בן 6 מורח צואה על הקיר

אנונימי

בן 6 מורח צואה על הקיר

שליחה על ידי אנונימי »

שלום לכולם
אתמול קרה מקרה מוזר
אחיין שלי בן ה-6 וחצי עשה את צרכיו בשירותים וכשסיים מרח אותם בכל מקום אפשרי
זאת פעם ראשונה שהוא עושה כזה דבר
כששאלתי אותו למה הוא עשה את מה שעשה הוא היתבייש נורא וטען ש"הראש שלי לא טוב " ולא ידע להסביר למה
והתחיל להכות את עצמו בראש עצרתי אותו מלעשות את זה והסברתי לו שהוא בסדר גמור ומה שהוא עשה לא נורא
הוא היה ממש באטרף ולקח לי כמה דקות להרגיע אותו כשאני נעזרת בחיבוק גדול
זה לא פעם ראשונה שהוא מכה את עצמו בראש וטוען שהראש שלו רע / לא טוב כשהוא עושה "דבר שטות"
הוא לא יודע להסביר למה הוא עושה את זה כאילו לא היה שם באותם רגעים
כשאני שואלת למה הוא חושב שהראש שלו לא טוב הוא עונה ,"כי הוא אומר לי לעשות בלאגן"
מה עושים???
משה_אלבאום*
הצטרפות: 31 מרץ 2005, 15:31
דף אישי: הדף האישי של משה_אלבאום*

בן 6 מורח צואה על הקיר

שליחה על ידי משה_אלבאום* »

ל תה טיבטי יכולות להיות סיבות רבות למצבו של אחיינך.
  1. בחינוך שלו יכול להיות שבכל פעם שעשה משהו שנראה לאחר רע, לא טוב, דפוק, פגוע, נאמרו לו או כל מיניי מילים כאלה המורידות אותו ביגון שאולה, ואולי הוא הפנים.
  1. יכול להיות שאסור לו בסביבתו הטבעית לעשות נסיונות על מנת לבדוק את הגבולות.
  1. יכול להיות שמשהו בראשו לוחץ עלייו, סביר להניח שנכון ביותר לקיים בדיקה נוירולוגית.
נראה שהילד מפוחד מנסיונות שובבים, חדשים, לא מתאימים לסביבה בה הוא גדל. ילדים אמורים לעשות נסיונות כאלה (אולי לא כל כך דרסתיים), אך הנסיון שסיפרת עליו יכול להצביע על הנסיון של הילד להראות את הנקודות בהן רע לו באמת. הקושי שלו להתנסות במה שאינו מוצא חן בעיניי סביבתו הקרובה.

מומלץ ביותר לתפוס שיחה מעמיקה עם הוריו על פחדיהם לגבי התנסויותיו של הילד. יכול להיות שהוא מאוד יצירתי וזה מפחיד או גורם לקינאה. יכול גם להיות שאחד ההורים הוא "קונטרול פריק". במיקרה כזה, מאוד סביר להניח שהילד ינהג כך ואולי בעתיד גם בצורות הרבה יותר חריפות.

במידה וההורה הוא אכן בעל צורך רב בשליטה בכל דבר, והילד אינו יכול לעשות דבר מבלי שההורה יאיר לו או ינסה לשנות, זה יכול לנבוע מכך שההורה מרגיש מאויים ובעל צורך לשנות את מה שהילד עושה על פי צרכיו של ההורה בשליטה.

לילד כזה אין הרבה מקום לעצמו בחייו והוא מנסה לשדר את המצוקה הנוראה בה הוא חיי למישהו שכנראה הוא סומך עליו.
אנונימי

בן 6 מורח צואה על הקיר

שליחה על ידי אנונימי »

משה
הוא אכן מרגיש חופשי איתי יותר מאשר עם הוריו
אולי כי אני מאפשרת לו להיות
הפנמתי ,עכשיו אני צריכה לנסות להסביר להוריו את זה כך שהם יבינו
  • בכתובית-מטרת החינוך צריכה להיות: אנשים המצטיינים בעצמאות - במחשבה ובמעשה - ועם זאת רואים בשירות למען הכלל את משימת חייהם העיקרית.(אלברט אינשטיין)
תודה רבה
פלוני_אלמוני*
הצטרפות: 14 אוגוסט 2001, 19:35
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמוני*

בן 6 מורח צואה על הקיר

שליחה על ידי פלוני_אלמוני* »

הבת שלי בת 15 ישבה לידי ועשה עלי קקי מה הסיפר
שליחת תגובה

חזור אל “אלבאום”