מנשא בד ארוך

אנונימי

מנשא בד ארוך

שליחה על ידי אנונימי »

תמונה

פרטים על מב"א בארץ:
תינוח, רוחב 80-90 ס"מ, מחיר 100 ש', 02.6417024 וגם 050-6962403
"דרך", רוחב 80-85 ס"מ, מחיר 160 ש', 04-9520868
תינוכיס, רוחב 90 ס"מ, מחיר 189 ש' 03.5188108, נמכר בכ100 חנויות (למשל רב-קט ופיפו). סוג ב' ב120 ש' ב"שרון ודלית" ביפו.
מאיה-הורות טבעית, רוחב 60 ס"מ, מחיר 150 ש', 04-6399855 נמכר ברשתות רב-קט, מוצצים, בייבי-קלאב ועוד חנויות.
מנסארי, רוחב 60 ס"מ, מחיר 200 ש' ברשת "שילב" (מצורף דיסק עם הוראות).
טריקוטי-סלאן, רוחב 45 ס"מ, מחיר 200 ש', 09.9548012
product]מילגה info[/po].php?cPath=9&products id=21&osCsid=a3590a56d9d72c7e31deb67d8b9076f9 אורך 5.5 מטר. 120 ש"ח
דידימוס- מנשא בד אירופי ארוך מבד לא אלסטי, עכשיו גם בארץ!
שטורכנוויגה - מנשא בד ארוך ארוג לא אלסטי

בקניה בדיוור ישיר יש להוסיף בד"כ גם דמי משלוח.
המחירים נכונים לסוף 2004.

אתרים המסבירים כיצד לקשור:
  • אתר המסביר צעד צעד, את דרכי הקשירה השונות במגוון תנוחות.
  • באתר www.peppermint.com יש הסברים מצויינים בתמונות על המנשא. ב wraparound sling יש גם גם הסבר מצולם צעד-אחר-צעד.
יש בו הוראות איך עושים את כל סוגי הנשיאות וכמעט כל סוגי המנשאים, מכל מיני קיפולים וקשירות של מנשא 6 מטר קונבנציונאלי! סרטוני קשירה למנשאי בד ארוך בעברית*

ראו גם מדור מנשאים

תגובות של משתמשים:

אילי_ליה*
הצטרפות: 06 אפריל 2002, 12:59
דף אישי: הדף האישי של אילי_ליה*

מנשא בד ארוך

שליחה על ידי אילי_ליה* »

DIDYMOS המנשא האהוב שלי (שבזכותו הכרתי את אביה), קיבלתי אותו משוויץ, אני לא יודעת אם ישנוי יבוא מסודר לארץ. בכל מקרה זה היחיד שניסיתי ועדיין משתמשת בו - ליה בת שנתיים וארבעה חדשים, כמנשא צד - זאת הקשירה הרביעית במגוון האופציות שהתנסנו במשך הזמן. למי שמעוניינ/ת אני יודעת שיש גם אופציה לקשירת גב אם כי לא ניסיתי.
הוא מגיע בכמה אורכים .
הוא עבה יחסית לבדים הגמישים ובקייץ זה גם חסרונו...אנחנו לא בשוויץ...
כדאי לבקר באתר, באמת, הכל שם, התמונות הצבעים והמחירים
ואם תבקשו אינפורמאציה, היא תישלח לביתכם במהרה .
תהנו.
מיה_גל*
הצטרפות: 07 דצמבר 2002, 09:46
דף אישי: הדף האישי של מיה_גל*

מנשא בד ארוך

שליחה על ידי מיה_גל* »

מה בעצם ההבדלים בין מנשא מאיה לבין תינוכיס, תינוח וכו'?
תבשיל_קדרה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2001, 08:15
דף אישי: הדף האישי של תבשיל_קדרה*

מנשא בד ארוך

שליחה על ידי תבשיל_קדרה* »

מנשא מאיה? זה של הורות טבעית? אותו דבר כמו תינוכיס ותינוח.
תינוח הוא הזול מביניהם, בא בללי כיס ובלי חוברת וקלטת.
בתינוכיס יש גם כיס (וחוברת וקלטת).
במנשא מאיה יש גם אבזם בקצה, במקום קשירה. לדעתי זה לא הרבה יותר נוח.
מיה_גל*

מנשא בד ארוך

שליחה על ידי מיה_גל* »

גילה - תודה {@
כולם עשויים מבד גמיש?
אביב_חדש*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 09:53
דף אישי: הדף האישי של אביב_חדש*

מנשא בד ארוך

שליחה על ידי אביב_חדש* »

אני מסתפקת בבד שקנתה לי מרב אמא. בד גמיש באורך 7 מ'. גזרתי מטר מהקצה ואמא שלי תפרה לי תיק.
תבשיל_קדרה*

מנשא בד ארוך

כן. נדמה לי שזה טריקו עם 10% ממה שעושה את זה לגמיש (אני לא זוכרת איך קוראים לו)
יש לפעמים עבה יותר או דק יותר. אני מעדיפה את העבה - הוא פחות "נוזל".
עירית_ל*
הצטרפות: 04 מרץ 2002, 09:48
דף אישי: הדף האישי של עירית_ל*

מנשא בד ארוך

שליחה על ידי עירית_ל* »

לייקרה?
מיה_גל*

מנשא בד ארוך

שליחה על ידי מיה_גל* »

אז למה בעצם לא לקנות פשוט בד טריקו באורך 6 מ'?
אביב_חדש*

מנשא בד ארוך

שליחה על ידי אביב_חדש* »

צריך לבקש "כותנה סטרץ'" בחנויות הבדים.
שלי עם קצת פחות לייקרה (זה שאת לא זוכרת איך קוראים לו, גילה), והוא נמתח מספיק כדי להכניס את ליבי פנימה, והקשירה לא מתרופפת אחרי כמה שעות של נשיאה.
מיה_גל*

מנשא בד ארוך

שליחה על ידי מיה_גל* »

תודה, שגית ןגילה.
נראה לי שאחרי שנשוב ארצה אלך לקנות בד שכזה בנחלת בנימין ואז רק אזדקק להדרכה בעניין האיך.
ורד_לב*
הצטרפות: 24 יולי 2002, 23:08
דף אישי: הדף האישי של ורד_לב*

מנשא בד ארוך

שליחה על ידי ורד_לב* »

יש לי בד כזה לתת לך. רוצה לנסות? לטעמי הוא קצת נוזל מדיי, אבל אולי הוא יתאים לתינוקת ממש קטנה.
אנונימי

מנשא בד ארוך

שליחה על ידי אנונימי »

אולי רק אותי זה בלבל, אבל במקרה שלא, אז מבהירה, שהמנשא הקרוי "מאיה" של הורות טבעית, אינו מנשא הMaya Wrap, אלא עוד מנשא מסוג ה-6 מטר בד.
אונדין*
הצטרפות: 03 מאי 2003, 21:55

מנשא בד ארוך

שליחה על ידי אונדין* »

אתמול תפרתי לי תינוכיס, ואני מכירה רק את הקשירה של תנוחת בטן לבטן, האם יצא למישהי מכן להשתמש בקשירות נוספות, או שזו באמת הקשירה הכי שימושית במנשא זה ??
איפה אני יכולה למצוא הנחיות לקשירות נוספות לתינוכיס ?
אביב_חדש*

מנשא בד ארוך

שליחה על ידי אביב_חדש* »

עד שקניתי את מנשא קובבה היה לי שימושי על הגב.
ענת_גיגר*
הצטרפות: 08 אוגוסט 2001, 01:47
דף אישי: הדף האישי של ענת_גיגר*

מנשא בד ארוך

שליחה על ידי ענת_גיגר* »

אנחנו משתמשים בעיקר בתנוחה של הפנים קדימה, ידיים ורגליים החוצה. (הבד בין הרגליים) הסברתי את עצמי?
אפשר גם לשים את התינוק עם הפנים קדימה במעין ישיבה מזרחית, לכסות ברצועה אחת, ואז בשניה. ואז הוא עם הפנים קדימה אבל הרגליים לא משתלשלות החוצה והוא יותר מכורבל.
יש עוד תנוחות, אנחנו הסתכלנו בספר של מישהי שקנתה תינוכיס. מפורטות שם איזה 14 אפשרויות!
י*
הצטרפות: 15 ינואר 2003, 02:57

מנשא בד ארוך

שליחה על ידי י* »

שלום לכולם אני חדשה יחסית עברתי על הדף ןלא מצאתי התייחסות ל"מנסארי" משהי ניסתה?
מה ההבדל בינו לבין התינוכיס?
ובכלל מה לגבי תנוחת בטן אל בטן כאשר הרגליים בחוץ (לעומת בטן אל בטן במנשא אובר דה שולדר)
האם יש המלצות אורטופדיות בעניין?
תודה ןיום נעים
אמא_נמרה*
הצטרפות: 07 אפריל 2003, 19:23

מנשא בד ארוך

שליחה על ידי אמא_נמרה* »

לי יש מנסארי ודי נהניתי ממנו. השתמשנו בתנוחה של בטן אל בטן עם רגליים בחוץ, כשהוא ישן, וגם גב אל בטן, בעיקר כשהיה ער טרצה לראות מה קורה מסביב. לפעמים הייתה לי הרגשה שהוא מקפץ כשאני הולכת, אבל לא השמיע שום תלונות מהניסיון שלי שהיה די קצר אני יכולה לומר שזה התאים בעיקר לבעלי שהוא גבוה מאד, כי גם בננו די גדול (עוד 95 ס"מ והוא בגובה שלי).
בכל מקרה זה היה לי יותר נוח מהמנשק (תואם 'אובר').
תבשיל_קדרה*

מנשא בד ארוך

_מצאתי התייחסות ל"מנסארי" משהי ניסתה?
מה ההבדל בינו לבין התינוכיס?_
אותו דבר (פרט לניואנסים), לא?
בכל מקרה - זה הזמן לעשות מנוי ל-באופן טבעי (העלון) - בעלון הבא תופיע ה כתבה על המנשאים.
אביב_חדש*

מנשא בד ארוך

שליחה על ידי אביב_חדש* »

עד כמה שאני יודעת, מנסארי צר יותר ולכן קשה יותר לשים אותו בחלק מהתנוחות.
לגבי המלצות אורטופדיות - כמה שיותר מעורסל בחודשים הראשונים יותר טוב.
יעל_כ*
הצטרפות: 29 אפריל 2003, 14:43

מנשא בד ארוך

שליחה על ידי יעל_כ* »

בעיני מנסארי הוא לא בטיחותי - מעל למשקל מסוים הגומי נמתח וזה לא יציב
הילה*
הצטרפות: 29 דצמבר 2001, 17:10

מנשא בד ארוך

שליחה על ידי הילה* »

עד כמה שראיתי התינוקיס רחב באמצע והולך וצר כשהולכים לצדדים, שניכנסים לקשר. זה דווקא מצא חן בעיני. "דווקא" משום שאני חושבת שמנשא 6 מטר מאד פשוט לעשות לבד, אבל ההיצרות הזאת בצדדים היא רעיון יפה ואני חושבת שאפילו מקורי שלהם.
ירוק_עד*
הצטרפות: 11 דצמבר 2002, 18:27
דף אישי: הדף האישי של ירוק_עד*

מנשא בד ארוך

שליחה על ידי ירוק_עד* »

לפני יומיים בעבודה עשיתי תנועה לא נכונה בהרמה ונתפס לי הגב,שבאתי הביתה כואב
חיפשתי ישר בקבוק חם כדי להניח על גבי,לאחר שינה עם הבקבוק עדיין רציתי לשים את הבקבוק עליי גם שקמתי,מצאתי לונג בבית, שמתי את הבקבוק החם עטוף במגבת,הנחתי את הבד על המיטה ועליו את הבקבוק החם,התישבתי וקשרתי אותו לגבי הכואב כמנשא קובבה,איזה כייף,רעיון מדליק,כל הכבוד לקובבה.כבר באותו היום היה שיפור בכאביי........
פלונית_אלמונית*
הצטרפות: 23 ספטמבר 2001, 07:34
דף אישי: הדף האישי של פלונית_אלמונית*

מנשא בד ארוך

שליחה על ידי פלונית_אלמונית* »

מנסיוני, יש בהחלט משמעות לרוחב הבד. השתמשנו במנשא 6 מטר של "הורות טבעית" מהלידה ועד גיל 9 חודשים והבעיות היו כדלקמן:
  1. הבד לא היה רחב מספיק כדי לכסות את הקטנה. בגלל זה היא היתה בסכנת נפילה מהתנוחות על הבטן, ולא יכולתי לשאת אותה בתנוחת הגב, ששם התמיכה חשובה במיוחד (כשאין ידיים לתפוס אותה במקרה של נפילה;-)).
  2. הופיעו כמה קרעים בבד, במקום שבו תפור אליו הכיס - בלי שום קשר למידת העומס על הכיס (כמעט ולא השתמשנו בו) ולמידת האלסטיות שלו (הכיס שלי לא היה אלסטי, והבד התחיל להקרע תוך חודשיים - שלושה, ואילו של חברה שלי היה אלסטי בהחלט, וקרע ראשון הופיע כחודש וחצי מהלידה).
בעקבות בעיות אלה, עברנו למנשא יותר רחב וללא אבזם (- עניין של נוחות אישית...) לא קניתי מנשא מוכן, אלא בד שאמא שלי גזרה אותו לאורך ועשתה אוברלוק בקצוות, שלא ייפרם. זה פתר את כל הבעיות הנ"ל, אך היה מעט יותר חם מהקודם. האפשרות לשאת על הגב בבטיחות פיצתה על זה בהחלט.
טרה_רוסה*
הצטרפות: 08 ינואר 2004, 15:33
דף אישי: הדף האישי של טרה_רוסה*

מנשא בד ארוך

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

עד איזה גיל (או משקל) אפשר לשאת תינוק בתינוכיס בתנוחת ערסול?
ה_עוגיה*
הצטרפות: 15 יוני 2003, 00:44
דף אישי: הדף האישי של ה_עוגיה*

מנשא בד ארוך

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

טרה, התנוחה מתאימה מאוד לתינוקות רכים. הערסול נעים להם והם לא כבדים מדי להורים (כי בסך הכל בתנוחה הזאת הם כמו בטן גדולה לנושא).
אצלי בגיל 5 שבועות היא התחילה להוציא ראש ולדרוש לראות מה יש בחוץ אז עברנו ל"ערסול רואה עולם" -ערסול עם ראש בחוץ.
אחכ היא התחילה להתעצבן מהפוזה שמפריעה לה להשתולל ועברנו למנשא קדמי עם רגלים וידיים משוחררות (בייבי ביורן אבל יש גם תנוחות כאלה בתינוכיס).
בקיצור - בסביבות גיל חודשיים יש להניח שהתינוק יתחיל לסמן בעצמו שדי (הגיל, כמובן, ייחודי לכל תינוק. אני מכירה רק את שלי)

משהו נוסף בקשר לערסול: בסביבות גיל חצי שנה הנסיכה היתה חולה. סמרטוט קוטר שרע לו ולא מוצא את עצמו. הדבר היחיד שהרגיע אותה, שעשה לה נעים ושאיפשר לה לישון היה תנוחת ערסול בתינוכיס.
היא כבר לא היתה במשקל 3 קילו (יותר קרוב ל6 אני חושבת) וכבר לא באורך של 50 ס"מ אבל היא נכנסה לערסול בלי בעיות.
טרה_רוסה*

מנשא בד ארוך

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

בינתיים בתי נרדמת בכל פעם שאני מכניסה אותה למנשא ואינה דורשת לראות עולם, אבל היא שוקלת כבר 5 קילו ואני פשוט תוהה אם היא לא "מעוכה" מדי שם בפנים, בעיקר בכפות הרגליים שכבר חורגות מעבר לגוף שלי. עם זאת, היא רק בת חודשיים ואני לא יודעת אם תנוחת ישיבה בתינוכיס בעייתית מבחינת לחץ על עמוד השדרה וכל זה.
עדי_יותם*
הצטרפות: 07 אוקטובר 2001, 22:47
דף אישי: הדף האישי של עדי_יותם*

מנשא בד ארוך

שליחה על ידי עדי_יותם* »

טרה, אפשר לשאת בתנוחת ערסול עד למקסימום המותר עפ"י הוראות היצרן (12-15 ק"ג?).
אנחנו השתמשנו במנשאי צד אבל באותה תנוחה, ושני הילדים יכלו בנוחות לישון ככה או להתפנק עד גיל שלוש. לפי העדפות הילד, אפשר שהרגליים יעברו מתחת למנשא אל המותן - בתנוחת בטן אל בטן יותר מאשר ערסול - רק להקפיד שהטוסיק אחוז היטב במנשא - או יפשילו את הרגליים מעל לחלק העליון (אבל שלא יוציאו יד/יים במקביל כי אפשר ליפול.). בכל מקרה את יכולה לנסות מול המראה כל מיני תנוחות, תוכלי בקלות לראות מה מתאים ובטוח.
מאמאבל*
הצטרפות: 27 ינואר 2004, 20:02

מנשא בד ארוך

שליחה על ידי מאמאבל* »

האם זה נכון שהתנוחות בהן התינוק על הגב (מאחורה) מתאימות רק לתינוקות שכבר יודעים לשבת לבד?
התינוקי שלי בן 4 חודשים וממש נלחץ כששמתי אותו מאחורה (יש לי לופי, שזה כמו ה6 מטר, רק מחולק לחלקים).
מכיוון שהוא נישא שעות רבות ביום במנשא הייתי נורא רוצה לשים אותו מאחורה כדי שלא אהיה כ"כ מוגבלת במה שאני יכולה לעשות. נורא קשה לתפקד כשהתינוק על הבטן שלי.
יש איזה מנשא שמאפשר זאת בקלות?
תבשיל_קדרה*

מנשא בד ארוך

ב 4 חודשים, אם הוא מחזיק היטב את ראשו, הוא יכול להיות על הגב בתינוח, אבל אני לא בטוחה שגם בלופי.
תיאורטית, מנשא קובבה מאפשר זאת בקלות. אדווח בעוד שבוע אם התיאוריה אכן מתממשת (-:
צפי_ג*
הצטרפות: 23 יולי 2002, 11:32

מנשא בד ארוך

שליחה על ידי צפי_ג* »

לא הצלחתי להבין מהדף הזה איך קושרים על הגב.
תבשיל_קדרה*

מנשא בד ארוך

ראית את זה http://www.peppermint.com/backcarry.htm ?
אם זה לא ברור, שאלי ספציפית לגבי הפרטים הלא ברורים.
טרה_רוסה*

מנשא בד ארוך

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

אני חושבת שעם עזרה מאדם נוסף אפשר להכניס את התינוק למנשא על הגב, באותה צורה ששמים אותו מקדימה (אולי צריך לקשור את הקשירה הרגילה הפוך, כך שהכיס יוצא מאחורה).
תבשיל_קדרה*

מנשא בד ארוך

טרה, נכון, אבל זה רק מגיל ישיבה.
טרה_רוסה*

מנשא בד ארוך

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

ניסיתי את מה שבלינק לעיל. מפחיד (אני לא רגילה ככה, לתינוק על הגב).
נראה לי שזה עלול להיות בעייתי במנשאי 6 מטר הצרים יותר (כאלה שברוחב 50-60 סמ).
טרה_רוסה*

מנשא בד ארוך

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

חוץ מזה שלא ממש יכולתי לפשק לה את הרגליים (גיל 3 חודשים). נראה לי שזה חשוב לבטיחות.
וגם: וזה לא רק מגיל ישיבה?
תבשיל_קדרה*

מנשא בד ארוך

אני לא עשיתי בדיוק כמו בלינק.
בסוף, אחרי שמעבירים את שני הקצוות לאחור, אני עוד מעבירה אותם לפנים.
אני עושה זאת באופן כזה, שכל צד "קושר" רגל אחת, ומאבטח מפני החלקה.

ההבדל בין זה לישיבה הוא שפה עיקר המשקל על הרצועה הראשונה, שעוטפת ומחזיקה את התינוק. ב"השחלה" ל-X, רוב המשקל של הילד מוחזק ע"י הרצועות שעוברות מתחת לאגן.
אמא_מתחדשת*
הצטרפות: 09 ספטמבר 2003, 22:36
דף אישי: הדף האישי של אמא_מתחדשת*

מנשא בד ארוך

שליחה על ידי אמא_מתחדשת* »

גם אני משתמשת בקשירה דומה.
אחרי ההצלבה מתחת לרגליים אני מעבירה קדימה ואז אחורה להצלבה על גב הילד
וחזרה קדימה מעל החזה (באזור שהקובבה נקשר). וקושרת.
ככה יש עוד תמיכה בגב התינוק והמשקל שלו מתחלק בין הכתפיים המותניים והחזה שלי ופחות כבד לי.
טרה_רוסה*

מנשא בד ארוך

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

_אחרי ההצלבה מתחת לרגליים אני מעבירה קדימה ואז אחורה להצלבה על גב הילד
וחזרה קדימה מעל החזה (באזור שהקובבה נקשר). וקושרת._

הממ... נראה לי שבשביל זה צריך מנשא בד 12 מטר....
תבשיל_קדרה*

מנשא בד ארוך

תלוי בגודל שלך.
לי יש 6 מטר, וזה מספיק לסיבובים הנוספים הנ"ל. אני עושה רק סיבוב נוסף אחד, ומשאירה "שרך אופנתי" (-;.
צפי_ג*
הצטרפות: 23 יולי 2002, 11:32

מנשא בד ארוך

שליחה על ידי צפי_ג* »

הבנתי. נראה לי שחגי צעיר מדי בשביל זה. לא? (5 שבועות).
תבשיל_קדרה*

מנשא בד ארוך

כן, בהחלט צעיר לגב. הוא עוד זקוק לעירסול.
איבי*
הצטרפות: 22 פברואר 2004, 00:24

מנשא בד ארוך

שליחה על ידי איבי* »

שלום!
יש לי שתי שאלות על המנשא שלנו. אנחנו גרים בגרמניה והכל יקר בטירוף וגם אין כאן המון חנויות לדברי תינוקות, בקיצור, לא יצא לי לראות המון אופציות. ביקשתי מאמא שלי לקנות לי מנשא בארץ כי זה יותר זול והיא קנתה משהו של שילב, מזן החמישה מטר אבל זו פשוט פיסת טריקו שהקצוות שלה תמיד מתגלגלים, בעוד שמה שראיתי כאן מאותו הסוג הוא תמיד מבד עבה באריגה מיוחדת, כמובן כותנה אורגנית וצביעה טבעית וכולי וכולי - מה שאולי מסביר את המחירים המטורפים. נראה לי שהטריקו הפושט שלנו מתחיל לשקוע די מהר עם המשקל העולה )5+ כבר( וההתגלגלויות בקצוות נראות לי גם כן לא נוחות על הטוסיק הקטן. האם נשמע מוכר? והאם מומלץ בכל זאת להחליף לאורגני היקרן?
ושאלה שניה: להניק במנשא? ניסיתי פעם וזה לא ממש הצליח - אצלנו תמיד היה בטן אל בטן - אולי זו הסיבה? בכל מקרה זה קצת מורכב פה עם הסוודרים אבל אולי אני מפספסת משהו?
הילה*
הצטרפות: 29 דצמבר 2001, 17:10

מנשא בד ארוך

שליחה על ידי הילה* »

איבי היקרה. ה (כתיב ?)DYDMOS הגרמני הוא הוא המנשא 5 מטר ב"ה" הידיעה. הוא עשוי מבד כותנה אורגני , הוא מאד יפה והוא אכן יקר. המנשאים שנימכרים בארץ הועתקו ממנו ומה BABY BANDLER ההולנדי שעשוי מסריג ליקרה. הדידימוס נחשב מאוד, אבל אני אף פעם לא ניסיתי אותו, אז אני לא יכולה להעיד. חברה שלי השתמשה בו, והיתה מרוצה, אבל היא לא היכירה מנשאים אחרים אז אין למה להשוות. הדידימוס עשוי מאריג מיוחד שנימתח באלכסון, לטענתם. כניראה שזה נימתח פחות מהסריג שקיבלת. לדעתי בד הוא בד, ואת יכולה להשתמש בכל חתיכת בד ארוכה ורחבה עם תכונות הגמישות שניראות לך, באותה הצלחה, אבל אם את כבר בגרמניה... אולי יש להם חנות עודפים, אולי את יכולה לקנות משומש (ב ebay מציעים משומשים למכירה לתושבי גרמניה בלבד בד"כ. אבל גם הם לא כ"כ זולים). אני, אגב, העדפתי sling מאריג (בד יותר קצר. רק לולאה אחת) מאשר מנשא 5 מטר מסריג.
שאלה שניה: ממליצה בחום להניק במינשא. בטן בטן נראת לי תנוחה מוצלחת לצורך העיניין. אצלי היא בד"כ כלל ישבה על המותן, ב sling.
תבשיל_קדרה*

מנשא בד ארוך

didymos, אם איני טועה.
גם בארץ, יש מנשאי-6-מטר בכל מיני עוביים (של הבד ובכל מיני רוחבים (של הרצועה).
אם תנסי, אשמח אם תדווחי פה :-)

לגבי הנקה - נוח יותר ב"עירסול", כי אז היונק באלכסון. עם סוודר זה באמת נראה לי מסובך. אפילו לשלוף חולצת טריקו מבעד למנשא מבאס אותי... אני בד"כ לובשת את הסוודר/מעי מעל שתינו, אבל לא ניסיתי לעשות את זה עם שתי שכבות, כי קר.
איבי*

מנשא בד ארוך

שליחה על ידי איבי* »

תודה לכן.
אכן התכוונתי לדידימוס ואכן גם יד שניה באי-ביי הוא עדיין יקר, אבל אולי נשקיע בזה בכל זאת. אגב הילה, באי-ביי גרמניה לפעמים יש כאלה שמוכרים גם לכל אירופה או לכל העולם.
איבי*

מנשא בד ארוך

שליחה על ידי איבי* »

טוב, אז יש דידימוס ואפשר לדווח - אם כי דיווח ראשוני בלבד. אגב יום אחרי שהגיע הדידימוס בדואר מאי-ביי )אני מתביישת לכתוב כמה הוצאנו על פיסת הבד הזאת...( קיבלתי בהשאלה בייבי-ביורן מחברה שהבת שלה כבר גדולה מדי בשביל זה. כך שיש פה מעיין סקר השוואתי בנושא מנשאים. אז ככה: הדידימוס אכן הרבה יותר נוח מהטריקו של שילב- לא נמתח עם הכובד כך שהמשקל מתחלק טוב יותר בכל אזורי התמיכה )תלוי בקשירה כמובן(. הוא גם מרגיש הרבה יותר בטוח. הבד רחב יותר ומאפשר יותר כיסוי ויותר תמיכה. והוא כמובן יפהפה. א ב ל סליחה, לא שווה את הסכום האסטרונומי לדעתי. בסופו של דבר, בד זה בד וששה קילו הם שישה קילו, לא משנה איך מסובבים את זה. אגב, גיליתי יתרון אחד של הטריקו הנ"ל - בזכות האלסטיות יכולתי להוציא את הלל כשנמאס לו או רצינו להניק או משהו ולהחזיר חזרה בלי הרבה בלגן, ועם הדידימוס זה לא ממש אפשרי, צריך ממש לקשור אותו על התינוק כל פעם מחדש. והבייבי-ביורן: איזו פשטות! קליק והוא בפנים, קליק והוא בחוץ, נורא נורא נוח מהבחינה הזאת. אבל כל המשקל כמעט תלוי על הכתפיים וזה נורא כבד נורא מהר. חוץ מזה התינוק לא לגמרי צמוד לגוף אלא מרגיש קצת תלוי עלי איכשהו. נראה לי שאני אנסה לשלב ביניהם ואז כל פעם חלק אחר נח. מה שעוד נחמד בבייבי ביורן זה שאפשר לשאת את התינוק עם הפנים קדימה - בכיוון ההליכה. בחוברת של הדידימוס כתוב שאסור איתו, זה בגרמנית אז לא הבנתי למה, אולי מישהי יודעת יותר בעניין?
אורי*
הצטרפות: 11 דצמבר 2003, 15:31

מנשא בד ארוך

שליחה על ידי אורי* »

סליחה על ההתפרצות אבל איבי שתחייה )חברה שלי( כתבה פה דברים שאינני יכול להבליג עליהם.
הדידימוס הוא לא רק יפה )ויפה הוא אכן מאוד( הוא מכותנה אורגנית בצביעה טבעית ואינני יכול לחשוב על משהו נורמאלי מזה לשים תינוק חמוד כמו שלה. חוצמזה אני באופן אישי )וטבעי( מוצא אותו נוח( חוסר האלסטיות שלו משרה ביטחון לעומת המנשא הקודם שהנזיל את הלל לכל מיני כיוונים שונים. אומנם יקר המנשא הנ"ל בצורה קיצונית אבל אם מתייחסים למנשא כאל כלי תחבורה - הוא זול. :-)

)והביבי ביורן הוא אכן רובוטריק נחמד. אבל מה לעשות - רובוט(
טרה_רוסה*

מנשא בד ארוך

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

תודה לוטם מרווני.
הקשירה על הגב (באתר www.nandu.hu) נראית לי לא בטוחה. אני הייתי מביאה את הרצועות חזרה קדימה וקושרת.
אביטל*
הצטרפות: 22 אוקטובר 2003, 11:53

מנשא בד ארוך

שליחה על ידי אביטל* »

יש לי תינוכיס בצבע כחול כהה
בימים החמים האחרונים כשאיילה (3 חודשים) הייתה בתוכו בתנוחת ערסול שמתי לב שהיה לה חם
האם הצבע משנה משמעותית את החום שמרגיש התינוק בתוך המנשא ?
האם מנשא בצבע לבן יעיל יותר לימי הקיץ ?
טרה_רוסה*

מנשא בד ארוך

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

אני לא יכולה לדמיין את עצמי בתל אביב עם מנשא תינוכיס בקיץ! אפילו לא לבן.
ה_עוגיה*

מנשא בד ארוך

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

אביטל - מנשא בד ארוך חם בלי קשר לצבע אבל יש להניח שבד כהה יתחמם יותר מלבן בשמש ישירה.
נסי לכסות את שתיכן יחד בבד לבן דק ואורירי אולי זה יעזור (עולה לי בראש הבד הזה שהאתיופיות עוטפות בו את עצמן)
אביטל*

מנשא בד ארוך

שליחה על ידי אביטל* »

המממ, כן תיארתי לעצמי שמנשא בד ארוך הוא סביר להניח לא רלוונטי לקיץ
יש לנו גם את וילקינט שיותר מאוורר אבל זה לא מתאים לשינה.
אני לא רואה את עצמי מכסה אותנו בבד נוסף (סביר להניח שאני פשוט אשכח אותו ביציאה מהבית)

יש לכן הצעות במקום ?
היא מאוד אוהבת לישון בתנוחת ערסול.
לופי אולי ?
אמא_אדמה*
הצטרפות: 28 אוגוסט 2002, 01:11
דף אישי: הדף האישי של אמא_אדמה*

מנשא בד ארוך

שליחה על ידי אמא_אדמה* »

היי אביטל!
אני חושבת שכל מנשא חם בקיץ, כי יש מגע של גוף בגוף.
וגם תנוחת העירסול נראית לי הכי מחממת. נראה לי שאת יכולה לנסות כבר תנוחת גב שלה-לבטן שלך.
לנו זה נעים בעונה זאת של השנה..
אביטל*

מנשא בד ארוך

שליחה על ידי אביטל* »

היי אמא אדמה :-)

תנוחת תינוק רואה עולם ?
קראתי באמנות הלידה אינספור דיונים על כמה שהתנוחה הזו אינה בריאה בגילאים האלה.

אבל יש גם את תנוחת הלוטוס, שאמורה להתאים מגיל ארבעה חודשים. אז אולי נלך על זה.
אמא_אדמה*
הצטרפות: 28 אוגוסט 2002, 01:11
דף אישי: הדף האישי של אמא_אדמה*

מנשא בד ארוך

שליחה על ידי אמא_אדמה* »

תנוחת תינוק רואה עולם
מאיזה גיל היא מתאימה?
אביטל*

מנשא בד ארוך

שליחה על ידי אביטל* »

בחוברת התינוכיס כתוב "תנוחה זו מתאימה לתינוקות ששרירי צווארם חזקים כך שהם שולטים בתנועות ראשם ומסוגלים להפנות אותו לצדדים"

המסקנה שלי מהדיונים באמנות הלידה שזה אמנם נכון עם הדגשה חזקה על שרירי צוואר חזקים מאוד כי התינוק צריך לשלוט על הראש כל הזמן
וזה כנראה לרוב מגיע לקראת גיל 6 חודשים

כמובן שכל תינוק בפני עצמו

אז ההמלצה הייתה שאם רוצים תנוחה שפונה החוצה לנסות את ישיבת הלוטוס שמתאימה החל מ 4 חודשים ומאפשרת לתינוק לנוח ולהשעין את ראשו לאחור כשירצה מבלי שהראש יתנדנד.
טרה_רוסה*

מנשא בד ארוך

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

אני תמיד חשבתי שהבעיה היא עם האגן.
בכל מקרה הלכתי ככה לא מעט עם בתי, וכשהתעייפה מלהחזיק את הראש או כשנרדמה תמכתי בסנטר שלה עם היד.
עדי_יותם*
הצטרפות: 07 אוקטובר 2001, 22:47
דף אישי: הדף האישי של עדי_יותם*

מנשא בד ארוך

שליחה על ידי עדי_יותם* »

האם לדעתכן/ניסיונכן רוחב בד של 50 ס"מ יספיק?
אביב_חדש*

מנשא בד ארוך

שליחה על ידי אביב_חדש* »

זה יכול להספיק לחלק מן התנוחות. על הגב אני חושבת שזה לא מספיק מכיוון שהבד לא יכול לכסות עד התוסיק או לחילופין עד הכתפיים של תינוק גדול.
טרה_רוסה*

מנשא בד ארוך

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

לא מספיק גם לתנוחת ערסול אם רוצים "לסגור" את המנשא.
תבשיל_קדרה*

מנשא בד ארוך

לדעתי כן. תמיד יש לי אקסטרא.
ה_עוגיה*

מנשא בד ארוך

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

אני ניסיתי לא מזמן לערסל תינוקת בת שבוע במנשא הנמכר בשילב (רוחב 60 ס"מ) והרגשתי שזה קצת גבולי.
(אין מה להשוות לתינוכיס. 90 ס"מ שעוטפים מכל הכיוונים)
עוברת_אורח*
הצטרפות: 15 פברואר 2003, 19:04
דף אישי: הדף האישי של עוברת_אורח*

מנשא בד ארוך

שליחה על ידי עוברת_אורח* »

יש למישהי נסיון בנשיאה על הגב עם המנשא של שילב? יש לי תחושה שהוא לא מספיק רחב, אבל אולי זה נובע מחוסר נסיון?

>שני נסיונות לקשור את תינוקי על הגב הסתיימו בתינוק בוכה קשות ואמא אחוזת חרדות נפילה שויתרה על כל העניין<
אביטל*

מנשא בד ארוך

שליחה על ידי אביטל* »

לאחרונה אני נושאת את איילה (3 חודשים) יותר ויותר בתנוחת בטן אל בטן
שמתי לב שהרגליים שלה מפוסקות בפיסוק די רחב, עלה בדעתי שאולי הפיסוק אינו ממש בריא.
מישהו יודע משהו בנושא הזה ?

אגב, תנוחת הערסול נעשית פחות נוחה כי היא מקטרת יותר - לדעתי כי לא מעניין לה שם בפנים וגם יש לי תחושה שצפוף לה מדי.
אם כי כאשר היא נרדמת בסופו של דבר היא ישנה לא מעט. יש למישהו הצעות לשיפור תנוחת העריסה ?
ה_עוגיה*

מנשא בד ארוך

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

אצלנו מגיל 5 שבועות עברנו (לפי דרישתה של אור) לתנוחת ערסול-רואה-עולם.
ערסול עם הראש בחוץ.
זה פותר את בעית השעמום (לא נראה לי שיש בעיית צפיפות בגיל הזה. יש הרבה מקום)
תבשיל_קדרה*

מנשא בד ארוך

ערסול-רואה-עולם.
גם אצלינו זה מה שהיה, דה פאקטו.
היא הסתובבה מהמותן, כאילו יש שם הברגה בין שני חלקים נפרדים - כמו של ברבי.
עוברת_אורח*

מנשא בד ארוך

עוגיה - הערב עורסל במנשא של שילב גור פילים במשקל תשעה ק"ג, והיה לו ממש נעים ונוח. עם זאת, אני עדיין מוטרדת מנשיאה על הגב באמצעותו....
ה_עוגיה*

מנשא בד ארוך

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

אני ניסיתי פעם אחת לשאת על הגב במנשא בד ארוך.
אחרי שהילדה כמעט התרסקה על הרצפה עוד בשלב הלבישה - ויתרתי.
יש מנשאים אחרים שעושים את זה יותר טוב.
תפרי לך מנשא קוריאני
עוברת_אורח*

מנשא בד ארוך

למה זה שונה? כלומר, האם ההבדל נובע מרוחב המנשא או מקיום רצועות או מסיבה אחרת?

>תפרי לך ???? את צוחקת עלי???? מבחינתי הדף על שמיכות טלאים הוא סוג של מדע בדיוני...<
ה_עוגיה*

מנשא בד ארוך

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

הבדל של שמים וארץ. היכנסי לדף מנשא קוריאני , הביטי בתמונות ותביני.
וזה כלום לתפור. לא שניסיתי אבל מדובר בכמה תפרים ישרים. קחי לתופרת אם את רוצה. זה מה זה פשוט.
עוברת_אורח*

מנשא בד ארוך

הבנתי שזה נראה שונה (כלומר ראיתי בלינקים שבדף) רק לא הבנתי למה זה יותר מוצלח בתור מנשא גב.
תבשיל_קדרה*

מנשא בד ארוך

זה (כלומר הקוריאני) אריג ולא סריג, זה נקשר ברצועות צרות, זה נמתח בנקודות הנכונות (כשאת מותחת את הרצועות של התינוח לקשירה, את מכווצת אותן, ואין לך שליטה בפירוס הכוחות על קטע הבד שעוטף את גב התינוק).
אל_דנטה*
הצטרפות: 22 מרץ 2004, 23:15
דף אישי: הדף האישי של אל_דנטה*

מנשא בד ארוך

שליחה על ידי אל_דנטה* »

יש לנו שני מנשאים. אחד הוא המינסארי מהטריקו ואחד הוא הדידימוס.
בקלטת של המנסארי מדגימים אופציה של קשירה כשהילד יושב ופניו החוצה (גב לבטן) בחוברת של הדידמוס כתוב שבשום פנים ואופן לא לעשות את זה. אני נוטה יותר להאמין לדידימוס עקב הניסיון הרב שלהם שמתפרש על פני שנים אבל בכל זאת סקרן - למי להאמין?
תבשיל_קדרה*

מנשא בד ארוך

אולי זה ענין של גיל?
אל_דנטה*

מנשא בד ארוך

שליחה על ידי אל_דנטה* »

הי גילה, החוברת של הדידימוס היא בגרמנית והגרמנית שלנו גרועה. ובכל זאת, לא כתוב דבר על גיל אלא רק משהו על כך שבתנוחה של גב לבטן אין תמיכה נכונה לאזור הרגליים והאגן ומשהו על כך שאין זה פיזיולוגי. ?
תבשיל_קדרה*

מנשא בד ארוך

איזו תנוחה גב-בטן אתה מתכון? ישיבת "לוטוס"? או במאונך?
אל_דנטה*

מנשא בד ארוך

שליחה על ידי אל_דנטה* »

מאונך. תנוחת לוטוס אין בכלל בחוברת.
תבשיל_קדרה*

מנשא בד ארוך

אה, אז במאונך גם מינסארי לא מומלץ לקטנטנים, כי באמת המשקל של פלג הגוף העליון נופל כולו על (עמוד השדרה ו)על האגן, והם עדיין לא מספיק חזקים לזה.
אני לא מכירה את הקלטת של המינסארי, אבל אני מנחשת שאו שמדגימים את זה עם תינוק גדול יותר (חצי שנה), או שהם מראים תנוחת לוטוס - חשוב על משהו דומה לישיבה כששתי הרגליים מקופלות אל קדמת הגוף, בתינוקות רכים הנישאים כך זה נראים כמו כדור או "חבילונת".
אל_דנטה*

מנשא בד ארוך

שליחה על ידי אל_דנטה* »

שאלתי את דידימוס מדוע אינם ממליצים על ישיבה פרונטלית והרי תרגום לתשובתם:

ישנם ילדים שאוהבים להיות במנשא בצורה הפונה החוצה. אפשר כמובן גם לעשות זאת במנשא שלנו אולם איננו ממליצים לעשות זאת לא בדידימוס ולא בשום מנשא אחר. הסיבות הן: רגלי התינוקות מתנדנדות באוויר והילד אינו יכול לתמוך בעצמו ותנוחת הישיבה הצפרדעית אינה אפשרית. הגב כפוף ואינו נתמך. התנוחה מעודדת את התינוק להקשית את גבו.
התינוק אינו יכול לראות את פני ההורה במצבים מלחיצים עבורו ואינו יכול להתחבא מהגירויים סביבו גם כאשר הוא מתעייף.
תבשיל_קדרה*

מנשא בד ארוך

אל דנטה, לגבי איזה גיל שאלת?
אצלי, בתנוחה זו, הם פשוט מתכופפים קדימה, ונרדמים.
אל_דנטה*

מנשא בד ארוך

שליחה על ידי אל_דנטה* »

גילה, הכנסתי את עניין הגיל והיא לא התייחסה לזה. גם מהחוברת אני מבין שזה עניין כללי אצלם ולא קשור לגיל.
אגב, הם נורא נחמדים והשירות מעולה.
אביטל_צ*
הצטרפות: 16 אפריל 2004, 17:49
דף אישי: הדף האישי של אביטל_צ*

מנשא בד ארוך

שליחה על ידי אביטל_צ* »

איילה בת 4 חודשים ולאחרונה אני רוצה לנסות איתה תנוחות שונות בתינוכיס, גם כי קצת חם יותר, וגם כי היא מאוד רוצה להביט החוצה
ניסיתי את התנוחות צד שיש בחוברת ולא ממש הסתדרנו

איך יודעים מה מתאים לגיל שלה ?
כלומר, מה מספק תמיכה מספיקה לגב ולצוואר ?
תבשיל_קדרה*

מנשא בד ארוך

ניסיתי את התנוחות צד שיש בחוברת ולא ממש הסתדרנו
תנוחות צד (אני מבינה שאת מתכונת - על המותן) זה לכשהילד ממש יושב. אני התחלתי לקחת את בתי כך (על המותן, לאו דוקא עם מנשא) רק לאחרונה - אחרי גיל 7 חודשים.
אביב_חדש*

מנשא בד ארוך

שליחה על ידי אביב_חדש* »

אני חושבת שתנוחת לוטוס מתאימה לגיל הזה.
אל_דנטה*

מנשא בד ארוך

שליחה על ידי אל_דנטה* »

אביטל צ ברכות על ראשך! איזה יופי האתר הפיני! הקשירות גב שלהם מצויינות ובידיוק מה שחיפשנו.
לגבי תנוחת מותן - אנו משתמשים בה בשמחה רבה מרגע שהעולל היה בן 4 חודשים לפי המלצת יצרן המנשא שלנו. הילד עוד לא ישב אבל היה ועודנו רגוע וחייכן. מצד שני, אותו היצרן כאמור למעלה לא ממליץ בכלל על תנוחות בהן פני התינוק קדימה, והנה אצל הפינים יש תנוחת לוטוס במינשא זהה לשלנו (גילה, סוף סוף ראינו דוגמה ללוטוס) אז אולי אין יותר מדי מה לסמוך עליהם.. נראה לי שאם הבד מספיק רחב ונותן תמיכה אז גם מותן זה בסדר. אגב התינוכיס למיטב זכרוני מאוד אלסטי ואילו הדידימוס של הפינים ושלנו לא, אולי כאן טמון ההבדל.
אביטל_צ*

מנשא בד ארוך

שליחה על ידי אביטל_צ* »

אורי - תהנו מכל רגע, שמחה שעזרתי

גם בתינוכיס יש תנוחות צד לגיל 4 חודשים
רק שממש לא הצלחתי אותן

אביב - הלוטוס היא תנוחה נחמדה אבל מרגישה לי קצת לא יציבה, אני מרגישה שאני צריכה ללכת לאט
אני מכניסה את התינוקת כך שהראש שלה נשען עלי אבל אחרי פרק זמן מסויים איכשהוא זה משתנה והראש שלה כבר לא ממש נשען עלי

או שזה בעצם לא חשוב כל כך ?
לא יודעת...
אביטל_צ*

מנשא בד ארוך

שליחה על ידי אביטל_צ* »

עוד לינק מעניין שלל תנוחות
אבל אין הוראות :-(
אביטל_צ*

מנשא בד ארוך

שליחה על ידי אביטל_צ* »

ועוד לינק מאוד מעניין, כולל הוראות mamatoto
אל_דנטה*

מנשא בד ארוך

שליחה על ידי אל_דנטה* »

דידימוס עידכנו במעט את האתר שלהם והוסיפו מעט תמונות (ללא הסברים) של קשירות מומלצות.
אחת התנוחות היא תנוחת צד, נדמה לי לתינוקות מגיל 4 חודשים (סביבות גיל החזקת ראש עצמאית). כמו כן הם הוסיפו תשובה ארוכה מדוע אינם ממליצים על נשיאת תינוקות במנשא כשהגוף פונה החוצה.
www.didymos.de
שליחת תגובה

חזור אל “סוגיות מנשאים”