הנקה במנשא

אנונימי

הנקה במנשא

שליחה על ידי אנונימי »

ורד_לב*
הצטרפות: 24 יולי 2002, 23:08
דף אישי: הדף האישי של ורד_לב*

הנקה במנשא

שליחה על ידי ורד_לב* »

תהיתי איך אתן, האמהות הנושאות את תינוקותיכן כקנגרו, משלבות זאת עם הנקה? אני יודעת שזה אפשרי ותהיתי באיזו תנוחה/ות זה אפשרי? אני משתמשת במנשא הבד האינסופי (סטייל תינוכיס).
אשמח לרעיונות. הצלחתי עד עכשיו לקמבן אותה באיזושהי תנוחה, אבל אני לא לחלוטין בטוחה בה. היא בת 3 חודשים, אגב, אם זה משנה בעניין התנוחות.
תודה
אנונימי

הנקה במנשא

שליחה על ידי אנונימי »

במנשא בו את משתמשת, התנוחה היותר נוחה עבורנו היתה כשהדר בתנוחת ערסול, על גבו עם נטיה קלה לצד, כך שנוח לו להטות את ראשו יותר לעבר גופי.
הבעיה העיקרית עם זה היתה שמהר מאד הוא "שקע" (כי המנשא נמתח), והייתי צריכה ל'עזור' לו, לתמוך את גופו ביד השניה שלי.
אם את יכולה לשבת תוך כדי, אז את יכולה להניח את המנשא עם העוללית על כרית.
כשהם יותר גדולים, כל תנוחת פנים אל פנים או צדית מאפשרת הנקה. גם שמעתי על מישהי שתינוקה נישא על גבה, ושולח את ראשו קדימה, מתחת לבית השחי שלה, וכך יונק... :-)
הילה*
הצטרפות: 29 דצמבר 2001, 17:10

הנקה במנשא

שליחה על ידי הילה* »

אצלי היא על הצד מגיל אפס (sling) בתנוחת ישיבה. היא יונקת/מסתכלת סביב/ישנה ואני עושה מה שאני רוצה. (הולכת ברגל לטיל או לחוג עם הגדול, מטאטאה, קניות) כיף!! כשהיא היתה קטנה יכלה יכולתי לעשות עוד דברים כמו לצייר עם הגדול, אבל עכשיו גם היא רוצה להשתתף..
אבל התנוחה ה"קלסית" להנקה זה באמת ערסול.
אה, כן, ואני באמת מעדיפה את ה sling מבד אריג (לא נמתח)
ורד_לב*

הנקה במנשא

שליחה על ידי ורד_לב* »

אני התכוונתי שיש לי את המנשא התינוכיס, לא הסלינג ושאלתי תנוחות לגביו, אבל תודה בכל אופן.
חגית*
הצטרפות: 24 יולי 2001, 13:02

הנקה במנשא

שליחה על ידי חגית* »

הי,
קראתי שוב ושוב את חוות הדעת השונות בנושא המנשאים והבלבול עדיין רב.
בני בן 4.5 חודשים, לפני 3 שבועות קניתי מנסארי (6 מ' בד אלסטי), אולם אין אפשרות להניק אותו במנשא זה,
ובמצב של שינה הוא שוקע ונוזל כלפי מטה. אני מחפשת מנשא שמאפשר גם הנקה , שהתינוק מונח בו בצורה יציבה עם תמיכה נכונה לגופו.
אני טסה בקרוב לארה"ב וחשוב לי לרכוש מנשא לפני הנסיעה.
אשמח לתגובות/עזרה בנושא.
תודה.
אנונימי

הנקה במנשא

שליחה על ידי אנונימי »

חגית,

ראשית כל - דעי שאני לא אובייקטיבית - אני בעצמי מוכרת מנשאי מאיה ווראפ (Maya Wrap).

ועכשיו לעניינך:
קודם כל כדאי שתדעי שאפשר גם אפשר להניק תינוק במנשאך. זה לא הכי נוח בהתחלה, אבל מנסים, לומדים ומתרגלים. אם את רוצה, את מוזמנת ליצור איתי קשר ישירות ואסביר לך / אראה לך. ( - רק כדאי שאם זה יהיה במפגש, שתזכירי לי את מטרת המפגש. פאדיחה לספר, אבל בכל זאת: נפגשתי עם ורד על מנת להראות לה תנוחות, ושכחתי מזה לגמרי. העברנו ערב כיפי בלי להתייחס למנשאים... ;-) )

מעבר לזה, לטעמי, מנשאי המאיה ווראפ נוחים מאד כמעט לכל מטרה, כולל הנקה (וזו הסיבה שאני מביאה אותם לארץ).
מנשאי החיבוקית למיניהם ( Over The Shoulder וכו' ) - גם הם נוחים מאד להנקה.

השאלה היא מה שאר המטרות, מה שאר סדרי העדיפויות, האם יש מגבלות וכו'.

מבטיחה לענות על כל השאלות בלי "לדחוף" לך מנשא ממני :-)
liatat at zahav dot net dot il

בהצלחה, ונסיעה טובה (אם לא נדבר עד אז)!
ורד_לב*

הנקה במנשא

שליחה על ידי ורד_לב* »

חגית, אני הצלחתי להניק במנסארי, זה לא ממש אלגנטי, אבל אפשרי. לא מנסיון, רק מלראות, נראה לי שהmaya wrap מצויינים לזה וגם שאר ה- oths. נסיעה טובה.
יש לי ספר ששיך ל"תינוכיס" ומראה הרבה תנוחות. בגיל של בנך אפשר כבר לשים אותו באחת התנוחות הצידיות ואז ניתן להניקו בקלות! אני יכולה להעביר לך צילום שלו, אם את רוצה. יש ימבה תנוחות.
חגית*
הצטרפות: 24 יולי 2001, 13:02

הנקה במנשא

שליחה על ידי חגית* »

באופן כללי , אני מחפשת מנשא שניתן יהיה להניק בזמן הליכה, ללא קושי במעבר ממצב אחד לשני.
ברגע שהוצאתי את התינוק מהמנסארי ( לצורך הנקה ) , הכל מתרופף וקיים קושי להחזירו לשם, ולחזק מחדש את הבד ( זה מתוך הנחה שאני לבד בחוץ ללא עגלה ) .
האם הנקה במנסארי מאפשרת הנקה בתנועה?
האם התינוכיס זהה למנסארי ( מאחר ובמנסארי קיים תיאור של 4 תנוחות בלבד )?
מה ההבדל בין המאיה ווראפ ל - oths ?
תודה על ההתיחסות.
ורד_לב*

הנקה במנשא

שליחה על ידי ורד_לב* »

התינוכיס והמסארי הם פשוט שמות של יצרנים שונים. בספר של התינוכיס יש הרבה יותר תנוחות. אני מודה שזה לא מאד אידאלי להניק במנסארי, אבל זה אפשרי. הצלחתי להניק כמה פעמים תו"כ הליכה, אבל נראה לי שזה יהיה יותר נוח במנשא המאיה או oths אחר.
אנונימי

הנקה במנשא

שליחה על ידי אנונימי »

חגית,

לגבי הקושי שתיארת - זו אכן בעיה אופיינית. קשה להחליף תנוחה אחת באחרת מבלי שכל הקשירה תתרופף ותנזל מטה.
פתרון מסוים לכך הוא הידוק המנשא מלכתחילה. ז"א, עוד יותר ממה שאת רגילה.

אני לא רואה שום סיבה מדוע לא להניק תוך כדי תנועה. ( הדר ינק תוך כדי סיור במקדש הבהאיים בחיפה ;-) - אבל המנשא המאיה ווראפ)

התינוכיס, המנסארי והתינוח - כולם אותו אדון (מנשא) בשינוי מעיל (שם).

לגבי שאלת ההבדלים - פה סיבכת אותי קצת.
בכל אופן (ועל רגל אחת), הנה מה שכתבתי בדף הבית שלי בעניין זה:
למיה wrap סלינג (וגם לפאוץ') אין ריפוד, ומזה נובעים ההבדלים העיקריים:
  • המנשא מאד קל ולא מסורבל - אפשר לדחוף אותו לתיק כמעט בלי להרגיש.
  • הרבה פחות מחמם את הנושא והנשוא, ובמזג האויר בארץ, זה גורם מאד משמעותי.
  • ניתן למתוח או לשחרר את ה"זנב" הרבה יותר מאשר ב OTBH
  • ניתן להשתמש ב"זנב" לכל מני שימושים: על מנת להסתיר את החשוף כשמניקים; לכסות את ראשו של התינוק במקום כובע; לכסות את התינוק עם מעין שכבה נוספת כשקר וכו'
  • ניתן לפתוח את המנשא ולהשתמש בו כשמיכה.
אם את רוצה, את מוזמנת להיפגש איתי ואראה לך גם תנוחות נוספות במנסארי, וגם תוכלי להתנסות ב maya wrap (וגם במנשא גב, של טיולים...).
הילה*
הצטרפות: 29 דצמבר 2001, 17:10

הנקה במנשא

שליחה על ידי הילה* »

אני הנקתי בהליכה (ובניקוי הבית וכו') ב"6 מטר בד" ותקראי לו איך שתקראי (אצלי זה היה פשוטו כמשמעו..) אבל מעדיפה בהרבה להנקה בהליכה את מנשאי הסלינג (OTSBH ודומיו). התנוחה הנוחה לנו לכל המטרות כבר יותר משנה היא ישיבה על המותן.
אני אישית מעדיפה סלינגים מרופדים על לא מרופדים אבל גם הלא מרופדים טובים, ואפשר לשים בד מקופל מתחת לכתף לריפוד אם רוצים. (קצת פחות נוח מריפוד שבנוי במנשא)
אגב גם את ה 6 מטר בד את יכולה לקשור כך שיצא בדיוק כמו סלינג. קשירה פשוטה של הבד יוצרת סלינג עם זנב ארוך מאד מאד מאד (זנב של יותר מ 4 מטר).
אמא_לביבה*
הצטרפות: 18 אוגוסט 2004, 15:24
דף אישי: הדף האישי של אמא_לביבה*

הנקה במנשא

שליחה על ידי אמא_לביבה* »

יש לי תינוכיס שקניתי כשהשלישית שלי היתה בת 4 חודשים ולא נכנסה יותר לסנגלי עם מעיל (ילידת אוגוסט).
התאהבתי בו והוא שימש אותי נאמנה במגוון תנוחות עד להיותה בת שנה וחצי ולהיותי בשבוע 20 בערך להריון.
הבעיה המרכזית - הנקה במנשא. לא מצליחה בשום אופן לעשות את זה בלי להרוס לי את הפיטמות. (גם ככה הוא צריך עזרה בלתפוס כמו שצריך, זה כמעט ולא זורם בלי). לא יודעת אם זה מבנה הגוף (וגובה הפטמות :-P) שלי או איך שאני שמה אותו במנשא, זה פשוט לא הולך. כשנדמה שכן, התחושה שלי הוא שהמנשא מתדלדל, והוא לא מספיק נתמך, ואם כבר הוא יונק במנשא זה בד"כ בגלל שאני רוצה לפנות את הידיים למשהו אחר... עצות? רעיונות?
אני מבינה שמנשא בסגנון OTSB הרבה יותר נוח להנקה .
אמא_לביבה*

הנקה במנשא

חשבתי לחדד מה בדיוק מפריע לי בהנקה בתינוכיס:
א. הקטן לא נשאר ממוקם במקום בו מיקמתי אותו.
ב. התחושה היא שהמנשא לא תומך בו מספיק בזמן הנקה.
ג. הוא ממוקם נמוך ולרוחב הבטן שלי ולכן התחושה היא שהוא כבד יותר.
ד. בתנוחת ערסול - כל הראש שלו מכוסה בבד ולא נראה לי שיש לו אויר.
האם נשיאה במנשא צד אכן פותרת את הנקודות האלה???
טרה_רוסה*
הצטרפות: 08 ינואר 2004, 15:33
דף אישי: הדף האישי של טרה_רוסה*

הנקה במנשא

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

הוא ממוקם נמוך ולרוחב הבטן שלי ולכן התחושה היא שהוא כבד יותר.

נראה לי שאת צריכה לקשור את המנשא לגוף באופן הדוק יותר .

בתנוחת ערסול - כל הראש שלו מכוסה בבד ולא נראה לי שיש לו אויר.

אפשר "לפתוח" את המנשא. פשוט לכווץ את הבד שעובר על הראש שלו ומעל לכתף שלך או להסיט את הבד הצידה.
אמא_לביבה*

הנקה במנשא

טרה, הדיון הוא רק בהנקה בתינוכיס, כי בשאר הזמן אני מסתדרת מצוין עם המנשא הזה.
אנונימי

הנקה במנשא

שליחה על ידי אנונימי »

בגלל אופיו המתיח של הבד של מנשאי ה-6 מטר הנפוצים בארצנו, אין לו אפשרות אחרת, אלא להימתח ולא לתמוך ולמקם בצורה יציבה ראש של תינוק יונק.
קחי מנשא בד לא מתיח אחר, ותוכלי לייצב את הראש.
כל מנשאי הסלינג למיניהם, עונים על הדרישה. OTSBH, מאיה ראפ.
וגם "סתם" בד ארוך כדוגמת ה-6 מטר אך לא מתיח. אפשר לקשור אותו באותו אופן, להכניס את הילד באותו אופן, ולקבל תמיכה יותר משמעותית. ( 15 עד 20 ש"ח למטר בחנויות הבדים בנחלת בנימין.)
לי*
הצטרפות: 22 אוקטובר 2003, 22:16

הנקה במנשא

שליחה על ידי לי* »

שלום, ילדתי את ריי לפני 3 שבועות וחצי ואני נושאת אותה עלי במנשא לופי. הייתי מאוד שמחה לקבל עזרה בשילוב של נשיאה והנקה, כי כרגע אני צריכה להוציא אותה מהמנשא, להתיישב ולעצור הכל וזה מאוד מציק לי ומונע ממני חופש שאני רוצה שיהיה לנו להסתובב ולהיות פעילות.
בת_ההרים*
הצטרפות: 22 ינואר 2003, 12:24

הנקה במנשא

שליחה על ידי בת_ההרים* »

אני לא בדיוק יודעת איך זה עם הלופי אבל אני הנקתי עם התינוכיס שזה כמו הלופי רק "חתיכה אחת". כשרציתי להניק פשוט "שיחררתי" קצת את המנשא כדי שהראש של התינוק יהיה בזווית טובה מול השד(בדרך כלל הוא מעליו) וככה הנקתי. או בתנוחת עירסול, תלוי אם התינוק קטן מספיק ומסכים להיות ככה.
תות_שדה*
הצטרפות: 19 פברואר 2002, 21:05
דף אישי: הדף האישי של תות_שדה*

הנקה במנשא

שליחה על ידי תות_שדה* »

לי, תעשי איך שמרגיש לך נכון. פשוט תזיזי קצת את המנשא ותגישי לה את השד. אח"כ תסדרי את המנשא ככה שיהיה לשתיכן נוח.
אני הייתי מניקה את תומר במשא תוך כדי קניות בסופר. אבל אני לא זוכרת אם זה היה בתנוחת ערסול או לאורך.
לי*
הצטרפות: 22 אוקטובר 2003, 22:16

הנקה במנשא

שליחה על ידי לי* »

תודה על התגובות. זאת פעם ראשונה שכתבתי כאן והתרגשתי לקבל אותן. אני עדיין לא מצליחה ממש, מה גם שיש חולצה מתחת שצריך להתמודד איתה אבל כבר הרבה יותר נוח לי באופן כללי ובעוד כמה שבועות כבר אגיע גם להנקה בנון שלאנטיות בסופר (כל הכבוד)
קריינית_רצף*
הצטרפות: 22 מאי 2006, 18:52
דף אישי: הדף האישי של קריינית_רצף*

הנקה במנשא

שליחה על ידי קריינית_רצף* »

אני לא יודעת אם הדף הזה פעיל או אם משהו קורא בו אבל רציתי ככה לקבל מושג - עד איזה גיל הנקתן במנשא?
יש לי סלינג עם ריפוד (Slingezee) וזואי בת חודשיים וחצי נראית לי גדולה מדי בשביל לינוק בתנוחת ערסול (עקב מספר נסיונות כושלים...)
לנסות שוב? או אולי יש תנוחות אחרות?
העניין הזה של הסופר נראה לי לא יאמן, אבל אני כאן בטאיוון ואין מניקות בציבור נקודה. :-(
מירי_מתליני*
הצטרפות: 23 מאי 2006, 22:41

הנקה במנשא

שליחה על ידי מירי_מתליני* »

אני משתמשת במנשא "תליני" www.talinibaby.com (מן הסתם) בתי בת שנה וחצי ויונקת במנשא בתנוחת צד , בטן אל בטן וגם חצי ערסול כזה של רגלים מחוץ למנשא . פשוט אני לובשת חולצות שאפשר לחלוץ שד מלמעלה ולא להרים את החולצה ואז מעלה את המנשא כך שלא רואים כלום. את מוזמנת להכנס לדף מנשא תליני ולהתרשם אני מקווה שתצליחי להניק כך במנשא צד שלכם . חוץ מזה רק אתמול נולדתן ,כל דבר לוקח זמן, תהנו מהנסיונות ומהלמידה וכמובן האחת מן השנייה. בהצלחה.
לוטם_מרווני*
הצטרפות: 27 דצמבר 2003, 21:55
דף אישי: הדף האישי של לוטם_מרווני*

הנקה במנשא

שליחה על ידי לוטם_מרווני* »

אני מניקה במנשא ארגו (מנשא ילקוט) והנקתי גם בסלינג וגם במנשא בד ארוך. נסי בתנוחת בטן אל בטן, כשהמנשא יותר רפוי והיא ממוקמת מול השד. הסתכלתי באתר של תליני- יש שם תנוחת בטן אל בטן מגיל חודשיים- אותו דבר רק בסלינג, ואז יותר קל למקם את השד בפה.
פפריקה_הונגרית*
הצטרפות: 17 מאי 2006, 01:14
דף אישי: הדף האישי של פפריקה_הונגרית*

הנקה במנשא

שליחה על ידי פפריקה_הונגרית* »

רציתי לשתף על תנוחת הנקה שגיליתי בעצמי, ושהצילה אותי בעיקר בהתחלה... האמת שגם עכשיו!!
תתחילי להניק (בטן-אל-בטן אופקי) כשהרצועות X מופרדות לכיוון הכתפיים, והרוחבית למטה על הבטן.בזמן שאת מניקה אותו- כשהמנשא כבר קשור עלייך, שימי רצועת X שקרובה לראש מעבר לכתפו, ואת השניה על האגן שלו, ותפרסי אותן עליו לתמיכה מלאה.
אח"כ שימי את הרצועה הרוחבית בין הרגליים שלו, ומתחת לכתפו. לאט לאט- ובהתאמה של המנשא שלא יימעך או יחנק חלילה- שימי את רצועת הX מעל ראשו, שתחזיק אותו כשהוא יונק. אפשר גם את הרוחבית, אפשר את שתיהן אם את הולכת בזמן ההנקה (!!! כן!!) שלא יזוז יותר מדי. אבל לא חובה.
הרגליים משתלשלות, אבל אפשר להכניס אותן ללוטוס ישר- ז"א - כשהן בהמשך לגבו- לקפל אותן בפיסוק ולהכניס לרצועה הרוחבית.
וכשהוא נרדם, לסובב את ראשו כך שפניו פונים למעלה, וראשו על החזה, ואז יותר נוח גם לשים את הרצועה הרוחבית עליו.
נשמע מסובך- אבל כדאי לנסות. בהתחלה כשהוא הי'ה יותר קטני, החזקתי ליד האף שלו עם האצבע שלא יחנק, עכשיו אני כבר לא צריכה, כי הוא מתאים את עצמו, ואני יכולה לאכול עם שתי הידיים כשהוא יונק....
נסי ותיהני.

לא כתבתי עד עכשיו כי חשבתי שזה במגוון התנוחות, אבל אחרי שראיתי את החוברת, החלטתי לשתף.
בהצלחה!
>קרן קיימת ניסתה....<
שרונה*
הצטרפות: 20 אוקטובר 2001, 23:27

הנקה במנשא

שליחה על ידי שרונה* »

איך מניקים בתליני? תינוק שרק נולד...
אורית*
הצטרפות: 11 מאי 2002, 22:55

הנקה במנשא

שליחה על ידי אורית* »

שמים אותו בתנוחת ערסול, ממקמים אותו כך שהפנים יהיו מול השד, ו... מניקים.
בפעמים הראשונות כדאי לנסות כשאת בלי חולצה כדי לפשט את הענינים.
חשוב שהמנשא יהיה במידה הנכונה ולא גדול מדי כדי שתוכלי למקם את התינוק מספיק גבוה.
בדרך*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2003, 12:48

הנקה במנשא

שליחה על ידי בדרך* »

סרטון חמוד ביוטיוב שמציג קשירה להנקה - מגניב...
http://www.youtube.com/watch?v=KvXh-iIA ... re=related
בדרך*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2003, 12:48

הנקה במנשא

שליחה על ידי בדרך* »

ועוד אחד, יותר פשוט:
http://www.youtube.com/watch?v=TLduLJFS ... re=related
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

הנקה במנשא

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

לא מבינה איך אפשר להניק במנשא. אני יודעת איך למקם את התינוק, אבל אז צריך להוציא אותו לגרעפס, ולפעמים הוא פולט, ואחרי כן צריך לסובב אותו לצד שני.
ניסיתי להרדים את הגדול שלי והתינוק התעורר אז הנקתי תוך כדי במנשא וזה רק סיבך הכל.
יש לי סלינג
מה אתן עושות עם זה?
אביגיל*
הצטרפות: 17 ספטמבר 2001, 16:35

הנקה במנשא

שליחה על ידי אביגיל* »

הסלינג דוקא אידיאלי להנקה. הניסיון שלי הוא דוקא בלי מעבר לצד שני ופליטות וגרפסים, אך נראה לי שכשהוא צריך גרפס - את מעבירה אותו לבטן-לבטן ומקטינה את אורך המנשא בטבעות. להעביר צד כדאי להחליף את הצד של הטבעות, אבל לפחות אפשר לעשות זאת בלי להניח את התינוק.
פלוני_אלמונית*

הנקה במנשא

אז אולי לתינוק שלי לא מתאים? הוא פולט קבוע אחרי הגרעפס, והוא גם תמיד רוצה צד שני.
כל העניין הוא שזה יהיה נוח להניק במנשא אם זה מסרבל וצריך להפוך אותו ואת הטבעות אז מה העניין? כבר עדיף להוציא אותו. ואולי זה גם קשור כמה זמן הוא אוכל,אצלי זה צ'יק צ'ק אז לא שווה לי כל הטררם של המסביב. אם היה אוכל חצי שעה כל צד כמו הגדול בזמנו אולי זה שווה. בגלל כל הגרעפסים והפליטות אני חייבת לשבת ןלהניק ולהיות עם חיתול בהשג יד, אני לא יכולה להניק בהליכה למשל
טנא_מלא_כוכבים*
הצטרפות: 03 דצמבר 2007, 18:12
דף אישי: הדף האישי של טנא_מלא_כוכבים*

הנקה במנשא

שליחה על ידי טנא_מלא_כוכבים* »

אני מניקה הרבה במנשא. בד ארוך בתחילה, סיני ויאמו עכשיו. גם התינוקת שלי היא מהפולטות, אך דוקא במנשא, בתנוחה זקופה, לא פולטת, ונרדמת, תוך כדי או אחרי יניקה.
אולי תנסי מנשא אחר?
פלוני_אלמונית*

הנקה במנשא

את מניקה בתנוחה זקופה? לא בערסול?
יש לי מנשא בד ארוך אבל אני אוהבת את הסלינג
מעניין שבלילה הוא לא פולט אם הוא לא מתעורר. הוא רק חצי מתעורר כדי לאכול ואני מניקה ואם הוא יונק מתוך שינה הוא לא פולט.
טנא_מלא_כוכבים*
הצטרפות: 03 דצמבר 2007, 18:12
דף אישי: הדף האישי של טנא_מלא_כוכבים*

הנקה במנשא

שליחה על ידי טנא_מלא_כוכבים* »

את מניקה בתנוחה זקופה? כן. כזו שבה הרגליים מקופלות פנימה, הישבן בולט החוצה והגב קמור, החזה נשען על חזי.

מעניין שבלילה הוא לא פולט אם הוא לא מתעורר. הוא רק חצי מתעורר כדי לאכול ואני מניקה ואם הוא יונק מתוך שינה הוא לא פולט. אבל אני כמעט לא מיניקה בשכיבה.
פלוני_אלמונית*

הנקה במנשא

כנראה התינוקות שלי לא נועדו לינוק במנשא
לא פשוט לי להניק בכל תנוחה, אני יודעת להניק בידים שלי בערסול ,ולהניק בשכיבה,אני לא מניקה בתנוחות אחרות. ואני עדיין צריכה עכשו לכוון לתינוק את הפיטמה לפה.אולי אחכה שיגדל קצת ואז יתמעטו הפליטות (אבל עדיין צריך להחליף צדדים...)
אביגיל*
הצטרפות: 17 ספטמבר 2001, 16:35

הנקה במנשא

שליחה על ידי אביגיל* »

מהניסיון שלי ככל שהם גדלים יותר קל להניק בתנוחות שונות. חוץ מזה, גם לי נראה שיותר נח להניק מחוץ למנשא - הנקה במנשא היא ממש לעת הצורך.
יולי_קו
הצטרפות: 03 אוגוסט 2014, 09:09
דף אישי: הדף האישי של יולי_קו

הנקה במנשא

שליחה על ידי יולי_קו »

הי נהר,

מאוד מבינה אותך.
אהההה. <אנחה>

מה עבד בשבילי?
  1. להבין שהמעבר למוצקים, לפחות במידה שמשביעה/ מחליפה הנקה אחת/שווה ארוחה, הוא תהליך ארוך שלוקח אצל תינוקות מסויימים כמה חודשים עד שנה.
  1. להבין שחלק מההנקה היא בשביל הרגש, ואת זה בננה לא נותנת :-) ואת זה ממילא ציינת.
  1. אם אני רוצה שהילד שלי יאכל מגוון כדאי שחוש הטעם שלו יתפתח, כלומר לגוון טעמים ומאכלים, ומצד שני כדאי לרווח הכנסת טעמים חדשים בשביל לוודא שלא מתפתחת אלרגיה למשהו.
מה עושים- נותנים אוכל מסויים כמה ימים, בהתחלה מעט ואחר כך קצת יותר, עד שברור שהכל בסדר.
  1. התינוק בשל לאכול אם הוא מביע עניין באוכל של המבוגרים, רוצה גם, שולח יד לקחת (ומסוגל כבר לתפוס דברים ביד), ולרוב כבר יושב. היא בשלב הזה?
אם כן אפשר להושיב אותה (בכסא בטיחותי או על מבוגר עם הגב אליו - את או החברה שלך) כשהיא רעבה מול ירקות מבושלים רכים (אני הנחתי אותם ישירות על השולחן ככה שלא היתה צלחת להעיף לרצפה :-)). קוראים לזה ׳אוכל אצבעות׳ וזה כולל כל מה שאפשר לאכול באצבעות. הילדה הקטנה שלי אכלה ככה בערך מגיל 6 חודשים כי היו לי עוד שני ילדים קצת גדולים יותר להאכיל, אז הייתי מניחה לפניה ומגישה להם, והיא בינתיים היתה מנסה לתפוס רצועת קישוא או גזר או איזה ירק מבושל רך אחר. הייתי כל הזמן ליד למקרה שמשהו לא נבלע לה טוב. הם לרוב מועכים ולפעמים מלקקים את האצבעות שלהם. כשהייתי מסיימת להגיש לגדולים הייתי עוזרת לה להכניס לפה קצת יותר ממה שהצליחה עד כה, אבל בהתחלה זה היה מעט מאוד.
חשוב לזכור שבשלב כלשהו צפוי שהיא תעבור למעוך את האוכל ביד ואז תמרח אותו על השולחן. לא להבהל ולא להפריע ככל האפשר- זו תחילת ההכשרה שלה באמנות.
  1. ילד קטן/ תינוק שמתעסק באוכל מתלכלך ומלכלך. חשוב לארגן את העניינים כך שלא יאתגרו את עצביה הרופפים של האם (רופפים מחוסר שינה וגם מסטנדרטים שעדיין לא התגמשו). כלומר לא לתת לה לאכול על ספת המשי בסלון, אלא במקום שקל לנקות וכו׳ וכו׳.
  1. אם את נותנת לה לעשות בעצמה (להאכיל את עצמה במקרה הזה) את משדרת לה שאת סומכת עליה. זה נורא חשוב. מצד שני חשוב להיות נגישה בשביל לעזור אם זה קשה מדי או אם יש בעיה.
  2. אולי כדאי לתת לה בחתיכות גדולות שיהיה לה קל לתפוס אותן?
אולי במקום מנשא תניקי ככל הניתן בשכיבה? גם ביום? אפשר להשאיר בבית שמיכה עבה או פוף או כל מצע אחר נוח וכביס.

אוי איך בא לי לראות את המתוקונת!
כשאת_נהר*
הצטרפות: 15 אוקטובר 2020, 14:17
דף אישי: הדף האישי של כשאת_נהר*

הנקה במנשא

שליחה על ידי כשאת_נהר* »

יוליקו את כזאת מקסימה! תודה רבה על התשובה המושקעת והאוהבת. הלוואי שהיית רואה את הקטנה! לפעמים אני מפנטזת שאנחנו במקרה באותה עיר ונפגשות, אבל אני חושדת שזה לא כך...

הקטנטנה אכן אוכלת בשמחה ובסקרנות, אוכל אצבעות כמו שהצעת. זה אפילו כבר לא נורא מלכלך כמו בהתחלה (או שבאמת הסטנדרטים התגמשו...).
נראה לי שזה פשוט לוקח יותר זמן משחשבתי, ועכשיו כשהשיניים מציקות לה היא אוכלת פחות ויונקת יותר.

הנקה בשכיבה זה פספוס שלי איתה. באיזשהו שלב היה לי גודש נוראי ולה היה רפלוקס קל והשילוב לא איפשר הנקה בשכיבה ממש ואיבדנו את האופציה הזאת, מה שאני מן הסתם מבכה כל לילה. עכשיו היא כבר לא מוכנה לנסות, אולי כשתגדל עוד קצת ויהיה אפשר יותר לדבר איתה.

{@
יולי_קו

הנקה במנשא

שליחה על ידי יולי_קו »

את ביבשת אירופה? אם כן, יש סיכוי :-) אבל נדמה לי שאת באחת האמריקות. ואם כן- אשמח לדעת!

בקשר להבנה ודיבור, מרגיש לי שאפשר לדבר איתם על הכל מגיל אפס. חמי ז״ל דיבר עם בני על פיזיקה ברמות אוניברסיטאיות (הוא היה מרצה) כשבני היה בגיל שלושה שבועות :-) וזה הרדים אותו יופי D-: והעניק לי זמן מקלחת בנוסף |יש|
זה קצת בצחוק, אבל ברצינות: עם היונקים אפשר לדבר מגיל אפס על מה שאפשרי, על מה שנוח/אפשרי לאמא. ככה יכולתי להניק בשכיבה. (אני התחלתי עם בני בגיל מאוחר כי היה לו פה קטן ,ולדעתי גם לשון קשורה שלא אובחנה, אז בהתחלה הנקתי בישיבה עם אלף כריות בשביל להציל את הפטמות שלי (היתרון: קראתי המון בתקופה ההיא, כי הנקתי כל פעם 40-60 דקות, והוא ינק המון וגדל לאט). אבל תמיד אמרתי להם מה לעשות (לפתוח פה גדול, לא לנשוך, לחכות עוד קצת כי אנחנו בנסיעה, שאני בשירותים ותיכף ארים שוב על הידים, ...). וגם בעזרת הדיבור גמלתי מיניקת לילה וזה הלך מעולה אצל שניים מילדי (66% הצלחה :-)).

לדעתי אפשר להסתכל לה בעיניים ולהגיד שאמא תשמח להניק בשכיבה, כי הגב של אמא עייף וצריך להשען/ לשכב בשביל לנוח.
אולי את יכולה לשבת ולהשכב בהדרגה אחורה (על פוף גדול או ערימת שמיכות קשורה בסדין, או אלף כריות?

לדעתי כדאי לדבר איתה על זה, אבל על עצמך, בלי לדבר על ׳את׳. לא- את כבדה, אלא- אני עייפה/ הגב שלי צריך לשכב. בואי ננסה, הציצי רוצה להניק אותך.

מה שעזר לי במסע הזה זה לדעת שהנקה טובה לגוף האם (זאת אמירה טוטאלית, ובטוח שלא נכונה לכולן, אבל סטטיסטית היא מפחיתה סיכון של סרטן שד), וטובה לתינוקות שלי כי זאת התזונה הכי טובה בשבילם, אז שווה להשקיע במציאת דרכים שיאפשרו לי להנות בזמן ההנקה, בטח ובטח לא לסבול או להקריב את עצמי, כי ככה אוכל להניק לאורך זמן.

מה דעתך?
יולי_קו

הנקה במנשא

שליחה על ידי יולי_קו »

ככה גם תוכלי לעזוב את הדף של הנקה במנשא ;-)

שאלה: באיזה סוג מנשא את משתמשת?
<אם זה מנשא קדמי אז ברור לי מניסיון למה הגב כואב. ואז שווה להשקיע זמן כסף והתרגשות במעבר למנשא ילקוט או למנשא מסורתי כלשהו>
שליחת תגובה

חזור אל “סוגיות מנשאים”