vba2c הריון שלישי ילד שני לידה ראשונה

אנונימי

שליחה על ידי אנונימי »

דף סיפור לידה, דף סיפור לידה בבית חולים, דף סיפור לנלק

"אני? יולדת?" (תמר ס)
תחילת המסע
קשה להתייחס להריון וללידה האלה בלי להתייחס למה שקדם להם. הילדה הזאת לא היתה באה לעולם אילולא אחיה הגדול (קטן?) הלך לעולמו לפני שנה ו-4 חודשים.
המסע אליה התחיל לפני שלוש שנים בערך, בשלהי 2003 ותועד ב לוג מתכננים, המשיך ב תפילה לתינוק ולא הסתיים ב אובדנה של אם.
הקדמה

במעגל הלידה עלתה השאלה החשובה - "מתי מתחילה הלידה?"
השאלה הזאת ליוותה אותי בכל התקופה האחרונה של ההריון, מתי היא באמת מתחילה, הלידה הזאת?

האם היא מתחילה בחדר הלידה ביום הולדתו של נתנאל, כשהרופא יידע אותי שאחרי 2 ניתוחים בפעם הבאה הולכים ישר לאלקטיבי, ואני שאלתי, מה? אחרי 2 ניתוחים עוד אפשר לנסות, לא? והתשובה שקיבלתי "אף אחד לא יכול להכריח אותך, את תמיד יכולה לחתום על 'סרוב טיפול'..."

רוב ההריון, מעבר להתעסקות בהריון עצמו, התמודדות עם השלכות האובדן ועוד התעסקתי המון עם איך איפה ומתי אני הולכת ללדת, למרות זאת, נהיינו רציניים בחיפוש בי"ח שיאפשר את הלידה הזאת רק בחודש שמיני.

בבית החולים הראשון שהיינו, למרות ההצהרות על אפשרות ללדת אחרי 2 ניתוחים, נתקלנו ביחס קר מצד הצוות וזלזול מצד מנהל חדרי הלידה. נסענו לשם לפגוש אותו במיוחד מאחר ודרוש אישור מראש ל-VBA2C וחזרנו עם הזנב מקופל בין הרגליים - כל הפחדים שעבדתי כ"כ קשה להפטר מהם במהלך ההריון (עבודה רוחנית ואישית) הרימו ראש וחזרו במלא עצמתם ואפילו הביאו איתם כמה חברים חדשים...

נכנסתי בעובי הקורה וקראתי וקראתי וקראתי כל פיסת מחקר שיכולתי לשים עליו את ידי... עדיין הפחד מקרע היה גדול מאוד וקשה להתעלם מהסיכון של 10%, זה כבר לא סיכון "שולי".

בניית האמון מחדש הצריכה עבודה רבה וקשה והתאפשרה בזכות האיש שלצידי וכמה ניסים קטנים: בדיוק כשאמרתי נואש חברה גילתה לי את האתר של זוהר כרמי ושם גיליתי את בי"ח מעייני הישועה, וכמובן את זוהר. נפגשנו איתה ומעבר למקסימות הבסיסית שלה היא עזרה לי להאמין מחדש ביכולת שלי ללדת כמו שאני רוצה. היא עזרה לנו ליצור את הקשר עם מעייני הישועה ועם מנהל מחלקת נשים ויולדות.
כמה תיקשורים (שלא אני עשיתי) ומדיטציות שחיזקו את הקשר שלי אלי ואל מה שנכון לי וגם את האמונה הבסיסית בטוב.
בכלל, לאמונה יש חלק לא קטן בסיפור הזה, בלי אמונה כל זה לא היה קורה...

אחרי פגישה עם מנהל מח' נשים ויולדות בבית החולים שלקח את הנתונים של שני הניתוחים הקודמים והעלה אותם לדיון במחלקה - קיבלנו תשובה:
הרופאים לא יכולים להמליץ על נסיון לידה במקרה הזה, יש יותר מדי גורמי סיכון. הדרך הבטוחה ביותר היא ניתוח קיסרי אלקטיבי. ד"ר חן (המנהל) שמסר לי את התשובה בטלפון, הביע השתתפות בצערי וניחם אותי על כך שהדברים לא הסתדרו... הודיתי לו ואמרתי לו שבסופו של דבר, ההחלטה היא שלי, למרות הכל ואני צריכה לחשוב על זה... הוא ניסה לשכנע אותי קצת, אבל לא יותר מדי.

היה קשה להחליט ללכת על זה למרות הכל, לא לשכוח את כל מה שלמדתי בשנה האחרונה - הכל בראש, מחשבה בוראת מציאות - הנפש חזקה מהגוף - ואפשר לשנות את הגורל.

חזרתי לעבודה: המון רייקי לרחם, דימיון מודרך ועוד כל מיני פטנטים של הקורס בניסים. ליום הלידה הגעתי בטוחה לחלוטין שהלידה תסתיים כמו שאני רוצה.
הכנה ללידה
למרות שחשבנו על זה, בסופו של דבר לא עשינו קורס הכנה ללידה. שרהלה אמרה שלא צריך...
במילא היא הבטיחה להיות אתנו שם. שמחנו וסמכנו עליה שזה מספיק.
השתדלתי להופיע לשעור היוגה השבועי כדי שלפחות פיזית תהיה איזו שהיא מוכנות מינימלית.
הליווי של שרהלה התגלה כמציל נפשות. באופן כללי העובדה שהיא הסכימה להיות שם נתנה לי המון כוח במהלך ההריון והלידה עצמה, להמון דברים...
{- סיפור הלידה של שצית מס' 3

תכננתי ללדת בסוף שבוע 38, תוכנית שלא התממשה... גם שבוע 39 בא וחלף, ואני מתחילה להתייאש לאט לאט, התאריך המשוער ללידה מתקרב ולמרות שכביכול אין סיבות להלחץ אני מתחילה לפחד מהרופאים - הריון עודף יכול להיות סיבה נוספת שתמנע ממני להגיע ללידה טבעית.

אחרי 3 תקשורים שבהם מתברר לי מעל כל צל של ספק שהגברת לא מתכוונת להזיז את עצמה לכיוון האור, מכל מיני סיבות, הבנתי שאני צריכה לעזור לה לצאת, גם לטובתה וגם לטובתי. מכיוון שאחרי 2 ניתוחים אי אפשר לתת זרוז כימי, החלטתי ללכת לדיקור סיני. מצאתי מדקר מקסים, ממש במקרה - או שבעצם אפשר להגיד שגם פה היתה יד מכוונת, והוא "נשלח" אלי.

השיטה - 3 דיקורים (במחיר של 1.5) - אם לא תתחיל לידה עד אז, נראה מה עושים...
יום שני אחה"צ - הפעם הראשונה נתנה את רושם שהצירים מסתדרים להם, בבוקר למחרת היו לי ממש צירים כואבים אחת ל-10 דקות במשך קצת פחות משעה, הייתי בטוחה שאני יולדת, אבל הם הלכו כלעומת שבאו.

יום שלישי בעשר בבוקר, אחרי שהצירים נפסקו, אני חוזרת לדיקור נוסף שכאילו מרגיע את הכל, הצירים נעלמו לגמרי, אני רגועה ובפעם הראשונה מזה כחודש, לא לחוצה מ-מתי זה יתחיל כבר? כנראה שלמרות הכל התהליך היה נכון...

ביום רביעי אחה"צ אני חוזרת לנסיון אחרון, אחרי שהחלטתי שאם הפעם לא תתחיל לידה, אני לא אנסה שוב. אחרי הדיקור הוא בודק אותי ומכריז שהלילה אני יולדת, כך אומר הדופק, כשאני יורדת מהמיטה - צירון...

בשבע בערב, כשעה אחרי הדיקור, מתחילים צירים פחות או יותר סדירים, אחת ל-15-10 דקות. לא מאוד חזקים או כואבים אבל התחושה אחרת. שנינו מרגישים שזהו זה, זה קורה, הלידה התחילה. למרות שמדובר רק בתחושה אנחנו מבקשים מסבא שיבוא לקחת את הילדה, אני מספרת לאמא שלי שיש לי תחושה שהעובדה שהיא בבית וחולה, מונע מהצירים להגיע, אז שתקח אותה בבקשה לכמה ימים של פינוק...

אני מדברת במסנג`ר עם חברה ומספרת לה על הצירים, היא מתרגשת ומודיעה לי שלא תשן הלילה... מבחינתה אני בלידה, אני עוד מתקשה להאמין.
בסביבות תשע הצירים נפסקים כמעט לגמרי ואנחנו יוצאים ל-טיול זרוז, הזדמנות אחרונה של לבד ביחד.בנתיים יש ציר כל חצי שעה בערך ואני בטוחה שהלילה זה לא יקרה, אנחנו חוזרים הביתה. אני מתקלחת ומקבלת ציר אחד ויחיד במקלחת ומגלה כמה המים עוזרים, משום מה אח"כ כשהצירים כאבו באמת, לא זכרתי להשתמש בזה...

השעה 11.5, אני הולכת לישון במחשבה שמחר בבוקר אני קמה לעוד יום של המתנה. למרות זאת אני משכנעת את החצי ללכת לישון במחשבה שאם הלילה יולדים, לפחות יספיק לישון קצת...

בחצות מתחילים צירים קצת יותר אינטנסיביים כל 10 דקות. עכשיו כבר ברור לי שהם פה בשביל להשאר, אני מנסה לתזמן אותם ומדווחת לאיש בין ניקור לנמנום. קצת לפני אחת אני מבקשת ממנו לעזור לי לסדר ערימה של כריות כדי לקבל את הצירים על 6 ואולי להצליח לנוח בינהם, עדיין משוכנעת שלפני עוד שעות רבות. הצירים הולכים ונעשים כואבים, אני משמיעה קולות ונאנחת, האיש כבר לא ישן...
מתישהו אני מבינה שאלה בדיוק אותם כאבי מחזור שהיו לי כנערה וכמה סבלתי, אני חוזרת למקום לא טוב, כמעט ובוכה, מגיע ציר נוסף ואני מתיישבת על השרותים, ככה פחות כואב, כשהוא עובר, עוברת לי מחשבה בראש "כשאין ציר, לא כואב" זה מחזיר אותי לכאן ועכשיו ואני נאחזת במחשבה הזאת בכל ציר, בנתיים זה עוזר.

מהר מאוד הצירים נהיים מאוד אינטנסיביים ואני כבר לא יכולה לדבר, בקושי נושמת, בוכה תוך כדי הציר...
ברבע לשתיים מחליטים להתקשר לשרה'לה שמזכירה למדוד ל"ד לפני שמחליטים לאן לסוע - אם לחץ הדם גבוה, נוסעים ללניאדו לניתוח, אם הוא תקין, ממשיכים בתוכנית ונוסעים למעייני הישועה ללדת. יש! ל"ד תקין, בהתחשב בנסיבות, אנחנו מחליטים לסוע ללדת, אני מעדכנת את שרהלה ומבקשת ממנה לצאת ולהגיע יחד איתנו לבית החולים.

בשלב הזה אני מקבלת את הצירים בעמידה, מתכופפת קצת קדימה ונשענת על השיש במקלחת או על השידה מזיזה את האגן אחורה וקדימה - מצליחה לסבול את הכאב. בין הצירים אני מתלבשת ואנחנו נוסעים.
יש לנו קצת פחות משעה נסיעה עד לבי"ח, האיש קצת נלחץ ולוקח גם מגבת ושמיכה, מפחד שאני אלד באוטו. אני מצליחה להתמקם במושב האחורי, נעמדת על הברכיים בצירים, נשענת על הכסא הקדמי, זזה כמה שאפשר... הלידה הזאת כואבת! ללדת בנסיעה זה באמת לא תענוג...
אחרי 20 דקות נסיעה אנחנו עוצרים בתחנת דלק (לשרותים) והאיש מודיע לי שעכשיו יש ציר כל 3 דקות... הלידה הזאת מתקדמת במהירות קצת מפחידה. אני מנסה להאט אותה ע"י תנוחת ראש ברכיים, אבל זה פשוט לא עוזר.

בשלוש אנחנו מגיעים לבית החולים מיד בכניסה לחדר הקבלה ברור לאחות שאני באמצע לידה (איך נראה ציר?) היא מזכירה לי את השששש הארוכה מכניסה אותנו לחדר לידה ושולחת את האיש לארגן את הניירת.
בחדר לידה מקבלת אותי מילדת שמבקשת ממני להחליף בגדים. בהתחלה לא הבנתי למה, ומכיוון שכל 3 דקות היה לי ציר של דקה, גם לא ממש הצלחתי לשתף פעולה, למרות הכל נכנסתי לשרותים בין הצירים והחלפתי בגדים, בדיעבד זה היה נכון...
נכנס רופא, מסתכל על המסמכים ושואל למה לא הולכים לניתוח. החצי מנסה להסביר, הם מתווכחים קצת, המשפט "טוב, אז תקרע לה הצלקת" נכנס לי לתודעה... אני מתעצבנת שמפריעים לי ולמה הוא לא הולך מפה כבר... מה שמן הסתם גורם לצירים להיות בלתי נסבלים.
הרופא התנהג בצורה די מחרידה – מהרגע שנכנס לחדר ניסה להכין אותי לניתוח, והכל מעל הראש שלי – נותן הוראות לאחיות "תכינו אותה לאפידורל" "תכניסו לה קטטר". הצורך להתווכח איתו, להסביר לו שאני לא מעוניינת בהתערבויות האלה מפריע לי לנשום, מפריע לי להתרכז, ואני רק רוצה שקט...

כבר לא אכפת לי כלום, אני צועקת עד לב השמיים ושומעת את עצמי כאילו מחוץ לגוף... לא ברור לי איך הסכמתי לעלות על המיטה בשביל שיחברו אותי למוניטור, אבל הסכמתי, צירים בשכיבה זה פשוט עינוי.

הרופא ניצל את ההזדמנות לבדוק פתיחה, בפעם היחידה בלידה הזאת, בערך 20 דקות מהרגע שהגענו - פתיחה של 7 ס"מ, השעה 3:20 לפנות בוקר.

בנקודה הזאת קרה משהו מעניין - הרופא מנסה לשכנע אותי לפקוע את המים, אני לא רוצה, סתם כי זאת נראית לי התערבות מיותרת, איפשהו במעמקי מוחי אני יודעת שהצירים יכאבו יותר, אבל הידיעה הזאת לא מתגבשת לכלל מחשבה. כואב לי כל-כך! והדבר היחיד שאני יכולה לחשוב עליו הוא שאני חייבת לקום כבר! כדי לקצר את הסיוט הזה של השכיבה במיטה, וגם כי הרופא הצליח להפחיד אותי קצת (אם יש דם במים, סימן שיש קרע ברחם!) אני מהנהנת להסכמה, סוגרת את הרגליים ומתקפלת... בדיוק באותו הרגע אלת המזל מתערבת ושרהלה מתקשרת לקבל הכוונה לבית החולים... האיש שואל אותה על פקיעת מים ומצליח להבין שחייבים לעצור את זה, ברגע האחרון הוא מצליח למנוע מהרופא שכבר היה עם הפוקען ביד להתקרב אלי.
ואני תוהה - למה לפקוע את המים בלידה שמתקדמת כ"כ מהר? ועוד אחרי ניתוח קיסרי - כשחשוב לשמור על צירים חלשים יחסית. מן הסתם עוד דרך (די בטוחה) להביא אותי לחדר הניתוח... במבט לאחור באותו הרגע התהפך הגורל והלידה הזאת קיבלה את הצ'אנס האמיתי שלה.

סוף סוף אני יורדת מהמיטה ויכולה לנוע בצירים, להשען קדימה ולקבל מהאיש עיסוי בגב מהאיש, שעוזר בערבון מוגבל. אני מצליחה לנשום בין הצירים אבל מתחילה להרגיש שזה כבר קשה מידי, בפעם השניה בלידה חולפת במוחי המחשבה "די, אני לא יכולה יותר" הפעם הראשונה היתה באוטו.

אין לי מושג כמה זמן זה עוד נמשך (לא הרבה). בשלב מסויים ניסיתי לשבת על הכדור כדי לנוח בין הצירים ואז הגיע ציר כואב במיוחד שגרם לי לעמוד על רגליי. יצאתי מהגוף מרוב כאב ושמעתי את עצמי צורחת משהו שאי אפשר לתאר בכלל, הקול שיצא ממני היה עמוק וגבוהה בו זמנית, ידעתי שאני בשלב המעבר.

הציר הבא כבר היה ציר לחץ, לא שמישהו בדק פתיחה או סיפר לי מה קורה איתי. פשוט שמעתי את עצמי צועקת "אני לא יכולה לא ללחוץ".

בערך בשלב הזה שרהלה הגיעה לבית החולים והאיש הלך לנסות לאפשר לה להכנס - כמובן שאת האישור שהבאנו איתנו לליווי שלה של הלידה הצליחו לאבד בקבלה - סוף טוב הכל טוב, האישור נמצא אחרי עיכוב של 10 דקות היא בדרך אלי.

בנתיים היגיעה מיילדת נוספת לחדר ונזפה בי (!!!) שככה אי אפשר לטפל ואם אני רוצה לקבל טיפול אני חייבת לעלות למיטה. אני מצליחה לשדר בסימנים שחייבים להנמיך את המיטה הכי נמוך שאפשר כי אני כבר עם הראש בין הרגליים ולהרים רגל במצב הזה זה פשוט בלתי אפשרי - המיטה מורדת ואני נעמדת עליה על 6.
הלחץ נהיה בלתי נסבל, אני מרגישה שאני מתפקעת אבל לא מצליחה להבין מה קורה עם הגוף שלי.

אף אחד מצוות בית החולים
פתאום שרהלה נכנסת, קופצת עלי, מלטפת לי את הראש מדברת אלי ומנחמת אותי ומספרת לי שהראש בחוץ! איזו הפתעה! בכלל לא הרגשתי שהיא היתה בדרך החוצה. אני מצפה להקלה מסויימת (כי ככה הבטיחו - אחרי שהראש יוצא כמעט ולא כואב), אבל עכשיו אני מרגישה גם את השריפה המפורסמת, ועדיין הלחץ והמתח של הרקמות כואב נורא, זה מבלבל אותי ומתסכל ואני תוהה מתי הסיוט הזה יגמר כבר, אני רוצה לנוח... שרהלה מזכירה לי לנשום, אני מנסה, לא לגמרי מצליחה.

שני צירים נוספים, אני מנסה לא ללחוץ. הכתפיים והגוף בחוץ. בעצם אין לי מושג מה קרה שם, הגוף שלי עשה את העבודה בעצמו...

השעה 3:40 - היא נולדה. ילדתי אותה לגמרי לבדי. אני מנסה להסתובב ולהסתכל עליה, רוצה לקחת אותה אלי. היא קצת סגלגלה ולא בוכה, אני מבולבלת ולא מבינה כלום, אם שרהלה לא היתה אומרת לי שילדתי והכל בסדר, לא הייתי יודעת...
הכל קרה כ"כ מהר ובכל זאת הצוות נלחץ - הם רוצים לקחת אותה לאזור של הטיפולים ולתת לה חמצן, בשביל זה צריך לנתק את חבל הטבור. לפני שחגי מצליח למנוע מהם לעשות את זה, הוא כבר מנותק. כל-כך מרגיז! למה לא לתת לה להמשיך ולקבל חמצן מהשיליה, היא עדיין מחוברת אלי, ואני עדיין נושמת! וכל הזמן הזה היחידה שמדברת אלי ומספרת לי שהכל בסדר, ילדתי תינוקת בריאה, והיא בסדר, זאת שרהלה שבאה ללוות אותי והיא בכלל לא שייכת לצוות חדר הלידה...

מרחיקים אותה ממני. כל החודשים הארוכים האלה שחיכיתי וציפיתי לרגע האחד והמיוחד הזה, והופ! הוא נגזל ממני!

אחרי דקות שנמשכו נצח וויכוח עם רופאת הילדים שהוזעקה למקום אני מצליחה לקבל אותה אלי, עטופה למשעי.

אחרי ויכוח נוסף ואיזכור של האובדן (ע"י שרהלה) הרופאה מבינה שהיא לא תצליח להפריד ביננו, ומאז פחות או יותר היא מחוברת או לאמא או לאבא.

תודה ענקית למלווה היקרה! את מדהימה. למרות שהגעת קצת ברגע האחרון הידע שקיבלתי ממך, האמון שלך בי וההדרכה שלך היו איתי כל הזמן, כך שלמרות חסרונך היית איתי כל הלידה.

וכמובן תודה לאיש (והאגדה) – בלעדיך לא היה לי אומץ, תודה על היותך.

מסקנות וסיכום
כרגע אין... בטח יהיו בהמשך
<איך סידרתי לכם פרוטקציה? הא?>
{תמר ס (28.06.2006 19:09):
מתה ממך.
מרגיעון: כשאת לא יכולה יותר - אל תכילי.
{תבשיל קדרה (28.06.2006 21:13):
איך הכותרת הצליחה להפתיע אותי למרות שהיא לא חדשה לי. }
יעלי_לה
הצטרפות: 08 ספטמבר 2005, 09:00
דף אישי: הדף האישי של יעלי_לה

שליחה על ידי יעלי_לה »

הכל פה סביבי רטוב מדמעות
אני נפעמת מהאמונה שלך
כל החודשים הארוכים האלה שחיכיתי וציפיתי לרגע האחד והמיוחד הזה, והופ! הוא נגזל ממני! :'( כל-כך מתסכל!!! אבל היי, גם ככה כל היתר כל-כך לא ייאמן...

מה לדעתך על לנש"ק - לידה נרתיקית (אחרי) שני קיסריים?
שרה_לה*
הצטרפות: 15 אוקטובר 2002, 10:38
דף אישי: הדף האישי של שרה_לה*

שליחה על ידי שרה_לה* »

לנאשקלשהאשל"א
לידה נרתיקית אחרי שני קיסריים למרות שכל הרופאים אמרו שאני לא אצליח
ניצן_אמ*
הצטרפות: 28 נובמבר 2005, 19:35
דף אישי: הדף האישי של ניצן_אמ*

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

מיכל, את אישה מדהימה, אמיצה ומקור השראה.
המון מזל טוב והרבה נחת מהקטנה.
|L|
מיכל_שץ*
הצטרפות: 28 אוקטובר 2003, 20:13
דף אישי: הדף האישי של מיכל_שץ*

שליחה על ידי מיכל_שץ* »

לידה נרתיקית אחרי שני קיסריים למרות שכל הרופאים אמרו שאני לא אצליח
:-D
את גדולה!
פלוני_אלמוני*
הצטרפות: 14 אוגוסט 2001, 19:35
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמוני*

שליחה על ידי פלוני_אלמוני* »

אני כל כך שמחה לקרוא שילדת, מזל טוב!!!

כמעט לא מבקרת כאן
הכותרת משכה אותי בגלל חברה
והנה אני רואה שזו את
שמחה איתך, איזה יופי!
Pלונית
מיכל_שץ*

שליחה על ידי מיכל_שץ* »

ותודה ל-אם פי 3 על ההשראה לשם ובכלל
נועה_ברוך*
הצטרפות: 18 יוני 2004, 15:22
דף אישי: הדף האישי של נועה_ברוך*

שליחה על ידי נועה_ברוך* »

מיכל, את אישה מדהימה, אמיצה ומקור השראה

@}@}@}
מזל טוב לכל המשפחה המקסימה.
אם_פי_3*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 21:35
דף אישי: הדף האישי של אם_פי_3*

שליחה על ידי אם_פי_3* »

מיכל, את אישה מדהימה, אמיצה ומקור השראה

איזה סיפור מדהים (למרות שכבר שמעתי קצת משרהלה לאחר הלידה).
(ולא ברור לי על מה את מודה לי, אבל שיהיה. בבקשה.).

את! יולדת!
ליזה_ליזה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2003, 17:28
דף אישי: הדף האישי של ליזה_ליזה*

שליחה על ידי ליזה_ליזה* »

מיכל, אני נפעמת מהסיפור שלך, מכוחות הנפש שלך, את אישה מדהימה, אמיצה ומקור השראה - בהחלט.
לא מאמינה על הבורות והטיפשות של הרופאים, אבל את יכולת להם! כל הכבוד! נמרה אמיתית.
קרוטונית_מהמרק_הגדול*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 19:10

שליחה על ידי קרוטונית_מהמרק_הגדול* »

איזה סיפור מדהים

לא מאמינה על הבורות והטיפשות של הרופאים, אבל את יכולת להם! כל הכבוד! נמרה אמיתית

מזל טוב! |תינוק| וימים ארוכים של בריאות ואושר.
אמא_אדמה*
הצטרפות: 28 אוגוסט 2002, 01:11
דף אישי: הדף האישי של אמא_אדמה*

שליחה על ידי אמא_אדמה* »

מיכל , איזה סיפור מעלף!

(())

כל הכבוד! נמרה אמיתית

המון הנאה מהילדונת הטרייה!
עירית_לוי
הצטרפות: 13 יוני 2004, 20:33
דף אישי: הדף האישי של עירית_לוי

שליחה על ידי עירית_לוי »

מדהים מדהים מדהים.
את אישה אמיצה ונדירה.

מזל טוב! {@
שרה_לה*

שליחה על ידי שרה_לה* »

למרות שהגעת קצת ברגע האחרון
יקירתי, זה יותר ממזל זה שהגעתי ברגע האחרון. הרי אם הייתי מגיעה קודם, לא הייתי יכולה לסתום את הפה, והיו מעיפים אותי מהחדר עוד לפני שהיית צריכה אותי, אז במקום לחשוב שהגעתי מאוחר, תשמחי שהגעתי בדיוק בזמן. לא היית צריכה אף אחד. אף אחד לא יכול היה להפריע לך או לעצור את השוונג של הלידה שלך. אני שמחה שהייתי שם כשניסו להפריד אותה ממך, כדי לחזק אותך לא לתת להם. כנראה שהם לא ירצו לראות אותי שם שוב, הא?
עיר_ואם*
הצטרפות: 12 פברואר 2006, 14:22

שליחה על ידי עיר_ואם* »

איזה סיפור מדהים

מזל טוב @}
מיכל_שץ*

שליחה על ידי מיכל_שץ* »

אז במקום לחשוב שהגעתי מאוחר, תשמחי שהגעתי בדיוק בזמן
ברגע האחרון זה לא "מאוחר". גם ההגעה שלנו לבי"ח היתה "ברגע האחרון האפשרי"
אם כי הייתי שמחה אם היית מגיעה נגיד 2 דקות קודם, כשהראש התחיל לצאת... אז בטח לא היית עושה כלום חוץ מלהיות איתי... הקטע המרגיז היה שבגלל שניסו לעכב אותך גם חגי לא היה שם! זה באמת הנקודה היחידה בכל הסיפור הזה שהייתי משנה, כל השאר זה זוטות...

כנראה שהם לא ירצו לראות אותי שם שוב, הא?
פחחח
תזכירי לי את הבדיחה על זה שלשם גם לאלוהים לא נותנים להכנס (מי אמר את זה, מתי ובאיזה נסיבות) - אני לא מצליחה להזכר!
דנה_ה*
הצטרפות: 13 אפריל 2004, 22:21
דף אישי: הדף האישי של דנה_ה*

שליחה על ידי דנה_ה* »

איזה יופי! איזה יופי!
מיכל, אני כל כך שמחה בשמחתכם!
סיפור מדהים של לידה, שהכל בה הסתדר לטובה.
אוהבת
מיכל_שץ*

שליחה על ידי מיכל_שץ* »

אתן גורמות לי להסמיק
:-]
המון תודה {@ {@
יוחננ_ית*
הצטרפות: 19 מרץ 2004, 09:58
דף אישי: הדף האישי של יוחננ_ית*

שליחה על ידי יוחננ_ית* »

מיכל, אני נפעמת מהסיפור שלך, מכוחות הנפש שלך, את אישה מדהימה, אמיצה ומקור השראה - בהחלט.

יש סיכוי שניפגש ביום חמישי אצל שרהלה?
יולי_פעלולי*
הצטרפות: 19 פברואר 2003, 01:29
דף אישי: הדף האישי של יולי_פעלולי*

שליחה על ידי יולי_פעלולי* »

מיכל מדהימה!
אני מאושרת בשבילך! מתה לראות ולחבק אותך {@
שוב המון מזל טוב, ותהני מהשצית הקטנה (-:
Manty_T*
הצטרפות: 18 ספטמבר 2004, 19:14
דף אישי: הדף האישי של Manty_T*

שליחה על ידי Manty_T* »

ילדתי אותה לגמרי לבדי
את מדהימה (())
(מרגיעון - קירבה ללא קרב)
זהר_כרמי*
הצטרפות: 02 יולי 2006, 08:40

שליחה על ידי זהר_כרמי* »

מיכל וחגי היקרים
התרגשתי (שוב), דמעתי (שוב), ורציתי להודות לכם על היותכם.
אתם אנשים מדהימים וזוג מדהים וילדתם מדהים פשוט מרגשים אתם !!
למדתי כמה שיעורים חשובים במסגרת חלקי הקטן במסע המדהים שלכם, מודה מודה מודה לכם.
שלכם, זהר.
סלעית*
הצטרפות: 28 יולי 2003, 05:24

שליחה על ידי סלעית* »

הי מיכל
רק עכשיו קראתי - איזה יופי של סיפור.
אז שוב המון מזל טוב, ואנסה לתפוס אותך שוב בטלפון בקרוב.
(())
תמר_א*
הצטרפות: 22 יוני 2004, 12:56
דף אישי: הדף האישי של תמר_א*

שליחה על ידי תמר_א* »

לנאשקלשהאשל"א
אינשאללה

סיפור נפלא {@
התרגשנו כלכך במעגל שהיה למחרת וראינו את שרהלה קורנת כשהיא מספרת את סיפורך. מעורר השראה.
ארני_ש*
הצטרפות: 21 ספטמבר 2003, 07:18
דף אישי: הדף האישי של ארני_ש*

שליחה על ידי ארני_ש* »

מיכל איזה כיף לקרא את ממש ממש מדהימה חיבוק ענקי , כמעט לא יכולה לחכותלפגוש אתכם !!!כדי לחבק אותך בפועל ולחזות בפלא הזה .
אני כלכך מתרגשת והסיפור הזה נותן לי תקווה לעצמי ובכלל .
אנסה לבוא לבקר בקרוב . (עוד חייבות לך ביקור מאז שהשליח הפריע !)
אנה*
הצטרפות: 30 יולי 2002, 22:56

שליחה על ידי אנה* »

מרגש ומשמח. מזל טוב!
מור_וקנמון*
הצטרפות: 23 פברואר 2004, 03:08
דף אישי: הדף האישי של מור_וקנמון*

שליחה על ידי מור_וקנמון* »

מיכל.... סופסוף קראתי!
נפלא, פשוט נפלא-נפלא-נפלא @}
כמו ששרהל'ה כתבה "לא היית צריכה אף אחד" וכמו שאת כתבת "ילדתי אותה לגמרי לבדי"...
איזה סיפור מרגש , מלא עוצמה ותקווה!
תבורכי @}
ש_צברי*
הצטרפות: 15 ינואר 2003, 12:01
דף אישי: הדף האישי של ש_צברי*

שליחה על ידי ש_צברי* »

גם אני עברתי VBA2C בלניאדו עם ד"ר ברדה. ברכות על ההצלחה!!!
סלט_פירות*
הצטרפות: 14 נובמבר 2004, 14:09
דף אישי: הדף האישי של סלט_פירות*

שליחה על ידי סלט_פירות* »

וואו איזה סיפור. כולי נרגשת!!
המון מזל טוב (())
אנונימי

שליחה על ידי אנונימי »

גם ממני וואו ו (()). הרבה מזל טוב ורוב אושר. אני שמחה ומתרגשת בשבילך אפילו שאני "מכירה" אותך רק וירטואלית.
אימא_טרייה_פלוס*
הצטרפות: 14 אפריל 2007, 09:53
דף אישי: הדף האישי של אימא_טרייה_פלוס*

שליחה על ידי אימא_טרייה_פלוס* »

......שבוע 39 כבר תיכף נגמר. בתי השלישית עוד מע תיוולד. למרות שכרגע זה נראה רחוק מאד.
ריגשת אותי מאד.
אני מאחלת לי ולגוף שלי התפתחות מהירה וטובה של הלידה.
אין לי מילים לתאר בכלל את מה שהסיפור שלך עשה לי....
הראשונה- קיסרית. השני-ואקום. את שניהם לא החזקתי אחרי הלידה.
אני מקווה הפעם למהוציא אותה בעצמי. לאחוז אותה. לחבק אותה...
זה חלום.
אני מאד רוצה להרגיש את תחושת השריפה המפורסמת. את הלחץ בין הרגליים...
בהצלחה לי
בדרך_להיות_אמא*
הצטרפות: 20 מרץ 2008, 12:16

שליחה על ידי בדרך_להיות_אמא* »

איזה דף מדהים. מיכל שץ, עברתי היום על כל הדפים הנלווים בכיתי איתך עמוקות, ואז שמחתי איתך ועל הלידה היפיפיה המתוארת פה
ושרהלה שאני לא מכירה, אבל ממש מעריכה
כל הכבוד לך, איזה דרך עשית, אוף מדהים מדהים לקרוא, תודה {@
מיכל_שץ*

שליחה על ידי מיכל_שץ* »

יו. רק עכשיו אני רואה את ההודעות מינואר.
לא יודעת מה להגיב. אני שמחה שהסיפור הזה עדיין מהווה השראה.

יש פרט אחד שכל פעם שאני קוראת את הסיפור הזה אני מתבאסת שלא הוספתי אותו, סתם כי הוא משעשע. בבוקר הראשון שבו היו צירים סדירים (3 ימים לפני הלידה) - התקשרתי לאיש לדווח (במילים: "יש לי צירים, אני חושבת שאולי אני יולדת"). הוא אמר לי "חכי ותראי" תודיעי לי אם ולאן זה מתפתח. חשב שיש לו זמן (במרחק של יותר משעה נסיעה מהבית)
אח"כ הוא סיפר לחבריו לעבודה שצחקו עליו והצליחו טיפה להלחיץ אותו, אז הוא הבין שהוא בעצם אמור לסוע הביתה ולא לנפנף אותי. למזלו הוא התקשר שוב לשאול מה קורה אז כבר יכולתי לספר לו שלא קורה כלום.
נואשת_לחווית_לידה_וגינאלית_לאחר_2_קיסרי*
הצטרפות: 30 יולי 2010, 00:24

שליחה על ידי נואשת_לחווית_לידה_וגינאלית_לאחר_2_קיסרי* »

אני רואה שהדברים כאן נכתבו מזמן אך אולי בכל זאת יהיה לי מזל ואזכה לתגובה כלשהי.... אני בשבוע 29 לאחר 2 לידות קסריות רוצה מאוד ללדת לידה רגילה. שמעתי שאכן במעיני הישועה מאפשרים אבל מנגד שמעתי שאם חלילה הלידה תגיע לניתוח חדרי הניתוח שם מוזנחים ולא ממולצים.... מה ניתן לעשות???? זקוקה ליעוץ... לצערי אילן הלוי לא יכול לילד אותי אם מישהי מכירה רופא נוסף שמיילד אחרי שני ניתוחים אשמח מאוד לכל מידע ....
או_רורה*
הצטרפות: 30 אוגוסט 2007, 08:03
דף אישי: הדף האישי של או_רורה*

שליחה על ידי או_רורה* »

קרלוס רוזנברג, אתר "הרחם".
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

ל"נואשת לחווית לידה וגינאלית" -
אני איתך, גם אחרי 2 קיסריים, בפעם השניה כל כך התנגדתי לניתוח ומשכתי עם הצירים, שמסתבר שאולי "גרמתי" להתחלה של קרע ברחם, בדוח ניתוח כתוב שהצלקת התרחבה. פניתי עכשיו לאילן הלוי, שמסר לי שבגלל מה שכתוב בדוח ניתוח מנהל המחלקה שלו לא מאשר לי את הלידה אצלהם.
אני ממש באמצע ההריון השלישי, אשמח מאוד אם את מצליחה למצוא מישהו שיסכים לתת לך צ'אנס ותודיעי לי.
אני אנסה לדבר גם עם מעייני הישועה וגם עם ד"ר ברדה. אם אדע משהו, אכתוב לך.
בהצלחה.
שרה_לה*

שליחה על ידי שרה_לה* »

מעבר לכל "יאפשרו לי" שתוכלי למצוא, קיימת האמונה שלך בעצמך. אין לאף אחד סמכות להפריע לך ללדת בדרכך.
שרה_לה*

שליחה על ידי שרה_לה* »

ועוד משהו. ארגון הגניקולוגים האמריקאי, שעל פי הנחיותיו הגניקולוגים הישראלים נושמים, הוציא הצהרה שבה מופיעים שינויים גדולים ביחס לויבק.
מתרככת ההתייחסות לויבק אחרי שני ניתוחים, ואולי אפשר להעזר בזה כשמחפשים בי"ח מתאים.
http://wellness.blogs.time.com/2010/07/ ... tion-rate/
חלב_ועוגיות*
הצטרפות: 11 מאי 2010, 20:21

שליחה על ידי חלב_ועוגיות* »

סתם קוריוז השייך לעינין, שבוע שעבר ילדה וגינלית אישה לאחר 6 סקציות: זו היתה לידת דרך בשבוע 29 הכלהיה בסדר עם הלידה, לא היה קרע ,רק היא דיממה מאוד והכניסו אותה לחדר ניתוח לרויזיו.( וזה די הגיוני ברחם כ"כ מצולק...)
פלוני_אלמונית*

איך אותה אשה עשתה בכלל 6 ניתוחים, זה מה שלא ברור לי.......
חלב_ועוגיות*

מה ז"א איך? פשוט נכנסה להריון ולא הפסיקה אחרי השלוש הניתוחים המומלצים...ואז מאוד מעדיפים להכניס לניתוח..וככה שלוש פעמים,,,

אוף אני לא מוצאת אף אחד שמוכן לילד אותי היתכן שגם הפעם אצעד כצאן לטווח??? גם לי היה קרע ברחם כ1 סמ בלידה השניה ולכן הרופאים חוששים לקחת סיכון. אני כבר מתחילה להתיאש... אשמח לייעוץ
אילה_א*
הצטרפות: 23 אוקטובר 2004, 18:09
דף אישי: הדף האישי של אילה_א*

שליחה על ידי אילה_א* »

נסי את דוקטור אילן הלוי מקדימה
הוא לקחן סיכונים
אם הוא אומר לך לא
תעזבי את זה

אילן הסכים דווקא לקחת את הלידה שלי הראש מחלקה בלניאדו לא אישר אותה אילן אמר לי שאיננו מבין מדוע הוא ניסה לבקש שוב אבל זה לא עזר... היום יש לי פגישה עם קרלוס אם מישהי מכירה אותו אשמח לקבל חוות דעת
אילה_א*
הצטרפות: 23 אוקטובר 2004, 18:09
דף אישי: הדף האישי של אילה_א*

שליחה על ידי אילה_א* »

הוא איש מקסים אבלל א נרא ה לי שיש לו את הנסיון שיש לאילן בויבק 2
איזה מעצבן ממט ראש המחלקה
או_רורה*
הצטרפות: 30 אוגוסט 2007, 08:03
דף אישי: הדף האישי של או_רורה*

שליחה על ידי או_רורה* »

מכירה את קרלוס, אוהבת את קרלוס, תתקשרי, דעתי חיובית ביותר! (כפי ששמת לב...)
תקראי עליו עוד בסיפור שלי: "הויבק של אורורה וגלעד קדימון".
פלוני_אלמונית*

לנואשת - (אני אחרי 2 קיסריים וקרע בשני) גם אני פגשתי את קרלוס, הוא היה אחלה - שמע את הסיפור ממני ואח"כ קרא בפרוטרוט את דוחות הניתוח, הסביר לי סיכונים וסיכויים, ואמר שבשורה התחתונה הסיכויים שלי ללידה וגינלית לא גדולים והסיכון לקרע גדול, אמר שלא מכיר בי"ח שיאשר זאת.
כרגע התכנון הוא להגיע לבי"ח עם צירים ולסרב לניתוח, אלא אם תהיה קטסטרופה... כנראה שאקח מיילדת שתשמש כדולה, ואקווה לטוב...
מה איתך?
שרה_לה*

שליחה על ידי שרה_לה* »

אמר שלא מכיר בי"ח שיאשר זאת.
אף אחד לא רוצה לקחת אחריות עליך.
בצדק.
יש סיכוי לקרע ואף אחד לא רוצה להיות מעורב בסיפור כזה.
לכן, אין לך ברירה אלא לקחת את האחריות עליך. כלומר- לא לחפש את הרופא שילווה, לא לחפש את בית החולים שיאפשר, אלא לבדוק עם עצמך איזה מחיר את מוכנה לשלם בשביל לידה נרתיקית, להחליט איפה, וללדת.
תאמצי לך מנטרה. כל מי שיתחיל לבלבל במוח, תעני "שלום, קוראים לי _ באתי ללדת לידה רגילה" (כמו איניגו מונטויה).
אף אחד לא יכול להפריע לך.לא באמת. כן, יפחידו, יאימו, יציקו, תצטרכי לחתום על כל מיני דפים, אבל לא יוכלו להכריח אותך ללדת בניתוח.
אלא אם-
בבדיקות יתגלה שאת מסכנת את עצמך (אם את מסכנת רק את התינוק, לא יכולים לעשות כלום, אין לו זכויות עד שהוא נולד)
יעשו לך מניפולציות וישכנעו אותך

הליווי הכי טוב לדעתי, יהיה של מישהי שעשתה את זה, היתה שם, יודעת איך את מרגישה ואיזה מילים/מעשים יחזקו אותך.

אל תשכחי, מעבר לרצון שלך, שבאופן כלשהו יש קצת סיכון בלידה שלך, ואל תאבדי פרופורציות.

בהצלחה.
חלב_ועוגיות*

אני עם שרהלה, חישבי איזה מחיר וסיכון את מוכנה לקחת בשביל לידה נרתיקית.
זו זכותךהמלאה ללדת כפי שאת רוצה!!!!
אבל זה לא הוגן לדעתי לסבך אנשים אחרים בכך....
אם את בוחרת ללדת וגינלית, קחי אחריות מלאה על בחירתך, ואל תשחקי עם רשיונם ומצפונם ופרנסתם של רופאים ומילדות...
שליחת תגובה

חזור אל “דפים למיון”