הגברת ייצור החלב

שרונג*
הצטרפות: 03 אוגוסט 2005, 22:19

הגברת ייצור החלב

שליחה על ידי שרונג* »

לא ידעתי לגבי איפה לשאול מרוב לחץ שאלתי בכל החזיתות, מצטערת
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

הגברת ייצור החלב

שליחה על ידי בשמת_א* »

מרוב לחץ שאלתי בכל החזיתות
(())

אל תדאגי, פשוט תדעי שאנחנו שמות לב לדפים כשהם מופיעים לנו במה חדש...
לי*
הצטרפות: 22 אוקטובר 2003, 22:16

הגברת ייצור החלב

שליחה על ידי לי* »

לגבי שומר, האם יש לזה שם אחר, ואיפה אפשר לקנות את זה?
במבי_ק*
הצטרפות: 02 אפריל 2005, 11:04
דף אישי: הדף האישי של במבי_ק*

הגברת ייצור החלב

שליחה על ידי במבי_ק* »

זרעי שומר - אפשר לקנות בשקית או בתיונים. בחנויות טבע. או בחנויות תבלינים לקנות בתפזורת (על המשקל).
מיכל*
הצטרפות: 09 אוקטובר 2001, 17:11

הגברת ייצור החלב

שליחה על ידי מיכל* »

יש לי תאומות בנות שבועיים יונקות מלא מלבד בקבוק ביום כל אחת. יש הרבה פיפי אך יציאות רכות צהוהות יש רק פעם ביום אבל הרבה, האם זו בעיה שזה לא 3 פעמים ביום לפחות?
בשמת_א*

הגברת ייצור החלב

שליחה על ידי בשמת_א* »

מיכל - כן, אבל עם בקבוק קשה לדעת.
מציעה לך להתייעץ אישית עם יועצת הנקה מוסמכת IBCLC. רא בדף יועצות הנקה למשל. פה צריך לשאול את המומחית, זה עניין רפואי.
רחל*
הצטרפות: 25 אוקטובר 2003, 22:57

הגברת ייצור החלב

שליחה על ידי רחל* »

שלום, שמעתי שמועה שאספסת מגבירה יצור חלב, האם מישהי שמעה על זה, או שיש למישהי נסיון עם זה?
בשמת_א*

הגברת ייצור החלב

שליחה על ידי בשמת_א* »

רחל, לא שמעתי על אספסת כמגבירת חלב.
האם זו את שמעוניינת בהגברת החלב? אולי תוכלי לספר למה, ונמצא משהו יותר טוב?
חן*
הצטרפות: 16 יולי 2004, 00:41

הגברת ייצור החלב

שליחה על ידי חן* »

בס"ד
מקרים נדירים של מחלות הקשורות בבלוטות התריס.

המממממממממממ..... אמנם נכתב לפני שנים מס'-אבל -
האם יש למישהי מידע יותר מפורט לגבי זה???? הי'ה לי היפו-תאירואיד, שטופל טבעית, והתאזן לאט לאט, וברוך ה', התאירואיד בסדר עכשיו, אבל....
האם יש השפעה לטווח רחוק מזה? האם עליי "להתכונן" מראש עם מאכלים כלשהם? או משהו...?
בקיצור- יש למישהי תשובות בנושא?
:'(
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

הגברת ייצור החלב

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

יש לי תינוקת בת חודשיים. חייכנית ורגועה. אוהבת להיות צמודה לציצי ובדר"כ רגועה אחרי הנקות. ישנה כ 6 שעות בלילה.
הייתי בטיפת חלב לפני יומיים ושם גילינו כי בחודש האחרון היא בקושי עלתה במשקל 300 ג' בחודש. האחות אמרה להתחיל לתת לה פעם הנקה ישירה ופעם בקבוק.
וכך היה בשאיבת הבקבוקים התגלה לי כי השד השמאלי שלי עצל מאד ובקושי מוציא חלב:
  1. בשאיבה יוצא בקושי 10 - 15 ml
  2. אחרי שעה של יניקה מהשד היא אוכלת בקבוק שאוב (מהמאגרים שהולכים להיגמר) של 80 - 90 ml
מה לעשות
אם בפגישה הבאה בטיפת חלב היא לא תעלה משמעותית במשקל נהיה חייבים לעבור לתחליפים
חשוב לי לציין שוב שמהרגע הראשון ינקה מעולה ללא כאבים מיוחדים ישנה טוב בצהריים ובלילה
נא עזרתכם הדחופה אני לא יודעת מה לעשות
ורד_לב*
הצטרפות: 24 יולי 2002, 23:08
דף אישי: הדף האישי של ורד_לב*

הגברת ייצור החלב

שליחה על ידי ורד_לב* »

נסיון שאיבה אחד אינו אומר בהכרח כמה יש בשד. את יודעת מה? גם כמה שאיבות לא משקפות את המצב בשד בהכרח.
האם ההנקה חשובה לך? שואלת לא כטיזינג, אלא כדי ליידע שאפשר להיעזר ב יועצת הנקה כדי להבין מה קורה שם. אולי יש צורך לשנות משהו באופן ההנקה שלך, או באופן היניקה שלה.
שעה של יניקה מהשד מדליקה אצלי נורה אדומה. זה לא אמור לקחת שעה.
טיפת חלב היא לא האופציה היחידה (ולצערי בהרבה מקרים, גם לא הכי מקצועית) לשיפור ההנקה |תמר|
בשמת_א*

הגברת ייצור החלב

שליחה על ידי בשמת_א* »

מצטרפת לורד לב.
מבחינה מקצועית, העצות שקיבלת מטיפת חלב - לא מקצועיות. חסרות אחריות מבחינה רפואית, אפילו.

מבחינת ההנקה - עושה רושם שיש בעיה, אבל לא ברור מהי.

אז אם את רוצה להניק (ולפי זה שאת פונה פה, נדמה לי שזה חשוב לך) - חשוב ללכת לקבל עצה מקצועית, ובעלת המקצוע פה היא יועצת הנקה מוסמכת. אם תגידי מאיזה איזור את בארץ, נוכל לתת לך שמות של יועצות מוסמכות מאזורך.

לגבי השאיבה: אכן, אין קשר בין השאיבה לכמות החלב בשד.
יתר על כן, מתן בקבוק עלול לפגוע בהנקה, כי השתיה מבקבוק שונה מיניקה, ואם היא יונקת לא בצורה מספיק יעילה (החשד הראשון כשרואים עלייה קטנה מדי במשקל), הבקבוק עלול לקלקל את צורת היניקה שלה עוד יותר.
עם זאת, נסיונות שאיבה הם דרך לא רעה להגביר את ייצור החלב. את החלב ששאבת עדיף לתת בכוסית קטנה או במשהו אחר שאינו בקבוק.

וכמה שאלות:
מה משקל הלידה?
מה המשקל בשיחרור מבית החולים?
מה המשקל בגיל חודש?
מה המשקל בגיל חודשיים?
כמה חיתולים ספוגים פיפי יש ביום?
איך הקקי? (איך הוא נראה?)
אחת לכמה זמן שקלת אותה?
האם המשקל שבו נעשתה השקילה האחרונה הוא בדיוק אותו המשקל שבו היא נשקלה גם קודם?
האם בכל השקילות היא היתה עירומה, או שהיו שקילות עם חיתול/בגדים ובלי חיתול/בגדים?
האם ייתכן שבשקילה הקודמת היא בדיוק עשתה המון פיפי-קקי אחרי השקילה, ובשקילה הזאת להיפך - עשתה המון פיפי-קקי בדיוק לפני השקילה?
האם היא היתה חולה בחודש האחרון?
פלוני_אלמונית*

הגברת ייצור החלב

תודה על התשובות- רק לראות שיש מי שמגיב כבר נותן הרגשה יותר טובה של שותפות (-:
ולתשובות:
חשוב לי מאד להניק, אני גרה בתל אביב
משקל לידה 2930
משקל בשחרור 2970 (אחרי 4 ימים מלידה)
גיל חודש 3520
גיל חודשיים 3835 (מתאריך 17.05)
פיפי ביום כ- 5 חיתולים
קקי ביום כ - 3 חיתולים (בעבר היה כמעט בכל החתלה ולאחרונה קטנה התדירות)
תמיד באותו המשקל ללא בגדים וללא חיתול. אני לא זוכרת איך היו היציאות לפני השקילות. אשים לזה יותר לב בפעמים הבאות. לא היתה חולה לפני שקילה.
בכל מקרה יש לי שקילה נוספת ב 23.05 לראות התקדמות

אשמח לקבל שם של יועצת הנקה. האם כדאי להתקשר תחילה לקו של לה לצ'ה. הם עונים בטלפון?
בינתיים נותנת לה בקבוק של 80ml אחרי הנקה של שעה מהצד העצל ובכלל לא אוהבת את זה
אחרי הנקה מהצד הרגיל לא נותנת תוספת
בשמת_א*

הגברת ייצור החלב

שליחה על ידי בשמת_א* »

אהמממ.
העליה בחודש הראשון מעולה.
בחודש השני אכן לא.
מה זה פיפי כחמישה חיתולים? לפעמים פחות?
לגבי הקקי, כמובן: עד גיל 6 שבועות מצפים לפחות ל-3 קקי ביום, ואחרי זה - כל תדירות היא בסדר. לכן השינוי שהבחנת בו.

בקבוק של 80ml אחרי הנקה של שעה מהצד העצל
מה יש בבקבוק?
ושוב, אני לא בטוחה שזאת עצה טובה.
אני ממליצה להתקשר לממ"ש 6472411. הם בשיכון דן בתל אביב, ויש להם קליניקת הנקה בזול. היועצת שם היא אלן שיין בעיקר.
אפשר להשאיר הודעה בכל שעה, ויחזרו אלייך בהקדם האפשרי.
אלן יכולה להמליץ לך על עוד אפשרויות.
את יכולה להתקשר לקו של לה לצ'ה, בהחלט, אבל כיוון שגם שם לא יוכלו לראות איך היא יונקת ולעשות תישאול מקיף על כל דבר אפשרי, אז זה דומה לשאלה כאן. נשמע שזה מצב שכדאי שיועצת הנקה מוסמכת תראה אתכם.
פפריקה_הונגרית*
הצטרפות: 17 מאי 2006, 01:14
דף אישי: הדף האישי של פפריקה_הונגרית*

הגברת ייצור החלב

שליחה על ידי פפריקה_הונגרית* »

בס"ד
האם משהו יודע איך מעודדים שד עצל? השד הימני שלי לא מניב אותה כמות חלב כמו השמאלי וזה יוצר מצב של ארוחה אחת מזינה ומספקת ושניה לא.
מתחילים מהשד הימני ו"חורשים" עליו.

זה לא עובד אצלי- צד ימין שלי (שדווקא הי'ה גדול יותר לפני הלידה.........) פחות מרגיע אותו- הוא צריך לינוק ממנו יותר לפני שהוא נרדם, והשמאלי דווקא נראה מלא, ותפוח יותר..... וגם יותר מרגיע אותו, והוא נרדם ממנו אחרי זמן קצר יחסית... ואפילו באמצע הלילה, השמאלי הי'ה ממש גדוש (לא גודש מכאיב) ומלא, וכבר 3 הנקות, והוא עדיין מאוד תפוח...
ואני מניקה רוב היום מהימני, וגם קצת מהשמאלי, כדי לתת לו להתרוקן... זה לא עוזר, וגם ניסיתי להניק רוב הלילה מהימני, כי הבנתי שבלילה יש השפעה אחרת של ההנקה על החזה, אבל הוא נראה רפוי וריק (למרות שאני יודעת שהוא לא....), וגם ניסיתי להתחיל מהשמאלי, ולהניק את רוב הזמן מהימני- זה לא עוזר לי.....
יש למישהי עצה?

ועוד משהו- אנחנו ללא מזגן, ונורא חם ולח אצלנו, והוא יונק הרבה, ועושה הרבה פיפי, אבל קאקי פעם ביום, או יומיים... לדעתי זה כי הוא בעיקר שותה, כי נורא חם והוא מזיע (מסכני) ופחות מוזן מההנקה (יכול להיות שבגלל זה הוא יונק המווווון זמן? לפעמים אני מניקה אותו שעתיים. וממש אין לי בעי'ה עם זה כי אני יודעת שהוא יונק כמה שצריך, וקיץ וחם.) אז זה בסדר שהוא לא עושה קאקי 3 פעמים ביום? או שמשהו לא בסדר ח"ו ?
תזמורת_הים*
הצטרפות: 22 אוגוסט 2003, 11:13
דף אישי: הדף האישי של תזמורת_הים*

הגברת ייצור החלב

שליחה על ידי תזמורת_הים* »

אז זה בסדר שהוא לא עושה קאקי 3 פעמים ביום
לפני גיל 6 שבועות זה עלול להצביע על בעיה (לא בהכרח, אבל עלול). האם הוא עולה היטב במשקל? יותר מ-150 גרם בשבוע? האם חזר למשקל לידה בגיל 10 ימים או לפני? את במעקב? אם אין בעיה של עליה במשקל, ככל הידוע לי אין סיבה לדאוג בגלל הקקי. אם יש- צריך לבדוק איפה יש בעיה.
אני לא מומחית- תיכף יבואו המומחיות ויפרטו יותר.
לגבי ההבדל בין השדיים, נדמה לי שכתבו על זה בדף אחר. אולי העדפת שד אחד?
מנסה_לעזור*
הצטרפות: 19 ספטמבר 2004, 14:49
דף אישי: הדף האישי של מנסה_לעזור*

הגברת ייצור החלב

שליחה על ידי מנסה_לעזור* »

בן כמה התינוק?
כשחם הם יונקים לעיתים יותר קרובות כדי לרוות את הצמא.
קקי פעם ביום-יומיים זה בסדר אם הוא יותר מ-6 שבועות ואם יוצא בקלות. איך העליה במשקל?
את יכולה לשאוב אחרי ההנקה, גם על ריק, וזה יכול להגביר כמויות.
כשאין מזגן את יכולה לתלות מגבת לחה על החלון הפתוח והרוח (אם יש) תקרר אתכם קצת. כנ"ל מול מאוורר.
פפריקה_הונגרית*

הגברת ייצור החלב

בס"ד
התינוק בן 3 שבועות כמעט.
פפריקה_הונגרית*

הגברת ייצור החלב

בס"ד
מנסה- מגבת לחה?????? אנחנו ב200% לחות בערך! המאוורר פועל כל הזמן, ולא ישירות עליו, כי הוא מתעטש, ואני לא רוצה שיצטנן (זיעה ואז רוח- זה לא שילוב טוב!) וזה מקל, אבל לא ממש מוריד את עומס החום והלחות.
רוח? רוח של חמסין! :-/
הקקי כהה חום, אבל רך, ולא צהוב כמו שהבנתי שאמור להיות. אני מניקה אותו לפי דרישתו. כל 4 או 5 שעות הוא מתעורר, ואז אני מניקה אותו כמה שהוא רוצה- אם זה 30 דקות ואם זה שעה וחצי או שעתיים. בלילה הוא ישן איתי, ומלטף אותי כשהוא מתעורר ורוצה לינוק, ואני מניקה אותו וישנה, והוא משחרר כשהוא לא רוצה יותר, אז אני לא יודעת כמה זמן, אבל אני יודעת שזה פעמיים בלילה- בערך ב12, ואז שוב ב4 בערך. והוא רגוע, ולא עצבני ורעב, אין לו גאזים (טפו טפו! ב"ה!) והוא ישן רגוע, ונראה לי שהוא אוכל/שותה די צורכו- עוד לא הלכתי לטיפת חלב.... (כן אני יודעת! אני נוראית!)
אורית- לא נראה לי שהוא מעדיף צד אחד. הוא יונק משניהם.. זה הגוף שלי שמגיב אחרת בכל צד. וגם אין לי כ"כ תחושת מלאות, אבל אני יודעת שהוא יונק, ויונק טוב (רגוע, אני מרגישה את השאיבה, נרדם בתחושת שובע...) וגם- אני מטפטפת מאתמול........... והוא גדל, יש לו עוד שני סנטרים, אבל עוד לא הלכתי לטיפת חלב...
תזמורת_הים*

הגברת ייצור החלב

עוד לא הלכתי לטיפת חלב.... (כן אני יודעת! אני נוראית!)
במקומך הייתי הולכת, ויפה שעה אחת קודם. יש בתיאור שלך כמה פרטים מדאיגים: תדירות נמוכה מדי של קקי, צבע לא אופייני לתינוק יונק, והנקה ממושכת מאד (עשוי להצביע על הנקה לא יעילה- התינוק לא עוזב את השד כי לא מצליח לשבוע). כל עוד לא ידוע בודאות שהעליה במשקל תקינה- וכרגע את לא יודעת- כדאי להתיחס לסימנים האלו בתור נורה אדומה.
אם את לא בוטחת באחות טיפת חלב, אולי עדיף שתלכי ישר ל-יועצת הנקה. השבועות הראשונים קריטיים מאד. זה לא ילד בן שנה שלא נורא אם לא אכל מספיק איזה יום. זה תינוק רך וחשוב מאד לודא שהוא עולה מספיק במשקל. לא רוצה להפחיד אותך סתם אבל שאננות יתר עלולה להסתיים לא טוב (יש כזה דבר אמא רגועה מדי).
מנסה_לעזור*

הגברת ייצור החלב

יכול להיות שזו קפיצת גדילה של 3 שבועות. זה יכול להסביר את היניקה המוגברת והטיפטופים שאחריה.
הכי טוב שתשאלי את אמא ל 5.
אם יוא יונק כל 4-5 שעות כל היממה ואין זמנים שבהם יונק לעיתים יותר קרובות להשלמה - זה נשמע מעט מדי.
מגבת לחה מול המאוורר עוזרת לקרר.
בשמת_א*

הגברת ייצור החלב

שליחה על ידי בשמת_א* »

אני מצטרפת לאורית ולמנסה לעזור:
תינוק בגיל 3 שבועות אמור לינוק בממוצע כל שעתיים. לפעמים אפילו יותר צפוף.
אמור לעשות לפחות 3 קקי נוזלי ביום.
יכול להיות שהוא מתייבש מהחום ומהמאוורר, וזה גורם לו להיות אפאטי ולישון יותר.

אנא, אנא, לכי לשקול בטיפת חלב דחוף. ואם זו שקילה ראשונה בטיפת חלב והקודמת היתה רק בבית החולים, אז חפשי כל משקל אחר לשקול אותו דחוף (קשה להשוות בדיוק בין שקילות במשקלים שונים, לכן אם ממילא לא שקלת אותו עוד בטיפת חלב, והם סגורים כרגע ואת לא יכולה לשקול - כל משקל מדוייק אחר יעזור, כולל בסופרמרקט).
בגיל שלושה שבועות הוא היה צריך לחזור למשקל הלידה ולעלות עוד לפחות 150 גרם מעליו. לפחות (זה אם הוא חזר למשקל הלידה רק בגיל שבועיים, ואחרי זה הוסיף רק עוד 150 גרם בשבוע, שזה המינימום).
מומלץ לראות יועצת הנקה מוסמכת כדי לשלול את האפשרות שהוא לא יונק כמו שצריך ולכן לא מקבל מספיק.
פפריקה_הונגרית*

הגברת ייצור החלב

בס"ד
אם יוא יונק כל 4-5 שעות כל היממה ואין זמנים שבהם יונק לעיתים יותר קרובות להשלמה באמצע היום הוא יונק יותר מכל 4-5 שעות.
הוא ממש ממש לא אפאטי. הוא נרדם מהיניקה. עכשיו נשקלתי איתו ובלעדיו- הוא השתחרר 3.500, ועכשיו הוא הוסיף לי למשקל קצת יותר מ-4 קילו (משקל מחוגים, אך מדוייק.) מה שאומר שעלה שהשלים למשקל שלידה- 3.750, והוסיף 250 גרם. ..... זה אמור להרגיע אותי, נכון?
לגבי יועצת הנקה- יש המלצה למישהי טובה באיזור המרכז, ושתוכל לעזור לי להפטר מפטמות סיליקון, ולוודא שהוא יונק טוב? (איזור 09)

הנקה לא יעילה בגלל שאני מניקה עם פטמת סיליקון, אני יכולה לראות כל הזמן אם יוצא חלב, כי נשאר בה קצת- ותמיד יוצא חלב, כשהוא יונק כמו שצריך, ולא בשלוק האחרון לפני שהוא נרדם, שהיניקה חלשה...

להיות אפאטי ולישון יותר
אני גרה עם ההורים שלי, אמא שלי רופאה אלטרנטיבית- היא היתה אומרת לי אם הוא אפאטי, והוא ב"ה לא, ומאוד ערני, ב"ה. (כשהוא לא ישן....) כמו לדוגמא עכשיו.....
יש למישהי המלצה על יועצת טובה באיזורי?
תזמורת_הים*

הגברת ייצור החלב

שהשלים למשקל שלידה- 3.750, והוסיף 250 גרם. ..... זה אמור להרגיע אותי, נכון?
נשמע בסדר. אני לא יודעת כמה משקל כזה אמין, אז במקומך הייתי עושה מעקב בימים הקרובים- נשקלת שוב במשקל הזה או הולכת בכל זאת לטיפת חלב ומודאת שיש מגמה של עלייה במשקל לאורך כמה ימים. אגב, שקלת אותו עירום ובלי חיתול?
המלצה על יועצת ראי בדף יועצות הנקה.
פפריקה_הונגרית*

הגברת ייצור החלב

בס"ד
. אגב, שקלת אותו עירום ובלי חיתול?
המממממ.... :-] לא... אבל החיתול הי'ה יבש, והוא לובש אוברול קצר, אז כמה זה הוסיף למשקל.... אבל אני אנסה אח"כ בלי בגדים, אולי מיד אחרי האמבטי'ה, כדי לא להפשיט סתם... (הוא לא אוהב...)
והתקשרתי לד"ר ליבוביץ', והשארתי הודעה (אני לא שאננה מדי..... פשוט הוא נראה בסדר!) והיא תחזור בע"ה.
אבל בקשר לחלק הראשון של ההודעה שלי-

_זה לא עובד אצלי- צד ימין שלי (שדווקא הי'ה גדול יותר לפני הלידה.........) פחות מרגיע אותו- הוא צריך לינוק ממנו יותר לפני שהוא נרדם, והשמאלי דווקא נראה מלא, ותפוח יותר..... וגם יותר מרגיע אותו, והוא נרדם ממנו אחרי זמן קצר יחסית... ואפילו באמצע הלילה, השמאלי הי'ה ממש גדוש (לא גודש מכאיב) ומלא, וכבר 3 הנקות, והוא עדיין מאוד תפוח...
ואני מניקה רוב היום מהימני, וגם קצת מהשמאלי, כדי לתת לו להתרוקן... זה לא עוזר, וגם ניסיתי להניק רוב הלילה מהימני, כי הבנתי שבלילה יש השפעה אחרת של ההנקה על החזה, אבל הוא נראה רפוי וריק (למרות שאני יודעת שהוא לא....), וגם ניסיתי להתחיל מהשמאלי, ולהניק את רוב הזמן מהימני- זה לא עוזר לי.....
יש למישהי עצה?_
בשמת_א*

הגברת ייצור החלב

שליחה על ידי בשמת_א* »

מצטרפת לאורית. חשוב לוודא בשקילה נוספת במשקל מדוייק, שבו שוקלים אותו עירום לחלוטין.

אגב, למה את מניקה עם פטמות סיליקון? עד כמה שאני יודעת, יש סכנה מסויימת שהן יפחיתו את יעילות ההנקה או את יעילות ייצור החלב.
מאזור חיוג 09 מומלצות במיוחד ד"ר מירה ליבוביץ, ארני בלר וחיה כהן. אם הטלפונים שלהן אינם בדף ההוא (לא יכולה לבדוק כרגע) תכתבי, ואכתוב לך טלפונים.
בשמת_א*

הגברת ייצור החלב

שליחה על ידי בשמת_א* »

אבל החיתול הי'ה יבש, והוא לובש אוברול קצר, אז כמה זה הוסיף למשקל
כ-300 גרם )-:

יש למישהי עצה?
ד"ר ליבוביץ היא בערך מספר 1 בארץ... לה תהיה עצה (-:
מנסה_לעזור*

הגברת ייצור החלב

יכול להיות שפטמת הסיליקון היא הבעיה. הרבה פעמים, כשמניקים עם סיליקון, לתינוק יותר קשה להוציא את החלב הדרוש לו ולכן ירצנ לינוק לעיתים קרובות יותר ולא יקבל את כל הדרוש לו. בהמשך זה עלול להביא להפחתה בכמות החלב של האמא.
יש מקרים שפטמות הסיליקון יועילו אבל זה צריך להיות בשימוש נכון ובליווי יועצת.
תשאלי בפורום של דר' ליבוביץ באתר החדש שלה: merkaz-hanaka נקודה קום.
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

הגברת ייצור החלב

שליחה על ידי פלונית* »

כ-300 גרם
לא מדויק. טיטול ח"פ יבש שוקל כ-30-40 גר' (לוקחת בחשבון שמדובר בחיתול במידה קטנה). אוברול קצר - עוד כ 40 גר'. (מנסיון ארוך עם שקילות ביתיות...).
פפריקה_הונגרית*

הגברת ייצור החלב

בס"ד
אז ככה-
סיליקון- כי הפטמות שלי שוקעות במגע שלו, והוא מתוסכל, ולא מוכן לנסות, ובתור אמא לחוצה, שהבן שלה לא אכל בכלל 24 שעות, לא הצלחתי, ולא היו יועצות הנקה בבית הרפואה שהייתי בו, שיכלו לעזור באופן רציני, ודודה שלי שהיא אחות בטיפת חלב, המליצה להתחיל עם זה שזה יסדר אותן, וזה אכן מסדר אותן, וצד אחד אני מצליחה להמשיך הנקה בלי, אבל בשני לא... ואני מרגישה מאתמול שהיניקה שלו שונה, ואני אפנה לורד, כי ארני המליצה לי עלי'ה (היא לא יכולה כרגע.), וד"ר ליבוביץ' קצת יקרה לכיסי (הריק במקצת...)
חוצמזה- שקלתי אותו היום במשקל דיגיטאלי- הוא הוסיף 100 ג' למשקל הלידה- הוא שוקל 3.850.
והייתי אצל רופא, שבדק אותו, (וגם זה כי רציתי להיות רגועה) ואמר שהכל בסדר, ושאם היתה לו בעי'ה כל שהיא, הוא הי'ה צורח, ולא אוכל, ולא רגוע, ולא ישן.... צבע העור מצא חן בעיניו, הבטן רכה, והסטטוסקופ עשה פרצוף מרוצה.... ומלכתחילה, הוא לא רצה לבדוק, כי אני מניקה, ללא תמ"ל, ולא הדאיג אותו בכלל שהוא עושה אחת ליומיים, וגם לא הדאיג אותו הצבע- כי בגלל שלוקח לו יותר זמן, זה מתחמצן במערכת העיכול, ולכן הצבע הכהה, אבל יש שתן, והכל תקין- אז אין לי מה לדאוג, אבל אם אני רוצה הוא יבדוק אותו..... והוא הסביר, שיש תינוקות שאכן עושים פעם בכמה ימים, ובגיל מאוחר יותר אפילו פעם בשבוע, וזה תקין, כל עוד הוא רגוע, ואוכל, וישן טוב, וערני, והבטן לא קשה... והוא משחרר גאזים (מכאן ומכאן....) אז שארגע.
אז נרגעתי.
ושוב, אני מבהירה, אני פונה לורד, כי בכל זאת יש לי הרגשה שהוא יונק לא יעיל, ובגלל זה אין לי מלאות כל כך.
בשמת_א*

הגברת ייצור החלב

שליחה על ידי בשמת_א* »

גם לי יש ניסיון, כולל שקילה לחוד של הבגדים, וגם של חיתולים - יצא עד 300 גרם. אבל נכון שתלוי באיזה בגד בדיוק. יש הבדלים גדולים בין הגודל, הבד, עם או בלי תיקתקים, וכו'.
בשמת_א*

הגברת ייצור החלב

שליחה על ידי בשמת_א* »

הרופא צודק - אם התינוק עולה היטב במשקל, אז אין צורך להסתכל על הקקי.

אבל את אומרת שהוא הוסיף 100 גרם למשקל הלידה, וזה כבר אחרי גיל שלושה שבועות בדיוק?
זה מעט מדי. זה בהחלט אומר שיש בעייה.
נכון, שיש הבדלים בין המשקלים, שיכולים להגיע עד עשרות גרמים (אולי אפילו 100 גרם?), אבל במקרה הטוב העלייה שלו גבולית ביותר.
משקל + קקי: בעייה. הוא כנראה לא מקבל מספיק מהחלב השמן, זה שבהמשך ההנקה.
האם יש לך אפשרות לשאוב כרגע או לסחוט חלב ידנית אחרי הנקות כדי להגביר את הייצור? ולתת לו בכפית את מה ששאבת?
ריחות_של_יסמין*
הצטרפות: 20 יולי 2006, 19:00
דף אישי: הדף האישי של ריחות_של_יסמין*

הגברת ייצור החלב

שליחה על ידי ריחות_של_יסמין* »

אני כותבת בשם חברה שאין לה מחשב, אבל יש לה בעיה...
היא מניקה את בנה בן החצי שנה. עד לפני פחות מחודש ינק כל שעתיים ואח"כ עלה לשעתיים וחצי. בגלל ההנקה התכופה היא פחדה שהוא לא שבע והתחילה לתת גם תחליף (ד"א מה הרשי תבות של תמ"ל?).
בנוסף : היה לה מאד קשה עם ההנקות כל שעתיים כי חזרה לעבוד בחצי משרה, הבן אצל מטפלת ליד מקום העבודה והיא יוצאת להניק כל שעתיים.
בזמן האחרון היא מניקה רק פעמיים שלוש ביום ובשאחר הפעמיים נתנה תחליף. הוא לא מקבל אוכל מוצק.
היום כבר בכלל לא ינק ממנה, חושבת שאין חלב (מרגישה שהשד ריק)
הקראתי לה חלק מהדף הזה, נותרה השאלה : היא רוצה להמשיך להניק, האם היא תצליח לייצר שוב חלב?
האם להוריד את תדירות התחליף ולהניק במקום? בהדרגה?
תזמורת_הים*

הגברת ייצור החלב

בגלל ההנקה התכופה
:-( זו לא הנקה תכופה. נורמלי לחלוטין. מי אמר לה שזו הנקה תכופה?

מה הרשי תבות של תמ"ל
תרכובת מזון לתינוקות.

_בזמן האחרון היא מניקה רק פעמיים שלוש ביום ובשאחר הפעמיים נתנה תחליף. הוא לא מקבל אוכל מוצק.
היום כבר בכלל לא ינק ממנה, חושבת שאין חלב (מרגישה שהשד ריק)_
זה באמת מה שקורה כשמתחילים להחליף הנקות בתמ"ל... התינוק יונק פחות, יוצר פחות ביקוש, והגוף מייצר פחות חלב, בהתאם. שוב, :-(

עד כמה שידוע לי הדרך הטובה ביותר להגביר את ייצור החלב היא קודם כל להצמיד את הילד לציצי כמה שיותר. יותר ביקוש=יותר היצע. כל עוד אין תינוק שיונק מהשד אין מה שיגרה את הגוף ליצר חלב. אני לא יודעת כמה זה יהיה אפקטיבי כיום, במיוחד אם היא עובדת ולא יכולה להניק סביב השעון.

האם להוריד את תדירות התחליף ולהניק במקום? בהדרגה?
לדעתי כן. אם התינוק שבע (רגוע) בסוף ההנקה אין שום סיבה לתת תחליף.
שווה גם שתדבר עם מישהי מקצועית. אולי אפשר לעשות עוד דברים.
ריחות_של_יסמין*
הצטרפות: 20 יולי 2006, 19:00
דף אישי: הדף האישי של ריחות_של_יסמין*

הגברת ייצור החלב

שליחה על ידי ריחות_של_יסמין* »

המון תודה! אני אעביר לה הכל!
פפריקה_הונגרית*

הגברת ייצור החלב

בס"ד
בשמת, דיברתי עם ורד, ואח"כ אריס (מפרדסי'ה) חזרה אליי, ותבוא אליי בע"ה מחר.
השכרתי משאבה, ואני שואבת ומניקה במקביל, ומשקה אותו במה ששאבתי (שזה ממש ממש קמצוץ- ואל תדאגו אני מרביצה לעצמי מספיק כאן, תודה רבה!)
ובע"ה יהי'ה בסדר, ואני חייבת להאמין שככה, ולהרגע, כי אני לא מועילה לא לי לא לתינוק ולא לחלב!
אעדכן ביום א', שתהי'ה שבת טובה לכולנו.
פפריקה_הונגרית*

הגברת ייצור החלב

בס"ד
_מה הרשי תבות של תמ"ל
תרכובת מזון לתינוקות._
חשבתי שזה- תחליף מלאכותי לחלב......... זה ממש פלסטיק לדעתי- האכלתי את מענדי (בבית רפואה) פעם אחת, והוא הקיא בערך חצי! אני כל-כך מקווה שלא אצטרך לחזור על האכלת החומר הזה.
ואגב אחות אחת אמרה לי- שהתינוק לא בהכרח צריך חלב של אמא- הוא צריך (שימו לב!!!!) נוזל לבן, וזה בסדר.
פפריקה_הונגרית*

הגברת ייצור החלב

בס"ד
אחרון ודי, אני הולכת- תה שומר של התינוקות, זה שבא שקופסה, ונמס במים- זה גם מגביר חלב? תגידו שכן, בבקשה.....
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

הגברת ייצור החלב

שליחה על ידי פלונית* »

האכלתי את מענדי (בבית רפואה) פעם אחת, והוא הקיא בערך חצי!
זהירות רבה. יכול להיות שהתינוק שלך אלרגי למוצרי חלב. לא הייתי מנסה שוב פורמולה חלבית שלא בסביבה רפואית ולא בחודשים הקרובים. התגובה האלרגית מחריפה עם הגברת החשיפה, דהיינו בפעם הראשונה הוא יכול להגיב בהקאה, ובפעם השלישית כבר בכתמים כחולים על כל הגוף ומצוקה נשימתית. באמת. היזהרי מאד.

הוא צריך (שימו לב!!!!) נוזל לבן, וזה בסדר
לא הבנתי. לצורך העניין אפשר לתת לתינוק סיד, למשל?
חלב פרה רגיל משקית?
מים עם צבע מאכל לבן?

תה שומר של התינוקות
זה בטח לא מזיק. אאל"ט, מבין החומרים הטבעיים היחיד שהוכח מחקרית כמגביר כמויות חלב הוא חילבה.
תזמורת_הים*

הגברת ייצור החלב

תה שומר של התינוקות, זה שבא שקופסה, ונמס במים- זה גם מגביר חלב
אם כבר תה שומר, עדיף לקנות גרגרי שומר בחנות טבע ולחלוט אותם. יותר זול ויותר בריא.

חן, אחיות בבתי חולים הרבה פעמים לא מבינות בהנקה ואומרות דברי הבל.
תמ"ל זה לא פלסטיק, זה פשוט חלב פרה ולא חלב אם, לכן התינוק לא הגיב טוב.
, ואני שואבת ומניקה במקביל, ומשקה אותו במה ששאבתי (שזה ממש ממש קמצוץ- ואל תדאגו אני מרביצה לעצמי מספיק כאן, תודה רבה!)
אל תרביצי לעצמך. לשאוב זה לא קל ומאד טבעי ושכיח שלא מצליחים לשאוב כמויות גדולות, במיוחד בהתחלה.

ובע"ה יהי'ה בסדר
ברור שיהיה :-) בסך הכל נשמע שאין בעיה רצינית במיוחד. הרבה הנקות מתחילות עם קצת קשיים ואחרי כמה שבועות שוכחים מהכל...
בשמת_א*

הגברת ייצור החלב

שליחה על ידי בשמת_א* »

ומשקה אותו במה ששאבתי (שזה ממש ממש קמצוץ- ואל תדאגו אני מרביצה לעצמי מספיק כאן, תודה רבה!)
לא לא לא.
אולי ורד שכחה להזהיר אותך:
שאיבה שונה לגמרי מהנקה, זו אמנות נלמדת, וקשה מאוד. הגוף שלנו לא מתמסר למשאבת פלסטיק כמו שהוא נענה לתינוק המתוק שלנו. לגמרי טבעי שבשאיבה יוצא רק קצת - לאט לאט, תהיי יותר מיומנת בשאיבה, וייצא יותר. זה מעבר לעובדה שהשאיבה גם מגבירה את ייצור החלב. פחות מתינוק, אבל בהחלט מגבירה.
אז בלי ייאוש, ובלי להרביץ לעצמך, את ממש בסדר, וכל הכבוד שפנית לתמיכה ולעזרה גם פה וגם אצל יועצת הנקה, את ממש מטפלת בבעייה והכל יסתדר אי"ה בקרוב מאוד.
האם ורד גם לימדה אותך לשאוב היטב? היא לימדה אותך טכניקות של עיסוי שמשפרות את זרימת החלב למשאבה? אם לא, כדאי להתייעץ שוב.
חשוב גם לדעת, שבמצב כזה, אחרי הביקור את שוכחת לפחות חצי מכל מה שהיא אמרה. זה טבעי - אנחנו בלחץ, ואף אחד לא זוכר כל מה שאמרו לו (-: אז אם תתקשרי, היא תזכיר לך טיפים ששכחת.

תה שומר של התינוקות, זה שבא שקופסה, ונמס במים- זה גם מגביר חלב?
יש כאלה שהוא מגביר אצלן, יש כאלה שהוא דווקא מפחית אצלן, וגם יש כאלה שמגיבות לו לא טוב (יחסית נדיר). בכל אופן, זה משהו מעובד עם סוכר. אם את מתחברת לחילבה, זה הוכח מדעית כמגביר חלב, אבל נשים עם בעיית לחץ דם או סכרת צריכות להיזהר. למי שלא נוהגת לאכול חילבה, יש כמוסות, אפילו כמוסות בלי ריח.

(תימניות, במה יש חילבה? האם בסחוג יש חילבה? בעמבה יש חילבה? במה?)
בשמת_א*

הגברת ייצור החלב

שליחה על ידי בשמת_א* »

מסכימה לגמרי עם פלונית ועם אורית.

ולגבי מה שהאחות אמרה על הצבע הלבן: אני מזכירה לכולנו, שלקולוסטרום יש צבע יותר צהוב מלבן, ושלחלב הבשל יש מעין כחול-כחלחל בלבן, ושהתינוק אף פעם לא רואה את חלב אמו ולא יודע מה הצבע שלו בכלל.
לכן, זאת אמירה שיכולה לבוא רק ממישהי שבאמת לא מסוגלת אפילו לדמיין מה זאת הנקה.
אם זה לא היה מצחיק זה היה עצוב. )-:
עדי_ל*
הצטרפות: 06 ספטמבר 2004, 01:58
דף אישי: הדף האישי של עדי_ל*

הגברת ייצור החלב

שליחה על ידי עדי_ל* »

"חילבה קומפלקס" של אלטמן, פורמולה מחוזקת ללא ריח.
לקחתי 6 ליום,בהמלצת יועצת ההנקה, ועד היום מקפידה לטול שניים ביום.
הוכח מדעית ואישית :-)
לי גם הכינו סלט חילבה, אפשר להוסיף אותו לכל מאכל כמעט . זה כבר לא נטול ריח, אבל היה הסכם שגם האיש אוכל מזה...
שרה_ק*
הצטרפות: 05 יוני 2003, 21:32
דף אישי: הדף האישי של שרה_ק*

הגברת ייצור החלב

שליחה על ידי שרה_ק* »

בין הדברים שפוגעים ביצור החלב, זה בעיות בבלוטת התריס
מנסה_לעזור*

הגברת ייצור החלב

לענין השאיבה - את שואבת בנוסף להנקה וזה סיפור אחר לגמרי ממי ששואבת במקום הנקה (למשל בעבודה). זה תהליך הדרגתי, מתחילים מטיפות, עולים, עוצרים, לפעמים יורדים ושוב עולים.
שאיבה כמה דקות גם כשלא יוצא כלום - מגבירה.
שאיבה של מס' דקות מכל צד, הפסקה לעיסוי השד ושוב כמה דקות מכל צד - גם מגבירה.
את יכולה לנסות לשאוב במקביל להנקה - מהצד השני. לרוב זה מניב יותר, מגביר ויהיה לך יותר לתת לו שואב.
אמא_לראשונה*
הצטרפות: 26 אוגוסט 2006, 23:03

הגברת ייצור החלב

שליחה על ידי אמא_לראשונה* »

שלום רב, אני חדשה כאן ואשמח מאוד אם תוכלו לייעץ מניסיונכן.
בתי בת 15 חודשים ויונקת. אני מעוניינת להמשיך להניק אותה, אבל לאחרונה הסתמנה ירידה בכמות החלב.
למרות שאני שותה ומלרות ששואבת מידי פעם נראה שלא עולה הכמות. הקטנה יונקת ברצון אם יש חלב ממש,
אם צריך להתאמץ אז זה לא בשבילה. לכן כשיש כמות רצינית היא יונקת בהתלהבות. חשבתי שאולי תוכלו לעזור לי במה כדאי לשתות או לאכול יותר לעזרה לגוף לייצור מוגבר או לפחות מספיק.
בשמת_א*

הגברת ייצור החלב

שליחה על ידי בשמת_א* »

אבל לאחרונה הסתמנה ירידה בכמות החלב
בואי נתחיל מההתחלה:
האם את יכולה לספר למה את מתכוונת כשאת אומרת "ירידה בכמות החלב"? איך היא יונקת? האם יש שינוי מתקופה קודמת? למה את שואבת מידי פעם? למה את מתכוונת כשאת אומרת "אם יש חלב ממש"?
וחשוב ביותר:
האם היא מקבלת בקבוקים? איך? של מה? כל כמה זמן? מאיזה גיל?
האם היא אוכלת מזון מוצק? כמה?
האם היא יונקת בלילה?
האם יש שינוי בדפוסי היניקה שלה?
ים של שאלות, אני יודעת, אבל קשה מאוד להבין "ירידה בכמות החלב" סתם ככה בגיל 15 חודש (שנה ושלושה חודשים), בלי להבין מה בעצם קורה.
אמא_לראשונה*

הגברת ייצור החלב

בשמת תודה על ההתייחסות המעמיקה.
לאחרונה התעורר בי חשד שהחלב התמעט וכדי לבדוק התחלתי לשאוב תוך כדי הנקה מצד שני ואחרי 4, 5 שעות של הפסקה יוצא בקושי 30 CC . אני יודעת ששאיבה אינה המדד לכמות שהתינוקת יכולה להוציא אבל רק לפני חודש בערך יכולתי לשאוב בצורה הזו 80 CC ויותר. חוץ מזה היא יונקת ממש דקה מכל צד - כמה כבר אפשר להוציא. היא לא יונקת ברעבתנות, ממש במתינות מה שמראה לי שאין שפע כי לעומת זאת בבוקר כשאני כמה גדושה יותר היא יונקת בכוונה ברורה שעכשיו לא מפריעים.
אני לא חושבת שהכמות ירדה כך פתאום אלא לאחרונה בצורה הדרגתית. אני גם כבר לא מסוגלת לשתות מים ברצון כמו שהיה לי וזה פשוט מעורר בי בחילה.
היא אוכלת מוצקים - ארוחת צהריים, אחה"צ פירות, לפנות ערב קוואקר או לחם עם גבינה - הכל בכמויות קטנות - היא לא מהילדים שמתנפלים על אוכל.
בקבוק אחד של סימילאק 180 CC היא מקבלת בערב לפני שינה. היא ישנה בערך 11 שעות בלילה בלי התעוררויות ממש.

הסיבה שאני שואבת היא שמאז יומה הראשון היא לא כזאת שמתחברת לשד ויונקת בשקיקה - זה תמיד היה בקושי אז לפעמית אני רוצה לרוקן כדי לעודד ייצור.
תודה שוב
בשמת_א*

הגברת ייצור החלב

שליחה על ידי בשמת_א* »

אני מבינה שהפסקת לשאוב לתקופה - זו יכולה להיות סיבה לירידת הכמות בשאיבה.
תזכרי שהשאיבה היא "אקסטרה" ואולי יש בדיוק חלב כמו שהיא רוצה לינוק.
כמו כן, אם היא מקבלת בקבוק באופן קבוע, יש אפשרות שזה שיבש לה את התפיסה הנכונה של השד, ולכן היניקה שלה לא מספיק יעילה וכמויות החלב יורדות. כשהן יורדות, ואין זרם חזק, היא פחות רוצה לינוק, וכך נוצר מעגל קסמים.
עוד אפשרות: בלי קשר לבקבוק, בגיל הזה לפעמים התינוקות מתרשלים בתפיסה. אולי שווה להקפיד שוב על תפיסה נכונה, כמו אחרי הלידה.

למה בעצם את נותנת בקבוק של סימילאק לפני השינה? למה לא בקבוק של חלב שאוב שלך? ככה היא גם תקבל חלב אם, וגם השאיבות יגבירו את הייצור. אולי שווה לך לשקול את זה.

כתבת "אחרי 4-5 שעות של הפסקה".
אז האמת, שככל שההפסקות בין ההנקות גדלות - ככה החלב מתמעט. הגוף מבין את ההפסקה כסימן שצריך פחות חלב, ומוריד.
זה מנוגד למחשבה שלנו, שאם נחכה מספיק זמן "יצטבר החלב בשד" ויהיה יותר...
לא כך הוא. אם נחכה הרבה זמן, הגוף יפסיק תוך כמה שבועות לייצר חלב בשעות האלה.
בבוקר היא יונקת הרבה, אז הגוף שלך מייצר חלב באופן קבוע בשביל הבוקר.
אם את רוצה להגביר את החלב בשעה מסוימת, את יכולה פשוט לשאוב בשעה הזאת באופן קבוע כל יום.
בהתחלה ייצא קצת, ולאט לאט הגוף יבין - "באחת עשרה וחצי צריך חלב. יאללה, לייצר!"
מצד אחד זה יגביר לך את החלב באופן כללי, ויכול להיות שזה יעודד אותה לינוק יותר (גם יכול להיות שלא! אולי היא לא מעוניינת), ומצד שני החלב ששאבת יכול להיכנס לבקבוק של הלילה (אפשר גם שני בקבוקים - קודם חלב אם שאוב, ואחר כך היתר בסימילאק. ככה את מפחיתה את כמות הסימילאק שהיא מקבלת).

ואגב, בגיל כזה אפשר - וכמובן עדיף - לתת בכוס ולא בבקבוק.

הסיבה שאני כותבת שאולי היא לא מעוניינת, היא כי את מתארת שנעים לה ומתאים לה לינוק רק דקה וזהו.
היא אולי רק רוצה להתחבר "למקורות" (-: ולהרגיש את אמא, ולא ממש רוצה חלב.
את לא תיארת אי שביעות רצון שלה מזה.
אז אולי זה משהו שכדאי לבדוק אותו. להתבונן בה: האם היא רוצה לינוק יותר?
תראי, באופן כללי, תינוקות יונקים כמה שהם רוצים. אם היא תרצה יותר, היא פשוט תינק יותר, ואז את תייצרי יותר.

אבל אני מציעה לך פשוט לחשוב על כל המידע שנתתי, לבדוק מה מתאים לכן, מה מתחבר, מה לא מתחבר, ולקחת לך מכל מה שאמרתי משהו שנראה לך רעיון טוב, שנראה לך שמתאים למקרה הפרטי האישי שלך.
רק את יכולה לשפוט, מה מכל זה רלבנטי לכן ומה לא.
אז שיהיה בהצלחה! {@
אמא_לראשונה*

הגברת ייצור החלב

תודה בשמת,
אני אתחיל לשאוב בשעות מסויימות בהן אני מעוניינת שיהיה יותר.
בעבר באמת הייתי מצליחה לשאוב כך שהבקבוק לפני שינה יהיה חלב אם אבל זה בדיוק הבעיה שאין סיכוי היום שתצא כמות כזו אפילו ביומיים. (מגיל מאוד צעיר היא ישנה לילה שלם)
דרך אגב איך לתת בכוס - כוס רגילה ? או כזו עם קשית. איך מרגילים לכוס ?
4-5 שעות זו לא הפסקה נורמלית בגיל הזה?
התפיסה שלה נראית בסדר . היא יושבת על הספה או על הרצפה ואני מולה ורק כך היא רוצה לינוק.
חוץ מזה בהנחה שאולי התפיסה השתבשה, איך ללמד אותה לתפוס נכון הרי הכל נעשה כבר בערך בצורה אוטומטית.
בשמת_א*

הגברת ייצור החלב

שליחה על ידי בשמת_א* »

דרך אגב איך לתת בכוס
אפשר ללמד בכוס רגילה. כמובן מתחילים עם קצת מים, כי הרי היא תשפוך (-:
הרבה בוחרים לקנות מין כוס עם פייה, לרוב גם עם שתי ידיות, אחת מכל צד, ככה שקל לשתות מזה.

4-5 שעות זו הפסקה נורמלית בגיל הזה, לתינוקת שאוכלת יפה מזון מוצק.

ללמד לתפוס נכון - המממ. מה דעתך לבוא לאחד ממפגשי לה לצ'ה והמדריכה או המדריכות יוכלו להדגים לך איך מתקנים תפיסה? זה מסוג הדברים שממש קשה ללמד דרך האינטרנט...
אמא_לראשונה*

הגברת ייצור החלב

שוב תודה בשמת
פפריקה_הונגרית*

הגברת ייצור החלב

בס"ד
תימניות, במה יש חילבה? האם בסחוג יש חילבה? בעמבה יש חילבה? במה?)
בשמת- (אני לא תימני'ה אבל-)
סחוג זה פלפלים קצוצים.
עמבה זה רוטב מנגו. (באמת, אפילו קוראים לזה באנגלית mango sauce)
בחילבה יש חילבה. זה מין רוטב כזה, שעשוי מחילבה ועוד איזה משהו (טוב, אני לא תימני'ה, להזכירך.) .

איפה יש כמוסות חילבה? אפשר בכל סופר פארם?

_הוא צריך (שימו לב!!!!) נוזל לבן, וזה בסדר
לא הבנתי. לצורך העניין אפשר לתת לתינוק סיד, למשל?
חלב פרה רגיל משקית?
מים עם צבע מאכל לבן?_
  • אני דווקא חשבתי על טיפקס.....
בכל מקרה- לי, אישית, ברור שהאחות שאמרה לי את זה חסרת מושג יסודי בנושא... ואני לא לקחתי אותה ברצינות. היא אמרה את זה בדרך החוצה מהחדר, אחרי שעזרה לי (קצת) עם ההנקה, ואני נותרתי שם עם פה פעור, ומחשבות בסגנון- זה מה שמלמדים אותן? מה היא עושה כאן...? הן מקבלות עמלה מסימילאק/מטרנה/רמדי'ה שככה היא מדברת? הייתי בשוק לכמה דקות טובות. (וסתם כבדרך אגב- יש שם מודעת לה-לצ'ה!!! אחת גדולה....)
חוצמזה- מי שעזרה לי היא איריס- תודה איריס. וגם לורד תודה , דרך הטלפון- ורד אם את קוראת- לימור עוברת לרמדי'ה צמחית כבר ממחר....
כנראה הגוף שלי לא ייצר כמעט חלב, כי הוא לא ינק טוב (אני כבר מניקה בלי פטמות סיליקון תודה רבה...... הוא לא מוכן לנסות איתן אפילו! איזו הקלה! ) ושקע לתוך עייפות של רעב וצמא (ה' ישמור!) בלילה, ואני לא אכלתי כמעט כי הוא כל הזמן ינק, ולא הספקתי לעשות הפסקות במהלך היום, ולנוח, לשתות, וכו'.
וב"ה תפסנו את זה בזמן, והוא עולה במשקל יפה (יש לי משקל מושאל בבית) ובע"ה זה יסתדר עוד יותר מעכשיו (רק הנקה ללא בקבוק שאוב בהנקות הקרובות, ונראה...) ובכל מקרה, אני רוצה להמשיך לשאוב פעמיים שלוש ביום, אז אם מישהי מכירה מישהי שצריכה חלב שאוב, לא מבטיחה כלכלה מלאה לתינוק שלה, אבל לפחות 50%, זה גם טוב לא? הבן שלי בן 3 שבועות, אז החלב יתאים לגיל כזה לערך, אני מניחה.....
אני אקנה כמוסות חילבה, ומקווה שיהי'ה שפע.

תגידו- זה רק אני קינקי כזאת שאני נהנית שהוא יונק ממני (ועכשיו זה בלי סיליקון אז בכלל) ? שיואו, איך אני אוהבת את המבטים שהוא עושה..... וההירדמות שלו עליי.......
אנונימית*
הצטרפות: 09 נובמבר 2003, 17:57

הגברת ייצור החלב

שליחה על ידי אנונימית* »

תימניות, במה יש חילבה? האם בסחוג יש חילבה?

אני לא תימניה אבל שכנה תימניה מקורית (כזו שנולדה בתימן) לימדה אותי לפני שנים להכין חילבה. אם תרצי, אתן לך בשמחה את המתכון. את גרגרי החילבה קונים בחנות תבלינים.
הערה: כשאוכלים חילבה הגוף מדיף ריח אופייני, דרך הזיעה ודרך השתן.
אז קחי זאת לתשומת ליבך. אין לי מושג אם זה קורה גם כשלוקחים טבליות חילבה.
אנהאטה_א*
הצטרפות: 05 מרץ 2002, 22:00
דף אישי: הדף האישי של אנהאטה_א*

הגברת ייצור החלב

שליחה על ידי אנהאטה_א* »

האנונימית שלמעלה... זו הייתי אני :-(
ו פפריקה הונגרית, כאחת שעוקבת בעניין אחרי הדף הזה, אני שמחה לשמוע שהכל מתחיל להסתדר :-)
הנקה בהנאה ושפע חלב
בשמת_א*

הגברת ייצור החלב

שליחה על ידי בשמת_א* »

_סחוג זה פלפלים קצוצים.
עמבה זה רוטב מנגו. (באמת, אפילו קוראים לזה באנגלית mango sauce)_
את זה אני יודעת. בסחוג יש גם כוסברה בכמויות, ועוד. גם בעמבה יש עוד דברים חוץ ממנגו.
זו השאלה שלי:
האם יש בהם גם חילבה?
אמרו לי שכן, ושבגלל זה הגוף שלי מקבל ריח של עמבה כשאני אוכלת עמבה (מתה על זה, בגירסה העיראקית או ההודית, לא משנה).

הן מקבלות עמלה מסימילאק/מטרנה/רמדי'ה שככה היא מדברת?
אל תשאלי. במובן מסוים, התשובה היא כן )-:

איפה יש כמוסות חילבה? אפשר בכל סופר פארם?
לדעתי כן. יש סוג עם ריח ויש סוג בלי ריח, לבחירתך. בהצלחה! נשמע שהולך לך מצויין! {@

נהנית שהוא יונק ממני
יש אתר של אחד מהמומחים העולמיים בהנקה, שבו המון תמונות מגדולי האמנות, שמראות את זה. ציורים מקסימים של אמא עם תינוק יונק. האושר השפוך על הפנים הוא בהחלט חלק מהעסק (-:
פפריקה_הונגרית*

הגברת ייצור החלב

בס"ד
_אני שמחה לשמוע שהכל מתחיל להסתדר
הנקה בהנאה ושפע חלב_
תודה......

האושר השפוך על הפנים הוא בהחלט חלק מהעסק אי כל-כך אוהבת את זה.... אתמול הי'ה איזה משברון כשהיועצת אמרה לתת לו עם בקבוק, וממש בכיתי... ואחרי שהכל הסתדר, ועכשיו אני מניקה לגמרי (אגב פעם קודמת הוא ינק 90מל., וחבל שלא שאבתי- כי עדיין הייתי מלאה.... אבל אני מקווה לשאוב בפעם הבאה.) אני כל-כך מעריכה את זה. אויש- איך אני אוהבת את זה!
פפריקה_הונגרית*

הגברת ייצור החלב

בס"ד
טיפ קטן (מנסיוני)
לסולגאר- יש כמוסות אספסת (לי זה מה-זה עוזר!) או כמוסות סרפד, או כמוסות חילבה (לא יודעת אם הן מנוטרלות ריח...) כל אלה להגברת החלב. סרפד גם משתן מאוד, אז צריך להקפיד לשתות המון, לא להתייבש (תרתי משמע..)
לילה טוב.
פפריקה_הונגרית*

הגברת ייצור החלב

בס"ד
א. יש תמצית "חלב אם" של חותם הטבע, שגם מאוד מגביר...
ב. מר אפרוח עלה 220 גרם בשבוע.................
שתהי'ה לנו שנה טובה ומתוקה!!
בשמת_א*

הגברת ייצור החלב

שליחה על ידי בשמת_א* »

מר אפרוח עלה 220 גרם בשבוע
יש! יש!
איזה יופי של חדשות. שנה טובה שתהיה לכולנו!
אנונימי

הגברת ייצור החלב

שליחה על ידי אנונימי »

אני מרגישה תפוקה משמעותית בחלב כשאני אוכלת שקדיה. חילבה יוצא לי לאכול לפחות פעם בשבוע (אם לא יותר) כי אני נשואה לתימני ואוכלת אצל חמתי חילבה. בעמבה יש חילבה. באופן אישי אני לא מרגישה עליה בתפוקה כשאני אוכלת חילבה, לעומת זאת, שקדיה אני אוכלת על בסיס יומיומי ואם נניח עשיתי הפסקה לשבוע (כי לא יצא, לא בכוונה), כשאני אוכלת ממנה שוב, מרגישה ממש מלאה. גם בירה שחורה מעלה (אצלי) את התפוקה, אבל כמובן לא מומלצת לצריכה למטרה זו (מתוק מדי, מתועש מדי, עדיף מים).

שקדיה אפשר להכניס למיצי פירות, למרקים (בסוף הבישול, מאוד מעשיר את הטעם ומעלה בכמה דרגות את המרקם), אני מורחת את זה על לחמית בליווי ממרח חרובים (לא אוהבת את השקדיה לבד), עושה מזה ארטיקים לקטנה (תמרים מושרים במים וטחונים בבלנדר עם שקדיה, זה נותן לזה מרקם של ארטיק חלבי, או מלון עם תמרים ושקדיה וכו' וכו' כיד הדמיון והטעם האישי). ולעצמי וככה תוך כדי הנקה אני נהנית מארטיק טעים ובריא (גם מיץ רימונים אורגני הולך בתור קרטיב, בעצם, כל מיץ, גם מיץ ענבים אורגני <ואומרים שהוא גם מגביר ייצור חלב>).
פפריקה_הונגרית*

הגברת ייצור החלב

בס"ד
מייס - מה זה שקדי'ה? זה בקופסה כמו טחינה? ואיפה אפשר להשיג?
תזמורת_הים*

הגברת ייצור החלב

שקדיה= טחינת שקדים. משיגים בחנויות טבע (בקופסה כמו של טחינה, כן).
פלוני_אלמוניתאמא_לילד_שלישי_בלחץ*
הצטרפות: 25 מרץ 2007, 15:17

הגברת ייצור החלב

שליחה על ידי פלוני_אלמוניתאמא_לילד_שלישי_בלחץ* »

שלום לכן קראתי את התגובות שלכן והייתי רוצה לדעת סופי כמו שכולכן יודעות כל אח אומרת משהו אחר, מה באמת מגביר את החלב ובאיזה כמויות דרך אגב הורדתן לי אמון מהלחץ שהייתי בבקשה תעזרו לי
גרימוני_בובין*
הצטרפות: 28 אוקטובר 2006, 11:41

הגברת ייצור החלב

שליחה על ידי גרימוני_בובין* »

קראתי את הדף הזה ממש מזמן, ואין לי אפשרות כרגע לעבור עליו שוב, אז מתנצלת אם חוזרת על דברי אחרים.

בעיני ומנסיוני - הכי חשוב הוא להרגע, ולצאת מהלחץ. שלווה זה מתכון בטוח להגברת חלב האם. ובטח הוא גם קצת יותר מתוק כששלווים...
אחרי שאת נרגעת - שתיה מרובה ומנוחה.
תזונה עשירה גם מסייעת - טחינה מלאה (חמאת שומשום), תמרים, שקדים ואגוזים, פירות, גרנולות וכו'.
דבר משמעותי נוסף הוא הנקה מרובה ותכופה, באופן נכון (כלומר - שהתינוק יתפוס נכון את השד).
זהו כרגע על רגל אחת.

בהצלחה רבה, ואל ייאוש.
פלוני_אלמונית*

הגברת ייצור החלב

כמוסות חילבה - היחיד שוכח כמועיל. יש נשים שמספרות על תה עם חלב, תה שומר (למעטות עושה הפוך - לשים לב), חלב-רב או חלב-אם, קרפיון.
ישנם גם כדורי מוטיליום שהם המגבירים היעילים ביותר ואף ניתנים לנשים שעומדות לפני אימוץ או קבלת תינוק מתהליך פונדקאות.
חשוב ביותר לגרות את השד כמה שיותר ובעיקר כשלא יוצא כלום - ע"י הנקת התינוק (בתנאי שהוא יונק היטב) או שאיבות. גם כשלוקחים מוטיליום או חילבה זה לא במקום לשאוב.
בינתיים, אם יש בעיה בכמויות חלב (או בהנקה בכלל), לתת לתינוק פורמולה ולשאוב במקום לארוחה הבאה. לפעמים זה מציל את ההנקה כי זה מחזק את התינוק ועוזר לו לינוק טוב יותר ואז הכל טוב יותר. אם התינוק לא אוכל מספיק, חוץ מהרעב והנזק לתינוק הכושר שלו לינוק יורד ואז גם כמות החלב מתמעטת דבר שמוביל לעוד בעיה שדורשת פתרון. לא קורה בן-רגע אבל קורה לעיתים.
אמא_לילד_שלישי_בלחץ*
הצטרפות: 29 מרץ 2007, 10:49

הגברת ייצור החלב

שליחה על ידי אמא_לילד_שלישי_בלחץ* »

תודה רבה לכן על העזרה מצטערת שהודתי לכן רק עכשיו
חן_נושי*
הצטרפות: 08 אוגוסט 2005, 14:29
דף אישי: הדף האישי של חן_נושי*

הגברת ייצור החלב

שליחה על ידי חן_נושי* »

חייבת להדגיש את נפלאות השומר:
לאו דווקא תה, אני מעדיפה את השומר הטרי - לעשות סלט משומר חתוך, קצת שמן זית, לימון, מלח. טעיממממ...

אני אוכלת כזה בערב וקמה בבוקר עם כמויות חלב (על אף שתינוקי אוכל גם בלילה).
אני יכולה לשאוב מצד אחד בקלות 100 cc ומצד שני ארוחת בוקר הגונה ליונק.
גדול.
מג'נטה*
הצטרפות: 22 מאי 2007, 16:06

הגברת ייצור החלב

שליחה על ידי מג'נטה* »

להגברת חלב:
  1. תאנים טריות (עצה של ערבים) לי זה עזר
  2. לשאוב כל הזמן, אם מתמלא ישר לשאוב, אם התינוק נרדם והשד השני מלא לשאוב אותו . ככל שיש יותר שאיבה יש יותר תפוקה, אני בהריון עם בני הראשון הקמתי מחלבה בבית
היו לי 8 בקבוקים של חלב קפוא בפריזר תמיד.
  1. לא להתייאש כשיוצא קצת...התחלתי עם 50 CC והגעתי בשאיבה של צד אחד ל 250 CC
אמא*
הצטרפות: 02 ספטמבר 2001, 23:05

הגברת ייצור החלב

שליחה על ידי אמא* »

היי בנות ,יש לי שאלה קראתי בעיתון על מוצר חדש שיצא הוא נקרא "שפע מייל" והוא אמור לעודד ייצור חלב?
קניתי אותו מעניין אם משהיא מכן יודעת אם זה לא חרטה??
נ.ב התזונה שלי לא טובה בכלל מהלידה יש לי צורך אדיר לסוכרים בייחוד שוקולד
בחיים שלי לא הייתי ככה אני רעבה בשביל 5 אנשים ובנוסף אני חייבת לאכול אחרי כל ארוחה מתוק
עזרה דחוף...........
יתרון_האור*
הצטרפות: 01 אוקטובר 2006, 00:00
דף אישי: הדף האישי של יתרון_האור*

הגברת ייצור החלב

שליחה על ידי יתרון_האור* »

לאמא -
תזונה טובה, מלאה ומאוזנת היא חשובה לייצור חלב.
נכון שיש כאלה שגם על ג'אנק יש להן המון (מותר לי לקנא קצת? לא בג'אנק, בשפע)
לי עזרו לתקופה מסויימת כמוסות חילבה בשילוב אספסת.
אבל חשוב לאכול מזון עשיר ובריא. לנוח טוב, ולהניק הרבה! (לא לנסות "לסדר" לתינוק את השעות, אלא מתי שהוא מבקש - להניק).
נשים מניקות תמיד קיבלו יחס מיוחד, מאכלים מיוחדים, טיפול מיוחד ופינוקים.
אולי תנסי במקום שוקולד משהו אחר מתוק אבל בריא? למשל:

@} תמרים מזן מג'הול. גם מכילים ברזל שזה טוב. (צריך לשמור במקרר).
@} ממרח חלבה ביתי מדבש וטחינה (רצוי אורגנים, וגם יותר טעים) על איזה לחם מלא או קרקר כלשהו (או בכפית ישר לפה).
@} או, הלהיט התורן אצלנו בבית - ממרח של דבש אורגני עם שקדיה (ממש מעט דבש כי השקדיה גם ככה מתוקה). זה פינוק אמיתי. וגם מכיל סידן שזה מאד טוב לך אחרי לידה ובזמן הנקה. וכמובן שהשקדי'ה עצמה מכילה גם חלבון מעולה.
@} או כוס תירוש (מתוק מאוד!)
@} או... אם כלו כל הקיצין... ממרח שוקולד תוצרת בית - חמאה מומסת עם סוכר קנים ואבקת חרובים. לא בדיוק אותו הדבר, אבל לא מכיל חומרים ממריצים והסוכר קנים עדיף מסוכר לבן שהשוקולד מכיל.

יכול להיות שהצורך בסוכר הוא בעצם צורך באנרגיה שמגיע כי את לא אוכלת מספיק?
אני אחרי לידה נהיית מורעבת ברמות שלא ברור מאיפה הן מגיעות, ביומיום אין לי תאבון מי יודע מה, אין לי בעיה לשכוח לאכול פה ושם... אני גם די קטנה פיזית. ופתאום בהנקה מוצאת את עצמי אוכלת לארוחת בוקר חצי כיכר לחם עם חמאה, שלוש ביצים בתוספת כוס מלאה אגוזים... (אני לא מגזימה!)

כמה זמן את אחרי לידה?
את אוכלת בשר? או חלבון עשיר אחר (שקדים ואגוזים)
איך הברזל שלך?

לגבי המתוק בסוף האוכל - שמתי לב על עצמי שכשאני אוכלת בריא ומאוזן הצורך הזה שליווה אותי כל חיי (!) פשוט נעלם, התפוגג! עד כדי כך שאני מרגישה שאני מכבידה על הגוף שלי באכילת המתוק הזה.
קרוטונית_מהמרק_הגדול*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 19:10

הגברת ייצור החלב

שליחה על ידי קרוטונית_מהמרק_הגדול* »

בחיים שלי לא הייתי ככה אני רעבה בשביל 5 אנשים ובנוסף אני חייבת לאכול אחרי כל ארוחה מתוק
תחושת רעב מייד בסיום ההנקה היא מוכרת. אבל לא הייתי נופלת למלכודת המתוק (נוסף על כל ההתמודדות של הגוף אחרי לידה, ממש לא צריך גם עליות וצניחות ברמת הסוכר בדם). במקום זה הייתי מנסה להעדיף פחמימות מלאות - פסטה למשל, שלוקח להן זמן רב יחסית להיספג כך שאין תנודות חדות מדי ברמת האנרגיה של הגוף.
וגם: לשים לידך חטיפים בריאים גם אם מתוקים, כמו פירות טריים או יבשים, פיצוחים וזרעים למיניהם, ירקות חתוכים... אחרי לידה אין לך מה לספור קלוריות, אלא בעיקר להקפיד שהאוכל יהיה מזין וזמין, ושתשתי הרבה.
יתרון_האור*
הצטרפות: 01 אוקטובר 2006, 00:00
דף אישי: הדף האישי של יתרון_האור*

הגברת ייצור החלב

שליחה על ידי יתרון_האור* »

בהמשך לקרוטונית -
צלחת עם תמרים ושקדים/אגוזים ליד המיטה (או כל מקום בו את מניקה) עם כוס ענקית של מים ליד.
וגם - דבר ראשון כשאת קמה בבוקר, ממש ממש לפני הכל - להכניס משהו קטן לפה (אני שוב ממליצה על תמר כי זה ממש פצצת אנרגי'ה קטנה...) לפעמים זה ממש משנה את כל הבוקר.
גרגר_הנחלים*
הצטרפות: 13 אוקטובר 2007, 20:44

הגברת ייצור החלב

שליחה על ידי גרגר_הנחלים* »

שלום. אני חדשה פה ואשמח מאוד לעזרה. יש לי ילדונת בת חודשיים, לידה ראשונה. עד לא מזמן היא עלתה טוב במשקל אבל בשבועיים האחרונים היא בקושי עלתה. (60 גרם בשבועיים). אני מניקה כל הזמן - הימים האחרונים היא ממש כל היום על הציצי. עד לפני כמה ימים היא ישנה לילה של שש שעות ופתאום היא התחילה לקום כל 3 שעות.במהלך היום היא כמעט לא ישנה . הרופא אמר לי שלדעתו אין מספיק חלב ואני מאוד לא רוצה לתת תוספת של מטרנה. אני לא יודעת מה לעשות ואני מפחדת שהילדה לא תעלה במשקל ותהיה רעבה. אודה לכן אם תעזרו לי. אולי משהי יודעת על יועצת הנקה טובה באיזור קריית שמונה .
אלמונית*
הצטרפות: 01 אוקטובר 2001, 09:06

הגברת ייצור החלב

שליחה על ידי אלמונית* »

שלום יש לי ילדה בת חודש בהתחלה ההנקה הלכה די טוב אך לאחר כמה זמן נוצרו סדקים ושטפי דם חברה טובה הביאה לי דבק מיוחד שמדביק את הסדקים ומותר להניק עמו ללא שום בעיה אך עקב שהדבק הדביק את הסדקים הוא מנע מהחלב לצאת וכרגע בקושי יש לי חלב,ניסיתי להביא לילדה כמה פעמים,ניסיתי לשאוב,להימנע מלחץ,עיסוי ושום דבר לא עוזר אני כל כך מיואשת והילדה בצער רב אוכלת כעת מטרנה ואני כבר לא יודעת מה לעשות אודה אם תעזרו לי...
אילה_בשדה_הדגן*
הצטרפות: 16 אוקטובר 2006, 18:24
דף אישי: הדף האישי של אילה_בשדה_הדגן*

הגברת ייצור החלב

שליחה על ידי אילה_בשדה_הדגן* »

את נשמעת לי מיוסרת מאוד ,זה ממש קשה כל החויה שעברת , קודם פצעים ועכשיו חוסר בחלב /מיעוט חלב (?)
תופתעי בודאי לשמוע שככה זה אצל הרבה אמהות .
למרבה הצער ,אין לרוב האמהות תמיכה מקצועית ומסודרת בהנקה ,הקשיים עולים במוקדם או במאוחר ובגלל שאין מענה מקיף שפותר את הבעיה הרבה הנקות נגמרות וחבל.

האמת היא שאני לא מכירה את הדבק הזה שאת כותבת עליו .
איך קוראים לזה ?
יש לחומר אישור של משרד הבריאות ?

חשוב שתפני בהקדם האפשרי ליועצת הנקה כדי שתבדוק אותך.

יכול להיות שמה שקורה אצלך הוא שהדרך שבה התינוקת יונקת היא לא יעילה מספיק ,התנוחה שלא מאפשרת זרימת חלב /שאיבה אפקטיבית .זה מה שעשה לך פצעים , אולי וזה גם מה שגורם לכך שלא יוצר חלב . חוץ מהעובדה שכאבים הם ממש האויב של חלב שופע.
לכן יועצת הנקה תלמד אותך איך יותר טוב תחברי את התינוקת לשד וככה היא תינק היטב.

יש עוד דבר שנקרא 'לשון קשורה ' וחשוב לבדוק אם זה מה שקורה לתינוקת שלך . יועצת הנקה גם כן תדע.

איפה מוצאים יועצת ?
באתר של ליגת לה לצה ישראל.

מאחלת לכן הרבה בריאות ושמחה .
לילה*
הצטרפות: 03 אוגוסט 2004, 01:06

הגברת ייצור החלב

שליחה על ידי לילה* »

שלום לכולן, אני שבועיים אחרי לידה שלישית.הילדה היתה בטיפול באור בגלל צהבת שבמהלכה הנקתי וגם נאלצתי לתת תוספת בשל העובדה שתחת האור הם מתייבשים וצריכים יותר נוזלים.לאחר מכן ההנקה הייתה טובה (עם תוספת קטנה), לפני יומים נאלצתי להפסיק את ההנקה ל36 שעות, גם בשל הצהבת, לא הצלחתי לשאוב בזמן ההפסקה.להפתעתי מסתבר לי שכמעט ואין לי חלב עכשיו, מה עושים? לא רוצה לוותר (את הגדול הנקתי 3 שנים). אני מניקה אותה שעות ולא יוצא כלום. בסוף אני נותנת תוספת כי היא עצבנית ורעבה.
אשמח לשמוע מבעלות נסיון. האם אפשר לשקם הנקה בשלב כזה? איך?
קרוטונית_מהמרק_הגדול*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 19:10

הגברת ייצור החלב

שליחה על ידי קרוטונית_מהמרק_הגדול* »

אפשר, בהחלט, אבל כדאי שתפני ליועצת הנקה לשם כך. ראי המלצות בדף יועצות הנקה
אמאמי*
הצטרפות: 18 פברואר 2010, 20:40

הגברת ייצור החלב

שליחה על ידי אמאמי* »

כתבתי שאלה בדף אין מספיק חלב ונראה לי שזה מתאים גם לכאן... אז...
למי שכבר הגיעה לכאן ויש לה ניסיון, אשמח לתגובות. אני זקוקה לקצת עזרה!
קן_לציפור*
הצטרפות: 08 יולי 2005, 23:50
דף אישי: הדף האישי של קן_לציפור*

הגברת ייצור החלב

שליחה על ידי קן_לציפור* »

אני שיקמתי הנקה אחרי 6 שבועות. עד גיל שנתיים וחצי. את שואבת?
(אחרי יעוץ עם דר. ליבוביץ, ותוספת של מוטיליום, חזרתי להניק)
פלוני_אלמונית*

הגברת ייצור החלב

בעמבה יש חילבה!!! למי ששאלה למעלה. פשוט תקראו ברכיבים. יש שם המון חילבה ופחות מנגו :-)
מעבר_לקשת*
הצטרפות: 22 נובמבר 2010, 14:36
דף אישי: הדף האישי של מעבר_לקשת*

הגברת ייצור החלב

שליחה על ידי מעבר_לקשת* »

אני מניקה תינוקי בן 10 חודשים, כמעט מידי שבת אני אוכלת חילבה
וכמו פלא, כמות החלב לאחר ימים אלו עולה משמעותית! בהתחלה לא האמנתי שזה משהו כ"כ מורגש
אז בחנתי וחקרתי את זה לאורך ההנקה ואני יכולה להגיד בוודאות שזה עובד מצויין. לפחות לי.
למי שאין לי גישה לחילבה מוכנה (שאמא מכינה...), הנה מתכון פשוט (זו וריאציה אחת מיני רבים,
ללא בישול ועם הרבה בריאות) הכי פשוט בעולם- קונים בחנות תבלינים גרגרי חילבה טחונים,
משרים 3 כפות במים לכמה שעות (יוצאת כמות יפה), לאחר כמה שעות החילבה נראית סמיכה
בתוך המים ומעט כמו ג'לי, שופכים את המים ומקציפים לכמה דקות, מוסיפים לימון, מלח לפי הטעם
ומנגבים עם פיתה או אוכלים בכל דרך יצירתית שתרצו... בהצלחה ובתאבון (-:
אמא_של_אריאל*
הצטרפות: 31 אוקטובר 2011, 13:15
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_אריאל*

הגברת ייצור החלב

שליחה על ידי אמא_של_אריאל* »

שלום, הבן שלי לא הצליח להתחבר אלי לצורך הנקה אז החלטנו שאנחנו שואבים, היה בסדר גמור, לפני כל ארוחה הייתי יושבת שואבת לו ואז הוא היה אוכל חלב טרי, אחרי שיחה בטיפת חלב אמרו לי שהפיטמה שלי כנראה קטנה לו ושכדי שאני יפסיק לשאוב וינסה להניק אותו עם פיטמה מלאכותית, זה הצליח ולאט לאט הפסקתי לשאוב והתחלתי רק להניק.
בשאיבה הייתי יודעת כמה הוא אוכל (בממוצע 180 בארוחה).
היום הוא בן ארבעה חודשים ולא יוצא לי חלב, הוא היה עולה יפה במשקל ופתאום בגיל שלושה חודשים הוא כמעט ולא עלה ואז הבנו שהוא לא מקבל מספיק חלב.
בהנחיית הרופאה שלו התחלנו לתת לו תוספת מזון, הוא רגיש לחלב פרה וגם לתחליף הצמחי, היום אנחנו מביאים לו נוטרמיגן, הוא אוכל רק מזה כמעט כי אחרי כל הנקה הוא נשאר רעב מאוד, קופסא של נוטרמיגן עולה לנו אחרי הנחה 58 ש"ח והיא נגמרת בפחות משבוע.
התחלנו לתת לו פירות וירקות והוא מאוד אוהב את כך שאנחנו מנסים להפוך את זה לשתי ארוחות ביום.
אני מאוד רוצה לחזור להניק, זה מתסכל אותי שלא יוצא חלב, הנוטרמיגן מגעיל וגם אריאל מעדיף את החלב שלי.
הייתי שותה באופן קבוע בקבוק זכוכית של בירה שחורה ביום וזה עזר מאוד עד שזה גם הפסיק לעזור, ניסנו את המאמי מילק אבל זה לא עשה כלום, ניסנו את הויטמילק אבל זה גם לא עוזר. אני יושבת איתו ונותנת לו לינוק אבל החלב לא בא, לא משנה כמה זמן אנחנו יושבים אין כמעט חלב.
אמרו לי לא לקחת כדורים של חילבה כי זה עושה לתינוק ריח לא טוב.
מה אני כן יכולה לעשות כדי לחזור להניק? זה חסר לי וקשה לי לתת לילד משהו אחר, פחות טוב
ללו*
הצטרפות: 11 ינואר 2011, 09:59

הגברת ייצור החלב

שליחה על ידי ללו* »

יקירה, נראה לי שבמצב כזה כדאי להיפגש עם אשת מקצוע שתשב ממש רק אתך ותדריך אותך. יש לך רשימת יועצות הנקה IBCLC?
דניאלה*
הצטרפות: 21 ינואר 2002, 15:27

הגברת ייצור החלב

שליחה על ידי דניאלה* »

למיטב ידעתי חילבה זה אחד הדברים היחידים שיש להם הוכחה מדעית שעוזרים להעלות את כמות החלב.
נשמע שאת מאוד רוצה לחזור להניק, ואני מבינה אותך.
אם את מחליטה שאת מוכנה לקחת את זה בשתי ידיים ולעשות את מירב המאמצים כדי לחזור להניק יש כמה דברים שאת יכולה לנסות.
בתור החלטה להיכנס עם הבייבי לכמה ימים למיטה, ולתת לו לינוק כמה שיותר, כמה שרק אפשר. כל פעם שהשד מתמלא במעט חלב לרוקן אותו וככה לסמן לגוף שצריך לייצר יותר חלב. אם זה לא הולך עם להניק אז אפשר גם לשאוב.
בקשר לשאיבה- לפני שאת שואבת תעשי לשד עיסוי של כמה דקות, תשאבי, וכשאת מסיימת לשאוב תסחטי ידנית את הטיפות האחרונות שנשארו בשד שהמשאבה לא יכולה להוציא.
אני לא יודעת למה התכוונו בטיפת חלב כשאמרו לך שהפיטמה שלך קטנה מדי, אבל יכול להיות שעכשיו שהבייבי קצת יותר גדול הוא יוכל להסתדר עם זה..
ממליצה לך אם את יכולה להיפגש עם מדריכת/יועצת הנקה, או ללכת לפגישה של לה לצ'ה הקרובה למקום מגורייך.
אמא_של_אריאל*
הצטרפות: 31 אוקטובר 2011, 13:15
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_אריאל*

הגברת ייצור החלב

שליחה על ידי אמא_של_אריאל* »

תודה על העזרה, קניתי עכשיו כדורי חילבה ועוד משהו שנקרא חלב בשפע, אני ינסה אותם ונקווה שזה יעזור לנו.
אתם יודעות אולי על יועצת הנקה טובה בירושלים?
ללו*
הצטרפות: 11 ינואר 2011, 09:59

הגברת ייצור החלב

שליחה על ידי ללו* »

יש כמה שמות טובים (ופרטים מלאים) ב{{}}יועצות הנקה (-:
אמא_בפעם_הראשונה*
הצטרפות: 31 אוקטובר 2006, 17:54

הגברת ייצור החלב

שליחה על ידי אמא_בפעם_הראשונה* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

שלום,
יש לי תינוקת מדהימה בת חודשיים ו-11 ימים. היא נמצאת על הנקה מלאה מלידה (ינקה לראשונה כבר בחדר לידה). משקל לידה היה 3200 השתחררה 2970 ובגיל חודשיים שקלה 5100. היא עירנית, חייכנית, אוכלת כל 3-4 שעות כחמש פעמים ביום (בעקרון לפי הדרישה שלה, היו כבר יום או יומיים שבהם אכלה רק 4 פעמים), כל הנקה נמשכת בין 12 ל-24 דקות. בלילה ישנה כ-9 עד 10 שעות.
לאחרונה יש לי הרגשה שאין לי מספיק חלב עבורה. בהתחלה היה לי המון חלב שאותו שאבתי והקפאתי (יש לי כמעט 3 ליטר חלב שאוב). עכשיו אני מרגישה שבסוף היום כמעט ואין חלב בכלל, ובהנקה שלפני השינה לפעמים יש לי הרגשה שהיא לא מקבלת מספיק, והיא עצבנית קצת בוכה, מתחברת ומתנתקת מהשד כל הזמן. היא כל פעם אוכלת רק משד אחד. מה אני עושה לא נכון? איך אפשר לעודד את יצור החלב. חשוב לי לשמור אותה על חלב אם גם כשאני אחזור לעבודה שזה לצערי עוד חודש וחצי ולכן אני צריכה להגדיל את הסטוק שלי לדעתי. המון תודה מראש וסליחה שיצא קצת ארוך.
פלוני_אלמונית*

הגברת ייצור החלב

לפני הכל הקטנה שלך פשוט לא יונקת מספיק. היא צריכה לינוק לפחות(!!) 8 פעמים ביממה.
אם היא לא דורשת- להציע לה ולעודד אותה לינוק- אמבטיות משותפות עם אמא, להכנס יחד למיטה, מגע של עור לעור ולהציע צד שני.
העלייה במשקל שלה תקינה, אבל ייתכן מאוד שפוטנציאל הגדילה שלה גדול מזה.
כמה פיפי וקקי היא עושה ביממה?
.
דניאלה*
הצטרפות: 21 ינואר 2002, 15:27

הגברת ייצור החלב

שליחה על ידי דניאלה* »

כתבת שהיא יונקת כל פעם משד אחד- תמיד להציע גם את הצד השני!
להניק יותר פעמים ביום.
לרוקן את השד עד הסוף אחרי שהיא יונקת (בשאיבה או סחיטה ידנית).
את יכולה להסתכל במעלה הדף על עצות נוספות...
שליחת תגובה

חזור אל “תחליפי חלב”