יתרונות המים הקרים לבריאות

מים_שקטים*
הצטרפות: 27 אוקטובר 2003, 10:44
דף אישי: הדף האישי של מים_שקטים*

שליחה על ידי מים_שקטים* »

לכל שיטה יש מספר מצומצם של צווים שמאפשרים להתחיל חיים בריאים מכיוון שאי אפשר להכיל הכל בבת אחת.
לאחרונה קראתי מאמר של רומה צור (זכרונה לברכה) שלפי דבריו של אבי יעקבוביץ היא הכוהנת של הגידול האורגני בארץ. הצווים שלה:
  1. צמצום אופטימלי של כמות המזון עם עליית איכותו.
  2. תנועה מספקת.
  3. מגע של גוף עם מים קרים.
את האמר המלא אפשר לקרוא בחוברת של "אלומה".

>רק החומר הרלבנטי הועבר מ תזונה ללידת תינוק בריא <
אני לא מעתיקה - כי אני מניחה שיש על זה זכויות יוצרים.

לגבי מספר 3- זה מדהים מה מקלחת קרה יכולה לעשות לגוף. אני לא זוכרת באיזה ספר קראתי (אולי של קינגסטון קליניק) שסיפר על רופא מתמחה לאף אוזן גרון שכל הזמן סבל מבעיות במערות האף וכבר קבע תור לניתוח. זמן מה לפני הניתוח הוא נאלץ להתקלח במים קרים וזה פשוט עבר לו. אותו רופא החליט לעבור להתמחות אחרת - כי הוא חשב שהתחום הזה קל מדי לאחר ההתנסות שלו. הוא כמובן לא השליך לשאר התחומים ברפואה.
אנונימי

שליחה על ידי אנונימי »

לכל שיטה יש מספר מצומצם של צווים שמאפשרים להתחיל חיים בריאים מכיוון שאי אפשר להכיל הכל בבת אחת.
לאחרונה קראתי מאמר של רומה צור (זכרונה לברכה) שלפי דבריו של אבי יעקבוביץ היא הכוהנת של הגידול האורגני בארץ. הצווים שלה:
  1. צמצום אופטימלי של כמות המזון עם עליית איכותו.
  2. תנועה מספקת.
  3. מגע של גוף עם מים קרים.
את האמר המלא אפשר לקרוא בחוברת של "אלומה".

אני לא מעתיקה - כי אני מניחה שיש על זה זכויות יוצרים.
לגבי מספר 1 - זה פשוט מדהים אילו כמויות אנו מסוגלים להכניס לגוף - וזה כל-כך מכביד. היום אנשים שרואים מה אני אוכלת וממה אני שבעה - אומרים לי בטח שאת כזאת רזה - את לא אוכלת כלום. ואני אומרת שגם היום אני אוכלת מעבר לתחושת השובע. הגוף זקוק להרבה פחות. ואני מניחה שהכמויות קשורות גם לאיכות. מכיוון שאני אוכלת כמעט רק אורגני ודגן מלא.
לגבי מספר2- אני מניחה שאין ערעור על כך וזה ברור לכולם. אבל כל-כך קשה ליישום בטירוף של הזמן.
לגבי מספר 3- זה מדהים מה מקלחת קרה יכולה לעשות לגוף. אני לא זוכרת באיזה ספר קראתי (אולי של קינגסטון קליניק) שסיפר על רופא מתמחה לאף אוזן גרון שכל הזמן סבל מבעיות במערות האף וכבר קבע תור לניתוח. זמן מה לפני הניתוח הוא נאלץ להתקלח במים קרים וזה פשוט עבר לו. אותו רופא החליט לעבור להתמחות אחרת - כי הוא חשב שהתחום הזה קל מדי לאחר ההתנסות שלו. הוא כמובן לא השליך לשאר התחומים ברפואה.
אני ממליצה לכולם לקרוא את המאמרים של קינגסטון - זה מדהים עד כמה הדברים פשוטים. אנחנו מסבכים אותם. מניסיוני השינוי בתזונה הפך לי את החיים להרבה יותר פשוטים. כביכול יש פחות אפשרויות אבל מגלים עולם חדש של טעמים ואפשרויות חדשות במבחר מצומצם. וזה משליך כמובן על כל תחומי החיים.

ועדיין אני אומרת הכי חשוב להיות שמח - וזה לומדים במקום אחר.
מ_י_כ_ל*
הצטרפות: 08 דצמבר 2003, 10:54

שליחה על ידי מ_י_כ_ל* »

זה מדהים מה מקלחת קרה יכולה לעשות לגוף.
אני זקוקה, דווקא, להסבר לכיוון ההפוך...
אני יכולה לספור על יד אחת את מספר הפעמים בהן פיתחתי חום גבוה (טפו, טפו, טפו). שלוש מהן קרו מיד לאחר רחצה במים קרים. בפעם השלישית גם פיתחתי נזלת קשה ודלקת אזנים קשה עוד יותר, תחלואים שמעולם לא היו לי קודם, אפילו לא כילדה!
אני חריגה? (לא באופן כללי, רק בתגובה שלי למים קרים....;-))
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

אני כמו מיכל עם המקפים: אין, אין דבר שהופך אותי לסמרטוט עלוב יותר ממים קרים.
למי יש הסברים?
מים_שקטים*

לגבי ההסברים אני צריכה לבדוק בספר של קינגסטון.
בכל אופן לא כדאי להתחיל ישר ממים קרים על הגוף.
אפשר להתחיל במגבת רטובה במים רגילים מהברז ולשפשף את הגוף.
נדמה לי שרומה צור כתבה שלמתקשים אפשר אפילו לשים ליד המיטה וכשמתעוררים לשפשף את הגוף ולחזור עוד קצת למיטה.

אני יודעת שהמים הקרים מאפשרים לנו להסתגל טוב יותר להבדלי טמפרטורה. לדוגמא אנשים שכל הזמן קר להם או חם להם זה יכול לעזור.
מלבד זה העור משמש כעוד דרך להוציא רעלים מהגוף - וכך אנו מאפשרים לעור להוציא בצורה טובה יותר. וגם זה גורם לזרימת דם טובה יותר.
מים_שקטים*

אני לגבי המקלחות הקרות/שפשוף הגוף במים קרים.
אני מצטטת מהמאמר של רומה צור.
"..לא כולם מסוגלים להנות מהמקלחת הקרה גם בימי החורף, השפעתה המצויינת על האורגניזם קשורה בתגובת הקיפלרים. ברגע הראשון הם מתכווצים, הדם בורח פנימה ואחרי זה הם מתרחבים שוב והדם חוזר בכמו מוגברת למקומו. זוה י התעמלות לדפנות הדקדקיקים של עורקי הדם הזעירים הללו,
השומרת על גמישותם"

ועוד מחוברת מאמרים מתורגמים של קינגסטון קליניק (תורגם ע"י נחמה כנעני) - "מים וריפוי טבעי - מדריך לטיפול ביתי"
ההתייסות במאמר היא בעיקר לקומפרסים אבל מקלחות קרות נותנות אותה תגובה. "התועלת האמיתית שבקומפרס הקר נובעת מתוך החמימות הנוצרת בתוך הגוף, בעקבות הפעילות שהקור מתחיל אותה" ..."אחת התוצאות של הקומפרס הקר היא שרקמות פגועות יכולות לתקן את עצמן בקבצ מהיר פי כמה מקצב הריפוי הרגיל"

המאמר ארוך ומאוד מעניין.
אני יכולה להגיד מניסיון שלי כאשר אני לא מרגישה טוב (אפילו שפעת) ואני לא מצליחה לישון. אני מייד עושה קומפרס באזור הכליות. נכנסת למיטה וישנה כמה שעות טובות.
לגבי המקלחות, סביר להניח שמי שיש לו הרבה רעלים להוציא מהגוף - יגיב חזק למקלחת קרה ולכן מומלץ לעשות זאת בהדרגה, ולא צריך במים קפואים. הרעיון הוא לגרום לרעידה קלה. שהגוף יתחיל לעבוד.
מ_י_כ_ל*
הצטרפות: 08 דצמבר 2003, 10:54

שליחה על ידי מ_י_כ_ל* »

לגבי המקלחות, סביר להניח שמי שיש לו הרבה רעלים להוציא מהגוף - יגיב חזק למקלחת קרה
משמע אני מורעלת לחלוטין? נו, רע.
מים שקטים - תחילה, תודה על המידע. כעת, מן הציטטות שהבאת עולה,שהתועלת ברחצה במים קרים היא בהפעלת איברים בגוף, שברגיל אינם זוכים לתרגולת, ושבכך יש לשפר את גמישותם ואת יכולת השיקום העצמית שלהם. זו בלא כל ספק תועלת חשובה, אבל עדין לא ברור לי הקשר הישיר שלה לענין ניקוי רעלים. אולי תוכלי לחפש שם הסבר נוסף לענין?
אגב, דווקא בנוגע לענין ניקוי רעלים, אני מכירה וורסיה ההפוכה לחלוטין - רחצה במים חמים מאוד (אפילו במעיינות חמים), ריצה זריזה למיטה/מזרן, התכסות בשמיכה/מגבת עבה, והחשוב מכל - הזעה מרובה. בשיטה זו, הזיעה משמשת כגורם סילוק הרעלים מן הגוף.
אם כי, חשוב לציין, ששיטה זו מאוד לא מתאימה לזמן הריון. בהריון יש להמנע ממנה.}
מים_שקטים*

לגבי אסטמה - אמא שלי הלכה לד"ר נצח (זכרונו לברכה) והוא נתן לה תפריט (הוא האמין בצירופי מזון) אבל אני חושבת שאפשר לעשות עבודה טובה גם לפי התפריט שבספר של שרה חמו. מעבר לזה מאוד חשוב - נתן לה כל מיני תרגילים (שכשאחותי נסעה להודו היא אמרה לאמא שלי שבהודו קוראים לזה יוגה). זה גם תרגילים לגוף וגם תרגילי נשימה. וגם רחצה של הגוף במברשת.
לפי אמא שלי לשפשף את הגוף במים חמים (בלי סבון - אפשר אחרי הסבון) קודם רגל ימין ואז רגל שמאל, פלג גוף עליון צד ימין ואז שמאל, יד ימין ואז שמאל וגם את הפנים (אפשר במברשת עדינה יותר) ולסיים את המקלחת במים קרים (רק בשביל הרעידות).
עידית.ק*
הצטרפות: 06 מאי 2004, 14:20

שליחה על ידי עידית.ק* »

אין כמו לסיים מקלחת עם מים קרירים. ובשבילי שחייה בבריכה או בים ממש עושה טוב. כמובן עצם הפעילות אבל כשהמים קרים - כמו היום ולוקח כמה דקות להכנס אליהם, אחר כך מתרגלים וכשיוצאים מרגישים נהדר. הקור הזה מקפיץ את הגוף.
בניוזילנד שוחים בקור אמיתי ובעוד ארצות קרות ומייחסים לזה תכונות של ריפוי.
אממא*
הצטרפות: 03 מאי 2004, 22:37

שליחה על ידי אממא* »

קראתי עכשיו את הדף הזה. אני חיה כבר כמה חודשים לפי השיטה של שרה חמו (יותר נכון של קינזינגטון קולג') ונפטרתי כמעט לגמרי מהמגרנות הקשות שהיו לי. האמת היא שאני שמה דגש על האוכל יותר מעל דברים אחרים. הלכתי כל יום בבוקר והפסקתי בחורף.
חשוב לציין שבשיטה הזו ממליצים על מקלחות קרות כחלק מהשיטה הכוללת, שעיקרה תזונה.

אם מישהו מתעניין אשמח לפרט יותר.
אלישבע*
הצטרפות: 24 דצמבר 2004, 14:05

שליחה על ידי אלישבע* »

יכול היות שזה יעזור לילד עם אסטמה של העור?
ולורידים ברגליים?

פעם הייתי מתקלחת במים קרים, וכשבא החורף הפסקתי ולא המשכתי מאז.

יש לכן עצות איך להמשיך גם בימות הקור?

תודה! אלישבע
יוסף*
הצטרפות: 16 פברואר 2003, 22:42

שליחה על ידי יוסף* »

אישתי החלה וגם אני בתזונה של קינגסטון קליניק שרה חמו אלי שטראוס, ואגב מהרבה כיוונים מתברר שזו הדרך (לא שיטה) המאוזנת ביותר בתזונה, ולמרבה הפלא ורידים שהיו לאשיתי ברגליים והיו מועמדים לניתוח כבר נעלמו תוך שלושה חודשים, וכן הרבה תופעות כולל הצרת היקפים במבנה הגוף עד כדי הצרת היקף הראש, הכל חוזר להיות טבעי זה ברור יש צורך לשלב הליכה, עיסויי גוף רפלקסולוגיה תרגילי רגיעה יוגה מדיטציה נשימה מסייעים ועוזרים לניקוי שהוא פעולה חשובה וראשונית את ההבדל תרגישו עם תהיו עיקביים
תמרוש_רוש
הצטרפות: 18 יוני 2005, 03:48
דף אישי: הדף האישי של תמרוש_רוש

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

בשנתיים האחרונות, אני גומרת (כמעט) כל מקלחת עם מים קרים.
ואני בנאדם שלא היה יכול לסבול מים קרים בכלל, רק המחשבה על זה עשתה לי אנטי.
אז התחלתי מאוד בהדרגה, ובקיץ. הייתי מתקלחת במים ממש ממש חמים, וכאשר ממש נהיה לי חם ומעיק - הייתי גומרת עם מים פושרים-נעימים, וכל פעם הייתי מסובבת את הברז רבע מילימטר נוסף לכיוון הקר.
הגוף התרגל, ותוך כמה חודשים יכולתי לסיים מקלחת במים כמעט קרים, ואפילו ליהנות מזה, בתנאי שחדר האמבטיה מחומם היטב.

תועלת לבריאות? זה גורם לי להרגיש מאוד טוב, וביחד עם סלט החסה (והבצל ירוק והאגוזים) והלחם המלא במקום לחם לבן והיוגה, זה עזר לי להעיף את הנזלת הכרונית שעינתה אותי עשרים שנה, וגם כל סוג אחר של מחלות לא נורא חמורות של דרכי הנשימה (הנקודה הרגישה שלי).

א-מחייע.

אבל מה, זוגי הנפלא והנהדר שמע ממני כמה זה טוב, ויום אחד, בלי להקשיב להוראות (הדרגתיות, שביל הזהב, להקשיב לגוף) פשוט פתח בבת אחת את הברז הקר וסגר את הברז החם. ואז אני שומעת מהמקלחת "וואאאאאעעעעעעעעעע!!!!!!!"
וכעבור חמש שניות הוא יוצא משם, תוקע בי מבט של גנגסטר מזדקן ואומר "את והרעיונות שלך!"

לך תסביר. אמרתי לך לא בבת אחת!
תמרוש_רוש

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

אה, כן.
מספיקה שטיפה קצרה במים קרים שתעבור על כל הגוף, כולל הראש, הבטן, הגב והמפשעה. ובימים "קשים" מבחינה רגשית או פיזית מספיק רק הראש והגב. לא צריך לעמוד שם דקה שלמה ולהתקרר עד העצמות!!
אמא_אדמה*
הצטרפות: 28 אוגוסט 2002, 01:11
דף אישי: הדף האישי של אמא_אדמה*

שליחה על ידי אמא_אדמה* »

איך עושים את זה בחורף?

בקיץ - אין לי בעייה גם להתקלח במים קרים אבל בחורף בררררר..
תמרוש_רוש

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

בחורף - נראה לי הכי חשוב לחמם כמו שצריך את חדר האמבטיה, כי אחרת זה סתם עינוי וגם מצנן את הגוף יותר מדי. הפואנטה היא לחוות כמה שניות של קרירות חזקה, אולי עם קצת תחושה של "נעתקת לי הנשימה" (אחרי שכבר מתרגלים לזה, בהדרגה) - ואז לסגור מיד את הברז ולהרגיש חמימות נעימה מתפשטת בכל הגוף.

(החמימות באה גם מהחמימות שיש כבר בחדר האמבטיה, אבל גם מההמרצה של מחזור הדם שנגרמה על ידי המים הקרירים).
אהבת_עולם*
הצטרפות: 12 ספטמבר 2008, 01:17
דף אישי: הדף האישי של אהבת_עולם*

שליחה על ידי אהבת_עולם* »

משם הדף נשמע שאולי מדובר בשתיית מים קרים (בגלל זה התפלאתי, כי ידוע לי שמים קרים לא טובים לשתייה).
מציעה לשנות את שם הדף.
למשל:
רחצה במים קרים טובה לבריאות
האם רחצה במים קרים טובה לבריאות
יתרונות בריאותיים של רחצה במים קרים
רחצה במים קרים יתרונות בריאותיים

מה דעתכם?

<דף לשינוי שם>
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

שליחה על ידי פלונית* »

מה אוכלים לפי שיטת קינגסטון קליניק?
איזו דיאטה זו?
מה מותר לאכול?
שמש_בחורף*
הצטרפות: 25 מרץ 2008, 11:03

שליחה על ידי שמש_בחורף* »

ד"ר נצח (זכרונו לברכה)
D-:
חיפאי*
הצטרפות: 14 דצמבר 2011, 01:13

שליחה על ידי חיפאי* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

היום אני סובל משיתוק בעצב הפנים
התוצאה לכך היא המקלחת במים קרים , כיום אני בן 28 וכל חיי התאמנתי בחדר כושר וספינינג , כל בוקר נסעתי עם האופניים למכון הכושר ואחר כך המשכתי ברכיבה על אופניים , תמיד אהבתי את הקור..תמיד חשבתי שאני מאד חזק ועמיד בקור!!! אך לבסוף התברר שאין גיבור בעניין זה .
יום אחד התאמנתי ואחר כך המשכתי עם האופניים , כשהגעתי הבית התקלחתי במים קרים , כמה שעות אחר כך פתאם הפסקתי להרגיש את צד ימין של פניי , נעמדתי מול המראה , עשיתי כל מני תנועות עם הפה , עין , גבות , ולצערי צד ימין לא הגיב לכלום , לאחר בדיקות ריפואיות התברר שזו היא מכת קור חזקה , לכן אני ממש לא ממליץ על מקלחת קרה , ואם כבר קרה תשימו לב לכוון לטמפרטורה סבערה ולא מים קפואים !!
לא_חיפאית*
הצטרפות: 14 דצמבר 2011, 08:18

שליחה על ידי לא_חיפאית* »

תודה רבה חיפאי על השיתוף. צריך לדעת את זה.
מקווה שהשיתוק יעלם.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

צריך לבנות את המיקלחות הקרות בהדרגה לאט לאט משהוא כמו שתי דקות לפעם ולהישתמש בהרגשה (נעימה/לא נעימה) כמורה דרך, עד היום שההרגשה הנעימה מופיעה בבירור וגם אז להישאר זהיר ואף פעם לא להגזים. אפשר להישתמש בויטמין ס כעזר כנגד. לשתות כוס תיי חם מיד לאחר מיכן וכו" לפי ספר של דר פוחל מיקלחת קרה לפני השינה עוזרת לשינה עמוקה יותר וזאת ביגלל בריחת הדם מהראש. יש להישאר זהירים מאד !
תמר*
הצטרפות: 23 יולי 2001, 15:53

שליחה על ידי תמר* »

הרמבם אמר מקלחת קרה בסוף אבל רק בגוף לא בראש וממה שהבנתי הגוף חייב ליהיות קודם חם ממקלחת חמה שהקור לא מגיע כמו סבל אלא כמו הנאה
שליחת תגובה

חזור אל “לפני ההריון”