מעבר לאוכל מוצק

אמאשלאלמה*
הצטרפות: 31 מרץ 2007, 12:17

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי אמאשלאלמה* »

אין הרבה אופציות.
היא בסך הכל התחילה לאכול קצת מוצקים לפני שבוע - מיץ גזר ובטטה.
האדמומית מופיעה יום יום.
בינתיים הפסקתי עם האוכל המוצק...
אמא*
הצטרפות: 02 ספטמבר 2001, 23:05

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי אמא* »

ביתי בת שנה ומגלה הרבה התענינות באוכל כמו גם בציצי. שאלתי היא איך לנתב ביניהם? מרגיש לי נכון שהיא תאכל איתנו בוקר צהרים וערב וביניהם תינק אבל המון פעמים קורה שהיא יונקת הרבה לפני הארוחה ואוכלת מעט אם בכלל. מצד שני אם אני מציעה לה אוכל מוצק כשהיא רעבה זה בדרכ כלל לא בזמן הארוחה שלנו וכך היא יושבת לאכול לבד. בלאגן!!!! האם למישהי מנוסה יש עצה - איך בדיוק זה קורה המעבר הזה מיניקה לאוכל מוצק? האם זה לא יותר מידי גם הנקה וגם אוכל מוצק? האם כדאי לתת לה אוכל כשהיא רעבה בלי קשר למה שקורה בבית או להמשיך לתת לה אוכל איתנו בלי קשר למצב הרעב?
אודה לכן או לכם על תשובה.
אחת*
הצטרפות: 15 יולי 2001, 00:00

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי אחת* »

גם אצלי היה בלגן בהתחלה.
היום מה שאני עושה, זה בעיקר לתת לה אוכל כשהיא רעבה, ואז לאכול איתה.
כלומר, להתאים את עצמי לזמנים שלה.
לאט לאט זה מסתדר.
יוצא שצהריים אנחנו לרוב אוכלות ביחד, ואת שאר הארוחות, שבהן הזמנים שלנו "מתנגשים", אני יושבת איתה ומנשנשת לי משהו (אין אצלי כזה דבר "לא בא לי לאכול", למרבה הצער) וככה מאכילות את עצמנו ואחת את השניה.

חוץ מזה אם אני כבר כאן אז עדכון, לפני כמה חודשים כתבתי כאן
אצלי היא טועמת כפית שתיים וישר מבקשת ציצי. ממש מסרבת. כאילו "זה נחמד מאד אבל איפה האוכל". והנה, היום, הילדה אפילו לא יונקת ביום, רק בלילה, וזאת מיוזמתה.
היא עדיין לא אכלנית מדהימה, לא מתה על אוכל מבושל, אבל אוכלת יפה וכנראה שזה מספיק לה - היא שמנמנה ובונבונה מתמיד.
מצאתי שפשוט לאט לאט היא עושה לעצמה סדר בעניין האוכל, כמו בכל דבר.
פשוט להציע, להתנסות, להשלים עם הבלגן, ולחכות...
אחת*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי אחת* »

להמשיך לתת לה אוכל איתנו בלי קשר למצב הרעב?
ובעניין הזה - הגן הפולני שלי גורם לי להציע לה תמיד אוכל, כשאנחנו אוכלים, גם אם היא לא רעבה.
לא רוצה, לא צריך. רוצה - עוד נחת בפולניה.
שרה_ק*
הצטרפות: 05 יוני 2003, 21:32
דף אישי: הדף האישי של שרה_ק*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי שרה_ק* »

my baby is demanding solids and I am not ready! the baby is almost 9 months old. for example Tzippy spilled her chocolate milk on floor. the baby creeped there and licked the floor! If I eat apple/parsley smoothie (green smoothie - resek yarok) the baby wails and cries if I don't give him a little from a spoon. its so clear when a baby is ready but I am not ready :-)
פפריקה_הונגרית*
הצטרפות: 17 מאי 2006, 01:14
דף אישי: הדף האישי של פפריקה_הונגרית*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי פפריקה_הונגרית* »

התחלתי לתת לו גם ארז, עדשים, תרד מבושל.
ע"פ הגישה הנטורופטית, בהתאם רשימת הנו-נו-נו ;-) שמובאת למעלה, האם אפשר לתת מונבטים, אורז? ומה עוד אפשר, אחרי שכבר אוכל אבוקדו, בטטה, גזר, תפוח, אגס, בננה, ברצון, והנאה.... ?
תודה @}
קרן_קיימת*
הצטרפות: 18 יוני 2006, 10:59
דף אישי: הדף האישי של קרן_קיימת*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי קרן_קיימת* »

ומה עוד אפשר מפירות העונה, אצלנו הוא טורף אפרסקים ונקטרינות, וכמובן גם אבטיח ומלון.
חוט_השני*
הצטרפות: 02 פברואר 2006, 11:34
דף אישי: הדף האישי של חוט_השני*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי חוט_השני* »

ומה עוד אפשר
סלק 9-:
מיכל*
הצטרפות: 09 אוקטובר 2001, 17:11

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי מיכל* »

האם שסק נחשב לאלרגני?
האם מתאים לבן 8 חודשים?
אום_אל_קיצקיצ*
הצטרפות: 21 ינואר 2007, 22:53
דף אישי: הדף האישי של אום_אל_קיצקיצ*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי אום_אל_קיצקיצ* »

טוב עונת השסק נגמרה אז בטח השאלה לא אקטואלית. אני נתתי בכיף לתינוקת בת אותו גיל והיה לה אחלה.
ולשאלה שלי:
ביתי בת 9 חודשים. אין שיניים. מגיל 5 חודשים נתתי לה לטעום דברים להנאתה הרבה. למשל שסק, הרבה אבוקדו, תמר, דברים שאפשר להחזיק ביד. אני לא מאכילה אותה. תמיד היא לבד מחזיקה את הפרי או אפילו הכפית. כבר 4 חודשים אנחנו ב"טעימות" ולא ממש מצליחים להגיע להארוחה שלמה של אוכל. היו פעמים בודדות שאפשר לומר שאכלה כמות משמעותית. נראה לי שהבעיה האמיתית היא שכשהיא רעבה ממש היא כבר רוצה לינוק ואני לא מצליחה לתפוס את המומנטום כך שתהיה מספיק רעבה כדי לאכול אבל לא מספיק בשביל להתנפל על הציצי. אולי בשבילה אוכל זה רק לשעשוע והתנסות ולא בשביל למלא קיבה ריקה. נכון, יש נסיבות מקילות: אין שיניים וההאכלה העצמית אורכת הרבה זמן, ובכל זאת, יש לה עניין באוכל. מה עושים? או אולי לא לעשות כלום ואנחנו בכל זאת בדרך הנכונה. אני רוצה ללכת איתה בקצב שלה אבל לא בטוחה שזה מה שאני עושה. אולי אני עצמי לא מאפשרת התקדמות בגלל קשיים לוגיסטים?
שיבולת*
הצטרפות: 28 נובמבר 2002, 21:39

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי שיבולת* »

אום אל קיצקיצ, אינני דמות מקצועית, אבל אני יכולה לספר לך מניסיוני הפרטי של בת השנה שלי.
התחילה להתנסות במוצקים מגיל שישה וחצי חודשים. בהתחלה מרוסקים - פירות וירקות, לא היה משהו. אולי כמה כפיות. בהמשך (למרות שלא היו לה שיניים) נמאס לה מהמרוסקים ועברנו ל"רכים" - גזר מבושל, פירות רכים (כמו שסק) וכו' ואח"כ גם אורז, תירס, קוסקוס, ירקות מבושלים, קצת בשר רך ובקיצור כמעט תזונה מלאה ושלמה. היא התנסתה, נמרחה, וכמעט לא אכלה כלום עד בערך גיל 11 חודשים, שפתאום, בשבוע אחד משהו נפתח בה והיא התחילה לאכול המון והכל. עם הידיים, לפעמים רוצה קצב מהיר ומבקשת כפית. לפעמים לוקחת גרגר תירס ביד אחת, שמה בכפית ביד השנייה ומנסה להגיע איתו לפה. פשוט תענוגית... קצת אחרי שהתחילה לאכול, יצאו לה ביחד שתי שיניים. ההנקות פחתו במידה ניכרת. בקיצור מה שאני מנסה להגיד לך, זה לא להתייאש. אצלנו לקח כמעט 6 חודשים עד שזה נתפס... וכשזה נתפס אז זה נתפס... בתאבון!
אום_אל_קיצקיצ*

מעבר לאוכל מוצק

איזה כיף לשמוע! גם הילדה שלי אוכלת בתענוג כשהיא אוכלת, אבל זה קורה לא הרבה. חשבתי אולי באשמתי (סדר יום וכאלה).
אמא_אדמה*
הצטרפות: 28 אוגוסט 2002, 01:11
דף אישי: הדף האישי של אמא_אדמה*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי אמא_אדמה* »

התינוק שלי, בן 3 חודשים, (נראה לי) מתעניין במה שאנחנו אוכלים..
פה ושם נתתי לו למצוץ קצת אבטיח.. נשמע לכן תקין?
אום_אל_קיצקיצ*

מעבר לאוכל מוצק

לי נשמע סביר ברמת האבטיח. לפי יצחק בן אורי זהו פריט המזון הקל ביותר לעיכול. אם הוא ממש מתעניין ומדובר כולה על למצוץ, נשמע לי סביר.
מיכל_בר*
הצטרפות: 30 אוגוסט 2005, 22:41
דף אישי: הדף האישי של מיכל_בר*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי מיכל_בר* »

נו, במזל טוב אנחנו בקרוב מתחילים לעבור למוצקים. מנסה לדחות את זה, אבל איילי (כמעט חצי שנה ) שולח מבטים וידיים לצלחות שלנו, עם מסר חד משמעי...
מוזר, אני לא כל כך זוכרת איך זה היה עם אור, אחיו הגדול (5).
בכל אופן, נראה לי שאייל יהיה הרבה יותר חושני, כלומר לכלכן, לעומת אחיו שוחר הניקיון ("אמא תנקי לי את היד!!").
קראתי עכשיו את ההתחלה של הדף הארוך הזה. לראשונה נתקלתי בהמלצה לתת לתינוק חתיכות ולא מזון מרוסק, למשל תפוח, גזר, תפוח אדמה. מה, באמת אין סכנה של חנק?
אימל'ה*
הצטרפות: 13 יולי 2007, 10:12

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי אימל'ה* »

יש ילדים אם אני לא טועה בעיקר יונקים שלא אוהבים את המרקם המרוסק. לנסיך שלי אני גרדתי את הפרות הקשים במגררת ולא טחנתי ותפו"א וכד' מעכתי קלות במזלג והוא אכל בתאבון (המלצה של האחות בטיפת חלב) גם אבטיח אפשר לתת למצוץ ואם מפחדים אפשר לעטוף בעדינות בבד גזה דק.
הקטנה כבר טעמה מעט מוצק מגיל ארבעה חודשים אבל בעקרון עד גיל שנה העדיפה לינוק בלבד.
אימא_טרייה_פלוס*
הצטרפות: 14 אפריל 2007, 09:53
דף אישי: הדף האישי של אימא_טרייה_פלוס*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי אימא_טרייה_פלוס* »

אגב כיסכסא- יש לנו בבית לחברים אורחים (בני שנה) שיושבים בו נהדר- אבל עם כריות מתחת לטוסיק....
יש למילגה כרית הגבהה עם בד כביס ורצועות קשירה. נראה לי פתרון טוב למי שלא רוצה לקנות כסא אוכל.
עם קטנתינו גילינו שאין חוקי לכלוך וכו'- לרוב היא אוכלת עירומה, לבד. וזה מוריד מהלחץ.
"אוכל אצבעות" זה תמיד נהדר: אפשר פשטידות למיניהן, ירקות מאודים, לביבות, פסטה מלאה- יש בצורות שונות, אפשר להכין רטוב ירקות טעים (קישואים ועגבניות...)
אצלינו הקינואה התגלתה כתחליף פצצה לקוסקוס, אני מכינה איתה קציצות ועוד...
גם בורגול ודוחן הולכים טוב- יותר קל לאכילה מאורז..
בהצלחה :-)
אימא_טרייה_פלוס*

מעבר לאוכל מוצק

ולגבי החנק: מנסיוני עם ילדים רבים ועם זו שלי, הם יודעים מה לעשות. אם יש חתיכה שהם לא יכולים לבלוע הם יוציאו אותה- יש רפלקס. רק בלי לשדר לחץ סביב האוכל...
צריך לסמוך על הקטנים (ולהשגיח עם נשימות עמוקות)
את יכולות הלעיסה שלהם הם מפתחים לאט וביעילות...
יש ספר נחמד (ויקר) שקוראים לו "טעמים ראשונים". תנסי ללוות מחברה.
שמרית*
הצטרפות: 03 אפריל 2006, 13:17

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי שמרית* »

מצחיק...... כולן כותבות על תינוקות שלא מתעניינים באוכל עד גיל כך וכך,אצלנו במשפחה המצב הפוך..... הגדולה התחילה לדרוש ולקבל בהדרגה אוכל בגיל 4 חודשים,ואחותה הצעירה בעקבותיה - מבקשת בתוקף וגם טועמת פה ושם מגיל 3.5 חודשים,(אגב שתיהן יונקות בשפע ),עכשיו בת 4חודשים פלוס ואני תוהה - אם הייתי שומעת רק לאינסטינקט וקשובה רק אליה - הייתי בלי היסוס נותנת לה לאכול כל יום קצת - היא אוהבת את הטעימות ותמיד מבקשת עוד. אבל לאור הידע וההשוואה לאחרים,אולי כן כדאי לחכת עוד קצת? האם ידוע על נזק שיכול להגרם מכמה כפיות של ירק מרוסק ביום כשהתינוק מאד רוצה ואוהב?
אמא_לשלושה*
הצטרפות: 17 פברואר 2005, 11:59
דף אישי: הדף האישי של אמא_לשלושה*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי אמא_לשלושה* »

שלום,
שמעתי שהיגיע לאחרונה לארץ מוצר שנקרא Babycook שמיועד בדיוק לתינוקות במעבר לאוכל מוצק וגם אחר כך, גם נוח לשימוש והכי חשוב זה בישול בריא. באותו מכשיר יש אידוי ואחר כך מכשיר טחינה. פשוט מעולה.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

שלום לכן,
בני בן 7 חודשים, אני מנסה לא להניק אותו בלילה (כי קראתי אצליכם שזו השיטה לקבל מחזור שוב), אז אני רוצה לתת לו בקבוק בלילה במקום אוכל.
אני מכינה לו בקבוק מקצת חלב שלי, חלב שקדים ודייסת קורנפלור - כדי שזה ישביע אותו ללילה, ולא ירצה כמה פעמים.
קראתי כאן שדייסה זו לא מומלצת, אבל אני לא רוצה להתחיל עם גלוטן.
איך אפשר להשתמש בקמח תירס במקום? צריך להמיס אותו קודם? זה לא ייצור לו קשיי עיכול?

תודה מראש!
לה_לי*
הצטרפות: 25 פברואר 2007, 13:53

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי לה_לי* »

בני בן 11 חודשים (וואו לא להאמין שעברה כבר שנה-כמעט). התחיל לאכול או יותר נכון לטעום אוכל לפני כחודש.אני נותנת לו ירקות מבושלים או בתנור (דלעת,גזר, בטטה, קולורבי) וגם פירות וירקות טריים (מלפפון, אבוקדו, אגס,תפוח,בננה). לפעמים טועם גם דברים אחרים שאנחנו אוכלים והוא מאד מבקש (יוגורמה, עגבניה, תמר,שומר אפוי).
הבעיה היא כזו כל כמה ימים יש לו איזה יומיים שהוא לא עושה קקי (עצירות).בימים האחרונים היה לו קקי קשה. ועכשיו כבר יומיים שהוא לא עשה קקי.רוב היום הוא מרגיש טוב מלא מרץ.. לפעמים הוא מתעורר בלילה מבכי שאני מקשרת לעצירות.
בשבועיים הראשונים שהתחיל לאכול היה בסדר גמור.
מעבר לאוכל הוא יונק (כמובן) ושותה מים על פי בקשתו.
בבקשה אשמח לעזרתכן.
אוד_ליה*
הצטרפות: 01 ספטמבר 2007, 19:58
דף אישי: הדף האישי של אוד_ליה*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי אוד_ליה* »

לפי מה שאני יודעת, בקקי יש תקופות שונות ומגוונות... שני בני בתקופה שינקו עשו לפעמים גם פעם בכמה ימים, אפילו אחת לשבוע... מה ש"מטריד" זה הקקי הקשה. האם כשהוא עושה קקי ת רואה שכואב לו? או שאולי זה קשה "רגיל" ז"א מוצק יחסית לתינוק יונק?
דבר שני- יכול להיות שבגלל שפחות חם הוא שותה פחות. אז תנסי "לשווק" לו את המים :-) , אולי לתת פירות עתירים בנוזלים או במקום ירקות בתנור מרק. ולהוריד בננה.
האמת שלא זוכרת דבר כזה, אבל אני לא מאלה שעוקבות בדריכות אחרי היציאות ;-) אא"כ נראה שהוא סובל מזה ואז מטפלת בהתאם...
חגית_ל*
הצטרפות: 05 אוקטובר 2001, 17:35
דף אישי: הדף האישי של חגית_ל*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי חגית_ל* »

בת 4 חודשים מגלה עניין רב ומתלוננת קשות כשלא נותנים לה מהצלחת שעל השולחן. האם זה סימן שצריך להתחיל מוצקים?????
ממה שורד לב כתבה ראיתי שזה מוריד מהיניקה וזה ממש לא לעניין בשבילי.
אום_אל_קיצקיצ*

מעבר לאוכל מוצק

הניסיון שלי מראה שיש הבדל בין עניין באוכל ורצון להתנסות לבין ממש לאכול ארוחה. גם הילדה שלי התעניינה בגיל הזה ונתתי לה לטעום. כמה ליקוקים מהאצבע שלי (כמובן, רק דברים ש"מותר") סיפקו את יצר הסקרנות. עד היום (שנה וחודשיים) לעיתים נדירות אוכל מחליף אצלה הנקה. היא מעדיפה להשאר עדיין בשלב הטעימות... כך שאם החשש שלך הוא שההנקות ירדו, אין בהכרח קשר.
קט_קטית*
הצטרפות: 01 מאי 2007, 10:49
דף אישי: הדף האישי של קט_קטית*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי קט_קטית* »

עד היום (שנה וחודשיים) לעיתים נדירות אוכל מחליף אצלה הנקה

ככה גם אצלנו :-)
שנה וחודשיים (כמעט), הנקה מלאה
טועמת הכל מגיל 5 חוד', אבל אוכלת רק ציצי
D-:
אימא_טרייה_פלוס*

מעבר לאוכל מוצק

אצלנו (שנה וחצי), ההנקה נגמרה לחלוטין- לצערי הרב, עקב הריון.... טעם שונה וכו'..
בתי התחילה להתעניין מאד באוכל בגיל 4 חודשים, מהר מאד- אבל בהדרגה- אוכל הפך להיות אוכל, והנקה הופרדה מהארוחה.
לדעתי חשוב שתהיה הפרדה, חשוב שתינוק יאכל טוב, הכל מהכל, באופן מגוון, לטעום עם הידיים, להג'דייף, למרוח ולהנות. אוכל זה כיף.
מצד שני- צריך לשמור על חוקים מסויימים, במיוחד אם תינוק מגלה רגישות במעיים: לא לתת ירקות שקשים לעיכול כמו בטטה ודלעת. זה כבד להם. להתחיל עם מנות קטנות יותר של תפוח ואגס מאודים, ושאר דברים שקל לעכל.
בהמשך אפשר לערבב עם רסק הפרי גם שקדיה- זה מזין וטעים.
להשתדל להימנע ממוצרי חלב פרה באופן כללי. אפשר להתחיל לקראת גיל שנה עם יוגורט עיזים או כבשים, גבינות עזים או כבשים וכן הלאה.
בהצלחה ובתיאבון
נעמה_אמא*
הצטרפות: 04 מאי 2006, 20:29
דף אישי: הדף האישי של נעמה_אמא*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי נעמה_אמא* »

בן חצי שנה שלא יונק.
מצד אחד מאוד מתעניין בצלחות ובאוכל שלנו (ממש קופץ כולו לצלחת) וגם מבקש לאכול בתדירות גבוהה יותר.
מצד שני כשניסיתי לתת לו פירות או ירקות מרוסקים או ממש התחיל לבכות אחרי שתיים שלוש כפיות.
בינתיים הפסקתי לגמרי, אבל מה עכשיו? יכול להיות שהוא לא אוהב את המרקם? יכול להיות מצב שתינוק יתחיל מיד ממוצק לא מרוסק?
היום דווקא נתתי לו חתיכה קטנה של פיתה והוא נהנה להמיס אותה בפה, מה עוד אני יכולה לתת לו?
הוא עדיין לא יושב לבד וגם אין לו שיניים. אבל הוא חסון ביותר ובעל משקל ניכר.
קרוטונית_מהמרק_הגדול*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 19:10

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי קרוטונית_מהמרק_הגדול* »

יכול להיות שהוא לא אוהב את המרקם? יכול להיות מצב שתינוק יתחיל מיד ממוצק לא מרוסק?
כן, או שיכול להיות שהוא רוצה להחזיק ולאכול בעצמו. אולי תנסי תפוח/אגס/גזר מקולפים ומאודים - לתת לו חתיכה מאורכת ביד, שישתעשע עם זה.
חגית_ל*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי חגית_ל* »

טוב, נכנעתי. הקטנה, בת 4 חודשים, מייבבת וחוטפת מהצלחת כשאני אוכלת אז נתתי לה 2 טיפות ממרק ירקות לטעום ואח"כ מעכתי רבע כפית אבוקדו בצלחת כדי שתתעסק עם זה ועם האצבע נתתי לה לטעום ורצתה עוד ועוד.
מאוד מוזר לי, מכיוון שלשתי הגדולות דחיתי את מתן המוצקים עד כמעט גיל שנה עם הגדולה ומעבר לגיל חצי שנה עם האמצעית. גם מרגישה שלא נכון לתת אוכל לפני לפחות גיל חצי שנה אבל היא כ"כ מתעקשת שקשה לי לסרב לה.
אולי זה יהיה חד פעמי, כי אני ממש לא רוצה לתת לה מוצקים עכשיו.
חגית_ל*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי חגית_ל* »

לא המשכתי. עזבנו את המזון המוצק. טעות של פעם אחת. ישנה הרבה כל היום. נחכה לחצי שנה.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

בני בן 7 חודשים אוכל במשך חודש וחצי בטטה דלעת וגזר איזה ירקות נוספים כדאי לי להכיר לו?
אחת*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי אחת* »

קישוא, תפוח אדמה בתור התחלה.
ואולי גם פירות
יעלי_לה
הצטרפות: 08 ספטמבר 2005, 09:00
דף אישי: הדף האישי של יעלי_לה

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי יעלי_לה »

תפוח אדמה זה ירק סולני (מכיל סולנין). אני חיכיתי איתו. כנ"ל עגבניה, לדחות.
אפשר לאדות שומר, הילד שלי משתגע על זה מאז ועד היום. שומר, כשהוא מאודה, הוא כמעט מתוק. גם קישוא אגב טעים נורא כשהוא מאודה (הרבה יותר מכל צורות העיבוד האחרות). אפילו בצל מאודה סבבה. אה, כמובן - סלק! מאודה כמובן.
אבוקדו אמנם טרופי, אבל לא נחשב בעייתי. אני נתתי די מוקדם ונרשמה הצלחה כבירה. מה עם מלפפון חי מגורד בפומפייה?
בהחלט אפשר כבר פירות - תפוח / אגס מגורד, בננה מעוכה. רק לא פירות הדר ולא טרופיים / אקזוטיים.
חוט_השני*
הצטרפות: 02 פברואר 2006, 11:34
דף אישי: הדף האישי של חוט_השני*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי חוט_השני* »

גם תפוחים ואגסים אפשר מאודים או מבושלים(קומפוט:-9)
חגית_ל*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי חגית_ל* »

נראה לי שאני עושה בעיקר טעויות. נתתי לה למצוץ זנב קלמנטינה ופלפל אדום, בהפרש של שבוע, אבל בכ"ז עכשיו אני רואה שבכלל לא טוב לא זה ולא זה.
היא כ"כ מתעקשת על לאכול, והיא בת 5 חודשים ויוצאת מגדרה כשאנחנו אוכלים. היא כ"כ מתעצבנת כשלא נותנים לה או כשלוקחים לה את האוכל שנראה לי שכניראה צריך לתת לה לאכול משהו. השאלה מה?
יש לי קושי רציני להתחיל לתת לה מוצקים, אני ממש ניכנסת לשיתוק בנושא. אני מרגישה שזה שלב מהותי ביותר, שהנה היא גדלה לה ותאכל כל מיני דברים כמו האחיות הגדולות שלה שכבר מנשנשות זבלים. אני ממש רוצה שהיא תמשיך לאכול רק ציצי, כי היא עוד כ"כ קטנה, אבל היא מצידה משדרת לי שהיא ממש גדולה (היא באמת גם גדולה בגודל) ושהיא רוצה להשתתף איתנו באוכל.
אז זה אומר שאני צריכה להכין לה במיוחד כל מיני דברים, כי מה שאנחנו אוכלים לא מתאים לה (שעורה, תפו"א וכו').
אז אני צריכה לבשל לה תפוח? לאפות בטטה?
כבר? בגיל 5 חודשים? זה נראה לי כ"כ מוקדם!
הראש שלי לגמרי מבולגן וחוסר השינה לא עוזר לי לתכנן מה לעשות.
שמרית*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי שמרית* »

יש לי תינוקת מדהימה (כמובן) בת 9.5 חודשים. היא אכלנית בלי עין רעה,ואוהבת כמעט הכל,ניזונה מהנקה ומתפריט מגוון. רק מה? היא אוהבת לאכול רק לבד עם הידיים,וזה נפלא אבל גורם לה לפספס מאכלים מזינים בריאים וטעימים כמו מרקים ודיסות. כמשגישים לה כפית היא מסובבת את הראש בתוקף לצד השני. אנחנו מנסים לפעמים לתת לה לנסות לבד אבל עם אוכל נוזלי זה עדיין מוקדם לה והכל נשפך לפני שמגיע לכיוון של הפה.כששמים לה על המגש של כסא האוכל - היא זוללת בתאבון. מישהו מכיר את התופעה המוזרה או יודע להגיד לי מאיפה זה בא?
שמרית*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי שמרית* »

חגית, קראתי עכשיו את מה שכתבת היום. שתי בנותי התחילו מוצקים סביבות גיל 4 חודשים,לאחר שדרשו בתוקף ושלחו ידיים לצלחות של בני המשפחה. אמנם ממליצים על גיל 6 חודשים (בארץ-במדינות אחרות מדברים על בין 4 ל-6 חודשים) אבל כידוע לך לכל תינוק יש קצב משלו.במצבים כאלה אני חוזרת בדמיוני להיות האמא הקדומה שבשבט,זאת שלא חונכה ע"י טיפת חלב, ורואה מה עשיתי כשהתינוק שלי התחנן לטעום קצת אוכל. ומוסיפה לזה כמובן את הידע שיש לי בנושא מעבר למוצקים ועושה הכל בהדרגה ובמידה.וכמובן שזה לא סותר להמשיך להניק כמה שרק רוצים ומתאים...... ובקשר לזבלים שאוכלים הגדולים - נכון, מהר מאד היא תדרוש גם את זה. שם את תחליטי מה מותר ומה אסור,אבל גם פה לדעתי מותר להתנסות,וכל עוד התזונה מבוססת על הנקה ואוכל בריא,לא שמעתי עוד על אף ילד שמת מקצת ג'אנק פה ושם. תני לה להנות מטעמי החיים!!! זו זכות גדולה וטבעית של כולנו.
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

מעבר לאוכל מוצק

נתתי לה למצוץ זנב קלמנטינה ופלפל אדום, בהפרש של שבוע, אבל בכ"ז עכשיו אני רואה שבכלל לא טוב לא זה ולא זה.
בהתחלה בהתחלה כדאי לתת את הדברים הנייטרלים יותר - גזר, תפוח, אגס. מאודים או חיים.

היא אוהבת לאכול רק לבד עם הידיים,וזה נפלא אבל גורם לה לפספס מאכלים מזינים בריאים וטעימים כמו מרקים ודיסות.
מישהו מכיר את התופעה המוזרה או יודע להגיד לי מאיפה זה בא?
מובן לי שחבל לך שהיא "מפסידה" את הקטע של מרקים ודיסות, אבל מי אמר שחיבים לאכול דיסות?
אחלה שהיא רוצה לאכול בעצמה, אוכל אצבעות, ולא להיות כבולה לרסקים האלה. אני חושבת שזה פשוט עניין של אופי - ואולי גם של דעתנות מסוימת (בן השלוש שלי עדיין שמח שמאכילים אותו בכפית. אבל דייסות הוא אף פעם לא סבל).
שושיק*
הצטרפות: 27 דצמבר 2007, 20:47

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי שושיק* »

גם הבת שלי התעקשה לאכול לבד ולאחר זמן מה של נסיונות היא פשוט למדה לאכול לבד בגיל מאד מוקדם ועד היום אוכלת נהדר (בת 3.5) בלי עין הרע, להפך נראה לי שהקטן בן שנה שאוכל מרוסק ואני מאכילה אותו לפעמים אוכל פחות טוב וכמה שחושבים שזה לא טוב יוצא לדחוף ולשדל, אז אולי עדיף שיוכלו לבד?
דיסה (למשל קוואקר) אפשר לעשות מאד סמיך ואז הם יכולים להצליח קצת עם כפית וקצת בידיים.
חגית_ל*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי חגית_ל* »

תודה. גם לי מתחשק להיות מהשבט :-) אבל אחרי מה שקראתי אני לא יכולה לתת לה ממה שאנחנו אוכלים כי זה ממש לא כל הזמן בטטה, אלא יותר תפו"א סולאניים. ז"א שמעכשיו צריך להכין יותר בטטות.
היום בישלתי זנב תפוח בשבילה וכשהיה קר נתתי לה לטעום עם האצבע שלי תפוח מבושל מעוך. היא ניסתה כמה פעמים אבל לא דרשה עוד. ניראה לי שהיא בעיקר סקרנית מה אנחנו מכניסים לפה ולמה זה נעלם. קוסמות!
חגית_ל*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי חגית_ל* »

היום אפיתי לה בטטה ונתתי לה לטעום עם האצבע. מצא חן בעיניה ואכלה עוד ועוד עד שנמאס לה. זה היה בצהריים.

בערב אכלנו מרק עדשים אדומות והיא כמובן רצתה להשתתף אז נתתי לה לטעום טיפה מהנוזל והיא חטפה אטרף של עוד ועוד ועוד ולא רצתה לוותר בשום אופן.
זוגי אומר שאולי חסרים לי מינרלים בחלב. קצת קשה לי להאמין מפני שהיא כזאת בומבה שמיינה'לה!
אני מתכוננת ללילה של כאבי בטן.
חגית_ל*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי חגית_ל* »

כמובן לא היתה הפתעה כשעשתה לשם שינוי קקי ב-2:15 בלילה. בדר"כ הקקי מגיע רק בבוקר.
חגית_ל*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי חגית_ל* »

היום, בת 5 חודשים וארבעה ימים, בבוקר טעמה טיפת מיץ רימונים ומכיוון שניגמר ורצתה עוד גיררתי בפומפיה תפוח ונתתי לה עם כפית רק את המיץ - קצת פרצוף תוהה והתלהבות כללית. בצהריים בישלתי את הבטטה ונתתי לה עם האצבע שלי לפה וגם בדקה עם הידיים שלה בצלחת וגם 'אכלה' את המפה של השולחן. בערב רק טיפת אבוקדו על האצבע. די מבסוטית!
חגית_ל*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי חגית_ל* »

חתיכת נייר שבלעה בסביבות 11 יצאה בסביבות 13.
ארוי_ד*
הצטרפות: 20 דצמבר 2007, 21:39

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי ארוי_ד* »

חיטה, שעורה, שיפון, שיבולת שועל (קוואקר) - בגלל שמכילים גלוטן. תינוקות שנחשפים אליו לפני גיל שנה או 9 חודשים (תלוי את מי שואלים) עשויים לפתח מחלת צליאק שפירושה אי סבילות של הגוף לגלוטן.
יש לי הערה קטנה לעורכים היקרים:
בזמנו קראתי מאמר שמסקנתו היתה שחשיפה מאוחרת מדי לגלוטן עלולה להגביר סיכוי למחלת הצליאק. לטענתם יש חלון הזדמנויות בין גיל 5-8 חודשים (נדמה לי, קראתי מזמן) בו הגוף מסוגל להכיר גלוטן בלי להפוך אותו לאויב.
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

מעבר לאוכל מוצק

חתיכת נייר שבלעה בסביבות 11 יצאה בסביבות 13.
היי, זה כמו פקס! :-) מה היה כתוב עליה?
שמרית*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי שמרית* »

חגית,לא בטוח שהעדשים יעשו לה כאב בטן. בעיקר כתומות, שקלות יחסית לעיכול. דווקא הייתי נותנת לה לאכול אם היא אוהבת. מנסיון באמת לא כדאי יותר מכמה כפיות, (מכל מזון בהתחלה),זה מעמיס ועושה עצירות.
ובקשר לבטטות - אז אולי תתחילו גם לאכול בטטות? זה הרבה יותר בריא! (-:
אני מבשלת לכל המשפחה את אותם דברים אבל מאז שליה אוכלת אני מתאימה את התפריט אליה-ירקות מבושלים או מרקים שאפשר לרסק,אפשר לבשל לה אורז או קינואה עם הרבה הרבה מים עד שנספגים וזה יוצא רך וקל לעיכול.
ואם לא בא לך כל פעם להכין מחדש אז יש את הפטנט של לרסק ולשים בכלי של קוביות קרח,להקפיא ,וכל פעם לחמם קוביה. כמובן לא לשמור יותר מדי זמן במקפיא,גם ככה זה לא הכי אידאלי מבחינה תזונתית כשזה מוקפא ומחומם שוב,אבל בינתיים היא בגי ל של "טעימות" וזה לא יזיק. בתאבון!
חגית_ל*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי חגית_ל* »

תודה @}

מה היה כתוב עליה?
כלום. זה היה נייר לבן, אפילו לא השקיות החומות הממוחזרות שלנו. אבל נתן לנו מושג כמה זמן המזון עובר בבטן שלה :-)

בקשר למרק עדשים, נתתי בעיקר את המים, אפילו לא את העדשים. עובדה שעשתה קקי בלילה, דבר שאף פעם לא קורה. אז זה כנראה עדיין לא מתאים.

ברור שגם אנחנו אוכלים בטטות, אבל לשלה אני לא מוסיפה מלח ותבלינים.

משתדלת לא לתת לה את הדגנים שכתוב למעלה שלא כדאי, אם כי היום נתתי לה כמה גרגרי אורז ככה לפה, שתתעסק איתם.

חוץ מזה היא קיבלה היום רק מיץ מתפוח מרוסק.

יש לי חשק לאכול אותה היא כזאת מתוקה!!!!!!!!!!!!
נביאת_החן*
הצטרפות: 04 ינואר 2008, 10:42

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי נביאת_החן* »

הקטנה שלנו בת 8 חודשים, רק יונקת. לאחרונה התחלתי להציע לה אוכל, כי היא דחפה את ידיה לצלחת שלי, אז הוצאתי גזר, מעכתי עם היד, מה שיצר גושים קטנים, והיא אכלה.
היא גם מאוד נהנית מטעימות של פלחים למיניהם כמו תפוח, גזר טרי, תפוז, מלפפון, אבל בעיקר למצוץ, לגרד עם החניכיים...
אז אמרתי אולי אפשר לנסות עם אוכל "אמיתי של תינוקות" ונסיתי למעוך כל מיני דברים שהתקבלו בהבעת גואל ממש.

העניין הוא שאני רוצה שהיא תתחיל לאכול, בעיקר כי בינתיים היא אוכלת אותי, פשוטו כמשמעו, כי אני יורדת במשקל בקצב מסחרר, ולא מצליחה להחזיר לעצמי את הנעלם. זה כבר לא נראה טוב.
מצד שני מפחיד אותי ללחוץ וליצור אנטי לאוכל, וגם בא לי לאפשר לחקור את עניין האוכל כמו כל דבר אחר בחייה.

אין לה שיניים,היא לא ממש יושבת לבד, כלומר עם תמיכה כן, וגם בעגלה מתרוממת לישבה לבד, אומנם עומדת ומנסה ללכת בתמיכת רהיטים.

מה אפשר לתת, שהוא לא מעוך, והיא לא תיחנק? כי לפעמים גם איזה חתיכת גזר לא באה לה למקום הנכון.

הצעות, עצות, עזרה?
חגית_ל*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי חגית_ל* »

אני מרסקת תפוח בפומפייה ונותנת לה עם כפית לאכול כשהיא עלי. בטח אפשר כל מרק. גם ניסיתי בטטה מבושלת למעוך עם קצת מים, שזה נהיה קצת כמו מרק ולתת לה.
כשלקחה משמש מיובש ומצצה כולם ניזעקו שהיא עלולה להחנק אז נאלצה לוותר על זה בייללות.
אבוקדו גם מתקבל בברכה. אני נותנת לה עם קצה האצבע שלי אז היא נושכת את האצבע בעיקר.
חגית_ל*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי חגית_ל* »

אבל לא כל יום היא מקבלת ממש באופן מסודר כזה.
יפעת_הירשפלד*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2007, 10:31
דף אישי: הדף האישי של יפעת_הירשפלד*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי יפעת_הירשפלד* »

גם אצלי מעוך לא מתקבל בברכה, אז אני נותנת לו כל דבר רך שניתן להחזיק ולשחק איתו קצת בפה לפני שבולעים למשל, הוא אוהב לקחת ביסים מפלחי אבוקדו, את שאריות התפוזים שנשארות במסחטת המיץ הוא אוכל בכפית בתאבון רב, מנגו, חתיכות של תפו"א או בטטה בתנור,עוף בתנור אני לועסת והוא בולע, שעועית ירוקה מבושלת היטב ובכלל כל ירק מבושל ורך הוא מקבל בחתיכות כך שהוא יכול להתעסק איתן לבד
יפעת_הירשפלד*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2007, 10:31
דף אישי: הדף האישי של יפעת_הירשפלד*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי יפעת_הירשפלד* »

וגם
תותים רכים ובננה - בצורתם המקורית ללא מעיכה
כבד עוף שעשינו על האש - יצא רך וזכה להתלהבות מצד הפשוש
שמרית*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי שמרית* »

מצטרפת להמלצות של יפעת וחגית. גם אצלנו היא לא מתה על אוכל מעוך וכמו שכתבתי בעבר-גם לא מסכימה שיאכילו אותה! אז כל דבר שהוא רך ואפשר לאכול עם הידיים,כולל שעועית לבנה מבושלת היטב וטיפונת למעוך למצב שטוח ,כנ"ל עדשים חומות,אורז או קינואה או דגן אחר שבושלו עם המון מים,וכל פרי או ירק רך ומקולף.(דלעת מבושלת,קישוא,ועוד כאלה שנמסים בפה).
בגיל 8 חודשים נראה שבהחלט הגיע הזמן לאוכל מוצק ועובדה שהיא באמת רוצה! מהר מאד היא תלמד ללעוס בעזרת החניכיים ותוכלי לשלב גם חתיכות גזר,תפ"א וכו.
גם אני הולכת ונעלמת עם ההנקה למרות שליה אוכלת כבר כמעט כמו בנאדם מבוגר...... צריך להזכיר לעצמנו לאכול טוב. גם פעילות גופנית ובניית שריר מאד משפרת את המצב.
חגית_ל*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי חגית_ל* »

כמה ימים הסתפקה רק בציצי. היום ראתה אותי אוכלת וזיהתה פלפל אדום שפעם נתתי לה. התחילה ליילל. נתתי לה מלפפון להחזיק ביחד, צווחת, אבוקדו עם האצבע שלי, צווחת. ניחומים עם ציצי לא מתקבלים. מיץ תפוח טעמה וצווחת, בננה נתתי לה ברוב ייאושי, וכמעט נחנקה. מעכתי לה ונתתי לה מהפה שלי - צווחת. צעצוע גם לא. עד שנתתי לה את הפלפל - נירגעה ומצצה, אבל כל הזמן נופל לה מהיד וצורחת. בסוף לקחתי אותה לציץ. גם על המשפריץ צורחת, עד שנתתי לה את זה שלא לוקחת תמיד. מסתבר שרצתה לישון בכלל!
נביאת_החן*

מעבר לאוכל מוצק

תודה לכולן על התגובות והתמיכה, אנסה ואעדכן
נביאת_החן*

מעבר לאוכל מוצק

יפעת הירשפלד כתבת שאפשר לתת בננה או תותים בצורתם במקורית, גם בגיל 8 חודשים? הם לא נחנקים מזה? (על אף כבר למדתי לעשות היימיליך) (-:
היום ניסיתי לתת פלח של אגס מקולף, נתתי לקטנה ולקחתי לעצמי, נתתי ביס, לעסתי, היא הסתכלה עלי, על האגס, נתנה ביס ונחנקה.
במחשבה שניה אולי כדאי לבשל את האגס קודם במים או לאפות.

אחרי זה בכל זאת לניסיון נוסף גירדתי את מה שנישאר מפלח האגס שלה וניסיתי להציע. סובבה את הראש ושיחקה עם הפומפיה, כאילו לא שמה לב שאני שם.
ומי אני שאתווכח, היא יודעת הכי טוב מה טוב בשבילה, רק חבל שהיא לא יכולה להגיד, או לפחות לתת אות ראשונה. (-:
נביאת_החן*

מעבר לאוכל מוצק

הנה חדשות טובות: לאור העצות וההצעות הקטנה אכלה אבוקדו ותות אתמול והיום אבוקדו ובננה, לבד, בביסים ולעיסות בהנאה גדולה.
שוב, המון תודה על העזרה וההכוונה.
חגית_ל*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי חגית_ל* »

אני הפסקתי לגמרי עם נסיונות להאכיל. אבל לטעום נתתי לה, עלה של ארטישוק, לטחוב ידיים באורז ואפונה ולפזר על הריצפה - אוףףף, עסק מייגע!!!
אהבה_טהורה*
הצטרפות: 18 יולי 2007, 09:49
דף אישי: הדף האישי של אהבה_טהורה*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי אהבה_טהורה* »

שלום, הקטנה שלי כבר בת שבע וחצי חודשים, אני רוצה להתחיל לתת לה אוכל מוצק, היא נורא מתלהבת כשאנחנו אוכלים, הייתי רוצה אם אפשר ליצור רשימה של קיטניות שמותר לפני גיל שנה, דגנים, פירות וירקות, שוב את אלה שמותר, לדוגמא, האם מותר קינואה? עדשים? כוסמת? אשמח לכל סוג של עיצה, תודה.
אמת_וצדק*
הצטרפות: 18 מאי 2006, 02:21
דף אישי: הדף האישי של אמת_וצדק*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי אמת_וצדק* »

במעלה הדף מצאתי שאלה ללא תשובה:
מאיזה גיל מומלץ לתת דגנים מלאים? (קמח מלא,אורז מלא...)
לאחרונה שמעתי שהדגנים המלאים קשים לעיכול ולכן לא מומלצים בגילאים רכים, אבל אני לא יודעת אם יש בזה ממש. מי יודע?
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

מעבר לאוכל מוצק

לאחרונה שמעתי שהדגנים המלאים קשים לעיכול ולכן לא מומלצים בגילאים רכים
ומה עשו לפני שהתחילו לייצר דגנים "לבנים" (במאה הקודמת)? תינוקות אכלו דגנים מלאים ללא כל בעיה במשך עשרות אלפי שנים.
נתי_של_דוגי*
הצטרפות: 21 מרץ 2007, 21:42
דף אישי: הדף האישי של נתי_של_דוגי*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי נתי_של_דוגי* »

לאהבה טהורה ,
זה ממש תלוי את מי את שואלת...
אם תנסי לקרוא את כל מגוון הדיעות הקיים יהיה לך בעיקר כאב ראש :-)
מציעה לך לא לאמץ תורה ספציפית אלא לראות מה לך נראה שכדאי לתת.
אני אישית נתתי בגיל של ביתך קינואה , עדשים וכוסמת. למעשה , בגלל שהוא לא אכל מוצרים עם גלוטן , זה היה רוב התזונה שלו.
קט_קטית*
הצטרפות: 01 מאי 2007, 10:49
דף אישי: הדף האישי של קט_קטית*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי קט_קטית* »

מצטטת מתוך מאמר בנושא של טובה קראוזה:

מומלץ להימנע מדגנים מלאים וממוצריהם, כמו לחם מחיטה מלאה, לפני גיל שנה, כיוון שמערכת העיכול של תינוק מגיל שנה ואילך בשלה יותר להתמודד עם סיבים לא מסיסים

וגם תשובה לשאלה דומה בפורום של ורד לב:

_זו גישה שקיימת ברפואה הסינית ובזרמים שונים של הרפואה הטבעית, כן.
בעקרון, לפני שליטשו את הדגנים אכלו....דגנים מלאים, נכון?
אז נכון, התזונה לא הייתה מבוססת דגנים כפי שהיא היום- נקודה למחשבה!
כשמכינים דגנים מלאים לתינוקות ולילדים חשוב להקפיד לבשל ביותר מים. אם כוס של אורז מלא צריכה 2 כוסות מים, לתינוק/ פעוט הייתי ממליצה לך לבשל ב 3-4 כוסות מים. זה ייצא דייסתי יותר ואולי יתבשל במשך זמן רב יותר, אך ייקל על העיכול.

כעקרון, ממליצה להמנע מדגנים מכילי גלוטן (חיטה, שעורה, שיפון, שיבולת שועל) עד אחרי גיל שנה. אח"כ, לשיקולך, לפי תגובת הילד._
אמת_וצדק*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי אמת_וצדק* »

קט קטית, תודה!
קרוטונית, נכון, תינוקות אכלו דגנים מלאים ללא כל בעיה במשך עשרות אלפי שנים, ועוד הרבה דברים קרו לתינוקות במשך עשרות אלפי שנים, לא כולם מודל לחיקוי.
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

מעבר לאוכל מוצק

הרבה דברים קרו לתינוקות במשך עשרות אלפי שנים, לא כולם מודל לחיקוי.
נכון, אבל השאלה אם כך היא האם תינוקות אמורים לאכול דגנים? אם התשובה היא כן, הם אמורים לאכול אותם מלאים.
מי שלא רוצה לתת דגן מלא, לדעתי שלא ייתן בכלל, עד הגיל שבו נראה לו שהתינוק יכול להתמודד עם מלא.
חגית_ל*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי חגית_ל* »

אני אישית נתתי בגיל של ביתך קינואה
תודה @} עכשיו הגענו לגיל חצי שנה וסוף סוף אני נותנת לה לטעום קצת אבוקדו בקצה האצבע, בטטה ללוש ולמרוח על כל העולם וקצת לפה, אבל באמת התלבטתי בנושא הדגנים. קינואה זה רעיון מעולה!!!!
אהבה_טהורה*
הצטרפות: 18 יולי 2007, 09:49
דף אישי: הדף האישי של אהבה_טהורה*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי אהבה_טהורה* »

תודה
מציעה לך לא לאמץ תורה ספציפית הו אני ממש לא בנאדם של תורה ספציפית (-:

למעשה , בגלל שהוא לא אכל מוצרים עם גלוטן ,
האם מוצרים עם גלוטן הם אלרגניים במיוחד לפני גיל שנה?
נתי_של_דוגי*
הצטרפות: 21 מרץ 2007, 21:42
דף אישי: הדף האישי של נתי_של_דוגי*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי נתי_של_דוגי* »

אז אם את לא בן אדם של תורה ספציפית כלשהי יהיה לך מאוד קשה , עד בלתי אפשרי , לארגן רשימה של דברים מותרים ואסורים כי יש מלא רשימות כאלו שסותרות אחת את השניה.

גלוטן הוא בעייתי מאחר וחשיפה לגלוטן עלולה ליצור צליאק (כרסת). יש כאלו שממליצים לא לתת עד גיל שנה , אחרים עד גיל 9 חודשים. משרד הבריאות אומר שאפשר לתת בגיל 6 חודשים.
אמת_וצדק*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי אמת_וצדק* »

מי שלא רוצה לתת דגן מלא, לדעתי שלא ייתן בכלל, עד הגיל שבו נראה לו שהתינוק יכול להתמודד עם מלא
קרוטונית, להרגשתי זו אמירה נכונה, מפני שהזיקוק מרחיק מן הטבעי. אבל אני חייבת להסתייג ולומר שבאופן כללי, אני מהססת להסתמך על ההרגשה בלבד ומעדיפה בדרך כלל למצוא להרגשותיי תימוכין (או להפריך אותן). אני חורגת כאן מהתחום הצר של השאלה המקורית (שהרי אפשר פשוט להימנע מדגנים עד גיל שנה ובזה לפתור את כל ההתלבטויות) ושואלת איפה הגבול בין עיבוד מזונות רצוי לעיבוד מזונות מזיק.
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי בשמת_א* »

האם מוצרים עם גלוטן הם אלרגניים במיוחד לפני גיל שנה?
כן.

אגב, צליאק = כרסת. מהמלה "כרס", בטן.

משרד הבריאות אומר שאפשר לתת בגיל 6 חודשים.
איך זה יכול להיות? יש לך קישור עדכני? הרי המלצות אירגון הבריאות העולמי הן לא לפני גיל 9-10 חודשים, בעקבות המחקרים האחרונים.

ושואלת איפה הגבול בין עיבוד מזונות רצוי לעיבוד מזונות מזיק
אין תשובה כללית. מה השאלה הספציפית? על איזה מזון ואיזה סוגי עיבוד מדובר?
אמת_וצדק*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי אמת_וצדק* »

איפה הגבול בין עיבוד מזונות רצוי לעיבוד מזונות מזיק
דוגמה שמבהירה את השאלה: האם לפני גיל שנה עדיף לתת אורז מלא או אורז לבן? אם זה נכון שאורז מלא קשה מדיי לעיכול לפני גיל שנה, אז אפשר לתת אורז לבן או שעדיף להימנע מאורז בכלל? ולמה?
חגית_ל*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי חגית_ל* »

טוב, אז אחרי שעברה חצי שנה וכנראה המח שלי מתחיל שוב להתרחב קצת, ניזכרתי שבעצם כל התשובות בספר של יצחק בן אורי, אמהות בדרך הטבע. ושם הוא באמת אומר שעכשיו כבר אפשר לתת תמר, תאנה, מיץ תפוח, וכל מיני פירות (חוץ מפירות הדר ועוד כמה) ומיץ מלפפון וגזר וחסה ואלפלאפה וממש לא כדאי דגנים, משום סוג שהוא ולא תפו"א ואף לא בטטה, וחלבונים רק מגיל שנתיים.
אז היום היא אכלה בתיאבון רב מיץ מתפוח מגורר וקינחה בציץ כי ייבבה משום מה. וגם נתתי לה להחזיק ביד קליפה של אבוקדו הפוכה, עם הרך למטה, ומצצה את האבוקדו וייבבה גם וגם קינחה בציץ. בסה"כ היתה די מבסוטית.
,
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי בשמת_א* »

ניזכרתי שבעצם כל התשובות בספר של יצחק בן אורי, אמהות בדרך הטבע. ושם הוא באמת אומר שעכשיו כבר אפשר לתת תמר, תאנה, מיץ תפוח, וכל מיני פירות
אז מה אם "הוא אומר"? לפי מיטב זכרוני, הוא אומר שאפשר כבר מגיל חודשיים, ובזה הוא טועה ומטעה בצורה חמורה ומסוכנת.

האם לפני גיל שנה עדיף לתת אורז מלא או אורז לבן? אם זה נכון שאורז מלא קשה מדיי לעיכול לפני גיל שנה, אז אפשר לתת אורז לבן או שעדיף להימנע מאורז בכלל? ולמה?
לדעתי, מזונות ריקים אין שום טעם לתת אף פעם.
לגבי אורז מלא, לדעתי אפשר לתת כפית אורז ולראות איך זה משפיע.
ממילא מאכל חדש צריך לתת 4 ימים ולבדוק איך התינוק מגיב.
ורד_לב*
הצטרפות: 24 יולי 2002, 23:08
דף אישי: הדף האישי של ורד_לב*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי ורד_לב* »

בשבוע הבא אקיים מפגש בנושא.
פרטים נוספים ב ככר השוק {@
חגית_ל*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי חגית_ל* »

הוא אומר שאפשר כבר מגיל חודשיים, ובזה הוא טועה ומטעה בצורה חמורה ומסוכנת.
אז ממתי כן?
הקטנה לביאה טורפת!!!! לא מתעניינת בתיאוריות. :-) רק רואה אוכל ורוצה מייד גם ולא מוכנה להסתכל על ציצים.
עוד לא היה לי כזה דבר! אם לא מאפשרים לה לקבל מה שאנחנו אוכלים היא 'מרימה את התיקרה בצעקות'. אני מוצאת את עצמי נותנת לה בלב כבד קרומי לחם אורגאני/לבן (תלוי איפה נמצאים) לאפה, מלפפון ועגבניות מסלט, פילפל אדום אורז מלא ואפונה ועדשים אדומות ובשבת היא חיסלה 4 חתיכות של בטטה אפויה בשמחה רבה - למרות שלפי הטבעונות היא לא אמורה לקבל את זה לפני למעלה משנה או שנתיים. וכמובן לארוחה היא מקבלת תמר, תפוח מגורר או אבוקדו. בננה היא מוכנה רק קצת ובעיקר את הקליפה.
בסוף החודש היא תהיה 8 חודשים ואין ספק שאוכל משמעותי ביותר עבורה.
אני מנסה למנוע ממנה פסטה, ביצים ותפו"א אבל היא קרובה לגלות אותם גם.

השלב הזה מאוד מתיש אותי ומעצבן ומדאיג כי אני כל הזמן בחששות שמא אני גורמת לה נזק עם האוכל!
חגית_ל*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי חגית_ל* »

כמה פעמים מאכילים בת 8 חודשים שיונקת כל הזמן?
הקטנה חייבת להשתתף בכל ארוחה ולאכול דברים שלא כדאי, כמו עגבנייה וכרובית ומסרבת למה שמכינים לה אבוקדו ובננה.
התחלנו שקדייה עם מי תמר, תמר ורסק תפוחים או משמש מעורבבים. שמחה עם זה, טובלת ידיים ומוחאת כפיים.... :-)
אם_טרייה*
הצטרפות: 30 מרץ 2008, 22:42

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי אם_טרייה* »

הבן שלי בן 9 ח' התחיל לטעום מוצקים בגיל 5 ח',לא הולכים לטיפת חלב ואין אמא בסביבה שאפשר להתייעץ איתה,אני לא יודעת אם מה שהוא אוכל מידיי יום זה בסדר,אולי אני אפרט את התפריט שלו ותגידו לי מניסיון אישי שלכם?

8:00- תפוח/אגס מאודה או בננה.
11:00- עגבנייה מגורדת או מקלות מלפפון או מקלות גמבה.
13:30- אורז וירקות על ציר עוף או קינואה עם בשר בקר או מרק עוף עם גריסי פנינה
16:00 - מקלות אבוקדו/גזר/בטטה
19:30- פרוסת לחם עם גבינה לבנה
אם_טרייה*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי אם_טרייה* »

אה...ושככתי להוסיף שבין לבין הוא יונק לפי דרישה (שזה יוצא בערך כל שלוש שעות יניקה) ושהוא בריא ובמשקל תקין,אבל בכל זאת הייתי רוצה לדעת אם זה לא יותר מידיי/פחות מידיי אוכל ואשמח גם לראות"תפריטים" של אחרות עם ילדים בערך בגיל הזה.
חגית_ל*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי חגית_ל* »

וואווו! לפי זה הקטנה שלי מורעבת! שלא לדבר על הגדולות כשהן היו קטנות.
לפחות נתת לי מושג וזה בדיוק מה שהייתי צריכה עכשיו.
המון תודות!
חגית_ל*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי חגית_ל* »

אצלי פשוט הבעייה שאני לא רוצה לתת לה לפני גיל שנה-שנתיים, עגבניות, עוף, אורז, בשר, בטטה, לחם, גבינה - מה שלא משאיר הרבה חוץ מתפוח, בננה, אבוקדו, שקדיה, משמש, תמר, מיץ גזר - שזה נמאס לה כבר.
אם_טרייה*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי אם_טרייה* »

חגית - נראה לי שלא כדאי שתיקחי ממני דוגמה, עשיתי הכל על דעת עצמי ואין לי מושג אם עשיתי נכון, בגלל זה שאלתי פה, מציעה לך לחכות פה לעוד דעות ו"תפריטים"...
לי מאוד חשוב שהילד יאכל מה שאנחנו אוכלים, (כדי שלא יחטוף אח"כ כשיגדל קילקולי קיבה מהאוכל של הבית :) )
אנחנו לא אוכלים מאוד בריא אבל מצד שני גם לא חוגגים כל היום במקדונאלד וחשוב לי שהתפריט של הבן שלי ישקף את אורח החיים הגסטרונומי שמצפה לו במשפחתינו.
כולנו (טפו,טפו,טפו) בריאים מאוד למרות המזון הזה שלא נחשב מאוד בריא בבאופן וגם הבן שלי עד היום לא היה חולה וגם לא גילה אלרגייה לאף אחד מהמזונות שהוא קיבל עד היום ולכן המשכתי עם זה.
חגית_ל*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי חגית_ל* »

תודה @
יסכו_נט*
הצטרפות: 22 אוקטובר 2007, 21:34
דף אישי: הדף האישי של יסכו_נט*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי יסכו_נט* »

הצלחתי להשיג לקטנה (שהתחילה בשבת לאכול) בטטות אורגניות. קשה לי להשיג אורגני במקום מגורי ולכן אני מתלבטת מה עדיף. בטטה אורגנית שהקפאתי לה, או בטטה טריה רגילה. (בעצם השאלה היא על כל הירקות.) מה תאמרו?
ורד_לב*
הצטרפות: 24 יולי 2002, 23:08
דף אישי: הדף האישי של ורד_לב*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי ורד_לב* »

מה שאני חושבת הוא שצריך לחיות בפרופורציות.
אם קשה לכם למצוא אוכל אורגני באזורכם זו באמת בעיה. אפשר לנסות להתארגן, או לברר עם אחת החברות שעושות משלוחים, או לעשות קניות מרוכזות אחת לכמה זמן במקום אחר.
אני לא חושבת שזה ריאלי לבשל ולהקפיא ועל זה לבסס תפריט של משפחה, או אפילו של ילד/ה אחד/ת.
חשוב שהדברים יהיו זמינים, נגישים, נוחים ולא איזו התעסקות בלתי פוסקת ומעיקה.
זו דעתי, אני מתארת לעצמי שתשמעי דיעות נוספות. בסופו של דבר הבחירה היא שלך, ו...אין מה לעשות לא תמיד הבחירות שלנו הן קלות ונוחות :-S
שיהיה בהצלחה {@
יסכו_נט*
הצטרפות: 22 אוקטובר 2007, 21:34
דף אישי: הדף האישי של יסכו_נט*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי יסכו_נט* »

ורד, לא נראה לי שהבנת אותי. אני ממילא מבשלת לפיצית בנפרד.. היא ממש מתחילה לאכול. ובאופן חד פעמי אני יכולה להקפיא לה כמויות של אורגני, במנות. ברור לי שהערך של הירקות יורד, ולכן אני תוהה אם לוותר על האורגני וללכת על הטרי.
רון_ג*
הצטרפות: 26 יוני 2004, 22:01
דף אישי: הדף האישי של רון_ג*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי רון_ג* »

שאלה: תינוק בן שנה וחודש שנגמל (לא הכל תלוי בי ... :-) ) - האם הוא זקוק לפורמולה או משהו כזה או שמזון מוצק מספיק?
הוא אוכל ממש סביר ומגוון ובכמות נראית לי בסדר גמור.
האם זה תזונה מספיקה או שצריך להוסיף תמ"ל ?

תודה ! רון
אם_אוהבת*
הצטרפות: 03 אפריל 2008, 21:52

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי אם_אוהבת* »

הקטנה שלנו בת שמונה חודשים וכבר לקראת שישה חודשים הראתה התעניינות לשלוח ידיים לצלחת שלי נתתי לה לטעום ולנסות עד כה בטטה מרוסקת והיה לה טעים, לתפוח אדמה עשתה פרצוף והבנתי שלא טעים לה, גזר מרוסק גם אהבה ובמיוחד גזר טרי אוהבת לנשוך וללקק, תפוח עץ טרי חטפה לי מהיד ומצצה את המיץ ממנו, בננה נתתי גם מעוך וגם לקחה ביסים מהשלם אך הוציאה מהקושי לבלוע חתיכות גדולות במיוחד אוהבת לשחק בידיים ולהתלכלך, אבוקדו ריסקתי וגם טחינה גולמית עם מים וטיפה לימון כמה כפיות כל פעם והגיבה בסדר למרות שיש אומרים לא לתת לפני גיל שנה. בינתיים היא יונקת לפי דרישה בכל מהלך היממה ואני נותנת לה לטעום פה ושם במהלך היום וגם לא תמיד כל יום כי היא לא כל כך מעוניינת באמת לאכול מעבר לכמה ביסים שחלקם עוברים לסינר.
לגבי הטחינה התחלנו בשביל הברזל כי לא הסכמנו לתת תוספי ברזל לפי דרישת טיפת חלב לכלל הציבור גם כי היא יונקת ויש לה ברזל ממני וגם כי יש תוספים של חומרים משמרים במתן הברזל מתוסף ואני לא מוכנה להכניס לקטנה גם לא ויטמין די יש לנו מספיק מן השמש בארץ אגב קראתי שתינוק מקבל ברזל דרך האם במהלך שישה חודשים ומה אח"כ? אגב אשמח לקבל טיפים נוספים לגבי תזונה לקטנה מעוניינת ברעיונות לדייסות ומחיות של ירקות ופירות העונה בלבד שמתאימות לגילה.
שליחת תגובה

חזור אל “שינה והנקה”