רסק ירוק

משפחת_אושר*
הצטרפות: 15 אוגוסט 2007, 14:44
דף אישי: הדף האישי של משפחת_אושר*

רסק ירוק

שליחה על ידי משפחת_אושר* »

אופק איפה באתר שקישרת יש מתכונים של רסק ירוק?
אני מתכוונת לבלוג של זו ששותה רק רסק ירוק....
משפחת_אושר*

רסק ירוק

אוקיי מצאתי...צריך להיות ידען לא קטן בצמחים וכמובן בשמותיהם החועזיים כדי להבין מזה משהו.
ראיתי שהיא גם מוסיפה לרסק זרעי פשתן טחונים. ניסית?
משפחת_אושר*

רסק ירוק

נוסה בהצלחה:
3 אגסים קטנים ובשלים.
קצת יותר מרבע תפוח ירוק.
תמר מג'הול בינוני.
גבעולי סלרי והעלים, בערך 5.
חופן ירבוז.
הרבה כף אווז.
כמה עלי בזיליקום.
כוס מים.

אחי ואני שתינו ואהבנו מאוד. אני עכשיו אחרי הכוס השניה. יש after taste עם חמיצות ואפילו קצת חריפות מסויימת. מומלץ!

מישהו ניסה עם שזיפים?
with_passion*
הצטרפות: 20 יולי 2006, 13:10
דף אישי: הדף האישי של with_passion*

רסק ירוק

שליחה על ידי with_passion* »

משפחת אושר תודה על המתכון הירוק - תמונות יתקבלו בברכה (אפשר לשלוח לי במייל ואני אשים אם לא יודעים איך). אפשר להתחיל עמוד רסק ירוק יש לנו את זה עם תמונות של אנשים עם שפם ירוק וחיוך גדול.
שזיפים מתוקים יוצא מעולה..
אני מוסיף כמה כפות פשתן טחון לרסקים של מומו מדי פעם כי היא לא כל כך אוהבת פת שמש.
משפחת_אושר*

רסק ירוק

והיום:
מעט עלים כרוביים מהגינה (ירוקים כסופים, לא בטוחה של מה, אשאל את אחי).
חופן גדול של עלי כף אווז.
מעט עלי ירבוז.
מעט מליסה.
שני תפוחים.
חופן דומדמניות קפואות.
כוס מים.

יצא ירוק בהיר, טעים מאוד, עם הרבה חומר ללעוס...אה, וגם נשארו שאריות שומשום מלא שטחנתי קודם וזה משתלב טוב (-:
משפחת_אושר*

רסק ירוק

אתמול עשיתי עוד אחד בערב:
כמה עלי חסה.
חופן גדול של ריג'לה.
שתי בננות.
שני תמרים.
מים.

שוב, יצא טעים מאוד. בעלי שתה שתי כוסות ואמר שזה בדיוק כמו שייק בננה :-D ואפרוח בן שנתיים וחודשיים ביקש קש ושתה חצי כוס. איזה כיף!
נשאר די הרבה אז שמתי חצי כוס במקרר. עכשיו זה בטעם של מיץ חסה :-S

איך אני יודעת שאני שומרת על יחס נכון בין פירות לירוקים ולא עושה סתם מיץ פירות?..?
משפחת_אושר*

רסק ירוק

ובכל זאת זה עדיין טעים לי. המיץ חסה...
משפחת_אושר*

רסק ירוק

חופן פטרוזיליה
חופן כוסברה
שני אגסים ומים

מוצלח במיוחד!
אורי_יורמן*
הצטרפות: 13 אפריל 2007, 00:16
דף אישי: הדף האישי של אורי_יורמן*

רסק ירוק

שליחה על ידי אורי_יורמן* »

איך אני יודעת שאני שומרת על יחס נכון בין פירות לירוקים ולא עושה סתם מיץ פירות?..?
הכלל שלי:
לשים הכי הרבה ירוק שאת מצליחה לשים בלי להרוס את הטעם.
משפחת_אושר*

רסק ירוק

הגיוני.
היום שמתי המון ריג'לה, חופן סלרי, תפוח ותמר. יאממי..
מיצי_החתולה*
הצטרפות: 21 פברואר 2005, 22:27
דף אישי: הדף האישי של מיצי_החתולה*

רסק ירוק

שליחה על ידי מיצי_החתולה* »

היום שאלתי את שני ילדיי בקול מפתה: מי רוצה לשתות משקה של מכשפות? היתה התלהבות כללית.
השלכתי לבלנדר מנגו קטן אחד, תפוח, כמה קוביות קרח, מים ורבע צרור פטרוזיליה.
הבנים הביטו, הריחו, הואילו לטעום ועיקמו את האף. הפטרוזיליה היתה חזקה מדי בטעמה כנראה, ואני שתיתי בשמחה חצי ליטר מהירוק-ירוק הזה.
הבטחתי להם שמחר יהיה מיץ מכשפות עם חסה, כך שטעמה המובהק יהיה של מתיקות הפרי שנבחר להוסיף, ולא של פטרוזיליה.
מירב_ב*
הצטרפות: 07 ינואר 2005, 14:37
דף אישי: הדף האישי של מירב_ב*

רסק ירוק

שליחה על ידי מירב_ב* »

מעניין שגם אני היום שתיתי רסק של מנגו, תפוח, חסה, פטרוזיליה וקרח. בכלל גיליתי שרסק ירוק קר טעים יותר גם אם הירוקים הם הדומיננטיים. גם הקטנה נהנית מן הרסק הירוק (-:
ניצן_אמ*
הצטרפות: 28 נובמבר 2005, 19:35
דף אישי: הדף האישי של ניצן_אמ*

רסק ירוק

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

שלי קוראת "מְסְסְ!" ומתכוונת כמובן למיץ. היא שותה בכמויות. אפשר לראות תמונות ב{{}}ניצני כרובים
|L|
משפחת_אושר*

רסק ירוק

שותה עכשיו:
המון עלי תרד פריכים ביותר, מעט עלי כף אווז, דומדמניות קפואות ותפוח אחד. כל כך טעים! והדומדמניות הופכות את זה לברד..
אורי_יורמן*

רסק ירוק

הכי טוב שיצא לי עד כה:
3 בננות
3 תאנים מיובשות
קצת קרח, קצת מים קרים
המון עלים וגבעולים של חוביזה

יאמי
אורי_יורמן*

רסק ירוק

אני משתמש בעיקר בפירות יבשים (ואז צריך הרבה מים), ובכל עונה בפרי שיש הכי הרבה בשפע
למשל בננות, תפוחים אדומים (עכשיו), וכו'. חבל שאין לי עצי תאנה באיזור, כי בעונה זה יכל להיות להיט.

שוק הפירות האורגניים בישראל אכן על הפנים (יש לי הרגשה שכל הפירות הטובים הולכים לייצוא או משהו כזה)

בימים אלו ממש אני מוסיף לפירות האורגניים גם מנגו לא אורגני
with_passion*

רסק ירוק

אני לא בטוח שעדיף לאכול פירות יבשים אורגניים לעומת לאכול פירות טריים לא אורגניים.. כלומר בהחלט ללקט ולקנות אורגני - אבל מה שחשוב זה לא התווית אלא האיכות.. שפע של מזון טרי זה חשוב.. ואני מעדיף לאכול מנגואים טובים ואנונות (עכשיו!) מהשוק המקומי מאשר להנביט עדשים אורגנים מבוליביה או סין.. יש גם את עניין ההרגשה בבית מלא פירות צבעוניים שמפיגים ריחות משכרים לעומת בית עם כמה שקים של אוכל אורגני יבש... קחו לתשומת הלב ותהנו מרסק ירוק מגוון ושופע... מנגו יגמר בקרוב.. אנונות בעונה קצרה, גויאבות, אפרסמונים מתחיל ומדהים..
אורי_יורמן*

רסק ירוק

איך בדיוק אפשר לשים אנונה ברסק?
(זה מלאאאאאאאאא גרעינים)

<היום אכלתי את האנונה הראשונה שלי בחיים>

מאז שהתחלתי להוסיף פירות לא-אורגניים לתפריט, התחלתי להוריד גם בכמות הפירות היבשים, סה"כ אנחנו באותו ראש כאן.
בכל מקרה רסק ירוק של פירות יבשים עם עלים ירוקים טריים ומלוקטים זה סבבה לדעתי גם מבחינת הטריות - ויטמין C וכו' יש גם בעלים ירוקים
אורי_יורמן*

רסק ירוק

הסיבה שאני בעניין של פירות יבשים כי לדעתי, מבחינה רופודיסטית, מדובר בקלוריות עדיפות על קלוריות של אורז או פיתה
with_passion*

רסק ירוק

בהחלט עדיף - זה עדיין פחממות פשוטות ולא מורכבות.. רק שים לב שרוב הפירות היבשים נחשפו לחום גבוה והם אינם נאים באמת.. וגם שרובם מגיעים מרחוק.. תמרים הם ללא ספק הפרי "היבש" האידיאלי כאן בארץ.. הייתי בנווה איתן אתמול.. הם פשוט בכל מקום על הרצפה כמו חול.. בשדה התעופה גם יש כמה עצי תמרים עם פירות ענקיים ומתוקים ועסיסיים - נראה לי אני יוצא לטיול אופניים לבקעה בשביל מסיבת תמרים ענקית.. מי בעניין?
אורי_יורמן*

רסק ירוק

בכלל, הפירות היבשים שמשווקים ע"י זורגניקה מדהימים, ונראים לי RAW או לפחות קרובים לזה, לפחות לפי חוש הטעם והעין שלי.
אורי_יורמן*

רסק ירוק

עוד מתכון מוצלח במיוחד שיצא לי לרסק (לא ירוק אבל אפשר פשוט להוסיף פטרוזיליה או חוביזות או משהו):
3-4 תפוחים
10 משמשים מיובשים (הם די קטנים)
קצת קרח ומים קרים

בזזזזז ברררררררר גרררררררר בבלנדר
ויוצא משקה כתום וטעים להפליא
היה כלכך טוב שקראתי לכל מי שהיה בבית שיבואו לטעום.
with_passion*

רסק ירוק

אחלא נשמע הכתום כתום הזה.. רב התמרים בארץ נאים בהחלט.. אפשר לזהות תמרים לא נאים - אם הם נראים לא משהו אבל עדיין מבריקים כזה.. הם עברו אידויי. גם התמרים המעוכים באריזה עברו אידויי.
דרך_עפר_שם_זמני*
הצטרפות: 31 מאי 2007, 20:52
דף אישי: הדף האישי של דרך_עפר_שם_זמני*

רסק ירוק

שליחה על ידי דרך_עפר_שם_זמני* »

למולקולה של כלורופיל יש רק אטום אחד המבדיל בינה למולקולה של דם אנושי. ?
שלום לכותבים בדף, באתי לקרוא כי אני מתעניינת וחושבת לנסות. הדף מעניין ויש בו מידע חשוב. אבל המשפט הזה בפתיחה מבלבל אותי. אני לא מומחית לכלום, אבל לאוזני הבלתי-מבינות הוא נשמע ממש מוזר. אולי אני מחמיצה פה משהו, ואשמח אם תסבירו לי, אבל: מולקולה של דם אנושי? מה זה? אני תמיד חשבתי שדם הוא תערובת של הרבה סוגי מולקולות ותאים. אטום אחד מבדיל? מה זאת אומרת? למולקולה יש מספר כלשהו של אטומים וסידור מסויים שלהם. כל הבדל הופך את המולקולה לחומר אחר שיכולות להיות לו תכונות אחרות, מה זה אומר אם לכלורופיל יש רק אטום אחד מבדיל? פחמן דו חמצני נבדל באטום אחד מאוזון, האם פחמן דו-חמצני מועיל לאוזון? ואם עירוי דם, לא כל אחד צריך עירוי דם כל יום. אני לא מבינה.
נשמע לי הגיוני שזה בריא (עדיין לא ניסיתי), אבל לא מהסיבה הזאת.
דרך_עפר_שם_זמני*

רסק ירוק

למולקולה של כלורופיל יש רק אטום אחד המבדיל בינה למולקולה של דם אנושי. ?
שלום לכותבים בדף, באתי לקרוא כי אני מתעניינת וחושבת לנסות. הדף מעניין ויש בו מידע חשוב. אבל המשפט הזה בפתיחה מבלבל אותי. אני לא מומחית לכלום, אבל לאוזני הבלתי-מבינות הוא נשמע ממש מוזר. אולי אני מחמיצה פה משהו, ואשמח אם תסבירו לי, אבל: מולקולה של דם אנושי? מה זה? אני תמיד חשבתי שדם הוא תערובת של הרבה סוגי מולקולות ותאים. אטום אחד מבדיל? מה זאת אומרת? למולקולה יש מספר כלשהו של אטומים וסידור מסויים שלהם. כל הבדל הופך את המולקולה לחומר אחר שיכולות להיות לו תכונות אחרות, מה זה אומר אם לכלורופיל יש רק אטום אחד מבדיל? פחמן דו חמצני נבדל באטום אחד מאוזון, האם פחמן דו-חמצני מועיל לאוזון? ואם עירוי דם, לא כל אחד צריך עירוי דם כל יום. אני לא מבינה.
נשמע לי הגיוני שזה בריא (עדיין לא ניסיתי), אבל לא מהסיבה הזאת.
ניצן_אמ*

רסק ירוק

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

i think she means hemoglobin
but i'm not sure.
besides, as you said, one atom can make a lot of difference.

the point is that it is sort of a vegetable blood sub :-)
especially good for those with low hemoglobin and/or fears of a no-meat diet.
makes sense...
ניצן_אמ*

רסק ירוק

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

i think she means hemoglobin
but i'm not sure.
besides, as you said, one atom can make a lot of difference.

the point is that it is sort of a vegetable blood sub :-)
especially good for those with low hemoglobin and/or fears of a no-meat diet.
makes sense...
הילה_ב*
הצטרפות: 26 אוקטובר 2005, 00:34
דף אישי: הדף האישי של הילה_ב*

רסק ירוק

שליחה על ידי הילה_ב* »

טוב אני חייבת לנסות... יש איזה מתכון למתחילים? משהו בלי טעם של "גריזלדה"?... אלה יותר מעודן?
הילה_ב*

רסק ירוק

שליחה על ידי הילה_ב* »

טוב אני חייבת לנסות... יש איזה מתכון למתחילים? משהו בלי טעם של "גריזלדה"?... אלה יותר מעודן?
ה_עוגיה*
הצטרפות: 15 יוני 2003, 00:44
דף אישי: הדף האישי של ה_עוגיה*

רסק ירוק

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

הילה,
תתחילי עם פרי שאת אוהבת (ולא עושה פריחה לילד שלך) עם קצת ירוק (נגיד - פטרוזיליה או כוסברה או איזה עשב שהצליח לגדול בר בקיבוץ בטעות) ומשם - כמו שקרמבו אומר...
ה_עוגיה*

רסק ירוק

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

הילה,
תתחילי עם פרי שאת אוהבת (ולא עושה פריחה לילד שלך) עם קצת ירוק (נגיד - פטרוזיליה או כוסברה או איזה עשב שהצליח לגדול בר בקיבוץ בטעות) ומשם - כמו שקרמבו אומר...
הילה_ב*

רסק ירוק

שליחה על ידי הילה_ב* »

כמו שקרמבו אומר...
מה? מה הוא אומר?
הילה_ב*

רסק ירוק

שליחה על ידי הילה_ב* »

כמו שקרמבו אומר...
מה? מה הוא אומר?
ניצן_אמ*

רסק ירוק

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

we started with a rich fruit smoothie
lots of fruits
then we started adding small amounts of greens that we liked initially
like parsley, cilantro (KUSBARA) and spinach
then we started experimenting with greens from the supermarket and realised that we DETEST collards and that we LOVE kales
and then we started changing the ratios. we are now at 60 greens and 40 fruits
we still use a lot of different fruits and greens in each smoothie and they never taste the same.
yummy.

|יד1|
ניצן_אמ*

רסק ירוק

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

we started with a rich fruit smoothie
lots of fruits
then we started adding small amounts of greens that we liked initially
like parsley, cilantro (KUSBARA) and spinach
then we started experimenting with greens from the supermarket and realised that we DETEST collards and that we LOVE kales
and then we started changing the ratios. we are now at 60 greens and 40 fruits
we still use a lot of different fruits and greens in each smoothie and they never taste the same.
yummy.

|יד1|
ה_עוגיה*

רסק ירוק

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

_כמו שקרמבו אומר...
מה? מה הוא אומר?_

בפעם הבאה תשבי עם כולם כשרואים סרט. אז תדעי.
ה_עוגיה*

רסק ירוק

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

_כמו שקרמבו אומר...
מה? מה הוא אומר?_

בפעם הבאה תשבי עם כולם כשרואים סרט. אז תדעי.
דרך_עפר_שם_זמני*

רסק ירוק

the point is that it is sort of a vegetable blood sub (סליחה שאני ממשיכה לנדנד בזמן שכולם רוצים לחגוג) - אז זה בדיוק מה שלא משכנע אותי. זה שזה שונה רק באטום אחד, בפני עצמו, לא אומר שיש לזה תכונות דומות, שדוקא התכונות שרצויות לנו הן דומות.
המוגלובין, נדמה לי, קושר ברזל? אולי כלורופיל קושר ברזל כמו המוגלובין, ואז הוא טוב לאנשים שיש להם חוסר בברזל או בהמוגלובין (או בויטמין סי נדמה לי)? אבל לא כל האנשים סובלים מזה. חשבתי שבהרבה עלים ירוקים פשוט יש ברזל. בקיצור, אני עדיין די מבולבלת.
דרך_עפר_שם_זמני*

רסק ירוק

the point is that it is sort of a vegetable blood sub (סליחה שאני ממשיכה לנדנד בזמן שכולם רוצים לחגוג) - אז זה בדיוק מה שלא משכנע אותי. זה שזה שונה רק באטום אחד, בפני עצמו, לא אומר שיש לזה תכונות דומות, שדוקא התכונות שרצויות לנו הן דומות.
המוגלובין, נדמה לי, קושר ברזל? אולי כלורופיל קושר ברזל כמו המוגלובין, ואז הוא טוב לאנשים שיש להם חוסר בברזל או בהמוגלובין (או בויטמין סי נדמה לי)? אבל לא כל האנשים סובלים מזה. חשבתי שבהרבה עלים ירוקים פשוט יש ברזל. בקיצור, אני עדיין די מבולבלת.
with_passion*

רסק ירוק

בודהא בורגרס שהולך להפתח מחדש באמצע נובמבר - מתכוונים להציע רסק ירוק למכירה במסעדה בעקבות ההשראה מדף זה!
בתאבון לתל-אביבים... green]קישור smoothies[/po].asp
with_passion*

רסק ירוק

בודהא בורגרס שהולך להפתח מחדש באמצע נובמבר - מתכוונים להציע רסק ירוק למכירה במסעדה בעקבות ההשראה מדף זה!
בתאבון לתל-אביבים... green]קישור smoothies[/po].asp
אורי_יורמן*

רסק ירוק

דרך עפר,
בקיצור ולעניין, כלורופיל זה פשוט מאוד בריא. מנסיון אישי של כווווווולם. נסי ותיווכחי.
אספר לך משהו על עצמי:
לא כל יום בא לי מיץ עשב חיטה (לעומת רסק ירוק שתמיד בא לי). אבל כשאני מוכן אליו, אני חווה חיוניות במיידית. הרבה פעמים קורה, בפרק זמן קצר מאוד (3 דקות), שלפני מיץ עשב החיטה אני עם כאב ראש או אף סתום, ואחרי המיץ אני מרגיש מצויין.

רסק ירוק השפעות דומות, אם כי הוא מרגיש לי קצת יותר כמו אוכל, בניגוד למיץ עשב חיטה שמרגיש לי יותר כמו תוסף מזון (אם כי תוסף מצויין וטבעי).

ניסית לצרוך קצת רסק ירוק?
אורי_יורמן*

רסק ירוק

דרך עפר,
בקיצור ולעניין, כלורופיל זה פשוט מאוד בריא. מנסיון אישי של כווווווולם. נסי ותיווכחי.
אספר לך משהו על עצמי:
לא כל יום בא לי מיץ עשב חיטה (לעומת רסק ירוק שתמיד בא לי). אבל כשאני מוכן אליו, אני חווה חיוניות במיידית. הרבה פעמים קורה, בפרק זמן קצר מאוד (3 דקות), שלפני מיץ עשב החיטה אני עם כאב ראש או אף סתום, ואחרי המיץ אני מרגיש מצויין.

רסק ירוק השפעות דומות, אם כי הוא מרגיש לי קצת יותר כמו אוכל, בניגוד למיץ עשב חיטה שמרגיש לי יותר כמו תוסף מזון (אם כי תוסף מצויין וטבעי).

ניסית לצרוך קצת רסק ירוק?
with_passion*

רסק ירוק

יצרתי את העמוד רסק ירוק מתכונים - ומאד אשמח לעזרה.. פשוט לעבור על העמוד הזה ולדלות ממנו את כל המתכונים שכתבנו כאן.. אם יש דרך לקטלג את זה (לפחות ל-מתוק ולא-מתוק) אז זה מבורך. בנתיים לא למחוק כאן כלום אלא אם זה באמת רק המתכון וקל להוציא את זה בלי לעשות בדיון חורים.
with_passion*

רסק ירוק

יצרתי את העמוד רסק ירוק מתכונים - ומאד אשמח לעזרה.. פשוט לעבור על העמוד הזה ולדלות ממנו את כל המתכונים שכתבנו כאן.. אם יש דרך לקטלג את זה (לפחות ל-מתוק ולא-מתוק) אז זה מבורך. בנתיים לא למחוק כאן כלום אלא אם זה באמת רק המתכון וקל להוציא את זה בלי לעשות בדיון חורים.
אלירן_דה_מאיו*
הצטרפות: 18 ספטמבר 2006, 11:25
דף אישי: הדף האישי של אלירן_דה_מאיו*

רסק ירוק

שליחה על ידי אלירן_דה_מאיו* »

לגבי התמרים- רוב התמרים היבשים- הם אמנם "נאים" בהגדרתם אך קשים יותר לעיכול- ועשירים יותר בסוכרים מאשר בויטמינים ומינרלים.

מצאתי פתרון נפלא לצריכת תמרים באיכות הגבוהה ביותר שיש בארץ- תמרים מסוג חיאני - מהסוג הלח שלפעמים ניתן למצוא בסופר בגרסה הלא בשלה שלהם. - אלו התמרים האדומים הענקיים- שלאחר הבשלתם נעשים שחורים ומתוקים יותר מדבש. הדרך היחידה לאחסן אותם לאחר הקטיף היא במקפיא- כשהם בשלים לגמרי !

יש אפשרות לרכוש אותם ממקור אורגני באיכות גבוהה במיוחד- ואשמח לשתף את מי שמעוניין-
ניתן ליצור איתי קשר כשאתם מגיעים לאזור צפון הארץ (קיבוץ אלומות-טבריה) ואוכל להכין לכם מראש כמות שתוכלו לקחת אתכם הביתה.

אני לא המגדל ואני לא מרוויח מכך- ההנאה שלי היא לראות את הפרצוף שלכם כשתטעמו אותם בפעם הראשונה ותבינו מהו הוא טעם התמרים.
אלירן_דה_מאיו*

רסק ירוק

לגבי התמרים- רוב התמרים היבשים- הם אמנם "נאים" בהגדרתם אך קשים יותר לעיכול- ועשירים יותר בסוכרים מאשר בויטמינים ומינרלים.

מצאתי פתרון נפלא לצריכת תמרים באיכות הגבוהה ביותר שיש בארץ- תמרים מסוג חיאני - מהסוג הלח שלפעמים ניתן למצוא בסופר בגרסה הלא בשלה שלהם. - אלו התמרים האדומים הענקיים- שלאחר הבשלתם נעשים שחורים ומתוקים יותר מדבש. הדרך היחידה לאחסן אותם לאחר הקטיף היא במקפיא- כשהם בשלים לגמרי !

יש אפשרות לרכוש אותם ממקור אורגני באיכות גבוהה במיוחד- ואשמח לשתף את מי שמעוניין-
ניתן ליצור איתי קשר כשאתם מגיעים לאזור צפון הארץ (קיבוץ אלומות-טבריה) ואוכל להכין לכם מראש כמות שתוכלו לקחת אתכם הביתה.

אני לא המגדל ואני לא מרוויח מכך- ההנאה שלי היא לראות את הפרצוף שלכם כשתטעמו אותם בפעם הראשונה ותבינו מהו הוא טעם התמרים.
דרך_עפר_שם_זמני*

רסק ירוק

כלורופיל זה פשוט מאוד בריא. מנסיון אישי של כווווווולם. נסי ותיווכחי. בדיוק היום ניסיתי ונוכחתי. כמו שכתבתי, זה לא שאני לא מאמינה שזה בריא; זה פשוט שההסבר נשמע לי קצת, אם תסלח לי על המילה הקשה, שרלטני. אז למה אני מציקה? - כי צריכה ביקורתית של מידע היא ערך חשוב בעיני, חשוב לא פחות מ, טוב, ערכים אחרים.
דרך_עפר_שם_זמני*

רסק ירוק

כלורופיל זה פשוט מאוד בריא. מנסיון אישי של כווווווולם. נסי ותיווכחי. בדיוק היום ניסיתי ונוכחתי. כמו שכתבתי, זה לא שאני לא מאמינה שזה בריא; זה פשוט שההסבר נשמע לי קצת, אם תסלח לי על המילה הקשה, שרלטני. אז למה אני מציקה? - כי צריכה ביקורתית של מידע היא ערך חשוב בעיני, חשוב לא פחות מ, טוב, ערכים אחרים.
אורי_יורמן*

רסק ירוק

טוב, עוד קצת מידע
כי צריכה ביקורתית של מידע היא ערך חשוב בעיני
אז ככה:
מסתבר שהשימפנזות אוכלות 50% מהתזונה שלהם - עלים ירוקים. בסלנג נגיד ששימפנזות הם אוכלי חסה (ופירות כמובן, ועוד כמה דברים). 99.4% מהגנים שלנו ושלהם זהים, כולל כמעט כל מערכת העיכול עד כמה שידוע לי. לדעתי אפשר להסתמך על התזונה שלהם על מנת להסיק מה אמורה להיות התזונה האינסטינקטיבית שלנו. מכאן אפשר להסיק בבירור שכלורופיל זה בריא.
אורי_יורמן*

רסק ירוק

טוב, עוד קצת מידע
כי צריכה ביקורתית של מידע היא ערך חשוב בעיני
אז ככה:
מסתבר שהשימפנזות אוכלות 50% מהתזונה שלהם - עלים ירוקים. בסלנג נגיד ששימפנזות הם אוכלי חסה (ופירות כמובן, ועוד כמה דברים). 99.4% מהגנים שלנו ושלהם זהים, כולל כמעט כל מערכת העיכול עד כמה שידוע לי. לדעתי אפשר להסתמך על התזונה שלהם על מנת להסיק מה אמורה להיות התזונה האינסטינקטיבית שלנו. מכאן אפשר להסיק בבירור שכלורופיל זה בריא.
ניצן_אמ*

רסק ירוק

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

אלמג, את כמובן צודקת ואני מבינה את הצורך בתשובה יותר מנומקת עם סימוכין יותר מוצקים, לכשתמצאי אני אישית אשמח לשמוע את התשובה.
בקשר לטיעון שלשימפנזים ולנו יש 99.4% גנים משותפים (לא מדוייק, מה שיותר מדוייק לומר הוא שאנחנו חולקים 95% מרצף הDNA שלנו, ו99.4% מהגנים הידועים הפונקציונאליים. אם אני לא עושה פה סלט...)
אז גם הוא, איך לומר.. שרלטני.
הלא אנחנו חולקים יותר מ96% מהגנים שלנו עם חתול הבית, זה אומר שאנחנו צריכים להתחיל לאכול בעיקר טרף נא, ורצוי חולדות? זה לא טיעון חזק בכלל.
מה שכן אפשר להגיד, זה שאורח חיים אנושי במאות אלפי שנות התהוות המין, היה דומה, ככל הנראה, לאורח החיים השימפנזי במידה רבה. לכן הגנטיקה הדומה, לכן מערכת העיכול הדומה, ולכן, בהנחה שהשימפנזה שימרה את תזונתה האינטואיטיבית, טוב יהיה לבן אנוש בשבי העירוני-תרבותי, שאיבד את האינטואיציה החייתית שלו לגבי תזונה, להסתכל על קרוב-המשפחה הזה ולנסות להעתיק ממנו. וירא כי טוב? אז טוב. אם לא, אז לא. פשוט ככה.
ניצן_אמ*

רסק ירוק

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

אלמג, את כמובן צודקת ואני מבינה את הצורך בתשובה יותר מנומקת עם סימוכין יותר מוצקים, לכשתמצאי אני אישית אשמח לשמוע את התשובה.
בקשר לטיעון שלשימפנזים ולנו יש 99.4% גנים משותפים (לא מדוייק, מה שיותר מדוייק לומר הוא שאנחנו חולקים 95% מרצף הDNA שלנו, ו99.4% מהגנים הידועים הפונקציונאליים. אם אני לא עושה פה סלט...)
אז גם הוא, איך לומר.. שרלטני.
הלא אנחנו חולקים יותר מ96% מהגנים שלנו עם חתול הבית, זה אומר שאנחנו צריכים להתחיל לאכול בעיקר טרף נא, ורצוי חולדות? זה לא טיעון חזק בכלל.
מה שכן אפשר להגיד, זה שאורח חיים אנושי במאות אלפי שנות התהוות המין, היה דומה, ככל הנראה, לאורח החיים השימפנזי במידה רבה. לכן הגנטיקה הדומה, לכן מערכת העיכול הדומה, ולכן, בהנחה שהשימפנזה שימרה את תזונתה האינטואיטיבית, טוב יהיה לבן אנוש בשבי העירוני-תרבותי, שאיבד את האינטואיציה החייתית שלו לגבי תזונה, להסתכל על קרוב-המשפחה הזה ולנסות להעתיק ממנו. וירא כי טוב? אז טוב. אם לא, אז לא. פשוט ככה.
תמי_גלילי*
הצטרפות: 17 מרץ 2006, 17:18
דף אישי: הדף האישי של תמי_גלילי*

רסק ירוק

שליחה על ידי תמי_גלילי* »

הבעל שלי מתאר חוויות דומות מאוד משתיית עשב חיטה טרי.
תמי_גלילי*

רסק ירוק

הבעל שלי מתאר חוויות דומות מאוד משתיית עשב חיטה טרי.
תמי_גלילי*

רסק ירוק

ניצן, כל מילה. הערה קטנה בהמשך לדברייך: האם אנחנו לא חולקים 98.5% מהגנים עם שימפנזים? מה שמעניין לא פחות הוא האחוז וחצי הנותרים: הם קובעים את מספר הנוירונים במוח, וכפועל יוצא את מספר הקישורים האפשריים ביניהם (שגדול פי כמה מכמות החלקיקים ביקום). מעניין מה ההשלכות של העובדה הזו על הדיון כאן (אני אישית בעד התחשבות בהבדל הנ"ל לא פחות מאשר ביתר ה-98.5%, או לפחות בעד עשיית שימוש מיטבי בו ;-) ).
תמי_גלילי*

רסק ירוק

ניצן, כל מילה. הערה קטנה בהמשך לדברייך: האם אנחנו לא חולקים 98.5% מהגנים עם שימפנזים? מה שמעניין לא פחות הוא האחוז וחצי הנותרים: הם קובעים את מספר הנוירונים במוח, וכפועל יוצא את מספר הקישורים האפשריים ביניהם (שגדול פי כמה מכמות החלקיקים ביקום). מעניין מה ההשלכות של העובדה הזו על הדיון כאן (אני אישית בעד התחשבות בהבדל הנ"ל לא פחות מאשר ביתר ה-98.5%, או לפחות בעד עשיית שימוש מיטבי בו ;-) ).
מירב_ב*

רסק ירוק

שליחה על ידי מירב_ב* »

אני אישית בעד התחשבות בהבדל הנ"ל לא פחות מאשר ביתר ה-98.5%, או לפחות בעד עשיית שימוש מיטבי בו
האחוז וחצי הנותרים הוא בדיוק מה שמסקרן ומעסיק גם אותי כבר תקופה מאוד ארוכה.
מירב_ב*

רסק ירוק

שליחה על ידי מירב_ב* »

אני אישית בעד התחשבות בהבדל הנ"ל לא פחות מאשר ביתר ה-98.5%, או לפחות בעד עשיית שימוש מיטבי בו
האחוז וחצי הנותרים הוא בדיוק מה שמסקרן ומעסיק גם אותי כבר תקופה מאוד ארוכה.
מירב_ב*

רסק ירוק

שליחה על ידי מירב_ב* »

_יש אפשרות לרכוש אותם ממקור אורגני באיכות גבוהה במיוחד- ואשמח לשתף את מי שמעוניין-
ניתן ליצור איתי קשר כשאתם מגיעים לאזור צפון הארץ (קיבוץ אלומות-טבריה) ואוכל להכין לכם מראש כמות שתוכלו לקחת אתכם הביתה._

אלירן,
מגיעה מחר לכמה ימים לאזור הקיבוץ שלך ומעוניינת מאוד בתמרים ואפילו בכמות גדולה. איך אפשר ליצור קשר?
מירב_ב*

רסק ירוק

שליחה על ידי מירב_ב* »

_יש אפשרות לרכוש אותם ממקור אורגני באיכות גבוהה במיוחד- ואשמח לשתף את מי שמעוניין-
ניתן ליצור איתי קשר כשאתם מגיעים לאזור צפון הארץ (קיבוץ אלומות-טבריה) ואוכל להכין לכם מראש כמות שתוכלו לקחת אתכם הביתה._

אלירן,
מגיעה מחר לכמה ימים לאזור הקיבוץ שלך ומעוניינת מאוד בתמרים ואפילו בכמות גדולה. איך אפשר ליצור קשר?
דרך_עפר_שם_זמני*

רסק ירוק

ניצן, גם אני מסכימה איתך בכל. וירא כי טוב? אז טוב. אם לא, אז לא. פשוט ככה. זה אחלה! (-:
דרך_עפר_שם_זמני*

רסק ירוק

ניצן, גם אני מסכימה איתך בכל. וירא כי טוב? אז טוב. אם לא, אז לא. פשוט ככה. זה אחלה! (-:
אלירן_דה_מאיו*

רסק ירוק

ניתן ליצור קשר באמצעות המייל: [email protected]
או בטלפון: 054-5818518
אלירן_דה_מאיו*

רסק ירוק

ניתן ליצור קשר באמצעות המייל: [email protected]
או בטלפון: 054-5818518
אלירן_דה_מאיו*

רסק ירוק

דיברתם פה קצת על שימפנזות והדמיון ביניהם אלינו.
אז הגיעה אלי הערב ידיעה מעניינית שאולי תעניין חלק מכם:

Monkeys' stone percussion studied
Research in Brazil has produced fresh evidence that primates may have something approaching human "culture".
A scientist has observed capuchin monkeys banging stones together, apparently as a signalling device to ward off potential predators.

The researcher says the animals appear to be learning this skill from each other - and even teaching incomers to the group how it should be done.

The research is reported in the scientific journal Folia Primatologica.

Dr Antonio Moura from the University of Cambridge, UK carried out his work in the Serra da Capivara National Park, in the Piaui state of north-east Brazil.

Hard alerts

The use of stone technology in foraging for food is well known in non-human primates; monkeys will use rocks to crack open nuts.

But this may be the first time they have been seen using stones to create a noise to keep predators away, and warn one another of potential danger.

Dr Moura describes how the monkeys, as he approached several groups of them, would first search for a suitable loose stone, then hit it on a rock surface several times in an aggressive manner.

Only as they became more used to his visits over time did the stone-banging decrease.

Noisy lessons

The scientist said he saw adults and juveniles hitting the stones together without paying him any attention at all - suggesting that the younger monkeys were learning the skill from their elders.

What is more, captive monkeys released into the area to join the study animals appeared to learn to bang stones as well.

"Although banging objects is an innate behaviour in capuchin monkeys (Cebus apella libidinosus), in all wild groups observed so far it has been observed only in a foraging context," Dr Moura said.

"Stone-banging is a novel behavioural variant that is most likely learned socially. The absence of this display in other populations of capuchins, which have access to stones, suggests that stone-banging could be a social tradition in the population studied."

הדרך שבה אותם קופים מפצחים אגוזים וזורקים את השיירים על הרצפה- ומה שמפתיע בסיפור הוא אבנים גדולות במיוחד שאיכשהו הגיע לאותם מקומות לשימוש הקופים.
אלירן_דה_מאיו*

רסק ירוק

דיברתם פה קצת על שימפנזות והדמיון ביניהם אלינו.
אז הגיעה אלי הערב ידיעה מעניינית שאולי תעניין חלק מכם:

Monkeys' stone percussion studied
Research in Brazil has produced fresh evidence that primates may have something approaching human "culture".
A scientist has observed capuchin monkeys banging stones together, apparently as a signalling device to ward off potential predators.

The researcher says the animals appear to be learning this skill from each other - and even teaching incomers to the group how it should be done.

The research is reported in the scientific journal Folia Primatologica.

Dr Antonio Moura from the University of Cambridge, UK carried out his work in the Serra da Capivara National Park, in the Piaui state of north-east Brazil.

Hard alerts

The use of stone technology in foraging for food is well known in non-human primates; monkeys will use rocks to crack open nuts.

But this may be the first time they have been seen using stones to create a noise to keep predators away, and warn one another of potential danger.

Dr Moura describes how the monkeys, as he approached several groups of them, would first search for a suitable loose stone, then hit it on a rock surface several times in an aggressive manner.

Only as they became more used to his visits over time did the stone-banging decrease.

Noisy lessons

The scientist said he saw adults and juveniles hitting the stones together without paying him any attention at all - suggesting that the younger monkeys were learning the skill from their elders.

What is more, captive monkeys released into the area to join the study animals appeared to learn to bang stones as well.

"Although banging objects is an innate behaviour in capuchin monkeys (Cebus apella libidinosus), in all wild groups observed so far it has been observed only in a foraging context," Dr Moura said.

"Stone-banging is a novel behavioural variant that is most likely learned socially. The absence of this display in other populations of capuchins, which have access to stones, suggests that stone-banging could be a social tradition in the population studied."

הדרך שבה אותם קופים מפצחים אגוזים וזורקים את השיירים על הרצפה- ומה שמפתיע בסיפור הוא אבנים גדולות במיוחד שאיכשהו הגיע לאותם מקומות לשימוש הקופים.
דליתוש_ב*
הצטרפות: 14 דצמבר 2004, 11:40
דף אישי: הדף האישי של דליתוש_ב*

רסק ירוק

שליחה על ידי דליתוש_ב* »

זה שזה שונה רק באטום אחד, בפני עצמו, לא אומר שיש לזה תכונות דומות, שדוקא התכונות שרצויות לנו הן דומות
זה אומר שכנראה פשוט וזול לגוף להפוך אותו לצורה האנושית הרצויה והשימושית לגוף אדם.
רוב החומרים הנכנסים עוברים פירוק והרכבה מחדש ממילא, זו, מולקולה שדורשת תיקןן קל בלבד ולכן "קלה לעיכול" או "זמינה בקלות". סביר גם שהגוף שלנו יצר תאיו ואיבריו תוך מערכת יחסים הדוקה עם עיכול כלורופיל (גורילות וכו) כך שאופן עיכול אשר מקל אנרגתית על פרטים שאצלם הוא קיים, יעניק להם ולצאצאיהם, מעבר ל"העדפה" גם יתרון "אבולוציוני" נחרץ למדי.
אגב, חומרים שלא עוברים פירוק, בד"כ נקראים "רעלים" :-)
דליתוש_ב*

רסק ירוק

שליחה על ידי דליתוש_ב* »

זה שזה שונה רק באטום אחד, בפני עצמו, לא אומר שיש לזה תכונות דומות, שדוקא התכונות שרצויות לנו הן דומות
זה אומר שכנראה פשוט וזול לגוף להפוך אותו לצורה האנושית הרצויה והשימושית לגוף אדם.
רוב החומרים הנכנסים עוברים פירוק והרכבה מחדש ממילא, זו, מולקולה שדורשת תיקןן קל בלבד ולכן "קלה לעיכול" או "זמינה בקלות". סביר גם שהגוף שלנו יצר תאיו ואיבריו תוך מערכת יחסים הדוקה עם עיכול כלורופיל (גורילות וכו) כך שאופן עיכול אשר מקל אנרגתית על פרטים שאצלם הוא קיים, יעניק להם ולצאצאיהם, מעבר ל"העדפה" גם יתרון "אבולוציוני" נחרץ למדי.
אגב, חומרים שלא עוברים פירוק, בד"כ נקראים "רעלים" :-)
דרך_עפר_שם_זמני*

רסק ירוק

עכשיו אני כבר קצת פוחדת להיות נודניקית, אבל אני פשוט רוצה להבין:
רוב החומרים הנכנסים עוברים פירוק והרכבה מחדש ממילא - אז מה זה משנה אם הוא דומה מבחינה כימית להמוגלובין? הגוף לא מפרק המוגלובין. לפי ההיגיון הזה, הייתי מצפה שתגידי לי שכלורופיל דומה למשהו אחר שידוע שהגוף מפרק בקלות. או שבמקרה הזה הגוף לא מפרק ומרכיב, אלא מזהה שפה צריך רק להחליף אטום אחד?
דרך_עפר_שם_זמני*

רסק ירוק

עכשיו אני כבר קצת פוחדת להיות נודניקית, אבל אני פשוט רוצה להבין:
רוב החומרים הנכנסים עוברים פירוק והרכבה מחדש ממילא - אז מה זה משנה אם הוא דומה מבחינה כימית להמוגלובין? הגוף לא מפרק המוגלובין. לפי ההיגיון הזה, הייתי מצפה שתגידי לי שכלורופיל דומה למשהו אחר שידוע שהגוף מפרק בקלות. או שבמקרה הזה הגוף לא מפרק ומרכיב, אלא מזהה שפה צריך רק להחליף אטום אחד?
דליתוש_ב*

רסק ירוק

שליחה על ידי דליתוש_ב* »

אז מה זה משנה אם הוא דומה מבחינה כימית להמוגלובין?
כי הגוף מרכיב המוגלובין. וגם מפרק אותו.
אבל תגידי, איפה קראת את זה, כאן בדף? לא מצאתי.
בכל מקרה, הדמיון של המולקולה הצמחית המובהקת הזו, למולקולה דמית מובהקת, קיים וזהו. מה זה אומר? אני לא יודעת. לי נחמד אבל שיש לנו "דם חיים" דומה לשל צמחים :-)
וגם אני לא חושבת שזה אומר ש"כלורופיל זה בריא". לאכול צמחים חיים עם תכולת כלורופיל גבוהה (עלים ירוקים), זה "בריא", כלומר מותאם היטב לגוף האדם. גלולות כרופיל סינטתי לדעתי לא יהיו שוות כלום.
דליתוש_ב*

רסק ירוק

שליחה על ידי דליתוש_ב* »

אז מה זה משנה אם הוא דומה מבחינה כימית להמוגלובין?
כי הגוף מרכיב המוגלובין. וגם מפרק אותו.
אבל תגידי, איפה קראת את זה, כאן בדף? לא מצאתי.
בכל מקרה, הדמיון של המולקולה הצמחית המובהקת הזו, למולקולה דמית מובהקת, קיים וזהו. מה זה אומר? אני לא יודעת. לי נחמד אבל שיש לנו "דם חיים" דומה לשל צמחים :-)
וגם אני לא חושבת שזה אומר ש"כלורופיל זה בריא". לאכול צמחים חיים עם תכולת כלורופיל גבוהה (עלים ירוקים), זה "בריא", כלומר מותאם היטב לגוף האדם. גלולות כרופיל סינטתי לדעתי לא יהיו שוות כלום.
אורי_יורמן*

רסק ירוק

סתם רציתי לספר לכם על משהו
לפני כמה שבועות הלוותי לתמר, מהחנות "נרולי" בנווה צדק (אחלה חנות אורגנית), את הספר green for life שאופק השאיל לי. הספר מסביר הרבה דברים על חשיבות הירוקים בתזונה, ומאוד ממליץ על רסק ירוק.
בכל מקרה, מאז מה שקורה שם בחנות זה ככה:
  • פעם בכמה שעות היא מכינה רסק ירוק (או כמו שהיא קוראת לזה: סמוזי) לה ולעובדים בחנות.
  • היא מסבירה על זה ללקוחות, והם גם קונים אצלה הרבה ירוקים, וגם עושים סמוזי בעצמם.
ח"ח לפי דעתי
אורי_יורמן*

רסק ירוק

סתם רציתי לספר לכם על משהו
לפני כמה שבועות הלוותי לתמר, מהחנות "נרולי" בנווה צדק (אחלה חנות אורגנית), את הספר green for life שאופק השאיל לי. הספר מסביר הרבה דברים על חשיבות הירוקים בתזונה, ומאוד ממליץ על רסק ירוק.
בכל מקרה, מאז מה שקורה שם בחנות זה ככה:
  • פעם בכמה שעות היא מכינה רסק ירוק (או כמו שהיא קוראת לזה: סמוזי) לה ולעובדים בחנות.
  • היא מסבירה על זה ללקוחות, והם גם קונים אצלה הרבה ירוקים, וגם עושים סמוזי בעצמם.
ח"ח לפי דעתי
אורי_יורמן*

רסק ירוק

היום ליקטתי המון עלים ענקיים של גדילן ועשיתי לעצמי שני רסקים (אחד עם פירות ואחד עם אגוזים) ונסעתי לעבודה.
להפתעתי הרסקים ממש השביעו אותי, ונהייתי רעב שוב רק בשעה זו (בד"כ הרסקים מספיקים לי רק עד 2 בצהריים בערך).

נראה לי שיש משהו בגדילן שמאוד משביע אותי, אולי הגוף שלי נהנה ממנו, כי הוא חיכה כבר המון זמן שיגיע החורף ועמו תזונת החורף (בין היתר גדילן).

האם עוד מישהו מכם חווה כזה דבר? הכוונה בשאלה היא לתופעה שרסק ירוק עם עלה מסויים יותר משביע מרסק ירוק עם עלה אחר
אורי_יורמן*

רסק ירוק

היום ליקטתי המון עלים ענקיים של גדילן ועשיתי לעצמי שני רסקים (אחד עם פירות ואחד עם אגוזים) ונסעתי לעבודה.
להפתעתי הרסקים ממש השביעו אותי, ונהייתי רעב שוב רק בשעה זו (בד"כ הרסקים מספיקים לי רק עד 2 בצהריים בערך).

נראה לי שיש משהו בגדילן שמאוד משביע אותי, אולי הגוף שלי נהנה ממנו, כי הוא חיכה כבר המון זמן שיגיע החורף ועמו תזונת החורף (בין היתר גדילן).

האם עוד מישהו מכם חווה כזה דבר? הכוונה בשאלה היא לתופעה שרסק ירוק עם עלה מסויים יותר משביע מרסק ירוק עם עלה אחר
with_passion*

רסק ירוק

אורי שלום - נראה לי שעכשיו חיוניותם של כל העלים עולה - אנחנו עוברים מעונה בה הפירות דומיננטים לעונה בה העלים דומיננטים.. לכן הגיוני שכל העלים בעונה זו מספקים לנו "יותר". בטיול הבא נוכל לחוות את זה "על אמת".
with_passion*

רסק ירוק

אורי שלום - נראה לי שעכשיו חיוניותם של כל העלים עולה - אנחנו עוברים מעונה בה הפירות דומיננטים לעונה בה העלים דומיננטים.. לכן הגיוני שכל העלים בעונה זו מספקים לנו "יותר". בטיול הבא נוכל לחוות את זה "על אמת".
ה_עוגיה*

רסק ירוק

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

היום עשיתי שייק מירוקים (הרבה גדילנים. הם נהדרים!) ותמרים מושרים ויצא רסק נפלא.
זה הרגיע אותי לגבי היעדר פירות מתאימים בחורף. תמרים (יבשים) יש להשיג סביב השנה.
ה_עוגיה*

רסק ירוק

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

היום עשיתי שייק מירוקים (הרבה גדילנים. הם נהדרים!) ותמרים מושרים ויצא רסק נפלא.
זה הרגיע אותי לגבי היעדר פירות מתאימים בחורף. תמרים (יבשים) יש להשיג סביב השנה.
מורינגה_רותמית*
הצטרפות: 26 פברואר 2006, 09:14

רסק ירוק

שליחה על ידי מורינגה_רותמית* »

בחורף יש גם בננות, והן מתאימות מאד.
מורינגה_רותמית*
הצטרפות: 26 פברואר 2006, 09:14

רסק ירוק

שליחה על ידי מורינגה_רותמית* »

בחורף יש גם בננות, והן מתאימות מאד.
אלירן_דה_מאיו*

רסק ירוק

הלילות הקרירים- והאנרגיה הפורצת מתוך האדמה- מאפשרים לנו ליהנות מצמחים ירוקים- עשירים ביותר-
לא רק בכלורופיל ואנזימים- אלא גם בכוחות החיים המתגשמים בעלים הירוקים הצעירים והנהדרים.

צריך לדעת ליהנות מכל העולמות- קודם להאמין בקיומם- ואחר כך- פשוט להרגיש - בנוכחותם.
אלירן_דה_מאיו*

רסק ירוק

הלילות הקרירים- והאנרגיה הפורצת מתוך האדמה- מאפשרים לנו ליהנות מצמחים ירוקים- עשירים ביותר-
לא רק בכלורופיל ואנזימים- אלא גם בכוחות החיים המתגשמים בעלים הירוקים הצעירים והנהדרים.

צריך לדעת ליהנות מכל העולמות- קודם להאמין בקיומם- ואחר כך- פשוט להרגיש - בנוכחותם.
ה_עוגיה*

רסק ירוק

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

בעקבות השיטה החדשה פה (עישוב בוקר בגינת הירק ואז רסק מכל מה שעישבתי שהוא לא חרדל) התברר ששרשים וגבעולים עושים סיבים מעצבנים ברסק
אז פיתחנו שיכלול:
כל העשבים המעושבים (בעיקר כף אווז, גדילן וחוביזה ומעכשיו גם דגניים כלמיני), על גבעוליהם ושורשיהם, עוברים קיצוץ גס (נגד סיבים מתלפפים סביב הסכין) ואז ריסוק עם מים ואז סינון.
מתקבל נוזל כהה, סמיך בירוק וללא סיבים מציקים (מה שמאפשר להכניס יותר ירוק לכל כוס). מכאן אני ממשיכה עם קצת פירות (תמרים, לפעמים איזה תפוח או קצת מנגו מהפרזיר).
התוצאה חלקה מאוד וירוקה מאוד ואני מרוצה מאוד.

עכשיו שאלה.
מה העניין עם עשב חיטה? מה זה נותן שהירוקים שלי לא נותנים? (שאוסיף עשב חיטה לחגיגה?)
ה_עוגיה*

רסק ירוק

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

בעקבות השיטה החדשה פה (עישוב בוקר בגינת הירק ואז רסק מכל מה שעישבתי שהוא לא חרדל) התברר ששרשים וגבעולים עושים סיבים מעצבנים ברסק
אז פיתחנו שיכלול:
כל העשבים המעושבים (בעיקר כף אווז, גדילן וחוביזה ומעכשיו גם דגניים כלמיני), על גבעוליהם ושורשיהם, עוברים קיצוץ גס (נגד סיבים מתלפפים סביב הסכין) ואז ריסוק עם מים ואז סינון.
מתקבל נוזל כהה, סמיך בירוק וללא סיבים מציקים (מה שמאפשר להכניס יותר ירוק לכל כוס). מכאן אני ממשיכה עם קצת פירות (תמרים, לפעמים איזה תפוח או קצת מנגו מהפרזיר).
התוצאה חלקה מאוד וירוקה מאוד ואני מרוצה מאוד.

עכשיו שאלה.
מה העניין עם עשב חיטה? מה זה נותן שהירוקים שלי לא נותנים? (שאוסיף עשב חיטה לחגיגה?)
אורי_יורמן*

רסק ירוק

לא זוכר איפה אופק כתב משהו על עשב חיטה ואני פשוט מסכים עם כל מילה.
עשב חיטה זה זמין, קל לגדל את זה על עדן החלון, ויש לזה שם מוכר.
בנוסף, הוא מאוד מאוזן, כך שאם לא בא לך לגוון ואת רוצה לצרוך רק ירוק אחד, אז עשב חיטה זאת אופציה טובה.

לגבי השיטה שלך אני לא ממליץ - כי אז את אוכלת בלי הסיבים, מה שממש חבל במקרה של ירוקים שלרובם יש סיבים מעולים לגוף.

במקום זה אני מציע להוסיף שתי קוביות קרח (שלא יתחמם), ולטחון בבלנדר הרבה זמן (קרוב לדקה).
אורי_יורמן*

רסק ירוק

לא זוכר איפה אופק כתב משהו על עשב חיטה ואני פשוט מסכים עם כל מילה.
עשב חיטה זה זמין, קל לגדל את זה על עדן החלון, ויש לזה שם מוכר.
בנוסף, הוא מאוד מאוזן, כך שאם לא בא לך לגוון ואת רוצה לצרוך רק ירוק אחד, אז עשב חיטה זאת אופציה טובה.

לגבי השיטה שלך אני לא ממליץ - כי אז את אוכלת בלי הסיבים, מה שממש חבל במקרה של ירוקים שלרובם יש סיבים מעולים לגוף.

במקום זה אני מציע להוסיף שתי קוביות קרח (שלא יתחמם), ולטחון בבלנדר הרבה זמן (קרוב לדקה).
ה_עוגיה*

רסק ירוק

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

אני לא חושבת שאני מאבדת את כל הסיבים. אני מאבדת רק את החבלים שלא נטחנים טוב ומעצבנים את הלשון (וכשהלשון עצבנית זה משפיע גם עלי). לא ככה?
טוחנת הרבה זמן ועדיין בסוף בסינון יש לי שמיכות קטנות במסננת (בדומה לתוצר של מסחטת עשב חיטה).
שליחת תגובה

חזור אל “תחליפי חלב”