עסק נשי 2

עשב_השדה*
הצטרפות: 27 נובמבר 2006, 02:52
דף אישי: הדף האישי של עשב_השדה*

עסק נשי 2

שליחה על ידי עשב_השדה* »

נהורה, את מרתקת,
ופתאום מצאתי את עצמי קוראת מהתחלה עד הסוף,
מודה שפסחתי על הדיונים המאד פיננסיים עם מתעניין אבל זה בגלל שהשפה נהיתה מקצועית לי מידי,
מה שלומך היום,? איך התפתחו החיים?
אני היא אותה אישה מהסטטיסטיקות בת 59 שחייבת לבנות את עצמאותי הכלכלית לפחות לעשרים שנה הקרובות,
האם יצרת קבוצה? נראה שיש לי הרבה מה ללמוד ממך.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

עסק נשי 2

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

אהלן איזו הפתעה נעימה שהדף נפתח לו...
מ י, כן כשעסקה מתפוצצת זה בהחלט לא נעים.. אבל התקופה הנוכחית היא תקופה ממש מצוינת למכור כמעט בכל אזור גאוגרפי בארץ,
העונתיות בישראל עובדת ממש כמו שעון שוויצרי, והקיץ הזה אינו מאכזב למרות רעשיי הרקע הביטחוניים והכלכליים. לכן לא הייתי מתבאסת יותר מדיי, אולי הקונה ישנה את דעתו ואולי יגיע אחר תחתיו עם הצעה טובה יותר. מאוד סקרנית לשמוע איך התפתחו לך ענייני הנדל"ן מאז העדכון האחרון.
אצלי ..חיינו התייצבו עד מאוד, הבית פורח וכך גם העסקים. מספר עסקאות נחתמו, בתים שופצו, וממש עכשיו שתי הדירות האחרונות בדרך לחתימת חוזי שכירות. זו תקופה מאוד משמעותית בשבילי הכל יוצא מהכוח אל הפועל.
מעבר לזה הקמתי את קבוצת נשים עושות נדל"ן לפניי חצי שנה. הקבוצה מונה חמש משקיעות, שכל עיסוקן נדל"ן יזמי, אני ואחת נוספת בנות ארבעים, שתיים בנות חמישים והחמישית בת שישים. הקבוצה מופלאה ומעוררת השראה שזה תענוג של ממש. הפריסה הגילאית מעניקה איזו פרספקטיבה לחיים, ובאמת מעלה את החשיבות של עצמאות כלכלית בכל גיל ובכל מצב צבירה...
עשב השדה תודה על הפידבק,
את מוזמנת לפנות אליי למייל שמצויין למעלה, או פה לספר איפה את נמצאת.
פלוני_אלמונית*

עסק נשי 2

בזמן האחרון אני מזהה, ענן חברתי כלכלי בשמיים, המחשיך את פניי אדמתנו הישראלית.
הקיטוב, בין אנשים עשירים מאוד ועניים מאוד/תלויים מאוד, הולך ונוגס באוכלוסיות לא טיפיקליות, לא בגיל, לא ברקע ומבלי שאנשים אלה התכוננו לכך.
אני באה מרחוב בו השמנת עיטרה את הרחובות ולפיכך גם קהל מכריי הוא כזה. וראו זה פלא, לא מעט מחבריי בני הארבעים פלוס מינוס, לא גומרים את החודש, נעזרים בהורים כי ממש אין להם ברירה אחרת וחיים בדוחק של זמן וכסף. אני שוב ושוב שואלת את עצמי ואותם למה אתם בוחרים בתבנית הזו, שהריי בסופו של דבר יש כאן בחירה?
לרוב אני שומעת את השילוב המנצח של המילים פחד וביטחון. הביטחון המדומה של מציאות כספית מהיום להיום, עם קצת עזרה מההורים וחיי נוחות מדומים שאינם כרוכים ביציאה מהקונספציות המקובלות כאשר הקיפאון משעתק את עצמו מיום ליום.עוד יום ועוד יום בעבודה לא מתגמלת כספית מימושית, שעות חיים יקרות שהולכות להן כך לאבדון ולא יחזרו.
לא התכוונתי לדכא, אבל זה כאן והכל מתחיל בחשיבה של עשירים, יוצרי מציאות או מחשבה ענייה פאסיבית, קורבנית, המחכה לזכייה בטוטו, או ירושה שתפול מהשמיים.
נהורה*
הצטרפות: 25 ינואר 2004, 11:09

עסק נשי 2

שליחה על ידי נהורה* »

עולם ההשקעות אינו בטוח בהגדרה שלו, הוא גם אינו מתיימר להיות כזה כמו קרן פנסיה או קופת גמל- כל מחיר של נכס נדל"ני/ בעל אופי הוני אחר מגלם את הסיכון והסיכוי הטמונים בו.
לעומת זאת המכשירים הפיננסיים ה"בטוחים" לרוב אינם עוברים את המסננת הצרכנית שלנו, כמו מקרר או בגד. רכישתם על ידנו עוקפת את מנגנוני האחראיות האישית בהם אנו מורגלים, באמצעות אוטוריטות מחליטות עבורנו, לרוב ללא בדיקה וסינון..
בעודי מנווטת בעולם הנדל"ן הפכפך בימים אלו יותר מתמיד, אני מוצאת את עצמי בוחרת כל פעם מחדש, את המצב הלא בטוח ההשקעתי מתוך ידע ולקיחת אחראיות. כאן הפחד הוא חבר.
נהורה*

עסק נשי 2

שליחה על ידי נהורה* »

אבל מה הקשר בין מילמולי הנדל"ן שלי לבין נשים?
פעם לפני הרבה שנים למדתי את ספר הזוהר הכתוב ברובו בארמית, בארמית הסתבר לי השורשים נשענים על 2 אותיות בלבד,
שם למדתי שבית, נשען על צמד האותיות ב.ת. או בניסוח חופשי, הבית שורשו או ליבו באישה(בת).
היכולת למזג שהות מרובה בבית עם הילדים עם האוכל עם ההזנה מחד ועשיית כסף מאידך בתחום הנדלן (שהוא סחר בבתים), בעייני אידאלי לנשים ב מ י ו ח ד. היום יותר מתמיד.
חברה*
הצטרפות: 01 ינואר 2003, 19:53

עסק נשי 2

שליחה על ידי חברה* »

מפתיע אותי כל פעם מחדש לפגוש נשים שמתעסקות ב"עשיית כסף" לשמה ו/או כפרנסה. עולם גברי בעליל. אין בו נשמה. יש בו סיכון מהסוג שככל שאני יכולה להבין ממקומי שייך לריגוש שגברים אוהבים

אני מוצאת את עצמי בוחרת כל פעם מחדש, את המצב הלא בטוח ההשקעתי מתוך ידע ולקיחת אחראיות. כאן הפחד הוא חבר
איך שלא יהיה , בהצלחה חברה
נהורה*

עסק נשי 2

שליחה על ידי נהורה* »

תודה על הערתך, אני חושבת שאת מביאה כאן תפיסה שהרבה נשים מחזיקות בה, ולכן אני רוצה להרחיב.
עשיית כסף ראשיתה בהישרדות. חשוב שכנשים נבחר לא לוותר על אחיזתנו בבסיס הקיומי הזה שנקרא כסף, שלא נגדיר אותו כנחלתם של הגברים. לא כחלק מהמלחמה בין המינים אלה לצורך העצמאות הכלכלית שלנו. עבורי עשיית כסף זו אומנות ושיא של יצירתיות. מעבר לכך ההצלחה בכסף היא מדידה ולא מתפזרת. אישית עבדתי במלכ"רים בעמדה ניהולית לפני פנייתי לנדל"ן. ההצלחה שלי להביא פרוייקט באופן מוצלח לסיומו מכיוון שהיתה לא מדידה, לא פעם היתה מתפזרת ברמת הקרדיט , אך יותר מזה התגמול הברור לא היה מתרחש. להרוויח כסף בשבילי בין היתר זוהי קניה של זמן פנוי בהם אני יכולה להתפנות למשפחתי ועסוק בדברים של "הנשמה".
או_רורה*
הצטרפות: 30 אוגוסט 2007, 08:03
דף אישי: הדף האישי של או_רורה*

עסק נשי 2

שליחה על ידי או_רורה* »

שלום נהורה, מקשיבה לך כל הזמן ולומדת המון.
שאלה קטנה: "לפני העסק הראשון שלך, ערכת תוכנית עסקית מסודרת? היה לך מימון מסויים?
(שואלת כי פותחת עסק, ורוצה ללמוד)
נהורה*

עסק נשי 2

שליחה על ידי נהורה* »

היי אורורה,
תודה על הפידבק,
התשובה היא כן, תוכנית עיסקית , הכרחית לשם יצירת הכיוון והדרך.
השאלה הראשונה עליה אני הייתי צריכה לענות, היא מה המטרה שלי?
האם מטרתי היא רווח הון או תשואה?
רווח הון זה אומר, שאת קונה נמוך ומוכרת גבוה, על ידי השבחה או איתור נכס מתחת למחיר השוק.
לסוג כזה של עסקאות, צריך להכיר את שוק מחירי הדירות באזור האמור על בוריו.
כאשר מדובר בעסקאות תשואה הנכסים שתחפשי יהיו יחסית זולים, ומכניסים שכירות גבוהה יחסית למחיר הנכס.

אני כיוונתי לשתי המטרות גם יחד, ולכן לקח לי זמן לא מבוטל עד שמצאתי את האיזור הנכון, ואח"כ את הדירות הנכונות.
את העסקה הראשונה שלי עשיתי כמעט ללא הון התחלתי. אח"כ הגיע המימון.
נהורה*

עסק נשי 2

שליחה על ידי נהורה* »

קבוצה משקיעות נדל"ן שנייה יוצאת לדרך.
נשמע_מענין*
הצטרפות: 18 ינואר 2011, 20:03

עסק נשי 2

שליחה על ידי נשמע_מענין* »

את יכולה לפרט במה מדובר?
או_רורה*

עסק נשי 2

שליחה על ידי או_רורה* »

תודה.
האמת שהעסק הוא לא בתחום הנדל"ן, דווקא הריון ולידה (שניה ושלישית).
אבל החכמתי...

אני עושה תוכנית עסקית במט"י.
נהורה*

עסק נשי 2

שליחה על ידי נהורה* »

קבוצת נשים יזמיות הראשונה שהקמתי , הוקמה לפני משהו כמו חמש שנים, מנינו שמונה נשים, כל אחת מתחום עיסוק אחר. הקבוצה הניעה את כולנו קדימה מאוד משכנע ואף קמה לקבוצה זו קבוצת המשך. יש קצת פירוט על הקבוצה הזו בדף עסק נשי. כל הנשים אגב הגיעו דרך באופן!!
הקבוצה השנייה שהקמתי פועלת כבר שנה, מונה שש נשים כולן משקיעות נדל"ן המתפרנסות מכך למחייתן. המיקוד הוא בסיעור מוחות, הבאת מרצים אורחים יצירת מערך אנשיי מקצוע משותף ושאיפה למייזמים משופים בבוא העת.
הקבוצה מאוד מגובשת ולכן החלטנו לסגור אותה בפניי משתתפות חדשות.
כעת ברצוני להקים קבוצה נוספת, הנפגשת פעם בשלושה שבועות, הקבוצה כבר חצי מלאה.
לאו רורה הרבה הרבה בהצלחה, מט"י מניסיוני עוזרים מאוד.
יעלפו_מהמושב*
הצטרפות: 02 נובמבר 2007, 10:21
דף אישי: הדף האישי של יעלפו_מהמושב*

עסק נשי 2

שליחה על ידי יעלפו_מהמושב* »

נהורה, אזור בארץ?
או_רורה*

עסק נשי 2

שליחה על ידי או_רורה* »

נהורה, תודה, אני חייבת לומר לך שאת והבלוג שלך (שניהם) מהווה השראה עבורי לדברים שאפשר לעשות אם יש רצון ודרייב.
הקבוצה היא רק למשקיעות נדל"ן?
נהורה*

עסק נשי 2

שליחה על ידי נהורה* »

אורורה זה כ"כ כיף לשמוע,
זאת מטרת הבלוג, לגרום לנשים להבין שלהיות בעלת עצמאות כלכלית זאת אפשרות ריאלית,
גם כשהמציאות מורכבת.
לשאלתך אם הקבוצה היא רק לנשות נדל"ן התשובה היא כן.
ויותר מכך מפניות שהגיעו אליי למייל, הקבוצה הזאת מיועדת לנשים שהצעד הראשון בתחום הנדל"ן כבר נעשה.
מי שמעוניינת להתחיל ולרכוש ידע כמו גם לאזור אומץ ולעשות את הצעד הראשון, אני ממליצה על סדרת אימון או פשוט על קורס.
ישנם מספר בתי ספר עליהם אני יכולה להמליץ. במידה ויהיה ריבוי של פניות לגביי מתחילות נדל"ן , אולי אפתח קבוצה נוספת..
ליעל, אזור המפגשים הוא במרכז, אך אין לכך חשיבות בגלל שהמפגשים נערכים אחת לשלושה שבועות.
נהורה*

עסק נשי 2

שליחה על ידי נהורה* »

אני מצרפת כאן מאמר קטן שכתבתי, שעוד לא נמצאה לו במה, אשמח לשמוע תגובות.....

עסק נשי

גירושיי והבאת ביתי הקטנה לעולם שלא במסגרת הנישואין, לפני ארבע שנים , שייכו אותי כהרף עין ללא מילוי טפסים או הסכמה מפורשת מצידי, לקבוצת הנשים החד-הוריות. בן לילה הפכתי להיות סילחו לי על הביטוי "פרה מועדת" מבחינה סטטיסטית, לכל מעגלי העוני והמסכנות על שלל נגזרותיהן.
אבל בליבי שכנה הידיעה הברורה, שאני אעמוד בעבר השני של מתרס הדלות, לא בגלל מזונות גבוהים שאגבה מבעלי לשעבר או ייחוסי המשפחתי, אלא בשל נחישותי לייצר הכנסה פאסיבית ועצמאות כלכלית.

בטור הזה אספר כיצד יצאתי לפנסיה בעודי בת 40, כך שלצורך תזרים מזומנים חודשי חיובי, אייני נזקקת עוד לעבודה המתבססת על יגיעה אישית. ארחיב על המשמעות של לא לעבוד כל יום כל היום, באופן שאינו דומה לרוב הנשים אותן אני מכירה. אספר גם כיצד רכשתי נכס כמעט ללא הון עצמי וכיצד הקמתי קבוצת נטוורקינג של משקיעות נדל"ן, הסוללת בשבילי ובשבילן את המשך הדרך. מטרת הטור היא אחת, לסמן את דרך האפשר ולתת השראה, לכל אישה הבוחרת או נקלעת למצב בו עצמאותה הכלכלית הופכת לצורך שעה. בכלליות, הכנסה פאסיבית היא פתרון לכל אדם לצורך יצירת בטחון כלכלי, אבל עבור נשים במקרים רבים מאוד זהו פתרון הכרחי לניהול המתח שבין הקריירה לבית.
חשבתי שראוי שהספתח לטור הזה, יהיה סיפור רכישת הנכס הראשון שלי, כמעט ללא הון עצמי.

כשאני מדברת עם נשים על נדל"ן לרוב אני שומעת- למרבה הפליאה, רצון עז לרכישת נכס להשקעה. עם זאת , הן מתרצות את רפיון ידיהן להשיג אחד כזה, בקושי הכלכלי בו בלאוו הכי הן מצויות. אם יש להן עודף בסוף החודש של 500 ש"ח הן הולכות לקנות זוג מגפיים או ברווזים לאמבטיה לילד. אני לא מתביישת להגיד את זוג המגפיים החדש שלי זכיתי לקנות ממש לאחרונה, גם היום ארבע שנים לאחר שנישואיי הסתיימו, בנותיי אינן נהנות ממותגים בארונן, וחדרן אינו שופע אינסוף משחקים נוצצים.
על מנת לחסוך את 40K הון עצמי לצורך רכישת הנדל"ן הראשונה שלי, התצתמצמתי עד חורמה, חסכתי בעמל ממש מפי ומפי בנותיי, על מנת להגיע לסכום המיוחל. לא דיי בזאת, אף ספגתי מטר של ביקורת מאימי ומחברותיי, אך היתה לי מטרה חד משמעית להצתמצם בטווח הקצר על מנת להגיע לרווחה כלכלית, כשאייני נשענת על אדם מלבדי.

לגופו של עניין, הנכס הראשון שרכשתי, התמקם בקריות בקרייה דתית לא מוכרת בשם קריית שמואל. זו היתה דירת חדר וחצי קטנטונת, משופצת להפליא, קומה שלישית בבניין שיכון. צד את עייני הנכס הזה דווקא, בשל מחירו הזעום באופן אבסולוטי והערכתי כי הוא מתומחר נמוך באופן יחסי לשוק. בונוס נוסף היתה העובדה כי מעבר לכביש החל להבנות פרוייקט חדש ומבטיח. לא היססתי ורכשתי את הדירה בסכום של K135ש"ח, כשהמקדמה שביידי K40 בלבד, את שארית הכסף גייסתי מהבנק בהלוואה רגילה, ללא משכנתא. גיליתי כי להביא שמאי ולפתוח תיק יעלה לי באופן ריאלי יותר.

לא הכל הלך חלק ברכישה הזו, מטרת קניית הנכס היתה לצור הכנסה פסיבית של 1500 ש"ח, בתשואה חודשית גבוהה. אבל המציאות היתה כי לא הצלחתי להשכיר את הדירה לשוכר סביר. לאחר מספר חודשים, תוך כדי שילדתי, הבנתי כי צריך לשנות אסטרטגיה, לא יכולתי לעמוד בנסיעות ולא בלחץ הנפשי הכרוך בלעמוד בהחזריי ההלוואה. החלטתי למכור לאחר חמישה חודשים, תוך שבועיים.היא נמכרה- השקעתי הכפילה את עצמה: 40K הפכו 80K. במונחים נדל"ניים זה כסף קטן, בשביל אמא חד הורית, זה אומר תוספת שנתית ממוצעת של 3300 ש"ח. אולי יותר מהכל זו היתה תחושה שהכל אפשרי
לבנה_במילואה*
הצטרפות: 25 פברואר 2008, 21:44
דף אישי: הדף האישי של לבנה_במילואה*

עסק נשי 2

שליחה על ידי לבנה_במילואה* »

נהורה, כתבת יפה מאוד! את נשמעת אשה חזקה עם מטרה
אני כרגע בשלבים התחלתיים של עסק לאפיה בריאה.
אולי אפתח פה דף בקרוב לשתף בתהליך ולקבל עצות ותמיכה
בהצלחה רבה!!!
עינת*
הצטרפות: 26 ינואר 2003, 12:56

עסק נשי 2

שליחה על ידי עינת* »

גם אותי את מאוד מאוד מרשימה בדרך שלך.
גורמת לי לפנטז.. ודוקא יש לי סכום השקעה מסוים. לי ברור שהקשיים והלחצים כמו נסיעות, התמודדות עם בעלי מקצוע ודיירים יכבידו ויעיקו עלי מאוד מאוד. עדיין, האפשרות להכנסה פאסיבית כמעט קבועה (בתנאי שיש דיירים) נראת קוסמת. האם שקלת או ניסית גם בורסה?
פלוני_אלמונית*

עסק נשי 2

לבנה במילואה שם נהדר,
תודה על הפירגון...
נושא הדיירים מהווה אחד החסמים להשקעות נדל"ן ועל כן חשוב לי להתייחס.
זהות הדייר, סוג הבטחון העומד לרשותך, אנשי מקצוע זמינים לשעת משבר, כל אלו מהווים חלק מהתמונה כאשר פורץ משבר.
מכלול הפקטורים שמניתי , מרכיבים את רמת החוסן בה את בוחרת, של העסק שלך(לא להתבלבל זהו אכן עסק). כמו בכל עסק שהוא, זהו חלק מניהול סיכונים, והוא דורש השקעה כספית ומחשבתית של תכנון מראש.
אני מאחלת לך המון הצלחה , תחום האפייה קרוב מאוד ללבי משם התחלתי(עסק נשי) ,
אשמח להיות חלק מסיעור המוחות שלך בהמשך.
פלוני_אלמונית*

עסק נשי 2

שלום עינת,
תשובתך בנוגע לדיירים התערבבה לי עם התשובה ללבנה(ראי למעלה)
בנוגע לבעליי מקצוע זאת סוגיה מאתגרת בעיקר בשלב ההקמה לוקח זמן עד אשר את בוחרת את ה"צוות" שיעבוד עבורך. לאחר ההקמה כל מה שנותר הוא לתחזק את הקשרים עם ה"צוות".
לבעלי מקצוע יש להתייחס כמו החיילים שלך, תדעי לצ'פר אותם ועם זאת לשים גבולות ברורים, בשעת השין הם יהיו שם בשבילך ללא סייגים .
השקעה בניירות ערך הייתה חלק מדרכי, יש פה גם קצת חומר על הנושא- השיח עם מתעניין .
אני בעד האפיק הזה אם באמת הוא נלמד לעומקו, ואם הוא מייצר הכנסה פסיבית (משקיע יום למשל לא נמצא תחת הקטגוריה הזו).
ברמה האישית בחרתי בתחום הנדל"ן ובו אני מתמקדת.
או_רורה*

עסק נשי 2

שליחה על ידי או_רורה* »

נהורה, מדהים ונכון כל כך.
אני בתחילת הקמתו של עסק ייחודי בתחום של הריון ולידה (אני לא דולה, אני עו"ד...) - יש לי שני ילדים.
העניין מאלץ אותנו לפשרות כלכליות הכרחיות, ואני מוצאת שזה באמת הכי קשה לי.
דחיית הסיפוק. נעליים לא קניתי כבר שנתיים, אבל לקנות פיצה בקניון כששני הילדים (3.7 ושנתיים) בוכים וצועקים - תמיד יותר קל מלשוב הביתה ולהכין אוכל ... כל אחד וההקרבות שלו...

תמשיכי לכתוב והעשיר ולשתף..
אינדי_אנית*
הצטרפות: 26 אוקטובר 2006, 22:38
דף אישי: הדף האישי של אינדי_אנית*

עסק נשי 2

שליחה על ידי אינדי_אנית* »

מעניין מאוד, וכתוב בצורה מעוררת השראה. יש המשך למאמר? נראה שהפסקת קצת באמצע...
פלוני_אלמונית*

עסק נשי 2

אהלן והרבה תודה על העידוד,
או רורה- הקצה ההפוך של העניין, אצלי לפחות, שלאחר שכבר קיימים רווחים לא לשכוח לעלות קצת ברמת החיים...אבל זה שעור כייפי הרבה יותר..
אינדי אנית- ברוך שובך, מ... כן, זה מאמר ראשון במסגרת טור שאני מעוניינת לפרסם,
מתלבטת אם ללכת על עיתון נשים כמו את או לאישה או בכיוון עיתון כלכלי...או להשאר באיזור הבלוג הווירטואלי
אשמח לקבל רעיונות ודעות בנושא...
נהורה*

עסק נשי 2

שליחה על ידי נהורה* »

מפרסמת מאמר שני במסגרת הטור, אשמח מאוד לתגובות והערות:

סוף מעשה במחשבה תחילה
אחריי שהוכחתי לעצמי, כי הון עצמי אינו תנאי הכרחי, לקניית נכס נדל"ני, רגליי היו קלות יותר. המשמעות של תובנה זו עבורי היתה, כי כשיהיה לי כסף זמין בהיקף נרחב יותר (במקרה שלי כתוצאה ממכירת בית) אוכל למנף אותו כך, שיניב לי הרבה יותר פירות ממה שדמיינתי מלכתחילה.
יותר מכך, ברגע שהושלמה משימת המכירה, הפחד המבעיט להסתבך בעיסקה שתוביל לכשלון לא רק שהתפוגג אלה הומר בתחושת מסוגלות וכח. הבנתי כי ההסתברות להצלחה בעיסקת נדל"ן תלויה במידה רבה בניהול על פי תוכנית ומטרות ברורות, כמו גם מחקר שוק מעמיק. זה היה הבסיס להבנה כי יש בידיי התחלה של נוסחה, שאם אפעל בדייקנות אחר כלליה, אוכל להשיג תוצאות דומות ואולי אף הרבה יותר טובות.

אנסה לשים את דבריי במסגרת הסבר רחבה יותר,
השאלה הראשונה עליה כל משקיעת נדל"ן צריכה לענות, היא מה מטרת הרכישה שלה?
התשובה לכך יכולה להיות אחת משתי אפשרויות: (א) תזרים מזומנים ו/או (ב) רווח הון.
במידה וחרטתן על דיגלכן לצאת ממרוץ העכברים ולא להיות משועבדות ליצירת הכנסה מיגיעה אישית יומיומית לצורך כיסוי ההוצאות החודשיות, סביר, כי תשובתכן תהיה יצירת תזרים חודשי קבוע. כך שעם התרחבות מצבת הנכסים שלכן תוכלו בהדרגה להרוויח יותר משכ"ד, ופחות לעבוד.
לצורך יצירת ההכנסה הפאסיבית הכרחי לבדוק כי תשלומי שכ"ד בהפחתת תשלומי המשכנתא החודשיים, יניבו יתרה משמעותית. כך שגם אם תהיה תזוזה בשיעורי הריבית במשק, לא תצטרכו להוציא כסף מכיסכן. אבל, ככל שההון ההתחלתי שלכן יהיה מצומצם יותר, סביר כי תשאפו לייצר רווח הון- האופציה השניה. כלומר, תשאפו לקנות נכס נמוך ממחיר השוק ולמכור אותו ביוקר תוך זמן קצר, על מנת להנות מרווח מהיר, שירחיב את אפשרויות ההשקעה שלכן. יש לציין שהאפיק השני דורש בקיאות רבה יותר בשוק הדירות הספציפי ובקונטקסט הכלכלי

במקרה שלי אני ציינתי כמטרת קנייה יצירת תזרים מזומנים ולא רווח הון. אולם התכתיב בשטח לפיו לא מצאתי דייר סביר, יצר צורך בשינוי התוכנית ועל כן תוכנית ב' נכנסה לפעולה- מכירה מהירה.
רכישה טובה לדעתי מאפשרת את שתי המטרות גם יחד.
מה שמעביר את הדיון לנקודה הבאה. הכח או הרגישות של עיסקה נובעים ממחקר שוק. הערכתי המדוייקת כי איזור הקריות לפני כשלוש שנים היה בעליה משמעותית ככלל, והיות הרחוב בו רכשתי בתנופה של עליית מחירים בפרט, הם הפרמטרים שהיו אחראים לעיסקה המוצלחת, בטווח זמנים כה קצר.

מחקר שוק, הוא שם קוד להכרות מעמיקה עם איזור מסויים. האיזור לעולם אינו עיר שלמה, הוא יכול להיות שכונה, או אפילו מקטע של מספר רחובות בתוך שכונה. ראשית, חשוב להבין את מאפייני המתגוררים בו, זוגות צעירים או אוכלוסיה מבוגרת, דיירים בשכ"ד או בעלי דירות, קווקזים או תיימנים, עובדים זרים או אמנים, אוכלוסיית מעמד בינוני- נמוך או נמוך או אוכלוסיה המסתמכת על הבטחת הכנסה. כשמסומנת אוכלוסיית היעד, נתיב ההשקעה מתבהר בעיצוב הדירה, בפירסום המודעה, בהחלטה אם לרהט ובכל תיעול אחר של זמן וכסף. שנית, יש לתת את הדעת על שינויים קרבים בתב"ע(תוכנית בינוי עיר),המתייחסים לזכויות הבניה, שינוי באופי השטחים הציבוריים, תוכניות להנחת פסי רכבת כל אלו גורמים מאוד משמעותיים המגדירים את הפוטנציאל של הנכס. גורם אחרון חשוב לא פחות, מתייחס לאיזוריי תעסוקה ובדיקת נתוני הגירה של הלמ"ס לאיזור.

אם נסכם, חשיבה מרובה בתחילת הדרך של רכישת נכס, היא זו שסוללת את הדרך בכל הקשור בנדל"ן, ואולי לא רק.

אה..מעדכנת שנפתחה הקבוצה השניה לנשים משוק ההון ונדל"ן, זו מיועדת לבעלות נסיון בלבד, והיא אגב חינם.
עינת*
הצטרפות: 26 ינואר 2003, 12:56

עסק נשי 2

שליחה על ידי עינת* »

האם אפשר באמת להתמקד בא' בלי "לפזול" לב'? כי הרי מימוש נכס יאפשר לי לרכוש שני נכסים, להגדיל את התזרים החודשי וכו.
אשמח לשמוע על קבוצה למתחילות
קן_לציפור*
הצטרפות: 08 יולי 2005, 23:50
דף אישי: הדף האישי של קן_לציפור*

עסק נשי 2

שליחה על ידי קן_לציפור* »

מחקר שוק, הוא שם קוד להכרות מעמיקה עם איזור מסויים.
ואיך בדיוק עושים זאת באופן מקיף ואמין?
נהורה*

עסק נשי 2

שליחה על ידי נהורה* »

האם אפשר באמת להתמקד בא' בלי "לפזול" לב'?
הי עינת, בכלליות נושא המיקוד ברכישות נדל"ן מרכזי ביותר.
הפוקוס באיזור מסויים, כאשר אותו אנו לומדים על בוריו, הוא מפתח להצלחה.
ניתן בהמשך ללמוד יותר מאיזור אחד, רק צריך לשים לב, שהרחבת הלימוד לאיזור נוסף, לא באה ע"ח העמקה.
כי הרי מימוש נכס יאפשר לי לרכוש שני נכסים, להגדיל את התזרים החודשי וכו.
האפשרות למכור ולקנות שני נכסים באופן שיגדיל את התזרים, היא אפשרות טובה, אם זו מטרת ההשקעה שלך.
למשל ידיד שלי השקיע בדירה בכ"ס בעלות של 1,600,000 , המניבה לו 5000 ש"ח שכירות. התזרים/תשואה על נכס כזה יחסית נמוכה ( פחות מ-4%) אבל אחריי פחות משנה ערך הדירה זינק למחיר של 2,200,000 ש"ח.
צריך לכוון למטרה תזרים/רווח הון, ולשלבה יחד עם מחקר שוק טוב.
נהורה*

עסק נשי 2

שליחה על ידי נהורה* »

מחקר שוק, הוא שם קוד להכרות מעמיקה עם איזור מסויים.
ואיך בדיוק עושים זאת באופן מקיף ואמין?_
מחקר שוק בעייני הוא קודם כל הפשלת שרוולים ויציאה לרחוב, שיחות עם שכנים, צפיה בעוברים והשבים, שיחות עם מוכרי דירות(למה הם עוברים? האם משפריי דיור ונשארים באיזור?) חשוב להפעיל את החושים: האם קיים מטרדסביבתי ? וכו'...) על מגמות איזוריות ניתן ללמוד הרבה מנתוני הלמ"ס(הלשכה לסטטיסטיקה), האם קיימת לאיזור קיימת הגירה חיובית או שלילית? מה המשכורת הממוצעת? מה אחוזי מקבלי תעודות בגרות וכו'... ישנם נתונים אובייקטיבים נוספים המדווחים, על התחלות בנייה באיזור מסויים, שינויי תב"ע, הקמת איזורי תעסוקה וכו'. בכלליות רצוי להמנע מלהסתמך על התקשורת לא פעם הדיווחים אינם מהיימנים.
נהורה*

עסק נשי 2

שליחה על ידי נהורה* »

לכל מי משמתעניינת בקבוצת הנדל"ן למתחילות, אין צורך בידע קודם כלשהו, רק הרבה אמביציה ומוכנות להתמודד.
כתובת המייל מופיעה למעלה.
ע_ע_ע*
הצטרפות: 07 מרץ 2008, 17:36
דף אישי: הדף האישי של ע_ע_ע*

עסק נשי 2

שליחה על ידי ע_ע_ע* »

אפשר לאחד עם עסק נשי? אין סכנה שהוא לא יעלה, נכון?

(גם כואב לי הלב מועמד לאיחוד לשם)
מ_י*
הצטרפות: 04 יולי 2002, 00:28
דף אישי: הדף האישי של מ_י*

עסק נשי 2

שליחה על ידי מ_י* »

הי נהורה
רגע לפני רכישת דירונת בירושלים מתחיל פה כל הבלגן של מחאת הדיור
מרגישה שהקלפים נטרפים
שואלת את עצמי איך אפשר להפיק מן המצב הלא ברור הזה תועלת
והאם זה זמן נכון לקפוץ על הרכבת או שעדיף לחכות קצת בתחנה...
מה דעתכן בקבוצת המשקיעות?
ימים טובים שיהיו
נהורה*

עסק נשי 2

שליחה על ידי נהורה* »

אהלן, מוזר היתה לי הרגשה שכתבתי פה רק לפני שבועיים, והופ עברה לה חצי שנה...
ענייני מערכת..
ע ע ע אם אפשר להשאיר את המצב כמו שהוא, לי זה מתאים. כל פרק מציין שלב. תודה.
מ י
וואו, הרבה זמן עבר..מה שלומך? תראי התשובות הן מאוד מורכבות, אני כרגע, באיזור בו אני "מתמחה" מחכה בתחנה, בחוסר סבלנות רב. חלק מהבנות בקבוצה פעילות גם בקנייה כרגע.
לא הגיע הזמן שתצטרפי אלינו לאיזה פגישה? אנחנו נפגשות ימי חמישי פעם בשלושה שבועות, יש לנו נציגה דרומית צפונית מרכזית, שפלה אך אין נציגה ירושלמית. את מוזמנת להרים את הכפפה.
מ_י*

עסק נשי 2

שליחה על ידי מ_י* »

בשמחה אפגש... למרות שאני די פאסיבית נדלנית כרגע. את יולי העדפתי בסוף לא לקנות, פשוט משיקולי כדאיות - עלויות השיפוץ והסדרת היעוד היו גבוהות מדי יחד עם מחיר רכישה שהתברר כפחות אטרקטיבי בנסיבות ממה שנראה היה בהתחלה.
תכתבי לי מתי אתן נפגשות בפעם הבאה
המייל שלי michal.wosner שטרודל ג'ימייל דוט קום
תודה וימים טובים
יעל_ש*
הצטרפות: 17 ינואר 2009, 23:56

עסק נשי 2

שליחה על ידי יעל_ש* »

בוקר טוב,
לגבי התפירה, אולי תוכלי למצוא לביתך חונכת לתחוםפ דרך ויצ"ו הוד השרון.
מצ"ב קישור,
http://www.wizo.org.il/htmls/%D7%A1%D7% ... &bsp=13814
או דרך מנהלת משאבי קהילה והתנדבות בעיריה אסנת סטוצ'ינר.
בהצלחה.
נהורה*

עסק נשי 2

שליחה על ידי נהורה* »

יעל הרבה תודה, אני אבדוק את זה,
האמת שכוונתי היתה לשלם עבור השירות,
ואף למצוא משהי מצויינת, אחריי הכל מדובר בחלום של ביתי ...
אבל מי יודע אולי האחת מסתתרת במסדרונות ויצ"ו...
יעל_ש*
הצטרפות: 17 ינואר 2009, 23:56

עסק נשי 2

שליחה על ידי יעל_ש* »

:-) אה, אני פשוט דמיינתי פשוט איזו סבתא/דודה שתשמח להנחיל מנסיונה לילדה חמודה.
נהורה*

עסק נשי 2

שליחה על ידי נהורה* »

הגירושים שלי בראיה לאחור, לקחו אותי ברמת ההתפתחות האישית ארבע שנים אחורה, אולי יותר.
קשה להסביר איך תיפקודי המח הפכו בן לילה כמעט למנותביי השרדות,נטולי נתינה ונטולי הפריה. חיים מינימליים כאלה טומנים מחיר אדיר שקשה לתאר לאדם נשוי. חד הוריות עבורי היתה סוג של מחלה.
ראויה*
הצטרפות: 19 נובמבר 2011, 19:31

עסק נשי 2

שליחה על ידי ראויה* »

וואו! כל-כך מזדהה עם התיאור החד הזה. תודה!
או_רורה*

עסק נשי 2

שליחה על ידי או_רורה* »

נהורה, לא הבנתי, חזרת לבעלך?
נהורה*

עסק נשי 2

שליחה על ידי נהורה* »

תודה רבה ראויה על הפידבק.
כל פעם כשאני חוזרת לדף, אני נכנסת ל"מוד": zone out, מן ראייה רחבה על חיי. מסתכלת על עצמי מזווית מעוף הציפור, על הדרך המעט סיזפית, מעט מחוייכת שהיתה לי, מגלגלת למעלה כן, כן, אלו הם חיי.
או רורה יקרה, לא חזרתי לבעלי, עם זאת כן חזרתי לאמונה כי חיים זוגיים הם המפתח להתפתחות. היום אני בזוגיות, מאתגרת וחזקה לאדם היפר-דומיננטי, שגרם לי לקפוץ ברמת היכולות שלי, בזמן קצר מאוד יחסית.
היה שלב שרציתי הכל לבד, בכל מישוריי חיי. חשבתי שהתיאום עם אדם נוסף מהווה מכשול להצלחה שלי. הנסיון שלי הראה בסופו של דבר, כי ההפך הוא הנכון. בראיה לאחור בראש ובראשונה, זו היתה טעות מחשבתית שהמיתה עליי לא מעט קשיים שלא לומר אסונות קטנים.
"ילדים מחשבתיים" פרי מחשבה זוגית, יש בהם חוסן שאין בהפריה חד תאית.
ילדים מחשבתיים, כוונתי גם לילדים של ממש, אך גם עסקים, השקעות , הקמת בית.
בלעדיי הפרייה זוגית, להבנתי היום, מתחילה ספירה לאחור של רגרסיה. לא שלא ניתן להקים עסק , להביא ילד או לצור, אך זו עשייה עקרה ברמת ההתפתחות האישית, כאילו אונה שלמה, נותרת עזובה מעלה אבק. הבריאות הנפשית והפיזית היא בבחינת שעון מתקתק הנמתח בפתאיי מסדרון חשוך.
היום אני מבינה שרובנו במחשבת יחיד, כלואים במרחב מחשבתי צר, שאינו פתוח באמת להפרייה ולשותפות.
מבחינתי זהו האתגר הזוגי שלי, האתגר העיסקי שלי ואולי גם ההורי. מחשבה בריאה היא בשניים.
נהורה*

עסק נשי 2

שליחה על ידי נהורה* »

הגילגולים הרבים, אחרי מפץ משפחתי גדול,יוצרים איזה איבוד כיוון. דרוש ביטחון, על מנת לצור ולייצר. אני בונה מחדש את הקן, ממקום שלם שמעולם לא היה לי. להיות אשה, לבשל, לגדל את בנותיי ולהוביל את הבית על כל יושביו במשפחתי המורכבת, בדרך להתפתחות. מתקשה לצד הבניה הזו בבית לבנות את האני העיסקי במיוחד, שכבר בניתי לי מערכת מפרנסה פאסיבית. קל להתחכך בפינה המוכרת אך המוגבלת.
גלית*
הצטרפות: 01 אוגוסט 2001, 00:23

עסק נשי 2

שליחה על ידי גלית* »

נהורה, מה שלומך היום? קראתי בשקיקה ובהתפעלות.
פלוני_אלמונית*

עסק נשי 2

פותחת את הבלוג הישן והנפלא הזה שוב.
הצד העסקי הצליח לנסוק...הגשמתי ומגשימה כל יום מחדש חלומות נוגעת בייעוד. עם זאת בזוגיות ברגע שנדמה שנגעתי היא נמוגה כמו חזיון תעתועים.
באותה מערכת כבר חמש שנים ועם זאת לא מצליחה אתו להעפיל לראש ההר. על דבר אחד אני מודה , זו לפחות אהבת אמת.
נהורה*

עסק נשי 2

שליחה על ידי נהורה* »

שכחתי כבר לחתום בשמי...הרבה שנים עברו....
נהורה*

עסק נשי 2

שליחה על ידי נהורה* »

האם החדשנות, החיים הלא סטנדרטיים, אי קבלת המרות והמסגרת המסתתרת מאחוריי חייהם של שניי עצמאים, דיי מצליחים, זהו הקונטקסט לחוסר השקט בזוגיות?
כותבת את המילים, אבל גם אם כן וגם אם לא מה זה בעצם משנה?
ממשיכה להתהלך בעולם ללא השריון על הגב, ללא הגנה, איפה לעזאזל הפתח מילוט?
מ_י*

עסק נשי 2

שליחה על ידי מ_י* »

את כבר יודעת הרבה על פתחי מילוט
כאלה שנפתחו בפניך בעבר, כאלה שהעזת לעבור בהם באומץ
כאלה שדחית מעליך, מדייקת לעצמך את המציאות בלי להמלט

בחיים שלי אני נוהגת לחשוב שאם אין פתח מילוט משמעות הדבר שאינני רוצה להמלט
סומכת על עצמי שאם הייתי רוצה הייתי מוצאת אותו
נהורה*

עסק נשי 2

שליחה על ידי נהורה* »

מ י שלום לך, וואו...הרבה שנים עברו, מה שלומך?

_בחיים שלי אני נוהגת לחשוב שאם אין פתח מילוט משמעות הדבר שאינני רוצה להמלט
סומכת על עצמי שאם הייתי רוצה הייתי מוצאת אותו_
או לחלופין שהפתח מילוט שם, רק אין את האומץ לעבור דרכו.
יצא לי לראות אתמול את אננדה, העונה השניה. איך גיבורת הסדרה, צוללת למערכת יחסים הזויה ומקבלת אותה קבלה מוחלטת, על אף כל תמרוריי האזהרה.
הולכת_והרוח_בפניי*
הצטרפות: 11 אוקטובר 2014, 21:23
דף אישי: הדף האישי של הולכת_והרוח_בפניי*

עסק נשי 2

שליחה על ידי הולכת_והרוח_בפניי* »

היי נהורה, כמה טוב שמצאתי את הבלוג שלך בטעות.
קראתי את הדף ושמחתי על כל אותם קווים דומים במחשבה - הכסך ככלי, חיוני, מופשט מקלישאות וסטיגמות; הכמיהה והחשיבות של החופש; העובדה שעבודה כשכיר, כמו דם חיים תחת מגבלות תקציביות, פוגעים בכושר במנטאלי, במעוף האפשרויות של החשיבה.
חסרה לי חברה עם הלך מחשבה דומה לשלך - לשבת איתה על חוף הים עם בקבוק למברוסקו ביד (כי אנחנו יכולות), לצחוק בקולי קולות (כי אנחנו יכולות) ולהחליף מחשבות ורעיונות על השקעות (כי אנחנו יכולות ונהנות מזה). לצערי, אני לא שם - ומפגשים לצורך קניית נעליים או משהו בסגנון שהוא חסר כל ערך בעיניי, הופך עם הזמן ליותר ויותר מתסכל.
אני לא יכולה להגיד שאני משקיעה - בינתיים אני מנסה לגדל את שכבת השומן ההתחלתית הנדרשת (אגב, מה דעתך בנושא היום?) ואת הידע התאורטי. אבל אני כל כך שמחה לשמוע קול נוסף שאומר - בנות, החיים קצרים, ממש ממש קצרים. השתמשו בזמן כדי לחיות אותם, לא כדי להתקיים במרוץ מפוחד.
נהורה*

עסק נשי 2

שליחה על ידי נהורה* »

הולכת והרוח בפניי, חמודה...תודה רבה, אני חושבת שהמחשבה הנכונה שלך, תביא לך את ההזדמנויות!
ברמה הפרקטית, הייתי שמה כמה הדגשים:
נתחיל בזה שכלי החיסכון הוא כלי רב עצמה להתקדמות. את הנכס הראשון שלי קניתי מכלום ועוד כלום(הסיפור פה למעלה).
כלי נוסף זה האומץ והזינוק על הזדמנות שהיא נקראת בדרכך.
אבל אז השאלה היא איך יודעים שהזדמנות היא הזדמנות?
וזה מוביל אותי לכלי הכי חשוב, השכלה פיננסית, אני מאוד ממליצה לך לפניי קורסים, לחפור באינטרנט.
אתר מצוין בעברית למתחילים וגם למתקדמים הוא אתר הנקרא הסולידית הפורום והבלוג פשוט מצויינים. הגברת הזו היא קצת ביזארית, אבל מביאה המון מידע ומאוד מדוייקת.
יש עוד הרבה כיוונים להתפתח בהם...צריך להתחיל איפשהו (-:
הולכת_והרוח_בפניי*
הצטרפות: 11 אוקטובר 2014, 21:23
דף אישי: הדף האישי של הולכת_והרוח_בפניי*

עסק נשי 2

שליחה על ידי הולכת_והרוח_בפניי* »

היי נהורה,
תודה רבה... אני כמובן מקווה שאת צודקת, אבל בכל אופן לדעתי יצירת מעגל של think alikes היה עוזר מאוד (ובכל מקרה מהווה תמיכת נגד בפני מראה נעליים חדשות אצל מישהי :) )
אני מכירה את הסולידית, קראתי אצלה המון והשכלתי. אני עובדת על קריאת חומר הרקע עליו היא ממליצה, אבל כמו בעניין עם מעגל השכירות - צריך ראש צלול בשביל זה, ושלי, כמו של כל אמא צעירה מלא בהרשמות לגנים, מגבונים לחים וגם לקוחות ופרנסה...
לדעתי היא גם לא כל כך ביזארית, אני ממש מרגישה שהיא הולכת עד הסוף עם התחושה שהיא מאמינה בה. לדעתי גם יש משהו סוחף בכיוון שבו בוחרים: בתקופות שבהן החלטתי שמהדקים את החגורה, הייתי שוקלת בכובד ראש קניות שהיום לא הייתי ממצמצת לפי שאני שולפת את האשראי - כמו למשל, גיגית כביסה חדשה במקום זו שנשברה. וכשאני "מרשה" לעצמי להתחיל בקניות, אז פתאום הסכר נפרץ - נזכרים שצריך גם את זה ואת זה, ונחמד לקנות גם את ההוא. פתאום עולה הסף של ה"צריך", ותחושת הסיפוק נשחקת, מה שנקרא (בספר של מי זה היה...?דן אריאלי?) - אם כבר אז כבר. לדעתי אצל הסולידית זה הכיוון השני - היא מרגישה עד כמה החיים שלה חופשיים בלי כל מוצרי הצריכה אליהם "נוזל" הכסף, ומשחקת עם האפשרות להצטמצם עוד ועוד.
בשם תחושת החופש וחוסר התלות במשכורת חודשית, אני חושבת שהייתי מוכנה לעשות (בשמחה!) כמה צעדים שיש מי שיקרא להם ביזאריים. לעבור לגור ביורט, למשל.

היות ואת הנכס הראשון שלך קנית מסכום של 40K, אני תוהה עד כמה הסכום הזה רלוונטי להיום, אחרי שינוי מחירי הדירות וכו'. זה גם משנה אם זה הנכס הראשון שארצה לקנות? ענייני זכויות במשכנתא ראשונה וכו'... הסולידית, אגב, לדעתי ממליצה על פיזור סיכונים גבוה יותר של נכסים כשהסכום להשקעה לא גדול - תעודות סל ומדדים, לא?

יש כמובן גם את הגישה שלי לעצמאות פיננסית שבטח משפיעה על ההחלטות שלי ועל האומץ לעשות את הצעד הראשון, אבל זה לפוסט נפרד :)
שתהיה שבת שלום...
מיכל*
הצטרפות: 09 אוקטובר 2001, 17:11

עסק נשי 2

שליחה על ידי מיכל* »

וואו, שתיתי בצמא. כמה מעורר השראה.
שליחת תגובה

חזור אל “פרנסה”