ילדים ומיניות

יולי_קו
הצטרפות: 03 אוגוסט 2014, 09:09
דף אישי: הדף האישי של יולי_קו

ילדים ומיניות

שליחה על ידי יולי_קו »

גם אצלנו זה ככה (בנות 14 ו11).
צילצול*
הצטרפות: 06 נובמבר 2018, 21:14

ילדים ומיניות

שליחה על ידי צילצול* »

הבית שלכם דתי או מסורתי? או שאולי את עצמך באת מבית כזה?
הרבה פעמים אלו דברים שמכתיבים את היחס שלנו לשאלות שהעלית ואני חושבת שצריך להקדיש לזה רגע מחשבה.
אז מבחינת השאלה מה נורמלי, אני עם הנשים שכתבו פה מעלי, ואני עם רקע ארוך שנים של עבודה בתחום של פגיעה מינית וכיום אני מעבירה בהתנדבות סדנאות להורים על טיפוח מיניות בריאה בילדים.
אני פשוט חושבת שהשאלה "מה נורמלי" או "מה פרנואידי" היא לא מה שחשוב כאן. חשוב מה את מרגישה. ובתור מי שחיה באותו בית, הרגשתך חשובה גם אם זה לכאורה לא מערב אותך.
אני מציעה לך לחקור קצת בינך לבינך או פה, במקום בטוח, מה את מרגישה לגבי כל זה. ואולי תצליחי לשנות משהו בתחושתך ואולי לא. אם לא, וכתלות באי הנוחות שלך והבסיס שלה, שווה לשקול גם לעשות שינויים בבית בעדינות ברגישות. לא הכל צריך לקבל רק כי זה נורמלי.
יולי_קו
הצטרפות: 03 אוגוסט 2014, 09:09
דף אישי: הדף האישי של יולי_קו

ילדים ומיניות

שליחה על ידי יולי_קו »

צילצול,
איזו תגובה רגישה ומכילה! ממשיכה ללמוד ממך.
צילצול*
הצטרפות: 06 נובמבר 2018, 21:14

ילדים ומיניות

שליחה על ידי צילצול* »

תודה, יוליק. זה לא בדיוק רגישות והכלה מה שראית פה, סתם הרבה ניסיון בלהקשיב להורים מגוונים ובמקרה גם ידע מקצועי.
מהניסיון - צניעות ביחס לנושאים האלה עולה כמעט תמיד כאשר יש רקע דתי כלשהו, ואז זה רלבנטי גם להורה השואל אבל גם למשפחה כולה.
מהידע המקצועי - אחת הלמידות הכי יפות בעיניי זה לראות שאנשים מושפעים ממה שקורה סביבם גם אם זה לא קורה להם או איתם. והיום נוהגים לייעץ להורים ששואלים על עירום או מקלחות או אוננות של ילדים צעירים בחללים משותפים לבדוק ולשים לב למי הדברים מפריעים ולמה. מעבר לברור מאליו, אם יש מישהו שההתנהגות מפריעה לו או לה, הם ישרדו את זה החוצה בדרך זו או אחרת וזה יתערבב בהתפתחות של המיניות של הילד או הילדה. לפעמים עדיף להציב כלל ברור כדי להגן על הילד מהתגובה של הורה או מישהו אחר בסביבה שלא נוח לו, במקום לחכות שלמישהו הזה יהיה נוח.
מקווה שיצא לי מובן.
שליחת תגובה

חזור אל “על אלימות מינית וטראומות מיניות”