אמא כועסת במיוחד

דרדסני_כעסני*
הצטרפות: 15 יוני 2008, 21:36

אמא כועסת במיוחד

שליחה על ידי דרדסני_כעסני* »

כמה כעס כמה.
ואישה כל כך קטנה...
כן אני יודעת שיש המון דפים על כעס פה באתר. אני גולשת ומשתתפת כאן המון
אבל בעילום שם הפעם כיוון שאני ממש מתביישת בעצמי.
אני מאוד כועסת. קשה לי. חינוך בייתי. 2 ילדים קטנים (אחד בן שלוש אחת בת שנה). הולכים לפעמים למפגשים, יש סדר יום פחות או יותר אבל הבכור מוציא אותי מדעתי. אוף!!!!!!!
לכל דבר תשובה, כל דבר לא רוצה, מציק ומקנא לאחותו הקטנה, אבל זה בלתי נסבל בשבילי.
אני ממשפחה כועסת פליקים עפו לכל כיוון לפי הצורך. מוצאת את עצמי מפליקה גם )-:
לא חשבתי שאגיע לזה, מצד שני לא ממש חשבתי מה לעשות במקרים שכאלו.
אנ זקוקה לעזרתכן האמהות המנוסות יותר שיודעות שרגועות או שהיו פעם ברגעים של איבוד שליטה, שתאמרו לי איך לנהוג, מה להגיד איך לטפל בעצמי.
ולא אני לא צריכה ביביסיטר, בסך הכל אני איתם לבד מעט שעות, יש עזרה מבן הזוג ומהמשפחה, והעניין הוא האיבוד שליטה שלי.
והנה הדוגמאות:
  1. מציק פיזי ת לאחותו הקטנה. כל פעם שעובר לידה, איזה דריכה על היד, איזה מכה קטנה. והיא בוכה...מה עושים???? אמרתי לו די, הראתי שלא נעים, ובבקשה לא להגיד לי למנוע את זה כי "אין לי עיניים בגב" בניגוד לכל המורות בבית ספר שלי. אנ לפעמים עושה דברים והם לבד בחדר/סלון חצר וזה מה שקורה.
  1. נשארו מספריים על השולחן. לקח. ביקשתי תניח, ביקשתי שוב ושוב, לקחתי את ידו בעדינות בוא נלך לחדר לשחק, שים את המספריים ונלך. לא רוצה. מה זה חשוב מה זה היה? אל תאמרו לי מספריים, חפיף, העניין הוא במהות לא בסיפור עצמו.
אני מרגישה חוסר אונים. בסוף הוצאתי לו מהיד. בכוח והוא בכה, ואז כיפף קלות את אחותו שבכתה גם ואני רציתי לבכות גם אבל הייתי עסוקה בראש לנסח את זה כדי לכתוב פה.
  1. עשינו משהו ביחד (שוב ממש לא משנה מה) ואז הוא הרס את זה. ביקשתי שיעזוב והוא לא רצה. התחלתי למלמל לעצמי/אליו די, נו עזוב אותי, תן לי לסייםלבד, לא רצה, המשיך להרוס, התחיל לצרוח שהוא שוב רוצה ושוב הרס. אחותו בכתה מהצעקות שלו, לקחתי אותה בידיים הוא אחרי, תרימי אותי תרימי אותי, ודי כבר לא יכולתי לסבול אותו!!! מתוסכלת ומיואשת סגרתי את עצמי עם הקטנה ל 2 דקות נרגעתי ויצאתי. הוא כמובן מתחנן מחוץ לדלת להיכנס. כשיצאתי הצחקתי אותו (קולות של פלוצים) מתוך רצון להמשיך הלאה אבל חזרנו בשנייה לריב ובסוף סטרתי לו בחולשה על הלחי לאחר שסטר לאחותו וקינחתי במשפט ואל-מותי "זה נעים לך?? לא? אז אל תעשה לאחותך!!!
ומה עולה מן הכתוב: שאני כועסת ומחנכת את בני ובטח גם את ביתי לכעוס ולהיות אלימים.
קשה לי לפעמים עם האתר פה כי כולם כאלו שאנטי באנטי מחובריפ כאילו נטולי כעס. מקווה לסחוט פה איזו תגובה.
חברותי אומרות לי זה נורמלי לפעמים לכעוס (סיטואציות קיצוניות כאלו בוודאי אחת לשבוע) או לאבד שליטה אבל בעיני זה לא נכון. זה אולי מצוי, אבל ממש לא רצוי. לפחות לא אצלי. הבעיה שלי היאר שכשאנ מאבד שליטה, אני מרגישה חוסר אונים (מה לשעות עכשיו?? איך להגיב לסיטואציה??) ואז אני הופכת כועסת צועקת או מדברת ביידים (לפעמים סתם מרימה בכח, לפעמים דוחפת) הכל כאילו לא חזק אבל מבפנים אני רוצה להכאיב.
פוי ....
הצילו.
טליה_אלמתן*
הצטרפות: 21 ינואר 2005, 21:41
דף אישי: הדף האישי של טליה_אלמתן*

אמא כועסת במיוחד

שליחה על ידי טליה_אלמתן* »

גם אני אמא כועסת מבית כעוס ((-))
אני מקווה השבוע להתחיל ללכת לשחות קבוע כמה פעמים בשבוע. אם הפעילות הגופנית הקבועה תעזור לי להרגיש יותר טוב ולהיות פחות כועסת, אני אדווח לך!
אם את אומנית בנפשך, או סתם יצירתית, אולי ץמצאי דרך ליצור באורח קבוע. ממש תפני לזה זמנים קבועים. אומנות ופעילות גופנית יכולות להיות דרכים אחרות לפרוק את עודפי הכעס שקבורים עמוק בתוכנו מהילדות, ומחפשים מוצא (והילדים מוציאים את זה מאיתנו בכזו קלות ((-))).
דרדסני_כעסני*

אמא כועסת במיוחד

להפניה מתבקשת יקרה

קראתי ואף הייתי בהרצאה ביומעיון על האם כעס רלוונטי בגידל ילדים
התשובה שלי שהוא לא רלוונטי אבל קיים.
במצבי אשמח לתגובות מאמהות כעוסות (לשעבר מקווה)
בחיי שקראתי פה את הדפים על כעס. פה חיפשתי תשובות מעשיות.

טליה -
דאבל חיבוק גם לך...
אני בהחלט שוקלת פעילות גופנית קצת לצאת מהבית.
אנא דווחי.
תודה שענית
דגנית_ב*
הצטרפות: 13 מאי 2004, 12:15
דף אישי: הדף האישי של דגנית_ב*

אמא כועסת במיוחד

שליחה על ידי דגנית_ב* »

מוסיפה
מתוך שהייתי במקום דומה ו"עוד הדרך רב..."
והעניין הוא האיבוד שליטה שלי.

אולי ברגע שקט שיש לך - לחקור עם עצמך את עניין השליטה - מה את מרגישה שאת מאבדת? מה אומר לך חוסר האונים שלך?

עוד משהו - אולי אפשר לעשות כמה בירורים עם עצמך:
  • כל דבר_ _כל פעם יש זמנים שלא? אולי זה קורה הרבה מידי בשבילך אבל לא כל הזמן ותמיד? אולי בימים האחרונים יותר כי את הוא לא במיטבכם מסיבה גופנית אולי?
  • אולי אפשר להבדיל - כי זה יכול לתת מנוחה לכעס - בין ההחטפות לקטנה ובין ההתעקשויות איתך ושלך ;-) (המספריים, היצירה) ?
  • חברותי אומרות לי למרות שב ט ו ח שלא כולן כאן שאנטי, החברות שלך לא ממש עוזרות כאן.
  • אולי תבקשי מ סוניה זרחי , להציץ בדף שלך?
הרבה המון חיבוקים! את עושה תיקון גדול וחשוב לעצמך ולמשפחתך וזו אמהות נהדרת בעיני {@
רוקדת_לאור_ירח*
הצטרפות: 03 דצמבר 2004, 17:39
דף אישי: הדף האישי של רוקדת_לאור_ירח*

אמא כועסת במיוחד

שליחה על ידי רוקדת_לאור_ירח* »

גם אני אמא כועסת מבית כעוס.
ראשית מחזקת אותך, כי זה לא קל.
שנית מצטרפת לזה שכדאי לעסוק בפעילויות גופניות ויצירתיות שיוציאו חלק מהאנרגיה שלך למקומות בונים.
בכל זאת רוצה להוסיף כמה דברים.
המצב שאת מתארת הוא לא פשוט בכלל, אבל נראה לי שעם תשומת לב והשקעה ניתן לשפר אותו וגם אם תמשיכי לכעוס אולי עם הזמן יקרו פחות מקרים כאלה או שתתמודדי איתם טוב יותר.
ראשית, נשמע שהבן שלך זקוק לתשומת לב ולהוצאת אנרגיה. כדאי לתת לו הרבה חיזוקים חיוביים ולגייס אותו לטובתך ולטובת העניין. הוא ילד קטן וכדאי לראות מה הצרכים שלו- האם הוא זקוק ליותר מגע? אולי כשהוא עושה את הדברים האלה אפשר להחזיק אותו?
כדאי למצוא הזדמנויות להחמיא לו על דברים שעושה לבד וטוב, על עצמאות שהוא מגלה, על יחס חיובי לאחותו.
נראה כי לעיתים אם יש מצבים שחוזרים על עצמם, שהם צפויים, את יכולה להתכונן אליהם טוב יותר, אולי להכין אותו אליהם ואולי בעצמך להיות מוכנה אליהם. לי למשל יש ילדה בגיל הזה שזקוקה לאכול לעיתים קרובות ואם היא לא אוכלת היא תופסת קריזות. למדתי להיות מוכנה עם אוכל תמיד בכל מצב וכמעט לא קורה (קרה היום) שאין לי במה לספק אותה והרבה פעמים למנוע את המשבר עוד בטרם התרחש. תראי אם יש דברים כאלה אצלו שמרגיעים ומאפסים מייד, כמו אצלנו עם האוכל ותנסי להיות מוכנה.
נשמע שאת כועסת בעיקר עליו, נראה שגם אפשר לעשות עבודה רוחנית-רגשית בקשר ליחסים שלך איתו. אם תרצי אני אפרט.
באופן_לייט*
הצטרפות: 02 נובמבר 2006, 23:58
דף אישי: הדף האישי של באופן_לייט*

אמא כועסת במיוחד

שליחה על ידי באופן_לייט* »

קשה לי לפעמים עם האתר פה כי כולם כאלו שאנטי באנטי מחובריפ כאילו נטולי כעס. הצליחו לעבוד עליך :-)

עדיין אין לי פתרונות
גם אצלנו אותם גילאים בת 3 בן שנה
80 אחזו מהזמן אני "סופר אמא" וב 20 הנותרים אני .... ובכן ... לא!!
כועסת, צועקת, אומרת דברים שאני מצטערת שיצאו לי מהפה,

אני יוצאת מדעתי כאשר הגדולה מחטיפה לקטן - כבר זיהיתי שזו איזו נקודה סופר רגישה לי (שמובילה אותי גם להתמודדות לא יעילה) עוד אין לי פתרון לזה.
זיהיתי שמחסור בשינה (שלי) מוביל אותי להתפרצות ואני מאוד מנסה לפתח משמעת עצמית וללכת לישון (לכן אני כותבת בבאופן ב 2230 כשהמכונה עוד לא סיימה ...)

מאוד חשוב לי שתדעי שאת ממש לא לבד!!
וגם אני כמוך אשמח לעיצות - בדיוק חשבתי לבקש את זה בדף על הכעס אבל הוא התפתח לכל מיני דיונים אחרים
השאלה עבורי כרגע היא מה אפשר לעשות ברמה יישומית קצרת טווח (יענו לא "שני את ההסתכלות" או משהו כזה)

ספורט
שינה
ויטמין B
תזונה מאוזנת (תנודות בסוכר משפיעות על רוגז)
להעזר באחרים כדי למנוע את הסיטואציות הללו (מהנסיון שלי יש להן איזה אפקט שהן מעצימות את עצמן אז אולי אם אצליח לאיזה תקופה להמנע מהביטואציות הללו המערכת כולה תרגע?)
באופן_לייט*
הצטרפות: 02 נובמבר 2006, 23:58
דף אישי: הדף האישי של באופן_לייט*

אמא כועסת במיוחד

שליחה על ידי באופן_לייט* »

רוקדת
לעשות עבודה רוחנית-רגשית בקשר ליחסים שלך איתו. אם תרצי אני אפרט.
אני אשמח אם תפרטי (מתפרצת לדף שלך דרדסני מקווה שזה בסדר, אם לא מחקי)
טרה_רוסה*
הצטרפות: 08 ינואר 2004, 15:33
דף אישי: הדף האישי של טרה_רוסה*

אמא כועסת במיוחד

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

מה שעזר לי לכעוס פחות הוא כך:
השתתפות בקורס הנחיית הורים של אדלר, ששינתה לי את צורת ההסתכלות על ההתנהגות והאופי של הילדים שלי. ונתנה לי כלים להתמודדות.
הורדה מעצמי של ציפיות מוגזמות מעצמי. שינוי סדר עדיפויות, כך שאני יותר רגועה.
דווקא ספורט נראה לי כמו בזבוז זמן, במקרה הזה.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

אמא כועסת במיוחד

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

אני מרגישה חוסר אונים. בסוף הוצאתי לו מהיד. בכוח והוא בכה, ואז כיפף קלות את אחותו שבכתה גם ואני רציתי לבכות גם אבל הייתי עסוקה בראש לנסח את זה כדי לכתוב פה
אבל למה חוסר אונים? השליטה אצלך ונשארה אצלך!
חוסר אונים כי הוא לא הסכים לעזוב את המספריים?
חוסר אונים כי הוא לא חושב כמוך, שמספריים זה מסוכן?
בסך הכל, אם מספריים זה מסוכן (בעינייך), את לא צריכה הסכמה שלו כדי למנוע זאת ממנו. היה נחמד לו היה מבין ומסכים ומשתף פעולה, אבל זה לא חייב להיות תנאי הכרחי לפעולה שנועדה להגן עליו (אני כותבת ומתייחסת למספריים כאילו היו, נניח, ריצה לכביש סואן. מספריים אני אישית מרשה מגיל צעיר, לרוץ לכביש לא, גם אם הילד בוכה. אז גם מי שמרשה מספריים, יש דברים שהיא בטח לא מרשה).

אחותו בכתה מהצעקות שלו, לקחתי אותה בידיים הוא אחרי, תרימי אותי תרימי אותי, ודי כבר לא יכולתי לסבול אותו!!!
מסכימה מאוד עם המשפט של רוקדת - הוא ילד קטן וכדאי לראות מה הצרכים שלו- האם הוא זקוק ליותר מגע? אולי כשהוא עושה את הדברים האלה אפשר להחזיק אותו?
יצא שהוא "הגדול", אבל זה רק יחסי.
פלוני_אלמונית*

אמא כועסת במיוחד

ביקשתי תניח, ביקשתי שוב ושוב, לקחתי את ידו בעדינות בוא נלך לחדר לשחק, שים את המספריים ונלך. לא רוצה.
ביקשתי שיעזוב והוא לא רצה.

את מבקשת והוא לא רוצה. מוכר...

מאוד מאוד יעזור לך הדף חינוך ללא כפייה.
רוזמרין*
הצטרפות: 06 אוקטובר 2004, 09:35

אמא כועסת במיוחד

שליחה על ידי רוזמרין* »

אני מאוד כועסת. קשה לי.
לא סתם קשה לך. זו התקופה הכי קשה שיש בגידול ילדים. אין רגע זמן לעצמך כשאת נמצאת איתם. הכל אינטנסיבי מדי.
גם אם את הולכת שניה לשירותים או מכינה משהו לאכול- כולך דרוכה כמו קפיץ והראדרים מכוונים אליהם כל הזמן.

האם את מתפוצצת רק במצבים האלו, כשאת נמצאת עם שני הילדים יחד? או שהוא משגע אותך גם כשאת לבד איתו?
יוצא לך להיות איתו לבד?
אם זה רק במצב הראשון, נראה לי שהילד מקנא וכועס (אולי אפילו שונא, אבוי) כי מישהו אחר נראה לו אהוב יותר ממנו ע"י אמו. לי, למשל, לקח זמן להבין את זה לגבי הילד שלי ואחותו הקטנה. כשהבנתי, התחלתי להקדיש לו זמן רב יותר אפילו ע"ח אחותו אם זה התאפשר. אם לא- רק הייתי מתמללת לו את רגשותיי האוהבים (נניח בזמן הנקה או שהיא על הידיים).
לאט לאט הוא נרגע ואפילו היה מוכן להעיף מבט דואג על אחותו. לפני השינוי הייתי פשוט היסטרית ופחדתי שיעשה לה משהו. הלחץ והפחד וחוסר האונים הניבו את הכעסים האלו.
קט_קטית*
הצטרפות: 01 מאי 2007, 10:49
דף אישי: הדף האישי של קט_קטית*

אמא כועסת במיוחד

שליחה על ידי קט_קטית* »

אני כאן כדי לפרגן
מנקודה הכי אכפתית
אם אשמע לך תוקפנית או שיפוטית - אני לא,
יש מצב שאני עניינית מדי

עשינו משהו ביחד (שוב ממש לא משנה מה) ואז הוא הרס את זה. ביקשתי שיעזוב והוא לא רצה. התחלתי למלמל לעצמי/אליו די, נו עזוב אותי, תן לי לסייםלבד, לא רצה, המשיך להרוס, התחיל לצרוח שהוא שוב רוצה ושוב הרס. אחותו בכתה מהצעקות שלו, לקחתי אותה בידיים הוא אחרי, תרימי אותי תרימי אותי, ודי כבר לא יכולתי לסבול אותו!!! מתוסכלת ומיואשת סגרתי את עצמי עם הקטנה ל 2 דקות נרגעתי ויצאתי. הוא כמובן מתחנן מחוץ לדלת להיכנס. כשיצאתי הצחקתי אותו (קולות של פלוצים) מתוך רצון להמשיך הלאה אבל חזרנו בשנייה לריב ובסוף סטרתי לו בחולשה על הלחי לאחר שסטר לאחותו וקינחתי במשפט ואל-מותי "זה נעים לך?? לא? אז אל תעשה לאחותך!!!

הריב הזה נקרא לי כמו ריב בין שלושה אחים.
כאילו אין בתמונה אף מבוגר.
הילד שהוא בנך מעיר בך את הילדה שבך - הצד הילדותי, הנסחף,
ואין מי שיקח אחריות על כל המתרחש, כי הילדה שבך לא יכולה לקחת אחריות - היא ילדה,
והבוגרת - איננה /-:
לי מאוד עזרה סדנה של הילדה הפנימית,
להגיע לאותן הנקודות הזועקות והנסחפות, ולהוציא אותן בשטח נייטרלי.
לבכות, לצעוק, להאשים, לזרוק את כל הכעס המצטבר -
ולגלות שבסוף נמאס לכעוס.
מצטרפת להמלצה על פעילות גופנית,
לשחק עם השרירים שרוצים להכאיב - או אולי רק מבקשים להרגיש את חיותם.
אנרגיה עצורה יכולה לגרום לכעס.
עוזר מאוד לתת לילדה הפנימית לדבר שלא בנוכחות ילדים אחרים.
פשוט לנג'ס ללמפה (כרית/חברה) את כל העלבונות של אותו היום ולראות שאחרי שמוציאים אותם הם לא כאלה נוראיים,
או שאולי הם כן - ואז מה עושים עם זה.
הצד השקול, הבוגר מחליט - מה לעשות בסיטואציה כזאת או אחרת באם תקרה שוב.
בסדנה שעשיתי היה תרגיל של "הפרדת אנרגיות"-
בעזרת 2 כריות :-)
כל פעם יושבים על כרית אחרת (פעם "הילדה" ופעם "הבוגרת") ומושחחים עד שאין יותר על מה...
וככה לאט לאט מגלים שבתוך הקלבסה שוכנת גם בחורה פיקחית, שקולה, חומלת ואוהבת,
ולומדים לנצל את כישוריה ביום-יום.

כשאני שמה לב שכועסת, קוראת (בראש, בראש...) לבוגרת שבי.
היא תמיד באה.
לפעמים לוקח לה קצת זמן, אבל אם קוראים לה כמה פעמים היא מופיעה.
אולי זה נראה קצת מוזר מהצד שמישהי עוצרת באמצע הריב בין שתי הבנות שלה ומתחילה להתכנס,
אבל לכרגע לי אין פתרון שעובד יותר טוב.
הבעיה היא רק לשים לב מתי מתחילים לכעוס.
אם לא שמים לב בזמן הילדה קופצת ומתחילה לחגוג ולהגזים. הלו.
מזל שהגדולה שלי עלתה על הטריגר ושואלת אותי כל פעם כשהטון שלי משתנה
(שמאלה, ימינה, למעלה, למטה, חזק מהרגיל, חלש מהרגיל, עצוב מהרגיל, מתלהב מהרגיל) - "את כועסת?"
ואז אני שואלת את עצמי: "אני כועסת?"
גם אם אני לא, תמיד טוב לשאול את עצמי.
בכלל נחמד להיות בקשר עם עצמי.
הדברים נהיים פחות אוטומטיים.

לגבי הגדול שלך.
הוא לא גדול. הוא קטן.
אם לא הייתה לו אחות קטנה הוא עדיין היה הבייבי שלך.
ודאי היית מחבקת אותו המון.
ואוהבת כל "יציאה" שלו.
בסיפור האחרון שהבאת - הוא ביקש שתרימי אותו.
ישירות, בעקיפין, במכות, בתחנונים.
הוא לא רוצה שתעשי לו קולות של פלוצים.
זה לא מזין את הצורך שלו בקרבה אליך.
מה שהוא צריך לעשות כדי לקבל את החיבוק זה הדבר היחיד שהוא לא מסוגל לעשות -
להיות כמו אחותו. להיות אחותו.
בגלל זה הוא אה... לא מחבב אותה, כל פעם שעובר לידה.
הפתרון: תני את הקטנה לבעלך ותחבקי אותו עד שיבקש שתניחי לו.

פעם בשבוע-שבוע וחצי אני יוצאת עם הגדולה שלי לטיול לבד (גם כן גדולה? עוד לא 3),
אחרי שהקטנה כבר ישנה.
רק היא ואני.
הולכות לפארק שעשועים, אוכלות גלידה.
בימים שאחרי האהבה ביננו פורחת כאילו רק אתמול ילדתי אותה D-:
היא אחרת לגמרי כשהיא לבד.
מרגיש לי טוב להפריד לפעמים בין ילדיי, לחוש את כל אחת מהן בנפרד :-)
לא בהקשר שלהם בינהם, אלא כל לאחת מהן - רק מולי.

תודה על השיתוף שלך
מקווה שבאתי בטוב

<אמא כועסת פחות מבית כועס>
גם_באילום*
הצטרפות: 15 יוני 2008, 23:14

אמא כועסת במיוחד

שליחה על ידי גם_באילום* »

גם אני אמא כועסת, גם אני באתי מבית של אמא כועסת, שבאה מבית של ....
זה לא קל בכלל לצאת מהמעגל.
לי מאד עזר בשיחרור הכעס טיפולי אמאנה ממליצה בחום על אביב באזור פרדס חנה (אם תירצי טלפון יש לי) או על עדינה גורי שנמצאת בי-ם, אבל אני חושבת שמגיעה לעוד מקומות שארץ (גם את הטלפון שלה יש לי.).
מחזקת את ידייך וכל הכבוד לך שאת יוצאת עם זה החוצה.
הכעס הוא רגש כמו כל הרגשות יש למצוא סביבה בטוחה לבטא אותו כדי שיפסיק לתפעל אותנו.זה דבר אחד להבין את המהלכים שלנו ולהיות מודעת לכעס מאיפה בא ולאן הולך.וזה דבר אחר לחוות אותו כדי לשחרר אותו כדי ליראות מה יש מתחתיו.
מקווה שאני ברורה מספיק.
המרגיעון "גישתך לעולם, היא הביטוי המדויק לגישתך אל עצמך". חזק אה?!
בהצלחה
רוקדת_לאור_ירח*

אמא כועסת במיוחד

אני אשמח אם תפרטי
מה שציינתי רלוונטי למקרה הספציפי ולדברים שתיארה, לא בטוח שרלוונטי לך ולא עלה לי שאצלך יש צורך זהה בעבודה זהה. אנחנו אינדיוידואלים וכל מקרה לגופו.
מ_י*
הצטרפות: 04 יולי 2002, 00:28
דף אישי: הדף האישי של מ_י*

אמא כועסת במיוחד

שליחה על ידי מ_י* »

_יפולי אמאנה
מה זה? נתקלת פעם ראשונה במושג

ואני ממליצה כמובן על ייעוץ הדדי. שיטה מצויינת לטפל בכעס. הרעיון הוא להוריד את מפלס הכעס באופן כללי ואז הוא כבר לא "משפריץ" מכל סדק, וסיטואציות שנראו מכעיסות ובלתי פתירות הופכות פתאום ללא מכעיסות וכן פתירות.
גם_באילום*
הצטרפות: 15 יוני 2008, 23:14

אמא כועסת במיוחד

שליחה על ידי גם_באילום* »

__טיפולי אמאנה
מה זה? נתקלת פעם ראשונה במושג_
הסבר קצר על השיטה http://www.keshet-tv.com/Item.aspx?Grou ... ProgID=164
דרדסני_כעסני*

אמא כועסת במיוחד

וואו איזה טוב לקרוא אותכן...
דגנית ב
אני לא כועסת כל הזמן, בעיקר שאנחנו שלושתינו לבד לתקופה ארוכה או לחוצה, ובעיקר כשהוא במצב רוח קרבי. הוא ילד קטן ואכן לפעמים לא מרגיש טוב ולא יודע איך להגיד או עייף או רעב (רוקדת לאור ירח - רעיון מושלם ענין האוכל. נראה לי שמאוד יעזור פה, תודה! אשמח לעוד רעיונות בכיוון (-:)
באופן לייט
השאלה עבורי כרגע היא מה אפשר לעשות ברמה יישומית קצרת טווח (יענו לא "שני את ההסתכלות" או משהו כזה)
בדיוק זו היתה כוונתי. ניסחת ממש מדוייק. תודה שאת אומרת שאנ לא לבד פה אבל מבלוגים, ממפגשים וככה על פני השטח תמיד נראה כאילו יש כעס אבל גם שיש איזו "טכניקה באופנית" להכיל את הילד... אני ממש שמחה לראות שיש כועסים כמוני. תודה שנית!!
טרה רוסה
בדיוק שלשום נכנסתי לאתר של מכון אדלר. אשמח מאוד לשמוע פרטים ממך איזו סדנא עשית.
אני מרגישה שיש לי את המודעות אבל אין לי את הכלים...
שוב, בגלללי שאצל הורי היה כאוטי משהו, אין לי ממי ללמוד את הדרך הנכונה והרגועה להתמודד עם קשיים. אני הולכת לאן שאני מכירה. אני מאוד רוצה להראות לילדים שלי דרך אחרת.
אבא שלהם ואני רוצים שיהיו בבית מעט גבולות אבל ברורים מאוד. איזו שהיא דרך שתהיה מקובלת על שנינו במקרה של איבוד שליטה. לדעתו אני צריכה דבר ראשון לקבל את הילדה הכועסת שבי. לא להתנהג כאילו שהיחא הדבר הכי נורא בעולם. וכמובן טכניקה.
הא מצידו רגוע יותר ולא מגיע למצבים כאלו כמוני...
קט קטית - כל מילה בסלע. בא לי לצטט ולכתוב "נכון, נכון, נכון הוא עוד קטן, נכון צריך להרים, נכון ריב בן שלושה, נכון, נכון". תודה על ההארה.
תודה גם למפנים חינוך ללא כפיה - נו עם החוסר סבלנות שלי קשה לי להאמין שנחזיק שם. מה גם שאני ככל הנראה קצת אדם כופה...מותר לי...

בתחלה חשבנו אם הוא נכנס ללא רוצה, דווקא, מתעצבן, משתולל (שוב אחת לכמה ימים. אני מבטלת כרגע את היותו מקסים ומדהים ואהוב למטרת הקיצוניות שבדף) - שצריך להסיט אותו לגמרי:
במקרים שאחותו חיטפת לו דברים תוך כדי משחק והאו דוחף קצת - אני לא מעירה כי זה נראה לי בסדר, פשוט לוקחת את אחותו משם ואומרת לו בעדינות אנחנו לא דוחפיםץ אולי לוותר על ההלקאה המילולית הקטנה הזו?
במידה והוא חוטף או מחטיף לה, אני יכולה לנקוט בגישת תחזיר לה, ותבקש סליחה אנחנו לא דוחפים (למרות שאני דחפתי אותו קלות לפעמים ....), ואם הוא נכנס לפינה אני לוקחת אותו הצידה. בדרך כלל מוביל לבכי שלו, ומכאן לבכי שלה.
למה אני לוקחת הצידה-כדי שיראה שיש מחיר אם מרביצים או דוחפים. ולא פשוט להציע לו משחק אחר. אולי זו הנחה שגויה מצידי? אולי זה בסדר שהכל טוב לכאורה?
מנקודת מבטו: הנה חטפתי לה ואמא הביאה לי מקום צעצוע אחר, הרימה אותי ונתנה לי תמר. שוב, אולי זה בסדר, אני אשמח לשמוע!!!
אצלי מפנים זה צריך להיות:
חטפתי לאחותי, אמא כעסה עלי, אני מרגיש רע.
זהו... "הפצצתי" להבוקר
תותית*
הצטרפות: 22 יולי 2005, 16:29

אמא כועסת במיוחד

שליחה על ידי תותית* »

מאוד מעריכה את הכנות והאומץ שלך לראות את המצב כמו שהוא.
מהנסיון הפרטי שלי, יכולה לספר לך שהחלטתי די בתחילת הדרך, שאני לא יודעת מי מהם צודק בכל מריבה...
לא תמיד הקטנה שלי שבוכה מהסיטואציה מול אחותה היא זו שצריכה יותר את הגיבוי שלי...
ככה אני מגיעה למצבים האלה לא יודעת מי צודק, ולא לוקחת שום צד.
מחבקת את שתי היקרות לי מכל, כל אחת מהחוויה שלה כנראה מאוד צודקת, וזקוקה לתמיכה...
לא מטיפה, ולא אומרת משהו בסיגנון חינוכי, פשוט פועלת וממעיטה במילים.
נניח הגדולה חטפה משהו. אני לא מתערבת בסיבות וכו'. אני מתיישבת לידן, ומתחילה לחזק דווקא את החוטפת בתשומת לב מצידי. בלי להעיר על המעשה דבר. תוך זמן קצר הן מוצאות את הדרך שלהן לאהוב שוב.
זה הכיוון שלי. לאהוב את שתיהן, לזהות מתי הן זקוקות לי יותר קרוב, ולהיות שם.
מקווה שעזרתי.
אורנה_שפרון*
הצטרפות: 11 אוגוסט 2001, 22:59
דף אישי: הדף האישי של אורנה_שפרון*

אמא כועסת במיוחד

שליחה על ידי אורנה_שפרון* »

ממליצה בחום על "העבודה" של בירון קיטי - הצעה ישומית ביותר!
ישומית בעיקר משום שאינה פורטת את הסיטואציות למתכונים - עשה ולא תעשה, אלא יורדת לשורש הדברים,
וגם עשויה להניח הקלה, ריגעית ומידית שעשויה להמשך לרגעים יותר ויותר ארוכים,
וגם זמינה ביותר - אפשר לעשות אותה לבד או עם חבר/ה

אומרת את כל הדברים מנסיון אישי.
תמרול_ה*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 14:17
דף אישי: הדף האישי של תמרול_ה*

אמא כועסת במיוחד

שליחה על ידי תמרול_ה* »

קודם כל מצטרפת לאלה שכתבו לפני, על האומץ שלך להסתכל על הדברים כמו שהם, ועל הנסיון לעשות עם זה משהו.
לא שאני תמיד מצליחה, כמובן....
ובכל זאת:
ברגעי משבר עוזר לי לנשום עמוק. לקחת אויר. לחכות שניה.
לפעמים במקום לבקש ולבקש - לעשות. לא בכוח, אבל בבהירות.
למשל, לקחת בעדינות את המספריים בכלל לפני שזה הופך להיות "ענין".
לילדים קטנים קשה לפעמים עם הרבה דיבורים. נוח להם עם דברים מאד ברורים ופשוטים.
היה משהו שיונת פעם כתבה, שמאד מצא חן בעיני, שאם שואלים אותם יותר מדי זה כמו מסכים רב ברירתיים במחשב, שאף אחד לא מסוגל להתעכב עליהם יותר מדי...
יש את הספרים המועילים האלה של "איך לדבר כך שילדים יקשיבו" "איך להקשיב כך שילדים ידברו", "אחים ללא יריבות", שבהחלט נותנים כלים סימפטיים שעזרו לי.
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

אמא כועסת במיוחד

שליחה על ידי בשמת_א* »

מה גם שאני ככל הנראה קצת אדם כופה...מותר לי...
(מאיפה הוצאת את הרעיון שכולנו שאנטי באנטי... שולחת אותך לקרוא מה שכתבתי שם על עצמי... (-: )
אני באופן אישי הגעתי למסקנה, שהמקור לכעסים ולכפייה הוא אותו מקור. זה בא מאותו מקום, תחושת חוסר אונים, חוסר שליטה, חוסר ביטחון, פחדים.
הכלים החדשים לחיות עם פחות כעס כוללים גם ויתור על הכפייה.

פשוט לוקחת את אחותו משם ואומרת לו בעדינות אנחנו לא דוחפים. אולי לוותר על ההלקאה המילולית הקטנה הזו?
בטח לוותר.
הוא מלא בדיוק באותו כעס שאת מלאה בו, ואת כמובן ממשיכה למלא אותו בכעס הזה עם כל גילוי קטן של תוקפנות מצדך כלפיו (ואני לא כותבת ממקום רחוק ומטיף, שיהיה ברור (()) ).

לוותר גם על ה"תבקש סליחה". זה ממש נורא, ה"תבקש סליחה" הזה. אני מתכווצת כל פעם שמישהו לידי אומר את זה לילד. אני אומרת סליחה למי שנפגע, בלי לצפות בכלל שהילד יעשה את זה.
אני מאוד מתחברת לעצה שנתנו לך, לחבק אותו גם אחרי שעשה משהו "רע". הוא מרגיש כל כך רע עם עצמו. האש הבוערת הזאת של התוקפנות עולה בו והוא בסך הכל תינוק בן 3, הוא לא יודע מה לעשות עם זה, ומה שהוא מכיר זה שכאשר עולה בו הגוש הזה, מתפוצצים איתו החוצה.
כמה שיותר יהיה לך כוח לחבק אותו ולאהוב אותו גם כשהוא עושה דברים רעים, ככה יהיה לו פחות צורך לעשות דברים רעים. וככה תגדל גם החמלה שלך על עצמך.
כי לצד כל הכבוד לך שאת פותחת את הנושא ושאת רוצה שינוי, אני רוצה לכוון עוד פנס קטן לכיוון נוסף:
את מאוד שיפוטית כלפי עצמך. מאוד ביקורתית. מאוד רע לך עם עצמך. אין לך מספיק חמלה על עצמך, ולכן קשה לך גם כלפי הבן.
זה מקום מאוד קשה להיות בו, והוא לא מעצים. אז עצה יישומית בשבילך: תנסי למצוא דרכים לאהוב את עצמך. להכניס לכל יום דברים שעושים לך טוב. להכניס כיף.

למה אני לוקחת הצידה - כדי שיראה שיש מחיר אם מרביצים או דוחפים. ולא פשוט להציע לו משחק אחר. אולי זו הנחה שגויה מצידי?
מעשית, אני חושבת שזו הנחה שגויה.
כי זה לא יעיל. כמו שאת רואה, זה לא מפחית לו את הכעס, זה מגביר אותו. חמוד קטן! מזכיר לי את מה שגיא כתב בדף על האם כעס רלבנטי, שאם בתו נושכת את אחיה הקטן, הוא מבין שהיא זקוקה עכשיו לתשומי (סיכום שלי, לא המלים שלו). החמוד הקטן שלך צריך דווקא אז, כשהוא מרביץ או דוחף, חיבוק מאמא. הוא צריך הרגעה מאמא, לא ליבוי של רגשי הכעס והקיפוח מול האחות הקטנה.
אז יכול להיות שלא כדאי לקחת הצידה. שאולי הכי כדאי לנחם את הקטנה, ואז להתיישב לידה ולקחת אותו לחיבוק על הידיים. "אני רואה שאתה לא רגוע, אני חושבת שחסר לך קצת חיבוק מאמא". בלי להתייחס למעשה הרע. בלי לחנך, להטיף, לתקן.
ללכת יותר לכיוון של לרכך ולאהוב אותו.
ללכת יותר לכיוון של "שלא ירגיש רע". הוא מרגיש מספיק רע, לכן הוא מתנהג ככה. דווקא חסר לו להרגיש טוב.
וגם לך חסר להרגיש טוב.
מה את אומרת?
א_ה_ב_ה*
הצטרפות: 16 יוני 2008, 12:49

אמא כועסת במיוחד

שליחה על ידי א_ה_ב_ה* »

תומכת בכולן,
בשמת ביטאה בדיוק את מה שהיה לי לכתוב.
<לא ממש הבנתי - אתם בחינוך ביתי? אם כן, באיזה איזור?>
פלוניני_אלמיניני*
הצטרפות: 16 יוני 2008, 14:31

אמא כועסת במיוחד

שליחה על ידי פלוניני_אלמיניני* »

תראי כולם הגיבו פה בצורות שונות, קיבלת עצות טובות, מועילות, חלקם הפנו אותך לטיפול, חלקם הזדהו איתך וחלקם סלדו ממך
אבל אף אחד לא אמר לך שהתהליך שאת חווה הוא חיובי,מאוד חיובי.
מעטים הם האנשים שיכולים לזהות בתוכם דמות שיוצרת בהם סלידה ומבהילה אותם ,רובם מתרצים לעצמם תרוצים שונים
בכדי להצדיק התנהגות שלילית ,רובם דוחקים אותה לפינה נידחת בתודעה עד שהיא גורמת להם חולי, מעטים הם האנשים היכולים לעמוד זקוף
ולפגוש את עצמם בתוך כל הרעש הקיומי ולאט לאט לומדים להכיל ולקבל ,לרפא ולצמוח.
את במקום מאוד קסום בחייך ,החזיקי חזק כי זו נסיעה ארוכה ומטלטלת אבל כל הזמן המשיכי להישיר מבט.

בהצלחה
דרדסני_כעסני*

אמא כועסת במיוחד

שלום.
מאתמול התגובות שפה מאוד תרמו לי. אישית הרגשתי יותר טוב ושיש לאן לקחת את כל שעובר עלי.
אורנה שפרון - אשמח שלמוע אם בירון קייטי זו שיטה, סדנא או ספר?

תמרול ה - לפעמים במקום לבקש ולבקש - לעשות, כן רק שלפעמים אני לא יודעת מה לעשות...
בשמת א -
_יכול להיות שלא כדאי לקחת הצידה. שאולי הכי כדאי לנחם את הקטנה, ואז להתיישב לידה ולקחת אותו לחיבוק על הידיים. "אני רואה שאתה לא רגוע, אני חושבת שחסר לך קצת חיבוק מאמא". בלי להתייחס למעשה הרע. בלי לחנך, להטיף, לתקן.
ללכת יותר לכיוון של לרכך ולאהוב אותו._ - תודה. פשוט תודה. זה משפט שאני מתחברת אליו מאוד.
סליחה שאני פורטת לפרוטות ו"נכנסת" לעניינים אישיים,
אז איפה החינוך שלי פה?
האם בגילו הצעיר מספיק החיקוי, כלומר ללמוד על ידי התבוננות בי ובמעשי?
אני יודעת שאין בגיל הזה טעם בשאלה למה, או הטפות מוסרץ מתחברת לזה שצריך לעשות.
אז איך ילמד לא להרביץ? הלא הרצון הטבעי הוא כן לדחוף, לשמור על הצעצועים שלו בכח ועוד.
שאלות ותהיות שעולות בי אפילו שמהצד השני יש קול שזועק "אבל הוא רק ילד!!!"
ולמי שתהה, אנחנו בחינוך בייתי (לא בטוח שיש פה חינוך, מה שכן בטוח - שאנחנו בבית...)
קרוטונית_מהמרק_הגדול*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 19:10

אמא כועסת במיוחד

שליחה על ידי קרוטונית_מהמרק_הגדול* »

_אז איפה החינוך שלי פה?
אני יודעת שאין בגיל הזה טעם בשאלה למה, או הטפות מוסרץ מתחברת לזה שצריך לעשות.
אז איך ילמד לא להרביץ? הלא הרצון הטבעי הוא כן לדחוף, לשמור על הצעצועים שלו בכח ועוד_
הוא כבר שמע וקלט מספיק פעמים את המשפט "לא להרביץ".
הבעיה אינה בהבנה/היכרות אלא ביישום הכלל הזה - והוא לא מיישם אותו משלל סיבות, חלקן קשורות במצוקה שלו כרגע.

הכלה אמהית היא להבחין בכך שהוא עשה משהו שלא מקובל (הוא יודע שעשה את זה, והוא גם יודע שאת יודעת וראית, אחרת לא היית ניגשת אליו), ועדיין להיות מסוגלת להתייחס לאדם ולא למעשה, לגלות כלפיו אמפתיה וכולי.
ובמקרה הזה, כמו ברבים אחרים, כשמה שהילד צריך זו הכלה, ההכלה היא טיפול מהשורש, ממוקד הבעיה, ולא החלקה קוסמטית שלה כפי שזה עלול להיראות.

<זה המקום האמהי האולטימטיבי, שכולנו שואפים להגיע אליו...>
איריס*
הצטרפות: 17 מרץ 2003, 20:48

אמא כועסת במיוחד

שליחה על ידי איריס* »

מדהים! אני כבר תקופה רוצה לפתוח פה דף וסביר להניח שהייתי כותבת בדיוק את מה שאת כתבת. כל כך מזדהה ומודה לך על הדף הזה ומודה על התגובות שקיבלת.
אם אני נדחפת לא במקום אז אפשר למחוק...
אני מוצאת את עצמי במצבים שאני צריכה להניק את הקטן והגדול פשוט מתחיל להשתולל- מרביץ לי ולקטן- לא מוכן בשום פנים ואופן שהוא יהיה עליי ובד"כ גם לא נרגע עד שאני לוקחת אותו אליי.
כשבעלי באזור אני מצליחה פחות לכעוס (כי הוא מתמודד איתו) אבל מאוד מתוסכלת מהמצב ומתעצבנת על זה שאני כאילו מקפחת את הקטן (כי לפעמים אני מפסיקה את ההנקה כדי להרגיע אותו)
כשבעלי לא באזור אני מגיעה למצבי כעס קשים שבהם אני מסוגלת ממש לדחוף אותו ממני ולצעוק עליו שיילך ממני (וזה כמובן לא עוזר).
מה תכלס לעשות בסיטואציה כזאת?? הוא לא סבלני בכלל וגם אם אני מנסה להסביר לו שבסוף ההנקה אני אקח אותו זה לא עוזר. והקטן בסה"כ צריך ציצי...
מיכל_שץ*
הצטרפות: 28 אוקטובר 2003, 20:13
דף אישי: הדף האישי של מיכל_שץ*

אמא כועסת במיוחד

שליחה על ידי מיכל_שץ* »

אשמח שלמוע אם בירון קייטי זו שיטה, סדנא או ספר?
קודם כל שיטה (העבודה של ביירון קייטי)
אח"כ ספרים שהיא כתבה ו-2 תורגמו לעברית - אחד "לאהוב את מה שיש" (בהוצאת פרג, אני חושבת שזה הראשון שלה) השני "אהבתך נחוצה לי, האם זו האמת?" בהוצאת מטר.
וגם ובעיקר עבודה אישית אם באמצעות הספר/ים בלבד ואם באמצעות מאפשר (אני חושבת שאת יכולה לפנות ל גיא להב בנושא)
גם בגילאים הרבה יותר מתקדים רובנו לומדים ע"י התבוננות וחיקוי, ופחות ע"י "הסברה", בעיקר כשמדובר בדפוסי התנהגות (יש הטוענים שהיא אינה יעילה כלל לשינוי התנהגות)
כך, ש... כן! בטח!

חוצמזה מצטרפת לכל מה שאמרו לפני. גם אני מדברת מנסיון אישי...
(())
מיכל_שץ*
הצטרפות: 28 אוקטובר 2003, 20:13
דף אישי: הדף האישי של מיכל_שץ*

אמא כועסת במיוחד

שליחה על ידי מיכל_שץ* »

מה תכלס לעשות בסיטואציה כזאת?? הוא לא סבלני בכלל וגם אם אני מנסה להסביר לו שבסוף ההנקה אני אקח אותו זה לא עוזר. והקטן בסה"כ צריך ציצי...
וואוו, איריס, נשמע ממש קשה
(())
(אין לי עצות מעשיות, מעולם לא הייתי בסיטואציה כזאת)
טרה_רוסה*
הצטרפות: 08 ינואר 2004, 15:33
דף אישי: הדף האישי של טרה_רוסה*

אמא כועסת במיוחד

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

אני משתתפת בקורס מטעם המועצה, שקיים בזכות תורם נחמד מאנגליה שתרם כסף למטרה זו |יש|
בן_עמי*
הצטרפות: 14 אפריל 2005, 12:03
דף אישי: הדף האישי של בן_עמי*

אמא כועסת במיוחד

שליחה על ידי בן_עמי* »

בס"ד
מה שאני זוכרת מגיל שנה ושלוש של הילדים, ואולי יוכל לעזור, זה שני דברים, לא ממש קשורים לכעס,
אבל מאוד הרגיעו את הבן.
אחד זה מסאז לפני השינה.
והשני זה לפני שהם נרדמים- לפטפט.
לפעמים מגיעים לדברים שלא היו נעימים במשך היום, לפעמים לא.
אבל זה תמיד נתן לי ילד רגוע ומרוצה יותר.
בימים שלא היה כוח או זמן, הוא ניגש אלי והיה אומר שכבר מזמן לא פטפטנו ..
יש להם יכולת "פיטפוט" מדהימה, גם בגיל 3...
הם גם יותר מקשיבים כשזה רק "פיטפוט" על מה שהיה, ולא דיון על מי צדק, ולמה..
לפני השינה יש להם יותר סבלנות לשמוע ולדבר, הם יותר מקשיבים מאשר באמצע האירועים.
וזה גם היזדמנות בישבילינו להנות איתם, פשוט לקחת חצי שעה שעה, רק איתם. בכייף.
ריש_גלית*
הצטרפות: 14 יולי 2007, 01:22
דף אישי: הדף האישי של ריש_גלית*

אמא כועסת במיוחד

שליחה על ידי ריש_גלית* »

תודה על הדף ועל התגובות.
דרדסני_כעסני*

אמא כועסת במיוחד

לפלוניני אלמוניני,
אישי האהוב,תודה.
נושמת את החיזוקים שלך.

את במקום מאוד קסום בחייך ,החזיקי חזק כי זו נסיעה ארוכה ומטלטלת אבל כל הזמן המשיכי להישיר מבט.
יכולה לעשות את זה, הרבה בזכות שאתה לידי.
מיכל_אמא_של_ליאור*
הצטרפות: 18 ספטמבר 2003, 12:14
דף אישי: הדף האישי של מיכל_אמא_של_ליאור*

אמא כועסת במיוחד

שליחה על ידי מיכל_אמא_של_ליאור* »

מצטרפת לכל הדברים שכתבו ,
רוצה להוסיף גם שתוכלי להיעזר בתמציות פרחי באך ,
התמציות שנראות לי רלבנטיות הן :
cherry plum
holly
אבל תוכלי להסתכל בדפים של פרחי באך פה באתר ולראות עוד מה מתאים .
בהצלחה עם המשך התהליך , תזכרי שהילדים מראים לנו כל הזמן דרך החיים איתם - על מה אנחנו צריכים להמשיך לעבוד על עצמנו ולהמשיך לגדול ולרפא את עצמנו ...
חיבוק
מיכל
גיא_להב*
הצטרפות: 17 יוני 2007, 19:49
דף אישי: הדף האישי של גיא_להב*

אמא כועסת במיוחד

שליחה על ידי גיא_להב* »

קראתי את הדף. אני רואה שקיבלת הרבה עצות מועילות בכדי לשפר את התפקוד בבית.
נשמע שבמקום שבו את מתפקדת היום את מרגישה בכאוס ולכן יקשה לך להתאים מעשים שלמדת להתרחשות עם ילדייך, אך ישנם כאלו שכדאי לך ליישם אם זה אפשרי מבחינתך, בכדי שקודם תוכלי להוציא את הראש מהמים.
תראי אם מתאים לך לשלוח את הילד לגן, ועדיף כזה שעובד בשיטת אדלר ולא גן אנטרופוסופי. אין זו המלצה לצמיתות, רק בכדי שיתאפשר לך רגיעה להקשבה.
אל תנסי ליישר קו בין הילדים בכדי שלא יקנאו אחד בשני, זה רק יחריף את רגשות הקנאה בינהם.
וכבר אמרו לך בדף - דאגי לארגון נכון של התפקוד בבית.

עוד לפני שאת ניגשת ללמוד בקורסים שונים את צריכה עזרה ראשונה, כזו שתאפשר לך להקשיב ולראות את מה שקורה ממקום יותר רגוע.
את צריכה לגלות מקום של שקט בתוכך. אם יש לך זמן פנוי מסויים, נצלי אותו קודם לזאת לפני שאת עושה דברים אחרים.
דרך טובה ופשוטה לבצע זאת היא ע"י הקשבה לנשימות שלך, לכל התהליך של הכנסת אוויר והוצאתו. כשתעשי זאת לעיתים קרובות, תוכלי אף לעשות זאת בסיטואציות קשות עם הילדים. זהו רגע שלך ושהות עם עצמך. השהות הזו עם הנשימות בזמן 'הדרמה' תאפשר לך להקשיב למה שקורה, במקום לפעול במיידית. כך תאפשרי למתח ולכעס להשתחרר. את זקוקה להכרות עם שקט נפשי, כזו שתכירי מספיק בכדי להיות שם במצבי לחץ.
בשלבים קצת יותר מתקדמים את יכולה בזמן שאת מתרגלת זאת להיזכר בסיטואציה שקרתה לך עם כל תחושת הלחץ שהייתה ולהכניס לתוכה הקשבה לנשימות. זה מעין תרגול של דילוג בין תחושת לחץ ומעבר לשקט. חיזרי על זה כך שוב ושוב. במצבי לחץ בזמן אמת את לא מצליחה למצוא את חבל ההצלה שמוביל אותך למקום הזה, אך התרגול מאפשר לך זאת, דבר שיוביל שבזמן אמת את תהיי במקום השקט שלך בקלות רבה יתר.
האם זה שנטי מידי בשבילך?

בעניין קורסים דוגמת אדלר. קשה, קשה ליישם אותו. אם את לומדת מה לעשות בכל מיני סיטואציות, את לא יכולה ללמוד מה לעשות בכל הסיטואציות. מה שאת לומדת קשה ליישם משום שהכל מתחיל ומסתיים במי שאת. ואם את 1,2,3 אז בקלות תשכחי את מה שלמדת או שתעשי זאת בצורה עקומה בזמן לחץ. אם מלמדים אותך את אזורי השגיאות שלך, האם זה יכול לשנות אותך? רק אם תעשי עם זה משהו שקשור להכרות עם עצמך. כאן נכנסת השיטה של קייטי ביירון.

מלבד הכעסים שאת מרגישה עם ילדייך יש לך הרבה כעסים לגבי הכעסים שלך, ז"א שאת לא מאפשרת לעצמך להכיר את הכעסים שלך, וכך את נשארת תקועה בחוסר אונים. בשיטה של קייטי ביירון את מאשימה את מי שאת רוצה במה שאת רוצה ואיך שאת רוצה, ואז את עושה היפוכי משמעות למשפטי ההאשמה שלך וחוקרת אותם. כך את מגלה שהכעסים שלך לאו דווקא קשורים למה שהעולם עושה לך אלא למה שאת עושה לעצמך. השיטה לא מציגה לך דרך להשתנות ביחסים שלך עם אחרים, כי אין צורך בכך. ברגע שאת רואה את עצמך ההתנהגות שלך תשתנה מעצמה. רבים שלומדים אותה מתאכזבים מכך שהשיטה לא אומרת להם מה לעשות. אבל זה בדיוק העניין, אם תגידי לעצמך מה לעשות את תזייפי את התנהגותך, במקום שזה יבוא לך בקלות רבה.
נאמר ואת הולכת בחדר חשוך, את מנסה לתמרן בין הרהיטים ולמצוא את שאת רוצה אבל כל הזמן נתקלת ונתקלת במכשולים. אם תדליקי את האור את תראי ישירות ולא תצטרכי הדרכה שתגיד לך מה לעשות. כך גם בשיטת העבודה של קייטי, היא מאפשרת לך לראות בעצמך, היא לא אומרת לך את הדרך כי לא צריך. אני ממליץ לך לקנות ולקרוא קודם את הספר 'אהבה של מה שיש' ש מיכל שץ הציעה לך, קראי אותו יותר מפעם ותני גם לבן זוגך לקרוא.

קראי על השהות כפי שתארתי בדפים אחרים. אם תרצי לדעת עוד, אשמח לעזור.
את העבודה של קייטי קשה לעשות בזמן אמת. לפעמים גם לא מרגישים מוטיבציה לעשות אותה כשכבר רגועים. השהות תאפשר לך לראות את הדברים בזמן אמת ולהשתחרר מרגשות מטרידים בזמן, אחרי ואפילו עוד לפני שהם נבנים להרים וגבעות. תשהי גם ברגשות שמטרידים אותך מעט.
חבל העזרה הראשונה שלך בזמן לחץ הוא הסדרת נשימות עדינות ועמוקות והקשבה אליהן. ככל שתתרגלי לעשות כן, את לא תצטרכי להסדיר נשימות יותר, השהות ברגשות תופיע בקלות רבה יותר. אך, סבלנות. אם תרגישי חסרת סבלנות, עברי למקום השקט שלך.

ככל שתכירי את המקום הזה של השקט שלך, הוא יפסיק להיות מקום, הוא יהיה כבר מה שיש.

כשאת נאבקת עם הילדים שלך בכדי להשיג דברים, הם נאבקים בך חזרה. הם לא רוצים שתקחי להם את הזכות להיות מה שהם. הם מפחדים לאבד את עצמם. גם את מפחדת לאבד את עצמך ולכן את נאבקת עבור הזכות שלך לרצות משהו. זה לא רק שהילד שלך עסוק במאבקים רבים בגללך, גם את עסוקה במאבקים בגללו. אתם שניכם יוצרים את הסיטואציה. את לא הגורם היחיד לסיטואציה, ולמרות זאת המאבק יכול להיפסק ברגע שאת תפסיקי להאבק. כשאת תכירי בכך שאת לא צריכה להגן על הזכות שלך להיות, משום שאת לא באמת מאבדת את עצמך כך, את תפסיקי להתגונן ולהאבק. כשלילד שלך לא יהיה שותף למאבק, כל מאבק שלו הוא ירגיש כמו להרביץ באגרופים לאוויר. הוא לא ימצא בזה טעם. כשאין תוקף, אין ממי להתגונן, ומתגוננים גם בתקיפה.
מבחינתו, את הבוגרת בעלת היכולת העליונה לקבוע לו דברים. כשהקביעה שלך היא תקיפה, הוא מרגיש שמופעל כוח. הוא מפחד מתחושה של איבוד הזכות שלו להיות מכיוון שלקחת לו אותה, ולכן הוא מחזיר את הזכות באמצעים שונים, אחד מהם הוא יחסו לאחותו.

הזכות שלנו להיות, זו אשליה. זהו רגש שאנו נקשרים אליו ומנסים להגן על מצבנו עימו. אין זה תפקידך לדאוג שהילדים שלך ירגישו שיש להם זכות להיות. גם כשהם ירגישו שאת תוקפת את זכותם וגם כשהם ירגישו שאת מעודדת את זכותם יתפתח אצלם עניין כבד עם הרגש הזה. אם תנהגי באופן שתעודדי את הרגשתם לכך שיש להם זכות, את תפגמי.

לכי תמיד על הפשטות, אל תנסי ליצור ביחסים משהו מלאכותי, זה יחזור אליך כבומרנג.

תרצי עוד,, אני פה.
פיליפילי*
הצטרפות: 18 יוני 2008, 22:22

אמא כועסת במיוחד

שליחה על ידי פיליפילי* »

סליחה שאני מתערבת אבך אני קוראת בעניין רב את הדף הזה כי שי לי בעיה דומה עם הבת שלי בת שנה וחצי

אני מוצאת את עצמי כועסת עליה הרבה כי היא רותה על הידיים כל הזמן וזה משגע אותי
היא לא אוהבת את המנשא ובוכה אם שמים אותה במנשא גב וגם צדדי
אני לא מצליחה לתפקד כל היום בגלל זה ובסוף אני פשוט צועקת עליה שתעזוב אותי כבר והולכת והיא צורחת ומתיישבת לבכות על הרצפה עד שהיא נרגעת
אני מרגישה כל כך רע אבל לא מצליחה לאזן בין הצרכים שלה לצרכים שלי.
האם אני אמורה כל היום לקחת אותה על הידיים ולוותר על עצמי לחלוטין??
ניסיתי לשאוב כוח ממה שנכתב כאן אך לא הצלחתי לקבל מזה עצה מעשית - מה לעשות באותו רגע שהיא מבקשת על הידיים בפעם המאה ביום
למישהי/ו יש עצה??
פלוני_אלמונית*

אמא כועסת במיוחד

האם אני אמורה כל היום לקחת אותה על הידיים ולוותר על עצמי לחלוטין??
לא לא ולא!

מאוד חשוב לדאוג לך. את חשובה.
יכול להיות שיש לכן מו"מ ממושך כי היא שומעת את ההיסוס שלך - את זה שלא ברור לך שמותר לומר לא.
להבין את זה ברמה רגשית זה לא פשוט וזה תהליך ארוך (שאני עדיין מתהלכת בו)
לי עזר מאוד לזכור שכשהיא רואה אותי "מוחקת" את עצמי היא לומדת למחוק את עצמה וזה מאוד חשוב לי שהיא לא תהיה כזו

ברמה טכנית היו מקומות שבהם לא מתאים לי להרים ואני
: 1 אומרת "לא יכולה / כבד לי אבל אפשר להתחבק - ויורדת לחיבוק איתה.
  1. או מאפשרת לה לשבת עלי אם זה אפשרי
  2. מזהה מה הצורך שלה (שמתי לב שהרבה פעמים מה שצריך זה את תשומת ליבי המלאה)
4 מוצאת דרכים לעוזת דברים בגובה העיניים שלה (לחתוך סלט על הרצפה ולא על השיש)
אהה יש גם 5 ולפעמים, כמוך, אני צועקת!! :-) (זה שלא תחשב שאצלי הכל זורם בנועם רק בגלל שיש לי כל מיני שיטות)
לייט מתארחת במחשב אחר
פלוני_אלמונית*

אמא כועסת במיוחד

גם אני אמא כעסנית, ואני מודה לך על ההעזה שבפתיחת דף זה.
קיבלתי ספר חזק, תנסי לקרוא המון מידע בגובה העיינים מאמא כמונו, נקרא: "בודהיזם לאמהות" מאת שרה נפתלי.
מדבר לאמהות בכל גווני החיים.
מלא תירגולים, אני מוצאת אותו מאד עוזר
רוקדת_לאור_ירח*

אמא כועסת במיוחד

תראי אם מתאים לך לשלוח את הילד לגן, ועדיף כזה שעובד בשיטת אדלר ולא גן אנטרופוסופי
אותי מעניין למה כתבת כזה דבר, אישית אני חושבת הפוך.

בקשר לעניין העצות המעשיות-
אם עניין האוכל מתאים לכם, אולי יתאים בכלל להכניס יותר סדר לחיים שלכם. אני לא יודעת איך את בענייני סדר אבל ממה שאני רואה אצל בתה 3 שלי זה שסדר זה דבר מאד חשוב- סדר יומי, סדר שבועי, ואם משהו משתנה לדעת מה קורה. אם אין לכם סדר יום מסודר כדאי ליצור כזה, שהוא ידע למה לצפות וגם להגיד לו. אפשר גם ליצור סדר שבועי קבוע פחות או יותר, נתון לשינויים כמובן.
גיל 3 הוא גיל לא גמיש במיוחד, יש ילדים יותר גמישים אבל בעיקרון ילדים רוצים וצריכים מסגרת, גם אם היא בבית, כך מהניסיון שלי. זמן לארוחות, זמן לצאת החוצה.
דבר נוסף הוא להפעיל אותו כמה שיותר: שישטוף כלים (אפילו בלעדייך), שישקה את הגינה, שיזרע בעציצים. תני לו למלא אדמה בעציצים ואחר כך להכניס אליהם זרעים ואחר כך להשקות (עם משפך, שלא יזרמו סתם מי כינרת יקרים), הבת שלי מילאה ככה עציצים ו"זרעה" קש מהגינה לבד בעצמה. תני לו משימות קטנות בבית: להוריד כביסה, לעזור לך לתלות. תפעילי אותו והרבה, תודי לו על כל פעולה שהוא עושה. תבשקי ממנו "לטאטא" או לכבס ביד. אם היא גם רוצה תני גם לה. תני לו כמה שיותר פעילות בונה גם אם זה עושה לך בלגן. שיסדר כלים לקראת הארוחה, שיביא לך ירקות מהמקרר לשטיפה, בגילו הוא גם יכול לעזור בקילוף וחיתוך.

אני לא אומרת שאת לא עושה את זה ואולי חלק מזה בכלל לא מתאים, אבל נראה לי שאולי ככה אפשר למנוע מראש חלק מהתקריות, מראש לא להגיע למצבים מורטי העצבים האלה. שמתי לב שככל שאני יותר מסודרת ויודעת מה עושים (גם אם זה לשכב על הספה ולעשות כלום) ככה הבת שלי יותר רגועה. מצד שני, אין לי שניים וזה באמת באמת קשה, אבל אולי משהו מזה ישמש אותך.
דרדסני_כעסני*

אמא כועסת במיוחד

בוקר טוב
מודה בחום על התגובות.
לגיא להב תודה שבאת. על אף העצבים והכעס שבי, אני (לפני שנולדה מס' 2) עסקתי לא מעט במדיטציה, הן במרכז בשינקין, רטריטים של אגודת ידידי טיבט, את הספר בודהיזם לאמהות קראתי סמוך ליציאתו לאור ויחד עם זאת, יחד עם הנשימות במצב בו שניהם באמבטיה ןהגדול ממאן לצאת/להיכנס,להסתבן ומתחיל להציק לאחותו, גם אם ברגע שאני "מאבדת את זה" והכעס ממלא אותי, חם לי בגוף, לפעמים מזיעה, ובראש אני מוכנה ל"דבר בידיים" אני מנסה לעצור לנשום. לספור 10 נשימות בכל פעם אבל הסיטואציה מסביבי דורשת מעשה, ואני לא מצליחה להתאפס.
זה קרה אתמול ופשוט כשהתחלתי לכעוס ולהתעצבן נשמתי לעצמי כמה פעמים אך העובדה שהכל קורה בזמן אמת הקשת עלי, וכששבי לעצמי לא מצאתי את החמלה בי לא עלי ולא עליו...

חשבנו על זה והגעתי למסקנה שאכן טכניקה להתמודד כל מקרה לגופו היא סוג של פלסטר. הבעיה היא הבהלה שלי מעצמי, מהרגשות שלי. כמו שאמרת, מבין הנשימות תבוא גם התשובה.
ככל הנראה הוא, ואני בגיל שאנחנו צריכם להתמודד עם הכעסים שלנו. שנינו לא יודעים איך.

כשאת נאבקת עם הילדים שלך בכדי להשיג דברים, הם נאבקים בך חזרה. הם לא רוצים שתקחי להם את הזכות להיות מה שהם. הם מפחדים לאבד את עצמם. גם את מפחדת לאבד את עצמך ולכן את נאבקת עבור הזכות שלך לרצות משהו. זה לא רק שהילד שלך עסוק במאבקים רבים בגללך, גם את עסוקה במאבקים בגללו. אתם שניכם יוצרים את הסיטואציה. את לא הגורם היחיד לסיטואציה, ולמרות זאת המאבק יכול להיפסק ברגע שאת תפסיקי להאבק. כשאת תכירי בכך שאת לא צריכה להגן על הזכות שלך להיות, משום שאת לא באמת מאבדת את עצמך כך, את תפסיקי להתגונן ולהאבק. כשלילד שלך לא יהיה שותף למאבק, כל מאבק שלו הוא ירגיש כמו להרביץ באגרופים לאוויר. הוא לא ימצא בזה טעם. כשאין תוקף, אין ממי להתגונן, ומתגוננים גם בתקיפה.
הייתי חייבת לצטט לעצמי... אני אנסה לחשוב על זה הרבה.
אני אקרא את הספרים של ביירון קייטי וןננסה לשלב גם את זה
בשל העומס בחיי, בשל העובדה שאני מרגישה שעניין הכעס (שלא היה על הפרק עד לפני שבועיים שלושה) לא סתם עלה, אני יודעת שזה הזמן לתת לזה להציף אותי ולתת לעצמי לחוש את הרגשות האלו כלפי הילדים או עצמי. זה הזמן גם להרים את הראש ולצאת מהמערבולת ולהמשיך להיות יציבה.
כשאני יוצאת מאיפוס, הקטנטנים יוצאים מאיפוס אחרי.

רוקדת לאור ירח - מסכימה לחלוטין בקטע הפרקטי של שיגרה וסדר יום. בד"כ זה ככה, אבל שוב, אני קצת יצאתי לטיול בארץ הטרה-לה-לה-לה אז הכל התהפך.
מוסיפה לעצמי שגם חשוב לישון.
טליה_אלמתן*
הצטרפות: 21 ינואר 2005, 21:41
דף אישי: הדף האישי של טליה_אלמתן*

אמא כועסת במיוחד

שליחה על ידי טליה_אלמתן* »

חשוב לישון.
נזכרתי שלי מאוד עוזר להדליק מזגן.חום מטריף אותי - פשוט כך! תמיד כשאנחנו נכנסים לאוטו מדד הקריזה שלי עולה, וזה פשוט בגלל שחם. אני תמיד-תמיד-תמיד עצבנית כשצריך להתחיל בנסיעה.
גיא_להב*

אמא כועסת במיוחד

שליחה על ידי גיא_להב* »

_תראי אם מתאים לך לשלוח את הילד לגן, ועדיף כזה שעובד בשיטת אדלר ולא גן אנטרופוסופי
אותי מעניין למה כתבת כזה דבר, אישית אני חושבת הפוך._

תודה על השאלה, כי באמת זה יכול להתפס קביעה מוחלטת, ולא הסברתי למה אני ממליץ לה דווקא כך.
יכול להיות שהפוך, אבל לפני כן צריך לבדוק בקפדנות את הגישה של הגננות לילדים ולהורים שלהם. נתקלתי בהרבה מקרים שהיחס לילדים ולהורים שאינם 'מתאימים' עצמם למסגרת בגן אנטרופוסופי הוא קשה. לילד של דרדסני לא טוב סביבה קשה (או מנוגדת), ובטח לדרדסני לא מתאים לקבל הערות נוזפות מגננות לגבי ההתנהגות שלו אם 'היא לא תתאים להם'.

העובדה שהכל קורה בזמן אמת מקשת עלי

בשביל זה הצעתי לך לתרגל על 'יבש' נשימות ושהות כאשר בין לבין תעלי זכרונות לא נעימים, ותנשמי ותשהי עימם.

חשוב להבין כי שהות, זה לא לבטל כעס, אלא יותר נכון שלהיפך, זה לקבל אותו.
כתבתי בדף האם כעס רלוונטי בגידול ילדים שכעס אינו רלוונטי, אבל אל תטעי, הוא כן לגיטימי.
הוא לגיטימי כי הוא כבר ישנו. אי אפשר להתווכח עם זה ולנצח את זה. אם תלחמי בכעס את תיצרי עוד כעס ולא פחות.
שהות מאפשרת כעס, לא נלחמת בו.
אפשר לטעות ולפרש זאת ככאילו אני אומר שטוב לכעוס, ולכן הבה נכעס, זה בסדר, בו נתנהל בכעס. וזה גם להוסיף שמן למדורה.
אפשור של כעס לא אומר הבה נעשה זאת אלא (הבה) נקבל זאת, וההבה מיותר, משום שאנחנו כועסים אנחנו כבר כועסים, לא צריך לעשות משהו.

בקשר לשיטת העבודה, את יכולה להיכנס ללינק הזה www.youtube.com/results?[po]search query[/po]=Byron+Katie&search type=&aq=f "העבודה בוידאו" של קיטי ביירון ביו טיוב ולראות שם כיצד היא עושה זאת.
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

אמא כועסת במיוחד

תראי אם מתאים לך לשלוח את הילד לגן, ועדיף כזה שעובד בשיטת אדלר ולא גן אנטרופוסופי
אותי מעניין למה שליחה לגן תפטור את האמא מכעסיה (האם בין ארבע לשמונה בערב אמהות לא כועסות?). ואיזה מסר הילד מקבל מזה (אמא שלא היתה מסוגלת להכיל אותך קודם, החליטה שעדיף לא להתמודד אתך בכלל רוב היום).

גם מטרידה אותי העצה הזו:
אין זו המלצה לצמיתות, רק בכדי שיתאפשר לך רגיעה להקשבה.
כאילו הילד הוא חבילה שאפשר לשלוח אותה לגן כשצריך (אחרי 3 שנים בבית) ולהחזיר כשצריך.

ודאי לא זו היתה כוונתו של גיא, אבל העצה הזו בעייתית בעיני.
גיא_להב*

אמא כועסת במיוחד

שליחה על ידי גיא_להב* »

לא הצעתי זאת בתור פיתרון, אלא כדי שיהיה לה יותר קל האיפשור לצאת מתוך הכאוס.
הילד הוא גם לא חבילה שצריך להיות עימה במאבק רוב הזמן. ואם זו החבילה שדרדסני והילד שלה נמצאים בה אז...
אם דרדסני תהיה פחות זמן עם הילד במשך היום יהיה לה יותר קל לראות את ענייני היחסים בבהירות גדולה יותר.
וזו רק המלצה, מה עדיף זה שיקול סובייקטיבי.
מה עדיף?
א_ה_ב_ה*

אמא כועסת במיוחד

שליחה על ידי א_ה_ב_ה* »

בשל העומס בחיי, בשל העובדה שאני מרגישה שעניין הכעס (שלא היה על הפרק עד לפני שבועיים שלושה) לא סתם עלה
קחי לתשומת ליבך שילדים כל הזמן עוברים שלבי התבגרות , מהרגע שהם נולדים.
יש ילדים שיש בהם יותר אנרגיה ומוציאים אותה החוצה בכוח ובאימפולסיביות ויש כאלה שמפנימים את כל מגוון הרגשות (ולנו זה נראה שהם רגועים ושלווים...).
שמתי לב לכך שכאשר אני במתח/לחוצה/עצבנית הטון דיבור שלי עולה והמנגינה חסרת סבלנות והכל משתקף בילדים - גם הם מרוגזים יותר וחסרי סבלנות אחד כלפי השני.
ברגע שזה קורה (ואני לא גוררת את זה לימים אלא ממש באותו יום או למחרת) אני משתדלת להתקרב יותר לחבק לנשק לומר מילים טובות. מאוד עוזר לצאת החוצה לגני שעשועים, לים, לחורשה לבקר אנשים אהובים.
במיוחד בחינוך ביתי - לצאת החוצה כמה שיותר (ולחקור את הסביבה - לקחת מגדיר צמחים/חרקים, זכוכית מגדלת, מצלמה...).
<שאלתי אותך באיזה איזור אתם גרים - כי אם אתם קרובה אליי, אשמח לתת יד.
יש את הרשימה הצהובה והלבנה. כשתהיה לך כימיה טובה עם אמהות תוכלי לעבור תהליך למידה יעיל וכנה יותר>.

את עובדת עבודה נוספת בבית (כזו שמקבלים עבורה משכורת)?
אתם מתכננים להמשיך עם החינוך ביתי?

נשארו מספריים על השולחן. לקח. ביקשתי תניח,
בתי החלה לגזור בגיל שנה וחצי ,היא מאוד נמשכה לגזור ובאותו זמן היו מלא גזירות נייר שלה מפוזרים בבית. כשהיתה בגיל 4 (אולי קצת לפני) גם גזרה לעצמה צפורניים. היא פשוט מאוד מאוד נמשכה אל המספריים (כבר שהיתה תינוקת הסתכלה בריכוז רב כשגזרתי לה צפורניים ולא נרתעה מהם).
בהתחלה חששתי וכשראיתי שהיא ממש מסתדרת - הנחתי לה. והיום שהיא בת ארבע וחצי היא גוזרת מדהים ואומרת שהיא רוצה להיות ספרית של כלבים.
בעבר עבדתי בגני ילדים ובגיל 3 מאפשרים להם לגזור - רוב הילדים נהנים מאוד לגזור. (אפשר לקנות מספריים מיוחדים לילדים שהם מעוגלים בקצה).

קשה לי לפעמים עם האתר פה כי כולם כאלו שאנטי באנטי מחובריפ כאילו נטולי כעס
יש כאן כל כך הרבה דפים ב - מדור אתגרים בחינוך + בלוגים של אמהות שכותבות על הקשיים בגידול ילדים.
לי לא הייתה כלל התרשמות של שאנטי אלא להיפך, לפעמים לי היה קשה להכיל את הקושי והדכדוך של אמהות (ואז עשיתי הפסקה לזמן מה מהקריאה).

בהצלחה.
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

אמא כועסת במיוחד

_וזו רק המלצה, מה עדיף זה שיקול סובייקטיבי.
מה עדיף?_
מה עדיף - את זה פותחת הדף תחליט.
רק שים לב, שאתה כותב כ"יועץ" או לפחות מקרין רושם של יועץ בנושא הזה, וההמלצות שלך נקראות באופן מסוים.
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

אמא כועסת במיוחד

שליחה על ידי בשמת_א* »

ודאי לא זו היתה כוונתו של גיא, אבל העצה הזו בעייתית בעיני.
אני מסכימה עם כל מלה של קרוטונית מהמרק הגדול, ולא שיכנעת אותי בשום טיעון לעניין הזה.
ובכלל, אנחנו האמהות שבחינוך ביתי, מה-זה רגישות לעצה הזאת שקופצת אם צריך או לא צריך "תשלחי את הילד לגן כדי להקל על עצמך" או "כדי להקל על הילד". קשה לי להסביר (מצב צבירה נוזלי של המוח...) למה זה מעוות. וכן, המסר לילד עלול להיות הרסני.
דרדסני_כעסני*

אמא כועסת במיוחד

עוזר להדליק מזגן
טליה, נגעת בנקודה רגישה.
בתחילה חשבתי שאת ממש צודקת כי גם אותי משגע חום.
אח"כ חשבתי שאני צריכה להדליק יותר מזגן (ויסלחו לי החסכנים בריאות הנפש של ילדי קודמת (-; )
אח"כ חשבתי שאני צריכה יותר לישון ויותר להדליק מזגן ויותר לאכול נורמאלי ולא רק שאריות ויותר לעשות פעילות גופנית שלא כוללת נשיאת ילד על הגב וילדה על הידיים.
אח"כ חשבתי שאני צריכה לדאוג לעצמי.
בסוף הכתה בי המחשבה שאני כועסת המון פעמים כי "בגללם" אני לא דואגת לעצמי.
לא בגללם כי הם מפריעים לי אלא אני מציבה אותם בתת מודע לפני צרכי ואז אני כועסת עליהם שהם גוזלים ממני את עצמי.
במקום פשוט לדאוג לעצמי.
לא פשוט. קל לי להאשים אותם יותר מאשר את עצמי בהזנחה הזו.
לא שהאשמה עוזרת במשהו אבל זה מה שעשיתי.
והכעס, ואני מצטטת את עצמי מתחילת הדף:

_כמה כעס כמה.
ואישה כל כך קטנה..._
גיא_להב*

אמא כועסת במיוחד

שליחה על ידי גיא_להב* »

מה עדיף - את זה פותחת הדף תחליט
לכך התכוונתי מלכתחילה
תראי אם מתאים לך לשלוח את הילד לגן,
תקראו שוב, בעיקר את המילים הראשונות במשפט
שאתה כותב כ"יועץ" או לפחות מקרין רושם של יועץ בנושא הזה, וההמלצות שלך נקראות באופן מסוים.
הוזמנתי לדף ע"י דרדסני לכתוב בו.
אני לא יועץ, אבל אם מבקשים ממני עזרה, אז מי שמבקש הופך אותי לכזה.
אין לי רצון להיות יועץ, ואני לא מנסה להראות שכזה. מה שנראה לכם הוא שלכם.
יועץ? מי יודע מה נכון לעשות?

ולא שיכנעת אותי בשום טיעון לעניין הזה.
אין לי מטרה לשכנע אותך.. גם לא את דרדסני,

אנחנו האמהות שבחינוך ביתי, מה-זה רגישות לעצה הזאת שקופצת אם צריך או לא צריך "תשלחי את הילד לגן כדי להקל על עצמך"
האם זו בקשה לעזרה או טאבו? (אני לא שואל בציניות)

נניח, ורק נניח, שדרדסני בחרה לשלוח את הילד לגן. ומשום שהיא עשתה זאת (ושוב אני מדגיש- נניח) היא הצליחה להרים את הראש מעל המים, והרבה יותר קל לה בגידול הילדים - כשהם נמצאים עימה. ושוב נניח שכתוצאה מזה הילד שלה מרגיש הרבה יותר טוב, ופחות אנטי, והיא גם יכולה יותר בקלות ובהקשבה לגדל את ילדתה. נניח שהצעד הזה איפשר לה לזוז מעט הצידה מתוך הדרמה הכועסת שבה היא היתה, והיא בקלות רבה יותר נמצאת במקום השקט שלה. ועכשיו היחסים במשפחה הרבה יותר נוחים ונעימים. היא מגלה דברים רבים על עצמה, והיא מרגישה שעכשיו היא יכולה שהבן שלה יחזור לבית במקום להיות בגן,
נניח ורק נניח שהצעד הזה עזר לה ולמשפחתה מאוד.
האם זה אפשרי?
ונניח, רק נניח, שהיא בחרה להישאר עם הילד בבית. ונניח שהיא עדיין לא מצליחה לראות שהמצב הקיים לא מחייב. והריבים והלחצים בבית גדלים. ונניח שזה משפיע יותר ויותר עם הזמן לרעה עליה, על הילד הילדה והבן זוג, וכל העסק מחריף.
האם זה אפשרי?
ונניח רק נניח, שהיא בחרה להישאר עם הילד בבית. ונניח שלמרות שהיא רוב היום עסוקה בסיטואציות קשות, משהו התעורר אצלה והיא רואה כיצד להיות במקום השקט שלה, והדברים בבית הסתדרו באופן נעים.
האם זה אפשרי?

אין זה תפקידי לאמור לך דרדסני מה לעשות, זהו תפקידך.
מבחינתי, מה שאת תבחרי הוא הכי טוב, כי זה שלך. ואת ובלבד את יודעת עד כמה את יכולה, ומה חומרת המצב.
סוניה_זרחי*
הצטרפות: 17 מאי 2008, 17:24
דף אישי: הדף האישי של סוניה_זרחי*

אמא כועסת במיוחד

שליחה על ידי סוניה_זרחי* »

דרדסני_ כעסני
אמא יקרה
נראה לי שהיום את יכולה לשנות את ה ניק שלך
אותי זה מאד מרגש לקרוא ולעקוב אחרי התהליך שעברת פה, וכולנו איתך. (כן, גם אני, רק מלקרוא, ולהתלבט אם להגיב, ולקרוא את התגובות של כל הנשים החכמות)
המדהים הוא, שזה ממש נראה שזה עזר.
שהגעת להבנות, שהן לגמרי שלך, אולי אפילו לא לגמרי (קצת) קשורות למה שאנשים אמרו לך. אבל הדברים שנאמרו עזרו לך להסתכל לעצמך, על החיים, על עצמך ולהבין משהו חדש.
אותי זה מרגש. (כבר אמרתי?)
תודה ל באופן טבעי

תמשיכי לגדל את הילדים שלך באחריות ואהבה כמו שבאה לידי ביטוי בדף שפתחת.
מחבקת אותך
סוניה
גיא_להב*

אמא כועסת במיוחד

שליחה על ידי גיא_להב* »

לא בגללם כי הם מפריעים לי אלא אני מציבה אותם בתת מודע לפני צרכי ואז אני כועסת עליהם שהם גוזלים ממני את עצמי.

נהדר.
נדלק האור בחדר.
אמא_של_א_א_א*
הצטרפות: 27 ספטמבר 2006, 23:46
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_א_א_א*

אמא כועסת במיוחד

שליחה על ידי אמא_של_א_א_א* »

לא היה לי זמן לקרוא את כל הדף , ובכל זאת רציתי להתייחס כי זוכרת שהייתי במצב דומה מבחינת הכעס, וחוסר היכולת להכיל.
שני דברים עזרו לי
1 . הומאופטיה
  1. ההבנה שיש משהו אצל הבן -3 שרוצה התיחסות ושינוי בהתנהגות שלנו ההורים.
אני הבנתי שהוא רוצה לגדול. ושאני צריכה לעזור לו לגדול. להיות יותר עצמאי, לקבל משימות חדשות.
לתת לו להרחיב את גבולותיו מהמקום הטוב.
למשל - ללמוד להתלבש לבד. או להוריד צלחת מהשולחן. או ללמוד לגזור ולהשתמש במספריים.
בקיצור לשנות את ההתנהגות עימו באופן כללי ולא רק שקורה המקרה המרגיז במיוחד.
אפשר גם לשנות סדר יום
והכי חשוב לנו כשאנחנו כ"כ עייפים - לישון.(יודעת שאין לכך זמן אבל אם מבינים איזה איכות אנחנו יכולות לקבל מכך שאנחנו עירנייות
וכמה טוב זה יעשה לכולם, נראה לי ששוה להתייחס ברצינות לנושא העייפות והצורך בשינה.
מקווה שתרמתי במשהו
חיבוק
גיא_להב*

אמא כועסת במיוחד

שליחה על ידי גיא_להב* »

אספר לך משהו שקרה בביתי, אולי יעזור לך לראות שהיחסים הם מאוד גמישים, ושזה לא מחייב שהם יהיו תקועים.

הייתה תקופה שבין אשתי והבת שלי היו מאבקים קשים. כמעט כל דבר שאשתי ביקשה ממנה הבת שלי התנגדה לו ואז זה הפך למאבק קשה יותר.
יום אחד כשאישתי פנתה אלי בעניין, הצעתי לה לנסות עימי משהו כדי שתראה שהדברים לא חייבים להיות ככה.
אותו ערב הנחתי אותה באנגלית לגבי הבקשות שלה כלפי הבת.
מה שקרה הוא שהבת שלי אמרה פעם אחת לא, לכל בקשה, בטון רגוע.
כלפי הלא ביקשתי מאשתי לא לומר עוד דבר. וכמובן היו עוד הרבה דקויות שלא אפרט עליהם כאן.
לכל הבקשות שלה הבת שלי נענתה, כאשר לא היה כלל מאבק בינהם.
ללא כל זמן הסתגלות לשינויים באיך שאשתי דיברה עימה הבת שלי פשוט החליפה תקליט ונענתה ואפילו בחפץ לב.

כמובן שזה היה רק הדגמה עבור אשתי בכדי שתראה שיכול להיות אחרת.
קשה מאוד ללמוד את שהנחתי אותה. כמה סיטואציות אפשר ללמוד, ומי יכול לזכור כל כך הרבה ועוד ליישם במצבי לחץ?.
אני לא מגיב על פי זכרון, או שיטה, ומילת המפתח כאן היא שאני לא מגיב. למרות שאני עושה דברים ומדבר עימה אני לא פועל מתוך כוונה להגיב.
אם אני פועל מתוך כוונה להגיב, אני מרגיש שזה לא נעים לי הכוונה שלי, ואני שוהה עם זה.
זה כל כך פשוט, שאין צורך בדבר.

גם את יכולה להיות כך. אפשרי לעצמך את עצמך,
אי אפשר לגזול ממך את עצמך, לכן אין לך מה להשיב לעצמך, אם תנסי, את תכעסי כשיפריעו לך.
אם את מחפשת דרך גרנדיוזית לשינוי המצב, אין לי כזאת להביא לך.
לכי על הפשוט, ואפשרי שקט.

שאלת אותי אם אני מאפשר של שיטת העבודה..-
אף אדם לא יכול להיות מאפשר מלבדך, ועם זאת, כולם בשבילך הם מאפשרים כשאת מאפשרת.
רוקדת_לאור_ירח*

אמא כועסת במיוחד

אם דרדסני תהיה פחות זמן עם הילד במשך היום יהיה לה יותר קל לראות את ענייני היחסים בבהירות גדולה יותר.
אני מאד לא מסכימה, ואני לא בחינוך ביתי. בתור אמא ששולחת לגן (אנתרופוסופי, עם ת' אגב) אני לא חושבת שזה פותר בעיות שקיימות ביחסים בין הורה לילד, ולעיתים אפילו מעצים אותם. כי אם ילד נמצא מחוץ לבית ואז מגיע ו"מפר את השלווה" בנוכחות שלו, אז הכעס מתעצם. ואם בגן הילד מדהים אז זה מאד מכעיס ששם הוא ככה ובבית מוציא את הכל על אמא. ואם הוא חווה קשיים להתאקלם בגן אז זה דורש הרבה אנרגיות בבית.
לשלוח לגן צריך לבוא מההורים ואם היא בחרה בחינוך ביתי אז כדאי לכבד אותה בבחירה שלה.

במאמר מוסגר-בקשר ליחס הנוקשה שאתה מדבר עליו- שמעתי על זה אבל אישית לא נתקלתי. כן נתקלתי בהורים שהולכים נגד הגן (בשביל מה אתם שולחים לגן אנתרופוסופי אם אתם לא מסכימים עם העקרונות?!) כן נתקלתי פעם אחת בגננת בגן שהוא "ברוח האנרופוסופיה" שהיא מאד נוקשה בגישתה, בעיקר כלפי ההורים, למרות שבהתחלה היא משדרת הפוך. אני לא אומרת שאין, רק שראיתי לא מעט גנים אנתרו' ולא ממש נתקלתי במה שאתה מדבר עליו כלפי ילדים ויש לי ילדה שהיא ממש ההיפך מאיך ילד "אמור" להיות לפי האנתרו' ועדיין מקבלים אותה כמו שהיא באהבה ואין לי צל של ספק שבשנה הבאה בגן אחר גם יקבלו אותה.

נראה כי את עושה דרך ולומדת לגדול עם הילדים.
קחי לעצמך יותר מקום בעולם, לעשות דברים שאת אוהבת, ככה יהיה פחות "בגללם אני לא עושה..."
דרדסני_כעסני*

אמא כועסת במיוחד

הי וערב טוב,
אנחנו, למען הסדר הטוב,

ולמי שתהה, אנחנו בחינוך בייתי (לא בטוח שיש פה חינוך, מה שכן בטוח - שאנחנו בבית...)
א_ה_ב_ה*

אמא כועסת במיוחד

שליחה על ידי א_ה_ב_ה* »

מבלי להכיר אותך, אני בטוחה שיש חינוך - אתם ההורים נותנים דוגמא אישית, והילדים שלכם הם גם המורים שלכם.
הלמידה היא הדדית.
דרדסני_כעסני*

אמא כועסת במיוחד

עוד משהו שאישי אמר לי ואני לוקחת לתשומת ליבי וכותבת אותו פה כדי שלא יחמוק ממני, כפי שדברים שלא אוהבים לשמוע חומקים לפעמים.
יש לי נטייה "להסתחבק" עם הבכור, כאילו אני אחת מהח'ברה בגן שהוא לא הולך אליו,
באין מספיק אינטרקציות אם בני גילו, (מפגש פעם בשבוע לא נחשב) אני לפעמים לא במודע ממלאת את התפקיד,
קשה לי להסביר את זה בלי שזה ישמע לגמרי בסדר אבל בכל זאת:
להשתולל ביחד, לדבר בקול ילדותי, לעשות קולות של פלוצים כדי להצחיקו (איך הדף מתדרדר!!!) וכד'.
אולי אחד לאחד זה סבבה אבל כשאני מתחזה לילדה כדי לדבר איתו ולא מדברת כהורה בגובה העיניים, קשה לו יותר לקבל אותי ואת דבריי.
הם צריכים אותי יציבה ומאוזנת כדי שהם יוכלו להיות ילדים.
אני, לצערי, את הילדות שלי סיימתי.
כמו שקט קטית כתבה לפעמים בריבים שלנו זה בעצם 3 ילדים ולא 2 ילדים ומבוגר.
אויל זה הזמן שלי להפסיק להתחבא מאחורי הילדים וגם אני לצאת ולפרוח.
להכיר את עצמי שוב, לדאוג לי ולא להעמיד תמיד את הילדים והאיש היקר לפני ולפני צרכי. אולי זה יצמצם את צריכת הדלק של הכעס שלי, הילדותי של: "למה הם כן ואני לא!!".
בוקר טוב
ושוב תודה לכל הכותבים והתומכים.
הדף הזה הוא השראה בשבילי.
מישהי*
הצטרפות: 11 ספטמבר 2001, 07:42

אמא כועסת במיוחד

שליחה על ידי מישהי* »

לא קראתי את כל הדף. רק רציתי לומר לך שאת יכולה לשים להתנהגות שלו סוף ויפה שעה אחת קודם!
איך?
ושוב, זו דעתי בלבד.
את מחליטה מהם הגבולות. הווה אומר - לא מרביצים לאחות, לא לוקחים מספרים, לא עושים מה שאמא לא מרשה. נקודה.
אם הוא עובר על זה, את בהחלטיות ונחישות עושה פעולה אחת. למשל - לוקחת אותו לחדר שלו ואוסרת עליו לצאת משם ללא רשותך או עד שירגע.
מותר לך לכעוס, אבל לא באמת. כלומר, תראי לו פנים כועסות מאוד, תאמרי לו שאת כועסת מאוד ושאת לא שמחה בכלל מאיך שהוא מתנהג ותקחי אותו לחדר שלו.
תהיי תקיפה ונחושה. אם את חסרת אונים הוא קולט את זה וממשיך.
ככה כל פעם, בסוף הוא ילמד.
מעבר לזה, לכי להנחיית הורים, זה עוזר מאוד.
אה, ומשהו חשוב מאוד מאוד. אחרי שהוא נרגע, את מחבקת אותו ואומרת לו כמה שאת אוהבת אותו, בלי אבל ובלי חבל! כלומר, את לא אומרת משפט בסגנון "אני אוהבת אותך אבל חבל לי שאתה ככה מתנהג" אלא "אני אוהבת אותך". נקודה.
כך הוא גם מקבל ממך מוסר וגם אהבה ללא תנאים.
בע"ה הוא יבין בסוף.
בהצלחה!
רוזמרין*
הצטרפות: 06 אוקטובר 2004, 09:35

אמא כועסת במיוחד

שליחה על ידי רוזמרין* »

לוקחת אותו לחדר שלו ואוסרת עליו לצאת משם ללא רשותך או עד שירגע.
הו, מצאתי משהו משמח בילדות שלי. אותי לא גידלו ככה.
א_ה_ב_ה*

אמא כועסת במיוחד

שליחה על ידי א_ה_ב_ה* »

ממש ממש לא מסכימה עם -
_אם הוא עובר על זה, את בהחלטיות ונחישות עושה פעולה אחת. למשל - לוקחת אותו לחדר שלו ואוסרת עליו לצאת משם ללא רשותך או עד שירגע.
מותר לך לכעוס, אבל לא באמת. כלומר, תראי לו פנים כועסות מאוד, תאמרי לו שאת כועסת מאוד ושאת לא שמחה בכלל מאיך שהוא מתנהג ותקחי אותו לחדר שלו_

אולי אחד לאחד זה סבבה אבל כשאני מתחזה לילדה כדי לדבר איתו ולא מדברת כהורה בגובה העיניים,
חשוב לאזן - אפשר לשחק, להציג, להצחיק, לעשות קצת שטויות אבל במידה. כלומר, לא לעשות כך כל הזמן, כדי שיהיה ברור לילד מתי את משחקת ומתי לא.<אתן לך דוגמא מחיי - בתי הקטנה מאוד אוהבת לשחק בבובות. גם אני בילדותי שיחקתי המון בבובות, ושיחקתי עם עצמי במשך שעות. לפעמים אני משחקת עם בתי וכשלא מתאים לי אני מסבירה לה שהיא יכולה לשחק גם עם עצמה כי אני עסוקה או עייפה. אם היא ממש דורשת וקשה לה אז אני מתפשרת ומשחקת קצת ואחר כך מציעה משהו אחר, או אם אני מאוד עייפה ונרדמת תוך כדי משחק אני אומרת לה שלא מתאים לי ועושה הפסקה - מכינה שתיה ונישנוש...>

את הילדות שלי סיימתי
לדעתי מהילדות אי אפשר לברוח, אפשר להדחיק, אבל זה עלול ליצור בעיות נוספות. כשמגדלים ילדים, הורים חווים ילדות שניה, הרבה דברים צצים ועולים - ככה לומדים ומגיעים לתובנות חשובות.
את גם מתבגרת - את עוברת עוד שלב.

ממליצה שאת השינוי (להיות יותר הורה) תעשי בהדרגה - תחליטי מתי מתאים לך לשחק איתו ומתי לו, ותסבירי לו, דברי איתו בגובה העיניים בקול של אמא: " יש לי משהו לספר לך, משהו שחשבתי עליו, נכון שאמא עושה כך וכך איתך - בעצם זה לא נעים לי כבר. ואני החלטתי שאני לא אעשה את זה, אני רוצה לעשות דברים אחרים".

ותמיד את יכולה לתקן - בכל רגע. למשל, עם הדפוס שלך שבו את לא מעוניינת חוזר אז באותו רגע תעצרי ותגידי לעצמך ולילד: "זה בעצם לא נעים לי" , " אמא עכשיו יושבת וחושבת מה לעשות, אמא עכשיו עוצמת עיניים ונושמת עמוק...".

שוחחו איתו בכל הזדמנות - שיחות קצרצרות.
תשתפו אותו במחשבות נחמדות, בלבטים קטנטים, תקריאו לו הרבה הרבה ספרים (מצב שמאפשר קולות משונים/נחמדים/ מצחיקים).

ילדים בני 3-4 שואלים הרבה "למה" (ולא תמיד מחכים לתשובה) - פשוט להקשיב, לענות ולשאול חזרה - "מה אתה חושב..."
הילד שלכם גדל, מתבגר, סופג את את מה שסביבו, שוחחו איתו בקלילות.

ועוד דבר בנוגע לעניין "השאנטי" - יש אנשים עם אופי רגוע ומאופק יותר, יש כאלה שגדלו בסביבה רגועה ומאופקת יותר, ויש אנשים שצריכים לעשות עבודה יסודית, שורשית ולעבור תיקון גדול יותר.
לכולם יש עבודה רבה ומאתגרת בהורות.

אני קראתי ועדיין קוראת בנושאים שקשורים להורות - למדתי המון (לעיתים המידע יכול לבלבל כי יש דיעות סותרות אבל היום בעידן האינטרנט יש אפשרות לשוחח עם הורים).
האם את מתפנה לקריאה?

בהצלחה.
דרדסני_כעסני*

אמא כועסת במיוחד

שלום א ה ב ה
מזמן רציתי לומר לך תודה על העצות החמות
אני בהחלט פנויה לקריאה בין ספר אחד למשנהו
יש המלצות?

למישהי יקרה,
העצות שננת לי אולי מתאימות למישהו אחר,
אני ניסיתי להמנע
לוקחת אותו לחדר שלו ואוסרת עליו לצאת משם ללא רשותך או עד שירגע - אין מצב.
תראי לו פנים כועסות מאוד, תאמרי לו שאת כועסת מאוד ושאת לא שמחה בכלל מאיך שהוא מתנהג ותקחי אותו לחדר שלו - הבעיה שלי היתה שלא הראיתי לו פנים כעוסות אלא שבאמת כעסתי וזה נראה לי לא נכון. בכלל לעשות בכאילו עליו זה לא נכון.
תראי לעצמך היית מאוד רוצה משהו, והיית מפרגנת לעצמך ומעיזה, ופתאום בא מישהו ענק, פי 3 ממך בגובה ורוחב, ואומר לך "לא". והיית רוצה להסביר את עצמך או לעמוד על שלך, וטראח, היו מניפים אותך באויר, שמים %$#%$ על הצעקות והבכי שלך ואוסרים אותך. נשמע נעים? לא.

סליחה על התגובה פשוט זה ממש מחזיר אותי לנק ההתחלה של שיטות שהובילו פה לכך שכולנו נכנסנו לפינות בלי יכולת לצאת...
גיא_להב*

אמא כועסת במיוחד

שליחה על ידי גיא_להב* »

ממש מחזיר אותי לנק ההתחלה של שיטות שהובילו פה לכך שכולנו נכנסנו לפינות בלי יכולת לצאת...

מסכים איתך..
א_ה_ב_ה*

אמא כועסת במיוחד

שליחה על ידי א_ה_ב_ה* »

המלצות ספרים:
  • "בגובה העיניים - לדבר עם ילדים" - מאת חלי ברק, שירה שושן-גלנץ.
  • "איך לדבר כך שהילדים יקשיבו ולהקשיב כך שהילדים ידברו", "הורים משוחררים ילדים משוחררים", "אחים ללא יריבות" - כולם מאת אדל פייבר ואליין מייזליש.
  • כאן מפתח נושאים.
  • מדור ספרים וספרות.
בהצלחה.
גיא_להב*

אמא כועסת במיוחד

שליחה על ידי גיא_להב* »

אבל כשאני מתחזה לילדה כדי לדבר איתו
נראה לי שהבנת את זה נכון.

הם צריכים אותי יציבה ומאוזנת כדי שהם יוכלו להיות ילדים.
תהפכי את המשפט:
"אני צריכה אותי יציבה ומאוזנת כדי שאני אוכל להיות ילדה" איך זה נשמע לך?
ילדה וילדותיות הם שני דברים שונים, את מבחינה בהבדל?
ותהפכי שוב..
"אני צריכה אותי יציבה ומאוזנת כדי שהם יוכלו להיות ילדים. "
ולא חברים שלך לגן. את הילדות שלי סיימתי את מה שאת היום, אין צורך להתחזות לדבר אחר עבור הילדים.
ותהפכי שוב..
"הם לא צריכים אותי יציבה ומאוזנת כדי שהם יוכלו להיות ילדים." האם עכשיו גם זה נשמע לך נכון? הם ילדים, לא משנה מה תעשי, לכן התעסקי בעיניינים שלך.
ותהפכי שוב..
"אני לא צריכה אותי יציבה ומאוזנת כדי לאפשר לעצמי את מה שאני כבר" האין זה נכון לך יותר?
כועסת_קצת_פחות*
הצטרפות: 21 יוני 2008, 21:03

אמא כועסת במיוחד

שליחה על ידי כועסת_קצת_פחות* »

ממש את עצמי במצבים האלו.
יש לי שני ילדים בהפרש של שנתיים בדיוק. הגדול הכה את הקטנה בלי סוף.
ואני יצאתי מדעתי. היום אני מבינה שהיו לי התקפות זעם. צעקתי בלי סוף, עשיתי שטויות. אני מניחה שכולם כך, אבל אצלי התדירות היתה גבוהה מאוד.
היום אני במקום אחר גם הילדים גדלים וזה מקל. וגם אני בטיפול הומאופטי שמאוד מאוד מאוד עזר.

לא מתאימה לי החשיפה כאן. אז אם תרצי עוד פרטים כתבי כאן ואתן לך מייל.

תהיי חזקה!
סבטקסט_כפול*
הצטרפות: 09 יוני 2005, 18:20
דף אישי: הדף האישי של סבטקסט_כפול*

אמא כועסת במיוחד

שליחה על ידי סבטקסט_כפול* »

כל הכבוד על האומץ לחשוף.
אני אכתוב לך איזה דברים עוזרים לי לכעוס פחות על הילדים בתקווה שמשהו מזה אולי יעזור גם לך.
קודם כל כשאני מזהה התחלה של כעס אני משתדלת לתפוס קצת מרחק מהילד, לנשום עמוק ודוחה את הטיפול במה שהרגיז אצל הילד אותי לאחר כך (למשל אם הילד שפך משהו על רצפה אני מדמיינת שזה פשוט נשפך משמים ולילד אין קשר לזה ואז כשכבר ניקיתי ונרגעתי אני מחליטה מה לעשות- למשל במקרה הזה לדעתי אין מה לעשות, חוץ מלומר "שפכת את המרק וזה לא נעים, לא נורא בפעם הבאה בטח תצליח לא לשפוך").
לפעמים אני כ"כ כועסת שאני צריכה לצאת לחדר אחר כדי לתפוס מרחק ולהרגע.
שמתי לב שכשאני עושה פעילות גופנית (למשל, יוצאת להליכה בערב אחרי שהילדים ישנים) אני כועסת הרבה פחות.
כשאני צופה התפרצות ומזג האויר בחוץ נעים- אני פשוט אורזת בשיא המהירות (זה מאד עוזר להפיג מתח וכעס כשאני לוקחת תיק, שמה חיתול, מים, פרי או קרקרים וכל זה בתנועות חדות וכועסות, הייתי מעדיפה כמובן לעשות את זה ברוגע אבל גיליתי שתנועות גדולות מפיגות את הכעס האמיתי) ויוצאת אתם החוצה ואז אני שולטת בעצמי הרבה יותר והכל נרגע ובזמן שהילדים משחקים יש לי זמן לחשוב על הדברים ולהרגע.
עוזר לי גם להזמין אנשים (וזה מאד קשה לי אז אני מפרקת את זה למשימות קטנות: 1. לחשוב את מי להזמין 2. למצוא את מספר הטלפון 3. לחייג 4. להזמין ולפעמים יוצא שכשאני מתקשרת אז מזמינים אותנו וזה גם כיף).
כשאני מצליחה להתגבר על הכעס אני חשה סיפוק ממש אדיר.
עוזר לי גם להבין שאפשר לעצור בכל רגע ולמרות שזה קשה- זו בחירה שאני יכולה לעשות אותה. גם אם כבר צעקתי אני יכולה להגיד "סליחה שצעקתי, פשוט התרגזתי מאד ולא הצלחתי לעצור אבל עכשיו אני כבר לא כועסת" כדי שלילד לא תהיה תחושה של אשמה או תחושה שלא אוהבים אותו, אני גם מקפידה לומר לילדי שאני אוהבת אותם.
אני חושבת שהילד צריך לדעת שצעקות או מכות זה לא בסדר ונובע מתוך חולשה וחוסר שליטה זמניים של ההורה.
אני חושבת שטוב שילד ידע שגם אבא ואמא לפעמים טועים, מה שחשוב זה הסך הכל- אם בסך הכל הם אהובים, מטופלים ומטופחים, לא נורא אם מדי פעם יכעסו עליהם (כמובן שלא יותר מדי חזק).
אני מרגישה שילדים שמחים לסלוח להוריהם ואנחנו מצדנו צריכים לתת להם הרגשה שהם טובים ואהובים.
אני חושבת שכדאי לך לסלוח לעצמך ורואים שאת שואפת לתקן (לפחות ממה שכתבת)- אז בהצלחה.

זה מה שכתבו לי ומאוד עזר לי,מקווה שיעזור לך.
קוראת*
הצטרפות: 26 מאי 2003, 23:12

אמא כועסת במיוחד

שליחה על ידי קוראת* »

יפה כתבת, סבטקסט.
סבטקסט_כפול*
הצטרפות: 09 יוני 2005, 18:20
דף אישי: הדף האישי של סבטקסט_כפול*

אמא כועסת במיוחד

שליחה על ידי סבטקסט_כפול* »

רציתי להוסיף עוד משהו.
בזמנים שאני רבה עם בעלי כמות הכעס שמופנה על הילדים גדלה-בלי קשר למה שהם עושים.
שליחת תגובה

חזור אל “ילדים מרביצים להורים”