כמה להניק

אמא_של_הלה*
הצטרפות: 01 ינואר 2012, 20:45
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_הלה*

כמה להניק

שליחה על ידי אמא_של_הלה* »

הסתדרתי באמת, פחות או יותר עם הנקה בשכיבה. הגברת אוכלת בתדירות נמוכה יותר בלילות (כל שעתיים שלוש), ואני מניקה אותה בשכיבה על הגב, כשהיא מונחת על הבטן שלי כשהפנים שלה פונות לכיוון החזה. אז יש יתרונות לחזה קטן :)
עדי_א*
הצטרפות: 18 אוקטובר 2001, 23:06
דף אישי: הדף האישי של עדי_א*

כמה להניק

שליחה על ידי עדי_א* »

כשהיא מונחת על הבטן שלי כשהפנים שלה פונות לכיוון החזה.

איך עושים את זה?
הייתי שנושי היתה בת שלושה שבועות בהדרכה בדיאדה, ולימדו אותי שם את השיטה הזאת. זה לא עבד לי מאז.

יש פה דף על הנקה אינסטנקטיבית, וראה לי שזה דומה, רק שהאם יושבת, ואז התינוקת עם הפנים אליה.

לא מצליחה לעשות זאת זה.

רעיונות?
אמא_של_הלה*
הצטרפות: 01 ינואר 2012, 20:45
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_הלה*

כמה להניק

שליחה על ידי אמא_של_הלה* »

כשהפוזה הזו "מתבלגנת" לי, אני מתיישבת,מניחה אותה על הזרוע, כמו בתנוחה הקלאסית של ההנקה, כשהזרוע תומכת לה את הגב (הראש שלה בצד הפנימי של המרפק, וכף היד שלי מחזיקה את הישבן / גב). ואז נשענת אחורה למצב האופקי ביותר שמתאפשר, כך שהפיצית עדיין יכולה לתפוס את השד, והיא מונחת על הבטן (אני לא צריכה תמיכה של היד, היא פשוט שוכבת עלי וזהו). צריך כמה כריות טובות בשביל זה (לי יש 2), ויוצא שאני ישנה לא בשכיבה לגמרי, אבל מספיק אופקי בשביל לנוח באמת...
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

כמה להניק

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

שאלה: תינוקי בן 4 חודשים וחצי וסובל מאד לדעתי מגזים. אני משתדלת לא לתת לו כל פעם שהוא בוכה כדי שלא ייווצר מעגל של הנקה-גזים דבר נוסף שהשתנה אצלו זה יציאה אחת ליום שלשול ענק וחריף שממש יוצא מהחיתול- כמות אדירה, לעומת 4 יציאות רגילות עד לפני שבוע וחצי. יש המון שתן. קיבל חיסון לרוטה, למישהי יש עצה מה אפשר לעשות? אולי לקחת את הצואה לרופא? תודה לעונות, מתוסכלת.....
עדי_א*

כמה להניק

שליחה על ידי עדי_א* »

כדי שלא ייווצר מעגל של הנקה-גזים

למה את חושבת שיש קשר בין הנקה לגזים?
עד כמה שאני יודעת יש קשר הפוך: ההנקה עוזרת לתנועת השרירים הטבעתיים ומקלה על גזים.

דבר נוסף שהשתנה אצלו זה יציאה אחת ליום שלשול ענק וחריף שממש יוצא מהחיתול- כמות אדירה, לעומת 4 יציאות רגילות עד לפני שבוע וחצי.
היציאות משתנות עם הגיל. למה את חושבת שזה שלשול?
פלוני_אלמונית*

כמה להניק

זה החיסון רוטה המחורבן. יש לו תופעות לוואי נוראיות למשך כשבועיים. הניקי אותו כמה שהוא מבקש כדי לעזור לו להתמודד עם הכאבים.
סיהרא*
הצטרפות: 08 ינואר 2012, 08:52

כמה להניק

שליחה על ידי סיהרא* »

_למה את חושבת שיש קשר בין הנקה לגזים?
עד כמה שאני יודעת יש קשר הפוך: ההנקה עוזרת לתנועת השרירים הטבעתיים ומקלה על גזים._
יש תינוקות, לפי מה שראיתי, שאצלם יש קשר. כשהתינוק יונק כל הזמן זה יכול ליצור עומס בקיבה וגזים. לא אצל כולם. אבל ראיתי כאלה שהועיל להם לינוק בצורה מסודרת יותר, כל שעתיים- שלוש, ע"פ הצורך כמובן.
פלוני_אלמונית*

כמה להניק

אני אם לתינוקת יונקת בת 3 שבועות.
אני מניקה אותה ממש הרבה במהלך היום, בערך כל שעה-שעה וחצי (בלילה זה כל שעתיים וחצי-שלוש ולעיתים אף יותר) זה נעים לי ונעים לה השאלה היא האם יכול להיות יותר מדי הנקה? וגם האם יכול להיות שהיא הפכה את הציצי שלי למוצץ? ז"א שהיא יונקת לא רק כשהיא רעבה אלא גם כדי להרגע?
אמא_של_נושקי_וטלהצ'וק*
הצטרפות: 20 אפריל 2012, 10:05

כמה להניק

שליחה על ידי אמא_של_נושקי_וטלהצ'וק* »

אני אם לתינוקת יונקת בת 3 שבועות
מזל טוב! @} @} @}

שהיא יונקת לא רק כשהיא רעבה אלא גם כדי להרגע?
בהחלט. ציצי זה לא רק אוכל.

האם יכול להיות יותר מדי הנקה?
בהנחה שאת לא דוחפת לה ציצי בכוח כשהיא מסרבת... :-) אז לא, אין דבר כזה. את אמורה להניק אותה כמה שהיא רוצה.

זה נעים לי ונעים לה
אז הכל בסדר.
שואלת*
הצטרפות: 25 ינואר 2004, 10:05

כמה להניק

שליחה על ידי שואלת* »

אם תינוק בוכה מכאב בטן, ומניקים אותו - זה יכול להחמיר את כאב הבטן?
(זו דעה נפוצה, ואני רוצה לברר אם היא נכונה. אשמח להסברים...)
תודה!
אני*
הצטרפות: 04 אוקטובר 2001, 17:25

כמה להניק

שליחה על ידי אני* »

ודאי יבואו המומחיות בקרוב, אבל שאלה מקדימה היא - האם אפשר לדעת שהתינוק בוכה מכאב בטן.
הרבה פעמים מייחסים בכי של תינוקות לכאבי בטן או "גזים" ולי נראה (כך גם קראתי) שלא סביר שתינוקות בריאים ויונקים יסבלו כ"כ הרבה מבעיות עיכול.
פלוני_אלמונית*

כמה להניק

אם תינוק בוכה מכאב בטן, ומניקים אותו - זה יכול להחמיר את כאב הבטן?
הדעה הרווחת, ושמעתי אותה השבוע מפי רופאת ילדים, היא שאם כואבת להם הבטן ויש להם גזים אז ההנקה רק תכביד יותר, יותר מזה היא הנחתה את אותה אמא שבאה לייעוץ להניק כל 3 שעות בגלל זה....
האמת היא שההנקה מפעילה את כל מערכת העיכול ובעצם עוזר לתינוק לשחרר את מה שצריך לשחרר ובכך מקלה עליו.
המצב שונה עם פורמולה שכן פורמולה הרבה יותר כבדה והרבה יותר קשה לעכל אותה.
שואלת*

כמה להניק

שליחה על ידי שואלת* »

ל-אני: כשהבטן קשה מאוד והתינוק מתפתל... אני מניחה שבחלק מהמצבים האלה הדבר הכי טוב לעשות הוא לנסות לפשפש, אבל כשאני מדברת עם אימהות שזה לגמרי לא ברפרטואר שלהן ואין בכלל מה להעלות את זה, אז לפשפש הן לא יפשפשו, וב"ז השאלה היא אם כדאי להמליץ להן שיאכילו אותו במצב כזה או לא.

לפלונית - אז לדברייך כשתינוק אוכל-תמ"ל בוכה מכאב בטן עדיף בינתיים לא להאכיל אותו?
האמת היא שההנקה מפעילה את כל מערכת העיכול ובעצם עוזר לתינוק לשחרר את מה שצריך לשחרר ובכך מקלה עליו
נשמע מעניין, אשמח לפירוט. איך בדיוק זה עובד? אולי יש מקור כתוב שתוכלי להפנות אותי אליו?

תודה לשתיכן!
פלוני_אלמונית*

כמה להניק

לפלונית - אז לדברייך כשתינוק אוכל-תמ"ל בוכה מכאב בטן עדיף בינתיים לא להאכיל אותו?
פשוט צריך להתייחס לזה אחרת, לא בהכרח להאכיל לפי דרישה, אולי כמויות קטנות יותר , ולהקפיד על "האכלה קצובה".

נשמע מעניין, אשמח לפירוט. איך בדיוק זה עובד? אולי יש מקור כתוב שתוכלי להפנות אותי אליו?
יש מידע בספרות המקצועית, כמו הספר שלומדים איתו הדרכת הנקה.
אני*
הצטרפות: 04 אוקטובר 2001, 17:25

כמה להניק

שליחה על ידי אני* »

אז לפשפש הן לא יפשפשו
את צודקת, אבל נראה לי שגם הורים קונבנציונאלים ביותר יסכימו לנסות להחזיק את התינוק בתנוחת פשפוש עם חיתול, כדי לעזור לו לשחרר את מה שמפריע לו
(בהנחה שאכן הבכי נובע מכאב בטן)
שואלת*

כמה להניק

שליחה על ידי שואלת* »

כן, את צודקת.
תוהה_על_הנקה*
הצטרפות: 15 אוגוסט 2012, 07:42

כמה להניק

שליחה על ידי תוהה_על_הנקה* »

בתי בת ה-3 היא הייתה יונקת המון המון. לפעמים הרגשתי כאילו אני "משתיקה" כל תלונה שלה בכך שאני מציעה הנקה. היא מצידה מעולם לא סירבה לינוק (טוב אולי 5 פעמים בכל חייה).
סביב גיל חצי שנה התקשתי לנתק אותה מהפטמה לאחר הרדמות אז התחלתי להרדים אותה עם חתיכת בד ביד כחפץ מעבר ואכן זה עבד -
עד היום נרדמת במציצת הפינה של הבד (סביב גיל שנתיים התחילה לינוק שלוק אחד או שניים והעדיפה להרדם במציצת הבד).
היא מאוד קשורה לבד הזה והוא מרגיע אותה ממש כמו חיבוק / הנקה בלי קשר לשינה ובתקופה האחרונה כשהבינה שלכל החברים שלה יש מוצץ, היא נתפסה לרעיון של מוצץ וכיום יש לנו כמה מוצצים בבית - שהיא "שאלה" מחברים והיא מוצצת לאורך היום וגם הולכת לישון איתם.
מדי פעם היא אומרת לי שהיא רוצה לשים משהו בפה, אם הבד והמוצצים לא בסביבה.

בקיצור - אני מרגישה שהיא מאוד תלויה במציצה וזקוקה לה. אני בסוף הריון שני עכשיו ותוהה מה לעשות עם התינוק -
זה הרגיש לי מאוד נכון להרגיע אותה במציצה כשהייתה קטנה, אבל אולי יצרתי תלות / אובססיה לנושא?
אמעצבנית*
הצטרפות: 18 אוגוסט 2012, 14:09

כמה להניק

שליחה על ידי אמעצבנית* »

בני אלון בן חמישה חודשים, ניזון עד עכשיו מהנקה מלאה ולא יותר. לאחרונה התחלנו עם קצת טעימות (כפית פה כפית שם). הוא תינוק מקסים ומאד מאד גדול יחסית (שוקל 10 קילו, נולד 3.6), משמע ההנקה עובדת טוב. אני מניקה בתדירות די גבוהה, ומגיעה בערב למצב שאני די מרוקנת, בעוד הוא רוצה הרבה לינוק בערב לפני השינה. בשבוע וחצי האחרון הוא החל להתעורר בלילה 4-5 פעמים, וגם ביום כבר אין לו רציפות שינה של יותר משעתיים (פעם הוא ישן לפחות 3 שעות בצהריים ועוד אחת בבוקר ואחה"צ). יש לי תחושה שהוא הולך לישון רעב ולכן הוא קם. ניסיתי לאחרונה להוסיף לו בקבוק ששאבתי עם 50 סמ"ק בנוסף להנקה, והוא שולק את הבקבוק בשנייה. מה לעשות? אם אמשיך לתת לו בקבוק לפני השינה יגמר לי המאגר שצברתי (לא בקלות) וגם ככה נראה לי שזה לא מספיק. נראה לכן שאפשר להתחיל להוסיף אוכל או משהו ממלא לפני השינה? אשמח לתשובה מהירה
אני_דולב*
הצטרפות: 17 אוגוסט 2012, 11:05
דף אישי: הדף האישי של אני_דולב*

כמה להניק

שליחה על ידי אני_דולב* »

מציעה לך פשוט להניק יותר (ולא לתת שאוב). את לא באמת מרוקנת בערב. את לא באמת מרוקנת אף פעם, הרי החלב לא נגמר בשד, הוא ממשיך להיווצר תוך כדי הנקה. פשוט הילדון צריך להתאמץ יותר כדי להוציא אותו. דווקא בגלל שהוא מקבל בקבוק, ומהבקבוק החלב נשפך יותר בקלות לגרון, הוא מאבד יותר ויותר סבלנות למול המאמץ הטבעי מול השד. זה מה שנקרא העדפת בקבוק. ככל שתניקי יותר יהיה לך יותר חלב בשבילו וחשוב לזכור ששאיבות לא מאותתות לגוף באותה צורה שהנקה ישירה עושה זאת.

תהני מזה שאת שם בשבילו כשהוא צריך אותך. זה גיל של כל מיני שינויים בדפוסי השינה שלא מקובעים גם ככה בגילאים האלה. בגיל חמישה חודשים מוצקים לא יכולים להחליף עדיין ארוחת הנקה, אני חושבת שזה יעמיס עליו מאד. זכרי גם שבעוד כחודש ישנה קפיצת גדילה. בקיצור, תניקי חופשי והרבה. תקופות פחות פשוטות בשינה עוברות לבסוף ולדעתי הנקה ישירה בכיף ובאמונה גדולה במנגנון המופלא הזה עוזרת לצאת לתקופות טובות יותר.
אינדי_אנית*
הצטרפות: 26 אוקטובר 2006, 22:38
דף אישי: הדף האישי של אינדי_אנית*

כמה להניק

שליחה על ידי אינדי_אנית* »

אצלי הקטנה בפירוש היתה זקוקה לארוחה לפני השינה כבר בגיל חמישה חודשים, אני ממש הרגשתי הבדל בין לילות שהיתה אוכלת ארוחת ערב לכאלה שבהם רק ינקה לפני שהלכה לישון.
אני_דולב*
הצטרפות: 17 אוגוסט 2012, 11:05
דף אישי: הדף האישי של אני_דולב*

כמה להניק

שליחה על ידי אני_דולב* »

בפירוש היתה זקוקה לארוחה לפני השינה כבר בגיל חמישה חודשים

וואו זה גיל ממש צעיר. מה היא הייתה אוכלת וכמה זמן לפני השינה?
ללו*
הצטרפות: 11 ינואר 2011, 09:59

כמה להניק

שליחה על ידי ללו* »

גם אני חושבת שבגיל חמישה חודשים אם מרגישים שיש צורך אפשר בזהירות לתגבר מוצקים ולעקוב איך הינוקא מגיב. ייתכן שהוא יסתדר עם זה מעולה, יעכל טוב (ולא יוציא הכול בצואה...) ויישן יותר - אבל תהיי מוכנה גם לאפשרות שלא. בין אם תראי שהוא מסתדר עם עוד מזון ושמח לקבל ובין אם לא - ייתכן שאת השינה זה לא ישנה, ובמקרה כזה פשוט תהיי שמחה שהרווחתם חודש, כי יש המוני תינוקות שהרגלי השינה שלהם מתערערים בגיל ארבעה חודשים, זו ממש תופעה שכזאת, אז אצלכם זה קרה בגיל חמישה חודשים - שוין... שיישן קרוב קרוב אלייך, ותנסי להניק מתוך שינה. תעברו איכשהו את השלב הזה (-:
אמעצבנית*
הצטרפות: 18 אוגוסט 2012, 14:09

כמה להניק

שליחה על ידי אמעצבנית* »

תודה לכולכן. גם אני הייתי בהתחלה בדעה שמספיק רק הנקה וכמה שהוא ירצה, אבל הגעתי למסקנה שכשאני לא ישנה הגוף שלי נחלש ועובד הרבה פחות טוב, וזה מתבטא גם בפחות חלב...בקיצור הגלגל לא מפסיק. לכן חשבתי לתת בקבוק, ונתנו בקבוק בנוסף להנקה ואחריה ביומיים האחרונים. אתמול פתאום אחרי שבוע וחצי הילד ישן יחסית לא רע והתעורר רק פעם אחת. קמנו היום רעננים ושמחים! :) להגיד שאני מאמינה שזה יקרה גם היום, קשה לי להאמין. ראשית לא נתתי לו בקבוק ושנית הוא כבר קם 3 פעמים... עם זאת, יתכן שהקפיצת גדילה המיועדת לחודש הבא הוקדמה עכב משקלו והתפתחותו המתקדמים (10 קילו כאמור לא הולכים ברגל...:))בכל אופן אשמח לדעת, אם בכל זאת אחליט לתת תוספת להנקה לפני השינה, יש לכן המלצות עם מה להתחיל?
אינדי_אנית*
הצטרפות: 26 אוקטובר 2006, 22:38
דף אישי: הדף האישי של אינדי_אנית*

כמה להניק

שליחה על ידי אינדי_אנית* »

אני לא זוכרת אבל התחלתי לתת לה אוכל כבר לפני גיל 4 חודשים ( טעימות מה שנקרא) כי כבר בגיל חודשיים היא ממש רצתה.
אז בערך בשלושה וחצי חודשים כבר נתתי לה קצת מהפירות שלי וכאלה ובגיל 5 חודשים היא כבר אכלה הרבה דברים יחסית.. כמובן שהכל תוך כדי הנקה מלאה ולפי דרישה.
נדמה לי שזה היה לחם וביצה..בהתחלה בכל אופן ( זאת כמובן לא המלצה לתינוק של אף אחד אחר, ביצים הם אלרגניות בטירוף... ולפעמים גם דגנים)
פלוני_אלמונית*

כמה להניק

בת חודש וחצי
יכולה לבקש שוב (או אולי אני מפרשת לא נכון?) גם שעה אחרי שאכלה
זו ילדה שלישית והנקתי גם את הגדולים ובכל זאת אני מרגישה שאני לא יודעת, היא מאוד שונה. היא חסרת מנוחה כל הזמן,מתקשה לישון לאורך זמן גם בידים. אז אולי אני מפרשת את החוסר מנוחה שלה כרצון לאכול?
לא שאכפת לי להניק אותה, אבל אני חוששת שאולי אני מאכילה יותר מדי ולכן כואבת לה הבטן, ולכן היא חסרת מנוחה ולכן היא פולטת כל כך הרבה. ממש לא תמיד היא נרגעת אחרי הנקה לפעמים אפילו להפך עוד יותר בוכה. היא גם לא כל כך נרדמת בהנקה (ולא בשום דרך אחרת)
לא יודעת איך לעזור לה
עדי_א*

כמה להניק

שליחה על ידי עדי_א* »

זו ילדה שלישית והנקתי גם את הגדולים ובכל זאת אני מרגישה שאני לא יודעת, היא מאוד שונה. היא חסרת מנוחה כל הזמן,מתקשה לישון לאורך זמן גם בידים. אז אולי אני מפרשת את החוסר מנוחה שלה כרצון לאכול?
שאלות בסיס:
כמה זמן יונקת בכל הנקה? לדעתך מספיקה להגיע לחלב אחורי?
את מניקה משני צדדים? כמה זמן מכל צד?
לוקחת במנשא או מניחה אותה אחרי ההנקה?

אשמח לשמוע עוד פרטים ממך
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

כמה להניק

שליחה על ידי בשמת_א* »

לדעתך מספיקה להגיע לחלב אחורי?
המממ, למעשה אנחנו כבר לא מדברים היום על "חלב קדמי" ו"חלב אחורי" כי התברר במחקרים יותר מעמיקים שזה לא כמו שחשבו בהתחלה: החלב פשוט משתנה בהדרגה מחלב יותר עשיר בסוכרים בתחילת ההנקה, לחלב שאחוז השומנים בו הולך ועולה ואחוז הסוכרים יורד. והכניסה של החלב היותר "שמן" (שגם מרגיע את הבטן מאוד) היא ממש מהרגע שמרגישים את רפלקס שחרור החלב.

אבל אני מבינה את הכיוון של עדי, שחושבת שאולי היא מתמלאת מהר בתחילת ההנקה בחלב העשיר בסוכרים.

אז קודם כל רוצה להרגיע, שאין דבר כזה "מאכילה יותר מדי". תינוקות יונקים אי אפשר להניק בכוח, ואם היא לא רוצה לינוק היא תסרב, כמו שהיא תפסיק את ההנקה כשהיא לא רוצה יותר. למשל את מדגימה את זה בעצמך כשאת כותבת "לא כל כך נרדמת בהנקה"... היא בעצמה יוזמת הפסקות ויוזמת יניקות, זה נורמלי.

מה שבולט בתיאור שלך:

חסרת מנוחה

מתקשה לישון לאורך זמן גם בידים

פולטת כל כך הרבה

עוד יותר בוכה

לא כל כך נרדמת בהנקה (ולא בשום דרך אחרת

מכל התיאורים האלה ברור, שמשהו מציק לה.
המשהו הזה יכול להיות קשור להנקה, או לא קשור להנקה.

אפשרויות שקשורות להנקה:
דוגמא 1: ניהול הנקה. פה נכנסות השאלות שעדי שאלה, לגבי משך הזמן, שני הצדדים וכו'. אז אוסיף לשאלות של עדי: משקל הלידה? משקלה היום? מה את יכולה לספר על הגרעפסים - מחזיקה לגרעפס אחרי הנקה על הכתף? מרגישה שזה עוזר לה? האם כשאת מתחילה להניק את מרגישה שהחלב ממש "משפריץ" או שהכל רגיל ואת לא רואה או מרגישה שהיא מוצפת בחלב ברגעים הראשונים?
דוגמא 2: רגישות, תגובה אלרגית למשהו שעובר דרך החלב. פה אפשר לחשוב על תרופות שאת נוטלת, ויטמינים ומינרלים (אולי את לוקחת תוסף ברזל), איזשהו מזון שהחלבונים שלו גורמים אצלה לתופעות כאלה (האלרגנים הנפוצים הם חלבונים של חלב, סויה, דגים, ביצים, אגוזים, תירס, בוטנים ולא זוכרת מה עוד... אה, כמובן, "גלוטן" - חיטה, הכי נפוץ).

אפשרויות שלא קשורות להנקה:
דוגמא 1: רפלוקס (חולשה בשוער הקיבה, שבגללה במקום להוות "שסתום אל-חזור" הוא בעצם מתנדנד, מה שגורם לתכולת הקיבה לעלות למעלה ולעשות גם צרבת בושט). כואב נורא, מתאים לתמונה של כאבי בטן, אי נוחות/סבל, בכי ופליטות.
דוגמא 2: כאב אחר כלשהו. טווח האפשרויות רחב ביותר. פטריה, תולעים, וירוס, חוליה שזזה טיפה בלידה ולא "יושבת" טוב במקומה, ועוד כאלף עד אלפיים אפשרויות נוספות P-:

נגיד, כששואלים באיבחון לויסות חושי אחרי חודשים או שנים "איך היא היתה כתינוקת בחודשים הראשונים", אז גם התיאורים האלה הם קלאסיים לתינוקת עם רגישות חושית (בתור אחת מאלפיים האפשרויות, כן? בכלל לא אומרת שזה זה). כלומר, נולדו רגישים לעולם והמון דברים מציקים להם והם מסכנים וסובלים )-: ואנחנו איתם.

אני יודעת שאמהות רבות לקחו תינוקות לטיפול קראניו סקראל עם בעיות כאלה והוא עזר, זה טיפול מאוד עדין ולמעשה זה בעיקר מטפל בכל המקרים שבהם משהו בלידה גרם לאיזה פיפס קטן "לצאת מהמקום" במידה שאף רופא לא יכול לזהות אבל התינוק מאוד סובל. אבל גם פה, זו רק אחת הדרכים שהורים מנסים כדי להקל על תינוק קטן שמשהו בבירור מציק לו. וכמובן, זה לא יעזור אם לא זו הבעיה.
פלוני_אלמונית*

כמה להניק

עונה רק עכשו .תודה לכן
נולדה 3.5 קילו עולה יפה במשקל. לא יודעת כמה בדיוק עכשו. כבר מהלידה היתה חסרת מנוחה וחיפשה לאכול.
אני מחזיקה לגערפס אחרי כל צד וזה באמת עוזר לה, אבל לא תמיד היא מצליחה להוציא.
אני מחזיקה אותה אחרי ההנקה (אני מחזיקה אותה בעצם כל הזמן...) כדי שלא תפלוט, אם אני מורידה היא פולטת מיד. אבל יכולה לפלוט גם אחרי שעה. פולטת בעיקר כששוכבת, אבל גם כשמחזיקים אותה.
אוכלת דקות ספורות מכל צד (באמת מהיר, אצל הגדולים לקח להם הרבה יותר זמן). שני צדדים בכל הנקה.
היא לא נצמדת לפיטמה ואז עוזבת רק כשמסיימת. הפיטמה נשמטת לה כל הזמן ואז היא מיד מחפשת שוב, אז אני לא תמיד יודעת מתי סיימה צד אחד. באיזשהו שלב אני פשוט מרימה לגרפעס כשנראה לי שהיא כבר לא מחפשת.
אני לוקחת ברזל אבל רק לפעמים (כי אני פשוט שוכחת רוב הזמן ומצבי לא כזה קריטי). אני אכן אוכלת את כל המאכלים שהזכרת

מה שמעניין הוא שאם היא ישנה היא לא פולטת.
בלילה כשאני מניקה בשכיבה והיא לא ממש מתעוררת, אלא רק יונקת קצת מתוך שינה, היא לא פולטת ולא עושה גרעפס. אבל אם במקרה היא מתעוררת היא תפלוט בהנקה בשכיבה. בלילה היא כנראה יונקת יותר זמן ויותר לאט כי זה מתוך שינה (אני אומרת 'כנראה' כי גם אצלי זה מתוך שינה..)

למה את מתכוונת בזה שאי אפשר להאכיל יותר מדי?
לא יכול להיות שהמציצה מרגיעה אותה והיא מחפשת למצוץ ולא ממש לאכול? ואז זה עושה לה כאב בטן או ממלא אתה יותר מדי ואז היא פולטת?
אני באמת חושבת לפעמים שהיא רוצה שירימו אותה בגלל שהיא פולטת ואולי זה מציק לה, אבל אני לא בטוחה.

עוד דבר שקורה לפעמים:היא מחפשת את הפיטמה אבל אז יש לה רפלקס הקאה. ואז אני מוציאה ומנסה שוב, לפעמים זה חוזר שוב כמה פעמים למרות שהיא כן מחפשת את הפיטמה. לפעמים מרימה אותה קצת וכשמחזירה היא כן מצליחה לתפוס בלי הרפלקס הזה. לפעמים היא בוכה ומתעצבנת כשאני מרימה אותה. כנראה כי בעצם כן רצתה לאכול ונרגעת כשאני מחזירה אותה לפיטמה.

עוד נתון (חשוב?) היא לוקחת מוצץ, ולאחרונה התחלתי להרגיל אותה לחלב שאוב בבקבוק שהיא לוקחת יפה אבל קצת נשפך לה (אבל אצל כל הילדים שלי היה ככה בגיל הזה,בזה היא לא שונה)
בריג'י_נומושי*
הצטרפות: 28 אוגוסט 2008, 21:26
דף אישי: הדף האישי של בריג'י_נומושי*

כמה להניק

שליחה על ידי בריג'י_נומושי* »

כמה שהיא מבקשת :) או כמה שמתאים לך :)
בריג'י_נומושי*
הצטרפות: 28 אוגוסט 2008, 21:26
דף אישי: הדף האישי של בריג'י_נומושי*

כמה להניק

שליחה על ידי בריג'י_נומושי* »

רק תזכרי בבקשה שכשהיא בוכה מרעב כואבת לה ממש הבטן ומה שתחליטי לתת לה תני מכל הלב .אור ואהבה
פלוני_אלמונית*

כמה להניק

ענית לי? כי לא הבנתי על מה ענית

רציתי להוסיף עוד משהו בקשר לפליטות, אולי עדיף לעשות הפסקה בין שני הצדדים? הפסקה ארוכה יותר הכוונה לא רק לגרעפס אלא ממש לקום לעשות משהו אחר ואז לחזור לצד שני, אפילו חצי שעה. חוץ מהפעמים שהיא דורשת מיד צד שני
זה יכול לעזור? או רק להזיק?
יונת_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 02:23
דף אישי: הדף האישי של יונת_שרון*

כמה להניק

שליחה על ידי יונת_שרון* »

אפשר גם לחזור להניק מהצד הראשון אחרי הגרעפס. כלומר, לא חייבים לתת משני הצדדים בכל הנקה. אצלנו זה עזר, אולי תרצי לנסות.
תפוח_אדמה*
הצטרפות: 01 יולי 2008, 21:51
דף אישי: הדף האישי של תפוח_אדמה*

כמה להניק

שליחה על ידי תפוח_אדמה* »

אפשר גם להניק כמה הנקות מאותו הצד. זה נשמע לי כמו עודף חלב.
הכי טוב זה הרבה הנקות קצרות מאותו הצד, ולהחליף צד כל כמה שעות,תוך שאת שמה לב שהיא ממשיכה לעשות פיפי ויונקת מספיק.
תפוח_אדמה*
הצטרפות: 01 יולי 2008, 21:51
דף אישי: הדף האישי של תפוח_אדמה*

כמה להניק

שליחה על ידי תפוח_אדמה* »

היא נשמעת ממש כמו כל הילדים שלי :-)
אם את מניקה שוב מאותו הצד, היא תינק יותר חלב שומני, וככל הנראה גם פחות נוזלים. זה מספק את הצורך במציצה, ובמקביל מונע פליטות.
עוד דבר שיוזר זה הימנעות ממוצרי חלב.
יש תינוקות שהפליטות מאד מאד מפריעות להם.
עדי_א*

כמה להניק

שליחה על ידי עדי_א* »

היא לא נצמדת לפיטמה ואז עוזבת רק כשמסיימת. הפיטמה נשמטת לה כל הזמן ואז היא מיד מחפשת שוב, אז אני לא תמיד יודעת מתי סיימה צד אחד. באיזשהו שלב אני פשוט מרימה לגרפעס כשנראה לי שהיא כבר לא מחפשת.
האמת שזה היה נראה לי המשפט הכי מטריד במה שכתבת. אני מבינה שהיא השלישית שלך, ואת בטח יודעת, אבל יש מצב שהיא לא תופסת טוב, וזה מוביל לכך שהיא לא נשארת הרבה זמן על אותו הציצ, שמוביל לכך שהיא יונקת בעיקר חלב שהיה מכונה פעם "קידמי", שגורם לפליטות וכך אלאה. זה מדבר אליך באיזה אופן?
_למה את מתכוונת בזה שאי אפשר להאכיל יותר מדי?
לא יכול להיות שהמציצה מרגיעה אותה והיא מחפשת למצוץ ולא ממש לאכול? ואז זה עושה לה כאב בטן או ממלא אתה יותר מדי ואז היא פולטת?_
עד כמה שאני יודעת יכול להיות כזה מצב במה שנקרא "ניהול הנקה" לא נכון. לדעתי (הלא מקצועית בשום אופן יש לומר) גם זה יכול להיות תוצאה של התפיסה הלא ממש טובה.
אחדד: זה לא נכון כמעט אף פעם (לא שאני חושבת על מתי זה כן נכון, אבל רק כדי לא להיות נחרצת מידי) להגביל הנקה, אבל כן יש כזה מצב "עודף חלב", כמו שכתבה לך כבר תפוח אדמה .
בשמת_א*

כמה להניק

שליחה על ידי בשמת_א* »

אז קודם כל מצטרפת לעדי בעניין המשפט המטריד.
גם אני מוטרדת מהתפיסה הלא טובה שלה, לפחות לפי מה שאת מתארת.
במצב כזה, הייתי נמנעת מלתת מוצץ ובקבוק כי זה פוגע עוד יותר בתפיסת השד הטובה.
הייתי הולכת למפגש לה לצ'ה או מזמינה יועצת הנקה הביתה (ההבדל הוא כמובן בזמינות ובמחיר) כדי שמדריכת הנקה תראה את היניקה שלה ואולי תוכל לעזור לתקן.

אם היא יונקת מעט ומפסיקה ואת מרימה לגרעפס, בהחלט אפשר להמשיך באותו צד עד שהיא מסיימת אותו, אבל אם כשאת מחזירה היא לא רוצה אותו, סימן שכבר סיימה. חמש דקות נשמע לגמרי נורמלי ותקין כך שיכול להיות שהיא סיימה את אותו הצד.
אני מאוד מאוד מהססת להציע את האפשרות של "עודף חלב" דרך האינטרנט, בלי שראיתי, בלי שאת מתארת שפריצים וכמויות גדולות של חלב אצלך, בלי שיש לי נתונים על העלייה שלה במשקל.
עודף חלב הוא אחד המצבים האפשריים אבל את לא מתארת תמונה מובהקת שלו ולנהוג לפי העצות לטיפול במקרה ספציפי זה - עלול לגרום לירידה בייצור החלב אצל כל אמא נורמלית.
אז זהירות.

התמונה שאת מתארת נשמעת יותר כמו רפלוקס.
הייתי עושה קודם כל נסיון לסלק את כל מוצרי החלב מהתפריט (כולל מה שכתוב בו באותיות הקטנות "קזאין" וכדומה, כלומר, כל מוצר חלבי שהוא, גם אם יש שם מולקולה אחת) למשך שבועיים ולראות אם יש שיפור.
אפשר לנסות, בקטנה, להחזיר לאותו שד אחרי הגרעפס הראשון. לא הייתי עושה את זה כמה שעות ברציפות כי כאמור זה יפגע באספקת החלב (זו המטרה, בטיפול במצב של עודף חלב, אבל לכל המצבים האחרים זה בהחלט לא מומלץ...).

למה את מתכוונת בזה שאי אפשר להאכיל יותר מדי?
תינוק יונק לא יונק אם הוא לא רוצה.
כדי לינוק צריך לעשות משהו. והיא לא תעשה אותו אם היא לא בוחרת. ממש כמו שאפשר להביא את הסוס למים אבל אי אפשר להכריח אותו לשתות. זו פעולה רצונית.
פלוני_אלמונית*

כמה להניק

תודה רבה לכן
נתתן לי כמה כיוונים לבדיקה שלא חשבתי עליהם. בכלל לא חשבתי שזה קשור בהנקה או בצורתה. דוקא על מאכלים חשבתי אבל לא ידעתי מאיפה להתחיל בכלל.

אחרי שיונת הציעה להניק מצד אחד ולהחזיר אליו, ניסיתי מאתמול, ואני חייבת לומר שיש שיפור כלשהו.נתתי צד אחד בכל ארוחה וכל הזמן החזרתי לאותו הצד. והיא הרבה פחות התפתלה ביממה האחרונה וישנה במנשא, ואפילו שיחקה קצת עם עצמה במיטה שלי או בעגלה ולא היתה בידים כל הזמן (היא לא מצליחה לישון שלא בידים או לא צמוד אליי ליותר מרבע שעה אבל זה גם שיפור,וזה כבר נראה לי יותר נורמלי אם היא נינוחה כשהיא כן בידים וישנה כשהיא כן בידים). ואפילו היתה מגמה של יותר להרדם על השד בסיום.
האמת שבמקביל התחלתי לתת לה רסקיו (זאת אומרת,לקחתי בעצמי ומרחתי עליה קצת, לא ממש נתתי לה בפה) אז אולי זה גם עזר-אין לדעת.

אני אמשיך לנסות להציע צד ראשון שוב אבל ליתר בטחון אציע גם צד שני בסיום הנסיונות של צד ראשון. נראה איך זה ילך (אם היא לא תרדם על הצד הראשון-מה שקורה עכשו תוך כדי שאני כותבת).
לגבי עודף חלב-נכנסתי לדף וקראתי קצת שם. זה באמת לא ברור שיש לי עודף אבל כן יש לי שפע,וזה גם אצל הילדים הגדולים היה (ראיתי את זה בשאיבות שאף פעם לא היתה לי בעיה ותמיד היה לי חלב ואף פעם לא נגמר גם אם לא ניהלתי "נכון" שאיבות בזמן). הפעם אני נוזלת גם אחרי שהיא מסיימת לינוק שזה משהו שלא הכרתי , עם הגדולים אחרי הנקות הייתי יבשה עד שהתחלתי להתמלא מחדש. וגם הפעם הרפידות הנקה נורא נרטבות לי מה שלא הכרתי גם כן (למרות שהיא עדיין קטנטנה). למרות שאין לי גודש.
בקיצור-אני אמשיך לנסות למצות כל צד עד הסוף בינתים. ונראה בהמשך לגבי שאר האפשרויות.
בשמת_א*

כמה להניק

שליחה על ידי בשמת_א* »

נשמע טוב! נשמע שמה שאת עושה עובד |Y|
תציעי גם צד שני (לא חשוב אם לא תרצה) ותישארי בתשומת לב ומעקב אחרי העניין.

אני נוזלת גם אחרי שהיא מסיימת לינוק שזה משהו שלא הכרתי

הרפידות הנקה נורא נרטבות לי

יש לי שפע
אוקיי, אלה כן מאפיינים של שפע/עודף.
אז תמשיכי, בזהירות, כן? כל הזמן לשים לב, לא לעבור את נקודת האיזון שבה תקטיני מדי את אספקת החלב שלך.
פלוני_אלמונית*

כמה להניק

מעדכנת
אני חושבת שיש שיפור
אני מחזירה אותה לצד ראשון אחרי גרעפס והיא ממשיכה לינוק משם, ואחר כך מציעה גם צד שני וכמעט תמיד היא רוצה אותו, ואז אני מחזירה גם אליו אחרי גרעפס או קצת הרמה על הכתף. זאת אומרת "כאילו" 4 צדדים, פעמיים בכל צד. ונראה לי שזה טוב לה שהיא ממצה כל הנקה עד הסוף, כי לרוב היא רגועה אחרי זה,מחייכת. נרדמת יותר אחרי הנקה (אבל יכולה להרדם רק ל5 דקות ולהתעורר,אבל גם הגדול שלי היה ככה, לא ילד שנרדם בהנקה כל כך,קורה). זה כמובן לוקח הרבה יותר זמן כל הסיפור.
אני גם מרגישה שאני יותר מתרוקנת ופחות נוזלת.איכשהו אני גם שומעת שהיא יותר משחררת גזים, תוך כדי מציצה או סתם כך. זה גם עוזר לה
עכשו היא אוכלת לרוב כל שעתיים בממוצע,לפעמים קצת יותר לפעמים קצת פחות.
אז יכול להיות שבאמת היא לא ינקה עד הסוף את החלב השומני כמו שאמרתם,ועכשו כשאני מתעקשת היא מגיעה אליו ושבעה יותר ורגועה יותר. היא פחות מתפתלת וכשהיא ערה היא יכולה גם לשחק עם עצמה או עם האחים שלה ולא בוכה ולא תמיד צריכה גם להיות בידים. לישון זה תמיד בידים או במנשא או איתי במיטה,אבל זה כבר יותר מוכר לי והעיקר שהיא לא מתפתלת.
מה שכן,היא עדיין פולטת די הרבה. אז אולי זה באמת ריפלוקס. אבל האמת שמזה היא לא בוכה,רק נרטבת המון (וגם אני...).
אני צריכה שוב לשקול אותה השבוע.
תודה על העזרה
בשמת_א*

כמה להניק

שליחה על ידי בשמת_א* »

(-:
יופי!
כל עוד הפליטות הן בעיית כביסה בלבד (לא מציק לה במיוחד ולא פוגע בגדילה), לא צריך לעשות כלום (-:
יונת_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 02:23
דף אישי: הדף האישי של יונת_שרון*

כמה להניק

שליחה על ידי יונת_שרון* »

יופי, טוב לשמוע.
עוד משהו שאפשר לנסות, זה להחזיק אותה אנכית יותר בזמן ההנקה.
פלוני_אלמונית*

כמה להניק

בהמשך למה שכתבתי-השיפור נשמר.הילדה רגועה. אבל היא פולטת המון, נראה לי שיותר מאשר קודם.האם לא יכול להיות שאני מאכילה יותר מדי בבת אחת? אולי כן כדאי לרווח קצת באיזו דרך,כי בעצם יוצא שאני מחזירה אותה לשד 4 פעמים ואז היא פולטת מלא אז אולי זה יותר מדי?
אני עכשו בניסיון לא לאכול מוצרי חלב
פלוני_אלמונית*

כמה להניק

כהמשך למה שכתבתי-קראתי באתר של ד"ר לייבוביץ שכשנותנים מבקבוק לדאוג שההאכלה לא תהיה פחות מ20 דקות שזה זמן שמרגישים שובע. זה לא תקף גם להנקה? אם היא אוכלת זמן קצר יותר לא יכול להיות שהיא תרצה את השד בכל פעם שאציע לה גם אם אכלה מספיק?
תמרוש_רוש
הצטרפות: 18 יוני 2005, 03:48
דף אישי: הדף האישי של תמרוש_רוש

כמה להניק

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

זה לא תקף גם להנקה?
לא, כי אפשר לראות, באופן כללי, שתינוקות שיונקים לפי דרישה מבסוטים מהחיים ולא יונקים יותר מדי, גם אם היניקות שלהם קצרות מ- 20 דקות. ויש תינוקות שמטבעם הם יעילים מאוד על השד, גומרים-הולכים תוך 8 או 10 דקות ולא צריכים יותר מזה.
שורה תחתונה: המנגנון של הנקה מאפשר לסמוך על התינוקות שיינקו כמה שהם צריכים ושיידעו מה טוב להם. המנגנון של האכלה מבקבוק, בגלל הנטייה של הבקבוק (כל בקבוק) לשפוך את החלב מעבר לדרישת התינוק, מחייבת התנהגות שונה של המאכיל, וקצת קשה יותר לסמוך רק על האיתותים של תינוקות כשמאכילים אותם מבקבוק.

<דיסקליימר: מה שכתבתי פה זה אינפורמציה, ידע כללי, ולא ייעוץ על המקרה הספציפי שלך>
פלוני_אלמונית*

כמה להניק

התינוקת שלי ינקה מיומה הראשון 5 דקות ולפעמים אפילו פחות, במרווחים של בערך שלוש שעות.
היא לא ירדה במשקל בכלל אחרי הלידה, אלא הכפילה אותו בפחות מארבעה חודשים...
תאיר*
הצטרפות: 12 פברואר 2005, 14:26

כמה להניק

שליחה על ידי תאיר* »

אז ככה, התינוקת המדהימה שלי היום בת שלושה שבועות, היא יונקת מהרגע הראשון.
מה שלא מובן לי זה כמה בממוצע לתינוקות בגילה היא צריכה לינוק ביום? ובלילה? בלילה היא ממש ישנה איתי כי אני פשוט נרדמת עד שהיא מתעוררת לדרוש עוד אוכל! ובלי קשר היא לא מוכנה לשכב בלול/עגלה.
יש לה יציאות טובות לפי מה שקראתי פה (פעמיים שלוש ביממה היא עושה קקי, ופיפי מי סופר?)
כמה זמן היא אמורה לינוק כל פעם? והאם משני הציצים בארוחה? היא נרדמת ועושה עצירות ואני משתדלת להעיר אותה.
היא לא מוכנה לרדת לי מהידיים והאמת שזה קצת מייאש. במיוחד שאני עייפה!
לפעמים אני מרגישה שהיא לא אוכלת מספיק/לא שובעת ואני כל הזמן חושבת להכין לה בקבוק.
דרך אגב, שקלתי אותי לפני שבוע והיא עלתה 140ג׳ האם זה מספיק? 😰
דנד_י*
הצטרפות: 01 ינואר 2014, 13:31
דף אישי: הדף האישי של דנד_י*

כמה להניק

שליחה על ידי דנד_י* »

8-12 הנקות ביממה.
עד 50 דקות להנקה זה עדיין סביר.
כן, עדיף משני הציצים בארוחה.
יש לא מעט תינוקות שלא אוהבים לול / עגלה.
עד גיל שבועיים צריכים לחזור למשקל הלידה, ו140ג' לשבוע למיטב זכרוני זה בסדר גמור.

איך ההנקה שלה? הנקה פעילה? רואים בליעות? צמודה אליך בטן אל בטן?
צריכה לרוץ
רק_מה*
הצטרפות: 25 אפריל 2014, 23:20
דף אישי: הדף האישי של רק_מה*

כמה להניק

שליחה על ידי רק_מה* »

זה בסדר גמור להירדם ולהמשיך לינוק אחר כך (הכל נורא מעייף עד גיל חודשים- שלושה, כולל יניקה ועיכול).
בערך כל שלוש שעות אמורה להיות הנקה רצינית (נניח משני השדיים או אחד מלא). לאורך כל היממה בלי הרבה הבדל יום/ לילה. לפעמים בלילה יש פער יותר גדול.

נשמע שאת והיא מסתדרות? כדי לוודא שהיא יונקת היטב כדאי להמשיך להניק ולא לתת בקבוק או מוצץ- כמעט כל ציוץ בגיל הזה הוא בקשה להנקה, להמשיך על הידיים- עם מנשא בד טוב, לישון צמוד אליה ולאפשר לה מגע רצוף איתך.
הנקה עוזרת לה גם לעכל, להירגע, להתחמם להתחסן.
החלב שלך מותאם לה בדיוק לכן אינו משביע כמו ארוחה כבדה אלא בצורה קצת שונה, הוא לא מכביד עליה.
למה את מרגישה שהיא לא אוכלת מספיק?
האם את מרגישה שינוי בשד לפני ואחרי ההנקה?
תינוק שלא אוכל מספיק בגיל הזה יהיה צרחני, או מיובש ואפטי.
פלוני_אלמונית*

כמה להניק

שאלה לי אליכן.
ביתי בת 3 חודשים בעיקר על פורמולה + הנקה מספר פעמים ביום לצערי כי הגוף שלי פשוט לא מצליח לייצר יותר מכ-60 מ"ל. ועכשיו התחלתי גם לקבל מחזור מה שגרם לכמות החלב להתמעט עוד יותר כך שאם לפני כן הייתי מייצרת 60 מ"ל כל 3 שעות אז עכשיו זה כל 5 שעות.
ברור לי שכמה שיותר הנקה יותר טוב ובכל זאת לאור מצבי העגום רציתי לדעת, מהו המינימום הדרוש כדי לספק לה את כמות החיסון הטבעי הדרוש.
תודה
בשמת_א*

כמה להניק

שליחה על ידי בשמת_א* »

איך בדיוק את יודעת איזו כמות הגוף שלך מייצר כשאת מיניקה? 0-:
ככל שתחכי יותר זמן בין הנקה להנקה כך הגוף שלך ייצר פחות חלב.
ככל שתתני לה לינוק יותר פעמים ביממה, כך תייצרי עבורה יותר חלב.
תפילה_לאם*
הצטרפות: 10 אוקטובר 2012, 21:28
דף אישי: הדף האישי של תפילה_לאם*

כמה להניק

שליחה על ידי תפילה_לאם* »

איך בדיוק את יודעת איזו כמות הגוף שלך מייצר כשאת מיניקה?
בהמשך לשאלתה של בשמת אני משערת, פלוני אלמונית, שאת "יודעת" כמה את מייצרת על סמך שאיבות.
כתבתי "יודעת" במרכאות בכוונה, משום שחשוב לדעת, שעל אף התועלת והחשיבות שאפשר למצוא במשאבות חלב לא פעם, הן אינן מסוגלות לחקות במדויק את היניקה של התינוק, ולכן הכמות שאפשר לראות בשאיבה מטעה.
@}
במעבה_הפרדסים*
הצטרפות: 27 ספטמבר 2016, 06:11
דף אישי: הדף האישי של במעבה_הפרדסים*

כמה להניק

שליחה על ידי במעבה_הפרדסים* »

פלונית, דבר ראשון אני מבינה את כאבך. הייתי שם (())
שנית, לעניות דעתי אין תשובה לשאלה ששאלת. אין מינימום דרוש. כל מ"ל חלב אם שעובר אליה עושה לה טוב @}
אם זה בסדר לשאול (ואם לא, תרגישי חופשי להתעלם) - בשביל מה הבירור הזה? אם תהיה לך תשובה ביד של מינימום דרוש, מה תוכלי לעשות עם המידע הזה?
וחוץ מזה, אם יש עוד עזרה שהיית רוצה לקבל, מוזמנת לפתוח. יש פה הרבה אוזניים קשובות.
פלוני_אלמונית*

כמה להניק

מהו המינימום הדרוש כדי לספק לה את כמות החיסון הטבעי הדרוש?
ככל שההנקות תכופות יותר, כך ה"כיסוי" החיסוני יותר עדכני, יותר רלוונטי למה שהתינוקת מתמודדת אתו במצב נתון. לכן הרבה תינוקות חולים נוטים לשבת על הציצי לפרקי זמן ממושכים, כדי לעודד את גוף האם לייצר תגובה חיסונית ספציפית למחלה שלהם, רלוונטית ומדויקת, בשידור חי.
(זה לא רק נוגדנים. אלה גם חומרים אנטי-דלקתיים, למשל, שממתנים את התגובה החיסונית הכללית של התינוק ומסייעים לו לחסוך אנרגיה)
הכמויות, עד כמה שאני מבינה, פחות חשובות מהתכיפות.
פלוני_אלמונית*

כמה להניק

<תמרוש רוש ממחשב אחר>
פלוני_אלמונית*

כמה להניק

דעה קצת פחות פופולרית, ראיתי אמא מניקה ילד גדול לפחות בן 3, צרם לי מאוד, אני מאד מאמינה בצורך ובסגולות של חלב אם ,אבל לדעתי ההשלכות של אותה פעולה על הילד יהיו קשות.
לדעתי אפשרי ואפילו מומלץ לשאוב בבית ולשלב לו את זה במזון, יש משהו קצת לא קל לילד יונק בגיל כזה.
דיצה*
הצטרפות: 18 יולי 2005, 21:38

כמה להניק

שליחה על ידי דיצה* »

על פי ארגון הבריאות העולמי, לא צפוי נזק בריאותי או נפשי מהנקה בגיל כזה. אבל כמובן זכותך לדעה אחרת.
תמרוש_רוש
הצטרפות: 18 יוני 2005, 03:48
דף אישי: הדף האישי של תמרוש_רוש

כמה להניק

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

ראיתי אמא מניקה ילד גדול לפחות בן 3, צרם לי מאוד
ברור שזה צרם לך. את לא רגילה לזה, וזה נראה מוזר וחריג.
גם לי צרם מאוד בפעמים הראשונות לראות ילדים בגיל הזה יונקים.

אבל הילד עצמו?
א. רוב הסיכויים שהוא מאוד אוהב את זה
ב. רוב הסיכויים שאמא שלו מרגישה טוב עם זה
ג. רוב הסיכויים שהאנשים הקרובים לו כבר התרגלו להנקה למרחקים ארוכים וזה נראה להם טבעי לחלוטין
ולכן, אני לא רואה איך "ההשלכות על הילד יהיו קשות". ההנקה עצמה היא אחלה, וברגע שהאנשים החשובים לו מקבלים את זה, לא צפויות שום השלכות שליליות.

גילוי נאות: הילד שלי ינק עד גיל שלוש וחצי. לא נרשם בדל השפעה שלילית, לא אז ולא אחר כך.

חזור אל “אתגרים בהורות”