טיפול בחיתולים רב פעמיים

מאמא_מאוהבת*
הצטרפות: 25 אוגוסט 2003, 01:27
דף אישי: הדף האישי של מאמא_מאוהבת*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי מאמא_מאוהבת* »

האם יש סוגים שנרטבים יותר או פחות?
יש סוגים שסופגים יותר/פחות :-)
רעיון שאולי תרצי לנסות - לשים רפידת פליז שתתן תחושה יבשה לישבן של הינוקא שלך.

כיבסתי אותם לפני השימוש, אבל אולי צריך שיעברו יותר כביסות?
לפי מיטב זכרוני, מומלץ לכבס לפחות 5 פעמים כדי ששאריות כל מיני דברים יישטפו להם והחיתול יגיע לרמת ספיגה מקסימלית.

וגם אני חוששת שהרטיבות יכולה לגרום לפריחה. זה לא כך?
אצלנו לא. אני לא מחליפה בלילה והצדיק שלי לפעמים ישן שעות עם חיתול רטוב. ואין שום גירוי בעור (טפו טפו טפו). ועם חח"פ שכן נשארו יבשים הייתה לו תפרחת חיתולים בלתי נגמרת... כמה טוב שזה נגמר :-D

מוזמנת להמשיך לשאול @}
פירות_יער*
הצטרפות: 30 יוני 2008, 17:09

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי פירות_יער* »

תודה לכל מי שענה עד כה, התשובות עזרו. ויש שאלות חדשות -

מאיזה שלב אפשר להשתמש בנייר אורז? האם הוא יעיל לתינוק שניזון רק מחלב ועדיין לא אוכל מוצקים?
מאמא_מאוהבת*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

מאיזה שלב אפשר להשתמש בנייר אורז? מההתחלה.
<מודה שלא השתמשתי בזה אף פעם>

האם הוא יעיל לתינוק שניזון רק מחלב ועדיין לא אוכל מוצקים?
עד כמה שאני הבנתי הוא יכול "לתפוס" מוצקים של תינוק יונק גם. אבל אני לא בטוחה. עדיף שתענה מישהי עם ניסיון.
ביצה_עלומה*
הצטרפות: 19 ספטמבר 2007, 11:09
דף אישי: הדף האישי של ביצה_עלומה*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי ביצה_עלומה* »

האם הוא יעיל לתינוק שניזון רק מחלב ועדיין לא אוכל מוצקים?
אני לא בטוחה מכיוון שהקקי מאד רך ונוזלי ולעתים בכלל דולף מהחיתול
אני חושבת שהוא מיועד לשימוש רק אחרי התחלת מוצקים
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

משהו יודע אם מבחינה אקולוגית, הכביסה (באבקה רגילה) לרב פעמיים גרועה פחות מלזרוק חד פעמיים
חוץ ממה שכתבו פה כבר, בארץ לדעתי הבעיה של חוסר מקום להטמנה (לחיתולים ח"פ ושאר מרעין בישין) חמורה בהרבה מהבעיה של זיהום ובזבוז מים.
כן, יש את עניין מפלס הכנרת, אבל יש מקורות מים אחרים בארץ, כמו מי תהום והתפלה, והכי חשוב- יש טיהור והשבת מים ברמה נרחבת מאד (כמו השפד"ן ומפעלי מים מקומיים). זאת אומרת, את המים ממחזרים בסה"כ תוך שיפור האיכות שלהם, אבל האדמה הולכת ונעלמת.
בהטמנה יש גם זיהום חמור לקרקע- ומכאן גם למי התהום (עניין ההטמנה עדיין לא מוסדר בכל הארץ, בשונה ממי הכביסה שלרוב הולכים למערכת טיהור!).
מיצי_החתולה*
הצטרפות: 21 פברואר 2005, 22:27
דף אישי: הדף האישי של מיצי_החתולה*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי מיצי_החתולה* »

למיטב ידיעתי, תהליך הייצור של החיתולים הח"פ דורש כמות גדולה של מים כשלעצמו, בנוסף, יש עלות זיהומית של שינוע החיתולים לחנויות. אני מניחה שזה לפחות מתקזז עם הזיהום הכרוך בכביסה, אם לא למעלה מכך.
ר_ו_ב_י_נ_א*
הצטרפות: 15 אוגוסט 2005, 14:42
דף אישי: הדף האישי של ר_ו_ב_י_נ_א*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי ר_ו_ב_י_נ_א* »

רוב המחקרים שאני הצלחתי (במצב |יד1| ) למצוא, שמראים חסרון אקולוגי של חיתולים רב פעמיים בעניין המים, מתייסחים לחיתולים שמכובסים ב-diaper services - שירות שמשכיר חיתולים ואוסף אותם לכביסה - בחום גבוה, עם שימוש בדטרגנטים כימיים, שימוש במייבשים, שימוש בדלקים לשינוע החיתולים מהמכבסה לבית הלקוחות...
מאחר ובארץ אין שירותים כאלו, ורובנו מכבסים את החיתולים בכביסה ביתית, עם סבוני כביסה אקולוגיים, לרוב מייבשים בשמש ולפחות בבית שלנו, בכלל משלבים את החיתולים בכביסה הרגילה של הבית, בטמפרטורה נמוכה יחסית - המחקרים האלו לא רלוונטים לנו.
מה גם שלפי ההגיון הזה, עדיף היה שנלבש בגדים חד פעמיים ונחסוך כביסה בכלל ונאכל בכלים חד פעמיים ונחסוך במי שטיפת כלים... נשמע לי לא סביר.
פירות_יער*
הצטרפות: 30 יוני 2008, 17:09

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי פירות_יער* »

אני שוב עם שאלות...
האם מותר להשרות חיתולים באקובר להורדת כתמים?
ואם מותר לכבס באבקת כביסה של אקובר?
ועוד שאלה - עד היום כל פעם כשיש חיתול עם קקי אני מיד שוטפת במים. מה עושים כאשר אין אפשרות לשטוף מיד (כשנמצאים עם התינוק מחוץ לבית, למשל)? האם ניתן להוריד את הליכלוך גן אחרי שהוא מתייבש?

תודה מראש!
ר_ו_ב_י_נ_א*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

_האם מותר להשרות חיתולים באקובר להורדת כתמים?
ואם מותר לכבס באבקת כביסה של אקובר?_
זה מאד תלוי באיזה סוג חיתולים את משתמשת - כל סוג יש את מגבלות הכביסה שלו - בדרך כלל היצרנים מספקים הוראות כביסה מאד מדוייקות כדי שהחיתולים לא יתקלקלו בכביסה...
חיתולים שעשויים מפליז רצוי לא לכבס עם סבונים ביולוגיים - כלומר, כאלו המכילים שמנים טבעיים - לאקובר יש נוזל כביסה ביולוגי ולא ביולוגי - ועד כמה שאני יודעת אבקת הכביסה היא לא ביולוגית... (למען האמת, אני מכבסת עם נוזל כביסה ביולוגי ועד היום לא קרה לחיתולים כלום... אבל זה מהפריבילגיות של יצרנית - אין לי למי לבוא בטענות :-P ).

לגבי לוגיסטיקת קקי : אם הקקי כבר מוצק ואת יכולה לשפוך אותו לאסלה, מה טוב. אם לא, אין בעיה לקפל את החיתול עם הקקי ולשמור עד שתגיעי הביתה - בכל מקרה בסוף הכל יורד, בכביסה, בשמש, או בכביסה שאחרי...
(אני מסייגת שיש לי נסיון רק עם כותנה ופליז - אין לי מושג לגבי במבו, מייקרופיבר ובדים אחרים...)
מאמא_מאוהבת*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

אני מסייגת שיש לי נסיון רק עם כותנה ופליז - אין לי מושג לגבי במבו, מייקרופיבר ובדים אחרים...
לי יש ניסיון עם במבוק וכותנה - הכל יורד בסוף. כשהייתי הרבה שעות מחוץ לבית, פשוט הייתי מקפלת את החיתול יפה יפה ושמה בתיק החיתולים הרטובים ובבית הייתי שוטפת את הקקי ומכניסה למכונה. גם אם נשארו כתמי קקי - הם ירדו או מהייבוש בשמש או בכביסות הבאות - לא ממש עקבתי כי זה לא הטריד אותי במיוחד :-)
לגבי הריח - התיק עם החיתולים לא הסריח לי מקקי. אם כבר היה ריח אז זה דווקא של פיפי.

אלה עם הבטנה מפליז האפירו לי :-( גם כששטפתי את הקקי בסמוך למועד עשייתו. לפי מה שקראתי ברשת, זה קורה לפליז...
אבל שוב, זה לא הטריד אותי אז ולא מטריד אותי היום.

אה, ואני מכבסת עם "פיסגה" ולפעמים מוסיפה חומץ בתור מרכך (לא שנראה לי שהוא יעיל בעניין הריכוך..)
קט_קטית*
הצטרפות: 01 מאי 2007, 10:49
דף אישי: הדף האישי של קט_קטית*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי קט_קטית* »

לא שנראה לי שהוא יעיל בעניין הריכוך..
כביסה בלי חומץ יוצאת לי יבשה כמו דיקט.
לא שזה מטריד אותי, כן?
;-)
stay cool, mama |H|
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

אנחנו השתמשנו בנייר אורז בנסיעות (כשאי אפשר היה לשטוף מיד)- הוא ספג את רב הקקי ואפשר לזרוק אותו בשירושים ציבוריים או בפח ואת השאריות גם קיפלנו ושמנו בשקית.
מאמא_מאוהבת*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

כביסה בלי חומץ יוצאת לי יבשה כמו דיקט.
חלק מהדברים שמתכבסים יחד עם החיתולים יוצאים קריספיים משהו בלי החומץ - כנראה אלה עם התוספות הסינטטיות.
על החיתולים (שרובם מבמבוק) לא ראיתי שינוי ניכר.

stay cool, mama
i'm trying :-D
רויטל*
הצטרפות: 24 פברואר 2003, 13:10

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי רויטל* »

שלום לכולם.... אמא חדשה שמתכננת בקרוב להתחיל שימוש בחיתולים ר"פ, קיבלתי מארה"ב חיתולים של fuzzi bunz, עברתי וקראתי את הערותיכם ולא נתקלתי במישהי שמשתמשת בהם אבל בכל זאת רציתי שוב לוודא- יש לי תינוקת בת חודש, יונקת בלבד ורציתי לדעת אם את החיתולים של הקקי הרך אפשר פשוט לשמור בדלי יבש כמו שהם עד הכביסה?? או לשטוף ישר ולכבס?? מה עדיף?? זה פשוט נשמע לי מאוד מוזר.....

תודה מראש
POOH_והתוספות*
הצטרפות: 19 ספטמבר 2004, 11:38
דף אישי: הדף האישי של POOH_והתוספות*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי POOH_והתוספות* »

לא משתמשת ב- fuzzi bunz אבל כן בחיתולי בד [חלקית] קקי יונקים - אני שמה בשמש וכשיש מספיק כביסה לכביסה וחזרה לשמש.
בנתיים אין אף חיתול שנשארו עליו סימני קקי.
אם היא עשתה המון אני שוטפת קודם במים זורמים כדי להוריד מהחיתול ואז לשמש.
רויטל*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי רויטל* »

ל pooh והתוספות תודה על התשובה המהירה

סופ"ש נפלא........
ר_ו_ב_י_נ_א*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

חיתולי קקי יונקים - אנחנו שוטפים בצינור עם לחץ מים די גבוה (שפריצר) בגינה, ואז סוחטים ולדלי יבש עד לכביסה.
כשהקקי נהיה יותר רציני אפשר עם צינור "בידה" לשטוף לאסלה ואז אותו דבר...
מיצי_החתולה*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

אני זורקת ישר למכונת הכביסה וסוגרת את הדלת. שם זה מחכה שתהיה מספיק כביסה (מכבסת הכל ביחד ב - 40-50 מעלות. לא מפרידה כביסות).
אמא_אום*
הצטרפות: 15 מרץ 2006, 09:24
דף אישי: הדף האישי של אמא_אום*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי אמא_אום* »

אני משתמשת בפאזי באנז D-:
שוטפת בשפריצר לתוך האסלה ושמה או בשק חיתולים אטום או ישר במכונת הכביסה. מכבסת פעם ביומיים - שלושה.
אם יש לך עוד שאלות - אשמח לעזור
רויטל*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי רויטל* »

תודה לכולן על התשובות....
האם אחרי שטיפה ראשונית של הקקי (יותר נכון שלשולון) כדאי לשים על החבל לייבוש שיחכה לכביסה יבש או בדלי/ שקית- האם כך החיתולים לא מסריחים??
שבוע טוב....
אמא_אום*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי אמא_אום* »

כדאי לשים על החבל לייבוש שיחכה לכביסה יבש או בדלי/ שקית?
אני שוטפת את המוצקים ושמה תיק חיתולים אטום/ ישר בתוך מכנת הכביסה. אני מפעילה מכונה בערך כל יומיים.
בקיץ - הם נוטים להסריח מהר יותר מבחורף ולכן אני לא "מושכת" יותר מיומיים..
שולה_חתולה*
הצטרפות: 17 יולי 2004, 22:08
דף אישי: הדף האישי של שולה_חתולה*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי שולה_חתולה* »

רויטל,
אני משתמשת בכמה סוגים עם הילדון, ביניהם גם פאזי באנז. אני מחזיקה את כל החיתולים הרטובים בסל כביסה מחורר, לא אטום וללא שקיות. חיתולים צואים עוברים שטיפה בשפריצר של האמבטיה ומחכים בדלי (בלי מים) ומצטרפים לכביסה הבאה. אם אנחנו יוצאים ויש חיתול קקי, פשוט שמים אותו בשקית, קושרים, ושוטפים כשמגיעים הביתה. אני מכבסת כל יומיים-יומיים וחצי כי אחרת נגמרים לי החיתולים :-) (ואגב, הריח שעולה מסל הכביסה מפריע רק אם מתקרבים אליו מאוד, ז"א רוכנים לידו או משהו, ורק אם עברו כבר יומיים מאז שהם נרטבו).

שאלה לי: באיזה אבקת כביסה אתן משתמשות?
אני כרגע מפרידה חיתולים משאר הכביסה כי אני משתמשת באבקות שונות... לבגדים באבקה רגילה, ולחיתולים ב"מקסימה סנסיטיב", היות ואין בה תוספים, מרככים, וכולי. האם מישהי משתמשת באבקה רגילה גם לחיתולים? אצלנו רק חתולי כיס עם מילויים סופגים וכיסים מפליס וPUL. האם זה באמת יצפה אותם בחומר אטום שיפגע בספיגה? הייתי שמחה לעבור להשתמש באבקה רגילה, היא הרבה יותר זולה... ואז גם לא הייתי צריכה להפריד יותר את הכביסה.

(מקווה שברור... אני עוד לא ערה הבוקר!)
רויטל*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי רויטל* »

בינתיים יש לי 12 חיתולים אז יוצא מכך שאני צריכה לכבס כל יום.... רוב החיתולים שלי הם קקי ופיפי ביחד כי אביב בת חודש ועדיין עושה הרבה פעמים קקי ביום (כמעט עם כל הנקה)... מה שעשיתי עד עכשיו זה אחרי כל החלפה שטפתי את החיתול בשפריצר או בכיור קלות ושמתי בחוץ על מתקן הייבוש (אנחנו חיים בקומת קרקע) ואח"כ כשהתאספו חיתולים למכונה ב- 40 מעלות (של חיתולים בלבד) עם אבקת תינוקלין.......
אמא_אום*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי אמא_אום* »

שאלה לי: באיזה אבקת כביסה אתן משתמשות?
משתמשת במה שיש (או אקולוגי או רגיל) לא מפרידה בין הכביסות. יש לי בעיקר פאזי באנז וקצת באמג'יניוס (כולם חיתולי כיס). אין בעיות בספיגה, וכשכן היה - עשיתי טיפול שנקרא Stripping. הטיפול אמור להוציא את כל שאריות חומרי הניקוי מהחיתולים.
שולה_חתולה*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

גם לי יש באמג'יניוס (וגם הפי הייניז, וכאמור גם פאזי באנז).
שמעתי על סטריפינג- איך עושים? האם מסובך? האם עובד ביעילות, או שעדיף להקפיד על סבון/אי מרכך כדי להמנע מראש?
מה את חושבת גרם לבעיות בספיגה כשכן היו?
תודה @}
רויטל*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי רויטל* »

צהריים טובים
אתמול בלילה שמתי לב שהופיעה לאביב תפרחת חיתולים (מעין אוסף נקודות אדומות), כאמור התחלנו להשתמש בפאזי באנז השבוע ועד היום לא היה לה..... מה לעשות???? בעלי ישר נבהל והאשים את החיתולים והרטיבות- האם יש אמת בדבריו???
תודה, רוי.
שולה_חתולה*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

כל כמה זמן את מחליפה לה? יכול להיות שהרטיבות גרמה לה לפריחה קלה, ואת צריכה פשוט להחליף לעיתים יותר קרובות. אצלנו לפעמים מחליפים כל 30-40 דקות, אם אני קולטת ששוב פספסתי אותו והוא רטוב...

תזהרי עם משחה אם את שמה - לפעמים היא נשארת על החיתול ועלולה לפגוע בספיגה. אני שמה חתיכת נייר טואלט מתחתיו אם אני חייבת לשים משחה, אבל בד"כ אין צורך וזה עובר לבד תוך שעות ספורות. אני גם שמה רק קצת משחה, לא כמויות כפי שממליצים.
אמא_אום*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי אמא_אום* »

שמעתי על סטריפינג- איך עושים? האם מסובך?
הרעיון הוא להעביר את החיתולים במכונה כמה וכמה פעמים על שטיפה בלבד (Rins). מים חמים, בלי חומרי ניקוי, עד שכבר לא רואים בועות סבון. בפעם האחרונה שעשיתי (הפעם הראשונה בעצם..), יצאו המון בועות, עד לשטיפה השישית בערך. מדהים כמה סבון "נתקע" בחיתולים האלו!
אם את מחפשת הוראות מדויקות יותר, תכניסי בגוגל את המילים הבאות: stripping cloth diapers ויעלו לך ה-מו-ן תוצאות עם הוראות מדוייקות.
במקה שלנו - זה עבד מצויין.
שולה_חתולה*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

תודה אמא אום!
אמרת שאת לא מפרידה בין הכביסות - האם את משתמשת במרכך?
אמא_אום*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי אמא_אום* »

האם את משתמשת במרכך? בכביסות של החיתולים, משתמשת בחומץ במקום מרכך. מנטרל ריחות רעים ומרכך קצת.
ביצה_עלומה*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

התבלו לי חיתולים מסוגים שונים: פריפולד של קושיז, טוטס בוטס (כותנה וגם במבוק), kussaluves וגם מאדר איז. שמרתי אותם בדלי עם מכסה (בלי השרייה) עד לכביסה (מקסימום יומיים-שלושה אחרי השימוש). כיבסתי באגוזי סבון. רוב הבלאי היה באזור בו יש שתן. אגב, התבלו גם חיתולי כיס של רובינא- הבד החיצוני נקרע באזור התפרים. אני לא מצליחה להבין למה הם התבלו. דיברתי עם רובינא ועם חגית (שמייבאת את הפריפולד). רובינא טענה שזה בגלל האגוזים. חגית טענה שזה בגלל שלא השריתי את החיתולים טרום הכביסה. אני שוקלת לעבור לכביסה בנוזל אקולוגי.
אשמח אם תענו על כמה שאלות:
  • איזה סוגי חיתולים יש לכם?
  • איך אתם מטפלים בהם? שומרים בדלי סגור או במקום מאוורר? משרים טרום הכביסה? עם מה משרים? עם מה מכבסים?
  • כמה זמן החיתולים נמצאים בשימוש ומה רמת הבלאי שלהם?
(אצלי רוב החיתולים בשימוש של 8 חודשים בלבד)
יש_לי_אוצר*
הצטרפות: 18 אוקטובר 2008, 22:27
דף אישי: הדף האישי של יש_לי_אוצר*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי יש_לי_אוצר* »

• יש לי טוטס בוטס (כותנה, במבוק, פלקסיטוטס, פלאפל) קושיז, רובינא ועוד כמה לא ידועים.
  • מכבסת בנוזל כביסה אקולוגי non-bio בלי מרכך ב40-50 מעלות (כרגע זה נוזל כביסה של אקובר, אבל זה משתנה בהתאם לחנות בה קניתי)
  • חיתולי פיפי פשוט מחכים בערמת כביסה עד שיגיע תורם (מאווררים) חיתולי קקי אני מנקה את הקקי (עם קצת נייר טואלט) ואז מניחה בשמש עד לכביסה הבאה. בדר"כ יוצא שאני מכבסת אחת ליומיים.
  • בנתיים אני רק חודשיים עם החיתולים (יותר מדויק שעם הקושיז אני חודשיים ועם הטוטס בוטס שבועיים בלבד) והחיתולים רכים ונעימים. אני רק יכולה לקוות שזה ימשיך.
חוצמזה- משיטוטים וחיפושים קראתי בכמה מקומות שאגוזי כביסה פחות מתאימים לכביסת חיתולים ר"פ, שכדאי לתלות את החיתולים בבוקר ולא לתת להם להעביר לילה על החבל ושעדיף לכבס בחומר כביסה non-bio (כתוב על האריזה).

מקווה שעזרתי
ה_עוגיה*
הצטרפות: 15 יוני 2003, 00:44
דף אישי: הדף האישי של ה_עוגיה*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

ביצה, את גורמת לי לחשוב מחדש על האגוזים. עומדים להיגמר לי האגוזים ואני צריכה להחליט אם לקנות עוד או לעבור לשיטה אחרת.
חברה של מיכל שץ מכבסת עם סודה לשתיה. ומיכל אומרת שזה גם תלוי מכונה (ושלה הכי טובה). טוב, זה כבר דיון לדף אחר...
גל_הנה_אמא*
הצטרפות: 28 ספטמבר 2008, 14:48
דף אישי: הדף האישי של גל_הנה_אמא*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי גל_הנה_אמא* »

עוגיה אני הבנתי מרובין שאגוזי כביסה בגלל שהם שומניים לא טובים לבדים סינטטים כמו פליז
ה_עוגיה*
הצטרפות: 15 יוני 2003, 00:44
דף אישי: הדף האישי של ה_עוגיה*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

צריך להעתיק את הדיון למקום אחר (מתעצלת לחפש) אבל הכוונה שלי היא לכביסה בכלל. אין לי בעיה עם החיתולים.
הבגדים שלנו פשוט הופכים להיות בז' בעצמם וכתמים פשוטים לא יורדים (מורכבים אני לא מצפה).
שרה*
הצטרפות: 09 אוגוסט 2002, 21:53

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי שרה* »

לי יש קושיז, כמה מאדר איז (אמנם הם הכי פחות מוצלחים בעיני אבל מצבם מעולה), שני טוטס בוטס מבמבוק, swaddlebees מכותנה אורגנית וunder the nile שגם הם מכותנה אורגנית. רובם היו בשימוש של יותר משנה (חוץ מהטוטס בוטס שהם בשימוש של 5 חודשים בערך)- היום אנחנו גמולים ביום ושמים חיתול רק בלילה ובנסיעה.
את חיתולי הפיפי שמרתי בדלי סגור ללא השריה ואת הקקי שטפתי וגם שמתי באותו הדלי של חיתולי הפיפי ואז כיבסתי עם נוזל הכביסה של אקובר ב60 מעלות.
הקושיז הכי התבלו- הבד נהיה דק יותר, אבל מצבם סביר מאד והם יחזיקו לדעתי לפחות לעוד ילד אחד עם תוספת ספיגה.
האחרים במצב מעולה מבחינת הבד- רק לunder the nile נהרסו הגומיות בירכיים אז הם יושבים פחות צמוד אבל מבחינת הספיגה הם מעולים.
ביצה_עלומה*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

הבגדים שלנו פשוט הופכים להיות בז' בעצמם וכתמים פשוטים לא יורדים (מורכבים אני לא מצפה).
לי יש ניסיון של 8 חודשים בערך עם האגוזים ולא הבחנתי בשינוי מבחינת הבגדים (אבל אין לי הרבה בגדים לבנים).
אפשר להעביר את הדיון בנוגע לכביסה בכלל לדף אגוזי סבון. הדיון על טיפול בחיתולים יישאר פה.
אמא_בגובה_דשא*
הצטרפות: 21 נובמבר 2005, 11:31
דף אישי: הדף האישי של אמא_בגובה_דשא*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי אמא_בגובה_דשא* »

שאלה קצת משונה:

יש לי 30 ומשהו חיתולם של מאזריז שנקנו בשלוש נגלות נפרדות-
לפני כשנתיים וחצי,
לפני כשנה
ולפני כחמישה חודשים.

לאחרונה התחילה אצל חלקם "נשירה"
כלומר, הם מאבדים מהמרקם המגבתי שלהם (אם אני מצליחה להבהיר את עצמי).
יש בבד איזורי "קרחות" שבהם הסיבים של המגבת נשרו ונשארנו עם סתם בד ארוג.

והדבר המוזר-
זה קורה אך ורק לחיתולים בני השנה.
לא לותיקים יותר, ולא לצעירים יותר.

אם זה משמעותי, אז את הסידרה המסויימת הזאת קנינו בחו"ל.
את החיתולים החדשים ביותר קנינו בארץ ואת הותיקים ביותר קנינו יד שניה כך שאני לא יודעת איפה הם נקנו במקור.

(אני מבדילה בוודאות בין הסדרות השונות, ובדקתי את הנושא כמה פעמים-אין שום ספק שזה קורה רק לסידרה האמצעית)

עוד מישהו נתקל בתופעה? שמע עליה?
יודע מה אפשר לעשות נגד?
ביצה_עלומה*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

_לאחרונה התחילה אצל חלקם "נשירה"
כלומר, הם מאבדים מהמרקם המגבתי שלהם (אם אני מצליחה להבהיר את עצמי).
יש בבד איזורי "קרחות" שבהם הסיבים של המגבת נשרו ונשארנו עם סתם בד ארוג._
את מתארת את הבלאי שקרה לחיתולים שלי, חיתולים מסוגים שונים, כולל מאדראיז שנרכשו בארץ לפני כ- 8 חודשים.
איך את מטפלת בהם? שומרת בדלי סגור או במקום מאוורר? משרה טרום הכביסה? עם מה משרה? עם מה מכבסת?
אמא_בגובה_דשא*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

מכבסת בחומרים אקולוגיים, לא משרה ולא כלום, פשוט זורקת למכונה.

המוזר זה שזה קורה רק ל"נגלה" האמצעית, מה שגורם לי לחשוב שאולי מדובר בפס יצור בעייתי.
הדס_אמא_ל3*
הצטרפות: 09 אוקטובר 2008, 16:34

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי הדס_אמא_ל3* »

הי.
האם לדעתכן ניתן לא לכבס חיתולים עם רק פיפי, אלא לתלות אותם ישר לאיוורור?
הריח נעלם, זה יבש ככה שיכול לחזור לספוג, וגם אין כתמים. :-\
או שאולי נישארים ככה חיידקים או משהו כזה? :-/
מישהי יודעת?
אני*
הצטרפות: 04 אוקטובר 2001, 17:25

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי אני* »

חיתולים עם הפיפי של היונקת אני באמת רק תולה
  • נראה לי מצוין
חלוקית_נחל*
הצטרפות: 15 אוגוסט 2007, 08:01
דף אישי: הדף האישי של חלוקית_נחל*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי חלוקית_נחל* »

האם לדעתכן ניתן לא לכבס חיתולים עם רק פיפי, אלא לתלות אותם ישר לאיוורור?
האם את מתכוונת מבלי לשטוף ולהשרות?
חושבת שכדאי לשטוף ולהשרות. אצלנו בקושיז ובחיתול נוסף נוצרו חורים, וחגית אמרה שזה בגלל שלא השרנו בדלי מים, וזו תוצאה של חומציות השתן.
הדס_אמא_ל3*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

תודה.
לא חשבתי על זה ככה. :-]
אז אולי באמת כדאי לשטוף.
רונית*
הצטרפות: 03 מרץ 2002, 22:31

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי רונית* »

אצלנו בקושיז ובחיתול נוסף נוצרו חורים גם אצלי הקושיז החל מתפורר אבל אני כן כיבסתי אחרי כל שימוש

לא מוצאת קשר בין חומציות השתן לחורים. לפי הבנתי אין בשתן של יונקים מלא חומציות
יהלומית*
הצטרפות: 11 דצמבר 2007, 18:15

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי יהלומית* »

ביצה עלומה :
לי היו חיתולים שונים (קושיס,פריפולדס,טוטס בוטס) וכולם נהרסו אחרי 8 חודשים בערך.
ניסיתי כל הזמן לחשוב מה הסיבה ולי נראה שמה שגרם לכך הוא דרך הטיפול בהם.
את החיתולים שמתי בדלי יבש ולא שטפתי אותם מפיפי. לדעתי הפיפי שנשאר מספר ימים פשוט הורס את החיתול. כיבסתי גם בחומר כביסה אקולוגי ואח"כ בחומר כביסה רגיל ואין הבדל.
על האגוזים כלל לא שמעתי.
החיתולים היחידים שנשארו כמו חדשים הם שני חיתולי כיס (הפי הייניס ועוד אחד שאינני זוכרת כרגע את שמו - קניתי בארה"ב).
מעניין אותי אם זה קורה גם לכאלה ששוטפות את החיתול ואח"כ משרות בדלי עם מים.
כל הסיפור הזה מאד אכזב אותי כי לפי כל מה שקראתי הרי שחיתולים חסכוניים בעיקר כי הם נשארים לילד אחד לפחות וברוב המקרים מספרים על העברת החיתולים לילדים הבאים.
אצלי התינוק בן שנה וחודשיים ורוב הזמן ללא חיתול אבל אני חושבת על כך שאם הייתי צריכה להמשיך עם חיתולים הרי שהייתי צריכה לקנות חדשים וזה כבר עניין יקר בהחלט.
אני מבינה שלא רק לי זה קרה ועם הזמן אני מכירה עוד ועוד מקרים כאלה ולכן אני חושבת שאין עדיין ידע מספיק טוב לגבי שימוש בחיתולים האלה, ועדיין איננו יודעים מהי הדרך הטובה ביותר לטפל בהם כדי שלא יהרסו.
חלוקית_נחל*
הצטרפות: 15 אוגוסט 2007, 08:01
דף אישי: הדף האישי של חלוקית_נחל*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי חלוקית_נחל* »

אצלנו בקושיז ובחיתול נוסף נוצרו חורים גם אצלי הקושיז החל מתפורר אבל אני כן כיבסתי אחרי כל שימוש

גם אנחנו כיבסנו אחרי כל שימוש, אבל זה עמד בדלי לא מושרה מספר שעות וזה מקור הבעיה על פי חגית.
יהודית_שפמן*
הצטרפות: 12 יוני 2002, 21:42
דף אישי: הדף האישי של יהודית_שפמן*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי יהודית_שפמן* »

גם אצלי כל הקושיז עם חורים ומתפוררים. הם היו בשימוש 6-8 חודשים בלבד!יש לי חיתולים של חברות אחרות מילדים קודמים שעדין לא התפוררו.
וכן זה מעצבן מאוד. במיוחד שאני שומרת עליהם משרה מכבסת, הבטנה עדין לבנה .
קט_קטית*
הצטרפות: 01 מאי 2007, 10:49
דף אישי: הדף האישי של קט_קטית*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי קט_קטית* »

יש לי חיתולים של חברות אחרות מילדים קודמים שעדין לא התפוררו.
זה מעניין.
כלומר, את מטפלת הרי בכולם באותה הדרך - ורק קושיז הם הבעיתיים.
אולי כדאי להוסיף שורה של התפוררות מהירה בביקורת של החיתולים (בדף המתאים)?
מעניין אותי לדעת אילו חיתולים לא מתפוררים,
איזה מהם אפשר להשיג בארץ,
וגם מה קורה עם הטוטס בוטס, האם הם שורדים יותר?
מיצי_החתולה*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

את החיתולים שמתי בדלי יבש ולא שטפתי אותם מפיפי. גם אני (לא בדלי יבש - ישר למכונה וסוגרת את הדלת שלא יסריח), והחיתולים כבר משמשים תינוקת שניה, ולא נתקלתי בבעיה הזו. ויש לי חיתולים של מבחר חברות.

אמא בגובה דשא, לי זה נשצע כמו פאק בפס הייצור, ובמקומך הייתי פונה לחברה.
מאמא_מאוהבת*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

משתפת מהניסיון שלנו:

אתחיל עם הקצר יותר - יש לנו 2 חיתולי כיס של swaddlebees - מכותנה אורגנית ומהמפ והרפידה מהמפ. בשימוש במעל שנה. מחזיקים מעמד יופי. רואים שהם לא חדשים אבל במצב מצוין.

כל השאר - בסביבות ה- 20 - של טוטס בוטס. בשימוש קרוב לשנה וחצי (אנחנו עדיין באותה המידה :-) וכנראה שלא נצטרך להחליף עד הסוף. אמן :-)). הרוב מבמבוק, חלק מכותנה (רגילה ואורגנית). נקנו בחלקים (הרוב דרך הרשת, או מ-ebay או מאתר אנגלי של חר"פ יד שניה).
יש לי 8 במבוזלים לבנים עם תיקתקים שקניתי יד שניה מאנגליה - הגיעו אלי במצב מעולה. ובמצב כזה הם עד היום! די מדהים :-)
יש לי כמה במבוזלים צבעוניים עם סקוצ'ים - יש בלאי מינורי. בחלקים מסויימים בחיתול השערות של הבד המגבתי נשרו. אבל הם עדיין מתפקדים מצוין ויכולים להמשיך לעוד ילד. הצבע נשאר כמו חדש.
חיתולי כותנה - על חלקם בלאי קטן יותר ועל חלקם קטן פחות (הבלאי הוא בנשירה של השערות של הבד המגבתי). בחלק מהצבעוניים הצבע דהה (אבל ממש בהתחלה ואז נשאר באותו מצב).
פלקסיטוטס - יש לי 2 כאלה מלפני חודשיים בערך - אחד קניתי מ-לובה ב והוא כמו חדש ועוד אחד (במידה קטנה יותר) קניתי ב-ebay ובו כבר יש נשירה מדאיגה של הסיבים בחלק המגבתי...

גם לדעתי ההבדלים בבלאי נובעים מפסי ייצור שונים (חלק יוצרו באנגליה וחלק בטורקיה). ישנם גם הבדלים קלים בגזרות.

את החיתולים המשומשים אני שמה בדלי, בלי השריה ובלי מכסה (את אלה עם קקי אני שוטפת וגם שמה בדלי).
מאמא_מאוהבת*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שכחתי לספר על עוד 2 סוגים (שגם הם בשימוש של קרוב לשנה וחצי, אם כי בתדירות נמוכה יותר מהשאר):
פלאפלס של טוטס בוטס - חוץ מהביטנה מפליז שהאפירה - כמו חדשים.
יש לי גם 2 חיתולים במבוק של bambineo - גם כמו חדשים.
נראה לי שזהו. לפחות עד שאזכר בעוד משהו :-D
יהלומית*
הצטרפות: 11 דצמבר 2007, 18:15

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי יהלומית* »

אצלנו הטוטס בוטס נהרסו ראשונים ויש לי משני פסי יצור, אבל יכול להיות ששני פסי היצור יוצרו באותו מקום (אנגליה או טורקיה).
מאמא_מאוהבת*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

אצלנו הטוטס בוטס נהרסו ראשונים ויש לי משני פסי יצור
יש לי חשד שאלה שנוצרו בטורקיה באיכות פחות טובה...
חגית_שיח*
הצטרפות: 15 מרץ 2008, 21:52

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי חגית_שיח* »

אמהות יקרות
אני קוראת את השירשור האחרון לגבי התבלות חיתולי הבד, השרשור הזה מצטרף אצלי לפניות שונות מלקוחות שלי בעניין התבלות החיתולים, בעיקר לאחר שימוש עם ילד אחד לאורך כשנה. דבר שהטריד אותי, כיבואנית וחלוצה בתחום.
מתוך השירשור נראה לי שה"בעיה" קיימת בסוגי חיתולים שונים ולא עם יצרן מסוים, ובידיעה שהיצרניות של החיתולים נותנות רק 3 חודשי אחריות , נראה לי שהצפיה שלנו כאמהות/ משפחות המשתמשות בחיתולי בד היא ה"בעיה" .
המסקנה שלי היא שחיתולי בד,(לפחות בישראל, עם הרכב המים הנתון) משמשים ילד אחד לאורך תקופת ההחתלה. ואין לצפות שבהכרח הם עמידים גם לילדים נוספים. כדאי אולי לקחת את הנתון הזה בחשבון , ומכך לא להתאכזב, וההפך - לשמוח אם קורה שהחיתולים ממשיכים לשמש ילד נוסף במשפחה.
בכל מקרה - לשמוש בחיתולי בד יתרונות גדולים על השמוש בחיתולי נייר, במשור הבריאותי,בעניין הגמילה המוקדמת, והתרומה הסביבתית.
גם בשמוש לילד אחד,בהחתלה מלאה (ורק במקרים האלו יש ביקורות על השחיקה) ישנו חיסכון כלכלי לעומת ההוצאה בחיתולי הנייר.
יהודית_שפמן*
הצטרפות: 12 יוני 2002, 21:42
דף אישי: הדף האישי של יהודית_שפמן*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי יהודית_שפמן* »

חגית
החיתולים פשוט מתבלים ללא כל קשר למים כי הם פשוט לא בנויים טוב. יש לי חיתולים מחברות שונות שלא התפרקו והגיעו אלי אחרי כמה ידיים ועדיין משמשים אותי.
. וכן אין לי כוונה להשקיע בחיתולים לילד אחד שאז ההוצאה היא כמו חיתולים רגילים. ומעבר לכך זה מרגיז כי כל הבטנה שלמה ולבנה אז לקנות מגישה כזאת חיתולים אני כבר לא קונה. ואולי כדאי שתיידעי את הלקוחות שלך כי החיתולים מתבלים ומשמשים רק ילד אחד מה שלא מצויין ואז נראה אם הן יקנו או לא.
בהצלחה בהמשך.
אמא_אום*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי אמא_אום* »

חיתולי הכיס (FuzzyBunz) שלנו מתחילים להסריח בשבוע האחרון והטיפולים שעד עכשיו היו פותרים את הבעיה - לא עוזרים.
התכתבתי קצת עם המשווקת האמריקאית שממנה קניתי אותם במקור, והיא המליצה עם טיפול שונה קצת. במקום שטיפה אינטנסיבית (שטיפה, סחיטה, שטיפה, סחיטה, וכו' במכונת הכביסה), היא המליצה לקרצף אותם עם סבון כלים (שמפרק שומנים ושאריות כימיקלים למיניהם) ואז לשטוף מס' פעמים במים חמים ככל האפשר.
קראתי הרבה על עניין ה Stripping באתרים אמריקאים ואני תוהה -
  • איפה בעצם מקור הבעיה? בכיסוי או ברפידה?
  • אומרים שבעיית הריח הקשה קיימת רק בבדים שהם לא 100% טבעיים. אם אחליף לרפידת כותנה/ במבוק (יש דבר כזה?), הבעיה תפתר?
  • חלק מהיצרנים (של Bumgenius למשל) ממליצים עם שימוש באקונומיקה פעם בחודש. איך משתמשים בזה בדיוק?
תודה! @}
הדס_אמא_ל3*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

לא יודעת אם זה קשור לדף הזה דווקא, אבל:
למה צריך את כל המילויים, אם בין כה אחרי קצת פיפי מחליפים את החיתול כי הבד שנוגע בגוף רטוב?
מה זה משנה כמה החיתול סופג?
או שאולי אני לא כלכך מבינה את משמעות הספיגה? שהתינוק ישאר רטוב, אבל הבגד שבחוץ לא?
אשמח לקבל תשובות.
הדס
אמא_בגובה_דשא*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

המילויים טובים, למשל, בנסיעות או בלילה כשלא מחליפים לעיתים קרובות כ"כ,
וכן, יש הבדל בין חותיל שסופג היטב שבו הבד שצמוד לגוף רטוב קלות לחיתול שלא סופג היטב שבו הבד ממש ספוג במים.

חוצמיזה בחלק מהחיתולים (עם רפידות פליז וכד') הרטיבות מחלחלת ולא מגיעה לעור של התינוק.
ורד_לב*
הצטרפות: 24 יולי 2002, 23:08
דף אישי: הדף האישי של ורד_לב*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי ורד_לב* »

טוב, לא מוצאת תשובה אז אני שואלת-
קבלנו הפי הייניס (שהם פשוט מעולים!) ודליה כתבה שם שכדאי להשתמש באבקת כביסה של אקובר ולא בנוזלי כביסה.
אנחנו מכבסים בד"כ בנוזל הכביסה של אקובר- מישהי יודעת אם זה נחשב לבסדר, או שעדיף לעבור לאבקה?
מה לא בסדר בנוזל?
מאמא_מאוהבת*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

ודליה כתבה שם שכדאי להשתמש באבקת כביסה של אקובר ולא בנוזלי כביסה.
נראה לי הכי טוב לשאול את דליה, לא? :-)
או אולי לקרוא באתר של החברה.

אנחנו אמנם עם חיתולים אחרים אבל מכבסים עם אבקת כביסה רגילה והחיתולים, טפו טפו טפו, משרתים אותנו נאמנה כשנה וחצי.
ורד_לב*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי ורד_לב* »

ברור ששואלת אותה גם.
רציתי לשמוע מנסיון הבנות בשטח... :-)
ר_ו_ב_י_נ_א*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

יש 2 סוגי נוזל כביסה לאקובר - ביולוגי ולא ביולוגי. הביולוגי לא מתאים לכביסת פליז כי הוא מצפה את הפליז בשמנים שפוגמים ביכולת החלחול שלו. זה נזק הפיך על ידי "stripping" אבל עדיף להמנע ממנו.
אבקת הכביסה היא לא ביולוגית ואני חושבת שזאת הסיבה שהיא יותר מומלצת.
אנחנו מכבסים את חיתולי הפליז באקובר שאנחנו קונים בקואופרטיב (בטח גם את, ורד) פעם אחת בדקתי שזה אכן הלא-ביולוגי, אבל מאז לא בדקתי ובינתיים לא נרשם כל נזק לפליז אז אני מניחה שזה בסדר....
ורד_לב*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי ורד_לב* »

או, רובין, חיכיתי לתשובה שלך :-)
יש לי את נוזל הכביסה הרגיל של אקובר, איפה רואים אם הוא ביולוגי או לא?
טוב, נראה לי שהבנתי את הרמז...נעבור לאבקה... טוב שיש מחר קואופ...
ר_ו_ב_י_נ_א*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

על המיכל מאחורה כתוב nonbio. ראיתי בפעם האחרונה שהקואופ התחיל להחזיק גם אבקה.
יש_לי_אוצר*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

הנוזל של אקובר הוא גם non bio - כתוב על החלק האחורי של המיכל ( ממש בשורה הראשונה של המלל)
ורד_לב*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי ורד_לב* »

תודה לבעלת האוצר, עוד לא בדקתי...
אז זה אומר שזה גם בסדר, נכון?
יש_לי_אוצר*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

כן, כל עוד זה non-bio אפשר להשתמש.
ורד_לב*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי ורד_לב* »

אז זהו שדליה כתבה לי (ואני מצטטת):
לצערי השמנים שנמצאים בנוזלי פוגע בפליז. אני לא יכולה לתת לך אחריות על החיתול עם תשתמשי בו
יניב*
הצטרפות: 17 ספטמבר 2004, 11:05

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי יניב* »

יש לי שאלה...
הבת שלי משתמשת בחיתולים רב פעמיים מסוג הפי הייניז. בחצי השנה הראשונה הכל היה בסדר, אבל לקראת גיל שנה החיתולים לא מצליחים להתמודד עם כמויות הפיפי שלה והם נוזלים מהר מאוד. חשוב להדגיש שעברתי לחיתולים גדולים יותר (וחדשים), אבל זה לא פותר את העניין.
למישהו יש עצה?
תודה
יניב
ביצה_עלומה*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

אני מחפשת מידע על כביסת חיתולים ר"פ עם Eco WashBall-כדור כביסה אקולוגי ירוק- תחליף לאבקת כביסה ומרכך כביסה
http://www.flipper.co.il/52915/EcoBall- ... אבקת-כביסה
למישהו יש מידע/ ניסיון?
תודה מראש
אביטל_אב*
הצטרפות: 03 מאי 2009, 15:38

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי אביטל_אב* »

האם מישהו מוכן להסביר באילו חומרים ניתן לכבס חיתול סינתטי וליינרים מפליז? יש לי חומר של earth friendly וגם אגוזי כביסה. לא מבינה מה ההבדלים בין סוגי החומרים ומה עושה מה לחיתול שלי (BG). כמו כן לאחרונה הופיעה תפרחת על הטוסיק (עניין של יומיים, אני חושבת שזה קשור לקקי ולא לבעיה שצצה בחיתול), אבל בכל זאת, אם למישהו יש ניסיון בעניין אשמח לתגובה.
אביטל_אב*
הצטרפות: 03 מאי 2009, 15:38

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי אביטל_אב* »

רציתי להמליץ על מתז כשוטף קקי. זה חוסך המון זמן, אנרגיה ומים. כמה שפריצים והכל יורד לאסלה. אין לי מושג איך מתקינים כזה, במקרה במקרה אני גרה בדירה שכבר היה כזה מוכן, שיוצא מהקיר. רצוי שמישהו יסביר כאן איך לעשות את החיבור של מתז למיכל ההדחה.
יש_לי_אוצר*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

בכל טמבוריה/אייס וכו' אפשר לקנות מתז כזה שמתחבר לאסלה. הם גם יכולים להסביר לך איך להתקין (לא אמור להיות מורכב)
אף_חצוף*
הצטרפות: 12 מרץ 2005, 21:08
דף אישי: הדף האישי של אף_חצוף*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי אף_חצוף* »

שאלות כביסה, לא זוכרת כלום.
  1. מותר לכבס חיתולי כותנה וסינטטתיים ביחד? יש סיבה שלא?
  2. אפשר לכבס חיתולים בתינוקלין? אם לא, יש אבקת כביסה לא אקולוגית מומלצת, או שזה לא משנה?
  3. מה סדר הכביסה? נראה לי שבעבר הייתי עושה שטיפה, כביסה ארוכה על 60, ועוד שטיפה בסוף. שמתי כמות קטנה של אבקת כביסה כדי שלא יצטבר על חיתולי הכיס. (אני לא משרה חיתולים)
זהו בינתיים, תודה.
ר_ו_ב_י_נ_א*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

1- אין סיבה לא לכבס חיתולי כותנה וסינטטים ביחד, אפשר גם לכבס חיתולים עם יתר כביסת הבית.
2- אפשר לכבס בכל אבקת כביסה קונבנציונלית - כל עוד היא לא מכילה מרככים או מלבינים. אבקה אקולוגית הכי מומלצת - אקובר. אפשר גם בנוזל כביסה של אקובר אבל הוא כן משאיר מידה מסויימת של שארית על החיתול, כך שידרש "סטריפינג" פעמיים שלוש בשנה.
3- סדר הכביסה - יש הרבה שיטות שונות - מה שאני עושה: חיתולי פיפי מחכים בדלי סגור, בלי מים. עד לכביסה. חיתולי קקי - שוטפת במים קרים, סוחטת ותולה בשמש עד לכביסה. אם אין לך מקום לתלות את החיתולים המלוכלכים, פשר לדלג על השלב הזה ופשוט לסחוט ולצרף לחיתולים האחרים בדלי, אבל בדרך הזאת, כתמי הקקי יורדים בשמש עוד לפני הכביסה.
כביסה - אני מכבסת עם יתר הכביסה של הבית ב40 מעלות, תכנית סטנדרטית - משתמשת בכמות קטנה מהמומלץ של אבקת כביסה וזה לגמרי מספיק.
בהצלחה
@}
dam_cho*
הצטרפות: 17 אוגוסט 2009, 11:04

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי dam_cho* »

סליחה שאני ראש אגוז,
האם זה אומר שאפשר להשתמש באבקה של אקו עם חיתולי הפליז?
מה זה striping?
ר_ו_ב_י_נ_א*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

אבקה של אקובר אפשר עם חיתולי פליז.
סטריפינג זה תהליך כביסה שמיועד להסיר שאריות של סבון כביסה או שמנים שמצטברים על הבד - יודעים שהגיע הזמן לעשות סטריפינג באחד מהמצבים האלו - א) החיתולים מתחילים להסריח אחרי פיפי אחד (יש האומרים שהניחוח מזכיר ריח של טונה :-/)
ב) החיתולים מתחילים לדלוף או לא סופגים טוב.

התהליך באופן מאד כללי הוא - שטיפה של החיתולים מספר פעמים במים חמים (לפי מגבלות החיתול, עפ הוראות היצרן) , בלי חומרי כביסה בכלל, עד שלא יוצא יותר קצף במי הכביסה.

את חיתולי הפליז - אפשר לפני התהליך הזה לשפשף על הפליז מעט סבון כלים (קונבנציונלי, לא אקולוגי), להשרות במים חמים (לא רותחים), לשטוף ואז לכבס כפי שתיארתי בפסקה הקודמת.

שווה גם לבדוק שמכונת הכביסה נקיה משאריות אבקה, ומדי פעם לעשות טיפול להסרת אבנית.
קרוטונית_מהמרק_הגדול*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 19:10

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי קרוטונית_מהמרק_הגדול* »

אפשר גם בנוזל כביסה של אקובר אבל הוא כן משאיר מידה מסויימת של שארית על החיתול
את יכולה לפרט? האם נוזל כביסה מצטבר על הבד יותר מאשר אבקה? (שואלת לאו דווקא לגבי חיתולים אלא בגדים בכלל).
ר_ו_ב_י_נ_א*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

המידע הזה מבוסס גם על המלצות של יצרני חיתולים אחרים בעולם, וגם על הנסיון שלנו - רוב החברות לא ממליצות על הנוזל של אקובר - אנחנו השתמשנו בכל זאת תקופה ארוכה מכיוון שהוא יותר זול ויותר זמין לנו (קונים בקואופרטיב האורגני) אבל באמת אחרי כשנה של שימוש החיתולים התחילו להסריח והספיגה היתה פחות טובה) סטריפינג קל תיקן את המצב, ובסופו של דבר עברנו לאבקה, שהסתברה כהרבה יותר טובה ויעילה, גם בכביסה הרגילה וגם בחיתולים.
נוזלי הכביסה האחרים שאנחנו מכירים (אקופרנד, טיידי וכו) מכילים שמנים צמחיים ולכן מראש לא ניסינו אותם, כי הם באופן ברור לא מתאימים לחיתולים.
לה_לי*
הצטרפות: 25 פברואר 2007, 13:53

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי לה_לי* »

אני מכבסת את החיתולים עם כדורי כביסה, יוצאים מעולה. אומנם יש לי ניסיון של רק כמה חודשים עם החיתולים,אבל,הניקוי מוכיח את עצמו.הם יוצאים נקיים (חיתולי קקי שוטפת ומניחה בשמש לפני הכביסה) ורכים יחסית.
קרוטונית_מהמרק_הגדול*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 19:10

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי קרוטונית_מהמרק_הגדול* »

תודה :-) אני משתמשת בנוזל כבר הרבה זמן, אולי הגיע הזמן להחליף..
פרח_נבט_החיטה*
הצטרפות: 19 פברואר 2010, 12:04
דף אישי: הדף האישי של פרח_נבט_החיטה*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי פרח_נבט_החיטה* »

מישהו יודע אם בטוח להשתמש במלבין כביסה אקולוגי כמו של ecofriend?
חגית_שיח*
הצטרפות: 15 מרץ 2008, 21:52

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי חגית_שיח* »

מלביני כביסה באופן כללי אינם טובים לחיתולים ר"פ בשימוש קבוע..
מנסיוננו- ניתן להשתמש מידי פעם.
ג'וי_יה*
הצטרפות: 04 ינואר 2009, 10:41
דף אישי: הדף האישי של ג'וי_יה*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי ג'וי_יה* »

אוקיי עשיתי סטריפינג לכל המילויים. עכשיו שאלה בבקשה:
האם שימוש בנוזל כלים,רגיל, פוגם בחיתולים?
מה אתן ממליצות?
ר_ו_ב_י_נ_א*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

כמות קטנה של נוזל כלים רגיל, לא יפגום בחיתולים.
נוזלי כביסה אקולוגים מכילים שמנים , ולכן אין טעם להשתמש בהם.
אפשר גם לוותר על השלב הזה ולהסתפק בניקוי מכונת הכביסה ושטיפה יסודית מאד של החיתולים.
ג'וי_יה*
הצטרפות: 04 ינואר 2009, 10:41
דף אישי: הדף האישי של ג'וי_יה*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי ג'וי_יה* »

תודה.
אז לא הרסתי את החיתולים...
נווה_מדבר*
הצטרפות: 29 יוני 2005, 21:19
דף אישי: הדף האישי של נווה_מדבר*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי נווה_מדבר* »

שאלה בנוגע למגבונים ונייר אורז: קראתי למעלה שאפשר לכבס את המגבונים ולהשתמש בהם כתחליף לנייר האורז.
אבל - אם הבנתי נכון - הרעיון של נייר האורז הוא לזרוק אותו לאסלה.
ואת המגבונים הרי לא אמורים לזרוק לאסלה?
אז איך זה עובד?
שליחת תגובה

חזור אל “חיתולים רב פעמיים”