אישה מתבגרת

יונת_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 02:23
דף אישי: הדף האישי של יונת_שרון*

אישה מתבגרת

שליחה על ידי יונת_שרון* »

אני חושבת שגם בלי קמטים, יש סימנים אחרים -- התרככות של תווי הפנים, התרחבות בגוף, התארכות קלה של האף והסנטר.
אפשר לראות את זה אצל שחקניות שאנחנו זוכרים צעירות, כמו רובין רייט (הנסיכה הקסומה) או יעל אבוקסיס. עדיין יפהפיות, אבל קצת אחרת.
גם המונה ליזה, אגב, כבר לא ילדה. והשוו: http://en.m.wikipedia.org/wiki/[po]Isleworth Mona Lisa[/po]
רבע_לארבעים_כבר_בת_44*
הצטרפות: 29 ינואר 2015, 22:48

אישה מתבגרת

שליחה על ידי רבע_לארבעים_כבר_בת_44* »

פתאום מצאתי כאן דברים שכתבתי בגיל 38. נחמד. ממרומי גילי היום אני מסכימה עם עצמי :) אבל גם יכולה להוסיף עוד כמה חוויות.
לפני כשנתיים עברתי ניתוח כריתת רחם. בחודשים שחלפו לאחרי הניתוח חלמתי בלילות על אימהות צעירות ברחוב שאין לי חלק ונחלה עימהן. אחרי האבל והפרידה אני חשה שחרור ונהנית מהפנאי הרב. הילדים גדלו, שניים כבר בצבא. אני פנויה להשקיע בעבודה וגם בלימודים אקדמיים לתואר שני שכולל הסבה מקצועית.
התחלתי לרוץ והגוף שלי גמיש וספורטיבי
היו לי אז 6 שערות לבנות. היום יש הרבה יותר. לא יודעת כמה כי אני צובעת...
הזיכרון לשמות, לאיפה שמתי את המפתחות, לפרצופים, למשימות היומיומיות בדעיכה גדולה. מצד שני במסגרת הלימודים אני חשה חדה כפי שלא הייתי אי פעם.
נהנית מהניסיון שלי, מהבגרות, מהנשיות. משלימה עם השפעת כוח הכבידה על הגוף.
מ_י*
הצטרפות: 04 יולי 2002, 00:28
דף אישי: הדף האישי של מ_י*

אישה מתבגרת

שליחה על ידי מ_י* »

הענין עם תמונה של בת ארבעים הוא שיש מעט תמונות של נשים בגיל הזה. אני מסתכלת במאגרי תמונות גדולים ומוצאת או צעירות או זקנות עם קמטים אבל לא ארבעים. בדיוק כי זה לא פה ולא שם. עד כדי כך שההרגשה היא שתמיד הדמות או מבוגרת מדי או צעירה מדי

רבע ל כתבת יפה. כייף לקרוא.

הדף הזה העסיק אותי סביב גיל ארבעים ואז גם כתבתי את הספר. עכשיו אני כבר בשליש לחמישים ומתחילה להסתקרן על הגיל הזה. וארבעים נראות לי ממש צעירות
רסיסים_של_אור*
הצטרפות: 21 אפריל 2004, 20:42
דף אישי: הדף האישי של רסיסים_של_אור*

אישה מתבגרת

שליחה על ידי רסיסים_של_אור* »

אולי במקום תמונה אחת תשבצי ארבעים תמונות פספורט של נשים. רק מכאן את יכולה לאסוף לא מעט בנות ארבעים.
קול_פעמונים*
הצטרפות: 12 אוגוסט 2013, 10:13
דף אישי: הדף האישי של קול_פעמונים*

אישה מתבגרת

שליחה על ידי קול_פעמונים* »

אולי במקום תמונה אחת תשבצי ארבעים תמונות פספורט של נשים. רק מכאן את יכולה לאסוף לא מעט בנות ארבעים.

רעיון מקסים בעיני.
גוונים*
הצטרפות: 23 מרץ 2010, 16:12

אישה מתבגרת

שליחה על ידי גוונים* »

_אולי במקום תמונה אחת תשבצי ארבעים תמונות פספורט של נשים. רק מכאן את יכולה לאסוף לא מעט בנות ארבעים.
רעיון מקסים בעיני._
גם בעיני!
מצ'רה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2009, 14:20

אישה מתבגרת

שליחה על ידי מצ'רה* »

וארבעים נראות לי ממש צעירות.
אני בת הארבעים נראית לי עכשיו ממש צעירה! (בת 50 עכשיו)
יולי_קו
הצטרפות: 03 אוגוסט 2014, 09:09
דף אישי: הדף האישי של יולי_קו

אישה מתבגרת

שליחה על ידי יולי_קו »

גם לדעתי זה רעיון מקסים. לא חובה תמונות פוטו-רצח, אפשר תמונות פנים, או חלקי פנים, או פלג גוף עליון. או גם וגם וגם.
מצ'רה*

אישה מתבגרת

שליחה על ידי מצ'רה* »

קראתי שיר קצרצר של לאונרד כהן:
The old may be kind
.But the young are hot
Love may be blind
But desire is not
:-/
אני מוצאת שזו אחת ההתמודדויות שהגיל מביא: התחושה שהמיטב של החיים, הכוח הפועם שלהם, זורם בערוץ שאני כבר לא חלק ממנו.
זה יותר קשה כי אני עוד לא מבינה ומרגישה היטב את הערוץ החדש, זה שאני עכשיו: מה אמור לזרום דרכי בשנים האלה, אם לא הכוחות האדירים שמתבטאים בפוריות ואימהות?
ציל_צול*
הצטרפות: 19 יוני 2008, 11:17

אישה מתבגרת

שליחה על ידי ציל_צול* »

מצ'רה יקרה,
כל כך ריגשו אותי השאלות שלך, ומצחיק שאפשר לשאול אותן בכל גיל כמעט, החל אולי מגיל עשרים (בלי קשר לאמהות והפוריות בהכרח).
אהבתי בעיקר את זה שאת בשאלות ולא בתשובות.
מה שכן, מעולם לא נתקלתי במילים של לאונרד כהן שכל כך, אבל כל כך לא דיברו אלי...
זה גם כי מעולם לא עשיתי אבחנות גילאיות, וגם כי לאורך כל חיי פגשתי אנשים מבוגרים שריגשו אותי ומשכו אותי.
אולי זה בגלל שלא עשיתי אבחנות כאלה? לא יודעת. גיל אצלי הוא אף פעם לא חלק משום משוואה.
ולא, אין לי איזה תסביך אבהות או אמהות, ואני חולקת את חיי עם איש שמבוגר ממני רק בשש שנים באהבה גדולה מאוד.
אבל האבחנה הגילאית הזו שלו - מאיפה היא באה בכלל?
היא דומה לאבחנות מגדריות או גזעיות ולכן בעיקרה - קשקוש.

באופן אישי, ולאחר שבהחלט סגרתי את הבאסטה, אני שמחה מאוד שכוחות הפוריות והאמהות המטלטלים מאחוריי.
משהו בי נרגע מאוד ופתח המון דלתות לדברים אחרים, את חלקם בכלל אי אפשר לתאר במילים.
אני צופה שהתהליך הזה ימשיך להעמיק וסקרנית לדעת איך ארגיש כשאהיה בגילך :-)
אולי כמוך, עדיין אשאל...
נוודית*
הצטרפות: 09 נובמבר 2012, 00:10

אישה מתבגרת

שליחה על ידי נוודית* »

אני חושבת שהכוחות האדירים הם א ה ב ה ובריאה.
אימהות, במובן של הולדת ילדים וגידולם, היא רק דרך אחת שבהם הכוחות האלה מתבטאים. עכשיו כששנות גידול ילדים מאחורי, אני בהחלט מרגישה שיש להם המון ערוצים אחרים לזרום. הם זורמים בכל יצירה ובכל מחשבה. הם לגמרי לא מתבזבזים, אם אני מסכימה שהם יזרמו. דווקא בגלל שהמשאבים שלי לא נדרשים יותר בצורה כל כך אינטנסיבית למען האמהות, אני יכולה לברוא עולמות, לסלול דרכים, להזיז הרים. |אפרוח|
השיר הזה של ל. כהן, (עם חיבה וכבוד רב אליו) נשמע כמו פזמון, או שיר שכותבים בספר זכרונות (פעם, כשהיו דברים כאלה). משהו שנוצר על פי החרוז, לא על פי האמירה :)
מצ'רה*

אישה מתבגרת

שליחה על ידי מצ'רה* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

מעולם לא נתקלתי במילים של לאונרד כהן שכל כך, אבל כל כך לא דיברו אלי...
אולי בגלל שאת כזו צעירה?...
מאיפה היא באה בכלל? אולי מנקודת המבט של הגיל שלו עכשיו? יש לו פור גדול על רוב הנוכחות כאן נראה לי.

אני מצטטת את זה כאן כי אלה זרמים אמיתיים שנוכחים בעולם ובחיים, ושאני אישית מאד רוצה לשחות מולם.

אני שמחה מאוד שכוחות הפוריות והאמהות המטלטלים מאחוריי.
ואללה?
אצלי יש הבדל ממש גדול בין לדעת שזהו כי הספיק לנו, לבין לראות שזהו, בלי קשר לרצונות שלי - עכשיו זה זמן לדברים אחרים.
אני כבר שנים על שנים אחרי שהספיק לי, וכבר לא מעט שנים מתלהבת ומתענגת על התפנות המרחב בחיי לדברים חדשים - ובכל זאת עכשיו אני מוצאת את עצמי מתאבלת כשאני נפרדת מהפוריות (היא מצידה בינתיים לא מראה סימנים ברורים של פרידה ממני... P-: )
בגיל 40 הכל נראה לי אחרת. לא הרגשתי אישה מתבגרת בכלל. הייתי בשיא הפוריות שלי עד היום - לא מבחינת הולדת ילדים אלא מבחינת כוחות החיים, יצירתיות, חופש באיזון מול בגרות סבירה.
ועכשיו זה שביל חדש. ומלא ערפל, בינתיים. אין לי מושג מה בהמשכו
מצ'רה*

אישה מתבגרת

שליחה על ידי מצ'רה* »

המון דלתות לדברים אחרים, את חלקם בכלל אי אפשר לתאר במילים.
עם זה אני מזדהה מאד.

אימהות, במובן של הולדת ילדים וגידולם, היא רק דרך אחת שבהם הכוחות האלה מתבטאים.
ממש. אבל לפחות בשבילי, הדרך הזו היתה כל כך מרכזית וממקדת למשך שנים כה רבות, והשקעתי בה כל כך הרבה מעצמי באופן הכי עמוק ואינטימי שאפשר,שעכשיו - כמו שאיניגו אומר - "Now that the revenge bussiness is over, I don't know what to do with the rest of my life"

עלה לי עכשיו הדימוי הזה: אני עומדת עכשיו בנקודה שבה הנהר הופך לדלתא. הרבה זרמים קטנים יותר, שוצפים פחות, ולא זרם אחד מהיר וגורף. זרימה איטית יותר על פני שטח הרבה יותר רחב.

אני יכולה לברוא עולמות, לסלול דרכים, להזיז הרים.
איזה כיף לך!
גם אני רוצה.
להרגיש כך, זתומרת. גם אם לא אזיז ואסלול בפועל.
נוודית*
הצטרפות: 09 נובמבר 2012, 00:10

אישה מתבגרת

שליחה על ידי נוודית* »

להרגיש כך, זתומרת
בדיוק. לא אמרתי שאני ע ו ש ה את כל אלה :)
אבל אני יכולה, זו הרגשה טובה.

לגבי הנהר וזרמיו הקטנים. אני מאד מזדהה עם הדימוי, ועם ההרגשה. ויש בזה משהו מאד נעים. מצד שני, החיים מלאי הפתעות, וזרמים קטנים ושקטים פתאום עושים סלטות באויר :)
מ_י*
הצטרפות: 04 יולי 2002, 00:28
דף אישי: הדף האישי של מ_י*

אישה מתבגרת

שליחה על ידי מ_י* »

הרבה זמן לא התבגרנו פה, אבל זה לא אומר שהזמן עומד מלכת.
על כל פנים, היום יצא לאור הספר שלי "ארבעים"
הוצאת ידיעות ספרים
סיפורים על נשים בנות ארבעים
ויש בו אפילו קצת באופן וקצת מן הדף הזה במיוחד...
מתרגשת וחוגגת!
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

אישה מתבגרת

שליחה על ידי בשמת_א* »

מזל טוב {@ ברכותי!!!
מצ'רה*

אישה מתבגרת

שליחה על ידי מצ'רה* »

מברכת אותך!
אישה_במסע*
הצטרפות: 29 מרץ 2012, 10:55

אישה מתבגרת

שליחה על ידי אישה_במסע* »

מברכת אותך!
פלונית_לרגע*
הצטרפות: 06 פברואר 2004, 22:23
דף אישי: הדף האישי של פלונית_לרגע*

אישה מתבגרת

שליחה על ידי פלונית_לרגע* »

איזה יופי! ברכות חמות
ציל_צול*
הצטרפות: 19 יוני 2008, 11:17

אישה מתבגרת

שליחה על ידי ציל_צול* »

איזו בשורה נהדרת. תתחדשי. איפה אפשר לקנות את הספר?
יעלי_לה
הצטרפות: 08 ספטמבר 2005, 09:00
דף אישי: הדף האישי של יעלי_לה

אישה מתבגרת

שליחה על ידי יעלי_לה »

מברכת אותך!
פרי*
הצטרפות: 17 יולי 2016, 09:48

אישה מתבגרת

שליחה על ידי פרי* »

שלום,
אשמח לקבל עצה או עזרה. אני בת 43, אמא. לא מתכננת עוד ילדים. הווסת שלי לא סדירה, ועכשיו כבר מעל 50 יום שלא קיבלתי. מבואסת ולחוצה. עשיתי שתי בדיקות הריון ביתיות ויצא שלילי, לא אמורה להיות בהריון.
אעשה גם בדיקת דם ליתר ביטחון.
הרופא אמר לקחת הורמונים כדי לקבל, אני לא רוצה.
הלחץ מפריע לי. לא מבינה למה עוד לא הגיע המחזור. עצבנית מזה. התחלתי דיקור סיני ממש עכשיו, טיפול אחד בינתיים.
החברות שלי מכירות תופעה הפוכה, של מחזורים בהפרשים קטנים מדי.
אשמח לשמוע מניסיונכן, כדי להפחית דאגה. מכירות הפסקות כאלה בגיל כזה? מה אפשר לעשות כדי לקדם את הווסת? שתבוא כבר. לקנות רסקיו?
תודה
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

אישה מתבגרת

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

אשמח לשמוע מניסיונכן, כדי להפחית דאגה. מכירות הפסקות כאלה בגיל כזה? מה אפשר לעשות כדי לקדם את הווסת? שתבוא כבר. לקנות רסקיו?
יש נשים שהווסת מסתיימת אצלן עוד לפני גיל 40, כך שזה לא מאד נדיר או מפתיע שזה מה שקורה אצלך (אבל לא חייב להיות).
בתהליך סיום הווסת, יש שינויים רבים שכוללים גם מחזורים ארוכים יותר וגם קטנים יותר באותה אישה עצמה וגם הפסקות של כמה חודשים.
אם את לא מתכננת עוד ילדים אז מה מבאס אותך כל-כך? אני הייתי מאושרת כשתהליך הסיום התחיל כי בשבילי זה היה עונש שנמשך יותר מדי שנים.
ולקחת רסקיו אף פעם לא מזיק :)
פרי*

אישה מתבגרת

שליחה על ידי פרי* »

הי (-:
תודה על התשובה.
אני בלחץ כי הרופא ביקש שאקח הורמון ואני לא רוצה לקחת. ומצד שני לא רוצה להזניח ולעשות טעויות. אקח רסקיו.
אם הרופא היה מאשר לי לא לקחת הורמון אלא לחכות בסבלנות, זה היה מרגיע אותי (-:
פלוני_אלמונית*

אישה מתבגרת

אם הרופא היה מאשר לי לא לקחת הורמון אלא לחכות בסבלנות, זה היה מרגיע אותי
מה אכפת לך מהרופא? תאשרי לעצמך יותר עדיף.
דרך אגב, לקחת הורמון בשביל מה?
פרי*

אישה מתבגרת

שליחה על ידי פרי* »

ההורמון כדי שהווסת תגיע. מנסה להירגע (-:
פלוני_אלמונית*

אישה מתבגרת

אני בת 43, אמא. לא מתכננת עוד ילדים.