מחקרים על לינה משפחתית

תמרוש_רוש
הצטרפות: 18 יוני 2005, 03:48
דף אישי: הדף האישי של תמרוש_רוש

מחקרים על לינה משפחתית

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

מסכימה עם עוברת אורח

הרי אפשר להגיד: "המאמר שטחי ואידיוטי, והקביעות שלו כשלעצמן ניתנות להפרכה תוך שניות, ואף על פי כן אני תומכת בהן כי יש לי אישושים אליהן ממקורות אחרים, טובים יותר".
ולא ייגרע כבודה של השינה המשפחתית, או מה-שזה-לא-יהיה שעומד על הפרק.

אני גם מסכימה עם איתי שרון המובע בהתחלה, ומוסיפה שעדיף להסתמך על כמה שפחות מחקרים סטטיסטיים, וכמה שיותר על מחקר איכותני המבוסס על תצפיות אישיות בילד הספציפי שלנו. כי לכי תדעי מתי הוא דווקא חורג מהנורמה.

אמנם אני עוד לא אמא, אבל אני רואה את חברה שלי שעכשיו מתכוננת להפסיק עם החינוך הביתי ולשלוח את הילדה שלה לגן, למרות הנטייה לחינוך ביתי ולמרות כל הדעה השלילית שלה על הגן והשטויות שמקבלים שם, כי זה מה שיהיה הכי טוב לילדה הנוכחית בסיטואציה הנוכחית, ולעזאזל עם כל העקרונות והסטטיסטיקות. והאידיאלים.
סיגל_ב*
הצטרפות: 29 פברואר 2004, 08:57
דף אישי: הדף האישי של סיגל_ב*

מחקרים על לינה משפחתית

שליחה על ידי סיגל_ב* »

חשיבותה של הכתבה מבחינתי אינה טמונה בערך המדעי שלה או בעומק שלה. הציפיות שלי מכתבות בעיתון הן מאוד נמוכות ממילא. ואני בוודאי איני זקוקה להן (או למחקרים) כדי למצוא את המצפן שלי בענייני הורות.
חשיבותה של הכתבה היא בהד הציבורי שהיא מעוררת, כאשר מדענית-מומחית-לבריאות-הנפש-של-ילדים בבריטניה צועקת בקול רם: "חשוב לישון עם הילדים!". חשיבותה לטעמי טמונה ביכולת ההשפעה שלה על אנשים, כפי שכתבה בשמת:

_לי איכפת רק מהשורה התחתונה:
הציבור הרחב "מאמין" באופן עיוור לכל מה שנושא עליו חותמת "מדעי"?
הציבור הרחב "מאמין" ל"מה שכתבו בעיתון"?
אז הנה הוא קיבל ניסוח חריף ביותר מאת מדענית, שהחדירה כך רעיון חדש למוחו של הציבור._
שרון_ג*
הצטרפות: 30 אפריל 2004, 16:29

מחקרים על לינה משפחתית

שליחה על ידי שרון_ג* »

מה שהטריד אותי זה הקריאה: סוף סוף הוכחה מדעית!
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

מחקרים על לינה משפחתית

שליחה על ידי בשמת_א* »

מה שהטריד אותי זה הקריאה: סוף סוף הוכחה מדעית!
אני מתעצלת לחפש מי ואיך ניסח את זה ככה,
אבל אולי תירגעי אם נסביר גם לך, שמה שהתכוונו לומר בזה (אבל התעצלו וקיצרו, ויצא לא מדויק) היה רק ובדיוק מה שאור-לי כתבה:
שהציבור מקבל את זה סוף סוף באצטלא מדעית, ועכשיו אולי הם יקשיבו סוף סוף.
שרון_ג*
הצטרפות: 30 אפריל 2004, 16:29

מחקרים על לינה משפחתית

שליחה על ידי שרון_ג* »

וכך השערה "קיצונית ותמוהה" כמו: תינוק (ולפי המחקר גם ילד) שישן בנפרד מהוריו - נגרם לו נזק - מקבלת חיזוקים מתחום המדע.

זה היה הניסוח שהקפיץ אותי.
זה ניסוח שתמיד הקפיץ אותי, גם בלי התוספת החדשה.
אבל התוספת הנ"ל היתה מעבר ליכולתי לשתוק. מה שאני מנסה לעשות בד"כ, ודי בהצלחה, בנושאים האלה כאן באתר.
סיגל_ב*
הצטרפות: 29 פברואר 2004, 08:57
דף אישי: הדף האישי של סיגל_ב*

מחקרים על לינה משפחתית

שליחה על ידי סיגל_ב* »

מקבלת חיזוקים מתחום המדע.
חיזוקים - כלומר איזה יופי שיש מאמר "מדעי" בעיתון (והד ציבורי וכו'). ולא איזה יופי שיש הוכחה מדעית.

שרון,
אני שולחת לך @}.
(דיון מעגלי וכו').

שיהיה שבוע טוב לכולם. :-)
סבתא_לשמונה*
הצטרפות: 02 יוני 2005, 20:32
דף אישי: הדף האישי של סבתא_לשמונה*

מחקרים על לינה משפחתית

שליחה על ידי סבתא_לשמונה* »

אין לי דיעה מגובשת איזו סוג לינה עדיף לילדים.
מה שברור לי שילדים (וגם מבוגרים...) מפחדים לישון בחשיכה מוחלטת וכדאי שתמיד תדלוק מנורת לילה, כך שכאשר ילדים, ואפילו תינוקות, יזהו מייד היכן הם נמצאים. ילדים ישנים ביום עד גיל חמש לפחות ואינם מפחדים גם כאשר ההורים אינם נמצאים לידם מפני שאינם ישנים ביום, ולעניות דעתי, זה מפני שהשינה אינה בחשיכה.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

מחקרים על לינה משפחתית

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

שלום לכל יודעי דבר...
אני מעוניינת לתרגם כמה מהמאמרים המדברים "בזכות" הלינה המשפחתית (או חלקים מהם)
ולפרסמם באתר האינטרנט שלי.
האם לדעתכם צריך לקבל אישור לכך, או שברגע שפורסמו הם נחלת הכלל?
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

מחקרים על לינה משפחתית

שליחה על ידי בשמת_א* »

שימו לב:
שם הדף צריך להיות מחקרים על מיטה משפחתית.
לינה משפחתית היא בקיבוצים, כשעברו משינה בבתי הילדים, לשינה ב"חדר" של ההורים (בד"כ בחדר נפרד בבית ההורים, כי כבר היה אז יותר מחדר אחד בבית).
טליה_אלמתן*
הצטרפות: 21 ינואר 2005, 21:41
דף אישי: הדף האישי של טליה_אלמתן*

מחקרים על לינה משפחתית

שליחה על ידי טליה_אלמתן* »

שינה עם התינוק מעלה פי 5 הסיכון למוות בעריסה
אין במאמר הפניה למחקר המקורי :-\
מניחה את זה כאן ומחכה שמשכילי האתר יושיעו (וגם לתיעוד לעתיד - כשמישהו ישלוף את זה מהנשיה - יהיו כאן כבר התובנות מוכנות לציטוט).
ללו*
הצטרפות: 11 ינואר 2011, 09:59

מחקרים על לינה משפחתית

שליחה על ידי ללו* »

הקישור לא נפתח.
נקודות_ורודות_אגדיות*
הצטרפות: 19 יוני 2007, 18:46
דף אישי: הדף האישי של נקודות_ורודות_אגדיות*

מחקרים על לינה משפחתית

שליחה על ידי נקודות_ורודות_אגדיות* »

גם אני רציתי לראות את המאמר הזה. עד כמה שלי נדמה רוב המתים בעריסה מתו לבדם במיטה ואפילו בחדר
יונת_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 02:23
דף אישי: הדף האישי של יונת_שרון*

מחקרים על לינה משפחתית

שליחה על ידי יונת_שרון* »

לא נכנסתי למחקר המקורי, אבל כבר בוויינט כתוב ״שילוב של שתיית אלכוהול של האם (שני משקאות ומעלה ביום) ולינה משותפת העלה את הסיכון לפי 85״, שלהבנתי אפשר לתרגם למשפט ״לתינוקות של אמהות במצוקה יש סיכוי גדול יותר למות״.
כל הניתוחים הסטטיסטיים של מוות בעריסה סובלים מבעיות מתודולוגיות, כי הם מקבצים תחת מטריה אחת אוסף גדול של סיבות למוות. אם כי בכולם רואים שהסיכון גדל ככל שמצוקת האמהות גדלה.
טליה_אלמתן*

מחקרים על לינה משפחתית

בשמת א כתבה:

_מי מהמשכילים באתר יבדוק את הנושא לרווחת כולנו?
מחקר בריטי חדש: לינה משותפת מעלה פי 5 הסיכון למוות בעריסה_
סליחה מראש, לא הולכת לבזבז את זמני לבדוק שטויות.
וגם התרגום מפגר: "לינה משפחתית" זה בקיבוץ, כשלנים באותו בית.
אני מניחה שפה הם מדברים על מיטה משפחתית?

מה שעושים במחקרים מהסוג הזה, כשרוצים "להוכיח" שמיטה משפחתית היא דבר מסוכן - מכניסים לתוך המחקר את כל המקרים שאמהות נרדמו עם תינוקות על כורסה, על ספה, בכורסת ההנקה, הורים מסוממים או שיכורים או תחת השפעה של תרופה מטשטשת (חלק מהתרופות לגודש באף הן כאלה - כשנוטלים אותן שוקעים בשינה עמוקה ללא כל תשומת לב לסביבה), וכל מיני תאונות מוזרות, ואז מכניסים את זה תחת הכותרת "מיטה משפחתית".

בכל מקרה, יש כמה כללי בטיחות למיטה משפחתית בטוחה, כמו שיש גם תקן בטיחות למיטת תינוקות בטוחה, שנוצרו בדרך הניסיון: למשל, המרחק בין הסורגים שרשום היום בתקן נוצר כתוצאה מהרבה תאונות חנק של תינוקות בין סורגים במרווחים שהיו נהוגים פעם. גם במיטת ההורים יכולים להיות סורגים מסוכנים. או רווח מסוכן בין המזרון לבין הקיר שאפשר ליפול אליו ולהיפגע. או צבר של שמיכות וכריות שתינוק עלול להיתפס מתחתיהם ולהיחנק, וכיוצא באלה.
טליה_אלמתן*

מחקרים על לינה משפחתית

דפנה תדמור כתבה:

טליה אלמתן, קראתי את המחקר על הלינה המשותפת. כלומר רק את התקציר, אבל זה הספיק לי.
הם אמרו שאפשר להסביר את השכיחות הגבוהה של המוות בלינה משותפת על אינטראקציה בין משתנים - אלכוהול ושינה על ספה. כלומר שרבים מהלנים-המשותפים ישנו על ספה או שתו אלכוהול לפני כן. הם חזרו על זה שוב ושוב. אפשר לקרוא את התקציר בקישור:
http://www.bmj.com/content/339/bmj.b3666
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

מחקרים על לינה משפחתית

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

דבר שהומצא במאות ה-16-18, יחד עם נורמות הצניעות המינית, היה אז חידוש מהפכני (בשמת כתבה די למעלה)
ברצינות??
צניעות מינית הומצאה רק במאות האלה?
אצל הקתולים?? אצל היהודים?? רק אז?
שליחת תגובה

חזור אל “שינה וילדים”