עיצות לטיפוח טבעי

עפרה_עדין*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2007, 14:25
דף אישי: הדף האישי של עפרה_עדין*

עיצות לטיפוח טבעי

שליחה על ידי עפרה_עדין* »

מיכל

לגבי הפצעונים: בדרך כלל מקור פצעונים בצידי הסנטר הוא פעילות הורמונלית ומתח פנימי. חיטוי חיצוני לא כל כך עוזר במקרים אלו, אלא אם כן חיטטת (ואז כדאי לנקות עם סבון).

אם הגעת למצב צריבה של עורך, את צריכה מאוד להזהר עם מריחה של חמרים חריפים, גם אם זו תמצית טבעית לוונדר.

הייתי מציעה לך כמה דברים:
  1. להמנע מהשמש לגמרי עד להחלמה של האזור (או שימוש בקרם הגנה טבעי).
  2. לנקות את הפנים במים חמימים בלבד +ספוג רחצה עדין, ללא סבון או רק כל כמה ימים.
  3. להזין את העור (חוחובה טבעית זה בסדר. יותר טוב תערובת של: נבט חיטה, גזר, קלנדולה ).
אם תרצי- אני יכולה לעזור לך עם ערכת שיקום (כמויות קטנות מכל דבר).
מיכל*
הצטרפות: 09 אוקטובר 2001, 17:11

עיצות לטיפוח טבעי

שליחה על ידי מיכל* »

היי עפרה,
תודה רבה על תשובתך

קצת מבאס.. אחרי שבאמת שמעתי עליהם דברים טובים
ובעיקר אחרי שנוכחתי לגלות שהסבון הוא סבון פלא (הוא ריפא את פניי המחוספסות ועור הפנים שלי חזר להיות חלק ומבריק.. )
ולא מדובר פה רק בשם של חברה שהולך לפניה כי אם בתוצאות.
כרגע אני עדיין משתמשת בו כי התוצאות טובות והריח מעולה.

בכל אופן אני אשלח לך מייל לגבי הסבון...

בנוסף, יש לי עוד שאלה
יש לי פצעונים על הקרקפת שמגרדים, ונשירה... ממה זה נובע?
אשמח לקבל הצעות לטיפול טבעי
ועוד משהו- אם תוכלי להמליץ לי על שם של סבון טבעי שלא יגרה לי את הקרקפת מאחר ורוב החומרים גורמים לי לגירוד בקרקפת
(עד עכשיו הייתי משתמשת בג'ל חפיפה טבעי לשיער של אותה החברה שמייצרת את הסבון והתוצאות היו טובות..חוץ מהרגשה טיפה שמנונית)
עפרה_עדין*

עיצות לטיפוח טבעי

מיכל
עניתי לך למייל ששלחת אלי ובנוסף- כמה דברים:
יכול להיות שהפצעים נעלמו בגלל שעבר זמן והם החלימו בעצמם.
יכול להיות שהסבון עוזר, נעים וטוב ובהשוואה לסבונים תעשייתיים הוא אפילו מעולה, אבל טבעי לגמרי- הוא לא.
כמעט רכשתי אתו באחד מבתי הטבע ולבסוף, לאחר רחרוח (ריח לא טבעי) וההתבוננות בצבע (צבע לא טבעי וגם לא כתוב שום דבר לגבי מקור הצבע, אם הוא טבעי- כמו סלק וכו).
אם מרמים בשני דברים מובהקים (צבע וארומה לא טבעיים, בעוד שהם כותבים 100% טבעי !!!) יש מצב שהם ירמו בעוד דברים- כמו חמרי שימור, שלדעתי הם כן משתמשים בהם ( לפחות בשמפו ובג'ל הרחצה שלהם).

יש את עניין משרד הבריאות שמחייב לרשום כל רכיב, אבל ישנם מליון מוצרים "מאושרי משרד הבריאות" שאני לא אעלה על כף רגלי אפילו, אז מה זה עוזר לי?
הבעיה עם מוצרים שלא העבירו אותם דרך משרד הבריאות היא, שאין חובה לכתוב מה יש בפנים (חוץ מחובה מוסרית שבעיני משמעותית הרבה יותר, אבל מי שואל אותי....)

לכן, צריך להפעיל אינסטינקטים וידע, כמו שאת הפעלת ובנוסף- אני מעדיפה, קודם כל, להכיר את האנשים שמאחרי הייצור (קנייה אנטימית..) וכשאני יודעת שמדובר באנשים עם ערכים ועקרונות מקצועיים (יש יותר ויותר כאלו...איזה כיף) אז קל לי להפוך ללקוחה שלהם.
יעל*
הצטרפות: 30 יוני 2001, 20:34

עיצות לטיפוח טבעי

שליחה על ידי יעל* »

שלום עפרה.
ותודה על הדף המרתק.

יש לי שאלה בנוגע לשיער.
השעיר שלי תמיד היה עם נטייה ליובש והתפצלות בקצוות, אבל לא משהו קיצוני ובדר"כ הסתדרנו ( אני והשיער (-: )
כבר כמה שנים אני חופפת בתדירות לא גבוהה (פעמיים בשבוע פלוס מינוס) ובשמפו טבעי של בראשית.
אבל לפני כמה חודשים הרגשתי שהשיער שלי הולך ונעשה יבש יותר ויותר. בהתחלה ייחסתי את זה לשמפו, אז החלפתי אותו למשהו אפילו יותר טבעי - שמפו סרפד של חברת לבידו. אבל המצב רק החמיר. שמתי לב שהשיער לא לגמרי רק יבש. כלומר - הוא שומני בחלק שקרוב לקרקפת, וקצת הלאה - שם הוא נראה כאילו מרחתי עליו משהו. והלאה למטה במורד השיער הוא יבששששש, כמו שמעולם לא הכרתי אותו!
אני חופפת בתדירות יותר גבוהה + מרכך וזה לא עוזר.
היום נשברתי וחפפתי עם שמפו קונוונציונלי והיתה הקלת מה - השיער היום יותר רך ופחות נראה כמו מטאטא עייף.

השינויי היחיד שאני יכולה לחשוב עליו שעשיתי בחודשים של השינוי זה בתזונה - שהתחלתי לאכול יותר אוכל טרי וחי, יותר פירות, ירקות ועלים ירוקים, וצמצמתי את צריכת המוצרים מן החי.
האם יש לך המלצה למשהו טבעי שיכול לעזור לשיער שלי?

תודה
עפרה_עדין*

עיצות לטיפוח טבעי

שלום יעל

שיער יבש לקראת סופו...הפתרון הכי הכי שאני מכירה זה (לא תאמיני..)- ללכת לספר. בכל פעם שאני שוכחת מהאפשרות הזו לחצי שנה ומנסה בכל מיני דרכי פלא להחזיר עטרה ליושנה, אני מגלה שהשיער פשוט הרוס בחלק היבש והמטאטאי שלו והפתרון היחידי הוא לגזור את אותו חלק יבש. שום דבר אחר לא מחזיר לו מראה בריא ומבוקש.
בדיוק אתמול עשיתי את זה והספר החדש והמקסים הכין לי מעין תספורת שובבה וקצרה כזו עם כל מיני תלתלים ארוכים וקצרים במשולב. עכשיו אני רק צריכה לבדוק אם אני יכולה להחליף את קרם השיער בשמן חוחובה ועדיין לקבל את אותו אפקט.

בנוגע לשמפו- אני וילדי התחלנו להשתמש בשמפו של סבון הברון שהוא טבעי במאתיים אחוז. לבת שלי יש שיער חלק וקרקפת מאוזנת (כמעט ולא הופכת שומנית ללא חפיפה): אצלה זה מסתדר מעולה. אפילו לא רואים שינוי.

איתי ועם בני (הקרקפת שומנית כעבור יומיים): בסדר עד ככה ככה. הרגשה של שיער כבד ולא מתפזר, אבל יציב וקל לעיצוב. לפי היצרנית צריך לקחת תקופה של חודש נסיון והקרקפת והשיער מתאזנים. זה ברור לי, שעודף חפיפות כימיקליות הביא אותי למצב של קרקפת שומנית ומה שיעזור לי זה פשוט להפסיק לחפוף עם שמפו בכלל למשך חדשיים- אבל בשביל זה אני צריכה תקופת בידוד מהעולם...
יעל*

עיצות לטיפוח טבעי

שליחה על ידי יעל* »

תודה עפרה.
דווקא אני מבקרת אצל הספר פעם בכמה חודשים, אבל רק לקיצור קצוות. להסתפר קצר לא בא בחשבון כרגע, גם כי אני ממש לא רוצה להשתעבד להרטבות, חפיפות וקרמים לעיצוב וגם כי בתקופה זו של חיי אני קצת רזה מדי וזקוקה לתוספת הנפח שהשיער מעניק.
יש לי שאלה בקשר להמלצה להפסיק לחפוף לכמה חודשים - זו לא פעם ראשונה שאני שומעת את זה. אבל אני ספקנית, כי כמו שתיארתי, אצלי הקרקפת השומנית התפתחה דווקא בתקופה שעברתי לשמפו הטבעי הנ"ל.

למשך חדשיים - הבנתי נכון? את מתכוונת לשני חודשים? זה מספיק? אולי אני יכולה לעמוד בזה....
ומה אמור לקרות אח"כ?
מיכל*

עיצות לטיפוח טבעי

שליחה על ידי מיכל* »

היי עפרה,
תודה על התשובה במייל
אך יש לי שאלה נוספת- יש לי שיער מאד בעייתי דק ועדין, שומני בקרקפת (ממש. לדוגמא אני חופפת בבוקר- בערב הוא כבר משומן וחסר צורה...
כמו שאמרתי יש לי פצעונים מגרדים על הקרקפת)
ויבש מאד בקצוות. הוא אף פעם לא נראה בריא
תמיד חסר חיים כזה בצורה מעצבנת. בכללי המראה שלו לא בריא.
התזונה שלי בסדר מינוס.. כי אני כרגע בצבא והאוכל בחדר אוכל הוא לא לפי בקשתך ובבית אני מנסה להשלים קצת סלט וקצת בשר..
כרגע אני נוטלת גם תוסף תזונה רוטס HR
לפני כמה חודשים הרופא הוגיעה לי שהברזל שלי ממש נמוך ונטלתי כדורי ברזל למשך שלושה חודשים. לא היה שיפור מי יודע מה.
לפני שבוע עשיתי בדיקת דם והרופא הצבאי טען שהכל הסתדר והרמת ברזל בנורמה. שאלתי אם זה קרוב יותר למינימום או למקסימום של הטווח
והוא חזר- בנורמה. כך שאני לא יודעת אם מצב הברזל שלי מזהיר.
בכל אופן אני מיואשת לגמרי
ניסיתי כבר עשרות סוגי שמפואים טבעיים, ואני באמת מתכוונת לעשרות.
שמפו משמן זית, ושמפו אובליפיכה, ושמפו סרפד רוזמרין, שמפו עץ התה (נורא מסריח וגרם לי לתחושת גרד בקרקפת) וכו כו'
לא מצאתי עד היום שמפו אחד שאני יכולה להגיד עליו- וואלה אני מרוצה ממנו ושגורם לשיער שלי להרגיש טוב ולהיות טבעי בו זמנית
(שמפואים כבדים מדי משמן זית גורמים לשיערי השומני בקרקפת ממילא- להיות כבד ועמום)
אני משתדלת פעם בשבוע בערך לחלוט סרפד ורומזרין, לקרר את החליטה ועשות בה את הקרקפת.
כרגע כשגרת טיפוח יומית אני חופפת בשמפו סרפד רוזמרין (שמכיל sls למרות "טבעיותו" אשמח אם תחווי דעך ע ל המרכיבים:
water,sls,cocamide DEA, glycerine, chamomille ext. ,salvia officinalis ext., urtica ext., sodium chloride, rosmary leaf oil, parfume, DMDM hydantoin, eucalyptus leaf oil, EDTA, methyl paraben, citric acid)
אני יודעת שהוא לא טבעי אבל לא מצאתי עד היום שמפו טבעי באמת טוב ואני חוזרת ומשתמשת בתחליפים לא טבעיים
ושמן חוחובה טבעי בקצוות שנותן ברק אך שיערי מאבד צורה מהר מאד ומכיוון שהוא נורא דק זה עוד יותר מבאס
אני כבר נואשת ממראה שיערי אבל לא פונה לחומרים לא בריאים כי אני באמת מעדיפה כמה שיותר טבעי
אשמח אם תייעצי לי מה לעשות.
עפרה_עדין*

עיצות לטיפוח טבעי

מיכל ויעל

שתיכן שואלות על קרקפת שומנית ואני חייבת להגיד שאני עדיין לא הצלחתי לאזן את הקרקפת שלי, אבל גם לא ניסיתי שום דבר לאורך זמן , בגלל שאני לא יכולה לסבול "שיער רע" . אני מנסה ללמוד גם ע"י נסיונות על ילדי.

לפי ההגיון שמנחה אותי בטיפול בעור שומני ופצעונים אני חושבת שהפתרון טמון ב"צום סבונים". ככל שמייבשים ומרעילים יותר את הקרקפת כך יגדל הסיכוי שהיא תצא מאיזון. ועניין טבעיות הסבון: צריך לזכור שסבון /שמפו, הכי טבעי שיהיה, הוא לא בדיוק כלי עזר חיוני לגופנו. זה הומצא רק לפני 2 מאות ובמחצית המאה האחרונה משתמשים בו מעבר לכל מידה. אנחנו פשוט מכורים לו. בסבון טבעי אין כימיקלים רעילים ומיותרים, אבל הוא עדיין מוריד שכבת שומן טבעית ומייבש את העור.

יעל-
אני מכירה כבר כמה מטופלות שהפסיקו לגמרי שימוש בסבון לרחצה וחפיפה. הן משתמשות בסבון טבעי רק במצבי זוהמה (סכנת חיידקים). טיפלתי בהן והרחתי את גופן ושיערן- אין להם ריח רע. שיערן נראה בריא.

אבל מה- אף אחת מהן לא סבלה לפני כן מקרקפת שומנית...
את מוכנה לנסות חודש- חדשיים? כולנו (השומניות) נודה לך...

השיטה היא לחפוף את השיער במים חמימים בכל פעם שמתחילה שומניות (כי לא טוב להשאיר אותה שומנית) ולשפשף באצבעות את הקרקפת. מים חמים מאוד הורסים את השיער, אגב.
אפשר לשטוף עם חליטת צמחי מרפא כל שהיא.
לגבי תספורת: לא הצעתי לך להסתפר קצר, אבל קצת יותר מקצוות. לאחר מכן, תתחילי לטפל בשיער ולשמור עליו על ידי זה שתסרקי אותו בעדינות אחרי חפיפה (עדיף במברשת פן או מסרק שלא קורעים אותו), תשמני ממש מעט את הקצוות בחוחובה וחוץ מזה- יש דף טוב בעניין

שיער מה ניסינו ועבד

מיכל
המרכיבים שפירטת כוללים את כל הכימיקלים המזיקים הרגילים. זה נמצא בכל שמפו.
אפשר לנסות את ההצעה שלי מהדף הנ"ל (שכאמור, לא ניסיתי לאורך זמן):

אני חופפת את הקרקפת (החלק ה"חי") בשמפו טבעי " סבון הברון " או במים חמימים בלבד ואת השיער (החלק המת) בשמפו רגיל. הבעיה היחידה היא שצריך לחפוף במהופך (מעל כיור או מעל האמבטיה), כך שזה מתאים לרציניות בלבד.
בצורה כזו אני נותנת לקרקפת ראשי את מה שמגיע לה (טיפול טבעי עם חמרים שלא חודרים ומגרים אותה) ולשיער שבמילא בנוי מתאים קרניים מתים: אני מספקת טיפול מודרני בשמפו רגיל עם חמרים שעוזרים לו להבריק ולהפריד את השערות אלו מאלו.
יעל*

עיצות לטיפוח טבעי

שליחה על ידי יעל* »

עפרה, אני אשקול ניסיון כזה
אבל מה- אף אחת מהן לא סבלה לפני כן מקרקפת שומנית...
אני מזכירה לך שלמעשה, גם אני עד שעברתי לשמפו הטבעי של לבידו, מעולם לא סבלתי מקרקפת שומנית. כך שאולי הקרקפת השומנית היא דווקא תוצאה של אי חפיפה או חפיפה בחומרים מינורים? בן זוגי מדווח על אותה תופעה- כשהוא לא חופף תקופות ארוכות (שיער קצר) השיער שלו שומני יותר וכשהוא חופף השיער יבש.

ואגב, גם אני מזמן כבר לא מסתבנת ממש. מסתבנת רק באיזורים אינטימיים וזהו.
וגם לא ממש מסתרקת. זה דווקא עושה לשיער טוב.

מים חמים מאוד הורסים את השיער, אגב.
למה?
מיכל*

עיצות לטיפוח טבעי

שליחה על ידי מיכל* »

היי עפרה, תודה רבה רבה:)

לגבי סבון הברון- אני לא מתלהבת מלתת את פרטי האשראי שלי באינטרנט.. יש סיפורים לא טובים
עם כמה שהחברה כביכול טובה ואמינה
יש דרך אחרת לקנות? ומה לגבי סבון שמן זית לבנדר (אני לא אציין את שם החברה) שמרכיביו נראים טבעים לגמרי ויש לו צבע שנהב
ולפי דברי היצרן (חברה ישראלית מוכר וטבעית) מיועד לחפיפה, סיבון הפנים והגוף?
הרכיבים: Sodium Olivate, Purified Aqua, Sodium Cocoate, Sodium palmitate, Avocado, Shea Butter, Castor and Jojoba oils, Lavender and Rosemary essential oils
הרי בסבון לבנדר שדיברתי עליו הגענו למסקנה שיש חומרים מזיקים כמו צבע ו"ארומות" למיניהם (כשכנראה לא טבעיות במיוחד)
אך אני ככ מרוצה מהשפעת סבון הלבנדר על עור הפנים שלי...
מיכל*

עיצות לטיפוח טבעי

שליחה על ידי מיכל* »

היי עפרה, זאת שוב אני:)
לפני חודשיים צבעתי את שיערי בחינה ואני בקושי רואה שורשים חדשים (צבע שיערי המקורי הוא חום כהה)
וזה ממש נראה כאילו אין צמיחה והתארכות בריאה של השיער
כאילו הוא תקוע...
אני לא רוצה לקחת שוב ברזל (במידה ועדיין יש קצת חוסר) כי הבנתי שלא בריא לצרוך יותר מ3 חודשים פעם בשנה. זה נכון?
הקטע הוא שכשהייתי קטנה השיער שלי היה חלק בריא ומבריק (אם כי מטבעו הוא דק ועדין)
ועכשיו הוא פשוט "שינה את פרצופו" לגמרי והוא דק,חלש יבש וחסר חיים- לא משנה כמה אני מטפחת אותו
בגלל זה אני חושדת שחסר לי משהו בסיסי שאני לא מודעת אליו.. איך זה יכול להיות שפשוט אופי השיער משתנה?
אני ממש מתוסכלת כשאני רואה תמונות כשהייתי קטנה=/
בקיצור העניין הזה ממש מטריד אותי (כמו שבטח שמת לב) ואני לא יודעת איך לשפר את המצב (כמו שאמרתי- נוטלת תוסף רוטס HR כבר איזה חודש)
יש לך רעיון מה חסר לי בגוף?

ולעניין אחר-
טוב אחרי תסכול גדול מהרבה מוצרים
אני חייבת לדווח על שלושה מוצרים טבעיים שבאמת גורמים לי להרגיש טוב
  1. סבון שמן זית- לבנדר של חברה ישראלית (מי שתרצה את שם החברה שתשאיר פה את המייל אני אשלח לה)
השתמשתי לתקופה של כמה ימים בסבון שהוא לא לגמרי טבעי, אבל כרגע אני משתמשת בסבון טבעי- עם ריח טבעי וצבע טבעי
ואני מרגישה שיפור ניכר בפניי- שהיו מחוצ'קנים ומתקלפים
ועכשיו הם פשוט חזרו למצבם החלק והרך
  1. עוד דבר שניסיתי ואני די מרוצה ממנו- שמפו אובליפיכה טבעי (שוב, מי שתרצה לדעת את שם החברה שתשאיר מייל)
ללא sls וללא פרבנים
משאיר את השיער רך ומבריק (אפילו יחסית לשיער חסר החיים שלי...)
עם ריח לימוני משגע (על האריזה כתוב שהחומר שנותן את הריח הוא שמן תה ירוק... אבל נו מה זה משנה? העיקר הוא משאיר ריח מרענן וכיף לחפוף איתו :)
מכיל אובליפיכה (שלפי מה שהבנתי- בריא מאד לטיפול בשיער ובעור)
הנה פירוט:
שמן אובליפיחה- Sea Buckthorn Oil
שמן האובליפיחה מכיל ריכוז גבוה של ויטמין E ונגזרותיו, ויטמין A ונגזרותיו, ויטמין C וחומצות פרי, ויטמין K, ויטמיני B, קרטנואידים-Carotenoids, ביופלבנואידים-Bioflavonoids, חומצות אמינו-Amino acids חומצות שומן חיוניות-Essential fatty acids, סוכרים אלכוהולים-Sugar alcohol
זהו אחד השמניים היעילים ביותר בשיקום שיער פגום ובשמירה על חיוניות ובריאות השיער.

בנוסף לאובליפיכה מכיל עוד כמה מרכיבים (הנה הפירוט עליהם כפי שהחברה מפרטת באתר שלה)

שמן עץ התה- Tea Tree Oil
שמן אנטיספטי, בעל ריח אופייני דומיננטי, אשר נחקר רבות בעשור האחרון, על ידי אנשי מדע אשר פרסמו מאמרים רבים אודות יעילותו ובטיחותו. ריכוז השמן במוצר הינו בהתאם למומלץ במחקרים.
מסייע במצבים של קשקשת.

שמן רוזמרין- Rosemary Oil
שמן ידוע ברפואה העממית כחומר אשר ריחו החזק דוחה כינים, בנוסף הוא שומר על בריאות השיער במיוחד שיער דליל וחלש.

ג'ל אלוורה- Aloe Vera Gel
מרגיע גירוד, אדמומיות, בעל אפקט אנטי דלקתי.

מלחים ומינרלים מים המלח- Sea Salts Dead
מלחים מינרלים ויסודות קורט ממי ים המלח, חיוניים מאוד לשמירה על בריאות השיער
וחשובים במיוחד לשיער צבוע, יבש ומתפצל.

בקיצור יחסית לכל שמפו טבעי שניסיתי את מאד מרוצה מההשפעה שלו על השיער ומהריח כמובן- אני פשוט מתה על ריח של לימון/ הדרים וכיוצא בזה...)
  1. משחה טיפולית על בסיס צמח הפוליגונום של חברה ישראלית שמיועד לעור נעורים בעייתי
מניחים נקודתית על הפצעים בלילה.
אני באמת הופתעתי לטובה כי בבוקר קמתי עם פצעים הרבה יותר קטנים ממה שזכרתי אותה כשהלכתי לישון
ולאט לאט העור התרפא וחזר להיות חלק ונעים

וזהו...
רק רציתי שעוד בנות ידעו על נסיונות מוצלחים...
יש_לי_אוצר*
הצטרפות: 18 אוקטובר 2008, 22:27
דף אישי: הדף האישי של יש_לי_אוצר*

עיצות לטיפוח טבעי

שליחה על ידי יש_לי_אוצר* »

משחה טיפולית על בסיס צמח הפוליגונום של חברה ישראלית שמיועד לעור נעורים בעייתי
לי אישית המשחה הזו כמעט לא עזרה, אבל יש להם מוצרים נהדרים לטיפול בפגעי עור.
עפרה_עדין*

עיצות לטיפוח טבעי

באסה...כתבתי מלא וההוספה לא הצליחה...מה עושים? הכל מחדש?

אוקי, ננסה לקצר: את צריכה לדבוק , לדעתי, בשמפו שעושה לך ולשערך טוב. השיער זה חומר מת. אי אפשר להחיות אותו יותר, אפשר רק להחריב אותו יותר (מים חמים מידי, צבע שיער לא טבעי, שמפו או מרכך חריפים מידי, שמש, מי ים ובריכה).
כדאי להסתפר חזק ולעקוב אחרי התגובתיות שלו. אם השיער החדש יוצא חלש ודהוי מזקיק השערה, או לא גדל כלל, אז הבעיה נמצאת בתזונה שלך. אישית, אני לא פותרת חוסרים בתזונה ע"י כדורים אלא ע"י מזון אמיתי. חוש הטעם והריח ותחושת התיאבון או הדחיה, הם אלו שמצביעים לי על המזון לו אני זקוקה ועל זה שיעשה לי רע. כשאני מתעלמת מהם ומחליטה מהר מידי- בדרך כלל אני אסבול אחר כך. במיוחד במקומות שבהם האוכל מוגש לך מוכן (כמו צבא או בית מלון): צריך לדמיין לרגע את עצמך אוכלת, מה מתחשק לך הכי לאכול, מה ישאיר לך הרגשה טובה בגוף ומה לא. במיוחד כשהגישה לאוכל קלה, חייבים לעצור לרגע לפני שמעמיסים על הצלחת.
כשמכינים אוכל, התהליך של ההחלטה יותר איטי ואנחנו יותר מתכווננים למה שהגוף שלנו או המשפחה שלנו צריכים. בצורה כזו, לא תגיעי למצבי חוסר ואם כן- הגוף שלך ינחה אותך למה שחסר לך.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

עיצות לטיפוח טבעי

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

השפתיים שלי סדוקות ויבשות נורא כולל "חתכים" ודם. לא אסטתי ולא נעים. וזלין ושפתונים ליובש לא עוזרים הפעם, ההפך. למישהי יש עצה טבעית?
מיכל*

עיצות לטיפוח טבעי

שליחה על ידי מיכל* »

חמאת שיאה מצויינת לדברים כאלה (וגם למרפקים יבשים...)
בתוספת קצת דבש וקפסולת ויטמין E
או שפשוט תנסי למרוח שמן זית טבעי וטהור על השפתיים (לאחר ששפשפת אותן בעדינות עם מברשת שיניים רטובה...)
גילי*
הצטרפות: 25 יוני 2003, 23:25

עיצות לטיפוח טבעי

שליחה על ידי גילי* »

שלום עפרה,
אין לי אפשרות לקרוא את כל הדף אבל יש לי בעיה שפוגעת מאוד באיכות חיי ואני מקווה שתוכלי לעזור -
ראשית כפות הרגליים הזוועתיות שלי. זה כבר לא עור יבש וסדוק. זה היה לפני שנים. היום זה כבר ממש עור סוליה מלוכלך (אי אפשר לנקותו) ונוראי. לפעמים אני ממש גוזרת במספרי ציפורניים חתיכות עור עבה ויבש (ומרוב שהוא עבה אני אפילו לא מרגישה את הגזירה) בתקווה להגיע לעור ורדרד וחדש למטה, אבל אני לא מצליחה.
אני זקוקה לטיפול דרסטי שם, איזו משחת פלאים שתמיס לי את כל הגועל הזה.
ניסיתי את כל השיופים והקרמים למינהם אבל זה במצב שלא מזיז לזה כלום.

מוכנה לעשות כל דבר, כבר כמה שנים אני לא מעיזה ללכת יחפה או עם נעל פתוחה שלא יראו את כפות רגליי.

תודה לך,
גילי
עפרה_עדין*

עיצות לטיפוח טבעי

שלום גילי
האם ניסית ללכת לפדיקוריסטית מומחית או שאת משייפת בעצמך?
גילי*
הצטרפות: 25 יוני 2003, 23:25

עיצות לטיפוח טבעי

שליחה על ידי גילי* »

בעצמי.
אני נבוכה מדי ללכת למישהי מקצועית.
פלוני_אלמונית*

עיצות לטיפוח טבעי

תודה אני אנסה. קניתי שפתון טבעי מועשר בויטמין e.
עפרה_עדין*

עיצות לטיפוח טבעי

אני נבוכה מדי ללכת למישהי מקצועית.

פדיקוריסטיות מקצועיות ישמחו לעזור לך. הן רגילות לכל מצב ולא תפתיעי אותן בכלום.

יש גם פילינג חדשני של חברת קארט שאני קונה במרכז לקוסמטיקאיות. מורחים, מכסים בפלסטיק נצמד ואחרי 10 דקות מגרדים עם סכין לא חדה את העור המת כמו ג'לי מגעיל.

זה עובד מצויין אבל כשעושים לעצמך זה הרבה יותר מסובך, כי אם לא מורידים היטב ושוטפים היטב עם סבון וספוג קשה, אפשר להחליק באמבטיה ולשבור ת'ראש..
צריך להכין את הכל מראש לידך כדי שלא תצטרכי ללכת עם הג'ל הזה בכפות הרגליים. רצוי גם לשייף אחר כך תחת מים זורמים.
חובה גם כפפות!!!!!!!!!!!

אם תרצי- אקנה לך ותעשי פעם ביומיים עד שכל התאים המתים יוסרו. בנוסף - למרוח אחרי כל פילינג את כפות הרגליים בקרם כבד וטבעי בלבד כי כל השאר לא עוזרים.

אני מאוד אוהבת את השיטה וגם לקוחותי, כי היא ללא התערבות סכין.
אסנת*
הצטרפות: 21 ינואר 2002, 21:36

עיצות לטיפוח טבעי

שליחה על ידי אסנת* »

היי.. אני חייבת לשתף אותכן בסוד שלי לעור פנים חלק
(עור פניי שומני ויצאו לי פצעונים מציקים בצידי הסנטר)
אני מעדיפה כמה שיותר חומרים טבעיים ולכן רוחצת את פניי בסבון לבנדר משמן זית
לאחר מכן, העור נותר מטוהר וממש נקי אבל קצת יבש
מאחר ושמנים גורמים לפנים שלי עוד יותר להתחצ'קן (וניסיתי הכל- חוחובה ,זרעי ענבים,שקדים)
מצאתי פתרון שלא יאומן כמה שהוא עובד
לאחר הרחצה אני מרססת על פניי כמה "שפריצים" של מים טרמליים של חברת אוון (מי מעיין טרמליים עשירים בסיליקה לריכוך העור)
וכך, עור פניי נותר חלק ורך ללא כל הרגשת יובש
ירח_לבן*
הצטרפות: 01 אפריל 2006, 09:07
דף אישי: הדף האישי של ירח_לבן*

עיצות לטיפוח טבעי

שליחה על ידי ירח_לבן* »

נשמע לי קצת כמו פרסומת... את אמיתית?
מלי*
הצטרפות: 13 פברואר 2005, 22:55

עיצות לטיפוח טבעי

שליחה על ידי מלי* »

שלום עופרה.
אני סובלת זה זמן רב מפטרת בצפורניים .(אצבעות רגל ימין)
ניסיתי משחות. טיפות שונות גם שמן עץ התה. מלבד תרופות.
האם יש לך רעיון שיוכל לעזור לי?
בתודה מראש?
אסנת*

עיצות לטיפוח טבעי

שליחה על ידי אסנת* »

אמיתית ביותר... יצאו לי באמצע החיים חצ'קונים מציקים ששום דבר לא העביר
(וניסיתי הרבה מאד.. סבונים טבעיים ולא טבעיים מסיכות מירקות ופירות ולא יודעת מה עוד)
ופשוט עד שמצאתי משהו שעזר לי סופסוף חשבתי שכדאי ליידע אנשים...
כי אני פשוט סובלת מעור שומני ובכל זאת חיפשתי משהו טבעי ולא כימיקלים
אני לא יכולה למרוח שמנים על העור שלי כי זה רק מחמיר את הבעיה

בקיצור המלצה שלי- סבון טבעי משמן זית ולבנדר+מים טרמליים שמן חוחובה/זרעי ענבים (שהם קלילים יותר ולא סותמים את הנקבוביות כמו רוב השמנים) באיזורים היבשים (שלי הם באיזור הלחיים ומתחת לעיניים לדוגמא)
עפרה_עדין*

עיצות לטיפוח טבעי

ל מים טרמליים של חברת אוון

אסנת: האם תוכלי לציין את שם המוצר במלואו באנגלית?
לחברה שציינת ישנם הרבה מוצרים מאוד לא טבעיים. אשמח לבדוק מוצר זה ספציפית.
עפרה_עדין*

עיצות לטיפוח טבעי

מלי
שמן עץ התה עוזר מאוד. האם ניסית לאורך זמן?כדאי לטפטף גם בתוך הנעל. יתכן ואת שבה ונדבקת מאותו מקור :פדיקוריסטית לא סטרילית לדוגמא או רצפת מקלחות בחדר כושר. יתכן והרגל לא מאוררת מספיק או שהגרביים והנעליים סינטטיות.
ממליצה להכניס רפידה איכותית לנעל (במקום הזולה הסינטטית ששמים לנו בסין...) ומידי שבוע לזרוק לכביסה.
מלי*
הצטרפות: 13 פברואר 2005, 22:55

עיצות לטיפוח טבעי

שליחה על ידי מלי* »

תודה עופרה . אנסה
ריחות_של_יסמין*
הצטרפות: 20 יולי 2006, 19:00
דף אישי: הדף האישי של ריחות_של_יסמין*

עיצות לטיפוח טבעי

שליחה על ידי ריחות_של_יסמין* »

היי עופרה!
שאלתי גם בדף אחר...אבל אולי את יודעת משהו יותר ברור ומבוסס על החומר המשמר פוטסיום סורבט או E202 ?
אני דווקא מתעניינת בו כתוסף למזון אבל קראתי שמוסיפים אותו גם לקוסמטיקה אז אולי את מכירה...
תודה
יסמין
עפרה_עדין*

עיצות לטיפוח טבעי

הוא משמר עדין יחסית לפארבן אבל גם אליו יש כאלו שמפתחים אלרגיה. אני נמנעת ממנו בקוסמטיקה שאני מייצרת, אבל בכמה מוצרים בודדים של האיפור הטבעי שאני ממליצה עליו הוא בכל זאת קיים.
סגו_לה*
הצטרפות: 31 מאי 2008, 22:41
דף אישי: הדף האישי של סגו_לה*

עיצות לטיפוח טבעי

שליחה על ידי סגו_לה* »

מה יכול לעזור בימים יבשים אלו לעור יבש מאוד אצל ילדים-נראה כמו כויות,בעיקר סביב הפה הלחיים והאף.כמו כן מה עוזר לשפתיים יבשות מאוד לילדים וגם למבוגרים.
היתה לי משחהלשפתיים שהכינה נטרופאטית ,המבוססת על שמנים אתריים ולקטנצ'יק היא ממש החמירה את המצב,כנראה אחד הרכיבים חריף מידי בישבילו (לי היא טובה).

אם כבר היו בדף תשובות לשאלות סליחה ואשמח שתפנו אותי למקום .
עפרה_עדין*

עיצות לטיפוח טבעי

מה יכול לעזור בימים יבשים אלו לעור יבש מאוד אצל ילדים

שמנים וחמאות צמחיות, ללא שמנים אתרים! לילדים אני לא נוהגת להכניס שמנים אתרים בכלל.
הגבירה_בחום*
הצטרפות: 30 יוני 2007, 17:29
דף אישי: הדף האישי של הגבירה_בחום*

עיצות לטיפוח טבעי

שליחה על ידי הגבירה_בחום* »

עכשיו אני רק צריכה לבדוק אם אני יכולה להחליף את קרם השיער בשמן חוחובה ועדיין לקבל את אותו אפקט.
הי עפרה.
אני משתמשת בתערובת שמנים לקרקפת ולשיער של חברה שכבר דיברנו עליה.
המוצרים שלה לא לגמרי לגמרי לגמרי טבעיים, אבל הם רושמים בדיוק את כל החומרים וגם כמה אחוזים חומר טבעי יש במוצר.
על תערובת השמנים הזו כתוב שהיא 99% טבעית והיא כוללת:
sweet almond oil, rosemary oil, jojba oil, lemon oil, calendula oil, tocopheryl acetate (vitamin e)h - לבדיקתך. אני מניחה שה"ויטמין אי" הוא החלק הפחות טבעי בעניין. ואת בטח יכולה לערבב בעצמך את השמנים הרצויים לך.
אני מאוד מרוצה מהתערובת. ומעסה את השיער והקרקפת לפני או אחרי חפיפה. זה נותן מראה קפיצי ורענן אפילו לשיער סקוצ' ברייט כמו שלי (-:

נ.ב.- מאוד מרוצות מהמוצרים. מצטערת שלא חזרתי אלייך (רציתי לשאול משהו ואז זה נפתר מעצמו), עד שנזכרתי בזה זה כבר הפך לא רלוונטי.
סגו_לה*
הצטרפות: 31 מאי 2008, 22:41
דף אישי: הדף האישי של סגו_לה*

עיצות לטיפוח טבעי

שליחה על ידי סגו_לה* »

שמנים וחמאות צמחיות, את יכולה לכתוב דוגמאות?
עפרה_עדין*

עיצות לטיפוח טבעי

שמנים וחמאות צמחיות, את יכולה לכתוב דוגמאות?

בתחילת דף זה יש מאמר על שמנים וחמאות צמחיות. בכל מקרה: חמאת שיאה מצויינת לשפתיים רק קצת קשה למריחה.
השפתונים הטבעיים שאני ואחרים רוקחים, מכילים תערובות של שמנים ושעוות דבורים כך שההגנה וההזנה מכסימליות.
ניבה_שקד*
הצטרפות: 19 מרץ 2006, 11:43
דף אישי: הדף האישי של ניבה_שקד*

עיצות לטיפוח טבעי

שליחה על ידי ניבה_שקד* »

דרך אגב, מרפא הבושם העתיקו ממני קטע שלם שכתבתי על "איך יודעים מה באמת טבעי". סתם, לידע כללי. באמת מעניין לקבל דוגמית מהמוצרים שלהם, כדי להבין מה זה נקרא אצלם "קרם לחות קליל ועדין" - עם מים או בלי מים? (כלומר עם חומרים משמרים או בלי)?
בילבי*
הצטרפות: 28 יולי 2004, 17:24

עיצות לטיפוח טבעי

שליחה על ידי בילבי* »

שלום עפרה
האם יש לך המלצה לטיפול באטופיק דרמטיטיס אצל ילדים?
תודה.
מיכל*

עיצות לטיפוח טבעי

שליחה על ידי מיכל* »

היי עפרה
רציתי לשאול מה דעתך על סבון צמחים לשיער של ירדן (שמפו נוזלי)
יש בו המון תמציות צמחים (אם את לא מכירה אני ארשום את המרכיבים ותחווי את דעתך עליהם) הוא מבוסס על שמן זית
אין בו SLS או חומרים משמרים ויש לו ריח מדהים
כמעט טוב מדי מכדי להיות אמיתי...

מה דעתך עליו?

אגב כמה המלצות- נפתחה בראשון לציון (ובטח זה קיים בעוד כמה מקומות, שווה לברר)
סופרמרקט אורגני בשם "עדן"
הכל אורגני וטבעי ובמחירים בהחלט שווים לכל נפש
ומחלקת הקוסמטיקה הטבעית והאורגנית שם זה משהו פשוט נהדר ככ הרבה מוצרים שבמיוחד לבנאדם שקשה לו להחליט כמוני זה בעייתי...
קניתי חמאת שפתיים של עומר הגליל (מצויינת! אני משתמשת בה גם למרפקים ולברכיים מאחר והיא מכילה חומרים בסיסיים כמו שמן קוקוס,דקל,
חמאת שיאה ושמנים אתריים. יש לה ריח לימוני ומרקם מענג)
וסבון מוצק של חברת מדימיקס (ע"פ העלון שלה מבטיחה להעלים אקנה בשלושה טיפולים, מכילה איזה 20 תמציות צמחי מרפא)
כרגע אני בסיבון השני והמצב בהחלט משתפר. המחיר גם כן מצויין פחות מ20 שקלים)
קניתי שם גם את הסבון צמחים לשיער של ירדן

בקיצור יש שם המון דברים ובמחירים טובים
והמבחר עצום
אני הולכת להתמכר...וזה לא טוב=/
גם ככה הרבה מהכסף שלי מתבזבז על מוצרי טיפוח טבעיים
קניתי גם פשתן טחון בקירור ששמעתי שהוא מצויין לעור הפנים ובכללי לגוף
מיכל*

עיצות לטיפוח טבעי

שליחה על ידי מיכל* »

הבעיה שעור פניי קצת מתייבש מהסבון ואני ממש לא יודעת מה למרוח מאחר והפרצוף שלי רגיש ומתמלא פצעונים (כמו שכבר הזכרתי בעבר)
יש לך המלצה על משהו טבעי או קרם לחות טבעי?
לא נראה לי שאני אפסיק להשתמש בסבון,אני אוהבת שעור פניי נקי משאריות שומן
נקודות_ורודות_אגדיות*
הצטרפות: 19 יוני 2007, 18:46
דף אישי: הדף האישי של נקודות_ורודות_אגדיות*

עיצות לטיפוח טבעי

שליחה על ידי נקודות_ורודות_אגדיות* »

שלום עופרה
אני קוראת בדף הזה מזה זמן ומצטברות לי שאלות. מאוד אשמח לתשובותייך עד כמה שידיעותייך וסבלנותך מאפשרות.
את אומרת שכל תכשיר שיש בו מיים הוא בעייתי בשל הצורך לשמר את המיים. אם ככה כיצד נשמרים המים המינרלים? כיצד נשמר הטופו (האורגאני- יש לאמר) במים? כיצד המיים לא מתעפשים?
נקודות_ורודות_אגדיות*

עיצות לטיפוח טבעי

ועוד שאלה או שתיים [-:
איך שמפו ירדן מקציף אם אין בו כימיכלים? האם יש מקציפים טבעיים? ואיך זה שהוא לא מתקלקל? נשמר מהשמן שיש בו?
ועוד: פעם ראיתי בטלוויזיה איש שהולך באפריקה. הוא עבר איזה ערוץ נחל והראה איזה צמח שנדמה לי שגדל בתוך המים או מאוד קרוב, בכל אופן, הוא לקח חתיכת עלה שפשף אותה ויצא קצף. הוא אמר שזה הסבון של הטבע. זה הימם אותי. מדליק לאללה!!! את יודעת על זה משהו??
נראה לי מסרחי לאללה להביא את זה לארץ, אם אף אחד לא מתעסק בזה.
הנה לך רעיון..(-:
תודה מראש ובכל מקרה
עפרה_עדין*

עיצות לטיפוח טבעי

אני אתחיל מהצמח המקציף:
ישנם חמרים מקציפים אמיתיים. אני מכירה צמח שקוראים לו סאפונריה (סאפו מגיע מסבון) ויש לו תכונה של הקצפה. יכול להיות שזה מה שראית בטלוויזיה.
עוד לא ראיתי שמפו שמבוסס עליו, כנראה שיותר זול להכניס כימיקל מקציף. זה שהוא מקציף- לא אומר עדיין שהוא יצליח להוריד שומן. אולי מישהו רוצה לתרום כאן הסבר מדעי. יש הבדל בין סבון לבין חומר מקציף.

לגבי מים: כשהם לבד הם נשמרים. כשמוסיפים להם חומר אורגני - הם יוצרים זיהום. אפשר כמובן להסתכל על זה במובן של "מים יוצרים חיים" כיוון שהזיהום נוצר מיצירת חיים של קהילות פטריות ובקטריות...

לא ידוע לי על אפשרות אחרת לשימור חומר אורגני (שמן במקרה של קרם) מעורב במים ללא חומר משמר (קוטל חיידקים ופטריות). חוץ מעיקור, אך הוא תקף עד לפתיחת המוצר לאוויר.
יתרה מזו- אפילו סבון נטו, ללא חומר משמר: אם תערבבו אותו עם מים ותנסו לשמור אותו כך, לא יחזיק מעמד ויתקלקל.
החיים מנצחים כנראה...

הסבון והשמפו היחידים שאני מכירה כטבעיים לחלוטין, הם של "סבון הברון".
מצטערת, אבל זה מה שמצאתי במחקרי עד כה. אין לי כאן שום אינטרס כלכלי להמליץ. אני משתמשת בסבון שלהם לכל המשפחה. הצלחתי סוף סוף לשכנע את הילדים. ניסיתי גם את השמפו אבל רק לילדה שלי, שלה קרקפת מאוזנת, הצלחתי בשימוש.

לבני ולי יש קרקפת שומנית ולמרות שניסיתי לאורך זמן: זה לא עושה לנו טוב. השיער נעשה כבד כזה. כנראה, שבגלל המחסור בחמרים מקציפים אנחנו גם לא מצליחים לנקות את כל השערות. קשה למרוח אותו על כל השיער. אי אפשר להשוות את העבודה של שמפו לא טבעי על השיער. יש בו גם חמרים שמפרידים את השערות אלו מאלו ולכן השיער נראה קליל יותר. קשה לי לוותר על שיער שנראה בריא ונקי.

אז שכל אחת תנסה קודם את הטבעי ואם לא הולך- יש מספיק חלופה. הזכירו כאן המון חברות שמשתדלות לעשות את השמפו טבעי, כך שגם אם לא ממש טבעי: לפחות הוא לא מזיק כמו חברות אחרות שפשוט דוחפות את כל הכימיקלים הרעילים בכמויות.

מעבר לזה: אין צורך שתציינו את שם החברה, רק את הרכיבים. אם יש לכם משהו טוב להגיד על איזו חברה- בשמחה. כבר קרה פעם שחברה מסוימת התקצפה למה אמרנו כך וכך. אני פה לא כדי לשפוט חברה מסוימת (כי אין לי את כל הכלים והרשות לזה), אלא כדי להביא את הידע והנסיון שלי בלבד. אם הלקוח לא רוצה לדעת או שטוב לו עם מה שיש לו - אין פה בעיה. משרד הבריאות במדינה החליט שהחמרים האלו (משמרים, מקציפים, בישום) לא מזיקים. הדיעה שלי ושל אחרים כמוני היא, שהם מזיקים לטווח ארוך. מי אמר שהצדק איתנו? אני יכולה רק לנסות לעשות בחלקת האלוהים הקטנה שלי , משהו שאני מאמינה בו כטוב יותר. מי שרוצה להצטרף-מוזמן.

ולסיכום: צריכים ללמוד להסתכל על הרכיבים ולא על שם החברה ולהפעיל גם שיקול דעת, כי חברה שהיא לא תחת פיקוח משרד הבריאות לא מחויבת לרשום. יכול להיות שיום אחד יהיה חוק שמחייב את כולם לעבור פיקוח.
עפרה_עדין*

עיצות לטיפוח טבעי

בילבי
אני יודעת שזה עובר מעצמו. תנסי רק להוריד כליל סבונים ומגע עם חמרים חריפים ומאכלים מתובלנים.
עפרה_עדין*

עיצות לטיפוח טבעי

מיכל
תהני מהמוצרים שקנית!!! לפעמים חווית השימוש חשובה מהחמרים...

אולי תמצאי שם גם קרם פנים מתאים?
בילבי*
הצטרפות: 28 יולי 2004, 17:24

עיצות לטיפוח טבעי

שליחה על ידי בילבי* »

היי עפרה
תודה על התשובה המעודדת לגבי האטופיק. השאלה היא גם מה אפשר לעשות עם היובש של העור (שגם גורם לגירוד). אני כרגע מורחת לביתי בת השנתיים חמאת שיאה וזה לא כל כך עוזר בינתיים. יש לך הצעות נוספות?
לגבי סבונים, אני רוחצת אותה בסבון מתוק, שהוא סבון טבעי לחלוטין המופק מסלק סוכר, ודרך אגב לגבי שמפו, אנחנו משתמשים בשמפו המבוסס על הסבון המתוק, בתוספת זרעי כותנה כתושים ואדמת חוואר. אני מאוד מרוצה ממנו הוא מקציף קלות ומנקה היטב.
שאלה נוספת - שמעת על הסבונים הטבעיים של ד"ר ברונר? החלו לאחרונה למכור אותם בארץ.
עפרה_עדין*

עיצות לטיפוח טבעי

בילבי
דר ברונר מייצר מוצרים ידידותיים בהחלט אם כי לא לגמרי טבעיים
http://www.cosmeticsdatabase.com/brand.php?[po]brand id[/po]=281

לגבי בתך- מציעה לך להוריד כל סבון, כולל טבעי. תשאירי לה את השומן הטבעי של העור. זה הדבר היחיד שיכול לעזור לה. תנקי אותה במים חמימים וספוג רחצה.
נקודות_ורודות_אגדיות*

עיצות לטיפוח טבעי

תודה עופרה.
באמת הטופו סגור באריזת וואקום וכשפותחים אותה, צריך להחליף את המים כל יום.
הגבירה_בחום*
הצטרפות: 30 יוני 2007, 17:29
דף אישי: הדף האישי של הגבירה_בחום*

עיצות לטיפוח טבעי

שליחה על ידי הגבירה_בחום* »

דר ברונר מייצר מוצרים ידידותיים בהחלט אם כי לא לגמרי טבעיים
גם אני רכשתי אותו כדי לנסות ובעקבות חוק המים תארתי לעצמי שהוא לא טבעי לגמרי....
האמת, אני יותר ויותר מגלה שמספר הפעמים שאני זקוקה לשימוש בסבון כדי להתנקות הוא מאוד מועט.
אני משתמשת בליפה רכה כזו מהנפוצות ביותר בפארמים ומשפשפת איתה קלות את העור וזה מספיק ממש לניקוי טוב והעור מרגיש חלק, רך ונעים - גם בימים של פעילות גופנית מוגברת (נגיד ימים של 3 שעורים ביום) וגם בקיץ כשהזיעה מוגברת. אל הסבון אני מגיעה רק בימים שאני עובדת בגינה ומתמלאת בבוץ או משום מה מתלכלכת ממש ממשהו (נדיר) או שבא לי לצאת מבושמת מהמקלחת (צורך שכאמור הולך ופוחת)
פלוניתה*
הצטרפות: 01 מאי 2004, 23:31

עיצות לטיפוח טבעי

שליחה על ידי פלוניתה* »

מה עושים עם שפתיים שמתייבשות מאד מאד וכלום לא עוזר?
אני משפשפת בעדינות עם מקלון אוזניים את הקילופים ואז מורחת שמן/קרם מזין וזה לא עוזר..
עפרה_עדין*

עיצות לטיפוח טבעי

ואז מורחת שמן/קרם מזין וזה לא עוזר..

איזה שמן מרחת וכמה זמן
גברת_פלפלת*
הצטרפות: 26 אפריל 2005, 14:41
דף אישי: הדף האישי של גברת_פלפלת*

עיצות לטיפוח טבעי

שליחה על ידי גברת_פלפלת* »

הי עפרה, רציתי לשאול אותך לגבי סבון הברון שהזכרת- הוא לא מייבש את העור? כי כל הסבונים הטבעיים שניסינו מייבשים ממש. גם השמפואים. ודבר נוסף- יש סבון נוזלי חדש של 'אהבה' שמתיימר להיות טבעי (בדקתי והוא ללא SLS, אבל התייאשתי מרשימת הרכיבים הארוכה ואין לי הידע המספיק כדי להבין אותה). מה דעתך עליו? אכן טבעי?
עפרה_עדין*

עיצות לטיפוח טבעי

הוא לא מייבש את העור? כי כל הסבונים הטבעיים שניסינו מייבשים ממש
יש כל מיני. גזר וקלנדולה מאוד עדין ויש עוד אחד נדמה לי משיבולת שועל שלא מייבש.
סבון אבעי צריכים ממש ללמוד לעשות טוב. הרבה נסיון נדרש. אם הוא יוצא מייבש זה סימן שהשתמשו ביותר מידי מידי בסיס ביחס לשמנים.

עוד לא בדקתי את השמפו החדש שלהם. סביר להניח שהוא לא טבעי אבל פחות מזיק.
מיכל*

עיצות לטיפוח טבעי

שליחה על ידי מיכל* »

טוב בנות
אני יודעת שלא מתלהבים מלנקוב בשמות של חברות
אבל אני ממש צריכה לדעת מה אתן חושבות על השמפו של ירדן (או בשמו השני: סבון צמחים קלאסי לשיער משמן זית של ירדן)
ומי שהתשמשה- אני אשמח לשמוע תגובות
ובכללי, מה אתן חושבות על החברה הזאת (רצוי שיהיה באוביקטיביות...)
אריאלה*
הצטרפות: 11 דצמבר 2001, 19:48

עיצות לטיפוח טבעי

שליחה על ידי אריאלה* »

שלום עפרה
רציתי לשאול בנוגע לנקודה שחורה שכל הזמן חוזרת ומתמלאת במלא חלב. רק אחת אבל מציקנית!
יש דרך להיפתר ממנה לתמיד?
תודה
בריא_לעד*
הצטרפות: 19 אוקטובר 2008, 22:09
דף אישי: הדף האישי של בריא_לעד*

עיצות לטיפוח טבעי

שליחה על ידי בריא_לעד* »

השפתיים שלי סדוקות ויבשות נורא כולל "חתכים" ודם. לא אסטתי ולא נעים. וזלין ושפתונים ליובש לא עוזרים הפעם, ההפך. למישהי יש עצה טבעית?
גם לי היו לא מזמן גם סדקים רציניים מאוד עם דם וה-פתרון הוא:
פתרון זמני: לחתוך חתיכת מלפפון(לאכול את החלק שנותר :]) ולהשתמש בו ממש כמו שפתון. "מריחה" של כחמש דקות הספיקה לי ליותר -24 שעות!!!!! יותר טוב מכל שפתון קונבנציונלי!!!
פתרון קבוע: גיליתי במקרה שכאשר התחלתי לשתות מים בכמות די גדולה, הסדקים נעלמו לחלוטין כלא היו אפילו שלא התכוונתי לכך! מכאן נובעת ההשערה שלי שהשפתיים מתייבשות בחורף כי אנו שותים בד"כ הרבה פחות מאשר בקיץ(פחות מרגישים צמאון). ההשערה עולה בקנה אחד עם העובדה(ביולוגיה) שעור של גוף רווי יותר מתוח ובריא. עור השפתיים הוא רגיש במיוחד, ולכן כנראה נסדק.
אולי צריך לפתוח דף טיפול בשפתיים יבשות באופן טבעי ?
ניבה_שקד*

עיצות לטיפוח טבעי

שליחה על ידי ניבה_שקד* »

השפתיים סדוקות בגלל הוזלין. הוא פשוט אוטם את העור וגורם ליצירת בקיעים וסדקים. (לאחר שתחושת ההקלההראשונית עוברת) וזלין מופיע בעוד שמות - פטרולטום, מינרל אוייל, פראפין וכו' וראיתי את כל אלו גם בכמה שפתונים שמציגים את עצמם כטבעיים. מסכימה מאד עם בריא לעד - לשתות הרבה מים ולשים משהו על השפתיים לפני שהולכים לישון. אישית אני שמה חמאת שיאה / קקאו אבל אני מבטיחה לנסות את המלפפון ולדווח.
ניבה_שקד*

עיצות לטיפוח טבעי

שליחה על ידי ניבה_שקד* »

את אומרת שכל תכשיר שיש בו מיים הוא בעייתי בשל הצורך לשמר את המיים. אם ככה כיצד נשמרים המים המינרלים? כיצד נשמר הטופו (האורגאני- יש לאמר) במים? כיצד המיים לא מתעפשים?

הטופו נשמר במקרר לתקופה של כמה שבועות. מוצרי קוסמטיקה אמורים להיות עמידים לשנה לפחות על המדף בחוץ. לכן לטופו מספיק להחליף את המים אבל לקרמים קוסמטיים חייבים להוסיף חומרים משמרים אם יש בהם מים. וכמו שעפרה כבר אמרה - אין אף חומר טבעי שיעיל כמשמר בריכוזים נמוכים. ובריכוזים גבוהים - הקרם לא יצא נעים ולא יהיה אטרקטיבי.
אסנת*

עיצות לטיפוח טבעי

שליחה על ידי אסנת* »

יש לי שאלה לגבי קרקפת שומנית:
הקרקפת שלי מאד שומנית, כלומר אם אני חופפת בבוקר -בערב השיער יהיה כבר משומן וחסר צורה
האם מכך יכולה לנבוע נשירה?
בנוסף, רציתי לדעת באיזה סוג שמפו כדאי להשתמש?
שמפו עדין על בסיס שמנים (כמו רוב השמפואים הטבעיים) או שמפו המיועד לקרקפת שומנית
הרעיון בשימוש בשמפו עדין הוא לא לגרות את הקרקפת לייצור נוסף של סבום מפאת הייבוש
אבל מצד שני אני מעוניינת בשמפו שינקה טוב טוב את עודפי השומן על הקרקפת וישאיר אותה נקייה בלי שומן שייסתום את הנקבוביות
(יש לי פצעונים על הקרקפת)
כרגע אני נוטלת כמוסות לשיפור מראה העור (שאולי יאזנו גם את הקרקפת)
אבל השאלה שלי מה להעדיף כטיפול חיצוני. (אשמח לשמות של שמפואים ספציפיים)

ועוד שאלה- מאיזה מזונות כדאי להמנע על מנת לשפר את מראה העור שהתחצ'קן בן לילה? או לחילופין- איזה מזונות כדאי לצרוך?
עפרה_עדין*

עיצות לטיפוח טבעי

שלום אסנת
לגבי קרקפת שומנית: עוד לא מצאתי את הפתרון לבעיה. אני שפנית הנסיונות הראשית לצורך העניין, כיוון שלי יש כזו. ניסיתי לחפוף עם שמפו טבעי, חצי טבעי, ללא שמפו בכלל. הבעיה היא שאם זו הייתה קרקפת בלבד (כלומר...קרחת) אז היה אפשר לטפל בה במים חמימים בלבד ומעט סבון מידי פעם, אבל השומן נדבק לשיער ולא יורד ממנו באמצעים עדינים. שמפו לגמרי טבעי , איכשהוא לא מצליח לעטוף כל שערה ושערה ולהוריד את השומן ממנה (אני משערת שזה בגלל חוסר בחמרים מחליקים). אחרי שבוע מתקבל שיער כבד משומן ומריח רע. נסיתי גם עלי וגם על בני. לעומת זאת- לבעלי ובתי יש קרקפת לא שומנית בכלל והם חופפים עם שמפו טבעי (של סבון הברון) ומרוצים. אי אפשר לראות הבדל בכלל.
בחודש האחרון אני משתמשת בשמפו לא טבעי אבל מאוד עדין (לא מקציף כל כך ומבושם בעדינות) שקניתי מהספר. הוא נקרא סנסיינס של מעבדות שיסידו. אני מרוצה ממנו אם כי הוא לא זול (60 ש"ח ל 300 מ"ל). זה לא מרפא את הקרקפת השומנית. צריך פשוט לחפוף מידי יום עד יומיים כדי למנוע נשירה (שמתגברת בהחלט ככל שהשיער שומני ומגרד).
מנסיוני עד היום אני יכולה להמליץ לך לחפוף כל יום בבוקר או בערב ולהשתמש במעט, ככל האפשר, שמפו. עדיפות לשמפו חצי טבעי אם זה מסתדר לך.

לגבי תזונה לעור אקנתי: אוכל לא שומני מידי.
השומנים צריכים להוות כשליש מצריכת הקלוריות שלנו. מתוךהשליש הזה, רק שליש צריך להכיל שומן רווי (שמנים מוצקים טמפרטורת חדר כמו חמאה), שליש שומן חד בלתי רווי (מוצק במקרר כמו שמן זית) ושליש שומן רב בלתי רווי (לא מתמצק במקרר כמו שמן סויה).
בנוסף להמנע ממזון תעשייתי, להכין את המזון בבית ולאכול ארוחות מסודרות בזמנים קבועים.
אסנת*

עיצות לטיפוח טבעי

שליחה על ידי אסנת* »

היי עפרה
תודה רבה עזרת לי מאד...
ועוד שאלה-
איזה צבע יש לשמן אובליפיכה טהור וטבעי ללא תוספות?
פלוני_אלמונית*

עיצות לטיפוח טבעי

היי עפרה,
רכשתי היום סבון מתוק מסלק סוכר של עומר הגליל
הבנתי שהוא מאד מומלץ לעור פנים אקנתי ורגיש מאחר והוא מאד עדין
מה לגבי רחצת השיער והקרקפת? שיערי חלק, דק ונוטה לשומניות
מבחינתי זה סבון מעולה..יש לו ריח מדהים של סירופ סוכר (בד"כ יש לי בעיה עם ריחות של סבונים טבעיים)
והוא מבוסס על חומרי ניקוי עדינים של סלק הסוכר
כלומר אינו מכיל שמנים שיכבידו לי על השיער, שזה עוד אחת מהבעיות של שמפו טבעי מבוסס שמנים
אני בהחלט אנסה להתרחץ איתו מכף רגל ועד ראש.

קניתי כמות מזערית של 50 ML ב30 ש"ח ואם אהפוך אותו לסבון הרחצה הקבוע שלי זה קצת מוגזם..
יש לך מושג מאיפה אני יכולה לרכוש סבון מתוק טבעי בכמות גדולה יותר (חצי ליטר לדוגמא)
ובמחיר הוגן?
חשוב שאהיה בטוחה גם בטבעיותו
ולא אקנה סתם מוצר זול אך גם לא איכותי
כי אחרת אני אשאר עם עומר הגליל שאני מאד מרוצה מהמוצרים שלהם

ועוד משהו אחרון- איך היית ממליצה לטפל ולמנוע ריחות בכפות הרגליים שנחנקות בנעליים החורפיות?
עפרה_עדין*

עיצות לטיפוח טבעי

אסנת שלום
לשמן אובליפיכה טהור יש צבע יותר כתום מכתום..
עפרה_עדין*

עיצות לטיפוח טבעי

פלוני אלמונית
אשמח אם תספרי לנו איך השיער מגיב לחפיפה עם סבון סלק סוכר. מענין.
כמויות גדולות יותר? הכי טוב לפנות ליצרן אבל קודם כל תחליטי שזה מה שטוב לך.
עפרה_עדין*

עיצות לטיפוח טבעי

לגבי כפות רגליים מסריחות: אני קונה כמה רפידות מונעות זיעה(בבית מרקחת) וברגע שהן מתחילות להסריח, זורקת לכביסה. בדרך כלל אחרי שבוע. לפעמים אני מוציאה את הרפידה המקורית ומחליפה אותה ברפידה מונעת זיעה.
ניבה_שקד*

עיצות לטיפוח טבעי

שליחה על ידי ניבה_שקד* »

לפלונית,

סבון מסלק סוכר אפשר לקנות אצל חברת אב - און בטלפון 03-5567120/1 . המחיר אמור להיות כמה עשרות ש"ח לליטר, אבל אם לא תקני לפחות 5 ליטר אין סיכוי שהם יתייחסו אליך בכלל. תבקשי קודם שישלחו לך דוגמית בדואר.
פלוני_אלמונית*

עיצות לטיפוח טבעי

אפשר גם בשלוס, לקנות בכמות קטנה ובגרושים. הם נמצאיםבתחנה המרכזית בתל אביב. בעיקרון הם מוכרים רק למטפלים אבל אם תבקשי רק את הסבון אולי ימכרו לך. אבל אני חוששת שהוא קצת מייבש.
פלוני_אלמונית*

עיצות לטיפוח טבעי

מישהי יודעת האם יש איזשהו תכשיר טבעי או פטנט להוצאת שיערות שצומחות פנימה (הפוך)?
ירח_לבן*
הצטרפות: 01 אפריל 2006, 09:07
דף אישי: הדף האישי של ירח_לבן*

עיצות לטיפוח טבעי

שליחה על ידי ירח_לבן* »

אשמח אם מישהו יענה לי על שאלה בדף חמאת שיאה
תודה
פלונית_אלמונית*
הצטרפות: 23 ספטמבר 2001, 07:34
דף אישי: הדף האישי של פלונית_אלמונית*

עיצות לטיפוח טבעי

שליחה על ידי פלונית_אלמונית* »

לגבי רחצת הקרקפת וטהשיער בסבון מתוק- זה פשוט מעולה
מאד נהניתי
מהריח, מהמרקם,מהקצף העדין והרך, ומהברק ששיערי קיבל לאחר החפיפה
קצת נואשתי מכל החיפושים וקניתי שוב כמות מזערית של 50 מ"ל, למטרת רחיצת הפנים (כמות מאד קטנה מספיקה לניקוי יסודי)
קניתי עכשיו שמפו רוזמרין של עומר הגליל וגם נהנית ממנו (חוץ מהריח החזק של הרוזמרין)
אגב- מה דעתך על מוצרי עומר הגליל? השמפואים הטבעיים?

כשאמצא כמות גדולה יותר של סבון מתוק במחיר הוגן בוודאי אחזור לחפוף איתו
אבל כרגע זה יוצא יקר מדי
הריח שלו זה משהו מדהים...כמו קרמל חם
פלונית_אלמונית*

עיצות לטיפוח טבעי

הזמנתי משלוס סבון מתוק...אמור להגיע היום.
אני מעוניינת להעשיר אותו בשמנים/שמנים אתריים/ג'ל אלוורה
מה מתאים?
(קרקפת שומנית)
תלתל_בתוך_תלתל*
הצטרפות: 17 יולי 2005, 18:15
דף אישי: הדף האישי של תלתל_בתוך_תלתל*

עיצות לטיפוח טבעי

שליחה על ידי תלתל_בתוך_תלתל* »

הי עפרה,
האם את מכירה סבון נוזלי שיכול לשמש גם כשמפו לילדים?
השתמשנו עד היום במוצר של וולדה אבל קשה מאוד להשיג אותו וממה שראיתי מחירו הוקפץ פלאים!
(47 ש"ח לשפורפרת)
אשמח להמלצה ממך
@}
עפרה_עדין*

עיצות לטיפוח טבעי

לגבי שמפו: לילדים אפשר להשתמש בכיף בשמפו של סבון הברון. אפשר להשיג דרך אתר האינטרנט שלהם וגם אצלי.
אפשר להוסיף גם תמצית אתרית כלשהיא אבל לא כשהבקבוק עשוי פלסטיק. שמן אתרי מותר רק במיכלי זכוכית או אלומיניום. תמציות אתריות שמתאימות לשיער שומני- כולן! בחרי בריח שנעים לך.
פלונית_אלמונית*

עיצות לטיפוח טבעי

סבבה:)
מה המינון?
נגיד לכף סבון מתוק- כמה טיפות שמן אתרי?
וזה נכון שלשמנים אתריים יש סגולות טיפוח וריפוי או שזה רק גימיק שיווקי?
עפרה_עדין*

עיצות לטיפוח טבעי

ממש לא גימיק! יש הרבה מחקרים שאפשר להוריד מהאינטרנט אפילו, שמצביעים עליכולות נוגדות חיידקים ופטריות של שמנים נדיפים. יש גם מחקרים שמראים על הקלה נפשית כתוצאה מהרחה של שמנים שונים.
כמובן שמדובר במיצויים אמיתיים ולא בחיקויים סינטטיים.
לגבי מינון: כף סבון זה מעט מידי לטיפת שמן. טיפה אחת של שמן אתרי מתאימה ל- 4 כפות סבון לפחות. טיפה אחת היא מאוד ריחנית ומלאת עוצמה.
ניבה_שקד*

עיצות לטיפוח טבעי

שליחה על ידי ניבה_שקד* »

אני מפנה אתכם לדף שמסביר איך בדיוק לבדוק האם קרמים וסרומים הם טבעיים באמת או רק בכאילו. הנה הקישור
צילציל_הפעמון*
הצטרפות: 18 פברואר 2008, 12:26

עיצות לטיפוח טבעי

שליחה על ידי צילציל_הפעמון* »

שלום, הייתי שמחה לשמוע עם מה אפשר לרחוץ תינוק? לא רוצה סבון, אך בכל זאת משהו שיינקה.
פלונית_אלמונית*

עיצות לטיפוח טבעי

נראה לי שסבון מסלק סוכר הכי עדין שיש
אמא_של*
הצטרפות: 07 מרץ 2003, 13:59
דף אישי: הדף האישי של אמא_של*

עיצות לטיפוח טבעי

שליחה על ידי אמא_של* »

יש לי תינוקת בת חצי שנה ובתשעים אחוז מהפעמים אני טובלת אותה באמבטיה עם שלוש טיפות לוונדר
בעשרה אחוז הנותרים מסבנת מתחת לבית השחי ובטוסיק עם טיפת סבון
גילית_ט*
הצטרפות: 20 דצמבר 2006, 13:10
דף אישי: הדף האישי של גילית_ט*

עיצות לטיפוח טבעי

שליחה על ידי גילית_ט* »

אמא של בדרכ בגיל כזה טיפה 1 של לבנדר מספיקה 3 זה קצת יותר מדי
6-8 שמים למבוגר באמבטיה
לוטם_מרווני*
הצטרפות: 27 דצמבר 2003, 21:55
דף אישי: הדף האישי של לוטם_מרווני*

עיצות לטיפוח טבעי

שליחה על ידי לוטם_מרווני* »

אפשר לרחוץ עם מים. הם מנקים נהדר:-]
ה_עוגיה*
הצטרפות: 15 יוני 2003, 00:44
דף אישי: הדף האישי של ה_עוגיה*

עיצות לטיפוח טבעי

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

גם אני בעד מים (וגם זה לא בתדירות גבוהה מדי. בחורף אני לא מוותרת על מקלחת בכל פעם שהתינוק חוזר מבוצבץ ממשחק כדורגל ;-) ).
עפרה_עדין*

עיצות לטיפוח טבעי

יש לי חידוש קטנטן אבל נחמד בנושא שמפו טבעי

כבר כתבתי ששמפו טבעי לא עושה בשבילי את העבודה בגלל שהוא לא נמרח בקלות ולכן לא מצליח להוריד את השומן מכל השערות.
לאחרונה עשיתי ניסיון קטן שהצליח: הוספתי לשמפו טבעי לגמרי, 20% שמפו רגיל בהחלט.
השמפו הפך להיות נמרח ומקציף יותר ובהחלט עושה את העבודה.
עכשיו יש לי שמפו 80% טבעי כשאני בטוחה שהחלק הטבעי הוא באמת 80% ובאמת טבעי.
אותי זה מספק.
פלונית_אלמונית*

עיצות לטיפוח טבעי

היי עפרה
שאלתי פה כמה שאלות לגבי סבון מתוק, איפה ובכמה רוכשים כמות גדולה יותר
אז לבסוף קניתי רבע ליטר מי.ד שלוס
זה נשמע קצת אבל מספיק להמון שימושים (אני חופפת איתו,רוחצת איתו את הפנים והגוף)
ראוי לציין שהקרקפת שלי שומנית וכך גם פניי- הנוטים לפצעים
אחלה דבר אני מאד מרוצה
השיער נותר מבריק ונקי (אף שמפו טבעי מבוסס שמנים לא מנקה את הקרקפת ככה)
והפנים נשארות גם כן נקיות ולא מתוחות כמו אחרי שימוש בסבונים מייבשים

ואם כל זה לא מספיק אז- הריח...
ריח של קרמל יאמי :)

-

שאלה לי אליכן...
אני רוצה להבהיר את שיערי (צבעו חום בהיר)
אבל לא בא לי להתחיל להשמש בחומרי צביעה אגרסיביים
למישהי יש רעיונות?
מיץ לימון?
חברת צבע כלשהי שמייצרת צבע טבעי?
הבעיה בהבהרה זה שתמיד צריך מי חמצן, וזה בעצם החומר הגרוע
אז מה...למישהי הפתרונים?
עפרה_עדין*

עיצות לטיפוח טבעי

http://www.heschel.org.il/[po]public health[/po]/newsletter9.htm

עלון אינטרנטי חינמי בנושא בריאות הציבור והסביבה. מתפרסמים בו סיכומי מחקרים עדכניים בעברית וקישורים אליהם. ישנם עד כה 9 עלונים בהם ניתן לצפות.
אובייקטיבי, מדעי ומומלץ.
פלוני_אלמונית*

עיצות לטיפוח טבעי

להבהרת שיער ניתן להשתמש בצבעי שיער טבעיים יחסית שנמכרים בבתי טבע.
יש בהם מי חמצן, אבל באחוז נמוך יותר מהמקובל. למיטב ידיעתי בלי מי חמצן לא ניתן להבהיר.
אין בהם אמוניה ושאר חמרים מזיקים נוספים שיש בצבעי שיער רגילים.

יש גם תכשיר מבוסס מיץ לימון בשם "סאן אין" שמרססים ויוצאים לשמש או מייבשים בפן בחום והוא מבהיר.
נמכר בפארמים למיניהם, אבל לא ידוע לי איזה מרכיבים נוספים יש בו.
יעל*

עיצות לטיפוח טבעי

שליחה על ידי יעל* »

היינו בטיול היום וליקטתי מעט פרחי ציפורני חתול (קלנדולה).
מה אפשר לעשות איתם? האם כדאי להשתמש כמו שהם או לייבש קודם לכן.
איך מייבשים?

תודה
פלונית_אלמונית*

עיצות לטיפוח טבעי

היי עפרה
יש לי כמה שאלות
#האם את מכירה את החימר הירוק, והאם ידוע לך מה סגולותיו? (הומלץ לי להכין ממנו מסיכה כל ערב ולהניח על הפנים לצורך טיפול באקנה קלה-בינונית)
#האם חליטת קלנדולה יכולה לסייע בהעלמת צלקות שנוצרו מחצ'קונים? (מה הכמויות שממולץ להשתמש לצורך הכנת חליטה?)
#האם ידוע לך משהו על שמפו U3 של שלוס? הבנתי שהוא מבוסס על סבון מסלק סוכר והוא מצויין
אבל כמעט לא מוצאת עליו מידע באינטרנט
#מה דעתך עכל תחליב לניקוי עור נעורים פגום טבעי המכיל:
חומרי סבון רכים משמן זית ושמן חמניות, תמציות אורגניות של קמומיל וקלנדולה
ושמנים אתרים: תפוז, לימון, אשכולית, לבנדר ורוזמרין?

אני נואשתי לגמרי ממצב פניי
רק נרפא פצעון אחד וכבר יוצא אחד חדש
קבעתי תור לרופא עור מה שאומר שאקבל שלל כימיקלים חריפים למרוח על העור/כדורים וכו'
אני מ-א-דמנסה להמנע מהלגיע למצב שאני מורחת חומרים כאלה על העור
אבל באמת שהתייאשתי

כרגע שגרת הטיפוח שלי כוללת מסיכת חימר כל ערב+שטיפת הפנים בסבון קלנדולה
ומעט מאד קרם לחות לעור שמן של סבוקלם

יש לך מוצא אחרון לפני שאני פונה לרפואה הקונבנציונלית ומלאת הכימיקלים?
נקודות_ורודות_אגדיות*

עיצות לטיפוח טבעי

פלוני אלמונית
כשהייתי ילדה אמא שלי הייתה שוטפת לי את השיער בתום החפיפה עם תה קמומיל - בשביל לשמור על הבלונד (נדמה לי שזה גם מבהיר את השיער- צריך לנסות). חוץ מזה נדמה לי אבל רק נדמה לי שקראתי איפה שהוא שעלי חובזה עושים עבודה כזו. צריך לבדוק.
חוץ מזה יש חינה טבעית- מה איתה?
עפרה_עדין*

עיצות לטיפוח טבעי

_פרחי ציפורני חתול (קלנדולה).
מה אפשר לעשות איתם?_

אפשר להשרות בשמן טבעי לחודש ולקבל שמן תשרית קלנדולה! השמן הכי טוב שיש...

האם את מכירה את החימר הירוק, והאם ידוע לך מה סגולותיו?
מכירה, יש לי ולא משתמשת. לא מאמינה בחמרים שמייבשים את העור.

האם חליטת קלנדולה יכולה לסייע בהעלמת צלקות שנוצרו מחצ'קונים?
לא. הדרך(הקוסמטית) היחידהשיכולה לעזור זו דרך הקילוף ועידוד צמיחת תאים חדשים (רטין A ונגזרותיו).

_מה דעתך עכל תחליב לניקוי עור נעורים פגום טבעי המכיל:
חומרי סבון רכים משמן זית ושמן חמניות, תמציות אורגניות של קמומיל וקלנדולה
ושמנים אתרים: תפוז, לימון, אשכולית, לבנדר ורוזמרין_

נשמע טוב- אני רק לא יודעת מהם חומרי סבון רכים (נשמע כמו פשוט סבון...). האם ישנה רשימת רכיבים באנגלית?

לגבי שגרת הטיפוח שלך: נסי חודשיים ללא קרם הפנים שציינת (מלא בכימיקלים מיותרים שעלולים לגרום לפצעים!) וללא מסיכת החימר (מאוד מייבשת את העור).שטפי היטב במים חמימים ומעט סבון ולחיטוי הפצעים השתמשי בשמן אתרי קמומיל טהור (הוא לא זול אבל הכי טוב).
שליחת תגובה

חזור אל “מה כדאי לדעת לפני שעורכים”