כשרוצים ללמוד רייקי

קרן_יער*
הצטרפות: 19 מאי 2004, 11:08
דף אישי: הדף האישי של קרן_יער*

כשרוצים ללמוד רייקי

שליחה על ידי קרן_יער* »

כשרוצים ללמוד רייקי נכנסים קודם כל לאתר באופן טבעי ושואלים את החבר'ה- מה זה בדיוק רייקי? איפה לומדים? למי כדאי? למה זה עוזר?

(רוצים את הסיפור? אמא התלהבה כשראתה. אבא אמר שהוא רוצה ללמוד כבר שנים. אבא יודע יותר מאמא על משהו... היתכן?)
עדי_יותם*
הצטרפות: 07 אוקטובר 2001, 22:47
דף אישי: הדף האישי של עדי_יותם*

כשרוצים ללמוד רייקי

שליחה על ידי עדי_יותם* »

או, איזה יופי!
נסי באתר הזה - ראיתי שיש שם מידע קצר ובהיר, ואם יש לך שאלות אחר כך - שאלי.
ממליצה שבני הזוג לא יעברו את הסדנה יחד.
קרן_יער*

כשרוצים ללמוד רייקי

שליחה על ידי קרן_יער* »

הנה האשמה ;-)
רצה לקרוא (בחיי... הבעל אמר "כבר שנים אני רוצה ללמוד זאת" והשאיר אותי פעורת פה)
קרן_יער*

כשרוצים ללמוד רייקי

שליחה על ידי קרן_יער* »

מסעדה- לפי התרגול שם- זה מה שאני עושה שנים וזה מה שעשיתי בלידה. (אין פה אייקון ממש ממש נדהם, נכון?)

שנים במצב של כאב אני מדמיינת איבר איבר ו"סוחטת" ברוחי את הכאב למרכז הבטן ומשם דוחסת אותו בשתי ידיים דמיוניות לכדור אדום בוער ו"יורה" אותו החוצה...

זה נשמע דומה איכשהו...

עכשיו שואלת- איפה ללמוד? למה לא יחד?
(יש מאסטר רייקי בצרעה אם אני לא טועה, מישהו מכיר?)
קרן_יער*

כשרוצים ללמוד רייקי

שליחה על ידי קרן_יער* »

אגב- רייקי עם פתח או צירה בר'?
עדי_יותם*

כשרוצים ללמוד רייקי

שליחה על ידי עדי_יותם* »

לפי התרגול שם- זה מה שאני עושה שנים וזה מה שעשיתי בלידה
יופי! אבל זה מדיטציה של דמיון מודרך (אם הבנתי לאיזה חלק את מתכוונת). כדי להתחבר לרייקי את חייבת קודם לעבור "כוונון" או "הטבעה". הבנתי שיש ספר שחושף את ה"סודות" האלה, אבל אני חושבת שעדיף לעבור את התהליך בליווי מאסטר.
איפה ללמוד - באזור שלך אני לא מכירה. אני למדתי בת"א. אולי בפורום רייקי בתפוז יוכלו לתת לך המלצות (נדמה לי שהם לא ממליצים מעל דפי הפורום, אבל אולי את יכולה לבקש במסרים או משהו). אני ממליצה לא לבחור ב"קיצורי דרך" שכל מיני אנשים מציעים, כמו סופשבוע מרוכז או משהו כזה, אלא סדרה של כמה מפגשים שבועיים, כי זה תהליך וצריך לתת לו את הזמן שלו, וחוץ מזה, בקורס שלי לפחות, שילבנו עוד כל מיני טכניקות והיה מעניין מאוד (לא בא לי לרדת לפרטים מעל גבי הפורום, שלא יחשבו שאני מחורפנת לגמרי (-: )
למה לא יחד? שוב, כמובן תלוי איפה לומדים, אבל במבנה הקורס שאני השתתפתי בו, עלו מדי פעם דברים אישיים, לא תמיד צפויים מראש, וכדאי שכ"א ירגיש בטוח וחופשי להוריד הגנות באנונימיות המסוימת הזו (התבקשנו, אגב, להתחייב על דיסקרטיות כלפי התכנים שעולים). חוץ מזה, זה יכול להיות פתח להשוואות, שאינן רצויות כי כ"א מגיב אחרת, ולחלק לוקח יותר או פחות זמן.
עדי_יותם*

כשרוצים ללמוד רייקי

שליחה על ידי עדי_יותם* »

צירה. Reiki.
קרן_יער*

כשרוצים ללמוד רייקי

שליחה על ידי קרן_יער* »

עלו מדי פעם דברים אישיים, לא תמיד צפויים מראש
בגלל זה התחתנו. כאלה אנחנו יחד. נשמע לי דווקא מתאים, אבל אשתף גם אותו.
עדי_יותם*

כשרוצים ללמוד רייקי

שליחה על ידי עדי_יותם* »

תארי לך שאת יושבת אחרי הכוונון לצד בן זוגך, והוא מדווח בהתרגשות על תחושות בולטות (אני מעדיפה לא לפרט, כדי שתהיה לכם חוויה ראשונית), בעוד שאת לא מרגישה כלום. זה מתסכל גם כשמדובר באנשים לא מוכרים, אבל בין בני זוג, יכול לגרום לתחושה של תחרותיות ואי-נעימות. כמובן שלא אצל כל זוג זה יהיה ככה. אבל כדאי להתייעץ גם עם המאסטר ("שלי" עקרונית מסרבת לקבל זוגות יחד, אף שהיה זוג אחד בסדנה שלנו כי האשה לא נוהגת והם גרים רחוק).
שולה_חתולה*
הצטרפות: 17 יולי 2004, 22:08
דף אישי: הדף האישי של שולה_חתולה*

כשרוצים ללמוד רייקי

שליחה על ידי שולה_חתולה* »

אנחנו הולכים עכשיו לקורס רייקי... דווקא קצר ואינטנסיבי, וביחד כזוג :-)
כמו שקרן יער אמרה, בגלל זה התחתנו. ולגבי האינטנסיבי- ממה שהבנתי אכן עדיף לתת לכל שלב זמן "לשקוע" ולהיטמע, ולהתרגל לתחושות וכו', אבל אפשר גם לקחת את הזמן אחרי הקורס- להשתמש רק בחלקים שנוח לנו איתם וכשנהיה מוכנים להמשך, להמשיך (אנחנו עושים רייקי I ו-II יום אחר יום).
אספר אחרי הקורס איך זה היה ואיך אני מרגישה.

קרן יער, האם עשית כבר קורס? אשמח לשמוע מחוויותיך...
שולה_חתולה*

כשרוצים ללמוד רייקי

לפני שעה סיימנו רייקי I.
איזה כיף! די חששתי שהמאסטר לא תמצא חן בעיני כי לא פגשנו אותה קודם, אבל היא התבררה לי כאדם נחמד למדי, רציני, ולא מיסטי מדי לטעמי... היא הסבירה בדיוק מה נחשב "רייקי" ומה זה כל ה bells and whistles שאנשים נוהגים להוסיף אבל שאינם רייקי. בקיצור, מצאה חן בעיני.
:-)
וגם שמחתי שכן הרגשתי את האנרגיה בידיים בזמן ה attunement. למרות שקצת נהיתה לי סחרחורת מהמדיטציה של "תדמיינו כל צ'אקרה נפתחת ואור מסתחרר" וכו' :-)
עוד דבר- ישבנו כל התלמידים (6) בשורה והמאסטר עמדה לפנינו והדריכה במדיטציה, ואז עברה מאחורינו כדי להתחיל את ה attunement לזאת שישבה בקצה, לידי... כשהיא עברה מאחורי פתאום הרגשתי משב אויר קר, עד שהיא התחילה לגעת בבחורה לידי, ואז האויר הקר התחמם. מוזר, לא?
מחר אנחנו עושים רייקי II...
אשתדל לדווח איך היה :-)
פטריוט_כחול_לבן*
הצטרפות: 03 אוגוסט 2004, 01:50
דף אישי: הדף האישי של פטריוט_כחול_לבן*

כשרוצים ללמוד רייקי

שליחה על ידי פטריוט_כחול_לבן* »

טוב.
אז אני כמובן הייתי שם עם שולה חתולה אהבתי מאוד את המאסטר ואת החוויה, רק שלצערי בינתיים עוד לא הרגשתי דבר. היום אנחנו הולכים לרייקי 2 ואני מקווה ללמוד משהו חדש :-) אני מניח שזה שונה בשביל אנשים שונים. נראה מה יקרה.
שאול_ה*
הצטרפות: 12 ספטמבר 2004, 18:10
דף אישי: הדף האישי של שאול_ה*

כשרוצים ללמוד רייקי

שליחה על ידי שאול_ה* »

לפני שעה סיימנו רייקי I.

מחר אנחנו עושים רייקי II...

שולה חתולה, לפי דברייך את מתקדמת בצעדי ענק... לקבל כיוונון לרייקי I ולמחרת כיוונון לרייקי 2?!
נשמע לי אינטנסיבי מדי.
מתי את מתכננת את המאסטר? בשבוע הבא ;-)?

בכל מקרה אני מאחל לך הצלחה בדרכך החדשה.

אור ואהבה,

אני.
פטריוט_כחול_לבן*
הצטרפות: 03 אוגוסט 2004, 01:50
דף אישי: הדף האישי של פטריוט_כחול_לבן*

כשרוצים ללמוד רייקי

שליחה על ידי פטריוט_כחול_לבן* »

הי שאול,

לא :-)
עם המאסטר נחכה כמה חודשים..... אבל הרגשתי שינוי ניכר בכוונון לרייקי וו
עכשיו רק נשאר להתאמן הרבה.
קרן_יער*

כשרוצים ללמוד רייקי

שליחה על ידי קרן_יער* »

קרן יער, האם עשית כבר קורס? אשמח לשמוע מחוויותיך...

לעבור לדף של דחיינות כרונית?

לא. טרם. החיים סחפו אותנו מהר ממקום למקום. זה ב- to do list שלי.

כשנלך, אדווח.
טל_טיבי*
הצטרפות: 15 אוגוסט 2004, 18:48
דף אישי: הדף האישי של טל_טיבי*

כשרוצים ללמוד רייקי

שליחה על ידי טל_טיבי* »

חתולה יקרה.....

אני שמחה שאתם נהנים בקורס.
זו התרגשות רבה לדעת שעוד מישהו נכנס בסוד האהבה הקסומה של הרייקי.
שאלת אז אני אגיד - אני לא בעד לעשות רייקי 1 + 2 בסוף שבוע אחד.
בסה"כ הכיוונון הוא בעצם, תיאום הגוף שלך לתדר שונה של אנרגיה, ולדעתי נכון להתרגל לתדר אחד לפני שעוברים הלאה לזה העוצמתי ממנו.
רייקי 1 הוא רייקי רב עוצמה. ויש עוצמה רבה לזה שאנו לומדים להעביר דרכינו רייקי בלי לדעת ולהתכוון ולהעסיק את הצד המנטלי שלנו.
מעבר לזה, הכיוונון כשלעצמו הוא טיפול רב עוצמה. ויש לוודא שאנו הסתגלנו לתדר החדש לפני שעוברים הלאה. זה בעיני.
אני גם את רייקי 1 מעדיפה, אם זה אפשרי לחלק לשני מפגשים. בראשון אני מלמדת את הטיפול העצמי. - כי אנו נוטים לרוץ לטפל באחרים קודם ואח"כ בעצמנו, כך ניתנת לאנשים ההזדמנות (קצת מחוסר ברירה) להתאמן על עצמם בלבד למשך כמה ימים, להעניק לעצמם ולטפל בעצמם. מנסיון רוב האנשים מקדישים מעט לעצמם ויותר לאחרים בסביבתם.
ואותו דב ר לגבי רייקי 2 - כל סמל יש לו אנרגיה משלו ויש להכיר אותה מבפנים לפני שהולכים הלאה. זו דעתי, ויש הגורסים אחרת.......
מקווה שאתם נהנים.
תצליחו.
ענ_בל*
הצטרפות: 11 ספטמבר 2004, 22:30
דף אישי: הדף האישי של ענ_בל*

כשרוצים ללמוד רייקי

שליחה על ידי ענ_בל* »

גם אני מתכוונת להתחבר לרייקי 1 בסוף השבוע הזה. האישה שמחברת אותי לא רוצה לעשות את זה ברצף של יומיים (רציתי בשישי שבת לסיים את זה כי אנחנו גרות רחוק זו מיזו). היא לא מעוניינת לעשות את זה כך ורוצה שיהיה לי מרווח של שבוע בין המפגשים. מדבריך טל טיבי הבנתי גם למה. תודה על המידע. :-)
היא אמרה לי: "אני יודעת שזה קשה לך להגיע פעמיים לאזור המרכז, אבל תתאמצי קצת בשביל הכלי הזה". :-)
טל_טיבי*

כשרוצים ללמוד רייקי

שליחה על ידי טל_טיבי* »

היא צודקת.
תהני.
ענ_בל*

כשרוצים ללמוד רייקי

שליחה על ידי ענ_בל* »

תודה
@} :-)
טל_טיבי*

כשרוצים ללמוד רייקי

שליחה על ידי טל_טיבי* »

שיש ספר שחושף את ה"סודות" האלה, אבל אני חושבת שעדיף לעבור את התהליך בליווי מאסטר.

זה נכון. יש כמה ספרים כאלו ואתרי אינטרנט רבים.
את הידע המנטלי ניתן לרכוש בהם בקלות.
את הכיוונון וההכוונה האנרגטיים, את החוויה, מקבלים בקורס.
אי אפשר לקבל מה שחווים תוך כדי חניכה לרייקי משום ספר.
ענ_בל*

כשרוצים ללמוד רייקי

שליחה על ידי ענ_בל* »

מחר אני מתחילה .
קצת מתרגשת....
קצת פוחדת......
למה? פעם פחדתי מאוד מכל מיני דברים מיסטיים. נשמות, העולם שלאחר המוות, תיקשורים, כוחות על טיבעיים......
השנתיים האחרונות חיברו אותי למקום גבוה יותר בנשמה שלי.
אבל עדיין, רגע לפני שמתחברת לכלי הזה מרגישה ויברציות של פחד.
טל_טיבי*

כשרוצים ללמוד רייקי

שליחה על ידי טל_טיבי* »

ענ בל יקרה,

פחד, או התרגשות? שימי לב שהסימנים הפיזיים שווים בשניהם.
אין לך מה לחשוש.
רייקי זו אהבה. אמיתית. נקיה. טהורה.
וכי מה שיש לחשוש מאהבה שכזו?
ענ_בל*

כשרוצים ללמוד רייקי

שליחה על ידי ענ_בל* »

טל מקסימה
היתה לי הרגשה שתכתבי לי. תודה, איזה כייף.
זו בטח יותר התרגשות מהכל.
אספר בהמשך.
טל_טיבי*

כשרוצים ללמוד רייקי

שליחה על ידי טל_טיבי* »

מצפה לשמוע את חוויותייך.
|love|
ענ_בל*

כשרוצים ללמוד רייקי

שליחה על ידי ענ_בל* »

הנה, חזרתי. היה מחכים, נפלא, מלא אנרגיות חיוביות. עשיתי את הפגישה הראשונה בבית של אחותי עם חברה טובה שלה שהיא מאסטר.
אני חושבת שאמשיך לכתוב ב
ומצפה ומחכה למי למי

@} @} @}
שולה_חתולה*

כשרוצים ללמוד רייקי

הי,
ענ בל, איזה כיף שיש עוד מישהו שעבר את זה לאחרונה!
מצטערת שלא כתבתי קודם, הייתי בנסיעת עסקים אז לא יצא לי לכתוב. אבל יצא לי להתאמן!
הקורס היה נחמד, כיפי ומעניין. עוד אין לי "הוכחות שרייקי מרפא" (ואני גם לא זקוקה להן- נהנית מהאנרגיה ומהתחושה גם בלי הוכחות :-) ) אבל יש לי הרגשה שכן...
גם הכלב שלי נהנה מטיפול הרייקי הראשון שלו- פשוט עמד שם בנינוחות (דבר שלא קורה הרבה) כמה דקות וכשנמאס לו- הלך.
ביומיים האחרונים שמעתי על כמה כלבים מאוד חולים של חברות ושלחתי להם רייקי- מקווה מאוד שזה עוזר להם, ליבי יוצא אליהם בסבלם...
כיף לי להרגיש את האנרגיה (בטיפול עצמי או באחרים או בשליחה) אבל אני מוצאת שכתיבת הסמלים עוזרת "להדליק" את התחושה ועוזרת לי להתמקד.
ענ_בל*

כשרוצים ללמוד רייקי

שליחה על ידי ענ_בל* »

הי חתולה
זה אדיר בעיני, כל ההתחברות הזאת לרייקי.
אני חשה בעיקר סוג של ניטענות בידיים. הן נהיות חמות וטעונות. אני עושה לעצמי בעיקר כל יום, ומרגישה.....כל מיני דברים. הילדים שלי מבקשים ממני , איזה כייף שהם גדלים לתוך עולם כזה שיש בו מקום לכל הדרכים הללו.
אני עדיין רק אחרי הפגישה הראשונה של רייקי 1 ומחכה לי עוד פגישה לסיים את השלב הזה, אבל הגעתי כבר כלכך מוכנה.

גם הכלב שלי נהנה מטיפול הרייקי הראשון שלו- פשוט עמד שם בנינוחות (דבר שלא קורה הרבה) כמה דקות וכשנמאס לו- הלך.
איזה מקסים שאפשר לעשות את זה לכל יצור שהוא. מצא חן בעיני שאת מטפלת בבעלי החיים שסביבך.

ד"א ראיתי היום פרסום גדול מאוד על מכללת אדר, אבל אתם בטח מעודכנים. לא נראה לי שיש שם משהו שיחדש לכם.
שאול_ה*

כשרוצים ללמוד רייקי

שליחה על ידי שאול_ה* »

רק היום לא אדאג
רק היום לא אכעס
רק היום אכבד את הורי מורי והמבוגרים ממני
רק היום אקיר תודה לכל

מתוך עקרונות הרייקי, ד"ר מיקאו אוסואי

באהבה,

ממני.
ענ_בל*

כשרוצים ללמוד רייקי

שליחה על ידי ענ_בל* »

@} :-) @}
ענ_בל*

כשרוצים ללמוד רייקי

שליחה על ידי ענ_בל* »

השבוע חוויתי יום של איבוד אנרגיה כבר בבוקר. הייתי עמוסה במיליון מטלות והמון מחשבות מטרידות ומפחידות זרמו לי בראש. הייתי בדרך לעבודה והקפצתי את אימי לאיזשהו מקום. היא ראתה אותי במצב הזה וישר עשתה לי רייקי תוך כדי נסיעה. כשסיימה, התחלתי להזיע נורא בידיים וברגליים. המון זמן לא הזעתי כך. אז הבנתי שהרגשות השליליים זורמים לי החוצה וממש השתחררתי מכל המצב הזה. סוף סוף יכולתי להתחיל את היום עם אנרגיות חיוביות.
ענ_בל*

כשרוצים ללמוד רייקי

שליחה על ידי ענ_בל* »

עוד דוגמה עבורי לכך שהרייקי עובד.

בימים האחרונים אני מותשת לחלוטין. יש לי המון המון מטלות לבצע. אני רוצה לעשות הכל על הצד הטוב ביותר. התחלתי עבודה חדשה, המון אנרגיות שלי זורמות לשם.

אתמול מצאתי את עצמי כבר אחר הצהריים מוצפת רגשית ונפשית. הילדים נסעו לאבא שלהם ולי מחכה ים של עבודה (חייבת לסיים אותה היום ) ואני לא מסוגלת לעשות דבר.
אז היו לי עוד סידורים מחוץ לבית,
חזרתי בשבע בערב....בוהה מול הטלויזיה. בזמן הבהייה התחברתי לרייקי ככה לרבע שעה. לא הרגשתי משהו מיוחד.

בשמונה בערב ,כבר עייפה מידי, החלטתי להכנס למיטה, פשוט אין כוח יותר. פתאום מצאתי את עצמי על הספה בסלון, מתחילה לעשות מה שאני אמורה לעשות הערב- להכין תוכניות לשבוע העבודה הקרוב, להתארגן לעבודה...פתאום כזאת אנרגיה. עבדתי עד 12 בלילה, עשיתי כל מה שתכננתי.

נכנסתי למיטה עם חיוך פנימי שכזה :-)
שאול_ה*

כשרוצים ללמוד רייקי

שליחה על ידי שאול_ה* »

היא ראתה אותי במצב הזה וישר עשתה לי רייקי תוך כדי נסיעה.

ענבל שלום,
ברייקי II לומדים 3 סמלים ואת הטכניקה לטיפול מרחוק.
אחד הדגשים הוא שהמטופל יהיה במצב של מנוחה וקבלה ופנוי לקבלת האנרגיה- הן מבחינה גופנית והן מבחינת המודעות.
אני שמח שהגעתם בשלום,
יחד עם זאת לא מומלץ לקבל טיפול רייקי תוך כדי נהיגה הן בגלל ההשפעה הנפשית של מודעות במקום אחר והן בגלל השפעות פיזיות שעשויות לעלות.
אנשים המנוסים בתחום יכולים, תוך ידיעת הגבולות, לבצע עבודה אנרגטית תוך כדי עשיה פיזית אחרת.
יחד עם זאת באופן כללי- זה לא מומלץ.
ענ_בל*

כשרוצים ללמוד רייקי

שליחה על ידי ענ_בל* »

חזרתי.
סיימתי רייקי 1.
הללויה.
הפעם, חשתי בהתחברות משהו פיזי ממש. המאסטר הניחה את ידיה מעל ראשי ובבת אחת חשתי אנרגיה חמה
נכנסת, מחלחלת, משתהה בראשי.
זה היה חזק מאוד עבורי.

חיוך לשבוע נפלא :-)
אמא_מניקה*
הצטרפות: 15 אוקטובר 2005, 21:22

כשרוצים ללמוד רייקי

שליחה על ידי אמא_מניקה* »

האם יש כאן מטפלי רייקי דתיים? ממתינה לכם:)
פשוט מעניין איך רייקי משתלב עם יהדות?מה עובר בראשו של המטפל?
מונו_נוקי*
הצטרפות: 25 מרץ 2004, 18:12
דף אישי: הדף האישי של מונו_נוקי*

כשרוצים ללמוד רייקי

שליחה על ידי מונו_נוקי* »

יש קורסי רייקי שמשלבים גם סמלים מהיהדות. לא הבנתי מה עשוי להיות הקושי?
אשמח לשמוע עוד חוויות של מטפלים או מתרגלי רייקי.
ציפ_ציף*
הצטרפות: 05 מרץ 2006, 14:45

כשרוצים ללמוד רייקי

שליחה על ידי ציפ_ציף* »

למדתי פעם רייקי,לאחר בירור התברר לי שזה מגיע מכוח של טומאה,בזמנו הותקפתי בגלל אמירה דומה באתר כך שאיני מתכוונת לפתוח כאן דיון בנושא,מי שרוצא מוזמן לשלוח לי מייל.

אני מודעת לגישה שאומרת שכל כלי שבא לעזור ולרפא ממקום טוב,אפשר להשתמש בו.
אני גם יודעת שיש אפשרות לשלב פסוקים וסמלים יהודיים,
זה לא סותר את העובדה שלרייקי יש סמלים שמקורם מעבודה זרה.
לנו בזמן ההטענה או החיבור שמו סמלים כאלו מתחת לכסאות עליהם ישבנו בלי להסביר מה משמעותם,מבירור שעשתה אחת הבנות שהייתה איתנו אצל רבנים התבררו משמעותם של סמלים אלו.

אכן זהו כוח אך מקורו ממקור לא טהור.
מקסים*
הצטרפות: 07 מאי 2007, 22:44

כשרוצים ללמוד רייקי

שליחה על ידי מקסים* »

אני גם לא רוצה לפתוח דיון על זה.
זה רק אומר לך שאת צריכה לבחור - בורות שמקורה המניפולציה כוחנית דתית שוביניסטית שאינה כלל קשורה לרוחניות, או רוחניות מתקדמת ונאורה של שנת האלפיים. אמנם יש טיפולים אנרגטיים יותר מתקדמים מרייקי (EMF , BAT , BODYSPIN) , אבל אין ספק שרייקי זה דבר חיובי.
את לא יכולה לשבת על הגדר, ולרצות להינות מפירות העידן החדש והמתקדם, ויחד עם זאת ללכת כמו אדר עיוור אחרי דת פרימיטיבית שפג זמנה ושתיתקוף כל דבר שמקורו לא ביהדות או זר ולא מובן לה - בטענה מתנשאת ומגוחכת של עבודה זרה.
ציפ_ציף*

כשרוצים ללמוד רייקי

שליחה על ידי ציפ_ציף* »

דת פרימיטיבית שפג זמנה
זאת אכן -
טענה מתנשאת ומגוחכת

סוף ציטוט.
מבקש_להתחדש*
הצטרפות: 30 מרץ 2005, 01:01
דף אישי: הדף האישי של מבקש_להתחדש*

כשרוצים ללמוד רייקי

שליחה על ידי מבקש_להתחדש* »

מחשבה:

למה עבודה זרה - לאדם שאינו הולך כמו אדר עיוור אחרי דת פרימיטיבית שפג זמנה - היא דבר שלילי?

כולנו זקוקים לחיבוק
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

כשרוצים ללמוד רייקי

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

ברצוני להמשיך עם עוד תהיות:

זה רק אומר לך שאת צריכה לבחור

למה?

אבל אין ספק שרייקי זה דבר חיובי.

לך. ולה?

ושתיתקוף כל דבר שמקורו לא ביהדות או זר ולא מובן לה

האמנם? ("אם יאמר לך אדם: יש חוכמה בגויים - תאמין, יש תורה בגויים - אל תאמין" איכה רבא, פרשה ב', פסקה י"ז)

אני מתנצל אם נגררתי לדיון שלא מרצונכן - אולם אני חייב להגיד שממש קשה לי עם הפסקנות והזלזול. כאדם.

(ניתן למחוק את דברי אם אתן חושבות שהם לא שייכים לדף זה)

מבקש להתחדש
מקסים*
הצטרפות: 07 מאי 2007, 22:44

כשרוצים ללמוד רייקי

שליחה על ידי מקסים* »

זה רק אומר לך שאת צריכה לבחור

למה?

טוב, לא רציתי לפתוח דיון, אבל אני רואה שנגררים.
למה צריך לבחור ? האמת שקשה לדבר על זה בפורום, כי זה דיון שצריך בו לדבר ולהסביר הרבה, וקשה הכמה מילים. כל אחד שיאמין במה שהוא רוצה. וגם אם הוא רוצה לבחור שני דברים ולא מתאימים האחד לשני (לפחות במקרה של אותו אדם) - שינסה, אבל לא יצליח, כמו שהמקרה הזה מוכיח.
יש הרבה אנשים דתיים שלמדו, לומדים ומתרגלים רייקי. אז זה תלוי בבנאדם, תורה הכי מתקדמת לא תעשה מאדם פרימיטיבי בחשיבתו חכם גדול. מי שהוא אדם מפותח, ישאר מפותח גם בתור דתי. אבל כאן זה לא המקרה. דת זה מטבעו דבר פרימיטיבי, מגביל מאוד, וודאי לא תומך בפתיחות לדברים חדשים ואחרים, כמו רייקי. דת זה ההפך מפתיחות, קבלת האחר, חשיבה עצמאית וחופשית, ראיית המשותף בינה לתורות אחרות במקום לחפש בנרות את ההבדלים, רק בשביל לומר בהתנשאות "אנחנו יותר טובים, תורה ישראל היא יותר חכמה מתורות המזרח" (גם כאשר מוכח וברור לכל שהדת היהודית (כולל תורת הקבלה) הרבה פחות עתיקה מתורות המזרח, ומהווה העתקה מלאת שגיאות, שוביניסטית ועוותת של כתבים שומריים עתיקים, הכוללים את כל הסיפור המקראי בגירסה "נקייה" הרבה יותר, כולל תולדת אדם, חווה , סיפור גם העדן, נפילים (באותם מילים ממש)...הרבה לפני שהיו יהודים ויהדות.)....הטענה שיש רק תורת אמת אחת נכונה, או יותר טובה מהאחרות - שטות. תקראי למשל "סודו העתיק של פרח החיים" ומלא ספרים אחרים.
אז מכוון שאת לוקחת את הדת לכיוון הפירוש היותר פרימיטיבי שלה, (לעומת הרבה דתיים אחרים), וודאי אומר שרייקי הוא לא עבורך. יש לך יותר מדי "התנשאות יהודית" וביטחון כי התורה היהודית היא מעל כל התורות האחרות. אין שוב קשר בין דת לרוחניות. את מאפשרת לאותם רבנים לעשות עלייך ניצול, מניפולציות זולות, קונה בשניה הסתה לא מבוססת נגד תורה כמו רייקי...ההפכת להיות רובוט ללא חשיבה עצמאית של אנשים וקובעים כי הם הדוברים של אלוהים. הם מגבילים אותך, משפילים אותך כאישה, מפלים אותך, מפחידים אותך, מעמיסים עלייך אינסוף חוקים שהם ממציאים כל בוקר כמו שאני ממציא בדיחות.
שוב, רייקי הוא לא הטיפול המתקדם ביותר שיש, ולא הכי טוב....אבל אפילו זה קשה לך לקבל, מה לדבר על טיפולים יותר מתקדמים. ורייקי זה אפילו לא תורה, אלה גישה ושיטת איזון גוף-נפש, ולא מאיימת על היהדות בשום אופן, וכזה אנטי פתאום...האזיקים האלקטרוניים של הדת המגבילה התחילו לעבוד..
מה שהרבנים מפחדים זה מהכוח שלך...לכן הם מנסים לשכנע שאין לך, שהכוח הוא אצלם. לכן הם מפחדים הכל דבר חדש...לכן הם מפחדים מאנרגיה, ועוצמה, מאנרגיה שלא עוברת אלייך רק דרך הרבנים, אלא שזמינה לך כל הזמן, אינסוף אנרגיה, ללא מגבלה, מסביב, בכל מקום שבו את נמצאת...זה משחרר מהתלות בהם, ב"ריפוי" שהם יעשו לך (תמורת הרבה כסף)....זה מקור אנרגיה אישי...אבל הם יגידו לך שזו אנרגיה "רעה" ו"אסורה"....רק אנרגיה שלהם היא טובה. זה כמו חברת דלק שאם תמצאי שדה של דלק יגידו שהדלק שלך לא טוב ופסול, ותיקני מהם....אנרגיה היא לא חיובית או שלילית, זו אנרגיה, והיא זורמת, וזרימה פותחת סתימות, מנקה, מרפא, מאזנת.....די לפחד מהצל של עצמך. זו אנרגיה שלך, זו העוצמה שלך. אם היו אומרים לך שהצל שלך ראה, היית מפחדת מהצל של עצמך. האדם צריך להפסיק לפחד מאנרגיה, מכוח...אין ביקום מחסור, כולל באנרגיה...אפשר לקחת כמה שרוצים, כל עוד מאזנים את זה עם אחריות.
אני יכול להרחיב ולהרחיב...אבל כמה אפשר...זה רק פורום. ויש מלא ספרים על זה, מי שירצה לדעת, המידע המתאים ימצא את דרכו אליו.

לך. ולה?

לה עדיף ללא רייקי. עם כזה אנטי עדיף אפילו לא להתחיל. יש אדם שרגיל לחיות בסביבה מזוהמת, אוויר נקי יכול להזיק לו....או שישאר איפה שהוא נמצא, או שינסה להשתחרר בהדרגה...אבל קודם מהמחשבות המגבילות של עצמו.

האמנם? ("אם יאמר לך אדם: יש חוכמה בגויים - תאמין, יש תורה בגויים - אל תאמין" איכה רבא, פרשה ב', פסקה י"ז)

מה שמוזר שאילו אותו משפט היה מנכ"ל קוקה קולה אומר על חברת פפסי (פפסיקו)- היית מיד מבין מה עומד מאחורי זה. אבל מה לעשות שיש לך חולשה, כי נולדת בתוך "עיר קוקה קולה" בניצנים, גם עונה על שם "מדינת ישראל". לכן לא תזהה את האמת המאוזנת גם אם תיפול לך על הראש. אדם צריך להתפתח, כי אם לא - גם כשיראה אמת - לא יזהה אותה. כאשר אתה אומר "דת יהודית הכי נכונה" זה רק האגו, אתה לא מחפש רוחניות אמיתית (חסרת דת, גזע, מין...), אתה מחפש חיזוק לאגו העצמי שלך, לביטחון העצמי שלך...אתה מחפש מקלט נוח. כמו אוהד כדורגל האוהד קבוצה מסויית, חושב שהיא הכי טובה, וזה נותן לו הרגשה טובה" להיות אוהד של הקבוצה הכי טובה/נכונה" בעולם. עזוב את האגו אם אתה רוצה להגיע לאמת...האמת לא שייכת לא לאדם מסויים, לא לרב מסויים, לא לעם מסויים, לא לזרם /כת מסויימת, לא לתקופה מסויימת, לא לספר מסויים. האמת שייכת לכולם. תחפש את האמת שלך, ולא את האמת "הכי טובה/מגניבה בעולם"...האמת היא בך, לא בספרים...רק תתחיל להיזכר....לאמת אין שם (של תורה מסויימת), אין מקום מסויים ואין זמן מסויים. השאר זה אגו, וויקוחים "שלי הכי טוב, -לא , שלי הכי טוב"...גן ילדים, ריב של ילדים על אופניים. כאשר אתה מגביל את האמת (לתורה מסויימת) אתה הורס אותה, מעוות אותה עד שהיא מפסיקה להיות קיימת. זה כמו אוויר - תתפוש אותו - תאבד אותו בים האצבאות. אמת היא חופש, ולא יכולה לחיות בסביבה המגבילה/מסננת אותה..תסתכל דרך איזה משקפיים שאתה רוצה...אבל מה שתיראה זה רק צד מסויים של האמת.
אז מה כל כך מפחיד אתכם הרייקי? זה מאיים על "האמת הכי הכי" שלכם? על האגו? פתאום אתה לא בעם נבחר, יותר טוב מכל העמים, יותר מתקדם, יותר נאור (כי אז זה אומר שאתה יותר טוב מאחרים")...כל עם מיוחד, אבל אין עם יותר טוב מאחרים או יותר נעלה, או יותר אהוב ע"י אלוהים, או יותר נבחר....מה יקרה אגו לך כאשר יגידו שאתה אהוב, מיוחד, אבל לא "מלך הכיתה"? ומה קשר בין זה לבין הרוחניות? לא חיפשת אמת, חיפשת להיות יותר טוב מאחרים, בגלל ביטחון עצמי ירוד ואגו כואב. עד גיל מסויים זה מאוד חשוב לילדים, בשלב ההתבגרות, פיתוח האגו....אבל אז גדלים...תגיד, אם תשאל סבתה ברחוב האם היא תרגיש יותר טוב או פחות טוב אם תגיד שהיא סבתה יותר טובה מהסבתה שלידה? מה היא תגיד? תגיד שלא אכפט לה.....כי היא עברה את שלב האגו וזה לא מזיז לה. היא לא "ביחס", היא לא תרגיש יותר טוב אם יגידו שמישהו לידה "פחות טוב" פחות "נבחר"....אגו אגו אגו...להשוות, לחיות ביחס...לא לשאול את עצמך מה אתה רוצה בחיים, רק שזה יהיה יותר טוב או כמו אצל השכן...אח, אגו אגו....וקל מאוד לדת לתמרן אנשים עם אגו כואב ונזקק לחיזוק....כמה קל. אתם טרף קל מאוד.
יש סרט ילדים רוסי ידוע ("פינוקיו רוסי") שיש שם שיר שבין השאר אומר (ע"י שודדים) ש"נגד טיפש לא צריך סכין, רק תשקר אותו לחלוטין, והוא שלך"

אז זה אני אענה לך בציטוט מאקזופרי "אמת זה לא משהו שניתן להוכיח - זה משהו שלא ניתן להתחמק ממנו"...
זה אומר לי שמתישהו גם אתה תבין.... :) סופה של כל השליה להתנפץ.
אסתר*
הצטרפות: 29 דצמבר 2004, 23:28

כשרוצים ללמוד רייקי

שליחה על ידי אסתר* »

מאמר של הרב אבינר על רייקי ויהדות
לפי המאמר הרב אבינר אינו פוסל רייקי, ואף כותב שזה אינו בגדר טומאה או כישןף...
ציפ_ציף*

כשרוצים ללמוד רייקי

שליחה על ידי ציפ_ציף* »

לפי המאמר,בסוף ,בסיכום(סעיף ג') עדיף לא להשתמש ברייקי,
אין כאן פסילה חד משמעית אך גם אין פסיקה חד משמעית שזה נקי ממקורות של עבודה זרה-בסעיף של עבודה זרה הוא אומר שברור שהמקור לכך הוא אלילי.

<ובלי נדר אני לא ממשיכה יותר את הדיון על רייקי.>
אסתר*
הצטרפות: 29 דצמבר 2004, 23:28

כשרוצים ללמוד רייקי

שליחה על ידי אסתר* »

אני מביאה את הסיכום כלשונו, שכל אחד יוכל להסיק את מסקנותיו לגבי הרייקי והיהדות:

"ז. סיכום

א. אין ברייקי, הילינג ושיטות מסטיות למחצה דומות, משום עבודה זרה וכישוף. ברור שצור מחצבתם הוא עבודה זרה וכישוף אך עתה הן שיטות של חול.

ב. לשיטות אלו אין תמיכה מדעית, לא תאורטית ולא נסיונית. מה שזוקפים לזכותן הצלחות, אינו מהוה הוכחה, כי הן אינן עולות על אחוזי המקרים של רפואה ספונטנית בלתי מוסברת או הצלחות של תרופות דמה במקרים פסיכוסומטיים. לכן דינן כדרכי האמורי האסורים משום חוקות הגויים, אבל מותרים לצורך רפואי, מה שכולל רפואה מונעת.

ג. טוב לא להשתמש כלל בכל אלו, כי יתכן שהן אסורות לפי כמה שיטות של רבותינו הראשונים והאחרונים[62] .

ד. דין שיטות אלו ככל רפואה משלימה, שאינן יכולים לבוא במקום רפואה מוסכמת ומקובלת על פי הזרם המדעי המרכזי, אלא רק כתוספת או במקרה שאין כאן בעיה רפואית חמורה אלא בעיה קטנה של שיפור איכות חיים.

ה. כמו כן, אם יבואו גדולי הדור ויורו אחרת, נקבל דבריהם בהכנעה."

כמו כן, מה שנכתב לגבי הרייקי, האם הוא עבודה זרה, מה מקורו, ולמה הפך:
"רייק אינו עבודה זרה. המטפל אינו עובד בזה לשום אל או כח ואינו מתכוון לעבודה זרה. אמנם אם יש צורה קבועה של עבודה זרה לאיזה אל, אסור, אפילו אם אינו מתכוון לעבודה זרה, כגון מתכופף מול הפסל להרים מטבע, או מצמיד שפתיו לפיו של הפסל המקלח מים. אבל בימינו אין צורת עבודה זרה של רייקי.

אמנם נכון שהמקור הוא אלילי. ההשקפה הזאת על אנרגיה עולמית שממלאה את היקום שייכת למיסטיקה של המזרח הרחוק שמזהה את האל עם אותה אנרגיה אלהית הממלאה כל, ועניינו של האדם הוא להתחבר אליה. אם כן, לכאורה ההתחברות עם אותה אנרגיה קוסמית שהיא האליל, היא בדיוק עבודה זרה.

אלא שהדרך הזאת השתחררה מעבודה זרה ונעשתה חול. בעבר, הרבה מדעים היו מעורבבים עם עניינים מטפיסיים ומסטיים, ובמשך הזמן השתחררו. וכן הרייקי וההלינג הן עתה טכניקות רפואיות בלי שום זיקה להשקפת עולם אלילית. כאמור, לא המטפל ולא המטופל מתכוונים לעבודה זרה, אין זו דרך של עבודה זרה, וגם המייסד לא כיון לעבודה זרה של המזרח הרחוק בהיותו בעצמו נוצרי."
(ההדגשות הן שלי ולא במקור- אסתר)
כוכב_מעז*
הצטרפות: 17 נובמבר 2006, 22:41
דף אישי: הדף האישי של כוכב_מעז*

כשרוצים ללמוד רייקי

שליחה על ידי כוכב_מעז* »

שלום חברים,

מה שלומכם?

החלטתי שברצוני ללמוד רייקי. עתה אני מתלבטת אצל מי ללמוד. ראיתי בכל מיני לוחות מודעות כאלה ואחרות שאנשים מציעים ללמוד אצלם, אבל אודה לכם אם תוכלו להמליץ על מישהו. פשוט שיטת דפי הזהב לא נראית לי במקרה הזה...

תודה רבה, ושיהיה יום חורפי נפלא!
יער_ה*
הצטרפות: 12 מאי 2006, 11:47

כשרוצים ללמוד רייקי

שליחה על ידי יער_ה* »

באיזה איזור את? לשם מה את רוצה ללמוד - בעיקר בשביל עצמך או שאת חושבת גם על טיפול באחרים?
כוכב_מעז*

כשרוצים ללמוד רייקי

שליחה על ידי כוכב_מעז* »

אני מתל אביב, אבל יכולה להגיע כמעט לכל חלקי הארץ :)

גם לטיפול בעצמי, וגם לטיפול באחרים....
טלי_מא*
הצטרפות: 14 דצמבר 2005, 10:27
דף אישי: הדף האישי של טלי_מא*

כשרוצים ללמוד רייקי

שליחה על ידי טלי_מא* »

אני למדתי אצל אסתר אמיתי בטבריה (עד לדרגת מאסטר).
אין לי דרך להשוות למורים אחרים וממילא היום אין לי דיעה מי יודע מה על הרייקי.
כוכב_מעז*

כשרוצים ללמוד רייקי

שליחה על ידי כוכב_מעז* »

למה הדעה שלך על רייקי היא לא משהו?
מתענינת*
הצטרפות: 06 מאי 2004, 20:34

כשרוצים ללמוד רייקי

שליחה על ידי מתענינת* »

טלי מא,
למה אין לי דיעה מי יודע מה על הרייקי?
את לא משתמשת במה שלמדת?
טלי_מא*
הצטרפות: 14 דצמבר 2005, 10:27
דף אישי: הדף האישי של טלי_מא*

כשרוצים ללמוד רייקי

שליחה על ידי טלי_מא* »

את לא משתמשת במה שלמדת?
לא.

אבל לא מתחשק לי שדעתי על הרייקי תתערבב עם דעתי על אסתר, שהיא חיובית ביסודה.
מאחר וכתבתי שלמדתי איתה, אני לא רוצה שתחשוב קוראת כלשהי שדעתי נובעת באיזה אופן מלימודי או מהיכרותי עם אסתר.
כי לא כך הדבר.
רינה_בלרינה*
הצטרפות: 04 אוגוסט 2008, 11:06

כשרוצים ללמוד רייקי

שליחה על ידי רינה_בלרינה* »

גם אני כבר שנים רוצה ללמוד רייקי... מישהו יכול להמליץ על מורה באיזור פ"ת/הוד השרון/השומרון?
שי_עובדיה*
הצטרפות: 13 מרץ 2007, 11:55
דף אישי: הדף האישי של שי_עובדיה*

כשרוצים ללמוד רייקי

שליחה על ידי שי_עובדיה* »

מהנסיון שלי רייקי זה נחמד וזה שער לעולם רחב יותר
מי שבאמת רוצה לעזור לאנשים וללמוד להיכנס פנימה לתוך נפש האדם ולהבין דברים לעומק על מנת לרפא ולעזור
כדאי שיילמד ביו אנרגיה, זה כלי נפלא להבין ולהבחין בצורה עמוקה בבעיות של אנשים ואז לעזור להם !
יום נפלא !
יעל*
הצטרפות: 30 יוני 2001, 20:34

כשרוצים ללמוד רייקי

שליחה על ידי יעל* »

שלום, אני מחפשת ללמוד רייקי, באיזור חיפה, מישהי?
יעל*
הצטרפות: 30 יוני 2001, 20:34

כשרוצים ללמוד רייקי

שליחה על ידי יעל* »

אפשר אצלי בבית, אפשר גם קבוצה אצלי...
בריג'י_נומושי*
הצטרפות: 28 אוגוסט 2008, 21:26
דף אישי: הדף האישי של בריג'י_נומושי*

כשרוצים ללמוד רייקי

שליחה על ידי בריג'י_נומושי* »

אני רוצה אבל מי ינחה אותי ? אני בירושלים
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

כשרוצים ללמוד רייקי

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

שלום לכולם:)
אני רואה שאין פעילות כבר מעל לשנה אך אנסה בכל זאת.
אני מחפשת ללמוד רייקי באופן פרטי ולא בקבוצה. (גם שיכלול קבלת תעודה של מטפל כולל דרגת מאסטר בסיום הלימוד).
נכון לכרגע אני זקוקה לזה בשביל טיפול עצמי וגם בכדי לתת לאחרים (כשמבחינתי עצם הנתינה היא גם קבלה פנימית שלי).
ההסמכות חשובות לי למקרה שאחליט גם לעסוק בזה מקצועית בשלב מסויים.
האם מישהו/י מכם מכיר/ה מישהו מאיזור השפלה/ מרכז.. אפשר גם אשדוד אשקלון .
מחכה לתגובה.

המון תודה!
שליחת תגובה

חזור אל “אלימות מינית וילדים (ואיך להישמר)”