שקיות פלסטיק במספרים

גילית_ט*
הצטרפות: 20 דצמבר 2006, 13:10
דף אישי: הדף האישי של גילית_ט*

שקיות פלסטיק במספרים

שליחה על ידי גילית_ט* »

_מצאתי שברשת למיחזור בקבוקים יש סלסלה למיחזור שקיות,
בחו"ל יש סופרים שמשלמים על כל שקית שקונים, וזה מדהים איך פתאום אנשים מגיעים עם שקיות משומשות לסופר
מה עם ישראל אפשר להעביר חוק בנושא?_
אורי_יורמן*
הצטרפות: 13 אפריל 2007, 00:16
דף אישי: הדף האישי של אורי_יורמן*

שקיות פלסטיק במספרים

שליחה על ידי אורי_יורמן* »

תגידו, יש באתר הזה אפשרות לסמן דף בתור דף חובה ?
אילה_בשדה_הדגן*
הצטרפות: 16 אוקטובר 2006, 18:24
דף אישי: הדף האישי של אילה_בשדה_הדגן*

שקיות פלסטיק במספרים

שליחה על ידי אילה_בשדה_הדגן* »

@}בשוק רמלה ממש מפרגנים על הבאת שקיות מהבית .
@}בחנות טבע בניר צבי שמחים לקבל קרטוני ביצים וגם הביצים האורגניות זולות יחסית .(בטח כי התרנגולות מטילות הרבה הודות לקצב המוסיקה הלטינית שמשמיעים להן שם כל הזמן)

עוד מחשבה : להביא לקצב קופסאות שימלא בהן את הנתחים שקונים אצלו .נכון , אין פה הרבה בשרנים , אבל באמת שמציקה לי המחשבה על המוני המגשיות קלקר ונילון בתחום הזה .אותו כנל לחמוצים ומעדנים ממעדניות.

לקנות טחינה בדלי ענקי של 18 ל' ולהחזיר ילצרן נקי למילוי חוזר (מחר אני אתקשר לכמה יצרנים ונראה מה יעלה )

להביא נספקים (שזה הקופסאות פלסטיק השקופות לפירות )ולסדר בהם את הירקות . אחת ההתנגדיות שיש לי משקיות בד היא שלא בא לי לכבס אותן .אני גם עצלנית איומה וגם לא רוצה לבזבז מים.ואני יודעת שבמוקדם או במאוחר יהיו לי במקרר אי אלו מלפפונים שנרקבו .אם זה קורה בנספק אז רק שטיפונת קצרה תחזיר את הנספק לחזור ולתפקד .
ברור שתפקידן של שקיות הבד במחזמר הזה יהיה לעטוף את הנספק עד למקומו במקרר,או ארגז חזק שבו הכל יהיה מסודר .

אגב פלסטיקים , הפעם הראשונה שהיה לי ריב עם חמותי המתוקה היה בגלל ההתנגדות שלי שהיא תקנה לילדים צעצועי פלסטיק זולים שנשברים להם כבר בדרך הביתה מהביקור אצלה .הילדים בוכים שנשבר הצעצוע ולי חבל שהוא לא יתקמפסט גם לא כשהילדים יהיו בגילה .
הויכוח נגמר בהצהרה שמאוד מצאה חן בעיני ולא נראית לי שבכלל תפגע במשהו : "אז טוב אני לא אקנה להם שום דבר " .
זה בסדר , כי היא סבתא כזו חמה ואוהבת , הם רק רוצים שתשחק איתם ושתקשיב להם ,וזו המתנה הכי יפה והכי ידידותית לסביבה .
אורי_יורמן*
הצטרפות: 13 אפריל 2007, 00:16
דף אישי: הדף האישי של אורי_יורמן*

שקיות פלסטיק במספרים

שליחה על ידי אורי_יורמן* »

אילה, לגבי טחינה, ירון מאמארה ישמח לקבל חזרה צנצנות ריקות והוא משלם עליהם שקל פקדון.
שאלתי אותו אם אני יכול לבוא אליו הביתה עם דלי והוא אמר שלא צריכה להיות בעיה, ואפילו ציין כמה זה יעלה לי לקילו.
מיכל_בר*
הצטרפות: 30 אוגוסט 2005, 22:41
דף אישי: הדף האישי של מיכל_בר*

שקיות פלסטיק במספרים

שליחה על ידי מיכל_בר* »

בשבוע שעבר ביקרתי, לראשונה, במפעל הירושלמי הקטן שמייצר את שקדיה (וגם שומשומעוז, למי שמכיר, ועוד מגוון של מוצרי אגוזים וזרעים).
הם מוכנים למכור שקדיה בצנצנות זכוכית של 400 גרם, במקום בקופסאות הפלסטיק הרגילות. התנאי הוא כמות של 6 יחידות לפחות, וכמובן התראה מראש.
אילה_בשדה_הדגן*

שקיות פלסטיק במספרים

מתנה מעצבנת :עשויה כמובן מפלסטיק : קולר של 2.8 ליטר של מיסטר איס שקיבלנו באלונית .נכון , מעידה קלה של אוכל לא ממש מזין , אבל גם 'מזכרת 'מעצבנת לעינין ועוד עשויה מפלסטיק?!
אני לא רציתי לקחת את זה בכלל , בן זוגי וילדיי השתוללו משמחה.נו מה אפשר לעשות..
פשוט מאוד לומר לא!
בכלל אני חושדת שברוב המקרים , המתנות האלה הן לא רק פירסומת שמתלבשת עליך (מי חשב על מיסטר איס קודם),הן גם דרך לגרום לנו לצרוך , לבזבז ,להכביד וכל זה במסווה של משהו שניתן במתנה והנורמה שעל מתנות לא אומרים לא /לא בודקים פועלת את פעולתה. אבל לא כאן , לא במקרה הזה חברים , זה לא סבתא שלכם , זה האח הגדול , זה בעלי השררה והממון שיש להם תוכנית מדויקת איך להמשיך להיות כאלה.

שאלה לגבי קופסאות שימורים : עשויות ממתכת , האם לא כדאי להוסיף אותן לקומפוסט?
אני מצפה שהן יחלידו ולא ממש יתקמפסטו לגמרי ,אחרי שנה ,זמן המנוחה המתאים לערמת קומפוסט עם זבל אנושי , אני אקח את הקומפוסט לעצים ואפזר אותו ואת הקופסאות אשיב לנמנם.אולי מוטב להעשיר את האדמה בברזל והפחיות האלה במילא זמינות ואין שום מיחזור מסודר של מתכת עבורן.למישהו יש ניסיון עם אדמה שספגה חלודה , שיש לו תובנות או הערות בעינין. אני מודעת גם לאפשרות שזה עלול להיות ממש מסוכן ולהרעיל את הקרקע .

ובעצם למה שלא נוכל להחזיר קוספאת שימורים של רסק עגבניות לחנות , הרי מחזירים פחיות של קולה ?

ובעינין המגבונים :
לפני לא הרבה זמן הייתי קונה חבילות של חמישיות , עכשיו ירדה הצריכה לגמרי.שמתי לב שיש לי במחסן והם יושבים שם כאבן שאין לה טוסיקים,
והכל למה , כי מיכלולה המצוינת צינה באוזני שמגבונים זה בדיוק כמו שקיות /טיטולים .זה לא מתקמפסט , ואסור שזה יגיע לקומפוסט.

מים זורמים עדיפים פי כמה על מגבונים לתינוק קטן !
למעשה אני יכולה לחוות פה ממש מניסיוני כאמא, שניגבתי עם מגבונים וגרמתי לתינוק לכוויה ושפשוף רציני בעכוז ,טיפלנו ואיווררנו וזה עבר ברוך השם .
אחרי זה למדתי שאין שום תחליף לשטיפה קצרה בברז וניגוב במגבת/חיתול פלנל ,שטוב שיהיה בתיק גם.
ושאם זה לא משהו שמקובל לעשות במקום שאליו התכוונתי ללכת , אז במילא יצוצו עוד הרבה קשיים להמצא במקום ההוא עם תינוק .

היום יש לי שקית קטנה עם כמה מהם בתיק , אבל גם עליה אפשר לותר כי הרבה יותר ידידותי לסביבה זה קצת צמר גפן עם מים.
מים תמיד אני לוקחת בבקבוק לכל יציאה ,גם למגרש שעשועים במרחק שתי דקות הליכה .צמר גפן זה דבר קל וזול ,נייר טואלט ואולי כדאי להשלים את ערכת ה'בכל מקרה שמישהו פה יצטרך קקי ', בפיסות נייר פירסומת שבמילא שווים לת.., כדי לאסוף הכל ולהשליך .
מתה_מורפוזה*
הצטרפות: 30 יולי 2007, 15:19
דף אישי: הדף האישי של מתה_מורפוזה*

שקיות פלסטיק במספרים

שליחה על ידי מתה_מורפוזה* »

פתרון לשקיות פלסטיק לסוּפר או לשוק (המידע הופיע ב-ככר השוק):

השקית הטובה - הסבר.
השקית הטובה - דגמים (עם קירור, עם תאים, כתיק גב וכו').
וסרטון שהופיע בערוץ 10

כמובן שנשמח אם מי שהתנסה בזה ישתף ביתרונות והחסרונות, ועד כמה זה באמת פתרון מוצלח.
לי_אורה*
הצטרפות: 12 אפריל 2005, 19:07
דף אישי: הדף האישי של לי_אורה*

שקיות פלסטיק במספרים

שליחה על ידי לי_אורה* »

השקית הטובה - ממש רעיון!

ועכשיו צריך שגם אלו שעוסקים במשלוחה ישלחו את המצרכים בשקית הטובה!

ובאחד מימי השישי התפרסמה במוסף שישבת של הארץ כתבה מאוד מאוד חשובה:
מנוילנים
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

שקיות פלסטיק במספרים

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

אני רכשתי כזה תיק -"השקית הטובה" וזה באמת נוח ויעיל קניתי עם תא קירור תנסו הם שולחים הביתה.
זה חוסך את כל שקיות הפלסטיק אני קניתי שתיים כי ניתן להתקין שתיים בעגלה לקניות גדולות.
נהדר ומומלץ תנסו!
שקדים_ירוקים*
הצטרפות: 30 אוגוסט 2007, 23:46
דף אישי: הדף האישי של שקדים_ירוקים*

שקיות פלסטיק במספרים

שליחה על ידי שקדים_ירוקים* »

יש לי בעיה,
אני מ-א-ו-ד רוצה לצמצם שימוש בשקיות הפלסטיק, בגלל כל הסיבות שנכתבו כאן.
הענין הוא, שאנחנו משתמשים בשקיות מהסופר בכדי לאסוף אחרי הכלבה בטיולים היומיים (סדר גודל של 2-3 שקיות ביום). לפחות אנחנו "ממחזרים" ולא סתם זורקים לפח, אבל זה לא מספיק.
האם למישהו יש רעיון איך לאסוף אחריה בשיטה אקולוגית יותר שגם תהיה מספיק אסטטית בשבילי (עד כמה שאפשר)?
אם כן, אוכל להשתמש בשקיות הרב פעמיות ולהפסיק לקחת כל כך הרבה שקיות בקניה בסופר.
הילה_ב*
הצטרפות: 26 אוקטובר 2005, 00:34
דף אישי: הדף האישי של הילה_ב*

שקיות פלסטיק במספרים

שליחה על ידי הילה_ב* »

אני קניתי ב2 שקלים מטאטא קטן ומברשת שנכנסת לתוכו אז את יכולה להתעלם מהמטאטא ולהעמיס את החרא הקטן על היעה בעזרת דואר מהבנק או איזושהי פרסומת שדחפו לך לדאר וגם על היעה לשים חתיכת דואר. את החרא עם שני דברי הדואר לשים בסל וחסל!
ה_מערוך*
הצטרפות: 02 מאי 2006, 22:45
דף אישי: הדף האישי של ה_מערוך*

שקיות פלסטיק במספרים

שליחה על ידי ה_מערוך* »

כתבתי זאת גם ב-דף השקיות הגדול -
(מיכל אמא של ליאור כתבה ב-ככר השוק ממה שקיבלה במייל):

למי שמוטרד מאיסוף אינסופי של שקיות ניילון:
בשורות טובות- מחזור שקיות הפלסטיק!

מעכשיו ניתן לאסוף אצל איריס בן צבי במשק 1 בכפר יהושע את השקיות בחזרה למחזור !!

השקיות יועברו לחברה המספקת למשק את השקיות לאריזת הירקות.
חברה זו מעבירה את השקיות המשומשות למפעל, המשתמש בהן כחומר גלם.
המפעל קולט את השקיות שבהן משתמשים במשק, וכן שקיות ניילון רגילות המשמשות בסופרמרקטים וניתן להעביר להם גם ניילון נצמד.

ניתן למחזר את סוגי הניילון השונים לפי הפירוט:
ניילון נצמד, ניילון מרשרש, ניילון רך.

לא דבקים לא צלופן ולא מיכלים מפלסטיק שונה.
כמו כן לא לשים שקיות רטובות בבקשה(שקית לחלב נפסלות)
ולאסוף השקיות בצורה מסודרת.
ה_מערוך*
הצטרפות: 02 מאי 2006, 22:45
דף אישי: הדף האישי של ה_מערוך*

שקיות פלסטיק במספרים

שליחה על ידי ה_מערוך* »

מצאתי ב-NRG ]כתבה: הקלות הבלתי נסבלת של שקית הפלסטיק

כותרת הכתבה:

"כרגיל, בעולם כבר הבינו את מה שבישראל עוד מתקשים להפנים: שקיות פלסטיק זה אסון. כשהעולם מחוקק, בישראל הסחבת חוגגת"

<סוסת פרא / ה מערוך>
סוסת_פרא*
הצטרפות: 29 ספטמבר 2007, 21:16
דף אישי: הדף האישי של סוסת_פרא*

שקיות פלסטיק במספרים

שליחה על ידי סוסת_פרא* »

הקישור שאף חצוף הביאה זה בקשה לחתימה על עצומה למיסוי על שקיות פלסטיק בחנויות.

נדמה לי ששמעתי היום בחדשות שהתקבלה הצעת החוק לאסור חלוקה של שקיות פלסטיק.
האמנם?
ימות המשיח הגיעו?
זה סופי?

אם כן, אז - |יש|

האם זה אומר שכבר לא צריך לחתום על העצומה?
סוסת_פרא*

שקיות פלסטיק במספרים

שליחה על ידי סוסת_פרא* »

בנוסף לקישור שהביא אורי יורמן, מצרפת כמה קישורים שהופיעו באותה כתבה:
סוסת פרא / ה מערוך
סוסת_פרא*

שקיות פלסטיק במספרים

שליחה על ידי סוסת_פרא* »

השינוי הזה נורא משמח אותי !

מצד שני, למרות שאני לא לוקחת שקיות פלסטיק בחנויות, עדיין אני מוצפת שקיות סביבי שההורים שלי לוקחים (זה בינתיים לא ממש מעניין אותם).
כך שאני כן משתמשת בשקיות האלה, שממילא קיימות, לכל מיני צרכים.

מתחילה לדאוג שפתאום לא יהיו בכלל שקיות... :-P
פלונית_אלמונית*
הצטרפות: 23 ספטמבר 2001, 07:34
דף אישי: הדף האישי של פלונית_אלמונית*

שקיות פלסטיק במספרים

שליחה על ידי פלונית_אלמונית* »

שאלה,
בטיולי שטח, כשכמות המים מצומצמת, איך כדאי להתרחץ? האם המגבונים, אינם טובים לשם כך או שיש דרך אחרת?
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

שקיות פלסטיק במספרים

שליחה על ידי בשמת_א* »

בטיולי שטח, כשכמות המים מצומצמת, איך כדאי להתרחץ?
סליחה על השאלה, אבל למה להתרחץ בכלל בטיולי שטח? ועוד כשכמות המים מצומצמת?
ירח_לבן*
הצטרפות: 01 אפריל 2006, 09:07
דף אישי: הדף האישי של ירח_לבן*

שקיות פלסטיק במספרים

שליחה על ידי ירח_לבן* »

גם לי שאלה:
במה אתם זורקים את הזבל? (אנחנו לא מייצרים קומפוסט וגם לא נייצר בעתיד הקרוב, אז זה אומר - כל הזבל)
ירח_לבן*
הצטרפות: 01 אפריל 2006, 09:07
דף אישי: הדף האישי של ירח_לבן*

שקיות פלסטיק במספרים

שליחה על ידי ירח_לבן* »

אוקיי, ראיתי את הדיון בדף אחר...
תתעלמו מהשאלה (לא יודעת למחוק)
עפרה_עדין*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2007, 14:25
דף אישי: הדף האישי של עפרה_עדין*

שקיות פלסטיק במספרים

שליחה על ידי עפרה_עדין* »

אני שואלת את עצמי לפעמים מה יותר גרוע:
לדוגמא: מבחינת יכולת ההתכלות בטבע-
שקיות פלסטיק דקיקות לאריזת כריכים מידי יום או קופסאות מזון מפלסטיק קשיח ועמיד, שמתי שהוא תגענה אל פח האשפה (לא נראה לי שבני יוריש אותן לילדיו וכן הלאה...).
השקיות בעיתיות יותר לבע"ח שבולעים אותן- זה ברור , אבל מה גבי השאריתיות בטבע? יש כל כך הרבה פלסטיק עמיד (גם שקיות פלסטיק עמידות שאמורות לשמש כתיק רב פעמי ואנשים יחוייבו לקנותן ולכן לקנות מהן מעט) והוא מגיע לערמות הזבל ואולי לא מתכלה כלל או רק אחרי מאות שנים.
רוזמרין*
הצטרפות: 06 אוקטובר 2004, 09:35

שקיות פלסטיק במספרים

שליחה על ידי רוזמרין* »

עפרה, גם שקיות ניילון וגם פלסטיק למינהו אפשר לשים במיכלים המיועדים למחזור פלסטיק. קופ' פלסטיק קשיחות יכולות להיות שימושיות שנים. שקית דקיקה היא חד-פעמית.
בשמת_א*

שקיות פלסטיק במספרים

שליחה על ידי בשמת_א* »

אני אורזת כריכים בקופסאות פלסטיק קשיח.
יש לי כבר ממילא בבית, במיוחד כאלה שהגיעו עם אוכל בתוכן (לא קניתי קופסא, החלבה היתה ארוזה בה למשל), אז עדיף אחת כזאת שמשתמשים בה שנים שוב ושוב, מאשר כל יום שקית חדשה, שזה על כל ילד אולי 6 בשבוע? 2 ילדים 12 בשבוע? וואו...
אילה_בשדה_הדגן*

שקיות פלסטיק במספרים

עוד מעט אנחנו עוברים דירה .
המובילים שהיו פה ונתנו הצעת מחיר הזכירו לי את הנילון הנצמד שבו נהוג לארוז את הרהיטים והטלויזיה וכ'
שאלתי אותם אם זה יהיה בסדר לארוז את החפצים בשמיכות ישנות ואת השמיכות לחזק עם חבל .
הסברתי להם שיש בעיה אקולוגית עם שימוש בנילון (לא שהם ממש ירדו לסוף דעתי ..אני נוהגת לומר שגם הנינים שלנו יראו את הנילונים האלה באדמה ובמים ,אולי אני צריכה לומר שזה ירעיל להם את האדמה ואת המים?)
מצד שני אולי הפיתרון עם הנילון הוא פשוט יותר בטיחותי ?
למישהו יש ניסיון?
בשמת_א*

שקיות פלסטיק במספרים

שליחה על ידי בשמת_א* »

שאלתי אותם אם זה יהיה בסדר לארוז את החפצים בשמיכות ישנות ואת השמיכות לחזק עם חבל
עדיף. מגן יותר טוב. ככה עשו המובילים תמיד, וחלקם נוהגים כך עד היום.
עפרה_עדין*

שקיות פלסטיק במספרים

אז הנקודה שאני מעלה פה היא שאלה לטווח הארוך ולא לטווח הקצר:
מה מתכלה יותר מהר: מליארדים של שקיות ניילון או מליונים של קופסאות פלסטיק קשיח.

יש לי כבר ממילא בבית, במיוחד כאלה שהגיעו עם אוכל בתוכן

בשמת- אם מתחילים לחשוב על כל המאגרים שקיימים גם מזה וגם מזה: הרי שאי אפשר להפסיק להתלבט. מכל חומר פלסטי, קיים כבר שפע אדיר, שגם אם נפסיק היום, כולנו , לצרוך אותו עדיין הוא כבר קיים בבתים, במחסנים ובחנויות.

אני חושבת שאני הולכת להעמיק קצת ולחקור בעניין הזה כי לא ברור לי מה יצרוך יותר אנרגיה מהטבע בסופו של דבר:
פלסטיק קשיח או ניילון דק.

בכל מקרה זה לא יגמר טוב...
בשמת_א*

שקיות פלסטיק במספרים

שליחה על ידי בשמת_א* »

פלסטיק קשיח אפשר למחזר.
ניילון דק לא. הוא בכמויות הרבה יותר גדולות, והנזק שלו מיידי וענק.

כמו כן, שאלה שניה, שהיא כן רלבנטית:
האם שקיות הניילון הדק שאת משתמשת בהן לסנדוויצ'ים הן שקיות חדשות, שאת מוציאה מגליל או מקופסה שקנית?
או שאת ממחזרת את השקית שקנית בה לחם, את שקית הפיתות וכן הלאה?
האם קופסאות הפלסטיק הקשיח שאת משתמשת בהן נקנות שוב ושוב במיוחד, או שהגיעו אלייך הביתה כאריזה של איזה מוצר שקנית מזמן, ואת ממחזרת שתיים מהן לצורך סנדוויצ'ים?
זו לא שאלה שולית.
זו שאלה שבמהות המיחזור:
הכלל הראשון הוא, להעדיף את מה שיש לך ממילא בבית, תוצר לוואי של משהו אחר, ולהשתמש בו, כדי להמנע מכל שימוש במוצר חדש. בכל מוצר חדש. תמיד תמיד עדיף להשתמש במשהו משומש, ובוודאי במשך שנים רבות, מאשר לקנות משהו חדש.
לכן, עוד לפני השאלה אם קופסת פלסטיק או שקית ניילון - עומדת השאלה האם את מתכוונת להשתמש במוצר חד פעמי מתכלה (שקית שתולשים מגליל, וכל כמה שבועות קונים גליל חדש), או במוצר רב פעמי לא מתכלה?
תמיד ובכל מצב עדיף מוצר רב פעמי.
זה תמיד אקולוגי יותר.
רוזמרין*
הצטרפות: 06 אוקטובר 2004, 09:35

שקיות פלסטיק במספרים

שליחה על ידי רוזמרין* »

_פלסטיק קשיח אפשר למחזר.
ניילון דק לא. הוא בכמויות הרבה יותר גדולות, והנזק שלו מיידי וענק._
בשמת, בישובי המועצה האזורית משגב בגליל יש מיחזור גם של שקיות ניילון.
אני לא יודעת לאן מעבירים את זה ואיפה יש עוד פחי מיחזור בארץ אבל אני אוספת את שקיות הניילון הקרועות והמלוכלכות וזורקת שם. אולי מישהו מאלה שגרים שם יכול לברר מה, מי ולמה.
בשמת_א*

שקיות פלסטיק במספרים

שליחה על ידי בשמת_א* »

כל הכבוד להם!
עפרה_עדין*

שקיות פלסטיק במספרים

http://www.sviva.gov.il/Enviroment/Stat ... po]plastic bags shmuel neeman 1[/po].pdf

זהו קישור למחקר מעניין שקראתי היום. נעשה עבור משרד לאיכות הסביבה בנושא צמצום השימוש בשקיות ניילון בקרב הצבור.

הבנתי מהמחקר הנ"ל שמחזור שקיות ניילון הוא בעייתי כיוון שצריך להפריד אותן מין האשפה שבתוכן ולמיינן לפי סוג הניילון.
עדיף אם כן, להשתמש בפלסטיק קשיח שאותו קל למחזר והוא אינו גורם נזק סביבתי אסתטי (שהוא הנזק העיקרי לפי המחקר).

המחזור אגב, צורך כמויות אנרגיה עצומות. הנקיון של קופסאות פלסטיק וכלים רב פעמיים גם הוא צורך כמויות מים נכבדות.
אישית אני אורזת לילדים כבר הרבה שנים בקופסאות פלסטיק קשיח (שנקנו במיוחד) ללא שקיות, משתמשת בתיקי קניות רב פעמיים ולא סוגרת בשקיות גופיה. מעבר לזה- אני מרגישה שעוד לא הגעתי לנהלים ידידותיים לסביבה בנוגע לזבל בגלל שבכל פעם מחדש אני מגלה חוסר טעם במעשי ומפסיקה (כמו הפרדת זבל, השלכת זבל ללא שקיות ניילון, פיקניק בכלים רב פעמיים).

בפעם האחרונה שניסיתי לזרוק אשפה גולמית ללא שקיות ניילון לפח האשפה, נכנעתי אחרי שבוע לצחנה האיומה ולכמויות היתושים בכל פעם שפתחתי את הפח. מהרתי לשטוף את הפח הענקי בכמויות אדירות של מים....הבנתי שזו לא הדרך!
אבל מהי כן? דרך אגב- שקיות אשפה הן מטרד חמור יותר משקיות אוכל, ע"פ המחקר. ניסיתי שקיות אשפה מתכלות אבל הבנתי שהן צריכות להיות מופרדות מכל השאר כדי להתכלות.
יתכן שפח קומפוסט יקל על העניין, אבל לא יפתור לגמרי את הבעיה כי שאריות אוכל מבושל לא נכנסות.
ה_עוגיה*
הצטרפות: 15 יוני 2003, 00:44
דף אישי: הדף האישי של ה_עוגיה*

שקיות פלסטיק במספרים

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

אבל לא יפתור לגמרי את הבעיה כי שאריות אוכל מבושל לא נכנסות
למה?
(אצלנו נכנס הכל. מבושל, חי, קקי, תרנגולת מתה. יוצא קומפוסט משו משו)
טל_מרקוביץ*
הצטרפות: 30 ספטמבר 2008, 22:29

שקיות פלסטיק במספרים

שליחה על ידי טל_מרקוביץ* »

רציתי לשתף רבים בפיתרון שמצאתי.
אחרי שעברתי לחלוטין לשימוש בשקיות הירוקות מאל-בד או בתיק גדול לכל קניותי, הטרידו אותי הניילונים בהם אני אורזת ירקות. אז תפרתי לי 15 שקיות בגודל דומה מבד בלתי ארוג(כזה המשמש למפות חד פעמיות), ובזה אני אורזת ירקות ופירות בסופר. עכשיו נותרה לי רק בעיית שקיות הזבל....
אז ככה:
ביקשתי מהקוסמטיקאית שאצלה אני מטופלת, לשמור עבורי את הבד הבלתי ארוג אותו היא זורקת לפח אחרי כל מטופלת. זה באורך של מיטת טיפולים, ויש לה כאלה 20 ביום בערך. זה לא מגיע ממיטת רופא, היא רק עושה טיפולי פנים והרחקת שיער אז במקרה הגרוע ביותר עשויות להמצא עליו כמה שערות.
אני מקפלת כל יריעה כזאת לשניים ,תופרת את הבד בשני צידיו, מרפדת בשני דפי עיתון בתחתית ויש לי שקית לזבל לתפארת. אפילו יותר חזקה מניילון, ודולפת רק לעיתים רחוקות, אז אני פשוט מורידה זבל עם הפח, ולא "על הדרך" לעבודה וכד'.
גם עשיתי שימוש חוזר בפסולת, גם השתמשתי בחומר מתמחזר וגם נמנעתי מהניילונים אוייבי הפלנטה. :-)
[email protected]
אילה_בשדה_הדגן*

שקיות פלסטיק במספרים

הי טל ,
ממש משמח כל הפיתרונות שמצאת.

אני בדעה וגם מניסיון שקומפוסט זה הפיתרון האולטימטיבי לסבל שכרוך בפינוי האשפה הביתית.
הדבר היחיד שיכול לטפטף הם הרי פירות וירקות /קליפותיהם שנרקבו בתחתית הפח.
אני מפרידה את השאריות שלנו לחומר אורגני שהולך לקומפוסטר המצויין (75 שח' בסיבסוד של מועצה מקומית משגב הגאונית ומיוצר ע"י כתר פלסטיק).
יש לי קערה על השיש ולפיכך אין נזילות.
יש מי שמחזיק דלי עם מכסה ,
יש כאלה שיש להם איזה סיר ישן ומצוקמק עם מכסה .
אין ריח ואין נזילות.

עוד פיתרון : להעיף את כל התבשילים המקולקלים והמוקדחים , הקליפות והכל לתרנגולות.אם אלה הם בעלי החיים שאתם בוחרים לטפח.
או אם לשכנים שלכם יש העדפות כאלה .יודו לכם.

מעבר לזבל אורגני ,אין שום דבר שממש מלכלך את הפח אשפה ומצריך שקית מסוג חדפעמי או רב פעמי,מסוג של תוצרת בית או תעשיתי.
עוד_אין_לי_כינוי*
הצטרפות: 08 דצמבר 2008, 11:13

שקיות פלסטיק במספרים

שליחה על ידי עוד_אין_לי_כינוי* »

לבעלי הכלבים :אפשר לאסוף את הקקי בעיתון /דואר זבל אם אתם לא רחוקים במיוחד מפח.
ואם הכלבים אוכלים תזונה טבעית שמתאימה לצרכיהם התזונתיים ולא אוכל תעשייתי אז הקקי שלהם קטן ומוצק ואפשר לאסוף אותו אפילו בעזרת עלה מזדמן.
לא נראה לי בעיתי להעביר את הקקי מתחת לשיחים, אבל אם באזור שלכם מסתובבים פקחים תנסו להסביר להם שהקקי יהפוך לקומפוסט ושפיזרתם עלים יבשים או/ו חול .אמה מה -יש מצב שגם אחרי שתשלפו את הספר המופלא "זבל אנושי", הפקח ירשום דו"ח .
זה לא רק הפקח, יש בארץ מגפת תולעת הפארק שהתפשטה מצואה של חיות בספארי והגיעה כבר לכל מקום בארץ דרך צואת הכלבים. הדרך היחידה לצמצם אותה היא לאסוף ולהעלים הפרשות, בעיקר באזורים מרובי כלבים כי גם אם הכלב בעצמו מטופל למניעה הוא יכול להפריש גילגולים של הטפיל בין טיפול לטיפול.
אמא_נחה*
הצטרפות: 22 מרץ 2005, 14:55
דף אישי: הדף האישי של אמא_נחה*

שקיות פלסטיק במספרים

שליחה על ידי אמא_נחה* »

ראיתי בסופר שקיות מזון מתכלות. של ניקול.
הייתכן?????
שלומ_צ*
הצטרפות: 12 אוקטובר 2008, 22:43

שקיות פלסטיק במספרים

שליחה על ידי שלומ_צ* »

לשופרסל (מותג הבית שלהם) יש שקיות אשפה מצויינות מתכלות, לניקול שקיות לכריכים ולסנו אם אני לא טועה יש שקיות אשפה ענקיות מתכלות. תענוג
אילה_א*
הצטרפות: 23 אוקטובר 2004, 18:09
דף אישי: הדף האישי של אילה_א*

שקיות פלסטיק במספרים

שליחה על ידי אילה_א* »

לא ממש מתכלות רק הופכות לחלקים קטנים
זוכרים את חוק שימור האנרגיה
הן לא נעלמות הן יותר מתפוררות (שזה עדיף כי אז הן לא יכולות לחנוק חיות למשל
אבל עדיין לא מעולה ולא תענוג
אלטר_אגו*
הצטרפות: 20 דצמבר 2007, 20:56
דף אישי: הדף האישי של אלטר_אגו*

שקיות פלסטיק במספרים

שליחה על ידי אלטר_אגו* »

להבנתי, יש הבדל בין "מתפוררות" ל"מתכלות". "מתפוררות" - לחלקים קטנים של ניילון. "מתכלות" - מתפרקות לאטומים או למולקולות יותר קטנות. של מה? האם החומרים האלה לא מזיקים? לא יודעת. שימור החומר - נכון, אבל גם ליבה של תפוח היא חומר וגם עליו חלים חוקי הפיזיקה. האם ליבה של תפוח מתפוררת או מתכלה?
אני לא יודעת ממה השקיות הספציפיות האלה עשויות, אבל לי יש צלחות וכוסות חד-פעמיות שעשויות מקנה סוכר או מתירס.
עדיין לא מעולה ולא תענוג כי יש גם תהליך ייצור... אני חושבת שהכי טוב למצוא דרכים לצרוך פחות מהכל.
מיכל*
הצטרפות: 09 אוקטובר 2001, 17:11

שקיות פלסטיק במספרים

שליחה על ידי מיכל* »

עכשיו קראתי שבאיקאה כבר לא מחלקים שקיות פלסטיק. מי שרוצה קונה.
<כן ירבו>
אהבת_עולם*
הצטרפות: 12 ספטמבר 2008, 01:17
דף אישי: הדף האישי של אהבת_עולם*

שקיות פלסטיק במספרים

שליחה על ידי אהבת_עולם* »

אתר שראיתי הפניה אליו היום, נדמה לי מ-ככר השוק -

אריזה רב פעמית לכריך
פלוני_אלמונית*

שקיות פלסטיק במספרים

ראיתי את זה (אריזה לסנדויץ) בהירוקה. נראה לי חסכוני ונחמד. הבנתי שהמתכלות לא באמת מתכלות ויש תביעה עכשיו נגד סנו וניקול על זה.
אהבת_עולם*

שקיות פלסטיק במספרים

הרגע שלפני הוסיפה ב-ככר השוק:

סרטון משעשע נגד שקיות הפלסטיק

('מסעה' המפרך ועתיר המכשולים של שקית פלסטיק מהעיר אל הים הגדול.... :-P)
אהבת_עולם*

שקיות פלסטיק במספרים

מעתיקה מ-ככר השוק:

אפרופו שקיות פלסטיק,הנה שתי חברות שמספקות אלטרנטיבה נאה ידידותית ויעילה לבית או לעסק רק די כבר עם כל הפלסטיק הזה!
  • http://www.green-pack.co.il/ גרין פק משווקת שקיות בד ויוטה לשימוש רב-פעמי. בניגוד לשקיות הניילון, שאינן מתכלות בטבע ומזיקות לאיכות הסביבה, שקיות הבד והיוטה ידידותיות לסביבה וניתנות לשימוש חוזר
עופר_כדורי*
הצטרפות: 15 דצמבר 2011, 11:54

שקיות פלסטיק במספרים

שליחה על ידי עופר_כדורי* »

יש לי דוד שאחראי על כל גידולי התירס בארץ. חשבתי לתומח לייצר שקיות מהעליםשעוטפים את התירס וכך ליצור שקיות לאסיפת הקקי של הכלבים ברחובות. כך, לאחר השלכתה של השקית לפח היא תהיה מחומר מתכלה ולא מחומר פלסטיק שאינו מתכלה
מצ'רה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2009, 14:20

שקיות פלסטיק במספרים

שליחה על ידי מצ'רה* »

שלום חברים
שאלה לכל אלה שמצמצמים בקניית שקיות: מה אתם עושים בקניית מוצרים יבשים או רטובים ששוקלים לכם? נגיד, פיצוחים, גבינות במעדניה, יבשים ששוקלים ושמים עלךיהם פתק מחיר וכו?
לירקות אנחנו מביאים שקיות מהבית, אבל להתחיל להעביר שקיות שלפעמים הן טיפה קרועות וכו', לאיש מצד שני של הדלפק - זה נראה לי כבר טרחני ומייגע, פוגע בקצב העבודה שלו ופולשני אפילו.
פלוני_אלמונית*

שקיות פלסטיק במספרים

ליבשים ופיצוחים אפשר להשתמש בשקיות בד קטנות עם שרוך כיווץ. הכי נוח זה להעזר בהן במקומות שאת ממלאת לעצמך את השקית ואז את גם לא מעכבת אף אחד. אפשר לתפור לבד או לקנות כאלה. בדרך כלל זה נחשב שקיות רב פעמיות לסנדוויצ'ים או משהו כזה. אופציה אחרת היא שקיות נייר.
גבינות במעדניה- אם אלה גבינות קשות שעטופות גם בנייר פרגמנט אפשר לוותר על השקית.
לגבינות רכות ורטובות אפשר להביא כלי קטן מהבית (אני לא עושה את זה אבל יש לי חברה שכן).

זה דורש התארגנות מראש, ושהמוכרים יהיו מסבירי פנים.
שליחת תגובה

חזור אל “צמצום כמויות הזבל”