קומפוסט וזבל לא אורגני סדרי עדיפויות

תמי_גלילי*
הצטרפות: 17 מרץ 2006, 17:18
דף אישי: הדף האישי של תמי_גלילי*

שליחה על ידי תמי_גלילי* »

דליתוש ב, שהדגישה שצמצום צריכה חשוב יותר ממיחזור.

זה נראה לי מתאים כאן:
תוכנית המיחזור המוצלחת של שוודיה הפכה לקצת יותר מדיי מוצלחת
(תודה לרז על הקישור)
מורינגה_רותמית*
הצטרפות: 26 פברואר 2006, 09:14

שליחה על ידי מורינגה_רותמית* »

קראתי הכל בסבלנות.
זה ממש לא נשמע כזה גרוע.

התפיסה שזמן התעסקות עם אשפה הוא זמן יקר שצריך להחסך מאיתנו, נראית לי מיושנת. אם החברה המערבית תשרוד נצטרך לטפל ולשקול יותר ויותר את האשפה שלנו, ואני בטוחה שזה ישפיע על הצריכה. זה נראה לי מצוין ולא גרוע.

הטענה שחיוב האזרחים להפריד אשפה ע"י חוק היא פגיעה בחופש נראית לי סתם ילדותית.

הדבר הבאמת בעיתי הוא הסעת האשפה ע"י הצרכנים, שצריך לחפש לה פתרונות טכניים, וההגיינה - שזו באמת בעיה ממשית. הקומפוסטר הוא הזמנה לעכברים, חולדות וחולדים (הפתרון שאנחנו מישמים הוא להשאירו פתוח לחתולי השכונה).
אלה בעיות טכניות שיש מה לחשוב עליהם. אבל הן לא פוגעות מהותית בהצלחה של פרויקט מיחזור.

כל זה - בלי להכנס לשאלה אם מיחזור הוא אכן כ"כ טוב סביבתית - שגם הכותב לא מתיחס אליה כלל, והיא בעצם השאלה הכי חשובה.
לוטם_מרווני*
הצטרפות: 27 דצמבר 2003, 21:55
דף אישי: הדף האישי של לוטם_מרווני*

שליחה על ידי לוטם_מרווני* »

אנשים נוסעים באוטו כדי לקנות תולעים.
זה מעלה עוד בעיה- התולעים הקנויות הללו הן מין זר בארץ. זה להחדיר למערכת האקולוגית שלנו שכבר עתה מאוד פריכה- מין זר שאיננו יודעים כיצד הוא יתפתח וישתלט ומה הוא יעשה למערכת בעתיד. למה לקנות תולעים אדומות כשיש לנו את השלשול המקומי? אם רוצים אקולוגיה אז בבקשה גם להמנע משימוש במינים גרים ולהזמין את תולעת האדמה המקומית- את השלשול.
עודד_המחפש*
הצטרפות: 19 יולי 2003, 21:25
דף אישי: הדף האישי של עודד_המחפש*

שליחה על ידי עודד_המחפש* »

לוטם, אני חושב שהשלשול לא עושה את אותה עבודה כמו התולעים האדומות, או לפחות לא באותו קצב.
לגבי חדירת מינים זרים - את צודקת. בגלל זה יש להקפיד על הפרדה של המקום בו נמצאות התולעים לאדמה אחרת.
יחד עם זה, הבנתי שהתולעים לא יוצאות כי התנאים "החוץ" לא מתאימים להן, ואם הן יצאו ולא יגיעו לערימת קומפוסט - הן ימותו. אבל זה לא מידע מספיק מהימן בשביל להסתמך עליו. ובכלל, זה דיון לדף קומפוסט מתולעים.
רחלי*
הצטרפות: 27 נובמבר 2002, 23:47

שליחה על ידי רחלי* »

מאוד מפריע לי שאין לי קומפוסט האם יש לכם רעיונות איך ליצור קומפוסט יש לי גינה רק לא להגיד לי בור באדמה
עודד_המחפש*
הצטרפות: 19 יולי 2003, 21:25
דף אישי: הדף האישי של עודד_המחפש*

שליחה על ידי עודד_המחפש* »

רחלי,
ראי יצירת קומפוסט
או
קומפוסט מתולעים

יש שם את כל השיטות והאפשרויות.

למה לא בור באדמה?
קרוטונית_מהמרק_הגדול*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 19:10

שליחה על ידי קרוטונית_מהמרק_הגדול* »

בקרוב - חוק הקומפוסט?
האמת שזו ספקולציה שלי על סמך סוף הטקסט, אבל אולי לא כ"כ פרועה.
ש_י_ר_י*
הצטרפות: 18 יולי 2008, 15:29
דף אישי: הדף האישי של ש_י_ר_י*

שליחה על ידי ש_י_ר_י* »

תודה על הקישור תמי.
מעניין לקרוא איך מיחזור מתנהל ברמה מדינית (כנראה שלא כ"כ טוב בשוודיה...).

באמת אין שום התייחסות לאיכות הסביבה בכתבה, אלא רק לכמה הכותב חושב שהם מסכנים שהם צריכים להפריד את האשפה, לנקות אותה ולאחסן אותה.
זו תהיה בדיוק הבעיה בישראל אם אי פעם יהיה חוק מיחזור - כולם ירגישו פראיירים שהם עושים את כל העבודה, וזה כידוע הסיוט הגדול של כל ישראלי.

כנראה שגם שם לא מעודדים לקחת אחריות על מקומנו בעולם - רק רוצים שיקחו להם, יעשו להם ושהם בינתיים יעסקו במשהו מועיל ורווחי P-:
פלוני_אלמוניתתתתתתת*
הצטרפות: 14 יוני 2015, 09:19

שליחה על ידי פלוני_אלמוניתתתתתתת* »

הבעייה מתחילה בממשלה שנושא איכות הסביבה לא ממש מעניין אותה ולא מובן לה.
אם אין תמיכה של הממשלה, למה שזה יחלחל לציבור האזרחים?
אם הממשלה היתה לוקחת על עצמה פרוייקט בו כל אזרח שמכין קומפוסט מפסולת אורגנית, יקבל כסף, כמו שנעשה בהחזרת כסף מבקבוקים למיחזור, זה היה קורה יותר, אבל מכיוון שהממשלה לא לוקחת את זה על עצמה, לצערי התופעה לא תתרחב במיוחד, כי בד"כ אנשים פה לא מתעניינים באיכות הסביבה, להיפך-רק מלכלכים את הרחוב ולא זורקים לפח. אין פה תרבות ניקיון כמו בגרמניה נגיד.
פלונה*
הצטרפות: 10 אוקטובר 2003, 00:28

שליחה על ידי פלונה* »

רוב האנשים לא מקבלים כסף על מיחזור בקבוקים. ובכל זאת, היתה בארץ מהפיכה ענקית בעניין והמון אנשים ממחזרים אותם.
הממשלה עשתה משהו חשוב מאד לפני כמה שנים. היא מחייבת את הרשויות המקומיות על כל טון זבל שמגיע למטמנות בקנס גדול (בנוסף לתשלום על הובלת והטמנת הזבל) שהולך למשרד לאיכות הסביבה כדי לחלק את הכסף לאירגונים וחברות שעוסקים בפתרונות מיחזור.
כתוצאה מכך, הרבה מאד רשויות מקומיות התחילו ברצינות לטפל בנושא. מדאגה לפינות מיחזור מפותחות בישובים ועד לחינוך והסברה לתושבים.
יש בארץ אוכלוסיה גדולה מאד שממעטת להתעניין במרחב הציבורי. זוכרים את הטענה על עקרות בית שמבריקות את ביתן אבל הכל נזרק לחדר המדרגות/חצר?
אנחנו לא גרמניה, תודה לאל הטוב, אבל אנחנו בהחלט בדרך לאכפתיות גדולה יותר.
מי שהגיע לגילי המופלג, זוכר את את ערמות הטינופת לאורך כל כבישי הארץ באופן קבוע. היום זה די נקי. ואחרי חגים ואירועים ציבוריים, רשויות מקומיות מזדרזות לנקות. פעם זה לא היה כך.
אישה_במסע*
הצטרפות: 29 מרץ 2012, 10:55

שליחה על ידי אישה_במסע* »

לדעתי צריך שאנשים ישלמו עבור הזבל שלהם, ומוטב לפי משקל. זה גם הגיוני, שכן הטיפול בזבל והזיהום הנגרם על ידיו עולים כסף, וגם מתגמל מי שמזהם פחות.
אני מסכימה שהמצב הולך ומשתפר - יש מגמה של הפרדת פסולת ברשויות עירוניות, בעיר שלי כבר יש פחים נפרדים לפסולת יבשה (זבל "רגיל") פסולת רטובה (שהולכת לקומפוסט) לבקבוקים, נייר, קרטון וזכוכית.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

צריך לשלם לאנשים שיעשו את זה אחרת לא יעשו
שליחת תגובה

חזור אל “ניקיון וסדר”