טמפון רב פעמי

צ'ופי*
הצטרפות: 02 אוגוסט 2011, 22:46

טמפון רב פעמי

שליחה על ידי צ'ופי* »

באיחור תודה לספלונית על התשובות.
גם אני עם האייריסקאפ לפעמים כשבפנים, מרגישה כאילו לא במקום, ומסתדר לבד אחרי כמה דקות
ממליצה בחום! (בחרתי בו רק כי היה הכי זול שמצאתי)

יש לי עוד המלצה לאלה שעומדות לפני התנסות ראשונה - אני בחרתי במודע לא לקרוא לפני כן את כל הטיפים ואת כל הפתרונות לכל הבעיות. זו נקודה שעלו עליה יפה בדף הנקה אינסטינקטיבית - נכון שהרבה ידע אבד, וידע שווה כוח, וההתכוננות לפני עושה את ההבדל ועוד ועוד - אבל קיים גם הצד השני. מי שעומדת לפני לידה ראשונה וקוראת שההבדל בין פטרייה לדלקת הוא כזה וכזה, וזווית הפה הנכונה היא ככה וככה מילימטרים מתחת לפטמה, והאף צריך להיות מאונך לזרת ביד שמאל - מקבלת פיק ברכיים ותחושה מוטעה שלהיניק זה נורא מסובך. כדאי להתחיל מ"יש לי את זה". ייוולד תינוק, נישען בנוחות, נשים אותו עליי, הוא ידע מה לעשות. משהו ייראה לי לא בסדר - יש אל מי לפנות, יש מה לקרוא, החומר קיים. לא חייבים לחרוש הכול מראש. ככה עשיתי גם לגבי הגביעונית. אמרתי לעצמי שהיא מותאמת לשרירי הנרתיק שלי, ואמורה להסתדר שם ולעשות את העבודה להנאתי. בשלב ראשון קראתי אך ורק איך להכניס אותה, והכנסתי. לפני ההוצאה קראתי גם איך מוציאים. אמרתי שאם יצוצו בעיות נקרא עוד. לא צריך מראש לקרוא ולהיבהל מהאפשרויות לכל פשלה עלי אדמות.

ואחרי כל זה, עדיין אני עם נושא אחד שמטריד אותי:
תוך כדי הוצאה אני קצת 'דוחפת' עם שרירי הנרתיק, אבל בעקבות הדפים מה הלחץ מתוך באופן 55 ומידע ושיתוף בענייני צניחת רצפת אגן אני חוששת שלטווח ארוך הדחיפה הזאת עלולה לגרום נזק לרצפת האגן. יש בסיס לחשש? מה עושים?
צ'ופי*

טמפון רב פעמי

שליחה על ידי צ'ופי* »

ועוד משהו קטן: כשהדימום נחלש משמעותית לקראת הסוף, לא הצלחתי להכניס את הגביעונית כמו שצריך. היא לא התמקמה לי מעצמה היטב כמו בימים שלפני זה. יכולתי להכניס אותה איכשהו, אבל היא קצת הציקה לי, והעדפתי להעביר את היום הזה עם תחבושות. זה בגלל היובש, שלא היה מה שיחליק אותה למקום? יש פתרון?
אמל_ית*
הצטרפות: 14 אוגוסט 2008, 21:48
דף אישי: הדף האישי של אמל_ית*

טמפון רב פעמי

שליחה על ידי אמל_ית* »

בעניין יובש- אפשר להשתמש במים, ואפשר גם בחומר סיכוך על בסיס מים בלבד.
בעניין לחיצות- שבוע הבא אני הולכת להפגש (סוף סוף! ) עם פיזיותרפיסטית של רצפת האגן ולדבר רק על גביעוניות ושאלות שכאלו. מקווה לחזור עם תשובות ברורות יותר (-:
צ'ופי*

טמפון רב פעמי

שליחה על ידי צ'ופי* »

יופי, יופי! תעדכני!
שתהיה פגישה פורייה ומוצלחת.
מגבעת*
הצטרפות: 25 אוגוסט 2011, 10:41

טמפון רב פעמי

שליחה על ידי מגבעת* »

לאחר שנים של מודעות וסת בלבד, עם טמפונים לשעות חרום. התחדשתי בגביעונית לרגל החלפת מקום עבודה.
האמת שהתאכזבתי קצת מהנזילות. בניגוד לטמפון הייתי חייבת להשתמש במגן תחתון. ואני שונאת את הריח... אלו היו אמנם טיפות בודדות, אבל עוד לא הצלחתי להבין למה נוזל בכלל. אם הגביעונית אוגרת הכל, ונשאר הרבה מקום. מאיפה הטפטוף?
אמל_ית*

טמפון רב פעמי

שליחה על ידי אמל_ית* »

הי מגבעת,
בדרך כלל נזילות נובעות ממיקום לא מדויק של הגביעונית, או משאריות של דימום מלפני הכנסתה או מזמן הכנסתה.
ודאי שהיא ממוקמת כמו שצריך, ודאי שהיא פתוחה, שהיא נמצאת בפתח הנרתיק ולא גבוה כמו טמפון.
מגבעת*
הצטרפות: 25 אוגוסט 2011, 10:41

טמפון רב פעמי

שליחה על ידי מגבעת* »

תודה, אנסה בחודש הבא. לפי התגובות פה חשבתי שמה שיותר גבוה יותר טוב.
ללו*
הצטרפות: 11 ינואר 2011, 09:59

טמפון רב פעמי

שליחה על ידי ללו* »

האם יש כאן מישהי שומרת הלכה שמשתמשת בגביעונית?
אשמח לדון על איזו בעיה שהיא יוצרת אצלי.
נותנת_אור*
הצטרפות: 26 אפריל 2011, 22:09
דף אישי: הדף האישי של נותנת_אור*

טמפון רב פעמי

שליחה על ידי נותנת_אור* »

שרית: הבעיה שכבר קיצרתי אותו, ואני מפחדת שאם אני אקצר עוד, אני אתקשה להוציא אותו
שימי לב בפעמים הבאות שאת מוציאה, האם את באמת משתמשת בזנב? (סביר להניח שלא, ושאת צובטת את בסיס הגביעונית). זה עניין של ביטחון נטו.
גם לי לוקח זמן הדרגתי לקצץ את הזנבון וזה בסדר. דווקא הקיצוץ הוא אקט שמרגש אותי כי הוא מסמל בשבילי את שחרור הפחד :-D

רציתי להוסיף משהו-
הוסת שלי התקצרה רבות מאז שאני משתמשת בגביעונית.
בעבר כל וסת כללה כמעט 4 ימי דימום רציניים ועוד שלושה קלים.
והיום יש לי רק 2 ימי דימום קשים ו-2 קלים +-
האם זה בזכות הגביעונית? או שאולי זו תוצאה של הגיל? (בכל זאת, אני כבר מתרחקת מאמצע שנות ה-20 היפות).
האם זה קרה לעוד משתמשת גביעונית?
נותנת_אור*
הצטרפות: 26 אפריל 2011, 22:09
דף אישי: הדף האישי של נותנת_אור*

טמפון רב פעמי

שליחה על ידי נותנת_אור* »

שבוע הבא אני הולכת להפגש (סוף סוף! ) עם פיזיותרפיסטית של רצפת האגן ולדבר רק על גביעוניות ושאלות שכאלו. מקווה לחזור עם תשובות ברורות יותר
אמל ית יקרה, אנחנו מחכות בסבלנות :-)
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

טמפון רב פעמי

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

ובכן, הפיזיותרפיסטית המקסימה שפגשתי , מלבד התלהבותה מהרעיון, לא מוציאה מילה רשמית לפני התנסות, ורצוי יותר מאחת (-:
<אני לא עובדת עליכן- בעיני זה אפילו מעיד על רצינות>

אתן יודעות כמה פעמים חיכיתי עם משימות לעסק (כמו ייצור חדש או משהו אחר שהייתי צריכה לנסות) כי קבלתי את המוצר בדיוק יום אחרי שקבלתי? בשביל מישהי בעסקי הווסת, לקבל פעם בחודש זה ממש לא יעיל (-:

בכל אופן, אני מקווה שנגיע בסוף לכתיבה של משהו , ואז יהיה קישור אליו גם כאן. בינתיים, יש אתר חדש לעסק, באותה כתובת (www.rosepads.co.il) עם הרבה מאמרים חדשים. אחד מהם, נמצא תחת הקטגוריה של "בריאות אישה" נדמה לי , הוא של הגניקולוגית ד"ר אחינועם לב שגיא, לגמרי מתוך הממסד, ולגמרי ממליצה על התחבושות והגביעוניות. הוא בכלל מאמר מעניין.
אשוב בקרוב!
אמל_ית*

טמפון רב פעמי

שליחה על ידי אמל_ית* »

אוי! זאת הייתי אני. מחקתי עוגיות ונעלמתי.
אמל_ית*

טמפון רב פעמי

שליחה על ידי אמל_ית* »

חזרתי!
עוד יש מישהי פה שמחכה לתשובות?
דברתי עם סיון נבות, מומחית לפיזיותרפיה של רצפת האגן, שכפי שאמרתי- התלהבה מהרעיון מאוד, החליטה לנסות (חקרה לעומק במשך כמה חודשים...) ו... ענתה על כמה שאלות שלי. ראיתי שאני לא מצליחה לגבש את זה לכדי משהו מסודר כתוב, אז אני פשוט מעתיקה לכאן את השאלות שלי והתשובות שלה.

הגביעונית מוחזקת בנרתיק על ידי שרירי הנרתיק ומעט על ידי הואקום. נשים לעיתים דואגות שזה יוצר מתח לא בריא בשרירי הנרתיק. מה דעתך? זה לא יוצר מתח בשרירים משום שזה מונח מעליהם, ממש כמו טמפון
האם הגביעונית יכולה להרחיב את הנרתיק בקביעות? אין סיבה שתרחיב את הנרתיק בקביעות, משום שאינה מפעילה מתיחה משמעותית על רקמת החיבור (ממש כשם שטמפון רגיל אינו מרחיב את הנרתיק בקביעות)
האם יש מצבים שבהם היית ממליצה לא להשתמש בגביעונית? (בעיות מסוימות ברצפת אגן, צניחות וכו'?) לא הייתי משתמשת במקרה של נטיה לדלקות חוזרות \ זיהומים וכיו'ב . לגבי מצב של צניחות ברצפת האגן, לכאורה לא אמורה להיות בעיה (בדיוק כפי שאין בעיה להשתמש בטמפון, נהפוך הוא, במידה מסוימת בגלל רוחב הגביעונית היא אפילו יכולה לשמש תמיכה מסוימת לצניחה... ) אבל אם מישהי לא יודעת "לשבור את הואקום" כמו שצריך, במידה מסויימת היא עשויה לעשות לעצמה "לידת ואקום" לצואר הרחם שלה...
היצרנים של הגביעוניות השונות, טוענים שכאשר לאישה יש קושי עם הגביעונית שהגוף שלה לא מצליח להחזיק אותה (והתוצאה של זה היא או זליגה של הגביעונית מטה או דליפה מאסיבית של דימום) אז זה לרוב יהיה בגלל בעיה ברצפת האגן , והם נוטים להציע לנשים להיבדק , לאמן את שרירי רצפת האגן ואז לנסות שוב. האם זה הגיוני בעיניך? בהחלט, משום שנשים עם רפיון קיצוני של רצפת האגן לא יוכלו "להחזיק" את הגביעונית והיא תיפלט להם, ממש כמו שיש נשים שבורחים להן הטמפונים במקרים של חולשה קיצונית (זו תופעה ידועה)

אם יש עוד זוויות של הקשר בין הגביעונית ורצפת האגן שלא התייחסתי אליהן, אשמח לשמוע, ולהעביר הלאה את השאלות...
תודה!
הרגע_שלפני*
הצטרפות: 19 דצמבר 2006, 22:04
דף אישי: הדף האישי של הרגע_שלפני*

טמפון רב פעמי

שליחה על ידי הרגע_שלפני* »

אמלית תודה על המידע לגבי רצפת האגן, זה נושא שהטריד אותי.
ובכלל תודה לכל הכותבות על הדף הזה ועל הבלוג, המון מידע חשוב.

אני מבקשת עזרה בבחירה, יש יותר מדי אופציות.
חשבתי להזמין באינטרנט אבל חשוב לי שתהיה אופציה להחזיר. אני מבינה שרק למונקאפ האמריקאי, למיה-קאפ ול-naturcup יש אופציה להחזיר או שפספסתי מישהו?
אני לפני גיל 30 ולפני לידות ויש לי זרימה חלשה אז אני מניחה שעלי לבחור במידה הקטנה נכון? כמובן שחשוב לי שיהיה נוח להוציא ולהכניס וכו' אבל אני מניחה שבתחום הזה אין הבדלים משמעותיים.
זרח_הפרח*
הצטרפות: 20 מרץ 2010, 20:33
דף אישי: הדף האישי של זרח_הפרח*

טמפון רב פעמי

שליחה על ידי זרח_הפרח* »

הזמנתי עכשיו iriscup אבל המידה הגדולה גדולה לי :-(
עדיין חושבת מה לעשות עם זה, להחזיר אחרי שכבר השתמשתי כמה ימים נראה לי מגעיל קצת, מצד שני לא נוח כמו שהיה עם המידה הקטנה יותר... עצות?

הרגע שלפני - ממליצה על המידה הקטנה, גם שם הנפח לא קטן בכלל. לגבי החברה - בעבר השתמשתי במונקאפ, אישית לי היה יותר נוח כי הוא קשיח יותר (האיריס הרבה יותר רך, ואני מניחה שזה נוח יותר לאחרות. לי היה קל יותר להוציא ולהכניס את המונקאפ).
לעומת זאת המונקאפ, לפחות זה שקניתי לפני כמה שנים, שם החברה היה מובלט על הדופן, ותמיד הייתי צריכה להקדיש זמן מיוחד לניקוי הלוגו. לא אהבתי את זה. האיריס חלק לגמרי מהבחינה הזאת.
בנוסף החורים באיריס אלכסוניים ולכן מתנקים יותר בקלות (במונקאפ הייתי צריכה גם לנקות את החורים במיוחד).
זאת היתה הפעם השלישית שאני קונה (אחרי מונקאפ קטן ואיריס קטן, זה איריס גדול, וגדול מדי...), וגם אם אצטרך לזרוק את הנוכחי ולא אמצא מה לעשות איתו, אזמין שוב איריסקאפ. לא חוזרת לשום שיטה אחרת, זאת ממש שיטה מנצחת :-)
פלוני_אלמונית*

טמפון רב פעמי

תנסי להפוך את הקאפ inside-out.
זה מקטין מעט את גודלו. אני משתמשת בקאפ שלי כך (אני חושבת שזה מתאים לקאפים רכים יחסית).
הרגע_שלפני*

טמפון רב פעמי

זרח את מתכוונת למונקאפ הבריטי נכון?
אמל_ית*

טמפון רב פעמי

שליחה על ידי אמל_ית* »

זרח, את סיכמת מעולה הבדלים ויתרונות וחסרונות בין האייריס והמונקאפ... אם כי ממש מבאס לשמוע שלא מסתדרת לך המידה הגדולה! ההצעה של פלונית אלמונית , להפוך את הגביע, היא הצעה טובה. אני לא יודעת אם קנית ישירות ממני או מאחת המפיצות, בכל מקרה אם את צריכה- דברי איתי...
זרח_הפרח*

טמפון רב פעמי

שליחה על ידי זרח_הפרח* »

וואו, רגע, אין לי מושג אם זה בריטי, איך יודעים...?

אנסה להפוך (זה כבר יהיה בחודש הבא), נראה מה יקרה. תודה רבה!

אמלית - אם את rosepads אז כנראה הזמנתי ממך :-) יש מה לעשות עם האייריס הגדול אם להפוך לא יעזור? לא נעים לי אפילו להציע להעביר אותו הלאה...
צ'ופי*

טמפון רב פעמי

שליחה על ידי צ'ופי* »

אמלית, תודה רבה על הבירור, ובאמת מרשים מאוד שהיא התנסתה לפני שענתה.ממחזרת את שאלתי:

תוך כדי הוצאה אני קצת 'דוחפת' עם שרירי הנרתיק, אבל בעקבות הדפים מה הלחץ מתוך באופן 55 ומידע ושיתוף בענייני צניחת רצפת אגן? אני חוששת שלטווח ארוך הדחיפה הזאת עלולה לגרום נזק לרצפת האגן. יש בסיס לחשש? מה עושים?

ולמי שביקשה המלצה - חוזרת וממליצה בחום על האייריס. מה שיפה בו (ולא שמעתי שזה קורה עם סוגים אחרים) זה שאני לא צריכה לטרוח למקם אותו. אני רק מכניסה, איכשהו, במעוקם, באלכסון, לא משנה, משאירה אותו בפנים - ותוך כמה דקות התחושה שלו נעלמת. אני יודעת שהוא התמקם מעצמו בדיוק איפה שהוא צריך.
צ'ופי*

טמפון רב פעמי

שליחה על ידי צ'ופי* »

ועוד שאלה או שתיים אם אפשר:
כתוב בהוראות לנקות בסבון טבעי.
מה יקרה אם אנקה בסבון לא טבעי?
ולחילופין, מה יקרה אם אנקה רק במים?
הרגע_שלפני*

טמפון רב פעמי

וואו, רגע, אין לי מושג אם זה בריטי, איך יודעים...?
המונקאפ שקונים בארץ הוא של החברה הבריטית. לחברה האמריקאית יש שם זהה אבל זה לא אותו מוצר.
זרח_הפרח*

טמפון רב פעמי

שליחה על ידי זרח_הפרח* »

אוקי, אז כנראה בריטי.
ומצטרפת לצ'ופי בעניין המיקום. אמנם האייריס רך יותר, אבל (ואולי דווקא בגלל זה) מתמקם מאוד בקלות ומוצא את מקומו.
אמל_ית*

טמפון רב פעמי

שליחה על ידי אמל_ית* »

זרח,
אני אכן rosepads (-: ומדהים שעדיין מוזר לי להגדיר את זה ככה...
מה לעשות עם האייריס הגדול? ובכן, דברים שאני לא יכולה לכתוב לך כאן קבל עם ועדה כי אני אצטרך להכחיש אותם אחר כך (-:
וצ'ופי,
אני אעביר לסיון את השאלה שלך, אבל בתחושה שלי- כמו מלמדים אותך בלידה, להרפות את השרירים ולא לדחוף באמצעותם, תקף גם כאן . זה בסדר להשתמש בשרירי הנרתיק, אבל צריך להשתמש בהם נכון. כלומר- לא לדחוף בצורה מאסיבית, אלא להרפות לכדי תנועה.
ולגבי הניקוי- רק במים זה ממש בסדר. הרתחה פעם בחודש לחיטוי, ובין לבין מים או מים חמימים אם יש - זה מצוין .
צ'ופי*

טמפון רב פעמי

שליחה על ידי צ'ופי* »

תודה רבה אמלית!
לגבי רק להרפות - המממ... נשמע מוזר הרעיון. הרי בלידה יש רפלקס פליטת התינוק, ובגביעונית אין רפלקס פליטה.
אב זה בתאוריה. מחר-מחרתיים אני צריכה לקבל מחזור, אז אנסה את זה ונראה. אולי אופתע.
צ'ופי*

טמפון רב פעמי

שליחה על ידי צ'ופי* »

אני אוסיף גם שעד כמה שאני מתרשמת מקריאה בדף הזה, ותקני אותי אם אני טועה, האייריס מתמקם הרבה יותר גבוה מסוגים אחרים. אם אני מנסה להשחיל אצבע אני בקושי מגיעה. לתחושתי כרגע הדרך היחידה להוציא אותו היא לדחוף. זה פשוט וקל אבל מעורר בי חששות.
אבל כאמור אנסה ואראה אם אפשר בלי דחיפות.
אמל_ית*

טמפון רב פעמי

שליחה על ידי אמל_ית* »

הי צ'ופי.
על פי ניסיוני האישי ושיחות שלי עם נשים, התופעה של המיקום הגבוה לא קשורה לסוג הגביעונית אלא למבנה הנרתיק. אותו הדבר- לגבי גזירת הגבעול, שהצורך בה משתנה מאישה לאישה. כנראה שגם שם, כמו בכל שאר חלקי הגוף שלנו, יש הבדלים מבניים משמעותיים בין אישה לאישה , וזה משפיע על המיקום המדויק של הגביעונית. ..
אבל אני אשים לב עכשיו גם בכיוון הזה (-: אולי אגלה סטטיסטיקה אחרת.
זרח_הפרח*

טמפון רב פעמי

שליחה על ידי זרח_הפרח* »

דברים שאני לא יכולה לכתוב לך כאן קבל עם ועדה כי אני אצטרך להכחיש אותם אחר כך
לעת ערב, אחרי יום עבודה מפרך, אני כבר לא כלכך מבחינה בין רצינות לבדיחות...
אקח את זה כבדיחות אם לא תכתבי אחרת...
אמל_ית*

טמפון רב פעמי

שליחה על ידי אמל_ית* »

בדיחות כמובן. תנוחי. (-:
אום_גביע*
הצטרפות: 05 יולי 2011, 23:46
דף אישי: הדף האישי של אום_גביע*

טמפון רב פעמי

שליחה על ידי אום_גביע* »

מבצע ליום האישה בשמיני למרץ: גביעונית Femmecup ב-50 ש"ח כולל משלוח. 2 גביעוניות ב-90 ש"ח כולל משלוח. המבצע בתוקף ל-24 שעות שעון בריטניה.
פמיקאפ זו גביעונית עם קיבולת נמוכה יחסית. יכולה להתאים לנשים עם דימום קל.
Fleurcup גם במבצע. אחת ב-95 כולל משלוח, שתיים ב-145 שח כולל משלוח. Fleurcup זו גביעונית עם קיבולת גבוהה עד החורים.
ה- Yuuki נמכרת בדיוק באותם המחירים בהם נמכרת ה-Fleurcup וזו הגביעונית עם הקיבולת הכי גבוהה עד החורים.
רשימת קיבולת עד החורים: הנתונים לקוחים מכאן
  • פמיקאפ: 13 מ"ל. (החורים ממוקמים נמוך יחסית)
  • מונקאפ מידה קטנה: 13.5 מ"ל. (החורים ממוקמים נמוך יחסית)
  • מונקאפ מידה גדולה: 15 מ"ל. (החורים ממוקמים נמוך יחסית)
  • יוקי מידה קטנה, 20 מ"ל
  • פלורקאפ מידה קטנה, 20.5 מ"ל.
  • פלורקאפ מידה גדולה, 30 מ"ל.
  • יוקי מידה גדולה: 32.5 מ"ל. (הגביעונית עם הקיבולת הגבוהה ביותר עד החורים)
לצורך השוואה, טמפון סופר סופג 9-12 מ"ל
הרגע_שלפני*

טמפון רב פעמי

בסוף הזמנתי גביעונית של חברת meluna הגרמנית. גביעונית עולה 100 ש"ח כולל משלוח. משום מה הם שלחו לי 5 גביעוניות בגדלים שונים במקום אחת :-O לא ברור למה אבל איזה כיף.
בינתיים ניסיתי על יבש ולא ממש הלך אני מקווה שאשתפר.
פלוני_אלמונית*

טמפון רב פעמי

כיף מאוד רק תבדקי טוב את החיוב באשראי כדי לוודא שלא חייבו אותך על חמש גביעוניות...
שימוש מהנה!
אום_גביע*

טמפון רב פעמי

שליחה על ידי אום_גביע* »

meluna ידועה בכך שהיא מצרפת גביעונית אחת חינם. על 5 לא שמעתי. תתחדשי.
זרח_הפרח*

טמפון רב פעמי

שליחה על ידי זרח_הפרח* »

ההצעה של פלונית אלמונית , להפוך את הגביע, היא הצעה טובה
והרי החדשות, הרגע הגיע וניסיתי להפוך אותו. זה אכן היה הרבה יותר נוח, בהכנסה, בהוצאה ובתוך כדי.
אבל (זהירות תמונות קשות) היום הלכתי לשרותים, ותוך כדי ישיבה הוא עשה קפיצה התאבדותית החוצה, מה שמעולם לא קרה בעבר, אפילו לא קרוב.
אחרי נסיונות חילוץ הוא ברח עוד יותר למעמקי השרותים, ומאז נעלמו עקבותיו (טוב, לא ממש, עכשיו יש לי סתימה בשרותים, ואני כבר מדמיינת את האינסטלטור מנופף בזה לזוועת כולנו).
אמלית, דרוש אייריס חדש :-)
ובכן, הרעיון להפוך היא מוצלח חלקית, כנראה שאין מה שיחזיק אותו בפנים כשהוא הפוך.
לעומת זאת, נפתרה בעיית המה לעשות עם האייריס הגדול מדי...
אום_גביע*

טמפון רב פעמי

שליחה על ידי אום_גביע* »

זרח, אכן תמונות קשות. נשמע שמתאים לך גביעונית במידה קטנה. למה שלא תשתמשי באיריס או במונקאפ הקטנים שכבר יש לך? בכל מקרה, אם את מעוניינת בגביעונית חדשה, מציעה לעיין בטבלאות הגודל והרכות כדי למצוא את גביעונית חלומותיך. ראי המדריך לקניית גביעונית (עברית)
אמל_ית*

טמפון רב פעמי

שליחה על ידי אמל_ית* »

זרח , התיאורים שלך משו משו!
זרח_הפרח*

טמפון רב פעמי

שליחה על ידי זרח_הפרח* »

בסדר בסדר, אפשר למחוק אם רוצים (שלא תגידו שלא הזהרתי...).
אמלית, תיכף תגיע הזמנה ממני :-)
אופק*
הצטרפות: 03 מרץ 2003, 10:00

טמפון רב פעמי

שליחה על ידי אופק* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

מישהי יודעת אם אפשר להשיג בארץ את הגביעוניות החד-פעמיות?
הן מופיעות למעלה, תחת נקודות מכירה בארץ, "אינסטד- גביעונית חד פעמית" אבל זה קישור לאתר מחו"ל.
אמל_ית*

טמפון רב פעמי

שליחה על ידי אמל_ית* »

למיטב ידיעתי אי אפשר להשיג אותן בארץ. כבר פנו אלי בעבר נשים שחפשו בכל מקום... בסוף פנו לחול או ויתרו.
זרח_הפרח*

טמפון רב פעמי

שליחה על ידי זרח_הפרח* »

אפשר עוד כמה מילים על זה? שומעת בפעם הראשונה...
אמל_ית*

טמפון רב פעמי

שליחה על ידי אמל_ית* »

האינסטד זה טבעת מחומר גמיש (סוג של פלסטיק) שגם עושה מה שהגביעונית עושה, רק שה"גביע" שלה הוא רך בעצם. היא דומה במראה שלה לקונדום. הנה הקישור
http://softcup.eu/ היא חד פעמית אבל (ולא זולה), וזה חסרון משמעותי לעומת הרב פעמי בעיני. לא רק שזורקים אותה לפח, היא מפלסטיק ...
אום_גביע*

טמפון רב פעמי

שליחה על ידי אום_גביע* »

יצא לא מזמן דגם עמיד יותר שעל פי היצרנית מיועדת לשימוש חוזר במשך ווסת אחת. אני מניחה שאפשר להשתמש בה יותר אבל לא נירלי שאפשר להרתיח אותה. היא יושבת יותר גבוה מגביעונית. די דומה לדיאפרגמה. ויש כאלה שמשתמשות בדיאפרגמה שלהן כאינסטד רב פעמי. לפחות על פי הפורומים, האינסטד פחות נוח לשימוש מגביעונית.
אנונימי

טמפון רב פעמי

שליחה על ידי אנונימי »

למזלי, יש לי איריסקאפ...
הווסת האחרונה שלי, שהגיע באיחור אל אופנתי של קרוב ל3 שבועות, היתה (מן הסתם) חזקה מהרגיל

אז ביום הראשון הייתי עם תחבושות חד פעמיות, מתוך בחירה, וגם אותן הייתי צריכה להחליף כל שעה בערך.... יודעת שאם הייתי בוחרת באופציה הנעימה יותר של רב פעמיות הייתי סובלת...
ביום השני, מתוך ידיעה שהמערכת לא מאפשרת לי לגשת לשרותים בתדירות הדרושה השתמשתי בגביעונית שלי
משעה 06:30 ועד 12:00 ואני נשארתי נקייה...
הרגע_שלפני*

טמפון רב פעמי

השתמשתי אתמול בפעם הראשונה במלונה ואני מופתעת שזה פשוט עבד מהניסיון הראשון.
ממש נוח לשימוש ולא היו שום בעיות. אין טפטופים, לא הרגשתי את זה בפנים, אפילו עשיתי ספורט!
נכנס ויוצא בקלות. ההרגשה מאד נעימה ונקיה.

החיסרון היחיד ביחס לטמפון חד פעמי הוא שלוקח מעט יותר זמן להחליף. אבל עדין מדובר במספר דקות לכן זה זניח.
מתענינת*
הצטרפות: 06 מאי 2004, 20:34

טמפון רב פעמי

שליחה על ידי מתענינת* »

ראיתי שיש מבצע על האייריסקאפ אצל אמל ית. יופי @}. השאלה שלי היא, עד כמה באמת משנה האם לטמפון רב פעמי יש קיבולת של 20 CC או של 15 CC? ההבדל כזה משמעותי? לי יש מונקאפ. נדמה לי שהקיבולת שלו 15 CC. האם שווה לקנות את האייריסקאפ שבמבצע כדי להרוויח עוד 5 CC?
אום_גביע*

טמפון רב פעמי

שליחה על ידי אום_גביע* »

למתעניינת, אם הדימום שלך כבד ואת נדרשת להחליף את הגביעונית בתדירות גבוהה, אז יתכן ותרצי גביעונית עם קיבולת גבוהה יותר. אם הדימום שלך חלש, גם קיבולת נמוכה תספיק לך. בכל מקרה, אם את רוצה גביעונית עם קיבולת גבוהה, עדיף יוקי, פלורקאפ או סיבל שהקיבולת שלהן כפולה משלך. 30 cc (הקיבולת הפרקטית היא עד החורים, לא עד השפה). קניית גביעונית מחול זולה יותר מקניה בארץ. ראי את המדריך לקניית גביעונית
מתענינת*
הצטרפות: 06 מאי 2004, 20:34

טמפון רב פעמי

שליחה על ידי מתענינת* »

תודה, תשובתך עזרה לי בהחלט להחליט.
פלוני_אלמונית*

טמפון רב פעמי

אני משתמשת באייריס קאפ, מה עושים אם זה נפל לאסלה במהלך המחזור?
הרתחתי את זה מיד אחר כך וחזרתי להשתמש, אך אני חושדת שזה גרם לפטריה..מה לעשות??
אמל_ית*

טמפון רב פעמי

שליחה על ידי אמל_ית* »

הי פלונית,
מדוע את חושבת שזה גרם לפטריה, האם היא יכולה הייתה להיגרם ממשהו אחר?
את יכולה אם את רוצה לפנות לשיטות חיטוי יותר אגרסיביות, כמו אקונומיקה מדוללת או פד אלכוהול, אבל ההרתחה אמורה להספיק למיטב ידיעתי... (מה גם ששתן לפחות, אם בזה האייריס שהה, נחשב לסטרילי ואין בעיה שהגביעונית תיגע בו.
פלוני_אלמונית*

טמפון רב פעמי

קונים את הגביעונית בכול בית מרקחת?
אמל_ית*

טמפון רב פעמי

שליחה על ידי אמל_ית* »

לצערי לא... קונים אותה בבתי טבע מאוד מסוימים, ובעיקר באינטרנט. www.rosepads.co.il
אום_גביע*

טמפון רב פעמי

שליחה על ידי אום_גביע* »

יתכן והפטריה אכן נגרמה ממשהו אחר. שתן אינו סטרילי מחוץ לגוף ואפילו לא בתוך הגוף אבל כל עוד אין לך מחלות בדרכי השתן, הוא לא מהווה מפגע בריאותי חמור גם אם הוא נוגע בגביעונית, אם כי אצל בחורות רגישות, הוא עלול לגרום לגירוי אם לא שוטפות את הגביעונית. בכל מיקרה, הרתחה ארוכה, 5 דקות מספיקה בהחלט. המהדרות ינקו גם עם אלכוהול כסגולה נגד מיקרובים. זכרי שאת הידים שלך את בסך הכל שוטפת במים ובסבון ביציאה מהשירותים.
אום_גביע*

טמפון רב פעמי

שליחה על ידי אום_גביע* »

menstrual cup זה אתר עם ממשק נוח המשווק 11 סוגי גביעוניות במחיר דומה למחירן באתר היצרניות. יש בו גם טבלה השוואתית נוחה לחצי על הכותרות למיון העמודה. לטיפים לקניה נבונה ראי את הטור החיפוש אחר הגביע הקדוש
הרגע_שלפני*

טמפון רב פעמי

רק כאן יבינו את כאבי -
שרפתי עכשיו בטעות את הגביעונית שלי, ממש חיבבתי אותה :-( זה די עצוב לי.
חבל שחילקתי את כל הגביעוניות שקיבלתי ברכישה. אצטרך להשיג אחת חדשה (באינטרנט) אבל היא היתה כל כך נוחה ונאה.
פלוני_אלמונית*

טמפון רב פעמי

זו בעיה ידועה :(
אני למדתי לקח ואני לא מרתיחה אותה יותר. שמה אותה בכלי זכוכית נקי, מרתיחה מים ומכסה אותה. מוציאה כשהמים התקררו. מספיק מחוטא בשבילי.
גביעונית*
הצטרפות: 16 אוגוסט 2012, 19:27

טמפון רב פעמי

שליחה על ידי גביעונית* »

קיבלתי טמפון רב פעמי (שאחותי השתמשה בו מס' פעמים לפני כן) הרתחתי, השתמשתי יום אחד. ואז שמתי לב שיש לו ריח ממש מוזר וחריף, מזכיר ריח של פלסטיק אבל לא בדיוק.
שטפתי בסבון ו"אווררתי" ועדין הריח לא פג. היתה לי לפני כן גביעונית של אותה חברה שלא היה לה שום ריח.
יש לכן רעיון איך להיפטר מהריח?
לדעתכן עדיף לא להשתמש בו?
יכול להיות שזה בגלל שאחותי שמרה אותו בשקית ולא בשקיק בד?
אמל_ית*

טמפון רב פעמי

שליחה על ידי אמל_ית* »

הכי חשוב לבדוק שהוא נקי היטב. בדרך כלל ריח נובע משאריות שלא נוקו. להעביר סיכה בחורים וכו'. את יכולה לחטא אותו באלכוהול/אקונומיקה (שניהם חומרים מותרים לסיליקון בריכוז נמוך) ולראות אם זה עוזר.
באמת חשוב לשמור אותו בשקית בד נושם ולא בניילון , אבל אני לא יודעת האם טיפול לקוי מהבחינה הזו יכולה להיות גורם לריח...
בהצלחה (-:
גביעונית*
הצטרפות: 16 אוגוסט 2012, 19:27

טמפון רב פעמי

שליחה על ידי גביעונית* »

אני לא חושבת שזה ריח של וסת, זה ריח תעשייתי כמו פלסטיק. זה עלול להיות מסוכן?
ריקי*
הצטרפות: 11 יולי 2003, 10:38

טמפון רב פעמי

שליחה על ידי ריקי* »

היי, הזמנתי מצרפת מארז של 2 גביעוניות של חברת fleurcup אחת במידה S ואחת L ובטעות במהלך ההזמנה חויבתי על שני מארזים.
היום הגיעה ההזמנה, כל גביעונית ארוזה בנפרד.
מישהי מעוניינת לקנות ממני מארז של S+L במחיר של 110 ש"ח או אפילו אחת מהן?
(באתר זה עולה 20 יורו= 20*5.5= 110 ש"ח)

אפשר לצור איתי קשר במייל [email protected] או בפייסבוק riki rivka rath
נטשה*
הצטרפות: 07 אפריל 2005, 21:38

טמפון רב פעמי

שליחה על ידי נטשה* »

אני מוכרת גביעוניות ב-http://settlersofsamaria.org/buy-the-cup למי שמעוניינת.
מאותגרת_מון_קאפ*
הצטרפות: 01 נובמבר 2012, 22:57

טמפון רב פעמי

שליחה על ידי מאותגרת_מון_קאפ* »

מבקשת עזרה ממשתמשות וותיקות:
אז ככה, קניתי מון קאפ. זה המחזור השלישי שלי, וזה ממש לא מסתדר לי...
כצרכנית כבדה עם ותק של יותר מעשרים וחמש שנה של טמפונים, הרגשתי שזאת ההמצאה שחיכיתי לה כל חיי...
יש לי מחזור מאד חזק. דימום כבד. לרב משתמשת בטמפון סופר, ביום יומיים הראשונים. גם בלילה. אני די שונאת טמפונים, אבל בגלל עוצמת הדימום, אין מצב לתחבושות.
רציתי להתאהב בזה ולהרגיש בנוח רק...שזה לא ממש מסתדר לי. שני המחזורים הראשונים, חוץ מפעמים בודדות, רב הזמן ברח לי.הרבה. מזל שגיביתי עם תחבושת.
מעבר לזה הרגשתי אי נוחות. כאילו שהרגשתי את העצם הזר. יותר מזה, כאילו שאני ממש מרגישה את הוואקום והלחץ ממנו בפנים.
גזרתי את הצ'ופצ'יק (איך למישהי יכול להיות נח עם זנב פלאסטיק חד מתדלדל?). בלי הצ'ופצ'יק אני לפעמים נכנסת לפאניקה קלה, כשאני מנסה להוציא אותה שהיא מחליקה לי ונדחפת פנימה.
מה עם היא תברח עמוק מדי?
עוד תופעה- ביומיים האחרונים כששלפוחית השתן שלי קצת יותר מדי מלאה, אז זה ממש כואב לי. כאב של לחץ על הדפנות של המון קאפ. הלחץ הקשה עלי להשתין וממש כאב לי.

למישהי זה הסתדר? תובנות?
כמעט מיואשת

(יצא לי קצת ארוך אבל אין לי עם מי להתייעץ- חוץ מהבן זוג)
אמל_ית*

טמפון רב פעמי

שליחה על ידי אמל_ית* »

הי לך מאותגרת,
קודם כל רוצה לומר לך- לי לקח יותר משלוש ווסתות להסתדר איתו. (למעשה הסתדרתי בסוף רק כשניסיתי סוגים שונים). אבל אוכל לומר לך כמה דברים: האחד, נזילות וחוסר נוחות לרוב נובעים ממיקום לא נכון של הגביעונית. נסי צורות קיפול שונות, נסי תנוחות החדרה שונות (כריעה/ישיבה/ עמידה עם רגל למעלה). וודאי שאת מכוונת אותו נכון (לא למעלה אלא אחורנית, לכיוון עצם הזנב...) ושהוא פתוח לגמרי (את יכולה לוודא בעזרת האצבע, ולעזור לו עם סיבוב קטן אחרי שאת מכניסה אותו. זה עלול להיות קצת קשה בלי הגבעול אבל תנסי...) חוץ מזה תראי שהוא ממוקם בפתח הנרתיק, ולא כמו טמפון שצריך לדחוף אותו עמוק פנימה..
ואחרון חביב- בעת ההוצאה- אל תדאגי, אין לה לאן לברוח. כדי להוציא בקלות כשהיא נכנסת פנימה, עברי לכריעה , נשמי עמוק ונשפי, הרפי את שרירי רצפת האגן. זה יעזור.
מקווה שהטיפים קצת יעזרו! ובטח יבואו תיכף עוד נשים מנוסות ויתרמו מעצותיהן...
מאותגרת_מון_קאפ*
הצטרפות: 01 נובמבר 2012, 22:57

טמפון רב פעמי

שליחה על ידי מאותגרת_מון_קאפ* »

תודה רבה אמל ית!
אני ממש לא רוצה להתייאש, כי אני באמת מקוה שזה יעבוד בשבילי.
עוד שאלה, שתעזור לי להבין את עינין העומק, כאשר קיים ה"גבעול" האם הוא כולו בפנים? אם כן- זה די עמוק. אם לא- לא יתכן שהוא לא מציק. מקל פלאסטיק קשיח (וחד).

יש עוד סיבה נסתרתת לכך שאני מנסה להתיידד עם הגביעונית- אני חושבת שעם השנים, שלאורכן השתמששתי רב הזמן בטמפון עם מוליך, לא היתה לי ממש סיבה להכיר את מרחבי הנרתיק שלי. באחת הפעמים הראשונות שניסיתי את המון קאפ, נחרדתי כי חשבתי שאולי יש לי גידול אימתני, עד שגיליתי שזה בעצם עצם הזנב....עד כדי כך מאותגרת אני (-:
תודה גדולה על העצות-אני אנסה לכוון יותר אחורה ופחות לעומק.
אמל_ית*

טמפון רב פעמי

שליחה על ידי אמל_ית* »

בשמחה (-: ואת יכולה לקרוא לעצמך חוקרת מונקאפ במקום מאותגרת, כי זה נהדר שאת חוקרת את עצמך ואת המונקאפ ולא מתייאשת.
<וסתם לצורך העניין, אחד הדברים שנשים באמת מגלות כשהן מכניסות אצבע לנרתיק זה את צוואר הרחם. זה מרגיש כמו גולה כזאת, רכה וקשה בבת אחת. אם את מגיעה לגולה הזאת מאוד מהר, ייתכן שיש לך צוואר רחם נמוך, שגם יכול להסביר קצת את העניין... ואז יש גביעוניות שיותר מתאימות לצוואר רחם נמוך או שצריך לוודא שצוואר הרחם מונח בתוך הגביעונית ולא נוגעת בשפתיו - כי זה כואב>

ולשאלתך בעניין הגבעול-
זה משתנה מאישה לאישה. לכל אחת מאיתנו יש מבנה אחר- יש אחת שהגבעול ייבלע לה בפנים בנוחות, ויש אחרת שהוא יבלוט אצלה והיא תצטרך לגזור אותו. אני תמיד ממליצה לגזור אותו בהדרגה.
בהצלחה!
ריקי*
הצטרפות: 11 יולי 2003, 10:38

טמפון רב פעמי

שליחה על ידי ריקי* »

היי, פרסמתי כאן לפני כחודש את המודעה הזו-
היי, הזמנתי מצרפת מארז של 2 גביעוניות של חברת fleurcup אחת במידה S ואחת L ובטעות במהלך ההזמנה חויבתי על שני מארזים.
היום הגיעה ההזמנה, כל גביעונית ארוזה בנפרד.
מישהי מעוניינת לקנות ממני מארז של S+L במחיר של 110 ש"ח או אפילו אחת מהן?
(באתר זה עולה 20 יורו= 20*5.5= 110 ש"ח)
אפשר לצור איתי קשר במייל [email protected] או בפייסבוק riki rivka rath

אז רק רציתי לעדכן שמכרתי את המארז המיותר, תודה לכל המתעניינות! :)
אום_גביע*

טמפון רב פעמי

שליחה על ידי אום_גביע* »

גביעונית במבצע, 10 יורו + 4 יורו משלוח. ראו במדריך לקניית גביעונית
נפגעת_מונקאפ*
הצטרפות: 21 פברואר 2013, 16:07

טמפון רב פעמי

שליחה על ידי נפגעת_מונקאפ* »

שלום,לפניי מספר שנים רכשתי לצערי מונקאפ....בהתחלה התלהבתי,הוא נוח מאוד....אך כעבור זמן מה הבחנתי כי הופיעה אצלי פטריה ואגינלית (אף על פי שהקפדתי מאוד על הגיינה),כנראה משום שהמונקאפ לא מאפשר מספיק איוורור לנרתיק.הפסקתי את השימוש במונקאפ,ופניתי לרופאת נשים.....ולשורה ארוכה של רופאות ורופאים אחריה...ולמטפלים אלטרנטיביים....ניסיתי את כל הטיפולים הקיימים בערך (קונבציונאלים ואלטרניביים) ובנתיים שום דבר לא עזר כבר 5 שנים!!!!!!!! אני מכירה בבעתיות שבשימוש בתחבושות ובטמפונים רגילים,ואיני משתמשת בהם.אולם,הייתי ממליצה להיזהר מלהחדיר לנרתיק סיליקונים ופלסטיקים למינהם,משום שהם חונקים את הנרתיק ועלולים לגרום לפטרת עקשנית.אני מפרסמת זאת על מנת לחסוך מכן את הסבל שאני עוברת.
מי_מה*
הצטרפות: 25 אפריל 2006, 19:47
דף אישי: הדף האישי של מי_מה*

טמפון רב פעמי

שליחה על ידי מי_מה* »

אני משתמשת במונקאפ כבר 4 שנים והכל בסדר אלא שבשלושת החודשים האחרונים הוא לא עושה את העבודה ויש דליפה מאסיבית , אני תוהה מי התבלה, אני או הוא...
אם זה הוא אפשר פשוט להחליף אבל אם זו אני שהתרחבתי או התרופפתי, אז אין טעם.
רעיונות למישהי?
אני_דולב*
הצטרפות: 17 אוגוסט 2012, 11:05
דף אישי: הדף האישי של אני_דולב*

טמפון רב פעמי

שליחה על ידי אני_דולב* »

לפניי מספר שנים רכשתי לצערי מונקאפ....בהתחלה התלהבתי,הוא נוח מאוד....אך כעבור זמן מה הבחנתי כי הופיעה אצלי פטריה ואגינלית

את בטוחה שיש קשר בין הדברים? זה שעשית A וכעבור זמן מה קרה B לא בהכרח מעיד על קשר תולדה.
אמל_ית*

טמפון רב פעמי

שליחה על ידי אמל_ית* »

מי מה,
המונקאפ קאפ הוא אחד מהגביעוניות הכי קטנות שיש. אם יש התרופפות בשרירי רצפת אגן- גביעונית גדולה יותר יכולה להועיל. ואת הרי טיפוס שמכיר את רצפת האגן שלו (-: אבל לפני שאת פוסקת האם זה העניין, נסי לגשת לזה מההתחלה. לנסות שיטת קיפול אחרת, לשנות את המיקום, כיוון ההכנסה... בקיצור, דברי איתי אם את רוצה, ואכוון אותך ...

נפגעת מונקאפ,
אני מחזקת את דבריה של אני דולב, ורוצה לומר לך שכל כך הרבה נשים משתמשות בזה וזה אפילו עזר להן כנגד פטריות העבר- אז חבל להגיע למסקנה כוללת! עם זאת, אני באופן אישי מאמינה שכל אישה היא אחרת. אין פיתרון אחד שמתאים לכולן. יכול להיות ,שעבורך, גביעונית זה לא טוב. הגוף שלך לא אוהב את זה. ואז , באמת כדאי למצוא פתרון אחר... מאחלת לך בהצלחה בדרכך להגיע אליו ...
מי_מה*
הצטרפות: 25 אפריל 2006, 19:47
דף אישי: הדף האישי של מי_מה*

טמפון רב פעמי

שליחה על ידי מי_מה* »

אשמח להכוונה ומבחינתי אפשר כאן כדי שגם אחרות תצאנה נשכרות. מקווה שאפשר לשפר ביצועים לאביזר הקיים שכן לא בא לי להוציא סתם עוד כסף.
אשר לרצפת האגן שלי, דוקא לא מרגישה התרופפות . השינוי היחידי שחל בתקופה האחרונה הוא שיש יותר סקס בחיים שלי (תודה לאל) . יכול להיות שזה קשור?
משתמשת_חדשה*
הצטרפות: 19 דצמבר 2010, 13:20

טמפון רב פעמי

שליחה על ידי משתמשת_חדשה* »

שלום לכולן, אשמח לעזרתכן. בשעה טובה החלטתי לעבור לגביעוניות. קניתי את ה fleurcup, ואני קצת מסתבכת איתה. הצלחתי להכניס אותה, ולמרות שהיא מורגשת נראה לי שהיא פתוחה וממוקמת בסדר. רק מה, שהיא בפנים אני לא יכולה לעשות פיפי! לא יוצאת אף טיפה. כשאני מוציאה אותה אז אין בעיה. התחושה מאוד מוזרה והרגשתי אותה רק פעם אחת בחיי, בלידה. גם אז לא הצלחתי לעשות למרות שהיה לי (סליחה על שיתוף היתר) למישהי יש הסבר? תודה!
אום_גביע*

טמפון רב פעמי

שליחה על ידי אום_גביע* »

שלום משתמשת חדשה,
יתכן והגביעונית לוחצת לך על השלפוחית. נסי לשנות קצת את המיקום (עד כמה שאפשר לתמרן). אם הבעיה לא נפתרת, גביעונית רכה יותר עשויה לעזור. ראי את המדריך לרכישת גביעונית
אום_גביע*

טמפון רב פעמי

שליחה על ידי אום_גביע* »

לכבוד יום כדור הארץ (היום), femmecup במבצע ליום אחד: 9 ליש"ט (בערך 50 שקל). לא בדקתי עלויות משלוח. לינקים לסקירות ולמותגים נוספים ניתן למצוא במדריך לרכישת גביעונית
נעמה*
הצטרפות: 29 ינואר 2002, 22:03

טמפון רב פעמי

שליחה על ידי נעמה* »

אחרי שקראתי את כל הדף וכל מילה של אום גביע ברחבי הרשת :-)
קניתי יוקי, ואני חוזרת לדווח לטובת המתלבטות הבאות.
קודם כל תודה ענקית לכל מי ששתפה בדף!!!

וגם- יש לציין שהיוקי שלי היא הגביעונית הראשונה שהיתה לי אינטראקציה איתה בלייב :-) כך שאין לי למה להשוות.

בסופו של דבר בחרתי בה בגלל הקיבולת, אז השאלה היתה האם לקחת יוקי או פלורקאפ, ורציתי גביעונית רכה יותר כי מהיכרותי איתי, זה מה שיהיה לי נוח.
ליוקי יש שתי רכויות- רגילה ויותר רכה. לקחתי את הרגילה.
יש לי אותה ארבעה או חמישה מחזורים, ועכשיו זה כבר קלי קלות.
אז קודם כל- הקיבולת. מי שמקבלת שיטפון כל חודש כמוני- תדע להעריך. אחרי שנים של כניסה בהולה לשירותים מקסימום כל שעתיים- ולעיתים קרובות שעתיים יותר מדי- בימים הקשים אני צריכה לרוקן כל חמש שעות.
שאר הימים אני משאירה אותה 6-12 שעות בלי למצמץ.
החסרון הבולט שלה לדעתי הוא שיש בה טונות כיתוב מבפנים, מה שמקשה מעט על הניקוי (בכל זאת- זה סיליקון. הוא מתנקה) כולל שנתות, לוגו ועוד.
מבחוץ יש לה קוים מחוספסים וגם הגבעול שלה מחוספס. כל עוד צוואר הרחם שלי גבוה- לא מרגישה כלום, והחספוס עוזר לתפוס אותה בלי שתחליק. אבל היו לי מקרים שצוואר הרחם שלי ירד נמוך מאוד (אני בתקופה של שינויים הורמונליים די מאסיביים) ואז זה היה לא נוח ופצע אותי. אז זאת המלצה מכל הלב- לפני שקונים לבדוק את צוואר הרחם כמה ימים במהלך המחזור, ובמשך יותר ממחזור אחד.
היא נפתחת ומתמקמת ממש בקלות וכמעט שאין שום נזילות (הפעמים שיש זה כי אני מתעצלת לוודא שהיא יושבת בדיוק)
ואני מאוהבת בה.
אין ספק שחיי השתנו לבלי הכר. תודה לך, אום גביע!!!
Paolina*
הצטרפות: 25 נובמבר 2012, 18:36

טמפון רב פעמי

שליחה על ידי Paolina* »

זקוקה לעזרת המומחיות

בבוקר הכנסתי את הגביעונית. הלכתי לעבודה כרגיל ולא הרגיש לי שום דבר מוזר. היא היתה פתוחה כמו שצריך כי זה משהו שאני תמיד בודקת. אחרי 3-4 שעות כשחזרתי הביתה אני מגלה שהתחבושת ששמתי לביטחון ספוגה כאילו אין גביעונית וכאילו עברו לפחות 8 שעות. כשהוצאתי את הגביעונית היה ואקום והיא היתה פחות מחצי מלאה. אז למה הנזילה העצבנית שאפילו לא הרגשתי?
פלוני_אלמונית*

טמפון רב פעמי

וגם אני זקוקה לעזרת המומחיות...

קניתי די מזמן מון קאפ מאתר אמריקאי (אז אני מניחה שזה הדגם האמריקאי ולא הבריטי), והיא לא יושבת לי בצורה נוחה בנרתיק, לא משנה כמה ניסיתי. יושבת נמוך יחסית, לא משנה כמה אני מנסה להכניס אותה יותר פנימה, ויוצרת משהו שהוא בין אי נוחות לכאב. כשאני שוברת את הואקום כדי להוציא אותה, הרוחב שלה מאוד מכאיב לי ביציא המהגוף (לא משנה כמה אני מנסה להשאיר אותה טיפה מקופלת), וגם ההכנסה שלה לא נעימה. קניתי את המידה הקטנה לנשים לפני לידה, אבל או שהיא טיפה גדולה לי, או שלא מתאימה לי ? אולי אני צריכה גביעונית רכה יותר ? קראתי גם מידע לגבי רחם אחורית ואין לי ממש מושג האם אני נכנסת לקטגוריה

קראתי הרבה קישורים ומידע לגבי איך לבחור גביעונית וקצת הלכתי לאיבוד... נראה לי שאני מחפשת גביעונית שתהיה רכה יותר מהמון קאפ האמריקאית, הקיבולת לא ממש משנה לי ואשמח לתובנות
פלוני_אלמונית*

טמפון רב פעמי

מה אני עושה אם נפל המונקאפ לאסלה?
הרגע_שלפני*

טמפון רב פעמי

אני באופן אישי הייתי מרתיחה כמו תמיד ושוטפת בסבון.
קשה לי להאמין שבאסלה בבית יש הרבה יותר חיידקים ממה שהוא פוגש בשגרה.
רוחל*
הצטרפות: 24 מרץ 2014, 03:56

טמפון רב פעמי

שליחה על ידי רוחל* »

חזרתי להשתמש בגביעונית אחרי שנה וחצי מבורכות של אל-וסת (הריון והנקה). שמתי לב לתופעה שנראה לי שלא הייתה קודם (לא חותמת על זה, אתן יודעות מה קורה לזיכרון אחרי לידה): מדי פעם הגביעונית מחליקה ומציצה החוצה אחרי כמה שעות. נראה לי שזה קורה אם אני בהליכה ארוכה. לפעמים אני ממש מרגישה שאם לא אכנס לשירותים תכף ומיד ואשלף אותה, היא תיפול על הרצפה. מה זה אומר? שרצפת האגן שלי קאפוט?

(הממותה הקטנה שוקלת טון בערך, והיא חצי יום על הגב שלי במנשא ילקוט, אני כורעת איתה להוציא צלחות מהארונות למטה במטבח, מתרוממת... וכל הזמן בייסורי מצפון שבטח אני דופקת לעצמי את רצפת האגן, אבל אני לא מוצאת דרך אחרת להצליח לבשל לכבס וכו' כשהשדה הזאת באזור. מצד שני אין תופעות אחרות, לא בורח לי שתן, אז אולי אני סתם בסרטים...)
נעם_פלאם*
הצטרפות: 01 ספטמבר 2003, 19:56
דף אישי: הדף האישי של נעם_פלאם*

טמפון רב פעמי

שליחה על ידי נעם_פלאם* »

Paolina ופלונית אלמונית זה אומנם ישן אבל אני אמליץ בכל מקרה,
Paolina אם ישבת אז הגביעונית נטויה ודולפת... ויכול להיות שקשור לאופן הזרימה שלך, בימים שאני יושבת הרבה אני מרוקנת את הגביעונית כל שעתיים
פלונית אלמונית הפכי את הגביעונית כך שהבפנים בחוץ ככה היא חלקה יותר וקטנה יותר גם אני לפני לידה ורק ככה נוח לי...
רוחל שווה לנסות להחליף גביעונית
הגביעוניות באות בהרבה סוגים ומידות
יש גביעוניות לנשים אחרי לידה, לא קשור לרצפת האגן כן קשור לרוחב הנרתיק.
רוחל*

טמפון רב פעמי

שליחה על ידי רוחל* »

תודה נעם, הגביעונית שלי היא לאחרי לידה. כנראה לא לאחרי לידה רביעית :-(
נעם_פלאם*
הצטרפות: 01 ספטמבר 2003, 19:56
דף אישי: הדף האישי של נעם_פלאם*

טמפון רב פעמי

שליחה על ידי נעם_פלאם* »

נסי אתhttp://saloona.co.il/shnot30/?p=103"המדריך לרכישת גביעונית"
אולי את צריכה אחת יותר קשיחה או יותר גדולה
רוחל*

טמפון רב פעמי

שליחה על ידי רוחל* »

תודה נעם!
דיינה*
הצטרפות: 20 אפריל 2014, 12:12

טמפון רב פעמי

שליחה על ידי דיינה* »

שלום.
אני מעוניינת לקנות גביעונית ומתלבטת איזו לקנות, אני מבינה שיש הרבה מידות וסוגים שונים כ'ו.
אני ישמח לעזרה לגבי לפי אילו פרמטרים להחליט ומה לבחור. ולדעת קצת יותר על ההבדלים בין הסוגים השונים ועד כמה ההבדלים משמעותיים.
אני בת 25 וראיתי שמחברה אחת מומלץ המידה הגדולה מגיל 25 ובאחרת מגיל 30.
עדיין לא קימתי יחסי מין האם זה משנה לבחירת הגודל או אם אחרי שיהיו לי יחסים כאלה זה יכול לשנות לגבי הגביעונית.
כמה אפשרות יש לי להחליף אם זה לא מתאים לי, האם כל הרב פעמיים מחזיקים 10 שנים או שגם בזה יש טווחים שונים?...
תודה.
הרגע_שלפני*

טמפון רב פעמי

ממליצה לך להתחיל לקרוא בקישור הזה שמסביר מאד טוב על המאפיינים השונים של גביעוניות על פיהם אפשר לבחור:
http://saloona.co.il/shnot30/?p=103 (בבלוג הזה תמצאי עוד רשומות מעניינות בנושא)
אומרים שהגודל משתנה אחרי לידה, לא חושבת שיהיה צורך להחליף אחרי יחסי מין. את צריכה לבחור במידה קטנה יחסית.

אני מאד התלבטתי איזה סוג לקנות והיה לי קשה להחליט, עד שהבנתי שבסך הכל זה מוצר די פשוט ולא מתוחכם שבנוי כך שיתאים לרוב הנשים אז לא כל כך משנה מה קונים, בסוף בחרתי לפי המחיר ולפי הצבע במידה בינונית (לפני לידה). הזמנתי meluna מהאתר שלהם באינטרנט. יצא לי מאז לנסות שני גדלים שונים ברמות רכות שונות ותכלס שניהם היו נוחים לי. זו לא החלטה הרת גורל :-)
פלוני_אלמונית*

טמפון רב פעמי

הבנתי שאפשר להשתמש בדיאפרגמה במקום?
מה יותר נוח?
פלוני_אלמונית*

טמפון רב פעמי

האם גביעונית לא יכולה לשמש כאמצעי מניעה?
בואו_נדברנה_בלשון_נקבה*
הצטרפות: 26 אוקטובר 2014, 17:05

טמפון רב פעמי

שליחה על ידי בואו_נדברנה_בלשון_נקבה* »

העיקר כתוב בלשון זכר - איך מנקים ? איך מכניסים ?!!
אנחנו נשים ואנחנו מנקות ומכניסות את המון קאפ ..
בואו_נדברנה_בלשון_נקבה*
הצטרפות: 26 אוקטובר 2014, 17:05

טמפון רב פעמי

שליחה על ידי בואו_נדברנה_בלשון_נקבה* »

איך משהו שהוא בשימוש לנשים בלבד , נכתב לנשים בלשון זכר ???
שליחת תגובה

חזור אל “וסת ומחזור חודשי”