מענקים והטבות לגרושות וחד הוריות

פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

האם כל שנה צריך לחדש את הבקשה למענק לימודים?
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

שליחה על ידי פלונית* »

אנירק,
סקרנות היא יופי של דבר. חשוב שתהיה במקום הנכון עם האדם הנכןן...
סתם סקרנות (שיכולה סתם במקרה להיות סוג של ביקורת) לא רלוונטית כאשרהיא עשויה להיות על חשבון אדם שסובל ומנסה לבדוק איך להתמודד עם חייו.
פלונית*

שליחה על ידי פלונית* »

אמא ל 3
אולי אפשר לבדוק באתר של בטלא או באתר ששמו : כל זכות - שם מפורטות זכויות בתחומים שןנים
פלוני_אלמונית*

הי אני חד הורית עובדת במשרה מלאה ללא מזונות יש לי שתי בנות כל אחד אבא אחר אחת בת שנה והשניה בת שמונה שנים האם מגיע לי דיור ציבורי ?כי גם הברוטו שלי גבוה אבל מלאה בחובות ?
אם_לבן_נסיך*
הצטרפות: 04 דצמבר 2016, 02:19

שליחה על ידי אם_לבן_נסיך* »

שלום אני בתהליך גירושין כבר 4 חודשים מובטלת ולא מקבלת לא מזונות ולא הבטחת הכנסה בגלל העניין של הגירושין וזה...השאלה שלי זה שאם מחשבים בהבטחת הכנסה את החודשים שלא עזרו לי או רק את החודש שאני מגישה את הבקשה..?
פלונית*

שליחה על ידי פלונית* »

מה דעתך לברר זאת ישירות מול הביטוח הלאומי ?? אולי בפורומים של ויצו / נעמת יהיה גם מידע שיעזור לך.

אני חושבת שיש טפסים שצריך למלא סביב הפרוד.

מקווה שתמצאי מענה לשאלך בהקדם
אמא_מכרמיאל*
הצטרפות: 13 דצמבר 2016, 16:15

שליחה על ידי אמא_מכרמיאל* »

מישהו שמע על מענק ביגוד 3000 שקל בתחילת שנה...??
פלוני_אלמונית*

היי גם אני גרושה עם ילד בן 12 מה מגיע לי
פלוני*
הצטרפות: 14 נובמבר 2001, 21:52

שליחה על ידי פלוני* »

שלום,
אני סטודנט, שמנסה לכתוב נייר עמדה למקבלי החלטות --- שמנסה לקרוא בנושא אמהות חד הוריות, וראיתי יש בעצם יש הטבות על פניו שמגיעות להן על פי דין, השאלה האם הן באמת מצליחות לקבל את ההטבות, ואם לא, מה הגורמים המונעים מהן להשיג הטבות אלו?
חד_הורית*
הצטרפות: 13 דצמבר 2006, 12:08
דף אישי: הדף האישי של חד_הורית*

שליחה על ידי חד_הורית* »

חוסר מודעות וחוסר כח וזמן לבירוקרטיה שכרוחה בזה
פלוני*

שליחה על ידי פלוני* »

איך בעצם אפשר להתגבר על המחסומים האלה? כי רק אמהות חד הוריות יכולות לתת את הפתרון לזה, (למרות שיש את בזכות שהוא מאוד חשוב), האם אפשר לחשוב על גורם אחד שירכז את כל הפניות של האמהות החד הוריות, בכל הנושאים?, שעות, נגישות, הסברה, ייצוג משפטי ?
יעלי*
הצטרפות: 08 אוקטובר 2003, 21:33

שליחה על ידי יעלי* »

הלוואי שהיה משהו כזה...
מה זה בזכות?
אישה_במסע*
הצטרפות: 29 מרץ 2012, 10:55

שליחה על ידי אישה_במסע* »

כי רק אמהות חד הוריות יכולות לתת את הפתרון לזה
לא, מדינה נורמלית עם בירוקרטיה שבאה לטובת האזרח ולא נגדו יכולה. אני עדיין זוכרת איך איזה בלוגר סיפר על איך כשהוא נסע לסינגפור הגיע לו החזר מס על משהו, אז הם החזירו לו את הכסף בעצמם, ועוד שלחו לו מכתב די להודיע על זה. כלומר, הם מחפשי לעשות את העבודה שלהם, ולא להתחמק מלתת לאנשים את הכסף.

אבל בישראל זה מה שהמשרדים עושים. הבירוקרטיה היא במטרה לתת לאזרח כמה שפחות ממה שמגיע לו, במקום כמה שיותר.
פלוני*

שליחה על ידי פלוני* »

יש אתר שנקרא כל זכות, מסביר בצורה הכי טובה את הזכויות, איך משיגים, למי פונים, מה הגובה של הגמלה, ממש מומלץ
יעלי*
הצטרפות: 08 אוקטובר 2003, 21:33

שליחה על ידי יעלי* »

גיע לו החזר מס על משהו, אז הם החזירו לו את הכסף בעצמם, ועוד שלחו לו מכתב די להודיע על זה

גם בארץ עושים את זה. החזרי מע"מ וכאלה. לגמרי
Bar*
הצטרפות: 26 יוני 2017, 08:07

שליחה על ידי Bar* »

שלום רב
אני רווקה עם ילד ואני רוצה לפנות לביטוח לאומי ולבקש הבטחת הכנסה גרה בבית הורי והאבא של הילד לא עוזר כלכלית .
אני לא תובעת מזונות מסיבות אישיות .
ביטוח לאומי יגבה כסף ממנו בשביל לשלם לי למרות שלא תבעתי ממנו מזונות .
אני בת 24 רווקה לא עובדת .
הילד רשום בספח של האבא .
לא גרים ביחד.
תודה
גרושה_28*
הצטרפות: 18 ספטמבר 2017, 22:50

שליחה על ידי גרושה_28* »

גרושה פלוס 3 ילדים קטנים . האם מגיע לי קצבה מביטוח לאומי עבור ילדי שהם במשמורת עם אבא . ומתארחים אצלי סוף שבוע . בלי שאטבע האבא !?
פלוני_אלמונית*

היי אני אמ חד הורית ל 2 בנות בת 33 שמקבלת מזונות מביטוח לאומי. האם מותר לי לחיות עם בן זוג ועדיין אקבל תמזונות ביטוח לאומי?
פלוני_אלמונית*

שלום אני נשואה כדת אבל לא כחוק בנישואין פרק ב יש לי 4 ילדים ואני בהריון כעת אנו רוצים לפרק.
בגלל היותי בהריון וללא עבודה אני רוצה לדרוש גם מזונות אישה.
אני לא יודעת באיזה מעמד לפנות לסיוע משפטי ולבית המשפט לענייני משפחה
ומה ההשלכות אם בכך זאת אפנה כנשואה להטבות שקיבלתי מהמדינה
פלוני_אלמונית*

מענק עבודה באתר של ביטוח לאומי. פעם ראשונה ממלאים טופס בדואר ואחכ אפשר דרךהאתר. מדובר באלפי שקלים לכל שנה. ב10/6 אפשר להגיש בקשה על 2017.
פלוני_אלמונית*

היי אניעובדת משרהמלאה פלוס 3 בתהליכי גירושין אין דירה בבעלותי האם אני זכאיתלסיוע בשכר דירה
מירב_דג_מדריכת_גינון_טיפולי_מרפאה_גננית*
הצטרפות: 27 אוגוסט 2018, 20:46
דף אישי: הדף האישי של מירב_דג_מדריכת_גינון_טיפולי_מרפאה_גננית*

שליחה על ידי מירב_דג_מדריכת_גינון_טיפולי_מרפאה_גננית* »

דף כל כך ארוך ובו מעט כל כך זכויות... אין זכויות לנשים גרושות זהו מצג שווא, העמדת פנים, דמי שתיקה לנשים על מנת, בדרך כלל לשמש עילה לתביעת בן הזוג לשעבר... נותנים קיצבה לאשה ותובעים פי 3 מהאיש.
שמתם לב שהעסק עם ביטוח לאומי זה חוזה אישי? זו תקבל וזו לא. למה? ככה. כובע.
מי שיש לה משמורת משותפת משוללת זכויות, אפילו מזונות לא קבעו לי בשנתיים משמורת משותפת, בהן לא הייתי גרושה ולכן לא זכאית לחצי שקל מביטוח לאומי... השופט מנחם הכהן טען בשביל מה לקבוע מזונות? כשהם אצל האמא יאכלו אצל האמא וכשאצל האבא יאכלו אצל האב. הוא התעלם מכך שבשלב הזה האב הרויח 30 אלף שח בחודש כמהנדס מחשבים בכיר אחרי 12 שנות לימוד ו4 תארים ואילו האם לא הרויחה חצי שקל שחוק כי כבר היתה על גלגל העכברים של הכינוי המכובד "עקרת בית" ולעניין הבטחת הכנסה. זה נשמע "קיבלתי" כשאתן כותבות כך. אני לא קיבלתי. עם דמעות הסברתי פעם לפקידת ביטוח לאומי שזה שהוא מרויח משכורת גבוהה לא משנה לי כשהכסף אצלו בחשבון פרטי נפרד, הרי הרים של ביורוקרטיה תמיד היתה להם סיבה לאי זכאות. ומדובר על סהכ 1870 שקלים לחודש. לא מספיק לחדר שכר דירה בעלויות השכירות היום...
מכרתי את הבית וחייתי מהכסף. אז היום אני לא זכאית, לא לדיור, לא להבטחת הכנסה, לא לסיוע שכר דירה.
עזרה בדיור ומענק שכר לימוד הם "גזר כתום" שנועד לרתק את רישום אוכלוסיות הילדים הלומדים... שלא תטעו לחשוב שמישהו מעניק זכויות.. בדיוק כי חיפשתי מסמך מסוים, עברתי על ניירת הכספים בשבוע שעבר ונזכרתי, איך מענק הלימודים (אותו לא קיבלתי שנתיים עד שחברה אמרה שיש דבר כזה ורטרואקטיבית אף פעם אי אפשר לקבל) איך מענק הלימודים כיסה חלק מרכישת המחברות והספרים לתחילת שנה בבית ספר בו כל ילד עלה 690 שקלים לחודש, מענק הלימודים כיסה בקושי הוצאות חודש אחד. מצחיק מאוד. לקרוא לזה בסוף מענק לימודים. לא לימודים. הייתי מוכנה לשלם כפול אם רק היו מאפשרים לי לא לשלוח אותם לבית הספר. ולא מענק. היום הם גדולים. אין יותר את מערכת הסחיטה ה"לחץ חברתית" של ממתקים לטיולים עוגות וכיבוד לערבי כיתה, מתנות מנקרות עיניים למורות בסופשנה, תוספת לפיצול. תוספת לחוג. תוספת ל... ודמי כיס לפיצה.לא סופרת את ההוצאה של ימי נולדת ושנת בר בת מצוה... עד היום אני לא מבינה איך שרדתי במציאות כלכלית הזויה כל כך... בטוח לא בזכות ביטוח לאומי או כי יש איזה זכויות יתר לנשים פרודות/גרושות.
שלא להזכיר במילה את הדיור הציבורי במדינה בה שוק הדיור מניע את מערכת הכלכלה והבורסה בהיותו מייצר כסף על ידי תשלום ריביות ולא על ידי ייצור תוצר. מה אני אגיד? אלוהים יעזור. אולי יום אחד אלוהים הטוב יחליט שגם ביטוח לאומי יעזור. בינתיים, די עם העמדת הפנים העלובה הזו. אשה עם 3 או 4 ילדים יכולה להיזרק לרחוב, ולא יהיה לה לאן לפנות. ואם לאם אין כסף לאוכל, הילדים ירעבו. זה כואב שזה ככה אבל עוד יותר כואב שזה מגיע יחד עם סיסמאות תעמולה כמו "מדינת רווחה" ו"ביטוח לאומי לצידך ברגעים הקשים של החיים"
האמת חשובה מאוד.
חייכתי.
אני מעדיפה בלי ביטוח לאומי ובלי רגעים קשים
פלוני_אלמונית*

רווקה עם ילד גרה עם אמא האבא של הילד, גר באותו בית בחדר אחר... האם יש, עזרה כלשהי?
פלוני_אלמונית*

אם חד הורית עם ילד בן שנה וחצי ,לא גרושה.מוכה אבא עצור לשנה .הילד נמצא במעון משלמים2000 שח ללא כל עזרה ,האם מגיע לה משהו?אם כן למי פונים?
פלוני_אלמונית*

האמא עובדת ומרוויחה3500לא מצליחה לסגור חדש עם הסכום הזה .
דינה_רווח*
הצטרפות: 20 יולי 2020, 15:31

שליחה על ידי דינה_רווח* »

אני אם חד הורית גרושה ומפרנסת 3 ילדים יש לי הנחה רק בארנונה בגלל ילדה סכרתית אני רוצה לדעת עם יש לי עזרה מהמדינה טלפון 0505759808
טל_שחק*
הצטרפות: 15 יוני 2020, 11:03
דף אישי: הדף האישי של טל_שחק*

שליחה על ידי טל_שחק* »

דינה רווח מצ"ב קישור שפורסם בזמנו לגבי הנחות לסוכרתיים נסי לברר שם או בעירייה שלך https://www.ynet.co.il/articles/0,7340, ... 29,00.html
פלונית*

שליחה על ידי פלונית* »

נראה שכדאי לפנות למוסד לביטוח לאומי (קצבת נכות), מההחלטה שלהם עשויות להגזר זכויות נוספות.
שליחת תגובה

חזור אל “הורים לילדי חינוך ביתי”