תנועות עובר

המתעגלת*
הצטרפות: 21 ספטמבר 2004, 19:03

תנועות עובר

שליחה על ידי המתעגלת* »

עד כמה אמא יודעת על תנועות עוברה?
אני מרגישה שהעובר שלי נע מעט מדי באולטראסאונד יחסית לפעמים קודמות.
אמרתי בסקירה ולרופא המטפל והם לא הגיבו.. האם יש בסיס לחששי?איך בודקים את זה?
זהבי_ת*
הצטרפות: 11 אוקטובר 2004, 16:19

תנועות עובר

שליחה על ידי זהבי_ת* »

באיזה שבוע את?
בכל מקרה- אני אחרי הריון מלא חרדות.
למדתי שלפעמים עדיף ללכת ולבדוק שוב ולהתייעץ אם זה משקיט אותן.
המתעגלת*

תנועות עובר

שליחה על ידי המתעגלת* »

אבל את מי לשאול? אני בשבוע 17
טרה_רוסה*
הצטרפות: 08 ינואר 2004, 15:33
דף אישי: הדף האישי של טרה_רוסה*

תנועות עובר

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

ממה שהסבירה לי המיילדת, מעקב אחר תנועות העובר הוא אחד הדברים החשובים שצריך לעשות.
אבל העובר לא כל הזמן באותה רמת פעילות (מתייחסת לאולטרסאונד).
בשלב כלשהו העובר גדול יותר וכששוכבים על הגב (שזה בטח מה שעשית באולטרסאונד), אז זה חוסם קצת מעבר של דם לשיליה ויש ירידה בפעילות.
יש מעין כללים אליהם צריך לשים לב. בזמנו קיבלתי מהמיילדת פרוספקט כזה. צריך להרגיש כמות מסוימת של תנועות בשעה או תנועות פעם ב-3 שעות (משהו כזה, אני לא זוכרת).
בכל אופן, אם חושבים שלא מרגישים תנועות, אוכלים משהו מתוק (שוקולד או מיץ פירות) ושוכבים בשקט על צד שמאל.
המתעגלת*

תנועות עובר

שליחה על ידי המתעגלת* »

תודה לך. אני מרגישה מעט תנועות בשל השבוע המוקדם. העניין הוא שאני חושבת שבאולטראסאונד רואים מעט מדי תנועות יחסית להריונות קודמים. ותהייתי האם זה בראש שלי או איך אפשר לבדוק?
טרה_רוסה*

תנועות עובר

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

אולי הוא בדיוק ישן?
חוץ מזה, יש עוברים פעילים יותר ופחות.
אני חושבת שכל עוד יש תנועות זה בסדר, אבל אני מממממששש לא מקצועית. אולי תשאלי בפורום עם רופא נשים?
המתעגלת*

תנועות עובר

שליחה על ידי המתעגלת* »

איפה יש? לא מתחשק לי שיגידו לי שאין מה לדאוג נקודה. אין לי בעיה ללכת פרטית לרופא מומחה לשאול, השאלה למי? וגם תהיתי אם מישהי נתקלה בכך
זהבי_ת*
הצטרפות: 11 אוקטובר 2004, 16:19

תנועות עובר

שליחה על ידי זהבי_ת* »

קודם כל אני לא רופאה ויכולה רק לכתוב מנסיוני האישי.

המילכוד עם חרדות וחששות בהריון, שמצד אחד את מרגישה שאולי לא סתם את חוששת. מצד שני זה יכול להפוך חוויה מדהימה ומרגשת כ"כ של הריון לסיוט.

כל אשה עוברת את זה לפי מי שהיא ולפי מבנה האישיות שלה וגם לפי נסיון העבר שלה.
בכל מקרה חרדות הן חלק מהריון של אחדות מאתנו כפי שבחילות זה חלק מהריון של אחדות מאיתנו.

אני ממליצה להיפגש עם הרופא האישי ולשתף אותו בתחושותייך.
ואם הוא לחלוטין לא מבין עניין ופוטר אותך בתור היסטרית -כדאי לשקול לעבור לאחד אחר.

שתפי אותו ונסי איתו לראות איך להקל. (שלי נתן לי כתובת לתמיכה נפשית וגם הפנייה כללית לאולטראסאונד שבכל פעם שארצה אני יכולה לעשות בדיקת אולטראסאונד מידית)
בקשי אולטראסאונד נוסף עם הסבר מפורט, וגם שיסביר לך מה בדיוק צריך להיות בכל שלב.

בשבוע 17 גם אם יש בעיה אין כל כך מה לעשות . זו המציאות
קרוב לוודאי שעוד מעט תתחילי לחוש בעצמך תנועות וזה יתן לך תחושה יותר קלה של שליטה.

לי מאד עזר בכל פעם שחששותי גברו ללכת ופשוט לבדוק. זה לא נהדר ולא ברור כמה נזק זה עושה לעובר אבל אם זה מפחית חרדות כדאי לעשות זה.

גיליתי שיש מין גלי חרדות. וזה הרגיע אותי כי בהתחלה פחדתי שאעבור לגור בחדר האולטראסאונד...
אבל כל פעם שהלכתי וראיתי שזה בסדר וגם הרופא בדק ואמר שהכל בסדר הצלחתי להירגע לכמה שבועות

ולעצם העניין- לכל עובר יש את האופי שלו וגם נטייה אישית לזוז הרבה או מעט.
זה גם משתנה בין יום ליום ובין שעה לשעה ויכול להיות שבזמן האולטראסאונד שעשית הוא בדיוק נח ולא בא לו לזוז.
רונה_בראון*
הצטרפות: 20 אוגוסט 2001, 01:27
דף אישי: הדף האישי של רונה_בראון*

תנועות עובר

שליחה על ידי רונה_בראון* »

מתעגלת יקרה -
האם בחרת לדאוג? אני לא רוצה להשמע עוקצנית בכלל, אבל הצילו! את בשבוע 17, כמה אולטרהסאונדים כבר הספקת לעשות?
תנועות עובר הן מדד חשוב מאוד לרווחתו של עוברך. הרגישי אותן. עכשיו מעט (לאור גיל ההריון המוקדם) ולאט לאט, תתחברי לקצב של העובר החדש שלך (כל הריון שונה, כל לידה שונה, כל ילד שונה), שהוא שלו. תסמכי על עצמך ועל תחושותייך. הן חשובות כל הזמן. גם בהריון וגם בלידה (כן, גם בלידה תנועות העובר בין הצירים הן מדד נהדר לתחושתו הטובה).

אולי הוא לא אוהב אולטרהסאונד? אולי באמת שכבת הרבה זמן על הגב ורמת החמצן שהגיעה אליו ירדה? אולי אלו שעות שנת הצהרים שלו?

מאחלת הריון נעים, רגוע ובטוח.
סמדר_נ*
הצטרפות: 17 אוגוסט 2003, 20:40
דף אישי: הדף האישי של סמדר_נ*

תנועות עובר

שליחה על ידי סמדר_נ* »

רציתי לומר שאני מזדהה מאד עם התחושות של המתעגלת.
עכשיו אני בשבוע 18+, אולם את התנועות התחלתי לחוש בשבוע 16 הספר אומר שבהריון ראשון התנועות מורגשות רק משבוע 18, אבל הוא אומר. שיגיד. זכותי לחרוג. גיליתי שמרגע שהתחלתי לחוש את התנועות -- טוב, עברו עוד כמה ימים עד שהבנתי שאלה תנועות -- פתאום היה עוד משהו לחרוד בגללו. היי, כבר שעתיים לא היו תנועות! הסתובבתי היום הרבה ולא הרגשתי תנועות בכלל! הוא בטח נרדם מרוב הליכה... כבר נשכבתי לפני שתי דקות והוא לא זז! נו, שיזוז כבר! הוא כנראה קורא כאן, כי בשעה ששורות אלה נכתבות הוא דווקא זז די הרבה
לא שהדינמיקה הזו בהכרח תריץ אותי לאולטרסאונד (שונאת אולטרסאונד!), אבל אני מזדהה עם התחושה. זו כנראה הכנה לאמהות (מתעגלת, לך יש עוד ילדים, נכון?). לפעמים זה מוזר: הרי היינו צריכות לשמוח מהמעבר לשלב התפתחותי אחר, הרי זה מראה שעד כאן הכל היה פחות-או-יותר בסדר, אבל עכשיו יש שם ישות יותר מורכבת, שצריך להתייחס אליה גם מכיוונים שלא התייחסנו עד עכשיו. מלחיץ.
>אם סמדר מתייחסת לעובר בן 17 שבועות בערך כאל ישות מורכבת, מה יהיה כשהוא יתחיל לדבר?<
אביב_חדש*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 09:53
דף אישי: הדף האישי של אביב_חדש*

תנועות עובר

שליחה על ידי אביב_חדש* »

למעקב אחר תנועות מתייחסים בהריון מתקדם (שבועות 30 +) ולא בשליש השני של ההריון. אבל אם את חוששת, תמיד ניתן לבדוק.
חברה*
הצטרפות: 01 ינואר 2003, 19:53

תנועות עובר

שליחה על ידי חברה* »

בתחילת ההריון גם אני הייתי מלאת חרדות (אחרי הפלה). התחלתי להרגיש תנועות בשבוע 15, באמת, אפילו שזה הריון ראשון (טוב, שני, אבל הראשון הסתיים בשבוע 8...). בהתחלה כשלא הייתי מרגישה תנועות הייתי שוכבת בשקט ושרה לו, וכמעט תמיד הוא היה מתחיל לזוז. מאז שבוע 18 הוא לא מפסיק לזוז ואני נהנית מכל רגע :-) וגם החרדות התפוגגו. אני עדיין שרה לו לפעמים...
רוני_בלוני*
הצטרפות: 10 מאי 2004, 11:42
דף אישי: הדף האישי של רוני_בלוני*

תנועות עובר

שליחה על ידי רוני_בלוני* »

מנסיון שלי, תנועות עובר מהירות הייתי מרגישה:
  1. כאשר אכלתי שוקולד.
  2. כאשר נסעתי מהעבודה בדרך הביתה והגברתי את המוסיקה ברכב (תנועות עובר ממש לפי קצב המוסיקה, אולי שרנו ביחד?!)
ניסיון*
הצטרפות: 18 דצמבר 2004, 09:46

תנועות עובר

שליחה על ידי ניסיון* »

למה למה בנות צעירות למה אתן כל כך לחוצות יש טבע ואי אפשר ללכת נגד אתם לא הראשונות בעולם וגם לא אחרונות זה כל כך טבעי אשה בהריון שכל המוסיף נלחץ די די
מור_וקנמון*
הצטרפות: 23 פברואר 2004, 03:08
דף אישי: הדף האישי של מור_וקנמון*

תנועות עובר

שליחה על ידי מור_וקנמון* »

רציתי להוסיף משהו... לחוש בתנועותיו של העובר שלי בתוכי בהריון זה הדבר הנפלא, המרגש והקסום ביותר עלי אדמות...
אין הרגשה שדומה לתחושת החיים המתהווים בתוכי...תחושת הסוד והציפיה...
וזה מדהים אותי כל פעם מחדש@} |L|
ארני_ש*
הצטרפות: 21 ספטמבר 2003, 07:18
דף אישי: הדף האישי של ארני_ש*

תנועות עובר

שליחה על ידי ארני_ש* »

(-:
המתעגלת*

תנועות עובר

שליחה על ידי המתעגלת* »

אכן, היו לי חששות. כנראה לא זכרתי שבשלבי התחלה לא מרגישים תנועות חזקות כפי שנחרתו במוחי. חזרתי לדף כדי לכתוב שהיום כבר מרגישים. ואולי פשוט הרשתי שמשהו לא כשורה מההתחלה, ולא ידעתי להצביע מהו.
מ.שלווה*
הצטרפות: 10 אוקטובר 2004, 10:15

תנועות עובר

שליחה על ידי מ.שלווה* »

מור וקנמון , תארת בדיוק רב את תחושותי . בכל פעם שהעובר זז אני מחייכת חיוך ענק של אושר . כל תנועה מפתיעה אותי ומעוררת אושר גדול .
כמה זה מדהים כמה מקסים ,ההנאה הגדולה ביותר שידעתי עד היום בחיי.
דנה*
הצטרפות: 20 פברואר 2002, 12:42

תנועות עובר

שליחה על ידי דנה* »

גם אני בשבוע 18 אני מרגישה כל מיני דברים אבל אני לא בטוחה שזה תזוזות. זה יותר כמו בעיטות. כשאמרתי את זה לחברה היא צחקה בטענה שבשבוע 18 עובר לא בועט כי הוא קטן(במקרה שלי היא)
בדרך כלל אני מרגישה את זה בערב כשאני נשכבת לישון
(:
סמדר_נ*
הצטרפות: 17 אוגוסט 2003, 20:40
דף אישי: הדף האישי של סמדר_נ*

תנועות עובר

שליחה על ידי סמדר_נ* »

אני בהחלט זוכרת בעיטות משבוע 18 (התזוזות הרכות והדגיגיות יותר היו בשבוע 16. בשבוע 18 גם אישי היקר כבר יכול היה לחוש בתנועות במגע יד), אם כי נכון שהן עדיין לא דומות לאלה שבאות אחר כך, אלה שלא פוסחות על שום נקודה מהמפשעות עד הצלעות, ולרוב בו זמנית בכמה מקומות.
גם עובר קטן יכול להיתקל בדפנות של הרחם תוך כדי שיטוטיו. אגב, עפ"י תנ"ך בר, עובר ממוצע בשבוע 18 שוקל 220 גרם ואורכו הכללי 17.5 ס"מ. לי זה לא נשמע קטן כל כך.
בקיצור, אם את מרגישה שהיא בועטת -- בהחלט ייתכן שזה מה שהיא עושה :-)
תמר_ס*
הצטרפות: 30 יוני 2003, 10:48
דף אישי: הדף האישי של תמר_ס*

תנועות עובר

שליחה על ידי תמר_ס* »

יש לי שאלה ממש ממש דבילית.
אני מניחה תמיד שאיפה שאני מרגישה הכי הרבה תנועות זה הרגליים. הנחה נכונה? הגיוני?

>מנסה לנחש מתי הוא יתהפך כבר<
חיפושית*
הצטרפות: 16 מרץ 2004, 18:29

תנועות עובר

שליחה על ידי חיפושית* »

כשאמרתי את זה לחברה היא צחקה בטענה שבשבוע 18 עובר לא בועט כי הוא קטן(במקרה שלי היא)
סליחה אבל חד משמעי העובר, ברגע שיש לי רגליים, משתמש בהם! והוא אכן בועט! זאת ע"פ הא"ס הקצרצר+הסבר של הרופא כאן רואים שהוא/היא בועט/ת... (וזה היה בשבוע ה- 14+3)......
ברור שמפאת גודל הרחם וגודל העובר לא ממש מרגישים את הבעיטות הללו.. אבל הן אכן מתרחשבות,
גם אני היום שבוע 15 וכמה ימים הרגשתי הלילה לראשונה אומנם לא בעיטה, אבל פירפור ברור כמו של דג.....וזה ההי מוזר..
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

תנועות עובר

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

פירפור ברור כמו של דג.... זה בדיוק התאור שחיפשתי בהתחלה שהיתה גם בערך בשבוע ה18 .
עכשיו הוא כבר גדי צעיר .
גלגל_ענק*
הצטרפות: 02 ינואר 2005, 16:50

תנועות עובר

שליחה על ידי גלגל_ענק* »

שבוע 15 וכמה ימים .. מישהי יכולה אולי לתאר לי את ההרגשה של תנועת עובר ..מה אני אמורה להרגיש?
תאור מפורט יתקבל בברכה ..אל תחסכו במילים ..
אני לא יודעת למה לצפות או מה לחפש , אני לא מרגישה כלום ואולי אני פשוט לא יודעת לזהות את זה כמו שכתוב בספרים . כי זה הריון ראשון ..
גלגל
טרה_רוסה*

תנועות עובר

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

פירפור ברור כמו של דג.... זה בדיוק התאור שחיפשתי בהתחלה שהיתה גם בערך בשבוע ה-18 .
שבוע 15 זה קצת מוקדם.
דנה_ה*
הצטרפות: 13 אפריל 2004, 22:21
דף אישי: הדף האישי של דנה_ה*

תנועות עובר

שליחה על ידי דנה_ה* »

בהריון ראשון בד"כ מרגישים תנועות משבוע 20. בהריון שני ואילך, לרוב מרגישים משבוע 18 ואפילו מוקדם יותר. אני מניחה שזה בגלל שלאם קל יותר לזהות שאכן מדובר בתנועות. מספר התנועות הולך וגדל ככל שההריון מתקדם ומגיע לשיא בשבוע 32-34, אבל אז יש ירידה במספר, בגלל שיש לעובר פחות מקום ברחם.
חשוב לעקוב ולשים לב לשני דברים - מספר התנועות (בד"כ מדברים על 3 תנועות בחצי שעה או שש בשעה) ועוצמת התנועות. אם מרגישים שהתנועות הן חלשות יותר או מעטות יותר, אכן כדאי, כפי שציינה טרה רוסה, לאכול משהו מתוק ולשכב על הצד (ימין או שמאל - לא משנה, רצוי לפי מה שנוח לאימא), ולספור אותן.
צריך לזכור שגם העוברים ישנים, לפרקי זמן של 20-40 דקות כל פעם, וכשהם ישנים, הם פחות מתנועעים. לכן אומרים שש תנועות בשעה, כי אולי בחצי הראשון של השעה הם ישנו, אבל סביר שאח"כ הם יתעוררו.
חני24*
הצטרפות: 06 מרץ 2005, 15:58

תנועות עובר

שליחה על ידי חני24* »

אני בשבוע 16 וגם מרגישה(לא כל הזמן) את העובר אבל כשאני מרגישה אותו החיוך חוזר לפנים שלי
הרופא שלי קורא לי היסטרית
שבוע_20*
הצטרפות: 17 מרץ 2005, 08:41

תנועות עובר

שליחה על ידי שבוע_20* »

אני בשבוע ה-20 ועדיין לא מרגישה תנועות האם להתחיל לדאוג ולרוץ לרופא ??
נועה_בר*
הצטרפות: 20 יוני 2004, 22:33
דף אישי: הדף האישי של נועה_בר*

תנועות עובר

שליחה על ידי נועה_בר* »

אאל"ט גם אצלי זה היה באזור השבועות האלו שרק התחלתי להרגיש.
יש בטח מעקבי US שבהם אפשר לראות שהכל בסדר, חוץ מזה תנסי לאכול משהו מתוק ולשכב קצת ולנוח עם ידיים על הבטן התחתונה, תנשמי לשם עמוק תשלחי אור, או תדמייני מה שבא לך שקשור בעובר ופשוט תירגעי, זה יבוא! בטוח. אין אפשרות אחרת. אם לא היום אז בעוד זמן קצר. ואם את ממש לא רגועה תלכי להיבדק.
בהתחלה זה מרגיש כמו רעידות קטנות, כאילו דג שוחה במים ואת חשה רק בתזוזות המים. ( משהו כזה ).
נועה_בר*
הצטרפות: 20 יוני 2004, 22:33
דף אישי: הדף האישי של נועה_בר*

תנועות עובר

שליחה על ידי נועה_בר* »

טוב, סליחה שרק עכשיו קראתי אחורה בדף. יש הרבה תיאורים "מה" צריך להרגיש.
חשוב לעקוב ולשים לב לשני דברים - מספר התנועות (בד"כ מדברים על 3 תנועות בחצי שעה או שש בשעה) ועוצמת התנועות. אם מרגישים שהתנועות הן חלשות יותר או מעטות יותר, אכן כדאי, כפי שציינה טרה רוסה, לאכול משהו מתוק ולשכב על הצד (ימין או שמאל - לא משנה, רצוי לפי מה שנוח לאימא), ולספור אותן.
לדעתי זה נכון לשלב יותר מתקדם של ההריון שכבר באמת אפשר לחוש בעובר.
ספירה של התנועות זה ממש לסוף ההריון ( מצטערת אם לא אדייק כי לא הגעתי עד לשם... )
בכל מקרה, אני הייתי מקפידה בהתחלה, כשהתנועות עוד לא מאוד מורגשות אבל כבר ידעתי לזהות אותן, לעשות פעם ביום מנוחה מהחיים, לשכב או לשבת בשקט, ולהתחבר לתחושות.
אח"כ גם לפני השינה, ובלילה בד"כ יש פעילות ולומדים לשים לב לזה, הרי אי אפשר שלא... :-)

צריך לזכור שגם העוברים ישנים, לפרקי זמן של 20-40 דקות כל פעם, וכשהם ישנים, הם פחות מתנועעים. לכן אומרים שש תנועות בשעה, כי אולי בחצי הראשון של השעה הם ישנו, אבל סביר שאח"כ הם יתעוררו.
מספר התנועות בשעה זה לעוברים ממש גדולים שכבר לפני הלידה, אז צריך לשים לב שאין שום מצוקה לעובר ולכן תשומת הלב המיוחדת למספר התנועות.

< הסברים של חובבנית >
שוש*
הצטרפות: 22 אפריל 2004, 13:53

תנועות עובר

שליחה על ידי שוש* »

אני בשבוע 17 ואני מרגישה תולעת בבטן כמו הנוסע השמיני . והכי מעצבן שזו הרגשה מדהימה. ובעלי החוצפן אומר שאני מדמיינת..
גלגל_ענק*
הצטרפות: 02 ינואר 2005, 16:50

תנועות עובר

שליחה על ידי גלגל_ענק* »

שבוע 22 , כבר שבועיים שאני מרגישה תזוזות , אבל ממש לא כמו תולעת .. הייתי אומרת שזה יותר בעיטות קטנות מעשר תולעת
קשה להסביר.. אבל זאת הרגשה נפלאה , אם אין בעיטות אני מתחילה להלחץ.
גלגל
רקפת*
הצטרפות: 06 מאי 2004, 06:18

תנועות עובר

שליחה על ידי רקפת* »

בהריון האחרון שלי קרה נס - הרגשתי תנועה של תינוקי בשבוע ה14. הייתי האמבטיה, רגשתי תנועה והבטן שלי זזה מצד לצד . זאת הייתה תנועה וודאית!! אח"כ כמובן לא היו תנועות סדירות

בדרך כלל אני אני מרגישה תנועות סדירות משבוע 18-20 .
הריונית_נרגשת*
הצטרפות: 20 אפריל 2005, 18:40

תנועות עובר

שליחה על ידי הריונית_נרגשת* »

אני היום בדיוק בשבוע ה18 ואיני מרגישה תנועות. יש "שיטה" שמעודדת את תנועות העובר?
מתי כבר ארגיש???? גם אני רוצה....
נירי*
הצטרפות: 12 פברואר 2005, 00:57

תנועות עובר

שליחה על ידי נירי* »

מה דעתכן, האם יש מצב שעובר מתנועע יותר מדי. העובר שלי משבוע 16 משתולל. זאת הררגשה שלי הוא זז המון המון המון. האם גם זה יכול להיות אינדיקציה למשהו לא בסדר? האם מישהי חוותה עובר משתולל?
אלי*
הצטרפות: 10 אוקטובר 2002, 22:31

תנועות עובר

שליחה על ידי אלי* »

אני בשבוע 24 ועדיין התנועות לא סדירות, כלומר יש ימים שלמים שאני לא מרגישה. זה כבר מוגזם?
הילה_ב*
הצטרפות: 26 אוקטובר 2005, 00:34
דף אישי: הדף האישי של הילה_ב*

תנועות עובר

שליחה על ידי הילה_ב* »

העובר שלי משבוע 16 משתולל
גם אליה היה עובר שאהב להשתולל ז היה ממש כיף ועכשיו הוא ילד ממש כיפי!!!

כלומר יש ימים שלמים שאני לא מרגישה. זה כבר מוגזם?
את עובדת? או זזה הרבה? כי אם כן אז את כנראה לא שמה לב.. חוץ מזה לכל עובר יש את ה"אופי" שלו...
תיהנו מההריון זה זמן כל כך מהנה!!!
נונה*
הצטרפות: 25 ספטמבר 2004, 21:37

תנועות עובר

שליחה על ידי נונה* »

בלי להלחיץ חו"ח אף אחת, עובר שמשתולל יותר מדי יכול להעיד בין היתר על מצוקה, (ולא רק על ילד שובב ופעלתן בהמשך...) אולי בגיל 16 שבועות מחשבות כאלה אינן רלוונטיות כ"כ, אני מכל מקום הייתי בודקת את העניין.
יעלי_לה
הצטרפות: 08 ספטמבר 2005, 09:00
דף אישי: הדף האישי של יעלי_לה

תנועות עובר

שליחה על ידי יעלי_לה »

גם שלי היה משתולל, ושוב ושוב אמרו לי "אין דבר כזה יותר מדי תנועות".
נונה_בי*
הצטרפות: 10 אוקטובר 2004, 18:51
דף אישי: הדף האישי של נונה_בי*

תנועות עובר

שליחה על ידי נונה_בי* »

גם הבכור שלי היה זז המון עד היום... מעולם לא שמעתי על כך שזו יכולה להיות אינדיקציה לבעיה כלשהי.
ניצן_אמ*
הצטרפות: 28 נובמבר 2005, 19:35
דף אישי: הדף האישי של ניצן_אמ*

תנועות עובר

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

לפני כמה ימים התחלתי להרגיש תנועות עדינות ועקביות בבטן. זהו הריון ראשון ואני בשבוע 17, אז אתן יכולות לשער את התרגשותי :-). למחרת, כששכבתי על הגב, העוברון נדחק למעלֶה הבטן בצד ימין ויצר לחץ לא נעים על שלל איברים פנימיים... :-( האיזור אליו נדד היה הרבה יותר קשה למגע משאר הבטן. התגלגלתי אל הצד השני והוא גם, חזר למעמקי הבטן. במשך יומיים אח"כ גיליתי שכל מיני תנוחות גורמות לו להדחק לשם, במיוחד כשהשלפוחית שלי מלאה עד אפס מקום. זה לא כואב, אבל זה בהחלט לוחץ ולא מאד נעים.
אני לא בנאדם מודאג מטבעי, אז אני שואלת, אני צריכה לדאוג? או שאולי אני פשוט צריכה להתרגל לכך שיש לי בבטן קטנצ'יק שאוהב להדחק לפינות חמימות ומקומות אפלוליים? או פשוט להתרגל לזה שיש שם גמד שבועט בכל מיני איברים שעד היום נהנו מבדידות מזהרת ולא כל כך יודעים איך הם מרגישים כשמזיזים אותם.
יעלי_לה

תנועות עובר

שליחה על ידי יעלי_לה »

פשוט להתרגל לזה שיש שם גמד שבועט בכל מיני איברים שעד היום נהנו מבדידות מזהרת ולא כל כך יודעים איך הם מרגישים כשמזיזים אותם.
תיאור מדויק של הריון D-:
יעלי_לה

תנועות עובר

שליחה על ידי יעלי_לה »

אגב,

במיוחד כשהשלפוחית שלי מלאה עד אפס מקום

ממש אין צורך להגיע למצב כזה.
ניצן_אמ*

תנועות עובר

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

יעלי לה, תודה! אני מתחילה להתרגל ואפילו לקדם בברכה את הלחיצות של שחיין הפרפר הקטן שלי... :-)
ולפעמים הוא זה שמודיע לי שהשלפוחית מלאה. :-)
יעלי_לה

תנועות עובר

שליחה על ידי יעלי_לה »

ולפעמים הוא זה שמודיע לי שהשלפוחית מלאה.

הזכרת לי עכשיו את התחושה הזאת שקצת שכחתי כבר (מדהים כמה מהר שוכחים את ההריון - לפחות אני), שהוא היה מזכיר לי לעשות פיפי - זה הרגיש לי כמו "אמא, לכי להתרוקן, בגללך צפוף לי, תעשי מקום שיהיה אפשר להשתולל!"
אם_פי_3*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 21:35
דף אישי: הדף האישי של אם_פי_3*

תנועות עובר

שליחה על ידי אם_פי_3* »

איזו התרגשות. חושבת שזה אחד הדברים הכיפיים ביותר בהריון. אפילו שלפעמים מציק קצת (בעיקר בלילה). ולא נשמע מדאיג בכלל.
ניצן_אמ*

תנועות עובר

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

תודה כרמית. זה אכן מרגש..
תגידי, יש מצב לקפה מתישהו? אני פנויה למדי. ואשמח לפטפט על התנועות של הקטנצ'יק אבל גם על דברים אחרים :-)
גאולה*
הצטרפות: 06 אוגוסט 2004, 10:44

תנועות עובר

שליחה על ידי גאולה* »

האם זה בסדר שעובר משהק פעם בכמה ימים?
חוט_השני*
הצטרפות: 02 פברואר 2006, 11:34
דף אישי: הדף האישי של חוט_השני*

תנועות עובר

שליחה על ידי חוט_השני* »

הי גאולה
זה בסדר גמור שעובר משהק. אצלנו זה המשיך כמה חודשים גם מחוץ לבטן:-)
ילדת_טבע*
הצטרפות: 12 ספטמבר 2005, 13:35
דף אישי: הדף האישי של ילדת_טבע*

תנועות עובר

שליחה על ידי ילדת_טבע* »

חיפשתי מידע על תנועות עובר בשבועות יותר מתקדמים ומצאתי תנועות עובר כן או לא בשבוע 15...
מחר מתחילה שבוע 33, היום הקטן עשה לנו התקף לב, מהבוקר בקושי הרגשתי אותו, בדרך כלל כשאני קמה בבוקר ומניקה את החיפושית על צד שמאל הוא משתולל וככה מתחיל היום שלנו, היום בקושי זז, אחר כך הייתי כבר הרבה יותר קשובה לתנועות שלו ובקושי יכולתי להצביע על כאלה אולי כמה שיהוקים, בצהריים כשהלכנו לנוח שוב הנקתי את הקטנה על צד שמאל ונאדה, בדרך כלל הוא משתולל בשלב הזה, ככה היה גם בהתעוררות, כלום... אכלתי שוקולד (לא נוהגת לעשות את זה בדרך כלל אמור להיות מכת סוכרים די מטורפת) וכלום, אולי קול ענות חלושה או פרי דמיוני בלבד, אחר כך חצי אנונה ועדיין כלום. הלכתי לשכב לבד במיטה בחושך למשך חצי שעה לעשות דמיון מודרך ונשימות אולי משהו... מעט תנועות קלות. זהו, כבר חשבנו על ללכת למיון לבדוק. עכשיו התישבתי פה ליד המחשב כדי לבדוק מה יש ל"באופן" להגיד לי ואז הרגשתי כמה בעיטות ראויות להקרא הבעיטות של התינוקי שלי... אוף... האמת שאנחנו עדיין די דואגים. אולי מחר בבוקר אני אלך למרכז לבריאות האשה לבדוק מוניטור כדי להעביר שבת ברגוע. בררר....
עולם_קטן*
הצטרפות: 06 אוגוסט 2005, 21:56
דף אישי: הדף האישי של עולם_קטן*

תנועות עובר

שליחה על ידי עולם_קטן* »

אני באמצע שמיני וכבר 3 פעמים ששמעתי רעש משונה בעת שהעובר זז בבטן,
כמו "קנק" שיוצא ממפרק, אתמול גם אישי שמע את הרעש הזה מהבטן שלי בזמן שהעובר זז (כך שיש לי "הוכחה" שאני לא הוזה...).
בהריון הקודם גם שמעתי רעש כזה איזה פעמיים אך לא הייתי בטוחה לגביו (וברוך השם נולד ילד בריא ומקסים),
כעת זהו רעש ודאי שמקורו אינו בקיבה שלי,ושנשמע בזמן תזוזת העובר...
מעולם לא שמעתי על תופעה שכזו, האם מישהי נתקלה ברעש שכזה?
יכול להיות שזה באמת "קנק" שיצא מהמפרק של העובר ושנשמע לנו מחוץ לבטן בברור?
אמא_של_שפן*
הצטרפות: 22 אוקטובר 2006, 12:19
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_שפן*

תנועות עובר

שליחה על ידי אמא_של_שפן* »

יכול להיות שזה באמת "קנק" שיצא מהמפרק של העובר ושנשמע לנו מחוץ לבטן בברור?
בהחלט יכול להיות, אבל לי נראה יותר הגיוני שזו פשוט בועת אויר או משהו כזה במערכת העיכול שלך שקיבלה איזו דחיפה יפה מהעובר הנמרץ. זכור לי במעורפל משהו כזה. תנסי לשחזר את ההרגשה (לא את הצליל, את התחושה הגופנית) ולחשוב אם זה נראה לך מתאים.
חלווה*
הצטרפות: 12 ינואר 2006, 17:33

תנועות עובר

שליחה על ידי חלווה* »

יש לי ילד מתוק בן שנה, וכעת בתחילת הריון נוסף, בשבוע 9-10 ומרגישה כבר את התנועות....מוזר? לא הגיוני? זה ממש אותה הרגשה של הדגיגון הזה שעושה היפוך קטן במים. עוד מישהי גם הרגישה ככ מוקדם?
שושיק*
הצטרפות: 27 דצמבר 2007, 20:47

תנועות עובר

שליחה על ידי שושיק* »

אמרו לי שכשיש שיליה קדמית פחות מרגישים את התנועות, מישהו יודע?
אני בשבוע 28 הריון שלישי באמת נראה לי פחות מרגישה אבל גם לא כל-כך שמה לב, לא בודקת.
בדרך כלל משתדלת לאכול כמה שפחות סוכרים, היום אכלתי די הרבה בבת אחת ופתאום המון תנועות ובעיטות הרבה יותר מהרגיל. האם "הלאכול שוקולד" עובד גם הפוך? כלומר שאני מרגישה מעט תנועות כי בדרך כלל אני לא אכולת הרבה מתוק? האם זה בעיתי? (כמו שסבתא שלי אומרת את צריכה לאכול בשביל שניים קחי עוגת שוקולד...)
בהריון_שני*
הצטרפות: 03 נובמבר 2004, 16:16

תנועות עובר

שליחה על ידי בהריון_שני* »

היום סגרתי 13 שבועות
ואני כמעט בטוחה שהרגשתי אותו "מתנגש" לי בדופן הרחם, ככה בקטנה.
זה לא מרגיש כמו שום דבר אחר, הרי אני כבר מכירה את ההרגשה.
אבל אף פעם לא שמעתי שמישהי הרגישה כ"כ מוקדם.
האם השתגעתי?
אולי בכל זאת מישהי הרגישה בשבוע כזה?
פלונית_הודית*
הצטרפות: 20 נובמבר 2010, 02:50

תנועות עובר

שליחה על ידי פלונית_הודית* »

אני בשבוע 10+2 בהריון שני ובטוחה שחשתי בעובר היום כששכבתי לנוח על הגב. גם אני חשבתי שהשתגעתי ובאתי לראות אם יש עוד כמוני :-) שמחה לראות שיש
טדליק_נהנאנע*
הצטרפות: 05 נובמבר 2008, 00:10
דף אישי: הדף האישי של טדליק_נהנאנע*

תנועות עובר

שליחה על ידי טדליק_נהנאנע* »

בהריון הראשון הרגשתי פרפורים בשבוע 13, בהריון שני כבר בשבוע 10.
אפשרי גם אם לא יאמינו לכן...
אתן יודעות יותר מכל רופא.
פלוני_אלמונית*

תנועות עובר

שכנה רופאה שלי אמרה שאם העוברית זזה הרבה, ייתכן שזה בגלל חוסר בחמצן.
האם מישהי פה שמעה משהו דומה אי פעם?
אני מרגישה שהיא זזה יותר כשאני שוכבת על הגב, ואני יודעת שבתנוחה הזאת עובר אליה פחות דם. האם עלי לדאוג מפעלנותה?
נוגה*
הצטרפות: 24 יולי 2001, 00:19

תנועות עובר

שליחה על ידי נוגה* »

שטויות במיץ עגבניות
קוראת*
הצטרפות: 26 מאי 2003, 23:12

תנועות עובר

שליחה על ידי קוראת* »

ריבוי תנועות מתוך מצוקת עובר - יש דבר כזה, אבל מדובר באמת בריבוי תנועות חריג ויוצא דופן בצורה מובהקת...
עובר שבאופן כללי הוא פעלתן זה לא דבר מדאיג.
זוג_צעיר*
הצטרפות: 06 אוקטובר 2007, 15:19
דף אישי: הדף האישי של זוג_צעיר*

תנועות עובר

שליחה על ידי זוג_צעיר* »

ריבוי תנועות מתוך מצוקת עובר - יש דבר כזה, אבל מדובר באמת בריבוי תנועות חריג ויוצא דופן בצורה מובהקת...

חריג ביחס למה? ביחס לעצמו או ביחס לעוברים אחרים? כי אם ביחס לעוברים אחרים, איך אפשר לדעת בהריון ראשון?
קוראת*
הצטרפות: 26 מאי 2003, 23:12

תנועות עובר

שליחה על ידי קוראת* »

ביחס לעצמו כמובן.
רזה*
הצטרפות: 14 יוני 2008, 23:53

תנועות עובר

שליחה על ידי רזה* »

קראתי שנשים רזות יש סיכוי שירגישו את העובר מוקדם יותר אני כמעט בשבוע 16 מחכה לרגע להרגיש את העובר ולפי מה שקראתי כאן למעלה עם התיאורים של כולם אני מתחילה להתייאש. נכון זה הריון ראשון שלי ודמיינתי כמה פעמים כבר שאני מרגישה את העובר כמו בועות כאלה אבל פעם בכמה ימים. אני יודעת שאין לי מה לדאוג אבל אני כבר מחכה 15 שבועות להרגיש אותו וזה נראה נצח
חופית*
הצטרפות: 05 אוקטובר 2004, 23:10

תנועות עובר

שליחה על ידי חופית* »

אוף אני רוצה כבר לראות אותו/ה
נועה*
הצטרפות: 04 ספטמבר 2001, 13:21

תנועות עובר

שליחה על ידי נועה* »

אני בהריון 4 (בשלישי היה לי הפלה) , אני קוראת את מה שאתן רושמות וזה מרגיש לי אותו דבר, בנשמה שלנו אנחנו אימהות זה עוד לא יצא וכבר דואגים, אני בשבוע 19 והעובר שלי בקושי זז זה מלחיץ כי אצל הבנות שלי הרגשתי יותר, אבל כניראה שלכל עובר יש את הקצב שלו
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

תנועות עובר

שליחה על ידי פלונית* »

נועה, תשתי מיץ פירות מתוק, זה יכול לעניין אותו... בהצלחה.
פלוני_אלמונית*

תנועות עובר

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

אני בשבוע 19 בהריון מס'... ועדיין לא מרגישה תנועות (לפעמים מדמיינת) ואני אומרת לכולכן מנסיון רב אין מה לדאוג !
פלוני_אלמונית*

תנועות עובר

גם אני בשבוע 18 וגם עדיין לא מרגישה תנועות וזה לא הריון ראשון...
הריון_יקר*
הצטרפות: 18 אפריל 2006, 13:32

תנועות עובר

שליחה על ידי הריון_יקר* »

אני בהריון 5 אחרי 4 הפלות ויש לי הרגשות מוזרות בבטן אני בשבוע 18 (אף פעם לא הגעתי לשבוע הזה) אני בלחץ עם כל הרגשה בבטן...
נראה לכם שהלחצים בבטן התחתונה ומעין "בומים" מידי פעם בצידי הבטן זה קשור לתנועות של העובר המתוק שלי או שיש מה להלחץ ולרוץ למיון?
אני פשוט לא יודעת מה צריכים להרגיש.
הלנה*
הצטרפות: 13 יוני 2005, 01:34

תנועות עובר

שליחה על ידי הלנה* »

שלום בנות, אני שמחה מאוד להצטרף אליכן, אני בהריון הראשון שלי בשבוע 29 + 5 ואני קצת דואגת. יש לי שלייה קידמית ואני אישה בריאה ופעילה ספורטיבית למרות שבמהלך ההריון אני רק יורדת במשקל ולא עולה בכלל. את תנועות העובר המתוק שלי התחלתי להרגיש בשבוע 18 בערך, מאוד דומה לבועות מתפוקקות או דגיגים שמזיזים את המים באקווריום, אני לא מרגישה בכלל בעיטות או כאבים והוא לא מעיר אותי משינה, למעשה אני מרגישה מצויין וישנה כמו תינוקת כל הלילה. הרופאה שלי לא מודאגת מהירידה במשקל כי יש לי חוסר תיאבון כללי ומיצבורי שומן מספיקים, היא אמרה לי לספור שלוש תנועות בחצי שעה או שש תנועות בשעה. הבעיה היא שאני שומעת חברות שלי משוחחות על בעיטות ועוברים שהופכים את האיברים הפנימיים של האמהות שלהם לטרמפולינה לעת מצוא, העובר שלי זז אבל חוץ מזה הוא לא עושה יותר מידי. מה גם שעבודתי אומנם אינה מאומצת פיסית אבל אני עסוקה כל היום ולא עוצרת לספור את התנועות שגם כך אני לא תמיד מרגישה כשאני פעילה. אני מרגישה אותו יותר לקראת השינה בלילה. מה אתן חושבות? שווה להילחץ ולרוץ לעשות בדיקת מוניטור?
נ.ב. עד היום הבדיקות שלי, סריקות המערכות והאולטרסאונדים יצאו בסדר גמור וכל הרופאים והטכנאים שבדקו אותי אמרו שהם רואים תנועות וטונוס.
מיכלי_הורמונאלי*
הצטרפות: 10 פברואר 2012, 10:29

תנועות עובר

שליחה על ידי מיכלי_הורמונאלי* »

אני עכשיו בשבוע 25+1 ואתמול שמתי לב בשעות הצהריים שחמודי שלי פשוט כמעט לא זז...מייד הפעלתי את המיקסר הטבעי שלי וטחנתי מתוקים....ורק פה ושם הרגשתי תנועתיות דיי חלשה הייתי אומרת ואז פתאום זה התגבר...אחר כך שוב לא הרגשתי אותו והיום בבוקר קמתי פתאום מוקדם כי זכרתי שאתמול בלילה לא הרגשתי כמעט כלום ואפילו אולי מרוב שרציתי להרגיש ולדעת שהכל בסדר,רק דמיינתי שהרגשתי?! אז מייד קמתי ואכלתי שוקולד,שכבתי על שמאל חצי שעה באמת כמו שמומלץ וצריך ורק ממש ממש לקראת סוף החצי שעה הארוכה הזו הרגשתי 3 תזוזות מאוד חלשות וכבר התחלתי לדמיין הכל מה שרק אפשר קיצעררר זה הריון ראשון וכמובן שחשוב להתרגש וחבל לתת לפחד להשתלט עלינו והדבר שהכי חשוב לפחד ממנו זה הפחד עצמו הנה עכשיו גם חמודי מצטרף ומהרגע שהתחלתי לכתוב קצת על מה שהרגשתי (טוב כי כבר חשבתי ללכת לבדוק אם הכל כשורה בבית חולים....עדיף לראות שהכל בסדר מאשר להיות בלחץ מטורף במיוחד שזה הריון ראשון.....) הוא ממש התחיל לקפץ בלי עין הרע ובעזרת ה׳ אני מאחלת לכן ולי ולכל מי שעוד קצת לחוצה שיהיה לנו רק הריונות בריאים ורגועים עם לידות קלות וילדים שלמים ובריאים ומלאנתלקים תזוזות ובעיטות עד בלי דיי והכי חשוב?! אל תהיו כמוני לחוצה מכל נוצה....צריך לקחת הכל בקלות ותמיד לחשוב חיובי אההה ובזמן שהספקתי לעשות מהדבר הזה ״יומני היקר״ חמודי שלי נתן בלי עין הרע איזה 8 אם לא7 קפיצות לגובה וסלטות אז זכרי תמיד שקודם לפני הכל תקווי לטוב ואז הוא יבוא לך ובגדווווווול אוהבת אתכן
מיכלי הורמונאלי :)
מאושרת.....*
הצטרפות: 26 פברואר 2012, 09:01

תנועות עובר

שליחה על ידי מאושרת.....* »

אני בשבוע 14+2 וגם אני מרגישה כמו רטט ריגעי שעובר כניראה זה מה שכולן פה מדברות עליו
אבל תודו ש-כשלא מרגישים כלום זה מלחיץ ויותר מלחיץ שגם מרגישים טוב פתאום בלי בחילות ובלי כלום אין מה לעשות זה כניראה דרך הטבע וזה מלחיץ!!!!!!!!!!!!!!!!
עוד מישהי מרגישה כמוני?
חרדתית_יתר_על_מידה*
הצטרפות: 12 מרץ 2012, 22:50

תנועות עובר

שליחה על ידי חרדתית_יתר_על_מידה* »

שלום חברות יקרות,
אני בשבוע 21 + 3 ולאחרונה לא ממש מצליחה להרגיש תנועות עובר.
התחלתי להרגיש את מה שמכונה ״תנועת הדגיגונים״ בשבוע 17 ולאחרונה אני מרגישה קצת פחות ומאוד מאוד לחוצה.
אכלתי שוקולד ושכבתי על הגב, שתיתי קולה ושמעתי מוזיקה רגועה.
אני יודעת שיש לי שליה קידמית ואולי זה מה שמעכב לי את ההרגשה.
כבר הלכתי לפני שבוע להבדק ואמרו לי שזה עוד מוקדם מדי מהלחץ והסכימו שאכנס לבדיקת אולטראסאונד אצל הרופא התורן.
מה גם שכל הזמן אומרים לי שאני קטנה מדי לאישה בשבוע כזה (בטבעי אני לא אישה קטנה אבל גם לא גדולה מדי)
מתחילה אולי לחשוב יש בעיית התפתחות עם העוברית שלי....
ג'ני_ענבי*
הצטרפות: 12 דצמבר 2011, 13:09
דף אישי: הדף האישי של ג'ני_ענבי*

תנועות עובר

שליחה על ידי ג'ני_ענבי* »

אני גם זוכרת את השלב הזה בהריון בחרדות של -כן מרגישה או לא מרגישה. זה מלחיץ אבל לחינם. תשתדלי לא לחשוב על זה. יש כאלה שלא מרגישים תנועות עד חודש שישי והכל בסדר איתן..
חרדתית_יתר_על_מידה*

תנועות עובר

מרוב לחץ הקדמת את התור לסקירת מערכות מורחבת. הרגע חזרתי ושמחה לספר שתודה לאל ( טפו,טפו,טפו) הכל בסדר. כל כך נרגעתי!
אכן הלחץ מיותר ושרק ימשיך ככה ושתתחיל כבר לבעוט...
פלוני_אלמונית*

תנועות עובר

בהריון האחרון הייתה לי שליה קדמית, ואכן הרגשתי את התנועות מאוחר הרבה יותר מאשר בהריונות הקודמים.

ושמחה לספר שתודה לאל ( טפו,טפו,טפו) הכל בסדר
מצוין! שימשיך ככה!
אין_ייאוש*
הצטרפות: 23 נובמבר 2008, 09:29
דף אישי: הדף האישי של אין_ייאוש*

תנועות עובר

שליחה על ידי אין_ייאוש* »

זאת הייתי אני...
חרדתית_יתר_על_מידה*

תנועות עובר

שמחה לשמוע דברים טובים, זה מאוד מעודד.
מיכלי*
הצטרפות: 23 ינואר 2002, 18:47

תנועות עובר

שליחה על ידי מיכלי* »

היי בנות, אני בשבוע 21, חושבת שאני מרגישה את העובר שלי בעיקר בערב בשכיבה על הצד... אבל מכיוון שזה הריון ראשון, אני ממש לא בטוחה אם זה הוא... ראיתי מה שכתבו פה וקראתי את התיאורים- אך האם מישהי יודעת כמה תנועות אני אמורה להרגיש והאם יש סיכוי שהתנועות הן כמו "צריבה" פנימית במיקומים שונים בכל פעם (או כמו קרקור בטני שאינו קרקור...?)
נריש*
הצטרפות: 30 מאי 2012, 16:23

תנועות עובר

שליחה על ידי נריש* »

אני בהריון ראשון שלי ומחר מתחילה שבוע 14 מאתמול אני מרגישה באזור הבטן התחתונה את ההרגשה של הרטט/ הדגיגון שלי... זה נישמע הגיוני?! שבוע הבא יש לי אולטרסאונט אני יוכל לדעת ניראה לכם לדעת מה יש לי??
דניאל*
הצטרפות: 25 פברואר 2002, 12:43

תנועות עובר

שליחה על ידי דניאל* »

היי ..אני חדשה פה ורציתי לשתף אתכן בדאגה שלי.
אני אמא לתאומים בטיפולי הפריה כיום הם בני 1-9.החלטנו שאנחנו רוצים עוד...כרגע אני בשבוע 6 רואים שק הריון בלי עובר ואמרו שהשק מתאים לשבוע 5 ולחזור ל א"ס ביום שלישי הקרוב..האם יש סיבה לדאגה ?אשמח לקבל ממכן ידע ורוגע...
נ.ב
אני רואה שההודעות כאן די ישנות אז אני מקווה שהוא עדיין פעיל.
דניאל*

תנועות עובר

שליחה על ידי דניאל* »

הדאגה וההמתנה הורגות אותי....אני לא עומדת בזה נפשית.....בבקשה
הההההההצילווווווווו
דניאל*

תנועות עובר

שליחה על ידי דניאל* »

אני מחכה לסיפורים עם end שמח.....
פלוני_אלמונית*

תנועות עובר

אני מכירה מישהי שאמרו לה שיש שק ואין עובר
קבעו לה גרידא, שהיא באה הרופא אמר לה
יש עובר ודופק והכל בסדר לכי הביתה
נולד לה ברוך ה' בן מתוק מאד
דניאל*

תנועות עובר

שליחה על ידי דניאל* »

תודה על התשובה...אבל היום הייתי אצל הרופא ואין בשורות חדשות...אני מקווה שיהיה סוף שמח.
אני צריכה לשרוד עד יום א' אם לא יתפתח אז כבר נדבר על הפסקת ההריון בכל אופן כך קבע הרופא.
משתמע מהסיפור שכדאי לחכות למרות דעת הרופאים...מאחלת ב הצלחה לכולם
הריונית_בהחלט*
הצטרפות: 22 ספטמבר 2012, 21:36

תנועות עובר

שליחה על ידי הריונית_בהחלט* »

כייף לקרוא שאני לא מדמיינת! יגידו מה שיגידו.. ושיצחקו עלי כולם- אני יודעת מה אני מרגישה ואני מרגישה! היום 14+2 ולפחות שבוע שאני מרגישה בברור את הדגיגון...או יותר נכון ה"מיים" שזזים לפי תנועות הדגיגון. בהתחלה חשבתי שזו סוג של איזו התכווצות שרירים פנימית ..אבל משזה חוזר שוב ושוב וכל פעם במקום קצת אחר..אין לי ספק שזה מה שאני מרגישה.
הדבר היחיד שמוזר לי- שאני מרגישה את הרטטים האלו קצת מעל גובה הפופיק ולא מתחת..
פלוני_אלמונית*

תנועות עובר

אני בשבוע 13 וכבר מרגישה תנועות קטנטנות... אולי בגלל שבעשר שנים האחרונות סבלתי מכל כך הרבה בעיות בבטן שאני מכירה היטב את סוגי הכאב האפשריים אני יודעת להבדיל בין השניים... התנועות כלכך עדינות שבקלות אפשר לפספס אותן.
רונית_ההריונית*
הצטרפות: 11 נובמבר 2012, 06:01

תנועות עובר

שליחה על ידי רונית_ההריונית* »

היי בנות, אני בשבוע 15 הריון ראשון ואתמול בלילה לפני השינה עצמתי עיניים הסדרתי נשימה והנחתי את ידיי על הבטן. פתאום משהו בפנים זז כמו דג שזז מצד אחד לצד שני לשניה וממש נבהלתי פקחתי עיניים והייתי המומה כיוון שהיה לי ברור מה זה היה. אבל הייתי בשוק כי לא ציפיתי כי בכל מקום רשום שבהריון ראשון מרגישים מאוחר... בכל אופן לא קראתי בשום מקום לפני כן על איך ומה בדיוק מרגישים ובגלל שהרגשתי התחלתי לחפור באינטרנט על כתבות בנושא והממצאים הם שזה היה הוא/היא בוודאות בהתחלה לא ידעתי איך לנסח ולהביא את מה שהרגשתי לידי ביטוי אבל אני חושבת שהכי קרוב זה דגיגון שמזיז מים או ג'לי מדולל במים זה הכי קרוב :-)
פלוני_אלמונית*

תנועות עובר

אני מרגישה את תנועות העובר בעיקר וכמעט רק באזור הבטן התחתונה, להבדיל ממה שזכור לי מהריונות קודמים שאז התנועות הורגשו גם גבוה יותר. למישהי זה מוכר? שבוע 26.
פלוני_אלמונית*

תנועות עובר

אני בהריון שישי בשבוע 8 והיום הרגשתי פרפור בבטן ( לא גזים או איזושהי פעילות מעיים), ממש תחושה של תזוזה .. מוזר שזה הגיע כל כך מהר...
שליחת תגובה

חזור אל “הריון - כללי”