באר מילכה

אני_ודעתי*
הצטרפות: 25 מרץ 2003, 19:43

באר מילכה

שליחה על ידי אני_ודעתי* »

שלום לכולכם.
בחולות חלוצה על הדיונה עומד לקום ישוב חדש שיקרא באר מילכה. החלום שלנו, הגרעין של באר מילכה, הוא להקים ישוב שיבנה בבניה ידידותית לסביבה עם הרבה כבוד ואהבה למדבר שסביבנו. תוכניות הישוב כבר קיימות וביום שבת, ה12/4 אנחנו עורכים מפגש הכרות עם הדיונה לכל מי שמעוניין. לפרטים אפשר לפנות לחגית 058 444621 או לדודי 053849051. אם אתם מחפשים להיות קצת חלוצים, נשמח להכיר אתכם.
ציפור_דרור*
הצטרפות: 21 אוקטובר 2002, 00:15
דף אישי: הדף האישי של ציפור_דרור*

באר מילכה

שליחה על ידי ציפור_דרור* »

אני מאוד אוהבת חלוצים ועוד יותר את המדבר אבל יש לי שאלות:
למה צריך להקים ישוב חדש בחולות חלוצה?
האם הדיונה תישאר לאחר שיוקם הישוב החדש?
האין אפשרות לחבור (בצורה ידידותית וסביבתית) לאחד הישובים הקיימים באיזור, או לתשתיות של ישובים שהיו ושאינם עוד? (לדוגמא - כמהין, ניצנה, צאלים, קדש ברנע. זה לא ממש חולות חלוצה אבל זה מסביב)
האם להקמת הישוב יש קשר לעובדה שפעם חשבו לעשות "ברטר" בין חולות חלוצה לשטח אחר ולמוסרו לפלסטינאים?
אין פה ציניות. רק רצון לדעת.
אני_ודעתי*

באר מילכה

שלום ציפור דרור. הנה כמה תשובות ורובן מנק' המבט שלי וממה שאני יודעת ולא מטעם דובר משרד הבינוי והשיכון. אני חלק מהגרעין לבאר מילכה.
  1. התהליך להקמת באר מילכה החל כבר לפני 10 שנים לפי מה שטוען האדריכל שתכנן את הישוב. אני מניחה שהדרייב העיקרי מטעם הממשלה הוא אכן ישוב הנגב מטעמים לאומיים.
  2. חלק מפתחת ניצנה כולל הדיונה שעלו יקום הישוב הוגדרו כשמורת טבע.
  3. אנו מקימים ישוב חדש ולא מעבים את הישובים הקיימים כמהין,קדש ברנע, אשלים כי החלום שלנו כגרעין הוא להקים ישוב ידידותי לסביבה שיבנה בהתאם למדבר שסביבנו, עם מינימום פגיעה בדיונה מבחינת מראה,צמחיה טבעית וכו'. הישובים שמסביב הם נחמדים אבל לא בשום צורה לא עונים על ההגדרה ידידותיים לסביבה. המציאות היא שבמוקדם או מאוחר יבנו עוד ישובים באזור ואנחנו מעדיפים להיות אלה שבונים שם כדי באמת לשמור כמה שאפשר על הסביבה.
את באמת מוזמנת לבוא ולראות.שלום.
ציפור_דרור*
הצטרפות: 21 אוקטובר 2002, 00:15
דף אישי: הדף האישי של ציפור_דרור*

באר מילכה

שליחה על ידי ציפור_דרור* »

תודה, ובהצלחה לכם!
נלבישך_שלמת*
הצטרפות: 09 פברואר 2005, 03:08

באר מילכה

שליחה על ידי נלבישך_שלמת* »

החלום שלנו, הגרעין של באר מילכה, הוא להקים ישוב שיבנה בבניה ידידותית לסביבה עם הרבה כבוד ואהבה למדבר שסביבנו.

נו באמת.
יקירי, באר מילכה.
איני יודע מה קורה כיום עם היישוב עליו דיברת, אבל נכנסתי לדף זה במיקרה ונפעמתי...
נפעמתי מהרטוריקה סטייל חברת החשמל, "ידידת הסביבה" הידועה.
נפעמתי מהרעיון של להשמיד איזור דיונות יחודי.
עבור מה? עוד מושב?
לא.
לא סתם עוד איזה ישוב שמפורסם כ'נווה', 'ירוק', 'גובל בטבע' או 'גבעת הרקפות'.
(כשהנווה הרוס, הירוק אפור, הטבע קבור תחת מילוי עפר והגבעה על רקפותיה גולחה ע"י בולדוזרים---)

"החלום שלכם"? על מה באמת?
לא "בניה ידידותית לסביבה". ידידותית לאגו. הסביבה היא סיסמה פורחת. WORDS ARE CHEAP .

לא כבוד ואהבה לטבע שסביבכם. עם אלה, לא הייתם חושבים שה"טבע" יסתדר בלי הדיונה, מה? בטח יש הרבה דיונות. עוד אחת, פחות אחת, למי אכפת. נקים ישוב. הרי עדיף (לסביבה) שאתם תהיו "אלה שבונים שם כדי באמת לשמור כמה שאפשר על הסביבה."
לא לוגיקה של פרסומת לאבקת כביסה?

אם כבר מישהו יהרוס אז שזה יהיה אנחנו.

אם כבר אונסים אותך, סביבה יקרה ואהובה, אנחנו מתנדבים - נהיה זהירים ונשתמש בקונדום.
הרי מזה 10 שנים כבר מתכננים את זה....

עוד כמה רגישים כאלה ואבדנו.

בקיצור:
בולשיט.
מי שהסביבה חשובה לו לא ילך לקחת חלק בהקמת ישוב 2 מטר מ"כמהין,קדש ברנע, אשלים", ישובים קיימים וותיקים,
לא יתרום להרס אלא יצטרף לאחד מהיישובים הנ"ל.

בלעדיכם התיכנונים זה ניירות. פשוט מאד.

אללי.
אני_ודעתי*

באר מילכה

כלכך הרבה כעס, נלבישך. האם יש לך מחלוקת אישית עם הגרעין או שאתה תמיד חרד כלכך לטבע ומפנה חלק מהאנרגיה הזו גם לפעילות אמיתית ותורמת?

בתור אחת מהפורעים, הורסים ואונסים (אני כל זה ולא ידעתי בכלל....) אני רוצה להגיב אבל לא להתנצל.

נכון, אני מסכימה איתך שבטח שהיה עדיף לדיונה הזו אם אף אחד לא היה מציק לה. אני חושבת שזה נכון לגבי כל חלקת טבע בארץ הזו ובכלל.

אנשים בונים, מקימים ומיישבים. זה מה שאנשים עושים. ולצערך, הישוב באר מילכה יקום. כנראה גם בלעדינו. ואם לא ישוב, אז בית-מלון או אתר נופש או מפעל או לולים או חוות בקר......תתפלא לדעת כמה תוכניות יש על המקום הזה. מה היה במקום שבו אתה גר לפני שבנו בו?

אם היית טורח להכיר את תוכניות הישוב או את הגרעין, היית פוגש קבוצת אנשים שאוהבים ומכבדים מאד את המקום שבו הם רוצים לבנות את בתיהם וחייהם.
אין לנו שום כוונה להפוך את הישוב ל "סתם עוד איזה ישוב שמפורסם כ'נווה', 'ירוק', 'גובל בטבע' או 'גבעת הרקפות'.
(כשהנווה הרוס, הירוק אפור, הטבע קבור תחת מילוי עפר והגבעה על רקפותיה גולחה ע"י בולדוזרים---)" . ממש לא. לא היינו טורחים להגיע עד כאן בשביל זה.

ומסיבה דומה, גם לא נצטרף לישובים האחרים פה באזור. אין בהם את האויר והאוירה והנוף הטבעי והאנושי שבו אנחנו מרגישים בבית. נשמע אגואיסטי אבל למעשה מאד אלמנטרי ופשוט. אנשים בוחרים לחיות את חייהם במקום שבו הם מרגישים בבית. בת"א, חיפה, מצפה בגליל או בערבה. וגם בנגב.

ולסיום -ואת זה יודע רק מי שבאמת גר פה, בחולות- המקום הזה הוא לחלוטין לא בשביל מפונקים, רודפי נוחות ומותרות. הנגב בכלל והפינה הזאת בפרט היא אחת הפינות היותר נידחות של הארץ. מכל הבחינות.
הטבע פה הוא לא נעים ונוח, ממוזג וירוק. כאן הטבע הוא של חול ורוחות, חום, קור, יובש ובדידות. ואם באים אליו בלי אהבה וכבוד, הוא ימרר את חייך.
וכאן בחרתי לחיות, עם הרבה אהבה לסביבה.

וזכותך לא להסכים.
נלבישך_שלמת*

באר מילכה

באר יקרה,

ודאי שיש בי כעס, גם תסכול (לא חבוי, מה? :-) ).

הנה למה: זה דבר אחד לשמוע על כוונות להרוס מקום טבעי שלא בנו / סללו עליו לפני כן
ודבר אחר לקבל הסבר שמצדיק מעשה זה ממקום שלא רק , כדבריך "נשמע אגואיסטי" אלא הוא פשוט כזה.

אני בטוח שעל כוס קפה היינו נהנים לקשקש, אינני מצייר לי כרישת נדל"ן עם קרניים עם די-ניין בחנייה....

לשאלתך, מה היה במקום בו אני גר - מתי? לפני 10שנים? 1500 ? כיום יש ישוב. ובדיונה לא היה. את גם אומרת שאף אחד לא יכול לומר כלום - אפשר להקים ישוב בשמורת הדן, אין בעיה. למה? כי קיבוץ דפנה כבר ליד ואתה מ-נאמר- זכרון יעקב שהיתה הר טרשים קרח לפני 150 שנה. אז אל תטיף לי, את אומרת.

תארי לעצמך שמאלן אמיתי שיעבור להתנחלות כי היא תקום כנראה גם בלעדיו.
צמחוני שאוכל סטייק כי בשביל זה מגדלים את הפרה.
נראה לך ניתן לתירוץ / הסבר?

חוצמזה את חייבת לי על החייאת הדף, אה?! ;-)

ומה אם הטבע שם הוא לא נעים ונוח, לא ממוזג וירוק ? מה זה רומז ?
הן את לא רומזת שזה משנה משהו בקשר לדיון ביננו.... נכון ? מגיע לך איזו הבנה אקסטרא? אנא הסבירי מה הכוונה.

הנקודה, מבחינתי, היא שלבוא ולכסח מקום בתולי כשיש ישובים סמוכים זה ממש-ממש לא מכבד סביבה, בלי קשר לאוויר ואווירה ונוף טבעי ואנושי שאתם רוצים בבאר מילכה.
הנקודה, מבחינתי, היא שלבוא אל "אחת הפינות היותר נידחות של הארץ. מכל הבחינות." ולעמוד על כך ש "לא נצטרף לישובים האחרים פה באזור. אין בהם את האויר והאוירה והנוף הטבעי והאנושי שבו אנחנו מרגישים בבית." (מילותייך) משאיר אותך בעל כורחך במשבצת של ה "מפונקים, רודפי נוחות ומותרות."

דברייך ומעשייך לא מתיישבים האחד עם השני, באר.

<נלבישך שלמת נאנח ונשען אחורה, ספקנות ברורה על פניו. האם זהו דיון עניני? האם הוא צדקן? מה נטפל לבאר מילכה? שילך כבר לישון.>
אני_ודעתי*

באר מילכה

הויכוח בנינו יכול להתנהל בכמה רמות. ברמה העקרונית-רעיונית או הרגשית או האישית ובטח יש עוד צדדים שלא חשבתי עליהם. נוכל לנהל דיונים ארוכים ומפותלים בעניין יחסי אדם-טבע על כמה וכמה ליטרים של קפה (תה בשבילי..).
אין לי כוונה כזו. הדיון הזה בעיניי מוגבל להקמת באר מילכה בלבד. אם יחליטו להקים ישוב בשמורת דן, צריך להתחיל דיון חדש ואחר שבו יעלו שיקולים אחרים. משני הצדדים.
מבחינתי, הקמת באר-מילכה היא אישית, רגשית ועוד כמה שיקולים שאולי תקרא להם פינוק או אגואיזם. ישוב (לפחות בשבילי) הוא לא רק אוסף אקראי של בתים במקום מסוים אלא בראש ובראשונה קהילה, אנשים והחיבור שלהם אחד לשני ולמקום שבו הם גרים. במיוחד במקומות קטנים. וזה מה שאנחנו מחפשים וחולמים להקים.

ציינתי את אופי המקום לא כדי להגיד שהוא ככה אז מגיע לו שינהגו בו בכוח אלא כדי להסביר שאם היינו רוצים שכונת בנה-ביתך טיפוסית, בטח לא היינו טורחים להגיע עד כאן ולעמוד בקשיי המקום. יש הרבה שכונות כאלה במקומות אטרקטיביים יותר בארץ, למשל בגליל. מי שבא עד כאן ועמד בקושי ובחר להישאר (והרבה עזבו ועוזבים) כנראה שאוהב את המקום.

בעיניי, לא כל מעשי האדם רעים והורסים. יחסי אדם-טבע הם מורכבים ומסובכים אבל לא תמיד (גם אם לרוב) האדם הוא הרע בסיפור. אין רע וטוב, שחור לבן. יש, כמו תמיד, שני צדדים.
ודוקא אנשים שטובת הסביבה חשובה להם הם אלה שיעשו את השינוי באדישות הרווחת בנושא. בוא, תכיר אותנו מקרוב ועזור לנו לעשות את הדברים טוב יותר, ידידותי יותר. תמצא פה אנשים קשובים ומעוניינים. וזו לא פרסומת לחברת תקשורת. אני באמת חושבת שקצת פחות אנטי ויותר 'בואו נעבוד יחד ונראה איך אפשר למצוא פתרון שיספק את שני הצדדים' עדיף. בכלל בחיים.

ואם בכל זאת אתה מחפש מטרות להילחם בהן כאן באזור, לא חסר. רק כמה לדוגמא: רמת-חובב, התוכניות להקמת עיר חדשה בין ניצנה לגבול (עיר שתעלה על כמה מהמקומות היותר יפים פה באזור ולפי כל הסקרים והמחקרים אין לה שום הצדקה מלבד האגו של אלה שמתכננים אותה) הבניה הבדואית (מסובך מסובך מכלכך הרבה בחינות אבל אני מדברת רק מהבחינה האקולוגית ולא, אני לא מתחילה אפילו את הויכוח)

ואם החייאת הדף משמחת אותך, סבבה. לי זה לא ממש דחוף.
גר_בנגב*
הצטרפות: 08 מרץ 2005, 14:38

באר מילכה

שליחה על ידי גר_בנגב* »

לאיזה מועצה אתם מעוניינים להתשייך זה מאד חשוב. מועצות רבות מבטיחות רבות למתיישבים באדמתם אולם, ההפך הוא. היום בישוב שבו שאני חיה, אמורים היו לפתח ולשנות אולם שנים זה באותו מצב.
סיון_ג*
הצטרפות: 08 מרץ 2005, 21:05
דף אישי: הדף האישי של סיון_ג*

באר מילכה

שליחה על ידי סיון_ג* »

באר מילכה, אנחנו איתך!!!
ראובן*
הצטרפות: 21 נובמבר 2001, 10:42

באר מילכה

שליחה על ידי ראובן* »

היינו באיזור לפני שנה בערך, בסיור של תנועת אור.
אז עוד לא התחיל בניית הישוב.

יש התפתחויות? הישוב התחיל לקום?
בת_ההרים*
הצטרפות: 22 ינואר 2003, 12:24

באר מילכה

שליחה על ידי בת_ההרים* »

ראיתי את הכתבה בחדשות ערוץ 2 . אל תתייאשו!!! (למרות שזה ממרמר בטירוף לדעת שאת הכסף נותנים למאחזים לא חוקיים ולכם אומרים לחכות עוד ועוד).
זוהרה_ה*
הצטרפות: 01 מרץ 2004, 09:31
דף אישי: הדף האישי של זוהרה_ה*

באר מילכה

שליחה על ידי זוהרה_ה* »

אישי ואני היינו מועמדים במשך למעלה משנתים להתישבות בודדים בנגב, עברנו את כל המבחנים הדרושים ב"אור משימות לאומיות" וחיכינו יותר מפעם לפסיקות של בג"צ (הארגונים הירוקים הגישו נגד ההתיישבויות)
יצרנו קשר גם עם החבר'ה בבאר מלכה (לפני כשנתיים שלוש) ואז ניסו לשכנע אותנו להצטרף כי זה אוטוטו קורה - אני מאחלת לכם שזה יצא לפועל ובחיים האלה - אני יודעת כמה הבירוקרטיה מתישה.

בכל מקרה נלבישך וחבריו הירוקים - הנקודה בה היינו אמורים להתיישב (לפני כשלוש וחצי שנים) מאוכלסת עכשיו על ידי בדואים,
שמגדלים שם שדות של חיטה, שקיות זבל ולכלוך. אין לי שום דבר נגד הבדואים, יש לאפשר להם להתיישב בנגב בדיוק כמו ליהודים,
אבל בדיוק כמו ליהודים, עם כל המבחנים הניירת והאישורים החוקיים!!!
משום מה הארגונים הירוקים החליטו לאפשר להם להתפשט ללא כל גבול, לעשות בשטחים כל שיחפצו ללא פיקוח וללא כל אפשרות לשלוט בנזקים לחיות , לצמחיה ולנוף ולא די בכך הם אפילו דואגים לפנות משם חלוצים אוהבי המדבר שיעשו מאמץ לשמר ולא לפגוע כמו באר מלכה וחבריה.
אז בבקשה נלבישך יקירי - אם הייתם נלחמים לשם הצדק והגנת הטבע הייתם נלחמים עד שהשטח היה נקי מאנשים וגידולים לא טבעיים,אבל זה קשה להילחם בבדואים, לא ניתן לאכוף את צדק בערבות הנגב.

יצא לי קצת כועס הא? כנראה שלא לגמרי השלמתי עם התנפצות החלום.
אני_ודעתי*

באר מילכה

יש התפתחויות? הישוב התחיל לקום?

יש התפתחויות אבל הישוב עוד לא התחיל לקום. כמו שאומרת זוהרה: הבירוקרטיה מתישה.
וגם הפוליטיקה.

אנחנו עוד לא התייאשנו.
סיון_ג*

באר מילכה

שליחה על ידי סיון_ג* »

הי לכל המעוניינים, האתר החדש של באר מילכה:
http://www.geocities.com/beermilka/
נלבישך_שלמת*

באר מילכה

זוהרה ה

נלבישך וחבריו הירוקים

בואי נניח (לסיפתח) כי "אין לי חברים" ... כלומר, איני נמצא באותה קערה עם ירוקים או אדומים.

אני מבין שאת מצרה על כך שהקמפיין הלוביסטי, המשפטי והפרסומי של החברה להגנת הטבע נגד תנופת חוות הבודדים פסח על אלפי הבדואים המקימים פחונים על כל פיסטין ואין עומד בפרץ.
מה ההבדל ביננו לבדואים? את שואלת.
ההבדל הוא זה:
  • במקרה של הבדואים אשר מתיישבים באופן בלתי חוקי, הפעולה צריכה להיות אכיפתית - קיימים חוקים, אך הם לא נאכפים. עוד ביזוי החוק בישראל.
  • במקרה של בנזוגך ושלך (חוות הבודדים), הנתמך ע"י יוזמה ממשלתית ושאינכם באים כעבריינים, תבוא החלה"ט, עמותה ולא גוף ממשלתי, וכחלק מהאג'נדה שלה לשמירה על ערכי נוף וטבע תנהל את הקמפיין הנ"ל נגד הקמת חוות הבודדים. כמו במקרה כלובי הדגים באילת, הבנייה בחוף הכרמל וכו' וכד'.
יוצא שאת מתמרמרת על אי-אכיפת החוק על הבדואים כפי שנאכף על היהודים.
100% צודקת !!!

הגוף הממונה על אכיפת החוק הוא המשטרה .

כך שאין זה המקרה ש -

משום מה הארגונים הירוקים החליטו לאפשר להם להתפשט ללא כל גבול, לעשות בשטחים כל שיחפצו ללא פיקוח וללא כל אפשרות לשלוט בנזקים לחיות , לצמחיה ולנוף ולא די בכך הם אפילו דואגים לפנות משם חלוצים אוהבי המדבר שיעשו מאמץ לשמר ולא לפגוע כמו באר מלכה? וחבריה.

אבל בהחלט קל יותר לסנוט ב"אירגונים הירוקים" ולעשות מהם שעיר לעזאזל, אפילו שהם מנהלים מאבק לגיטימי (אם כי סותר את רצונך בחוות בודדים) ולא החליטו שום דבר : זאת הממשלה מחליטה.

ומעבר לענינים פרוצדורליים אלה:
  • באר מילכה הוא ישוב חדש המוקם בקרבה ל-2 מושבים קיימים.
  • תוך הקמתו נפגע איזור טבעי ייחודי.
  • לעלייה ליישוב ממתינים מספר מסויים של אנשים, גרעין באר מילכה, אני בטוח שאחלה אנשים.
  • אם הם לא היו נמצאים שם (ובעצם היותם שם דוחפים את עניין היישוב), כל הסיפור היה מתעכב ואולי אף נגנז. הנה גם כיום אומרת באר מילכה:
יש התפתחויות אבל הישוב עוד לא התחיל לקום. כמו שאומרת זוהרה: הבירוקרטיה מתישה. וגם הפוליטיקה.

אז כמו שנאמר לעיל, אכן זכותי לא להסכים. רק שבבקשה לא לבוא ולומר שיש לחבר'ה האלה הרבה כבוד ואהבה למדבר שסביבנו וכל שאר ההתיימרות, זה מה שנקרא בלעז GREEN WASH , יעני לעשות ת'צמך איכפתניק לסביבה.

אם באר מילכה והחבר'ה היו רוצים לגור שם, היו מנסים באחד מהמושבים הקיימים, ולא מיישרים דיונה "חדשה"... מה שהיא מכנה מינימום פגיעה בדיונה הוא הלכה למעשה הריסתה. אין פה חבורת ריינבואיסטים עם רשת צל וגזייה. יישוב שלם, תשתיות.

אבל האמת היא שזה לא רק נשמע אגואיסטי_ (כך אומרת באר מילכה), אלא ממש כזה . האמת היא שהחבר'ה רוצים ישוב "חדש" משלהם, גם אם זה יעלה במחיר הדיונה, ואני הח"מ נשלח ע"י באר מילכה למצוא לי ענינים אחרים לעסוק בהם, _רק כמה לדוגמא: רמת-חובב, התוכניות להקמת עיר חדשה בין ניצנה לגבול .

< הממפפף ! נלבישך הולך למצוא לו ענינים אחרים וכן לחפש לו חברים >
צורית*
הצטרפות: 17 יולי 2005, 22:06

באר מילכה

שליחה על ידי צורית* »

נורא נחמד שיש לנו דף,
הדיונים פה איכשהו רק מחזקים אותי.
אני בכלל מרגישה שכל הנגב הוא נפלא וצריך ליישב אותו ושזה הולך ביחד.
panthera_pardus_nimr*
הצטרפות: 19 יולי 2005, 22:08

באר מילכה

שליחה על ידי panthera_pardus_nimr* »

בבקשה תשאירו לי קצת שטח לחיות. כל חור קם ישוב, חוה, כביש, שטח אש, פחונים של בדואים, בסיס צבאי.
נו טוב, אני אכחד לי בשקט בפינה.
נלבישך_שלמת*

באר מילכה

צורית יקרה ,
שלום.

ומה בעצם אמרת? באמת נורא נחמד_ ואחלה ש _הדיונים פה איכשהו רק מחזקים אותי._ רק שהנגב היום קצת פחות _נפלא .

יש בו דיונה טבעית אחת פחות (בגלל הקמת באר מילכה )
אין כאלה הרבה בארץ.

מה מחזק אותך?
שלמרות כל אוסף העובדות למעלה את מרגישה נחמד שיש לכם (אנשי באר מילכה ?) דף ובו כתוב
להקים ישוב שיבנה בבניה ידידותית לסביבה עם הרבה כבוד ואהבה למדבר שסביבנו.

התחזקי לך אם כך!

את מתכוונת לעבור לגור בנגב?
חזון בן גוריון. הציונות חיה ופועמת! אנשי בראשית, מאחוריכם !!!
אך למה בשם חזונו של הזקן צריך לפרק דיונה?
אי אפשר באהבה? אי אפשר?
בת_ההרים*

באר מילכה

שליחה על ידי בת_ההרים* »

נלבישך שלמת...מה בדיוק הבעיה?
panthera_pardus_nimr*

באר מילכה

הבעיה לא רק של נלבישך אלא גם שלי. אני וחברי נכחדים לא בגלל אנשים רעים שצדים אותנו אלא בעיקר בגלל אנשים טובים שמיישבים אזורים נידחים. יש בנגב מקום בישובים הקיימים. למה להקים עוד ישוב ?
התשובה היא איכות חיים. כולכם רוצים להיות נמרי מדבר כמוני. בית קטן, אנשים איכותיים ובניה אקולוגית. בניה אקולוגית, אם המוח הנמרי שלי הבין נכון, זו בניה שמשתלבת עם הסביבה שהסתדרה טוב בלי הבניה האקולוגית. אם אתם אקולוגיים אמיתיים, פנו לישוב קיים, אם אפשר להכי מכוער והכי לא משתלב, עם מערכת ביוב קורסת, משבר חברתי, צמחיה מיובשת, שבו בישוב זה, פעלו למחזור זבל ומים, טעו בוסתנים המותאמים למדבר, השקו אותם במים מושבים, עשו קומפוסט, שפרו את הבתים והפכו אותם למותאמים אקלימים, טייחו את הבתים בטיח מקומי. ואז תביטו על הישוב ותוכלו להגיד בגאווה - שתרמתם להתיישבות בנגב.
את הדיונה תשאירו לי.
נלבישך_שלמת*

באר מילכה

תודה, פרדוס.

בת ההרים , זה אכן סיכום מדויק, אבל אם תקראי למעלה (דף לא ממש ארוך :-) ) תראי שזה די בהיר.

באר מילכה תקום (כבר בילדזרו את הדיונה) ליד שני מושבים קיימים.

רטוריקה אפשר מכאן

ועד

לשם. אבל זה העיקר.
בת_ההרים*

באר מילכה

שליחה על ידי בת_ההרים* »

אם אתם אקולוגיים אמיתיים, פנו לישוב קיים, אם אפשר להכי מכוער והכי לא משתלב
נניח,מצפה רמון? p-:
panthera_pardus_nimr*

באר מילכה

בת ההרים
לא הבנתי את ההבעה.
מצפה רמון זה רע ? גרוע ? מגעיל ?
לא כולם חייבים לגור בעיר כמו מצפה, יש בנגב גם ישובים כפריים שקרסו.
נלבישך_שלמת*

באר מילכה

חוצמזה, בת ההרים:

ראשון: כולנו (את, אני, צורית, סיון ג ומי לא?) היינו רוצים את המקום הקטן שלנו,
עם נוף,
שדה,
רצוי שמורת טבע נרחבת מסביב,
פריחה נפלאה באביב,
בלי מחלפים, קַניונים ופקחי חניה
ולטייל עם הילדון בשבת בבוקר לראות חבצלות השחת הפורחות.

טבעי!!
אם אפשר אז גם פרנסה לא רחוקה מדי, חברה נעימה וכו'.

שני: אז נכון, קשה למצוא שילובים כאלה היום.
(במחיר שנוכל לעמוד בו.)
אז מה עושים? מוותרים על מה מהרצוי...
במצפה רמון יש אבטלה אבל יש אחלה אוויר טוב. הרבה טבע.
וכל אחד עושה את שיקוליו שלו ומחליט: כן מצפה רמון, לא מצפה רמון.

שלישי: באר מילכה מצאו מקום - הפלא ופלא - המון טבע וכו', חבצלות השחת ומרחבים לרוב.
העלות היא על כולנו, תושבי הארץ -
היישוב מוקם על איזור טבע מיוחד שמעט ממנו נשאר בארץ (והנה ב ניצנים הלכו עכשיו עוד כמה מאות דונם של דיונות).
שני מטר ליד יש שני מושבים קיימים.
למה לא שם?
שתי סיבות עיקריות:
הפרה שרוצה להניק שזה ראש המועצה שרוצה להוסיף עוד נקודה על המפה שאומרת עוד תקציבים למועצה ועוד מוניטין לעצמו כ"גרוייסע מיישב".
העגל שרוצה לינוק שזה החבר'ה שרוצים אגואיסטית יישוב משלהם.

רביעי: אפשר להבין. אינטרסים.
וור איסט דאס פרובלמה שלי אז?
שהעגל גועה בקול "אני ירוק! אני אקולוגי! אני שומר סביבה! אני אפריד מים אפורים! אני אבנה מחומרים ידידותיים! מו! מו!"

חמישי: וגם זה יעבור.
אז אם לצטט, בת הרים,
:-P
אני_ודעתי*

באר מילכה

לפני הכל אני רוצה להסביר: עד עכשיו כתבתי פה כ באר מילכה. אני עדיין בגרעין להקמת הישוב אבל עלה בדעתי שאף אחד מאותו גרעין לא הסמיך אותי לייצג אותנו. ולכן, מעכשיו, באופן רשמי, אני ודעתי מייצגות רק את עצמי.

מצד אחד אני מסכימה מאד עם אני וחברי נכחדים לא בגלל אנשים רעים שצדים אותנו אלא בעיקר בגלל אנשים טובים שמיישבים אזורים נידחים. יש בנגב מקום בישובים הקיימים. למה להקים עוד ישוב ? וכל שאר הטיעונים שנגד הקמת ישובים חדשים. באמת ובתמים, בלי ציניות.

ומצד שני אני גם חושבת ש ישוב (לפחות בשבילי) הוא לא רק אוסף אקראי של בתים במקום מסוים אלא בראש ובראשונה קהילה, אנשים והחיבור שלהם אחד לשני ולמקום שבו הם גרים. במיוחד במקומות קטנים. וזה מה שאנחנו מחפשים וחולמים להקים. וכל מי שגר עם שכנים עוינים או בעלי דרך חיים שונה באופן מהותי, יודע כמה זה יכול להיות קשה ומתסכל.

ולכן, גם אם אקח על עצמי (כי כל משפחה בגרעין חושבת קצת אחרת, הגרעין לא זז כגוף אחד) את האתגר שמציע הנמר, עם הישוב הקורס והביוב שבמשבר, ומבחינה טכנית, אגור בבית אקולוגי לדוגמה, (ורק בשביל הפרוטוקול, כל מה שהציע הנמר נמצא בתכנון שלנו ועוד.) איפה החיים בתוך קהילה שמתאימה לי? לגור בחברת אנשים שדרך החיים שלהם דומה לשלי, שדרך החינוך שלהם דומה לשלי? קהילה תומכת וחיה ופעילה? זה אולי זניח בעיניכם, אבל חשוב מאד בעיניי.

ואני יודעת שאתם שואלים עכשיו "וקהילת הנמרים, איפה היא תגור?" והבעיה הגדולה שלי היא, שמהיותי מי שאני, גם אני שואלת את עצמי את השאלה הזו.
והתשובה היא לא פשוטה והיא מורכבת מהמון שיקולים.

המחשבה שאם באר-מילכה לא תקום, הדיונה תישאר בבתוליותה היא תמימה ומוטעית. אולי לא אנחנו אבל משהו אחר, בטח שכן. המיקום הזה שווה הרבה כסף למועצה. אנחנו האפשרות הכי פחות רווחית וקורצת להם וגם בגלל זה הדברים זזים לאט.

בניה אקולוגית, אם המוח הנמרי שלי הבין נכון, זו בניה שמשתלבת עם הסביבה שהסתדרה טוב בלי הבניה האקולוגית. אתה מצחיק וחמוד, נמר, אבל תן לי לספר לך משהו על אנשים. הם גרים בתוך בתים. ותאמין לי שאם כבר בתים, אז עדיף שיהיו ידידותיים לסביבה.

בקיצור, זה לא פשוט. אין תשובה קלה לכאן או לכאן. אני חושבת על זה.
אני_ודעתי*

באר מילכה

לקח לי ה-מ-ו-ן זמן לכתוב את מה שהוספתי פה למעלה. פיספסתי את התגובות של נלבישך והנמר. ואני רוצה להוסיף.

שהעגל גועה בקול "אני ירוק! אני אקולוגי! אני שומר סביבה! אני אפריד מים אפורים! אני אבנה מחומרים ידידותיים! מו! מו וכל זה רע? עדיף שלא אעשה את זה?
וההנחה ש הפרה שרוצה להניק שזה ראש המועצה שרוצה להוסיף עוד נקודה על המפה שאומרת עוד תקציבים למועצה ועוד מוניטין לעצמו כ"גרוייסע מיישב".
היא די מוטעית. כמו שכתבתי למעלה.

מכיוון שאנחנו לא מכירים, קשה לי להוכיח שאין לי אחות. שההתלבטויות, השיקולים, הרצונות והצרכים שאני (אדם פרטי ולא גרעין), כותבת עליהם הם אמיתיים ולא רק כיסוי ירוק למכונת הרס ואטימות אגואיסטית.

המציאות מורכבת יותר.
panthera_pardus_nimr*

באר מילכה

וכל מי שגר עם שכנים עוינים או בעלי דרך חיים שונה באופן מהותי, יודע כמה זה יכול להיות קשה ומתסכל.
גם אצלנו הטורפים החיים לא קלים. אנחנו לדוגמה, גרים בישוב של זאבים ותנים חולי כלבת. אבל בתוך גן החיות הזה מצאנו נמרים נחמדים והפכנו אותם לקהילה שלנו. אולי בגלל שאני משתייך למשפחת החתולים, וחברותיות זה לא הצד החזק שלנו, קל לי יותר להגיע לישוב בלי נמרים מאותו תת מין, אבל אני מכיר להקות תנים שהתיישבו בישובי שועלים קורסים ויצרו קהילה כלבית חמה ומתפתחת. אם ניקח את מה שכתבתי לגבי כניסה ליישוב קיים ומכוער, הייתי מוסיף גם ישוב קורס מבחינה חברתית. ציונות זה לא רק לגדל עז, עץ ונענע אלא גם ליצור חברה בריאה והומוגנית.

המחשבה שאם באר-מילכה לא תקום, הדיונה תישאר בבתוליותה היא תמימה ומוטעית. אולי לא אנחנו אבל משהו אחר, בטח שכן.
נו באמת, מה השלב הבא. תצודו אותי כי בין כה וכה אני אמות בגלל פגיעה בבית הגידול. והרי במקום שתגופתי תהיה מאכל לתנים, עורבים ונשר חצי מורעל, עדיף שעורי יפאר את רצפת הסלון שלכם.
אם הנגב חשוב לכם אל תתישבו על הדיונה. תחשבו קדימה. גם אם מישהו בסוף ישב על דיונה זו, אם אלו יהיו חובבי טבע ושומרי סביבה כמוכם (בלי ציניות), זה יהיה הצידוק המוסרי להרס הדיונה הבאה לבניית קניון, קזינו, מגרש חניה או אתר נופש.

תן לי לספר לך משהו על אנשים. הם גרים בתוך בתים. ותאמין לי שאם כבר בתים, אז עדיף שיהיו ידידותיים לסביבה.
אין לי בעיה עם בתים אקולוגיים בכלל אלא עם בתים אקולוגיים כתרוץ. הבניה האקולוגית נהדרת למקומות בהם בונים בלאו הכי. כלומר, אם הייתי בן אדם הייתי מסב את ביתי לבית אקולוגי - חסכון באנרגיה, השתלבות בנוף, מחזור מים, שמירה על הקרקע וכו'. אבל לא הייתי הולך למקום לא פגוע, ובונה שם בית שלא יפגע בנוף שלא היה נפגע אם הייתי גר במושב השכן.

אתה מצחיק וחמוד, נמר
ספרי את זה לשפנים וליעלים. >:)
אני_ודעתי*

באר מילכה

נו באמת, מה השלב הבא. תצודו אותי כי בין כה וכה אני אמות בגלל פגיעה בבית הגידול. והרי במקום שתגופתי תהיה מאכל לתנים, עורבים ונשר חצי מורעל, עדיף שעורי יפאר את רצפת הסלון שלכם.
נו באמת, אתה חושב שהשטיח הקטן שאפשר יהיה לעשות מהעור שלך יספיק לסלון הע-נ-ק שאני הולכת לבנות?

אם הנגב חשוב לכם אל תתישבו על הדיונה. תחשבו קדימה. גם אם מישהו בסוף ישב על דיונה זו, אם אלו יהיו חובבי טבע ושומרי סביבה כמוכם (בלי ציניות), זה יהיה הצידוק המוסרי להרס הדיונה הבאה לבניית קניון, קזינו, מגרש חניה או אתר נופש.
בעיניי, יש הבדל קל בין ישוב קטן שמשתלב בנוף ובין קניון, קזינו, מגרש חניה או אתר נופש.

אני חוזרת ואומרת: המציאות כאן מורכבת יותר. אולי לא מהמקום שבו אתה עומד, אבל כן בשבילי. אני מרגישה שאתה רואה את הדברים ממקום אידיאלי (וטוב שכך) ואני רואה מזוית אחרת.

באמת, החלום שלי די פשוט ואני מחפשת איך להגשים אותו. לא יודעת עם יהיה לי כוח או רצון להעמיס על גבי גם ישוב במשבר, גם מערכת ביוב קורסת וגם מלא תנים ושועלים שחושבים שאני מוזרה (במקרה הטוב). יש לי מספיק אתגרים משלי, תודה.

לא יודעת. הולכת לחשוב. הדברים שאתה כותב לא עוברים לידי אלא פוגעים בנק' כואבת ולא פתורה ממילא. ההרגשה שלי היא שלהקים שם ישוב זה לא רע לגמרי. אבל אולי זה משהו שרק אני מרגישה.

ואני לא מספרת כלום ליעלים ולשפנים. תפתיע אותם.
בת_ההרים*

באר מילכה

שליחה על ידי בת_ההרים* »

אני התכוונתי להוסיף קצת הומור לדף הזה. אבל כנראה שאנשים פה(בעיקר אילו שלא רוצים את באר מלכה) קצת שכחו מה זה, מרוב צדקתם. נו אז שיהיה ככה...
נלבישך_שלמת*

באר מילכה

אם כך, הרי שלא הבנתי את ההומור שלך, וודאי לא את מקומו.

אולי לא
מרוב צדקתם
אלא
כי כואב להם?

תראי, ה- :-P שהוספת אחרי נניח,מצפה רמון? אומר בעצם שלדעתך מצפה רמון היא ברירת מחדל עבור מי שצריך לגור באיזור.
מציאה קטנה מאד, במילים אחרות.

show me ההומור !
בבקשה.
אולי טעיתי.
בת_ההרים*

באר מילכה

שליחה על ידי בת_ההרים* »

טעית. אבל מצד שני,תמיד סבלתי מהומור לא מובן מלבד לעצמי.
אני היא זו שגרה במצפה (-:
נלבישך_שלמת*

באר מילכה

ולא סובלת, מה? ;-)
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

באר מילכה

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

אנחנו מתענינים במקום ורצינו לשאול מהם מסגרות הדיור במקום- עלות המגרשים, האם הבנייה עצמאית וכו,.

תודה מראש!!
סיון_ג*

באר מילכה

שליחה על ידי סיון_ג* »

הי מתעניינים,
הבניה על מגרשים של דונם כשכל אחד בונה את ביתו (במגבלות התקנון). תהיה אפשרות לקנות בתי אגודה שתוכננו על ידי אדריכל ירוק בהתאם למיקום המגרש, כיווני רוח\שמש וכו'.
אנחנו (משפחות הגרעין) בשלב תכנון והגשת תוכניות...כשצפי תחילת בניה ב-2006...
אתם יכולים להכנס לאתרים הבאים לעוד אינפו...

http://www.geocities.com/beermilka/
http://www.negev-net.org.il/yeshuv1.asp?id=182
תמי*
הצטרפות: 12 נובמבר 2001, 14:43

באר מילכה

שליחה על ידי תמי* »

נו ומה נהיה יש או אין ישוב ?.
ענן_בעננים*
הצטרפות: 09 נובמבר 2003, 14:52
דף אישי: הדף האישי של ענן_בעננים*

באר מילכה

שליחה על ידי ענן_בעננים* »

אני אמנם רק "השכנה של הישוב" אבל יכולה לספר ששלשום בלילה דלקו האורות לראשונה בבאר-מילכה. הוצבו קראוונים זמניים (עד שיבנו הבתים) והם מחוברים לתשתיות, ובקיצור באר מילכה יצאה לדרך.
מאחלת לגרעין שנת הקמה ובניה, שקט ונוף וגם שלום ואחוות שכנים.

ודרך אגב, המשפט שמופיע לי כאן הוא: "המציאות היא החלום האולטימטיבי".....
יערת_דבש*
הצטרפות: 23 אוקטובר 2003, 00:10
דף אישי: הדף האישי של יערת_דבש*

באר מילכה

שליחה על ידי יערת_דבש* »

שלשום שמעתי את החדשות ברדיו ושמחתי,
במיוחד שיש פה מישהי שאני חושבת שהיא בגרעין הישוב.
האמנם?
פלוני_אלמונית*

באר מילכה

ברכות לכם.
מתכננים להגיע לביקור.
מתעניינים...
פלוני_אלמונית*

באר מילכה

_במיוחד שיש פה מישהי שאני חושבת שהיא בגרעין הישוב.
האמנם?_
יש ויש.
שגית_רי*
הצטרפות: 13 אוגוסט 2004, 19:49
דף אישי: הדף האישי של שגית_רי*

באר מילכה

שליחה על ידי שגית_רי* »

בערב ראש השנה נדלקו פנסי הרחוב בישוב הזמני של באר-מילכה.
הקראוונים חוברו לחשמל והגרעין לבאר-מילכה, שאני ומשפחתי חלק ממנו, עלה לדיונה. באר-מילכה יוצאת לדרך.
אני מאחלת לנו שנצליח לגשר ולחבר את הקצוות, שהישוב שנבנה יהיה בית חם למשפחות שיגורו בו, שנמצא את הדרך הנכונה לישוב פורח ומשגשג במציאות העקלקלה והמאתגרת של הקמת ישוב חדש.
שנזכור תמיד להודות ולשמור על המתנה הגדולה, הזכות הגדולה, שניתנה לנו.

במהלך הזמן שעבר מאז הצטרפתי לגרעין לבאר-מילכה (4 שנים), כתבתי פה תחת הניק אני ודעתי .
אני חיה יומיום את הקונפליקט "ישוב חדש - הרס שטחי בר בתוליים" ולרוב, מודעת לו עד כאב.
אני רוצה להודות מעומק ליבי ל נלבישך שלמת ול _panthera pardus nimr (שלמרות שהחיה הספציפית הזו מעדיפה את האזורים הסלעיים יותר של הנגב, המסר ברור). עזרתם לי לחדד את מקומי בבאר-מילכה.

במשך כל השנים האלה הסתובבתי עם רגשות מעורבים מאד מאד מאד מאד בעניין באר מילכה. אהבתי את הרעיון של הקמת משהו חדש, אהבתי (ועדיין) את האנשים ששותפות לי בדרך, אני אוהבת מאד מאד את המקום.
ואני שותפה לתהליך שכדי לבנות משהו חדש, הורס משהו קיים. כאב לי מאד עם כל התקדמות בבניית התשתיות לישוב, כל פיסת בטון או ברזל שהונחה על החול הבתולי.
קשה לקרוא בית למקום שמעורר כזו חוסר-נוחות.
הרבה הרבה הפכתי בעניין הזה ואני חושבת שעכשיו, שכשאני כבר שבועיים וקצת גרה על הדיונה, מתחילה לנבוט לה הבנה. אני מתחילה למצוא דרך ליישב את הסכסוך הפנימי.
אולי אתם אומרים עכשיו (ואם לא אז מה קורה לכם, זה ממש מתבקש... :-) ), "אולי כלכך קשה לך מסיבה מוצדקת?..." או "אז את באה אלינו עכשיו לנקות את מצפונך הכבד?" או אפילו "כל המילים היפות לא יסתירו את העובדה שאת הורסת שטחי בר, פועלת נגד שמירת הטבע שאת מדברת עליה כל הזמן.." וגם "את חייה בהכחשה והדחקה, אגואיסטית שכמוך"
תאמינו לי (או שלא, בכל מקרה ככה זה היה...) שאת כל השאלות הקשות האלה שאלתי גם את עצמי. הרבה פעמים.

והתשובה שמתגבשת אצלי ושהיא תוצאה של הרבה ויכוחים פנימיים וחיצוניים היא שבאר-מילכה נידונה לקום. איתי או בלעדי.
ושהדיונה, אם כל העצב שבזה, כבר נמכרה והופקעה מידי הטבע עוד לפני שאני באתי ע"י הצבא, המבריחים, בעלי הטרקטורונים, אופנועי השטח והג'יפים, מארגני מסיבות טראנס וקבוצות טיולים שנתיים.
כולם באים ומשתמשים בדיונה ומשאירים עליה את חותמם.

ולמרות שאני שואפת לחיים נקיים ומכבדים את הכדור, היותי חלק מבאר-מילכה זה סוג של פשרה בין האידיאל האקולוגי (גם שלי) ובין היכולת שלי. ככל יכולתי.
ומול העובדה שהקמתי ישוב חדש עומדים הכבוד והמחוייבות הגדולה שלי ושל בנזוגי למה שהיה כאן לפנינו (ושיהיה כאן גם אחרינו..) והרצון לשמר ככל האפשר את הבר שמסביב. לאפשר חיים משותפים ככל האפשר לנו ולשכנינו - צמחים, בעה"ח ובני אדם.
(יש צורך לרדת לרמת הנק' או שאפשר להישאר ברמת העיקרון?)

במקרה שלי אני מוציאה את עצמי ואת הטבע שמסביבי ממשוואת ה "הורסת - קורבן".
יש הרבה בעייתיות בבניית ישוב חדש במקום כזה ובעולם אידיאלי (ומהו אותו עולם? אני עוד לא מצאתי תשובה למונח הנדוש הזה..) הדברים היו אחרים אבל במציאות היומיומית של רמת הנגב, יש גם כמה נק' לזכות מגוריי במקום הזה.
ובוקר וערב אני ערה לאחריות שלקחתי על עצמי יחד עם ההחלטה לגור כאן.

תודה, שלום ולהתראות, שגית. |תמר|
לי_לו*
הצטרפות: 01 אוגוסט 2004, 19:05
דף אישי: הדף האישי של לי_לו*

באר מילכה

שליחה על ידי לי_לו* »

שלום
לפני יומיים הגענו לביקור בבאר מילכה - הישוב הזמני
אנשים טובים במקום קסום
ממש עשה לנו חשק, אם כי לא נשארנו זמן רב
מברכים על העלייה ומאחלים שההתיישבות בבתי הקבע לא תאחר לבוא
להתראות
לילך
פיצה_והתוספות*
הצטרפות: 28 מרץ 2005, 22:52

באר מילכה

שליחה על ידי פיצה_והתוספות* »

(()) גם ממני.
עלי והצליחי בתוך העשיה החדשה!
אבאשל_הבשל*
הצטרפות: 06 דצמבר 2006, 21:05
דף אישי: הדף האישי של אבאשל_הבשל*

באר מילכה

שליחה על ידי אבאשל_הבשל* »

פשוט לקנא ולאחל המון המון בהצלחה
אבאשלהילדהשלו*
הצטרפות: 17 דצמבר 2005, 22:35

באר מילכה

שליחה על ידי אבאשלהילדהשלו* »

קיבוץ נען מישהו ?
תגלת*
הצטרפות: 05 אוקטובר 2006, 11:13

באר מילכה

שליחה על ידי תגלת* »

שלום לך, מה נען?
אני מחכה שתביא איתך את הגיטרה........
עוברים לגור בים המלח
סתםשתדעו*
הצטרפות: 30 אפריל 2007, 23:42

באר מילכה

שליחה על ידי סתםשתדעו* »

לפני ארבע שנים נכתב כאן - החלום שלנו כגרעין הוא להקים ישוב ידידותי לסביבה
והנה האמת - אדמות חקלאיות שהוקצו למתישבים הירוקים של באר מילכה משמשות לגידול תפוחי אדמה מאוד לא אורגניים -
ז"א הידידות לסביבה כבר מתבטאת בריסוס האדמה בזרחנים שונים.
טל_דה*
הצטרפות: 01 ספטמבר 2009, 01:27

באר מילכה

שליחה על ידי טל_דה* »

שלום, מקווה שמישהו עוד קורא את הדף הזה...

אנחנו מעוניינים לעבור לבאר מילכה (או לאחד היישובים באיזור). לפחות ממידע באינטרנט התרשמתי שעוד אין שם הרבה בתים בנויים, ובטח שלא להשכרה, והתושבים כרגע ברובם גרים בקרוונים. האם כך?
אני אשמח אם מישהו יודע על בתים להשכרה שם או בסביבה.

כנראה שנקפוץ לשם בסופ"ש הקורב להתרשם מהסביבה - מקווה שיהיה מישהו בבית..
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

באר מילכה

שליחה על ידי פלונית* »

מתענינים בבאר מילכה או עזוז.
יש כאן גולשים מהישובים הנ"ל שיוכלו קצת לספר ?
יש ילדים בחנ"ב ? באילו גילאים ??
והכי חשוב, מה העלויות ? האם עלי לקנות מגרש ולבנות בעצמי ?? כמה עולה המגרש ??

תודה ופסח שמח !!
רונן_ש*
הצטרפות: 24 אפריל 2010, 19:17

באר מילכה

שליחה על ידי רונן_ש* »

גם אנחנו מתעניינים בהתיישבות בבאר מילכה,
רצינו לדעת פרטים על המקום
האם אפשר ליצור קשר?
ענן_בעננים*
הצטרפות: 09 נובמבר 2003, 14:52
דף אישי: הדף האישי של ענן_בעננים*

באר מילכה

שליחה על ידי ענן_בעננים* »

אני גרה בבאר מילכה וזהו מקום נפלא בעיני.

יש הרבה ילדים מגילאי 0 ועד 12 חלקם במסגרות החינוך וחלקם בחינוך ביתי .

בתור התחלה ממליצה לבקר במקום ולהתרשם, זהו מקום מרוחק וכדאי לבדוק האם מתאים לכם לגור במרחק כזה - יש הרבה יופי בלגור בקהילה חמה אבל יש גם קשיים וחשוב לחוש זאת באופן אישי.

במקביל צרו קשר עם ועדת קליטה לקבלת מידע לגבי תהליך הקליטה, מגורים, בניה וכו'. נייד: 054-6699389
פלוני_אלמונית*

באר מילכה

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

כמה חפירות !!!!
אנשים ירדו למדבר בשביל קצת שקט
אז תנו,תנו שקט מי שלא טוב לו שיסיט מבטו ויפנה שמאלה בצומת טללים
פני_אלונית*
הצטרפות: 02 יוני 2020, 07:37

באר מילכה

שליחה על ידי פני_אלונית* »

היינו בשבת האחרונה, והיה מקסים, המקום חלום, האנשים נהדרים ומזג באויר היה בהזמנה, או שאולי ההסגר קורונה חידד לי את הרגשות, בכול מקרה מומלץ בחום!
רות_ויסמן*
הצטרפות: 05 פברואר 2023, 07:55

באר מילכה

שליחה על ידי רות_ויסמן* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

שלום לכולם, אני מחפשת משהו או משהי שגרה בקרבת חאן בארותיים. לליקוט צמח מסוגים שצומח באזור.
אני כרגע לא בארץ ועד שאגיעיהיה מאוחר מדי לליקוט.
אשמח מאד לקשר. תודה רות
שליחת תגובה

חזור אל “אתגרים ומכשלות”