טיפולי שיניים בתינוקות

אנונימי

טיפולי שיניים בתינוקות

שליחה על ידי אנונימי »

|תינוק| |תינוק| |תינוק| |תינוק| |תינוק| |תינוק| |תינוק|

ראו גם בקיעת השיניים

בדף הזה תוכלו לשאול על
|*|טיפולי שיניים לתינוקות
|*| Baby Clinic
|*| הנקה ושיניים
ועוד...

הנקה ובריאות שיניים (מתוך אתר ללל)
כיצד שומרים על ילדים יונקים נטולי עששת וכיצד מנקים להם את השיניים
מאמר באנגלית על list]סימפומים של בקיעה uids[/po]=12515056&dopt=Abstract
שאלות בנושא הנקה ועששת

מאמרים בנושא הנקה ואפידמיולויה של עששת :

list]Patterns of breast and bottle feeding and their association with dental caries in 1- to 4-year-old South African children. 2. A case control study of children with nursing caries. uids[/po]=8193983&dopt=Abstract
list]At-will breast feeding and dental caries: four case reports. uids[/po]=325035&dopt=Abstract
list]Prolonged nursing habit: a profile of patients and their families. uids[/po]=6928858&dopt=Abstract
מאמרים לא חד משמעיים :
list]Prolonged demand breast-feeding and nursing caries. uids[/po]=9438571&dopt=Abstract
מאמרים סותרים:
list]Breast feeding, bottle feeding and dental caries in Kuwait, a country with low-fluoride levels in the water supply. uids[/po]=7697564&dopt=Abstract
Investigation of the role of human breast milk in caries development.

Erickson PR, Mazhari E.

Division of Pediatric Dentistry, University of Minnesota, USA.

PURPOSE: The objective of this study was to determine the caries-related risk associated with human breast milk (HBM). METHODS: First, the plaque pH of 18 children (12-24 months) was monitored before and after a five-minute feeding with HBM to determine the pH drop and minimum pH obtained. Second, Streptococcus sobrinus 6715 was cultured for 3 hr in HBM, and the increase in the number of colony forming units (cfus) and the culture pH was measured. Third, HBM was incubated for 24 hr with powdered enamel to determine the solubility of mineral in the absence of bacteria. Fourth, HBM was mixed with acid to determine the buffering capabilities. Finally, enamel windows were created on extracted premolar crowns (N = 33) that were colonized with Mutans Streptococci and incubated with HBM. Caries was assessed visually and radiographically for 12 weeks. RESULTS: One- and two-way ANOVAs of these five assays demonstrated that HBM did not cause a significant drop in plaque pH when compared to rinsing with water; HBM supported moderate bacterial growth; calcium and phosphate were actually deposited onto enamel powder after incubation with HBM; the buffer capacity of HBM was very poor; and HBM alone did not cause enamel decalcification even after 12 weeks exposure. However, when supplemented with 10% sucrose, HBM caused dentinal caries in 3.2 weeks. CONCLUSION: It is concluded that human breast milk is not cariogenic.
יעל_כ*
הצטרפות: 29 אפריל 2003, 14:43

טיפולי שיניים בתינוקות

שליחה על ידי יעל_כ* »

ללל - הנקה ועששת
לסיכום -
  • חלב אם יותר קריוגני (מעודד עששת) כי יש בו יותר לקטוז
הנקה לא גורמת לעששת*. העששת תגיע רק כאשר יהיו שיניים והילד לא יצחצח לפני השינה (כמו במבוגרים).
  • כבר מבקיעת השן הראשונה צריך לנקות את השן ולתת לילד לשחק עם מברשת שיניים בערב לפני השינה כמה דקות
יונת_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 02:23
דף אישי: הדף האישי של יונת_שרון*

טיפולי שיניים בתינוקות

שליחה על ידי יונת_שרון* »

יותר קריוגני מפורמולה?
איתי_שרון*
הצטרפות: 27 אוגוסט 2001, 00:51
דף אישי: הדף האישי של איתי_שרון*

טיפולי שיניים בתינוקות

שליחה על ידי איתי_שרון* »

ומה עושים אם התינוק יונק גם בלילה? האם המשמעות היא שמבחינת השיניים עדיף איכשהו (לא ברור לי איך...) לנסות ולהמנע מהנקת לילה?

>איתי מתעצל לחפש את התשובה באתרים שלונקו ומקווה שמישהו שכבר קרא ייתן אותה...<
עדי_יותם*
הצטרפות: 07 אוקטובר 2001, 22:47
דף אישי: הדף האישי של עדי_יותם*

טיפולי שיניים בתינוקות

שליחה על ידי עדי_יותם* »

ממה שאני זוכרת, ואין לי זמן לחפש את הרפרנס, אז ככה:
בחלב אם יש חומרים חיים אנטיבקטריאליים (הורגים חידקים). ככה שעקרונית, עם ילדים שאין להם נטייה תורשתית לעששת בקבוק, אין בעיה עם הנקות לילה.
אבל מרגע שמתחילים לאכול מזון מוצק ויש שיניים, חשוב מאוד לצחצח שיניים לפני השינה, כי שאריות מזון ששוחות בחלב אם, אחרי כמה שעות יתחילו לגדל חידקים בכיף.
למעשה הניסוח "שוחות בחלב אם" עושה עוול להנקה, ונכון רק כשמדובר בחלב אם מבקבוק. כשיונקים, החלב ניתז עמוק בחלל הפה, וזורם רק כשהתינוק יונק; להבדיל מבקבוק, שיטפטף בין כה ובין כה וייצור בריכות שחייה קטנטנות כאלה...
בקיצור, אם אין בעיה תורשתית, המשיכו לינוק בכיף בלילה. ואם יש כזאת, גם זה פתיר, כנראה. פרטים בפרק שעוסק בהנקה ועששת בספר המצוין Mothering Your Nursing Toddler שיצא במהדורה מחודשת לפני כמה שנים.
יעל_כ*

טיפולי שיניים בתינוקות

שליחה על ידי יעל_כ* »

@} חלב אם מכיל פי שנים יותר לקטוז מאשר חלב פרה. ל- 5% מהילדים ששותים חלב אם ad libitum (ללא הגבלה) יש עששת בקבוק (Early childhood carries), שזה פי 5 מבילדים ששותים מבקבוק. הטיפול הוא בדרך כלל עקירת השיניים הקדמיות בהרדמה כללית!!! פתרונות : אם הילד הולך לישון אחרי ההנקה לצחצח לו שיניים (יש מברשת מיוחדת לינוקות). בהנקה לילית נראה לי שאפשר לוותר (ואז לצחצח בבוקר). בחלב אם יש באמת חומרים שמעכבים הצמדות חיידקים למשטח השן (Lactoferrin למשל). מכל הבחינות (אני מאמינה שגם מבחינת התפתחות השיניים) עדיף להניק, ופשוט להקפיד על ההגיינה האוראלית של הילד (וגם שלכם כי עששת היא מחלה מדבקת!!).
@} בתינוקות שמקבלים מזון מבקבוק - אסור לתת לילד לישון עם בקבוק, ולהשתדל לתת לו מים ולא משקאות ממותקים ומוגזיםבבקבוקים (אם הוא חייב בקבוק כדי לישון). משקאות מתוקים עדיף לתת בכוס עם פיה. לא להסתובב עם הבקבוק בין הארוחות.
@} בשני המקרים ממליצים לקחת את הילד לבדיקה בגיל שנה. בגיל 10 חודשים, אפשר לתת לילדים לשחק עם מברשת שיניים קטנה (לוודא שהם לועסים את הסיבים ולא את הפלסטיק הקשיח).
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

טיפולי שיניים בתינוקות

שליחה על ידי בשמת_א* »

יעל, מראה מקום למחקר משכנע, בבקשה.
"עששת הבקבוק" נקראת כך כי היא באה מבקבוק.
בחלב אם יש חומרים שמגינים מפני עששת.
בתורשה ובאמהות עם חיידקים אלימים בפה אני מניחה שכל התינוקות מקבלים שווה, בלי קשר לסוג התזונה (אותו אחוז מכלל ההורים).
יעל_כ*

טיפולי שיניים בתינוקות

שליחה על ידי יעל_כ* »

מאמרים בנושא הנקה ואפידמיולויה של עששת :

list]Patterns of breast and bottle feeding and their association with dental caries in 1- to 4-year-old South African children. 2. A case control study of children with nursing caries. uids[/po]=8193983&dopt=Abstract
list]At-will breast feeding and dental caries: four case reports. uids[/po]=325035&dopt=Abstract
list]Prolonged nursing habit: a profile of patients and their families. uids[/po]=6928858&dopt=Abstract
מאמרים לא חד משמעיים :
list]Prolonged demand breast-feeding and nursing caries. uids[/po]=9438571&dopt=Abstract
מאמרים סותרים:
list]Breast feeding, bottle feeding and dental caries in Kuwait, a country with low-fluoride levels in the water supply. uids[/po]=7697564&dopt=Abstract

לא מצאתי שום דבר בעברית (מלבד המחברת שלי...).
סתם עניין של סמנטיקה - כבר לא קוראים לעששת הבקבוק "עששת הבקבוק" אלא "עששת דוהרת" "Rampant caries" "Early Childhood caries" f וכו'. אני משתמשת במונח ה"קלוקל" בגלל דעתי האישית בנושא.
כפי שכבר כתבתי, בחלב אם ישנו לקטופרין אשר מאט הצמדות חידקים ובכך עוזר למנוע עששת
The Transfer of Immunity from Mother to Child
יעל_כ*

טיפולי שיניים בתינוקות

שליחה על ידי יעל_כ* »

בשמת - קראתי שב את מה שכתבת. יכול להיות שלא הבנת אותי נכון - כפי שאני מבינה את טבע הדברים, מה שגורם לעששת אינו חלב האם אלא חוסר הקפדה על הגיינה אוראלית. אז מה אם יש לקטופרין בחלב אם? יש חגורות בטיחות גם במכוניות ועדיין יש תאונות כי אנשים נוסעים כמו מטורפים. בחלב אם יש פוטנציאל לגרום לעששת, ולכן מי שמניקה צריכה להיות מודעת לכך ולהקפיד על ההגיינה האוראלית של הילדים שלה.
איתי_שרון*
הצטרפות: 27 אוגוסט 2001, 00:51
דף אישי: הדף האישי של איתי_שרון*

טיפולי שיניים בתינוקות

שליחה על ידי איתי_שרון* »

איך גורמים לילד לצחצח שיניים ברוח טובה? אצלנו אור משחק עם המברשת ולועס אותה מתוך עניין כמו שהוא לועס כל דבר אחר (הוא בן 9 חודשים ויש לו שתי שיניים תחתונות) אבל אני לא בטוח שאצליח לצחצח לו שיניים ממש (אולי שני וישים מהירים לפני שהוא יתעצבן...).
רעיונות?
יעל - תודה על כל המידע!
אני מקווה שבכל מה שקשור לשיניים אור קיבל את הגנים הטובים של מעין ולא שלי, אבל אי אפשר לסמוך על זה כמובן... אז כדאי להתכונן כבר מעכשיו!
יעל_כ*

טיפולי שיניים בתינוקות

שליחה על ידי יעל_כ* »

קראתי את הנקה ועששת ויש כמה דברים שאני רוצה לחזק :
הנקה לא גורמת* לעששת (ומאד חשוב להבין את זה). עששת היא מחלה זיהומית שמשלבת מזון (סוכרים, שמצויים בכל מזון שהתינוק יקבל), חיידקים (שעוברים מאדם לאדם), והמאחסן (שזה השיניים שלנו שמושפעות מגוורמים גנטים וסביבתיים כגון תזונה, צחצוח, טיפולי שיניים, וכו')
עדי_יותם*

טיפולי שיניים בתינוקות

שליחה על ידי עדי_יותם* »

חלב אם יותר קריוגני (מעודד עששת) כי יש בו יותר לקטוז
יעל, מתוך המאמר האחרון (אני חושבת) באתר ללל בנושא הנקה ועששת עולה ההפך:

"Researchers also concluded that human milk is not cariogenic (does not cause cavities) unless another source of carbohydrates is available for bacteria to feed on. Most artificial baby milk formulas tested were cariogenic (Erickson 1999)."

וגם:

"· "Cariogenic bacteria may not be able to utilize lactose as an energy source as readily as sucrose" (Rugg-Gunn 1985)."

המאמר מומלץ בחום לכל מי שיש לו יונק בבית... לא נורא ארוך, ובאנגלית פשוטה יחסית. נקודת מפתח שהוא מעלה היא הבעייתיות שברוב המחקרים שנעשו בנושא, מבחינת ההגדרות ומבחינת מספר נבדקים.
יעל_כ*

טיפולי שיניים בתינוקות

שליחה על ידי יעל_כ* »

כפי שציינתי - יש מאמרים סותרים בנושא.
מסעדה
המאמר הראשון שהבאת בודק את הנתונים In Vitro, ולאותו חוקר יש מאמר שהוא בודק בפיות של מבוגרים. הנתונים משני המאמרים האלו אינם אינדיקטיבים בכלל. כפי שהרבה (וגם את) כותבים - אין מאמרים טובים* בנושא (אולי אני אכתוב אחד) והדבר מעולם לא נבדק באופן מסודר (משהי כאן היתה מוכנה שיבדקו את pH הרוק של הילד אחרי הנקה ? אני לא. אולי כן. תנו לי לחשוב על זה קצת). מה שחשוב לדעת הוא שיש עששת בילדים. גם בילדים יונקים ואנוחנו כהורים אחראיים צריכים להקפיד על ההגיינה של הילדים שלנו וזה כולל את ההגיינה האוראלית שלהם.
  • באתר של LLL, כתוב משהו שבעיני הוא לא הגיוני ואני אכתוב להם על כך. בלילה יש ירידה בהפרשת הרוק, ולכן אם יונקים ונשאר חלב על השיניים - הרוק לא ישטוף אותו היטב ועולה הסיכוי לעששת.
  • תמציט דברי : בנושא השיניים דרושה כאן אחריות של ההורים (שניהם). אין הצדקה לא להניק בלילה אבל יש חובה שלנו כאמהות לחסוך מהילדים שלנו סבל בעתיד, ולדאוג להגיינה שלהם גם אחרי הנקות לילה.
  • ואני לא מאחלת לאף אחת כאן להגיע למצב בו היא רואה השיניים הקדמיות הלבנות והחמודות שלהם מגיעות למצב של רקבון
תמונה
ש_צברי*
הצטרפות: 15 ינואר 2003, 12:01
דף אישי: הדף האישי של ש_צברי*

טיפולי שיניים בתינוקות

שליחה על ידי ש_צברי* »

אני זוכרת שקראתי כי חלב אם מכיל גם פלואור. האם זה נכון?
עידית*
הצטרפות: 16 פברואר 2003, 21:20

טיפולי שיניים בתינוקות

שליחה על ידי עידית* »

שאלה הקשורה לבקיעת שיניים:
תינוקת בת 8 חודשים יש כבר 2 שיניים תחתונות ובימים אלו בוקעות השיניים העליונות(כבר רואים אחת).
בלילה וביום שקדם לו מאוד סבלה מהתופעות הרגילות שפשוף החניכיים רוק ובכי שהפך בכל פעם לצרחות ממש חזקות. בלילה ישנה ממש גרוע, ינקה המון ובכתה בין לבין כאשר היא מושכת את האוזניים והייתה ממש עצבנית.
אני יודעת שאין לה דלקת באוזניים וגם אין נזלת המשיכה החזקה מהלסת כנראה, הגורם, מה אפשר לעשות?
יעל_כ*

טיפולי שיניים בתינוקות

שליחה על ידי יעל_כ* »

פלואוריד בחלב אם
חלב אם מכיל פלואור שמגיע מהמזון ומהמים (אלא אם כן שותים מים מינרלים). הפלואור חשוב להתפתחות השיניים והעצמות. אני אישית לא נותנת תוספי פלואור, אבל בילדים עם נטיה לעששת, היפומינרליזציה (בעיה בהסתיידות השיניים) ומקרים אחרים ממליצים לתת להם תוספי פלואור. במספר מקומות בארץ מי הברז מופלרים (אפשר לברר בעיריה או במועצה המקומית) בגלל חוק שיצא לפני כמה שנים.
סימפטומים של בקיעת שיניים
  1. נפיחות חניכיים
  2. ריור
  3. עצבנות
  4. דלקת חניכיים
  5. חוסר מנוחה
  6. בעיות שינה
  7. חום
  8. שלשולים (לא חד משמעי בספרות)
  9. כאבי אזניים (ככאב מוקרן, לא חד משמעי בספרות)
טיפול
קודם כל צריך לשמוח שהשניים בוקעות (לבנות ומתוקות). צריך לשלול במקרה של חום, כאבי אזניים ושלשולים שלא מדובר בבעיה אחרת. אם אתם בטוחים שמדובר בבקיעה יש נשכנים (שקונים בכל חנות לדברי תינוקות) שאפשר לקרר אותם והם עוזרים בהקלה על הסימפטומים. אולי ל צפריר שפרון יש רעיון איך מקלים בעזרת פרחי באך. תספרי לי מה עבד אצלך. [אם אמהות יכולות להוסיף מניסיונן זה יהיה מבורך]
ורד_לב*
הצטרפות: 24 יולי 2002, 23:08
דף אישי: הדף האישי של ורד_לב*

טיפולי שיניים בתינוקות

שליחה על ידי ורד_לב* »

יעל, תהיתי לגבי מברשות שיניים ותינוקות.
יש לאומני מברשת שיניים והיא לא ממש מתלהבת מזה שאני אצחצח לה, אבל בימים האחרונים היא אוהבת לתפוס את המברשות שלי או של דודו ופשוט למצוץ אותן. ראיתי שכתבת על זה איפושהו, אז תהיתי מה זה נותן.
אולי זה פשוט מגביר את ייצור הרוק בפה ואז יש יותר עבודת ניקוי בתוך הפה?
האם זה "בריא" לתת לה באמת להתעסק עם המברשות שלנו? יש לנו חורים ועניינים בשיניים, אמנם לא דברים פעילים כרגע (עד כמה שאני יודעת).
יעל_כ*

טיפולי שיניים בתינוקות

שליחה על ידי יעל_כ* »

הי ורד.
מכיוון שעששת ומחלות חניכיים הן מחלות זיהומיות מדבקות [אם היה לכם עששת קיימים לכם הזנים ה"אלימים" בפה], ממש לא כדאי שהיא תשתמש במברשות שלכם. חוצמיזה, במבוגרים הסיבים יותר קשים והיא יכולה לפצוע את עצמה. בת כמה היא? אולי תקחי אותה לסופר-פארם (אם היא בגיל המתאים) שהיא תבחר לעצמה מברשת מיוחדת משלה (ברמת של Soft). צריך גם לדאוג לזה שהיא לא תכניס את הפלסטיק לעין או תפצע, לכן את צריכה להיות איתה בזמן שהיא מצחצחת. את כל הצד הפסיכולוגיסטי אני לא מכירה כל כך מקרוב, כי לאורי עדיין אין שיניים, אבל בטח משהי מהאמהות יכולה לספר איך היא עשתה את זה...
אש''א*
הצטרפות: 22 אפריל 2003, 14:07

טיפולי שיניים בתינוקות

שליחה על ידי אש''א* »

ורד
ניתן לקנות מברשת לתנוקות שהוא כמו כפפה אבל רר לאצבע ובסופה המברשת.
יותר יעיל
אביב_חדש*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 09:53
דף אישי: הדף האישי של אביב_חדש*

טיפולי שיניים בתינוקות

שליחה על ידי אביב_חדש* »

אצל הילדים שלי חיקוי היתה השיטה הטובה ביותר ללמד להתרגל למברשת. קנינו להם אחת משלהם והם התעסקו איתה בזמן שאנחנו התעסקנו עם שלנו. אצל הילד השני החיקוי היה ממש מידי, מהראשון.
ורד_לב*
הצטרפות: 24 יולי 2002, 23:08
דף אישי: הדף האישי של ורד_לב*

טיפולי שיניים בתינוקות

שליחה על ידי ורד_לב* »

אצלינו לא עובדת מברשת השיניים של התינוקות. היא רוצה כמו שלנו, ואני לא יכולה להאשים אותה!
ננסה עם מברשת מיוחדת בשבילה |מתנה|
אביב_חדש*

טיפולי שיניים בתינוקות

שליחה על ידי אביב_חדש* »

תעברו אתם למברשת של תינוקות לתקופה. הן יעילות מכיוון שהן מגיעות לכל מקום בפה.
חגית_ל*
הצטרפות: 05 אוקטובר 2001, 17:35
דף אישי: הדף האישי של חגית_ל*

טיפולי שיניים בתינוקות

שליחה על ידי חגית_ל* »

הבת שלי היתה מחוברת לציצי 4.5 שנים ובעיקר בלילה ולצחצח שיניים לא הכירה ולא ידענו שצריך בגיל קטן לנקות לה וטפו,טפו,טפו - בינתיים הכל בסדר.
יעל_כ*

טיפולי שיניים בתינוקות

שליחה על ידי יעל_כ* »

חגית ל - מי אמר שאין מזל בחיים? אין לזה גם קשר להנקה - היא הלא בטח אכלה דברים אחרים במשך היום.
אישה_אחת*
הצטרפות: 05 דצמבר 2002, 18:17

טיפולי שיניים בתינוקות

שליחה על ידי אישה_אחת* »

הבן שלי בן 7 חודשים, כשאנחנו מצחצחים שיניים הוא יושב עלנו עם מברשת קטנה ביד (כתוב עליה מגיל שנתיים) והוא מנסה לחקות אותנו ומשפשף קצת את שתי השיניים היחידות שיש לו עם המברשת. האים זה מספיק? או שאני ממש צריכה להקפיד לצחצח?
יעל_כ*

טיפולי שיניים בתינוקות

שליחה על ידי יעל_כ* »

עד גיל 8 ההורים "אחראיים" על הצחצוח. כל עוד אי יכולת מנואלית מספיק טובה את צריכה ממש לצחצח בשבילו. הבעיה היא באיזור בגבול בין החניכיים לשיניים, ששם צריך לצחצח...
אביב_חדש*

טיפולי שיניים בתינוקות

שליחה על ידי אביב_חדש* »

עד גיל 8 ההורים "אחראיים" על הצחצוח
אחראיים להזכיר או לצחצח ממש?
אגם ומור מצחצחים ממש טוב לידי. אצל מור זה ממש תחביב ויש לו תיאוריות לגבי החיידקים בתוך הפה שלו.
אז להתחיל לצחצח בעצמי?
(לפעמים אני מצחצחת-מראה במקומות שהוא שכח).
עדי_יותם*

טיפולי שיניים בתינוקות

שליחה על ידי עדי_יותם* »

יש טיפות כאלה שצובעות את הפלאק שנשאר אחרי הצחצוח, להשיג בבתי מרקחת. הופתעתי לגלות כמה גרוע אני עצמי מצחצחת. ואצל הבכורה דווקא נשארו הרבה פחות סימנים. מסקנה: יש הורים שצריכים שהילדים יצחצחו להם!
יעל_כ*

טיפולי שיניים בתינוקות

שליחה על ידי יעל_כ* »

לפעמים אני מצחצחת-מראה במקומות שהוא שכח
זה בדיוק מה שאת צריה לעשות. איך שהאמהות באה באופן טבעי ...
יש טיפות כאלה שצובעות את הפלאק שנשאר אחרי הצחצוח
אריתרוזין. זו אחת משיטות המחשה שממש מצליחה לי עם ילדים קטנטנים . הם פשוט מבינים מעולה
תבשיל_קדרה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2001, 08:15
דף אישי: הדף האישי של תבשיל_קדרה*

טיפולי שיניים בתינוקות

שליחה על ידי תבשיל_קדרה* »

יש טיפות כאלה שצובעות את הפלאק שנשאר אחרי הצחצוח
טראומה. אחת מיני רבות עם רופאי שיניים.
במשך כמה חודשים, רופאה שלי איימה "אם תמשיכי לצחצח ככה, אני אצבע לך את השיניים בחומר אדום". כשהגיע היום הנורא, עם הבכי על החומר המפחיד ששמו לי בפה (חודשים איימו עלי! שאני לא אחשוב שזה סוף העולם?), למי בכלל היה חשק להקשיב להסברים על צביעה, חידקים, פלאק, ואיך מצחצחים נכון?
כל מה שהיא היתה צריכה לעשות זה להראות לי את זה מיד, בלי איומים לאורך תקופה כ"כ ארוכה.
וזה היה דווקא בטעם תות מבחיל P-:
אישה_אחת*

טיפולי שיניים בתינוקות

שליחה על ידי אישה_אחת* »

תודה יעל. אבל זה נראה לי קשה לצחצח לו בלי מאבקים ובכי. איך עושים את זה? איזה מברשת? משתמשים במשחה? (סליחה על שאלות הקידבק P-:)
יעל_כ*

טיפולי שיניים בתינוקות

שליחה על ידי יעל_כ* »

משתמשים במשחה?
איפה אתם גרים ? אני אוכל לברר לך אם האיזור מופלר, ואז לא צריך משחה בכלל או משחה בלי פלואור.
לילדים בגיל 7 חודשים (יא אללה, אני או-טו-טו שם) יש מברשות ששמים על האצבע או גזה רגילה. לגבי איך מצחצחים אני מעדיפה שמי שעשתה תסביר (אל יתהלל חוגר כמפתח)... בתיאוריה אמורים לנגב בעדינות את השן והאיזור בין השיניים והחניכיים. כל יום בבוקר ובערב לפני השינה. אפשר לתת לו ללעוס על צד הסיבים של מברשת שיניים לילדים עם סיבים רכים כמשחק ואח"כ את תעברי צ'יק צ'ק על כל שאר (זה כולו שתי שיניים...) הטוחנות מתחילות לבקוע רק בגיל שנה ואז כבר פשר יותר להשיג שיתוף פעולה ( שוב - זה תיאורטי לגמרי).
רופאה שלי איימה "אם תמשיכי לצחצח ככה, אני אצבע לך את השיניים בחומר אדום".
תגידי, מי עשתה לך את כל הטראומות האלו?!?!?! ולמה חזרת אליה?
אביב_חדש*

טיפולי שיניים בתינוקות

שליחה על ידי אביב_חדש* »

אני נותנת לליבי מברשת שיניים שלב 1 של Oral B, רכה מאוד מאוד, שמנמנה, מצופה כולה במין גומי כזה שנעים לה מאוד ללעוס ולחכך בחניכיים.
עם ליבי אנחנו לא משתמשים במשחה בשלב הזה. הילדים משתמשים במשחה, כמות של חצי-אפון על מברשת השיניים, בעיקר מכיוון שמור יכול לצחצח שיניים 5 פעמים ביום.
תבשיל_קדרה*

טיפולי שיניים בתינוקות

רופאים רבים לאורך השנים.
לזאת חזרתי כי היה לי בפה גשר של 2000 ש"ח שהיא שמה. (אני לא בטוחה שהוא היה כ"כ נחוץ, ד"א...)
אישה_אחת*

טיפולי שיניים בתינוקות

שליחה על ידי אישה_אחת* »

שוב תודה, אנחנו גרים באזור לטרון. מה הקשר? שגית איפה קנית את המברשת הזאת?
אביב_חדש*

טיפולי שיניים בתינוקות

שליחה על ידי אביב_חדש* »

בכלבו בקיבוץ. רוצה שאשלח לך?
אישה_אחת*

טיפולי שיניים בתינוקות

שליחה על ידי אישה_אחת* »

תודה שגית. אבל יש לי מברשת שדומה לתאור שלך אבל כתוב עליה שהיא לילדים מעל גיל שנתיים, זו המברשת הכי קטנה שמצאתי. ועכשיו זיו מאוד אוהב אותה הוא מחזיק לבד ומשפשף בכל הפה גם איפה שאין שיניים P-: ואוהב שאני מצחצחת לו. זה הפך למעין משחק. שוב תודה רבה לך על ההצעה.
ה_עוגיה*
הצטרפות: 15 יוני 2003, 00:44
דף אישי: הדף האישי של ה_עוגיה*

טיפולי שיניים בתינוקות

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

שן ראשונה!
זה אולי מסביר את השלשולים החריפים ביומיים האחרונים (שנפסקו פתאומית עם הבקיעה)
זה אולי מסביר למה ילדת "11 שעות רצוף בלילה" התעוררה בחמש וחצי ושתתה הרבה מים (זה או החום...)
אבל האם זה מסביר למה היא לא אוכלת?
בשבועיים האחרונים שוב לא עלתה במשקל כשצריכת הקלוריות שלה עומדת על בערך 2/3 מהרצוי למשקלה ומצבה.
היום אכלה רבע מהרצוי.
עדיין מדשדשת באחוזונים התחתונים (או אולי מתחת לזה. לא בדקתי בשקילות האחרונות)
כזאת הפסקת אכילה יכולה להיות קריטית לרבע עוף כזאת.
יעל_כ*

טיפולי שיניים בתינוקות

שליחה על ידי יעל_כ* »

@} מזל טוב @}
איזה מותק...
אבל האם זה מסביר למה היא לא אוכלת?
אולי חוסר התאבון שלה הוא חלק מההרגשה הרעה של בקיעת השן (אולי אצלה כל הרגשות מגיעות ישר לבטן...).
אני לא מש יודעת מה עושים במקרה כזה והאם 1.4 נחשב סביר. אולי אמא ל 5 ?
ה_עוגיה*

טיפולי שיניים בתינוקות

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

החלטנו לתת לה יומיים להתאושש מקומית מעצירת האכילה (ז"א - להניח שזה קשור לבקיעה)
ועד השקילה הבאה (כ3 שבועות) מעצירת הגדילה
אולי חיבוקים ונישוקים זה לא טיפול מספיק במקרה שלה.
תבשיל_קדרה*

טיפולי שיניים בתינוקות

_בשבועיים האחרונים שוב לא עלתה במשקל כשצריכת הקלוריות שלה עומדת על בערך 2/3 מהרצוי למשקלה ומצבה.
היום אכלה רבע מהרצוי._
למה את סופרת לה קלוריות? (אני מבינה למה - כי את יכולה, כי את מודאגת, כי את אמא, כי היו ענינים בעבר...) זה מכניס המון לחץ למערכת - הרי סביר שהיא תשלים הכל תוך כמה ימים, לא?
ה_עוגיה*

טיפולי שיניים בתינוקות

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

אני לא ממש סופרת קלוריות במובן של מעקב אחרי שאריות בבקבוק
אבל עשינו חשבון כמה קלוריות יש בבקבוק, ראינו כמה בקבוקים היא אוכלת (בימי הזוהר, כשעוד אכלה 6 בקבוקים ביום) וראינו שזה בערך המינימום לילדים במשקל זה שנמצאים באחוזון שמנמן. לא לבעלי עצמות בולטות כמוה
אז הוספנו פוליקוז ואחכ הגדלנו את המינון לבקבוק
ומספר הבקבוקים הולך ויורד..
והיום היא מעדיפה מים על אוכל.
אז אולי היום אתמול מחר זאת תופעה חולפת אבל בסך הכל מדובר על מגמה של חודש וחצי. לא עניין חולף.
התחלנו מ6 בקבוקים, ירדנו ל4 אחכ 3. אתמול הצלחנו לגמור עם 2.5
אני לא מכריחה אותה לאכול וכשהיא בוחרת מים על פני אוכל - זה מה שהיא מקבלת
אבל בסך הכל התופעה מדאיגה. במיוחד שהיא לא עולה במשקל ואני יודעת שהאוכל חשוב גם להתפתחות של המח. לא רק של הרגליים...
תבשיל_קדרה*

טיפולי שיניים בתינוקות

אוי. נשמע שיש סיבות לדאגה. )-:
אולי היא מעדיפה מים על אוכל בגלל - מרקם, טעם, טמפרטורה ... ניסיתם לשנות? אולי בכ"ז עדיף בלי פוליקוז?
(עקרונית, ליונקים, ממליצים לא לתת מים כי זה בא ע"ח אוכל).
ה_עוגיה*

טיפולי שיניים בתינוקות

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

אני מנסה לשנות. עושה לה בקבוקים קטנים יותר כדי שתגמור מנה בכל פעם ולא ישאר לפעם הבאה (טרי יותר=טעים יותר?), והטמפ' תהיה טמפ' חדר, ממש כמו המים.
אני חושבת שזה בגלל החום ואולי גם בגלל השיניים (גורם לה להיות מוזרה).
יש לה קטעים, בעיקר סביב שינה, שהיא בוכה נורא ורק בקבוק מים (המון מים. 100 מ"ל) שהיא שותה בשלוק ארוך מרגיעים אותה ונותנים לה להרדם.
אני מציעה לה אוכל לפני מים אבל היא דוחה את האוכל בבוז ובוחרת במים.
משתדלת שהיא תבלה בסביבה קרירה ככל האפשר (למרות סלידתי ממזגנים) אבל יש גבול כמה אפשר. אחרי הכל - קיץ עכשיו, אי אפשר להתכחש לזה.
אני לא יודעת מה ההשפעה של הפוליקוז על הטעם. הוא אמור לא להשפיע (אין לי כוונה לטעום. כל האוכל שלה הוא גועל נפש. משהו נורא).
אולי... נחזור להכין לה בקבוקים מבוססי מרק, בשביל הגיוון בטעם.
לא יודעת.
נכנס הערב את מועצת החכמים ונראה איזה רעיונו יעלו.
הכי הייתי רוצה לתת לה זמן וזהו.
אבל אני לא יודעת כמה זמן אפשר לתת בלי לגרום נזק.
יעל_כ*

טיפולי שיניים בתינוקות

שליחה על ידי יעל_כ* »

אני לא יודעת כמה זמן אפשר לתת בלי לגרום נזק.
גם אני לא מבינה בזה , אבל תסתכלי כאן
כתוב שירידה בתאבון זו תופעה מוכרת.
תבשיל_קדרה*

טיפולי שיניים בתינוקות

קראתי איפשהו מאמר (נדמה לי שהוא של אמא ל 5) על כך שפגים שגדלו לאט בריאים יותר (או - לא פחות חולים) מפגים שגדלו מהר (שפמפמו להם אוכל כדי להעיף מהפגיה).
אולי זו נקודת שקט עבורכם?
עירית_ל*
הצטרפות: 04 מרץ 2002, 09:48
דף אישי: הדף האישי של עירית_ל*

טיפולי שיניים בתינוקות

שליחה על ידי עירית_ל* »

אני בהחלט הייתי חושדת בפוליקוז. תנסי קצת בלעדיו.
יעל_כ*

טיפולי שיניים בתינוקות

שליחה על ידי יעל_כ* »

מה קורה?
ה_עוגיה*

טיפולי שיניים בתינוקות

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

ביומיים האחרונים יש שיפור בתיאבון
יכול להיות שזה בגלל השלשול החריף (כבר 6 ימים)
היום הפסקנו עם הפוליקוז מתוך חשד שהוא הגורם לשלשול
והתחלנו עם דיסת אורז
השינוי התקבל בהתלהבות. הנסיכה אכלה קצת יותר.
(אגב, ניסיתי כמה פעמים לתת לה מרק גזר. איזה עיקום אף... שמחתי לגלות שלמרות שכבר חודשיים היא אוכלת את הפורמולה הנוראית הזאת,יש לה איזשהו טעם משלה)
אמא_של_יונת*
הצטרפות: 23 דצמבר 2002, 00:39
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_יונת*

טיפולי שיניים בתינוקות

שליחה על ידי אמא_של_יונת* »

עוגיה,
לפעמים תינוק מעקם את האף לטעם חדש ובלתי מוכר (אני קוראת לזה "פרצוף עגבניה", כי כל ילדי הגיבו כך לעגבניה כשטעמו אותה לראשונה), ובפעם הבאה הוא מתרגל ואפילו אוהב את הטעם. שווה לנסות עוד פעם (לא לנדנד, חלילה!).
עין_הסערה*
הצטרפות: 22 אוגוסט 2001, 11:34
דף אישי: הדף האישי של עין_הסערה*

טיפולי שיניים בתינוקות

שליחה על ידי עין_הסערה* »

יעל, יש לי שאלה.
הקטן שלי בן שנה וחצי. הוא מצץ מוצץ עד לפני כמה חודשים, מסוג המוצצים הפשוטים מגומי (לא אורטודנטי).
הפסקנו עם המוצץ כשראינו שהשיניים שצמחו לו מאד בולטות.
האם יש סיכוי שזה יסתדר מעצמו עם הזמן? או שאבוד לנו והוא והוא יצטרך טיפול ישור שיניים בעתיד?
תמר_מ*
הצטרפות: 15 אוגוסט 2003, 19:02
דף אישי: הדף האישי של תמר_מ*

טיפולי שיניים בתינוקות

שליחה על ידי תמר_מ* »

אני חושבת שיש סיכוי שזה יסתדר עם הזמן, אחיינית שלי, לאחר שלוש וחצי שנים עם מוצץ, השיניים הסתדרו .

איך הצלחת להפסיק את המוצץ אחרי שנה וחצי? (אני פוחדת אפילו לנסות)
אביב_חדש*

טיפולי שיניים בתינוקות

שליחה על ידי אביב_חדש* »

רחלי - לפי רופאת השיניים שלנו, אם מפסיקים עם המוצץ עד גיל 4-4.5 הלסת חוזרת למצבה הנורמלי.
אצלנו זה עבד. הפסקנו קצת אחרי ארבע (אצל הגדול) והקטן היה בן כמעט 3. הגדול מצץ המון והקטן רק מדי פעם. אצל הגדול הלסת היתה ממש בחוץ. היום היא נראית ממש טוב.
יעל_כ*

טיפולי שיניים בתינוקות

שליחה על ידי יעל_כ* »

האם יש סיכוי שזה יסתדר מעצמו עם הזמן?
אביב חדש כבר ענתה , אבל... עד גיל 3-4 המצב ממש הפיך. בדרך כלל תוך כמה חודשים המצב חוזר לקדמותו.

הלסת היתה ממש בחוץ
בדרך כלל עד יל 3-4 ההשפעה היא על השיניים (הן נהיות בולטות יותר בלסת העליונה). אחרי גיל 4 ההשפעה היא על גדילת הלסת, שהיא כבר קשה יותר לתיקון.
אביב_חדש*

טיפולי שיניים בתינוקות

שליחה על ידי אביב_חדש* »

הלסת היתה ממש בחוץ - תודה יעל כ, לא ידעתי שאלו היו רק השיניים...
ובאמת להוסיף למה שכבר כתבתי, אפשר היה לראות את השינוי תוך 3 חודשים בערך...
עין_הסערה*
הצטרפות: 22 אוגוסט 2001, 11:34
דף אישי: הדף האישי של עין_הסערה*

טיפולי שיניים בתינוקות

שליחה על ידי עין_הסערה* »

תודה, הרגעתם אותי. אבל האם זה בתוקף גם עם המוצצים הפשוטים, הלא אורטודנטיים? או שסוג המוצץ לא משנה לפני גיל 4?

איך הצלחת להפסיק את המוצץ אחרי שנה וחצי?
כל הקרדיט לאישי היקר, שהיה מוכן לעמוד בכמה ימים לא קלים. בלילה הפיצי למד ללכת לישון עם בקבוק מים במקום המוצץ.
ביום, העלמנו את כל המוצצים, (גם לפני כן ראינו שהוא בעיקר מכניס אותם לפה מתוך הרגל ולא כי הוא ממש צריך אותם)
וגם - גמלנו את הגדולה ממוצץ כמה חודשים קודם, אז לא היו עוד מוצצים בשטח.
(טוב, זה יותר שייך ל גמילה ממוצץ.)
עששת*
הצטרפות: 08 ספטמבר 2003, 21:24

טיפולי שיניים בתינוקות

שליחה על ידי עששת* »

לבן שלי (שנתיים וחצי) חמישה/שישה חורים או יותר...הטיפול שהוצע לנו היה הרדמה כללית או הרדמה כללית...הצילו!
האם מישהו מודע לסיכונים הכרוכים בכך או יכול לחשוב על אלטרנטיבה???
כל עזרה תתקבל בברכה :-)
.מי*
הצטרפות: 07 ספטמבר 2003, 08:45

טיפולי שיניים בתינוקות

שליחה על ידי .מי* »

עששת, איך ידעת? (שיש חורים)? האם יתכן שיהיו חורים בלי שיכאב? ואם יש ולא כואב - האם צריך לעשות משהו? (אלו שיניים ראשונות)
תבשיל_קדרה*

טיפולי שיניים בתינוקות

עששת - קראי גם את הדף Sos חורים בשיניים.
.מי - לבתי סתמו חור די גדול, שלא כאב.
עששת*

טיפולי שיניים בתינוקות

שליחה על ידי עששת* »

תודה למי וגם לגילה. א.רופא שיניים אמר...לשמחתי הם עדיין לא כואבים. ב. לגילה- קראתי אבל לא ממש קיבלתי תשובות לשאלות שלי .
השאלות עדיין רלונטיות והעתיד בעניין עדיין לוטה בערפל....
יעל_כ*

טיפולי שיניים בתינוקות

שליחה על ידי יעל_כ* »

האם יתכן שיהיו חורים בלי שיכאב?
עד שהעששת לא לעומק מסוים , אין כאבים (בילדים הדרך קצרה...)

האם מישהו מודע לסיכונים הכרוכים בכך או יכול לחשוב על אלטרנטיבה???
כיום בהרדמה כללית אין כמעט סיכונים.
האם הרופא הציג לך אלטרנטיבות? האם הוא הסביר לך מדוע בחר בהרדמה כללית?
עששת*

טיפולי שיניים בתינוקות

שליחה על ידי עששת* »

תודה על התשובה . הרופא סבר שבשיניים טוחנות פנימיות לא ניתן לטפל בטשטושים מסוגיהם השונים (הוא הציג בפני שלוש או ארבע אפשרויות טשטוש שונות, והסביר שנצרכת מידה בסיסית של שיתוף פעולה מהילד- מה שאינו נראה אפשרי מגוש אנרגיה עקשן ומקסים בגיל שנתיים וחצי...).\
האם הפנוזה יכולה לעזור ? אם כן,מי מטפל בשיטה זו ומאיזה גיל, והאם יש סיכונים מסוימים בצורת טיפול זו?.
אולי טיפול בלייזר???
אחד הדברים העיקריים שהרתיעו אותי בהרדמה כללית , הוא איסור על נוכחות הורה במשך הטיפול.
גם שהילד אינו נמצא בהכרה , עדיין נשמתו חשה בכל המתרחש , ומבחינתי לא יתכן שבסיטואציה כזו תורגש אצלו ,בתת-המודע ,נטישה על ידי האנשים שהוא סומך עליהם יותר מכל (סליחה על הגישה הפילוסופית , היא אמיתית לחלוטין בפריזמה ההורית שלי , ונראה לי שבאתר הזה , אפשר אפילו לומר אותה בקול רם ...).
זהו.תודה שוב על העזרה.:-)
יעל_כ*

טיפולי שיניים בתינוקות

שליחה על ידי יעל_כ* »

אולי טיפול בלייזר???
במקרה הזה , כמו גם במקרים רבים אחרים, אין ללייזר יתרון
האם הפנוזה יכולה לעזור ? אם כן,מי מטפל בשיטה זו ומאיזה גיל, והאם יש סיכונים מסוימים בצורת טיפול זו?
יש members]אגודה ישראלית להיפנוזה list[/po].asp ושם יש את שמות כל רופאי השיניים ששייכים לה.
יעל_כ*

טיפולי שיניים בתינוקות

שליחה על ידי יעל_כ* »

גם שהילד אינו נמצא בהכרה , עדיין נשמתו חשה בכל המתרחש
באחוז מסוים של המקרים זה ממש מוכח מדעית
תבשיל_קדרה*

טיפולי שיניים בתינוקות

מה שאינו נראה אפשרי מגוש אנרגיה עקשן ומקסים בגיל שנתיים וחצי
גם אנחנו היינו סקפטיים, והסתבר שזה כן אפשרי.
אני הייתי מנסה, עם רופא שאת סומכת עליו, ושגישתו לילדים דומה לשלך (או מקובלת עליך, או מתאימה לילד שלך).
אמא_מתחדשת*
הצטרפות: 09 ספטמבר 2003, 22:36
דף אישי: הדף האישי של אמא_מתחדשת*

טיפולי שיניים בתינוקות

שליחה על ידי אמא_מתחדשת* »

בן זוגי סובל מבעיות שיניים קשות מאוד. ככה כל בני משפחתו. אני לא יודעת אם זה גנטי או תוצאה של תזונה והרגלי היגיינה. (אצלם בבית כשתינוק או ילד נבהל ובוכה נותנים לו כפית סוכר - לא ניסיתי אבל אני בטוחה שתינוק באמת יפסיק לבכות ככה, מהשוק). בכל אופן רציתי לדעת איך אפשר לדאוג שהעששת של בן זוגי לא תעבור לבני (לי יש שיניים די טובות טפו טפו טפו). הוזכר במקום אחר חיידק אלים - איך מזהים שזה אכן חיידק כזה? האם ניתן לתת טיפול למבוגר הנושא אותו? האם זה יעזור גם למבוקר וגם לילד? למתוקון עוד אין שיניים אבל נראה לי שבקרוב....
ש_רון*
הצטרפות: 20 נובמבר 2003, 15:45
דף אישי: הדף האישי של ש_רון*

טיפולי שיניים בתינוקות

שליחה על ידי ש_רון* »

בני המתוק בן שנתיים + 3 חוד' סובל מעששת בקבוק ב4 שיניים עליונות קדמיות (מהצד הפנימי של השן). כמו כן יש לו 4 חריצים לאיטום בשיניים טוחנות.
קיבלנו שתי חוות דעת, די דומות, משני רופאים שצריך טיפול וכנראה לא יהיה מנוס מהרדמה כללית.
אני מנסה להרגיע את עצמי בכל הקשור להרדמה הכללית אך החרדות ממש משתקות אותי ואני מנסה כל הזמן לחפש פתרונות יותר הגיוניים.
פתאום, בשיטוטיי, מצאתי אתר של איזו רופאה אשר מציגה עצמה כ'רופאת שיניים הוליסטית אלטרנטיבית' ובו היא מציעה שלל פתרונות אשר נשמעים קרוב יותר לקסם כגון הסרת העששת לא על ידי קידוח אלא על ידי אויר ומלחים מריחת משחות פלואור, שיחזור השיניים בחומר פלסטי מרוכב וכו', בעיקר מיועד לילדים.
רציתי לדעת אם מישהו יודע משהו על הדבר הזה? זה אמיתי? או שכדאי להיזהר? אשמח לקבל תגובות.
ש_רון*

טיפולי שיניים בתינוקות

שליחה על ידי ש_רון* »

תיקון לשאלתי הקודמת, הסרת העששת לא ע"י אויר ומלחים אלא על ידי חומר שנקרא קריוסולב (מין ממיס).
מישהו שמע? מישהו יודע?
.מי*
הצטרפות: 07 ספטמבר 2003, 08:45

טיפולי שיניים בתינוקות

שליחה על ידי .מי* »

לא ידוע לי על זה כלום. בשבוע שעבר עשינו טיפול שיניים לקטנה שלנו - תיכף בת שלוש - בהרדמה כללית, ועבר בשלום.
יש הרבה חומר בעניין בדף sos חורים בשיניים
ש_רון*

טיפולי שיניים בתינוקות

שליחה על ידי ש_רון* »

מי הרופא שטיפל בכם ואיפה? ומי עשה את ההרדמה? לפי מה שקראתי אודותיכם גם אתם הייתם בהיסטריה מהעניין.
יש לך טיפים לשמירה על שפיות בזמן ההמתנה הממושכת מחוץ לחדר?
ודרך אגב, סיפורי הזוועות שבעלך מכיר מהרדמות כלליות בכלל קשורים לטיפולי שיניים?
אני עדיין מקווה שלא נגיע לזה אך מצד שני צריך להיות ריאלים...
מירית*
הצטרפות: 18 מאי 2004, 14:53

טיפולי שיניים בתינוקות

שליחה על ידי מירית* »

שלום.....
לביתי בקעו כבר כל השיניים היא כבר בת שנתיים, שאלתי היא האם כדאי לקחת אותה לבדיקה אצל רופא השיניים?
(לפי דעתי יש לה חור בשן העליונה כי היא לפעמים בוכה ביגלל השיניים ולא ידוע לי מה הסיבה לכך......
ב_דרך*
הצטרפות: 04 מרץ 2004, 16:52
דף אישי: הדף האישי של ב_דרך*

טיפולי שיניים בתינוקות

שליחה על ידי ב_דרך* »

בטח שכדאי. את צריכה המלצה שלנו?
מירית*
הצטרפות: 18 מאי 2004, 14:53

טיפולי שיניים בתינוקות

שליחה על ידי מירית* »

כן.......מאוד
עין_לציון*
הצטרפות: 19 דצמבר 2002, 23:13
דף אישי: הדף האישי של עין_לציון*

טיפולי שיניים בתינוקות

שליחה על ידי עין_לציון* »

הג'מבורוק שלנו בן שנה, ובקעו לו שתי שיניים עליונות. הן מפלסות את דרכן לאט לאט, ולהפתעתי הן נראות צהובות למדי, הרבה יותר מאחיותיהן התחתונות. מישהו נתקל בתופעה כזאת? מה עושים? - ניסיתי לצחצח לו בעדינות אבל זה לא יורד.
עירית_לוי
הצטרפות: 13 יוני 2004, 20:33
דף אישי: הדף האישי של עירית_לוי

טיפולי שיניים בתינוקות

שליחה על ידי עירית_לוי »

מירית ו עין לציון,
בגיליון 52 של 'באופן' יש כתבה מצויינת בשם 'הגיינת פה ועששת אצל תינוקות וילדים'. זה בעצם תקציר הרצאה של ד"ר אייל בוצר, רופא שיניים לילדים, שכתבה ורד לב. יש שם הרבה מידע חשוב בנושא. כדאי לקרוא.
בשורה התחתונה, הוא ממליץ לבקר אצל רופא שיניים לפני יומולדת שנה כטיפול מניעתי. והוא מדגיש לבקר אצל רופא שיניים שמתמחה בילדים שמכיר את אופן הטיפול המיוחד בהם, ושאין הרבה כאלה אבל אפשר למצוא. אם אתן מאזור המרכז ד"ר בוצר מקבל במרפאתו באיכילוב.
רותי*
הצטרפות: 19 אוקטובר 2001, 10:15

טיפולי שיניים בתינוקות

שליחה על ידי רותי* »

הבן שלי בן שלושה חודשים ויצאה לו הבוקר שן. זה נראה לכן נורמלי? אייך ש=זה משפיע על ההנקה?
איילת_כבר_אמא*
הצטרפות: 23 דצמבר 2004, 01:27

טיפולי שיניים בתינוקות

שליחה על ידי איילת_כבר_אמא* »

רציתי לשאול את רותי איך הסתדר אצלך ? ןאיזה סימפתומים יש לבקיעת שיניים. נועם בן 4 חודשים מקטר כל הזמן ובכי בערב (הילד לא סבל מגזים)...תוכלו לעזור לי ?

אימא דואגת ובעיקר עייפה:-(
אור*
הצטרפות: 22 יולי 2002, 01:27

טיפולי שיניים בתינוקות

שליחה על ידי אור* »

מחפשת בדחיפות המלצה על רופא שיניים באיזור הצפון
לילד בן שנתיים
אור*
הצטרפות: 22 יולי 2002, 01:27

טיפולי שיניים בתינוקות

שליחה על ידי אור* »

האם מישהו התנסה בטיפול שיניים עם גז צחוק בילד בגיל שנתיים בערך?
זקוקה בדחיפות לייעוץ
עמרית*
הצטרפות: 08 נובמבר 2005, 01:14

טיפולי שיניים בתינוקות

שליחה על ידי עמרית* »

לבני בן השנתיים יש עששת בארבע שיניים קידמיות עליונות הרופא המליץ על טיפול בהרדמה כללית .אני חרדה מאוד ומנסה למצוא טיפולים ללא הרדמה כללית. קראתי באתר על טיפול עם תמיסה שמורחים על שן ועוצרת עששת. האם מישהוא מכיר טיפול שכזה או כל טיפול אחר ללא הרדמה כללית.
בתנועה_מתמדת*
הצטרפות: 23 אפריל 2003, 21:52
דף אישי: הדף האישי של בתנועה_מתמדת*

טיפולי שיניים בתינוקות

שליחה על ידי בתנועה_מתמדת* »

עומרית,
ממליצה לך לקרוא כאן את הדף המלצות רופאי שיניים.
יש שם המלצות על רופאי-שיניים לילדים ופעוטות, כמו זו המקסימה שאנחנו היינו אצלה(ראי פירוט בדף הנ"ל).
אצלנו בוצעו סתימות בגיל שנתיים וחמש בגז צחוק בלבד.
שווה לקבל עוד חוו"ד לגבי השאלה אם אפשר לעשות טיפול זמני עד שיעברו כמה חודשים ואז יגדל הסיכוי שהוא ישתף פעולה עם גז צחוק. זה לא עובד עם כולם אבל שווה לנסות. תלוי גם מה חומרת המצב.
בהצלחה.
שירשירונת*
הצטרפות: 29 נובמבר 2005, 09:46

טיפולי שיניים בתינוקות

שליחה על ידי שירשירונת* »

בני בן 11 חודשים ובוקעות לו שתי שיניים תחתונות (ראשונות!). כמה שאלות: בזמן האחרון הוא לא רוצה לאכול כמעט אוכל מוצק (מרק ירקות, פירות) ורק רוצה לאכול מבקבוק (הוא הגדיל את המנות ואת המרווחים ביניהן). האם זה יכול להיות קשור לבקיעת השיניים? מלבד זאת השן שבוקעת נראית אלכסונית ולא ישרה . האם זה נורמלי? האם בגיל כזה גזים יכולים להיות קשורים לבקיעת שיניים?
ג'ינ_ג'ית*
הצטרפות: 28 פברואר 2004, 00:23
דף אישי: הדף האישי של ג'ינ_ג'ית*

טיפולי שיניים בתינוקות

שליחה על ידי ג'ינ_ג'ית* »

אמא של מוגלי המליצה בככר השוק על הרופא הזה ועוד אחת הצטרפה להמלצה- בקיצור העברתי לפה כי נשמע שהוא באמת על הכיפאק:

_חשוב לי מאד שידעו כל הפוחדים מרופאי שיניים
עמוס רוט - עובד במרפאת שיניים בזכרון יעקב בקניון ליד אגד
עוד לא ראיתם כזה קוסם!_
חוט_השני*
הצטרפות: 02 פברואר 2006, 11:34
דף אישי: הדף האישי של חוט_השני*

טיפולי שיניים בתינוקות

שליחה על ידי חוט_השני* »

ממליצה בחום לכל מי שילדיו עומדים לפני טיפולי שיניים, להבדק/להתייעץ עם קלוד חייט ואולי כך להמנע לחלוטין מהתענוג המפוקפק.
היינו אתמול, והיה ללא ספק שווה את המאמץ שבלהגיע לירושלים.
רק בריאות{@
קלוד חייט - 5660436 02
חגית_ל*

טיפולי שיניים בתינוקות

שליחה על ידי חגית_ל* »

סוף סוף חזרתם ויש עם מי להתייעץ! היה קשה לחכות!
הקטנה, שנתיים וחודש, צריכה לעבור עקירה וארבעה כתרים. האפשרויות הן בהרדמה או בסדציה. בחרנו באפשרות השנייה, כי נראה לנו לא טוב צינור מהאף לגרון והורים מחוץ לחדר.
אבל יש מי שאומרים לנו שיותר נורא שהקטנה תצרח כשאנחנו מחזיקים אותה והיא תרגיש שהיא לא יכולה להתנגד ושצריך לעבור את זה 4 פעמים במקום פעם אחת.
בכל מקרה, זה הולך להיות מאתגר.
תודה לעונים/ות.
חוט_השני*
הצטרפות: 02 פברואר 2006, 11:34
דף אישי: הדף האישי של חוט_השני*

טיפולי שיניים בתינוקות

שליחה על ידי חוט_השני* »

עם מי התיעצתם?
אנחנו היינו אצל 4 רופאים עד שנחה דעתו. לכל רופא היתה דעה שונה לגמרי לגבי מה צריך לעשות.
לבסוף הרופא המטפל הוא ליאור הרציאנו בת"א. עדין ומקסים.

שהקטנה תצרח כשאנחנו מחזיקים אותה
זו בעיני ממש לא אופציה.
אם יש רופא שמסוגל בעדינות סבלנות ושיתוף פעולה ללא טראומה לטפל בה אז אולי סדציה עדיפה אך אם התמונה היא ילדה צורחת אז אולי בכל זאת עדיפה הרדמה.
יש לי חברה שבתה ערה טיפןלי שורש וכתרים בהרדמה, הם עשו את הטיפול בערב כשהקטנה כבר ישנה,הורדמה מתוך שינה והתעוררה חזרה בבוקר במיטתה עם שיניים חדשות. אמנם בעייתי מכמה בחינות אבל לפחות מבחינת הסבל והטראומה נשמע לי עדיף.
חגית_ל*

טיפולי שיניים בתינוקות

שליחה על ידי חגית_ל* »

תודה.
התייעצנו במכבי ובבי"ח דנה אצל רופאה מקסימה בשם דליה ולר.
לא ידעתי שיש כמה אפשרויות, אולי נברר עוד באמת.
אני לא רואה איך אפשר לעשות לה טיפול מתוך שינה, היות וצריך צום לפני ההרדמה ושלי נרדמת עם ציצי או בעגלה שלה אחרי ציצי וזה ממש לא צום, אבל זה רעיון שנשמע לי ממש טוב. הבעייה שהקטנה שלי לא ישנה בערב, היא ישנה יותר לקראת תשע ואז מי יעשה לה טיפול בשעה כזאת???
שליחת תגובה

חזור אל “דיונים/ויכוחים על עריכות והתנהלות באתר”