הרדמת פעוטות באמצעות הנקה

ירח_לבן*
הצטרפות: 01 אפריל 2006, 09:07
דף אישי: הדף האישי של ירח_לבן*

שליחה על ידי ירח_לבן* »

הצעתך היא פיתרון זמני נהדר אך אני יודעת שבעלי יתנגד למעבר של שינה על מזרונים ברצפה
אני מסכימה איתך שזה אולי לא פתרון אידאלי, אבל יכול להיות שעדיף מאבק מול אבא במקום מאבק עם הקטנה? אולי באמת רק באופן זמני, כדי שתוכלי קצת לחזור לעצמך ולראות את הדברים יותר בבהירות? נשמע לי שאת סוחבת על עצמך המון עייפות ותסכול, מעט מדי עזרה מבחוץ, ואני יכולה להניח שזה משפיע בעוד תחומים, כך שאולי הבעל בכל זאת ישתכנע? (מצטערת אם התערבתי יותר מדי)

אורית - יכול להיות שהעניין עם הציפיות משמעותי, אבל יכול גם להיות שלילדה ולאמא פשוט יש דפוסי שינה שונים, כמו שיש אופי שונה. יכול להיות שמיטל היא מאילו שצריכות הרבה שינה (כמוני...לפני ההריון הייתי ישנה 10 שעות בלילה, ולפעמים גם שנצ) ואילו אגם היא מאילו שישנים מעט.
מיטל*
הצטרפות: 07 ינואר 2005, 08:52

שליחה על ידי מיטל* »

האם לא כל אמא מחכה ללילות רצופים של שינה? לא שמעתי על אימא שקמה צוהלת ושמחה 4 , 5 פעמים בלילה ונשארת רעננה לשארית היום. מאידך אני לא מתעצבנת וממורמרת על כך, אני מקבלת את זה בהבנה ובסובלנות. אך ישנו סדר יום שלא כולל רק את אגם אלא את הבן זוג שאליו כבר לא נשאר כוח ב9 בלילה. אגם ישנה שעתיים בצהריים מקסימום מתעוררת בשעה 4 ונשארת עירנית עד השעות הקטנות אין מה לעשות הרי לא נרדים אותה בכוח. הרופאה שלה אמרה לי פעם שזה גנים. בעלי הוא כזה מינימום שעות שינה. ואכן אורית,את צודקת אני טיפוס שאוהב לישון ואגם שונה ממני.
לירח לבן, אמרו לי פעם שמה שזמני הופך לקבוע. אני לא אפתור דבר בלהוסיף מזרון ושנית, בעלי לאחר דיון סרב.
וכן, אני שואלת את אלה שעברו את השלב הזה מתי תימאס עליה ההנקה? אני לא רוצה להניק עד גיל שנתיים אך אני לא מסוגלת לא להיענות לצרכיה של אגם וביניהם זאת ההנקה או ציצי מוצץ אנא מכם הציעו לי דרכי גמילה רלוונטיים במינימום בכי הן לגמילה מההנקה והן לגמילה ממיטתנו.
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

הציעו לי דרכי גמילה רלוונטיים במינימום בכי הן לגמילה מההנקה והן לגמילה ממיטתנו.
האמת, קשה.
קודם כל, את מדברת על תינוקת בת 9 חודשים.
בגיל הזה, אם היא מבקשת לינוק היא זקוקה להנקה. אם כי כמובן את יכולה להעביר אותה לבקבוקי תמ"ל, ואז במקום לקום להנקה תקומי לתת בקבוק (לא נראה לי עסקה טובה, אם מה שאת רוצה הוא לנוח יותר, אלא אם כן מי שיקום אז בלילה יהיה מישהו אחר).

כמו שכתבת, אי אפשר להכריח אותה לישון יותר ממה שהגוף שלה צריך, גם אם זה לא נוח לך, ועלינו באתר הזה לא מקובל להרעיב תינוקות, גם אם לא נוח לנו בדיוק להאכיל אותם בשעות שהם מבקשים אוכל.
זאת תינוקת.
לא קל, ולא נוח, לגדל תינוקות.
האמהות היא תפקיד קשה, במיוחד כשהתינוקות קטנים ותלויים בנו לחלוטין.
באתר הזה, אנחנו מתייחסים לצרכים של תינוקות קטנים כאל דבר נתון שעלינו כהורים האחריות לספק אותו.
כשאני קוראת אותך, לבי יוצא אלייך ואני באמת הייתי רוצה לעזור לך למצוא דרכים להקל על עצמך.
אבל אני עומדת במבוכה ובחוסר אונים כשנראה כאילו את מעמידה את צרכי הנוחות שלך לפני הצרכים הבסיסיים של התינוקת שלך.
תזמורת_הים*
הצטרפות: 22 אוגוסט 2003, 11:13
דף אישי: הדף האישי של תזמורת_הים*

שליחה על ידי תזמורת_הים* »

מיטל,
בהמשך לדברי הקודמים, ממליצה לך לקרוא את יונת שרון בדף לילה לא שקט.
מזל_טוב*
הצטרפות: 21 אפריל 2005, 17:13

שליחה על ידי מזל_טוב* »

אמרו לי פעם שמה שזמני הופך לקבוע

זחילה זה זמני
פה בלי שיניים זה זמני
בכי במקום מילים זה זמני
אפילו עור פנים חלק, כך מסתבר לי לאחרונה, זה זמני מאוד

יש לך תינוקת. עם דרישות של תינוקת. זה מצב זמני מאוד. כנראה שתתגעגעי מאוד לימים האלו כשהיא אוטוטו תסתדר לבד. תהני מהזמן הזה. הוא עובר מהר
מיטל*

שליחה על ידי מיטל* »

לבשמת, בגלל שצרכי התינוקת הם בעדיפות ראשונה אני נמצאת בעייפות מתמדת. בין הסיבות שבגללן אני לא ישנה טוב זה שאגם ישנה אני לא רגועה אני בודקת אותה שהיא אכן נושמת ונוח לה. כל מה שכתבתי לדעתי אלו דברים שחלק מהבנות עוברות גם ומזדהות עימי. טבעי לקנא באמהות שישנות 7- 8 שעות ברציפות וישנות באלכסון במיטה. בעוד שילדיהם ישנים במיטתם ואוכלים בקבוק דייסה לפני השינה. יש בי אכזבה על כך שפירשת את דבריי כאילו צרכי התינוקת לא עומדים לפני כהלכה. אם הייתי מיישמת את דברי אחות טיפת חלב אז כן הייתי גומלת אותה בדרך "הקשה" כמו ששמעתי שלא מעט אמהות עושות. אך אני יותר מדי רגישה, אני לא מסוגלת שאגם בוכה בכי מיותר ולו לשנייה.בשמת, תודה על התייחסותך אך, ביקשתי פתרונות רלוונטיים ולא ביקורת שלילית ללא התעלמות מכך שזהו מצב זמני ואני מודעת לכך שיש לי תינוקת אך מותר לנו האמהות בפורום "לקטר" ובכך להפיג מתחים.
מיטל*

שליחה על ידי מיטל* »

לאורית, תודה על ההפנייה ניתן להסיק מכך שהוספת מזרון/מיטה הוא פתרון אידיאלי ובכך אשן טוב יותר. אגם היא הדבר הטוב ביותר שקרה לי חוויה שלדעתי לא תחזור בשאר הילדים כי ילד ראשון מפתיע בכל יום מחדש (נדמה לי שבילד השני אחשוב שאני יודעת הכל , בכל אופן אדע למה לצפות) אקח את כל מה שקורה בצורה חיובית ואנסה להינות מזה כל עוד אפשר (בילד שני אעשה דברים אחרת וזה בטוח) כי בסופו של דבר כל מה שקורה עכשיו זה בגלל שאני הרגלתי את אגם על מנת שהיא תקבל את הטיפול הטוב ביותר ושאני אהיה שלמה עם עצמי שעשיתי את המיטב. יש על מה לחשוב. לסיכומו של עניין אגם היא ילדה מקסימה חייכנית סימפטית ומיוחדת. אני מאוהבתתתתתתתתתתתת!!!!!!!!
בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

כי בסופו של דבר כל מה שקורה עכשיו זה בגלל שאני הרגלתי את אגם
תראי, אני רוצה לתקן כאן משהו:
את לא הרגלת את אגם.
כל הכבוד לך שיש לך ילדה מקסימה, חייכנית, סימפטית ומיוחדת. את זה - את כן עשית.
אבל את לא הרגלת אותה להרגלי היניקה והשינה שלה. ככה היא. זה משהו שהגרלת.

למעשה, מלידתה היא מתרגלת להיפך:
אחרי תשעה חודשים בתוך הרחם של אמא, מוגנת, שלווה, מחובקת, רגועה, אוכלת באופן רציף, חמים לה ונעים לה ומושלם - היא יוצאת לאוויר וצריכה להתרגל לכל מיני דברים משונים, וביניהם גם לא 24 שעות ביממה צמודה לאמא.
אז להיפך - לאט לאט היא מתרגלת שהיא יישות נפרדת ממך.

כמעט בלתי אפשרי להרגיל ילד להזדקק לאמא יותר ממה שהוא צריך.
אבל בהחלט אפשר להרגיל ילד להרעבה, להזנחה, לחסך, לנטישה.
אני מאוד שמחה שאת לא עושה את זה.

לפי הגישה שלי - פטנטים כמו הוספת מזרון או עוד מיטה לידכם בגובה של המיטה שלכם, לארגן לעצמך שעות שינה במשך היום בעזרת סבתא או בייביסיטר או כשהבעל חוזר - אלה פתרונות שעוזרים לאמא מותשת להיות קצת פחות מותשת.
ועוד פטנט: כשישנים עם התינוק קל לישון תוך כדי הנקה. אם זה לא הולך - אמהות רבות גילו שהבעיה היא קשיי שינה אצלן שאפשר לשפר באמצעות רפואה משלימה, או פשוט פתרונות טכניים של נוחות וטכניקות הנקה (אפשר לסדר כריות לאמא המיניקה בשכיבה ככה שיהיה לה נוח ובטיחותי והיא תישן טוב, למשל).
מיכלול_ה*
הצטרפות: 26 ספטמבר 2005, 22:49
דף אישי: הדף האישי של מיכלול_ה*

שליחה על ידי מיכלול_ה* »

לילה טוב מיטל, אנא אל תתייחסי למה שכתבו כאן כביקורת, אנו באמת רוצות לעזור לך, רק קחי בחשבון שעבור רוב כותבות האתר הפתרון האידאלי לשנת לילה טובה היא לישון עם התינוק. אני מבינה שהפתרון הזה לא מתאים לך ולבעלך וזו זכותכם, אך אל תצפי שהכותבות באתר יציעו לך פתרון אחר. לצערי אינני מכירה פתרון מוצלח אחר מלינה משפחתית לשנת לילה שמכבד את הצרכים של התינוק שול ההורים. ואצלנו זה מניסיון אישי, אם היו אומרים לי לפני שילדתי שהבת שלי תישן איתי במיטה לא הייתי מאמינה. אולי תנסי אפילו רק ליום אחד לישון עם אגם ולראות איך זה משפיע על הערנות שלך?. אני באמת מקווה שתמצאי דרך לישון טוב.
מיטל*

שליחה על ידי מיטל* »

לבשמת, ההרגלים שאליהם אני מתכוונות הם:
לא התעקשתי מהיום הראשון על לקיחת המוצץ ואפילו לא הצעתי לאגם כנ"ל על בקבוק. בלילות הייתי עייפה מדי מלהניק אותה בישיבה ואז הייתי ישנה איתה ומניקה. אף אחד לא היה בסביבה להסביר לי שבעתיד יהיה לי קשה בלי שאגם תאכל דייסה או אוכל ושתייה מבקבוק. לאחר דיון נוסף עם בעלי הוחלט להוסיף מזרון בגובה המזרון שלנו וכך תשתפר איכות השינה.
סיגל_ב*
הצטרפות: 29 פברואר 2004, 08:57
דף אישי: הדף האישי של סיגל_ב*

שליחה על ידי סיגל_ב* »

לאחר דיון נוסף עם בעלי הוחלט להוסיף מזרון בגובה המזרון שלנו וכך תשתפר איכות השינה.
יופי! |Y|
ספרי איך הולך.
קרוטונית_מהמרק_הגדול*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 19:10

שליחה על ידי קרוטונית_מהמרק_הגדול* »

לא התעקשתי מהיום הראשון על לקיחת המוצץ ואפילו לא הצעתי לאגם כנ"ל על בקבוק
יש הרבה ילדים שהם "סרבני בקבוק" וסרבני מוצץ. זה תלוי בהרבה גורמים. לפעמים הילד מסכים למוצץ/בקבוק, לפעמים הוא מסרב ולפעמים לוקח רק כשבא לו, בתקופות מסוימות (כך התינוק שלי למשל, רק במצבים מסויימים כמו נסיעה באוטו, או בהירדמות בעגלה עם סבתא, הוא לוקח מוצץ. בכל מצב אחר ממש כועס שמציעים לו). כך שאין פה כללים קבועים.

בלילות הייתי עייפה מדי מלהניק אותה בישיבה ואז הייתי ישנה איתה ומניקה.
נראה לי שפשוט עשית את הדבר ההגיוני ביותר (והיית טובה לעצמך :-) ). איכות חיי השתפרה באופן מדהים מיום שלמדתי להיניק בשכיבה.

ספרי איך הולך @}
תזמורת_הים*

לא התעקשתי מהיום הראשון על לקיחת המוצץ
אני נותנת מוצץ. ואת יודעת מה? מוצץ זה לא תחליף אמא. זה לא מחליף את הקרבה, את המגע, את הקול, את הריח שלי. זה מחליף רק את הפטמה שלי. וגם זה רק כשהוא שבע, ורק ביום. זה לא שאם היית מציעה לה מוצץ היית יכולה היום לשים אותה במיטה שלה ולישון לך בשלווה לילה שלם.
בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

זה לא שאם היית מציעה לה מוצץ היית יכולה היום לשים אותה במיטה שלה ולישון לך בשלווה לילה שלם.
זהו.
דרך אגב, לאמהות מיניקות לא מומלץ להציע מוצץ או בקבוק עד שההנקה מתבססת, כי הם עלולים לפגוע בהנקה.
זאת אומרת שלפחות ב-6-8 שבועות ראשונים לא כדאי בכלל להסתכן במוצץ או בבקבוק.

וגם אחר כך, רוב התינוקות היונקים מסרבים למוצץ, וצריך לעבוד קשה מאוד כדי "להרגיל" אותם (ואחר כך לפעמים צריך לעבוד עוד יותר קשה כדי להוציא מהם את ההרגל הזה).

אמהות רבות גם מדווחות שהתינוק היונק שלהן מסרב לבקבוק, ורבות מהן מדלגות בכלל על שלב הבקבוק כי מגיל חצי שנה כבר אפשר לתת הכל בכוס (שאותה התינוקות לא דוחים). זה כולל תינוקות שנתנו להם בקבוק באופן קבוע מגיל צעיר כדי ש"יתרגלו לבקבוק" ובכל זאת הם פתאום התחילו לסרב לבקבוק. ואני בכלל לא מדברת על הסיוט שמרגילים תינוק יונק לבקבוק - ואז הוא פתאום מסרב לינוק.

וגם הדייסה - אמהות רבות מנסות את פטנט ה"דייסה" לפני השינה, והתוצאות: רוב האמהות מגלות שזה לא עובד רוב הזמן.

לפעמים גם עובד הפוך: כיוון שזה לא מזון מומלץ (בעיקר פחמימות ריקות וסוכר), לעתים הוא גם גורם לתינוק לכאבי בטן, גזים או עצירות, ואז התינוק לא ישן טוב בלילה בגלל הסבל בבטן.

מסתבר, שזה מסוג הפטנטים שעובדים תמיד "אצל השכנה". את מכירה אותה? זאת שאצלה כל התינוקות שלה תמיד ישנו כל הלילה מגיל אפס? שאוהבים את כל המזון המוצק שנותנים להם ואוכלים הכל? איכשהו, במציאות הם מאוד נדירים... P-:
מיטל*

שליחה על ידי מיטל* »

אין ספק שלהנקה אין תחליף, הן מבחינת הקרבה בין האם לתינוק והן מבחינת התזונה. אבל אני חוששת כעת מכך שהחלב שלי לא מספיק בשביל אגם והאוכל המגוון שהיא אוכלת במהלך היום משביע אותה לפרקי זמן קצרים מה יהיה הלאה כיצד היא תגיע לשנת הלילה שבעה מה מומלץ לתת לה לאכול לפני השינה מלבד ההנקה. ניסיתי מעדנים,הנקה, פירות ואוכל ביתי לפני השינה וניתן היה לראות שלאחר חצי שעה - שעה היא התעוררה בדרישה לציצי אז או שזוהי התעוררות לציצי מוצץ או לציצי אוכל כיצד אדע? מה אתן נותנות לאכול לפני השינה?
מיטל*

שליחה על ידי מיטל* »

בהמשך, אז אתן אומרות בעצם לא להצטער שלא התעקשתי על בקבוק ומוצץ? כי יש לי תחושת אכזבה ופספוס שלא הרגלתי כהלכה
בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

מה אתן נותנות לאכול לפני השינה?
דווקא לא כדאי לתת מזון מוצק לפני השינה - אלא במשך היום.
לפני השינה זה עלול להכביד על הבטן.
תנסי יותר בבוקר ובצהריים.
מעדנים - בעיקר סוכר. לא מזון מומלץ, במיוחד לא אם רוצים בטן רגועה ושינה טובה.
פירות וירקות - בהחלט מרכיב הכרחי, אבל כמובן דיאטתי, ולכן לא ישביע אותה.
מה זה "אוכל ביתי"?

בגיל 9 חודשים אפשר כבר לתת דגנים (רצוי מלאים) - אורז, קינואה (נורא טעים), חיטה (לחם, בורגול, קוסקוס), שיבולת שועל ועוד.
אפשר גם לתת בשר, אם אין לך בעיה עם זה. במיוחד דברים עשירים בברזל כמו בשר הודו.
אפשר לתת קטניות, בהתחלה עדינות יותר כמו אפונים ועדשים, ולאט לאט מתקדמים לשעועית, חומוס ועוד. אפונה ירוקה וחומוסים מבושלים הם אוכל אצבעות נהדר.
אפשר לנסות טחינה, שקדיה (בזהירות, לבדוק שאין תגובה אלרגית).
ביצה ומוצרי חלב - עוד לא. אז לא שניצל, אבל פולקע בתנור עם תפוחי אדמה וירקות, או קציצות הודו במרק ירקות עם אורז, או אורז עם עדשים וטחינה, הם ארוחה מצויינת לגיל הזה.
כמובן, כל רכיב חדש בודקים לחוד 4 ימים, לבדוק שאין תגובה לא טובה, ומתחילים במנות קטנות וכל זה, אבל לאט לאט ובהדרגה היא תאכל מאכלים יותר משביעים.
כדאי לתת לה זמן לא רב אחרי הנקה, כשהיא לא רעבה, אבל כבר קצת יש לה מקום בבטן.
ככה את יודעת שהמזון המוצק הוא תוספת להנקה ולא בא במקום הנקה (מוסיף קלוריות וממלא את הבטן).
גם לה, כיף ליהנות מהאוכל כשהיא לא סובלת מרעב.

לא להצטער שלא התעקשתי על בקבוק ומוצץ?
כן.
מה שכן, עכשיו הגיל להכיר לה כוס עם ידיות או בקבוק מים קטן (למשל רבע ליטר של מי עדן, לא מתכוונת לבקבוק של תינוקות). בהתחלה שמים שם כמות קטנטנה, כי הרי היא תשחק בזה ותשפוך על עצמה בנסיונות הראשונים.
ואם את עדיין רוצה להרגיל למוצץ, את יכולה להתחיל עכשיו.
תזמורת_הים*

לא להצטער שלא התעקשתי על בקבוק ומוצץ
באתר הזה תתקשי למצוא אמהות שיגידו לך שאת צריכה להצטער... :-)
להפך, את יכולה למצוא פה הסברים למה לא כדאי לתת מוצץ בכלל. ראי ב מוצץ או אצבע או האם מוצץ יכול לפגוע בהנקה.
מיטל*

שליחה על ידי מיטל* »

לילה טוב למי שערה
כפי שציינתי אגם אוכלת אוכל מגוון, מה שכן קבוע זו ארוחת צהריים משותפת אני בעלי (לפעמים) ואגם הכוללת אוכל ביתי כגון: אורז/פתיתים/עדשים+אורז/מקרוני- מנת בשר- ירק: תפו"א/אפונה/עגבניה מגורדת. אגם מאוד אוהבת אבוקדו לכן, בכל יום יש לה בתפריט אבוקדו.באמצעותו אני מציעה לה מאכלים חדשים. אך לא עניתם לי מה אפשר לתת לקראת הלילה מלבד ההנקה כדי שהיא תלך לישון שבעה יותר? החלב הוא מאוד מימי וכנראה שלא משביע. אני נותנת לה מדי פעם גרבר/מעדן/עוגיה לפני השינה אך אני לא רואה שיפור מיוחד.
בהמשך, אני עדיין מנסה לתת לה מוצץ אך היא מסרבת למעט פעמים שהיא נושכת אותו.אגם לאחרונה שותה מבקבוק קטן של מי עדן. לא להמשיך לנסות לתת לה דייסה? ובכלל בנות, מה יקרה שבעוד כמה זמן אני ירצה להפסיק את ההנקה איך עושים זאת? ובכלל אומרים שההנקה אפקטיבית עד גיל שנה ובמקומות מסויימים נאמר עד חצי שנה וכו' מה דעתכן בעניין?
תזמורת_הים*

אני ירצה להפסיק את ההנקה איך עושים זאת
גמילה מהנקה

אומרים שההנקה אפקטיבית עד גיל שנה ובמקומות מסויימים נאמר עד חצי שנה וכו' מה דעתכן בעניין
ארגון הבריאות העולמי ומשרד הבריאות אומרים ההפך- מומלץ להניק כל עוד התינוק והאם מעונינים בכך (עד גיל שנתיים, 3, 4..) והם מתבססים כמובן על מחקרים שמראים את יתרונות ההנקה גם בגיל מאוחר. בכל מקרה ההחלטה עד מתי להניק היא שלך (ושל אגם) בלבד.
בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

החלב הוא מאוד מימי וכנראה שלא משביע
להיפך.
מהמחקרים החדשים ידוע לנו שככל שאת מיניקה יותר זמן, החלב שלך מכיל יותר אחוזי שומן, יותר קלוריות, יותר נוגדנים, יותר מהכל.
למשל, לא מזמן נעשה מחקר גם בארץ על מיניקות עם תינוקות בני חודשים ספורים, ומיניקות מעל שנה.
אחוזי השומן בחלב אצל האמהות לתינוקות קטנים נעו סביב ה-7 אחוז בממוצע (אצל פרות, להשוואה: 3-4%),
ואחוזי השומן בחלב אצל האמהות ליונקים גדולים יותר נעו סביב ה-14 אחוז בממוצע (והגיעו גם ל-עשרים ומשהו אחוזים אצל חלק מהמיניקות).

כמו כן, נמצא ככל שהיא יונקת לעתים יותר קרובות, ככה החלב יותר שמן.
בהתחלת ההנקה החלב פחות כבד בשומנים (יותר "חלב" כדי שהתינוק יתחיל בשתייה), ובהדרגה, אבל די מהר (תוך דקות) הוא מתחיל להיות יותר ויותר שמן (יותר "שמנת", שלב ה"אוכל").

לגבי החצי שנה - כל אירגוני הבריאות בעולם, וגם בארץ, ממליצים עד חצי שנה הנקה מלאה (רק הנקה, בלי מים או אוכל או כלום).
מגיל חצי שנה - מותר להתחיל להוסיף גם מזון מוצק בנוסף על ההנקה, לפי הטעם והקצב של התינוק.

כיום ההמלצות אומרות שרצוי להניק לפחות עד גיל שנתיים, ואחרי זה - כמה שמתאים לאמא ולילד.

כמו כן, יש הסכמה בקרב המומחים המעודכנים, שלא תומכת בדייסה - אם את מתכוונת לדייסות הנמכרות בשקיות של אבקה שמערבבים בתמ"ל או בחלב או במים. מעבר לזה שלא נמצא שזה עוזר לשינה, זה גם לא בריא לתינוקות.

אני נותנת לה מדי פעם גרבר/מעדן/עוגיה לפני השינה אך אני לא רואה שיפור מיוחד.
א. אז למה את חושבת שדייסה או תמ"ל כן ישפיעו?
ב. לא יודעת מה זה ה"גרבר". אם מה שאת נותנת הוא מחית פירות או ירקות, אז שוב - זה דיאטתי. ברור שאחרי זה היא תהיה רעבה בלילה.
ג. מעדן או עוגיה הם דברים עם סוכר. זה דווקא מפריע בשינה.
בקיצור, במקומך הייתי מתייעצת עם מישהי שמבינה בתזונת תינוקות לגבי ארוחת מוצקים מומלצת בערב (כי לפי התיאור שלך היא אוכלת יופי). למשל, התזונאית טובה קראוזה המומחית לתזונה בהריון ובהנקה (אפשר למצוא אותה באתר "אמנות הלידה" www.leida.co.il ).

מה שכן, אם אני לא טועה אמרת שהיא בת 9 חודשים. אבל את נותנת לה עגבנייה, ומעדן (שנשמע לי כמו מוצר חלב). אלה שני דברים שלא מומלצים מתחת לגיל שנה, כי הם עלולים לגרום לאלרגיה. אם היא מקבלת אותם על בסיס יומיומי או כמעט יומיומי, אולי אלה הסיבות לחוסר המנוחה שלה בלילה?
יכול להיות שממש כדאי לך לפנות לטובה קראוזה להתייעצות פרטית לגבי התזונה של הילדה. ייתכן שיש משהו מאוד פשוט שאפשר לשנות בתזונה שלה שישפיע מאוד לטובה.
מיטל*

שליחה על ידי מיטל* »

לפני השינה היא מקבלת גם הנקה. ובמהלך היום היא באמת אוכלת טוב מעטות הפעמים שאני מניקה ביום. כמו כן, בהדרכת אחות טיפת חלב התחלתי בגיל 8 חודשים לתת לה מעדנים כגון: גמדים, יוגורטים ודני וניל.וגם קוטג'. נראה שהיא אוהבת זאת. אז חל כאן בלבול ביניניו לבין טיפת חלב? בואי נסכים שדייסה היא הרבה יותר משביעה מכמה דקות של הנקה.אורית תודה על ההפנייה אני אקרא זאת שאגם תישן. אם מישהי מכן תתן לי דוגמת תפריט שהיא מיישמת אשמח לקרוא.למרות, שנראה שאגם עולה יפה במשקל ואוכלת בצורה מגוונת.
תזמורת_הים*

נסי את מעבר למזון מוצק.
חל כאן בלבול ביניניו לבין טיפת חלב
באתר הזה יש הרבה חילוקי דעות עם ההנחיות המקובלות בטיפת חלב...
בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

למרבה הצער, אחיות טיפת חלב לעתים קרובות מדי לא מעודכנות - לא בנושאי הנקה, ולא בנושאי תזונת תינוקות )-:
חבל שאחות טיפת חלב אצלכם לא מתעדכנת לפחות בהנחיות משרד הבריאות הישראלי )-:

בואי נסכים שדייסה היא הרבה יותר משביעה מכמה דקות של הנקה
למה נסכים?
על סמך מה את קובעת את זה?
ושוב:
מה זה "דייסה"? את מתכוונת לדייסת סולת שאת מבשלת בסיר? לאבקה תעשייתית לתינוקות שמוסיפים לה תמ"ל או מים או חלב? לקוואקר עם שקדיה ופירות יבשים?
אמא_של_יונתן_וטל*
הצטרפות: 11 מרץ 2006, 17:29

שליחה על ידי אמא_של_יונתן_וטל* »

כמו כן, בהדרכת אחות טיפת חלב התחלתי בגיל 8 חודשים לתת לה מעדנים כגון: גמדים, יוגורטים ודני וניל.וגם קוטג'.
זה לא קשור רק לאתר. עלפי המלצות משרד הבריאות, אין לתת מוצרי חלב לפני גיל תישעה חודשים וחלב ניגר לפני גיל שנה.
מיטל יקירתי, פעם אחר פעם מעציב אותי לראות כיצד אחיות טיפת חלב אינן מעודכנות וממליצות על תזונה לתינוקות באופן לא אחראי.אין שום סיבה שילדה בת תישעה חודשים תאכל מעדנים, דני, גמדים וכ'ו. אם את רוצה לתת לה מוצרי חלב מזינים תני לה יוגורט עיזים 4% או 5% שומן, תערבבי את זה עם תפוח עץ או אגס מרוסק והנה מעדן טבעי ובריא.
מה עוד אפשר?
כדי להוסיף קלוריות מזינות, אם אגם אינה אלרגית לטחינה (אני ניסיתי כמות קטנה בגיל 8 חודשים ומאז שילבתי אותה באופן קבוע בתפריט) ניתן להוסיף כף תחינה למרק ירקות מרוסק (עם כל הירקות+עוף) זה טעים, ועשיר בקלוריות מזינות.
ניתן להוסיף שקדיה (שוב, לאחר שנבדק שאין תגובה אלרגית) לפירות/ יוגורט. אותו אפקט.
אתם כבר 9 חודשים אז ניתן להתחיל גלוטן. דייסת קווקאר (שיבולת שועל) עם חלב שלך, זה נהדר. ניתן להוסיף תמרים מעוכים, מישמישים מיובשים (לאחר אידוי או השרייה במים רותחים, וכמובן רק אורגניים, אחרת זה מכיל גופרית כחומר משמר).זה מזין, משביע וטעים.
ואחרי שאמרתי את כל זה, ממש לא בטוח שהיא תישן טוב יותר בלילה....
אבל לפחות היא תאכל טוב יותר!
בהצלחה!@}
בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

מיטל, פתאום עלה בדעתי רעיון (כשכתבתי בדף עישון מריחואנה בהנקה ):
האם את שותה קפה, תה, שוקו, או משקאות קלים במשך היום?
האם את אוכלת שוקולד?
האם את לוקחת איזושהי תרופה?
אם כן, אז יכול להיות שהקפאין שנמצא בהם משפיע על השינה שלה.
(אם לא - אז לא... סתם רעיון... אבל פתאום נזכרתי שהיתה פעם באתר אמא שכתבה על בעיות שינה וכששאלנו אותה היא תפסה שכל יום היא מחסלת כמויות של שוקולד. היא הפסיקה עם השוקולד - וראה זה פלא, התינוקת שלה התחילה לישון!).
מיטל*

שליחה על ידי מיטל* »

• לאורית, תודה על ההפנייה לאתר אכן, הוא מאיר עיניים ומראה את "האור בקצה המנהרה".אך, ניתן להבין מהאתר שהגמילה ה"עדינה" בעצם מתבצעת סביבי הגיל שבו הילד מדבר ואפשר להסביר לו תוך כדי דיון שהגיע הזמן לגמילה מהנקה. ולפני זה הדרך היא בכי של כמה לילות. אני חושבת שאני אבחר באפשרות הראשונה כך שיש לנו עוד שנה לפחות להתכתב בנושא ההנקה וגמילה מהנקה.
  • לאמא של יונתן וטל, את צודקת הדני וגמדים באמת נראים לי מזיקים יותק מאשר מזינים. אתחיל להציע לאגם יוגורטים בריאים יותר. וכן, אני נותנת לאגם מדי פעם בארוחות חומוס וטחינה והיא מאוד אוהבת. אני מערבבת לה אורז עם טחינה מעדן גם בשבילכם.אני לא שואבת חלב וגם לא רוצה אפשר לערבב דגנים שונים ביוגורטים? מה זה שקדיה? אפשר לקבל אופן הכנה של מזון בריא במיוחד משהו עם פירות יבשים יוגורט/ פחמימות וכו'.
  • לבשמת, אני שותה במהלך היום נס קפה/ תה /משקאות קלים אל תציעי לי גמילה מהנס קפה אבל, מה שכן אפחית ונגלה אם יש לזה השפעה. מיום ליום אני רואה שבעצם אגם אוהבת להיות עירנית ופעילה ובעצם לשחק איתנו עד השעות הקטנות. ובעצם למה להפסיק זאת, זוהי חוויה שבעתיד תשתנה. יש מקום לפרגן ולומר שאתן מעודדות ובעצם מובילות למסקנות הנכונות תוך הבנה וסובלנות לפעילות ההנקה. יישר כוח לי ולכן!
אמא_של_יונתן_וטל*

מה זה שקדיה? אפשר לקבל אופן הכנה של מזון בריא במיוחד משהו עם פירות יבשים יוגורט/ פחמימות וכו'.
שקדיה-ממרח שקדים, בחנויות הטבע, טעים מאוד ובריא מאוד.
את יכולה לעשות שייק שקדיה עם בננה, שתיים שלוש כפות שקדיה וכוס מים, לערבל הכל בבלנדר ולתת לשתות. טעים ומזין. ניתן להוסיף תמרים (רק להוריד את הקליפה) או מישמשים שהושרו.
דייסת שיבולת שועל:
3 כפות שיבול שועל על כוס מיים שרתחו (בסיר קטן) לערבב תוך כדי רתיחה במשך 2-3 דקות עד שמסמיך. כעת ניתן להוסיף, כף שקדיה, תמרים מעוכים, בננה.
בתאבון!
מיטל*

שליחה על ידי מיטל* »

לבשמת
לא האמנתי עד שקראתי. לא חשבתי אף פעם שישנן אמהות שמניקות מתוך אמונה שהן מחזקות ועוזרות להתפתחות התקינה של התינוקהן מבחינה התפתחותית והן מבחינה בריאותית יותר מאשר דייסות, (הרי אף אחת לדעתי לא מניקה סתם בשביל הכיף) ומפקירות את העולל הקטן על ידי כך שהן מעשנות גראס. תתעוררו כל המעשנות, מי מעשן גו'ינטים בזמן הנקה????? מילא אתן דופקות את עצמכן אבל למה לפגוע בתינוק/ת?
ירח_לבן*

שליחה על ידי ירח_לבן* »

אז חל כאן בלבול ביניניו לבין טיפת חלב?
טוב, אני סתם חוזרת על דברים שנאמרו אבל אני חייבת: מיטל, ממש ממש אל תקחי את טיפת חלב (או טיפשת חלב) כסמכות לכלום. הם נורא נחמדות (אצלנו לפחות) אבל רובן באמת לא יודעות מהחיים שלהן.
בהצלחה, ותמשיכי לעדכן
חוט_השני*
הצטרפות: 02 פברואר 2006, 11:34
דף אישי: הדף האישי של חוט_השני*

שליחה על ידי חוט_השני* »

מעטות הפעמים שאני מניקה ביום.
מיטל, פרט נוסף שלא שמתי לב אם הוזכר , עד גיל שנה החלק החשוב ביותר בתזונת התינוק הוא החלב (חלב אם או תמ"ל). אולי כדאי לשים לב שהמוצקים לא באים במקום החלב אלא בנוסף.
מיטל*

שליחה על ידי מיטל* »

בוקר טוב לכולכן
אני מניקה את אגם כמה פעמים שהיא דורשת ולא סתם שולפת. היום היא יותר מובנת בדרישותיה. וכמובן, שאגם אוכלת ארוחת צהריים אז אני לא מניקה אותה חצי שעה אחרי אלא שעה שעתיים אחרי שוב לפי דרישותיה. המזון מוצק לא בא במקום אלא בנוסף אך הוא מאריך את פרקי הזמן בין הנקה להנקה.

לירח לבן תודה על החיזוק
בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

במהלך היום נס קפה/ תה /משקאות קלים אל תציעי לי גמילה מהנס קפה אבל, מה שכן אפחית ונגלה אם יש לזה השפעה
אולי עדיף דווקא להפחית במשקאות הקלים, ואולי במקום תה לשתות חליטת צמחים בלי קפאין (אני הכי אוהבת לקחת עלים כמו לואיזה או מליסה שקוטפים מהגינה ולעשות מהם תה, אבל לא נענע או מרווה שמייבשים את החלב) - כאמור, בכל אלה יש קפאין.
ועל קפה נטול-קפאין אני לא ממליצה, כי עד כמה שידוע לי החומרים שבהם משתמשים לצורך הנטול- גרועים יותר מהקפאין...
תנסי. מי יודע, אולי יש לזה השפעה!
מיטל*

שליחה על ידי מיטל* »

לבשמת
לא ידעתי שנענע מייבשת את החלב, טוב לדעת כי בזמן שאני קוראת שאת שכתבת אני לוגמת תה וכרגע הפסקתי ללגום אותו. אם יש לך מאמר בנושא אשמח לקבל הפנייה.

כמו כן, 24 השעות האחרונות היו לי קשות. מאתמול בלילה עד לפני כשעה אגם ינקה המון פעמים, פשוט נתלתה לי על הציצי מרבית היום עם מעט מאוד הפסקות (בטח התרוקן חיכתה שיתמלא). למרות זאת ובנוסף, נתתי לה לאכול בבוקר פירות ובצהריים ארוחת צהריים שכללה עוף+ אורז. ובערב יוגורט לאחר מכן דגנים עם אשל ועוגיה. מה דעתך על כך?
זה היה מתיש נראה כי היה זה סימן לקפיצת גדילה או לצורך עז של יניקה. דרך אגב אגם ישנה היום רק שעה למרות שבלילה היא לא ישנה טוב כנראה מציק לה משהו. למישהי מכן מוכרת הסיטואציה?
מיטל*

שליחה על ידי מיטל* »

שכחתי לציין שאגם סירבה להצעות של מאכלים לאורך היום
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

זה היה מתיש נראה כי היה זה סימן לקפיצת גדילה או לצורך עז של יניקה. דרך אגב אגם ישנה היום רק שעה למרות שבלילה היא לא ישנה טוב כנראה מציק לה משהו. למישהי מכן מוכרת הסיטואציה?
מוכרת מאוד... למעשה אפשר לצפות לה כמעט. אצלנו לפחות תקופות כאלה מרמזות על בקיעת שיניים, כאבי גרון/אוזניים, חום או הזעה בלילה (כדאי שתבדקי אם לא חם לה מדי, או לחלופין קר מהמזגן), ועוד שאר מרעין בישין. אין הרבה מה לעשות - אם מזהים כאב, אפשר לטפל בו. אבל לפעמים לא יודעים מה הבעיה ומה יכול לעזור. לכן אם הציצי עוזר - היעזרי בו...
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

24 השעות האחרונות היו לי קשות. מאתמול בלילה עד לפני כשעה אגם ינקה המון פעמים
מאוד יכול להיות שזה היה מצמא עקב החום הכבד.
בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

_24 השעות האחרונות היו לי קשות. מאתמול בלילה עד לפני כשעה אגם ינקה המון פעמים
מאוד יכול להיות שזה היה מצמא עקב החום הכבד._
גם אצלנו.
הקטן, שכבר נוהג לישון כל הלילה, ינק מליון פעם הלילה וגם בכה כמה פעמים, לדעתי בגלל שעקצו אותו למרות מה שמרחתי עליו )-:
בקיצור, לא קשור אלייך, יותר סביר שזה מזג האוויר קודם כל.

לא ידעתי שנענע מייבשת את החלב, אם יש לך מאמר בנושא אשמח לקבל הפנייה
אין לי כרגע תחת ידי.
אבל כל מדריכת הנקה ויועצת הנקה יודעת את זה: נענע ומרווה.
ובחודשים הראשונים גם לכמויות גדולות של פטרוזיליה יש השפעה כזאת.
ירח_לבן*

שליחה על ידי ירח_לבן* »

_24 השעות האחרונות היו לי קשות. מאתמול בלילה עד לפני כשעה אגם ינקה המון פעמים
מאוד יכול להיות שזה היה מצמא עקב החום הכבד._
גם אצלנו.
וגם אצלנו. אתמול בלילה פשוט כבר לא יכולתי, ומתוך שינה ניתקתי אותה מהציצי, נתתי בקבוק מים הסתובבתי ונרדמתי בחזרה - ונחשו מה. היא שתתה מהמים ונרדמה! (לא שהיא לא התעוררה אחכ שוב ואני חזרתי להיות מוצץ לשאר הלילה)
וגם אצל חברה נוספת
סיגל_ב*
הצטרפות: 29 פברואר 2004, 08:57
דף אישי: הדף האישי של סיגל_ב*

שליחה על ידי סיגל_ב* »

גם אצלנו היה לילה מאוד לא שגרתי.
ובאמת אמש היה מזג אוויר מאוד לא שגרתי.
לוטם_מרווני*
הצטרפות: 27 דצמבר 2003, 21:55
דף אישי: הדף האישי של לוטם_מרווני*

שליחה על ידי לוטם_מרווני* »

גם אצלנו. חשבתי שהוא בקפיצת גדילה..(9 חודשים כמעט)
אמא_של_יונתן_וטל*

_גם אצלנו היה לילה מאוד לא שגרתי.
ובאמת אמש היה מזג אוויר מאוד לא שגרתי._
אם זה מנחם גם אצלנו.
מיטל*

שליחה על ידי מיטל* »

שלום לכולכן
יש לי שאלה: מה אתן המניקות והמשמשות כמוצץ עושות כאשר אתן רוצות לצאת מהבית לפני שעת השינה של הפצפונ/ת? במהלך תשעת החודשים יצאתי פעמיים בין השעות 7-10 בלילה מאחר ואני צריכה לבוא בזמן כדי להרדים את אגם עם ציצי. חוץ מהפעמיים האלה אני ובעלי לא יצאנו בכלל. לאירועים היא באה איתנו ובכלל מנסים להעביר את כל מפגשי החבר'ה אלינו כמה שיותר על מנת שלא נפספס אותם או שאגם תהייה עייפה ולא תוכל לישון בגלל גורמים סביבתיים.

בנוסף יש לי בעיה:
היום התבשרתי על ידי רופאי שיש לי בעיה רפואית שהייתה לי לפני ההריון ושחזרה שוב ועליי לטפל בה. אך כמובן, צריך טיפול תרופתי והוא ביקש שאפסיק את ההנקה על מנת לטפל בבעיה זו. איני מסוגלת להפסיק את ההנקה בבת אחת. ובכלל אני אוהבת להניק את אגם.החיבור מדהים. אני יכולה לדחות את הטיפול בחודשיים שלושה אך מה אז? הגמילה תישאר על אותו תהליך. מה דעתכן?

בכל יום אני מניקה את אגם בכל פעם שהיא חפצה. אני נמצאת עימה במהלך היום ולא מפריע לי,אמרתי לעצמי היום:" בואי ננסה לקבוע זמני הנקה ולצמצם את הפעמים אולי באיזשהוא שלב יימאס לה מההנקה או שהיא תעדיף מזונות אחרים על פני ההנקה". והנה הפלא הנקתי את אגם היום שלוש פעמים בלבד! נס! בבוקר כשהתעוררה, בצהרים שרצתה לישון, ובלילה שנרדמה. במהלך היום אגם אכלה אוכל מגוון היתה רגועה במהלך היום ונראה שזה לא הפריע לה. זה אומר שהגמילה ההדרגתית למינימום פעמים אפשרית. קראתי את ההפניה לגמילה מהנקה. אתר מעודד אך מאידך, מביא אותי למסקנה שרק בשלב שאפשר לשוחח עם הילד ברמה של דו שיח אפשר לגמול. אין לי אפשרות לחכות עד אז. התעייפתם? אשמח לקרוא את עצותיכם, תגובותיכם וכל מה שיש לומר בעניין.
תזמורת_הים*

ביקש שאפסיק את ההנקה על מנת לטפל בבעיה זו
אפשר לבדוק במרכז טרטולוגי אם באמת יש צורך להפסיק את ההנקה, או אם אין תרופה חלופית שתאפשר להמשיך להניק. ראי תרופות בהנקה, יש שם מספרי טלפון של מרכזים טרטולוגיים. הבנתי שכיום רוב התרופות מותרות לשימוש בהנקה או שיש להן תחליפים, וגם יש הרבה רופאים שלא מבינים בהנקה ופשוט לא יודעים שלא חייבים לגמול. בקיצור- בדקי היטב את הנושא לפני שאת גומלת.
אם אחרי שתבדקי תגלי שאכן את חייבת לגמול, אולי יש מקום לבדוק מה יקרה אם תדחי את הטיפול לתקופה ממושכת יותר, אולי יש טיפולים אלטרנטיביים שתוכלי לנסות? מה הסיכון עבורך בדחיית הטיפול?
ואם מסוכן מדי לדחות את הטיפול ביותר מחודשיים שלושה, ותצטרכי לגמול, תוכלי לשמוח בכך שילדתך ינקה לפחות עד גיל שנה, ולא נאלצת לגמול בגיל צעיר יותר {@.

לגבי גמילה, מציעה שתכתבי את שאלותייך בדף הרלבנטי (גמילה מהנקה) ויענו לך שם (כל הדפים שאליהם הפנינו אותך נמצאים באותו אתר, ואותם אנשים נכנסים לכולם- נסי ותראי).
אמא_של_יונתן_וטל*

_בנוסף יש לי בעיה:
היום התבשרתי על ידי רופאי שיש לי בעיה רפואית שהייתה לי לפני ההריון ושחזרה שוב ועליי לטפל בה. אך כמובן, צריך טיפול תרופתי והוא ביקש שאפסיק את ההנקה על מנת לטפל בבעיה זו. איני מסוגלת להפסיק את ההנקה בבת אחת. ובכלל אני אוהבת להניק את אגם.החיבור מדהים. אני יכולה לדחות את הטיפול בחודשיים שלושה אך מה אז? הגמילה תישאר על אותו תהליך. מה דעתכן?_

מיטל, מנסיוני, רופאים אינם מבינים בהנקה דבר (כלומר לא כל הרופאים, רובם). יש אפשרות ש:
  1. התרופה שאת צריכה לקבל מותרת בהנקה והרופא לא יודע.
  2. שהתרופה הספציפית אינה מותרת אך יש לה תחליף לא פחות טוב שכן מותר.
הייתי ממליצה לך לפנות לאחד מהמרכזים הטרטולוגיים לבירור, או לחילופין, לפנות לד"ר ליבוביץ, רופאה ויועצת הנקה שתוכל לאמר לך איך כדאי לטפל במצבך כדי לשמר את ההנקה.

אני חושבת שגם אם את מתכננת גמילה, כדאי לשמור את הנקות הבוקר והערב, זה פשוט כיף.
אגב, בת כמה אגם? עד גיל שנה, החלב שלך הוא חלק מרכזי בתזונה שלה ולא הייתי מורידה הנקות כל כך מהר.

פרטים של ד"ר ליבוביץ' תוכלי למצוא בדף
פורטל הנקה חדש בעברית
בהצלחה... ותיהי בריאה!!!!!
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

יש לי שאלה: מה אתן המניקות והמשמשות כמוצץ עושות כאשר אתן רוצות לצאת מהבית לפני שעת השינה של הפצפונ/ת?
מיטל, נדמה לי שכבר מנית את רוב דרכי הפעולה האידאליות במקרה הזה :-)
ובמלים אחרות: לאף אחת אין פטנט אחר...

מצטרפת למה שכתבו לך לגבי התרופות וההנקה. ייתכן שהרופא יודע מה הוא אומר, אבל כדאי שתתייעצי עם מרכז טרטולוגי.
בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

גם אני מצטרפת להמלצה לבדוק.
לצערי, הרוב המכריע של הרופאים אינם מבינים כלל בהנקה, ואומרים לאמהות לגמול ללא כל הצדקה.
יש סיכוי גדול מאוד שאפשר להניק בלי בעיות עם התרופה שלך.

אם יש לך בעיה להשיג את המרכזים הטרטולוגיים (ברוב המקרים צלצלתי הרבה פעמים רצוף כדי לתפוס אותם. כמו שאפשר להבין, הם מוצפים פניות), את יכולה לרשום את שם התרופה בדף תרופות בהנקה ואחת מאיתנו תברר לך ותחזור אלייך עם תשובה באותו דף של התרופות (חלק מאיתנו מדריכות הנקה ויכולות לקבל תשובה גם במרכז שאינו עונה לפניות פרטיות).
בהצלחה!
מיטל*

שליחה על ידי מיטל* »

ערב טוב לכולכן
תודה על ההפנייה מצאתי את התרופה באינדקס אך, לא רשום אם היא מותרת בהנקה. כמו כן, אמשיך לפחות עד גיל שנה להניק אך, אף אחת לא כתבה (מניסיון)איך מפסיקים את ההנקה בגיל שנה.

לאורית
הייתי באתר של גמילה מהנקה וכתבתי את התייחסותי לכך בתשובותיי הקודמות.
בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

מיטל, באיזה אינדקס?

אולי את רוצה לבדוק "באתר של דר תומס הייל לגבי התרופה.
הוא הסמכות העולמית לבטיחות של תרופות בהנקה, ואולי יש התייחסות אליה באתר שלו.
תזמורת_הים*

_לאורית
הייתי באתר של גמילה מהנקה וכתבתי את התייחסותי לכך בתשובותיי הקודמות_
התכוונתי שתכתבי את השאלה שלך שם ולא בדף הזה. ככה זה עובד באתר הזה, יש דף לכל נושא. (אגב, הדף גמילה מהנקה הוא לא אתר אחר- הוא דף אחר בתוך האתר שאת נמצאת בו עכשיו שנקרא באופן טבעי).
מיטל*

שליחה על ידי מיטל* »

בתרופות בהנקה יש אינדקס תרופות שכולל את כל סוגי התרופות לפי הא'-ב'. תודה על ההפנייה נכנסתי לאתר של דר' תומס הייל. במבט ראשוני הוא מתייחס להרבה מחלות מהסוגים "הקיצוניים" כגון: סרטן, מלריה וכו'. צריך לחטט היטב ולקרוא מה עוד שזה באנגלית ולוקח קצת זמן (בשבילי)לקרוא זאת. אבל האתר נראה מקצועי מאוד וטוב להיעזר בו בכלל.

לאורית
טוב לדעת שיש דפי נושאים לאתר זה. בכל אופן אני חדשה ואשמח להתעדכן.

שאלה נוספת: אולי יש לזה דף כנושא ואולי לא
האם קיבלתן ווסת בזמן ההנקה?
בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

בתרופות בהנקה יש אינדקס תרופות שכולל את כל סוגי התרופות לפי הא'-ב'
אה! עכשיו הבנתי!
בדף תרופות בהנקה שבאתר שלנו, אתר באופן טבעי, מצאת הפנייה לאתר אחר (אתר רפואי, נדמה לי, האינדקס לא עולה לי משום מה אבל כתוב "אינפו-מד", כלומר מידע רפואי), שבו יש אינדקס של תרופות בהנקה.
באותו אינדקס, באתר האחר, אמנם מצאת את התרופה "שלך", אבל בדיוק לגביה לא היה שום איזכור לגבי הבטיחות בהנקה.
הבנתי נכון?

לגבי האתר של ד"ר הייל, הכי טוב לחפש שם איך עושים חיפוש.
בכל אתר יש דרך לעשות חיפוש באתר.
במקום לקרוא תוכן.
ובחיפוש לכתוב פשוט את שם התרופה שלך באותיות לטיניות, ולראות אם משהו יוצא. חשוב לרשום את השם המדעי, לא את השם שנתנה חברת תרופות כלשהי. זה כתוב בעלון התרופה, ואפשר לשאול את הרופא.

בכל מקרה, ממליצה לצלצל מחר לטלפונים של המרכזים הטרטולוגיים ולשאול שם. להם יש גישה לכל המידע, והם עונים בעברית...

_שאלה נוספת: אולי יש לזה דף כנושא ואולי לא
האם קיבלתן ווסת בזמן ההנקה?_
בהחלט יש דפים בנושא!
את מוזמנת בחום לדפים:
מדור נשים וסת ופוריות (דף אינדקס, שתוכלי לראות את כל הדפים בנושאים הנ"ל ולהכנס אליהם. כל המלים הצבעוניות עם קו תחתון הן קישור, כלומר לינק).
גלולות בהנקה
הנקה בזמן מחזור
חידוש המחזור בתקופת ההנקה
כניסה להריון
תכנון הריון באופן טבעי
מניעת הריון בזמן הנקה
כניסה להריון בזמן הנקה
מיטל*

שליחה על ידי מיטל* »

שלום לכולכן
לא נטשתי את הפורום אבל מה שכן עבר עליי שבוע לא קל. אגם הוציאה שתי שיניים בהפרש של שלושה ימים(מזל טוב לה) ובמשך כמה לילות רצופים לא ישנו שתינו. היא ינקה ממני עד הטיפה האחרונה ביום ובלילה לא האמנתי שיש לי כל כך הרבה חלב. מה שכן ההנקה מאוד הרגיעה אותה יותר טוב מכל תרופה !! היום היה היום הכי עייף שלי החודש פשוט לא יכולתי לתפקד מרוב עייפות אגם לא הייתה רגועה ומטריד אותי שהיא במצב של חוסר אונים. למעט זמני ההנקות שבהן היא נרגעת. בנוסף, היא לא הסכימה בימים האחרונים לאכול שום דבר מלבד ההנקה. עצות יתקבלו בברכה.

לבשמת
תודה על ההפניות, רק היום אני מתפנה לעיין בהם. אגיב עליהם בהמשך.
בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

שתי שיניים בהפרש של שלושה ימים
וואי וואי, מסכנה, בטח כאב לה נורא.
ואת בטח הרוסה לגמרי. יש לך מישהו שיכול לצאת איתה קצת לטייל כשאת נחה או ישנה בבית?
לגבי האוכל: אני לא מתפלאת שהיא לא רצתה לאכול כשהשיניים שלה כואבות כל כך... איזה מזל שיש הנקה.
העצה היחידה למצב כזה היא פשוט לחכות איתה בסבלנות עד שיפסיק לכאוב לה, ואז היא תחזור לאכול, בזהירות בשיניים החדשות (-:
מיטל*

שליחה על ידי מיטל* »

שלום לכן או ליליה טוב למי שערה
כן, השיניים ממשיכות לצאת ולצוח בקצב. אגם הצמיחה את הניב והקדמית בהפרש של יומיים סבלה כאבים איומים עם סימנים של שטפי דם באיזור השן. לא רצתה לאכול לשתות או כל דבר אחר רק בכתה כל היום. אני מאוד מרחמת עליה כי אף אחת מאיתנו לא יכולה להבין מה עובר על הפצפונים. לנו יש דלקת בחניכיים או חור בשן אנו זקוקות לחופשת מחלה ונאנחות מכאב. אז מה יגידו או לא יגידו הקטנים. הלוואי שהתקופה הזו תעבור מהר לאגם ושהסבל ייגמר או לפחות שיצמחו לה שיניים בפרקי זמן ארוכים יותר. בכל אופן ליבי עימה ואני מעודדת ומפנקת ותומכת כמה שיותר על מנת להסיח את דעתה מהכאב. כמו כן, טיג'ל לא עוזר לה במיוחד אקמול מדיפעם. וכן, בשמת למזלי קיימת ההנקה שמרגיעה אותי שפה היא אוכלת ושותה נרגעת ומתפנקת.

לחוט השני תודה על ההפנייה אבל לא נראה לי שיש משהו רפואי או טבעי שיכול להעלים להם את הכאבאולי לאלחש אותו במעט. הפתרון הטוב זו יד מלטפת וחמה של אמא וציצי צמוד ומנחם. הרבה עידוד הבנה וסובלנות לי ולכולכן האמהות שנמצאות במצבי. כמו כן, נוצר יתרון בכך, שאגם החלה לשתות מים מבקבוק הידד!! לא בצורה חד משמעית אלאל לגימות מפעם לפעם יותר טוב מכלום וזאת בעקבות ההנאה שלה לנשוך את הבקבוק.

לבשמת וכל השאר
האם בזמן הזה שהתיאבון ירוד לנסות דייסה? אולי היא תתפתה למשהו חדש?
בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

_לבשמת וכל השאר
האם בזמן הזה שהתיאבון ירוד לנסות דייסה? אולי היא תתפתה למשהו חדש?_
דווקא הייתי חוששת - כי בדרך כלל כשכואב לא רוצים לנסות שום דבר חדש, זה עלול לעצבן אותה, והיא עלולה לדחות אחר כך כל דבר חדש שניסית.
אבל את האמא, תלכי לפי ההרגשה שלך - אם זה עובד, אולי זה מעניין לה בפה מספיק זמן לשכוח את הכאב. או שהיא באמת תרצה רק הנקה עד שזה יעבור.
מאחלת לשתיכן שהסבל ייגמר כבר!
אני חושבת שאולי זה גם מבהיל אותם קצת, את התינוקות, כל הכאב הזה בפה והשיניים. היא בטח לא מבינה מה קורה לה, הרי אנחנו כבר יודעים: צומחות שיניים, ככה זה צריך להיות. בשבילה הכל חדש והכאב יותר גדול.
טוב שיש אמא! {@
מיטל*

שליחה על ידי מיטל* »

עוד יום עבר

עומדות לצמוח לאגםשן קדמית וניב לצידו ביחד. הכאב שלה עצום. היא לא אוכלת , ישנה מעט מאוד. מדאיג אותי מאוד שהיא לא אוכלת היא יונקת אבל לפרקי זמן של דקה או שתיים ומנשנשת את האוכל המוצע לה. אולי אנסה דייסה נראה.
כמו כן, ישנן פעמים שהיא נושכת אותי בזמן ההנקה אני משתדלת לא להביע את כאבי בפניה . בנוסף, אגם שכללה את טכניקות ההנקה ובכל פעם שהיא רואה את המיץ או קרובה אליו היא יונקת. לדוגמא: באמבטיה היא יושבת איתי ויונקת בישיבה. ברחוב בזמן טיול שאני מחזיקה אותה בידיים היא מפשיטה אותי ודורשת בצרחות ציצי. שאני נותנת לה היא יונקת כמה שניות לכל היותר שתי דקות וזהו. מה דעתכן?
נילי_לי*
הצטרפות: 30 אוקטובר 2003, 07:24
דף אישי: הדף האישי של נילי_לי*

שליחה על ידי נילי_לי* »

אני משתדלת לא להביע את כאבי בפניה

בהחלט יש להביע את הכאב .
אנו בני אנוש ומוטב שילדינו יגלו זאת בצורה הכי טבעית - בכאב , עצבות , שמחה , שעמום , התרגשות .
נהיה מי שאנחנו באמת , וכך נעביר את המסר החשוב בצורה דוגמא אישית .
בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

שאני נותנת לה היא יונקת כמה שניות לכל היותר שתי דקות וזהו. מה דעתכן?
לא בדיוק הבנתי מה הבעיה עם זה. נראה לי שאו שכואב לה והיא זקוקה לקצת הקלה, או שהיתה צמאה ורק רצתה טיפה חלב לשתייה.
מה בדיוק מדאיג אותך בזה?

מדאיג אותי מאוד שהיא לא אוכלת היא יונקת אבל לפרקי זמן של דקה או שתיים
שוב, את מתארת מצב די קשה בשבילה של צמיחת שיניים וכאב. לא צריך להילחץ. זה יעבור, והיא תחזור לאכול כרגיל.

נושכת אותי בזמן ההנקה אני משתדלת לא להביע את כאבי בפניה
האמת, שאחת ההצעות להתמודד עם נשיכות כאלה היא דווקא להביע את הכאב בפניה.
אנחנו מבינים למה היא נושכת, ולא כועסים עליה, אבל בכל זאת היא צריכה ללמוד שאם כואב לה בשיניים היא יכולה לנשוך צעצוע, לא את אמא.
חשוב ללמד אותה מייד מעכשיו ובאופן עקבי, שלא נעים לך שנושכים.
כמובן כדאי להיזהר ולא להגיב בהגזמה (תינוקות לפעמים נבהלים כשאמא צועקת "איי" או משהו כזה, וכל כך מזדעזעים שלא רוצים לינוק פתאום...), אבל להביע כאב - כן רצוי.
ומייד להפריד בזהירות מהשד (את זוכרת בוודאי, עם הזרת בזווית הפה, שלא תפצע אותך).
להגיד משהו כמו "לא נושכים את אמא, אם את רוצה לנשוך - הנה צעצוע" ולתת לה.
בהדרגה, אם תקפידי, היא תלמד לא לנשוך אותך.
כמו כן, האמהות לומדות לזהות מהר מאוד כמה שניות לפני שהתינוק עומד לנשוך, ולרוב מצליחות לנתק לפני שזה קורה ולהציע נשכן או משהו אחר. כשהם נושכים, זה כשהם כבר לא כל כך רעבים, אז ממילא לא מזיק לעשות הפסקה בהנקה עד שהיא תבקש שוב.
בהצלחה!
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

ברחוב בזמן טיול שאני מחזיקה אותה בידיים היא מפשיטה אותי ודורשת בצרחות ציצי
אפשר לתת לה, אבל אפשר לבקש שלא תעשה זאת בהפשטה שלך תוך כדי צרחות (וכל עוד את נותנת לה לינוק, גם אין לה סיבה לצרוח. אולי היא מרגישה שרק הצרחות "ישכנעו" אותך לתת לינוק?).
בבית הבן שלי מרים את החולצה שלי ו"דורש", מדבר אל הציצי :-D וכל מיני שטיקים כאלה. אני מרשה לו לעשות זאת בבית, אבל כשזה קורה בחוץ אני אומרת בפירוש שאני מרשה לעשות זאת רק בבית ולא ברחוב. נותנת לו לינוק כמובן, אבל אין צורך שיסמן לי בהרמת חולצה דווקא.
מיטל*

שליחה על ידי מיטל* »

לקומה ג' על עמודים שלום
תודה על העצות אך נראה לי שהן פועלות על פעוטות גדולים יותר, אגם בסה"כ בת 10 חודשים קשה להסביר לה שרק בבית היא תינוק. בהמשך לתגובותיכן, שמתי לב שאגם נושכת אותי ואני מגיבה היא צוחקת ומושכת את תשומת ליבי יתרה בכך.
לבשמת,

אני דואגת בגלל שאגם מעבירה שעות בלי אוכל וממעטת לשתות. ובכך שהיא יונקת כמה דקות זה לא נראה לי ממלא ומשביע. איך תינוק שלא אוכל יכול לתפקד כהלכה ולהיות מלא מרץ במהלך היום? למרות שהיא מתפקדת בסדר למעט זמני הכאב שבהם היא צורחת ונודניקית ברמות גבוהות. יעבור ונתגעגע לזה אך זה קשה מאוד במיוחד שבלילות אני בקושי ישנה שעה רצופה (לאחרונה).
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

נראה לי שהן פועלות על פעוטות גדולים יותר, אגם בסה"כ בת 10 חודשים קשה להסביר לה שרק בבית היא תינוק. בהמשך לתגובותיכן, שמתי לב שאגם נושכת אותי ואני מגיבה היא צוחקת ומושכת את תשומת ליבי יתרה בכך.
צריך יהיה מתישהו להסביר לה... :-) אם זה חשוב לך, ואם את חושבת שהיא לא תבין את ההבדל בין "בבית" ו"בחוץ", תגבילי את משיכת החולצה בכל מקום ובכל שעה. זה לא קשור להנקה עצמה ולזה שאת נותנת לה לינוק, אלא לגבול האישי שלך (להבדיל מגבולות שצריך או לא צריך לשים לילדים), חוסר הנוחות האישי שלך כשהיא מרימה את החולצה ברחוב. את לא חייבת לאפשר את זה.

לגבי הנשיכות: ככל שאנחנו מגיבים יותר בחוזקה, עושים מזה "הצגה שלמה", צועקים עליהם וכולי, הם מתלהבים יותר ורואים בזה משחק. חשוב לזכור (למרות שגם אני נופלת בזה לפעמים, אבל זה הכלל) לומר לה באופן "יבש" - לא לנשוך את הציצי. לנתק אותה אם היא בדיוק נושכת. בלי לכעוס ובלי לצעוק ובלי הפגנת רגשות חזקה, כי זה ימשוך אותה שוב ושוב לשם - היא רוצה לחוות את הרגשות החזקים שלך, ובעיניה זו צורת תקשורת מסעירה וחדשה עם אמא... ככל שתתמידי בתגובה יבשה ועניינית, הניסיונות לנשוך ידעכו.

@}
ירח_לבן*

שליחה על ידי ירח_לבן* »

אגם בסה"כ בת 10 חודשים קשה להסביר לה שרק בבית היא תינוק
מיטל, לפעמים זה מפתיע כמה הם מבינים, אפילו בלי להבין שהם מבינים. תסבירי לה. אולי היא לא תבין בדיוק את המלים, ואולי זה לא יקרה ביום, אבל בהדרגה היא תקלוט את הכוונה ותלמד.
מיטל*

שליחה על ידי מיטל* »

בוקר טוב לכן
אתמול עבר יום משונה עם אגם.סוף סוף היא הסכימה לאכול במהלך היום ושמתי לב שעם הציצי היא יותר שיחקה מאשר ינקה. היא מתנהגת אל הציצי באופן אובססיבי ולא מוכנה לוותר על החיבור ביניהם. אם כך, אני אומרת לעצמי ולכן שאם היא משחקת אם הציצי, מספקת את עצמה ולא באמת יונקת בכל פעם שהיא תופסת אותו אז אפשר מכאן למצוא את הדרך לגמילה . אולי? אני חייבת בזמן הקרוב להפסיק לה את ההנקה כי אני צריכה ליטול טיפול רפואי שאינו מורשה בהנקה ראו לעיל. עוצו לי עצה.
בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

אני צריכה ליטול טיפול רפואי שאינו מורשה בהנקה ראו לעיל
מיטל יקירתי,
האם את בטוחה שהטיפול הרפואי לא מורשה בהנקה?
האם בדקת במרכזים הטרטולוגיים? רק שם יש מידע מוסמך. לפי מה שכתבת קודם, עדיין אין לך תשובה.
מאוד יכול להיות שאין שום בעיה עם הטיפול הרפואי שלך.
יותר מזה:
רוב התרופות בטוחות בהנקה.
בגיל 10 חודשים, עוד יותר תרופות בטוחות בהנקה.
לכן חשוב להפריד בין הגמילה לבין התרופה: קודם כל, בכלל בכלל בכלל לא בטוח שאת צריכה לגמול בגלל הטיפול הרפואי, והרופא איננו מקור מוסמך לנושא.
אם את רוצה לגמול בלי קשר - זה משהו אחר, אבל בכל מקרה עדיף אחרי גיל שנה, ולוודא שהיא אוכלת אז היטב מגוון של מזון מוצק.

היא מתנהגת אל הציצי באופן אובססיבי ולא מוכנה לוותר על החיבור ביניהם
לא כל כך ברור לי התיאור הזה.
מה גם, שקשה לי קצת לקרוא את המלה "אובססיבי" לגבי תינוקת פיצפונת (בסך הכל בת 10 חודשים) והיחס שלה לאמא שלה.
אם היא לא מוכנה לוותר על החיבור עם השד - סימן שזה ממש חיוני לה, ואז זה לא אומר שאפשר לגמול בקלות, לא?
מה פיספסתי פה?
מיטל*

שליחה על ידי מיטל* »

לבשמת בוקר טוב
ביררתי אצל כמה רופאים והתרופה אסורה בהנקה. זהו טיפול הורמונלי שמופרש בחלב. הכוונה שלי באובססיבי היא בכך שאגם מנסה להפשיט אותי בכל מקום שאנו נמצאות ולקבל ציצי. בגינה, אצל ההורים וסתם ברחוב. שאני חושפת בפניה את הציץ היא משחקת איתו יונקת דקה וממשיכה בעיסוקיה. קשה לי להבין מכך האם היא דורשת את הציצי מרעב צמא או סתם התפנקות וצורך במגע עימו. וברור לי לחלוטין שאי אפשר לגמול את אגם בקלות אבל בהמשך לבעייתי הרפואית במוקדם ולא במאוחר יגיע השלב שבו אני יצטרך לגמול אותה וזה הולך ונהייה קשה נפשית לי ולה מכיוון שהיום היא יותר מודעת להנקה ולתהליך הפיזי ולסיפוק הנפשי שיש בכך היא מבטאת את עצמה וניתן להבין את דרישותיה.

אך הפלא ופלא, אתמול לראשונה מזה 10 חודשים נאלצתי להשאיר את אגם אצל גיסתי ל- 4 שעות. (בעקבות מקרה חירום ).בין השעות 2-6 אחה"צ. הכנתי לה ארוחת צהריים, פירות ושתייה "ארזתי" ציוד לכמה ימים ולקחתי אותה לגיסתי חששתי מה יקרה אם היא תדרוש ציצי ואני לא יהיה. היא תאכל תשתה ובכלל אני איננה והיא רגילה שאני מול עיניה מרבית היום. אך החשש הופרך היא השתלבה יפה מאוד והתמודדה עם זה שהלכתי. כשחזרתי היא עדיין לא רצתה לינוק . האם זה מעיד על כך שההנקה לא חיונית כל כך במהלך היום?
קשת_בענן*
הצטרפות: 02 אוגוסט 2005, 18:26
דף אישי: הדף האישי של קשת_בענן*

שליחה על ידי קשת_בענן* »

אני צריכה עזרה, דחוף!
הבן שלי(בן שנה וחצי) צמוד אלי כל הזמן, רוצה כל הזמן על הידיים ולינוק.
הוא חייב אותי לידו בלילה, ומתעורר בערך 6 פעמים בלילה ואז חייב לינוק כדי להרדם שוב.
הבעיה היא : א. שאני מפחדת על השיניים שלו שלא ירקבו מרב סוכר חלב
ב. במשך היום הוא בקושי נוגע באוכל, ורק רוצה לינוק, וכך הוא נהיה נורא חלש וחיוור וההמוגלובין יורד(פחות מ10.6)
אני לא יכולה להפסיק את הנקת הלילה כשהוא לא אוכל ביום כי הוא משלים את תזונתו, אבל בגלל שהוא יונק בלילה, הוא גם לא מתעניין באוכל במשך היום. מה עושים??
אני גם לא יכולה לעשות כלום מלבד להיות מחוברת אליו, לא ביום ולא בלילה, כי הוא כל הזמן מתעורר וזקוק לי.
לא יכולה לחפש עבודה, לא יכולה להתפנות להכיר בן זוג חדש ואני מאד מותשת וכואב לי כל הגב.
למישהו פה יש עצה?
עד עכשיו הייתי קנאית בעניין ההנקה והחיבור אליו, חשבתי שככל שאני אספק את צרכיו הוא יעבור לשלב עצמאי יותר, אבל ההיפך קורה.
בהתחלה היה לנו גם צורך הדדי של להיות מאד קרובים בגלל ההריון הקשה שעברנו ביחד והרגישות הרבה של שנינו בעקבות כך( אבא שלו עזב בתחילת ההריון, עקצו אותי 30 דבורים בחודש 5 ועוד הרפתקאות)
בשמת? את פה?
מישהו אחר?
תודה .
חן_ש*
הצטרפות: 14 יולי 2006, 14:56

שליחה על ידי חן_ש* »

אם זה לא טוב לך (וכך נשמע מדבריך), פשוט תסבירי לנסיך שאין עוד ציצי, הציצי ישן או כל תשובה אחרת. יתכן שיכעס ויתכן שירתן אך דעי לך שאם את תהיי ברורה והחלטית הוא יבין מאוד מהר מתי מותר ומתי לא.
תציעי לו אוכל במקום ציצי ו\או חיבוק ונשיקה אם זה הצורך ותתני לו אהבה אבל פשוט רק מוחשית ולא נוזלית.
בעיקר תסמכי על עצמך שאת יכולה.
קשת_בענן*

שליחה על ידי קשת_בענן* »

האמת היא שאני התרגלתי לישון תוך כדי הנקה, אבל אני דואגת לשיניים שלו וגם לתזונה ולשינה שמופרעת כל הזמן.
היום החלטתי להסביר לו לפני השינה שבלילה ציצי הולך לישון אבל אמא אתו כל הזמן וכו'.
גם בלילה שעבר כשהתעורר הצעתי לו מים במקום.
מה שקרה זה שכשהוא רק ראה אותי מחזיקה את בקבוק המים הוא נכנס להסטריה, התחיל לינוק ולא עזב את הציצי עד שנרדם.
אני מרגישה שזה לא טוב לו.
נראה לי שהוא יתחיל לסרב לשתות מים בכלל כי יקשר את המים עם סרוב להנקה מצידי.
הוא ממש בפניקה ומרגיש שחרב עליו עולמו, נראה כמו משהו שישאיר עליו טראומה. לא יכולה לעשות לו את זה.
אני יודעת שבמשפחה רגילה(שיש בה אבא), אפשר לתת לאב להרגיע את התינוק בלילה, אבל מה עושים עם הורות לילית חד הורית?
תזמורת_הים*

בדף שיטות הרדמה יש הסבר של שיטת גמילה מהנקות לילה בלי בכי.
לגבי בעיות שיניים, ראי הנקה ועששת (אני הבנתי שהתזונה של הילד במשך היום בעלת השפעה מכרעת על מצב השיניים ולא ההנקה בלילה).
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

נשמע ממש קשה. כמה זמן זה כך? לפני שמנסים לגמול בלילה, אני הייתי שואלת קודם מדוע הוא מתנהג כך.
הייתי שוללת אפשרות של מחלה פיזית (שיניים, אוזניים) וחוסרים תזונתיים (לפי ידיעתי המוגבלת, ברזל נמוך גורם לחוסר תיאבון, ונוצר מעגל קסמים. צריך לפתור את זה בפנייה לתזונאי או מרפא אלטרנטיבי).
אחר כך הייתי מנסה לברר מניעים נפשיים. בסך הכל נשמע שעברתם תהפוכות לא קלות. אם הבנתי נכון את בהריון? (או היית? :-( ). זה ודאי גורם לחץ מבחינתו.
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

בקריאה שנייה, את כנראה מדברת על ההריון עם הקטנצ'יק :-) אז אני מבטלת את השורה האחרונה. ועדיין חשוב לברר מה מקור החרדות האלה אצלו.
רסיסים_של_אור*
הצטרפות: 21 אפריל 2004, 20:42
דף אישי: הדף האישי של רסיסים_של_אור*

שליחה על ידי רסיסים_של_אור* »

אפשר גם להתייעץ עם מי שמתעסק בפרחי באך (ואולי גם לך) בקבוקון עם התמציות המתאימות. מנסיון של חברות אני יודעת שיכול מאד מאד לעזור בגמילה.

בהצלחה רבה {@ {@
חוט_השני*

שליחה על ידי חוט_השני* »

לא קל, מזדהה עם חלק גדול.
הבת שלי גם כן בת שנה וחצי ועוברת עכשיו משהו קשה. ה מ ו ן ציצי בהלות מוזרות ועוד ועוד.יוצאות לה כמה שיניים טוחנות וזה משבש אותה לגמרי (ואולי זו לא הסיבה????).
מה שאני מנסה לייעץ לעצמי זה להרפות ולתת לה, אבל לגמרי, בלי לחכות כל הזמן ש "נו כבר שיגמר המצב הזה" פשיט להיות שם בשבילה עד הסוף. זה מה שאומרת לי הבטן.
בנוסף, אפנה להומיאופטית שלנו ואעזר בה. מאוד עזרה במשברי שיניים ומחלות שהיו.

אבל בגלל שהוא יונק בלילה, הוא גם לא מתעניין באוכל במשך היום. מה עושים??
זה בכלל לא חייב להיות קשור. ישנם ילדים שיונקים בלי סוף ויש להם תיאבון בריא ולהפך.
(())
קשת_בענן*

שליחה על ידי קשת_בענן* »

תודה לכולכן.
המצב הזה קיים מאז שהוא נולד. אז בהתחלה חשבתי שזו רגישות עוד מתקופת ההריון וחשבתי שיעבור עם הזמן, אחרי שיקבל המון חום ואהבה וביטחון, אבל מעניין שבמשך היום הוא ילד שמח ומאושר (ומאד צמוד אלי) ובלילה- משהו אחר לגמרי, מן חוסר שקט כזה, בגדר תעלומה עבורי.
בקשר לפרחי באך, אני עצמי מטפלת בפרחי באך וזה באמת מאד עוזר לו כשאני זוכרת לתת לו
הבעיה היא שבמשך היום כשהכל בסדר אני שוכחת לתת לו בשביל הלילה.
אגב, הוא מאד אוהב את הפרחים.
גם אצל הומאופטית היינו, בפעם הראשונה מאד עזר לעניין אלרגיות ונזקי חיסון, השבוע היינו שוב ומחכים לתרופה, מקווה שתעזור.
עודד אותי לשמוע שאין קשר בין יניקת לילה ותאבון ביום. תודה.
ניסיתי להאכיל אותו במקום רק לתת לו לאכול לבד וזה טוב, הוא אוכל יותר, מעניין למה לבד הוא רק מעיף את האוכל.
החלטתי לוותר על הגמילה הלילית עד שארגיש בנוח עם דרך כזו או אחרת.
האם גם סוכר פירות וסוכר חום בעייתיים לגבי השיניים?
סוכר לבן לא נכנס אלינו הביתה.
חוט_השני*

שליחה על ידי חוט_השני* »

האם גם סוכר פירות וסוכר חום בעייתיים לגבי השיניים?
סוכר חום - בעייתי. לא שונה בהרבה מבחינה זו מסוכר לבן.
סוכר פירות -את מתכוונת לסוכר שמופק מפירות או לשאריות של פרי בפה?
(שאלה טובה ,בשתי האפשרויות אני לויודעת:-) )
אומרים לתת תפוח ל"צחצוח" השיניים אז אולי פירות זה בסדר...?
נורית_מאור_שביט*
הצטרפות: 10 אוגוסט 2005, 12:57
דף אישי: הדף האישי של נורית_מאור_שביט*

שליחה על ידי נורית_מאור_שביט* »

אני יודעת שבמשפחה רגילה(שיש בה אבא), אפשר לתת לאב להרגיע את התינוק בלילה, אבל מה עושים עם הורות לילית חד הורית?
  1. אני מעולם לא אהבתי את הרעיון הזה, וכמובן לא "השתמשתי" בו לצרכי.
ההנקה היא שלי ושל תינוקי, ולכן גם ההפסקה היא שלנו, ואין פה מקום - להרגשתי - לאבא שלו.
כשגמלתי את שני בני (את השני בהם רק לפני שבועיים), הרגשתי שאם אביהם יהיה זה שמסייע בהפסקה,
זה כאילו אני בוגדת בו, בבני.
  1. בכלל, כשאני קוראת את דבריך, את מעלה שוב ושוב את עניין החד הוריות כמשהו חסר.
עובדתית אני מבינה שזה נכון, אבל לא בהכרח הכל מוביל לשם, ובעיקר מהדהדות לי תחושות לא נוחות שלך עם
עצם העניין, ולא בטוח שזהו העניין (סליחה על התערבותי ללא ידע מספיק).
קל לי להגיד, ואני מתנצלת אם זו נראית לך חוצפה, אבל בעיני אתם תא שלם כפי שאתם.
כך אתם מתנהלים בכל החיים המשותפים שלכם, והוא לא יודע שזה יכול להיות אחרת בשלב זה.
כל בית הוא אחר מבתים אחרים, וכל ילד מכיר את הבית שלו כ"בית".
  1. לא הצלחתי להבין מדבריך רצון אמיתי שלך להפסיק את ההנקה, אלא רק דאגה לעתיד (שלך/שלו/שלכם).
מניסיוני למדתי שאין דרך נכונה להפסיק הנקה, מלבד להחליט ולבצע.
אם את רוצה את זה, אבל נשברת מהלחץ שלו - זה לא יעבוד, ואולי באמת יגרור קשיים נוספים אחרים שתיארת.
(לפעמים אחרי שהוא רואה שאת נשברת פעם אחת, הוא יגביר את הלחץ וההיסטריה בפעם הבאה, והעמידות שלך
מאוד חשובה. אבל את באמת צריכה להחליט עם עצמך שזה מה שאת רוצה, אחרת תישברי בכל פעם שהו ילחץ עליך)
  1. בעניין השיניים.
לי היה, ועדיין, מאוד חשוב להיניק עד גיל שנתיים, ולכן עשיתי עם עצמי החלטה כזו בהריון הראשון.
החלטה זו עזרה לי מאוד בכל המשברים שהיו לי בדרך.
בפיו של בני הבכור גיליתי בגיל 3 וחצי בערך המון חורים בשיניים.
בהמשך נודע לי שזה כנראה קשור להנקות הלילה.
לפני כחצי שנה הוא עבר טיפול אוורול בשיניים, וכשהלכנו לרופא השיניים לביקורת, ביקשתי שיבדוק גם את בני השני
(היה אז שן שנה וחצי),והתיעצתי איתו אם כדאי להפסיק הנקות לילה.
השיניים שלו תקינות, והרופא אמר שהוא לא היה מפסיק הנקת לילה בגלל החשש מעתיד השיניים.
אפשר לומר שהוא דואג לפרנסתו, אבל נראה לי שהוא מתפרנס יפה גם בלעדינו, וזה גם לא נראה לי הסיפור שלו.

בקיצור, נראה לי שהכי טוב זה לבחון מה את רוצה לעצמך ולו.
שווה גם לבדוק וולהזים כל מיני עניינים שייעצו לך פה (פיזיים, נפשיים, תזונתיים), ואז להחליט ולבצע.
בעיני אין מקום לדאגה לעתיד. אני עוד לא ראיתי דאגה שמסייעת, או מובילה למשהו טוב.

בכל מקרה, אני מאחלת לך כוח (()) והצלחה |יש| .
קשת_בענן*

שליחה על ידי קשת_בענן* »

תודה!
  1. בדיוק חשבתי לעצמי שההנקה נראית לי משהו לגמרי של האם והתינוק, והאב לא מתקשר לי בעניין, אבל כמובן שזה תלוי באב ובטיב היחסים בין ההורים. בכל אופן לפעמים אני באמת שמחה שזה רק אני וילדי ואף אחד לא מתערב לנו בעניינים . 2. וזה מביא אותי לעניין החד הוריות. -לפעמים אני באמת מרגישה מאושרת וחושבת כמה טוב שאין לי אף אחד על הראש ועוד "ילד" לטפל בו, אבל בד"כ אני בהחלט לא מרגישה שאנחנו יחידה שלמה ומושלמת. אני מאמינה שיחידה שלמה היא של משפחה עם אבא ועם אמא. זו דרכו הטבעית של העולם, ולי אישית זה מאד חסר, חסר לי מישהו שיהיה לי בן זוג, שיהיה אבא לבני, שנחלוק את הדברים ביחד ועוד הרבה אספקטים של משפחה וזוגיות.
  2. חס וחלילה ! אין לי שום כוונה להפסיק את ההנקה.
אני פשוט מודאגת מעניין השיניים והשינה.
אני מתלבטת מה לעשות בעניין.
תמרהינדי*
הצטרפות: 30 יולי 2006, 17:57

שליחה על ידי תמרהינדי* »

אני רואה שהדף פה עדין פעיל אז אני מנסה...דיי בפעם הראשונה
בתי בת 6 וחצי חודשים,נירדמת רק בהנקה,הבעיה אצלי היא דווקא ביום-היא נירדמת תוך כדיי יניקה עלי או בשכיבה,ברגע שאני מניחה אותה או קמה מהמיטה {המשפחתית}היא מיד מחפשת אותי ומתחילה לבכות.
עוברים ימים שלמים שהיא בקושי ישנה,אני דואגת לה כי ידוע לי כמה חשובה השינה להתפתחות וגם אני צריכה שעת איוורור במשך היום.
בלילה אין בעיה אני מדימה אותה בסביבות 9 והיא ממשיכה לישיו לבד עד שאנחנו מצטרפים...
מה עושים?
מיטל*

שליחה על ידי מיטל* »

שלום לך וברוך הבא
בעייתך היא בעייתי. הבת שלי היא בת שנה וגם היא נרדמת רק בהנקה. האם בתך מוצצת מוצץ? עצה חשובה מתוך ניסיון זה להפחית את התלות בציצי. כשאת מרדימה אותה ביניקה ומניחה והיא מתעוררת אז נסי להרדים אותה תוך נענוע הידיים או בכל דרך אחרת ולא להציע לה את הציצי. לאחרונה אצלי זה עובד אני מנסה לא לשלוף בכל רגע שאגם מצייצת.
מה קורה בלילה היא מתעוררת ודורשת ציצי?
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

תמרהינדי בת 6 וחצי חודשים זו תינוקת ולא פעוטה ;-)
האם ניסית להרדים אותה במנשא ולהשאיר אותה שם במשך תנומת הצהריים?
ירח_לבן*

שליחה על ידי ירח_לבן* »

האם שנת היום שלה פחות או יותר קבועה? כלומר האם יש לה משהו דומה לסדר יום. נדמה לי שאני בערך בגיל הזה הרגשתי שזה משהו שהיא זקוקה לו, לרכז את השינה בפעם אחת או פעמיים במקום תנומות פזורות של חצי עד שלשת רבעי שעה. אז תקופה מסויימת מאד הקפדתי 'לשמור' לה על שנת הצהריים כך שתהיה לפחות שעה וחצי שעתיים - גם אם זה אומר שהיא קמה להנקה באמצע, העיקר להרגיל אותה שבצהריים היא ישנה שינה ארוכה.
תזמורת_הים*

ברגע שאני מניחה אותה או קמה מהמיטה {המשפחתית}היא מיד מחפשת אותי ומתחילה לבכות.
לדעתי ביום השינה שלהם יותר קלה (אצלי לפחות). אולי בגלל זה בלילה היא ממשיכה לישון לבד וביום מחפשת אותך.
אצלי הוא ישן תקופה ממושכת רק במנשא בשעות היום. לאט לאט הוא ביקש מעצמו לישון במיטה וכיום נשאר לישון לבד בלי בעיה גם ביום.
מצטרפת לעצה לעזור לה לישון היטב במשך היום- זה באמת חשוב. פשוט צריך למצוא את הדרך המתאימה לה. אצלי, אם לא אספק לו את התנאים שהוא זקוק להם לשינה, הוא פשוט לא יישן ויהיה באטרף.
מנסיוני אפשר לנוח מצוין כשילד ישן עלייך במנשא. אני מנצלת את הזמן הזה לשבת על המחשב, אפשר לצאת לטיול קצר (לא במזג האויר הנוכחי כמובן :-P) ואפשר גם לעשות עבודות בית (בפרט אם היא על הגב שלך).
תמרהינדי*

שליחה על ידי תמרהינדי* »

כל כך כייף פתאום להרגיש שייכת ולא רק מציצה מבחוץ!! תודה לכולכן על ההתיחסות...
אז ככה, היא לא מוצצת מוצץ זה התחיל אצלי מתוך עיקרון ועכשיו היא לא מוכנה.
להרדם במינשא אם זה אחרי יניקה ובמקרה שהיא לא מתעוררת זה עובד, אבל ככה בלי ציצי רק אצל בן זוגי או אחותי -בקיצור שאין ריח חלב חמים וטעים באויר...ניסיתי ניענוע היא ממש מתמרדת בוכה ומתמתחת ואני מיד נשברת ושולפת.
סדר יום /- :, שם זה לא כלכך עובד כי כל פעם היא יונקת בשעה אחרת ולכן גם נירדמת בהתאם, האמת שלי אישית מאוד קשה עם סדר יום ואולי אני צריכה לעבוד על זה????
בלילה היא מתעוררת פעם אחת או פעמיים ויונקת,אני בקושי מתעוררת וזמ בסדר מבחינתי.
תמרהינדי*

שליחה על ידי תמרהינדי* »

ובאמת את צודקת קומה ג' אני מדברת על תינוקת ולא על פעוטה
אז אשמח אם מישהי יותר מנוסה תעביר את זה לדף מתאים יותר.....
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

תמרהינדי, לא חייבים להעביר - אבל את יכולה להציץ ב מדור שינה ואולי לקבל עוד רעיונות לגבי שנת תינוקות.
תבשיל_קדרה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2001, 08:15
דף אישי: הדף האישי של תבשיל_קדרה*

שליחה על ידי תבשיל_קדרה* »

אומרים לתת תפוח ל"צחצוח" השיניים אז אולי פירות זה בסדר...?
לא, זה רק תפוח - יש בו חומרים שעושים משהו טוב לשיניים. (אין לי מושג איזה, אין לי מושג מה עושים)
שליחת תגובה

חזור אל “שינה והנקה”