טיפול בחיתולים רב פעמיים

אנונימי

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי אנונימי »

מעבירה לפה את מה שהיה בדף הזמני כיבוס חיתולים רב פעמיים שנוצר בעקבות פירוק לגורמים של חיתולים רב פעמיים. ליאת המאמינה

ראו גם:
מדור חיתולים

{סיכום טיפול בחיתולים רב פעמיים:
  1. להפריד בין חיתולי פיפי לחתולי קקי. הטיפול בהם שונה.
  2. למעוניינים לא להתעסק בשטיפת חיתולי קקי (של יונקים בלבד): אפשר לשים במכונה בתכנית קצרה וקרה ללא אבקה. זה יחזיק אותם עד לכביסת החיתולים הכללית.
  3. חיתולי פיפי מסתדרים יפה עם כביסה עדינה (40 מע') שהיא כביסה נפוצה ביותר. אפשר חיתולים מפושתנים לזרוק ישר למכונה והם יצטרפו למכונה הבאה, תהיה אשר תהיה.
  4. חיתולי קקי (במיוחד של לא-יונקים) אפשר לשטוף מהמוצקים, לסחוט ידנית, להניח איפושהו שייתיבש ולשמור יבשים למכונת החיתולים (אם מכבסים את המפושפשים עם הכביסה הכללית זה יכול לדחות את מכונת החיתולים).
  5. מכונת חיתולים יכולה להכיל גם בגדים אחרים שצריכים 60 מע'. לא קורה להם כלום מהשכנות עם החיתולים (זאת כביסה, הכל אמור לצאת נקי).
תרמו, שיתפו ועודדו מהיציע: המסעדה הניידת , אביב חדש , ורד לב , מיץ פטל , אמיליו, אמא אדמה , חבצלת, תבשיל קדרה, מור, ענת גביש , עדי יותם , חגית פ , יונת שרון , אחיק, אמיל , נעה ר , ענת שן לוי, עוף החול , צפריר שפרון , מייק, בקי, תמר, ה עוגיה
כביסה
  • את החיתול המלוכלך בקקי שוטפים מיד בשפריצר בזרם חזק ושומרים בדלי עד הכביסה.
  • אפשר להתקין שפריצר חזק סמוך למיכל הניאגרה. עולה בסביבות 20 ש' ופשוט מאוד להרכבה. מאפשר לשטוף את הקקי בקלות ישר לאסלה.
  • מכבסים יחד עם הכביסה הרגילה.
הרתחה של אול-אין-ואן
אני בכלל לא מרתיחה אלא מכבסת בשישים מעלות. בינתיים (כשנה-שנה וחצי) זה לא פגם באיכות של הכיסויים.
גם אני חשבתי שצריך להרתיח חיתולים עם קקי, אבל אם אני זוכרת נכון, בהוראות של מאדר איז, כמו גם באתרים, כתוב שמספיק שישים. בנוסף בד"כ אני מייבשת בשמש וגם זה מחטא (ומלבין כתמים).
בהתחלה, אצל קצוץ העורלה הפרטי הקטן, המאדר איז שהיו יוצאים נוקשים מייבוש בשמש (בעיקר אם גם השארתי אותם במשך הלילה על החבל, מה שגרם להם לספוג טל ושוב להתייבש) ממש עשו לו שפשופים/יבלות קלות, עד כדי כך שהתייעצתי עם הרופא.
כיסויים מחיתולים עם פיפי אני מחליפה ביחס של 1:2 או 1:3. אחרי קקי - תמיד (שוב, נדמה לי שאלה ההמלצות של מאדר איז).(עדי יותם)
להישאר עם החיתול לח
אין בעיה לכמה שעות, לרוב התינוקות. עם זאת, כנראה שזו הסיבה שתוך חודשים ספורים תינוקות בחיתולי בד מפסיקים לעשות פיפי בלילה.(עדי יותם)
תדירות כביסה
גם אני אחרי שבועיים נשברתי מההשריות. ברור שהמים יסריחו, זו לא היתה הבעיה שלי - אבל לדוג חיתולים ספוגים באיכס לתוך המכונה שבר אותי. אז קקי עד שעבר למזון מוצק הייתי מנגבת לתוך האסלה בעזרת נייר טואלט (אחרי שהתחיל מוצקים וגם הקקי נעשה מוצק - זה נעשה פשוט יותר לזרוק), ושמה בתוך שקית ניילון בתוך הדלי האטום. אחרי שהדלי מתמלא (בערך פעם ביומיים) אני מכבסת (בד"כ חצי מכונה), ומחליפה שקית. את הדלי אני רוחצת בערך פעם בשבועיים. (עדי יותם)
פטנט: נייר על החיתול
אפשר לשים נייר אורז על החיתול בזמן ההחתלה ולהשליך אותו לאסלה עם הקקי .
נשטף בשירותים ופחות נמרח על החיתול (אם בכלל).

ניירות אורז כאלה אפשר להשיג באתר של motherease, ב ecobaby.com וגם אצל חגית ("שיח הטבע") ובחנות "בייבי טבע" בתל אביב.

כיבוס מגבונים כדי להשתמש כמו בניירות אורז
טרה רוסה
מכבסים בכביסה רגילה עם החיתולים. אני היום כבר לא משתמשת למגבונים לניגוב בכלל, ויש לי חבילות מגבונים חדשות שנשארו. לפני השימוש הראשון אני פותחת את כל החבילה, סוחטת את החומר לכיור ושוטפת בדלי מים עד שכל החומרים יוצאים, ומייבשת.
עדי יותם
ממליצה לכבס לא מגבונים דמויי בד אלא דווקא את הזולים יותר.
דמויי הבד מסתלסלים בכביסה. אפשר להשתמש כתחליף לנייר אורז, למי שרמגיש צורך בנייר אורז (אני לא).
כביסה, תינוקלין, ועוד...
  • בהוראות היה כתוב שמומלץ להשרות את החיתולים בדלי עם מים על-מנת שלא יספג ריח. אבל הריח יורד בכביסה. לפחות אצלנו. קראתי איפשהו שאם יש ריח, פעם בכמה זמן אפשר להשרות במים מהולים בחומץ, או אולי זה היה לכבס עם תוספת חומץ.(עדי יותם)
אבקת כביסה:
מישהו משתמש באריזה ה"חסכונית" של תינוקלין? אם קוראים את האותיות הקטנות, רואים שצריך להשתמש בשליש ספל למכונה אחת. הם שמים שם ספל ענק, וההנחה, לדעתי, היא שרוב האנשים לא יקראו את ההוראות, ופשוט ימלאו ספל מלא.(עדי יותם)
אצלנו התינוק בן 3 חודשים ורק יונק. אז בינתיים אין צורך להשרות, רק לכבס במים חמים (אפילו בלי הרתחה). אצלנו אין ריח ואין כתמים, מכבסים כל יומיים. אנו משתמשים באבקת כביסה רגילה -- כנראה העור שלו לא רגיש.
האמת היא שלא דמיינתי שזה יהיה כל כך פשוט וקל.(חנה5)
אני משתמשת במרכך רגיל.(עדי יותם)
אני גיליתי שכביסת החיתולים הר"פ הוסיפה לנו רק שתי מכונות בשבוע (מור היה אז קטן, רק בן שנה, ועשיתי מכונה כל יום) וכיבסתי את החיתולים יחד עם הכביסה הלבנה. (אביב חדש)
לנו זה הוסיף שני חצאי מכונות בשבוע (יש במכונה שלנו תכנית לחצי -מלא )ועכשיו אפילו פחות כי קיץ והיא רוב הזמן בלי חיתול. (ענת גביש)
מור:
המים בדלי בו מושרים החיתולים עד לכביסה מסריחים.... מה עושים? הוספתי שמן tea tree לחיטוי אך המים עדיין מסריחים... זה נראה לכם בעיה? בכ"ז אני משרה שם חיתולים שהיו עם קקי.....יש משהו שצריך/כדאי להוסיף למי ההשריה?

לגבי החום, אני גם שמעתי ששישים מעלות מספיק....

לגבי הכיסויים, הבנתי שלא כדאי לכבסם במכונה אלא רק ביד, למה?
אביב חדש:
מור - (הי!) אנחנו לא השרינו את החיתולים בכלום. שטפנו את הקקי, ושמנו בדלי. המקסימום שהדלי המתין עם חיתולים היה יומיים. כיבסנו פעם ביומיים, לפי כמות החיתולים שהיתה לנו אז (26) וילד מעל גיל שנה. הפעם יש לי הרבה הרבה יותר חיתולים, ואולי אפילו גיבוי של חיתולי טטרה רגילים.

את הכיסויים כדאי לכבס ביד מכיוון שהם מתבלים מהר יותר, והסקוצ'ים (אלא אם כן יש לך כיסויים עם תיק-תקים) מתבלים. לא הרגשתי שצריך לכבס את הכיסויים באותה התדירות של החיתולים. אפשר להשתמש בכיסוי יותר מהחתלה אחת, אם אני זוכרת טוב, יום אחד.

ה עוגיה לא מיבשת את החיתולים עד הכביסה
(מטעמי עצלנות) אלא שומרת בשקית בסל כביסה (ככה לא מסריח לנו במקלחת). החיתולים מצטרפים לכביסה הבאה ומכיוון שמכבסים כמעט כל יום - לא יוצא להם לחכות הרבה.
חיתולי קקי צריכים טמפ' גבוהה יותר שהיא נדירה יותר אצלנו ולכן מחכים כמה ימים לכביסה.
כתמים
מור :
לחסכון במים-פשוט לזרוק למכונה עם הקקי? אבל יהיו כתמים נוראים....
ולשמור כל חיתול עם קקי בשקית?
עדי יותם :
הכתמים נעלמים מתלייה בשמש. מספיק לשטוף קצת או לנגב בשביל להוריד את המסה.
כל החיתולים בשקית אחת, עד שמתמלאת. פשוט חוסך לשטוף את הדלי לעתים קרובות.
בשמת א :
ונדמה לי שכשמדובר בתינוק יונק אז אין כתמים (גידלתי את בתי בח"פ, וכמובן כמעט כל קקי היה מציף הרבה מעבר לחיתול, ולא היתה לי שום בעיית כתמים על הבגדים, אפילו שכיבסתי אותם בכביסה עדינה בשלושים מעלות!). וכשהתינוק גדול יותר וכבר אוכל מוצקים - אז נגיד שיש כתמים, אז מה, בעצם?
אביב חדש (2004-11-05T00:17:32):
אם נשארים כתמים ממולץ להשתמש באסטוניש של יעקובי - למרוח קצת על החיתול ולזרוק לכביסה.
אפשר פשוט לתלות בשמש. אחרי שעה כבר אין כתם.
כביסה ותליה
ענת גיגר :
אני צריכה עצות בנוגע לכביסת חיתולים:
כשאני תולה את חיתולי הבד לייבוש הם יוצאים קשיחים ולא נעימים למגע.
במייבש הם יוצאים נעימים, אבל גם נהרסים יותר מהר וגם זוללים חשמל.
למישהי יש איזו עצה, איך מרככים חיתולים קשוחים?
אביב חדש (2003-05-17T11:10:00):
יש את השיטה שלמדתי מ-ענת גביש: חומץ בכביסה.
אבל אפשר להכניס לרבע שעה למייבש כדי לעשות את החיתולים נעימים.
עדי יותם (2003-05-17T20:34:00):
לתלות בבוקר, לא בלילה, ולהוריד כשיבש ולא כמה שעות אח"כ.
ענת גביש (2003-05-22T22:59:00):
שגית תודה שהזכרת לי. אני למדתי מבשמת, נדמה לי.
מסעדה, למה לתלות ביום ולא בלילה?
אביב חדש (2003-05-22T23:05:00):
ענת - אולי כי השמש גורמת לזה להיות קשה?
עדי יותם (2003-05-22T23:44:00):
מסעדה, למה לתלות ביום ולא בלילה?
אני לא בטוחה "למה". אולי הטל שמצטבר בלילה ומתייבש בבוקר עושה אותם נוקשים? אולי זה שלפעמים הם היו מתייבשים פעמיים - פעם ממי הכביסה ופעם נוספת מהטל (זה, נניח, אם תולים בצהריים או אחה"צ, ובערב הם רק קצת לחים, לא מספיק בשביל להוריד). בכל אופן, זה מה שראיתי שהיה קורה. החיתולים שנתלו והורדו ביום היו יוצאים רכים יותר.
ענת גביש (2003-05-23T14:45:00):
מעניין. תודה רבה. (יש תרבויות בהן לא תולים בלילה כי יש אמונה כזו, ש "אסור" וזהו, מפחד מכל מיני דברים.)
<בכוונה לא כתבתי אמונה טפלה, ביטוי מעליב, וגם מסתבר שהנה, זו ספציפית אינה טפלה לגמרי (-: >
נועה (2003-05-26T14:15:00):
זו לא אמונה טפלה, פשוט בלילה יש יותר חרקים, ג'וקים וכו. לפני שהם מטיילים על הכביסה שלנו הם טיילו בביובים.

ה עוגיה (2003-12-09T23:38:00):
אביטל, אני מכבסת את החיתולים יחד עם שאר הכביסה
פיפי עם כביסה של 40 מע'. קקי (אחרי שהחיתול נשטף מהמוצקים) ב60 מע'. (אין אצלנו כביסות של 90 מע')
בלי שטיפה לפני.
על מרכך ועל חומץ...
מרכך:
  • מרכך כביסה מסחרי לא טוב לחיתולי בד כי הוא מקלקל את הספיגה, בין השאר.
  • בקטלוג של ecobaby.com המליצו על כוס חומץ לבן (טבעי?) בתור מרכך בדים טבעי. החומץ גם פועל נגד בקטריות.
קראתי שהמרכך מקטין את כושר הספיגה אבל התעלמתי מזה. באמת עכשיו נופל לי איזשהו אסימון לגבי החודשים האחרונים שבהם הילד די לח רוב הזמן (-; (עדי יותם)

ריכוך חיתולים קשים
אחרי חודשים של כביסה ויבוש בשמש החיתולים קשים (מהאבנית אני מניחה)
טיפול בחומץ לא עזר
א-ב-ל השבוע יצא לי ליבש אותם במיבש והם יצאו רכים כמו הטוסיק שהם עוטפים
(מעניין כמה זמן תחזיק הרכות הזאת)(ה עוגיה)

חומץ:
  • לריכוך (במקום המרכך שפוגם בספיגה): חצי כוס חומץ בתא של המרכך
עדי יותם (2003-12-10T09:24:00):
החומץ מרכך, אינו משאיר ריח כי נשטף (לפחות אני לא הרחתי כלום), והשתמשתי בכחצי כוס חומץ. זה אמור להיות גם טוב למכונת הכביסה, כי מפרק את האבנית.
חיתולי מאדראיז - אם לא השתמשתי במרכך/חומץ/מייבש - ממש שרטו את הקטנצ'יק, ולקח לי זמן להבין ממה ה"תפרחת חיתולים הזו נובעת". עם החיתולים החלקים, שלא מבד מגבת, לא היתה בעיה כזו. וגם עם מרכך, אם הייתי תולה בלילה, החיתולים היו יוצאים נוקשים ושורטים בבוקר.
אביטל (2003-12-10T09:46:00):
באיזה חומץ את משתמשת ?
יש מיין לבן, תפוחים, הדרים...
עדי יותם (2003-12-10T23:52:00):
לשמחתי סגרתי את המכבסה, עוד לפני שסגרתי את המסעדה (-:
השתמשתי בחומץ הדרים - הכי זול ופשוט, חוץ מחומץ סינתטי שנראה לי דוחה אפילו לכביסה, משום מה (-:
אביטל (2003-12-13T11:42:00):
חומץ כמרכך לכביסה - היכן ומתי שמים אותו ?
האם שמים בתא שמיועד למרכך, או שמוסיפים אותו לבגדים/חיתולים בזמן ההכנסה למכונה ?
ה עוגיה (2003-12-13T11:54:00):
שמים את החומץ בתא של המרכך.

מה היחס של החומץ למים?
ה עוגיה (2005-05-29T01:02:35):
לא יודעת מה היחס רק יודעת שלא הצלחתי להתמיד יותר משבועיים בפתרונות שהיו קשורים במים עומדים (כרגע אני מרכזת חיתולים מפושתנים ומחורבנים בשקיות סגורות בסל הכביסה - עד הכביסה)
ארטה (2005-05-29T08:02:19):
כוס חומץ לדלי מים. אני משתמשת בדלי עם מכסה ובהגיע הכביסה שופכת את כל תוכנו למכונה. אין ריח ואין דיג מסריח |Y|
מיצי החתולה (2005-05-29T14:20:32):
ואני נוהגת כמו שהמליצה מישהי במעלה הדף: החיתולים המלוכלכים למכונה ולהקפיד על דלת סגורה. ממילא אני מפעילה אותה בכל יום.
אביטל
חשבתי לכבס את החיתולים יחד עם בגדי היום יום במקום לחכות למכונה מלאה של חיתולים.
חשבתי קודם לשים את החיתולים במכונה ולעשות תוכנית שטיפה, ואז לצרף את הבגדים ולעשות כביסה של 60 מעלות (שבה אנחנו גם ככה משתמשים רוב הזמן).
הבעיה שעולה לי בראש:
שימוש במרכך. אני מבינה שהמרכך אינו טוב לחיתולים.
קראתי שבמקום זה משתמשים בחומץ.
האם זה לא ישאיר ריח על הבגדים/חיתולים ? באיזה חומץ משמשים ? מה הכמויות ?
הדלי לשמירת החיתולים:
עפרה תורמת רעיון משלי לגבי הדלי עם החומץ (לא ניסיתי, אני טירונית) - לשים בדלי שקית בד, כשהידיות שלה מוחזקות עם אטבים לשולי הדלי. לזרוק פנימה חיתולים, כך שיכוסו במים שבדלי. לקחת את כל השקית כמו שהיא, עם הידיות היבשות, ולכבס אותה עם החיתולים בתוכה. זה נשמע רעיון הגיוני, או שזה "לוכד" את הלכלוך שם?!
טרה רוסה :
נראה לי שזה לוכד. עדיף שהכביסה "תזוז" כמה שיותר.
אני לא משתמשת בחומץ. זה מסריח את כל החדר. זורקת הכל בדלי ללא מים.
עפרה (2004-10-24T21:40:57):
נראה לי שזה לוכד
הגיוני. סתם, תמיד אני מנסה להמציא המצאות, ולפעמים גם הולך לי. אבל נראה שדלי בלי כלום פשוט עדיף.
סיגל ב (2004-10-25T16:46:13):
גם אנחנו משתמשים בשיטת הדלי עם המכסה כשבפנים מים עם חומץ, ועושים מכונה מיוחדת רק של חיתולים שהיא מכונה גם ארוכה יותר ואינטנסיבית יותר (מבחינת בחירת התוכנית).

ה עוגיה
כשהמכונה היתה במקלחת זרקתי לתוכה את החיתולים המשומשים ושם הם המתינו לכביסה המלוכלכת שתבוא ותתכבס איתם.
עכשיו אני פשוט זורקת בסל כביסה בתוך שקית פלסטיק (יש שקית עם שקיות במקלחת במיוחד למטרה זו ותמיד אפשר לצרף חיתול חדש לחיתול ישן באותה השקית). כשאני מוציאה כביסה מהסל כדי לכבס - תמיד יצטרפו השקיות האלה.
אני מודה שהחלק הזה של לשלוף את החיתולים מהשקיות ליד המכונה הוא לא חלק ריחני ומשמח אבל זה עדיף בעיני על דיג חיתולים מדלי החומץ...

ארטה (אילנה)
ויש לי דלי חביב עם מכסה בשירותים, אני מוסיפה לו מים וחצי כוס חומץ וכשהוא מלא ומוכן שופכת את כל התוכן למכונה - ממש לא דגה (אייקון מסריח).
כנראה כל אחת וההרגלים שלה :-)
עדי יותם:
תורמת רעיון משלי לגבי הדלי עם החומץ
כמו שבטח כתבתי, אני ויתרתי מהר מאוד על השרייה בדלי, כי הדיג הגעיל אותי... אבל לא נתתי לחיתולים עם קקי לשבת יותר מיומיים בדלי (מרופד בשקית ניילון, ודאגתי לסגור אותו היטב. אני לא חושבת שזו הדרך ההיגיינית ביותר, אבל לא היתה לנו דיזנטריה או משהו...
גם אנחנו משתמשים בשיטת הדלי עם המכסה כשבפנים מים עם חומץ,
ייבושת החיתולים של קושיז בתוך הבית
טרה רוסה:
מתחילת החורף ייבשתי את החיתולים של קושיז על מתקן כביסה בתוך הבית, ששמתי כמובן במרחק של כמטר מהתנור. הפלסטיק של החיתולים הפך נוקשה ושביר, ונהיו בו חורים. בהתחלה חשבתי ש"פג התוקף שלהם" כי הם כבר בני חמש (החיתולים), אבל אחרי כמה זמן הבנתי שזה מהחום של התנור.
חיתולים ומייבש
טרה רוסה :אסור מייבש!
ה עוגיה (2004-10-24T22:20:45):
מותר מיבש אבל החיתולים נשחקים הרבה יותר מהר.
ניסיתי בעבר מיני דליים וחומצים. זה מעצבן.
עפרה (2004-10-24T21:40:57):
אז מה עושים בחורף? האמת, כשהבית מחומם אז ממילא נורא יבש. אולי זה לא כזה נורא... אבל קראתי פה אי-שם במעלה הדף שמשתמשים במייבש. (יש לי קושיז).
ארטה (2004-10-24T23:13:10): (אילנה)
אני דוקא שמה במייבש - אולי יש הבדלים בין החיתולים וחלקם לא אמורים להיכנס? בכל אופן הקושיס אולטרא עוברים מייבש אחלה - ללא מרכך כביסה (דף)! (את זה נראה לי ששכחתי לציין).
עפרה (2004-10-25T16:36:28):
אני מניחה שנפתח את הדרך שלנו, ואם יהיו לי הארות, אשמח לחלוק אותן. בינתיים אנחנו בכיוון של לזרוק למכונה או לשטוף ולייבש ואז למכונה (כלומר, בלי הדלי והדייג).

בדף של שיח הטבע כתוב שמותר מייבש. יש עוד כמה טיפים בדף, אם זה מעניין אני יכולה לכתוב.

אכן הקושיז אולטרה מתאימים למייבש - אני באופן אישי כן משתמשת בדף שמונע חשמל סטטי, אך לא במרכך כביסה (כשאני שמה במכונת הכביסה) ושמה במקומו חומץ לצד אבקת הכביסה.

עדי יותם (2004-10-26T10:02:34):
מייבש
כשהייתי צריכה, השתמשתי במייבש, אם כי אכן הורס בגדים (בכלל). קושיז לעניין זה נראים לי יותר עמידים מאשר מאדראיז. נשארים כתמים עד לפעם הבאה שבה תולים בשמש.
האם 60 מעלות הורס בגדים רגילים?
טרה רוסה :
לא.
סיגל ב:
לדעתי זה בהחלט תורם לבלאי שלהם. ממליצה לכבס בגדים ב-30-40, מה גם שהרבה פעמים זו ההמלצה על הפתקית של הבגדים.
עדי יותם:
אני חושבת שבעיקר פוגם בצבע. אישית אני מכבסת כביסה צבעונית ב-40 מעלות מקסימום. כביסה לבנה וחיתולים - 60. חיתולים רק עם פיפי - כיבסתי גם בקרים.
חיסון וחיתולים
דליה
מחר הבת שלי תקבל החיסון של פוליו דרך הפה. בטיפת חלב הם תמיד אומרים שלשבוע צריכים להיזהר עם הקקי ולזרוק את זה מיד לפח. יש מהשהו מיווחד שאני צריכה לעשות עם החיתולים עם קקי?? אני לא מתכוונת להשתמש בחד פעמים. למשהו יש ניסיון עם זה??
עדי יותם (2003-05-27T23:07:00):
אני משערת שכדאי להשרות אותם מיד במים חמים עם סבון, ואח"כ לכבס בהרתחה ולתלות בשמש - אבל אני לא יודעת אם זה מספיק... אולי להתקשר למרכז הטרטולוגי ולהתייעץ איתם? אני כבר לא זוכרת מה אנחנו עשינו...
טלי (2003-05-28T12:15:00):
דליה, כביסה בהרתחה אמורה להספיק, הרי לנו אומרים פשוט לשטוף ידים היטב לאחר ההחתלה, אז אם ההנחה שמים וסבון הורגים את הפוליו, הרתחת חיתולים מספיקה לדעתי. זה בכל אופן מה שאני עשיתי :-)אביב חדש (2003-05-28T22:07:00):
ומה עושים בלי חיתולים?
בשמת א (2003-05-29T08:49:00):
שגית, אולי נמנעים מלפשפש בחיק הטבע? בביוב יש טיהור, לא?

אביטל
קראתי שאחרי חיסונים מסויימים צריך להזהר עם החיתולים.
מה אתם עושים במקרים כאלה ?
עדי יותם (2003-12-10T09:24:00):
לגבי חיתולים אחרי חיסון (פוליו מוחלש) - מאחר שמספיק שהורים שמטפלים בתינוק אחרי חיסון ישטפו היטב ידיים עם סבון, אני מניחה שכביסה במים חמים וסבון עושה את אותה הפעולה על הבגדים/חיתולים.
חיסון נגד הפוליו והאם להוסיף מרכך לכביסה
מיצי החתולה
התחלנו לשלב חיתולים ר"פ כדי לראות אם אנחנו מסתדרים, והיום הוא קיבל את חיסון הפוליו. האחות אמרה לי להשתמש רק בחיתולים ח"פ למהלך החודש הזה אבל לא ידעה להסביר לי למה ("החיתולים במכונה עוברים תהליכים", היה ההסבר הלא מספק, "ולכן יש להימנע").
ה עוגיה (2005-04-03T13:55:40):
מיצי, תשאלי ב שאלות לשרון ג
פיצה והתוספות
למה אסור להוסיף מרכך לכביזה של הר"פ?
יש למישהו הוכחות שזה אכן פוגע שיכולת הספיגה שלהם?
איזה חומר במרכך פוגע בכושר הספיגה שלהם? כי זה נשמע לי כמו עוד פרה קדושה שממש מומלץ לשחוט (ושיסלחו כל הפרות).
מיצי החתולה (2005-04-05T14:08:55):
פיצה, נדמה לי שבמעלה הדף מישהי כתבה שחטאה וכיבסה עם מרכך, ויכולת הספיגה נפגמה קשות. אני ריככתי כמה פעמים כביסה רגילה בחומץ ולא הרחתי שום דבר יוצא דופן. לכן חשבתי לקנות חומץ באריזה מסחרית ולעבור לרכך את כל הכביסה בחומץ.
אביב חדש (2005-04-05T15:20:50):
פיצה - המרכך עוטף את הסיבים במין ציפוי שגורם לבגדים להיות רכים.
אני מניחה שאפשר לעשות ניסוי קטן ולבדוק כמה החיתול מסוגל לספוג ולראות.
מיצי החתולה (2005-04-05T22:40:56):
בעניין הפוליו, שאלתי רופאת ילדים (ניסיתי לשאול את הרופא שלי אבל לא הצלחתי לתפוס אותו, ושאלתי את זו שאני משתמשת בשירותיה כשהוא במילואים, ד"ר הרמן ממכבי בת"א, אני די מחזיקה ממנה), והיא אמרה שאפשר להמשיך לכבס כרגיל בשקט.
פיצה והתוספות (2005-04-05T22:59:19):
מיצי אני אישית בינתיים לא נותנת את הפוליו. אני אחכה קצת (חודש) לראות אם אכן הנחיות של משרד הבריאות השתנו ובמקביל אחפש מה אומרים המאמרים. האם אכן החיסון בזריקה משיג את אותה הרמה החיסונית. כי אם כן, ז אין סיבה לתת. דעתי האישית כמובן, אינני מנסה לשכנע אף אחד או אחת לפעול כמוני.

במבי ק (2005-04-06T22:04:16):
מחשבות - רוצה לחלוק ולשמוע דעות...

אנחנו כבר יותר מחצי שנה עם ר"פ. בהתחלה היה קל. ממש. היינו מרוצים ומבסוטים. לא שמנו כיסוי ושמחנו להרגיש מתי להחליף חיתול. שמחנו מהעובדה שאת עור התינוק מכסה בד ולא פלסטיק (שלא לדבר על האספקט האקולוגי).

עם הזמן (תינוק גדול יותר, יותר שתן), ועם החורף - נאלצנו להשתמש בכיסוי. אם לא - כל שכבות הבגדים היו נרטבות ממש מהר והיה צריך להחליף הכל... אז השתמשנו בכיסויים וכל הזמן חשבתי לעצמי שזה בכלל לא הרעיון לבשל תינוק בתוך הפיפי שלו. זה ספוג לגמרי ואנחנו לא ממש יודעים מזה. גם אם היינו מקפידים להחליף כל שעתיים, לפעמים זה היה כל כך רטוב שממש התבאסתי לחשוב על מה הוא מרגיש.

כל הזמו חיכיתי לקיץ. מצד אחד אנחנו רוצים שיהיה כמה שיותר ערום ומצד שני נורא חיכיתי כבר להזדמנות להשתמש רק בבד ללא הכיסוי. וכבר פעמיים ניסיתי את זה ותוך פחות משעה וחצי החלפתי שני חיתולים ספוגים (כולל הבגדים והספה שמתחת)... זה נראה לי לא הכי להיט פתאום. התינוק מבסוט יותר עם ח"פ (קל לו יותר וגם ההחתלה פחות מסובכת. בר"פ זה חיתול+נייר אורז+תיקתקים+כיסוי+בגדים - הוא פשוט שונא את זה. ואין מצב שאני מוותרת על הנייר אורז).

השאלה שלי היא האם אתן (ואתם, אם יש כאן בנים) לא מרגישים שהכיסוי הופך את כל העניין למשהו שגורם לתינוק לסבול. ואם לא כיסוי אז... מה? בקיץ אני מניחה שיהיה קל יותר, מהבחינה שיוכל להיות רק עם חיתול ואז אם רטוב פשוט מחליפים, בלי כל השכבות והקור שמתלווה לבגד רטוב על העור.

במבי ק (2005-04-06T22:06:04):
ולגבי הפוליו, קראתי שמשרד הבריאות ביטל את החיסון בטיפות. אנחנו כבר ממזמן החלטנו שממש לא בא לנו על החיידקים האלה בבית (הגדולה היתה צריכה לקבל את המנה האחרונה, ונולד תינוק חדש. לא התחשק לנו על זה). אז החלטנו להשלים את החיסון בזריקות. ועכשיו מסתבר שזו הולכת להיות המדיניות...
עדי יותם (2005-04-07T12:46:15):
השאלה שלי היא האם אתן (ואתם, אם יש כאן בנים) לא מרגישים שהכיסוי הופך את כל העניין למשהו שגורם לתינוק לסבול. ואם לא כיסוי אז... מה? בקיץ אני מניחה שיהיה קל יותר, מהבחינה שיוכל להיות רק עם חיתול ואז אם רטוב פשוט מחליפים, בלי כל השכבות והקור שמתלווה לבגד רטוב על העור.
ממש לא. אני חושבת שגם היו לי הרבה יותר פעמים שהבת (ח"פ) התנגדה להחתלה מאשר הבן, מה שאומר משהו. אני מציעה לך לעשות ניסוי (שמעולם לא עשיתי בעצמי, אגב) - להצמיד חיתול ח"פ ששפכת אליו מים לאחת מידייך, וחיתול בד עם אותה כמות מים + כיסוי ליד השנייה, ולהרגיש בעצמך מהם ההבדלים בתחושה, אם בכלל.
בגיל הליכה החלפתי הרבה פעמים בעמידה, אם לתינוק/ת לא התחשק להחליף.

חיתול+נייר אורז+תיקתקים+כיסוי+בגדים
אני לא רואה הבדל משמעותי, אבל מתוך מודעות לרגישות שלו, את יכולה לקפל מראש את החיתולים עם כיסוי מבחוץ ונייר אורז מבפנים, ואם את מחליפה כיסוי בכל החלפה (אני לא עשיתי את זה) בבגדים תשתמשי בכל מקרה.
אני לא יודעת בן כמה בנך - יכול להיות שעם השתנות מרקם היציאות, לא יהיה לך אכפת לוותר על נייר האורז.
וכמובן, יש גם חיתולי all in one... אני דווקא אהבתי אותם - אבל לוקח להם יותר זמן להתייבש.
עוד "כמובן" - את יכולה לנסות בלי חיתולים התחלה מאוחרת.
ואחרון - האם את משתמשת בחיתולי בד רק בגלל הנוחות של הילד?
טרה רוסה (2005-04-07T13:43:54):
לדעתי בעונה הזאת אפשר לעבור למכנסיים בלי חיתול בכלל.
שמן עץ התה
את יכולה למצוא בכל חנות טבעץ גם מוכרים אותו בחנות בייבי טבע בת"א.(דליה)
מועיל- לניטרול ריחות וחיטוי (כך ממליצים בכל מיני אתרים העוסקים בנושא..)(אמא של נעם)
כמה שמן עץ התה שמים? זה די יקר.(חגית ל)
זה שמן אתרי, לא? יש בחנויות טבע ובפארמים.
מבחינה אקולוגית
אבנר:
משהו יודע אם מבחינה אקולוגית, הכביסה (באבקה רגילה) לרב פעמיים גרועה פחות מלזרוק חד פעמיים
בשמת א :
ביזבוז המים למעשה בטל בשישים לעומת הנזק שבחיתולים חד פעמיים.
בהם הנזק הוא:
א. גדול יותר בייצור שלהם (כימיקלים, כריתת יערות ועוד)
ב. גדול יותר בזריקה שלהם (כמויות אדירות שסותמות את המיזבלות ולא מתפרקות מאות שנים), במיוחד שחיתולי הבד רב שימושיים ומחזיקים שנים
ג. גדול יותר לתינוק (ובשביל זה כדאי לקרוא גם בדף הזה וגם בדף לגדל ילדים בלי חיתולים )
אם פי 3 :
natec]כאן 1[/po].htm יש השוואה מפורטת בין הנזק הסביבתי של חיתולים חד מול רב פעמיים, והמסקנה היא שמבחינה סביבתית, הח"פ פחות גרועים, אבל הטוב ביותר, משמעותית, הוא לגדל ילדים בלי חיתולים.
אגב, לי לפחות, ההשפעה על הילד משמעותית ומשכנעת יותר מההשפעה על הסביבה, למרות חשיבותה.
ענת גביש:
יש לזכור שהיום קל מאד להשיג נוזל כביסה ידידותי לסביבה של ecover,ואז הדילמה ששאל עליה אבנר קטנה במימדים אם לא נעלמת אפילו.אני לא בדקתי במחקרים.פשוט נשמעתי לתחושה שלקנות ולזרוק ולקנות ולזרוק כאלה כמויות של חומר יקר שאינו מתכלה זה משגע לי את השכל.(וזה עוד בלי להתייחס לחומרים שבתוך החיתול החד פעמי,שגם בקשר אליהם,לא טרחתי לבדוק מחקרים.פשוט הרגיש לי לא נכון להשתמש בכל כך הרבה חומר שאינני מבינה מהו.)
איימי-בתי נגמלה בערך בגיל שנתיים מחיתולים במשך היום,אבל בלילה ,היא עדיין שותה בקבוק,ולא מצליחה עדיין לשלוט בפיפי.(אולי אם הייתי מתעקשת להפסיק עם הבקבוק זה היה נפתר.בלילות שהיא נרדמת בלי בקבוק היא מתעוררת יבשה.היא בת שלוש וחצי עכשיו.)
מים, אקולוגיה וכיבוס
אמאורחת:
לפי מה שקראתי, דווקא היתרון האקולוגי של הרב פעמיים לא ברור, המיוחד במדינה כמו שלנו שעניה במשאבים בגלל כל החשמל + מים (!!!) + דטרגנטים שמעורבים בתהליך ניקוי החיתולים הרב פעמיים. אמנם מה שקראתי התיחס לארה"ב (שם יש diaper service שמנקים את החיתולים) אבל זה נראה לי תקף מאוד גם לארצנו הקטנטונת.
מיכל_
לגבי היתרון האקולוגי,אני מכבסת את החתולים ביחד עם הכביסה הרגילה ומשתמשת בנוזל כביסה של ecover .
אביב חדש (2002-07-02T16:12:00):
לא חייבים לכבס בדטרגנטים, יש חלופות.
ממה שהבנתי לגבי ההשוואה בין ר"פ לח"פ, בארה"ב התייחסו לשירות כביסה לחיתולים, מה שמייקר, ועושה את כל העסק פחות אקולוגי.
חנה5:
יצירת חיתולים ח"פ דורשת המון מים, לפי מה שקראתי כפול ממה שצריך כשמכבסים את הר"פ בבית. ואי אפשר להשוות את הנזק של הדטרגנטים, אם משתמשים בהם, לנזק של אלפי חיתולים ב-landfill, האנרגיה וזיהום האויר בייצור של החיתולים, משלוח המוצר לחנויות ואח"כ הביתה, הבזבוז, וכו.
עדי יותם:
חשבתי קצת על נושא המים במדינתו הענייה, אחרי שהותקפתי בזמנו מאותה זווית, והגעתי למסקנה שאף אחד (כולל התוקפת), בניסיון להציל את הכנרת, עוד לא עבר לאכול צלחות חד פעמיות שאין צורך לשטוף אותן. גם לא חזרנו מאז הלידה ללבוש תחתונים חד פעמיים, שלא לדבר על בגדים אחרים, כדי לחסוך עוד כמה מכונות. אז אני לא מתכוונת להתנצל על בחירותיי לטוסיקים הביתיים לאור הבצורת.
ציוד עזר להחתלה
אמא של נעם
איפה ניתן להשיג ציור עזר להחתלה כגון רשת כביסה לחיתולים, דלי לחיתולים (עם מכסה), שמן עץ התה וכו'?
נראה לי קצת מטופש להזמין מחו"ל באינטרנט, בטוח שניתן להשיג את כל זה בארץ...
ה עוגיה (2003-08-24T10:25:00):
רשת כביסה לחיתולים מה זה?

דלי לחיתולים (עם מכסה), חנויות כלי בית ופלסטיקים (אני חושבת ששם יקראו לזה פשוט "פח אשפה")

שמן עץ התה זה שמן אתרי, לא? יש בחנויות טבע ובפארמים.
אמא של נעם (2003-08-24T19:47:00):
רשת כביסה-
הכוונה לרשת ששמים בתוך הדלי ובתוכה שמים את החיתולים. כך ניתן להעביר את כל החבילה למכונת הכביסה מבלי להכניס את הידיים למי ההשרייה (תענוג מפוקפק לטעמי..). מוכרים כאלו באתרים רבים בהם מוכרים חיתולים רב-פעמיים באירופה.
ה עוגיה (2003-08-24T21:12:00):
כל הקטע הזה של ההשריה נשמע לי לא טוב (אם כי יש כאלה שעושים את זה).
ניסיתי לאסוף את החיתולים כדי לכבס יחד, עם מים, בלי מים, זה היה די נורא.
(אגב, נניח והוצאת עם הרשת מהמים. מה עכשיו? מטפטפים כל הדרך למכונה?)
אני אגיד לך מה אני עושה, אולי יעבוד גם בשבילך.
חיתולי פיפי אני מכבסת ב40 מעלות שזאת הכביסה הנפוצה בבית.
חיתולי קקי ב60 מע' ( נפוצה קצת פחות אבל אנחנו גמישים...)
חיתולי פיפי (וגם בגדים מפושטנים, מצעים מגבות, כל מה שרטוב ומסריח מפיפי) אני משליכה ישירות למכונה. אני נוהגת לעשות מכונה בכל יום שאני בבית (ככה בערך) אז יוצא שהחיתולים מחכים מקסימום יומיים שלושה במכונה (והדלת שלה די סגורה אז לא מסריח במקלחת. רק מי שפותח אותה מתעלף קלות...)
זה שהחיתולים מתכבסים בהזדמנות הראשונה ולא מחכים למכונת חיתולים עוזר גם כשאין מלאי גדול.
לגבי קקי - אני שוטפת מהמוצקים, מניחה איפושהו בבית ליבוש (זה לא מסריח) ומשליכה לסל הכביסה (אחכ מכבסת ב60).
בלי דלי, בלי רשת, בלי גועל נפש.
דליה (2003-08-24T23:22:00):עונה באנגלית כי לוקח לה הרבה זמן בעברית:
Tee Trea oil has antifungal and antibacterial properties. It also smells great in my opinion. You can add it into your wash to get your diapers extra clean . I use it around the house as well. I put some in my toilet instead of using economica.
אמא של נעם (2003-08-24T23:31:00):
לענייני הכביסות, עד עכשיו הנה מה שהייתי עושה- חיתולי קקי בהשרייה בפח סגור עם כמה טיפות שמן לבנדר (עושה פלאים!), חיתולי פיפי בפח סגור נפרד, כביסה כל 2-3 ימים ב- 40 מעלות של כל החיתולים יחד + לבנים אחרים . תלייה לייבוש בשמש לסילוק הכתמים.
אני אשמח להפסיק את עניין ההשרייה אבל.. 1. בהנחיות שבאו עם החיתולים כתוב שאם שומרים אותם יבשים יש לעשות מחזור שטיפה במכונה לפני שמכבסים ולא נראה לי לעשות כזה דבר עם כל מכונה ו- 2. חשבתי לתומי שההשרייה עוזרת במניעת הכתמת החיתולים, אך אולי אני טועה.
האמת שאני גם צריכה להתארגן ולכבס את חיתולי הקקי ב- 60 מעלות, זה יותר נכון אבל זה אומר שהם יחכו לכביסה הרבה זמן מאחר ומצד אחד אין לי הרבה כביסה להוסיף להם ומצד שני הם מעטים יחסית לחיתולי הפיפי (2 ביום בלבד). להשאיר אותם לייבוש נראה לי בעייתי בשלב זה, נעם יונק ויציאות שלו ממש נוזליות כך שנראה לי שתהיה בכל זאת בעיית ריח קשה.
לכבס יחד עם כל מכונה מזדמנת זה רעיון מצויין (פתאום אני קולטת שזה ממש לא קריטי לכבס אותם רק עם לבנים) אך אצלי ממש לא פרקטי להכניס כל פעם למכונת הכביסה מאחר והיא נמצאת בגג ואני מתעצלת לעלות לשם כל כך הרבה. בקיצור, אני עדיין עובדת על זה ומחפשת את הפתרונות הנוחים ביותר עבורינו..
אם אני זוכרת נכון יש לך חיתולי קושיז, את מרוצה מהם? כמה יש לך? בן/בת כמה הילד/ה שלך?
ה עוגיה (2003-08-24T23:46:00):
אני לא עושה PRE WASH בדרך כלל. עד כה הכל יצא נקי.
לגבי 60 מעלות - פעם הייתי מכבסת בטמפ' הזאת רק כביסה לבנה. לאחרונה אני גמישב יותר (כי באמת למלא מכונה בתנאים האלה זה די קשה). למשל - התחלתי לכבס מגבות ב60. מגבות ממלאות נהדר את המכונה...
זה שהיציאות נוזליות זה לא כלכך משנה לדעתי. במילא שוטפים את החיתול ולא נשארים מוצקים על הבד, לכל היותר כתם צבע. וקקי של יונקים מריח כמו שושנים לעומת קקי של פורמולה ומוצקים (שזה מה שיש לנו)

עדי יותם (2003-08-25T00:07:00):
אני התחלתי את הרפתקת הר"פ בצורה דומה - השריה, שמן עץ התה - אם כי לא היתה לי רשת. מהר מאוד ויתרתי על כאב הראש. את יכולה לעיין בדף במקטעים השונים שכתבתי, כדי לקבל תמונה לגבי מה שעבד בשבילנו בענייני כביסות. הקטנצ'יק נגמל בגיל שנתיים, לא היו ריחות באמבטיה, אף אחד לא סבל ממחלות זיהומיות קשות (-; והחיתולים נותרו נטולי כתמים של ממש, ברובם הגדול.
כביסה בקיבוץ
קרן_
...ומכיוון שאנחנו חיים בקיבוץ נושא הכביסה בכלל לא מטריד אותנו.....סוף-סוף יש "פלוס" לחיים בקיבוץ ! הידד !
אם פי 3
דווקא נושא הכביסה צריך להטריד אותך יותר - כמות החיתולים שאת צריכה גדולה הרבה יותר, כי חיתול חוזר להיות זמין אחרי זמן רב יותר, וגם אין לך אפשרות להחליט לכבס יותר אם יש צורך פתאומי (שלשולים וצרות אחרות). חוץ מזה, שאני לא יודעת איך יגיבו במכבסה לחיתולי קקי - הם כבר לא רגילים, ואת יודעת, מי שעובד במכבסה, יכול להיות אבא של ילד בפעוטון שלך, או מרכז ועדת דיור או משהו כזה....
ענת גביש
קרן אם הילד שלך בפעוטון- האם תבקשי מהמטפלות להשתמש בחיתולי בד? האם ניסית כבר לדבר על זה איתן וקיבלת תגובה כלשהי? בכל מקרה בהצלחה וספרי איך הולך.
והנה עוד יתרון לחיים בקיבוץ-כשאת משתמשת בחיתולי בד במקום אחר, כמעט אף אחד אינו יודע על זה,ואין "פרסומת" משמעותית לדבר הנפלא הזה. אבל ב ק י ב ו ץ ....וואו. כוווולללםםם ידעו,ויספרו לחברים שלהם שמחוץ לקיבוץ וכן הלאה...ויהיה שמח. אביב חדש:
מור היה בפעוטון כשהתחלנו להשתמש בחיתולים ר"פ. דבר ראשון זה עשה הדים בכל הקיבוץ כולם באו לראות את הפלא השמיני. כולם כבר שכחו מה זה חיתולים. הרי עד לא מזמן בקיבוץ עוד השתמשו בחיתולים ר"פ. כולם כבר שכחו.
המטפלות היו בשוק טוטאלי בהתחלה אבל כשהן ראו שזה לא דורש מהן שום דבר מעבר לרגיל, היה אחלה. לא ביקשתי מהן לשטוף את הקקי ולא ביקשתי שיחליפו יותר (הן עשו את זה על דעת עצמן). הן היו שומרות לי את החיתולים בדלי נפרד ואני הייתי לוקחת בסוף היום הביתה.
אנחנו מכבסים בבית אז לא היתה לי בעיה של כביסה בקיבוץ.
ריח של חיתולים
אישה אחת (2004-06-20T20:48:16):
שאלה לגבי הריח של החיתולים. החיתולים שלנו מאוד ישנים, של חברת mother-ease בד מגבת הרב גיליים.כשהם נרטבים הם מצחינים לא משנה כמה כביסות הם עברו.
מה לעשות? האם הרתחה כמו שהיו עושים פעם לחיתולים האלה תוציא את הריח ואם כן זה לא יהרוס אותם לגמרי? (הם חצי הרוסים גם ככה)

חגית ל (2004-06-20T22:47:00):
אפשר להוסיף שליש או חצי כוס חומץ לשטיפה האחרונה של חיתולי הקקי וגם לחיתולי פיפי.

אביב חדש (2004-06-20T23:53:05):
ייבוש בשמש. מוציא את רוב הריח ומחטא. בנוסף, גם מעלים כתמי קקי.

עדי יותם (2004-06-21T17:56:17):
אסנת, את בטוחה שאתם מייבשים אותם אחרי הכביסה עד הטיפה האחרונה? תולים או במייבש? בגד שנשאר טיפונת לח, יסריח הרבה יותר מהר. גם לי היו חיתולים משומשים מאוד (אמנם המאדר איז היו חדשים, אז לא יודעת לגבי זה) ולא היתה בעיית ריח.

אביב חדש (2004-06-21T18:02:33):
אסנת, באמת עניין הייבוש חשוב מאוד. אם מייבשים במייבש כביסה, לעתים השכבה הפנימית לא מתייבשת עד הסוף. כמי שירשה את החיתולים של עדי יותם (שחלקם היו כבר יד-רביעית), העבירה אחר כך ל-ש צברי וקיבלה חזרה, הם ממש בסדר מבחינת הריח.

ה עוגיה (2004-06-21T18:09:59):
אצלנו יש ריח כשהחיתול רטוב זמן ארוך מדי (אחרי הכביסה). זה הולך יחד עם יבוש איטי מדי.
אולי הסחיטה שלכם לא טובה ובגלל זה לוקח להם המון זמן? אולי אתם תולים בצל? אולי הם מבלים לילות על החבל ו"נהנים" מהלחות של הבוקר?

ושאלה לא קשורה: האם החיתולים האלה מתאימים לתינוקות שזה עתה נולדו?
אנחנו משתמשים בקושיז, במידה הקטנה (עד 9 קילו). אני מתקשה להאמין שהם מתאימים לתינוק בן יומו... (אנחנו משתמשים בהם עכשיו, בגיל 16 ח'. התחלנו בגיל 3 ח' בערך).

אישה אחת (2004-06-22T07:28:54):
תודה על התשובות. פשוט לוקח לי זמן להכנס שוב למחשב.
אנחנו מייבשים את החיתולים טוב טוב הם תלויים בשמש. לפעמים הם באמת נשארים לילה בחוץ אבל אנחנו מורידים אותם לאחר שהתייבשו.
חומץ לא ניסיתי.
ה עוגיה כן הם מתאימים לכל גיל. יש להם תיקתקים בכל מני כיוונים כך שאפשר להלביש אותם באיזה גודל שצריך.

עדי יותם (2004-06-22T08:47:26):
אולי עובר זמן בין הכביסה לתלייה?

טרה רוסה (2004-06-22T11:09:09):
אומרים שסודה לשתייה טובה להוצאת ריחות, לא? אני לא יודעת אם זה הורס בדים או אם יוצא היטב בכביסה. סתם רעיון.

נהר שליט (2004-06-22T15:04:52):
אפשר להוסיף שמן אתרי (לונדר למשל) לכביסה, אמנם מתנדף אבל מחטא.
הבהרת חיתולים
ה עוגיה (2004-08-28T21:33:12):
יש כלמיני דרכים להבהרה אבל אני לא מכירה כאלה שהן ידידותיות לסביבה ולמשתמש (הכל רעיל).
אולי כדאי לשנות גישה ולהחליט שבז' זה נחמד גמכן?

טרה רוסה (2004-08-28T21:47:46):
יש כלמיני דרכים להבהרה אבל אני לא מכירה כאלה שהן ידידותיות לסביבה ולמשתמש (הכל רעיל).
לאקובר יש חומר להבהרה, אבל הוא רעיל למשתמש.

רציתי להוסיף שאני נעזרת במברשת קטנה כדי לנקות את הקקי שעל החיתול. זה מאוד נוח.

ענת גיגר (2004-08-29T00:14:44):
יש ל"טיידי" אבקת הלבנה, אני מוסיפה אותה לכביסת החיתולים בנוסף לחומר הכביסה של טיידי וזה יוצא מצוין.
עצה יצירתית: צביעת חיתולים
מודי תאני (2004-09-28T18:19:08):
החיתולים שלנו כבר מזמן ירוקים. פעם היו לנו גם כמה כתומים ואחד סגול. כל פעם שקונים בגד חדש, מכבסים איתו כמה חיתולים, ומאז הם צבעוניים ויפים.
חומר ידידותי לסביבה
אורית (2005-07-06T22:41:53):
האם חומר ידידותי לסביבה ( כגון אקובר ) מספק מבחינת רמת החיטוי של החיתולים ?
נאמר לי במאדר איז שהכי טוב להשתמש בחומר כביסה רגיל .
אני בספק מחמת החומרים הרעילים שהם מכילים .
טרה_רוסה*
הצטרפות: 08 ינואר 2004, 15:33
דף אישי: הדף האישי של טרה_רוסה*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

יש לי חשד שמכונת הכביסה שלי בכלל לא מחממת את המים.
האם לדעתכם זה בעייתי עם שימוש בחיתולים רב פעמיים?
אורלי*
הצטרפות: 08 יולי 2002, 18:53

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי אורלי* »

רציתי לדעת , האם אפשר להשתמש בחיתול גם לאחר עשיית קקי של תינוקת בת חודשיים ללא שטן מבלי לכבס אותו ? או לכבס אחרי כל מצב.
מחוץ_לבית*
הצטרפות: 13 ספטמבר 2005, 20:02

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי מחוץ_לבית* »

איסי מה עושים עם חיתול ר"פ מלא בקקי טרום מוצקים כשאתן מחוץ לבית?
ה עוגיה (2003-12-20T23:29:00):
איסי - מחזיקים בתיק החיתולים שקיות ניילון בשביל חיתולים משומשים.
כשיש חיתול קקי - שוטפים במידת האפשר ואורזים בשקית נפרדת. גם אם אין אפשרות לשטוף - אורזים. כדאי רק לקפל את החיתול כך שכל הקקי ישאר בפנים ולא ימרח מסביב.
דליה (2003-12-23T09:25:00):
I have a reusable bag that I put used diapers in and then I just throw it in the wash with the diapers.
אף_חצוף*
הצטרפות: 12 מרץ 2005, 21:08
דף אישי: הדף האישי של אף_חצוף*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי אף_חצוף* »

שאלת אחסון חיתולים מלוכלכים. ברוב האתרים שבהם הסתכלתי מוכרים שק ניילון כביס (משהו כזה ששמים בתוך הדלי, למי שמאחסן חיתולים מלוכלכים על יבש. מישהי יודעת אם אפשר להשיג משהו דומה בארץ? כמו שק כביסה אבל לא מבד שסופג את הריחות, שעדיין אפשר לזרוק גם אותו לתוך המכונה, יחד עם החיתולים.

<19$ נראה לי קצת הרבה להוציא על משהו שאולי אפשר למצוא כאן בפחות>
קרוטונית_מהמרק_הגדול*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 19:10

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי קרוטונית_מהמרק_הגדול* »

כמו שק כביסה אבל לא מבד שסופג את הריחות
אולי תנסי בחנויות למטיילים.
ובעצם אם זה "סתם" ניילון, כל קיטבג פשוט יעשה את העבודה.
ה_עוגיה*
הצטרפות: 15 יוני 2003, 00:44
דף אישי: הדף האישי של ה_עוגיה*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

קחי כמה ציפיות של כריות והשתמשי בהם.
אז יספגו ריח, אז מה? הרי את זורקת אותם לכביסה אחרי השימוש.
את במילא שמה בתוך דלי אז בשביל מה שקיות אטומות? (יש מכסה לדלי?)

מנסיוני - הסירחון הגדול בא מהסגירה (חוסר אוורור).
נהגתי לאסוף את החיתולים המפושתנים בשקיות פשוטות בסל הכביסה הרגיל. ענני האמוניה בעת פתיחת השקיות לפני שעשיתי כביסה הגיעו עד הסלון.
אם יש לך איזו מרפסת שרות שאפשר לשמור בה את החיתולים בתוך שק בד אז שווה לנסות.

<הכי פשוט בעיני - לזרוק את החיתולים ישר למכונה. זה מה שעשיתי כשהיא היתה בתוך הבית. כל הטריקים עם השקיות הגיעו כשהיא נדדה למחסן>
אף_חצוף*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי אף_חצוף* »

תודה.
קראתי על הפתרונות שלך, עוגיה. (קראתי קודם את כל הדף, כמובן ;-) ) חשבתי על זה, אבל עוד לא החלטתי אם זה פתרון שיתאים לי.
בכל מקרה, חסכתן לי כסף. :-)
ר_ו_ב_י_נ_א*
הצטרפות: 15 אוגוסט 2005, 14:42
דף אישי: הדף האישי של ר_ו_ב_י_נ_א*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי ר_ו_ב_י_נ_א* »

מצאתי עכשיו אתר עם הסברים איך למחזר כל מיני דברים ולהפוך אותם לדברים שקשורים לחיתולים (שיו איזה משפט מסורבל)
אז יש שם הסבר איך להפוך סוודר ישן לשק חיתולים:

Wet Bag: If you have acquired a wool sweater that is too scratchy to use for diaper covers, turn it into a
wet-bag! Turn the sweater upside-down & lay it out flat. Starting at one underarm, cut in a shallow U-shape
to the other underarm, removing both sleeves & the neckband. Turn inside out & stitch the cut edges
together for the bottom seam. Turn right-side out & thread a shoelace through the waistband ribbing for a
drawstring, and you're done!

יש באתר הזה עוד מלא דברים נחמדים: http://fernandfaerie.com/index.html
אילת*
הצטרפות: 15 אוגוסט 2003, 17:08

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי אילת* »

יש לי שאלה כללית בקשר לכל החיתולים הר"פ, מלבד הAIO שהבנתי שבעייתיים בהיבט הזה: האם יכול להחזיק מעמד עבור יותר מעולל אחד או שבילד הבא צריך לקנות סט חדש? השאלה רלוונטית כמובן גם בהקשר של רכישת יד שניה.
ר_ו_ב_י_נ_א*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

אילת, בעקרון תלוי באיכות ובכביסות - אם מתייחסים אליהם יפה ולפי הוראות הכביסה שלהם, רוב החיתולים (גם AIO, למרות שציפוי הפלסטיק בד"כ מתבלה בכביסות חמות ויבושים במייבש) יכולים להחזיק ליותר מילד אחד ואף יותר משניים.
אף_חצוף*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי אף_חצוף* »

עזרה עם חיתולים מלוכלכים. כיבסתי את החיתולים (חיתולי כיס, HH ושל חברה אחרת מחו"ל), וכל החיתולים, והמילויים יצאו צהובים (חוץ מהפליז בHH), כך שכל הבטנה של החיתולים האחרים שעשויה מ suedecloth שאין לי מושג מה זה בעברית, גם יצאה צהובה. חוץ מזה, חלק מהקקי נשאר על החיתול, בעיקר בגומי, ובכלל לא נשטף בכביסה. יש רעיונות? רלוונטי לנסות קליה אוקסי אקשן, או שזה עלול להרוס את החיתול? אין שמש היום אז אין לי איך להוציא את הכתמים בדרך אחרת.
אני ממש מבואסת, אשמח לרעיונות.
ר_ו_ב_י_נ_א*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

אף, זה באמת מבאס.... אין לי הרבה טיפים אבל קליה נראה לי קצת אכזרי על חיתולים. אולי תנסי להעביר אותם עוד כביסה עם הרבה הרבה מים ובטח מחר כבר תהיה שמש (אפילו כמה דקות מספיקות - זה מוזר אבל בחיי שהפטנט עם השמש עובד מעולה).
יפעת_ו*
הצטרפות: 29 אוגוסט 2005, 20:29
דף אישי: הדף האישי של יפעת_ו*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי יפעת_ו* »

לגבי הכתמים של הקקי - בימים שאין שמש אני משתמשת בחיתולים גם אם יש כתם (סה"כ רק לא אסטתי) וברגע שיש שמש, מוציאה החוצה. הכתמים תמיד יורדים, גם אם עברו 2 מכונות ללא ייבוש בשמש.
תודה לשמש, מסיר הכתמים הטבעי (-:
סבתא_לשמונה*
הצטרפות: 02 יוני 2005, 20:32
דף אישי: הדף האישי של סבתא_לשמונה*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי סבתא_לשמונה* »

אפשר להעזר בשמש כבר לפני הכביסה. משרים את החיתולים בקערה גדולה עם אבקת כביסה בשמש.
אחרי כשעתיים המים חמים, החיתולים מבהיקים מלובן ואין כתמים (בתנאי שהקקי נשטף קודם לכן לפני ההשרייה). עכשיו צריך להכניס את הכביסה למכונת הכביסה ישר לחלק של השטיפה ובכך לחסוך חשמל וזמן כביסה.
גידלתי את שלושת ילדי לפני שהיו חיתולים חד-פעמיים ולרוב האנשים גם לא היתה מכונת כביסה או שרק מכונת כביסה פרימיטיבית. לי היתה מכונה טובה. גם מרככי כביסה ומיבשים לא היו. בימי גשם תלו בבית או במרפסת עם גגון. אם החיתולים היו לא רכים לאחר הייבוש היו משפשפים אותם קצת ביד בזמן הקיפול. בשום אופן לא השתמשו בחומץ. החומץ חריף לעור של מבוגר ובוודאי לעור של תינוק או ילד.
הגריין על השיער האפור כנראה מיועד עבורי...

חג שמח

@}
תזמורת_הים*
הצטרפות: 22 אוגוסט 2003, 11:13
דף אישי: הדף האישי של תזמורת_הים*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי תזמורת_הים* »

החומץ חריף לעור של מבוגר ובוודאי לעור של תינוק או ילד.
החומץ לא בא במגע עם עור התינוק משום בזמן הייבוש הוא מתנדף לגמרי (בניגוד למרכך, שתמיד נשארים שרידים שלו בבד). גם לא נשאר ריח.
תודה על הטיפ!
ההולכת_באתרים*
הצטרפות: 21 נובמבר 2005, 11:44
דף אישי: הדף האישי של ההולכת_באתרים*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי ההולכת_באתרים* »

על מנת להלבין חיתולים נסו להוסיף כף מלח לימון לאבקת הכביסה וליבש את החיתולים בשמש.
מסכימה עם אורית, החומץ מתנדף ולא משאיר שאריות רעילות.
ההולכת_באתרים*
הצטרפות: 21 נובמבר 2005, 11:44
דף אישי: הדף האישי של ההולכת_באתרים*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי ההולכת_באתרים* »

המלח לימון גם מסיר אבנית מהמכונה וגם מהקומקום החשמלי.
אמא_בגובה_דשא*
הצטרפות: 21 נובמבר 2005, 11:31
דף אישי: הדף האישי של אמא_בגובה_דשא*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי אמא_בגובה_דשא* »

שק כביסה:
בכל סופר בבני ברק או בירושלים (ואני מניחה שבעוד כמה מקומות בארץ) אפשר למצוא שק-כביסה לציציות. נראה לי שהוא יתאים בדיוק למטרה הזאת.
(והוא מצויין גם לגרביים-מונע מצב של גרב אחת שהולכת לאיבוד ושניה שנשארת עגונה לנצח).
סבתא_לשמונה*
הצטרפות: 02 יוני 2005, 20:32
דף אישי: הדף האישי של סבתא_לשמונה*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי סבתא_לשמונה* »

השקיות נמצאות עכשיו בכל הרשתות, מצויינות לגרביים וגם לחלקי לבוש אחרים שרוצים לתלת באופן מרכז. לעומת זאת במיבש הייבוש בתוך השקית דורש הרבה זמן, להוציא את הכביסה מהשקית שוב יגרום לחיפושים בתוך המייבש ולכן כדאי לתלות לייבוש את מה שבתוך השקית.
טלי_מתכוננת_לביאת_המשיח*
הצטרפות: 05 יוני 2006, 01:14
דף אישי: הדף האישי של טלי_מתכוננת_לביאת_המשיח*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי טלי_מתכוננת_לביאת_המשיח* »

תודה על העצות, סבתא לשמונה.

מנסיוני, עצה שלא מצאתי בדף:
יש לי קושיז, כאשר אני מחליפה לבני בן השנתיים יציאה "כבדה", אני תמיד שוטפת אותו באמבטיה.
כך תמיד מוכן לידי דלי, לתוכו אני שוטפת מיד את כל ה"תוצרים" (עם זרם חזק של מים חמים - חלון פתוח כמובן - אפשר גם עם מים קרים, העיקר לדאוג שהצואה עדיין טריה) שמה את הטיטול באמבטיה למשמרת של דקה, ושופכת את המים המלוכלכים לשרותים.
(כדאי לשטוף את התחתית החיצונית של הדלי לפני ה"מסע" כדי שלא תטפתפנה טיפות מלוכלכות בדרך.
וכן להחזיק היטב את הדלי, כדי שלא יתהפך עם תכולתו על הרצפה, למשל....)

את הטיטול הרטוב והשטוף מחזירה לדלי (אחרי שטיפה קלה של הדלי ושטיפה נוספת של הטיטול - בעיקר באזור הגומי) ומוסיפה למכונה בהפעלה הקרובה (תמיד יש כזו ב"ה) ב-40 או 60 מעלות (ולפעמים גם 30).
בשמש יוצא כמו חדש!

חסל סדר סתימות באמבטיה, ריחות ובלגנים.
אף_חצוף*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי אף_חצוף* »

בשמחה ובששון התחלנו מוצקים, מה שמוביל אותי לכל מיני שאלות.
ליינר - צריך, לא צריך? אני משתמשת בחיתולי כיס, שבעקרון אמורים לאפשר ניקוי יותר מהיר, אבל אנחנו בשלב הדביק והבעייתי יותר. ניסיתי יום אחד להשתמש במגבון מכובס, ואמנם החיתול יצא נקי אבל הטוסיק של המסכן היה מרוח לגמרי. למה זה טוב? (אמרה זו שכבר הזמינה חבילה של 100 ליינרים מתכלים, כי אמרו שצריך)
שפריצר (זה שמתחבר לאסלה) - איפה קונים? כמה זה עולה ואיך לכל הרוחות קוראים לזה? זה נחוץ? בעיקר אם אני מוותרת על הליינר?

רוב תודות :-)
אקולוגית_מתחילה*
הצטרפות: 15 אוגוסט 2006, 21:22

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי אקולוגית_מתחילה* »

היי אף חצוף
אני עברתי שלושה חודשים עד גמילה של קקי של גדולים ולא השתמשתי בכלום.
שפריצר (זה שמתחבר לאסלה) - איפה קונים? כמה זה עולה ואיך לכל הרוחות קוראים לזה? זה נחוץ?
חיברנו, עולה כמה שקלים בכל טמבור וזה השם. שווה- מסייע להוריד את הקקי ישר לאסלה ולא לשטיפה בכיור\אמבטיה.
לא השתמשתי בשום תוספת לחיתול. כתמים-שמש ובמקרה הכי גרוע בכביסה הבאה גרדתי בקצת אסטוניש והכל נעלם נשארו צחורים.

אני משתמשת בחיתולי כיס מה זה?
אף_חצוף*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי אף_חצוף* »

מה זה? כנסי ל חיתולים רב פעמיים ביקורת למילון מונחים, יש שם הסבר.

תודה. :-)
אף_חצוף*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי אף_חצוף* »

למישהי כאן יש נסיון עם חיתולי כיס? אני יודעת שהם לא מאוד פופולריים כאן, אבל אולי? אני מסתבכת עם הכביסה שלהם לגמרי. צריך חומר כביסה שלא משאיר שום שכבה על הבד, כי זה מפריע לחדירות של הפליז ואז החיתול לא סופג ומסריח. בארה"ב יש כל מיני אבקות/נוזלי כביסה שמתאימים, ואין שום דבר בארץ. על פי הטבלה הזו גם אקובר לא מומלץ לחיתולי כיס. למישהי יש המלצה על פתרון כביסה מוצלח? החיתולים שלי פשוט מסריחים. :-(
אף_חצוף*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי אף_חצוף* »

אני רוצה לקנות כיסויי צמר, אבל לא ממש מבינה בטיפול בהם. יש בארץ חומרי ניקוי לצמר? מה, איפה, כמה וכו'?
אילת*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי אילת* »

הבעיה שעם אקובר וכביסה ב40 מעלות נשארים מכתמים של קקי. יש הצעות לסבונים אחרים?
קרוטונית_מהמרק_הגדול*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 19:10

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי קרוטונית_מהמרק_הגדול* »

נשארים מכתמים של קקי
כתמים של קקי נעלמים אחרי ייבוש בשמש.
אילת*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי אילת* »

כתמים של קקי נעלמים אחרי ייבוש בשמש
ז"א דוהים, אבל תכלס זה בעצם לא נקי ואולי לא הגייני
יעלי_לה
הצטרפות: 08 ספטמבר 2005, 09:00
דף אישי: הדף האישי של יעלי_לה

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי יעלי_לה »

כביסה ב40 מעלות נשארים מכתמים של קקי
קקי אני מכבסת ב-60 מעלות, ונדמה לי שכך מומלץ.
יעלי_לה

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי יעלי_לה »

_כתמים של קקי נעלמים אחרי ייבוש בשמש
ז"א דוהים, אבל תכלס זה בעצם לא נקי ואולי לא הגייני_

אם אני לא טועה, השמש לא רק גורמת לדהייה אלא גם מחטאת במידת-מה.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

קקי אני מכבסת ב-60 מעלות, ונדמה לי שכך מומלץ.
גם אני, אבל קקי של יונקים לפעמים משאיר קצת כתמים. השמש מנקה הכל, וגם לי נראה שזה גם מחטא.
אילת*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי אילת* »

בדף ההוראות של קושיז מחקו את ה60 מע' וכתבו במקום 40
גילית_ט*
הצטרפות: 20 דצמבר 2006, 13:10
דף אישי: הדף האישי של גילית_ט*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי גילית_ט* »

אם משתמשים בLINER כלומר בד רב פעמי שתופס את הקאקי כל עניין היציאות יותר קל ואין כתמים
אלופת_ישראל*
הצטרפות: 30 יולי 2006, 13:01
דף אישי: הדף האישי של אלופת_ישראל*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי אלופת_ישראל* »

הי חברות, אימהות, מחתלות...
תודה על העצות הטובות, אנחנו משתמשים במאדאר איז ובאמת עם הכיסויים החיים הרבה יותר טובים.
גם לשלי יצאה פיתאום אחרי שלושה שבועות של שימוש תפרחת... בינתיים מחכה שיעבור בלי שינויים מיוחדים, קצת מישחה ואיוורור ותה קמומיל ומרווה במי האמבטיה. אני משתמשת לחיתולים באבקת כביסה לתינוקות כי ניראה לי שהם זקוקים לטיפול קצת יותר יסודי משאר הבגדים.
תהייתי לגבי המיכל שבו מאחסנים את החיתולים המשומשים עד הכביסה. האם אתן משתמשות בפלאסטיק או מתכת? פתוח או סגור? (בטח שסגור..) מלא במים או שוטפים כל פעם לפני? לא בא לי לשטוף כל חיתול....
יום נפלא ומלא בהפרשות...
גילית_ט*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי גילית_ט* »

אנחנו תקופה ארוכה השתמשנו בדלי עם מיכסה בלי מים
אח"כ סתם בשקית בחוץ וכרגע באמבט שפעם הקטן התרחץ בו ועם מים ומעט אבקת כביסה
אין הרבה הבדל , בעלי חושב שעם מים ומעט סבון בהשריה עד הכביסה אז הם יוצאים יותר ריחניים
אבל לדעתי זה אותו דבר
כביסה אצלנו הכל ביחד עם הבגדים שלנו
40 מעלות לעיתים רחוקות אני מכבסת עם בגדים לבנים ב 60 מעלות
אף_חצוף*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי אף_חצוף* »

אני מאחסנת בדלי סגור יבש. אם יש חיתולי קקי, אני מריצה אותם בשטיפה קצרה (rinse)לפני הכביסה וזה מוריד שאריות, אם יש. אם מדובר בקקי של מוצקים, אפשר להוריד עם שפריצר לתוך האסלה לפני שאת מכניסה לדלי.
לי יותר קל ככה.
אף_חצוף*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי אף_חצוף* »

יש דליים שבאים עם מכסה, בתור פח, לא כמו דלי לספונג'ה.
יעלי_לה

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי יעלי_לה »

אני בכלל לא יכולה לסבול את המחשבה על דלי כזה... כשהקקי היה נוזלי של יונק הייתי פשוט שוטפת אותו באמבטיה בזרם חזק של הטוש. עכשיו אני מרוקנת את הקקי מהחיתול לאסלה ושוטפת את מה שנשאר עם הטוש. את החיתולים השטופים אני תולה על חבלים (חבל אחד לחיתולי פיפי ואחד לחיתולי קקי) במרפסת הכביסה (שנמצאת בחוץ). זו לא בעיה, כבר אלתרתי פתרונות בסגנון הזה ב-4 בתים שונים שגרנו בהם מאז שהוא נולד (אחד מהם היה דירה בבניין. אם שוטפים גם את חיתולי הפיפי, אין להם כמעט ריח ואפשר לתלות אותם אפילו במרפסת כביסה פנימית סגורה). לפעמים אין לי זמן לשטוף את החיתול באותו רגע, אז קורה שמדי פעם יש כמה חיתולים מלוכלים זרוקים בתוך האמבטיה (כשהיא ריקה ויבשה) עד שאני מתפנה לזה.
יעלי_לה

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי יעלי_לה »

לגבי כביסה של 60 מעלות, אני בערך פעם בשבוע עושה מכונה כזאת - בגדי עבודה של בעלי, מגבות ידיים ומטבח, מצעים, תחתונים, לכלוכים קשים... לא בעיה למלא בד"כ. מקסימום אני שמה רק חיתולי קקי בתכנית של חצי מכונה.
נהר_זורם_ביניהם*
הצטרפות: 13 מאי 2006, 07:46
דף אישי: הדף האישי של נהר_זורם_ביניהם*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי נהר_זורם_ביניהם* »

שאלה לגבי חיתולי קקי בלילה.

אנחנו בקרוב מאוד מתחילים עם ר"פ , רק מחכים קצת שהקטנה (3 שבועות) תגדל קצת ותתאים לגודל של החיתולים (M-E וקושיז), אבל בינתיים עם הנקות הלילה ועייפות הלילה עלתה לי שאלה.
מה עושים עם חיתולי קקי בלילה, כי למי יש כוח להתחיל לשטוף אותם באמצע הלילה, אז מה עושים? אשמח לקבל עצות וטיפיםבעניין.
גילית_ט*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי גילית_ט* »

משתמשים בנייר שניתן לשטוף מספר פעמים או לזרוק שאין חשק לכל הסיפור א משתמשים בבד שקונים כגליל שבמקור הוא משמש לניקוי מטבח ונמכר בשוק כנ"ל לגבי הניקיון או זורקים לדלי עם מים ומנקים בבוקר
יעלי_לה

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי יעלי_לה »

גילית, אם הבנתי מה את מציעה, זה לא מתאים לקקי של תינוקת בת 3 שבועות (ואם לא הבנתי אז סליחה)

נהר, חיתולי קקי בלילה? את מתכוונת שהיא עושה את הקקי באמצע הלילה? את בטוחה? אצלינו זה לא קרה מ-ע-ו-ל-ם, ונדמה לי שקראתי פעם באתר (באיזה דף על בלי חיתולים) שקקי שנעשה ממש בלילה זה משהו נדיר. אצלינו היתה תקופה ארוכה שהוא היה עושה את הקקי הראשון בשנייה הראשונה שפקח עיניים בבוקר, ובהתחלה הייתי חושבת שהוא התעורר כבר עם זה.
אני חושבת שמה שהייתי עושה במקרה כזה זה מחזיקה כמה שקיות עבות בהשג יד ופשוט משאירה את החיתול על תכולתו בפנים עד הבוקר, קשור היטב / בשקית כפולה.
תזמורת_הים*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

אני הייתי זורקת את החיתול כמו שהוא על הרצפה ומטפלת בו בבוקר (וידוי מזעזע? :-P).
מאחר והחיתול רטוב אין בעיה לשטוף ממנו את הקקי בבוקר. קקי של יונקים גם לא מסריח.

אגב, אני התחלתי לקחת אותו לעשות קקי בכיור מיד כשהיה מתעורר בבוקר בגיל 3 חודשים ותוך יום הוא הפסיק לגמרי לעשות קקי בלילה (ע"ע לגדל ילדים בלי חיתולים). עד אז היה עושה כל לילה פעמיים.
שי_רי*
הצטרפות: 16 אוקטובר 2005, 10:31
דף אישי: הדף האישי של שי_רי*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי שי_רי* »

הי ,

שלנו גם הייתה עושה קקי בלילה. אנחנו היינו מנקים כי גם ככה היינו ערים אבל בהמשך גם כשכבר לא הייתה עושה קקי בלילה עברנו לחיתול חד פעמי בלילה כי יוצא שיש מרווח זמן בין החיתול האחרון ליפני השינה לבין השינה עצמה וברווח הזה היא יכולה עוד לפשפש ולא רצינו שתלך לישון עם חיתול רטוב (החד פעמיים סופגים טוב ונשארים די יבשים) וגם לא רצינו להחליף לה ממש ליפני שהיא נירדמת כי זה מטריד וחוצמזה היא הייתה מיתעוררת בלילה (לינוק או סתם) ומפשפשת ולא רצינו להחליף כי זה היה מעיר אותה לגמרי וגם לא רצינו שתהיה כל הלילה רטובה. אז החלטנו לעבור לחד פעמי בלילה

אני מאמינה שעם הזמן הקטנה שלכם תתחיל לקבל מושג מה זה יום ומה זה לילה ותפסיק לעשות קקי בלילה.
אף_חצוף*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי אף_חצוף* »

אז אני אצא גרועה. ;-)
לא שוטפים בכלל. שמים בשקית כמו שזה, ובבוקר מצרפים את זה לדלי של החיתולים המלוכלכים (אצלי זה דלי יבש, ולא רטוב). כששמים בכביסה, מריצים קודם שטיפה ששוטפת את הכל, זה הרי נוזלי. אחרי זה כביסה כרגיל.
גילית_ט*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי גילית_ט* »

יעלי לה אנחנו השתמשנו בנייר אורז מלידה ולא היתה כל בעיה שלא היה לנו כוח להתעסק פשוט זרקנו לאסלה ושהיה שטפנו במעט מים והופ לדלי החיתולים
ועד היום אנחנו עם בד רב פעמי מהשוק פשוט מנערים לאסלה וזהו
פלוני_אלמונית*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

האם שמש מעלימה כתמי קקי גם מחיתולים שעשויים מבד סינטטי?
אף_חצוף*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי אף_חצוף* »

האם שמש מעלימה כתמי קקי גם מחיתולים שעשויים מבד סינטטי?
כן.
אום_אל_קיצקיצ*
הצטרפות: 21 ינואר 2007, 22:53
דף אישי: הדף האישי של אום_אל_קיצקיצ*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי אום_אל_קיצקיצ* »

איך מונעים שדלי חיתולי הקקי יהפוך למרבץ חיידקים? איפשהוא במעלה הדף מוזכר שמן עץ התה אבל לא כתוב באיזה הקשר. האם הכוונה היא לשים טיפות משמן עץ התה בדלי הקקי?
ניצן_אמ*
הצטרפות: 28 נובמבר 2005, 19:35
דף אישי: הדף האישי של ניצן_אמ*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

עם הטוטס-בוטס המופלאים, אני פשוט זורקת אותם למכונה AS IS
בלי ניירות אורז, בלי דליים, בלי השריות, בלי חומרים מלבינים, בלי חומץ, בלי שמש, בלי מרכך.
יוצאים לבנים, רכים, כמו חדשים.

(יש להודות שאין לנו הרבה חיתולי קקי, ואין הרבה חיתולים בכלל, אבל כשיש, ויש תקופות שיש לא מעט, אין איתם שום בעיות לוגיסטיות.)
זה בקלות החיתול הכי טוב שהשתמשתי בו, והיה לי העונג לנסות כמה.
ה_עוגיה*
הצטרפות: 15 יוני 2003, 00:44
דף אישי: הדף האישי של ה_עוגיה*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

לדעתי הכי טוב לא להניח להם להיות במים כי זה תמיד מסריח בסוף (גם אם לא היה שם קקי).
אני בעד לשטוף ולהניח להתיבש עד הכביסה (זה מה שאנחנו עשינו, פעם)
גילית_ט*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי גילית_ט* »

כן שמים לבנדר לימון או עץהתה במים מספר קטן בדלי במים או פשוט מחליפים תמים אחרי כל ריקון הדלי לכביסה
אום_אלקיצקיצ*
הצטרפות: 02 מרץ 2007, 22:34

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי אום_אלקיצקיצ* »

גם לנו יש מעט חיתולי קקי אז הם מחכים הרבה ימים עד הכביסה. אם אכניס כמו שהם למכונה הם יעלו עובש עד שאכבס.
גילית_ט*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי גילית_ט* »

אנחנו שוטפים את הקאקי מהבד המפריד מהחיתול לאסלה ואז זורקים למים
ניצן_אמ*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

גם לנו יש מעט חיתולי קקי אז הם מחכים הרבה ימים עד הכביסה. אם אכניס כמו שהם למכונה הם יעלו עובש עד שאכבס.
סל כביסה מאוורר במרפסת.
פעם אחת היה לי עובש מקקי, על בגד הים שלה. שמתי קצת מסיר כתמים של אקובר, יצא כמו חדש.
תזמורת_הים*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

גם לנו יש מעט חיתולי קקי אז הם מחכים הרבה ימים עד הכביסה
למה לחכות? אני לא עושה מכונת חיתולי קקי נפרדת, אלא זורקת אותם למכונה של 60 מעלות שבה אני מכבסת את כל הלבנים, המגבות והמצעים של הבית. יש לי כזו כל יומיים או שלושה בערך.
פלוני_אלמונית*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

איכשהו הכביסה שיוצאת עם חיתולי הקקי מסריחה, אבל אולי זה בגלל שהם חיכו הרבה זמן הם נהיו מצחינים (הקק לא מסריח).
אום_אל_קיצקיצ*
הצטרפות: 21 ינואר 2007, 22:53
דף אישי: הדף האישי של אום_אל_קיצקיצ*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי אום_אל_קיצקיצ* »

כלומר הקקי לא מסריח (זאת הייתי אני)
אידה_ג*
הצטרפות: 12 נובמבר 2006, 13:28
דף אישי: הדף האישי של אידה_ג*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי אידה_ג* »

גם אני מכבסת על 60 עם כביסה אחרת, לפני זה אני שוטפת כל חיתול קקי מהקקי בכיור ושמה בדלי עם חומץ, לא מסריח ולא מעלה עובש גם אחרי 5 ימים...מחליפה כמובן את המים אחרי כל כביסה.
ניצן_אמ*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

למה לחכות?
אני לא מחכה בנפרד עם קקי. מחכה שתהיה לי מכונת חיתולים (וטטרות, ומגבות-פשפושים לבנות) זה שומר על החיתולים. לוקח 3-7 ימים, ואין עם זה בעיה.
פיפי עומד הוא מסריח הרבה יותר מקקי יבש.
אצלנו אין בעיית ריח אחרי כביסה.
פשוט אין 90% מהבעיות הסטנדרטיות, אני אומרת לכן. (ניצן לא מרוויחה כלום מזה שהיא מעריצה את מי שמייצר את החיתולים האלה)
גילית_ט*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי גילית_ט* »

אידה ג חומץ? אני מקווה שאת מדללת עם הרבה מים, עובש? אף פעם לא היה גם שהשרנו במים וגם סתם בשקית
וטמפ' גם 40 מעלות עושה תעבודה
את חיתולי הקאקי פשוט לשטוף בכיור מהקאקי ואז לדלי ההמתנה
אידה_ג*
הצטרפות: 12 נובמבר 2006, 13:28
דף אישי: הדף האישי של אידה_ג*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי אידה_ג* »

חומץ? אני מקווה שאת מדללת עם הרבה מים
כן, פרט שולי ששכחתי להוסיף...
כוס חומץ בדלי גדול עם מים.
סיג_סיג*
הצטרפות: 08 מרץ 2004, 10:40
דף אישי: הדף האישי של סיג_סיג*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי סיג_סיג* »

הסקוץ' של הכיסוי (של קושיז) כבר לא נתפס לי טוב, למרות שאני מקפידה לסגור אותו כשאני מכניסה למכונה. יש למישהו עצה?
גילית_ט*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי גילית_ט* »

הסקוץ' של הכיסוי (של קושיז)
לתפור חדש או לתפור טיק טק
גימס_בונד*
הצטרפות: 06 אוקטובר 2006, 08:29

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי גימס_בונד* »

בנות, אם כבר משתמשים בחיתולים, אז למה רב פעמיים. זה או להשתמש או לא להשתמש בכלל.
פלוני_אלמונית*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

זה או להשתמש או לא להשתמש בכלל.

מי אמר? ולמה?
ציפי*
הצטרפות: 14 דצמבר 2002, 21:57

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי ציפי* »

עוד מעט אמא ,ממש עוד שבועיים +_ מלאת תהיות לגבי השימוש ברב פעמים
אני יושבת וקוראת את כל מה שאתן כותבות אחת לשניה ומרגישה מנותקת חסרת יכולת לקבל החלטה??
אף_חצוף*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי אף_חצוף* »

ציפי, יש כאן באתר הרבה מידע, שיכול לתת לך התחלה טובה.
תקראי את חיתולים רב פעמיים ביקורת בתור התחלה. ככה תדעי איזה סוגים של חיתולים יש, ומה היתרונות והחסרונות של כל אחד.
תקראי גם כאן וב חיתולים רב פעמיים כדי לדעת קצת על איזה חיתולים יותר נפוצים בארץ, מה הבעיות שלפעמים עולות ואיך מסתדרים איתן. אם את מסתדרת עם אנגלית האתר diaperpin יש אליו לינק באחד הדפים, הוא מצוין, נותן הרבה הסברים.

תתחילי לראות מה הכיוון שלך ואז תשאלי שאלות בדף חיתולים רב פעמיים . הדף הזה מיועד יותר לשאלות הכביסה, שאליהן אני מניחה שעוד לא לגמרי הגעת. ;-)

שיהיה בשעה טובה ובהצלחה!
חלוקית_נחל*
הצטרפות: 15 אוגוסט 2007, 08:01
דף אישי: הדף האישי של חלוקית_נחל*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי חלוקית_נחל* »

קיבלתי משלוח של חיתולים רב פעמיים חדשים. הבנתי שלפני השימוש יש צורך להרתיח אותם מספר פעמים על מנת להגביר את כושר הספיגה. האם זה נכון, מנסיונכן? האם ממש צריך להפעיל את מכונת הכביסה על תכנית מלאה של הרתחה או שאולי מספיק להשרות בדלי עם מים רותחים ולייבש?
אף_חצוף*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי אף_חצוף* »

קיבלתי משלוח של חיתולים רב פעמיים חדשים
איזה חיתולים?
יש טיפול שונה לסוגים שונים. יש חיתולים שכביסה אחת מספיקה להם, ויש את הפריפולדס לדג' שכושר הספיגה שלהם טוב רק אחרי 5-6 כביסות. אם את לא רוצה לכבס הרבה פעמים, את יכולה פשוט לקחת בחשבון שבשימושים הראשונים צריך להחליף מהר, ולא יספגו הרבה, וככל שתכבסי יותר הם יגיעו לספיגה האופטימלית שלהם.
גילית_ט*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי גילית_ט* »

כל החיתולים וכל הבגדים במיוחד בגיל הרך מומלץ לכבס לפני לבישה בשל החומרים המיותרים שלא רצויים שנוצרים כחלק מתהליך היצור (יצא מסורבל אה?)
חוצמזה שזה מעלה את רמת הספיגה זה מונע אלרגיות לחומרים הנ"ל, אנחנו כבסנו הכל פעם 1 ואח"כ אחרי שימוש, לאט לאט מגיעים ל 5 כביסות המדוברות
הכדור_בידינו*
הצטרפות: 05 נובמבר 2007, 09:03

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי הכדור_בידינו* »

מאין יותר זול להזמין totsbots ערכת החתלה ?
ebay ?

?bummis
או מהסקוטים ?
עדיין לא בטוחה בנוגע לפלאפלס. האם יעיקו במזג האוויר הים-תיכוני ? מצד שני, רוצה רק אותם בגלל מהירות הייבוש. מאמא מאוהבת וניצן אמ?, וגם בעלי נסיון אחרים, אנא עזרו לי להחליט מהר.
אמא_בגובה_דשא*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

החיתולים (של מאזר-איז) כנראה ספגו יותר מדי פעמים פיפי והם מסריחים מאווווד כשהם רטובים.
יש למישהו עצה איך להוציא מהם את כל הריח (גם מהשכבות הפנימיות)?
אמא_בגובה_דשא*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שכחתי לציין:
אני מכבסת עם חומץ. זה לא עוזר.
מיכלי_לי*
הצטרפות: 23 אוגוסט 2007, 18:28
דף אישי: הדף האישי של מיכלי_לי*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי מיכלי_לי* »

מה בנוגע ללהניח בשמש? (ואם מתקשים הנחתי מספר דקות במייבש- לא קרה כלום)
פלוני_אלמונית*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

בעיה מוכרת.
להשרות לכמה שעות בחומץ אחרי הכביסה, לשטוף (אפשר לעשות את השטיפה והסחיטה במכונה) ולייבש בשמש ישירה בחוץ (דרך החלון זה פחות משפיע על הריח).
אני גם נוהגת להרתיח אותם בסיר גדול כמו פעם (פעם בחצי שנה) עם חומר הלבנה של אקובר- אולי זה גם עוזר נגד הריח אבל אני לא בטוחה.
אמא_בגובה_דשא*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

אני תולה בשמש באופן קבוע. לא נראה לי שזה משפיע.
פלוני_אלמונית*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

אני תולה בשמש תמיד, אבל בחורף בתוך הבית ובקיץ בחוץ ובקיץ אני בהחלט מרגישה שזה משפיע על הריח (השמש בחוץ "מוציאה" את הריח של נוזל הכביסה) אבל לא לגמרי - ברגע שהחיתול טיפה נרטב מפיפי, הוא די מסריח. החומץ משפיע יותר.
אמא_אום*
הצטרפות: 15 מרץ 2006, 09:24
דף אישי: הדף האישי של אמא_אום*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי אמא_אום* »

יש טיפול מומלץ לחיתולים ורפידות שנקרא Stripping. אפשר לקרוא על זה הרבה באתרי חיתולים אמריקאים.
בגדול - פעם בחצי שנה, או כשמסריח, מכבסים במכונה על תוכנית של שטיפה בלבד (בלי חומרים) פעמיים, שלוש, לפעמים גם ארבע, עד שלא יוצאות "בועיות" סבון בכלל. הטיפול אמור "לפתוח" את הבד ולהוציא שאחיות פיפי-קקי וחומרי ניקוי.
אמא_בגובה_דשא*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

Stripping...

השם עושה לי רע...

אבל ינוסה.
ניר*
הצטרפות: 16 ינואר 2005, 17:16

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי ניר* »

התחלתי להשתמש בהמפ וקושיז.
מטרידה אותי יותר עובדת קיום רטיבות פנימית של החיתול מאשר הרטיבות החיצונית ,לפיכך במקום להכניס את הרפידות לכיס אני מותירה אותן מחוץ לכיס ואז מוציאה כל רפידה הנרטבת .(כך שיש בעצם 3 שכבות עד שנותרת רק אחת -החיתול) . כיוון שאלומה גם מפשפשת אנו פותחות חיתול פעמים רבות אז זה בסדר :) .
שאלתי היא האם מישהי נוהגת כך ואיך מסתדרים עם הרפידות הגורמות לחיתול מגושם וכמו כן עם טטרה /פלנל כרפידה . צריכה עצות לגבי שימוש נכון ונח.
פירות_יער*
הצטרפות: 30 יוני 2008, 17:09

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי פירות_יער* »

היום התחלתי להשתמש בר"פ.
כל פעם שהחיתול נרטב - המחותל החמוד שלי בן החודשיים וקצת מתחיל לרטון, עד שאני מחליפה לו. אני שמחה על כך שהוא מודע עכשיו יותר לכך שעשה פיפי, לא אהבתי את הנתק מהגוף הקיים בטיטול ח"פ (עושים פיפי ולא מרגישים כי נשארים יבשים).
ברמה הטכנית רציתי לשאול האם אחרי כמה כביסות, כשיכולת הספיגה של החיתול עולה, הרטיבות מורגשת פחות? עכשיו אני מחליפה בקצב של חיתול בחצי שעה - שעה! האם ככה זה גם בהמשך?
מאמא_מאוהבת*
הצטרפות: 25 אוגוסט 2003, 01:27
דף אישי: הדף האישי של מאמא_מאוהבת*

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי מאמא_מאוהבת* »

פירות יער,
קודם כל ברכות על הצטרפותך למשפחת המכבסות/תולות כפייתיות :-P

האם אחרי כמה כביסות, כשיכולת הספיגה של החיתול עולה, הרטיבות מורגשת פחות?
ההיגיון שלי אומר שככל שרמת הספיגה עולה, לוקח לחיתול יותר זמן להירטב.

עכשיו אני מחליפה בקצב של חיתול בחצי שעה - שעה! האם ככה זה גם בהמשך?
באילו חיתולים את משתמשת?
אני חושבת שככל שהם גדלים, תדירות עשיית הצרכים יורדת.
הצדיק שלי, בן שנה ו- 3 חודשים, יכול להרטיב את החיתול בהשתנה אחת. ולפעמים הוא יהיה שעתיים-שלוש יבש. ולאחרונה לדעתי הוא מחכה שאני אוריד לו את החיתול כדי להתפנות :-)
חגית_שיח*
הצטרפות: 15 מרץ 2008, 21:52

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי חגית_שיח* »

פירות יער-
מקווה שאת מכבסת ללא מרכך - כי הוא פוגם ביכולת הספיגה, החיתולים גם צריכים להתכבס לפני השימוש הראשון.
בן כמה התינוק ובאילו חיתולים את משתמשת?
לתינוקות רכים אכן מחליפים בתדירות גבוהה יותר, אבל בהמשך הממוצע צריך להיות של שעתיים, אלא אם כן החיתול פשוט וזול.
יתכן גם שאת מחליפה מוקדם מדי בגלל ההרגל של "יבש" בחד פעמי? נסי לחכות שהחיתול יתמלא עוד ....
בהצלחה בדרך.
חגית_שיח*
הצטרפות: 15 מרץ 2008, 21:52

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי חגית_שיח* »

סדנאת חיתולי בד
  • כל מה שרציתם לדעת על חיתולי בד ולא ידעתם איפה לשאול...
ביום חמישי הקרוב,3.7.08 בשעה 10:30 אצלנו ביישוב עדי*

בסדנא נדון ב:

רגע...מה הם בכלל חיתולי בד?

מהם היתרונות של חיתולי בד (ועל הדרך מהם החסרונות של חיתולים חד-פעמיים )

איזה סוגים יש בארץ? וכמה חיתולים צריכים?

יעוץ לגבי קניית ערכת חיתולי בד מותאמת אישית.

מעבר מחיתולים חד-פעמיים לחיתולי בד.

כמה עולים חיתולי בד?

איך מכבסים? מייבשים? מורידים כתמים?

איך להגיב לסביבה ביקורתית.

כמו כן בסדנא יהיה ניתן למדוד חיתולי בד הניתנים לקנייה בארץ.
ולקבל הנחה על רכישת חיתולים.

הסדנא מועברת על ידי, מתוך הידע והניסיון שצברתי במשך 7 שנים בהם אני משווקת חיתולי בד בישראל.

בכדי להבטיח ייעוץ אישי מספר המקומות בסדנא מוגבל, יש לאשר הגעה בכדי להבטיח מקום
.
ילדים/תינוקות מוזמנים!!!

לפרטים : [email protected]
או בטלפון: 04-9504131 057-7723323

"חיתולי בד, זה לא מה שהיה פעם!"
פירות_יער*
הצטרפות: 30 יוני 2008, 17:09

טיפול בחיתולים רב פעמיים

שליחה על ידי פירות_יער* »

באילו חיתולים את משתמשת? האם יש סוגים שנרטבים יותר או פחות? אני משתמשת בטוטבוטס, בחיתולי המפ ובקושיז. יש לי כמה מכל סוג כדי שאלמד מה נוח יותר עבורנו. כיבסתי אותם לפני השימוש, אבל אולי צריך שיעברו יותר כביסות?
בן כמה התינוק - בן חודשיים.
אני מחליפה לו עם כל פיפי, כי כשהוא רטוב ממש לא נעים לו, הוא מתחיל לרטון ולהתלונן. וגם אני חוששת שהרטיבות יכולה לגרום לפריחה. זה לא כך?
שליחת תגובה

חזור אל “חיתולים רב פעמיים”