עצות לחיסכון בכל התחומים

אנונימי

עצות לחיסכון בכל התחומים

שליחה על ידי אנונימי »

ראו גם: מדור צריכה נבונה/ מדור אקולוגיה / מדור פסולת ומיחזור

בדף זה מרוכזות עצות לחסכון בתחומים הבאים:

1. דברים שלא צריך יותר
  2. קניות
  3. מתנות
  4. קוסמטיקה
  5. טיפה אנושיות
  6. מוצרי נקיון
  7. אפשר למחזר מגבונים
  8. שאריות מזון
  9. חיסכון במים
  10. חשמל
  11. חסכון בגז
  12. נהיגה חסכונית
  13. טלפון
  14. בנק – חסכון בעמלות
  15. בנק – שונות
  16. כספים
  17. ביטוח
  18. חסכון בזמן
  19. שונות
  20. קצת אידאולוגיה

ערכה: מ י כ ל
תרמו: , טרה רוסה, ה עוגיה, אביב חדש, עוף החול, מיכל מ, עידית, מורן, תמר ס, נועה ברקת, אמא אינקובטור, מאמא מאוהבת, יערת דבש, רוני, ציירת הקומיקס, עדי יותם, בשמת א, חווה ש, מים שקטים, מ י כ ל.
==1. דברים שלא צריך יותר==
  • למכור או להחליף - ספרים שנתגלו כלא מענינים, בגד שמעולם לא נלבש ושאר אביזרים ישנים ניתן למכור או להחליף. ואיך עושים את זה? אז אני מכירה כשתי חנויות בתל אביב, חנויות יד שנייה, ששמחות לקנות בגדים אביזרים וכו' במצב טוב ולשלם לכם כסף מזומן או לחילופין לאפשר לכם לבחור פריטים אחרים מהחנות. קראתי פה באתר וגם ניתן במנועי החיפוש השונים לקבל כתובות של חנויו כאלו בכל אזור כמעט. מה שטוב בשיטה הזו,זה שהבית נקי מג'אנק שאספתם, וזה גם מכניס כסף שבוזבז לריק, גם מכניס אנרגיות חיוביות לגוף (תחושת יעילות) וגם גורם לאי ביזבוז של משאבי טבע (סיבים, עצים כותנה וכו'), הפאנג שוואי גם אומר משהו על זה אבל אני לא זוכרת מה... (ג'ינ ג'ית); כתבה במוסף הארץ בענין חנויות בגדים יד שניה (מיכל מ); בחנות כלי בית שיגריס באבן גבירול בתל אביב מחליפים מתנות מחתונות (או סתם פסח שקיבלתם הרבה כלים). לא משנה מאיפה המתנות, או אם יש להם פתק או חשבונית. קובעים "פגישה", באים עם מה שרוצים להחליף, מקבלים הערכת שווי, ולוקחים במקום משהו אחר. אני החלפתי (בזמנו) המון דברים קטנים ולא שימושיים בסיר אחד גדול. (טרה רוסה)
  • לתת - מה שאינו מתאים לחנויות יד שניה ניתן לתת לחברים, הומלסים וכו'. (ג'ינ ג'ית)
  • למחזר לשימוש אחר -
  • מסדין לבן ישן שהיה לי בבית חתכתי לשני חלקים שווים ויצרתי שני וילונות פשוטים, החלק החתוך היה זה שתולים ממנו וככה גם לא צריך לתפור כלום. לולאות לא עשיתי, פשוט קניתי כמה קליפסים כאלה מברזלים (בכל חנות וילונות) ומוט וילון (הכי פשוט, עלה גרושים) ויש לי בחדר שני וילונות לבנים, חלקים, בלי כסף. (ג'ינ ג'ית)
  • סירים שנשרפו ועבר עליהם זמנם-הופכים לעציצים מקוריים. כנ"ל לגבי קופסאות שימורים -ממלאים במים או בחול, עם צמחי תבלין, וזה גדל יופי. צריך רק לחורר חורים מתחת לכל כלי שמכניסים לתוכו אדמה שיהיה מקום לניקוז המים. (ג'ינ ג'ית)
  • קופסאות של כל מניי אריזות - לפעמים כשרוחה של בתיה עוזיאל שורה עליי אני עוטפת בכל מיני ניירות יפים של עטיפה ויוצרת קופסאות איחסון יפות לתכשיטים, גומיות שיער, אביזרים ומתנות (יש שיטה של הדבקת טלאים, חותכים קרעי נייר של נייר עטיפה יפה ומדביקים אחד ליד השני, יוצר מראה עתיק ויפה, מקצועי ולא ילדותי ). (ג'ינ ג'ית)
  • בגדים ממש ישנים- שנייה לפני שהם הופכים לסמרטוטים, אני גוזרת חתיכות מעניינות ותופרת אחד לאחד- בסוף יוצא תיק צד מדליק או ארנקים למתנות, באותה צורה אפשר לתפור שמיכת טלאים לפיקניקים וכאלה. (ג'ינ ג'ית)
  • שמיכות ישנות ולא שמישות בעליל - עוברות לחברים חברות עם בעלי חיים - שיהיה להם על מה לרבוץ (חוץ מאשר על הספה הכי שווה בבית). (ג'י ג'ית)
  • דפים שעשו בהם שימוש, תמיד יש את הצד השני שעוד לא נוצל- לחתוך לחלקים שווים, לשים על המקרר וליד הטלפון להודעות. (ג'ינ ג'ית)
  • מנייר בכלל אפשר לעשות עבודות בעיסת נייר - קערות וכו', זה נורא פשוט ומעבר לקערות, קופסאות, בובות וכו' זה מיחזור נייר מטורף (כל נייר ג'יפה יכול לעבוד בעיסת נייר)וזה בתכלס' תרפייה בעיסוק. (ג'ינ ג'ית)
  • לחתוך באלכסון את החלק העליון של בקבוק חלב (2 ליטר עם ידית, או כל מיכל כזה עם ידית) ככה שהידית נשארת אבל יש פתח גדול ולהשתמש בזה לאטבי כביסה, מברשות שיניים, וכ"ו (כי תולים את הכלי מהידית). (טרה רוסה)
  • ארון מכוער וזול ששכב לו כך ועמד לעוף מהבית ארון של הום סנטר דמוי עץ. צבעתי בצבע בסיס ואח'כ בצבע לבן - שמנת עם שיופים בין כל שכבה במקום הידיות המכוערות השחלתי חוט טבעי וחרוזי עץ צבעוניים וכל מי שרואה אוהב נורא. ממש סטייל! (עידית)
  • להכין לבד -
  • וילון אמבט - קונה יריעת פלסטיק שקוף מחנות חומרי בניין פלסטיק שקוף, גוזרת לחצי כי זה כפול ויוצא אחלה וילון לאמבטיה עושים חורים בחלק העליון עם מחורר של דפים (עידית)
==2. קניות==
  • קניה מרוכזת - לקנות תבלינים יחד עם עוד שני אנשים. אפילו כשקונים רק 100 ג"ר של תבלין, זו כמות גדולה שרוב האנשים לא משתמשים בה בשנה. תבלינים גם צריכים להיות טריים, הם לא נשמרים זמן רב. אם קונים יחד ומתחלקים, זה יוצא שליש מחיר! (טרה רוסה)
  • מיקוח- אם כבר קונים קנייה מרוכזת בחנויות תבלינים כי הכל שם זול (כולל פסטות, אורז, כסמת, פירות יבשים, מרק עוף ושאר תבלינים), ניתן להתמקח על המחיר. כך גם בקניות בשוק. (ג'ינ ג'ית).
  • סופר מול מיני מרקט- עד כמה שזה נשמע טריוויאלי רצוי מאד לחפש את הסופר הזול. ראשית עדיף להתעלם לחלוטין מרשתות גדולות. הן תמיד יקרות. בכל מקום יש סופרמרקטים פרטיים. משהו שהתחיל לפני שנים כמינימרקט וגדל. הם פחות יפים ונוחים אבל לרוב הם מאד תחרותיים. ההבדלים מגעים לאחוזים ניכרים לגבי כל מוצר ומוצר. אצלי לדוגמא בדקתי וגיליתי שההבדל מגיע ליותר ממתאיים ש"ח לקניה שבועית רגילה בין הסופר הפרטי לבין הסופר של הרשת הלא כל כך יקרה. (עוף החול)
  • להשוות מחירים גם בין מקומות שלא הייתם חושבים - לדוגמה, אני תמיד חשבתי ששוק ללוינסקי לתבלינים בת"א מאוד זול. גיליתי שלא. לדוגמה, בהריון קניתי תה פטל. בשוק לוינסקי עלה 35 ש"ח ל-100 גר. בחנות טבע (שבדרך כלל נחשבות יקרות), עלה 8 שח ל-50 גר (14 ל-100) ובדיאדה עלה יותר מ-40 שח לשקית שאני לא זוכרת אם הייתה 50 או 100 גר. (טרה רוסה)
  • רשימה - ללכת לעשות קניות עם רשימה (תמר ס) וכן - משהו שאימצתי מהגברת המעופפת: לעשות רשימת בישולים לשבוע הקרוב ואז ללכת לקנות רק מה שברשימה. הורדנו ככה את הקניה השבועית שלנו ב-200 ש"ח לשבוע. (נועה ברקת)
  • לקנות הרבה ובזול? – לאו דווקא - עצה שלכאורה מנוגדת לכל הגיון אבל אצלי היא עובדת: לא לקנות ירקות בזיל-הזול כי אז חוזרים מהשוק עם עשרים קילו ירקות שחמישה עשר מהם נזרקים בסוף השבוע. כשאני קונה ביוקר יחסי ומתלבטת חזור והתלבט האם לקנות מנגו אחד או שניים, אני (א) קונה פחות (ב) ירקות יקרים יפים יותר בד"כ וארבעה תפוזים יפים ייאכלו, בעוד עשרה תפוזים מצ'וקמקים יישארו ויצ'טקמקו עוד יותר. (אמא אינקובטור)
  • לקנות את הזול ביותר? לא תמיד - לא לקנות אוטומטית את הזול ביותר. מגבות ומצעים למשל, נהנים מהם הרבה יותר ולאורך זמן אם קונים משהו יפה ואיכותי ויקר להחריד ב"כיתן", במקום אריזה בזיל הזול מאיזו סלסלה בסופר. (אמא אינקובטור). אביב חדש מסכימה ומוסיפה - מספיקים שני סטים למיטה הזוגית (אולי כשיש ילדים מרטיבים, יותר). מכיוון שאני שונאת לקפל מצעים, בעיקר הגדולים, אני מורידה בבוקר, מכבסת, מייבשת צ'יק צ'ק במייבש (בכל מקרה אין לי איפה לתלות את כל הגודל הזה) ומחזירה למיטה.
  • לא לעשות קניות רעבים. להשתדל לא לעשות קניות עם ילדים קטנים. ובעיקר לא לעשות קניות עם ילדים קטנים ורעבים. (אמא אינקובטור)
  • תקציב – כן או לא? - בעד: אנחנו החלטנו להקציב כל שבוע סכום מסויים לקניה בספורמרקט. מה שלא נכנס, לא נכנס. הסופרמרקט רחוק והחנות הסמוכה יקרה כך שלא מוציאים הרבה על "השלמות". כך גיליתי שאני מנסה להיות יצירתית יותר, לחפש תחליפים, להסתפק בפחות ולא לאגור מלאי בארונות. אנו מגיעים לסוף השבוע עם מקרר ריק ואיזו הרגשת סיפוק זו למלא אותו! (אמא אינקובטור). נגד: זה בעייתי. ניסיתי את זה לאחרונה, ואח"כ עשיתי תקופה של "ללא חשבון". מתגלה, שכששולטים, רוצים לבזבז יותר. רוצים להגיע לתקרה המוקצבת. יש נטיה לא לדייק במה שקונים. (יערת דבש)
  • הזמנה בטלפון – כן או לא? - על פי אודטה: כדי להימנע מקניות מיותרות בסופר בגלל מיבצעים ומפתים (או כביכול מפתים) לא הולכים לסופר, מזמינים דרך הטלפון וזה חוסך קניות מיותרות. לא בדקתי את זה (אצלנו אין אפשרות כזאת) אבל לדעתי שווה בדיקה , לא לשכוח לקחת בחשבון טיפ לשליח (דרומה); אבל צריך לקחת בחשבון שבהזמנות טלפוניות כמו בנט-סל מחירי המוצרים יקרים יותר. למרות זאת בשורה התחתונה לעתים חסכוני כי באמת קונים בדיוק מה שצריך לפי רשימה (רוני)
  • החזרת מוצרים שפג תוקפם - ניתן בקו אופ ונדמה לי שגם בשאר הרשתות להחזיר מוצרים פגי תוקף בתנאי שהם סגורים. למשל גבינות שלא הספקתם לפתוח או חומוס וכאלה. הולכים לקופה הראשית ומקבלים זיכוי (ג'ינ ג'ית)
  • קניה מיד שניה - מה שיפה בחנויות יד שנייה זה שיש המון פריטים שכבר תפסו צורה של מישהי אחרת. ואז כשזה יושב עלייך זה נראה מעולה. דבר נוסף שמדליק בחנויות יד שנייה, זה המבחר הבלתי רגיל של דברים ייחודיים. כל מיני כאלה שאולי הגיעו מארצות שונות, מתופרות פרטיות. (ג'ינ ג'ית)
  • קניה באמצעות האינטרנט - אתר מצויןן באינטרנט להשוואת מחירים www.zap.co.il (פלוני אלמונית). לא להתייחס לדירוגים בZAP - מניסיון לא מפרסמים דירוגים גרועים גם כשמדובר בחיסרון ידוע של המוצר, כנראה בשל הסכם בין האתר למפרסמים. עם זאת השוואת המחירים אכן נוחה מאד (ליאורה נ)
==3. מתנות==
  • להכין לבד - אפשר ואפילו די בקלות להכין לבד מתנות יפיפיות ומיוחדות במקום לקנות. לדוגמא אני אוהבת מאד אוריגמי ואני מכינה מתנות מיוחדות מאוריגמי זה יפה, מקורי נראה מליון דולר ועולה לי כמעט כלום ולוקח לי בדרך כלל מס' שעות אבל אני נהנית מכל רגע. (עוף החול)
  • ברכות בהכנה עצמית - גם ברכות. אני אף פעם לא קונה ברכות. תמיד מכינה לבד. או מקישוטי אוריגמי או ריקמה או חיצוכי נייר אבל גם מי שלא אוהב מלאכת יד יכול להכין ברכות יפיפיןת בבית פשוט לקחת חתיכת בריסטול יפה לקפל לשניים למצוא תמונה יפה או משהו אחר ולהדביק בצד אחד ובצד השני לכתוב ברכה. לילדים אגב אני אף פעם לא מצרפת ברכה. זה בכלל לא מענין אותם. אני גוזרת מקרטון פתק קטן כותבת עליו "ל באהבה מאיתנו" וזהו. (עוף החול)
  • חשיבות האריזה - אריזה יפה עושה הרבה פעמים את כל ההבדל. להשקיע באריזה, לא כסף, זמן ותשומת לב. (עוף החול)
  • רעיונות למתנות לא יקרות
  • עציצים - אני מעדיפה לקנות במתנה עציצי פרחים במקום פרחים. ראשית ניתן להשיג עציצים יפהיפיים ומרשימים במחירים של 10-70 ₪, שזה בערך מחירים שמוציאים על זר פרחים שנותנים במתנה. היתרון הוא די ברור- עציץ לא מתכלה כמו זר פרחים, והתגובות הם תמיד של חיוכים והתפעלות, וכשאני חוזרת לאותו אדם, העציץ עוד שם עם הפרחים היפים שלו(יש עציצי פלפל וחרציות וכלניות ורקפות ומה לא... זולים גם בלי להרחיק עד משתלה שכוחת אל).(ג'ינ ג'ית)
  • מתנה לילדות (מגיל חמש והלאה) - ביום ההולדת האחרון של האחיינית שלי אספתי מהמגירות שלי כוווול מיני פיצפקס- שרשראות שאני לא אלך איתם בחיים, עגילים כנ"ל, סיכות מצחיקות, טונות של צמידים. דברים שכבר שנים חבל לי לזרוק. הכנסתי הכל לקופסא מצויצת שקניתי (ורד+לבבות+נוצצים) וזו הייתה המתנה הכי הכי הכי. (ציירת הקומיקס)
  • שקיות בד ממולאות בקטניות שונות כמשחק לפעוטות (שירה)
  • ראו גם מתנות מתכלות
==4. קוסמטיקה==
  • חלופות טבעיות וזולות למסכת שיער -
  • למרוח מיונז על השיער לשעה-שעתיים, חברה אומרת שזה הופך את השיער לרך ומבריק בצורה בלתי רגילה. (ג'ינ ג'ית)
  • לערבב כמות שווה של שמן זית, ביצה ומרכך שיער למרוח על השיער למשך הלילה- מניסיון מבריק את השיער ומרכך אותו. (ג'ינ ג'ית)
  • קרם ידיים - לידיים נעימות ואלסטיות, לקחת גרגירי סוכר עם מעט לימון סחוט- ולנקות את עור הידיים- זה מעין פילינג לידיים. לאחר מכן למרוח ואזלין או קרם ידיים שומני אחר, לכסות בכפפות ניילון או כותנה ולישון עם זה כמה שעות- עור הידיים הופך להיות כמו של תינוק. (ג'ינ ג'ית)
הוספת הערה: אבל לטווח של יממה שלמה - הידיים עוד יותר מתייבשות בגלל הוזלין. עדיף חמאת שיאה! (ניבה_ שקד)
==5. טיפת אנושיות==
  • להשתמש רק במוצרים שלא נוסו על בעלי חיים, ולחסוך סבל מיותר. מי שמסתבך עם העניין, ולא רוצה לזכור יותר מדי מידע, יכול פשוט לקנות הכל ד"ר פישר. (טרה רוסה)
ולמידע נוסף אפשר לבדוק ב- ניסויים בבעלי חיים.
==6. מוצרי ניקיון==
  • מלח לימון במקום קלגון - עד שאני כבר מנקה... אני אוהבת להשתמש בהרבה חומרי ניקוי, אממה.. לא תמיד זה טוב לסביבה, לכיס ולבריאות. לכן מצאתי כמה תחליפים מעולים לניקיון מאלו הרגילים. למשל במקום לקנות קלגון או כל מיני מכשירים מנטרלי אבנית מהמכונה ולהשתעבד להוצאה הקבועה שלהם, אני קונה מלח לימון חבילה של חצי קילו בשקלים בודדים- אחת לחצי שנה מפעילה את מכונת הכביסה/הקומקום החשמלי וכו' עם מלח לימון והרבה מים - הרתחה של כל העסק. העסק מתנקה היטב מאבנית בכלום כסף ומאמץ ובלי כל החומרים הסופר יקרים ומזיקים. (ג'ינ ג'ית); ממולץ לרכוש מלח לימון בתפזורת בחנויות תבלינים. זול מאשר בסופר (ה עוגיה)
  • אבקת כביסה לשטיפת רצפות - כף אחת של אבקת כביסה, לא משנה מאיזה סוג, הריצפה נקייה, מבריקה, ומשום מה דוחה ג'וקים. בדוק. לא יקר, לא צריך מבריק רצפות וכל מיני המצאות שלא לדבר על חומרי הדברה ושאר מזיקים...
  • מים רותחים ולימון כממיסי שומן - ממיסים כמעט כל שומן מגעיל במיוחד מכלי המטבח, ואם זה לא מספיק אז מוסיפים קצת לימון סחוט, ואם גם זה לא אז אין ברירה שולפים מסיר שומנים קר - הוא עושה את העבודה אבל ממש לא טוב לנו ולסביבה. (נו, אני לא טלית שכולה תכלת, אבל אם כבר, אז אני הולכת על הטוב ביותר- כי רק לעשירים יש את הפריבילגיה לקנות דברים לא טובים, לנו, פשוטי העם, אין כסף בשביל זה....). (ג'ינ ג'ית)
  • סודה לשתיה לניקוי שטיחים - הרבה פעמים שטיחים חוטפים כל מיני פישפושים ומיני נוזלים שנשפכים עליהם והם מסריחים. יש פיתרון מאד פשוט וזול. ללכת לחנות תבלינים ולקנות סודה לשתיה (הרבה) לפזר על שטיח שאוב ולהכניס לתוך הסיבים עם מטאטא. להשאיר שם בערך 3 ימים ואחר כך לשאוב שוב. מעלים כל ריח. (עוף החול)
  • סודה לשתיה לניקוי במטבח - אם טיגנתם ואזור הכירים מסריח או כל בישולים משפריצים אחרים שעושים ריח לא נעים לערבב בקערה מים פושרים על סודה לשתיה ולנגב עם זה את הקירות במטלית (עוף החול); העברתי את הסודה לקופסה ריקה גדולה של תבלינים וזה מאוד נוח לשימוש - יש חורים במכסה ונועה עכשיו עוזרת לי לנקות את האמבטיה ואת הכיור (- היא שופכת את הסודה ואני משפשפת...) - נדהמתי כמה שזה יעיל, זול וכמובן ידידותי לסביבה. ממש כיף! סירים שנשרפו בהם דברים שפעם היה לוקח הרבה זמן לשפשף כדי לנקותם עכשיו זה הולך ממש בצ'יק! (מאמא מאוהבת)
עוד על נקיון בסודה לשתיה בדף נקיון ידידותי לסביבה
  • הדלקת נר כפתרון לריח רע בבית - אני מתכוונת לנרות פושטים אפילו כאלה של שבת מעבירים ריחות לא נעימים. (עוף החול)
  • לקנות מילויים של אבקות כביסה או שפירצרים - למשל כל הרסס נגב שאני אישית לא משתמשת בהם, אבל יש להם פופולריות עצומה, ניתן לקנות רק מילויים שלהם בהפרשים של 10 ש"ח בלי כל המיכל. אותו כנ"ל לגבי אבקות כביסה סבון נוזלי וכו'. (ג'ינ ג'ית). ולמתקדמים: למלא בבקבוק הרסס נגב (שאצלנו דווקא הולך לא רע) מעט נוזל לניקוי כללי, מדולל במים. לדעתי ג'ארה ענקית של נוזל לניקוי כללי עולה פחות ממיכל של 750 מ"ל. (אמא אינקובטור)
  • לכבס את מטליות המטבח- רעיון שקיבלתי מחברה שאמרה שבקיבוץ מכבסים בערך הכל. כיבסתי והם שורדים לא רע. (ג'ינ ג'ית). את מטליות המטבח לכבס כל כמה ימים, מקסימום שבוע ומיד כשיש כתם לזרוק לכביסה. בכלל אפשר לזרוק אותן בתדירות, נניח, של מגבות הידיים, לסל הכביסה. אחרי השימוש לשטוף אותן היטב ולהניח פרושות, או לתלות על הברז, שיתייבשו. (עדי יותם)
  • להשתמש במחצית גודל מטלית המטבח - אצלנו חותכים את המטליות לשתיים - הגודל המקורי גדול מדי ומיותר. (עדי יותם)
  • לכבס את וילון האמבטיה במכונה - יוצא כמו חדש! (אולי העצה הזאת תחסוך למישהו קנייה של וילון) (טרה רוסה)
עצות לגבי הסרת עובש מוילונות אמבט ראו הסרת כתמים
  • קנית אריזות גדולות – כן או לא? - אריזות גדולות הן לא בהכרי חסכוניות יותר מבחינת המחיר. לפני שבוחרים באריזה גדולה לחשב מחיר לקילו/ליטר/יחידה ולראות אם זה באמת עולה פחות. גם מבחינות אחרות הן בודאי בזבזניות יותר כי כשיש הרבה משתמשים בנדיבות רבה יותר. כאשר משתמשים במוצר לפי כמות מוכתבת מראש אין הבדל (כוס קמתתח היא כוס קמח גם אם לוקחים אותה משק), אבל במקום בו העין אחראית (שימוש בשמפו למשל) - זה משמעותי. בנוסף - אריזה גדולה הולכת הרבה פעמים עם פתח רחב. למשל - שמן זית שיש לנו בקנקל 2 ל' - בכל פעם שמטים את הבקבוק נשפך בכמויות. העברתי לבקבוק קטן עם פיית ספורט מסתובבת - פתאום יוצא שפריץ דק ונשפך הרבה פחות. (ה עוגיה); עפ"י כתבה במוסף "ממון" של ידיעות אחרונות: קיימות אבקות כביסה שהן לא קומפקטיות אך מצויין כך על האריזה. פשוט צריך לשים לב. כמו כן, לעתים יש אריזות ענק אבל כתוב שצריך להשתמש ביותר אבקה (45 גר' אבקה לעומת 37 גר' אבקה) ועוד עניינים כאלו (אביב חדש); באבקת כביסה צריך להסתכל על האריזה מה הוראות הכביסה, כמה אבקה צריך לשים (בד"כ כתוב "כף מידה" ואחכ מצויין משקל האבקה), ואז לחשב כמה כביסות יש באריזה ומה המחיר לכביסה בודדת (ואת זה להשוות בין האריזות השונות) (ה עוגיה)
  • שימוש במינימום הכרחי - הצעה מתוך תוכנית טלויזיה הולנדית: להפחית בכמות של החומר (נוזל כלים, שמפו, אבקת כביסה) עוד ועוד. כשאתם רואים שהחומר לא עושה את העבודה שלו (השיער לא מרגיש נעים וכו'). אז תוסיפו בחזרה טיפה- זו היא הכמות המינימאלית שאתם צריכים. זה טייפ שטוב במיוחד לישראלים אשר ידועים בכך שאהובים להשתמש בכמויות אדירות של חומרי ניקוי: "שיהיה הרבה נקי". (ציירת הקומיקס)
  • דילול סבון הנוזלי - במרבית המקרים הסבונים הנוזליים כל כך סמיכים שאפשר פשוט לדלל אותם במים- ועדיין תקבלו חומר ניקוי יעיל. מכיוון שכשנמצאים בבית עם ילדים בדרך כלל שוטפים ידיים המון (עוד חיתול השוחלף, עוד ג'יפה שנוגבה מהרצפה)- אז ככה זה גם מזיק פחות לעור הידיים (ולאדמה, ובכלל). (ציירת הקומיקס). עם זאת מזהירה כי מים שמוסיפים לסבון כלשהו במיכל סגור - יוצרים בקטריות, ולכן אם רוצים לדלל אז לדלל כמות קטנה בכל פעם.
  • המלצות לאבקות כביסה חסכוניות - - אבקת כביסה של זוהר דליה בשק ענק של 10 ק"ג במחיר של 70 ש"ח. מאוד חסכוני (ואקולוגי בעניין האריזה). (אביב חדש); אבקת כביסה של פיסגה במבצע - גם קילו וחצי ב-9 ש"ח, וגם מסתבר שזו אבקה מאוד קומפקטית ואני משתמשת בשליש הכמות הרגילה לכל מכונה! (בשמת א)
  • נייר טואלט - יש לי חברה שבודקת מה האורך הכולל של נייר הטואלט בחבילה ועל פי זה קונה (בהשוואה למחיר כמובן) (אביב חדש). מעבר לאורך, הנתון שבאמת קובע הוא העובי והטיב (כלומר, בנייר א צריך 6 ריבועים לפעם בזמן שבנייר ב צריך 2) זה הבדל משמעותי. אז אני קונה סוג אקולוגי פושט כשהוא במחיר טוב, וסוג יקר וחסכוני אבל רק אם הוא במבצע במחיר סביר. ואת שני המחירים אני זוכרת בעל פה לבדיקה אם שווה או לא. (בשמת א). אני קונה את הנייר הדחוס שאין לו גליל. לדעתי הוא מחזיק מעמד הכי הרבה זמן (טרה רוסה). בנייר טואלט אפשר להשוות בין חבילות שונות בעזרת שקילה (ה עוגיה).
==7. אפשר למחזר מגבונים!==
  • במקום במגבונים, לשטוף את הטוסיק או לנגב בצמר גפן רטוב - יותר זול ובריא (שירה).
  • מגבונים לניקוי כללי - המגבונים שימושיים מאוד לניקוי (ואחרי שרואים איך הם מסירים כתמים כלכך טוב מבינים שכנראה יש בהם חומרים שלא מתאימים לטוסיק עדין). (ה עוגיה)
  • מיחזור מגבונים משומשים - מגבונים שנעשה בהם שימוש (ולא לקקי) הולכים לסל הכביסה. אח"כ אני מסדרת אותם בדיספנסר והם משמשים למגוון שימושים. (ואז שוב לכביסה). איך מסדרים בדיספנסר? פורשים את המגבון לאורך, בתחתיתו מניחים את המגבון הבא בחפיפה מינימלית (פחות מ2 ס"מ) וכן הלאה כמו רעפים. מתחילים לגלגל מלמעלה ומגלגלים כל הזמן (מגלגלים ומוסיפים, מוסיפים ומגלגלים. לא צריך חדר שלם בשביל זה). בסוף מקבלים גליל שמנמן. שולפים את ההתחלה מהאמצע ומוציאים דרך חריץ מורחב במכסה של קופסא עגולה (קופסא של סימילק למשל). ואפשר תמיד להוסיף עוד מגבונים שיצאו מהכביסה (כי ההוספה היא בחלק החיצוני של הגליל). (ה עוגיה)
  • מגבונים משומשים לריפוד החיתול - אני מכירה מישהי שמשתמשת במגבונים המשומשים (אני לא יודעת אם יש הפרדה של פיפיקקי) שוב אחרי הכביסה כחוצץ בין חיתול בד לגוף התינוק. החומרים כבר לא שם, והבד נעים ורך. (אביב חדש)
==8. שאריות מזון==
  • כקומפוסט - למי שיש גינה וקונה חומר שנקרא קומפוסט, שזה תערובת של דישון, אז ניתן לרכוש קופסאת קומפוסט להשליך לתוכה קליפות ירקות, פירות עלים וזרדים שנשרו בגינה לערבב מדי פעם ואחרי תקופה - יש חומרי דישון תוצרת בית בלי לבזבז אגורה. (ג'ינ ג'ית)
  • להאכלת בע"ח - פעם בשבוע אני עושה בדק מקרר, תמיד יש מזון שעבר זמנו, שראה ימים טובים, וכו'.. אז אני לוקחת הכל ובודקת מה טוב לחתולים ולציפורים. למשל, חתולים יכולים לאכול מוצרי חלב שפג תופקם בתנאי שהם כבר לא מסריחים. כנ"ל לגבי מוצרי בשר, דגים וכו'. החתולים השכונתיים שלי, אוכלים הכל... כולל פסטה וירקות. מה שחשוב זה שאם בישלתם סיר, ואת השיירים אתם רוצים לתת למייללים חשוב לשטוף שטיפה קלה מזון שעשיר בתבלינים- זה לא עושה להם טוב. לציפורים ניתן לתת בעיקר שאריות לחם, גם אם הוא יבש מרטיבים ומניחים היכנשהו - הם כבר יימצאו את הדרך לאוכל. זה גם תחביב לילדים - לדאוג להאכלת בעלי החיים של השכונה. שאגב מלבד שזה כיף לדאוג לחיות שלא הולכות על שתיים לשם שינוי, שכונה שיש בה חתולים בדר"כ לא סובלת מריבוי אם בכלל, של עכברים חולדות ונחשים. (ג'ינ ג'ית)
  • להכנת מאכלים אחרים - מקליפות הדרים ניתן להכין סוכריות (גם פעילות לילדים, זכור לי מימי הגן... ). אם מכינים בורקס ונשארים שאריות של בלילת ביצה (מהמריחה)- ניתן להכין שניצלים או חביתה לחתולים...(במיקרו- דקה) פירות רכים - ניתן להכים קומפוט. ירקות רכים - מרק, שקשוקה וכו', משאריות של ביסקויטים מתוקים, ניתן לרסק ולהכין כדורי שוקולד(מתכונים יש ברשת, מקישים כדורי שוקולד בגוגל) , משאריות של קרקרים מלוחים ניתן להכין פירורי לחם. (ג'ינ ג'ית)
  • שאריות של ירקות כציר - קליפות, גבעולים קשים מעשבי תיבול והבסיס של הכרובית, הכל הולך לסיר מים לשעה בישול, ואח"כ לפריזר כציר ירקות לפעם הבאה שאני מכינה מרק (להקפיא בכלי שהפתח רחב מהבסיס. יש גביעי פלסטיק נוחים, מהם מוציאים את הציר בצ'יק). (טרה רוסה)
  • הצלת חסה/פטרוזיליה/נענע שכבר נבלו - אפשר להשאיר כמה שעות בקערת מים קרים (אפילו עם קצת קוביות קרח), והם חוזרים לחיים! (טרה רוסה)
  • עגבניות להחזיקבמקפיא קופסת פלסטיק לשים בה את העגבניות ש"חתכתי והילדים לא אכלו" (אלו שנשארו נקיות בצלחת הכללית) וגם עגבניות שהתישנו במקרר (חתוכות!!) שצריך אני מכינה מהם רוטב עגבניות לפסטה (בצל מטוגן, עגבניות מהמקפיא, רסק עגבניות תיבול - בלנדר ידני והנה רוטב איכותי)
  • גזר וגם מה לעשות בשארית הגזר מהמיץ
==9. חסכון במים==
תוכן סעיף זה הועבר לדף כיצד לחסוך מים
==10. חשמל==
  • חימום מים בכירת גז ולא בקומקום חשמלי - הקומקום החשמלי צורך המון המון המון חשמל. (נועה). לעומתה- נכון, כשהוא עובד הוא צורך המון חשמל, 2000W, אבל לשתי דקות. אם תפעילי אותו שעה שלמה זה מה שהוא יצרוך. (אביב חדש)
  • תלית כביסה במקום שימוש במייבש - מייבש כביסה עובד חזק מאוד שעתיים. כאן אפשר לחסוך ובימים שטופי שמש בחורף או בקיץ להשתמש במתלה כביסה בלבד.
  • ייבוש כביסה בחורף -מומלץ מבחינה בריאותית להשתמש ברדיאטור (מפזר חום מייבש מאוד, תנור סלילי פולט קרינה) , ואז אפשר לתלות לידו את הכביסה על מתקן, אחרי כמה זמן להפוך את המתקן ב180 מעלות, שהצד השני "יתבשל" גם כן, והייבוש אינו אורך זמן, וחוסך שימוש במייבש. מה גם- שייבוש הכביסה ליד הרדיאטור מונע יובש באוויר- יתרון! (פפריקה הונגרית)
  • כיבוי אורות - לכבות אורות בבית, במקומות שלא נמצאים בהם באותו רגע. אין לי מושג כמה זה חוסך אבל זה מאד חינוכי. (נועה ברקת)
  • מעבר מנורות ליבון לפלורוסנטים - החלפת נורות במקומות מסויימים בבית (למשל אור בשירותים שדולק כל הלילה [אצלינו]) לפלורוסנטים. יש פלורוסנט צהוב שדומה יותר לאור טבעי. סכום הקניה הראשונית גבוה אך הנורה טובה לזמן ארוך מאוד, משהו כמו כמה שנים לעומת נורת ליבון והיא חסכונית מאוד בצריכת החשמל. (אביב חדש)
  • אפיה - לאפות כמה דברים יחד או אחד אחרי השני (שירה)
  • חיבור טיימר לדוד - כך בכל פעם מגדירים מראש לכמה זמן מעוניינים לחמם את המים (אצלנו מספיקה חצי שעה), כאשר אפשר גם לסובב אותו לחימום ללא הגבלת זמן. חוסך גם חשמל כי אין מצב ששוכחים לכבות את הבויילר בזמן, וגם חוסך הוצאות שרברב לאחר שהצינור מתפוצץ עקב לילה בו שכחנו לכבות אותו. גם נחמד למי שאוהב להתקלח בבוקר לכוון אותו על שעה מוקדמת בלי צורך לקום. (רוני)
  • נורות בוולטאז' נמוך - נורה שאנחנו משאירים דלוקה למשך הלילה היא של 25W והיא גם לא צורכת הרבה חשמל (מאמא מאוהבת)
  • לתקן או להיפטר מכשיר ישן מאוד או מקולקל - מכשיר כזה, כמו מקרר או מזגן שעובד בקושי, מבזבז יותר חשמל ממכשיר תקין וחדש. (ג'ינ ג'ית)
  • להמנע מהשארת מכשירי חשמל דולקים בלילה - כגון: אורות, מחשב וכו' (ג'ינ ג'ית)
  • מכשירים במצב "סטנד ביי" - (כמו טלויזיה עם שלט) או מכשירים שמכילים שעון שממשיך לפעול גם כשהם לא במצב ON (וידאו, שעון שבת של בוילר) - אוכלים חשמל גם כשהם "ישנים" (ה עוגיה)
  • שעון שבת - שעון שבת על רדיאטור/כל חימום אחר יכול להיות מאוד יעיל- מכוונים על חצי שעה לפני שחוזרים הביתה, או על שעה שיודעים שמתקרר, ובלילה, כדי לשמור על טמפרטורה, ניתן לכוון לשעה לא, חצי שעה כן (או כל קומבינה אחרת), ובעצם להשאיר את המחמם על מצב "ON" והוא יידלק כל פעם באותה שעה, וגם ייכבה, ואז אין צורך לדאוג אם כיבינו..... וגם- יתרון נוסף- לא צריך לדאוג שהילדים ידליקו כשלא נשים לב- אם השעון לא פועל, אי אפשר להדליק את המחמם! וכך גם למזגן- לכוון לזמנים חמים במיוחד, ושייכבה כשנעים יותר. על האור הקטן בחדר הילדים ניתן לשים שעון, שייכבה אותו כשזורחת השמש, וככה אם עוברת איזה שעה וחצי מהזריחה עד להתעוררות (במיוחד בקיץ, שהזריחה ב5:00), חוסכים הרבה כסף! יכול גם לשמש אמצעי למדד צפיה בטלויזיה- קבענו שעתיים(לדוגמא), אז הטלויזיה נכבית, וזהו! ואין ויכוח, ואי אפשר להדליקה! (כמובן- מומלץ בכל המקרים הנ"ל להסתיר את שעון-השבת מהילדים)(פפריקה הונגרית)
==11. חסכון בגז==
  • בישול קצר לירקות - ירקות לא צריך לבשל כ"כ הרבה זמן. לבשל עד עשרים דקות, ואח"כ לכבות ולהשאיר מכוסה. (שירה).
  • השריית דגנים - אורז מלא ושאר דגנים וכמובן קטניות. מתבשלים מהר יותר לאחר השריה של לפחות 1/2 שעה, כדאי להחליף מים לפחות פעם אחת. (שירה).
  • תבלינים מאיטים את הבישול לכן יש להוסיפם בסוף. (שירה).
  • סיר לחץ - בישול בסיר לחץ (אמנם יקר לקנות) יכול להפחית ב-70 אחוזים את משך הבישול. הבנתי שכשמתרגלים לזה אז אפשר לבשל בזה ממש הכל וב צ'יק צ'ק. (טרה רוסה)
  • ספק פרטי – כן או לא? - לא לרכוש דרך החברות הגדולות, אלא מספקים פרטיים. יכול להגיע עד לכדי חצי מחיר, אין דמי תיקון, אלתור ושיבצור, וגם מגיעים בכל יום ושעה שרוצים (מ י כ ל); הבעיתיות - אפשר להשיג בלונים במגוון מחירים. השאלה היא כמה גז הם שמים לך בפנים (את לא שוקלת את המיכלים שמביאים לך, נכון?) חוצמזה החברות הגדולות מחויבות לעשות בדיקות של תקינות ולטעמי בטיחות בכל מה שקשור לגז זה דבר חשוב. כדאי לדעת שלחברות גז יש מגוון מחירונים. לנו אמר אותו איש שאם נזמין דרכו גז הוא יתן לנו מחיר כמו של צרכנים כבדים. אולי יש מקום להתמקח עם הספק...
==12. נהיגה חסכונית==
  • רמת הטורים - גבוהים מדי יבזבזו הרבה דלק. (נועה)
  • לבחור רכב שצורך פחות דלק לכל ק"מ נסיעה, כמו רכבים עם נפח מנוע קטן אבל לא בהכרח (נועה).
  • תדלוק עצמי - יש תחנות דלק שאם את מתדלקת בעצמך תקבלי הנחה משמעותית לכל ליטר. שווה לחפש תחנה כזו באיזור מגורייך. (עוף החול)
  • טווח מהירויות מתאים - לכל מכונית יש טווח מהירות שמתאים לה. בטווח הזה צריכת הדלק היא מינימלית. ברוב המכוניות שהתנסיתי בהן המהירות עמדה על 90-100. עדיף לשמור על המהירות הזו מאשר להאיץ ולהאיט כל הזמן. (עוף החול)
  • תחזוקה טובה של הרכב - במיוחד אם הוא רכב חדיש יחסית וכולל כל מיני חיישנים אוטומטיים. יש חיישן שיושב באגזוז ובודק את פליטת הגזים ולפי זה נקבעת מידת הדלק המוזרק למנוע או משהו כזה. אם החיישן הזה לא תקין או שיש בעיה (אפילו קטנה) באגזוז עלולה להיות צריכה גדולה יותר של דלק. (עוף החול)
  • הקפדה על תחזוקה ובדיקות תקופתיות - במוסך מומחה. חוסך המון כסף! (עוף החול)
  • לא להגיע למצב שנוסעים על טיפת הדלק האחרונה. בתחתית מיכל הדלק מצטבר לכלוך שלא עושה טוב למנוע (אביב חדש)
  • התקנת דלקן - יכולה להיות חסכונית. (אביב חדש)
  • לא לנסיעות קצרות - הן מאוד לא חסכוניות בדלק (כשהאוטו קר הוא אוכל המון דלק) (ה עוגיה).
  • לחץ האויר בצמיגים - לוודא שהלחץ תקין באופן קבוע. זה חשוב לשמירה על הצמיגים משחיקה (חוסך החלפת צמיגים לעיתים תכופות), נדמה לי גם משפיע על צריכת הדלק, וגם בטוח יותר (ה עוגיה)
  • רכב אחד - שתי משפחות - רעיון הדורש התארגנות ובעיקר התרגלות: במקום להחזיק שני רכבים למשפחה, להחזיק רכב אחד לשתי משפחות. לוקח קצת זמן להתרגל לזה, ולהתארגן על זה, צריך תקשורת טובה בין השותפים ומסוגלות לנסוע באוטובוס לפעמים (שזה בעיקר עניין נפשי), זה חוסך החזקה של רכבים, זה חוסך בזיהום אוויר וזה מכריח אותך להיות בקשרים עם אנשים באופן מיידי ולא וירטואלי, למרות שאפשר לעלות את סידור הרכב על אתר ברשת כדי שכל אחד יוכל לראות מהבית איפה הרכב כרגע. אנחנו יותר מ-40 איש שמחזיקים יחד 8 רכבים. הגעתי לסידור הזה אחרי שהיה לי רכב אישי פרטי וצמוד שאהב מאוד את המוסך ואני לא מתגעגעת אפילו לרגע. כל כך טוב לי שאני לא אחראית לבד על האוטו ועל התקלות שלו וכל כך נחמד שמדיי פעם אין (למרות שזה ממש נדיר) רכב וכל המשפחה נוסעת יחד באוטובוס ויושבים כולם על אותו ספסל, אף אחד לא צריך לנהוג ואפשר פשוט להנות מהדרך. (חוה ש)
==13. טלפון==
  • להשתדל להעביר את רוב שיחות הטלפון, במיוחד הארוכות, לאחרי שבע בערב - אז התעריף הוא שליש מחיר מהבוקר (והיום, כידוע, אין הבחנה בין שיחת עירונית או בינעירונית). (שירה)
  • לשלוח הודעות SMS מהמחשב: בכל אתר של חברת סלולרי יש אפשרות; לפעמים מגבילים בכמות, ולפעמים זה עולה כסף, אבל עדיין זול יותר. (יער ה)
  • לבדוק את ההצעה של חברת HOT !
==14. בנק – חסכון בעמלות==
  • צ'ק עצמי במקום משיכה בדלפק - העמלות בבנק, נקודה כאובה... אבל קצת ידע - יכול לחסוך הרבה כסף במצטבר. למשל אם רוצים למשוך כסף אצל הבנקאי (מאיזו סיבה) ולא בכספומט זה עולה עמלה של מס' שקלים (אצלי 5 ש"ח), במקום זה ניתן לרשום צ'ק עצמי- שעולה חצי שקל בערך וזהו. (ג'ינ ג'ית)
  • תשלום בויזה במקום הוראת קבע - חוסך את התשלום על עמלת שורה בחשבון. (ג'ינ ג'ית)
==15. בנק - שונות==
  • ביטול כרטיס אשראי - כן, נשמע מרעיש, אבל אני חודשיים בלי ויזה וחסכתי כאלפיים ש"ח על כל מיני הוצאות שבעברי היו טרוויאליות (נו, ניקח סרט בוידאו, או נקנה פרחים לבית, או... או...) כשיש 50 ש"ח בארנק בלי כל מיני כרטיסי פלאים שנקראים ויזה משהו, מתחילים להוציא כסף רק על הדברים החשובים באמת. בהתחלה מרגישים שחסר משהו, אבל תוך שבוע וחצי מתרגלים ומרגישים שניצחת את השיטה! (ג'ינ ג'ית)
  • כיסוי משיכת יתר בהלואה - עדיף ומניסיון רב לכסות את המינוס בהלוואה בתנאים שבדר"כ טובים יותר מהריבית הרצחנית שמשולמת על מינוס. (ג'ינ ג'ית)
  • מיקוח, מיקוח, מיקוח - הופתענו לגלות עד כמה שיעורי ריבית, עמלות ושאר תנאים, הם ברי ויכוח ותלויי פקיד. הדברים אמורים גם במשכנתא, לעומדים לרכוש דירה בקרוב (מ י כ ל); בדר"כ בבנק אחר בגלל שאתם לקוחות חדשים, יש תנאים מעולים לשנה- שנתיים הראשונות בכל הנוגע לעמלות, ריביות ובכלל. פשוט לומר למנהלת/הסגן/הבנקאית שאתם דורשים תנאים טובים למשל, כמו של לקוח חדש - אם לא אתם מעדיפים לעבור לבנק אחר. בד"כ זה מספיק על מנת שיורידו לכם את העלויות לעד כרבע מהעלויות הקודמות. ואם לא אז שווה לעבור. אני עשיתי את זה והרווחתי. (ג'ינ ג'ית)
==16. כספים==
  • בדיקת חשבונות - לבדוק את החשבונות בסופר, בחנות בגדים, בחשבונות השונים, במשכורת, יש כל כך הרבה טעויות שבדיקה עניינית, שתהיה מהירה ככל שלומדים עם הזמן להפוך אותה להרגל, תחסוך כסף לא מועט. (ג'ינ ג'ית)
  • שמירת קבלות - בכל קנייה שעורכים לשמור את הקבלות בכלי קבוע. ראשית, אם רוצים להחזיר מוצר שהתברר שהוא נפגם בעקבות כביסה ראשונה, או סתם התברר שהוא לא מתאים- כדאי להמציא קבלה. שנית, מבחינה פסיכולוגית כשרואים את ערימת הקבלות המצטברת מדי חודש בחודשו, זה עושה משהו שמונע מלפתוח את הכיס לביזבוזים. שלישית, ניתן לעקוב אחרי הבדלי מחירים בחנויות שונות של מזון או ירקות. (ג'ינ ג'ית)
==17. ביטוח==
  • כפל ביטוחים - ביטוח חיים, תאונות וכו'. מתברר שאם יש לך גם ביטוח מושלם (או כל וריאציה שדומה) גם ביטוח מהעבודה, גם מהרכב וגם ככה סתם, מאוד יכול להיות שאתם משלמים על אותו ביטוח חודש בחודשו לכמה חברות. צריך לבדוק את זה ולהפסיק את הזרמת המזומנים לשם... לחילופין ייתכן ואתם מבוטחים אוטומטית בכל מיני ביטוחים (דרך העבודה) שאתם ממש לא צריכים, גם שווה לבדוק. (ג'ינ ג'ית)
  • ממליצה על ביטוח בריאות, וכל הכללית מושלם מכבי מושלם וכאלה. חשוב לבדוק שממלאים את הצהרת הבריאות בצורה אמיתית ונכונה. שלא תהיינה הפתעות אם חלילה תזדקקו לכך. (ג'ינ ג'ית)
==18. חיסכון בזמן==
  • לא ללכת בבית בידיים ריקות - תמיד יש חפצים שלא במקומם, אם למשל יושבים שעות באתר אבל מדי פעם הולכים לבדוק האם התינוקת עוד נושמת, בטוח שבדרך יש איזשהו חפץ שצריך להגיע מכאן לשם. (חוה ש)
  • לבצע מספר פעולות במקביל - למי שיש מחשב איטי כמו שלי: מדליקים את המחשב והולכים לעשות משהו אחר עד שהוא נפתח. בכלל, לא לשבת מול מכשירים בלי לעשות כלום. בבוקר: להרתיח מים לקפה וללכת לשטוף פנים. (חוה ש)
  • לנצל את זמן הנסיעה ברכב - לעשות טלפונים מהאוטו עם הדיבורית. (חוה ש). מאידך: חסכוני בזמן, יקר בכסף (ה עוגיה)
==19. שונות==
  • בעלי מקצוע - לפעמים אפשר לא להזמין בעל מקצוע, ולעשות לבד. תמיד טוב להבין מה עושה איש המקצוע, להגדיר היטב את הדרישות ולהבין מה התוצאה שקיבלתם. tasui]ראש בקיר index[/po].htm - המכללה לעצמאות אורבאנית מלמדים איך עושים זאת.
  • תספורת - ללכת לספרית הביתה, זה עולה כחצי מהמחיר במספרה (טלי).
  • מנוי בספריה והשאלה - אני משוגעת על ספרים. אממה, זה יקררר. אז או מנוי בספרייה העירונית שזה עולה בערך 100 ש"ח לשנה! או משאילים מחברות, חברים וההיפך. או כמובן מהאוניברסיטה.(ג'ינ ג'ית)
  • כרטיס "מטמון" של רשות הטבע והגנים - עשיתי חשבון שחסכנו כ-350 ש"ח השנה בכניסות לגנים לאומיים. ואנחנו לא משפחה שמטיילת המון, די ממוצע. (פלוני אלמונית)
  • הלאה דיוור ישיר - מבצעים בדיוור ישיר- לזרוק! כל חוברות הויזה המפתות אותי לקנות דברים שאני ממש לא צריכה הולכות לפח עוד לפני שפתחתי אותם. העיקרון נכון גם לשאר הפליירים שמקבלים בדואר. (ג'ינ ג'ית)
  • כרטיסים להצגות/מופעים - אם אתם מכירים סטודנטים או אנשי קבע או עובדי עיריות/חברת חשמל וכל הללו שקשורים לחברות ממשלתיות- יש להם הנחות משמעותיות. אני סטודנטית, קונה כרטיסים להצגות הכי חמות בחצי מחיר ולעיתים בפחות. אני קונה לאחיותיי כרטיסים לספארי לונה פארק וכו' במחירים הרבה יותר זולים מכרגיל. סטודנטים ועובדי מדינה יכולים לקנות עבורכם כרטיסים במקום העבודה/לימודים ואתם אינכם צריכים לקחת תעודה מזהה כלשהי לקופה. הכרטיס נחשב כרטיס רגיל מרגע קנייתו.דבר נוסף שניתן לעשות, זה אם הולכים בקבוצה גדולה לאנשהו, למשל ספארי, לונה פארק, בריכה- למשל משפחה גדולה עם חברים והילדים שלהם, ניתן להתקשר למקום ולשאול כמה תעלה כניסה קבוצתית. בדר"כ זה זול יותר ורק מצריך הודעה מוקדמת. (ג'ינ ג'ית)
  • לכל דף שני צדדים - הדפסות שיצאו לא טובות במדפסת, או סתם הדפסות שסיימו את תפקידן - ניתן להחזיר את הדפים למדפסת בצורה הפוכה ולהדפיס שוב בצד החלק (ג'ינ ג'ית)
  • הדפסה חסכונית - במדפסת אפשר לבחור בsetting שההדפסה תהיה באיכות draft זה חוסך דיו. אפשר גם לבחור שכל ההדפסות יהיו בשחור לבן. כשרוצים להדפיס באיכות טובה או בצבע אפשר תמיד לשנות בחזרה. (ה עוגיה)
  • ושוב – מיקוח - בחברות הכבלים, ספקי אינטרנט, בחידוש מנויי עיתונים, בחברות סלולריות ועוד - בדר"כ יש מבצעים מדהימים ללקוחות חדשים ואילו את הותיקים זונחים אי שם... שווה אחרי בירור של התנאים שלהם זכאים החדשים, לפנות לשירות הלקוחות ולומר שאתם רוצים את התנאים האטרקטיביים שמקבלים לקוחות חדשים - או שאתם עוברים לחברה מתחרה. המוטו הוא שאם החברות הגדולות משקיעות כ"כ הרבה כסף בפירסומות, אנשי שיווק וסניפים מושקעים - וכל זאת בשביל לקוחות חדשים, אז שווה להם להתגמש על מנת להשאיר לקוחות ותיקים. (ג'ינ ג'ית)
  • שקיות לקניות - רעיון אירופאי נפוץ: לשמור שקיות של הסופר ולא לשכוח לקחת אותן כשהולכים לקניות - חסכון בזיהום. ניתן לרכוש שקיות בד ואז הן נשמרות יותר זמן, אפשר לכבס וזה בכלל יותר כיף ללכת עם זה לקניות מאשר עם שקיות פלסטיק עם שאריות חול מהירקות בתוכן. אפשר כמובן לתפור כאלה מבגדים או סדינים ישנים - 2 תפרים + ידית (איבי); ראיתי בעיתון שבחנות שתיים בשינקין מוכרים שקיות בד ב-2 ש"ח (לא יודעת אם זה מבדים ממוחזרים), וגם בחנויות של הכל ב-2 ש"ח יש הרבה פעמים שקיות בד (טרה רוסה)
{==קצת על אידאולוגית הביזבוז:==}
ג'ינ_ג'ית*
הצטרפות: 28 פברואר 2004, 00:23
דף אישי: הדף האישי של ג'ינ_ג'ית*

עצות לחיסכון בכל התחומים

שליחה על ידי ג'ינ_ג'ית* »

היי
החלטתי לפתוח פה דף בענייני חיסכון מסיבה אחת - בתור בחורה בזבזנית מבית, שמעולם לא למדה איך לחסוך כדרך חיים, נאלצתי ללמוד בדרך הקשה, מעצות, מכאב לב, משיחות טלפוניות ממנהל הבנק... ועוד, שלחסוך פירושו להיות יותר פרודוקטיבית לעצמי, ויותר חיונית לסביבה
העיקרון המנחה שלי בחיסכון הוא שזה לא יהיה על חשבון אנרגיות איכות ואי נוחות. למשל, אם אין לי רכב, אני גרה בקצה העיר, וצורכת בערך 2 ק"ג ירקות ופירות בשבוע, אני לא אגרור עצמי לשוק באוטובוסים בשביל לחסוך 50 ש"ח בחודש.
אותו הדבר לגבי האיכות. אין ספק שתמיד אפשר למצוא מוצרי טיפוח, מזון, ניקיון וכו' זולים יותר משדמיינו, השאלה אם אנחנו לא מתפשרים על האיכות שאנו מעוניינים בה ושמתאימה לנו.
לכן, אני בעד אך ורק יישום של שיטות חסכוניות פשוטות וקלות שלא גורעות מאיכות התוצאות ולא מוסיפות על מידת הטירחה והאנרגיה הנדרשת ממני לבצע אותם.
וגיליתי דבר קטן וחשוב בקשר לחיסכון - רוב היכולות לחסוך תלויות בעיקר בידע - ברגע שאתה יודע ולומד ושומע על כל מיני מבצעים/ שיטות/ הזדמנויות/ עצות מפה ומשם בדר"כ כל מה שצריך זה רק לזכור את העניין וליישם אותו. לא צריך חכמה גדולה או תיחכום בעניין. (להוציא מקרים שבהם תרבות הצריכה הופנמה בנו כל כך שגם הידע לא מספיק בשביל להתעלות מעל החולשות, כמו למשל שיחות רבות בנייד וכדומה).
והכי חשוב לא לאבד את הראש... יש לי חברות שמרוב אובססיית חיסכון, הפכו להיות משרתות של הכסף ושל החיים מאשר ההיפך.
חלק מהשיטות שאנחנו מיישמים בענייני חיסכון נראים אולי טרוויאלים ונדמה שכולם נוקטים בהם, אבל זה לא ממש נכון. לכן אני מספרת פה את השיטות שלי (מה שאני זוכרת), ומי שמכיר נהדר ומי שיכול להחכים גם אותי ואחרים אז יאללה.
והכי הכי חשוב מבחינתי, להנות מביזבוזים מדי פעם, כי כמו שיש תחושה יעילה בחשיבה חסכונית יש גם כיף אחר בביזבוזים מדי פעם.
ה שירה*
הצטרפות: 03 מרץ 2004, 19:13

עצות לחיסכון בכל התחומים

שליחה על ידי ה שירה* »

אני מצטרפת לדברי ג'ינ ג'ית לא להפוך את החיסכון לאידיאולוגיה אלא ליהנות ממנו, וכמו שאומר האיש שלי, במקום להעשיר את האחרים (בזק, סלקום והשאר), זה מאפשר להשתמש בכסף הנחסך לדברים שבאמת אוהבים לעשות - טיולים, חוגים, בגד חדש ועוד.
יערת_דבש*
הצטרפות: 23 אוקטובר 2003, 00:10
דף אישי: הדף האישי של יערת_דבש*

עצות לחיסכון בכל התחומים

שליחה על ידי יערת_דבש* »

זה בכלל, תובנה לכל הדף הזה. חשוב לדעת את הטיפים (ולכן אני נכנסת אליו כל פעם) אבל חשוב גם לא לעשות מזה דת. ולא להתכווץ עם הכווץ הכספי.
טרה_רוסה*
הצטרפות: 08 ינואר 2004, 15:33
דף אישי: הדף האישי של טרה_רוסה*

עצות לחיסכון בכל התחומים

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

מ י כ ל

כל מה שיש לי לומר הוא וואו!! איזו עבודה !

(עכשיו לא נעים לי. באמת הטלתי עליך עבודת עריכה קשה!)
ג'ינ_ג'ית*

עצות לחיסכון בכל התחומים

מיכל כל הכבוד!
אמא_אינקובטור*
הצטרפות: 19 יוני 2003, 13:58
דף אישי: הדף האישי של אמא_אינקובטור*

עצות לחיסכון בכל התחומים

שליחה על ידי אמא_אינקובטור* »

עד שהבנתי שזו תובנה שנחתה עלי, הייתי כבר עמוק בפנים.

גיליתי שהקניות הטובות והמוצלחות שלי מתחלקות לשניים:
חפצים יד-שנייה
או חפצים חדשים, יקרים ואיכותיים.
  • חפצים יד שנייה
בעיקר בגדים, צעצועים וכלי מטבח שאני קונה בחנות - מה חנות, סופרמרקט! - ענקית שיש בה הכל. היתרונות:
  • זול, זול, ושוב זול. יום אחד ניצלנו מבצע מטורף שהיה בחנות - 50% הנחה על המחירים המגוחכים גם כך - ובעשרים דולר יצאנו בשלל רב כשבאותו מחיר היינו קונים בקושי חולצה בחנות "נורמלית".
  • לפעמים מוצאים מציאות - בגדי ילדים של אושקוש, בייבי גאפ וסתם בגדים איכותיים ומוצלחים ברבע מחיר. אותם בגדים איכותיים שורדים בדרך כלל הרבה יותר טוב מבגדים פושטיים.
  • חפצים שקניתי בזול מנוטרלים מאלמנט ה"חבל לזרוק". אין כלל התלבטויות ומעיפים אותם מהבית בקלות רבה יותר.
  • החנות גם מקבלת פריטים משומשים (תרומה, ללא תמורה - מה זה בעצם משנה). שוב, קל לי הרבה יותר לטהר את הבית ממרבצים מיותרים כשאני יודעת שבכל רגע אני יכולה לנסוע שמונה דקות לחנות ולהפטר מהם.
  • מה שיקר ואיכותי
  • פשוט עושה את העבודה טוב יותר, כמו אותו מנשא גב יקר שסוחב ילדות בקלות וללא נזקים לגב ההורים שלהן - לעומת הזול שעשה בי שמות.
  • משמש אותי להרבה יותר זמן - סט מצעים שבעלי קנה לפני 8 שנים בסכום לא מבוטל, לחרדתי. התוצאה: מצעים שנראים כמו חדשים למרות שהם עוברים כביסה פעם בשבוע, 52 שבועות בשנה.
  • עובר הלאה בקלות רבה יותר מחפצים פושטיים. לפני כמה שנים קנינו מכונת כביסה של פירמה ידועה, שבהחלט לא היתה הזולה ביותר בחנות. התוצאה: פחות הוצאות על חשמל ומים (כי המכונה "חכמה" וחסכונית), זמן ייבוש קצר יותר (הבגדים פחות מאובקים כשמורידים אותם מהחבל), פחות תקלות (מכונה אמינה), וכשנאלצנו למכור אותה היא נמכרה מיד, בסכום נאה.
עירית_לוי
הצטרפות: 13 יוני 2004, 20:33
דף אישי: הדף האישי של עירית_לוי

עצות לחיסכון בכל התחומים

שליחה על ידי עירית_לוי »

אני רוצה להמליץ על תוכנה בשם skype, אשר באמצעותה ניתן לנהל שיחות "טלפון" חינם מבית לבית.

כל מה שנדרש זה להוריד את התוכנה "מכאן" www.skype.com (בחינם), ולחבר למחשב מיקרופון.
אפשר להשתמש במיקרופון פשוט במידה וכבר יש לכם רמקולים, או במיקרופון שמחובר לאוזניות, מה שמאפשר שיחה פרטית יותר.
מחירי המקרופונים נעים בין 20 ל- 40 ש"ח.
כמובן שצריך לבקש מכל החברים ובני המשפחה, שיתקינו גם הם את התוכנה כדי שיהיה עם מי לדבר :-)
כל זה בהנחה שבין-כה יש לכם אינטרנט מהיר בבית.

רוב הזמן איכות השיחה מעולה. לפעמים איכות הקשר משתבשת, אבל אני מתארת לי שגם העניין הזה ילך וישתכלל מגירסא לגירסא.
יום אחד בטח גם יהיה חיבור של ה- skype למכשיר טלפון רגיל.

אם מתרגלים להשתמש בה, אפשר לחסוך הרבה כסף, בייחוד אם מדברים הרבה עם אנשים בחו"ל.
לא סתם אני כותבת להתרגל, כי גם היום, למרות שהתוכנה מותקנת אצלינו כבר כמה חודשים, עוד לא התרגלנו לא לגשת למכשיר הטלפון הרגיל בכל פעם שאנחנו רוצים להתקשר למישהו.
אביגיל_בו*
הצטרפות: 22 יולי 2002, 12:33
דף אישי: הדף האישי של אביגיל_בו*

עצות לחיסכון בכל התחומים

שליחה על ידי אביגיל_בו* »

רוב הזמן איכות השיחה מעולה
לצערי איכות השיחות הולכת ומתדרדרת. עד לפני חודש האיכות היתה אכן מעולה, 80% מהזמן. היום, ברוב המכריע של השיחות יש כזה Delay, שאנחנו מוותרים.
טרה_רוסה*

עצות לחיסכון בכל התחומים

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

גם בעל משתמש בסקייפ. הוא מדבר בזה כל היום, את כל שיחות העבודה, גם לחו"ל.
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

עצות לחיסכון בכל התחומים

שליחה על ידי בשמת_א* »

אני אוהבת לכתוב בסקייפ במקום לדבר.
נורא נוח ושקט, למי שיושבת על המחשב בעיקר בזמן הנקה/הרדמה.
אליס_בארץ_המראה*
הצטרפות: 30 אוגוסט 2004, 18:13
דף אישי: הדף האישי של אליס_בארץ_המראה*

עצות לחיסכון בכל התחומים

שליחה על ידי אליס_בארץ_המראה* »

ויש זמן (קצר) לעצור, למחוק ולערוך משפטים שאם הייתי אומרת בשלוף (כהרגלי), אחר כך הייתי מתחרטת.
אני*
הצטרפות: 04 אוקטובר 2001, 17:25

עצות לחיסכון בכל התחומים

שליחה על ידי אני* »

יש לי עצה חמודה.
תמיד כואב לי לזרוק לחם,ואני ממש ממש משתדלת לא לעשות את זה.אז יש לי שני רעיונות.
1- לחתוך אותו לקוביות ולשים בקערה עם שמן זית וזעתר ולערבב עם הידיים ואז לזרוק למחבת ,ואז יש קרוטונים לסלט.
2-לעשות ממנו פשטידות, לקרוע את הלחם לחתיכות להוסיף ביצים אבקת מרק שמן ופטריות או בצל מטוגן ולשים בתנור, אפשר לעשות גם מהלחם פיצה.
טלי_ופיצקה*
הצטרפות: 06 ינואר 2005, 21:49
דף אישי: הדף האישי של טלי_ופיצקה*

עצות לחיסכון בכל התחומים

שליחה על ידי טלי_ופיצקה* »

אם כבר מדברים על לחם,אז כדאי להזכר כל פעם במתכון הקל, חסכוני,וטעים (ילדים מתים על זה):french tost.(לא מכירה את השם בעברית...)-לחם שהתייבש(אפשר גם עם כזה שלא...),טובלים בביצה וחלב,ומטגנים! (אפשר להוסיף סוכר וקינמון,ולמרוח מעל כל מני ממרחים. טעים גם מלוח.)
טרה_רוסה*

עצות לחיסכון בכל התחומים

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

דווקא אני בזמנו ראיתי את הפרסום שלהם בנושא, והבנתי שזה לא ריאלי (עבורי). השעות באמת מתאימות יותר למפעלים ולא למשפחה (במיוחד לא למי שנמצא כל היום בבית).
ענת_גיגר*
הצטרפות: 08 אוגוסט 2001, 01:47
דף אישי: הדף האישי של ענת_גיגר*

עצות לחיסכון בכל התחומים

שליחה על ידי ענת_גיגר* »

אחלה דף! סחתיין לעורכות!

טיפ לצרכני חלב הפרה
ליטר חלב בשקית עולה חצי מאותו ליטר, אותו החלב, בקרטון. והקנקן עולה גרוש וחצי בחנויות הפלסטיקים.
ג'ינ_ג'ית*

עצות לחיסכון בכל התחומים

אחלה קישור מונו.
לילך*
הצטרפות: 28 אוגוסט 2001, 01:34

עצות לחיסכון בכל התחומים

שליחה על ידי לילך* »

למי שעוד לא שמע - יש אפשרות לטלפון של HOT . מאוד משתלם למי שיש לו הרבה שיחות לבזק.
משלמים סכום קבוע לחודש (משתנה לפי סוג המסלול שיש לכם לטלוויזיה) נדמה לי שזה בערך 90 ש"ח ומקבלים בעבורו משהו כמו 2500 דקות שיחה לבזק. ואם זוכרים ש'בזק' לוקחים 50 ש"ח לחודש רק על הקו לפני שהרמתם את השפופרת . . . שווה להתקשר אל HOT ולבדוק אם זה משתלם לכם !
יוני_א*
הצטרפות: 18 דצמבר 2003, 00:53
דף אישי: הדף האישי של יוני_א*

עצות לחיסכון בכל התחומים

שליחה על ידי יוני_א* »

מתוך אימייל מהוט

בשלב ראשון ינתן השירות באיזורים מוגבלים במתחם השרון ות"א על פי הפירוט הבא:

· רעננה , · כפר-סבא, · הרצליה , · רמת השרון , · צפון ומרכז ת-א , · גבעתיים גן חיים , · צופית , · שדה ורבורג · רמת הכובש
יוני_א*

עצות לחיסכון בכל התחומים

שליחה על ידי יוני_א* »

חוץ מזה המחיר המדויק הוא:
140 ש"ח לחודש. שמקבלים בעבורם 2000 דקות שיחה לבזק והוט.
כל דקת שיחה מעל זה לבזק והוט 7 אגורות.
יוני_א*

עצות לחיסכון בכל התחומים

שליחה על ידי יוני_א* »

עוד משהו:
עדיף להתקשר מבזק לסלולרי מאשר בתוך הרשת.
מבזק לסלולרי- 45 אג'
בתוך הרשת הסלולרית - 60 אג'+.
<זה התעריפים החדשים>
לילך*

עצות לחיסכון בכל התחומים

שליחה על ידי לילך* »

אי אפשר להגיד באופן גורף שזה יותר משתלם בזק-סלולאר. זה נכון באופן כללי בלבד. הם לקחו את התעריף היקר ביותר בשוק, אבל יש הרבה נתונים שונים, לכל אחד יש תוכנית אישית, תעריף נפרד, ולפעמים פשוט לא זוכרים/יודעים כמה עולה בחשבון האישי ליעדים שונים.
ברמת העיקרון - אם צריך להתקשר לרשת אחרת, אז רוב הסיכויים שזה באמת יותר זול דרך בזק,
אבל - בתוך אותה הרשת (אורנג'-אורנג', סלקום-סלקום, פלאפון-פלאפון) זה תמיד יותר זול כי אין תוספת קישוריות לרשת אחרת,
למי שיש קישור משפחתי (מס' מכשירים המשולמים ע"י אותו חשבון + אפשרות לקישור אל מכשיר עסקי נוסף) זה בד"כ עוד יותר זול, כנ"ל אם יש מספרים מועדפים או הסדר לגבי הנחה של X עבור 3 מספרים שהכי הרבה דיברתי אליהם באותו חודש.
לכן ממש חשוב להרים טלפון לשירות של החברה שלכם ולבדוק אישית אפשרויות של מגזרים : צעיר/ חייל/ סטודנט/ קישור משפחה/ עסקי/ עסק קטן/ דתי(לא מדברים בשבת)/ תעריף מוזל לילות/ .... ויש עוד.
לילך*

עצות לחיסכון בכל התחומים

שליחה על ידי לילך* »

לגבי בזק
באתר של בזק יש כמה אפשרויות, אבל שימו לב המחירים הם ללא מע"מ וזה קצת מטעה, ובד"כ לחודשיים.
מחיר קבוע בבזק באופן רגיל כולל המע"מ זה 50 ש"ח לחודש = 100 לחודשיים לפני שבכלל הרמתם את השפופרת.
למי שרוצה לנסות להפחית בתשלומים יש לבזק calls]מסלולים insid[/po].htm?LinkType=posting להנחה, זה לפעמים משתלם.
רק אם אתם ממש לא מדברים בטלפון ויש בבית רק קו אחד ובלי שירות WOW , אז בזק תעשה לכם telephone]תשלום מופחת line[/po]/less 1 06 2004.htm?LinkType=posting
שזה אם מדברים עד 33 ש"ח בחודש (לפני מע"מ) התשלום הקבוע ירד לסכום, כולל 17% מע"מ, של 66.99 ש"ח לחודשיים.
לפי זה יוצא לחודשיים= 66.99+38.61+38.61 = 144.22 ש"ח
ואם מדברים בין 0 ש"ח-15.20 ש"ח בחודש (לפני מע"מ), אז התשלום הדו-חודשי יורד כמעט לחצי (כולל מע"מ לחודשיים 48 ש"ח)
(17 + 17 + 48 = 82 ש"ח בערך - אבל זה ממש לא להרים את השפופרת)

calls]תעריפי שיחות בזק לבזק בארץ insid[/po].htm?LinkType=posting
בשעות שיא = 10.6 אג' (0.106 ש"ח) לדקה לפני מע"מ
בשעות שפל = 4.44 אג' (0.0444 ש"ח) לדקה לפני מע"מ
כלומר- 33 ש"ח (לפני מע"מ) מספיקים עבור: 311 דקות בתעריף שיא, או 743 דקות בתעריף שפל ......

ואם עוד אין לכם טלפון בבית ואתם מתלבטים, תזכרו להכניס לחישוב גם את מחיר התקנה/ חיבור מחדש של בזק
חשוב מאוד תסתכלו בחשבונית של בזק, ותבדקו אם אין לכם במקרה חיוב על משהו כמו דמי אחזקה עבור טלפון זמיר/עפרוני.
אם כן תתקשרו ותבקשו לבטל את זה. הם פרסמו את העניין הזה ממש בשקט. אי אפשר רטרואקטיבית, אבל לפחות שלא יקחו עוד...
איתי_שרון*
הצטרפות: 27 אוגוסט 2001, 00:51
דף אישי: הדף האישי של איתי_שרון*

עצות לחיסכון בכל התחומים

שליחה על ידי איתי_שרון* »

אבל - בתוך אותה הרשת (אורנג'-אורנג', סלקום-סלקום, פלאפון-פלאפון) זה תמיד יותר זול כי אין תוספת קישוריות לרשת אחרת
זה היה נכון פעם, זה כבר לא נכון היום.
  • למשל: זמן אויר רגיל באורנג' הוא 74 א"ג לדקה.
  • דמי קישורית זה 27 א"ג לדקה
  • שיחה בבזק בזמן שיא - כאמור - 10.6 א"ג לדקה.
כך ש:
  • מאורנג' לאורנג' - 74 א"ג לדקה
  • מבזק לאורנג' - 37.6 א"ג לדקה או פחות.
שימו לב שמחירי הקישוריות ירדו מאוד, ומחירי זמן אויר עלו מאוד. כדי לוודא שאני לא טועה התקשרתי לנציג של אורנג' שלא הפסיק לגמגם ולהציע לי מבצעים (חלקם טובים יותר, חלקם לא מועילים בכלל).

וכבר הזכרנו את סקייפ?... חינם לסקייפ אחר, 10 א"ג לדקה לרב המספרים בעולם המערבי, אפילו יותר זול להתקשר מסקייפ לסלולרי בארץ מאשר מסלולרי לסלולרי אחר באותה חברה! והאיכות טובה בהחלט.
ה_עוגיה*
הצטרפות: 15 יוני 2003, 00:44
דף אישי: הדף האישי של ה_עוגיה*

עצות לחיסכון בכל התחומים

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

שיחה לסלולרי מבזק: 45 אג'. (הנתונים מפי נציג שרות, אתמול).
ועניין אחר: גז

אני זוכרת שלפני כמה שנים כשגרנו בבית משותף הבנין עבר לגז מרכזי ובמקום להחליף מיכל כל כמה חודשים התחלנו לשלם המון כסף כתשלום קבוע עוד לפני שהכנו חביתה אחת.
היום יש איזה אימייל שמסתובב ומסביר איך מורידים את מחיר הגז והתשלום הקבוע. מי שיש לו מוזמן להעתיק לפה.

מי שגר בבית פרטי שידע שהגז במיכל גדול זול יותר מאשר במיכל קטן, משמעותית.
חוצמזה שיש כלמיני מחירונים ושווה להתמקח ולאיים לעבור לחברה אחרת בשביל לקבל מחיר טוב יותר.

הנה לדוגמא המחירים שאני משלמת היום באמישראגז (זה מחיר מיוחד, כנראה, ויש נמוכים ממנו באותה החברה. השכן שלי משלם אפילו פחות):
מיכל קטן 12 ק"ג - 75 ש'.
מיכל גדול 48 ק"ג - 220 ש'.

<ועל הדרך - מילה טובה על המחלקים באזור שלנו - עוד לא קרה שחיכיתי יותר מיומיים לגז. בד"כ יום בלבד>
אבי*
הצטרפות: 25 מאי 2003, 11:01

עצות לחיסכון בכל התחומים

שליחה על ידי אבי* »

כל הכבוד לכולם, יוצא מן הכלל
האם יש למישהו רעיון או קישור למיחזור נורות פלורוסנט בכמויות גדולות מאוד?
תהנו*
הצטרפות: 13 אפריל 2005, 22:57

עצות לחיסכון בכל התחומים

שליחה על ידי תהנו* »

לחסוך, אבל לא חינוכי...

למעשנים:
עדיף לגלגל מאשר לקנות סיגריות... אפשר בכל מקום לקנות דראם או כל טבק ונייר גלגול (בקיוסק זה מונח של לייד האלה לבאנגים -רוצחים-).
גם זול יותר גם חסכוני בכמות העישון... "מה, עכשיו..עד שאני יגלגל וזה"
פשוט_אלון*
הצטרפות: 07 פברואר 2005, 20:38
דף אישי: הדף האישי של פשוט_אלון*

עצות לחיסכון בכל התחומים

שליחה על ידי פשוט_אלון* »

כשנמצאים בחוץ וצמאים

אם ממש צמאים לא חייבים לקנות בקבוק קטן ב 8-10 שקל !
הכנסו לסופר-מרקט הקרוב, הוציאו בקבוק ליטר וחצי מים מאריזת שישיה (לרוב תגלו שיש אחת כזו פתוחה)
ו וואלה קיבלתם ליטר וחצי מים - בערך ב 2.5 שקל !
יותר מים בפחות כסף!
בונבון_ופרח*
הצטרפות: 23 נובמבר 2005, 19:02
דף אישי: הדף האישי של בונבון_ופרח*

עצות לחיסכון בכל התחומים

שליחה על ידי בונבון_ופרח* »

שימוש חוזר במים שבהם בישלנו ירקות או פסטה כדי להכין לחם. או פשוט לתכנן את הבישול כך שאפשר להשתמש במים שוב. אני מבשלת בסוף השבוע תפו"א למשל ואח"כ מוציאה מהסיר בכף גדולה מחוררת ומכניסה פסטה לבישון או אורז. גםמוסיף טעם ,גם חוסך בגז (כי המים כבר חמים) ,וגם מקצר את זמן הבישול!!
טרה_רוסה*

עצות לחיסכון בכל התחומים

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

אבל המים מלאים עמילן. זה לא הופך את הפסטה לקווץ'?
נוסעת_סמויה*
הצטרפות: 29 נובמבר 2004, 10:10
דף אישי: הדף האישי של נוסעת_סמויה*

עצות לחיסכון בכל התחומים

שליחה על ידי נוסעת_סמויה* »

הבוקר חסכתי 871 ש"ח בשיחת טלפון אחת.

עברתי על חשבון הטלפון וגיליתי שחייבו אותנו ב-127 ש"ח לחודש על אינטרנט מהיר. עד עכשיו שילמנו 60 ש"ח בלבד, במסגרת מבצע היכרות לשנה.
נזכרתי בעצה שקראתי השבוע ב'הארץ', וצוטטה מתוך ספר חדש
עם עצות לניהול התקציב הביתי: "התקשרו לכל ספקי השירותים הקבועים - כבלים, עיתון, אינטרנט וכדומה, ודרשו הנחות. בררו אם יש מסלולים זולים יותר. לעתים קרובות יוצאות החברות במבצעים כדי למשוך לקוחות חדשים. שחקו את המשחק שלהן, נצלו את המבצעים".

התקשרתי לבזק, אמרתי לנציגת השירות שאני מבינה שהמבצע שלנו נגמר, ושאלתי בשיא הענייניות איזה מחיר הם יכולים להציע לנו עכשיו. "טוב", אמרה נציגת השירות, "אני יכולה להאריך לך את המבצע לשנה נוספת מעכשיו, וגם לזכות אותך על ההפרש בסכומים בחשבון שכבר שילמת".

וככה גם חסכתי כסף וגם שדרגתי את הדימוי העצמי שלי. מעכשיו אני צרכנית נבונה! איזה כיף :-).
ההולכת_באתרים*
הצטרפות: 21 נובמבר 2005, 11:44
דף אישי: הדף האישי של ההולכת_באתרים*

עצות לחיסכון בכל התחומים

שליחה על ידי ההולכת_באתרים* »

כל הכבוד, גם אנחנו עושים כאלה דברים באופן קבוע (וטבעי) :)
שקיעות_של_פטל*
הצטרפות: 07 מרץ 2005, 01:20

עצות לחיסכון בכל התחומים

שליחה על ידי שקיעות_של_פטל* »

ליטר חלב בשקית עולה חצי מאותו ליטר, אותו החלב, בקרטון. והקנקן עולה גרוש וחצי בחנויות הפלסטיקים.

ועוד יותר נעים ויפה - קונים מיץ בבקבוק זכוכית, שותים, שוטפים ו.. יש בקבוק לחלב - יותר יפה, יותר נקי (החלב סגור ולא בתוך שקית פתוחה) ויש הרגשה כאילו רק בבוקר החלבן הביא חלב ישר מהרפת :-) [פעם מילאתי חלב בבקבוק ואורח שהיה אצלי היה כל כך מאוכזב לראות שהחלב בא מתוך שקית של תנובה ולא מרחלבן, כמו שהוא העדיף לדמיין בכל הפעמים הקודמות בהן שתה אצלי קפה...]
ההולכת_באתרים*

עצות לחיסכון בכל התחומים

שקיעות, זה באמת יותר יפה לעין אבל מקצר את חיי המדף של החלב (חשוב בעיקר למי שלא שותה הרבה ואז מתבזבז כסף) כיוון שבזכוכית יש חיידקים ולפני כן החלב נחשף לאוויר שגם הוא אינו סטרילי. רצוי לעקר את הבקבוק על מנת למנוע התפתחות של חיידקים מזיקים בנוסף לאלה שסתם מחמיצים את החלב.
תמר_איל*
הצטרפות: 28 יולי 2005, 15:23
דף אישי: הדף האישי של תמר_איל*

עצות לחיסכון בכל התחומים

שליחה על ידי תמר_איל* »

שקיות תה ניתן לחצות במרכז עם מספריים.
יש מספיק תמצית לכוס תה, גם בחצי שקית.
חוסך את שמירת שקיות רטובות ומגעילות על השיש, לכוס נוספת.
רותם_ד*
הצטרפות: 22 נובמבר 2005, 16:04
דף אישי: הדף האישי של רותם_ד*

עצות לחיסכון בכל התחומים

שליחה על ידי רותם_ד* »

קונים מיץ בבקבוק זכוכית, שותים, שוטפים ו.. יש בקבוק לחלב
איך את מנקה את הבקבוק בין שקית חלב לבאה אחריה?
עם מברשת בקבוקים זה נראה לי המון עבודה.
שקיעות_של_פטל*
הצטרפות: 07 מרץ 2005, 01:20

עצות לחיסכון בכל התחומים

שליחה על ידי שקיעות_של_פטל* »

ממש לא.
מים חמים, סבון, מברשת בקבוקים ומייד יש בקבוק נקי.
ואחרי ההערה של ההולכת - אפשר גם סיבוב עם מיים רותחים (בהדרגה, כמובן, שלא יתפוצץ..)
ואם אני לא ממלאה מייד (זה מה שקורה בדרך כלל, כי חלב זה לא מוצר שנמצא אצלי באופן קבוע בבית) אני שמה בכיור, מלא במים חמים וסבון, וככה הבקבוק מחכה לשלב המברשת עד שטיפת הכלים הבאה.
ניעור שלו (עם מכסה סגור, כמובן) גם מקל על כל התהליך.
טל_אור*
הצטרפות: 09 נובמבר 2005, 17:12

עצות לחיסכון בכל התחומים

שליחה על ידי טל_אור* »

חיסכון ב ט י ט ו ל י ם - כתבתי את זה גם במדור חיתולים רב-פעמיים: לחתוך חיתול בד לחצי. כל פעם שמחתלים את התינוק שמים חצי חיתול בד מגולגל כריפוד לטיטול - לכסות את כל החלק הפנימי של הטיטול - ולחתל. כשמחליפים - שוטפים את חצי החיתול ביד, עם השפריצר של המקלחת (אם זה רק פיפי זה ממש פשוט), מייבשים בשמש או בחורף על רדיאטור - וזה צ'יק צ'ק מתיבש כי זה בד דק. הטיטול סופג רק מעט רטיבות כך שניתן לחזור ולהשתמש בו כמה וכמה פעמים - אצלי ט י ט ו ל א ח ד מ ס פ י ק ל ב ע ר ך י מ מ ה . בין החתלה להחתלה אני שמה את הילדה על אריזה ריקה של טיטולים, כלומר שקית הפלסטיק הצבעונית עם מגבת בינה לבין הפלסטיק, היא משחקת כמה דקות (אפילו חצי שעה, כשלא קר מדי) ואז מחתלים שוב. חברות - את הטיטול יש למַצות!! עד תום! בהצלחה - טוב לכיס, לסביבה ולבריאות הילד/ה - כי מגע העור עם הטיטול עצמו שיש בו רעלים לא טוב, וכאן רק בד נוגע בעור.
ההולכת_באתרים*

עצות לחיסכון בכל התחומים

טלאור, זה לא בדיוק שרק בד נוגע בעור. אם החיתול החד פעמי נרטב מתמצים מתוכו לתוך חיתול הבד חומרי הרעל והתינוק כן בא איתם במגע. עדיפים על פני טיטולים כיסויים רב פעמיים לחיתולים.
ירון*
הצטרפות: 06 נובמבר 2001, 12:28

עצות לחיסכון בכל התחומים

שליחה על ידי ירון* »

שקיות תה ניתן לחצות במרכז עם מספריים.

רעיון נוסף לתה . אנחנו קונים תה בתפזורת. יש לנו קומקום קטן עם מכסה.

אנחנו מכינים תמצית מרוכזת מאד של תה.

שמים כף גדושה מאד אולי שתיים של תה ומביאים לרתיחה לכמה דקות .

מוזגים כל פעם מעט תמצית ומוסיפים מים רתוחים .

התמצתית יכולה להספיק למספר ימים.

ועוד משהו.

אממ... זה מעדן בטעם.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

עצות לחיסכון בכל התחומים

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

התמצתית יכולה להספיק למספר ימים
לא כדאי להחזיק מספר ימים מתפתחות פטריות.
מה שכן תה בתמצית הרבה יותר טעים. גם אנחנו עושים כך.
ירון*
הצטרפות: 06 נובמבר 2001, 12:28

עצות לחיסכון בכל התחומים

שליחה על ידי ירון* »

כן כן,

התכוונתי ליומיים בערך והתפלק לי כמה ימים.

איזה יופי שגם אתם שותים מתמצית.
נעמי_בן_שיטרית*
הצטרפות: 05 אוקטובר 2004, 22:15
דף אישי: הדף האישי של נעמי_בן_שיטרית*

עצות לחיסכון בכל התחומים

שליחה על ידי נעמי_בן_שיטרית* »

חיסכון ב ט י ט ו ל י ם - כתבתי את זה גם במדור חיתולים רב-פעמיים: לחתוך חיתול בד לחצי. כל פעם שמחתלים את התינוק שמים חצי חיתול בד מגולגל כריפוד לטיטול - לכסות את כל החלק הפנימי של הטיטול - ולחתל.

אפשר בבקשה קצת יותר פירוט?
האם הכוונה לטיטולי טטרה או פלנל?
איך בדיוק מניחים על הטיטול?
תודה.
ההולכת_באתרים*

עצות לחיסכון בכל התחומים

בסופר אצלנו הפער הוא בערך של שקל, וחיי המדף של חלב בקרטון ארוכים יותר.
נכון, זה חוסך משמעותית רק לצרכני חלב כבדים (כמוני).
חוץ מזה, אם יש מכולת קרובה אז אפשר לקנות חלב כל כמה ימים ואז אין בעית חיי מדף.
ניצן_אמ*
הצטרפות: 28 נובמבר 2005, 19:35
דף אישי: הדף האישי של ניצן_אמ*

עצות לחיסכון בכל התחומים

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

סוגיה מעניינת בחסכון בחשמל
מסתבר שניתן לעבור לתשלום המבוסס על צריכה בשעות שאינן עמוסות (ברמת היממה, עונות השנה ועוד) ובכך לחסוך. העלות של התקנת המונים החדשים היא 175 שקלים חד פעמית והמעבר הוא למינימום של שנה.

יש מדינות שבהן זה מאד מקובל. מפעילים מדיחים ומכונות כביסה במהלך הלילה. שווה בדיקה.
ועוד בענייני לחם, אנחנו מקפיאים לחם פרוס ואז מקפיצים אותו בטוסטר אובן. יוצא טעים, טרי וכמו חדש :-)
לא זרקנו לחם כבר שנים. עלות ההקפצה לכיכר שלמה היא בחישוב גס 3 אגורות (גם בתעריף הקבוע שעומד כיום על כמחצית השקל לקוט"ש :-))
אה-וואלה.
אמא_של_יונת*
הצטרפות: 23 דצמבר 2002, 00:39
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_יונת*

עצות לחיסכון בכל התחומים

שליחה על ידי אמא_של_יונת* »

בילדותי היה מקובל לעשות תמצית תה לכל היום.
אחרי כמה שעות היא היתה הופכת מרירה ולא טעימה.
Mise*
הצטרפות: 11 דצמבר 2005, 17:43

עצות לחיסכון בכל התחומים

שליחה על ידי Mise* »

בעלי היה לפני שנה+ באיזו סדנה לחסכון בעלויות או משהו מעין זה, אמרו לו שם שהרחקת המקרר 15 ס"מ מכל צד מהקיר מורידה את עלות החשמל בהמון אחוזים (לא זוכרת כמה ואיך, אני זוכרת שהוא חזר נפעם, ומאז המקרר בבית עומד רחוק מהקיר). לא בדקנו אם זה באמת חוסך.
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

עצות לחיסכון בכל התחומים

שליחה על ידי פלונית* »

אנחנו החלפנו לנורות PL, הן אמנם יותר יקרות (ואם כבר - אז רק אלו של אוסרם(בגוון של אור יום), האחרות אמנם צורכות פחות חשמל אבל גם מפיצות מעט אור), הפירסום אומר שהנורה מפיצה בממוצע פי 6 אור יותר מנורת להט באותו ההספק, בפועל- זה יוצא משהו כמו פי 4 אור יחסית לנורת להט באותו הספק , למרות ההוצאה הגבוהה, בחדרים בהם האור דולק הרבה שעות, כמו מטבח, חדרי ילדים או בכניסה לבית, כדאי להשקיע .
טל_אור*
הצטרפות: 09 נובמבר 2005, 17:12

עצות לחיסכון בכל התחומים

שליחה על ידי טל_אור* »

החזיקו ת ר מ ו ס ליד הקומקום - כך כשתרתיחו מים, את המים שנשארים ושלא משתמשים בהם כרגע תשימו בתרמוס ואחר כך לא תצטרכו להרתיח שוב. בהצלחה ובשמחה!
להתקשר_בחינם_דרך_האינטרנט*
הצטרפות: 21 פברואר 2006, 02:07

עצות לחיסכון בכל התחומים

שליחה על ידי להתקשר_בחינם_דרך_האינטרנט* »

ניתן להתקשר בחינם דרך האינטרנט.
רציתי לשאול איזה תוכנה אתם ממליצים להשתמש.
כי שמעתי שסקייפ מעבירים עומסים שלהם על מחשבים של אנשים שמחוברים לרשת. זאת אומרת אם מישהו מנהל שיחת ועידה של 100 אנשים אז אולי ישתמשו במחשב שלך בשביל זה (!!!) וזה לא מוצא חן בעיני.
ניתן גם להתקשר דרך האינטנרנט בזול למשל ב 072 של 012 4.8 אגורות בלילה 8.4 ביום.
ואולי מישהו יודע על איפה יש תוכניות וחבילות זולות יותר בשביל להוציא טלפונים לרשת הרגילה הן בתוך הארץ והן לחו"ל.
תודה וכל טוב
המשך דיון בדף להתקשר בחינם דרך האינטרנט
יוני_א*

עצות לחיסכון בכל התחומים

שליחה על ידי יוני_א* »

מה עם 072 ו 074?
Talila*
הצטרפות: 08 אפריל 2005, 21:34

עצות לחיסכון בכל התחומים

שליחה על ידי Talila* »

טוב, זה כנראה טריוויאלי לכולם פה אחרת איך זה שלא מופיע בדף?
הורות:
הנקה - חוסך תמ"ל ותרופות לתינוקות
לינה משפחתית - חוסך מיטת תינוק, מצעי תינוק, פיג'מות חמות
מנשא - הרבה יותר זול מעגלה
חיתולי בד - זול (בהרבה) מטיטולים
החתלה על המיטה או על השטיח - חוסך שידת החתלה (וגם יותר בטיחותי: פחות סיכויים שהתינוק יפול)
לגדל ילדים בלי חיתולים - חוסך חיתולים, ואם זה זורם טוב אז גם כביסות :-)
שטיפת הטוסיק של התינוק בכיור - חוסך מגבונים (אני חושבת שזה כבר רשום למעלה איפשהו)
ופטנט של גיסתי לחיסכון בצעצועים - מידי פעם להחביא צעצועים שאבד העניין בהם, ולהוציא אותם שוב בהפתעה אחרי שנשכחו מלב. עובד כמו לקנות צעצוע חדש!
קרוטונית_מהמרק_הגדול*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 19:10

עצות לחיסכון בכל התחומים

שליחה על ידי קרוטונית_מהמרק_הגדול* »

יש דף קניות לקראת לידה ,שמפרט בצורה דומה אילו פריטים מתוך "חבילת לידה" לא נחוצים בעצם.
אמא_של_יונת*
הצטרפות: 23 דצמבר 2002, 00:39
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_יונת*

עצות לחיסכון בכל התחומים

שליחה על ידי אמא_של_יונת* »

טלילה,
עדיין לא שמעתי שחסכון הוא הנימוק הקובע בהחלטות להניק, לישון במיטה משפחתית, לחתל על השטיח, מנשא וכל השאר. אולי משום כך נושאים אלה לא מופיעים בדף העוסק בעצות לחסכון אלא בדפים הנוגעים לגידול ילדים...
Talila*
הצטרפות: 08 אפריל 2005, 21:34

עצות לחיסכון בכל התחומים

שליחה על ידי Talila* »

ודאי שלא - אבל זה בונוס, וחשבתי שיהיה נחמד לציין את זה גם. אם נראה לך שלא מתאים לפה אז אפשר למחוק.
קלרה*
הצטרפות: 15 אפריל 2006, 17:44

עצות לחיסכון בכל התחומים

שליחה על ידי קלרה* »

שלום תרשו לי לאוסיף משלי:
לחם: אני פורסת בסופר ומקפיאה. כל יום אני מוציאה מה שאני צריכה
פירות וירקות: חלק מהירקנים בערב ובימי שישי בשעה 16.00 מורידים מחירים.כדאי לבדוק
אני גרה בנס ציונה.פה בבית חב"ד מחלקים מזון לנזקקים (לא אני!) אבל זקוקים לכסף. לכן מוכרים את היתר לציבור הרחב ב5 ש"ח מנה בשרית ותוספות. תבדקו בערים אחרות
מישגר בפריפריה כמוני, כדאי לבדוק אם יש מטה פירות נטוש.יש לפעמים הערים בית ישנים נטושים עם עצי פרי בחצר
אני שומרת את מעטפת התה בצלוחית לפעם השניה
בגדים: בחנויות יד שניה.בויצו יש לפעמים הזדמנויות כמו מערכות כלים חדשים באריזה במחירים מצחיקים
רונה123*
הצטרפות: 02 מאי 2006, 17:17

עצות לחיסכון בכל התחומים

שליחה על ידי רונה123* »

טוב...קראתי את העצות שלכן בנוגע לחיסכון...
והיו רעונות טובים..
אבל בנות הייתה קצת היסחפות...למחזר מגבונים..ולחתוך את המטלית של המיטבח... ועוד כל מיני רעיונות קצת מגוחכים ...
אני יודעת שעכשיו תהייה עלי היתנפלות שאני לא חייבת ו...ו...ו... אבל לא להיצטדק ..מי באמת אימצה את הרעיון של למחזר מגבונים לדוגמא..וליבש אותם..ולסדר אחד על השני...כמו שאמרתי מגוחך...תשטפו את הריצפה במים שהיתקלחתם...
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

עצות לחיסכון בכל התחומים

מי באמת אימצה את הרעיון של למחזר מגבונים לדוגמא..וליבש אותם..ולסדר אחד על השני...כמו שאמרתי מגוחך...
אני.

אבל לא להיצטדק
אני מרשה לך להמשיך לבזבז.
יוני_א*

עצות לחיסכון בכל התחומים

שליחה על ידי יוני_א* »

אני שומרת את מעטפת התה בצלוחית לפעם השניה.
את רוב התיונים אפשר לחלק לשניים ואז אפשר לחסוך חמישים אחוז
יוסי*
הצטרפות: 25 אוגוסט 2002, 21:34

עצות לחיסכון בכל התחומים

שליחה על ידי יוסי* »

שלום לכולם.

קיבלתי מחבר מייל על אתר חדש ומדליק שנראה לי שיעניין את קוראי הפורום הזה.
זהו אתר אשר מהווה לוח לחפצי יד שניה למסירה בלבד.
ניתן לפרסם בו חפצים שהיינו רוצים למסור במקום שיזרקו או שישבו חסרי תכלית בביתנו.
ניתן גם לחפש חפצים שאחרים מוסרים ולקחת את מה שאנו רוצים.

קישור לאתר אגורה
אמא_של_מוגלי*
הצטרפות: 21 יוני 2006, 23:16
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_מוגלי*

עצות לחיסכון בכל התחומים

שליחה על ידי אמא_של_מוגלי* »

שמים את שאריות הסבון בתוך גרב ויש אחלה ליפה שמסתבנת אוטומטית
רק_שאלה*
הצטרפות: 03 מאי 2005, 11:23

עצות לחיסכון בכל התחומים

שליחה על ידי רק_שאלה* »

_כשמדליקים את המזגן האם ככל שהמעלות גבוהות אז זה פחות חשמל או להיפך?

כלומר מה יותר חסכוני כשהכפתור על 15 מעלות או על 25 מעלות? . תודה_
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

עצות לחיסכון בכל התחומים

לגבי המזגן - ככל שהטמפרטורה קרובה יותר לטמפרטורה שבחוץ, כך המזגן חסכוני יותר. כלומר אם בחוץ 35 מעלות ואת מפעילה מזגן ל-25 מעלות, זה יהיה כמובן חסכוני יותר מאשר 15 מעלות, כי ההפרש שהמזגן צריך "לכסות" כדי להגיע לדרישה שלך, קטן יותר.
בחורף, כשיש בחוץ 12 מעלות למשל, המצב הפוך.
לכן, תמיד רצוי להציב למזגן יעד ריאלי יחסית. אם רוצים לקרר, לא לכוון ל-16 מעלות אלא ל-22 למשל.

בעיקרון הפעלת מזגן עולה בסביבות שקל לשעה. סכום שנראה קטן אבל מצטבר...

על פי חברת החשמל, כל שינוי של מעלה אחת למעלה או למטה מתבטא ב-5% חיסכון או "בזבוז". כלומר, אם המזגן פועל על 21 מעלות בקיץ ואני מעלה ל-22 מעלות, חסכתי 5% מעלות התפעול שלו.
עומר_ס*
הצטרפות: 20 פברואר 2004, 11:51
דף אישי: הדף האישי של עומר_ס*

עצות לחיסכון בכל התחומים

שליחה על ידי עומר_ס* »

לגבי מזגנים, הכלל שהובא לעיל הוא נכון באופן כללי:
ככל שהטמפרטורה קרובה יותר לטמפרטורה שבחוץ, כך המזגן חסכוני יותר

למתקדמים בלבד (זו דעתי, ישנן גם תיאוריות אחרות):
כאשר מזגן נכנס לפעולה צריכת החשמל שלו קופצת וכן הבלאי שלו. המזגן נדלק ונכבה לפי טרמוסטט המושפע מטמפרטורת החדר.
עדיף שמזגן ידלוק 10 דקות ויכבה ל 3 דקות, מאשר ידלוק שתי דקות ויכבה לדקה וחוזר חלילה.
לכל מזגן בכל מיקום בחדר ועבור כל גודל חדר יש נתונים אחרים. לכן לפעמים כדאי להוריד את הטמפ' ולגרום שהמזגן יעבוד קצת יותר קשה וקצת יותר זמן, על מנת למצוא את הנקודה לעבודה אופטימלית וחסכון מכסימלי בחשמל.
מיכלונת_פה*
הצטרפות: 12 אוקטובר 2006, 14:49
דף אישי: הדף האישי של מיכלונת_פה*

עצות לחיסכון בכל התחומים

שליחה על ידי מיכלונת_פה* »

שוקלת לתחבר לטלפון של הוט. האם יש כאן מישהו ש לא מרוצה מאיכות השיחה? (או שיש לו הסתייגויות אחרות מהם)
מיכלונת_פה*

עצות לחיסכון בכל התחומים

ממכשירי החימום הבאיםת מה צורך הכי הרבה חשמל ומה הכי פחות:
רדיאטור, תנור ספירלה, מפזר חום
?

( אני יודעת שנפט/אח/גז יותר חסכוניים אבל זו לא השאלה כרגע! :-) )
פלוני_אלמונית*

עצות לחיסכון בכל התחומים

שוקלת לתחבר לטלפון של הוט.
היינו מנויים שלהם,
פלוסים לבזק - מחיר שיחה ממש מגוחך גם לטלפונים וגם לסלולרים(יותר מסלולרי) בכל שעה, כבר קיים ואין עלות התקנה.
מינוסים לבזק - דמי משהו חודשים כמעט 50 לחודש.
פלוסים להוט - בחבילה כוללת מאוד זול 100 לחודש לבזק והוט אם אינני טועה, טלפון רגיל לכל דבר.
מינוסים להוט - בלי החבילה יקר , חיוג לסלולרי יקר יותר מבזק, לא ניתן לחייג מקוצרים למינהם של בזק.
פלוני_אלמונית*

עצות לחיסכון בכל התחומים

מה צורך הכי הרבה חשמל ומה הכי פחות:
כנסי לאתר של ח"ח יש שם הסברים לחסכון מאוד מפורטים
מיכלונת_פה*

עצות לחיסכון בכל התחומים

תודה על התשובות.

כנסי לאתר של ח"ח

מה זה?

יש לך כתובת שלו?
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

עצות לחיסכון בכל התחומים

שליחה על ידי בשמת_א* »

תחפשי בגוגל חברת החשמל בישראל או צירוף דומה, זה כבר יעלה שם...
באופן_לייט*
הצטרפות: 02 נובמבר 2006, 23:58
דף אישי: הדף האישי של באופן_לייט*

עצות לחיסכון בכל התחומים

שליחה על ידי באופן_לייט* »

מעבירה ממקומות שכדאי לקנות כדי לערוך לתוך הדף הזה

רעיונות מקוריים לחיסכון

סוף עונה: לערוך קניות של ביגוד בסוף עונה – היום מכירות סוף העונה מתחילות כבר באמצע העונה, ואפשר למצוא פריטים ב50% הנחה, ולפעמים גם יותר

זאפ
זהו אתר בעל מנוע חיפוש באינטרנט שמבצע עבורכם חיפוש והשוואה של מוצרים שונים בין כל המוכרים ברשת.
ניתן למצוא שם מוצרי חשמל,ספרים,כמעט הכל, וממיין לכם את המוצרים מהמחיר הנמוך ועד הגבוה.
מומלץ

עשה זאת בעצמך

• לעשות לבד: לעשות הרבה דברים בעצמנו.
  • מזונות זולים: באוכל להכין עוגיות ועוגות , גרנולה, גלידות וארטיקים, לכבוש חמוצים, תה קר במקום מיצים, להכין סלטים כמו חמוס, סלטי כרוב , חסה, ועוד.
  • מכונית: לתקן במכונית מה שאפשר בעצמנו, לרחוץ אותה, להקציב 4 תידלוקים לחודש.
  • מתנות: להכין מתנות: חמסות, מוביילים מדס ועץ, מסגרות תמונה מעוטרות, למצוא רהיטים ישנים ומיוחדים ולשפץ אותם.
  • נקיון הבית: פיטרנו את המנקה והזמנו אותה אחת לחודשיים לדברים גדולים : חלונות, מקרר, תנור.
  • בדים: לתפור וילונות, מפות, כיסויים, סדינים, ציפיות, ציפות.
  • גינת ירק: אנחנו מגדלים ירקות בעצמינו , ממש כיף חוצמיזה שהציפורים מפצחות את כל הדלעות... לא הרבה עבודה ויש סיפוק מזה (אמא של איסתרא ובלגינא)

מיחזור

• שימוש חוזר באריזות פלסטיק: להשתמש שוב במיכלי פלסטיק של גבינות, וסלטים, לאחסון.במקום שימוש בשקיות ניילון.
  • מתנות ישנות: לתת בימי הולדת של הילדים צעצועים ישנים – לילד לא מפריע שהצעצוע הוא ישן (רותי קליין)
  • מיחזור מתנות: מתנות שקיבלנו ואין לנו צורך בהן, להעביר הלאה
  • הרבה רעיונות בנושא המחזור. (רינה קסם כתבה באחד בגליונות על הרבה רעיונות יפים למיחזור ושימוש חוזר בחפצים).

השיטה של טרייסי

למי שבאמת מתכוון/ת להדק חגורה , אני כותבת כאן את "השיטה של טרייסי". היא חברה שלי מהעבודה ,והיא מספרת שכשהם התחתנו לא היה להם כלום ,הם גרו אצל ההורים , רצו בין שתי משרות ...אבל היום הם בבית צמוד קרקע נחמד ,היא לא חייבת לעבוד ומשקיעה בלימודים .
אז ככה :
בודקים באופן יסודי מה צורכים עבור הבית בכל תחום ,על מה מוציאים כסף וכל כמה זמן . למשל : נייר טואלט , לרשום על החבילה מתי נקנתה . לעשות רישום של חשבונות הגז ,טלפון וכ'
מכינים מעטפות שבהן שמים כסף שמתקבל עם המשכורת ,כשעליהן רשום : לירקות , למכולת ,לחומרי ניקוי ,לגז , ... הרי כבר עשינו חשבון כמה כסף אמור להיות בכל מעטפה לפי הבדק שנערך .
יש להשאיר סכום למקרה חרום . ואת כל השאר ל-ח-ס-ו-ך !! (אני לא בטוחה שבתנאי החיסכון שמציאים היום בבנק זה היה עובד כל כך יפה ),
במהלך החודש משלמים רק בכסף מזומן ורק על הצורך שלו יועד ,ולא משתמשים בכרטיס אשראי (אם כל חטאת ) .
פינוקים עצמיים מתאפשרים רק אם הצלחת להשאיר כסף במעטפות (אולי פחות ריססת בספרי נגד גוקים )
זהו . אני אפילו לא מדמינת לעצמי חים כל כך מחושבים , אבל אין מה להגיד זה עובד (אילה חדשה בשכונה?)

חשבונות שמגיעים מהמונה

• טלפון: להתקשר אחרי השעה שבע בערב.
  • חשמל: לצמצם שימוש בחשמל , לכבות אורות כשיוצאים, להעדיף נורות קטנות שמפוזרות בבית מאשר או מרכזי אחד...( הרבה יותר נעים ורומנטי.) להשתמש לפעמים בנרות.....( באמבטיה, בארוחה, אחרי שכולם ישנים). לעבור לפלורסנט איפה שאפשר. נורות פלורסנט עולות אמנם יותר בקניה (30 ש"ח בערך) אבל מחזיקות הרבה יותר זמן מעמד וזוללות הרבה פחות חשמל (18 וואט לעומת 60 וואט). (אביב חדש)
בקשר לנורות פלורצנט: מומלץ בחום להשתמש בנורות PL ולא בפלורסנט הרגיל. ה- PL מכיל בתוכו את כל קשת הגוונים, ולכן האור שלו פחות "קשה" ומעצבן, והן גם לא מהבהבות. נורת PL אחת עולה הרבה יותר מפלורסנט רגיל - אבל היא מחזיקה מעמד הרבה הרבה יותר זמן, כך שבסופו של דבר זה יותר חסכוני. בהודו משתמשים כמעט רק בנורות האלה - מטעמי חיסכון. (תמרוש רוש)
ולקחת הכל בכיף!ובצחוק!!!! (מיץ פטל)

[h=3]

קניות וחסכון במזון וחומרי ניקוי[/h]

עוף: עוד טיפ בקשר לעוף. לפני שצולים בתנור מכינים מרק עוף אמיתי (שממנו מכינים מרק עם קניידלך) את העוף מוצאים מחלקים לחתיכות, חלק צולים בתנור, חלק מפוררים ומכינים אוכל סיני ומהעצמות מכינים עוד סיר של ציר מרק ששומרים בפריזר. בתיאבון.

חלוקת העוף - או "איך נשרוד את התכנית הכלכלית"
קונים עופות שלמים אצל הקצב ומבקשים ממנו לחלק כך:
חלקים לצלי: כרעיים חתוכים לארבע (פולקה ומשולש).
חלקים למרק עוף צח עם ירקות ושורשים: כנפיים ויתר הדברים.
חלק לשניצלונים: החזה (הפרפר) בנפרד. חותכים בבית לפרוסות עדינות ומטגנים בפירורים.
ככה עוף אחד נותן די אוכל לסעודת שבת שמנה למשפחה לא גדולה (בינתיים רק 5 אוכלים בשר), כמובן בתוספת מלאן סלטים, מעט תופ"א (צולים בתנור יחד עם השוקיים והירכיים) או אורז מלא/קוגל, ומנה שלישית (אצלנו- פרי העונה מהשוק), ועוד נשאר משהו ליום ראשון. ביום ראשון עושים רק קוסקוס/לטבעוניים דוחן, והמרק נשאר (אם שמים סיר גדול ממש והרבה ירקות) וקצת מהשניצלונים גם.

חומוס: כשרעבים, במקום לשבת במסעדה ולהוציא את ה-200 ש"ח, קופצים לעכו (לצורך העניין), קונים קופסת חומוס טרי עם כמה פיתות ב-15 ש"ח, מגיעים הבייתה ופורמים את הצלחות... שווה ביותר! והכי טעים בעולם (אמא אדמה) ואם בעכו עסקינן, אני ממליצה על החומוס של אבו סוהיל בשוק הלבן - ללא ספק החומוס הכי טרי וטוב באזור (תזמורת הים)

לא לאגור אוכל - לקנות אך ורק מה שצריך. להמעיט בקפואים למיניהם. לקנות עוף שלם ולחלק בבית יותר זול מלקנות כל חלק לחוד, וחזה עוף שלם יותר זול משניצלים שרק צריך לטבול בפירורים ולטגן.

לקנות מקרר קטן אותו עקרון של בית קטן, כשהמקרר קטן קונים פחות כי אין איפה לאפסן את האוכל העודף.

חלב בשקיות, בניגוד למיתוס, לא זול יותר מחלב במיכלים כיוון שהוא נוטה להחמיץ ואצלנו דווקא כן בוכים על חלב שנשפך. (אמא אינקובטור)
בנוגע לחלב בשקית מול חלב במיכל, הוא כן יותר זול בשקית אבל מחמיץ מהר יותר אז למעשה זה תלוי בקצב צריכת החלב אצלכם, אם אתם צרכני חלב, אז בודאי שזה כדאי. (שומי)

חומרי ניקוי: הפסקנו לקנות חומר מיוחד לכל דבר. בינינו, כל "ההבדלים" הם סתם סיפורים. מיכלים ישנים ממוחזרים, ובפנים יש סבון עם אקומוניקה. טוב לשירותים ולכל דבר.
(חבצלת)
לחיסכון בחומרי ניקוי: למלא מתז במעט נוזל מרוכז לניקוי כללי ולהשלים במים. לא ייאמן עד כמה זה יותר זול מכל ה-"רסס-נגב"ים למיניהם.

איך לחסוך בגלישה באינטרנט

אם אתם גולשים באינטרנט "דייל אפ" אז יש אפשרות לבחור במסלול מוזל דרך בזק (מלבד תשלום חודשי לספק האינטרנט) .במסלול זה משלמים 10 ש"ח לחודש ,ואז עלות דקת גלישה, מ שש בערב ועד למחרת ב8 בבוקר ,היא חצי אגורה בלבד.סופ"ש מ13:00 ביום שישי ועד בוקר ראשון באותו מחיר.

ומי שלא מתאפק וגולש ביום ישלם רק 4 א"ג לדקה.
נראה לי שבזק לא פירסמה את זה כי ברירת המחדל היא לשלם תעריף קבוע של 9 א"ג לדקה בכל שעות היממה. החסכון אדיר .
הערה חשובה!! במסלול זה, תשלום המינימום לכל התחברות לאינטרנט הוא 22.5 אג'. זה משנה את תחשיב הכדאיות של המסלול, וצריך לקחת את זה בחשבון.
אגב לגולשים כבדים מאד ,בתשלום של 99 ש"ח לחודש לבזק אפשר לגלוש חופשי כל החודש (אמיל ע)
כוכב_מעז*
הצטרפות: 17 נובמבר 2006, 22:41
דף אישי: הדף האישי של כוכב_מעז*

עצות לחיסכון בכל התחומים

שליחה על ידי כוכב_מעז* »

יפה מאד!
אל תשכחו שלפעמים באמת, כמו שכבר אמרו לפני, כדאי לקנות דברים יקרים..כי "אנחנו לא עשירים מספיק כדי לקנות בזול" :-)

אגב, בהשראת האתר אני עושה מסיבת חברות תחת השם - "בזאר!" כל אחת תביא דברים שהיא לא צריכה (בגדים, קישוטים, קוסמטיקה וכו') ונעשה גם ערב בנות וגם החלפות :-) את השאר נתרום. כל החברות שלי התלהבו נורא :-)
פפריקה_הונגרית*
הצטרפות: 17 מאי 2006, 01:14
דף אישי: הדף האישי של פפריקה_הונגרית*

עצות לחיסכון בכל התחומים

שליחה על ידי פפריקה_הונגרית* »

ערכתי קצת , וגם הוספתי, מקווה שלא יכעסו עליי יותר מדי.
אילה_בשדה_הדגן*
הצטרפות: 16 אוקטובר 2006, 18:24
דף אישי: הדף האישי של אילה_בשדה_הדגן*

עצות לחיסכון בכל התחומים

שליחה על ידי אילה_בשדה_הדגן* »

מתפרת בגדי ילדים קיבוץ צרעה .
בגדים פשוטים וגם שמלות נחמדות מכותנה לילדות.
התענוג הוא בלקנות לילד בגדים שמי שתפרה אותם זו אישה גימלאית בקיבוץ, לא איזה פועל/ת סיני בסדנת זיעה . המחיר סביר.האיכות טובה מאוד.עושים גם תיקונים.
טלפון :029908241
פלוני_אלמונית*

עצות לחיסכון בכל התחומים

משהו שלא ראיתי כאן - שימוש חוזר בשקיות ניילון: כשאני הולכת לסופר/שוק, אני מביאה איתי מהבית את שקיות הניילון, ובמקום לקחת עוד שקית חדשה לירקות, חלב וכו', משתמשת בשקית שהבאתי. אז נכון שעל השקיות בסופר (עדיין) לא גובים כסף, אבל החיסכון הוא גם בנזק לסביבה, וגם במקום בבית - השקיות מצטברות ומצטברות - לא עוד!
מיכלי*
הצטרפות: 23 ינואר 2002, 18:47

עצות לחיסכון בכל התחומים

שליחה על ידי מיכלי* »

משהו שלא ראיתי כאן
שקיות נילון במספרים
ענת*
הצטרפות: 07 יולי 2001, 07:30

עצות לחיסכון בכל התחומים

שליחה על ידי ענת* »

עצות חכמות ומועילות,תודה
תמרול_ה*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 14:17
דף אישי: הדף האישי של תמרול_ה*

עצות לחיסכון בכל התחומים

שליחה על ידי תמרול_ה* »

אתר שבו אנשים מציעים לתת דברים שהם לא צריכים.
אנשים אחרים יכולים לכתוב ולבקש דברים שהם צריכים.
לא החלפת חפצים, פשוט מתן או קבלה:
אגורה
אליה_דור_כהן*
הצטרפות: 22 נובמבר 2004, 16:39
דף אישי: הדף האישי של אליה_דור_כהן*

עצות לחיסכון בכל התחומים

שליחה על ידי אליה_דור_כהן* »

קומפוסט

גם חוסך שקיות אשפה (כמות האשפה קטנה לפחות פי 3) וגם מחזיר לאדמה את מה שלקחנו ממנה
וגם למי שיש גינת ירק או עצים, עציצים וכ"ו משמש כדישון חינם.
מורינגה_רותמית*
הצטרפות: 26 פברואר 2006, 09:14

עצות לחיסכון בכל התחומים

שליחה על ידי מורינגה_רותמית* »

אצלנו השקיות של הסופר הן גם שקיות הזבל (המופרד, מה שאומר שיש כמה פחים)
וגם שקיות לאוכל לעבודה ולבי"ס..
זה דורש קצת התאמה של גודל הפחים - לפח ענק הן לא מתאימות, אבל לפח רגיל כן.
שנים לא קנינו שקיות אוכל ולא שקיות אשפה.
פלוני_אלמוני*
הצטרפות: 14 אוגוסט 2001, 19:35
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמוני*

עצות לחיסכון בכל התחומים

שליחה על ידי פלוני_אלמוני* »

וגם שקיות לאוכל לעבודה ולבי"ס..
קופסאות פלסטיק עם מכסה - לכל אחד קופסה משלו. השקעה חד פעמית ולא צריך יותר שקיות פלסטיק.
מיכלונת_פה*

עצות לחיסכון בכל התחומים

קופסאות פלסטיק עם מכסה - לכל אחד קופסה משלו. השקעה חד פעמית ולא צריך יותר שקיות פלסטיק.

ואם כבר אז אפשר לאסוף קופסאות (קופסאות של חלבה, חומוס, גלידה... בהתאם לגודל הרצוי. גם אם לא קונים את המוצרים האלו בטח יש איזה קרוב משפחה או חבר שכן...)
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

עצות לחיסכון בכל התחומים

שליחה על ידי פלונית* »

אינטרנט - כבר דובר על זה כאן, אבל מזכירה שוב.
אתמול בן הזוג התקשר לספק האינטרנט שלנו וביקש להוריד מהמחיר.
אחרי משא ומתן לא קשה מידי, הסכום החודשי הורד מ 80 ש"ח ל 35 ש"ח , באופן קבוע. לא לחצי שנה ולא לתקופת ניסיון, אלא לתמיד....
שליחת תגובה

חזור אל “עידוד עריכה”