תרופות בהנקה

פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

תרופות בהנקה

שליחה על ידי פלונית* »

מישהו יודע אם ניתן לקחת גלולות סרזט בהנקה?
הרופא אומר שאין לזה שום חיסרון, אבל שמעתי גם ממקורות אחרים שזה כן פוגע בחלב.
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

תרופות בהנקה

שליחה על ידי בשמת_א* »

פלונית, מבחינה רפואית זה אמור להיות מתאים להנקה.
כמה זמן אחרי הלידה את? האם הוא/היא יונקים הנקה מלאה ובלעדית או שהתחלת כבר מוצקים?
זה יעזור לשיקולים.
פלונית*

תרופות בהנקה

שליחה על ידי פלונית* »

4 חודשים אחרי לידה, הנקה בלעדית.
בשמת_א*

תרופות בהנקה

שליחה על ידי בשמת_א* »

אם כן, בגיל כזה ההנקה מצד אחד כבר מבוססת (זה פקטור), אבל מצד שני עדיין בלעדית.
יש אמהות שדיווחו על ירידה בייצור החלב בעקבות הגלולה הזאת, אם כי לרוב זה התבטא לא מייד אלא כעבור חודש או משהו.

אחת האפשרויות היא פשוט לנסות, ולהיות "עם היד על הדופק" לגבי כמות החלב:
  • ביציאות (כמויות פיפי-קקי וכדומה)
  • במשקל (אם כי בגיל ארבעה חודשים יש לרוב התמתנות בעקומת העלייה)
  • בהתנהגות (האם היא מגלה סימנים שהיא לא שבעה? האם בטוח שאלה סימנים שהיא רוצה לינוק יותר כדי לקבל יותר חלב, או שיש סיבה אחרת אפשרית?)
אם יש לך חשד שאצלך זה משפיע על כמות החלב, את יכולה תמיד להפסיק (בסוף חפיסה, כמובן).
הרי זה הפיך.
וגם את החלב, אם באמת ירד, אפשר להחזיר תוך ימים ספורים - על ידי הנקות מרובות, ואם רוצים אז גם חילבה או כמוסות חילבה עוזרים להגברת הכמות.
כמובן לשים לב שאת אוכלת ושותה כמו שצריך, ושאת לא משתמשת במרווה או בנענע שמייבשים את החלב (לפעמים האם חושבת שיש בעיה עם איזו תרופה, ובסוף מסתבר שהבעיה שכל יום היא שותה כמה פעמים תה נענע...).
פלונית*

תרופות בהנקה

שליחה על ידי פלונית* »

אפרופו מרווה ונענה, טם אין בעיה בהנקה מותר לשתות חופשי? (שאלה שלאחר מעשה...)
בשמת_א*

תרופות בהנקה

שליחה על ידי בשמת_א* »

מה פירוש אם אין בעיה בהנקה? הם עצמם יוצרים בעיה בהנקה. למרווה ולנענע יש אפקט מייבש על החלב. פיזיולוגי, מוכח.
לכן יש להמנע מהם כל זמן שמיניקים.
כמובן, אם אחת לשבוע את שמה עלה נענע או שניים בתה שלך, על רוב האמהות זה בוודאי לא מאוד ישפיע. לא מדובר על טעימה מדי פעם של כמות מאוד קטנה.
מור_וקנמון*
הצטרפות: 23 פברואר 2004, 03:08
דף אישי: הדף האישי של מור_וקנמון*

תרופות בהנקה

שליחה על ידי מור_וקנמון* »

מי יודע משהו על התרופה acyclo v לטיפול בהרפס זוסטר? בעייתית בהנקה (של בת שנה ושמונה ח')?
מור_וקנמון*
הצטרפות: 23 פברואר 2004, 03:08
דף אישי: הדף האישי של מור_וקנמון*

תרופות בהנקה

שליחה על ידי מור_וקנמון* »

לטובת המשתמשות העתידיות: אין בעיה עם acyclovir בהנקה (או בשמה השני:זובירקס) עוברת בחלב אם אך בכמות קטנה... נאמר לי שהמשחה עצמה ניתנת לטיפול בהרפס אצל תינוקות...:-\
בכל אופן, אני לא לקחתי את הכדורים בסוף וצלחתי את העניין הלא נעים הזה (הרפס בפנים) בעזרת הרמדי שלי (תרופה הומאופתית)
רק בריאות @}
טליה_אלמתן*
הצטרפות: 21 ינואר 2005, 21:41
דף אישי: הדף האישי של טליה_אלמתן*

תרופות בהנקה

שליחה על ידי טליה_אלמתן* »

לא בטוחה שזה הדף הנכון לשאול - מישהו יודע על תרופה נגד כאבים שאינה גם להורדת חום?
אומניקי_בבית*
הצטרפות: 07 דצמבר 2006, 14:58
דף אישי: הדף האישי של אומניקי_בבית*

תרופות בהנקה

שליחה על ידי אומניקי_בבית* »

שלום, מקווה שתוכלו לעזור לי..
בשבוע שעבר התחילה לי דלקת באוזן, שהלכה והחמירה עד כדי כך שהיום בביקור אצל הרופא הוא רשם לי לקחת אנטיביוטיקה augmentin למשך עשרה ימים וגם דבר שנקרא סידאלין (תכשיר אנטי-היסטמיני) למשך שבוע. השילוב של השניים הללו עם הנקה הוא גרוע מאוד, עד כדי כך שהוא הזהיר אותי שישנו סיכוי רב שהסידאלין ייבש לי את החלב. אני מניקה פעוטה מתוקה בת שנתיים כארבע פעמים ביום. השאלות שלי הן כאלו:
  1. האם מישהי פה ניסתה את התרופות האלו, והאם זה באמת ייבש לה את החלב?
  2. האם ייבוש החלב כתוצאה מהתרופות הוא קצר או יחסית ארוך-טווח כך שהגמילה אינה אכזרית ומהירה?
  3. מה אתן ממליצות לי לקחת יחד עם התרופות האלו: כרגע יש לי Jarro-dophilus של נוטרילייף, אבל אני לא יודעת אם זה מספיק. השיקולים הם שניים - אני רוצה שהבת שלי תקבל גם בהנקה גם כמה דברים טובים יחד עם התרופות, וההיסטוריה שלי עם אנטיביוטיקה לדבר אחד בדרך כלל גוררת את תחילתו של דבר אחר, ואני אשמח מאוד מאוד למנוע את זה מראש...
אני יודעת שהתשובה הכי מתבקשת היא: אל תיקחי את התרופות! אבל אני חייבת להסביר, אני כבר 8 ימים עם כאבים באמת נוראיים (ואני יודעת מה זה כאב, ילדתי טבעי ואני בדרך כלל חזקה ועמידה), אני לא שומעת באוזן אחת (!!!) כי יש שם מוגלה רצינית, וזה משפיע עליי מאוד מאוד קשה, גם נפשית. אני רוצה להבריא!
אני אשמח לכל תגובה ותשובה, פה או בדף בית שלי...
המון תודות מראש וחג עצמאות שמח...
עדי_יותם*
הצטרפות: 07 אוקטובר 2001, 22:47
דף אישי: הדף האישי של עדי_יותם*

תרופות בהנקה

שליחה על ידי עדי_יותם* »

אומניקי, אני לא יכולה כרגע לבדוק בספרות, אבל אוגמנטין, כמו כמעט כל אנטיביוטיקה, נחשבת לבטוחה בהנקה. לא מכירה את הסידאלין, אבל בגיל שנתיים, לא כ"כ פשוט וקל לייבש חלב, בדרך כלל :-) תשתי הרבה, תנוחי, ואולי גם תחפשי עליה קצת יותר מידע באתרים מוסמכים, ותחליטי אם היא נראית לך חיונית לטיפול. בהצלחה ותרגישי טוב!
אומניקי_בבית*
הצטרפות: 07 דצמבר 2006, 14:58
דף אישי: הדף האישי של אומניקי_בבית*

תרופות בהנקה

שליחה על ידי אומניקי_בבית* »

עדי, תודה !
רק רציתי לדווח ולעדכן - הכל נגמר בטוב...
אמנם לקחתי את האנטיביוטיקה ואת הסידאלין, אבל אני מקווה ומאמינה שלא נגרם מזה שום נזק, הקפדתי גם על יוגורט, אקטימל, אצידופולוס, וכל מה שעוד אפשר היה לקחת.. וגם האוזנייים חזרו לתפקד... לא פחות חשוב..
וההנקה כלל לא נפגעה, וזה מה שחשוב, וגם אני וגם צ'וצ'ו הקטנה מאושרות ויונקות בכיף, אפילו עברנו לשלב שבו היא כבר שואלת אותי "איזה צד?"...
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

תרופות בהנקה

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

מישהי יודעת אולי אם מותר לקחת פסיליום למולין או שמן פארפין בהנקה??
פלונית*

תרופות בהנקה

שליחה על ידי פלונית* »

שלום שלום,
התינוק בן חמישה חודשים.
לי יש דלקת בגיד בכתף וסובלת מכאבים קשים שמתפשטים לכל פלג הגוף העליון.
במהלך החודש הזה המתנתי לתור לאורטופד, וגם לקחתי (בהוראת רופא המשפחה) תרופה שנקראת "ארביטן".
התרופה הקלה קצת אבל לא מספיק. הכאבים עודם קשים ופוגעים מאד בתפקוד שלי עם עצמי, עם הבית ועם שלושת הילדים.

היום ראיתי אורטופד והוא אומר ככה:
  • אפשר לקחת תרופה שתקל עלי, אבל אסור להניק אתה. יהיה עלי להשהות את ההנקה למשך חודש וחצי לפחות. (ציטוט: "רוב הנשים בוחרות לא לסכן את התינוק ולא להניק יותר בכלל").
  • אפשר להימנע מהתרופה ולהסתמך על פיזיוטרפיה וחימום מקומי, אבל אז יקח הרבה יותר זמן והכאבים יימשכו.
הרופא לא יודע להגיד אם הצלחת ההבראה בסוף הטיפול שווים עם ובלי התרופה.

בינתיים ניסיתי לקבוע תור לפיזיותרפיה, וכמה שאמרתי שדחוף והיסטרי, יש רק לעוד חודש בדיוק.

אני יודעת שאי ההנקה תפגע בתינוק, אבל גם זה שאני כמו אינוולידית ולא מרימה אותו בכלל, נו, זה לא בדיוק עוזר לו.

אני לא יודעת מה לעשות.

וגם האורטופד שטף אותי כהוגן על זה שלקחתי ארביטן ואמר שאולי סיכנתי את הילד וכמה זה נורא וכל הדברים האיומים שאולי קורים לו עכשיו, שיט.
(ולרופא המשפחה אמרתי שלוש פעמים שכתוב שאסור לקחת בהנקה, והוא אמר שלא נורא, ושאף אורטופד לא יראה אותי לפני שאנסה את התרופה. שיט שיט).

וגם, האם נראה לכם ריאלי להפסיק את ההנקה לחודש וחצי (ובינתיים נניח לשאוב על ריק, כדי לשמר כמות) ואז לחדש? ואם כן, כמה לשאוב?

תודה
פלונית*

תרופות בהנקה

שליחה על ידי פלונית* »

קודם כל לעניין תרופות את יכולה לבדוק כאן:

מרכז הארצי ליעוץ טרטולוגי: 02-6243669. הם עונים בימים א'-ה' בשעות 9:00-15:00
אפשר לשלוח להם גם שאלות בפקס: 02-6241328

ייתכן שהמידע שיש בידי הרופא אינו מעודכן. מה שיגידו לך במרכז הטרטולוגי, זה מה שעדכני ומהימן.
מעבר לזה, ממליצה לך בחום לנסות שיטות טיפול אלטרנטיביות: שיאצו למשל (טאו שיאצו למשל) או שיטות אחרות. הרבה יותר יעיל, והרבה יותר ידידותי לך ולתינוק.
אם את רוצה המלצות, כתבי כאן אזור גיאוגרפי וננסה לעזור).
פלונית*

תרופות בהנקה

שליחה על ידי פלונית* »

פלונית השניה, תודה. אני מאזור מודיעין, אשמח לקבל המלצות
סוף_מעגל*
הצטרפות: 14 יולי 2002, 18:09
דף אישי: הדף האישי של סוף_מעגל*

תרופות בהנקה

שליחה על ידי סוף_מעגל* »

ייתכן שהמידע שיש בידי הרופא אינו מעודכן. מה שיגידו לך במרכז הטרטולוגי, זה מה שעדכני ומהימן.
פלונית2*
הצטרפות: 21 נובמבר 2001, 22:54

תרופות בהנקה

שליחה על ידי פלונית2* »

נסי לראות כאן: המלצות מטפלים אלטרנטיביים
אני מכירה מישהו אבל הוא מאזור המרכז (ליד אונ' בר אילן, אני מניחה שזה רחוק לך). בטח ייכנסו לכאן עוד ויתנו המלצות ממוקדות.

(()) בהצלחה ובריאות טובה במהרה לך.
פלונית2*

תרופות בהנקה

שליחה על ידי פלונית2* »

טאו שיאצו - איילת מאיר עוסקת בשיטה יחודית שפיתח אנדו מיפן , איילת שהתה ביפן לצורך הלימוד ועוסקת בכך שנים רבות
היא מעולה והטיפול עמוק המגע אינו עדין אך התוצאות מדברות בעד עצמן.
הרגשתי שיפור והתחזקתי כבר אחרי הטיפול הראשון. טל' 02-5670747. (אילנה לשם)

העתקתי את זה מהדף המלצות.

ומזל טוב! (כמעט שכחתי)
עירית*
הצטרפות: 22 ינואר 2003, 11:43

תרופות בהנקה

שליחה על ידי עירית* »

ד"ר אסתר ליפסקר מבי"ח שערי צדק הזריקה לי טראומיל (כן- אותו החומר של המשחה ההומאופטית) לשורש כף היד לפני שעברנו לתותחי הקורטיזון. היא אמרה שלחלק מהמטופלים שלה זה עזר והספיק. למיטב ידיעתי היא היחידה שמשתמשת בתרופה זו, לפני הטיפול הקונבנציונלי.
אני מסייגת את המידע בכך שהיא מתמחה בשורש כף היד (מנהלת מח' כירורגית כף יד בשערי צדק י-ם), אבל שווה לבדוק. יש לי את הטלפון שלה אם את מעוניינת.
טרה_רוסה*
הצטרפות: 08 ינואר 2004, 15:33
דף אישי: הדף האישי של טרה_רוסה*

תרופות בהנקה

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

מה עם למרוח טראומיל?
פלונית*

תרופות בהנקה

שליחה על ידי פלונית* »

מה עם למרוח טראומיל?

תודה, ניסיתי. וגם וולטרן. הטראומיל עזר קצת, אבל רק לזמן קצר. הוולטרן בכלל לא. אף פעם לא שמעתי על הזרקה של טראומיל.
אתקשר מחר למרכז הטרטולוגי להתייעץ. תודה בינתיים.
עלמו_נית*
הצטרפות: 19 דצמבר 2007, 11:02
דף אישי: הדף האישי של עלמו_נית*

תרופות בהנקה

שליחה על ידי עלמו_נית* »

הייתי בודקת גם רפואה סינית והומיאופטיה.
לשאוב נראה אפשרי בתיאוריה אבל קשה במציאות בהתחשב גם במצבך הפיזי
תוכלי להשיג עזרה לצורך העניין?
כדאי לדעתי להתייעץ גם עם ד"ר מירה ליבוביץ

MERKAZ-HANAKA.COM
המרכז הרפואי להנקה, מושב אודים 67, 42905. טלפון: 09-8858256
פלונית2*

תרופות בהנקה

שליחה על ידי פלונית2* »

ד"ר מירה ליבוביץ
שהיא רופאה ויועצת הנקה.
אנונימי

תרופות בהנקה

שליחה על ידי אנונימי »

לא הגעתי למצב שלך, אבל הייתי בדרך. דיקור סיני עזר לי פלאים.
תרגישי טוב ומזל טוב!
איילת_מושל*
הצטרפות: 12 פברואר 2008, 22:43
דף אישי: הדף האישי של איילת_מושל*

תרופות בהנקה

שליחה על ידי איילת_מושל* »

מנסיון בעבודתי כהידרותרפיסטית עם מטופלים שהיו להם בעיות דומות בכתף הייתה הקלה הדרגתית ואף החלמה- כמובן שצריך גם להקפיד על אורח חיים נכון
על מנת לאפשר לדלקת לעבור וניתן גם לשלב טיפולים אלטרנטיביים ביבשה. את יכולה לבדוק בבריכות הטיפוליות הקרובות לאיזור מגורייך. חשוב ללכת להידרותרפיסט/ית טוב עם ניסיון בתחום ועם התייחסות הוליסטית.
בהצלחה
מנסה_לעזור*
הצטרפות: 19 ספטמבר 2004, 14:49
דף אישי: הדף האישי של מנסה_לעזור*

תרופות בהנקה

שליחה על ידי מנסה_לעזור* »

תבדקי במרכז בבי"ח בילינסון - 03-9376911. יש הרבה מאוד דיסאינפורמציה גם בקרב רופאים.
ורד_לב*
הצטרפות: 24 יולי 2002, 23:08
דף אישי: הדף האישי של ורד_לב*

תרופות בהנקה

שליחה על ידי ורד_לב* »

c]מאמר חשוב id[/po]=204&objectid=10518876 שהתפרסם בניו זילנד.
שלא נדע!
ליהי_פאי_תפוחים*
הצטרפות: 23 מאי 2008, 08:36
דף אישי: הדף האישי של ליהי_פאי_תפוחים*

תרופות בהנקה

שליחה על ידי ליהי_פאי_תפוחים* »

הרופא נתן מרשם לנרות פולידין נגד פטריה בנרתיק. שאלתי אם מותר להשתמש בהנקה ואמר בטח.
רוצה לבדוק גם איתכן נשים יקרות לפני שאני רצה לקנות.
כמובן שאם למישהי יש פתרון טבעי עבורי אני אשמח ביותר!
תודה (-:
עלמו_נית*
הצטרפות: 19 דצמבר 2007, 11:02
דף אישי: הדף האישי של עלמו_נית*

תרופות בהנקה

שליחה על ידי עלמו_נית* »

כבר שמעתי על רופאים שרשמו תרופות לא מתאימות
אני מוודאת באחד מהר"מ - לפי ההמלצות של ד"ר ליבוביץ:

מרכז הארצי ליעוץ טרטולוגי: 02-6243669. הם עונים בימים א'-ה' בשעות 9:00-15:00
אפשר לשלוח להם גם שאלות בפקס: 02-6241328

· מרכז לייעוץ תרופות בהריון והנקה ובכלל בבי"ח אסף הרופא 08-9779309/152 בתשלום של 20 ש"ח.

· המרפאה לייעוץ טיפול תרופתי בהריון והנקה, המרכז הרופאי על-שם שיבא תל השומר 03-5302787. (לאחרונה לא נותנים תשובות טלפוניות)

· מרכז ייעוץ תרופות בהריון והנקה, בית החולים הדסה ירושלים 02-6243663 או 02-6243669.

· המרכז הארצי למידע בהרעלות, בית החולים רמב"ם חיפה 04-8542725 (04-8529205 קו חירום).

· בלינסון 03-9376911

ד"ר ליבוביץ

מידע על תרופות בהנקה, אינדקס תרופות

מידע על תרופות בהנקה כדאי לברר אך ורק במרכזים על מידע תרופתי בהנקה,
בבי"ח בילינסון או באסף הרופא
(מרכז רפואי רבין - קמפוס בילינסון, 9376911- 03 (15:00 – 8:00)

מרכז ייעוץ תרופתי, בית חולים אסף הרופא, 9779309- 08 (14:00 – 8:00)

במרכזים להרעלות, כמו ברמב"ם, או באינדקס התרופת כמו זה הנ"ל, משתמשים במידע של היצרן בלבד, וזה לרוב לא ממליץ על שימוש בהנקה, כי חברת התרופת אינה מוכנה לקחת כל אחריות, ולא מעוניינת להעביר את התרופה רישוי מיוחד לשימוש בהנקה, העולה מיליוני דולרים, ולכן על כמעט הכל אומרים שאסור. המרכזים למידע תרופתי בהנקה מתבססים על מחקרים בילתי תלויים על התרופות, כולל על מידע על אופן פעולת התרופה, חדירתה לדם, ספיגתה למערכת העיכול, חדירתה לחלב ועוד ועוד - וההמלצות מתבססות על המידע הזה.

ד"ר ליבוביץ
מנהלת המרכז הרפואי להנקה, אודים
זארו_סובה*
הצטרפות: 09 דצמבר 2008, 18:28
דף אישי: הדף האישי של זארו_סובה*

תרופות בהנקה

שליחה על ידי זארו_סובה* »

אני צריכה לעבור בדיקת MRI ייחודית שבמהלכה מזריקים חומר כלשהו. הרופאה האחראית במרפאה בה אני אמורה לעבור את הבדיקה הודיעה לי שלא אוכל להניק ב 24 השעות שלאחר הבדיקה ואצטרך לשאוב ולשפוך את החלב במהלך אותן 24 שעות.
רציתי לשאול האם לדעתכן כדאי לקחת עוד כמה שעות נוספות ללא הנקה, ליתר בטחון.
דבר שני - האם יש משהו שאוכל לקחת/לשתות/לאכול כדי לזרז את ניקוי הגוף מהחומר הרעיל?
מדובר על ילדה בת 10 חודשים שיונקת 1/2 יום (פחות או יותר מ 15:00 אחרי הצהריים ועד 8:00 בבוקר) ושמזמן לא קיבלה בקבוק שאוב.
מבחינת חלב שאוב ליום הבדיקה והיממה שאחריו - אני מסודרת. (יהיה לי מספיק חלב מוקפא).
פלונית*

תרופות בהנקה

שליחה על ידי פלונית* »

היחידים שמוסמכים לענות לך על שאלות מסוג זה הם המרכזים הטרטולוגים שהטלפונים שלהם מופיעים בראש הדף. למיטב ידיעתי בילינסון הם אלו שמתמחים יותר בתרופות בהנקה.
המלצה שלי- לתת יומיים-שלושה לפני בקבוקים עם חלב שאוב לילדה, נניח אחד ביום, כדי שלא תגיעי חס וחלילה למצב שלא תרצה את החלב מהבקבוק.
עדי_יותם*

תרופות בהנקה

שליחה על ידי עדי_יותם* »

בדקי במרכז הטרטולוגי בבילינסון (מס' טלפון למעלה) אם אכן יש צורך בהפסקת ההנקה. הם מתמחים בתרופות והנקה. תזדקקי לשם המדויק של חומר הניגוד שיזריקו לך. תלוי בחומר - יש חומרים שלא מצריכים הפסקה של ההנקה אף לא לרגע. בהצלחה בבדיקה!
אמא_לאסף_יואב_עידו_וליבי*
הצטרפות: 06 פברואר 2009, 20:58
דף אישי: הדף האישי של אמא_לאסף_יואב_עידו_וליבי*

תרופות בהנקה

שליחה על ידי אמא_לאסף_יואב_עידו_וליבי* »

חומצה פולית בהנקה - האם מותר?

הכוונה כהכנה לפני כניסה להריון אפשרי, חומצה פולית של סולגאר. היונקת בת 6.5 חוד', אם זה משנה.

תודה.
e*
הצטרפות: 20 מאי 2009, 14:01

תרופות בהנקה

שליחה על ידי e* »

זארו
בנוסף, כדאי להניק כמה שיותר קרוב למועד ההזרקה כיוון שיש חומרים שמתרכזים דווקא בחלב
זארו_סובה*
הצטרפות: 09 דצמבר 2008, 18:28
דף אישי: הדף האישי של זארו_סובה*

תרופות בהנקה

שליחה על ידי זארו_סובה* »

אין לי צורך במרכז הטרטולוגי, כיוון שהרופאה כבר אמרה לי שהחומר רעיל ואסור להניק לאחר הזרקתו.
יש לי צורך בעצות איך להתמודד עם זה... למזלי הילדה אוכלת ברצון מוצקים ושותה קצת חלב שקדים מבקבוק מידי פעם. לצערי כבר כמה שבועות שאינה מוכנה לשתות חלב אם שאוב (אם כי לא ניסיתי להציע לה בעצמי, אולי אז תסכים?!).
לגבי כמה שיותר קרוב להזרקה - זה יהיה קצת לא מעשי כיוון שאני לא מוכנה להכניס את הילדה לבית החולים ובוודאי אצטרך להגיע לפני מועד הבדיקה המדויק, אך בכל אופן תודה על הטיפ.
קראתי פעם מחקר ששתיית תה קמומיל מסייעת בניקוי הדם ושחליטת רוזמרין עוזרת בניקוי הכבד. האם מישהי מכירה עוד דברים? יכולה לאשר או להפריך? זה סוג הייעוץ שאני מחפשת.
עדי_יותם*

תרופות בהנקה

שליחה על ידי עדי_יותם* »

זארו, עם כל הכבוד לרופאה, זה שהיא אמרה עדיין לא אומר שזה נכון. לאורך השנים נתקלתי לא אחת בחוסר ידע של רופאים. גם הם לא יודעים הכל. לכן יש מרכזים טרטולוגיים, שגם רופאים נעזרים בהם.
גם כשחומר מסוים רעיל, הוא לא בהכרח יכול לעבור לחלב. זה תלוי בגודל המולקולה, בהרכב הכימי שלו, בקצב הפירוק שלו.
לא מכירה טכניקות ניקוי, מצטערת. בהצלחה!
א*
הצטרפות: 10 פברואר 2002, 10:10

תרופות בהנקה

שליחה על ידי א* »

אמא של אסף עידו וליבי,
חומצה פולית היא חומר שדרוש לגוף ועודפים ממנו מופרשים.זה לא מזיק לתינוקת שתקבל חומצה פולית דרך החלב,זה משובח.
כתבת שהתינוקת בת 6.5 ח'.
למה חשוב לך להכנס להריון כל כך מהר?(כמובן שאת רק שואלת שאלה טכנית ולא מעונינת שיכנסו לך לשיקולים פרטיים,זה ברור)
אמא_לאסף_יואב_עידו_וליבי*
הצטרפות: 06 פברואר 2009, 20:58
דף אישי: הדף האישי של אמא_לאסף_יואב_עידו_וליבי*

תרופות בהנקה

שליחה על ידי אמא_לאסף_יואב_עידו_וליבי* »

היי א',

לא חשוב לי להיכנס להריון מהר. אנחנו פשוט בלי אמצעי מניעה נכון לעכשיו, ומכיוון שהווסת ביקרה אותי כבר פעמיים, אנחנו לוקחים בחשבון שיכול להיות שאכנס להריון. אז לא רע אם אתכונן עם קצת חומצה פולית, לא?
אילה_א*
הצטרפות: 23 אוקטובר 2004, 18:09
דף אישי: הדף האישי של אילה_א*

תרופות בהנקה

שליחה על ידי אילה_א* »

אם את מתכוננת אז כדאי לך גם להוסיף אומגה שלוש
פורחת*
הצטרפות: 26 יולי 2006, 22:26

תרופות בהנקה

שליחה על ידי פורחת* »

מישהי יודעת אם אנטי היסטמינים מותרים בהנקה או יכולים לפגוע בה?
אני פורחת פריחה אלרגית כבר ארבעה ימים ומיניקה ילד בן שלוש.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

תרופות בהנקה

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

בשמת שלום,

בעקבות טיפול תרופתי, ובשל חוסר ודאות לגבי השלכות עתידיות של טיפול זה על תינוק, יתכן שאצטרך לסיים הנקה. מעבר לכך שזה מצער אותי מאוד, אני מודאגת מעניין התחליפים. הבן שלי בן שבעה חודשים, האם יש לך מושג לגבי תחליפים מועדפים ?
מודה לך מראש !
בשמת_א*

תרופות בהנקה

שליחה על ידי בשמת_א* »

ובשל חוסר ודאות לגבי השלכות עתידיות של טיפול זה על תינוק
האם האפשרות הזאת נמסרה לך ממקור מוסמך? מרכז טרטולוגי אמין, למשל?
אם לא, אז בואי קודם נברר את זה, טוב?

בגיל שבעה חודשים, מעט מאוד תרופות באמת בעייתיות לתינוק.

כמו כן, אני מצטטת כאן את המומחים מספר 1 בארץ, ב"מידע הנקה" (פרופ' ארטור אידלמן, ד"ר מירה ליבוביץ וד"ר דינה צימרמן): גיליון 7, "שימוש בתרופות בנשים מיניקות" מאת ד"ר דינה צימרמן, עמ' 5:

"יש לזכור שבלא הנקה (ובהעדר בנקים לחלב אם), התינוק יקבל תרכובת מזון מלאכותית - שהיא כשלעצמה תרופה עם תופעות לוואי ידועות ומוכחות. הסיכון התיאורטי של חלב אם עם כמות קטנה של תרופה צריך להישקל בזהירות כנגד הסיכונים הידועים של העדר חלב אם".

במלים אחרות: כאשר משווים "חוסר ודאות לגבי השלכות עתידיות של טיפול זה על תינוק" עם ודאות ברורה לגבי השלכות שליליות, גם בהווה וגם עתידיות, של מתן תמ"ל - בכלל לא ברור שחששות תיאורטיים לגמרי לגבי התרופה חזקים יותר מהוודאות הברורה שיש כיום לגבי התמ"ל כתרופה!

האם הרופאים שמטפלים בך ורוצים שתקחי את התרופה הנ"ל - מתמצאים בכלל בתרופות בהנקה? יודעים לשקול שיקולים כאלה? ההימור שלי הוא שאין להם מושג ירוק, אבל מי יודע, אולי אני טועה.

לא ברור לי מה פירוש "בעקבות טיפול תרופתי" - את התרופה כבר קיבלת והתינוק עדיין יונק? אז בשביל מה להפסיק להניק עכשיו? או שהכוונה היא שאת עומדת לקבל טיפול תרופתי, שעלול להיות בעייתי, ואז אולי תצטרכי לגמול?
נווה_מדבר*
הצטרפות: 29 יוני 2005, 21:19
דף אישי: הדף האישי של נווה_מדבר*

תרופות בהנקה

שליחה על ידי נווה_מדבר* »

יש לי כאבים בקיבה בימים האחרונים.
הציעו לי לקחת מלוקס. האם בעייתי בהנקה?
(מתכוונת לברר גם בבית חולים, אך אשמח גם לתגובה באופנית).
בתודה מראש!
נווה_מדבר*

תרופות בהנקה

אה. רק לציין שמניקה הנקה מלאה את בתי בת השלושה חודשים.
קרוטונית_מהמרק_הגדול*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 19:10

תרופות בהנקה

שליחה על ידי קרוטונית_מהמרק_הגדול* »

הייתי סומכת על מרכז טרטולוגי (טל' בראש הדף) יותר מאשר על בית חולים.
נווה_מדבר*

תרופות בהנקה

תודה קרוטונית.
קרן*
הצטרפות: 05 ספטמבר 2001, 00:38

תרופות בהנקה

שליחה על ידי קרן* »

האם אפשר לקחת טיפות פרופוליס בזמן הנקה?
בשמת_א*

תרופות בהנקה

שליחה על ידי בשמת_א* »

זה מוצר כוורת, לא? אין שום סיבה שיהיה אסור. כמו שמותר לאכול דבש.
שליחת תגובה

חזור אל “שינה והנקה”