משתלטת על הבית ועל עצמי

בלבוסטה*
הצטרפות: 04 יוני 2008, 13:16

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בלבוסטה* »

יום 321 לאתגר
הלכתי 4.5 קמ
יום של חשק למתוק
ולאוכל חם
בבית לא עשיתי דבר. אבל הערב צעיר.
במקום זה עם הילדים בגינה.
היום אכלתי ארטיק שוקובו בערב בדרך הביתה עם הילדים. מעדן עוגת גבינה דיאטטית בבוקר, יוגורטים ופירות בין הארוחות.

ככה נראה יום שבא לך מתוק ובא לך אוכל ואת מחפשת ונעה ונדה.

אחלה שאפשר עדיין לשמור על המכסה היומית גם בימים כאלה.

שלוש סיבות יומיות למה טוב לנו דיאטה:
  • כדי לעשות הליכה בקור מקפיא הכי כייפי בעולם
  • כדי לגלות שאת מתחילה לזכור, לפני היציאה להליכה - את ההרגשה הטובה שתהיה לך בסוף - ופחות לזכור את הדרך הארוכה. וזה כבר שינוי תבנית חשיבה, קפיצת מדרגה.
  • כדי לסיים את היום עם קערת שומר בלימון ואחריו קערת דובדבני אמרנה מופשרי
בלבוסטה*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בלבוסטה* »

יום 322 לאתגר
הלכתי 3 קמ
ארבע וחצי שעות היום שהתעסקתי בפרוצדורה ביורוקרטית שהזכירה לי למה למה למה אני דוחה את ההתעסקויות האלה קבוע.
אבל היה צריך, וטוב שמאחוריי.
הלכנו אחרי המסגרות לפעילות ספורט חברתית והיה נחמד מאוד.
למה הבנים שלי נרדמים בעשר אחת עשרה בלילה לאחרונה... גם בימים כאלה...
ננסה היום לחזור לסיפור ולמיטה...

בבית, כמובן הפעלתי שתי מכונות כביסה, החלפת מצעים.

שלוש סיבות טובות למה כדאי לנו לבצע דיאטה:
  • כי כיף להתלבש ולהרגיש טוב עם עצמך
  • כי למרות השכבות בחורף את מרגישה קל יותר
  • כי כבר טבעי ללא להיכנס למרכזים מסחריים, קניונים, דוכני אוכל - ולא לקנות דבר
-
לאורה, תודה יקרה על האכפתיות, :-) ספציפית לגבי התוכן, אני פחות מתחברת לזה.
בלבוסטה*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בלבוסטה* »

יום 323 לאתגר
איך אני אוהבת את מזג האויר הזה.
מזג אויר אצילי.
שקט. בלי דרמות. לא שרב מכה בפנים. לא גשם זלעפות. לא רוח סתיו בפנים ולא אביב שמח מדי להרגיז. מזג אויר שליו. קר. אפור. עושה חשק ללכת ללכת. לנוע. אני מוקירה את מזג האויר הזה עד העצם. כמעט כל יום אנחנו חוזרים ברגל מאריכים את הדרך, הולכים לגינות או לפארק. אושר.
היום הלכתי 4.5 קמ.
יום שלם בלי חטיף או גלידה או סטייק.
יום נקי. של פרוסה עם גבינה, ירקות מוקפצים, או שניצל טבעול, בערב מרק ירקות עשיר, אטריות קונג'אק.... פירות, יוגורטים, יום שקט בגיזרת האוכל. במזג אויר כזה אי אפשר לזלוג.

בבית, ניקיתי את השירותים, כלים, כל סביבת הכיור ומתקני הכלים.

• כדי שיהיה תרוץ להכין מרקים באמצע שבוע
  • כדי לייצר נס פח השמן בגירסת הדיאטה, מרק ענק וטעים למרות שהוא מכיל מלבד ירקות ותבלינים רק כף שמן אחת קטנה
  • כדי להתנשף פחות אחרי הליכה ממושכת
בלבוסטה*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בלבוסטה* »

יום 324 לאתגר

הלכתי 4.5 קילומטר
כביסה אחת.
יש את העניין הזה שללכת 10,000 צעדים ביום נחשב ערובה לבריאות טובה וכו'.
קראתי קצת וזה די מיתוס.
אמשיך עוד מעט הילדים פה סביב.
בלבוסטה*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בלבוסטה* »

אז קראתי שהיום מדברים על כך שכל תוספת של פעילות גופנית קשורה להטבה בריאותית ועלייה בתוחלת החיים. לנשים מבוגרות 4,000 צעדים ביום (כולל הכל, בבית, בעבודה, בחוץ) נחשבו מקום טוב מהבחינה הזו ולכלל האוכלוסיה כבר ב-7,500 צעדים ליום מתקיים שיפור דרמטי, 10,000 זו המצאה של חברה שייצרה מד צעדים ורצצה לסחוף בסגנון אבל המסר ממחקרים מעודכנים הוא שכל צעד נוסף וקבוע ממה שהורגלת בו בעבר - תורם לבריאות.

ניסיתי להעריך איפה אני ממוקמת. בתור מישהי שבאופן כללי, לפני הדיאטה, לא סבלה לזוז. לא רק ספורט. בכללי מעדיפה לשכב על פני לשבת, לשבת על פני לעמוד, לעמוד על פני לזוז. ספורט מחוץ לתחום. ואם אפשר מתי שאפשר כמובן בנסיבות - לישון.
זה לא היה תמיד ככה. בילדות ובנעורים אהבתי מאוד ספורט, אבל מזה כשני עשורים שנפשי גופי ממאנים לשתף פעולה עם איוולת הפעילות הגופנית על כל גווניה.

עם זאת, מספטמבר התחלתי יותר, כאילוץ, ללכת. בגלל שינוי טכני של מסגרות עבורי ועבור הילדים.
ומנובמבר התחלתי דיאטה, ושם כבר הפכתי את ההליכות למטרה - לקחתי את הנסיבות שהכריחו אותי להגביר פעילות ומתחתי עוד יותר גם היכן שכבר לא הכרחי, הכפלתי ושילשתי את הזמן שאני הולכת בו, סידורים ברגל, קניות הכל כמעט ברגל.

היום ערכתי שיערוך. אני הולכת 1,550 צעדים בקילומטר אחד. בהליכה של 4.5 קמ - אני הולכת כ-7,000 קמ. אם להוסיף את הצעדים של ענייני היום השוטפים, אני מגיעה לכ-10,000 צעדים ביום. זה כאמור המון. המון. יש ימים שפחות כמובן אבל לא הרבה פחות. בימים שבהם אני פחות הולכת בצורה יזומה - זה נובע בדרכ מפעילות אחרת עם הילדים או בכלל . עדיין בסהכ בממוצע אני נשארת סביב ה-7,000 צעדים ביום. שיפור דרמטי ואפילו כפול ממה שהורגלתי אליו קודם.

מה עולה פה? שאפילו בטטת כורסא באמת מקצועית כמוני, יכולה לשפר תוך מס' שבועות את הבריאות ואת היכולת לבצע פעילות קבועה, כל שכן אחרות.

ויש עכשיו טרנד של אימוני כח אחרי שהיה טרנד של ריצות, וטרנד של אימונים בקבוצה או אימונים בפארקים וכל מיני...

אני חושבת שבחרתי ללכת כי זה הכי קל. זה לא בהכרח הכי טוב או הכי ממצה או הכי מחטב או הכי בריא (נגיד ברכיים וכאלה שלפעמים מורגשים אצלי) אבל זה הכי נגיש וקל לי. ויש יום שזה 1.5 קמ ויש ימים שזה 4.5. יש ימים שזה תלוי רק בי ויש ימים שזה מזג האויר או מחלות. לכן יש משהו בנגישות ובקלות שמאפשר את זה בתוך שיגרה מורכבת.

וגם, לכל מה שנעשה באופן קבוע יש השפעה טובה מעבר לבריאות. לדעתי הליכה מחטבת רגליים ואת צידי הירכיים, ישבן... את כל האזור התחתון.

אולי אשנה, בהמשך. אוסיף משהו במקום, אוריד משהו, לא יודעת. הברכיים שלי חשובות לי... יש לי כאבים מדי פעם, אולי נעליים אחרות. מה שבטוח שהקשב למה שנח לנו - אותו לבצע ואז להוסיף קצת כל פעם גם לסירוגין. זה מה שעובד לי בסוף.

שלוש סיבות יומיות למה דיאטה באה לנו טוב:
  • כי תוך כדי הליכה אפשר לבצע סידורים
  • כי את מגלה על עצמך חוזקות כמו כמה את יכולה שוב ושוב ושוב להיכנס לחנויות, מאפיות, מסעדות - לקנות לילדים משהו ולא לקחת לעצמך דבר
  • כי גם בטרנינג, כשאת בדיאטה, מרגיש לך חטוב יותר
בלבוסטה*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בלבוסטה* »

יום 325 לאתגר
עשיתי ספונג'ה בכל הבית.
ניקיתי שירותים וגם סידרתי את ארון הבגדים שלי. החלפתי מצעים אצלי.
אשפה רוקנתי כמה פעמים. כביסה כמובן.
3 שעות ומשהו וזהו כאבו לי הברכיים.
לא עשיתי הליכה היום, הספיק לי הבית.

אני סוגרת היום שמונה שבועות של דיאטה.
השקילה - מינוס 200 גרם.
התכנון היה לא לרדת שבועיים שלושה וירדתי למרות סטייקים ושאר חברים.
כי בכל זאת רוב הזמן איכשהו בממוצע שוב שמרתי על 1,600 קלוריות למרות הרצון לטפס. נשקיע שוב ביותר קלוריות. זה לא פשוט לא לזלוג למחוזות קודמים כשצריך להשלים עוד כמות נכבדה של קלוריות ומצד שני לא להעמיס השומנים וסוכרים בכל מצב.
אבל... צרות של עשירים.

שלוש סיבות יומיות למה דיאטה טובה לנו:
  • כי המפגש עם המשקל כל יום יומיים מרגש. כמו חבר חדש-ישן בבית, שותף להצלחה
  • כי האנדרופינים וכאלה מההליכה עושים לך טוב בנשמה
  • כי את מגלה אחת לארבעים שנה שיש אפשרות שכולם צודקים ואת טעית; חלבונים אכן יותר משביעים ממאפים ולא את לא חייבת כל הזמן כמויות של לחם/פחמימה/ פסטה כמו שחשבת, וכן הם מעוררים חשקים ורעב בדיוק.... כמו שכולם אומרים כל הזמן :-0
בלבוסטה*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בלבוסטה* »

יום 326 לאתגר

הילדים ואני בבית, יום שישי העדפתי שנישאר כולנו. למי יש כח להתארגנויות למסגרות בשביל שתי דקות במערכת.
טבחות לו ירוק וסגול וקשת של צבעים בענן אחד אפור וכבד של גל חמישי כאילו שהספקנו להתאושש מהגלים הקודמים.

בישלתי מרק, פטריות מוקפצות בבצל, פסטה, בין לבין ארוחת בוקר לילדים וירקות חתוכים, ומילקשייק נהדר. רושמת לא לשכוח את השילוב שיצא מדוייק למרות הסיכון בהוספת מרק ודלעת (כן כן)
חתיכות תפוח אחד קפוא, חתיכות בננה קפואה, כ-7 דובדבנים קפואים, שני תמרים קפואים, כף שטוחה של גרעיני דלעת, חתיכה בגודל שתי כפות - של דלורית מבושלת ורכה, שליש כוס מרק ירקות מתקתק - מבצל, גזר, בטטה, דלורית- שליש כוס מים. בתוכנית סמודי הבלנדר. יצא ורוד חמוץ מתוק, גץכצונגלידת סורבה מרוב הקפואים. מה שמדהים זה הטעם. כמו גלידת סורבה תות עשירה במיוחד. למרות שאין תות ואין חלב ויש גם יש מזונות טובים אחרים. מבחינת הטעם - אין נוכחות למרק או דלורית או גרעיני דלעת וזה ההישג לילד שלא אוהב ולא ייגע גם עם מקל.

בבית רחצתי כלים פעם ופעמיים, ניקיתי את שולחן האוכל.

שלוש סיבות יומיות בהמשך
בלבוסטה*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בלבוסטה* »

• כדי להתמקד בלהיות שבעים בטעם טוב, על פני מילוי אינסופי של תשוקות למאכלים
  • כדי למדוד מדי פעם ג'ינס הורס מפעם ולגלות שהוא עולה!
  • כדי לגלות שיש ימים שאפשר לעבור גם בלי תלות בבשר ושות'
בלבוסטה*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בלבוסטה* »

יום 327 לאתגר

שבת בבית, וקצת בגינה.
הילדים סידרו ק צ ת את הסלון אחרי
ה ר ב ה אולטימטומים מצידי... יש גבול לכמה דפים של ציורים אני יכולה להרים...
קצת כלים מצידי וכביסה בנוהל.
טיגנתי לילדים קציצות טונה ובטטה... מה שגרם לי בסוף, להיות מסריחה ועייפה. טיגון זה כל כך אאוט, מתי אחסוך מעצמי את התענוג. אולי כשיהיה לי תנור טוב ולא כזה שאי אפשר לסמוך עליו.
לא הלכתי היום, כאמור, שבת מנוחה

שלוש סיבות יומיות למה כדאי לנו דיאטה:
  • כדי לראות גם בטונה מקופסא מנת חלבון לגיטימית בארוחת צהריים
  • כדי להיות מסוגלת לשבוע מכריך של פרוסה אחת, מיונז, ביצה ועגבניה.
  • כדי לקחת יוגורט מועשר בחלבון אפס אחוז במרקם סמיך, להוסיף לו דובדבני אמרנה ענקיים מופשרים, קינמון ואגוז מלך טחון, טיפ טיפה סירופ מייפל - ולדעת שב-200 קלוריות סידרת לעצמך קינוח מושחת סופר בריא ומשביע, שמתעלה על הרבה מהזבלה שהיית אוכלת פעם ב-2,000 קלוריות לגביע
-
בלבוסטה*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בלבוסטה* »

יום 328 לאתגר
הלכתי 4.5 קמ
רחצתי כלים, כביסה ובישולים.

3 סיבות טובות לעשות דיאטה:
  • כי הטעם מתעדן. פתאום תעדיפי להכניס שוקיים נטולי עור למרק, במקום חלקים שמנים כמו כנפיים כי כל מה שעולה לך לראש זו שלולית שומן שפעם אהבת ועכשיו זה דוחה אותך
  • כי כשתקני פעם אחת בחודשיים לחם לבן טרי עם ריח של לחם לבן טרי ועם טעם של לחם לבן טרי, ותבצעי שתי פרוסות ענק, האחת לאכול במרק, והאחרת למרוח שכבה דקה של שוקולד השחר, את תהני הנאה מזוקקת מכל טעם וריח ומגע
  • כי הקניות בסופר יהיו מהירות וממוקדות יותר
בלבוסטה*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בלבוסטה* »

יום 329 לאתגר

בבית זרקתי אשפה.
הלכתי 4.5 קמ
ההליכות הופכות קלות יותר
עם זאת... היום הבן שלי הסתבך בטיפוס על עץ והצטרכתי סהכ לעלות מדרגת בטון מאוד גבוהה ואחכ להגיע אליו דרך מס' סלעים.
אני נמוכה ובשילוב עם יתר משקל, כאבי פרקים ובגדי חורף פשוט לא ראיתי איך אני מטפסת את המדרגה הזו.
איכשהו הצלחתי ואז הסלעים נראו לי כמו מסלול מכשולים.
הצלחתי כמובן אבל זה היה לי כל כך מסורבל, מגושם ודפוק.
זו תזכורת נהדרת ללמה כדאי לנו דיאטה. - כי אין לנו שליטה על גובה, רגישויות בפרקים ושאר שמחות... אבל כן על המשקל.
  • כדי שיהיה לנו יותר קל לשאת את עצמנו
  • כדי שיהיה לנו יותר קל לשאת את החיים
יולי_קו
הצטרפות: 03 אוגוסט 2014, 09:09
דף אישי: הדף האישי של יולי_קו

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי יולי_קו »

אולי כדאי לך להכניס לאתגר איזה ׳מסלולון מכשולים׳ יומי פעוט: ללכת בשיווי משקל על גדר אבן נמוכה, לעבור כמה סלעים, לעלות 5-6 מדרגות גבוהות של איצטדיון, …
אחרי כמה שבועות של אתגר כזה העבירות שלך תשתפר. ׳להתחיל בצעדי תינוק׳, אמרה בשמת.
בלבוסטה*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בלבוסטה* »

יוליקו רעיון מצוין.
לא חשבתי על זה...
כיף לקרוא אותך פה שוב :-)!
אפשר לומר שההליכות בישוב שלי הן אימון לא רע בכלל גם לזה, ויש מקום להוסיף טיפוס על איזו חומה קטנה (שכה יהיה לי טוב). המדרכות אצלנו לא משהו, ישנות, צרות, יש עליות וירידות. למרות זה, אני רחוקה מלהיות גמישה או קלילה, אני הכי מרגישה כמו המפטי דמפטי אבל צריך להתחיל איפשהו באמת גם בעניין הזה!
היום צעדתי 4.5 קמ
מזג האויר הזה - בא לי לחבק אותו באופן אישי ולעשות לו ילד.

הייתי יכולה ללכת גם עשרה קמ אם היה לי זמן, בקור הטוב הזה.

בבית הפעלתי מכונת כביסה, כלים.

הבית בבלגן, אבל וואלה יש צעידות, וכמעט כל יום יוצא שאני יוצאת עם הילדים למקום אחר ויש יותר בישולים וארוחות בבית, אז יש שליטה פה שמתרחבת לצדדים במקום ליניארית.

קיבלתי שקית בגדים יד שניה עבורי ועבור הילדים למרות שהחלטתי להפסיק עם זה אחרי הסבל האחרון בהעמסת 6 כביסות ותליה על החבל עד שייצא ריח המרכך המסריח בעולם ככל שאר המרככים.
אבל אני, כיאה לעצמי משנה החלטות בהתאם ל... הממ... הכל בערך.
וקיבלתי שקית עם דברים משובבי לב, יקרים, חתיכים, כאלה ששווה להתאמץ עבורם אז הנה נוספו ויתווספו עוד כביסות לחיינו בשבועות הקרובים.

הפעם למדתי - לקחתי חלק מסויים של בגדים שנלבש מיד כרגע בעונה הזו. כיבסתי. תליתי על החבל ואני לא מורידה שבוע. אח''כ מיון - מה התאושש מהריח ומה עדיין לא. בדרכ בקושי פריט אחד לביש ברמת הריח. כזה גבולי שיש בו שרידים אבל סבירים. ואז סבב נוסף של כביסה של כל השאר. ושוב תלייה שבוע. ושוב עד שהכל נקי יחסית מריח.

לאחר לבישה ראשונה אני עדיין דואגת לכבס את כל אלה יחד בלי לערבב עם שלנו. לפעמים אפילו חולצה אחת כזו בכביסה שלמה שלנו - מסריחה את הכל ואני יכולה לרתוח מעצבים על מכונה שצריך לכבס שוב.

כשאין אפילו טיפ טיפה של ריח, אני משלבת אותם סופית בכביסות של הבית והם מתקבלים כחברים מין המניין...
אכלתי קש וחצץ עד שהגעתי לנוסחא הזו ואני לא זזה ממנה מילימטר

שלוש סיבות יומיות טובות למה לעשות דיאטה:
  • כי יוצא שגם עובדים על שיפור התנועה, היציבות ושיווי המשקל
  • כי הילדים שותפים לחלק מהצעידות ומגדילים את הכושר שלהם בעצמם
  • כי פתאום מרגישים כאבי שרירים בישבן שמבהירים שיש תוצאות לא צפויות :-D גם למאמץ מתון ולא ממוקד
בלבוסטה*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בלבוסטה* »

יום 331 לאתגר
היה אתמול ולא כתבתי.
אז היינו בבית ולכן גם לא יצאתי להליכה.
וכלים וכביסה וסדר בארון בגדי הילדים.
ולא רק שלא כתבתי כאן למעשה זה היה היום הראשון מתחילת אתגר הדיאטה שכתבתי חלקית את מה שאכלתי וזנחתי את הכתיבה מהצהריים.
זה לא טוב.
אכלתי במסגרת הקלוריות אבל כן שיחררתי רסן עם מנה שמנה במיוחד שבימים אחרים לא הייתי נוגעת בה.

שני דברים מייחסים למי שיצליח לאורך זמן ומי שמתייאש - וזה עלה במחקרים - הכתיבה או המעקב הפרטני אחרי התפריט
ומסגרת. או ציבורית קבוצה וכו' או שמירה על מסגרת. על כללים. על תמיכה.

ואת שניהם זנחתי אתמול. חוזרת לעצמי היום.

היום יום 332 לאתגר
אני סוגרת תשעה שבועות של דיאטה.
ירדתי בשבוע החולף 700 גרם
הפתעה.
בלבוסטה*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בלבוסטה* »

יום 331 לאתגר
היה אתמול ולא כתבתי.
אז היינו בבית ולכן גם לא יצאתי להליכה.
וכלים וכביסה וסדר בארון בגדי הילדים.
ולא רק שלא כתבתי כאן למעשה זה היה היום הראשון מתחילת אתגר הדיאטה שכתבתי חלקית את מה שאכלתי וזנחתי את הכתיבה מהצהריים.
זה לא טוב.
אכלתי במסגרת הקלוריות אבל כן שיחררתי רסן עם מנה שמנה במיוחד שבימים אחרים לא הייתי נוגעת בה.

שני דברים מייחסים למי שיצליח לאורך זמן ומי שמתייאש - וזה עלה במחקרים - הכתיבה או המעקב הפרטני אחרי התפריט
ומסגרת. או ציבורית קבוצה וכו' או שמירה על מסגרת. על כללים. על תמיכה.

ואת שניהם זנחתי אתמול. חוזרת לעצמי היום.

היום יום 332 לאתגר
אני סוגרת תשעה שבועות של דיאטה.
ירדתי בשבוע החולף 700 גרם
הפתעה. ידעתי שירדתי אבל לא עד כדי כך. סהכ בערך 7-8 ק''ג עד עכשיו
משמח ומחזק.
אנחנו באמצע היום ויהיו עוד עבודות בית
ואני אצעד 4.5 היום

ושלוש סיבות יומיות ומצוינות למה טוב לנו דיאטה:
  • כדי לפתח סלידה לטיגון שלא בריא הרבה מעבר להרזיה
  • כדי להנות מטעמים רעננים של ירק/פרי חי לעיתים רבות יותר
  • כדי לוותר על האופציה שהורה אחר יחזיר את הילדים הביתה ברכב ולהעדיף ללכת ברגל
בלבוסטה*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בלבוסטה* »

יום 333 לאתגר
איזה מספר!
שילוש קדוש
ועוד ביום שישי
שלוש מספר טופולוגי לדעתי.
איפה הוא תופס את האתגר הזה?
השילוש בין שליטה על הבית
שליטה בדיאטה
ושליטה בעצמי דרכם

אז היום, רחצתי כלים וכביסה ואשפה
ובישולים שעלולים להעיד כי הפכנו צמחוניים... ירקות מוקפצים, סיר תירס, סיר מרק... זה חריג, בדרכ עוף, בשר או ביצים מככבים פה.

לא יצאנו היום, התכנסנו בבית פנימה
וגם לא עשיתי הליכה כפועל יוצא.

והתחלתי שוב להתמיד בחלוקת תוספי ברזל לילדים ואפילו לעצמי. זו משימה שאני כל הזמן נכנסת אליה, מתמידה כחודש במקרה הטוב, ושוב נעלמת למספר חודשים ואפילו שנים. וחבל. בהתחשב בעובדה שכולנו אנמיים.
הגעתי להבנה עם עצמי שזה בסדר לעבוד בגלים. גם בבית גם בכלל. שיש משימות שדורשות התמדה קבועה לאורך תקופות ממושכות שכנראה לא נועדו לקרות כי הן תובעניות,משימות,דורשות התעסקות שמרפה ידיים או סתם לא קורות.
אז בסדר שזה בגלים, בלי להתבאס. רק - כדאי לדאוג שהגלים של העשייה יהיו תדירים יותר.

אני גם משתדלת להכניס מאכלים וירקות שאין במסגרות, פחות מלפפון עגבניה פלפל אדום וגזר ויותר מהשער למשל. פחות אורז ויותר תירס מבושל, פחות תפוחי אדמה ויותר בטטות ודלעת, פחות פתיתים ויותר קוסקוס ומרקי ירקות.

• כדי שהמטבוליזם שלנו ישתפר
  • כדי שנהנה למסור בגדים שכבר גדולים לנו
  • כדי שיהיה לנו קל יותר לנשום
בלבוסטה*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בלבוסטה* »

השעות האינסופיות האלה יחד בסופש.
אני בדרכ לא לוקחת אותם למסגרות בימי שישי בעיקר מטעמי עצלנות.
לארגן להעיר להלביש להתעצבן לנסוע לחזור רק כדי שלוש שעות אחר כך ללכת שוב ולחזור והם חוזרים מלאי עוז ועזוז ואין לי סבלנות

אבל הצד האחר של זה, זה להיות רצוף יחד מחמישי אחהצ ועד ראשון בבוקר וזה חת'כת ברוך.

ובהמשך לדף אחר שעוסק בכעס ועוד דף ובכלל - לפעמים אנחנו כועסים כהורים כי הדברים נטו מכעיסים.זה בטח יושב על כל מיני אבל חלק גדול עניינים שפשוט מעצבנים.
למשל הרעש האינסופי.
אם לא הייתי הורה, והייתי צריכה לעבוד כל היום ברעש כזה גם הייתי מתעצבנת. מאוד.

למשל הויכוחים האינסופיים עם ילד בגיל ארבע או חמש או שש הם ויכוחים קשים כמו ויכוח עם בן אדם נוקשה. אם הייתי צריכה להתווכח על יום חצי מהזמן עם אדם נוקשה לא גמיש וחסר ידע בסיסי ויש כאלה, היה לי מעצבן מאוד.

העובדה שאת צריכה לשרת לסעוד להתאמץ - בלי שכר. אוקי חלק מזה מהנה מספק וכו' ולי יש ילדים שופעי פרגון הודעה, אבל חלק גדול פשוט יותר מדי ולפעמים גם התאמצת והוא לא רעב, או שאת יכולה עכשיו בדיוק עכשיו לצחצח להם שיניים ולגזור ציפורניים ולתת תרופה ודקה אחרי כבר תישארי בלי אוויר אבל בדיוק עכשיו הם בעניין אחר - כן זה מעצבן. יש לכם רצועות ודאות ובחירה כמובן, זה לא משנה את זה שאת זו שצריכה לתת מענה והכוחות שלך כרגע מגויסים ושנייה אחרי כבר לא.

אז... יש התנהגויות מעצבנות בלי קשר לכלום. בלי קשר למה את עברת בילדות וכמה הילד שלך כזה או אחר.

אני מדגישה כי הילדים שלי נוחים ואני רואה חברה ים ילדה שמתווכחת גם על איזה בגדים ללבוש, שמתנגדת לחלוק עם חברות משחקים כשהיא מארחת, שמתקשה בפרידות, שדוםקת סצינות בחנויות ורשימה ארוכה שאצלי אין. וא אני מתמלאת רגשי אשם שהם כאלה מתוקים ולמה אני רושפת אש.

המתוקים מתוקים ובכל משפחה יהיו הנסיבות אשר יהיו, התנהגויות ילדיות, הרבה מהן מעצבנות.

ההבדל הוא שאם אנחנו נתקלים ההתנהגויות כאלה בחוץ אנחנו יותר מאופקים. שנית, נוכל להרחיק את עצמנו מהן, למנן, להתנתק, להתגרש.

דבר נוסף, פה יש ציפייה עם הילדים שנהיה המבוגר האחראי. שנדע להבין שהוא קשה לו ומתוך מצוקה הוא מתנהג כמו שהוא מתנהג. או שהוא ילד הוא מרעיש לא דווקא, זה חלק מלהיות ילד.
זה נכון.

אבל גם אם הכל נכון יש ממה להתעצבן ואין לי פתרון או שורה תחתונה או משהו לעולם מלבד לומר - אני עצבנית כי אני צריכה להגיב הרבה מהזמן להתנהגויות כאלה וזה יותר מדי.

ואין בעולם תפקיד או קריירה או מקצוע כולל מפרק מטעמי חבלה, או מנתח מח או פועל בניין או קרימינולוג - אין בעולם תפקיד יותר מאתגר מנטלית ופיזית מהורות וככל שאת.ה הורה יותר נוכח ככה התפקיד הזה גדול יותר.

אז... אולי טפיחה על השכם לכולנו רגועות ועצבניות תמיד או לסירוגין.
בלבוסטה*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בלבוסטה* »

יום 334 לאתגר
יום קשוח של שבת ועצבים ומה לא.
לא יצאתי להליכה כרגיל לשבת קודש
אני אפילו לא מצליחה להבין מה עשיתי כל היום מלבד להתעצבן ולארגן ארוחות ולקפל כביסות ולהשקיט מריבות ולהעסיק ילדים ולהימלט להימצא במצב קבוע של הימלטות.

"חדר משלך" כתבה וירג'יניה וולף.
צדקה.
היום החלטתי בכעס כמובן שמי שנכנס לחדר שלי צריך לשאול קודם.
לא להתפרץ, לא לקפוץ על המיטה כשאני קוראת, לא לברוח ממישהו בקפיצה עליי. לא לשאול אותי ולא לשעוט לתוך החדר בלי להיעצר על סף הדלת לעצור ולשאול.

האמת, הרבה החלטות שלקחתי בשעת כעס התנדפו מהחלון שבע דקות אחרי.
ויש לי עם ההחלטה הזו קושי מוסרי. הבית של כולנו ואמא זמינה וכו.
יחד עם זה למדתי מספיק שאידיאלים לחוד למציאות לחוד ואם יהיה באמת בסוף חדר שאני יודעת שאם אני נכנסת אליו אני מוגנת.
אז גם הפוך יקרה - הוא יוכל לשמש מקום מפלט לא רק מהם אלא ממה שזה גורם לי כשאני מתעצבנת וכועסת. אני אוכל ליישם את כל העצות שאני מקבלת מגורמים שונים שבסוף מתלכדים לאותה נקודה - רגע לפני שאת רותחת לעצור. איך לעצור כשהכל מבעבע?
אולי אם יהיה חדר לבד עבורי תהיה לי יותר מוטיבציה ללכת אליו במקום להיכנס לצעקות ולמצוקה מבעבעת. אולי.
אז שבוע טוב למי שמזדהה וחצי שנמצאת רגועה - אשרייך.

• כדי להנות מסטייק אחד יום קודם רק מהמחשבה והתכנון ולפחות שבוע אחרי - מהזיכרון
  • כדי לקחת שליש חפיסת שוקולד מריר ולהרגיש בבלוטות הטעם שזה לגמרי מספיק ואפילו יותר מדי
  • כדי להפחית גם אצל הילדים את כמויות השמן והסוכר במזון
בלבוסטה*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בלבוסטה* »

יום 335 לאתגר
רעב מנקר כבר יומיים, רעב של תחילת הדיאטה. איך פתאום פעם בכמה ימים או שבועות מופיע רעב כזה למשך יום יומיים כמו להזכיר שיש פה עניין שלא תחשבי שיהיה קל.
אולי בגלל סטרס, שיש הרבה ממנו. אולי הקור. אולי עניינים פיזיולוגיים לא ברורים.

אכלתי ביומיים האלה סטייק למשל, כל יום, וקולה כי היה ורציתי, ורבע בורקס ושמונה יוגורט ארבעה ביום לדעתי... ומרק.... ועוד מרק... ובננות, כי אין על בננה... קוסקוס ביתי היום וקצת חמין אתמול....
ושליש חפיסת שוקולד מריר אתמול ועוד שליש היום
ככה נראים יומיים של רעב
ועדיין בתוך מסגרת של 2,000 ביום
והסטייק צנוע, לא אנטריקוט משוייש לא ענק ולא מושחת. והבורקס רבע בדיוק רבע כי יותר זה אותו טעם... והקוסקוס מנה מדודה
גם ברעב של הרעב אפשר אחרת
הלכתי 5 קצת
היינו בגינה שעה וחצי
ובישלתי המון, קצת כלים ואשפה וקניות

ושליש סיבות יומיות למה דיאטה ראויה לנו:
  • כדי שנמצא את עצמנו יום אחד אינסטינקטיבית נמשכים לאכול משתי אפשרויות, תפוח במקום מה שהיה פעם בורקס
  • כדי להרגיש שרירים שלא ידענו על קיומם
  • כדי להצליח להגיע לגן בזמן בלי להתנשף למרות שלפני חודש הלכת את אותו מרחק והגעת בלי אויר
בלבוסטה*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בלבוסטה* »

יום 336 לאתגר
הלכתי 4.5 קמ
רחצתי המון כלים, ניקיתי חלקית את המשטח ליד הגז והכיור, זרקתי אשפה וכמובן מכונת כביסה.
היום כשהיינו בפארק ישבתי וערכתי רשימה, כל יום משימה אחת מחוץ לרוטינה של כלים כביסה וכו'.
למשך 30 יום. כל הבית מלא בנקודות מוזנחות, המוקדים האלה מונעים ממני להזמין מנקה, כי מה היא תעשה עם הררי הבלגן? ואיך היא תדע למיין ואיך אני אמצא איכ כל דבר אם היא תעשה את זה...

ערימת בגדים בפינת אוכל, קרטונים בכניסה למטבח עם כל מיני, ערימות בחדר ילדים, וערימות במרפסת, ערימות בחדר שינה שלי של בגדים שטויות למשחקים וניירות.
הבית מלא בערימות.
אז מיני אתגר של 30 ימים לפרק ערימה ערימה, חלקן אפילו חילקתי לתתי משימות בכמה ימים (בתוך אתגר הרוטינה לצד אתגר הדיאטה... ולצד הרגלים נוספים שנכנסו).

שלוש סיבות יומיות ומצוינות למה דיאטה באה לנו טוב:
  • כדי לגלות שחזרת למידה מדיום בכפפות אחרי שקודם הן לחצו לך
  • כדי להיות מסוגלת לטפס במדרגות תוך כדי שיחת טלפון בלי להתנשף !!!
  • כדי לשפר את מהירות ההליכה שלך
בלבוסטה*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בלבוסטה* »

תודה תפילה, כיף לראות אותך :-)

יום 337 לאתגר
יש מתח באויר ומתח בגוף
כמה תחומים בחיי מלאים במתח.
מלחמה. ועוד אחת. ועוד.
זה לא נגמר.
הכל בסדר אני מרגיעה את עצמי.
"זה רק משבר קטן וזה חולף"
שר אריק איינשטיין
"אולי אני נהייתי קצת עייף"
לא אולי.
אני מרגישה כמו סוס זקן שמצפים ממנו לרוץ ספרינטים. ובא לי להגיד די.
מאבק רודף מאבק. וסביב איכסה. לא דברים שקשורים לצמיחה. יותר להישרדות. או לפלונטרים. או לעוולות. או לכאב. או לאגו.
איך מחליפים את התקליט הזה.

בחזרה למציאות, היום הלכתי 4.5 קמ.
רחצתי כלים כמובן, וזרקתי אשפה.
סידרתי את הפינה היומית במיני אתגר בן 30 הימים שהתחלתי אתמול - ערימת הבגדים בכיסא של פינת האוכל.
מלבד זה - מזכירה לעצמי להירגע עם הטעימות. נפתח פה סכר. טועמת מהשניצל וטועמצ מהמרציפן של הילד ומהארטיק... מזל שאחד מהם לא מכבד אחרת גם הייתי טועמת עוד כמה שלא רלוונטיים לדיאטה.
אז, לעצור. לא חייבת. מותר תמיד, זה לא אומר שצריך תמיד.

שלוש סיבות יומיות טובות למה טוב לנו דיאטה:
  • כדי להנות מחזה הודו מוקפץ עם כרוב וקישוא על כפית שמן אחת, הנאה אמיתית
  • כדי להיות בטוחה שהרגליים, צידי הירכיים מתחטבים יותר ויותר כל יום
  • כדי למדוד מכנס חדש משנה שעברה שהיה לחוץ לך ללבלב ולגלות שהוא משוחרר ונעים ולא רע בכלל
בלבוסטה*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בלבוסטה* »

יום 338 לאתגר
אנחנו בבית
נשמרים מפני מגיפה
מבחירה
מתי שאוכל זה מה שיהיה ומתי שלא אז נלך למסגרות
דווקא למדנו כל מיני ושיחקנו כל מיני רבנו כל מיני.
כמובן שהמטבח הופך לכוכב היום בימים כאלה, בישלתי ורחצתי כלים.
יום שלישי למיני אתגר לפרק ערמות בלגן - והיום עוד מעט הולכת למיין את הנעליים בארון הנעליים.
לא יצאנו ולא עשיתי הליכה
הדיאטה נשמרת, אף על פי שתדע כל אם עבריה שקציצות מטוגנות מבשר טחון ימצאו דרכן אליה במוקדם או במאוחר
שלוש סיבות יומיות טובות למה טוב לנו דיאטה:
  • כי גם בימים ארוכים בבית אפשר להרגיש שבעים בלי להעמיס אוכל
  • כי ארוחות עשירות בסיבים לצד פעילות גופנית מגבירות את קצב חילוף החומרים
  • כדי לגלות כל פעם מחדש איך ליצור מרק טעים ממעט מרכיבים והרבה טעם
בלבוסטה*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בלבוסטה* »

אני באמת לא יודעת, הבן שלי רוב הזמן מציק. בעיקר לאחיו אפילו כשהם עמוק בתוך משחק פתאום הוא נכנס למוד של הצקה, של צחקוק ולעשות דווקא ההיפך ממה שסיכמו
הוא יכול להתרכז במשחק הרבה זמן ואז פתאום אחרי המון זמן שכולנו בתוך זה הוא פתאום מציק אומר אנינאםרק את זה וכאלה

הוא בן שש, זה לא גיל שנתיים או ארבע

והוא לא היה ככה עד לפני שנה וחצי

הוא גם התחיל בשנה וחצי הזו להרביץ מאוד לאחיו

הכי מעצבן שהוא מציק מציק ושום דבר לא עוזר מלבד אולטימטום נוקשה שאני לא אתן לו את הטלפון כשהוא ירצה לשחק למשל או כאלה

אני מבינה שזה ממצוקה ורצון לתשומת לב. גם בגן הוא מציק לילדים כשהם משחקים בחבורה או משהו...

אבל מה עושים. זה תמיד נגמר בצעקות או אולטימטום או שאני דואגת לו לתעסוקה נפרדת והוא בעצם מקבל צ'ופר כמו בוא לשחק בטלפון שלי רק שיעזוב את אחיו
בלבוסטה*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בלבוסטה* »

מבחינת תשומת לב, לא חסר לו - אני המון איתם המון המון, כל יומיים או מחלה או סתם מדלגים על יום, וכמו עכשיו המון המון המון. הוא מקבל ממני כמויות של חום אהבה חיבוקים ומילות אהבה.

אנחנו יושבים כמה פעמים בשבוע על דברים שמעניינים אותו, חוברות מעניינות או ספרים לגו וכו.

אני דואגת כשאני עם שניהם ומשחקת שכל אחד יקבל תשומת לב מעצימה ממני, אני מאוד מאוד רגישה לזה ואני משתדלת כמה שאפשר לתת לו להרגיש חשוב, משמעותי וכו'

כמובן שאני גם צועקת ומתעצבנת ובכללי לא הכי רגועה, אבל ככה הייתי תמיד ובכל זאת הההצקות והקטע שלו לעצבן בכח לאורך חלק גדול מהזמן וגם להכות את אחיו זה בשנה וחצי האלה
בלבוסטה*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בלבוסטה* »

יום 339 לאתגר
עצבנית עצבנית עם הילדים בבית
גם היום לא הלכתי לשום מקום, אלא אם אבדון נחשב מקום
בבית חצי יום הייתי במטבח כלים הכנת אוכל בלופ
חצי יום שיחקתי עם הילדים
עד שנשבר לי
הגוף מצטמרר לי בנקודה מסויימת של אובר דוז. ממש כואב לי בגוף.
סידרתי קצת את רצפת הסלון כמויות הדפים שהתעופפו שם

המשקל הביתי התקלקל, אז למרות שאני סוגרת 9 שבועות של דיאטה אין לי מושג כמה אני שוקלת כרגע.

את המיני משימה להיום - סידור ארון הבגדים שלי - אני אעשה מחר, כי הבן שלי נרדם אצלי במיטה מוטב ילד ישן טוב לו וארון מבולגן, מילד ער וארון מסודר.

שלוש סיבות יומיות טובות למה כדאי לנו דיאטה:
  • כי גם כשאת עצבנית על עצמך ועל העולם ועל הכל, את יכולה להיות גאה בשקט בדיאטה שלך שמהווה אי קטן של שפיות
  • כדי שתגלי שחלק גדול מהארוחות הדיאטטיות/ בריאות מתאימות לכולם בבית לא רק לך, כמו למשל יוגורט עם פירות חתוכים לארוחת בוקר
  • כדי לעודד בבית אהבה ושמחה וששון לכל הירקות באשר הם ללא הבדל דת, מין, גזע ולאום
יולי_קו

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי יולי_קו »

אני דווקא מפלה ירקות על בסיס מוצא, ומעדיפה ירקות מקומיים ועונתיים על אלו שמגיעים מהצד השני של הגלובוס.
בלבוסטה*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בלבוסטה* »

יום 340 לאתגר - ההשתלטות על הבית ועל עצמי
איזה מספר
מחייב
עוד יום בבית עם הילדים
חטפתי קריזה באמצע פאזל
מסתבר שב-300 חלקים שהרכבנו אתמול אני פורחת
500 כבר יותר מדי בשבילי ובשבילם.
אחד לא מפסיק לדבר, יותר נכון הוא מדבר בקצב וכמות סבירים לחלוטין אבל כשאני מתאמצת להרכיב והוא מדבר ברקע ומזכיר שרק הוא מחלק את החלקים שמיין, ואחיו במקביל נע בין פרצי גאונות שמשאירים לי אבק בראייה מרחבית - לבין הצקות לאחיו - ואני בקושי רואה את הפרטים בחלקים - לי יוצא עשן מהאוזניים.
וברקע בישולים.
בבית התקדמתי עם במיני אתגר, כבר יום רביעי, וניקיתי ומיינתי את המזנון העליון, כולו למרות שהמשימה נגעה רק לשליש ממנו על שום כמויות הבלגן שם ואפילו הצלחתי לפנות את כולו כדי להציג את היצירות והדגמים שהילדים בונים כמו שרציתי מזמן. וכן סידרתי את ארון הבגדים שלי, משימה שהייתי אמורה לבצע אתמול.
סהרמתי שטויות וניירות מהשטח בסלון, הפעלתי מכונת כביסה, אשפה, כלים ברווחיות וקניות.
הבית בבלגן לתפארת אבל יש תקווה בלב וכל הבולשיט... אז.
הכנתי לילד ממולאים כמו שהבטחתי ובזה
שילמתי את חובי חיבורי המצפון כי הבית באמת בלגן אבל זה מה יש.

מבאס שהמשקל מיצה את כוחו, אולי בטריה או משהו, אבל אין עם מי לדבר. בכל זאת שותף פעיל לדיאטה הכה-סוליסטית שלי.

3 סיבות יפות למה כדאי לנו דיאטה:
  • במאמץ לגוון את תפריט הירקות תגלי שאת יכולה לאכול חביתה דרום אמריקאית, גבץ' פולני, מרק ירקות רוסי, וגבינת סקי כחול-לבן באותה ארוחה. אנוכי בארץ, הלב בתפוצות.
  • כדי לדעת שעם כל יום שעובר את מקטינה את הסיכוי לסיבוכים/ מחלות קשות
  • כדי לפתוח את הראש לתבלינים לא שגרתיים בבית במטרה להעשיר בטעם את מה שהפחתת השמן החסירה
בלבוסטה*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בלבוסטה* »

יוליקו הכי הכי מקומי :-)
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

צהרים טובים לך,
נכנסת מעט לאתר
ובכל זאת מדי פעם קוראת חלק מהגיגייך.

נהנת מאופן הכתיבה. אם יורשה לי... את בעיני פשוט מוכשרת בכך.
בלבוסטה*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בלבוסטה* »

יום 341 לאתגר
הלכתי למשפחה וחלק מהדרך - קילומטר וחצי הלכתי ברגל, אחרי כמה ימים שהיינו בבית, ובפעם הבאה אשתדל ללכת את כל הדרך, היה כיף ומהיר ואם לא הייתי ממהרת הייתי ממשיכה ברגל.
יומיים של חדר לשוקולד ואכלתי. מי שהמציא את השוקולד מה אפשר להגיד לו מה. עשה טוב? עשה רע?
בבית ציינתי קופסאות קרטון אחת במבואה, משימה מס' 6 ביום השישי של המיני אתגר.
בבית, כביסה, אשפה.

• כדי להיות מסוגלים להחליף נסיעות בינעירוניות - בהליכה רגלית
  • כדי לפתח מודעות גם כשאוכלים ממתקים. אפשר הכל, תלוי מתי וכמה. יש שוקולד נהדר ב- 200 קלוריות למשל טעמי, ביצת הפתעה במאה, ויש אחרים, ב-500.
  • כדי ללמוד להגיד לא למתוקים.
בלבוסטה*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בלבוסטה* »

חדר- חשק
ציינתי -מיינתי
בלבוסטה*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בלבוסטה* »

פלוני אלמונית תודה רבה על הפירגון יקרה :-)
שקטה*
הצטרפות: 25 ספטמבר 2012, 14:14

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי שקטה* »

אוי בלבוסטה יקרה, כמה הזדהיתי עם מה שכתבת (לפני כמה ימים, השלמתי קריאה עכשיו) על הכעס שנובע פשוט מזה שצריך כל היום להגיב להתנהגויות האלה, הוויכוחים וההתנגדויות...

זה בדיוק בדיוק מה שחשבתי לעצמי היום כשפתאום התעצבנתי על הקטנה על משהו קטן וטיפשי... המשהו הזה פשוט קרה בשעה שבע וחצי בערב אחרי שכבר יומיים שלמים אנחנו עם שניהם 24/7 והיא כבר לא ישנה צהריים אז ממש אין רגע מנוחה. היא בהחלט מסוגלת להעסיק את עצמה יפה וחלק מהזמן עושה זאת, בעיקר אחרי שהיינו בחוץ ואז היא מיד רצה לצעצועים שלה ומשחקת יפה בשקט כמה זמן.
אבל בכל זאת חלק גדול מהזמן היא הולכת אחריי בבית, לפעמים הורסת לאחיה דברים שבנה והוא מתעצבן, כל דבר קטן שצריך לעשות כמו להתלבש או לרחוץ ידיים הוא מאבק (עם שניהם, לא רק איתה), ואחרי יומיים כאלה בלי כמעט דקה לעצמי, אני כבר בסוף הבטרייה ומשהו קטן יכול פתאום להטריף אותי.

וזה בהחלט נכון שלהיות עם ילדים הרבה שעות זה פשוט להתמודד עם אנשים שאין להם ראייה כוללת ולכן מתווכחים או מבקשים דברים שלא מתאימים וזה יוצר חיכוכים קטנים כל הזמן.
זה גם לעצור כל הזמן באמצע דברים כדי לתת טישיו למישהו (לא יכולה להשאיר את החבילה לידם כי מיד היא תוציא את כל הטישיו לרצפה), כדי לתת מים למישהו (לא משאירה מים נגישים כי יישפכו) כדי לעזור עם קקי או להחליף בגד בפעם המאה וכן הלאה... וזה מצריך המון סבלנות ובעיני אנחנו לא בנויים לטפל בילד 24/7, פשוט לא. זה אמור להיות משהו שאת עושה כמה שעות ואז מתחלפת עם מישהו אחר וחוזרת עם מאגרי סבלנות חדשים. וכשזה לא, זה יכול די מהר להגיע לכעס. פשוט כי זה מורט את העצבים לאט לאט.
זו לפחות החווייה שלי, לא יודעת איך צילי מצליחה לא להגיע למקומות האלה, ולמה נשמע כאילו הילדים שלה הרבה יותר משתפים פעולה משלי:)) אני ממש מרותקת כשהיא כותבת על איך זה אצלה כי כנראה שיש משהו שאני מפספסת בהתנהלות שלי מולם.

לגבי מה שאמרת על חדר לעצמך, חשבתי היום על משהו שאולי קצת קשור. ישבנו עם הילדים לאכול וכרגיל כל שניה מבקשים ממני משהו ואני צריכה לקום ולהביא.

היום, אולי באמת בהשראת השיחה ההיא עם צילי, חשבתי עם עצמי רגע ואמרתי רבאק, למה בעצם שלא יכבדו את זה שישבתי לאכול ויחכו עם כל הבקשות שגם אני אסיים. הרי הם קיבלו צלחת מלאה אוכל ואין סיבה שלא יאכלו ממנה וכל משהו אקסטרה יכול לחכות שגם אני אוכל. הבקשות היו לדוגמה, שאוסיף לו עוד פרמזן על הפסטה כי עד שהתיישבתי הוא כבר אכל את כל הפרמזן שהיה לו, או שאתן קלמנטינה לקטנה שכבר סיימה ורצתה קינוח. לא דברים דחופים בכלל, אבל דברים שבדרך כלל הייתי מיד נותנת פשוט כי מנדנדים לי ורוצה לגמור עם זה, כי כשמבקשים ממני משהו מסוג זה זה הופך למשימה שאני צריכה לבצע, אם את מבינה למה אני מתכוונת. כאילו שזה משהו שאני רוצה למחוק מהרשימה של דברים שעלי לעשות לפני שאוכל לשבת לאכול או לנוח.

אבל היום אמרתי "אתם רואים שאמא ישבה גם לאכול נכון? חכו שאסיים ואז אתן לכם."
אז נכון שהם חזרו על הבקשות עוד כמה פעמים בזמן שאכלתי ולא היה לי כיף גדול לאכול, בעיקר הקטנה שנידנדה ממש, אבל כשאכן סיימתי וקמתי הגדול אמר "אמא, עכשיו סיימת?" ושמחתי כי זו הייתה בעיני הוכחה שמה שאמרתי גרם לו ליותר מודעות ומחשבה גם עלי ועל מה שקורה איתי, במקום לחשוב רק על עצמו.

אז אולי גם עם עניין החדר שתיארת, ייקח להם קצת זמן להפנים את העיקרון אבל אם תהיי נחושה בדעתך שמגיע לך חדר משלך שצריך לבקש רשות להיכנס אליו ושלא משתוללים בו, זה בסוף יחלחל גם אליהם ויכבדו את זה. אני בכל אופן חושבת שזה לגמרי לגיטימי לבקש שידפקו או יבקשו רשות להיכנס, ושלא יקפצו על המיטה בחדר שלך או יעשו דברים שהם עושים בשאר הבית.
קרן_שמש_מאוחרת*
הצטרפות: 14 מרץ 2007, 22:57
דף אישי: הדף האישי של קרן_שמש_מאוחרת*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי קרן_שמש_מאוחרת* »

אני מתה על הדף הזה. הוא הפך להיות הדף היחיד שאני קוראת בבאופן והוא בעיני השראה גדולה - בעיקר היכולת שלך לעלות כל פעם מחדש על הסוס ולהודות על מה שיש. לוקחת את זה איתי לכל תחומי החיים. תודה על זה.
בלבוסטה*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בלבוסטה* »

שקטה יקירה, מסכימה עם מה שכתבת.
זה מאוד תובעני.
אני חושבת שההורות היום, כל המודעות לכל ניואנס מוסיפה סטרס למערכת.
אני יודעת שלגטימימחבקש שלא ייכנסו לחדר רק שאני מתפרצת כשאני מבקשת וזה כבר מצטייר כעונש ולא כבקשה.
בנוסף צריך להתמיד בגבולות וזה כל כך תובעני בפני עצמו. מי זוכרת להתמיד לבקש שלא ייכנסו בלי אישור, למי יש כח להתמיד כשסיכמנו שהיום לא קונים גלידה וברגע האמת אני עייפה והם עייפים והגלידה בדרך והילד יבכה כל הדרך אם לא וכו'.

לגבי זה שאנחנו לא בנויים לטפל 24/7 זה ברור. אם תבדקי תגלי שהרוב המכריע של מי שמגדל בבית או נמצא הרבה בבית עם הילדים, יש לו גם הרבה עזרה, תמיכה, עסקים, מטפלת מדי פעם וכו'. זה בכלל לא רק הוא. יש לי חברה שהערצתי ויש על מה, עד שביליתי אצלם פעם וגיליתי שבן זוגה נמצא המון בבית, כעצמאי הוא יכול, שהילד הגדול שלה עוזר ממש כמו מנהלת משק בית בכל מה שצריך, שאמה מתגוררת ברחוב ליד ונמצאת אצלה או שילדיה מגיעים אליה, שיש לה בית רחב ידיים עם גינה צמודה ושטח ענק להשתוללויות, שיש להם שקט כלכלי, וכו' וכו'. אז נכון שלמעשה ילדים בחינוך ביתי מצריך המון אנרגיה, שלוות נפש ואהבה. אבל כשזה מנוהל עם מספר מבוגרים זהה למספר הילדים התחלופה מתמדת ועם המון עזרים אז זה אחרת מהורה בצמידות לילד כל הזמן.
אז דברים שרואים מכאן לא רואים משם, וזה נכון בכללי.
בלבוסטה*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בלבוסטה* »

קרן שמש מאוחרת תודה אהובה על המילים הטובות שלך, שמחה לראות אותך כאן :-)
בלבוסטה*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בלבוסטה* »

יום 342 לאתגר היה אתמול
לא כתבתי כי לא היה לי חשק.
גם לא עשיתי את המשימה היומית במיני אתגר של סידור הבית.
כן הלכתי 4.5 קמ.
העבודות בית כרגיל. דיאטה כרגיל. רק מתח גבוה. רעב גדול.

יום 343 לאתגר, זה היום.
הרעב נרגע אבל זה היום השני שאני כמעט קונה שווארמה - ובדקה ה-90 עוצרת. זה בטח יגיע אבל כל יום שאני דוחה את זה, הרווח נקי.
הלכתי 1.5 קמ. הכפור לא איפשר.
רחצתי כלים, וזרקתי אשפה.
ואיבדתי את הארנק כמה שעות בחוץ עד שמצאתי, מתח, מתח, מתח. הרבה מתח.
קור מקפיא הולך התנור, אבל למדתי להפעיל את המזגן על חימום. מעז יצא מתוק.

ומילה אחת על גברים. רוב הגברים סתומים. אמיתי. מסקנתי העמוקה. חוץ מאבא שלי, והבנים שלי.
לא בענייני זוגיות, בכללי.
עכשיו מפה אפשר רק לצמוח.

שלוש סיבות טובות למה כדאי לנו דיאטה:
  • כדי להראות גם בעיני הילדים אמא מצודדת
  • כדי שתמיד יהיו בבית ירקות למרק
  • כדי להצליח גם בכפור, עם מסיכה בהליכה מהירה לגמוע 1.5 קמ בלי להתנשף
בלבוסטה*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בלבוסטה* »

יום 344 לאתגר
יום קר בחוץ וקר בלב
חתיכת סיפור שאני מתמודדת איתו...
סיפור מהסרטים.
אין רגע דל.
הדילמה אם לוותר לתת לדברים להירגע, או להילחם מלחמת עולם בלי לראות עיניים.

הלכתי 4.5 קמ
הצלחתי להדביק את הפער ולבצע שתי משימות מהמיני אתגר - לפנות קופסא אחת במבואה ולמיין את ערימת הבגדים בחדר שלי.
ברוטינה, רחצתי כלים, כביסה, העפתי קצת שאריות מהמקרר

שלוש סיבות יומיות מנחמות למה טוב לנו דיאטה:
  • כדי לתת כבוד לירקות, שהופכים לעיתים קרובות למנה העיקרית
  • כדי להפוך את ההליכה לתרפיה
  • כדי לדאוג לעצמך
בלבוסטה*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בלבוסטה* »

יום 345 לאתגר
הלכתי 3 קמ
הכפור עצר אותי מללכת יותר.
בבית רחצתי כלים, כביסה.
הילדים החביאו לי את המפתחות אז חיפשתי לפחות חצי שעה בבוקר וחצי שעה בערב...

קראתי על מחסור ביוד שיש לרוב האוכלוסיה. להריוניות וילדים בפרט.
וככל שאני נחשפת יודעת כבר שנים לתחום בה של חוסרים במזון - אני מבינה יותר כמה חשוב לאכול מזונות מגוונים ובריאים. תמיד ידעתי אבל לא התנגדתי, גם תוספי מזון קשה להתמיד, ויותר מזה חלקם לא יעילים או מזיקים.
אז לוקחים מה שבסדר - והרוב כדאי פשוט לאכול בריא.
יש גם משמעות לאוכל שלם ובריא כפי שהוא מאשר לחלוקה שלו לגורמים כמו שנעשית בתוספי מזון. בעניין בה דווקא האוכל המסורתי הרבה יותר בריא מהסלט והיוגורט העדכני.
אין על מרקי בשר עוף שמפרידים כמויות ענק של חומרים מזינים, או על חמין עשיר, מאכלי עדות שיש בהם הכל מהכל ושפע תבלינים.
האתגר הוא לשמר מהטוב הזה - כמה שיותר ולהוציא מה שיותר מדי, כמו שומן שנהוג להשתמש בו בגלונים בבישול המסורתי ועוד.

שלוש סיבות חמימות למה כדאי לנו לעשות דיאטה:
  • כדי לגלות שהצטמצמת עוד יותר דרך עוד מכנס מצריך גילגול של קו החגורה פעמיים
  • כדי ללבוש מעיל משנה שעברה ולראות שהוא ממש ענק
  • כדי לראות כמה! הירכיים שלך התחטבו והצטמצמו :-)
ואת זה אני אומרת כשהיום אכלתי חצי בורקס וביצת הפתעה, כל יום דברים טעימים אחרים כי אפשר גם אפשר.
בלבוסטה*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בלבוסטה* »

יום 346 לאתגר
היום אני סוגרת 10 שבועות של דיאטה.
המשקל הדיגיטלי עדין תקול, כנראה שצריך ללכת לטמבור לקנות בטריה מיוחדת שעולה כמו המשקל עצמו מה שסביר שייקח עונה, ככה שאני לא יודעת כמה עוד ירדתי או שנשארתי במקום מה שסביר מאוד ורצוי לאור המסגרת הקלוריות שביליתי לסביבות 1800. בכל אופן הדיאטה נמשכת עם או בלי אמצעים דיגיטליים.
הלכתי 4.5 קמ
כלים וכביסה.
במבה היום גיליתי רק 134 קלוריות לשקית, רקאומרת.
וחצי רוגעלך פריך טרי טרי ומתוק גג 100 קלוריות.
שלוש סיבות טובות למה כדאי לעשות דיאטה:
  • כדי לגלות ערב אחד שאת כבר עשרה שבועות בדיאטה
  • כדי לגלות שבעיקר טוב יוצא מזה
  • כדי להיות גאה בסעיפים א' + ב'
לאורה*
הצטרפות: 07 מרץ 2005, 21:59

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי לאורה* »

יפה לך :)
באמת לכל אחד יש מזון אחר שהוא נמשך אליו, שמרגיש לו בריא. דודה שלי נגיד חולת סלטים וגבינות וזה כל מה שהיא אוכלת. סלט, גבינה ופריכיות... והיא באמת מאד רזה ובריאה בגיל מבוגר. אבל אני לא אוהבת את כל התזונה המקררת הזו, במיוחד בחורף, אני מעדיפה לאכול מרקים ותבשילים למיניהם, שגם יש בהם הרבה ירקות, קטניות ודגנים. יש כאלה שלא יכולים בלי בשר, יש כאלה שאוהבים הרבה דגים... בסוף בהגדרה האדם הוא באמת אוכל-כל ורק המינונים משתנים מאדם לאדם. מה שכן כולנו יודעים מה לא בריא ולא אמורים לאכול: אוכל מעובד על כל גווניו... וגם זה עובר בכמויות קטנות.
אני ממש לא אוהבת את המוד הזה של "אסור" הוא הופך אותי למרדנית. אני אוהבת שיש לי גבולות וכללים שאני שומרת עליהם אבל תמיד בזרימה, בהקשבה, לא איסור גורף. אז אני מתחברת לגישה שלך ושמחה שאת מצליחה לרדת ככה :)
בלבוסטה*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בלבוסטה* »

לאורה הזכרת לי אחרי הלידה מישהי מהמשפחה המורחבת הגיעה אליי פעם בשבוע לעזור לי למשך תקופה קצרה. היא ראתה שאני לא אוכלת כמעט (רזיתי המון והפכתי שלד), לא היה חסר אוכל כמובן אבל היה חסר לי זמן. הייתי אוכלת תוך כדי תנועה ולפעמים השניה מזדמן לישון הייתי מעדיפה להירדם לכמה דקות מאשר להכין כריך. והיא הודיעה שבפעם הבאה היא תביא לי אוכל טעים ועשיר.
כשאני חושבת על אוכל טעים ועשיר אני חושבת על תבשילים חמים מלאים בהכל, המון שומן, עוף, קוסקוס, ירקות מבושלים, ממולאים הכל הולך ובשפע.

והיא - התרגשה וסיפרה לי איך הכינה במיוחד לי סלט כל כך מושקע. פתחתי וראיתי קופסא לדעתי בגודל כוס בלי אדים. והיה בה בסלט רימונים ותבלינים מיוחדים, וכל מיני עלים. הוא היה מעודן ומרענן וטעים ומלא תשומת לב והיא היתה דרוכה להבין מה התגובה שלי אבל כן, זה לא הכוס תה שלי. הייתי ככ רעבה עייפה, שכל דבר כזה היה המון וכמובן ששמחתי מאוד גם בלב וגם בפה - אבל עדיין גם אז אני זוכרת כמה הפער בין התפיסות היה ענק.
אני חושבת שזה קשור להרגלים אבל הרבה מזה מולד.
לאורה*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי לאורה* »

באמת מבאס לחכות לארוחה ולקבל סלט...
בלבוסטה*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בלבוסטה* »

יום 347 לאתגר
אמנם אתמול סגרתי 10 שבועות של דיאטה והיום פרצתי אותה
היום השתוללתי. זה התחיל מרצון לאכול ארוחת שחיתות אבל ממש, כי הרגשתי שמתאים. יום אחד לאכול ארוחה ממש מושחתת. ואז שווארמה לא היה באזור אבל כן מוסקה וכיסון עם בשר וכאלה בדוכן אוכל ביתי.
וקניתי.
והיה טעים ככה, אבל הכל קר וחלק שומני מדי וחלק פחות מדי, ולא מאוד טעים כמו שרציתי ופשוט אכזבה. אכזבה של 800 קלוריות.
ומהבאסה של ציפייה לוואו שהפכה לוואי, נכנסתי להלך רוח של פיצוי ואכלתי שעתיים מאוחר יותר - כמות שניצלים בבית כאילו נולדתי בוינה...

אז יום של שחרור רסן. באהבה.
זה הסתכם בזה ולא בעוד התחרקשויות על שוקולד וגלידות כי בהחלט יכולתי להגיע גם לשם.

אני חושבת שהמשקל הדיגיטלי, חסרונו משפיע.
הלכתי 4 קמ.
כביסה וטיגונים וקניות.
ובית בבלגן.
והמיני אתגר גם נזנח. יחסית לה שהוא חדש הוא נזנח המון. כנראה לא מתאים. עדיין ננסה לסיים מה שאפשר ממנו.

• כדי ללמוד לפרגן לעצמנו ארוחות שחיתות מדוייקות לנו. מי שרוצה שווארמה שלא תתפשר על פחות
  • כדי להתגעגע לירקות ופירות ביום שיצא מעט מהם
  • כדי שהסוללה של המשקל הדיגיטלי תתקלקל ויהיה לך תרוץ ללכת לטמבור ועל הדרך להאיר את הבית ליטרלי, דרך קנייה של כל הנורות המיוחדות שנשרפו בסלון בפינת אוכל ובמרפסת - מזמן וניתן למצוא אותן רק שם
בלבוסטה*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בלבוסטה* »

יום 348 לאתגר
שבת מנוחה
כלים, כביסה אשפה.
התחלתי לקחת ברזל. מוזר מאוד שתמיד כשאני נזכרת מחדש לתת לילדים תוספי מזון כמו ברזל כי כולנו אנמיים - אני לגמרי לא מכניסה אותי לחישוב מלבד מדי פעם.
אז הנה נזכרתי ומהיום קבוע גם אני.
הילדים, אחד מתחילת דצמבר מקבל מדי יום, השני מקבל יום כן יום לא, כי נוטל תרופה.

אני קוראת יודעת די הרבה על תוספים.
יש מעט מידע עליהם למרות שנראה שהכל ברור וידוע.
וזה רק מחזק אותי בהבנה של כמה חשוב שכמעט כל הארוחות שלנו יהיו בריאות ומזינות.
לא בריא במובן הארנדי של מזונות מלאים שזה כמו שידעתי תמיד - דווקא לא בריא, סיבים מתחרים על ספיגת מינרלים ולאכול דגנים מלאים כמעט קבוע ייצר חבל בברזל אבל ועוד.

וזו רק דוגמא.

אלא בריא במובן שהארוחות תהיינה מגוונות מצד אחד ולא מדי מצד שני.
כשאוכלים בשר למשל כדאי לא לאכול באותה ארוחה סיבים כאמור, גם לא ירק ולא מוצרי חלב או ביצים, אחרת הברזל שנספג פחות טוב.לעומת זאת מיץ תפוזים (שהוא נטול סיבים) עשיר בוויטמין סי שמעודד ספיגת ברזל.

יוד. לרוב האוכלוסיה יש חוסר ביוד. האדמה שלנו כבר לא עשירה. המים מותפלים ושאר סיבות. אז כדאי לקנות מלח מועשר ביוד שגם הוא לא מציאה גדולה כי חלק מהציוד מתנדף וכדאי לשקול תוספת קטנה של יוד בטיפות כי גם להגדיל בבת אחת את הצריכה גורם לנזקים בבלוטת התריס.
ביוגורט וחלב ניגר וקצת בביצים יש יוד ברמה טובה אבל מכל הסקרים בשנים האחרונות זה לא מספיק. נשים הרות צריכות לקחת תוסף.

ואבץ שחסר.

ויותר מדי שומן מהצומח גם לא בריא (קנולה וטחינה ואגוזים), זה מייצר יתר אומגה 6.

והדגים כמה הם היו בריאים לנו אבל היום דגי ים גדולים מגיעים עם מתכות ושאר צרות ממי ים מזוהמים.

ומה עושים.

אוכל בצורתו השלמה הכי טובה. להתבסס על תוספים זה גרוע.
מה גם שלקחתי מנות מרוכזות מכל דבר זה מזיק. סידן למשל מצטבר בכלי דם, אותו סידן שהמליצו באופן גורף לנשים להשתמש בו.

לכן אני מאז ומעולם לקחתי נותנת מעט מתוספים ולא מרוכז.

תיכף אשוב הילדים איתי
בלבוסטה*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בלבוסטה* »

בקיצור, תמיד חשבתי, ביג דיל אוכלים ממתקים, ביג דיל מה רע החטיף.
אין רע. באמת. אוכלים גם מזה.

אבל לאור העובדה שהכי טוב, תמיד זה לקבל מינרלים ויטמינים ואבות מזון מהאוכל - וכדי להצליח, צריך לשאוף שרוב הארוחות יהיו עשירות בבריאות.
בלבוסטה*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בלבוסטה* »

אני מתעכבת על זה כי אני אישה שמנה. הרווחתי את זה ביושר. עכשיו אני בדיאטה מינוס עד 8 קילו אבל שמנה עדיין.
לפני הדיאטה הייתי אוכלת בערך 400 גרם בשר/עוף/דג ביום. וביצים כמובן אם דרך מאפים או ככה. אכלתי הכל, כולל קטניות, ואכלתי גם שפע ירקות ופירות וכמובן המון דברים מסביב ועדיין - בבדיקות דם לרוב הייתי על הגבול התחתון מבחינת ברזל, ויטמין די בי 12 וכו'. לא הכל רע, סהכ בריאה. אין ענינים של צליאק וכאלה.

יש הרבה סיבות לכולנו לחוסרים, אבל בשורה התחתונה - צריך ללמוד לאכול שילובים נכונים ככל שידוע לנו היום. צריך ליטול תוספים במשורה, אדם שמן או תינוק גדול או ילד פעלתן - לא מצביעים על בריאות.

ואני תמיד בעד גיוון. לקנות ירקות ופירות ממגוון משווקים. פלפל שגדל בטורקיה ונמכר בשוםרסל יש בו ואין בו מרכיבים שיש הפלפל שגדל בשרון. לאורגני יש יתרון של מיעוט חומרי הדברה אבל שימוש בסבונים וגם, עובדים ופטריות לא נראות ברמה גבוהה. ירקות קפואים עשירים בויטמינים כאילו נקטפו רק עכשיו אבל מגיעים בשקיות פלסטיק לא בריאות, וירקות טריים לא תמיד זמינים (למשל ארטישוק, כרובית). ירקות מקומיים זה נהדר אבל גם מוצרים מעבר לים יכולים לתרום לנו במינונים מעטים. אני מאמינה גדולה בלאכול את מה שאוכלים במולדת שלך וכן בעדה שלך. הד.נ.א שלנו מגיב מסורתית למה שאבותינו חיו איתו.

ו... בחזרה למציאות, שלוש סיבות טובות למה טוב לנו דיאטה:
  • כדי להפסיק להכניס לגוף כמויות גדולות של מאכלים פחות מזינים
  • כדי להרחיב את הידע שלנו בתזונה בריאה
  • כדי להנות מבריאות טובה יותר
פלוני_אלמונית*

משתלטת על הבית ועל עצמי

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

אפשר להישקל בקופת חולים בלי תור
בלבוסטה*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בלבוסטה* »

גם זה רעיון, אם כי בתקופת קורונה שומר נפשו ירחק.

יום 349 לאתגר
אנחנו בבית. שוב.
בבוקר עוד אמרתי לילדים כמה פעמים לא
בצהריים אמרתי נדבר אחכ
בערב.... הכל מותר הכל כן רק שחררו אותי

כמובן שלא היתה הליכה
והיו כלים שרחצתי ובישולים בריאים
ובלגן חוגג
למדתי לייצר מס' סוגי תבשילים בסיר אחד.

אני שוטפת וחותכת ירקות לחתיכות גסות - למשל, בצל, בטטה, גזר, ברוקולי ושעועית ירוקה ו/או כל ירק אחר.
מטגנת בסיר בינוני בצל עם כפית שמן ואז מוסיפה את כל הירקות לסיר, לטיגון עדין.
אח''כ ממלאת מים רק עד שליש הסיר, מכסה במכסה אטום - ומאדה בעצם את הירקות העליונים. כשהירקות מאודים, אני מוציאה
בכף ענקית את כל הירקות מהשליש העליון. מסדרת היטב בכלי - ויש לי חבורה מגוונת של ירקות מאודים עם קצת מלח לארוחה נפרדת, לבן שלי או לי כתוספת של ירק בארוחה או אפילו לשייק (למשל כרובית, דלורית, יש להם מרקם קטיפתי וטעם נהדר ונייטרלי בשייק בייחוד לילדון הבררן השני שלא יאכל מזה אחרת).

אם זה לא מספיק, אני מוציאה כוס מים מהמרק בצד עוד לפני התבלינים - לשייק.
המים מתקתקים ועדינים ומשתלבים בשייק מתוק.

לשאר הסיר אני מוסיפה בשלב הזה תבלינים, מרק עוף מעט ומים עד לכיסוי מלא ואחרי הרתחה ובישול נוסף יש מרק נהדר.
מי אמר שעצלנים עומדים מאחורי ההמצאות הכי יעילות? ;-)

• כדי להגביר את נוגדי החמצון שנכנסים לנו לגוף.
  • כדי להתרגל לאכול ולהנות מאוכל דל שומן
  • כדי להרגיל את הילד שלך לדאוג רק לעצמו, כך שיפסיק בכל פעם שהוא אוכל ממתק, להציע לך לפחות ארבע פעמים לאכול איתו ולהיות המום מזה שאת אומרת לא
בלבוסטה*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בלבוסטה* »

יום 350 לאתגר
הלכתי 2 קמ
הכפור עצר אותי. 10 מעלות בחורף ישראלי, מי שיער.
חזרנו היום למסגרות בשעה טובה.
ופעם ראשונה שפירגנתי לעצמי מתחילת הדיאטה אוכל רחוב כמו פעם - פאלאפל.
נהניתי מכל רגע.
ככה צריך להיראות אוכל טעים ועשיר.
לרגע כמעט נפלתי במלכודת ה- תכיני בבית פיתה עם חומוס וסלטים.
למדתי משבוע שעבר - מי שרוצה שווארמה שלא תתפשר על מפרום.
800 קלוריות נהדרות של בריאות וטעם ושמחת חיים.
בבית - רחצתי כלים, ניקיתי שתי אסלות, הכנתי לילדים שייק בריאות והם דרכו בתוקף. אני חייבת להפסיק לאלתר בשייקים ולהיצמד למה שכבר עשיתי וטעים.

שלוש סיבות טובות למה כדאי לנו דיאטה;
  • כדי להתחיל להבחין בין חטיפים וממתקים בריאים יותר ופחות גם עבור הילדים.
  • כדי להקפיד על נטילת ויטמינים
  • כדי להנות משכבות לבוש חורפיות ועדיין להרגיש קלים יחסית
בלבוסטה*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בלבוסטה* »

יום 351 לאתגר
הלכתי 5 קמ.
מבחינתי הבית רחצתי כלים.
הייתי עם הילדים בגינה ואח"כ הכנתי ארוחת ערב ויצא לי האויר.

שלוש סיבות למה טוב לנו דיאטה:
  • כי בכל פעם שבגד שנהיה גדול עלייך, מתכווץ בכביסה במידה את מרגישה שניצחת את השיטה
  • כי נחמד יותר להסתובב במחלקות בריאות ירקות ופירות בסופר מאשר בכל החטיפים והצבעים הזרחניים למיניהם
  • כי כיף להסתכל על תמונות מלפני שנה כדי לפנות מקום בזכרון של הטלפון, ולגלות שבאמת רזית, ו... שיש עוד דרך
בלבוסטה*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בלבוסטה* »

יום 352 לאתגר
הלכתי 1.5 קמ
הקור היה... קר :-)

לגבי המשימות של מה עשיתי בבית, אני מפסיקה את הדיווח היומי אחרי 351 ימים.
האתגר נמשך, אבל הדיווחים היומיים יוחלפו במשהו שבועי ובכללי, הם לא מרגישים לי נכון יותר, כלים כביסה וכו' הפכו לרוטינה, הישג של האתגר והחיים.

• כדי להצליח לתת למחשבות על מאכלים עתירי שומן, לעבור דרכך גם בלי לממש אותן
  • כדי לדעת שמינוס שני קילו נוספים את מחליפה קידומת
  • כדי לדעת שבסייל הקרוב תקני מידה אחת פחות
בלבוסטה*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בלבוסטה* »

איך הייתי רוצה לשמוע את גידי גוב
בהופעה אינטימית קטנה
שישיר הו מה יהיה
ונערה במשקפיים
ותם השרב הגדול
ושירי סתיו

ונועם ושלווה יבוא
על העולם לכמה שעות

מתי הייתי בהופעה... אולי 20 שנה
הן בדרכ המוניות מדי עבורי
אבל בשנות העשרה והעשרים הלכתי.

הצלחתי ללכת להופעה של מקרטני האגדי גם במחיר של כאבי ברכיים עזים
פעם דייויד ברוזה הממגנט שר בחוף הצוק עם הזריחה, בתל אביב מול לבי המרוסק

התאהבתי בדני ליטני בהופעה בבר צפוף, האיש שהקול שלו משתיק רעשים בלב

היו עוד הופעות... כולם, עכשיו כשאני חושבת על זה... זמרים גברים יחידים עומדים ושרים.

והנה, געגועים לישראל הישנה והטובה, גידי גוב. הלוואי.
בלבוסטה*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בלבוסטה* »

יום 353 לאתגר
ברוטינה של ההריון בבית - כרגיל.
הלכתי 4.5 קמ.

שלוש סיבות טובות למה דיאטה טובה לנו:
  • כי קל, קל בגוף, קל לזוז, קל לנשום
  • כי כשהילדים מצלמים אותך פאפארצי מאחור, התוצאות לשם שינוי מחמיאות
  • כי כיף לחשוב על מה שעוד יגיע
בלבוסטה*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בלבוסטה* »

לא הריון, נקיון - הפעם המקלדת התעלתה על עצמה:-D
בלבוסטה*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בלבוסטה* »

ו... כמעט שכחתי שהיום אני סוגרת 11 שבועות של דיאטה.
כמובן שעדיין לא קניתי בטריה למשקל ולכן אני לא יודעת כמה ירדתי.
בלבוסטה*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בלבוסטה* »

יום 354 לאתגר
מצוננת, ואנחנו בבית.
אתגר הניקיון ממשיך, ברוטינה הרגילה.
מעבר לזה את המשימות מסביב לכלים, כביסה, אשפה, שירותים ואיזה סדר רנדומלי - אני עדיין בדרך ולא שם ויעיד מצב הבית על כך.

אפשר לומר שמה שהתבסס זו הרוטינה הנ''ל: אין אצלי הצטברות של כביסות או בגדים שמחכים לקיפול - הכל מאוד מתוקתק. ברגע שיש מספיק בגדים מסוג מסויים הם נכנסים למכונה. כביסה נקייה אני מקפלת לרוב מיד אחרי ייבוש או מקסימום כמה שעות אחר כך, להוציא חריגים. 30 כביסות בחודש... כבוד.

כלים - נעשים כמה פעמים ביום לרוב, להוציא חריגים. למרות קיומו של מדיח לא התגברתי על ההסתייגויות שלי והכלים נעשים כרגיל ידנית.

אשפה גם לא מתמהמהת מדי.
השירותים גם יחסית מקבלים התייחסות באופן רציף.

אלו התבססו לחלוטין.
לכן אני מפסיקה לתעד את זה כבעבר.

אבל, הבית הבית. על גלגלים. בלגן, ערמות, הצטברויות. שם למרות מאמצים תוכניות ומימי אתגרים ו.. ו... זה עוד לא שם.

אולי אם אמקד מאמץ רק ברוטינה אחת קבועה ופשוטה... ואולי אולי זה באמת הרבה מאוד התעסקות בשביל אדם אחד. לא בגלל חוסר זמן כי זמן יש לאור הבידודים המחלות ושאר עניינים. אלא כי עשיתי חישוב לפני אי אלו חודשים והעליתי אותו לכאן - נדרשות בערך שש שעות בממוצע ביום בבית כדי לתחזק אותו. והם בלי קניות,בישולים,ונקיון של הילדים.

רק הכלים, כביסות, אשפה, ושירותים שזה המינימום לוקח בין שעתיים לשלוש ביום.

כמה שעות ביום אדם שסולד סלידה עזה מהתעסקות בסדר ונקיון יכול להשקיע בזה מעבר למה שהכרתי ביותר, וזה, כנראה מה שאני עושה. את ההכרחי, כשמתחתי את הקצה שלי עבורו.

אני כן חושבת שהתרחבה אצלי חדוות ההנאה מהאסתטיקה.כלומר אני הרבה הרבה יותר יודעת להרגיש את התוצאה של הסדר והנקיון לפני שאני מתחילה וזה נהדר. הרי מה ההבדל בין מי שעושה פועל לבין מי שדוחה ונמנע- הראשון רואה לנגד עיניו את התוצאה ובהינתן התוצאה יותר קל לו להתגייס למחיר של אי הנוחות המיידית.
השני, נכנע לאי הנוחות, כי מה עכשיו שוב נקוםנרים נחזיר נתאמץ.... ?

אז דווקא בעניין הזה הפנימי, אני חושבת בצורה מדרבנת יותר גם אם במבחן התוצאה זה מנותב למה שהכרחי ממילא.
לשטוף ריצפה זה לא הכרחי, לרחוץ כלים דווקא כן.

לא הלכתי היום. היינו בבית. תיכף אעשה בדיקת קורונה.
שלוש סיבות למה טוב לנו דיאטה:
  • כדי שיהיה תרוץ להתחדש בבגדים
  • כדי להפיק מתכונים יצירתיים מחזה עוף
  • כדי לחזור להנות מהתה דל הקלוריות ולהיזכר כמה הוא מרחיב את הלב ואת הבית
לאורה*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי לאורה* »

הצעה - אני יודעת שאת מסתייגת מעוזרת אבל... אולי תביאי פעם בשבוע שתתעסק בכל השוטף שלך, כביסה, כלים, אשפה, שירותים, ספונג'ה וכו' בזמן שאת בבית ומסדרת בינתיים את כל המסביבים? ככה תוכלי להשגיח עליה שהיא עושה הכל לטעמך ולא נוגעת במה שהיא לא צריכה, וגם יהיה לך זמן לפנות את הערימות האלה.
בלבוסטה*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בלבוסטה* »

זה לא מה שיעזור למרות שזו הצעה מאוד יצירתית :-)!
בלבוסטה*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בלבוסטה* »

אתמול היה יום 355 ולא כתבתי. לא התחשק לי.
היום יום 356 לאתגר.
מצוננת מאוד. מוטרדת מאוד.
במפתיע ביחס לעצמי, הלכתי לטמבור לקנות בטריה למשקל הדיגיטלי. מה שהכי מפתיע שלקחו לי רק שלושה שבועות לעשות את זה, ולא שלוש שנים למשל.
התגעגעתי למשקל.

המוכר בטמבור כששמע אותי מתחילה לתאר איך נראית הבטריה עצר אותי ושאל " זו הבטריה של המשקל?" עניתי כן בכזו התלהבות כאילו הוא גילה עכשיו פלא עולם שמיני.

אח''כ בבית הורדתי כמה שיותר שכבות של בגדים ונשקלתי - מסתבר שירדתי 1.400 ק''ג ב- 21 הימים שעברו מאז נשקלתי לאחרונה.
הופתעתי לגמרי. שכן אני על ממוצע של כ-1,800 קלוריות וכמעט כל יום פינוקים ועניינים. פעם בורקס ופעם פאלאפל.
כנראה שההליכות כן משמעותיות. גם כשהן 4-5 פעמים בשבוע ובקצב בינוני.

וכן למרות פאלאפל ביום כזה ומגנום ביום אחר גם באותם ימים אני שומרת על מסגרת ממוצעת של 1,800.

היום הלכתי 5 קמ.
רוטינת הבית כרגיל.
  • כדי לגלות על עצמך שאפשר להחליף בטריה במוצר חשמלי תוך פחות מחודש
  • כדי לגלות שגם לפאלאפל ומגנום ושאר אהבות יש מקום של כבוד בתהליך
  • כדי ליהנות מהפתעות מתוקות על גבי צג המשקל
בלבוסטה*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בלבוסטה* »

לגבי עוזרת בית.
אני כותבת לא מעט על ההתנגדות שיש לי לעוזרת ועל המחשבות מצד שני על כמה זה יכול לסייע.
זה חוזר על עצמו עם התנגדויות להכנסה של אלמנטים חדשים אחרים בבית.
אבל משהו אחד נדחק פה הצידה, בעניין עוזרת - זה גם עולה כסף ובמצטבר זה הרבה כסף.

אם יכולנו כולנו לקבל עזרה בבית חינם כנראה שהיינו מתפשרות על בעיות שנובעות מכניסה של עוזרת. ויש בעיות.

מה שעומד בבסיס ההחלטה שלי על לקחת שליטה על הבית למרות קשיים כבירים מבחינתי - זו גם הידיעה שלהיכנס למסלול של העסקת עוזרת זו פתיחה של השתעבדות כלכלית להוצאה קבועה וגדולה לאורך שנים.

זה לא שלא נעזרתי בעוזרת בהריון בעבר מה פעמים אחדות, או במעברי דירה אחת לשנתיים וכו' - אבל תמיד זה היה מאוד מינימלי, לכמה שעות בגדר הצלה ולא בסידרה, כי לא יכולתי בלי עוד יד, תמיד זה היה מאוד מועיל, ותמיד גם, כמות הכסף ששילמתי, שהיתה שווה כל שקל - היתה גבוהה והתאימה להוצאות חד פעמיות לא למשהו שאני רוצה להרגיל את עצמי אליו. אם מדברים על שינוי הרגלים - והכי בזה הדף הזה עוסק ורק בזה, אני מעדיפה לשנות הרגל למשהו שיתגמל אותנו שנים ארוכות ולא יכניס אותי להוצאות כבדות.
בלבוסטה*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בלבוסטה* »

נקודה נוספת בעניין עוזרות בית, לכל מי שכן מעסיקה, נוצר טרנד של תביעות מצד עוזרות בית כנגד מעסיקים.
אנחנו שומעים על זה הרבה בתקשורת. כנגד מפורסמים זמרים, פוליטיקאים.
עוזרות תובעות בגין אי תשלום תנאים סוציאליים או בגין נכויות.
והן צודקות מההיבט שלהן.
מההיבט של המעסיק זה רק מחדד את הצורך לשלם ביטוחים, תנאים סוציאליים, פנסיה ימי מחלה וכל מה שצריך.
גם אם היחסים טובים וגם אם ברור שהכל נחמד וטוב - זו העסקה לכל דבר ואם קורה לה משהו, אם היא מחליקה פריצת דיסק כאלה אפילו פציעה בדרך אלייך - והביטוחים לא משולמים זו צרה צרורה.

אני לא חושבת שזה הדבר הכי גדול שמרתיע אותי אבל העסקת עוזרת כולל כל התשלומים הנלווים זה כבר לא רק הוצאה גבוהה אלא גם כאב ראש. וזה בהנחה שיש עוזרת קבועה ולא מבריזנית.

בקיצור - יש מספיק סיבות עבורי להתכנס פנימה ולמצוא כוחות שיטה וזמן להשתלט על הבית גם מהסיבה הזו.
בלבוסטה*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בלבוסטה* »

יום 357 לאתגר
הלכתי 3 קמ
רציתי יותר אבל הגשם ביקר
אתמול הכנתי קציצות דגים מברבוניות. אילתרתי תוך כדי תנועה, טחנתי אותן בכלל בבלנדר כי אין לי מעבד מזון
עם שמן זית, לחם סחוט ממים, ביצה, לימון, מרק עוף, מלח, בצל
בישלתי בסיר עם בצל מקורמל
יצא כל כך ממכר
כמובן שהיה צריך גם פלפל שחור ובמקום בצל היה עדיף שום טחון אבל ניסיתי להכין לילדים "משהו מדג שייצא דומה לעוף"
אז יצא גפילטע פיש בטעם נהדר למרות שאיפה זה ואיפה העדה שלי, אצלנו בלי חריף אש ודג שנראה כמו דג לא עובר

ויצא שלא טעמו כמעט הילדים ואמא כבר יומיים אוכלת כאילו אין דיאטות בעולם.
אמנם דג, אבל שמתי המון שמן ודיאטתי זה לא... אבל יאללה יש משהו בעולם שמתחרה עם ברבוניות?

הבית כמו הבית, ממשיכה ברוטינה. כביסה ושאר חברים.

שלוש סיבות נעימות למה דיאטה באה לנו טוב:
  • כדי לגלות כשאת מאוד ממהרת, שאת מספיקה ב-20 דקות הליכה את מה שבעבר הספקת ב-25 דקות, כלומר שאת עומדת על קצב של 4.5 קמש כשרק לפני חודשיים עמדת על כ- 3.5 קמ"ש!
  • כדי לקבל רמז המשקל הדיגיטלי שעוד קצת ואת משנה קידומת!
  • כדי להתקדם לשלב הבא בדיאטה; תזונה לא רק מרזה, אלא כזו שמתוכננת למלא מיטבית את מכסות הויטמינים והמינרלים החשובים בגוף
בלבוסטה*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בלבוסטה* »

יום 359
אתמול היה 358 ולא רשמתי. היה ערב יום המשפחה הגענו מאוחר הביתה ועייפתי. הספקתי ללכת 4 קמ.

ככה אגב מתחילים לזלזל באתגרים.
פתאום כמה פעמים בשבוע שאני לא כותבת (פה) והיום שוכחת לרשום את האוכל במחשבון הדיאטה, וקצת יותר נישנושים והופה המדרון החלקלק קורא לך.
וגם יש הסברים, פעם הייתי עייפה חפים מותר יותר לאכול כי הרי אני רוצה כרגע לא לרדת וכו' - אבל זה באמת אזור מוקשים. ההנחות הקטנות האלה לא טובות.
אז הפעם אני רק אניח כאן את העובדה שאני מחפפת לאחרונה. לא עוברת את הגבול הקלורי היומי בממוצע אבל כן זונחת את עזרי התמיכה שזו... הכתיבה אם פה ואם במחשבון הדיאטה.

מה אומרים לעצמך במצב כזה? שזה בסדר? אבל זה בדיוק מה שמאפשר את הזליגה. אז... זה בסדר וזה גם בסדר לחזור להתיישר על הסוס, לזקוף קומה, ולהמשיך במסע בשיטתיות שמחזקת ומעודדת מועילה לי כל כך, בכתיבה, בספירה הקלוריות, בשמירה על מסגרת של מתינות.

היום הלכתי 4.5 קמ.
מבחינת הבית שום כלום עדיין ואולי גם אח''כ, מין ערב כזה.

שלוש סיבות טובות למה כן דיאטה:
  • כדי לשמוח בכל פעם שאחד הילדים מבקש ביס מהקינוח שלך
  • כדי לשכוח איך לא מזמן היית ממלאת את הבית הממתקים
  • כדי שברירת המחדל שלך תהיה "לא" בטבעיות כשמציעים לך להתכבד במתוקים
בלבוסטה*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בלבוסטה* »

יום 360 לאתגר
הלכתי 5 קמ
פתחתי את היום בפגישה
במהלכה אכלתי סלט עשיר בארומה.
ידעתי מראש שזה יהיה יום של ארוחות שחיתות וחיפשתי איך לשחרר רסן. לכן זה יהיה פוסט שחרור רסן.

יש משהו בדיאטה, שכשאת מגיעה לאכול מנה עשירה ומפנקת - הציפיות גבוהות מאוד ובהתאם האכזבות, את מצפה שעבור ההקרבה הקלורית הגדולה תקבלי משהו סופר טעים ובצדק.

למרבה ההפתעה לרוב זה לא קורה, את מגלה שמה שנתפס עשיר - בבחינה עניינית לא מספיק טעים חוץ מכמובן אוכל בפיתה שאף פעם לא מאכזב, אבל בתשע בבוקר אין שווארמות/פאלאפל בעולמנו שזה עוול של ממש.

בכל מקרה, זה היה סלט עם ירקות, גרגרי חומוס, ביצה, קרוטונים ספוגים בשמן לגמרי מיותרים בדיעבד, טחינה שפיזרו למעלה דלילה- לא טעימה באופן מוזר, פטריות מוקפצות בלי טעם, הן היו כה דקיקות שלא היה שם ממש. הלחם היה יבש יבש.
בארומה יש להם קטע שכדי לזרז את הקירור של לחם שיצא חם אש מהתנור בשעות עומס, הם מכניסים למקפיא מיוחד לקבל מכת קור, לפעמים זה יוצא פשוט יבש מדי בגלל זה.

למה זה חשוב כל הסקירה הזו בדיאטה?
כדי להיות מדוייקת בפעם הבאה לגבי המנות שלי, כל פעם דיוק ועוד דיוק - זו היתה מנה עשירה שיכלה להיות טעימה והרבה יותר דלה בקלוריות ולכן גם מספקת.
הסיפוק הוא כבר לא רק בטעם, הסיפוק צריך להיות ברווח מול תועלת. מה אני אוכלת שיתרום לי - אם בכיף אבל לא פחות חשוב, האם הטעם וגם הערך התזונתי באמת שווה את זה ואז גם אלף קלוריות זה אחלה, אבל אם לא - אז לוותר.

למשל אפשר בפעם הבאה לבקש בלי קרוטונים ופטריות מוקפצות שספגו שניהם רק שמן בלי טעם.
במקומם יש הרבה אפשרויות טעימות יותר כמו - פלפל אדום, לימון לתיבול, זיתים חמוצים וכו'

ולחם - אם יש סיבה ממש טובה לאכול בארומה, זה הלחם, כשהוא טרי זו חוויה עילאית, וכשהוא לא - להחליף, או לוותר, לא שווה לבזבז קלוריות על משהו רע.
ובכל זאת, היה טרי הרוב, נראה מצוין, נהניתי. ביקשתי רוטב פלפל חונה כדי להכניס טעם והוא עשה את העבודה. גם אם במחיר קלורי גבוה.

בערב, אכלתי 4 יחידות קטנות אבל מענגותתת של סושי יחד עם הבן שלי, ובין לבין ארטיק של עם שוקולד בפנים.
ועוד לא הזכרתי את הרטבים...
יום מושחת או לא? :-)

שלוש סיבות טובות למה טוב לנו דיאטה:
  • כדי לדייק יותר את מה שנכנס לגוף שלנו
  • כדי ללמוד שכיף אמיתי נובע מהדיוק הזה
  • כדי לקבל שוב חיזוק למה אוכל רחוב בפיתה זה החיים
בלבוסטה*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בלבוסטה* »

וכמובן סוגרת היום 12 שבועות בדיאטה.
בלבוסטה*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בלבוסטה* »

יום 361 לאתגר
יום בבית
סגרירי וחם בו זמנית.
12 שבועות סגרתי אתמול, של דיאטה, שהובילו לירידה של 9.5 קילו.

אני סופרת אותם בשבועות, כמו הריון מסתבר.

אם בעוד 12 שבועות ארד בשלושה קילו נוספים זו תהיה שמחה אמיתית. הנבואה אבל ניתנה לשוטים.

היום בלילה התעוררתי רעבה, רעב גדול מוזר מאוד בהתחשב ביום האתמול. אכלתי שלושה שניצלונים קטנים שנשארו מארוחה אחרת.

בתום 3 חודשי דיאטה הגעתי למסקנה שהאהבות הישנות שלי באוכל נשארות גם כאן עכשיו, בתדירות קטנה בהרבה ולפעמים בשינויים אבל הן לא הולכות לשום מקום.
גיליתי שהחיך מתרגל למזון דיאטתתי.
גיליתי שהגוף דורש גם דורש מזונות כבדים עשירים ושומניים לעיתים מזומנות.
ושספורט לא חייב להיות מעיק ומכביד - ושכם אליו מתרגלים.
שלא חייבים מסגרת נוקשה. לא של אוכל, אני לא יודעת מה אני אוכלת כל יום, זורמת. ואני עושה הליכות כשיוצא ומתאפשר שזה בערך ארבעה - חמישה ימים בשבוע.

גיליתי שמנות רחוב הן לא פחות ואפילו יותר עשירות במרכיבים בריאים, אם זה פאלאפל על החומוס, עשבי תבלין, טחינה, סלט ירקות, עמבה וכו'. או המבורגר עם ברזל חלבון וקצת ירק. פיצה או סושי עשירים בכל טוב.
גיליתי גם מנות דיאטטיות כביכול שמורות בסתם קלוריות מיותרות, או חוסר טעם.
ולרגל סגירה של 3 חודשים של דיאטה אני מפסיקה ים שלוש הסיבות היומיות הטובות לדיאטה. הפנמתי. אני כבר שם. וגם היה לי משעמם.
מחפשת כרגע לרענן גם את הדיאטה...

לגבי ההעתק הרוטינה בשיגרה.
הבית מסביב בלגן בלגן בלגן.
נגיע גם לזה.

שבת שלום :-)
בלבוסטה*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בלבוסטה* »

יום 363 לאתגר
אתמול לא כתבתי
הלכתי כ- 6 קמ

אכלתי היום חצי ים. כל כך התחשק לי דגים נאים שוואו אכלתי גם סושי בנדיבות וגם דגים כבושים מהסופר וגם קינוח וואו.

אני עדיין בטווח הקלוריות למרבה הפליאה עד 2,000 בממוצע, כדי לשמור לא לרדת עוד. לתקוםה. כי בא לי. כי נכון לגוף ככה.כי נכון לעור.

אבל בהחלט ההרכב של המזונות שלי עשיר בשומן סוכר ורטבים לאחרונה בלי רסן.

אני עוד מתמסרת לזה. לחשקים האלה. נותנת לזה מקום.
עוד מעט גם זה יירגע.

בבית כמו בבית יותר מסודר.
שעתיים פרודוקטיביות וממוקדות במיון וסדר בסלון בשבת וכמה השפעה יש לזה.

לפעמים נדמה לי שכמה שאנחנו שונאים משימה מסויימת דווקא שם יהיה התגמול הגדול ביותר.
עוד יומיים אני סוגרת שנה לאתגר הגדול
ועוד מיני אתגרים אהובים טובים מחבקים מקדמים.
שנה.
בלבוסטה*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בלבוסטה* »

יום 364 לאתגר
הלכתי 5 ק"מ
בבית אוטומטית אני על הרוטינה של כלים כביסה אשפה קניות וסדר רנדומלי.

בימים האחרונים אני סביב חשק לדגים, ובכלל חלבונים מהחי. רצוי עם הרבה שומן, כמו גבינה צהובה או שניצל או מה שבא ברוך הבא.

מחר אני סוגרת שנה לאתגר.
תפילה*
הצטרפות: 06 ינואר 2007, 22:05

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי תפילה* »

|בלונים
תפילה*
הצטרפות: 06 ינואר 2007, 22:05

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי תפילה* »

|בלונים|
יולי_קו

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי יולי_קו »

בלבוסטה,
נראה שדברים הולכים לך (תרתי משמע).
בלבוסטה*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בלבוסטה* »

יום 365 לאתגר
שנה בדיוק אני חוגגת היום.
זו פעם ראשונה שאני כותבת כאן בפתחו של היום ולא בסופו.
אני רוצה כבר לסיים אבל לא לסכם את היום.
אין לי כבר צורך להסתכל אחורה על מה נעשה ומה פחות ולתעד, או לאסוף את עצמי דרך הכתיבה, או לעקוב אחרי ההתקדמות.
הצורך הזה פחת משמעותית.
לכן זה היום האחרון שאני מתעדת ברצף יומיומי את האתגר.

יש הרגלים שנטמעו ויש אחרים שעדיין בדרך.
יש גם הכרה בגבולות שלי.
יותר קל לי בדיאטה מאשר לסדר את הבית באופן שיטתי למשל.
יותר קשה לי להזמין מנקה מלחיות עם בלגן.

עדיין יותר קל לי להיות עם הילדים בבית מאשר בחוץ אבל אני יודעת לעשות את המאמץ ולצאת יותר עבורם.
למשל.

למדתי יופי על ההרגלים שלי ועל מחסומים בשנה הזו, אבל אם לבחור משהו אחד להתמקד בו היום, זה להרגיש בפועל כמה שהרגלים קטנים מובילים לשינויים גדולים.

זו לא קלישאה.
זו התורה.

אבל גם, יש תכונות אופי, יש נטיות מולדות, יש קשיים שמוטב להעזר בבוסטים או בעזרה חיצונית במקום לבזבז עליהם אנרגיות רבות מדי ביחס לתוצאה.
יש התנגדויות.
הצלחתי מאוד מעט לפרק התנגדויות. זו חולשה גדולה.

ויש הרבה הצלחות.

מינוס כ-8 ק''ג ממשקלי.
פלוס כושר שהולך וגדל, כבר לא מתנשפת אחרי חצי שעה של הליכה נמרצת בעליות, שרירים מפתיעים בירכיים ובישבן, מזון בריא בהרבה מסתובב אצלנו בבית ובפה ובגוף.

הבית שהשתדרג בכ- 40 אחוז מתחילת האתגר.

וכך גם מיני אתגרים, משימות קטנות כאלו שהחזיקו תמיד או כאלה שהיו טובים זמנית ופינו מקום לאחרים.

ההישג הכי גדול שלי מול עצמי, הוא הישג שלא ידעתי בשום צורה ובטח לא כיוונתי אליו, הוא דווקא הישג מתגלגל מכח התנועה - זה שהתמדתי באתגר שנה, גם בבית, גם פה בכתיבה וגם ללכת איתו בנשמה.

אבל הכי הכי ייחלתי לזה שמשהו בהשתלטות על המרחב יחזיר אליי את המושכות על החיים שנראו לי כמו כאוס גדול.
לקבל כוח וכלים להתמודד בהורות, שם הקושי והשמחה הכי גדולים שיש.
גם שם יש שינויים, לא הכל העליתי לכאן וגם שם ההצלחות מגיעות לאט ולסירוגין והן נבנות צעד קדימה שניים אחורה ושוב ושוב.

אני לא אמא הרבה יותר טובה ממה שהייתי לפני, אבל אני לא מוותרת על הנסיון. ואני בהחלט יותר שם.

אני אמשיך לכתוב פה, מדי פעם אולי אחת לשבוע או כמה ימים, אבל אני חותכת את חבל הטבור לעמוד הזה ולעיניים הקוראות מדי יום, באהבה גדולה.
אני מקווה, שכמו שאני קיבלתי השראה מהרבה מאוד נשים יקרות וחכמות דרך קריאה שלי את ההתמודדויות שלהן שהן שלנו, כך גם משהו מהאתגר המתועד שלי יעודד אחרות למצוא בתוכן את הכח להתחיל לשנות.

סיימתי את התיעוד היומיומי, אבל לא את האתגר, הוא יימשך וייספר אצלי בראש ובידיים ובחיים. אני אמשיך לכתוב מדי פעם בפעם מחשבות והתקדמויות אבל רנדומלית אחת לכמה ימים או מי יודע.
הכתיבה עוזרת, היא אוספת וממקדת ותומכת ולא פחות מזה התגובות והעצות והעידוד ובשיתוף של החבורה הטובה והאוהבת כאן.

ממליצה מכל הלב למצוא משהו כזה ולעשות אותו בדרך לשינוי, למי שמחפשת איסוף, זה כלי מועיל והוא נגיש וזמין.
זהו בינתיים, לחיי עוד שנה של הצלחות וניסיונות ושמחות ומה שביניהם (())
פלוני_אלמונית*

משתלטת על הבית ועל עצמי

קוראת אותך כמעט כל יום ואף פעם לא כותבת, כי אני לא מאלה...
והנה היום אני חורגת ממנהגי כדי לאחל לך מזל טוב. המון המון המון מזל טוב, באמת. שהחיים יאירו לך פנים.
וואו, את מאמינה שהצלחת להתמיד שנה?!
מדהימה שאת.
מקווה שתחזרי לכתוב כל כמה ימים, כי אחרת באמת אתגעגע...
פלוניתית*
הצטרפות: 19 מרץ 2002, 12:51

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי פלוניתית* »

כתבה כאן מעליי בדיוק מה שרציתי לכתוב, בלבוסטה 🌻
בלבוסטה*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בלבוסטה* »

תודה על המילים החמות! :-)
כמה חכמה ונשמה פגשתי פה ועדיין מרגש כל פעם מחדש.
שיהיה שבוע טוב ובריא ומחזק לכולנו.
מומינאמא*
הצטרפות: 15 נובמבר 2009, 11:31

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי מומינאמא* »

שנה שלמה (פלוס... עד שכתבתי) את אלופה אמיתית!

כמו תמיד, איתך בכל כך הרבה נקודות... באיפוס הבית, במחשבות (ודחיית) עוזרת, באינטנסיביות של טיפול בילדים, ברעש, בריבים... קראתי אתכן פה לגבי הילדים והכעס... באיזה דף היה דיון מקביל על זה? פספסתי...

את אלופה אמיתית והשראה עבורי לשינוי טוב ועמוק והדרגתי. מודה לך שוב על השיתוף ומאחלת לעצמי שתגיע התקופה שבה יהיו בי הכוחות והנכונות להתמיד כמוך. עד שיגיע הרגע הזה - דברים שכתבת ימשיכו להדהד בי...

ובקשה קטנה - גם ללא התיעוד היומיומי - בבקשה אל תיעלמי @}
בלבוסטה*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בלבוסטה* »

תודה מומונית יקרה :-)
בלבוסטה*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בלבוסטה* »

על חשיבותם המכרעת של הרגלים קטנים. אני רוצה לכתוב.
אפילו הרגל אחד קטן.

כתבתי כאן הרבה על הנסיונות שלי להכניס מזון בריא לשיגרה שלנו הרבה יותר מבעבר.
ככל שבדקתי וקראתי והעמקתי, ואני שנים סוחבת ידע רב - ככה גיליתי כמה העסק מצד אחד פשוט, מצד שני מורכב.

ראשית, ההרגלים. עיקשים ומכבידים.
שנית, גם כשמשתדלים מסתבר שיש קושי לעמוד במכסת הויטמינים והמינרלים היומית הנדרשת לכולנו.
וגם מגלים שיש חוסרים במים, בירקות, בגידולים שלנו ועוד...

אני כבר שנים רוצה לאמץ את ההרגל לקחת את הילדים מהמסגרות עם ירקות חתוכים בדרך. זה הצליח לי מעט מאוד בעבר.
לאחרונה, שיניתי פאזה. אני משתדלת בכל פעם להביא משהו בריא. לא בהכרח ירקות. הם בדרכ רעבים כשאני אוספת אותם וזו הזדמנות מצויינת להביא משהו בריא שיש סיכוי שיאכלו בסבירות גבוהה.

לפעמים פירות, לא כאלה שצריך להתאמץ, קלמנטינה, בננה וכו'

לפעמים חלבון, קציצות או שניצלים שהספקתי להכין לפני והם אוכלים בדרך לבית. תוספת ברזל וחלבון.

לפעמים כריך עם חביתה, או לחמניה עם המבורגר שקניתי. כנל.

יש הרבה אפשרויות אבל ההרגל הזה להשתדל לעשות כך רוב הזמן הגדיל את כמות המזון הבריא בעשרות אחוזים.
לפעמים גם קונים משהו חטיף או כאלה לפעמים רק את זה.

ההתמקדות רק בנקודה הזו שדורשת היערכות אבל לא מאוד מורכבת בטח כשזה מגוון, זה משהו שלקחתי איתי מהאתגר, הפכתי למחודדת יותר בבחירות שלי איזה הרגלים לשנות ובאיזה להשקיע כי יש פשוטים שמובילים לתוצאות מעולות ויש מורכבים שמתגמלים פחות.
בלבוסטה*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בלבוסטה* »

וואלה.
הדף האהוב, שביליתי בו שנה תמימה יומיום.
התגעגעתי (קצת), אז באתי.
דברים השתנו וחלק לא.
האתר נדמה כמתמוסס ונעלם עוד רגע.
... והשיירה עוברת.
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13