תכנון הריון באופן טבעי

קוראת*
הצטרפות: 26 מאי 2003, 23:12

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי קוראת* »

לא כ"כ מפחיד. הרופא רק יסתכל. אם עשית פאפ ויצא שלילי גם רוב הסיכויים שהכל בסדר.
הדר*
הצטרפות: 02 ינואר 2004, 05:01

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי הדר* »

רציתי לדעת מתי אפשר לעשות בדיקה ביתית ? כלומר אחרי כמה ימים ממועד הביוץ בו שכבנו?
קוראת*

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי קוראת* »

בחלק מהערכות אפשר אחרי 10 ימים, אבל במקרים כאלה תוצאה שלילית לא אמינה. אם את רוצה לדעת לפני האיחור, עדיף לבדוק רמות בטא בבדיקת דם.

אני ממליצה לך להיות סבלנית ולחכות לאיחור.

יכול להיות שתיקלטי בניסיונות הראשונים ואפילו הראשון, אבל גם יכול להיות שתחכי חצי שנה ויותר בלי שזה יעיד על בעיה כלשהי.
נסי לאמץ גישה סבלנית...
הדר*

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי הדר* »

מה זה דימום של ביוץ? מתי זה קורה?
מה זו הפרשה חומה/ורודה עם מרקם של קרם וחוטים כאלה?
קוראת*

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי קוראת* »

אני חושבת שזה קשור לאי סדירות הורמונלית קלה כלשהי, אבל אני לא באמת יודעת. לא חושבת שזה מצב בעייתי שמצריך התערבות או שיכול למנוע עיבור, כלומר זה די נורמלי.
לגבי ההפרשה שתיארת, זה כל כך אינדווידואלי, אין שום דרך לדעת.
קצתלחוצה*
הצטרפות: 05 יולי 2009, 11:55

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי קצתלחוצה* »

זו שאלתי-
משום מה יש לי הרגשה שאני בהריון.היא לא מבוססת מידי וגם לא בניתי על הריון כרגע. אני יודעת ממש על קצת המזלג לגבי מודעות פריון ויכול להיות שפה קבור הכלב. אני לא יודעת מספיק.
זו השאלה-הוסת שלי אמורה להגיע מחר. האם יש הפרשות מסויימות לפני קבלת הווסת (הדימום) או אולי דווקא אי הפרשות? כולי תקווה שהוסת תגיע עם שחר
קוראת*

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי קוראת* »

האם יש הפרשות מסויימות לפני קבלת הווסת (הדימום) או אולי דווקא אי הפרשות?

לפעמים יש ממש לפני הווסת הפרשות שדומות לאלה של הימים הפוריים ביותר. אבל הימצאותן או היעדרן לא מוכיח כלום בקשר להריון-כן-או-לא.
רנית*
הצטרפות: 05 יולי 2009, 12:45

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי רנית* »

זו השאלה-הוסת שלי אמורה להגיע מחר. האם יש הפרשות מסויימות לפני קבלת הווסת (הדימום) או אולי דווקא אי הפרשות?
את יכולה לבדוק בבדיקה ביתית. לעתים יש הפרשות ולעתים אין. לעתים יש דימום של השתרשות ולעתים אין.
אצלי בחודש הראשון לשתן (בניגוב) היה ריח של זרע.
קצתלחוצה*
הצטרפות: 05 יולי 2009, 11:55

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי קצתלחוצה* »

תודה. הוסת הגיעה :-)
אני באמת חייבת ללמוד פה קצת יותר
הדר*

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי הדר* »

שלום,
איך יודעים מתי יום הביוץ?
האם הפרשות חומות לפני הווסת נספרים כיום שקיבלתי?
מה_קורה_לי*
הצטרפות: 06 אוגוסט 2009, 18:19

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי מה_קורה_לי* »

בבקשה שמישהי תעזור לי להבין

שתי אמיתות:
  1. רוצים הריון (שיהיה הריון שלישי)
  2. מקווים ומנסים להשפיע על המין שיהיה זכר ועל כן השתמשנו בטיפים שונים כגון שינוי רמת החומציות בנרתיק וקירור האשכים סמוך לקיום היחסים וכמובן היום הראשון שבו החלה ההפרשה החלבונית .
הנתונים:

הנקה מלאה כבר 13 חודשים
ווסת ראשונה כשישה שבועות לאחר הלידה
את המעקב המחזורי התחלתי לפני שלושה חודשים ומסתבר שהמרווחים בין ווסת לווסת הם גדולים (אני מניחה שזה בגלל ההנקה).
40 ימים בין ווסת של אפריל לווסת של מאי ולאחר 50 ימים (!!!!) הווסת של יולי. כלומר - ווסת אחרונה : 6 ליולי --- 21 ימים לאחר מכן הופיע ההפרשה החלבונית והנמתחת וקיימנו יחסים עם כל הפרוצדורה שהזכרתי למעלה בסעיף 2 ומאז לא קיימנו כלל כי לפי מה שקראתי על מנת לנסות שיהיה עובר זכר יש לקיים בדיוק ביום הביוץ - כלומר ביום הראשון של ההפרשה הביוצית . 7 ימים לאחר מכן שוב החלו לי הפרשות מרובות ממש כמו ביום שקיימנו יחסים והן נמשכות מזה חמישה ימים . אני אובדת עיצות. ככל שאני נחשפת ליותר מידע אני יותר ויותר מבולבלת. אין לי ספק שאלו הפרשות פוריות אך אני לא מבינה האם זה תקין שהן נמשכות כל כך הרבה ימים. האם טעיתי ביום הביוץ? איך אפשר לזהות את חלון ההזדמנויות כאשר המחזור משובש בשל ההנקה ?

שמישהו יעזור לעשות כאן סדר
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

שאלה למודדות החום -
איך הסברתן לילדים (הגדולים) למה אתן מודדות חום הרי אתן לא חולות...

זקוקה להסבר בדחיפות , אין לי רעיון יצירתי מה לענות.

וסליחה מראש - לא קראתי את כל הדף אז אולי דברו על זה למעלה ולא שמתי לב
מתחדשת*
הצטרפות: 08 יולי 2005, 01:54

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי מתחדשת* »

הילד שלי בן 4. אמרתי לו שזה מדחום של אמהות, הוא לא לילדים (קודם כל כדי שלא ייגע לי במדחום יקר-המציאות :-P וכמובן נתתי לו אחד פושט משלו),
אמהות לפעמים רוצות למדוד לעצמן את החום, כי ככה הן יכולות לדעת על כל מיני דברים שקורים בגוף, להכיר את הגוף וללמוד עליו דברים מעניינים. זה משהו שרק בנות גדולות יכולות לעשות, החום של הבנים אומר להם רק אם יש מחלה או לא.
אם הוא שואל איזה מין דברים אפשר לדעת ככה, אפשר להגיד שרוצים לדעת אם ביצית שיכולה להפוך לתינוק כבר יצאה החודש או עוד לא.
פלוני_אלמונית*

תכנון הריון באופן טבעי

מתחדשת - תודה רבה על הניסוח הפשוט והמדויק
עזרת לי מאוד
פלוני_אלמונית*

תכנון הריון באופן טבעי

האם יכולה להיות וסת ללא ביוץ?
מנסה ליישם את השיטה
אבל גם כמעט ואין לי הפרשות וגם קשה להרגיש שינוי בצוואר הרחם
הדבר היחידי שמשתנה די ברור הוא החום אשר עולה במחצית השניה של המחזור
מתחדשת*

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי מתחדשת* »

האם יכולה להיות וסת ללא ביוץ?
תיאורטית כן

הדבר היחידי שמשתנה די ברור הוא החום אשר עולה במחצית השניה של המחזור
סימן שאת מבייצת.
פלוני_אלמונית*

תכנון הריון באופן טבעי

תודה על התשובה המהירה
יש לך טיפ טוב לזיהוי ההפרשות?
מתחדשת*

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי מתחדשת* »

יש לך טיפ טוב לזיהוי ההפרשות?
ניסיון.
אחרי כמה וכמה מחזורים אפשר לזהות את הדפוס.
מנטרה*
הצטרפות: 10 אוגוסט 2009, 20:07

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי מנטרה* »

שלום יקרות.
בן זוגי ואנוכי מנסים להכנס להריון, (חודש ראשון), אני מתרגלת את שיטת המודעות לפריון, והחודש הנוכחי נראה קצת מוזר...
אתמול והיום ראיתי עליית טמפ', אחרי 6 ימים נמוכים, דבר שמצביע על סגירת חלום פוריות, ואכן מבחינה סטטיסטית, ביום ה-15 (שלשום) יש לי ביוץ. אבל לא ראיתי באף אחד מהימים האחרונים הפרשה פוריה... האם זה ייתכן?
נתון שככל הנראה הינו רלוונטי הוא שבשבוע האחרון, אנחנו מקיימים יחסי מין כמעט כל יום, לא כי צריך, פשוט ממש בא לנו... ")
האם יתכן כי ריבוי יחסי המין "העלים" את ההפרשה?
מאוד מוזר...
תודה רבה לכן מראש. שבוע נעים.
מעיין*
הצטרפות: 13 פברואר 2005, 14:28

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי מעיין* »

שלום לכולן
אני מעוניינת ללמוד את השיטה ואני רוצה לנסות למשוך כמה חברות שלי וליצור קבוצה קרובה ואינטימית
אני אשמח לדעת מהי העלות פחות או יותר של קורס ללימוד השיטה כדי שיהיה לי כמה שיותר מידע לתת להן
תודה רבה ושנה טובה
אמא_בראשית*
הצטרפות: 01 ספטמבר 2009, 00:11

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי אמא_בראשית* »

האם זה יעבוד גם על אשה מניקה שלמעלה משנה לא קיבלה מחזור? או שצריך מחזוריות בגוף בשביל הבדיקה של הטמפרטורה?
מנטרה*

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי מנטרה* »

אמא בראשית, בדיקת טמפרטורה לא תתן לך הרבה במקרה ואת מניקה ולא חזרה לך הווסת, את תראי תנודות רנדומליות בטמפרטורה. מאידך, את שאר הפרמטרים (הפרשות, מדדי צוואר רחם) את יכולה לזהות ולנצלן לאיתור ימים פוריים. כמובן שבתקופת הנקה, כשאין מחזוריות קבועה, יותר קשה ללמוד את השיטה, אבל זה אפשרי.
כל טוב ובהצלחה
צפר_דעה*
הצטרפות: 10 אוקטובר 2009, 21:01
דף אישי: הדף האישי של צפר_דעה*

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי צפר_דעה* »

בסלון מזל בתל אביב אפשר לקנות את החוברת - השיטה הטבעית לתכנון המשפחה בסכום הפעוט של כ30 שקלים. היא קטנה טובה ומדויקת. אני לא חושבת שצריך לשלם הרבה לקורס בשביל זה, הידע הוא טבעי לגוף ופשוט מאוד ליישום.
אני איתה כבר שלוש שנים והכל נהדר.
תמי_ורדי*
הצטרפות: 23 פברואר 2008, 00:06
דף אישי: הדף האישי של תמי_ורדי*

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי תמי_ורדי* »

למנטרה- האם יתכן כי ריבוי יחסי המין "העלים" את ההפרשה?- כן, זה אפשרי...שאריות של נוזל זרע בנרתיק "מטשטשות" לפעמים את ההפרשות וקשה לזהותן (ולהבדיל בין השניים..). מעבר לזה התחושה של "יובש" יום אחרי קיום יחסים גם היא מוכרת לחלק מהנשים.
מעיין- את מוזמנת להתקשר אלי ולקבל פרטים. מחיר לימוד השיטה בקרב כל המנחות המוסמכות בארץ הוא אחיד, למרות שכל אחת מאתנו בונה את הסדנה באופן מעט שונה.
מנטרה*

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי מנטרה* »

תמי,
תודה על התשובה, אכן נקלטתי באותו החודש. :)
צפר דעה,
כל הכבוד על הלמידה העצמאית של השיטה!
אני אישית מכירה מס' חברות שניסו ללמוד אותה לבד, מחוברות וכדומה, והיום הן אמהות לא מתוכננות, (או במקרים הפחות נעימים לאחר הפלות).
אני לא מזלזלת ביכולת ללמוד לבד, אבל מאמינה שקורס שכזה הוא מתנה נפלאה לעצמך, עלותו תמורת התמורה אינה גבוהה.
יש נשים, כמוך למשל, שהצליחו להפנים לבד את השיטה מקריאה, אך לא הייתי ממליצה זאת לכל אחת.
אני עברתי את הקורס אצל תמי ורדי לפני כשנה, הקורס עצמו היה מרתק, ונהנתי מכל רגע, והרגשתי שהוא מלמד הרבה יותר מאיך להכנס\לא להכנס להריון.
אני ממש ממליצה לנשים לפרגן לעצמן את הקורס הזה.
שיהיה רק טוב.
טאו_להורות*
הצטרפות: 02 מרץ 2008, 09:21
דף אישי: הדף האישי של טאו_להורות*

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי טאו_להורות* »

מצאתי לאחרונה בחנות יד שניה ספר של הוצאת מסדה שנכתב על ידי פרופסור הרמן קנאוס \ ימים פוריים ובלתי פוריים של האשה .(1950)
הוא התיחס בספר לתבלאות המוכרות לנו והוסיף בנושא חישוב נכון של תאריך הלידה המשוער ,
המבוסס על תאריך הביוץ ולא על תאריך הוסת האחרון.+280 - 273 יום .

מה דעתכן?
תמי_ורדי*
הצטרפות: 23 פברואר 2008, 00:06
דף אישי: הדף האישי של תמי_ורדי*

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי תמי_ורדי* »

מנטרה- מזל טוב! ותודה רבה על ההמלצה החמה! עכשיו ממש סיקרנת אותי לדעת מי את.....:-) אני ממש לא מזהה....!
טאו להורות- אני לא מכירה את הספר, אבל הרעיון של חישוב מועד לידה משוער לפי מועד ביוץ ולא לפי ווסת אחרונה מוצא חן בעיני מאוד (בהנחה כמובן שהאשה זהתה נכון את הביוץ).
אני מאמינה שאילו היו עושים את זה יותר זה היה חוסך זירוזים וניתוחים קיסריים לא מעטים של נשים שלא העריכו נכון את גיל ההריון שלהן.
פלוני_אלמונית*

תכנון הריון באופן טבעי

האם שאריות זרע (אחרי קיום יחסים) יכולות לגרום לתחושת רטיבות?

האם אוננות (נשית)משאירה הפרשות? מאיזה סוג?
פלוני_אלמונית*

תכנון הריון באופן טבעי

מחזירה את הדף ל מה חדש אולי עכשו יענו לי על שאלותי למעלה
גד*
הצטרפות: 26 אוקטובר 2006, 23:14

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי גד* »

_האם שאריות זרע (אחרי קיום יחסים) יכולות לגרום לתחושת רטיבות?
האם אוננות (נשית)משאירה הפרשות? מאיזה סוג?_
כן לשתי השאלות,
הפרשה של גרוי, סיכת הוגינה.
רוצה_להיות_אמא*
הצטרפות: 14 דצמבר 2009, 00:10

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי רוצה_להיות_אמא* »

אני מנסה להכנס להריון - בודקת חום השחר והפרשות כבר חודש שלישי. המחזור שלי אינו סדיר בדרך כלל. חודש שעבר זיהיתי את הביוץ בודאות. החודש ביום ה14 היו הפרשות נכונות -לא שקופות לגמרי אבל מאוד נמתחות ורטובות. יום למחרת עלה החום ל36.48 (לפני זה היה 36.1-2)- רק מה גם היתי קצת מצוננת(אולי זה המ שהעלה את החום?). בבוקר ההפרשות הנמתחות נעלמו לחלוטין. יומיים אחרי זה החום התחיל לרדת בהדרגה. אתמול היה כבר 6 ימים אחרי והחום היה 36.29. וכבר כמה ימים ששוב יש לי הפרשות נמתחות.... מה קורה לדעתכם? האם היה ביוץ ביום ה14 או שהוא לא הצליח? האם אני לקראת ביוץ שני?
תוה רבה לכולן...
בדרך_להיות_אמא*
הצטרפות: 20 מרץ 2008, 12:16

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי בדרך_להיות_אמא* »

רוצה להיות אמא, קשה לדעת, כן נראה שהיה נסיון לביוץ ואולי אף היה ביוץ. אני מניחה שתדעי בוודאות כשתקבלי את הווסת ותחשבי אחורה את הימים.
באמת כמו שאת כותבת יכול להיות שזה היה רק נסיון ואת לקראת נסיון נוסף. אתם יכולים לעשות אהבה בכל מקרה, אין מה להפסיד.
רוצה לספר לך, שאני עוקבת אחרי סימני הביוץ כבר שנים. ודווקא כשרציתי להיכנס להריון, לא עזר לי שאני יודעת מתי הביוץ, ולעשות אהבה בימים הפוריים. מה שקרה בסוף זה שהתעצבנתי על כל הבדיקות והמעקבים של החום וההפרשות, ולקחתי חודשים "חופש" מכל סימני ביוץ, ורק לעשות אהבה מתי שבא, ונכנסתי להריון, באמת עם כל זה שאומרים שצריך להוריד לחץ עדיין קשה לי להאמין איך זה קרה, מפני ששכבנו 5-6 ימים לפני מתי שבדרך כלל יש לי ביוץ, ולכן בכלל לא חשבתי שזה יקרה, בכלל בכלל לא, ציפיתי לווסת.
אז זה הסיפור הטרי שלי, מאד מאד עוזר להוריד לחץ, אבל רק המשפט הזה כבר מעלה את הלחץ... אז תמצאי את הדרך המיוחדת שלך ובהצלחה {@
רוצה_להיות_אמא*

תכנון הריון באופן טבעי

תודה רבה
קצת בעיה לעשות אהבה עכשיו כי בעלי בטיול ל4 ימים...
אני משתדלת לא להיות בלחץ.. אבל בכל זאת ממש רוצה לדעת מה עובר על הגוף שלי ... היום החום ירד ממש -ל 36.09 וההפרשות שקופות לגמרי ככה שניראה לי שאני הולכת לבייץ היום...
טוב נו אולי הקסק מלפני יומיים יתפוס... ואם לא- אז חודש הבא.. :)
מרים*
הצטרפות: 19 אוקטובר 2002, 02:34

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי מרים* »

האם מישהי מכן יודעת על שיטות טבעיות לדחיית הביוץ? אני כבר כמה חודשים מנסה להכנס להריון ובגלל הטבילה במקווה אני מפספסת את הביוץ... בבקשה תעזרו לי, הפטרון הרפואי הוא הורמונלי או הזרעה מלכותית.
אחת*
הצטרפות: 15 יולי 2001, 00:00

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי אחת* »

מרים, וואוו, שאלה טובה, אני אף פעם לא התנסיתי בדחיית הביוץ בשיטה טבעית, אז אני לא יודעת... האם יש אפשרות להתייעץ עם רבנית או רב ולבקש אישור מיוחד ליחסי מין מוקדמים יותר?
אם את מזהה בוודאות את הביוץ, אז אולי תוכלי לחרוג מחוקי הנידה על מנת לנסות?
אני לא דתיה ואין לי ידע בכל זה, אבל הביוץ שלי כבר הרבה שנים או סביב היום ה-11 של המחזור, אז אני מבינה ללבך
אולי יעזור לך הדף נידה וכניסה להריון
מתחדשת*

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי מתחדשת* »

מאמר מעניין על עקרות הלכתית:
http://toravoda.org.il/he/node/9

לגבי דחיית הביוץ, יש איזה רב שממליץ לאכול באופן קבוע ארוחת בוקר מוקדמת - לפני 7 בבוקר - כדי להביא להקדמת הביוץ, אין לי מושג על מה הוא מתבסס.
אם הדימום שלך נמשך הרבה ימים ובגלל זה הטבילה יוצאת אחרי, אולי תנסי לרוקן את דם הוסת לפי שיטת מודעות וסת. לפעמים, אחרי תקופה, זה מקצר את משך הדימום.
פלוני_אלמונית*

תכנון הריון באופן טבעי

מרים- האם את יודעת בכמה ימים הביוץ מקדים?
בדרך כלל לנשים עם ביוץ מוקדם יש אפשרות לטבילה מוקדמת יותר (הכי מודקם- ביום ה11 של המחזור החודשי)- אם שמירת הנידה חשובה לך, צריך להיעץ עם רב.
כדי שיהיה אפשרי לטבול ביום ה11 לפעמים יש צורך לקצר את הדימום, אז אפשר, כמו שהציעה מתחדשת לעיין בדף על ריקון דם הווסת.
חברה שהיה לה ביוץ מוקדם סיפרה ששתיית מיץ לימון טרי מוקדם בבוקר עזרה לה לקצר את הדימום.
לגבי דחיית ביוץ- לא שמעתי שאפשר לדחות אותו בדרך טבעית, אבל זה לא אומר שאי אפשר...
מרים*
הצטרפות: 19 אוקטובר 2002, 02:34

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי מרים* »

תודה רבה לכן בנות.
נתקלתי בעניין ארוחת הבוקר אני לא בטוחה שזה יעיל אבל שווה לנסות.
לגבי המקווה לצערי הפטרון ההלכתי לא מאפשר טבילה מוקדמת.
אחת*
הצטרפות: 15 יולי 2001, 00:00

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי אחת* »

וחייבים ללכת לפי החוקים?
כינור_לשירייך*
הצטרפות: 10 יוני 2008, 09:08

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי כינור_לשירייך* »

אני הבנתי שרבנים מסוימים מתירים לנשים מסוימות טבילה כפולה - אחת בסוף שבעה ואחת בסוף עוד שבעה נקיים.
אני לא יודעת פרטים. לא יודעת אם הטבילה הראשונה משמעותה פעם אחת יחסי מין ומיד שוב הרחקות או מה.
שמעתי את זה בשיחה מפי הרב בני לאו, והבנתי שהוא מתיר את זה רק לאישה שיש לה בעיות מוכחות (לא עקרוניות אלא רפואיות ספציפית לה) עם קבלת הורמונים.
אולי בכל-אופן שווה לפנות אליו. נראה לי שהוא רמז שיש עוד פתרונות הלכתיים.
כינור_לשירייך*
הצטרפות: 10 יוני 2008, 09:08

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי כינור_לשירייך* »

(זה היה בפן המעשי, ועכשיו לסוגיה העקרונית:)
את הדברים הללו שמעתי מפי הרב בני לאו בעימות פומבי בינו לבין ד"ר רוזנק (מהקישור של מתחדשת) לפני כשלוש שנים.
באותו עימות אמנם התרשמתי עמוקוות מהמחויבות של ד"ר רוזנק לפציינטיות שלו, אך יחד עם זה התרשמתי גם שמידת האחריות שלו בטיפול במקורות ההלכתיים לא רבה ממידת האחריות של הרבנים בטיפול בחומר הרפואי.
אין מנוס מלחזור ולבקש שרבנים לא ייתנו הנחיות רפואיות ורופאים לא יפסקו הלכה.
הדברים שלו היו משאירים הרבה יותר רושם אם היה פשוט מגלגל את הכדור בחזרה למגרש ההלכתי. מתריע, כרופא, שהפתרון ההורמונלי אינו פתרון, ואומר לרבנים - בבקשה, הכדור אצלכם, תמצאו פתרון אחר. יש כמה וכמה פתרונות אפשריים.
חזון חידוש ההלכה שלו - אני מבינה למה הוא מקומם.
רוצה_להיות_אמא*

תכנון הריון באופן טבעי

כתבתי כבר ודעה לפני כמה ימים ואני אמשיך את הסיפור המוזר שלי...
היום אני ביוםה27 של המחזור
מהיום ה12 יש לי הפרשות פוריות למעט שתי הפסקות של יום בודד -אבל אין ביוץ.
הטמפ' שלי בבוקר מאוד נמוכה ככה שאין ספק.
זהו החודש השלישי שבו אני מנסה לאתר את הביוץ בישביל להיות מודעת וגם כדי להכנס להריון.
בחודשיים הקודמים זיהיתי ביוץ ללא ספק. אבל עכשיו הוא לא מגיע....
היתי אתל רופא נשים לפני 4 ימים הוא אמר לי שהזקיק הכי גדול שלי הוא 11 מ"מ. חוץ מזה השחלות שלי פיליציסטיות לפי האולטרסאונד אבל לא לפי הפרופיל ההורמונאלי ולא לפי הסימפטומים.
ההפרשות הפוריות האלה שנמשכות יותר משבועיים - תהיתי אם זה אומר שיש לי הפרשה מרובה של אסרוגן לאורך זמן? נידמה לי שזה יכול להיות מסוכן ולעלות סיכון לכל מיני מחלות אם אני לא טועה.
בקיצור הרופא לא נתן לי תשובות כל כך
אם למישהו כאן יש אני אשמח...
מה צריך להיות גודלו של זקיק כדי לבייץ?
מה קצב הגדילה שלו?
למישהו יש רעיונות מה קורה לעזעזל לגוף שלי?
בדרך_להיות_אמא*

תכנון הריון באופן טבעי

רוצה יקרה, אוף, זה מה זה קשה...
אם הטמפרטורה נמוכה כמו שאת יודעת, זה אומר שרוב הסיכויים שהביוץ מתעכב. קורה, זו לא בעיה... קשה לא לדעת מה קורה עם הגוף
אין לי צל של מושג בנושא גודל זקיק, אבל אולי תקחי לך חופש מהמדידות חום והבדיקות הפרשות? ותתמקדי בדברים שכייפים בעינייך לקראת הריון, לדוגמא, ספרים מעניינים להריון, תזונה טובה, ביקור בסאונה ו/או ג'קוזי שלא תוכלי אחר כך
לארגן ערבי סקס כייפים עם בן זוגך בלי קשר לימי המחזור, עם ביגוד כייפי, או נרות ויין, או סתם כל דבר שעושה לכם כייף
עשי לך כיף! עשי מקלחת טובה שגורמת לך להרגיש יפה וריחנית, ומשם תזרמי
בהצלחה {@
מתחדשת*

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי מתחדשת* »

_אולי תקחי לך חופש מהמדידות חום והבדיקות הפרשות? ותתמקדי בדברים שכייפים בעינייך לקראת הריון, לדוגמא, ספרים מעניינים להריון, תזונה טובה, ביקור בסאונה ו/או ג'קוזי שלא תוכלי אחר כך
לארגן ערבי סקס כייפים עם בן זוגך בלי קשר לימי המחזור, עם ביגוד כייפי, או נרות ויין, או סתם כל דבר שעושה לכם כייף
עשי לך כיף! עשי מקלחת טובה שגורמת לך להרגיש יפה וריחנית, ומשם תזרמי_

גם אני חותמת על העצה המצוינת הזאת.
רוצה_להיות_אמא*

תכנון הריון באופן טבעי

תודה בנות
ואני משתדלת לא להיות בלחץ
העניין הוא שהדברים המוזרים האלה שקוראים לי בגוף קצת מדאיגים אותי ללא קשר להריון.
מהתחלה התחלתי עם המדידות חום האלה הרבה בישביל המודעות - לדעת איך הגוף שלי עובד... אי אפשר להגיד שאני ממש מצליחה בזה.
אבל אני מניחה שיהיה בסדר
אולי מחר אתקשר להומיאופתית שלי.
במה שקשור לסקס - גם ככה עד עכשיו לא ממש הקפדנו לעשות את זה דווקא בימי הביוץ....
תודה בכל אופן :)
מנסה*
הצטרפות: 17 מרץ 2003, 13:03

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי מנסה* »

שלום לכולן,
אני חדשה באתר הזה, שמרגיש הכי אינטיליגנטי מכל השאר. מצאתי כאן הרבה תשובות כבר. תודה לכן.
שאלה שלא מצאתי עליה תשובה - המחזורים שלי בדכ נעים בין 25-27 יום. אני בת 41 ואנחנו מנסים להכנס להריון כבר יותר משנה באופן טבעי, ללא הצלחה... עד עכשיו הצלחתי להמנע מהורמונים. אני משתמשת בשיטה הטבעית שלמדתי אותה לבד מהספר ונעזרת בדיקור ובצמחי מרפא.
אני מזהה ביוץ סביב יום 13 בדכ. החודש ביום 7 וגם 8 (היום) החום עלה. האם יתכן שאני אחרי הביוץ כבר? שאר הסימנים (הפרשות, צוואר הרחם) לא מעידים על ביוץ. מה קובע במקרה כזה? לא השתמשתי בערכה לבדיקת ביוץ.
אודה על תשובה מהירה...
קוראת*

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי קוראת* »

לא סביר שאת אחרי הביוץ. אולי את מפתחת מחלת חום כלשהי?
מנסה*

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי מנסה* »

תודה על התשובה המהירה... אני לא מרגישה לקראת מחלה אבל הכל יתכן. מה שכן, מעניין אותי לדעת אם הסימן של החום שעולה הוא הסימן העיקרי לאחרי הביוץ או שהסימנים של הפרשות וצוואר הרחם הם הקובעים במקרה כזה. האם יש טעם בכלל לבדוק עם ערכת ביוץ?
קוראת*

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי קוראת* »

תראי, אם מזהים פוריות לפי הפרשות וצוואר בלבד, והחום לא עולה, לא היה ביוץ.
אם החום עולה אבל לא היו כלל הפרשות פוריות ו/או התרככות הצוואר, סביר שלא היה ביוץ - אבל רק המשך מעקב יגלה את זה.
את עוד ממש בתחילת הסייקל, אני הייתי מניחה במקרה כזה שלא היה ביוץ עדיין.
על ערכת ביוץ אני לא סומכת, שמעתי על יותר מדי טעויות.
קוראת*

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי קוראת* »

אה, חוץ מזה יש כמה קריטריונים לזיהוי אם עליית החום קשורה לביוץ או לא (במצב הורמונלי רגיל ותקין). אני לא זוכרת כרגע בע"פ, אפרט ממה שאני זוכרת ותבדקי בספר:
עלייה של לפחות 4 עשיריות מעלה בפרנהייט
לא יותר מ-48 שעות משיא ההפרשה הפוריה
החום נשאר ברמתו הגבוהה לפחות 5 ימים
מקווה שאני לא טועה
מנסה*

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי מנסה* »

ממש תודה, קוראת. עזרת לי. נראה מה יהיה מחר עם החום. לא ציינתי שבכל סייקל עד עכשיו החום ירד משמעותית יום לפני העליה, וזה גם מה שקרה עכשיו, רק שביום השישי...
קוראת*

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי קוראת* »

בכל סייקל עד עכשיו החום ירד משמעותית יום לפני העליה, וזה גם מה שקרה עכשיו
המממ. אכן מחשיד.
בכל מקרה תצטרכי באמת להמתין ולראות.

ממש תודה, קוראת. עזרת לי
שמחה שהתאפשר לי :-)
פלונית_אלמונית*
הצטרפות: 23 ספטמבר 2001, 07:34
דף אישי: הדף האישי של פלונית_אלמונית*

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי פלונית_אלמונית* »

אם לא היו הפרשות פוריות - לא יכול להיות ביוץ
קוראת*

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי קוראת* »

אם לא היו הפרשות פוריות - לא יכול להיות ביוץ

זה די נכון, אבל לא באופן מוחלט.
דווקא בשלבים מוקדמים של הסייקל, אם היה ביוץ - ייתכן שהוא היה חלש, וזה יכול להתבטא בהפרשות.
רק המשך מעקב יכול להבהיר את התמונה.
מנסה*

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי מנסה* »

גם הבוקר החום היה גבוה משמעותית. אולי באמת זו שפעת... אעדכן בהמשך. מה שכן, יש את התחושות של סביב הביוץ כבר עכשיו (יום 9) כמו צביטות בבטן. עדיין אין הפרשות פוריות וגם צוואר הרחם סגור יחסית, קשה ונמוך. התחלתי לבדוק היום בעזרת ערכת ביוץ ובינתיים שלילי. כל העסק הזה כזה מסובך ומסורבל...
המון תודה לכן על התגובות. זה מרגיש אחרת לדווח על זה באינטרנט ולקבל תגובות מאשר להתקע עם זה כל חודש לבד... יש מצב שלא מזהים את הביוץ, עושים אהבה ביום הלא נכון לפי החוקים ובכל זאת נכנסים להריון? זה מתחיל להראות לי כמו קסם...
בדרך_להיות_אמא*

תכנון הריון באופן טבעי

יש מצב שלא מזהים את הביוץ, עושים אהבה ביום הלא נכון לפי החוקים ובכל זאת נכנסים להריון? זה מתחיל להראות לי כמו קסם...
כן!
רק מאהבה תבוא אהבה {@

ושיהיה בהצלחה |L|
יוצאת_מדעתי*
הצטרפות: 26 ינואר 2010, 01:03

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי יוצאת_מדעתי* »

שלום לכולן,
גם אני כבר שלושה חודשים ללא גלולות, מנסה את מזלי...עוברת בין הפורומים, קוראת תגובות שלפעמים מלחיצות ולפעמים מרגיעות. כעת אני מרגישה שאני די יוצאת מדעתי- הייתי אמורה לקבל מחזור היום. ולא קיבלתי. מה שכן קיבלתי זה בחילות מעצבנות..אני גם מסתכלת במראה ורואה מין בטן קטנה (ותמיד יש לי בטן שטוחה) ולא יודעת אם זה הגיוני בכלל או הכל פרי דמיוני ופשוט אכלתי יותר בזמן האחרון. לפני כשבוע הייתה לי רגישות בפטמות, מה שהיה ממש מוזר כי זה בד"כ קורה לי לפני המחזור והפעם קרה שבוע לפני. כעת הרגישות חלפה...זה נשמע מוכר למישהי???
פלוני_אלמונית*

תכנון הריון באופן טבעי

יוצאת, אם זה הריון ראשון, מנסיון- בחזה, לכיוון בתי השחי, יש נפיחות וכאבים. (בהתחלה, בהתחלה)
הריונית_חדשה*
הצטרפות: 22 אוגוסט 2002, 22:02
דף אישי: הדף האישי של הריונית_חדשה*

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי הריונית_חדשה* »

אני עשיתי את הבדיקה ביום 15 יום אחרי הביוץ ז"א יום אחרי האיחור במחזור כביכול. עד אז לא הרגשתי שום דבר חוץ מרגישות בפטמות כמו שיש לי לפני כל מחזור ונפיחות בבטן - שזה באמת מוזר והיא רק התנפחה עוד יותר למרות שאני רק בשבוע 6 כרגע... אז ניראה לי שהכי טוב לך לעשות בדיקת שתן במקום לצאת מדעתך.
בהצלחה!
אמא_נמרה*
הצטרפות: 07 אפריל 2003, 19:23

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי אמא_נמרה* »

יש מצב שלא מזהים את הביוץ, עושים אהבה ביום הלא נכון לפי החוקים ובכל זאת נכנסים להריון?

כך בדיוק הגיע אלינו הפלא השלישי, אבל אנחנו רצינו שיגיע, אז שמחנו וזהו.
מנסה_ממחשב_אחר*
הצטרפות: 26 ינואר 2010, 17:39

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי מנסה_ממחשב_אחר* »

הי לכן, משום מה ההודעות שלי לא נקלטות כאן. רציתי לעדכן שהחום עלה כבר ביום החמישי, שזו לא שפעת, ושמאז הוא גבוה מהרגיל. בנוסף,שהיה דימום קל ביום 11, 12 שהפסיק ואולי מתחיל שוב. יש למישהי מושג מה זה? יכול להיות שזה ציסטה?
יוצאת_מדעתי*
הצטרפות: 26 ינואר 2010, 01:03

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי יוצאת_מדעתי* »

הריונית חדשה?, כן אני אעשה בדיקה. בעוד איזה יומיים, כך שהתוצאות יהיו אמינות יותר. תודה על העזרה והדאגה..
הריונית_חדשה*
הצטרפות: 22 אוגוסט 2002, 22:02
דף אישי: הדף האישי של הריונית_חדשה*

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי הריונית_חדשה* »

תעשי בפיפי הראשון של הבוקר - אז ריכוז ההורמון הוא הכי גדול.
בהצלחה!
פלוני_אלמונית*

תכנון הריון באופן טבעי

שלום לכולם,
יש לי 2 בנים ואני מאוד מאוד רוצה בת. האם חומץ, מנטרל את החומציות של הזרעים הזכריים?
מישהי ניסתה לשים חומץ . ואכן נקלטה , ויצא בת.
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי פלונית* »

בחודשים האחרונים הוסת שלי התחילה בסביבות היום ה-26 של המחזור. זה היה לפני שבועיים בערך - היה לי בינתיים בערך שבוע של הפרשות מאוד מימיות (כאלו שברור שהן לא "פוריות") וסימנים של לפני וסת (קצת כאבי בטן, גב, נפיחות של הבטן) ועכשיו כבר בערך שבוע הפרשות לבנות (כאלו של מיד אחרי וסת) ועדיין הבטן מאוד נפוחה.
איפה הוסת?? פעם היא היתה מתחילה סביבות היום ה-35 כך שאני עדיין לא מאוד מודאגת וכל הסימנים האלה מראים לי שהיא ככל הנראה רק מתעכבת, אבל לא לגמרי ברור לי מה קורה.
פלוניתה*
הצטרפות: 01 מאי 2004, 23:31

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי פלוניתה* »

פלונית, יש מצב שאת בהריון?
אם לא, יכול להיות שהביוץ התאחר מאיזו שהיא סיבה כמו לחץ או מחלה או כל שינוי אחר, ואז גם המחזור התאחר?
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי פלונית* »

הוסת הגיעה בסוף.. החודש הייתי לחוצה אולי זה קשור באמת.
אבל האם מישהי יודעת להסביר למה ההפרשות השתנו מ-מימיות ללבנות?
פלוני_אלמונית*

תכנון הריון באופן טבעי

אם ידוע לי שהווסת הבאה צפויה בעוד כ-5 ימים, האם סביר ש-2-3 ימים לפני הווסת יהיו "ימים בטוחים"?
הביוץ שלי היה כבר לפני כשבועיים.
בכלל, כמה זמן לפני הווסת הוא "בטוח", לא משנה מה אורך המחזור? האם יום לפני הווסת בטוח? האם יומיים?

תודה.
יער_ה*
הצטרפות: 12 מאי 2006, 11:47

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי יער_ה* »

איך את יודעת מתי הוא היה? לפי מה את עוקבת?
אם את בודקת את ההפרשות, אפשר לשים לב שאחרי הביוץ ההפרשות משתנות וזה סימן לכך שאת לא פוריה ואלו "ימים בטוחים". הביוץ עצמו אורך רק יומיים-שלושה (ואפילו פחות), לוקחים כמה ימים קודם לכן מכיוון שהזרע יכול לחיות בגוף עד חמישה ימים.
כך שלפני הוסת, בהנחה כמובן שהמחזור שלך סדיר, אלו "ימים בטוחים".

אסייג ואומר שהכל מתוך הניסיון שלי ולא בהכרח נכון לגביך..
פלוני_אלמונית*

תכנון הריון באופן טבעי

איך את יודעת מתי הוא היה? לפי מה את עוקבת?
לפי ההפרשות ולפי מידת החשק המיני (שעולה בביוץ).

אז האם ברגע שנגמר הביוץ (נגיד שניקח רווח של יום-יומיים אחרי), אלה ימים בטוחים?
קוראת*

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי קוראת* »

אם את עוקבת אחרי חום השחר שלך, ולפיו את יודעת בדיעבד מתי היה ביוץ,
אז 3-4 ימים אחרי עליית החום את כבר מוגנת מהריון.

אם את משערת מתי היה הביוץ לפי דברים אחרים (חישוב מתמטי, תחושה פיזית בגוף או כל שיטה אחרת שלא כוללת מדידת חום) - אל תסמכי על זה.

בכלל, כמה זמן לפני הווסת הוא "בטוח", לא משנה מה אורך המחזור? האם יום לפני הווסת בטוח? האם יומיים?
הזמן שהוא בטוח לא מחושב לפי ימים לפני הוסת אלא לפי ימים אחרי הביוץ.
כי אם אין לך ודאות שהביוץ כבר התרחש (וכאמור, ודאות זה רק לפי חום השחר) וידיעה של זמן התרחשותו בטווח טעות של יומיים-שלושה, את לא באמת יודעת מתי הווסת צריכה לבוא.

כך שלפני הוסת, בהנחה כמובן שהמחזור שלך סדיר, אלו "ימים בטוחים".
מחזור יכול להיות מאוד סדיר, עד שפעם אחת הוא לא. בגלל זה שיטת הימים הבטוחים שמבוססת על חישובים מתמטיים נחשבת לכל כך לא יעילה.
אחרי הביוץ, ולא משנה אם המחזור שלך סדיר או לא, אלה ימים בטוחים - בלי מירכאות.
קוראת*

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי קוראת* »

_איך את יודעת מתי הוא היה? לפי מה את עוקבת?
לפי ההפרשות ולפי מידת החשק המיני (שעולה בביוץ)._

רק עכשיו אני רואה את זה.
על תסמכי על זה למניעת הריון. לפעמים הגוף מנסה לבייץ ו"לא הולך לו". יכולים להיות כמה אירועים כאלה של הפרשות וחשק, ורק באחרון שבהם באמת יהיה ביוץ.
פלוני_אלמונית*

תכנון הריון באופן טבעי

תודה על הפירוט. זו שוב אני ששאלתי לאחרונה.

האם שימוש בערכת ביוץ, סביב הימים שבהם אני "חושדת" בביוץ, יוכל לעזור? כזכור אני מנסה להימנע מהריון, לא להביא אותו.
אם אבדוק ואראה שבייצתי, אחרי יומיים נגיד (ליתר ביטחון) אפשר לקיים יחסים ללא חשש עד הווסת, נכון?
פלוני_אלמונית*

תכנון הריון באופן טבעי

אחרי יומיים נגיד (ליתר ביטחון)
או 3-4 ימים...
נטע_ש*
הצטרפות: 04 אוקטובר 2001, 04:54
דף אישי: הדף האישי של נטע_ש*

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי נטע_ש* »

האם שימוש בערכת ביוץ, סביב הימים שבהם אני "חושדת" בביוץ, יוכל לעזור? כזכור אני מנסה להימנע מהריון, לא להביא אותו.
לא מספיק בטוח, לדעתי. לא יודעת מה הערכות ביוץ מזהות בדיוק, איזה הורמון, אבל א. הגוף יכול לנסות לבייץ ולא להצליח, ואז ביוץ יכול להיות שוב יותר מאוחר. ב. יכולים להיות שני ביוצים זה אחר זה מדי פעם. ג. אני מעדיפה לעקוב אפילו רק בימים האלו אחרי חום הגוף ביקיצה, ולוודא את העליה בחום הגוף. אז זה בטוח באמת.
פלוני_אלמונית*

תכנון הריון באופן טבעי

לסדרת דוקו- מחקר חדשה לערוץ 2 דרושים זוגות או נשים יחידות שמתכננות להביא ילד לעולם (גם אם לא הריון ראשון) אנו מחפשים אנשים מכל הסוגים והסגנונות הגילאים והמוצאים..
נשמח לשוחח ולמסור עוד פרטים בטלפון
050-2066630 חן
050-2066633 עפרה
אפשר גם לפנות במייל
[email protected]
ניתן ליצור קשר גם בדף הפייסבוק שלנו – "תעשי לי ילד"
פלוני_אלמונית*

תכנון הריון באופן טבעי

מנסה לתרגל שוב את השיטה.
מקפידה בעיקר על מדידת חום ואכן ניכר הבדל מלפני הביוץ ולאחריו (את הביוץ עצמו אני לא ממש חשה).
והנה שמתי לב שהחום היה גבוה למשך תקופה (משומה, יותר קצרה מאשר 14 יום) ופתאום הוא ירד ביומיים האחרונים.
בבדיקה פנימית שעשיתי לפני יומיים הופתעתי לגלות התחלה של דימום (וזה היה מוקדם, לפי הספירה הנוכחית לווסת שמאוד סדירה אצלי) והיום כבר היה קצת דימום על נייר הטואלט.
שאלתי- איזה יום אתן מחשיבות כיום הראשון של המחזור?
  • האם היום הראשון שבו מתחיל דימום משמעותי?
  • האם סימני דימום ראשונים?
  • האם היום בו החום יורד?
אשמח לתשובות
תודה רבה
נטע_ש*
הצטרפות: 04 אוקטובר 2001, 04:54
דף אישי: הדף האישי של נטע_ש*

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי נטע_ש* »

היום הראשון שכדאי להחשיב כווסת לצורך התחלת מחזור חדש הוא היום של הדימום הרציני הראשון. אם יש כתמים או דימום ממש מועט, לא מחשיבים כהתחלת וסת עדיין.
החום יכול לרדת יום-יומיים קודם או אחר כך. אצלי החום יורד יום-יומיים אחרי תחילת דימום רגיל של וסת, אז אני לא מסתמכת על זה כתחילת וסת.
ודרך אגב בבדיקה פנימית שעשיתי לפני יומיים הופתעתי לגלות התחלה של דימום - בחוויה שלי, כששוב מפנים את המודעות למחזור על ידי השיטה הטבעית הזו, גם הגוף עם ההורמונים והמחזוריות משתנים...
גינת_שמש*
הצטרפות: 20 אפריל 2009, 15:00

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי גינת_שמש* »

מה זה אומר שיש הפרשה צהבהבה בימים של הביוץ?(קודם יש הפרשה שקופה).
קוראת*

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי קוראת* »

אם אני מזהה נכון מהתיאורים שלך, זה אומר שהביוץ התרחש (הפרשה שקופה) והחום כנראה בעלייה (הפרשה יותר יבשה, צהבהבה). אם זה אכן המצב, כבר לא תוכלי להרות החודש.
אם את רוצה למנוע הריון, כדאי שתוודאי את זה ע"י מדידת חום (רק אם מדדת בימים הקודמים ויש לך למה להשוות).
גינת_שמש*
הצטרפות: 20 אפריל 2009, 15:00

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי גינת_שמש* »

אם אני מזהה נכון מהתיאורים שלך, זה אומר שהביוץ התרחש (הפרשה שקופה) והחום כנראה בעלייה
אחרי הביוץ עולה החום?
החום עולה ביותר ממעלה אחת?
תודה, קוראת.
קוראת*

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי קוראת* »

אחרי הביוץ עולה החום?
כן. לדעתי זה הדבר הכי בסיסי שצריך לדעת בשביל תכנון הריון באופן טבעי.

החום עולה ביותר ממעלה אחת?
לא, מה פתאום.
הוא צריך לעלות לפחות ב-0.4 מע' פרנהייט. לא יודעת כמה זה בצלזיוס... אבל זה עדין, בגלל זה צריך מדחום רגיש.

(קראת משהו מהדף?)
קוראת*

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי קוראת* »

את רוצה להרות או למנוע?
רוצה_להרות*
הצטרפות: 03 אפריל 2011, 11:34

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי רוצה_להרות* »

אז ככה, ממה שקראתי עד היום הבנתי בערך איך לזהות את הביוץ אבל אני רוצה בת
וקראתי גם שבשביל בת הזרע צריך לחכות לביצית = לעשות אהבה יומיים לפני הביוץ.
המחזור שלי סדיר ומגיע כל תחילת חודש ( 30 יום ) אז האם הזמן הנכון הוא ביום ה 13 ?
וגם הייתי רוצה לחזק את הסיכויים בעזרת בדיקת ביוץ, האם יש למישהי פה נסיון עם זה?
אשמח לתגובות, המון תודה.
שואלת*
הצטרפות: 25 ינואר 2004, 10:05

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי שואלת* »

בת 44, עוקבת אחרי הפרשות לזיהוי ביוץ. בחודשיים האחרונים שמתי לב שאין לי את ההפרשה שהיא כמו חלבון ביצה (רירית) אלא יותר הפרשה לבנה שלא הכרתי קודם, שמתחילה אחרי מחזור כמה ימים עד שהופכת צהובה ואז מגיע מחזור חדש.
מישהי יודעת מה זה?
גברת_פלפלת*
הצטרפות: 26 אפריל 2005, 14:41
דף אישי: הדף האישי של גברת_פלפלת*

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי גברת_פלפלת* »

יכול להיות שאין ביוץ?
שואלת*
הצטרפות: 25 ינואר 2004, 10:05

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי שואלת* »

יכול להיות, בגלל זה מבררת אצל המבינות בדבר.
יודעת שיש שינויים הורמונליים בגיל הזה.
גברת_פלפלת*
הצטרפות: 26 אפריל 2005, 14:41
דף אישי: הדף האישי של גברת_פלפלת*

תכנון הריון באופן טבעי

שליחה על ידי גברת_פלפלת* »

את מרגישה את הביוצים שלך בדרך כלל? אצלי למשל זה כאב חד או עמום (משתנה) באחד הצדדים, לפעמים ממש לאות כזו וכאבים כמו כאבי מחזור. (תחושה של קהות בגב תחתון, בטן תחתונה).
ומה עם חום שחר?
שליחת תגובה

חזור אל “תכנון הריון”