »

קראתי על מכשיר שמשקם את השערות הפוגעות באוזן וזה יכול להפחית את התופעה?
יש למשהו המלצות או ידע על מכשיר שיקום או טיפול?
טובת_הציבור*
הצטרפות: 16 יולי 2020, 15:19

טינטון באוזניים

שליחה על ידי טובת_הציבור* »

ים לא יודעים זאת, אבל טינטון (Tinnitus בלעז) בהחלט יכול לזכות את הסובלים ממנו בנכות בשיעור של עשרה אחוזים
יליד_אירופה*
הצטרפות: 16 אוקטובר 2020, 13:12

טינטון באוזניים

שליחה על ידי יליד_אירופה* »

אני מתפלא על כל כך הרבה ניסויים וטיפולים שלא הוצעו לי, כשהלכתי באחת ממדינות אירופה המפותחות לרופא המכוסה בביטוח רפואי יקר. מתברר שהרפואה במרבית ממדינות אירופה מחזיקות במערכת רפואית ציבורית של מדינות אפריקניות נידחות. חוץ מזה שאמר שאין מה לעשות (אחרי שנשלחתי לMRI) וצריך להתרגל - הוא לא נתן לי שום מרשם או ניסיון לטיפול כלשהוא. בכל אופן ראוי לעודד ולחזק את הסובלים מכך. ויש מספיק דרכים להעלים את הטינטון שרובם הובאו לעיל. וגם תפילה לבורא עולם - לא לשכוח.
שליחת תגובה

חזור אל “טכניקות לעריכה”