קניות לקראת לידה

דגיגונת*
הצטרפות: 21 נובמבר 2006, 18:26

קניות לקראת לידה

שליחה על ידי דגיגונת* »

שלום לכולם/ן! פעם ראשונה שאני כותבת באתר... מקווה שמישהי עוברת פה בקרוב...
יש לי שאלה חשובה שאשמח לקבל עליה כמה שיותר תשובות מגוונות:
מה צריך לקחת לחדר הלידה?
אני אוספת כמה שיותר רעיונות כדי לעצב לי רשימה שהכי תתאים לי...
תודה מראש!
קרוטונית_מהמרק_הגדול*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 19:10

קניות לקראת לידה

שליחה על ידי קרוטונית_מהמרק_הגדול* »

הנה הרשימה המצומצמת שלי, וגם עכשיו כשאני מעתיקה לכאן זה אחרי מחיקה של 3-4 פריטים:

מומלץ לארוז שני תיקים: תיק קטן למהלך הלידה, ותיק גדול לכל שאר הזמן.

מסמכים:
  1. תעודת זהות
  2. כרטיס מעקב הריון
  3. בדיקות הריון, ותוצאות בדיקות הדם מהחודש האחרון לפני הלידה.
  4. תוכנית לידה מודפסת
ציוד ללידה עצמה (לתיק הקטן):
  1. כפכפים / נעלי בית
  2. בקבוק שמן שקדים סגור (לעיסוי הפירנאום)
  3. בקבוק מים, חטיף מתוק (גרנולה וכולי)
  4. מצלמה
ציוד לשהות בבי"ח (לתיק הגדול):
  1. כלי רחצה, מברשת ומשחת שיניים
  2. בגדים ולבנים להחלפה
ברשימה המקורית היו כל מיני שטויות שנאספו בפורומים, כמו "גרביים חמים כי קר בחדר לידה" או "שפתון נגד יובש". מיותר-מיותר.
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

קניות לקראת לידה

האמת, כשאני קוראת עכשיו, אפילו לא צריך לארוז שני תיקים. הכל נכנס בתיק אחד בגודל בינוני, שעדיף שיהיה צמוד אליך כל הזמן וזהו, מאשר להיזכר אחרי הלידה ולברר עם המלווה, שהיה גם תיק גדול, ואיפה שמו אותו.
דגיגונת*

קניות לקראת לידה

שליחה על ידי דגיגונת* »

תודה רבה!
בקשר לגרביים- הבנתי שזה לא רק בגלל שקר בחדר לידה תקני אותי אם אני טועה- נראה לי שמרוב מאמץ זו סיטואציה די מיוזעת...) אלא בגלל הרעידות.
יש בזה משהו?
POOH_והתוספות*
הצטרפות: 19 ספטמבר 2004, 11:38
דף אישי: הדף האישי של POOH_והתוספות*

קניות לקראת לידה

שליחה על ידי POOH_והתוספות* »

מצטרפת לרשימה של קומה ג'.
רק הייתי מוסיפה משהו אכיל גם למלווים.
ובקבוק מים/ או מיץ ממותק [לי בזמנו המליצו על תירוש].

וגרביים - לי היה קר נורא אחרי הלידה [אחת מתופעות הלוואי של אפידורל מסתבר]...
גם עם גרביים ו-5 שמיכות עדיין רעדתי מקור..

ולי היה מאד נוח אחרי הלידה עם תחתוני רשת.
אמא_של_שפן*
הצטרפות: 22 אוקטובר 2006, 12:19
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_שפן*

קניות לקראת לידה

שליחה על ידי אמא_של_שפן* »

ושפתון נגד יובש היה לי חיוני אחרי הלידה, אפילו שלא שהיתי זמן רב בחדר לידה. על אחת כמה וכמה מי שהתענתה שם שעות וימים.
אמא_של_שפן*

קניות לקראת לידה

_בקשר לגרביים- הבנתי שזה לא רק בגלל שקר בחדר לידה תקני אותי אם אני טועה- נראה לי שמרוב מאמץ זו סיטואציה די מיוזעת...) אלא בגלל הרעידות.
יש בזה משהו?_
במהלך הלידה בטח לא צריך גרביים, אבל אח"כ, כשהגוף "מתקרר" בחזרה, יכולה להיות אי נוחות, שבתוספת לרעידות שלאחר המאמץ בהחלט עושות זוג גרביים לתוספת נחמדה. גרביים שילכו אח"כ לפח, כמובן. עם כל הדליפות והנזילות וכולי... עדיף לא להביא את האנגורות החביבות עליך ביותר.
גלית_ועמרי*
הצטרפות: 06 אפריל 2003, 00:11
דף אישי: הדף האישי של גלית_ועמרי*

קניות לקראת לידה

שליחה על ידי גלית_ועמרי* »

לא לשכוח לשים בתיק גם פלאפון ומטען
רצוי לשים את המטען מראש בתיק ולא לחכות לרגע האחרון כי אז סיכוי שהוא ישכח בבית. (מנסיון)
לבי"ח הייתי שמה גם חבילה של פדים גדולים לספיגה, לא תמיד מה שיש בבי"ח מספיק. ואיזשהו ספר שמנמן להעברת הזמן בין ההנקות לביקורי הקרובים.
וחלוק חם ללבוש מעל החלוק המזעזע של ביה"ח.
תלוי כמובן כמה זמן את מתכוונת להישאר שם אחרי הלידה (ממליצה כמה שפחות). אם את מתכוונת לדלג על אשפוז במחלקה וללכת מייד הביתה את יכולה לדלג על הפריטים האלה.
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

קניות לקראת לידה

ולי היה מאד נוח אחרי הלידה עם תחתוני רשת
כן, כן, בהחלט.
יונת_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 02:23
דף אישי: הדף האישי של יונת_שרון*

קניות לקראת לידה

שליחה על ידי יונת_שרון* »

אם יש רעידות כדאי פשוט לנשום -- הנשימה מסדרת את הרעידות.
אמא_של_שפן*

קניות לקראת לידה

ולי היה מאד נוח אחרי הלידה עם תחתוני רשת
אמא שלי עשתה דיאטה מטורפת כשהייתי בהריון, וירדה איזה 40 קילו. אז לא רק שהיו לי מלא מלא טוניקות וחולצות רחבות לסוף ההריון, היא גם הביאה לי לבית החולים ערימה של "תחתוני שמנות" כמו שהיא קראה להם, וציוותה עלי להשתמש בהם כחד פעמיים. האמת, שלא היה משהו אחד לעשות איתם (אם כי אמא של לילה בטח היתה חושבת על משהו... מצנח או עריסה לחתול או משהו כזה) כי הם לא היו במצב מספיק חדש בשביל לתרום ואמא שלי פשוט לא רצתה אותם יותר בסביבתה. אבל בין לבין גם אני השתמשתי בתחתוני הרשת והם היו נוחים מאד.
תזמורת_הים*
הצטרפות: 22 אוגוסט 2003, 11:13
דף אישי: הדף האישי של תזמורת_הים*

קניות לקראת לידה

שליחה על ידי תזמורת_הים* »

וחלוק חם ללבוש מעל החלוק המזעזע של ביה"ח.
במחלקה שבה הייתי החימום היה כל כך חזק שהסתובבתי כל הזמן רק בחלוק המזעזע ובכלל לא היה לי קר. גם הפצפון היה לבוש רק שכבה אחת- לא היה צורך ביותר. האמת, סבלנו בעיקר מחום (וזה היה בפברואר).
אם המרחק מבית החולים הביתה פחות מחצי שעה, אפשר לשלוח את הבעל או מישהו להביא מהבית מה שצריך אחרי הלידה. זה מה שאנחנו עשינו (הכנתי לפני הלידה תיק מאד בסיסי כי תכננתי בכלל ללדת בבית :-P).
ההולכת_בדרכים*
הצטרפות: 27 אוקטובר 2004, 19:00
דף אישי: הדף האישי של ההולכת_בדרכים*

קניות לקראת לידה

שליחה על ידי ההולכת_בדרכים* »

אני לקחתי גרביים כי קראתי שבשלב המעבר לפני הלחיצות נהייה קר... אבל הכל קרה נורא מהר, למי היה זמן לגרוב גרביים?! :D
הסתפקתי בבקשה לכבות את המזגן.

מייד אחרי הלידה השתוקקתי למשהו מתוק. את העוגה שלנו שכחנו בפריזר בלהט היציאה... מזל שלאילנה היתה עוגת גבינה טעימה בבית!
בקיצור, מומלץ להביא משהו טעים לאחרי, אפילו לא רק מתוק, אנחנו לקחנו איתנו גם פשטידות וכאלה.
אני הייתי רעבה בטירוף, וללכת לרדוף אחרי אוכל שהוא בדיוק מה שאת אוהבת בתוך כל ההתרגשות נראה לי לא לעניין.

מה עם כדור פיזיו?
אני אישית ממש לא הצטרכתי, אבל אולי למישהי אחרת זה יעזור. שיהיה באוטו.

כרית הנקה, לנסיעה באוטו בזמן צירים, וגם לאחרי הלידה.
דיסקים.
חיתולים ובגדים לתינוק.
מצלמה.
כלי רחצה.
מנשא.
סלקל לרכב.
ויטמין K בטיפות, אם אתם לא רוצים לתת זריקה.

נדמה לי שיש דף עם רשימת ציוד ללידה. הולכת לבדוק.
דגיגונת*

קניות לקראת לידה

שליחה על ידי דגיגונת* »

וואו!!!
לא ציפיתי לכל כך הרבה תגובות! ממש ממש תודה לכולכן!!!
דגיגונת*

קניות לקראת לידה

שליחה על ידי דגיגונת* »

וואו!!!
לא ציפיתי לכל כך הרבה תגובות! ממש ממש תודה לכולכן!!!
חוט_השני*
הצטרפות: 02 פברואר 2006, 11:34
דף אישי: הדף האישי של חוט_השני*

קניות לקראת לידה

שליחה על ידי חוט_השני* »

והכי חשוב- תומכת לידה!
בהחלט! :-)
חוט_השני*
הצטרפות: 02 פברואר 2006, 11:34
דף אישי: הדף האישי של חוט_השני*

קניות לקראת לידה

שליחה על ידי חוט_השני* »

והכי חשוב- תומכת לידה!
בהחלט! :-)
תמרוש_רוש
הצטרפות: 18 יוני 2005, 03:48
דף אישי: הדף האישי של תמרוש_רוש

קניות לקראת לידה

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

הנה ההמלצה שלי לקנייה לפני הלידה - משהו שלא קראתי עליו בשום מקום, ואני לא יודעת איך הייתי מסתדרת בלעדיו.
מברשת שיניים חשמלית
למה, נראה לך שאחרי הלידה יהיה לך כוח לצחצח שיניים כמו שצריך, ועוד בדיוק לפני השינה?
ככה את תוקעת את המברשת בפה, נרדמת בעיניים פקוחות בישיבה על האסלה, מתעוררת כעבור חמש דקות, יורקת, שוטפת, וזוחלת למיטה.
למהדרין - לירוק ולשטוף אחרי כל חצי לסת.
תמרוש_רוש
הצטרפות: 18 יוני 2005, 03:48
דף אישי: הדף האישי של תמרוש_רוש

קניות לקראת לידה

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

הנה ההמלצה שלי לקנייה לפני הלידה - משהו שלא קראתי עליו בשום מקום, ואני לא יודעת איך הייתי מסתדרת בלעדיו.
מברשת שיניים חשמלית
למה, נראה לך שאחרי הלידה יהיה לך כוח לצחצח שיניים כמו שצריך, ועוד בדיוק לפני השינה?
ככה את תוקעת את המברשת בפה, נרדמת בעיניים פקוחות בישיבה על האסלה, מתעוררת כעבור חמש דקות, יורקת, שוטפת, וזוחלת למיטה.
למהדרין - לירוק ולשטוף אחרי כל חצי לסת.
אפרת_מ*
הצטרפות: 04 אוקטובר 2003, 22:08
דף אישי: הדף האישי של אפרת_מ*

קניות לקראת לידה

שליחה על ידי אפרת_מ* »

לי היה עוזר, ובטח גם לאחרים/ות דף שמרכז את רשימת הקניות/בירטורים/הכנות לקראת תינוק חדש/ראשון. לא מצאתי דף שכזה..
רשימת דברים נדרשים - אפשר להוסיף ליד כל פריט קישור לדף שדן באיזה פריט שכזה בדיוק לרכוש (אמבטיה או טאמי-טאב, איזה סוג של מנשא ולמה כן או לא עגלה) או אם צריך אותו בכלל...
אבל הרשימות הרגילות מכילות שלל פריטים לא נחוצים/מתאימים/רלוונטיים. מכיוון שאין לי ניסיון לומר מה בדיוק כן או לא (OK בלי מיטת תינוק, מוצץ ופאמפרס, מה לגבי השאר?) - פתחתי את הדף הנוכחי.
תודה מראש..
אפרת_מ*

קניות לקראת לידה

שליחה על ידי אפרת_מ* »

לי היה עוזר, ובטח גם לאחרים/ות דף שמרכז את רשימת הקניות/בירטורים/הכנות לקראת תינוק חדש/ראשון. לא מצאתי דף שכזה..
רשימת דברים נדרשים - אפשר להוסיף ליד כל פריט קישור לדף שדן באיזה פריט שכזה בדיוק לרכוש (אמבטיה או טאמי-טאב, איזה סוג של מנשא ולמה כן או לא עגלה) או אם צריך אותו בכלל...
אבל הרשימות הרגילות מכילות שלל פריטים לא נחוצים/מתאימים/רלוונטיים. מכיוון שאין לי ניסיון לומר מה בדיוק כן או לא (OK בלי מיטת תינוק, מוצץ ופאמפרס, מה לגבי השאר?) - פתחתי את הדף הנוכחי.
תודה מראש..
אילה_בשדה_הדגן*
הצטרפות: 16 אוקטובר 2006, 18:24
דף אישי: הדף האישי של אילה_בשדה_הדגן*

קניות לקראת לידה

שליחה על ידי אילה_בשדה_הדגן* »

הי ,ובשעה טובה.(מדבריך אני מבינה שאת מתכוננת)

לפי דעתי , יש המון מוצרים שדוחפים בחניות.סתם.

בעצם,אם תלכי לחניות יד שניה /ויצו וכ' ותחפשי בגדי תינוקות תפול עליך ערימה .במפגשים(של הבאופנים)תמיד מביאים שקיות ושקיות.
רק תפתחי את הפה ותגידי שאת רוצה דברים יד שניה בכל פורום שאת מסתובבת בו.
ובכן, מה שאת צריכה זה בגדים.כמה חולצות ומכנסים/ביבי גרו.לא שמונת אלפים.
חיתולים(רב פעמיים,חד פעמיים ,מה שאת חושבת)

סל קל.זה ציוד נדרש,יקר אומנם וגם לא משהו שאפשר לקנות יד שניה ,אלא אם כן את יכולה לדעת בודאות שהמוצר הוא בן פחות מ5 שנים ולא עבר שום תאונה.

תקראי בדף 'מנשאים יד שניה' ו'המלצות מנשאים',לגבי הפריט החשוב הזה.

מבחינת אמבטיה ,אני חשבתי שזה הכי כיף לשכשך בעצמי עם התינוק באמבטיה,אבל לא היו אמבטיות איפה שגרתי ,אז השתמשתי באמבט שקעים.
גם ציוד כזה אפשר לראות בחניות יד שניה.

וזהו.
אחרי הלידה אפשר לאט לאט להכיר את התינוק וצרכיו ולראות מה את מעדיפה .רואים כל פעם משהו אחר חדש כשמסתובבים ליד אמהות עם תינוקות.פלאי הטכנולוגיה ומייד אין צינה.
אם את צריכה משהו ספציפי, תפרסמי בכיכר השוק.
אילה_בשדה_הדגן*
הצטרפות: 16 אוקטובר 2006, 18:24
דף אישי: הדף האישי של אילה_בשדה_הדגן*

קניות לקראת לידה

שליחה על ידי אילה_בשדה_הדגן* »

הי ,ובשעה טובה.(מדבריך אני מבינה שאת מתכוננת)

לפי דעתי , יש המון מוצרים שדוחפים בחניות.סתם.

בעצם,אם תלכי לחניות יד שניה /ויצו וכ' ותחפשי בגדי תינוקות תפול עליך ערימה .במפגשים(של הבאופנים)תמיד מביאים שקיות ושקיות.
רק תפתחי את הפה ותגידי שאת רוצה דברים יד שניה בכל פורום שאת מסתובבת בו.
ובכן, מה שאת צריכה זה בגדים.כמה חולצות ומכנסים/ביבי גרו.לא שמונת אלפים.
חיתולים(רב פעמיים,חד פעמיים ,מה שאת חושבת)

סל קל.זה ציוד נדרש,יקר אומנם וגם לא משהו שאפשר לקנות יד שניה ,אלא אם כן את יכולה לדעת בודאות שהמוצר הוא בן פחות מ5 שנים ולא עבר שום תאונה.

תקראי בדף 'מנשאים יד שניה' ו'המלצות מנשאים',לגבי הפריט החשוב הזה.

מבחינת אמבטיה ,אני חשבתי שזה הכי כיף לשכשך בעצמי עם התינוק באמבטיה,אבל לא היו אמבטיות איפה שגרתי ,אז השתמשתי באמבט שקעים.
גם ציוד כזה אפשר לראות בחניות יד שניה.

וזהו.
אחרי הלידה אפשר לאט לאט להכיר את התינוק וצרכיו ולראות מה את מעדיפה .רואים כל פעם משהו אחר חדש כשמסתובבים ליד אמהות עם תינוקות.פלאי הטכנולוגיה ומייד אין צינה.
אם את צריכה משהו ספציפי, תפרסמי בכיכר השוק.
ניצן_בשמש*
הצטרפות: 13 נובמבר 2008, 22:37

קניות לקראת לידה

שליחה על ידי ניצן_בשמש* »

דבר ראשון עצה כללית:
לקנות כמה שפחות.
להשאיל או לקנות מיד שניה מה שאפשר מהדברים הגדולים והיקרים. ולקנות את המינימום ההכרחי.
אחרי הלידה מקבלים מתנות שלפעמים אי אפשר להחליף, ונשארים עם זיכויים ממה שאפשר להחליף, וגם נורא קשה לצפות מה בדיוק יתאים לך
לדוגמא - מנשא - עולה כמה מאות שקלים, וכל אחת ממליצה על מה שנוח לה, אבל את לא יכולה לדעת מראש מה יהיה נוח לך ולתינוק שלך, אז אם את יכולה תשאילי מחברה מנשא ותיראי איך את מסתדרת עם הסוג הזה, ורק אח"כ תיקני.
המשך יבוא...
ניצן_בשמש*

קניות לקראת לידה

דבר ראשון עצה כללית:
לקנות כמה שפחות.
להשאיל או לקנות מיד שניה מה שאפשר מהדברים הגדולים והיקרים. ולקנות את המינימום ההכרחי.
אחרי הלידה מקבלים מתנות שלפעמים אי אפשר להחליף, ונשארים עם זיכויים ממה שאפשר להחליף, וגם נורא קשה לצפות מה בדיוק יתאים לך
לדוגמא - מנשא - עולה כמה מאות שקלים, וכל אחת ממליצה על מה שנוח לה, אבל את לא יכולה לדעת מראש מה יהיה נוח לך ולתינוק שלך, אז אם את יכולה תשאילי מחברה מנשא ותיראי איך את מסתדרת עם הסוג הזה, ורק אח"כ תיקני.
המשך יבוא...
ילדת_טבע*
הצטרפות: 12 ספטמבר 2005, 13:35
דף אישי: הדף האישי של ילדת_טבע*

קניות לקראת לידה

שליחה על ידי ילדת_טבע* »

בדפים השונים יש המון מידע. למשל בדפים על המנשאים או עגלה כן או לא .
ילדת_טבע*

קניות לקראת לידה

שליחה על ידי ילדת_טבע* »

בדפים השונים יש המון מידע. למשל בדפים על המנשאים או עגלה כן או לא .
ניצן_בשמש*

קניות לקראת לידה

לי עזר לחשוב לפי פעולות, כלומר, מה צריך בשביל לרחוץ את התינוק? איך לוקחים אותו ממקום למקום? איפה ישנים?
אחרי שהחלטת עקרונית מזה אפשר לגזור מה את צריכה לקנות:
לדוגמא אמבטיה:
צריך סבון או שמן רחצה (בלנאום הרמל), אפשר גם קרם או שמן, לא צריך שמפו.
אבל איפה רוחצים?
בשבועות הראשונים אפשר לעשות אמבטיה בכיור, רק צריך חימום טוב בחדר אמבטיה, פקק לכיור, וסקוצ'ברייט זמין לנקות איתו את הכיור לפני שממלאים אותו במים.
אחרי שהתינוק גדל, אפשר לרחוץ באמבטיה עם אחד ההורים (את הגדולה רחצנו על הברכיים של אבא, עד גיל כמה חודשים), אפשר בגיגית בכל חדר בבית (ניסינו פעם אחת והפקק התפרק בדרך חזרה לאמבטיה וחצי בית התמלא מים עם בלנאום) , ואפשר עם דפני באמבטיה (בלי גיגית). את הגיגית אפשר להעמיד על הרצפה (לא כ"כ נוח) בתוך האמבטיה (נוח רק עם דפני) על השיש (אם יש שיש גדול מספיק באמבטיה), על רגליים יעודיות או על כל שולחן.
למה את מתחברת? מה נוח אצלך בבית? כמה מקום אכסון יש לך? הגיגית תופסת די הרבה מקום וכמה שהצורה שלה יותר ספציפית היא פחות שימושית לדברים אחרים. גיגית עם צורה של דפני לא תשמש ילד שכבר יושב. גיגית אובאלית או מלבנית יכולה לשמש כגיגית כביסה.
ניצן_בשמש*

קניות לקראת לידה

לי עזר לחשוב לפי פעולות, כלומר, מה צריך בשביל לרחוץ את התינוק? איך לוקחים אותו ממקום למקום? איפה ישנים?
אחרי שהחלטת עקרונית מזה אפשר לגזור מה את צריכה לקנות:
לדוגמא אמבטיה:
צריך סבון או שמן רחצה (בלנאום הרמל), אפשר גם קרם או שמן, לא צריך שמפו.
אבל איפה רוחצים?
בשבועות הראשונים אפשר לעשות אמבטיה בכיור, רק צריך חימום טוב בחדר אמבטיה, פקק לכיור, וסקוצ'ברייט זמין לנקות איתו את הכיור לפני שממלאים אותו במים.
אחרי שהתינוק גדל, אפשר לרחוץ באמבטיה עם אחד ההורים (את הגדולה רחצנו על הברכיים של אבא, עד גיל כמה חודשים), אפשר בגיגית בכל חדר בבית (ניסינו פעם אחת והפקק התפרק בדרך חזרה לאמבטיה וחצי בית התמלא מים עם בלנאום) , ואפשר עם דפני באמבטיה (בלי גיגית). את הגיגית אפשר להעמיד על הרצפה (לא כ"כ נוח) בתוך האמבטיה (נוח רק עם דפני) על השיש (אם יש שיש גדול מספיק באמבטיה), על רגליים יעודיות או על כל שולחן.
למה את מתחברת? מה נוח אצלך בבית? כמה מקום אכסון יש לך? הגיגית תופסת די הרבה מקום וכמה שהצורה שלה יותר ספציפית היא פחות שימושית לדברים אחרים. גיגית עם צורה של דפני לא תשמש ילד שכבר יושב. גיגית אובאלית או מלבנית יכולה לשמש כגיגית כביסה.
נור_ק'ה*
הצטרפות: 10 ינואר 2008, 08:41
דף אישי: הדף האישי של נור_ק'ה*

קניות לקראת לידה

שליחה על ידי נור_ק'ה* »

אני חושבת שבאמת אין מה לרוץ ולקנות חדש וגם לא צריך לקנות הכל מראש.
במיוחד לילד ראשון, הדבר היחיד שאני ממליצה לקנות חדש הוא כסא בטיחות. דווקא לא סלקל, אלא אחד טוב (ובדר"כ יקר) שמתאים מגיל 0 ויתאים גם לילדים שיבואו אח"כ.
אם אין לך להשיג תרומות, אז לקנות יד שניה:
קצת בגדים עליונים ותחתונים (2 שכבות).
כמה זוגות גרביים.
כובע.
חיתולי בד.
שמיכה דקה ושמיכה קצת יותר עבה (אם זה לעכשיו).
אמבטיה- תלוי בך. אפשר לרחוץ גם בגיגית או בכיור או איתך ביחד.
מנשא- כדאי לנסות לפני שקונים.
עגלה- רק אם את יודעת בוודאות שתשתמשי. אם כבר, אז עדיף עגלול.
אני גם ממליצה על כרית הנקה.
נור_ק'ה*
הצטרפות: 10 ינואר 2008, 08:41
דף אישי: הדף האישי של נור_ק'ה*

קניות לקראת לידה

שליחה על ידי נור_ק'ה* »

אני חושבת שבאמת אין מה לרוץ ולקנות חדש וגם לא צריך לקנות הכל מראש.
במיוחד לילד ראשון, הדבר היחיד שאני ממליצה לקנות חדש הוא כסא בטיחות. דווקא לא סלקל, אלא אחד טוב (ובדר"כ יקר) שמתאים מגיל 0 ויתאים גם לילדים שיבואו אח"כ.
אם אין לך להשיג תרומות, אז לקנות יד שניה:
קצת בגדים עליונים ותחתונים (2 שכבות).
כמה זוגות גרביים.
כובע.
חיתולי בד.
שמיכה דקה ושמיכה קצת יותר עבה (אם זה לעכשיו).
אמבטיה- תלוי בך. אפשר לרחוץ גם בגיגית או בכיור או איתך ביחד.
מנשא- כדאי לנסות לפני שקונים.
עגלה- רק אם את יודעת בוודאות שתשתמשי. אם כבר, אז עדיף עגלול.
אני גם ממליצה על כרית הנקה.
ניצן_בשמש*

קניות לקראת לידה

הפעולות העקריות שאת צריכה לחשוב עליהן:
הלבשה, החתלה (או פשפוש), רחצה, האכלה, שינוע, שינה
על כל פעולה לחשוב מה האפשרויות, איזו הכי מתאימה לי, מה אני צריכה בשביל זה, ואיך אני יכולה להשיג את מה שאני צריכה?
ניצן_בשמש*

קניות לקראת לידה

הפעולות העקריות שאת צריכה לחשוב עליהן:
הלבשה, החתלה (או פשפוש), רחצה, האכלה, שינוע, שינה
על כל פעולה לחשוב מה האפשרויות, איזו הכי מתאימה לי, מה אני צריכה בשביל זה, ואיך אני יכולה להשיג את מה שאני צריכה?
ניצן_בשמש*

קניות לקראת לידה

אני דווקא לא הייתי צריכה בכלל גרביים כי את כל הבגדים קניתי עם רגליות, ועגלול זה נוח רק אם אין לך בכלל מדרגות.
ניצן_בשמש*

קניות לקראת לידה

אני דווקא לא הייתי צריכה בכלל גרביים כי את כל הבגדים קניתי עם רגליות, ועגלול זה נוח רק אם אין לך בכלל מדרגות.
ילדת_טבע*

קניות לקראת לידה

שליחה על ידי ילדת_טבע* »

צריך סבון או שמן רחצה (בלנאום הרמל), אפשר גם קרם או שמן, לא צריך שמפו
הנה, פה בדיוק העניין. יש כל כך הרבה דעות וכל כך הרבה זרמים. ויש מליון דיונים על זה פזורים בכל הדפים...
אני מהאסכולה הגורסת שלא צריך בכלל סבון/שמן וכו' ובטח ובטח שלא סבון כזה כימי שקונים בסופר ויש עליו ציור של תינוק שמנמן. אם ממש עולה הצורך אז קופצים לבית טבע וקונים שמן שקדים (אם אין בבית גם ככה מהלידה והעיסויים של ההריון), אפשר להתפנק עם קמומיל (עושים תה חזק ומוסיפים למים) קלנדולה (כנ"ל) ולוונדר (אפשר לטפטף ואפשר גם מהצמח ישר) אבל זה כל כך לא הכרחי.
בכלל בכל מה שנוגע למה שצריך, אחרי הצטיידות די מינימלית עם הבכורה בבן השני הבנתי שלא צריך כלום.
קצת בגדים ראשוניים ואולי עוד קצת לשלב השני, שמיכה כלשהי, ציוד החתלה בסיסי ביותר, גם אם משתמשים ברב פעמיים עדיף להחליט אחרי הלידה מה יותר מתאים ולא לקנות הרים של חיתולים.
לא צריך לקנות משטחי החתלה, תיקי החתלה, עגלות ועניינים. כלום לא יברח ואם יעלה הצורך תמיד אפשר לקנות אחרי הלידה מה שצריך. זה לא איזו פצצה מתקתקת שתתפוצץ עם הגיחו של התינוק לעולם. החיים ממשיכים גם אחר כך. ויותר מזה, אחר כך תביני הרבה דברים שלפני הלידה לא ידעת כלל כי זה יהיה הדבר האמיתי.
בבאופן יש הרבה הרבה אנשים שישמחו להשאיל או לברטר המון מוצרים שמתאימים לשלב הראשון של אחרי הלידה שמתאימים רק לזמן קצר וגם מוצרים אחרים להמשך.

באשר לאמבטיה, כשביתי נולדה המעט פעמים שרחצנו אותה היו באמבטיה כזו יעודית עם רגליים שקיבלנו ירושה מאחותי עם דפני בתוכו, זה היה סיוט של אמבטיות ולכן המעטנו בהן. כשהגיע הקטנה לגיל שנה וקצת נעמדה על כסא ליד השיש לשטוף ידיים ואז טיפסה ונכנסה לכיור מתחת לזרם המים והיתה המאושרת בתינוקות. ככה גילינו שזה מקום מעולה לאמבטיה. היא בילתה שם לא מעט וגם היום כשהיא כבר גדולה (שלוש וחצי) היא מאוד שמחה לעשות אמבטיה בכיור של המטבח. את אחיה הקטן רחצנו שם מהיום הראשון, בהתחלה כשהוא מעורסל ואחר כך יושב ובסוף עומד, אם כי כיום הם עושים יחד אמבטיה בגיגית ענקית כי בכיור אין מקום לשניים יחד ואף אחד לא מוכן לקחת מספר שניים בתור. זה עד כמה שמוצרים יעודיים לתינוקות יעילים... הילדים מלמדים אותנו מה הם צריכים לא רשימות הקניות של שילב.
ילדת_טבע*

קניות לקראת לידה

שליחה על ידי ילדת_טבע* »

צריך סבון או שמן רחצה (בלנאום הרמל), אפשר גם קרם או שמן, לא צריך שמפו
הנה, פה בדיוק העניין. יש כל כך הרבה דעות וכל כך הרבה זרמים. ויש מליון דיונים על זה פזורים בכל הדפים...
אני מהאסכולה הגורסת שלא צריך בכלל סבון/שמן וכו' ובטח ובטח שלא סבון כזה כימי שקונים בסופר ויש עליו ציור של תינוק שמנמן. אם ממש עולה הצורך אז קופצים לבית טבע וקונים שמן שקדים (אם אין בבית גם ככה מהלידה והעיסויים של ההריון), אפשר להתפנק עם קמומיל (עושים תה חזק ומוסיפים למים) קלנדולה (כנ"ל) ולוונדר (אפשר לטפטף ואפשר גם מהצמח ישר) אבל זה כל כך לא הכרחי.
בכלל בכל מה שנוגע למה שצריך, אחרי הצטיידות די מינימלית עם הבכורה בבן השני הבנתי שלא צריך כלום.
קצת בגדים ראשוניים ואולי עוד קצת לשלב השני, שמיכה כלשהי, ציוד החתלה בסיסי ביותר, גם אם משתמשים ברב פעמיים עדיף להחליט אחרי הלידה מה יותר מתאים ולא לקנות הרים של חיתולים.
לא צריך לקנות משטחי החתלה, תיקי החתלה, עגלות ועניינים. כלום לא יברח ואם יעלה הצורך תמיד אפשר לקנות אחרי הלידה מה שצריך. זה לא איזו פצצה מתקתקת שתתפוצץ עם הגיחו של התינוק לעולם. החיים ממשיכים גם אחר כך. ויותר מזה, אחר כך תביני הרבה דברים שלפני הלידה לא ידעת כלל כי זה יהיה הדבר האמיתי.
בבאופן יש הרבה הרבה אנשים שישמחו להשאיל או לברטר המון מוצרים שמתאימים לשלב הראשון של אחרי הלידה שמתאימים רק לזמן קצר וגם מוצרים אחרים להמשך.

באשר לאמבטיה, כשביתי נולדה המעט פעמים שרחצנו אותה היו באמבטיה כזו יעודית עם רגליים שקיבלנו ירושה מאחותי עם דפני בתוכו, זה היה סיוט של אמבטיות ולכן המעטנו בהן. כשהגיע הקטנה לגיל שנה וקצת נעמדה על כסא ליד השיש לשטוף ידיים ואז טיפסה ונכנסה לכיור מתחת לזרם המים והיתה המאושרת בתינוקות. ככה גילינו שזה מקום מעולה לאמבטיה. היא בילתה שם לא מעט וגם היום כשהיא כבר גדולה (שלוש וחצי) היא מאוד שמחה לעשות אמבטיה בכיור של המטבח. את אחיה הקטן רחצנו שם מהיום הראשון, בהתחלה כשהוא מעורסל ואחר כך יושב ובסוף עומד, אם כי כיום הם עושים יחד אמבטיה בגיגית ענקית כי בכיור אין מקום לשניים יחד ואף אחד לא מוכן לקחת מספר שניים בתור. זה עד כמה שמוצרים יעודיים לתינוקות יעילים... הילדים מלמדים אותנו מה הם צריכים לא רשימות הקניות של שילב.
אילה_א*
הצטרפות: 23 אוקטובר 2004, 18:09
דף אישי: הדף האישי של אילה_א*

קניות לקראת לידה

שליחה על ידי אילה_א* »

צריך הכי קצת דברים
ובכל זאת : כסא לאוטו לדעתי ממש חשוב
כמה חיתולי בד
שמיכה
בגדים (לא לקנות לבקש ולא תאמיני כמה יתנו לך )
ואם את לבד ואין מי שיקנה לך אחרי הלידה (כמוני ) אז גם רפידות הנקה ,וחיתולים לNB או רב פעמיים אבל קצת עד שתדעי מה את בוחרת ורוצה .
כרית הנקה (לא לקנות, לבקש מתנה )
ומנשא להזמין מישהי מהמנשא הנכון שתעזור לך לבחור (אם לא השתמשת באחד לפני כן )
זה מה שנאי מתכננת לארגן אבל מבחינת קניה רק כסא לרכב כל השאר מתנות ויד שניה חבל על הכסף מעדיפה לחסוך אותו למשהו אחר שאולי התינוק יצטרך כשהוא יהיה בן 15:-)
אילה_א*
הצטרפות: 23 אוקטובר 2004, 18:09
דף אישי: הדף האישי של אילה_א*

קניות לקראת לידה

שליחה על ידי אילה_א* »

צריך הכי קצת דברים
ובכל זאת : כסא לאוטו לדעתי ממש חשוב
כמה חיתולי בד
שמיכה
בגדים (לא לקנות לבקש ולא תאמיני כמה יתנו לך )
ואם את לבד ואין מי שיקנה לך אחרי הלידה (כמוני ) אז גם רפידות הנקה ,וחיתולים לNB או רב פעמיים אבל קצת עד שתדעי מה את בוחרת ורוצה .
כרית הנקה (לא לקנות, לבקש מתנה )
ומנשא להזמין מישהי מהמנשא הנכון שתעזור לך לבחור (אם לא השתמשת באחד לפני כן )
זה מה שנאי מתכננת לארגן אבל מבחינת קניה רק כסא לרכב כל השאר מתנות ויד שניה חבל על הכסף מעדיפה לחסוך אותו למשהו אחר שאולי התינוק יצטרך כשהוא יהיה בן 15:-)
אמא_ל_2*
הצטרפות: 23 דצמבר 2003, 20:57

קניות לקראת לידה

שליחה על ידי אמא_ל_2* »

לי היתה מאוד נוחה כורסת טלויזיה גדולה וטובה, שאפשר לשרוץ בה שעות ולהניק/לנמנם עם התינוק. כמובן שזה רהיט שאפשר אח"כ להשתמש בו שנים. אני תמיד חושבת שאם היתי צריכה לקנות רק פריט אחד, זה היה הפריט.
אמא_ל_2*
הצטרפות: 23 דצמבר 2003, 20:57

קניות לקראת לידה

שליחה על ידי אמא_ל_2* »

לי היתה מאוד נוחה כורסת טלויזיה גדולה וטובה, שאפשר לשרוץ בה שעות ולהניק/לנמנם עם התינוק. כמובן שזה רהיט שאפשר אח"כ להשתמש בו שנים. אני תמיד חושבת שאם היתי צריכה לקנות רק פריט אחד, זה היה הפריט.
אוד_ליה*
הצטרפות: 01 ספטמבר 2007, 19:58
דף אישי: הדף האישי של אוד_ליה*

קניות לקראת לידה

שליחה על ידי אוד_ליה* »

אילה א - כל מילה!
מי שמתכננת לישון עם התינוק, לשאת אותו ולהניק- חצי מהרשימה יורדת :-) (בקבוקים-תמ"ל-עריסה-עגלה וכו')
עם בערך רשימה כזו הסתדרתי בשנה וקצת הראשונות לחיים של התינוק שלי (אהה, וכמה כלים מפלסטיק לגיל חצי שנה- קיבלתי), בנוסף לצעצועים שקיבלתי מתנה או מקסימום החלפתי בעבור בגדים שקיבלתי והיו לי כבר המון...
אוד_ליה*

קניות לקראת לידה

שליחה על ידי אוד_ליה* »

אילה א - כל מילה!
מי שמתכננת לישון עם התינוק, לשאת אותו ולהניק- חצי מהרשימה יורדת :-) (בקבוקים-תמ"ל-עריסה-עגלה וכו')
עם בערך רשימה כזו הסתדרתי בשנה וקצת הראשונות לחיים של התינוק שלי (אהה, וכמה כלים מפלסטיק לגיל חצי שנה- קיבלתי), בנוסף לצעצועים שקיבלתי מתנה או מקסימום החלפתי בעבור בגדים שקיבלתי והיו לי כבר המון...
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

קניות לקראת לידה

רפידות הנקה
בכלל לא בטוח - בהריון הראשון קניתי והחזרתי לחנות כי לא היה לי צורך (לא טפטפתי בכלל).
בהריון השני לא קניתי אבל מסתבר שאני מטפטפת בכמויות... בכל זאת אין לי רפידות בבית ;-) דוחפת טטרה מתחת לחולצה (ופיסת פלנל מקופלת בתוך החזייה אם יוצאת). עכשיו כבר הטפטופים הפסיקו (גיל חודשיים).
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

קניות לקראת לידה

רפידות הנקה
בכלל לא בטוח - בהריון הראשון קניתי והחזרתי לחנות כי לא היה לי צורך (לא טפטפתי בכלל).
בהריון השני לא קניתי אבל מסתבר שאני מטפטפת בכמויות... בכל זאת אין לי רפידות בבית ;-) דוחפת טטרה מתחת לחולצה (ופיסת פלנל מקופלת בתוך החזייה אם יוצאת). עכשיו כבר הטפטופים הפסיקו (גיל חודשיים).
אפרת_מ*

קניות לקראת לידה

שליחה על ידי אפרת_מ* »

תודה!

אני אלד רק בסוף יוני, כך שיהיה חם (מאוד?).

לגבי הלבד, אז מצד אחד לבד, מצד שני אני מניחה שאפשר יהיה לסנג'ר את אבא שלה. חברה שתהיה אצלי לעזרה, וגם אמא שלי אם תבוא לעזור - שתיהן ללא רישיון :-P
אמא שלי נורא רוצה לדעת מה היא יכולה לקנות - אז אני מבינה שמנשא וכסא לרכב הם עיקר השופינג.
טאמי-טאב יש שכנה שכבר הודיעה שתתן לי (אצלי יש מקלחת ואין בה המון מקום. יש חלל גדול בבית, אבל לא המון מקום אחסון).

ואלך להציץ ב קניות לקראת לידה שלא איתרתי לפני כן... (וחיפשתי).
אפרת_מ*

קניות לקראת לידה

שליחה על ידי אפרת_מ* »

תודה!

אני אלד רק בסוף יוני, כך שיהיה חם (מאוד?).

לגבי הלבד, אז מצד אחד לבד, מצד שני אני מניחה שאפשר יהיה לסנג'ר את אבא שלה. חברה שתהיה אצלי לעזרה, וגם אמא שלי אם תבוא לעזור - שתיהן ללא רישיון :-P
אמא שלי נורא רוצה לדעת מה היא יכולה לקנות - אז אני מבינה שמנשא וכסא לרכב הם עיקר השופינג.
טאמי-טאב יש שכנה שכבר הודיעה שתתן לי (אצלי יש מקלחת ואין בה המון מקום. יש חלל גדול בבית, אבל לא המון מקום אחסון).

ואלך להציץ ב קניות לקראת לידה שלא איתרתי לפני כן... (וחיפשתי).
או_רורה*
הצטרפות: 30 אוגוסט 2007, 08:03
דף אישי: הדף האישי של או_רורה*

קניות לקראת לידה

שליחה על ידי או_רורה* »

דווקא אם עגלה אז לא עגלול אם את גרה בעיר.

ואם עגלה - אז הייתי דווקא פה ממליצה כן להשקיע, אפילו יותר ממנשא.

עגלה זה משהו שאת מסתובבת איתו די הרבה מגיל מסויים של התינוק שלך, וחשוב שתהיה קלה, נוחה, עבירה, קלה לנשיאה ולהכנסה לרכב וכ"ו.

לי יש בוגבו, שווה כל שקל, כל אגורה ממש!

טיילנו איתה ברומא כשהוא היה בן חצי שנה, טיילנו איתה בחצי ארה"ב כשהיה בן שנה ושלוש, ומה אגיד - כל כך נוח שכל מילה מיותרת...

מנשא? או בייבי ביורן או יאמו.
או_רורה*

קניות לקראת לידה

שליחה על ידי או_רורה* »

דווקא אם עגלה אז לא עגלול אם את גרה בעיר.

ואם עגלה - אז הייתי דווקא פה ממליצה כן להשקיע, אפילו יותר ממנשא.

עגלה זה משהו שאת מסתובבת איתו די הרבה מגיל מסויים של התינוק שלך, וחשוב שתהיה קלה, נוחה, עבירה, קלה לנשיאה ולהכנסה לרכב וכ"ו.

לי יש בוגבו, שווה כל שקל, כל אגורה ממש!

טיילנו איתה ברומא כשהוא היה בן חצי שנה, טיילנו איתה בחצי ארה"ב כשהיה בן שנה ושלוש, ומה אגיד - כל כך נוח שכל מילה מיותרת...

אוד_ליה*

קניות לקראת לידה

שליחה על ידי אוד_ליה* »

לי יש ד"ר בייבי שקניתי ב-450 ש"ח, שלושה גלגלים (טיולון ספורט כזה)- מיועד לשימוש מגיל ישיבה בעיקרון, אבל לפני כן גם ככה הילדים היו עלי...
מחזיק יופי בילד השני, נוסעת חבל"ז גם בדשא וכו'- בקיצור:
א. לא דחוף לקנות לאחרי הלידה, יש זמן לזה (אני את שלי קניתי כשהגדול היה בן 5 חודשים)
ב. בתלות באופי החיים שלך, לא חייבים להשקיע, ובטח שלא על הסוג שיש ב-4000 ש"ח עם 20 מצבים וכו'. מה שכן, מבין הטיולונים כדאי לבחור משהו טוב, כדי שלא יתפרק אחרי שנה, ויהיה נוח לשימוש.
ג. אולי בכלל תסתדרי בלי? (אצלי הוא נולד 4 קילו פלוס, בגיל חצי שנה שקל כמו בן שנה ממוצע (טפו טפו), אז הרגשתי צורך. אבל בגיל שהם מתחילים ללכת הם גם ככה לא "מתים" על עגלה... ואולי "תבוא" לך אחת? (מחברים או לא יודעת מה)

בקיצור- לדעתי- עגלה לא נכנסת לקניות לתינוק חדש אלא בגיל חצי שנה +-
אוד_ליה*

קניות לקראת לידה

שליחה על ידי אוד_ליה* »

לי יש ד"ר בייבי שקניתי ב-450 ש"ח, שלושה גלגלים (טיולון ספורט כזה)- מיועד לשימוש מגיל ישיבה בעיקרון, אבל לפני כן גם ככה הילדים היו עלי...
מחזיק יופי בילד השני, נוסעת חבל"ז גם בדשא וכו'- בקיצור:
א. לא דחוף לקנות לאחרי הלידה, יש זמן לזה (אני את שלי קניתי כשהגדול היה בן 5 חודשים)
ב. בתלות באופי החיים שלך, לא חייבים להשקיע, ובטח שלא על הסוג שיש ב-4000 ש"ח עם 20 מצבים וכו'. מה שכן, מבין הטיולונים כדאי לבחור משהו טוב, כדי שלא יתפרק אחרי שנה, ויהיה נוח לשימוש.
ג. אולי בכלל תסתדרי בלי? (אצלי הוא נולד 4 קילו פלוס, בגיל חצי שנה שקל כמו בן שנה ממוצע (טפו טפו), אז הרגשתי צורך. אבל בגיל שהם מתחילים ללכת הם גם ככה לא "מתים" על עגלה... ואולי "תבוא" לך אחת? (מחברים או לא יודעת מה)

בקיצור- לדעתי- עגלה לא נכנסת לקניות לתינוק חדש אלא בגיל חצי שנה +-
תזמורת_הים*

קניות לקראת לידה

יש עוד הרבה מנשאים מעולים חוץ מהם (אף אחד משניהם למשל לא מתאים לתינוק רך).
כשקונים מנשא חשוב לא להסתמך רק על המלצות, אלא למדוד ולהווכח מה הכי נוח.
תזמורת_הים*

קניות לקראת לידה

יש עוד הרבה מנשאים מעולים חוץ מהם (אף אחד משניהם למשל לא מתאים לתינוק רך).
כשקונים מנשא חשוב לא להסתמך רק על המלצות, אלא למדוד ולהווכח מה הכי נוח.
אי_מי*
הצטרפות: 14 ינואר 2009, 13:32
דף אישי: הדף האישי של אי_מי*

קניות לקראת לידה

שליחה על ידי אי_מי* »

מגבונים לחים לתינוק! המקוניום ממש דביק ובבית החולים לא היה להם לתת לנו!!
אולי לחלק נשמע טרוייאלי אבל אנחנו לא חשבנו על זה (לידה ראשונה), תכננו לידת בית אז ארזנו קצת והיינו תקועים בלי. לא ממש נעים.
אי_מי*
הצטרפות: 14 ינואר 2009, 13:32
דף אישי: הדף האישי של אי_מי*

קניות לקראת לידה

שליחה על ידי אי_מי* »

מגבונים לחים לתינוק! המקוניום ממש דביק ובבית החולים לא היה להם לתת לנו!!
אולי לחלק נשמע טרוייאלי אבל אנחנו לא חשבנו על זה (לידה ראשונה), תכננו לידת בית אז ארזנו קצת והיינו תקועים בלי. לא ממש נעים.
אום_אל_קיצקיצ*
הצטרפות: 21 ינואר 2007, 22:53
דף אישי: הדף האישי של אום_אל_קיצקיצ*

קניות לקראת לידה

שליחה על ידי אום_אל_קיצקיצ* »

לפני הלידה הראשונה קנינו דבר אחד ויחיד שהתגלה כקניה מאוד חשובה: מגן מזרן למיטה הזוגית. תינוקות בשלב הראשון מיצרים הרבה נוזלי גוף מכל הסוגים. כל שאר הדברים כדאי להשיג יד שניה מחברים כמו שאמרו כאן כי כל מי שהיו לו תינוקות יש לו הרים של ציוד שהוא מת להיפטר מהם.
לפני הלידה השניה שוב הצטיידנו רק בדבר אחד: חיתולים חד פעמיים מתכלים לקומפוסטר. אנחנו אמנם מהמפשפשים, אבל מפאת החורף, קוטן הרכה הנולדת והכורח להסתדר עם שני ילדים , לשלב הראשון החלטנו ללכת על חד פעמי. שוב, נתגלה כהחלטה מוצלחת. מרויחים את הנוחות של חד פעמי וזורקים לקומפוסטר כך שהמצפון שקט בנוגע לכוכב.
אום_אל_קיצקיצ*
הצטרפות: 21 ינואר 2007, 22:53
דף אישי: הדף האישי של אום_אל_קיצקיצ*

קניות לקראת לידה

שליחה על ידי אום_אל_קיצקיצ* »

לפני הלידה הראשונה קנינו דבר אחד ויחיד שהתגלה כקניה מאוד חשובה: מגן מזרן למיטה הזוגית. תינוקות בשלב הראשון מיצרים הרבה נוזלי גוף מכל הסוגים. כל שאר הדברים כדאי להשיג יד שניה מחברים כמו שאמרו כאן כי כל מי שהיו לו תינוקות יש לו הרים של ציוד שהוא מת להיפטר מהם.
לפני הלידה השניה שוב הצטיידנו רק בדבר אחד: חיתולים חד פעמיים מתכלים לקומפוסטר. אנחנו אמנם מהמפשפשים, אבל מפאת החורף, קוטן הרכה הנולדת והכורח להסתדר עם שני ילדים , לשלב הראשון החלטנו ללכת על חד פעמי. שוב, נתגלה כהחלטה מוצלחת. מרויחים את הנוחות של חד פעמי וזורקים לקומפוסטר כך שהמצפון שקט בנוגע לכוכב.
אנדלוסיה*
הצטרפות: 25 מאי 2006, 00:35

קניות לקראת לידה

שליחה על ידי אנדלוסיה* »

אני חושבת ששידה זה דבר נוח מאוד כדי לשים בו את הדברים של התינוק. אנחנו כמעט לא משתמשים בה להחתלה, כי בגלל הפשפושים כל ענייני ההחתלות נעשים במפלס המיטה, אבל זה כן נחמד אחרי אמבטיה, ובעיקר כדי לצמצם נוכחות של כל הבגדים כובעים נעליים גרביים חיתולי טטרה למקום אחד ושיהיה נוח לראות.
וגם כא, יד 2 ודומיו מלאים בשידות יד שנייה בכחצי עד שליש ממחירן בחנויות, כך שתוכלי אולי לקנות משהו יפה ובאיכות שאולי לא היית מרשה לעצמך אם היה חדש (כמו שהיה אצלי. יחד עם ההובלה מרעננה לתל אביב עלה לי (או יותר נכון לחמותי) אלף ש"ח לשידה יפהפייה שהיא גם רהיט נחמד לשנים הבאות). שלא לדבר על העובדה שבשביל מה העולם צריך עוד שידות חדשות אם יש כל כך הרבה ישנות.
אנדלוסיה*
הצטרפות: 25 מאי 2006, 00:35

קניות לקראת לידה

שליחה על ידי אנדלוסיה* »

אני חושבת ששידה זה דבר נוח מאוד כדי לשים בו את הדברים של התינוק. אנחנו כמעט לא משתמשים בה להחתלה, כי בגלל הפשפושים כל ענייני ההחתלות נעשים במפלס המיטה, אבל זה כן נחמד אחרי אמבטיה, ובעיקר כדי לצמצם נוכחות של כל הבגדים כובעים נעליים גרביים חיתולי טטרה למקום אחד ושיהיה נוח לראות.
וגם כא, יד 2 ודומיו מלאים בשידות יד שנייה בכחצי עד שליש ממחירן בחנויות, כך שתוכלי אולי לקנות משהו יפה ובאיכות שאולי לא היית מרשה לעצמך אם היה חדש (כמו שהיה אצלי. יחד עם ההובלה מרעננה לתל אביב עלה לי (או יותר נכון לחמותי) אלף ש"ח לשידה יפהפייה שהיא גם רהיט נחמד לשנים הבאות). שלא לדבר על העובדה שבשביל מה העולם צריך עוד שידות חדשות אם יש כל כך הרבה ישנות.
גברת_פלפלת*
הצטרפות: 26 אפריל 2005, 14:41
דף אישי: הדף האישי של גברת_פלפלת*

קניות לקראת לידה

שליחה על ידי גברת_פלפלת* »

רפידות הנקה
אם יש משהו שאני מצטערת עליו, זה שניסיתי להיות אקולוגית ויותר צדיקה מהאפיפיור, מה שגרם לי לא להשתמש ברפידות הנקה ח"פ אלא ברב פעמיות- מה שאמר לדאוג לכבס אותן, לייבש אותן, להחליף 5 פעמים ביום את החולצות שלי ולפחות פעמיים את של התינוק (להתעורר בלילה כששנינו רטובים מחלב, בחורף הקר.. בררררר).
אחרי לידה זה בערך הדבר האחרון שהייתי צריכה על הראש! בקיצור שווה לדאוג שיהיו בבית רפידות אקולוגיות חד פעמיות...
גברת_פלפלת*

קניות לקראת לידה

רפידות הנקה
אם יש משהו שאני מצטערת עליו, זה שניסיתי להיות אקולוגית ויותר צדיקה מהאפיפיור, מה שגרם לי לא להשתמש ברפידות הנקה ח"פ אלא ברב פעמיות- מה שאמר לדאוג לכבס אותן, לייבש אותן, להחליף 5 פעמים ביום את החולצות שלי ולפחות פעמיים את של התינוק (להתעורר בלילה כששנינו רטובים מחלב, בחורף הקר.. בררררר).
אחרי לידה זה בערך הדבר האחרון שהייתי צריכה על הראש! בקיצור שווה לדאוג שיהיו בבית רפידות אקולוגיות חד פעמיות...
ציפי*
הצטרפות: 14 דצמבר 2002, 21:57

קניות לקראת לידה

שליחה על ידי ציפי* »

לא לקנות כלום. את המעט שצריך - להשיג.
ציפי*
הצטרפות: 14 דצמבר 2002, 21:57

קניות לקראת לידה

שליחה על ידי ציפי* »

לא לקנות כלום. את המעט שצריך - להשיג.
או_רורה*

קניות לקראת לידה

שליחה על ידי או_רורה* »

ציפי, זו לא כזו חוכמה להגיד דבר כזה.
יש זוגות שאין להם מאיפה להשיג.

אנחנו היינו בין הראשונים, למשל, שהיו בהריון מבין החברים ובמשפחה שלו זה נכד ראשון, שלי זה נכד שלישי אבל אחרי הרבה זמן, ככה שלא קיבלנו כלום.

ממי שכן קיבלנו - זה מחבר של אחי - מיטה, סלקל עד גיל 7 חודשים ומנשא מדהים...!

אבל זה עדיין לא היה קרוב לספק רבע מהצרכים שהיו לנו ולתינוק....

ובקשר לעגלה, זה נורא תלוי, דווקא עד גיל חצי שנה זה פחות נוח, עדיף אכן מנשא איכותי,
אבל אחר כך, אוי, אחר כך....
או_רורה*

קניות לקראת לידה

שליחה על ידי או_רורה* »

ציפי, זו לא כזו חוכמה להגיד דבר כזה.
יש זוגות שאין להם מאיפה להשיג.

אנחנו היינו בין הראשונים, למשל, שהיו בהריון מבין החברים ובמשפחה שלו זה נכד ראשון, שלי זה נכד שלישי אבל אחרי הרבה זמן, ככה שלא קיבלנו כלום.

ממי שכן קיבלנו - זה מחבר של אחי - מיטה, סלקל עד גיל 7 חודשים ומנשא מדהים...!

אבל זה עדיין לא היה קרוב לספק רבע מהצרכים שהיו לנו ולתינוק....

ובקשר לעגלה, זה נורא תלוי, דווקא עד גיל חצי שנה זה פחות נוח, עדיף אכן מנשא איכותי,
אבל אחר כך, אוי, אחר כך....
גברת_פלפלת*

קניות לקראת לידה

נכון, אחר כך הגב מתחיל לכרוע תחת המשקל של התינוק (חמסה חמסה (-:) ואז צריך טיולון. מנסיון, כדאי לקנות טיולון שווה ואיכותי, ולא להתפשר על הפשוטים. אנחנו קנינו טיולון ב- 400 שקל של ד"ר בייבי והתאכזבנו קשות. אבל זה משהו שנכנס לשימוש לקראת גיל שנה (תלוי במשקל של הילד ובנכונות ההורים לנשיאה) ובטח לא לפני שהוא נולד.

אנחנו קיבלנו כמעט הכל, אבל קנינו דברים שהתבררו כמיותרים: שידת החתלה (הכי נוח לחתל על המיטה, למי יש כוח לעמוד בכלל?) וכורסת הנקה הכי לא נוחה בעולם שעלו לנו אלפיים שקל יחד.
גברת_פלפלת*

קניות לקראת לידה

נכון, אחר כך הגב מתחיל לכרוע תחת המשקל של התינוק (חמסה חמסה (-:) ואז צריך טיולון. מנסיון, כדאי לקנות טיולון שווה ואיכותי, ולא להתפשר על הפשוטים. אנחנו קנינו טיולון ב- 400 שקל של ד"ר בייבי והתאכזבנו קשות. אבל זה משהו שנכנס לשימוש לקראת גיל שנה (תלוי במשקל של הילד ובנכונות ההורים לנשיאה) ובטח לא לפני שהוא נולד.

אנחנו קיבלנו כמעט הכל, אבל קנינו דברים שהתבררו כמיותרים: שידת החתלה (הכי נוח לחתל על המיטה, למי יש כוח לעמוד בכלל?) וכורסת הנקה הכי לא נוחה בעולם שעלו לנו אלפיים שקל יחד.
יש_לי_אוצר*
הצטרפות: 18 אוקטובר 2008, 22:27
דף אישי: הדף האישי של יש_לי_אוצר*

קניות לקראת לידה

שליחה על ידי יש_לי_אוצר* »

בדיעבד, הדברים הכי חשובים לדעתי זה מנשא טוב שמאפשר ערסול וחזיית הנקה נוחה.
יש_לי_אוצר*
הצטרפות: 18 אוקטובר 2008, 22:27
דף אישי: הדף האישי של יש_לי_אוצר*

קניות לקראת לידה

שליחה על ידי יש_לי_אוצר* »

בדיעבד, הדברים הכי חשובים לדעתי זה מנשא טוב שמאפשר ערסול וחזיית הנקה נוחה.
קלמנ_טינה*
הצטרפות: 22 אוקטובר 2007, 12:57
דף אישי: הדף האישי של קלמנ_טינה*

קניות לקראת לידה

שליחה על ידי קלמנ_טינה* »

ושוב רואים שכל העצות האלה נורא אינדיבידואליות...
חזיית הנקה נוחה שטרחתי לקנות לפני הלידה התגלתה כדבר חסר תועלת להפליא (שנה אחרי הלידה עדיין לא השתמשתי בה).
כשכבר לבשתי חזייה עברתי לגופיות ספורט, שנוח להרים יחד עם החולצה ולהניק.

אם אמא שלך נורא רוצה לקנות משהו, אולי שתקנה משהו בשבילך, כמו ביקור של יועצת הנקה מוסמכת אחרי הלידה?
מזל טוב {@
קלמנ_טינה*
הצטרפות: 22 אוקטובר 2007, 12:57
דף אישי: הדף האישי של קלמנ_טינה*

קניות לקראת לידה

שליחה על ידי קלמנ_טינה* »

ושוב רואים שכל העצות האלה נורא אינדיבידואליות...
חזיית הנקה נוחה שטרחתי לקנות לפני הלידה התגלתה כדבר חסר תועלת להפליא (שנה אחרי הלידה עדיין לא השתמשתי בה).
כשכבר לבשתי חזייה עברתי לגופיות ספורט, שנוח להרים יחד עם החולצה ולהניק.

אם אמא שלך נורא רוצה לקנות משהו, אולי שתקנה משהו בשבילך, כמו ביקור של יועצת הנקה מוסמכת אחרי הלידה?
מזל טוב {@
גמ_גמדית*
הצטרפות: 24 ינואר 2009, 18:20

קניות לקראת לידה

שליחה על ידי גמ_גמדית* »

אני למשל לא הייתי צריכה. אי אפשר לדעת.
מצד שני- באותו הראש- דולה פוסט פארטום?
גמ_גמדית*
הצטרפות: 24 ינואר 2009, 18:20

קניות לקראת לידה

שליחה על ידי גמ_גמדית* »

אני למשל לא הייתי צריכה. אי אפשר לדעת.
מצד שני- באותו הראש- דולה פוסט פארטום?
או_רורה*

קניות לקראת לידה

שליחה על ידי או_רורה* »

אוכל, אוכל, אוכל.... בריא, טעים, מזין, מבושל בבית עם המון אהבה...

זה מה אני רוצה לאחרי הלידה.

כל מי שמתקשר /יתקשר לשאול אענה לו: אוכל!!!!!
או_רורה*

קניות לקראת לידה

שליחה על ידי או_רורה* »

אוכל, אוכל, אוכל.... בריא, טעים, מזין, מבושל בבית עם המון אהבה...

זה מה אני רוצה לאחרי הלידה.

כל מי שמתקשר /יתקשר לשאול אענה לו: אוכל!!!!!
רחל_ברמן*
הצטרפות: 25 אוקטובר 2006, 12:11
דף אישי: הדף האישי של רחל_ברמן*

קניות לקראת לידה

שליחה על ידי רחל_ברמן* »

דולה פוסט-פארטום זה לדעתי רעיון מעולה.

מה היה חשוב לנו להשיג לפני הלידה: ציוד ללידת בית, קצת בגדים, כובעים, גרביים, חיתולי טטרה ופלנל (או, מאלה היה צריך המון), מנשא בד ארוך, חיתולים חד- ורב-פעמיים (את הרב-פעמיים בהשאלה לנסיון), קערות פלסטיק לפשפוש, רפידות הנקה חד"פ, הגנה לספות, שידה לבגדים. השידה בשימוש, אבל לא להחתלה.

מה היה חסר מיד: הגנה למיטה.

מה קנינו/קיבלנו אח"כ שהיה חשוב: עוד חיתולי טטרה, עוד בגדים לפי הצורך, חיתולים רב-פעמיים שהתאימו לנו (טוטס-בוטס), חותלות, סיר, מנשא ארגו (בסביבות גיל 5 חודשים), רפידות הנקה רב-פעמיות, אינטרקום לתינוקות (קשור ספציפית במבנה הבית שלנו ובהעדפות השינה שלה במהלך היום. ממש לא המלצה כללית), שער למדרגות (כנ"ל), דיסק של רעש לבן טבעי (גשם ביער) לשינה טובה שלה ושל אבא שלה. זהו, אני חושבת.

יש עוד המון דברים שניקנו וניתנו והיו מיותרים לגמרי או לא יותר מנחמדים. אמבטיה, למשל - השתמשנו בה כמה פעמים, ואז גילינו שהיא מאד נהנית פשוט להיכנס איתנו למקלחת, על הידיים. צעצועים יש פה מיליון ושום דבר לא הכרחי.

עגלה עדיין אין לנו (הקטנה בת 10 חודשים כבר וכמעט 10 קילו. נושאים על הגב, אין שום בעיה). כסא לאוטו הכרחי רק אם יש אוטו, כמובן. וכמו שכבר נאמר כאן קודם, החנויות לא נסגרות ביום הלידה. את הכל אפשר לקנות אח"כ, כשרואים מה באמת אתם צריכים.
רחל_ברמן*
הצטרפות: 25 אוקטובר 2006, 12:11
דף אישי: הדף האישי של רחל_ברמן*

קניות לקראת לידה

שליחה על ידי רחל_ברמן* »

דולה פוסט-פארטום זה לדעתי רעיון מעולה.

מה היה חשוב לנו להשיג לפני הלידה: ציוד ללידת בית, קצת בגדים, כובעים, גרביים, חיתולי טטרה ופלנל (או, מאלה היה צריך המון), מנשא בד ארוך, חיתולים חד- ורב-פעמיים (את הרב-פעמיים בהשאלה לנסיון), קערות פלסטיק לפשפוש, רפידות הנקה חד"פ, הגנה לספות, שידה לבגדים. השידה בשימוש, אבל לא להחתלה.

מה היה חסר מיד: הגנה למיטה.

מה קנינו/קיבלנו אח"כ שהיה חשוב: עוד חיתולי טטרה, עוד בגדים לפי הצורך, חיתולים רב-פעמיים שהתאימו לנו (טוטס-בוטס), חותלות, סיר, מנשא ארגו (בסביבות גיל 5 חודשים), רפידות הנקה רב-פעמיות, אינטרקום לתינוקות (קשור ספציפית במבנה הבית שלנו ובהעדפות השינה שלה במהלך היום. ממש לא המלצה כללית), שער למדרגות (כנ"ל), דיסק של רעש לבן טבעי (גשם ביער) לשינה טובה שלה ושל אבא שלה. זהו, אני חושבת.

יש עוד המון דברים שניקנו וניתנו והיו מיותרים לגמרי או לא יותר מנחמדים. אמבטיה, למשל - השתמשנו בה כמה פעמים, ואז גילינו שהיא מאד נהנית פשוט להיכנס איתנו למקלחת, על הידיים. צעצועים יש פה מיליון ושום דבר לא הכרחי.

עגלה עדיין אין לנו (הקטנה בת 10 חודשים כבר וכמעט 10 קילו. נושאים על הגב, אין שום בעיה). כסא לאוטו הכרחי רק אם יש אוטו, כמובן. וכמו שכבר נאמר כאן קודם, החנויות לא נסגרות ביום הלידה. את הכל אפשר לקנות אח"כ, כשרואים מה באמת אתם צריכים.
או_רורה*

קניות לקראת לידה

שליחה על ידי או_רורה* »

דווקא אמבטיה לנו הייתה הכרחית. לא הסתדרתי (אישית) עם להתקלח איתו בידיים, וגם הרגשתי ש"מגיעה" לי חווית מקלחת ארוכה וטובה שבה התינוק לא צמוד אליי...

בסה"כ אמבטיה הייתה אחד המוצרים הזולים ביותר בתפריט.
עלתה לי פחות ממאה שקל.

מה שכן, לא לקחתי רגליים לאמבטיה. מסורבל, תופס המון מקום בבית, ואין מקום בחדר האמבטיה הפצפון שלנו.
שמנו את האמבטייה בתוך האמבטיה שלנו, ורכנו על הברכיים.

אה, וקיבלנו במתנה כרית לאמבטיה של מילגה - אם לאמא הייתה לידה קשה או שסתם היא קצת מפחדת - זה מומלץ מאוד.
תומך בתינוק ונוח.
השתמשנו עד גיל 4 חודשים.

יקר - 200 ש"ח, עדיף לחכות ולקבל מתנה או להחליף תמורת משהו, זה מה שאני עשיתי...
או_רורה*

קניות לקראת לידה

שליחה על ידי או_רורה* »

דווקא אמבטיה לנו הייתה הכרחית. לא הסתדרתי (אישית) עם להתקלח איתו בידיים, וגם הרגשתי ש"מגיעה" לי חווית מקלחת ארוכה וטובה שבה התינוק לא צמוד אליי...

בסה"כ אמבטיה הייתה אחד המוצרים הזולים ביותר בתפריט.
עלתה לי פחות ממאה שקל.

מה שכן, לא לקחתי רגליים לאמבטיה. מסורבל, תופס המון מקום בבית, ואין מקום בחדר האמבטיה הפצפון שלנו.
שמנו את האמבטייה בתוך האמבטיה שלנו, ורכנו על הברכיים.

אה, וקיבלנו במתנה כרית לאמבטיה של מילגה - אם לאמא הייתה לידה קשה או שסתם היא קצת מפחדת - זה מומלץ מאוד.
תומך בתינוק ונוח.
השתמשנו עד גיל 4 חודשים.

יקר - 200 ש"ח, עדיף לחכות ולקבל מתנה או להחליף תמורת משהו, זה מה שאני עשיתי...
אוד_ליה*

קניות לקראת לידה

שליחה על ידי אוד_ליה* »

לגבי אמבטיה-
אם לא קונים את הרגליים אפשר להשתמש בגיגית (כמו של כביסה).
לנו יש כזו (מאותם טעמי חיסכון במקום)- והיא הרבה יותר זולה וגם שימושית לאחר- כך (כשרוצים בקיץ לעשות בריכה בחצר, למשל, וגם לכביסה, ת'כלס...)
אוד_ליה*

קניות לקראת לידה

שליחה על ידי אוד_ליה* »

לגבי אמבטיה-
אם לא קונים את הרגליים אפשר להשתמש בגיגית (כמו של כביסה).
לנו יש כזו (מאותם טעמי חיסכון במקום)- והיא הרבה יותר זולה וגם שימושית לאחר- כך (כשרוצים בקיץ לעשות בריכה בחצר, למשל, וגם לכביסה, ת'כלס...)
גברת_פלפלת*

קניות לקראת לידה

(הקטנה בת 10 חודשים כבר וכמעט 10 קילו. נושאים על הגב, אין שום בעיה).
באמת? כל הכבוד! אני עם כאבי גב קשים ואני לא נושאת אותו כבר כמה חודשים. (מרימה, כמובן, אבל הוא הולך אז יחסית לא הרבה).
גברת_פלפלת*

קניות לקראת לידה

(הקטנה בת 10 חודשים כבר וכמעט 10 קילו. נושאים על הגב, אין שום בעיה).
באמת? כל הכבוד! אני עם כאבי גב קשים ואני לא נושאת אותו כבר כמה חודשים. (מרימה, כמובן, אבל הוא הולך אז יחסית לא הרבה).
אפרת_מ*

קניות לקראת לידה

שליחה על ידי אפרת_מ* »

איזה כיף עם כל העצות...
נראה שבאמת רק צריך לצייץ (ואולי גם את זה בקושי לנשים מסוימות) וכבר מציפים אותי או מודיעים לי שיציפו אותי.. (דוג' מהיום - תבואי לבקר ולראות את הקטן, יש פה שק וחצי של בגדי הריון, ואת כל מה שקנו לרך-נולד קייצי וממילא קר מדי, אני שמה לך גם...). שכנה פה הבטיחה טאמי-טאב, מישהי שהייתי איתה בסדנה השבוע הביאה לי כמה בגדי הריון שעוד נשארו לה..

במקרה הזה גיסתי בהריון גם, כך שאת רב הדברים שלהם הם יצטרכו (אבל אחי אמר שהם קונים עגלה אחרת, ואם אני רוצה, אז שלי).

חזיות אני בטוחה אקנה - יש לי חזה גדול ואני מאוד אוהבת שהוא מוחזק כמוש צריך. אני מקווה מאוד למצוא חזיות הנקה נוחות!

דולה פוסט-פארטום+אוכל - נשמע מצוין. יש חברה שתשהה פה קצת לפני וקצת אחרי הלידה. היא בשלנית מעולה (-: ותהיה פה כדי לעזור. אמא שלי אומרת שאצלה ההנקה היתה מאוד פשוטה. המיילדת שדיברתי איתה אמרה שזה כלול בביקורים אחרי הלידה, ורק אם יש בעיות מעבר אז לערב יועצת. ומקווה שלא יהיה צורך לעבור בבי"ח בשום לב, אבל היא גם אסרטיבית מאוד, כך שאם האסרטיביות שלי תהיה בהשהיה באותו הרגע, יהיה מי שידאג לי ולקטנה שם גם כן.

תודה.......
}טרכתי, אבל אולי למישהי אחרת זה יעזור. שיהיה באוטו.

כרית הנקה, לנסיעה באוטו בזמן צירים, וגם לאחרי הלידה.
דיסקים.
חיתולים ובגדים לתינוק.
מצלמה.
כלי רחצה.
מנשא.
סלקל לרכב.
ויטמין K בטיפות, אם אתם לא רוצים לתת זריקה.

נדמה לי שיש דף עם רשימת ציוד ללידה. הולכת לבדוק.
אפרת_מ*

קניות לקראת לידה

שליחה על ידי אפרת_מ* »

איזה כיף עם כל העצות...
נראה שבאמת רק צריך לצייץ (ואולי גם את זה בקושי לנשים מסוימות) וכבר מציפים אותי או מודיעים לי שיציפו אותי.. (דוג' מהיום - תבואי לבקר ולראות את הקטן, יש פה שק וחצי של בגדי הריון, ואת כל מה שקנו לרך-נולד קייצי וממילא קר מדי, אני שמה לך גם...). שכנה פה הבטיחה טאמי-טאב, מישהי שהייתי איתה בסדנה השבוע הביאה לי כמה בגדי הריון שעוד נשארו לה..

במקרה הזה גיסתי בהריון גם, כך שאת רב הדברים שלהם הם יצטרכו (אבל אחי אמר שהם קונים עגלה אחרת, ואם אני רוצה, אז שלי).

חזיות אני בטוחה אקנה - יש לי חזה גדול ואני מאוד אוהבת שהוא מוחזק כמוש צריך. אני מקווה מאוד למצוא חזיות הנקה נוחות!

דולה פוסט-פארטום+אוכל - נשמע מצוין. יש חברה שתשהה פה קצת לפני וקצת אחרי הלידה. היא בשלנית מעולה (-: ותהיה פה כדי לעזור. אמא שלי אומרת שאצלה ההנקה היתה מאוד פשוטה. המיילדת שדיברתי איתה אמרה שזה כלול בביקורים אחרי הלידה, ורק אם יש בעיות מעבר אז לערב יועצת. ומקווה שלא יהיה צורך לעבור בבי"ח בשום לב, אבל היא גם אסרטיבית מאוד, כך שאם האסרטיביות שלי תהיה בהשהיה באותו הרגע, יהיה מי שידאג לי ולקטנה שם גם כן.

תודה.......
זוג_צעיר*
הצטרפות: 06 אוקטובר 2007, 15:19
דף אישי: הדף האישי של זוג_צעיר*

קניות לקראת לידה

שליחה על ידי זוג_צעיר* »

איפה קונים שעווניות גדולות למיטה?
שליחת תגובה

חזור אל “הריון - כללי”