נשימה שעול ריאות

אנונימי

נשימה שעול ריאות

שליחה על ידי אנונימי »

דפים בנושא:
|*| חינוך ובריאות
|| פרחי באך - || הגדרות פרחי באך
|*| שיטת 'חותם זפיר'
|*| כאבים ודלקות באוזניים
|*| אמצעים לכיוח
|*| התקף אסטמה
|*| מחלת שעלת
|*| דלקת ריאות לתינוק
|*| חיסונים מבחירה
|*| חדר מלח

נשימה-שעול-ריאות היא כותרת הכוללת בתוכה את כל בעיות הנשימה, הריאות ובתוכן מן הסתם, בתווך, עומד השעול כסימפטום עיקרי.
מתקיימת זיקה מובנית בין נשימה לשינה. הקשר בניהן הינו אנרגטי במובהק, יש בינינו שאינם "יודעים" לנשום אלא במצב ההרכה שמכונה שינה. יש שאינם ישנים טוב בשל בעיית נשימה, ברובד הפיזי של הריאות, כאשר למשל הסימפטום הוא שעול.

על פי הרפואה הסינית שעות הפעילות האקטיבית של הריאות הן 03:00 עד 05:00. כך, בשעות אלו השעול מתגבר וקשה לישון.
קרן_*
הצטרפות: 01 אוגוסט 2001, 22:42

נשימה שעול ריאות

שליחה על ידי קרן_* »

הבת שלנו לא מפסיקה להשתעל. כל פעם כשהיא קמה מהשינה היא לא מפסיקה להשתעל ושמנו-לב שהיא ממשיכה (במיוחד בזמן האחרון) ככה גם במשך היום.
כמו-כן, היא מנוזלת (יחסית) די הרבה.
אגב, השיעולים האלו נמשכים כבר כמעט חודש, וזה התחיל בגלל בקיעת שיניים וגם רופאה איבחנה אותה כסובלת מ"סטרידו" והמליצו לנו לעשות לה אינהליציה עם מי-מלח.

מדוע? מה יכולה להיות הסיבה?
צפריר_שפרון*
הצטרפות: 04 יולי 2001, 00:31
דף אישי: הדף האישי של צפריר_שפרון*

נשימה שעול ריאות

שליחה על ידי צפריר_שפרון* »

את מדברת אני מניח על שעול "נבחני".
שעול זה ברמה הגופנית הוא היתקעות של ליחה ש"מסרבת" לצאת" מדרכי הנשימה, ריאות או סימפונות.
ברובד הנפשי הגורמים הם יחסי נתינה קבלה, כעסים ומתחים מצטברים.
  • הזמן מניב את הפתרון האולטימטיבי. זה פשוט לוקח הרבה זמן.
  • פתרון נוסף הוא ה- סווידיש ביטר, אנחנו נוהגים כך: מניחים קומפרסים על החזה עם חומר זה רצוי לשמן ראשית עם שמן זית ואז להניח על החזה, בד לח ב- S.B., לעטוף את זה בניילון וחיתול בד למשך הלילה.
  • פתרון נוסף מופיע בדף התקף אסטמה, בדמות חותמ- AIR (דברי מה- 12 לאוגוסט).
צפריר
קרן_*
הצטרפות: 01 אוגוסט 2001, 22:42

נשימה שעול ריאות

שליחה על ידי קרן_* »

אגב, השיעול שלה לרוב דווקא נשמע עם ליחה ופחות נבחני.
צפריר_שפרון*

נשימה שעול ריאות

קרן,
אם כך הוא יעבור מהר יותר, הליחה תצא וזהו. לגבי הקומפרסים עושים אותם לאט ובזהירות כשהצאצא/ית נם/נמה. כמובן שיש להפסיק מוצרי חלב וכן הלאה...
נועה*
הצטרפות: 04 ספטמבר 2001, 13:21

נשימה שעול ריאות

שליחה על ידי נועה* »

היי
התינוק בן חודש וחטף צינון מהאבא שלו (-; הוא אוכל בסדר ולא נראה במצב קשה חוץ מקצת גודש באף ונשימה כבדה. יש מה לעשות כדי להקל? לתת לו להתמודד לבד?
תודה.
צפריר_שפרון*

נשימה שעול ריאות

יונק? לא יונק?
אם יונק כדאי לך להפסיק לאכול מוצרי חלב, בננות, בוטנים וכל מעורר ליחה.
אם לא יונק, להפסיק את אלה בפורמולה.
שמן אקליפטוס במבער ארומטי יכול להועיל.
ניקוי עדין (אפשר עם מנקה אוזניים) של האף יהיה יעיל.
להשגיח שזה לא מחמיר, בטח יעבור תוך כמה ימים.
נועה*
הצטרפות: 04 ספטמבר 2001, 13:21

נשימה שעול ריאות

שליחה על ידי נועה* »

תודה צפריר
יונק בלבד-טיפטפתי חלב שלי לנחיריים,יש הקלה.
לגבי שמנים אתריים-עד גיל 3 חודשים אסור להשתמש בהם עם תינוקות. זה כולל גם מבערים. אבל.....אפשר מידי פעם לחטוא ולשים טיפה (אחת!!) של לבנדר באמבטיה או אקליפטוס במקרה שלי. שוב,רצוי לא. אחרי גיל 3 חודשים על 3 כפות שמן בסיס נוסיף טיפה אחת של שמן אתרי מסוג לבנדר,קמומיל או הדס-עדינים ומתאימים לעוללינו.
בברכת שנה טובה.
איילת_השחר*
הצטרפות: 13 יולי 2001, 01:19
דף אישי: הדף האישי של איילת_השחר*

נשימה שעול ריאות

שליחה על ידי איילת_השחר* »

היי
רועי מנוזל מלפני יומיים,אפו סתום בעיקר בערב שאז הוא גם מתלונן על כך מכיוון שזה מפריע לו להרדם,גם בחורף שעבר מתחילתו ועד סופו הוא היה מנוזל בצורה די דומה.
הנזלת שקופה ולא דלקתית כרגע,אבל הייתי רוצה למצוא פתרון אם יש כזה,כבר בהתחלה שאולי יאפשר שלא תהיה נזלת שוב כל החורף .
למישהו יש רעיון?
(רועי בן7 כך שחלב אם לאף לא רלוונטי מבחינתנו :-) )
אם_פי_3*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 21:35
דף אישי: הדף האישי של אם_פי_3*

נשימה שעול ריאות

שליחה על ידי אם_פי_3* »

למיתר, בת 2.9, כל פעם חוזרות בעיות שמגיעות מאותה ריאה. צפצופים, ליחה, וכל מיני מונחים רפואיים שאני לא מצליחה לזכור. מאז שנולדה ועד הקייץ (גיל שנתיים ורבע) היא כל הזמן השתעלה (עם חשד לקשר לרפלוקס/פליטות שגרמו לכניסת מזון למערכת הנשימה, בשנה+ הראשונה), בקייץ היא קיבלה אנטיביוטיקה שחיסלה את העניין - עד עכשיו, שזה חזר, עבר ושוב חזר (3 ימים מסיום אנטיביוטיקה, בשילוב חום). חלק מהזמן היא היתה בטיפול נגד אסטמה.
ותמיד הבעיה היא בריאה הימנית.
למישהו יש מושג, מה אפשר לעשות? גם פתרון מקומי (קיבלנו הנחיה לונטולין X4+ הוצאת ליחה) ובעיקר רעיון לטיפול מחזק-מונע.
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

נשימה שעול ריאות

שליחה על ידי בשמת_א* »

כרמית,
על רגל אחת:
ידוע לי שהומיאופתיה עוזרת מאוד במקרים כאלה, ואני חושבת שגם רפואה סינית. אני החלמתי מברונכיט ודלקות ריאות בלי אנטיביוטיקה בעזרת טיפול סיני (דיקור ושיאצו). ובעבר החלמתי מאסטמה (שקיבלתי כמבוגרת) בעזרת ההומיאופתיה, כשהונטולין וכל היתר רק הלכו והחמירו את מצבי.
חשוב:
לפני הונטולינים והכל - תרגילי נשימה. צריך ללמוד נשימה נכונה.
האם היא מקבלת פורמולה? האם היא אוכלת מוצרי חלב? האם היא אוכלת בננות? אלה - ואחרים - הם מזונות שמעודדים יצירת ליחה, וזה חמור אצל אלה שרגישים לזה. כל סטודנט לרפואה סינית יכול לתת לך רשימת מזונות שגורמים ליחה (אין לי כרגע חוץ מאלה שאני זוכרת בעל פה) כדי שתימנעו מהם. גם מזונות שידועים כאלרגניים, כמו פירות הדר, הסולניים (בעיקר עגבניות, חצילים, פלפלים ירוקים), פירות טרופיים ועוד, עלולים להשפיע.
הבעיה עם אנטיביוטיקה היא, שאם היא עוזרת, זה רק לטווח הקצר. לטווח הארוך, היא בעצם מנציחה את הבעיה והופכת אותה לכרונית.
אז סיכום קצר:
תרגילי נשימה (אני מקווה שאחרים ימליצו איפה ומה)
שינוי בתזונה
הומיאופתיה/רפואה סינית (מה שאת מתחברת)

אה, והוצאת ליחה - רצוי באמצעים סיניים או פיזיותרפיים, לא באמצעות תרופות.
יונת_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 02:23
דף אישי: הדף האישי של יונת_שרון*

נשימה שעול ריאות

שליחה על ידי יונת_שרון* »

לגבי שינויי תזונה, זה עלול לקחת כמה שבועות עד שהגוף מתנקה ומרגישים בהשפעה. (או יום אחד של צום והקאות...)
אם_פי_3*

נשימה שעול ריאות

שליחה על ידי אם_פי_3* »

תודה!
חברה שהיא מטפלת סינית, נגעה לה אתמול בנקודה בגב שמייצגת את הריאות, וכל הגוף של נרעד - מה שמראה על רגישות. היא גם אמרה לנו איפה להרגיש כמה ליחה יש, אבל אמרנו לה שלא צריך להרגיש - שומעים. כנראה שנלך אצלה לטיפול (אם כי עדיין נשמח לשמוע אם למישהו יש מה להוסיף).
לגבי תזונה, אני מודה שקשה לי עם זה. אנחנו כמעט לא אוכלים בבית, ואז קשה מאד למצוא תחליפים, ואי אפשר סתם להוריד מוצרי חלב, פירות וכו' בלי לספק את הסידן והויטמינים שהם מספקים... (היא לא אוכלת פורמולה, אבל כמעט כל שאר הדברים שצוינו הם חלק יומיומי ואהוב בתפריט שלה...).
יעלה, אבא שלה כל הזמן אומר לה את זה (אגב, ארבעתנו לא מעשנים), וזה לא עוזר.
עכשיו בכלל יש לה קול של צפרדע וגם אני נדבקתי ממנה...
אלונה_רוטר*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 22:25

נשימה שעול ריאות

שליחה על ידי אלונה_רוטר* »

שלום לכולם. התחברתי בחזרה ומיד זקוקה לעזרתכם.
ילדה שלי היתה 10 ימים מצוננת (עם נזלת ושיעול). בימיים הראשונים היה לה חום ואז עבר.
אתמול בלילה היא היתה חמה והיום בבוקר לקחתי אותה לרופא.
מצאו שיש לה דלקת ראות. רופאה אמרה שזה ויראלי.
נתתי אנטיביוטיקה ופתאום יש לילדה חום מאוד גבוהה.
הרגשתי שמשהו אינו כשורה. התחלתי לחפש בספרות ומצאתי שיש דלקת ויראלית ויש דלקת בקטריאלית.
כמובן שלוירוסים אנטיביאוטיקה לא מפריעה אלא כלי עזר. גם יש סכנה לדלקות חוזרות.
מה לעשות? האם ניתן להפסיק טיפול באנט' אחרי 3 פעמים שנתתי אותה?
איזה עוד דרכים יש לרפא דלקת ראות?
אם_פי_3*

נשימה שעול ריאות

שליחה על ידי אם_פי_3* »

אם נתת אנטיביוטיקה כשלא צריך (למשל, כטיפול בוירוס) ניתן להפסיק מיד כשמתברר שהטיפול מיותר. הסיפור שאסור להפסיק אנטיביוטיקה באמצע, נכון למצב שבו היא אכן מטפלת בחיידקים ואז יש הטבה אבל חשוב לחסל את כל החיידקים למניעת היווצרות עמידות. דלקת ריאות ויראלית עוברת מעצמה. מסתובב עכשיו וירוס (לאו דווקא של דלקת ריאות) שגורם למחלת חום ארוכה מאד (שבוע ויותר) - עברנו אותו לאחרונה בעסקה משפחתית (אם יש 4 חולים מקבלים וירוס נוסף בחינם). תהיו בריאים.
אלונה_רוטר*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 22:25

נשימה שעול ריאות

שליחה על ידי אלונה_רוטר* »

אנו המשכנו עם אנט' כי היה שיפור מאוד חזק ,(וגם כי לא הינו מוכנים נפשית להתמודד), אז השאלה היא
איך אני מתקנת את הנזק של אנט'? (לא בא לי להחזיק ילדה בבית עד סןף החורף ללא מגע אנושי)
צפריר_שפרון*

נשימה שעול ריאות

אצידופולוס לילדים (נדמה לי בטעם תות), עם האנטיביוטיקה ובעיקר לקראת סוף האנטיביוטיקה, שניים שלושה ביום, יועיל מאוד, ניתן גם להשתמש באקטימל (או ביו פרו). כאן, טיפ, קונים רוויון, מוסיפים לו אקטימל אחד. תוך יום (מקסימום) כל הרוויון הוא אקטימל אחד גדול. יותר זול ולא פחות יעיל.
כמו כן לשתות הרבה, לשטוף את כל השאריות.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

נשימה שעול ריאות

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

יש לי ילד בן 12 שחלה ב סטרידו הוא משתעל חזק כבר כמעט 24 מאז הלילה האם אפשר לעשות משהו כדי להקל על השיעול
שרון_ג*
הצטרפות: 30 אפריל 2004, 16:29

נשימה שעול ריאות

שליחה על ידי שרון_ג* »

פלוני אלמוני.
הגדר סטרידור.
האם שיעול נבחני = סטרידור?
התשובה שלילית.
סטרידור מוגדר כאשר הנשימה רעשנית כך שנשמעת כמעין שריקה או צפצופים בהכנסת אוויר לריאות.
שיעול נבחני מלווה לעיתים בסטרידור אך לא תמיד.

כדי להקל על סטרידור או שיעול נבחני אפשר לתת לילד לנשום אוויר קר (למשל לפתוח פריזר ולהכניס את הראש לשם), לאכול קרטיבים קרים, לנסוע לים, או סתם לעשות אינהלציה של מי מלח.
הטיפול הקונבנציונלי במקרים יותר קשים כולל אינהלצית סטרואידים (שלרוב פותרת את הבעיה די מהר), ובמקרים עוד יותר קשים - מנה חד פעמית של סטרואידים דרך הפה.

שיעול שאינו נבחני מטופל אחרת.

קח בחשבון ששיעול הוא אחד ממנגנוני ההגנה של הגוף בפני זיהומים, כך שלרוב לא כדאי לדכא אותו.
חגית_ל*
הצטרפות: 05 אוקטובר 2001, 17:35
דף אישי: הדף האישי של חגית_ל*

נשימה שעול ריאות

שליחה על ידי חגית_ל* »

מה שכדאי מאוד זה לדאוג לתזונה אורגנית, פירות, ירקות ודגנים מלאים.
עפרה*
הצטרפות: 09 פברואר 2002, 16:26

נשימה שעול ריאות

שליחה על ידי עפרה* »

אנחנו עומדים לטוס עם תינוק בן חצי שנה בעוד כמה ימים. הוא משתעל כבר כחודש. בהתחלה היה מנוזל, עכשיו הרבה פחות. השיעול לא כל היום וגם לא כל הלילה, הוא בא במין "התקפים" לא ארוכים מדי, כמה פעמים ביום, אבל נשמע "מנוול" כזה. לפני שבועיים הייתי אצל רופא שהקשיב ואמר שזאת ליחה שמבקשת לצאת החוצה. אז אנחנו נותנים לזה את הזמן.

מה שמטריד אותנו זה הנסיעה משני טעמים:
  1. נחיתה. לי יש בעיות באוזניים בנחיתות ואני ממש מפחדת שהליחה והנזלת יכאיבו לו מאוד בנחיתה.
  2. השיעול לא משתפר ולא הופך לגרוע יותר, אבל הוא נשמע לא טוב.
בהקשר הזה הייתי רוצה לדעת מה כדאי לנו לקחת איתנו לטיול - סירופ? מי מלח לאף לפני הנחיתה? יש עוד רעיונות? בינתיים הוא לא מקבל כלום. תודה
שרון_ג*

נשימה שעול ריאות

שליחה על ידי שרון_ג* »

קודם כל עפרה, בתור אחת שיש לה בעיות באזניים בנחיתות אני יכולה לתת לך טיפ לפעם הבאה:
כחודש לפני הנסיעה התחילי להשתמש בספריי לאף כגון סטרונייז או פליקסונייז. אפשר גם בשילוב עם כדורים כגון קלרינאז (פעמיים ביום) כשבוע לפני הטיסה.
ביום הטיסה השתמשי בנוסף בספריי אוטריווין לפני ההמראה, ואח"כ שעתיים לפני הנחיתה, שעה לפני הנחיתה וחצי שעה לפני הנחיתה.

לילד אפשר לנקוט בשיטה קצת פחות אגרסיבית. קודם כל כדאי לכוון שבהמראה ובנחיתה יינק או ישתה. יום-יומיים לפני ההמראה התחילי להשתמש באהיסטון קומפאונד במינון חצי טיפה לק"ג משקל גוף שלוש פעמים ביום.

אני יודעת שהגדולה שלי טסה בלי בעיה של שינויי לחץ, למרות שאני סובלת מכאבים עזים בזמן נחיתות.

מה שכדאי שיהיה לך בהישג יד במטוס, זה טיפות נגד כאבים: אוטידין, אנסטטיק וכדומה. אני פשוט לוקחת אמפולה של חומר הרדמה, שוברת קצת לפני הנחיתה ושואבת במזרק, ומטפטפת לעצמי כשמתחיל הכאב. כשהשתמשתי בשיטה שתיארתי לעיל לא סבלתי כאבים בכלל.
עפרה*

נשימה שעול ריאות

שליחה על ידי עפרה* »

שרון, תודה!

לגבי עצמי אין לי צורך בכלום, כי בעצם הכל נפתר בעזרת שטיפות המלח שסיפרתי לך עליהן. אגב, אצלי אם יש כאבים הם לא בזמן הנחיתה, אלא כשעתיים אחר כך כשהאוויר ש"נלכד" מנסה לצאת וקורע את עור התוף. זה כואב כמו שזה נשמע:-(. גם אחרי ירידות מירושלים זה בא כשעתיים אחר כך. ככה שאני (טפו טפו) אקח משכחי כאבים רק למקרה שמשהו יתפקשש (רק מלכתוב את זה אני מתחלחלת).

לגבי התינוק - אנסה שיינק בנחיתה. הבעיה איתו שהרבה פעמים הוא ב"שביתת יניקה", אין לו טמפו קבוע, אבל ננסה לשלוט בזה, בצורה עדינה. לגבי אהיסטון - אנסה להשיג מחר. זה תקף רק לאלרגיות או גם מוריד נפיחות של דרכי נשימה בכל מקרה? יכול להיות שאני משליכה עליו את הטראומה שלי, אבל פשוט אצלי כל הבלגן התחיל אחרי נחיתה כשהייתי מצוננת. עד אז לא סבלתי מכלום. ננסה לפגוש רופא ילדים לפני ולקבל חוות דעת עכשווית יותר לגבי מצבו.

טיפות נגד כאבים - זה מתאים גם לתינוק? שוב, אני חוששת לתת משהו מיותר רק בגלל שאני סובלת ממשהו. אני יודעת שזה מאוד שכיח שתינוקות סובלים מכאבי אוזניים בזמן נחיתה, ומזה אני לא מתרגשת יותר מדי. מה שאני חוששת ממנו זה סיבוך מהסוג שאני סובלת ממנו (כאבים שלא עוברים אחרי הנחיתה, אלא רק גוברים והופכים לדלקת חמורה). אבל נראה לי שבזה את לא תוכלי לעזר, כי זה הכל ספקולציות ופחדים שלי, שבאים מתוך ההיסטוריה הפרטית שלי.

תודה רבה, אספר לך אחרי איך היה. עפרה
שרון_ג*

נשימה שעול ריאות

שליחה על ידי שרון_ג* »

אהיסטון קומפאונד גם מוריד נפיחות של דרכי נשימה בכל מקרה

טיפות נגד כאבים - זה מתאים גם לתינוק? כן
עפרה*

נשימה שעול ריאות

שליחה על ידי עפרה* »

תודה שרון. עכשיו נותר לי לברר איזה משככי כאבים מותר בהנקה (ידעתי פעם), למרות שהסבירות שאצטרך (מתבקש כאן טפו-טפו) היא קטנה מאוד.
שרון_ג*

נשימה שעול ריאות

שליחה על ידי שרון_ג* »

טיפות אוזניים לא אמורות לעבור את עור התוף ולהספג בזרם הדם, כך שלא אמורה להיות בעיה.
עפרה*

נשימה שעול ריאות

שליחה על ידי עפרה* »

לגבי טיפות אוזניים - עם הקרעים בעור התוף? נראה לי שאלך על כדור נגד כאבים, אם אזדקק. ואם את שומעת מישהי צועקת "אאאאאההה" מאוסטריה, תדעי שזאת לא עוד יולדת אלא אני. אבל אין מצב! בסך הכל - טסתי המון בחמש עשרה השנים האחרונות, והפעם היחידה שזה קרה לי היה בנסיעה מירושלים למצפה רמון, משום מה. אז אני חושבת חיובי. תודה על העצות. עפרה
אביטל_צ*
הצטרפות: 16 אפריל 2004, 17:49
דף אישי: הדף האישי של אביטל_צ*

נשימה שעול ריאות

שליחה על ידי אביטל_צ* »

אשמח לעצתכם

איילה בת 9 חודשים
בחודש האחרון היא משתעלת, בעיקר כשהיא במצב מאוזן ותוך כדי שינה
הבדיקות אצל הרופאה עד עכשיו הראו על ריאות נקיות ושהכל תקין
ביומיים האחרונים ההשתעלות מלווה בחרחור קל

בלי קשר, אני לא נותנת לה תוסף ברזל והחלטתי להקדים את בדיקת הדם שעושים בגיל שנה כדי לבדוק האם יש צורך בברזל.
אז החדשות הטובות הן שההמוגלובין שלה טוב - 12.1

אבל התוצאה של טסיות הדם העלתה את חשד הרופאה שאיילה מפתחת משהו:
Platelets - 552
כשטווח הנורמה היא 150-450

היא בדקה את איילה ואמרה שריאות לא כל כך נקיות
בסיכום כל הסימפטומים היא חושבת שיש לה ליחה שלא יוצאת החוצה כבר הרבה זמן (תקופה ארוכה של שיעול), ולכן נוצר זיהום משני והיא חושבת שצריך לטפל בזה לפני שזה יתפתח למשהו גדול יותר

היא נתנה לנו מרשם למוקסיפן 2.5cc, 3 פעמים ביום

זו רופאה שלא ממהרת לתת תרופות
היא תמיד אמרה לי שאת התרופה הטובה ביותר אני נותנת - חלב אם
אז בד"כ אני סומכת עליה, אבל אני רוצה להמנע מהתרופה הזו

יש למישהו רעיונות איך להמנע מהאנטיביוטיקה ?
טיפול משלים ? (או שהייתי צריכה לחשוב על זה לפני...)

אני אשמח אם יש למישהו המלצה לרופא/ה באזור הצפון שגם עוסקים ברפואה משלימה.

תודה
אסנת*
הצטרפות: 21 ינואר 2002, 21:36

נשימה שעול ריאות

שליחה על ידי אסנת* »

יש לי תינוק בן שנה וכמעט חודשיים , במשך חודש וחצי האחרונים הוא סובל משיעול חזק ליכה ועליה בחום הגוף , כל פעם מחדש הוא מקבל טיפול אנטיביוטי הוא מתחיל להבריא ברגע שהטיפול ניגמר שוב חוזר החום השיעול מתחזק והליכה חוזרת הסיפור הזה חוזר על עצמו בכל פעם שהוא מסיים את הטיפול האנטיביוטי והאנהלציה כך שכבר הוא קיבל 4 טיפולים אנטיביוטיים (מוקסיויט , מוקסיויט , אוגמנטין ואזניל ) ועכשיו שוב מ תחיל לעלות לו החום .
השאלה שלי למה החום והשיעול לא עוברים למרות כל הטיפולים שהילד קיבל?
אביטל_צ*
הצטרפות: 16 אפריל 2004, 17:49
דף אישי: הדף האישי של אביטל_צ*

נשימה שעול ריאות

שליחה על ידי אביטל_צ* »

אסנת, לאחר סבב השיעולים שלנו (את יכולה לקרוא למעלה) היינו בטיפול בדיקור סיני
המטפלת הסבירה לי למה טיפול אנטיביוטי עוזר בטווח הקצר אבל לא בטווח הארוך (ואפילו מחמיר את המצב)
וכמובן שאני לא זוכרת את ההסבר כדי לחזור עליו...

בכל אופן, הדיקור מאוד עזר, ממש תוך ימים ראינו שיפור משמעותי, ותוך שבוע נעלם השיעול הליחתי.

ממליצה בחום לנסות את זה.
סיגל_ב*
הצטרפות: 29 פברואר 2004, 08:57
דף אישי: הדף האישי של סיגל_ב*

נשימה שעול ריאות

שליחה על ידי סיגל_ב* »

מישהו יודע איך אפשר להקל (באופן טבעי) על תינוקת בת 10 חודשים שמשתעלת שיעול שלעיתים נשמע יבש (אך לא נבחני), לעיתים עם ליחה? נראה לי שאולי כואב לה הגרון... רעיונות יתקבלו בברכה.
אמא_בן_אור*
הצטרפות: 17 נובמבר 2004, 15:36

נשימה שעול ריאות

שליחה על ידי אמא_בן_אור* »

בוקר-טוב

מנסיוני - מכשיר אדים חמים עם כמה טיפות שמן מיוחד של "הרבליס" (יש בפארמים) למכשיר אדים. לשים בחדר במשך הלילה עם חלון פתוח קצת בשביל אוויר נקי ורענן. לקטני שלי בן חצי שנה זה ממש עוזר לישון יותר טוב. נסי גם לתפוח על הגב שלה כשהיא משתעלת עם יד קעורה, זה משחרר ליחה וקצת מקל.
בקשר לגרון - אולי באמת כואב מהשיעול, אבל כדאי גם לבדוק שאין דלקת.
תרגישו טוב

נזכרתי בעוד משהו שעוזר לפעמים - תרופה הומאופטית של "הומגליל" שנקראת 'דרוז טוקס'.( זה מהסדרה של 'גליקול' נגד גזים, ו'גליגם' לכאבי צמיחת שיניים.) גם כן נמצא בפארמים ובבתי מרקחת.
סיגל_ב*
הצטרפות: 29 פברואר 2004, 08:57
דף אישי: הדף האישי של סיגל_ב*

נשימה שעול ריאות

שליחה על ידי סיגל_ב* »

תודה אמא בן אור.
מעניין מה שציינת לגבי התרופה ההומיאופתית של הומגליל. בדיוק הסתכלתי הבוקר בקטלוג שלהם...
קבעתי לנו תור למטפל הסיני במדיטף לאחה"צ. נראה איך נתקדם משם - נקווה שלכיוונים חיוביים.
מאיה*
הצטרפות: 31 מאי 2003, 22:11

נשימה שעול ריאות

שליחה על ידי מאיה* »

האם דברי חלב כגון: מעדנים וגבינות מגבירים את הליחות?
ביתי בת הנה וחצי סובלת משיעול עם ליחות אמרו לי חברות שזה מגביר ליחות אני אציין שהיא גם אוכלת בוקר וערב פורמולה האם גם זה מגביר את הליחות?
אמא_בן_אור*
הצטרפות: 17 נובמבר 2004, 15:36

נשימה שעול ריאות

שליחה על ידי אמא_בן_אור* »

מאיה, חפשי בדף מזונות מגבירי ליחה
חמי_והדס*
הצטרפות: 03 אוקטובר 2004, 21:07
דף אישי: הדף האישי של חמי_והדס*

נשימה שעול ריאות

שליחה על ידי חמי_והדס* »

סיגל ב לבן שלנו עזר מאוד להקלה על השיעול סירופ שנקרא שיעולי קל של supherb המורכב מתמציות צמחים שונות. הסירופ נמצא בבתי המרקחת. מקווים שאתם כבר לא זקוקים לו...
גבי*
הצטרפות: 09 אוגוסט 2003, 21:01

נשימה שעול ריאות

שליחה על ידי גבי* »

שלום
תמיד בעונה של תחילת אביב יש לי התקפי שעולים עם ליחה בתחילה כהה ואח"כ שקופה וזה נמשך בערך חודש עד חודש וחצי.
בעבר היתי מטופלת במספר אנטיביוטיקות שלא עזרו במיוחד. לבסוף פעם קיבלתי זריקת קורטיזון שפתרה את הבעיה.
השנה התחיל לי כאב גרון ואח"כ שעול טורדני במיוחד עם ליחה , המצב קשה ומגיע למצב של הקאות ליחה ואח"כ אני מרגישה עיפה
אני לא מצליחה לישון בלילות אני עיפה ובלי מצב רוח , אני לוקחת אנטיביוקטיה והגרון עדין כואב לי אולי בגלל השעול שמגרה את הגרון?
אם יש עצה אשמח לקבלה , כי כבר אין איכות חיים.
אני גם נמנעת מלאכול דברי חלב וזה לא עוזר במיוחד אין שום הקלה (כבר 4 ימים) והרופא מסרב לתת לי זריקת קורטיזון או כל דבר אחר להקלת השעול.
בתודה גבי
שרון_ג*

נשימה שעול ריאות

שליחה על ידי שרון_ג* »

טיפול לא אלטרנטיבי: אם הסיבה היא אלרגיה, והרופא לא ממליץ על על תרופות נגד אלרגיה, את יכולה לנסות לראות ם זה עוזר לך ע"י לקיחת כדורים מסוג לורסטין, שניתן לקנות ללא מרשם רופא. כדור אחד ביום.
לפני שאת לוקחת אנטיביוטיקה כדאי לדרוש מהרופא משטח גרון כדי לדעת שאת לא נוטלת אותה לחינם.
אמא_אל*
הצטרפות: 30 מאי 2005, 10:17

נשימה שעול ריאות

שליחה על ידי אמא_אל* »

שלום
בני בן 4 חד' משתעל מידי פעם וניראה לי שזה מאחר ויש לו קצת ליחה ונזלת.רציתי לדעת אם יש אפשרות לעזור לו ללא טיפול תרופתי אלא ע"י משהו טבעי?
תודה
בת_ההרים*
הצטרפות: 22 ינואר 2003, 12:24

נשימה שעול ריאות

שליחה על ידי בת_ההרים* »

תני לו 3 כפיות חליטת טימין לא מומתקת 5 פעמים ביום.
חוה*
הצטרפות: 14 מאי 2004, 03:26

נשימה שעול ריאות

שליחה על ידי חוה* »

שלום לכולם
אני חייבת לציין שהקשר פה תומך ועוזר וזה יפה מצד כולכם.
יש לי ילדה בת 3.6 הסובלת מסטרידור כבר שנה שנייה. לפני שבוע היא העלתה חום גבוה עקב דלקת במיתרי הקול. הדבר הוביל לשיעול רגיל שבסופו היה שיעול סטרידור. התינוק שלי בן ה4 חודשים נדבק ממנה ואתמול החל גם הוא בשיעול הרציני. האם ישנה דרך להועיל לתינוק מלבד אוויר קר? כיוון שבימים חמים אין בדיוק אוויר קר.והאם משהו מכם יודע אם השיעול הזה יעלם מתי שהוא?אני יודעת שהשיעול סטרידור נובע מאלרגיה אבל מוזר בעיני שאין הרבה מה לעשות בנידון.אשמח לקבל עזרה ותמיכה כיוון שאני על סף התמוטטות כאשר שניהם מתחילים עם השיעול.
תודה על העזרה.
בת_ההרים*
הצטרפות: 22 ינואר 2003, 12:24

נשימה שעול ריאות

שליחה על ידי בת_ההרים* »

חוה שלום
שקלת לנסות לטפל בהם בעזרת דיקור סיני? הדיקור מטפל במקור הבעיה. האלרגיה. וגם בסימפטומים-שיעול וכו'.
שרון_ג*

נשימה שעול ריאות

שליחה על ידי שרון_ג* »

כיוון שבימים חמים אין בדיוק אוויר קר
יש. בפריזר.
פשוט תפתחי את הפריזר ותכניסי את הראש שלהם לשם כמה שאפשר - לנשום את האדים שיוצאים.
אופציה נוספת: לאכול קרטיב. עוזר מאד. לא נראה לי שזה ישים לגבי הקטנצ'יק...אבל אולי הגדולה תשמח.
חוה*
הצטרפות: 14 מאי 2004, 03:26

נשימה שעול ריאות

שליחה על ידי חוה* »

לכבוד בת הרים ו שרון ג.
תחילה אודה לכן על הייעוץ. ועכשיו לנושא. על שיעול סיני לא חשבתי בכלל אבל מאז קבעתי תור לרופאה פרטית שתנסה להעביר את השיעול בעזרת הומופטיה.
אני אקח בחשבון את הדיקור במידה וחס-וחלילה הטיפול ההומופטי לא יעזור.
תודה רבה ויום טוב
מתוקה_מתחילה_מחדש*
הצטרפות: 02 ינואר 2005, 15:31
דף אישי: הדף האישי של מתוקה_מתחילה_מחדש*

נשימה שעול ריאות

שליחה על ידי מתוקה_מתחילה_מחדש* »

לפני יומיים, ילדה בת שנתיים וחצי, התקף שיעול יבש מאוד (ללא ליחה) בלתי פוסק, בעיקר מתוך שינה עד כדי התעוררות מהשינה ובכי קורע לב.
באמצעים הדלים שהיו לי חיממתי שמן זית, הורדתי לה את החולצה ועיסיתי היטב את בית החזה והגב העליון, כולל אזור השכמות והריאות. משך העיסוי כחצי שעה.
השיעול פסק לגמרי בזמן העיסוי, והילדה אמרה שנעים לה. נראתה רגועה מאוד ואפילו נמנמה ועצמה עיניים. תוך כדי העיסוי גם דיברתי אליה ואמרתי לה שיכולה להוציא הכל, שאלתי אותה אם יש לה משהו להגיד שלא מצליחה להגיד.
בלילה היה התקף שיעול מלא ליחה שיצאה החוצה לגמרי, למחרת כבר כמעט ופסק השיעול, אם כי בערב שוב חזר שיעול מלא ליחה. מאז השיעול לא קיים במשך היום.
בכל אופן הנקודה החיובית היא שהשיעול היבש (והמלחיץ) התחלף בשיעול ליחתי.
זאת פעם ראשונה שאני עושה עיסוי כזה והופתעתי מהמהירות בה הוא הצליח להרגיע את ההתקף, גם אם לא פתר את השיעול לגמרי (לא שציפיתי)
בתנועה_מתמדת*
הצטרפות: 23 אפריל 2003, 21:52
דף אישי: הדף האישי של בתנועה_מתמדת*

נשימה שעול ריאות

שליחה על ידי בתנועה_מתמדת* »

יש לקטנטן בן 4 חודשיםצינון יחד עם שיעול נבחני ומשתנק. הרופא קבע -סטרידור.
אתמול השתעל מדי פעם, בלילה בתכיפות יותר גדולה ובהמלצת הרופא עמדתי איתו בחלון הפתוח והאוויר הקר אכן הקל עליו.
הרופא אומר שאם זה מחמיר צריך לעשות אינהלציות של סטרואידים.
הבוקר השיעולים תכופים יותר ומאחר ואני ממש ממש ממש ממש(...) נרתעת מהסטרואידים האלה - חשבתי אולי יש למישהו המלצות איך לתקוף את העניין ולעזור למשתעל הקטן.
תודה מראש @}
תמר_איל*
הצטרפות: 28 יולי 2005, 15:23
דף אישי: הדף האישי של תמר_איל*

נשימה שעול ריאות

שליחה על ידי תמר_איל* »

אם תוכלי לספר קצת יותר, אנסה לעזור.
"למיל שלי" eyal family@bezeqint.net או בטלפון 04-6370426
with_passion*
הצטרפות: 20 יולי 2006, 13:10
דף אישי: הדף האישי של with_passion*

נשימה שעול ריאות

שליחה על ידי with_passion* »

אזהרה.. מחקר חדש מאוסטרליה מזהיר שישנם חלקיקים הנפלטים ממדפסות לייזר שתורמים לזיהום האוויר בדרגה הזהה ללשבת ליד אדם שמעשן...
http://www.sfgate.com/cgi-bin/article.c ... .TMP&tsp=1
אברהם*
הצטרפות: 07 נובמבר 2004, 11:00

נשימה שעול ריאות

שליחה על ידי אברהם* »

יש לי התקפי שעול זה למעלה משלושה שבועות עם ליחה רבה ללא חום. קיבלתי אומנתין 7 ימיים ללא הטבה. אני בין 78 וסובל מ COPD עקב עשון רב בהיותי צעיר. זה 30 שנה אין אני מעשן יותר. האם יש חשד לשעלת אם כי בזמנו עברתי חיסון. כעת , 3 שבועות אחרי תחילה יש עו טעם לקחת ROXO נגד חיידק השעלת לפי המלצת הרופא. לפני חצי שנה עברתי ניתוח באף עקב מעבר מפוטל היות וסבלתי מהפרשה מהאף לגרון שגרם לגירוי ושעולטורדני. אחרי הניתוח האף נקי האם יתכן שיש שוב בצקת באף שגורם לשעול טורדני אם כי לא נראה לרופא א.א.ג. האם חדר מלח יכול לעזור. אני משתמש בדיסק סאראטייד יום יומי. מה לעשות להתפטר מהשעול הטורדיני בעקר בלילות מלווה בליחה רבה?
פלונית_אלמונית*
הצטרפות: 23 ספטמבר 2001, 07:34
דף אישי: הדף האישי של פלונית_אלמונית*

נשימה שעול ריאות

שליחה על ידי פלונית_אלמונית* »

אברהם
תנסה חליטה של זעתר ומרווה
בהתחלה 4 פעמים ביום אחר כך תפחית
לא לצרוך מרווה תקופה ממושכת זה מסוכן
הרבה בריאות
פלונציקית*
הצטרפות: 26 ינואר 2011, 01:30

נשימה שעול ריאות

שליחה על ידי פלונציקית* »

_שלום, אנא עצות לטיפול ביתי טבעי להקלה על שיעול יבש אחרי צינון אצל אדם מבוגר. מאוד מטריד ובעיקר מדיר שינה, כך שקשה להחלים.
(לא שיטות טיפול כמו הומאופטיה ודיקור וכ"ו אלא מה שאפשר להכין בבית-כגון קומפרסים, תה וכיוצ"ב)
סרקתי את הדפים בנושא שיעול ולא מצאתי הרבה._

ל שיר ה
מתכון סבתא להקלה בשיעול: להשאיר למשך הלילה תערובת של בצל חי קצוץ עם כמה כפות דבש בתוך צנצנת אטומה. אחרי לילה נוצר בתוך הצנצנת נוזל (מסריח! אך) מקל מאד על השיעול.
בהצלחה.
שיר_ה*
הצטרפות: 15 אוגוסט 2006, 13:50
דף אישי: הדף האישי של שיר_ה*

נשימה שעול ריאות

שליחה על ידי שיר_ה* »

שלום, אנא עצות לטיפול ביתי טבעי להקלה על שיעול יבש אחרי צינון אצל אדם מבוגר. מאוד מטריד ובעיקר מדיר שינה, כך שקשה להחלים.
(לא שיטות טיפול כמו הומאופטיה ודיקור וכ"ו אלא מה שאפשר להכין בבית-כגון קומפרסים, תה וכיוצ"ב)
סרקתי את הדפים בנושא שיעול ולא מצאתי הרבה.
שיר_ה*

נשימה שעול ריאות

שליחה על ידי שיר_ה* »

תודה פלונציקית, ניסינו את הבצל-דבש כבר לפני כמה ימים ולא מאוד עזר, אבל מיד כשקראתי אותך רצתי להכין שוב...יאללה לישון!
שבדי*
הצטרפות: 26 ינואר 2011, 04:07

נשימה שעול ריאות

שליחה על ידי שבדי* »

קומפרס עם שבדי מר מועיל מאוד ומקל על השעול ועל הנשימה.
קן_לציפור*
הצטרפות: 08 יולי 2005, 23:50
דף אישי: הדף האישי של קן_לציפור*

נשימה שעול ריאות

שליחה על ידי קן_לציפור* »

לחלוט טימין, ולשתות. כמה כוסות ביום. מאד עוזר
שיר_ה*

נשימה שעול ריאות

שליחה על ידי שיר_ה* »

רוב תודות לכל העונים. שבת שלום
פלוני_אלמונית*

נשימה שעול ריאות

אפשר להשרות או לבשל זרעי פשתן שלמים עד שנהיה נוזל זלטיני ולשתות כף ניתן להמתיק עם דבש, אפשר לנסות למצוץ קובית שוקולד מריר פרווה אם לא יועיל לפחות יהיה טעים,
פלוני_אלמונית*

נשימה שעול ריאות

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

אהלן,
הבן שלנו בן שנתיים (ויומיים..) התחיל ללכת לגן בפעם הראשונה בחייו (לגן אנרופוסופי) בתחילת ספטמבר. לפני כחודש הוא התחיל להיות מאד מנוזל עם נזלת שקופה והתעטשויות מדי פעם, אחר כך הנזלת הפכה להיותר ירוקה. עכשיו הנזלת חזרה להיות שקופה ונוזלת הרבה זמן מהיום להנאתה, אבל בלילה, הוא משתעל מתוך שינה שיעול יבש ולפעמים גם רטוב. לפחות 7 -8 פעמים בלילה.לא תמיד זה מעיר אותו, אבל אני מרגישה שזה בהחלט לא נעים לו ומשפיע על איכות השינה שלו. איך אפשר לעזור לו? האם אדים חמים עם טיפות אקליפטוס יכולים לעזור במקרה כזה לשיעולים? ביום הוא לא משתעל כמעט בכלל ורק מנוזל ומדי פעם מתעטש.
פלוני_אלמונית*

נשימה שעול ריאות

שלום, בני בן שנתיים וחודשיים קבוע פעם בחודשיים הוא מצטנן מהר מאוד הצינון עובר לשיעול ,ליחה עד כדי שעולה לו החום ומאוד קשה לו לישון. הפסקתי עם מוצרי חלב לחלוטין ולאחרונה חרגתי מהאובססיבית שלי כלפי מוצרי החלב,. רציתי לדעת איך אוכל לדעת אם הליחה היא באמת ממוצרי החלב או שהוא רגיש לדבר כלשהו? עליי לציין כי לעולם לא נתתי לו שום חיסון ולא עבר כמעט שום בדיקה.
אפרת*
הצטרפות: 08 יולי 2003, 12:18

נשימה שעול ריאות

שליחה על ידי אפרת* »

הילד שלי בן חצי שנה משתעל ומנוזל והשינה בכלל לא משהו בבקשה תעזרו לי אני אמא צעירה ולא יודעת מה לעשות משהו טיבעי אולי?!
יונת_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 02:23
דף אישי: הדף האישי של יונת_שרון*

נשימה שעול ריאות

שליחה על ידי יונת_שרון* »

דברים שעזרו אצלנו:
  • לאוורר את הבית כל יום, לאוורר את הילד כל יום (כלומר, לצאת לטיול בחוץ).
  • להלביש אותו בכובע וגרביים.
  • להימנע לחלוטין ממוצרי חלב.
  • להקלה על הנשימה: מכשיר אדים קרים, ו/או טיפת שמן אקליפטוס על הבגד.
  • וכמובן: הרבה מגע והנקה, להחזיק אותו צמוד אליך כמה שיותר.
תרגישו טוב!
פלונית_אלמונית*
הצטרפות: 23 ספטמבר 2001, 07:34
דף אישי: הדף האישי של פלונית_אלמונית*

נשימה שעול ריאות

שליחה על ידי פלונית_אלמונית* »

היה שלום בתי בת שנה ו4 חודשים סובלת משיכול בלילה שיעול לא נבחני אלא שומעים שיש לה ליחה וגם יש לה נזלת מה שעשיתי לפי הוראת רופאה לתת לה 5 טיפות של פילקא לתוך 10 סיסי מים ( אפשרות מהול בטיפה תרכיז) וגם טיפות מי מלח לאף 3 טיפות לכל נחיר אני עושה את זה כמעט כל יום והשיעול לא מפסיק לה מה אפשר לעזור כדי לעזור לה מה שכן אני גם רוצה לציין שהיה לה לחדר סטפ בגרון וכשהתחלתי טיפול אנטיביוטי אחרי שתי פעמים היא התחילה להקיא לי את התרופה בכל פעם שהבאתי לה מה עושים כדי שיעבור לה הכאבי גרון השיעול והלילה בבקשה עזרה... תודה
פלוני_אלמונית*

נשימה שעול ריאות

שלום.
הבת שלי בת ארבעה וחצי חודשים ולאחרונה היא התחילה להשתעל ולהיות מנוזלת
אני גם שומע את הריאות שלה (סוג של מחרחרת כזה...) וזה ממש מלחיץ אותי. מה לעשות??? האם לגשת לטרם או להמתין למחר בבוקר
אם יש למישהו תרופת סבתא להציע אשמח מאוד.
פלוני_אלמונית*

נשימה שעול ריאות

שלום הבת שלי בת חודש וחצי עם ציפצופים וקשיי נשימה קשים ללא שיעול וללא חום היא לא מצליחה לישון אני לא יודעת מה לעשות היא ממש סובלת
שליחת תגובה

חזור אל “מזונות וחסרים”