שמנה רוצה להיכנס להריון

המשתוקקת_לילד*
הצטרפות: 01 יולי 2004, 17:29

שמנה רוצה להיכנס להריון

שליחה על ידי המשתוקקת_לילד* »

בחצי השנה האחרונה אני יודעת שאני רוצה להרות וללדת. עד כה זה היה אינטלקטואלי לחלוטין, ואילו בימים הללו זה כבר מגובש. אני לא יכולה להפסיק לחשוב על זה. הדחף האימהי מתגלה במלוא עוצמתו.
אז מה מפריע לך? ודאי תשאלו. ובכן - שום דבר מלבד בעיה אחת קטנה - אני שמנה ופוחדת מפני ההשפעות שיהיו לעודף המשקל שלי על ההריון (על בריאות העובר ובריאותי שלי). ושתבינו - מדובר בעודף משקל של 45 ק"ג.

אשמח לעצותיכם ולחוכמתכם ולתמיכתם בכיוונים שונים. אני עצמי כבר קרובה לייאוש בנושא.
עוף_החול*
הצטרפות: 24 אוקטובר 2001, 20:51
דף אישי: הדף האישי של עוף_החול*

שמנה רוצה להיכנס להריון

שליחה על ידי עוף_החול* »

אין לי תובנות או ידע בנושא.
אבל אני שולחת לך חיבוק גדול. ומקוה שבקרוב תצליחי להרות ושהכל יעבור בשלום.
(())
תבשיל_קדרה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2001, 08:15
דף אישי: הדף האישי של תבשיל_קדרה*

שמנה רוצה להיכנס להריון

שליחה על ידי תבשיל_קדרה* »

יכולה לנטוע תקווה - יתכן שפשוט לא תעלי במשקל בהריון. קורה.
יכולה לעודד עוד - את לא האשה הראשונה הסובלת מעודף משקל ונכנסת להריון (-:

את העצות יתנו לך המבינים בתזונה.

בהצלחה! {@
מ_י_כ_ל*
הצטרפות: 08 דצמבר 2003, 10:54

שמנה רוצה להיכנס להריון

שליחה על ידי מ_י_כ_ל* »

סיכונים בעודף משקל טרום הריוני (על פי המדריך הישראלי להריון ולידה של ד"ר בר):
  • נטיה ללדת תינוקות גדולים מעט מן הממוצע
  • נטייה לסבול יותר מ: דליות ברגלים, צרבות, כאבי גב, רגלילם עייפות, דלקות עור (בשל חיכוך והזעה).
  • קושי בקבלת תמונת אולטרא סאונד ברורה או בביצוע ניטור לב עוברי
  • קושי בביצוע אילחוש אפידורלי
  • במידה ומתעורר הצורך בניתוח קיסרי - נטיה לפתח יותר סיבוכים.
וראי גם כאן

אני עצמי כבר קרובה לייאוש בנושא
מותר לשאול ממה נובע היאוש? (קושי להכנס להריון? קושי לרדת במשקל? חששות מהריון במשקל עודף?)
(())
אמא_אינקובטור*
הצטרפות: 19 יוני 2003, 13:58
דף אישי: הדף האישי של אמא_אינקובטור*

שמנה רוצה להיכנס להריון

שליחה על ידי אמא_אינקובטור* »

משתוקקת - אני מאמינה מאוד ב-fat and fit.
אני סוחבת עודף משקל של 15-20 קילו. בחודשים האחרונים אני מקפידה באדיקות דתית, מה שנקרא ימות העולם יישרף הים, לעשות כושר אירובי שלוש פעמים בשבוע לפחות. לקינוח האירובי גם סיבוב על מכשירי העינויים בחדר הכושר או שיעור אירובי מדרגה+תרגילי בטן אכזריים. בסופי שבוע אנחנו מטיילים טיולים ארוכים כל אחד עם ילדה על הגב.

למה האדיקות? כי חוץ מעישון (-: יש לי את כל גורמי הסיכון למחלת לב או אירוע מוחי בגיל צעיר. זה לא צריך לעניין את הילדות שלי כי מגיעה להן אמא בריאה שתוכל להציק להן עוד שנים ארוכות. וגם ההרגשה של להיות בכושר הרבה יותר טובה מההרגשה של "לא בכושר".

לא ירדתי במשקל אפילו גרם אחד, עם כל ההתעמלות שלי, כי אני עדיין אוכלת יותר מדי. אין לי בטן שטוחה או מותניים צרים. אבל לפחות אני לא עולה, והעיקר - מרגישה מצויין. אני סוחבת שקיות מהסופר, וילדות, ועולה ויורדת במדרגות - למרות עודף המשקל שלי. גם בדיקות הדם שלי בסך הכל טובות. אני הולכת לחדר כושר לנשים-בלבד, לא ייאמן כמה האוירה שם נעימה יותר מחדרי כושר לגברברים מנופחי שרירים שבהם כף רגלי לא תדרוך. יש בחדר הכושר בחורות שנראות כמו אתלטיות אולימפיות, לצד בחורות ממוצעות, לצד נשים עם עודף משקל רציני, נערות בנות 16 ונשים בנות שבעים ומעלה. אתמול בשיעור אירובי מדרגה היתה לידי בחורה גדולה מאוד שקיפצה במשך חצי שעה, ואחרי שיעור אירובי כזה - הריון זה כבר פינאטס (-:

מה שאני מציעה לך: ללכת לרופא ולבקש בדיקה כללית - לחץ דם ובדיקת דם. ואז, בבית, לבדוק את הדופק שלך במנוחה. כדאי מאוד שהוא יהיה מתחת ל-80. הריון מתיש את הגוף, עודף משקל בנוסף להריון מתיש עוד יותר. ועכשיו: אירובי, אירובי, אירובי. להוריד את הדופק במנוחה, להעלות את הסיבולת, לחזק את הגוף, ולהכין אותו למסע. בהצלחה ומקווה שעזרתי.
שמיכת_טלאים*
הצטרפות: 27 ינואר 2004, 14:42

שמנה רוצה להיכנס להריון

שליחה על ידי שמיכת_טלאים* »

עד כמה שאני זוכרת, רקמת שומן פולטת או מייצרת אסטרוגן בשם אסטרון, שעלול להפריע לביוץ סדיר ולהקשות על הכניסה להריון. סביר להניח שאם תיתקלי בבעיות בכניסה להריון, רופאך ימליץ לך לנסות ולהפחית מעודף המשקל.
המשתוקקת_לילד*

שמנה רוצה להיכנס להריון

ראשית - תודה רבה על כל התגובות.
מ י כ ל - הפחד שלי נובע בעיקר מסוכרת הריונית ויתר לחץ דם - 2 מצבים שיש להם המון סיבוכים לפי מה שקראתי. הייאוש נובע מקושי לרדת במשקל, למרות שיש לי הרבה ידע לגבי הנזקים של זה (בהריון ובכלל).

אמא אינקובטור - תודה, אנסה לעשות יותר (כיום אני משתדלת ללכת כשעה יום כן ויום לא). בדיקות הדם בסדר גמור. לחץ הדם קצת גבוה (נו מה אפשר כבר לצפות?)

שמיכת טלאים הביוץ שלי סדיר (לפי הסימנים הטבעיים לפחות). הרופא כבר המליץ לרדת במשקל אבל כידוע - לא זו הבעיה. אני יודעת שאני צריכה לרדת. הבעיה היא חוסר ההצלחה שלי בלממש את זה.

בכל אופן - שוב תודה לכולן.
חגית_ו*
הצטרפות: 28 אוקטובר 2001, 15:26
דף אישי: הדף האישי של חגית_ו*

שמנה רוצה להיכנס להריון

שליחה על ידי חגית_ו* »

משתוקקת,
אני ממליצה בחום רב לקבוע ע-כ-ש-י-ו תור לדיאטנית.
ולהצמד לדיאטה שהיא תתן לך בלי לחפף.
אין כמו דיאטנית שאת פוגשת כל שבועיים וצריכה לתת לפניה דין וחשבון.
אם את רוצה אני יכולה לתת לך טלפון של הדיאטנית שלי. קצת משונה אבל כנראה שהיא יודעת מה היא עושה.
הצלחתי לרדת 15 קילו וזה נהדר.

אל תתעצלי. אל תחכי עוד קצת. תחליטי ותעשי. בהצלחה!
שמנה_שהיא_כבר_אמא*
הצטרפות: 02 יולי 2004, 15:39

שמנה רוצה להיכנס להריון

שליחה על ידי שמנה_שהיא_כבר_אמא* »

גם אני נכנסתי להריון עם עודף של 30 קילו בערך.
לפני ההריון עשיתי דיאטה אבל עם מזון בריא, לא דיאטת רעב, וירדתי 10 קילו.
בהריון עליתי 13 קילו , והרגשתי מצוין.

אני גם חושבת שכדאי לך לעשות בדיקות כלליות ולהתחיל לאכול נכון וקצת התעמלות.
זה משפר מאוד את ההרגשה וגם, אומרים, מקל על הלידה.

בהצלחה!
שרון_ג*
הצטרפות: 30 אפריל 2004, 16:29

שמנה רוצה להיכנס להריון

שליחה על ידי שרון_ג* »

שיהיה לך בהצלחה בכל אשר תחליטי לבצע.
המעט שאני יכולה אולי לתרום הוא, שבעבודתי בבית חולים, בין היתר בחדרי הלידה, ראיתי נשים שמנות רבות שילדו
ילדים בריאים.
נכון ששיעור הסיבוכים (בעיקר של האם) יותר גדול, אבל אם תשוקתך לילד כה גדולה ולרזות אינך מצליחה - אני לא רואה סיבה למה לא לממש את אמהותך (אם בת 64 יכולה, למה את לא?). כמובן שעדיף לרזות. אבל האם נגזר על אישה שמנה להיות ערירית משום משקלה?
נסי את כוחך בירידה במשקל (מבוקרת, במעקב. לא להרוס את הגוף לפני הריון) תוך זמן מסויים. אולי יעזור כשיש יעד זמן אליו רוצים להגיע.
ואם לא תרזי - תצטרכי להחליט האם לקחת את הסיכון וללדת.
גם חולות סכרת נעורים נכנסות להריון ויולדות.

ואולי כשיהיה לך ילד, יהווה זה תמריץ לירידה במשקל שהרי אמא צריכה לשמור על עצמה למען ילדיה (וגם למען עצמה).
בכל אופן, כמו שאמרתי בתחילה, שיהיה לך בהצלחה בכל אשר תבחרי לעשות.
שרון_ג*

שמנה רוצה להיכנס להריון

שליחה על ידי שרון_ג* »

אגב, אם מותר לשאול, בת כמה את?
כדי לדעת האם יש לך זמן פוריות רב לפניך, או שמא את בסוף התקופה הפורה)
אדמה_טובה*
הצטרפות: 15 אפריל 2004, 13:14
דף אישי: הדף האישי של אדמה_טובה*

שמנה רוצה להיכנס להריון

שליחה על ידי אדמה_טובה* »

בתור בעלת עודף משקל ניכר וקשיים בכניסה להריון וגם, אכן, סיבוכי סכרת הריון שהחמירו מההריון הראשון לשני,
אני יכולה להמליץ לך מה שהמליץ לי רופא הפריון ואחר כך נסיוני האישי:
רדי 10% ממשקלך הנוכחי, בדיאטה מאוזנת ופעילות ספורטיבית. זה יעד יותר סביר מלהפחית 30 קילו. קשה לך לבד? אני מאוד מכירה את זה. בחרתי ללכת למסגרת של דיאטנית, ואם מתאים לך - יש גם קבוצות.
הכניסה להריון קלה יותר וההריון עצמו קל יותר.

לקראת ההריון הבא אני שוב צריכה לעשות את המבצע הזה (בהנקה אני עולה המון) וכנראה כדאי לחפש מה יגרום לך למוטיבציה.
לי מה שגורם למוטיבציה הוא זמן הפוריות הקצר שעוד נותר לי (שלוש שנים בערך), הידיעה שלרדת במשקל לוקח זמן, הידיעה שסכרת ההריון היתה כל כך מבאסת, שעדיף לי להגיע להריון הבא בסיכון נמוך יותר.
המשתוקקת_לילד*

שמנה רוצה להיכנס להריון

שוב תודה לכולן. ולתשובות לשאלותיכן -
אני בת 30.
עם דיאטנית ירדתי יופי - אבל העלתי הכל בחזרה. חגית _ו אשמח לקבל את הטלפון של הדיאטנית הנפלאה והקצת משונה. אני מוכנה לנסות הכל. אבל אני בהחלט לא מתכוונת לעשות איזו דיאטת כסח כי ברור לי ש: א. זה אף פעם לא מחזיק באמת. ב. זה ממש לא בריא לי ולהריון. עדיף כבר להיות שמנה.
תודה על עצותיכן, אני מניחה שאנסה עוד כמה חודשים לרדת משהו כמו 15 ק"ג ואם לא - אז כמו ששרון ג אומרת - אצטרך להחליט אם אני לוקחת את הסיכון או לא.
תודה.
עוף_החול*
הצטרפות: 24 אוקטובר 2001, 20:51
דף אישי: הדף האישי של עוף_החול*

שמנה רוצה להיכנס להריון

שליחה על ידי עוף_החול* »

רציתי להוסיף עוד משהו קטן

חברה טובה שלי בהריון בימים אלו ממש. יש לה עודף משקל ניכר ביותר.
במהלך ההריון היא התחילה לסבול מבעיות בריאותיות שונות הנובעות מעודף המשקל וההריון. היא פנתה דרך קופת החולים שלה (מכבי) לדיאטטנית והיא מלווה על ידה.
בינתיים למרות התקדמות ההריון היא יורדת המשקל, מרגישה הרבה יותר טוב ולא סובלת מתופעות הלואי.
כך שאפשר לעבור את זה למרות הקשיים בצורה בריאה, חיובית ונעימה.
אל תחששי.
אל תענישי את עצמך בגלל עודף משקל. יש הרבה אימהות שמנות.
נאוה_פרנס*
הצטרפות: 05 אוגוסט 2001, 00:39
דף אישי: הדף האישי של נאוה_פרנס*

שמנה רוצה להיכנס להריון

שליחה על ידי נאוה_פרנס* »

אני סיימתי הריון עם 15 ק"ג פחות ממה שהתחלתי - אופייני מאוד ושכיח להריונות כאלו

הבעיה עם עודף משקל היא:
לפעמים קשה להריון להיקלט.
לפעמים קשה להחזיק אותו

מה אני מציעה?
להתחיל פעילות גופנית מסודרת לפני ההריון ולהמשיך במהלכו.
לאכול טוב אבל לא לשניים.
לסמוך על תהליך החיים - זה אפשרי!!
אמא_אינקובטור*
הצטרפות: 19 יוני 2003, 13:58
דף אישי: הדף האישי של אמא_אינקובטור*

שמנה רוצה להיכנס להריון

שליחה על ידי אמא_אינקובטור* »

משתוקקת, שיהיה בהצלחה.
מצטרפת למקהלת המעודדות ומקווה שתמצאי דרך להתחיל פעילות גופנית ולהתמיד בה - גם אני לא האמנתי איזה הבדל בהרגשה יכולות לתת בסך הכל שלוש שעות שבועיות של התעמלות כהלכתה.
מיכל_שץ*
הצטרפות: 28 אוקטובר 2003, 20:13
דף אישי: הדף האישי של מיכל_שץ*

שמנה רוצה להיכנס להריון

שליחה על ידי מיכל_שץ* »

משתוקקת, את אמיתית?
כי כל מה שכתבת, כאילו אני כתבתי.
מצבנו כמעט זהה...
אני גם עברתי הפחדה מרופאת הנשים שלי (שצרחה עלי שאני חסרת אחריות) כשהודעתי לה שאני בהריון (מאז ההריון נפל :-( )
גיליתי מאז שהסיכונים לא כ"כ גדולים כמו שהרופאים רוצים שנחשוב.
ושהאמונה ביכולת שלי ובגוף שלי היא חשובה לעין שיעור. וגם מידות לא מבוטלות של אהבה עצמית.
המשתוקקת_לילד*

שמנה רוצה להיכנס להריון

תודה תודה לכולכן. התגובות שלכן נוטעות בי עידוד ומרץ להמשיך ולנסות להביא את עצמי למצב מיטבי (ככל שאוכל) לפני ההריון. היום הייתי בסופר מרקט וקניתי מלא ירקות אורגניים, פירות, ועוד מיני דברים שבריאותם, טעימותם ורזונם הפוטנציאלי קרצו לי.
אני מנסה להתחיל (או אולי - להמשיך) במסע של הכנת הגוף השמנמן להריון ואולי אף אפתח בלוג.
עוד מעט אצא להליכה של כשעה ברחובות (עם הכלב) ואמלא את עצמי במחשבות חיוביות על בריאות, הריון ותינוקות חמודים שעוד לא נולדו.

מיכל שץ, אני אמיתית (בחיי!). קראתי קצת בבלוג שלך ואני מאחלת לך שתצליחי במסעך שלך להבאת תינוק לחיק משפחתך. מחזיקה לך אצבעות.

אז שוב תודה לכולכן.
חגית_ו*
הצטרפות: 28 אוקטובר 2001, 15:26
דף אישי: הדף האישי של חגית_ו*

שמנה רוצה להיכנס להריון

שליחה על ידי חגית_ו* »

בהצלחה.
חשבתי על זה שוב ו... הדיאטנית שלי מוזרה מדי. שמעתי עליה השבוע ממשהי.
ולא רק איתי היא היתה ככה. וההיא סתם נשברה וזרקה אותה. אני הייתי בישנית מכדי להפסיק...
תמצאי לך מישהי מעולה וגם נחמדה ותומכת.

ועוד משהו חשוב - תבקשי מהרופא שלך בדיקת דם שבודקת את רמות האינסולין.
אינסולין ברמה גבוהה מדי פוגע באיכות הביציות ומקשה על כניסה להריון. וגורם בכלל למעגל של השמנה.
אל תשכחי!
חוה_ש*
הצטרפות: 31 ינואר 2004, 23:02
דף אישי: הדף האישי של חוה_ש*

שמנה רוצה להיכנס להריון

שליחה על ידי חוה_ש* »

יש ספר שנקרא לאכול ולרזות של רחל גרנות ומאוד עזר לי בהריון לשמור לא לעלות המון. הספר הוא לא לנשים בהריון אלא לאנשים באופן כללי. ברור, אסטתי ועושה סדר.
ליזה_ליזה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2003, 17:28
דף אישי: הדף האישי של ליזה_ליזה*

שמנה רוצה להיכנס להריון

שליחה על ידי ליזה_ליזה* »

אין לי עצות אבל שולחת (())
בהצלחה!
ש_מים_וארץ*
הצטרפות: 15 מרץ 2004, 18:11
דף אישי: הדף האישי של ש_מים_וארץ*

שמנה רוצה להיכנס להריון

שליחה על ידי ש_מים_וארץ* »

אולי תסגלי לעצמך את המחשבה שאת פשוט בונה עכשיו את הקן לעובר/ית שלך.
כרגע הוא לא מתאים ועלייך 'לשפץ' אותו למידה ולתנאים הנכונים.
גישה דומה עזרה לי להיגמל מעישון בזמנו. בתקופת הרווקות ובזמן שלפני האמהות הייתי מכורה ל'נובלס' שלי.
כל נסיונות הגמילה הקודמים נכשלו ורק תשובה- חיובית להריון גרמה לי בסופו של דבר להחליט לא לעשן.
לא יכולתי לחשוב על לסכן את התינוקת שלי, ובאותו היום נגמלתי.

(אגב, יש כאן גם את לא להחליט או להחליט לא , קראת? זה עשוי לעזור).

נראה לי שאת בדרך הנכונה ושהתינוק/ת שלך כבר 'לוחש/ת' לך ועוזרת לך בקבלת ההחלטות.
תקשיבי לזה.
ובהצלחה!
@}
המשתוקקת_לילד*

שמנה רוצה להיכנס להריון

תשובותיכן נעימות לי ומחזקות אותי. החלטתי שאני צריכה להוריד 23 ק"ג בלבד... (שיפור גדול לעומת 45 ק"ג). עדיין אהיה עם עודף משקל משמעותי אבל אם אמשיך לאכול בריא ולעשות פעילות גופנית בהריון, נראה לי שזה יצמצם את הסיבוכים האפשריים.
אשמח לעדכן בנוגע להצלחת התוכנית שאני רוקמת בדרכי לתינוקון/נת החמוד/ה (או נכון יותר - שבדרכו/ה אלינו). |תינוק|
שוב תודה!
{@
אם_פי_3*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 21:35
דף אישי: הדף האישי של אם_פי_3*

שמנה רוצה להיכנס להריון

שליחה על ידי אם_פי_3* »

אורית - ההבדל הוא שדיאטת הרזיה אסור לעשות בהריון.
לאכול בריא ולעשות פעילות גופנית בהחלט מועיל וטוב.
לפעמים צריך לשנות את הרכב המזון ולאו דווקא את הכמויות או את הערך הקלורי. למשל, אנשים עם התחלה של סכרת (עמידות לאינסולין, שחלות פוליציסטיות, נפילות סוכר וכדומה) צריכים להמעיט ככל הניתן בפחמימות, ולאכול יותר חלבונים מאשר בהמלצות הרגילות.
זה יכול לעזור לרדת במשקל, וגם להרגיש יותר טוב (מונע נפילות סוכר שמצריכות אכילת מתוק כדי להרגיש בסדר).
בהצלחה! מחכה להודעה על הריון...
שמיכת_טלאים*

שמנה רוצה להיכנס להריון

אורית - ההבדל הוא שדיאטת הרזיה אסור לעשות בהריון.
השאלה היא למה קוראים דיאטת הרזיה. בספר של בר הוא מנתח את ההמלצה ל-2400 קלוריות ביום לאישה הרה, ומגיע למסקנה (המוצדקת) שהאישה ההרה צריכה לפטם את עצמה בכוח כדי להגיע לצריכת קלוריות כזו. אישה הרה אמורה להוסיף לתפריטה 300-400 קלוריות ביום. מי שניזונה בדרך כלל מ-3000 קלוריות ביום, ויורדת בעת ההריון ל-2400 קלוריות ביום, נניח (שזו עדיין כמות קלוריות מכובדת למדי), ומקפידה לקבל את הקלוריות הללו מתפריט מאוזן ובריא - תרד במשקל בלי לפגוע בהריון. מצב כזה אינו דיאטה, אלא צמצום של צריכת קלוריות מוגזמת, ויכול לעשות רק טוב בהריון.
אם_פי_3*

שמנה רוצה להיכנס להריון

שליחה על ידי אם_פי_3* »

נדמה לי שיש בעיה בכל מצב בו הגוף מקבל פחות קלוריות ממה שנחוץ לתחזוקה עצמית (כולל עובר) - כלומר, כל מצב שהגוף צריך לנצל את המאגרים השומניים שלו - כי בתהליך הזה נפלטים קטונים שהם רעלנים העלולים להזיק לעובר.
שמיכת_טלאים*

שמנה רוצה להיכנס להריון

כל מצב שהגוף צריך לנצל את המאגרים השומניים שלו - כי בתהליך הזה נפלטים קטונים שהם רעלנים העלולים להזיק לעובר.
ממש לא. שאלתי את האורים ותומים שלי בענייני דיאטה, הנקה והריון - הדיאטנית טובה קראוזה, והרי תשובתה:
"אמנם אסור לעשות דיאטת הרזייה בהריון בגלל החשש מקטוזיס, אבל אכן אישה שמורידה את הצריכה המוגזמת לצריכה רגילה, וליתר ביטחון גם עושה בדיקות ומוודאת שהכל תקין, עשוייה לרדת במשקל בהריון. מדובר בעיקר במקרים עם עודף משקל. אני מכירה מספר נשים שהתחילו הריון בעודף משקל רב מאד וסיימו את ההריון במשקל נמוך מזה שהתחילו. קטונים מופרשים במצב של הרעבה. ירידה מ-3000 ל-2000 אינה הרעבה. כמו כן, קטונים נוצרים כאשר יורדים מתחת לכמות מסויימת של פחמימות."
שרון_ג*

שמנה רוצה להיכנס להריון

שליחה על ידי שרון_ג* »

שמיכת, זה מוזר לי.
אם היא יורדת במשקל אזי מתפרקים שומנים. אם מתפרקים שומנים - נוצרים גופי קטו (קטונים). זה לא שהיא מפרקת רק פחמימות וחלבונים.
והרי כדי להחזיק גוף של נניח 70 ק"ג צריך אולי 2400 קילו קלוריות, אבל מה אם הגוף שוקל 100 ק"ג? הרי הוא צריך יותר קלוריות בכדי להתקיים. ואם לא יקבל אותן - יתחיל לפרק שומנים. ואם יפרק שומנים -יווצרו קטונים.
בקיצור - אין לי מושג, אבל נשמע לי מופרך שלא מתפרקים שומנים אם מפחיתים צריכה קלורית. 2400 ק"ק זה אולי לא רעב בשבילך, אבל זה רעב לגוף ששוקל 100 ק"ג (לא שיש לי מושג כמה המשתוקקת לילד שוקלת, אני סתם נותנת דוגמה)
שמיכת_טלאים*

שמנה רוצה להיכנס להריון

לא יודעת - אני יודעת שאני ירדתי בהריון בגלל דיאטה קשוחה מאוד לסוכרת הריונית - והן הרופאה והן הדיאטנית שלי לא התרגשו מזה. נראה לי שצריך גם להביא בחשבון את המעמסה שבסחיבת משקל עודף של 45 ק"ג, פלוס עלייה במשקל בהריון, פלוס תחזוק עודף המשקל בזה בכמות הקלוריות שהביאה להצטברותו - ולשקול את זה מול הרזיה בהריון.
מיכל_שץ*
הצטרפות: 28 אוקטובר 2003, 20:13
דף אישי: הדף האישי של מיכל_שץ*

שמנה רוצה להיכנס להריון

שליחה על ידי מיכל_שץ* »

בגלל דיאטה קשוחה מאוד לסוכרת הריונית
זו דיאטה שמייצרת קטונים כי היא מכילה מעט מאוד פחמימות. ועובדה שכל אישה סוכרתית בהריון אוכלת אותה.
אני קיבלתי הוראה (בזמנו) לא לרדת מתחת ל-45 ג' פחמימות ביום. (וזה ממש ממש מעט) כנראה שמתחת לזה הקטוזיס נהיה יותר "קשה" ויותר "מסוכן" לעובר.
וחוצמיזה שקראתי מחקר שבדק את השפעת גופי קטון על המוח ושם הם "גילו" שהמוח מתפקד יותר טוב עם הגופיפים האלה מאשר עם גלוקוזה. נקודה למחשבה.
אם_פי_3*

שמנה רוצה להיכנס להריון

שליחה על ידי אם_פי_3* »

בכל מקרה, אין ספק שעדיף לרדת במשקל לפני הכניסה להריון (זה גם עשוי להקל על הכניסה להריון עצמה, בעיקר בשחלות פוליציסטיות ודומיהן).
ש_מים_וארץ*
הצטרפות: 15 מרץ 2004, 18:11
דף אישי: הדף האישי של ש_מים_וארץ*

שמנה רוצה להיכנס להריון

שליחה על ידי ש_מים_וארץ* »

אני מבינה מדבריה של המשתוקקת לילד שהיא מתכוונת להכין את גופה לקראת הריון.

חברה טובה שלי ילדה בסוף החודש שעבר אחרי הריון לא קל בכלל ובסיכון גבוה שנבע בעיקר בשל משקלה העודף. גם הטיפול הראשוני בתינוקת המקסימה שנולדה לה קשה לה בגלל הגודל שלה. התנועתיות במשקל חריג היא מסורבלת ו'כבדה' יותר.
עדיף לרדת במשקל ולהגיע לממדים סבירים עוד לפני ההריון.
@}
זיו_אביבי*
הצטרפות: 16 אפריל 2004, 21:35
דף אישי: הדף האישי של זיו_אביבי*

שמנה רוצה להיכנס להריון

שליחה על ידי זיו_אביבי* »

לא כתבת בת כמה את, אבל אם זמנך בידך, יש מתכון פשוט להרזיה, שאינו דורש "סיגוף", אך הוא לוקח מעט זמן, ואם תרצי תוכלי לקבל אותו ממני בהזדמנות, אך קודם כל צריך לברר האם ישנה בעיה פתולוגית בחילוף החומרים אצלך, אז...לדרך
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

שמנה רוצה להיכנס להריון

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

יש מתכון פשוט להרזיה
האם תוכל לתת פרטים נוספים בשביל מרזים אחרים?
חוה_ש*
הצטרפות: 31 ינואר 2004, 23:02
דף אישי: הדף האישי של חוה_ש*

שמנה רוצה להיכנס להריון

שליחה על ידי חוה_ש* »

לא כתבת בת כמה את
לא מדוייק במעלה הדף כתוב במפורש:

אני בת 30.
רינת*
הצטרפות: 07 אוגוסט 2001, 15:14

שמנה רוצה להיכנס להריון

שליחה על ידי רינת* »

משתוקקת, אם את עוד בסביבה: גם אני עם עודף משקל מכובד (בהנחה שמגיע כבוד על זה..), ובהריונות לא עליתי גרם. אחרי הלידה אני 10 קילו פחות, ותוך כמה חודשים חוזרת לסוּרי (=למשקל הרגיל).
לא עושה שום דבר מכוון כדי לא להשמין בהריון, זה פשוט קורה ככה. הגוף איכשהו מנצל את המשאבים אחרת, אולי גם אוכלת מעט פחות (כי יותר מלא לי בלב :-) ), וככה יוצא. ובשום בדיקה לא נמצאו קטונים.
ואולי גם אצלך יהיה ככה. מאד יכול להיות.
מרסלה_נונה*
הצטרפות: 13 פברואר 2005, 21:23

שמנה רוצה להיכנס להריון

שליחה על ידי מרסלה_נונה* »

השומן אומנם הוא בעיתי ולעיתים הוא יוצר בעיות אך לשימחתך אשתף אותך: יש לי דודה ששוקלת 140 קילו היא אמא לשלושה ילדים בריאים ומקסימים והיא ילדה בלידה רגילה ומהלך ההריון היה תקין אל פחד ובמיוחד אל יאוש.
המשתוקקת_לילד*

שמנה רוצה להיכנס להריון

תודה מרסלה. זה באמת מעודד. ובכל זאת - מנסה עדיין למצוא את הדרך להגיע למשקל בריא יותר לגוף שלי (ולחלקים האחרים).
מיכל_מסורי*
הצטרפות: 11 אפריל 2005, 11:15
דף אישי: הדף האישי של מיכל_מסורי*

שמנה רוצה להיכנס להריון

שליחה על ידי מיכל_מסורי* »

לא כתבת בת כמה את, אבל אם זמנך בידך, יש מתכון פשוט להרזיה, שאינו דורש "סיגוף", אך הוא לוקח מעט זמן, ואם תרצי תוכלי לקבל אותו ממני בהזדמנות, אך קודם כל צריך לברר האם ישנה בעיה פתולוגית בחילוף החומרים אצלך, אז...לדרך

אשמח גם לפרטים.
ול המשתוקקת לילד, חביבתי גם אני בעודף משקל שלצערי של 45 קילו... לפני ההריון הקודם שלי שהיה לאחר הפלה רזיתי 20 קילו הרגשתי "ממש רזה יחסית" ועדיין כל פעם בבדיקות אמרו לי בחיוך מה שה"דופן שלי עבה" בזמנו החלטתי לצחוק מכך והכל עבר יפה, הייתה לי לידה מדהימה והיפה שלי בת שנה ועשר ועדיין יונקת.. אממה, אני עולה ועולה והיום משקלי עצוב ביותר ובכל זאת נקלטתי להריון... ולאור מצבי העצוב וטונות הידע שיש בידי (לא שזה עוזר לי בד"כ) עכשיו אני פשוט משתדלת לשמור ולשמור טוב, מזון טוב ובריא המון מים וללא שטויות פירות ירקות אורז מלא, דג עוף העיקר לאט לאט לאכול וזה קשה.... רק היום התחלתי וזה קשה... :) בכל מקרה יקירה אני מקווה שגם הפעם הלידה תהיה חלקה וההריון- אני אנרגטית יותר מרוב הנשים שאני מכירה גם שלא בהריון, אני עושה פעילות ומשתדלת לא להיות בטטה כפי שאני נראית.
אז משתוקקת יקרה - המון הצלחה והאמיני בך ובכך היותך אישה פוריה והכל יהיה לטובה כשילד צריך לבוא הוא יבוא...
המון המון בהצלחה יקירה, שולחת לך ( ( ) ) גדול גדול..
מיכל_מסורי*
הצטרפות: 11 אפריל 2005, 11:15
דף אישי: הדף האישי של מיכל_מסורי*

שמנה רוצה להיכנס להריון

שליחה על ידי מיכל_מסורי* »

( () ) אמור להיות חיבוק שלא הלך לי (())
זוהרה_ה*
הצטרפות: 01 מרץ 2004, 09:31
דף אישי: הדף האישי של זוהרה_ה*

שמנה רוצה להיכנס להריון

שליחה על ידי זוהרה_ה* »

אני ממליצה להכין את הגוף להריון (זה מה שאני עשיתי),לעשות את כל הבדיקות אצל הרופא ו...
לפנות לנטורופת/ית, לעשות דיאטת ניקוי שמנקזת כבד, מפנה רעלים, משפרת פעילות מערכת החיסון, העיכול וכו'
ואח"כ לקבל ייעוץ תזונתי ותנועתי במטרה לאמץ אורח חיים בריא
הירידה במשקל בתהליך מסוג זה היא רק תופעת לוואי(רצויה)בגלל שהגוף מגיע לאיזון, אבל אינה העיקר.
דיאטניות - בלי כוונה לפגוע ויסלחו לי מראש, ממליצות על תזונה שכוללת הגבלה קלורית ומוצרים דלי קלוריות,
וזה כולל את כל מוצרי הדיאט למינהם שמכילים המון חומרים כימיים , חומרי טעם וריח, חומרים משמרים ורעלים רבים אחרים
זה אולי יפחית במשקל - לפחות לזמן מה, אבל בריא זה לא!!
המחשבה שליוותה אותי בהריון וגם בהכנה להריון היתה - אני אספק לעובר שלי את חומרי הגלם הטובים ביותר שידי משגת:
פירות, ירקות, דגנים, קטניות, שמנים רב בלתי רווים עם עדיפות לאומגה 3 , בלי חומרים משמרים, עם כמה שפחות מוצרים מתועשים, מעובדים ועוד ועוד וכן המחשבה כי אם הגוף שלי יקבל את מה שהוא צריך, הוא יתפקד בצורה אופטימלית במהלך ההריון וכך אכן היה.
קיבלתי הדרכה צמודה ומפורטת מהנטורופטית שטיפלה בי ותמיכה רבה ואני ממליצה על התהליך בחום.
אני טופלתי בשיר"מ שירותי רפואה משלימה באסף הרופא - במרפאת מתמחים בפיקוחו של ד"ר דני קרת (אחד הנוטורופתים הטובים בארץ), אבל את יכולה לפנות לכל נטורופת טוב אחר - ויש כמה כאלה פה באתר.
מאחלת המון המון הצלחה {@
המשתוקקת_לילד*

שמנה רוצה להיכנס להריון

רציתי קצת לעדכן אתכן.
אני עדיין לא בהריון, אבל הורדתי כבר 35 ק"ג ממשקלי בשנה האחרונה, אני עושה ספורט והתחלתי לקחת חומצה פולית...
רוצה להוריד עוד כ- 10 ק"ג לפני שנתחיל לנסות (בינתיים אנחנו מתאמנים..).
האמת שרציתי לחכות עד שכבר אהיה ממש בהריון, אבל בכל זאת עדכון קטן מן השטח..
עדי_ל*
הצטרפות: 06 ספטמבר 2004, 01:58
דף אישי: הדף האישי של עדי_ל*

שמנה רוצה להיכנס להריון

שליחה על ידי עדי_ל* »

וו'או, איזה יופי,
עם כח רצון כזה - אין דבר שיעמוד בדרכך להיות אמא,
מאחלת המון המון הצלחה flower
המשתוקקת_לילד*

שמנה רוצה להיכנס להריון

ועוד עדכון- הורדתי עוד 6 ק"ג (וסה"כ 41) והפסקנו להתאמן. עכשיו אנחנו מנסים.
אספר כשיהיה מה לספר...
וואו*
הצטרפות: 24 מרץ 2006, 19:52

שמנה רוצה להיכנס להריון

שליחה על ידי וואו* »

מותר להתענין איך הצלחת להוריד כ"כ הרבה?
מאחלת לכם המון הצלחה!!
ציפ_ציף*
הצטרפות: 05 מרץ 2006, 14:45

שמנה רוצה להיכנס להריון

שליחה על ידי ציפ_ציף* »

הורדתי עוד 6 ק"ג (וסה"כ 41)-וואו כל הכבוד! איזו גיבורה את.{@}
סוניה*
הצטרפות: 04 נובמבר 2004, 22:30

שמנה רוצה להיכנס להריון

שליחה על ידי סוניה* »

אולי זה לא הכי נכון ובריא, אבל בנסיבות חיי הנוכחיות לא היה לי סיכוי להוריד במשקל (עודף של מעל 30 ק"ג), וכיוון שאני פעילה גופנית, ובריאה בדרך כלל, החלטתי ללכת על זה ככה, פשוט נמאס לחכות (אני בת 32).
לקח לגוף שלי 3 חודשים לגלות שהוא לא על גלולות יותר - בחודש הרביעי היה מחזור שונה לגמרי, ובחודש שאחרי נכנסנו להריון... אז זה כנראה אפשרי. עכשיו מסיימים שליש ראשון, תחזיקו לנו אצבעות (עמוק בפנים אני עדיין מפחדת ממה יעשה עודף המשקל לעובר החמוד שלי...)
פלוני_אלמוני*
הצטרפות: 14 אוגוסט 2001, 19:35
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמוני*

שמנה רוצה להיכנס להריון

שליחה על ידי פלוני_אלמוני* »

שיהי לך בבהצלחה אבל אם את רוצה להמשיך ולרדת כשאת בהריון תדאגי לאכול בריא ודברים מזינים . אולי גם להוסיף חומצה פולית וברזל אם צריך. שאלי בעצתו של רופאך ושוב בהצלחה
המשתוקקת_לילד*

שמנה רוצה להיכנס להריון

בשורות טובות - אני בהריון, שבוע 6. אוכלת בריא, הוספתי לתזונה שלי (שהיתה דיאטתית עד עכשיו) עוד פירות, טחינה, סרדינים, גרעינים וכו'.
אני נורא שמחה ומקווה שההריון יימשך והכל יהיה תקין. תודה לכל מי שהיה בדף הזה ועודד לאורך הדרך.
עדכון הבא - המשתוקקת מחזיקה תינוק בזרועותיה?....
בעצם בטח יהיו כמה עדכונים בדרך לשם..
יו_יו_בקנדה*
הצטרפות: 11 ספטמבר 2005, 08:12
דף אישי: הדף האישי של יו_יו_בקנדה*

שמנה רוצה להיכנס להריון

שליחה על ידי יו_יו_בקנדה* »

איזה יופי!!!
כל כך שמחה בשבילך.
פלוני_אלמונית*

שמנה רוצה להיכנס להריון

(()) חדשות נהדרות. שיהיה לך בהצלחה בהריון ובהמשך.
אמא_בהתחלה*
הצטרפות: 19 יוני 2006, 14:34
דף אישי: הדף האישי של אמא_בהתחלה*

שמנה רוצה להיכנס להריון

שליחה על ידי אמא_בהתחלה* »

והאווו....והמון מזל טוב !!! על הכל: על הירידה במשקל וכמובן על ההריון !!!!!
POOH_והתוספות*
הצטרפות: 19 ספטמבר 2004, 11:38
דף אישי: הדף האישי של POOH_והתוספות*

שמנה רוצה להיכנס להריון

שליחה על ידי POOH_והתוספות* »

המון מזל טוב..
עקבתי בשקט ועכשיו חייבת להגיב...

והאווו....והמון מזל טוב !!! על הכל: על הירידה במשקל וכמובן על ההריון !!!!!
ג'ינה*
הצטרפות: 30 אוגוסט 2005, 19:59

שמנה רוצה להיכנס להריון

שליחה על ידי ג'ינה* »

נכנסתי במקרה...פ ש ו ט מ ד ה י ם .התרגשתי מאוד מכל התהליך שעברת (נמצאת בתהליך דומה, אך עדיין לא בהריון ועם 30 ק"ג עודפים). מאחלת לך הצלחה בהמשך וממתינה בסבלנות לעידכונים.
רוני_בלוני*
הצטרפות: 10 מאי 2004, 11:42
דף אישי: הדף האישי של רוני_בלוני*

שמנה רוצה להיכנס להריון

שליחה על ידי רוני_בלוני* »

משתוקקת יקרה??!!

מה שלומך? את עדיין כאן באתר??

כולנו נשמח לעדכון משמח!!
פלוני_אלמונית*

שמנה רוצה להיכנס להריון

יותר טוב להיות קצת שמנה מאשר רזה מדי. לרזות יש אולי דימוי יותר בריא, אבל רוב הסיכויים שהן לא אוכלות מספיק, ולא מאוזן מספיק. בעיות פוריות זה רק במשקל עודף רציני מאוד, ואז נהוג להמליץ על ניתוח לקיצור קיבה לפני הכניסה להריון.
דיאטה חריפה וניקוי רעלים לפני הריון זה לא רעיון טוב בכלל - הרעלים מסתובבים בגוף ויכולים להרעיל את העובר.
בהריון_לשתיים*
הצטרפות: 29 אוקטובר 2011, 22:56

שמנה רוצה להיכנס להריון

שליחה על ידי בהריון_לשתיים* »

מבקשים עדכונים של המשתוקקת! :) דף מאוד מעניין ומחמם את הלב...
המשתוקקת_לילד*

שמנה רוצה להיכנס להריון

אז ככה - ביקשתן עדכון-
יש לי כבר שני ילדים - בן ובת מקסימים. 2 ההריונות היו לאחר שהפחתתי די הרבה במשקל ובמהלך ההריונות העליתי הרבה - חזרתי לנקודת ההתחלה בעצם. אני ממש לא מצטערת על כך ומקווה שבפעם הבאה שאוריד במשקל זה יחזיק מעמד... פשוט ברגע שהתחילו לי הבחילות לא יכולתי בכלל להמשיך ולאכול בריא, ולצערי הבחילות אצלי נמשכו עד ללידה.

ההריונות היו בסה"כ טובים ובלי הרבה סיבוכים אם כי היו כנראה טובים יותר אם הייתי רזה יותר. הילדים לעומת זאת יצאו הכי טובים שאפשר לדמיין..
רירווו*
הצטרפות: 16 ינואר 2014, 00:14

שמנה רוצה להיכנס להריון

שליחה על ידי רירווו* »

אני מנסה כבר שנתיים לכנס להריון ועדיין אין שום דבר ואני מאוד רוצההה ומשתוקקת להיות אמא אבל בתקופה האחרונה הפסקתיי לחשוב על הנושאא כי אני חושבת על ניתוח קיצור קיבה לפני הכניסה בהריון האםםם ההחלטה שלי במקומה או שזה לא בריאאא אני לא יודעת מה לעשות ולא מפסיקב לחשוב בבקשה ץעזרו לי לידיעתכם אני מאוד שמנה ואני בת 30
פלוני_אלמונית*

שמנה רוצה להיכנס להריון

גם אני רוצה הריון ואני שמנה ניסיתי הכל יש לי סכרת אני מיואשת ת תעזרו לי בבקשה
אמא_של_מוש*
הצטרפות: 15 יוני 2017, 21:53
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_מוש*

שמנה רוצה להיכנס להריון

שליחה על ידי אמא_של_מוש* »

קודם כל אין יאוש בעולם כלל!
יש גם שמנות שנכנסות להריון, זה אפשרי!

אישה יקרה, אני ממליצה לך מנסיוני האישי לעשות כמה דברים ובעזרת ה' תזכי בקרוב ממש לפרי בטן:
  1. לנסות להקפיד על תזונה טובה. אפשר ללכת לנטורפטית או לקבוצה או לכל דבר שיכול לעזור בזה. זה חשוב מאוד לכניסה להריון, ללידת תינוק בריא ולסכרת שלך.
  2. להתחיל לעשות טיפול אלטרנטיבי כלשהוא שמאוד מאוד יכול לעזור. אני אישית עושה דיקור ושמעתי שדיקור ממש יכול לחולל פלאים. כיום אפשר גם ללכת דרך קופת חולים במחיר מסובסד וחלק מהמטפלים ממש טובים בקופה.
  3. אם את כבר מנסה תקופה ארוכה אולי כדאי לך לקבוע תור לרופא פוריות ולהתחיל להזיז עניינים גם בכיוון הזה. לפעמים יש בעיה קטנה שבקלי קלות אפשר לפתור.
  4. אולי זה בעצם הדבר הכי חשוב, למצוא חברה/קרובה/אשה שעברה את הקושי הזה ויכולה לתמוך בך בדרך.
בהצלחה רבה לך פלונית, ממני אישה מאותגרת פוריות לשעבר @}
שליחת תגובה

חזור אל “לפני ההריון”