כלור ונזקיו

אנונימי

כלור ונזקיו

שליחה על ידי אנונימי »

{דיון ש{{}}תמי גלילי העבירה מדף הבית שלה ל{{}}טיהור מים, והועבר לכאן עם פתיחת הדף הנוכחי.}
אוק*
הצטרפות: 18 יוני 2006, 11:36

כלור ונזקיו

שליחה על ידי אוק* »

הי תמי,
יש לי תהיה וחשבתי שאם למישהו בעולם יהיה תשובה זו את...
מאז שהבנתי לפני כמה שנים שללכת לשחות בבריכות שמטוהרות על בסיס כלור זה כמו להתקלח באקונומיקה הפסקתי לשחות.
לאחרונה שמעתי על כך שבגבעת-רם (ירושלים) הבריכה מטוהרת על בסיס מלחים (נתרן) |יש| וחשבתי שזה יאפשר לי לחזור לשחיה
|רעיון| אבל פתאום התחלתי לתהות איפה כאן הקאץ'.
הרי אם זה באמת יותר בריא, מדוע שאר הבריכות משתמשות בכלור? שמעת על זה משהו?
בינתיים, אני מקפיד על רחצה לילית בים המלח...
שבוע טוב,
ליאור
תמי_גלילי*
הצטרפות: 17 מרץ 2006, 17:18
דף אישי: הדף האישי של תמי_גלילי*

כלור ונזקיו

שליחה על ידי תמי_גלילי* »

ליאור, שמעתי על זה (כבר שאלו אותי בעבר), אבל אני לא יודעת על זה הרבה.

אם אחת אמרה לי שבריכה כזו עדיין מריחה כמו כלור. אמרתי לה שאם זה מריח כמו כלור, עושה אותו דבר שעושה כלור, ואם היא הייתה יודעת בוודאות שזה כלור היא הייתה נמנעת - הייתי מתייחסת לזה כאל כלור :-) .

אם אחרת ביררה במקום, והתשובה הייתה שיש מכשיר אלקטרוליזה בבריכה שמפרק את המלח לנתרן וכלור טבעי. חיפשתי קצת בגוגל עכשיו ואכן נראה שמדובר במלח שעובר המרה כימית והופך לכלור - קוראים לזה salt generated chlorine. אולי אתה יכול להתקשר עם מפעילי הבריכה ולשאול באיזה מוצר הם משתמשים? זה יעזור (לפחות לחיפוש בגוגל).

אם זה באמת יותר בריא, מדוע שאר הבריכות משתמשות בכלור?
ולמה רוב האנשים אוכלים אוכל מרוסס, משתמשים בסבון נוגד חיידקים שכולם יודעים שהוא מזיק, ומבשלים בטפלון? כי זה מה שכולם עושים :-( . ייתכן גם שזה משהו חדש יחסית, שרוב מפעילי הבריכות עדיין לא הגיעו לשקול אותו.

למיטב ידיעתי, היום משתמשים בבריכות בהרבה פחות כלור מאשר פעם, אז אם אתה אדם בריא באופן כללי, אולי שווה לנסות טבילה מדי פעם ולראות מה זה עושה לך. אפשר גם לתסף במקביל בתוספים שעוזרים בדיטוקס, כמו מלח אפסום באמבט - שאחרי, פוספטידיל כולין (שניהם זולים), B12, ו-coq10 (יקר, אבל עוזר בייצור גלוטתיון).

וטבילה לילית בים המלח - נשמע אחלה. אני מקנאת :-) .
אוק*
הצטרפות: 18 יוני 2006, 11:36

כלור ונזקיו

שליחה על ידי אוק* »

בדקתי עם המפעיל של הבריכה. המתקן בו הם משתמשים הוא של חברה בשם chloromatic והוא באמת עושה אלקטרוליזה של מלח מטבח לכלור (הם גם מוסיפים חומצת מלח כדי לאזן את ה-ph). במלים אחרות, זה עדיין כלור. הלכתי גם לקרוא מאמרים על כלור והנתונים העיקריים שמצאתי היו שמבוגרים נטו לסבול יותר מאלרגיות ומחלות אוטו-אימיוניות; לגבי ילדים, במיוחד בבריכות indoors, יש השערות על אסתמה וסרטן; ולגבי נשים בהריון, יש הרבה השערות על פגיעה בעובר .

אני מקנאת
פעם הבאה שאתם באים לבקר אתם מוזמנים להצטרף או לפחות לקבל הכוונה לחופים הטובים...
מאז שגיליתי ש'שפיות' היא ישות שקיימת מחוץ לגוף, וגיליתי איפה היא גרה, אני משתדל לנסוע פעם בשבוע לים ולמעיינות החמים כדי לבקר אותה :-)
תמי_גלילי*

כלור ונזקיו

כלור הוא רעל ידוע, בדוק ומוכר. גם נוירוטוקסין.

פעם הבאה שאתם באים לבקר אתם מוזמנים להצטרף או לפחות לקבל הכוונה לחופים הטובים...
תודה!

מאז שגיליתי ש'שפיות' היא ישות שקיימת מחוץ לגוף, וגיליתי איפה היא גרה, אני משתדל לנסוע פעם בשבוע לים ולמעיינות החמים כדי לבקר אותה
D-: וגוריין. כל כך נכון. מעניין מה זה במקורות מים טבעיים, ובעיקר האוקיינוס, שעושה את זה (גם לי)? אני לא מתגעגעת לפלורידה, אבל כן מתגעגעת קצת לחיים על שפת האוקיינוס האטלנטי, במקום שבו השקנאים והציפורים מגיעים בחורף (וגם המדוזות), וצבי הענק והדולפינים בקיץ. המקום היחיד בפלורידה שבו יש עונות.
נקודות_ורודות_אגדיות*
הצטרפות: 19 יוני 2007, 18:46
דף אישי: הדף האישי של נקודות_ורודות_אגדיות*

כלור ונזקיו

שליחה על ידי נקודות_ורודות_אגדיות* »

מישהו ראה את התוכניות על המים בערוץ 10? האם דיברו על המסננים הביתיים? הם מסננים את כל המתכות הכבדות והכימיקלים שיש במים?
יצחק_גדון_לשואלת*
הצטרפות: 30 ספטמבר 2007, 22:17

כלור ונזקיו

שליחה על ידי יצחק_גדון_לשואלת* »

נא טלפני אלי 0507614747 ואשתדל לעזור לך כמיטב יכולתי
ניבה_שקד*
הצטרפות: 19 מרץ 2006, 11:43
דף אישי: הדף האישי של ניבה_שקד*

כלור ונזקיו

שליחה על ידי ניבה_שקד* »

אני מפנה אתכם למאמר על כלור ונזקיו : http://www.reader.co.il/article/5533/בשבילי-קפה-עם-כלור
סוסת_פרא*
הצטרפות: 29 ספטמבר 2007, 21:16
דף אישי: הדף האישי של סוסת_פרא*

כלור ונזקיו

שליחה על ידי סוסת_פרא* »

מה שיפה זה שבדיוק לפני 3 ימים התחשק לי פתאום להתחיל לשחות וחשבתי לעצמי אם יש דבר כזה בריכה ללא כלור. אפילו שקלתי לשאול כאן באתר.
(וזה לא נושא שחשבתי עליו בעבר. מעניין....)

בכל אופן, מלבד מה שפרסמו כאן, יש עוד אופציות?
יעל*
הצטרפות: 30 יוני 2001, 20:34

כלור ונזקיו

שליחה על ידי יעל* »

ניבה, אחלה כתבה
יש לך הפניות לחומר בלעז בנושא?

{@
תמי_גלילי*

כלור ונזקיו

יש קצת דיון על כלור בדף טיהור מים .
קרוטונית_מהמרק_הגדול*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 19:10

כלור ונזקיו

שליחה על ידי קרוטונית_מהמרק_הגדול* »

אולי זו הזדמנות טובה להעביר משם את החומר הרלוונטי.
(אל תסתכלו עלי, אני רק עברתי במקרה).
עמנוא_ל*
הצטרפות: 01 יוני 2007, 10:08
דף אישי: הדף האישי של עמנוא_ל*

כלור ונזקיו

שליחה על ידי עמנוא_ל* »

כלור - לא בריא! נקודה.

לא לשתות, לא לשחות ואפילו לא להתקלח!

בארה"ב היה לנו מטהר פחם על ראש המקלחת....

כאן בארץ אנחנו מתקלחים בקיץ לרוב במים מעיבוי מזגנים שנאגרים במיכל מיוחד מתחת לבית.
אחל'ה של דבר! לא צריך להתנגב והעור מתחדש באופן מדהים....

בחורף מתקלחים במים נטולי כלור, שעוברים מטהר פחם ענקי שמחליפים את פנימיותו כל כמה שנים.

הפתרון לבריכות הוא שימוש באוזון, או בנחושת+כסף.
אורי_יורמן*
הצטרפות: 13 אפריל 2007, 00:16
דף אישי: הדף האישי של אורי_יורמן*

כלור ונזקיו

שליחה על ידי אורי_יורמן* »

עמנואל, אתה יכול בבקשה להרחיב בעניין האוזון והנחושת+כסף?
עמנוא_ל*

כלור ונזקיו

שליחה על ידי עמנוא_ל* »

ל אורי יורמן :
בבקשה:
יש מתקני טיהור באוזון המוסיפים אוזון למים כחומר מחמצן וכך מחטאים אותם. הטכנולוגיה ותיקה, מוכרת ופועלת בהצלחה רק כאשר היא מגובה ע"י חברה מקצועית עם ידע טכני טוב.

אופציה נוספת, יקרה, היא חיטוי בקרינה על-סגולה. לא מקובל בבריכות שחייה.

בקשר למתקני כסף+נחושת, יצא לי לראות בחו"ל חברות המפעילות בהצלחה בריכות עם תרכובת כזו הגורמת למות החיידקים.
ניצן_אמ*
הצטרפות: 28 נובמבר 2005, 19:35
דף אישי: הדף האישי של ניצן_אמ*

כלור ונזקיו

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

הפתרון לבריכות הוא שימוש באוזון
זה מה שאני מתכננת לבריכת התינוקות העתידית שלי, במהרה בימינו טפו טפו טפו...
יעל*
הצטרפות: 30 יוני 2001, 20:34

כלור ונזקיו

שליחה על ידי יעל* »

מה עם מים מליחים?
אני זוכרת שבאוסטרליה ראיתי או שמעתי על זה, זה לא נפוץ אבל קיים, או לפחות הרעיון קים
זה נשמע לי כל כך טוב שלא הבנתי למה לא עושים את זה- אבל אולי מישהו יודע יותר פה
סוסת_פרא*
הצטרפות: 29 ספטמבר 2007, 21:16
דף אישי: הדף האישי של סוסת_פרא*

כלור ונזקיו

שליחה על ידי סוסת_פרא* »

ועל איזה בסיס עובד חיטוי הבריכה בפרסום שהופיע כאן אתמול? (כבר אין כאן את הקישור כדי לבדוק, וסליחה על העצלות... :-P)
עמנוא_ל*

כלור ונזקיו

שליחה על ידי עמנוא_ל* »

ל תמי גלילי :
תודה על הקישור! קראתי את המאמר כמרותק.
הבריכה מתבססת בעיקר על טיהור ביולוגי טבעי וסינון טבעי שאינו מתכלה. אחד המוזכרים בכתבה משתמש בקרינה על-סגולה כדי לחטא את המים. שני משתמש בצירוף מתכות נחושת-כסף יחד עם מעט מאוד כלור.
כולם מזכירים שבאביב מתרחשת פריחה מואצת של אצות, אבל החל בתחילת הקיץ מתחילים צמחי המים לצרוך את חומרי המזון בבריכה וגורמים לאצות "לרעוב" ולהיעלם.
השיטה של "שימוש בצמחי מים כדי לטהר כימיקלים ורעלים מהמים" ידועה שנים רבות ופועלת בהצלחה בכל העולם. כל נחל בריא אקולוגית הוא צלול.

באופן עקרוני ניתן לבנות בריכה כזאת גם בארץ למרות שלא ניסינו כי לא היה ביקוש. אנחנו מטהרים בריכות של מי שפכים בעזרת צמחים עד לכדי קבלת איכות מי שתייה (למרות שאסור לשתות!). העניין הוא שיש צורך בשטח של צמחייה שיתפוס חלק מהבריכה. שילוב של החומר ביו-סיב שלנו ישלים את הטיהור. (סתם מחשבות תכנוניות ראשונות...) :-)
לגבי חיטוי בריכת שחייה במי-חמצן אני לא יודע מה ההשלכות הרפואיות. כידוע הופסק השימוש במי חמצן בכל המרפאות בארץ. הרופאים אומרים שזה כדי למנוע יצירת רדיקלים חופשיים בדם. לא יודע בוודאות.

בינתיים הנושא התחיל לעניין אותי (תודה ל תמי גלילי ! ) ומצאתי חברה מתחרה בארץ שהחברה המפתחת עבורם (הידרוס) פנו אלינו לשיתוף פעולה ! הנה הקישור:
http://www.aqua-israel.co.il/swimming-pool.html
ניבה_שקד*
הצטרפות: 19 מרץ 2006, 11:43
דף אישי: הדף האישי של ניבה_שקד*

כלור ונזקיו

שליחה על ידי ניבה_שקד* »

באופן כללי - כל חומר מחטא הוא רעיל. גם נחושת וכסף, גם כלור וגם מי חמצן ואוזון. מה שנשאר - זה חיטוי בקרינה אולטרא סגולה, לפני שהמים נכנסים לבריכה או לברז. לגבי בריכות המחוטאות במלח - היתרון בהן הוא בעיקר באיחסון. במקום לאחסן כלור רעיל שיכול לגרום לתאונות, מאחסנים מלח, שקצב ההתפרקות שלו לכלור הוא נמוך וקבוע. כך לא נוצרים מצבים של עודף כלור בבריכה. אבל עדיין זה כלור. צמחים זה תמיד הפיתרון הכי טוב. כמו שאני מחטאת פצעים עם לבנדר, כך אני מעדיפה טיהור מים עם צמחים. זאת מערכת דינאמית ובריאה, רק פחות מקובלת. והגיע הזמן להפוך אותה לזמינה ונגישה.
ה_עוגיה*
הצטרפות: 15 יוני 2003, 00:44
דף אישי: הדף האישי של ה_עוגיה*

כלור ונזקיו

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

המים שלנו
ידועים כמים טעימים. אנחנו שותים מהברז.
השבוע היה פה ענין עם זיהום במים שפורסם בישוב בהרחבה (מישהו אמר לילדים בגנים שיגידו להורים וגם הודיעו על זה באחת מתחנות הרדיו המקומיות. מי שאין לו ילד בגן או אוזן ברדיו - שימות).
התחלנו באיחור להרתיח את המים
המשכנו להרתיח את המים
וכמו שטרחו להודיע על הזיהום ככה גם כשהוא נפסק (אז הרתחנו מים לחינם. למי אכפת).
באמצע הקטנה שלשלה יומיים. קשור?

בכל מקרה, מאז שהזיהום טופל מי שממלא כלי קיבול במים (כוס, סיר, בריכה, או סתם מתקלח) מרגיש קיץ כי יש ריח בולט של כלור.
זה הבונוס.

קצת איבדתי אמון בחברת המים המקומית ובאיכות המים שאני שותה, אבל אני לא רואה עצמי טורחת ועולה מדי כמה ימים להר להביא מיכל מים מהמעין. יותר מתאים לי הקטע הזה שפותחים ברז ויש את הקסם שיוצאים מים.

אם לקצר את ברברת הלילות - הנה השאלות:
  • אם אני שמה את המים הריחניים מהברז בכלי פתוח, אחרי כמה זמן הכלור הולך ומשאיר לי מי שתיה?
  • וזה בטוח ככה מים עומדים?
  • מאיפה אני משיגה מיכל נירוסטה או זכוכית בן 10 ליטרים (נגיד) עם ברז למטה? משהו פתוח שאוכל לכסות בבד.
רעיונות אחרים?
(יש פה כמה אנשים שעברו לשתות מים מבקבוקים אבל גם אם נתעלם מהבעיה של הפלסטיקים שנשארים אחרי, יש את הבעיה של הפלסטיקים שלפני. אלה לא מים טובים, אחרי שבילו שבועות בבקבוקי פלסטיק, הלא כן?)
טליה_טקאוקה*
הצטרפות: 04 מאי 2006, 08:27
דף אישי: הדף האישי של טליה_טקאוקה*

כלור ונזקיו

שליחה על ידי טליה_טקאוקה* »

לנו יש פילטר איונייזר. זו השקעה ראשונית גדולה יחסית וגם צריך כל שנה לקנות פילטר שמחליפים בתוך המכשיר. אבל היתרון שהמים מהברז ואפשר להשתמש גם לבישול וגם לשתיה. יש לנו אותו כבר כמה שנים ומאד מרוצים.
קנינו אותו בארץ אבל הוא מיובא מארהב. אם את מעונינת אני אתן לך את הפרטים המדוייקים ותוכלי לבדוק באינטרנט. בטח יש כמה חברות שמייצרות כזה מכשיר.
ניצן_אמ*

כלור ונזקיו

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

ישי לנו בריכה בחצר. משו זמני עד להשתקעות. בינתיים מחטאים בכמויות זעירות של כלור (אמורים לשים 6 כפות ביום, אנחנו שמים חמש בשבוע :-P) האנקדוטה המהממת היא שהאיש בדק את המים עם הערכה מיד לאחר המילוי והזדעזע לגלות רמות כלור גבוהות יותר ממה שצריך בבריכות שחייה... :-0 :-(

זה לא נגמר בכלור. צריך לשים נוגדי אצות ועוד כל מיני דרעק כדי לאזן PH ומה לא... אז בינתיים פשוט קנינו משאבה חזקה יותר וזה עושה סינון פיזי יותר רציני והצורך בכימיה קטן, חוץ מזה קנינו כלורינטור שצריך להוסיף למעגל. כלורינטור מאפשר חיטוי על ידי הפיכת יוני כלור (ממלח בישול) לכלור אורגני (החומר החזק והרעיל שאנחנו מדברים עליו פה) יתרונותיו הבולטים - ממה שהבנתי אין צורך להוסיף כל הזמן מלח (או כלור) כי יש שם תהליך מעגלי של מיחזור המלח/הכלור שוב ושוב, אפשר לשמור על רמה מאוזנת של כלור לאורך זמן (ולא תנודות של מאד רעיל בהוספה/פחות רעיל לאורך זמן שמרגישים בצריבה בעיניים למשל) וכן שהרמה המאוזנת הזאת יכולה להיות נמוכה בהרבה ממה שבתקן לבריכות שחייה ציבוריות.

בדקנו גם אוזון וUV בינתיים ירדנו מזה כי נדמה שזה מצריך יותר אנרגיה ויותר התעסקות. בשאיפה לבריכה טבעית באורגון בחוות דומים גדולה ומשגשגת.. במהרה בימינו אמן. (מבקשת מהיקום)
ה_עוגיה*

כלור ונזקיו

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

טליה, זה כבר שייך ל מטהרי מים ואני מקווה שלא נגיע לשם.
רק רוצה להיפטר מהכלור בטכנולוגיה נמוכה
ניצן_אמ*

כלור ונזקיו

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

אי אפשר לעשות טיהור בשמש? שימי בקבוקים פתוחים.
קל מאד לבדוק את מצב המים. יש ערכות פשוטות. אנלוידעת איפה קונים בארץ. אבל זה לא אמור להיות יקר. איפה שקונים אנשים שיש להם בריכה? בפיצוציה בסביון? :-P
ה_עוגיה*

כלור ונזקיו

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

להורים שלי יש בריכה....מממ...

בקבוקי זכוכית בשמש? זהו?
כמה זמן?
(את סתם זורקת או שזה מבוסס על משהו?)
עכשיו זה בקבוקים במטבח...
ניצן_אמ*

כלור ונזקיו

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

מבוסס על זה שככה דליתוש טיהרה הרבה זמן. :-S אבל כאמור, אפשר גם לקרוא וגם ממש לבדוק. פשוט לבדוק את מצב הכלור במים אחרי יום או יומיים בבקבוק, לבדוק ערכי הגבה... אם יש להם ערכה, קטן עלייך.
ה_עוגיה*

כלור ונזקיו

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

טוף. ננסה. תודה.
תמי_גלילי*

כלור ונזקיו

לכלור יש תכונה אחת חשובה - הוא מתנדף לחלוטין אם נותנים לו מספיק זמן. תכונה לא טובה כשהולכים לבריכה (שם הכלור נספג דרך הנשימה, לא פחות מאשר דרך העור ובבליעה), אבל כשזה מוצא אחרון לניקוי, למשל של עובש, זה יכול להיות יתרון - וכך גם כשרוצים לטהר מים.
מצד שני חשוב לא להשאיר את המים בחוץ יותר מדיי זמן כי אז מתפתחים שם עובשים, וגם הם לא הדבר הכי בריא שבעולם....
תמרהינדי*
הצטרפות: 30 יולי 2006, 17:57

כלור ונזקיו

שליחה על ידי תמרהינדי* »

יש לנו בריכה בחצר לא גדולה, אבל גם לא כזו שאפשר הרוקן ולמלא כל פעם.
כמה זמן ניתן להשאיר אותה מלאה ללא חומרי חיטוי למינהם?
ואם כן לחטא , מה האפשרויות שלנו מלבד כלור?
ניצן_אמ*

כלור ונזקיו

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

רציתי להוסיף פה פיסת מידע שיש לי ואני לא מבינה למה לא עשיתי את זה עד עכשיו, זה כל כך מפגר...
זו כזאת הודעה חשובה ומרעידה אמות סיפים, שאני לא מבינה איך פספסתי את זה.

לפני כמה חודשים מלאנו בריכה ביתית בחצר הבית במי ברז. בריכה מעל האדמה.

לאחר המילוי ערכנו בדיקה למים כדי להחליט אילו חומרים ובאילו רמות להכניס.
אתם יושבים?
+רמות הכלור במי הברז, מי השתייה, היו כמו רמות הכלור הנדרשות בבריכת שחייה.+

חיכינו שיתפוגג ומאז אנחנו מוסיפים כלור ברמות נמוכות בהרבה. (בערך חצי עד שני שליש אם זה מעניין מישהו.)
אז לפני שמתפלפלים וחוששים ארוכות אם להכניס תינוקות לבריכות שמותאמות להם, חישבו יותר מפעמיים על זה שרובכם טובלים אותם מדי יום במים לא פחות מוכלרים באמבטיה.

דיסקליימר - אני גרה בארה"ב. למי שזה מאד חשוב, שימדוד את רמות הכלור אצלו, או יבדוק באתרים הרלבנטיים של הממשלה ומקורות.
זיכרו גם שאפשר לשים מסננים על ראש המקלחת. זה זול ופשוט להרכבה.

תודה. (הולכת לדפים על שחיית תינוקות לשים את אותה הודעה. אני חושבת שזה מספיק חשוב כדי לכתוב פעמיים שלוש במקומות אסטרטגיים..)
קיזי_הילדה_הצוענייה*
הצטרפות: 06 אוקטובר 2007, 18:33

כלור ונזקיו

שליחה על ידי קיזי_הילדה_הצוענייה* »

יש המון דפים באתר שאני נמנעת מלהיכנס אליהם כי אני מעדיפה לא לדעת יותר מדי על הסכנות שסביבי, כי יש לי גם ככה נטייה לדאגנות יתר ולהימנעות מדברים. אז זה אחד הדפים האלה, רק שהפעם נכנסתי...

ובכן הייתי רוצה לדעת מה מידת הנזק שעליה מדובר, האם באמת כדאי לי להימנע משחייה בבריכה? אין כאן בריכות ללא כלור וגם לא מאגרי מים טבעיים נגישים, ושחייה זה הספורט היחיד שאני עושה (וגם זה בערך פעם בשבוע לחצי שעה!). ברור לי שכלור לא בריא, במיוחד בבריכה אליה אני הולכת שהיא סגורה (כמו כל הבריכות כאן, אני גרה באירופה) וממש מריחים את הכלור באוויר... מצד שני אין לי אלטרנטיבה ואם לא אלך לבריכה אני פשוט לא אעשה גם את מעט הספורט שאני עושה...
?
ניצן_אמ*

כלור ונזקיו

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

קיזי, אני חושבת שבמקרה הספציפי שאת מתארת בפירוש עולה התועלת על הנזק.
אני חושבת שחשוב לשמור את הידע על כלור במודעות, חשוב לחתור ללא הפסק למים ללא כלור (לשחייה ולשתייה) אבל שלאדם בריא, מוזן היטב, פעיל גופנית, יש את כל הכלים להתמודד עם הרעל הזה בחשיפה עורית, בפרט אם זה נעשה תוך פעילות גופנית. השהייה במים תורמת המון לגוף. אני מאמינה שיותר מאשר הנזקים שנגרמים.
יש מצבים (כמו אנשים וילדים שמראש נמצאים במצב של מורעלות גבוהה) שהנזק יעלה על התועלת. כמו שבתלות במצב הגופני שלך חיידק יכול להרוג אותך או לעבור לידך כאילו כלום.
בכל מקרה, אני חושבת שאם יש חלופה, אין סיבה טובה לשתות את זה. רצוי לסנן, לפוגג, או לצרוך מים ללא כלור מראש.
קיזי_הילדה_הצוענייה*
הצטרפות: 06 אוקטובר 2007, 18:33

כלור ונזקיו

שליחה על ידי קיזי_הילדה_הצוענייה* »

תודה ניצן על התשובה המהירה...
אני שותה רק מים מינרליים, לעולם לא מהברז, המים כאן ממש מגעילים. הולכת לשחות קצת: )

@}
עמנוא_ל*

כלור ונזקיו

שליחה על ידי עמנוא_ל* »

העוגיה כתבה:
_אם לקצר את ברברת הלילות - הנה השאלות:

אם אני שמה את המים הריחניים מהברז בכלי פתוח, אחרי כמה זמן הכלור הולך ומשאיר לי מי שתיה?
וזה בטוח ככה מים עומדים?
מאיפה אני משיגה מיכל נירוסטה או זכוכית בן 10 ליטרים (נגיד) עם ברז למטה? משהו פתוח שאוכל לכסות בבד._

תשובתי:
אם לקצר, בבקשה:
המלצתי, לא לשתות (וגם לא לבשל, לא לעשות מרק ולא לבשל תפוחי אדמה ואורז) שום מים שלא עוברים מטהר פחם פעיל באיכות טובה ועם זמן שהייה מספיק ארוך. להשאיר כלי פתוח, או להרתיח את המים, ממש לא מסלק תרכובות כלור מסויימות.
נקודות_ורודות_אגדיות*

כלור ונזקיו

בעקבות לחצים שהפעלתם עלי (-: ובזכות התכונה הטרחנית שירשתי מאמא שלי לשמור גיזרי עיתון, מצאתי! |יש|

קבלו:
http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/791/958.html
רויטל_S*
הצטרפות: 20 נובמבר 2008, 22:37
דף אישי: הדף האישי של רויטל_S*

כלור ונזקיו

שליחה על ידי רויטל_S* »

נקודות הייתי שמה את הכתבה ב מעצבן לראות מסביב :-/
נקודות_ורודות_אגדיות*

כלור ונזקיו

האמת, שמרוב שהתלהבתי מזה שמצאתי את זה באינטרנט (איזה מדהים זה שאפשר למצוא כתבות מ-2008?!), שלחתי את זה במייל לכל קבוצת תפוצה אפשרית, אולי כדאי שיעשו זאת גם האחרים. שהאנושות תדע.
(-:
גל_הגלגל*
הצטרפות: 30 אוקטובר 2010, 22:24
דף אישי: הדף האישי של גל_הגלגל*

כלור ונזקיו

שליחה על ידי גל_הגלגל* »

האמת שנכנסתי לפה כי חשבתי שיהיה פה מידע על בריכות טבעיות שאפשר לשחות בהן.. לא תיארתי לעצמי שאין דבר כזה בכלל (מלבד כמובן מאגרי מים טבעיים שנמצאים בריחוק יחסי ממקומות היישוב של רובנו)
תוך חיפוש הגעתי לעמוד הבא באתר של עופרה הידרוס > http://www.hydros.co.il/he/[po]public pool[/po]/
מסתבר שקיבוץ חוקוק עומדים מול בג"ץ כרגע בכדי לאשר את הבריכה הציבורית הטבעית הראשונה בישראל (באירופה יש בכל מקום כבר עשרות שנים) כיוון שמשרד הבריאות מסרב לתת אישור.
אמן ואמן שיצליחו במהרה, וכן ירבו בארצינו בריכות שכאלו...
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

כלור ונזקיו

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

יש לי בריכה בחצר, רציתי לדעת מה גורם הכלור לגוף והאם חובה להתקלח אחרי שחיה בבריכה ביתית שיש בה כלור
לאה_ק*
הצטרפות: 08 פברואר 2012, 10:46

כלור ונזקיו

שליחה על ידי לאה_ק* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

מנסיוני הפרטי אני יכולה לומר שאחרי שנתיין בברכה שמימיה טוהרו בכלור קבלתי פריחה מגרדת בעור שגם הרופא האלרגולוג לא ידע לפתור את הבעית עד שהפסקתי ללכת לבריכה והענין נגמר. איפה באזור ירושלים יש ברכות המטוהרות בשיטה אחרת ללא כלור
דימה*
הצטרפות: 02 יולי 2007, 00:14

כלור ונזקיו

שליחה על ידי דימה* »

יש לנו ברכה קטנה של 4 קוב ואנו משתמשים במי חמצן לטיהור המים. המים צלולים עם ריח נעים ובלי כל החסרונות של כלור.
מוסיפים 0.7 ליטר של מי חמצן בריכוז של 35% לכל קוב מים. למחרת אפשר להיכנס לברכה.
בברכה נוצרות בועות של חמצן - נעים מאוד לגוף.
כאלטרנטיבה אחרת לכלור ניתן להשתמש בברום - יותר אפקטיבי מכלור ופחות בעייתי לבריאות.
פלוני_אלמונית*

כלור ונזקיו

בחיי, לא ידעתי... אני שוחה בבריכה של "עולם המים", וכל היום שלי אחרי כן פשוט גמור. אני מתחילה לקשר את זה לכלור.
פלוני_אלמונית*

כלור ונזקיו

מישהו מכיר את המוצר. גואה פול משווק על ידי חנות המרכז לחיסכון באנרגיה ?המוצר מתיימר להחליף את הצורך הכלור ללא רעילות או תופעות לוואי מתאים גם לבריכות של ילדים ובריכות גינה עילית שלחו לי רשימת חומרים אך אני לא מבינה גדולה
כרמית*
הצטרפות: 24 יולי 2001, 22:34

כלור ונזקיו

שליחה על ידי כרמית* »

אם אני לא טועה,
בסחנה ובגני חוגה המים לא מטוהרים בכלור.
מי שגר באיזור ומחפש לשחות בלי נזקים.
לסחנה יש גם מנוי במחיר מעולה.
עידן_בריכות_שחיה*
הצטרפות: 22 אוגוסט 2014, 00:30

כלור ונזקיו

שליחה על ידי עידן_בריכות_שחיה* »

קצת סדר בעבור כולם: אומנם כלור הוא חומר מסוכן אבל הכול תלוי ברמות הכלור במים ושאר החומרים שמשתמשים בהם
לגבי כלור יש כמה סוגי כלור לשימוש בבריכה: כלור נוזלי, הנפוץ ביותר בבריכות ציבוריות, כלור גרגרי או שקדים, כלור מוצק .
טבליות כלור או טרי כלור המכילות חומרים הלוחם לצימצום אידוי הכלור . הכלאה במלח ע״י תהליך אלקטרוליזה ופרוק המלח לנתרן וכלור .
כול סוגי הכלור למעט טבליות הכלור הטרי כלור מעלה את רמת הph של המים ויש צורך לאזן ע"י חומצת מלח .

איזון הבריכה לרמות תקינות לא יגרום לשום בעיה
מי שטוען לצריבות סכינים תופעת עינים אדומות לאחר צלילה במי הבריכה או גרושים ביציאה מהמים מדובר ברמות ph שאינן נכונות
אם יש ריח חזק של כלור הסיבה היא כלור קשור, כלור לא פעיל, בגלל שהתחבר עם חיידק או עם אמוניה (שתן) ואומר שבעצם חסר חומר חיטוי פעיל, חסר כלור .
עידן_בריכות_שחיה*
הצטרפות: 22 אוגוסט 2014, 00:30

כלור ונזקיו

שליחה על ידי עידן_בריכות_שחיה* »

אגב גם הסחנה וגם בחורשת טל מכלירים את האגמים שבהם רוחצים אנשים בהוראת משרד הבריאות
רמות הכלור יחסית נמוכות בגלל זרימת המים אבל ישנה מערכת הכלרה קבועה
קובי*
הצטרפות: 29 מאי 2004, 13:50

כלור ונזקיו

שליחה על ידי קובי* »

שלום לכולם,
חשוב להבין שבמי הברז יש 0.5 PPM כלור .
הכלור ששמים בבריכת השחיה נקרא נתרן היפרכלוריט והוא כלור נוזלי וריכוזו 10%יש גם כלור מוצק שריכוזו 65%.
כלור מיוצר ממלח שעובר תהליך חשמלי ולכן גם לבריכה שמשתמשת במלח בישול ישנו מכשיר חשמלי והופך את המלח לכלור ,נכון הוא שחיטוי במלח יותר נעים למתרחצים .
לכם כמתרחצים חשוב שהמים בבריכה יעברו חיטוי(ע"י כלור)למניעת הדבקות במחלות .
פלוני_אלמונית*

כלור ונזקיו

איפה אפשר למצוא בריכות ציבוריות ללא כלור? במיוחד באזור ק. אתא/חיפה?
תודה
שליחת תגובה

חזור אל “שונות בינתיים”