בג''צ חינוך ביתי

תבשיל_קדרה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2001, 08:15
דף אישי: הדף האישי של תבשיל_קדרה*

בג''צ חינוך ביתי

שליחה על ידי תבשיל_קדרה* »

אני נרשמתי לא בבי"ס, אלא אצל הפקידה של מחלקת החינוך, יחד עם מסירת המסמכים של החנ"ב.
על טופס ההרשמה ביקשתי שתרשום "חינוך ביתי", ככה שמנהל בית הספר ידע שהתלמיד לא צפוי להגיע.

עם כל זאת, הילדים שלי מופיעים ברשימות. מדי פעם יש חבר שמספר שהם "איתו בכתה".
טליה_אלמתן*
הצטרפות: 21 ינואר 2005, 21:41
דף אישי: הדף האישי של טליה_אלמתן*

בג''צ חינוך ביתי

שליחה על ידי טליה_אלמתן* »

אני באה ורושמת ואז אומרים לי שממחר הילדים צריכים להגיע לבי"ס. ואני מסבירה שהם לא ושאני רושמת רק כי זה הנוהל,
אני נרשמתי והסברתי להם שאנחנו בחינוך ביתי ותיארתי את הנוהל, תוך השמטת העובדה שהילד אמור להגיע עד קבלת האישור. ממילא לא אמרתי כמה זמן זה אמור לקחת, וזה היה עוד לפני תחילת שנת הלימודים.
הם הניחו שאני מטפלת העניין, ולא הטרידו אותי בשום דרך. לא נראה לי שאכפת להם, ולהיפך, הם היו מאושרים לשמוע שהם לא אמורים להיות מוטרדים בשום אופן מהעובדה שהילד בחינוך ביתי.
(ובפועל בכלל לא הגשתי בקשה אפילו)
אני מהמרת שאנשים דומים בכל מקום מהבחינה של שאיפה להימנע מבירוקרטיה, ולכן בכל בי"ס לא יודיעו לאף אחד שהילד לא מגיע, כשההורים הסבירו מראש שהילד בחינוך ביתי ושהם מטפלים בכל מה שצריך לטפל בו מבחינה בירוקרטית.
יונת_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 02:23
דף אישי: הדף האישי של יונת_שרון*

בג''צ חינוך ביתי

שליחה על ידי יונת_שרון* »

יש כאלה שאמרו מראש שירשמו את הילד לבי"ס רק כשיהיה להם ביד אישור לחינוך ביתי. אם אין משהו מיוחד שאת צריכה מבי"ס (כמו השתתפות בפעילויות מסוימות) נראה לי שאת יכולה ללכת בגישה הזאת.
תבשיל_קדרה*

בג''צ חינוך ביתי

ירשמו את הילד לבי"ס רק כשיהיה להם ביד אישור לחינוך ביתי
זה עובד רק בועדות בהן לא דורשים אישור הרשמה לבי"ס כתנאי לדיון בועדה.
יונת_שרון*

בג''צ חינוך ביתי

אם הם דורשים, אפשר לדרוש הפוך.
אם לא נעמוד על שלנו, אף אחד לא יעמוד על זה בשבילנו.
סלעית*
הצטרפות: 28 יולי 2003, 05:24

בג''צ חינוך ביתי

שליחה על ידי סלעית* »

האם מישהו מההורים כבר הגיש בקשה לפי הנהלים החדשים? האם תוכלו לעדכן בתגובות שקיבלתם והאם הייתה התנהלות שונה של משרד החינוך מולכם? תודה
<מרגיעון: הכלל הוא הפרט>
Sucks*
הצטרפות: 25 מאי 2009, 19:30

בג''צ חינוך ביתי

שליחה על ידי Sucks* »

מספר נקודות שאספתי מתוך החוזר מנכ"ל הזה.

1) "שנמצא שהילד מקבל חינוך שיטתי המניח את הדעת בביתו" - האים מתן ההרשאה מותנה בכך שילד יהיה חייב לקבל חינוך שיטתי בביתו. האים הם לא הפנימו "ששיטה" נוגדת את עקרון UNSCHOOLING.

2) "מדובר בחינוך של ילד בודד או של ילדי משפחה אחת ולא בהתכנסות לצורך לימודים של ילדי כמה משפחות יחד" - האים הם פוחדים מ"מרד" בכך שהם מגבילים קיבוץ בקשות ממספר משפחות לצורך קבלת רשיון.

3) "מנהל המחוז רשאי להתנות את מתן האישור בתנאים שיש לקיימם מראש, והוא רשאי לקבוע באישור תנאים שיש לקיימם אחרי נתינתו" - הכיצד ניתן לקיים את התנאים מראש? אני מניח שיש היכן שהוא מנהרת זמן למערכת החינוך שתאפשר להורים גישה ללכת בזמן קדימה כדי לקיים את התנאים לפני מתן האישור...

4) "משך תקופת האישור לא יעלה על שנתיים" - שיפור! אבל "אליה וקוץ בה". אכן פוטר למפקח שעות עבודה (אולי יש התיעלות בשכר?) אבל מדוע לא אישור קבוע עד גיל 18. טוב כנראה מישהוא מייצר עבודה במשק.

5) "טופס בקשה לפטור מחוק לימוד חובה ואישור לחינוך ביתי " - שני אישורים נדרשים עכשיו. תמיד היתה נדרשת רק בקשה אחת לחינוך ביתי.

6) "משרד החינוך מאפשר גישות חינוך שונות" - הבאמת הם מאפשרים לנו?

7) "הילד ייחשף לתחומי ידע שונים בהיקף של 55% לפחות מתחומי הידע שבתכנית היסוד (הליבה) במערכת החינוך" - לא מוגזם?
באמת מתקשר לסעיף הקודם שכתבתי למעלה על איך הם באמת מ"אפשרים".

8)" שילמד מיומנויות לשון בשפת האם (עברית/ערבית)" - גיזענות ועוד גזענות ונסיים בגזענות.
אמא של הבן שלי דוברת אנגלית. הרגישות שלהם בנושא באמת מהם והלאה. מה עים אתיופים, רוסים ושאר התרבויות??

9) "התכנית תזמן הזדמנות מתאימה לילד להתייחס באופן נאות לקבוצת בני הגיל ולאחרים ולשתף עמם פעולה" -

אים הם כל כך מקשים עלינו, אז איך אפשר באמת למצוא בני גיל דומה לילדי חינוך ביתי. הם מציבים חומה לכולם.

האמת, אולי אני טועה פה. המשפט הזה לא כל כך ברור...
אופס! סליחה. עכשיו נפל האסימון, הם מציגים את החוזר "כתוכנית".!!!

10) "אם מנהל המחוז נוכח כי לא נתקיים או חדל להתקיים תנאי מהתנאים שבמילוים הותנה האישור, הוא רשאי לבטל את האישור" - זה באמת מגעיל. זה לא כדור פינגפונג. מה ילד מרגיש באמת לפני קבלת האישור. שנה אחר שנה. פשוט מגעיל וחסר רגש.

11) "בוטלו הפטור מחוק לימוד חובה והאישור לחינוך ביתי, ישולב התלמיד בכיתה המתאימה" - כיתה מתאימה. קצת קשה לדמיין איך מצב כזה קורה בלי טראומות לילד. כל יועץ חינוכי דיוטה יקבע היכן לשים את הילד. כיתה טיפולית, כיתה לילדים בעלי מוגבלויות וכדומה.
עדיף כבר לתת את הילד למולך..

12) "יובהר כי ביטוחים מכל סוג שהוא לגבי ילד שיאושר לו חינוך ביתי הם באחריות ההורים" - אפליה. נקודה!

13) "אישור הבקשה לחינוך ביתי אינו מחייב את משרד החינוך, או כל גורם ציבורי אחר, במימון תכנית הלימודים הביתית או בכל מימון אחר" - היהודי החכם. חסך כסף למשלמי המסים. אבל בבקשה אל תבקשו ממני לתת לכם את הילד לצבא.על עקרון החיסכון.

תודה על שקראתם מעט מין המעט שבחוזר זה. אשמח לשמוע את תגובתכם.

אים אני אמצא במיעוט בפורום זה אז זה אומר שמשהו דפוק בי :)

תודה.

דרך אגב, היום קיבלתי עותק של החוזר מידי הקבסית של המשפחה שלנו.
חוק*
הצטרפות: 25 מאי 2009, 20:03

בג''צ חינוך ביתי

שליחה על ידי חוק* »

דרך אגב, היום קיבלתי עותק של החוזר מידי הקבסית של המשפחה שלנו.
שים לב, יש קישור לחוזר בראשית הדף.
קראת את הדיון בדף הזה?
יש עוד דפים בנוגע לחוזר החדש.
יונת_שרון*

בג''צ חינוך ביתי

1. "שנמצא שהילד מקבל חינוך שיטתי המניח את הדעת בביתו" - האים מתן ההרשאה מותנה בכך שילד יהיה חייב לקבל חינוך שיטתי בביתו. האים הם לא הפנימו "ששיטה" נוגדת את עקרון UNSCHOOLING.

גם unschooling זו שיטה, מבחינת הטרמינולוגיה של משרד החינוך.

2. "מדובר בחינוך של ילד בודד או של ילדי משפחה אחת ולא בהתכנסות לצורך לימודים של ילדי כמה משפחות יחד" - האים הם פוחדים מ"מרד" בכך שהם מגבילים קיבוץ בקשות ממספר משפחות לצורך קבלת רשיון.

הם מנסים למנוע מבתי ספר פרטיים להסתתר תחת המעטה של חינוך ביתי כדי להתחמק מפיקוח.

3. "מנהל המחוז רשאי להתנות את מתן האישור בתנאים שיש לקיימם מראש, והוא רשאי לקבוע באישור תנאים שיש לקיימם אחרי נתינתו" - הכיצד ניתן לקיים את התנאים מראש? אני מניח שיש היכן שהוא מנהרת זמן למערכת החינוך שתאפשר להורים גישה ללכת בזמן קדימה כדי לקיים את התנאים לפני מתן האישור...

מראש: דברים שהוא אומר שאתה חייב לעשות לפני שהוא נותן לך אישור. למשל, לדאוג שלילד תהיה גישה לספרים. אם זה תנאי שהוא אומר שאתה חייב למלא מראש, אז לא תקבל את האישור כל עוד לא הראת שאתה מקיים את התנאי.

5. "טופס בקשה לפטור מחוק לימוד חובה ואישור לחינוך ביתי " - שני אישורים נדרשים עכשיו. תמיד היתה נדרשת רק בקשה אחת לחינוך ביתי.

מדובר באישור אחד, שיש לו כותרת כפולה: גם פטור וגם אישור. זה כמו שיש אנשים שנותנים קבלה וחשבונית מס באותו נייר.

6. "משרד החינוך מאפשר גישות חינוך שונות" - הבאמת הם מאפשרים לנו?

הם אכן מאשרים חינוך ביתי למשפחות שחיות בצורות שונות. לא הייתי משתמשת במלה "מאפשרים" כי אני לא מאמינה שזה הם שמאפשרים, אבל הם בהחלט לא מתנגדים.

7. "הילד ייחשף לתחומי ידע שונים בהיקף של 55% לפחות מתחומי הידע שבתכנית היסוד (הליבה) במערכת החינוך" - לא מוגזם?

לדעתי לא. אם תסתכל בתוכנית הליבה תראה שקשה מאוד לא להחשף ל-55% מתחומי הידע שבה.
אני*
הצטרפות: 04 אוקטובר 2001, 17:25

בג''צ חינוך ביתי

שליחה על ידי אני* »

אני מאוכזב מאוד. נראה שהם עשו צחוק מכולנו. אנחנו (כן אנחנו!) נראים בעניהיהם כאנשים הזויים. אל תאמינו שבאמת עלינו מדרגה. אנחנו רק תפסנו את תשומת ליבם, ועכשיו הם מתעמרים בנו במזיד.
החלטנו לעזוב את ישראל, ראיתי שאופציה זו עומדת גם לאחרים. הם תבעו אותנו וזכו. עומד לי על תנאי 6000 שקלים למשך שנתיים למרות שיש לי אישור חוקי לח"ב.
אני לא אוכל לעמוד בתנאים שלהם. עייפתי.
מבחינתי, הסכמה לנוהל זה, הוא הסכמה לאונס.
.
http://www.mynet.co.il/articles/0,7340, ... 65,00.html
תבשיל_קדרה*

בג''צ חינוך ביתי

אוי. נורא.
אתם תערערו? יש לכם עו"ד טוב?

אנילא מבינה -
יש לכם אישור לחנ"ב?
על מה התנאי בקנס?

שקלתם לעבור דירה בתוך הארץ?
עודד_המחפש*
הצטרפות: 19 יולי 2003, 21:25
דף אישי: הדף האישי של עודד_המחפש*

בג''צ חינוך ביתי

שליחה על ידי עודד_המחפש* »

כל הכבוד למערכת החינוך והמשפט שלנו, שבזכותה אנשים עוזבים את הארץ :-(
אני*

בג''צ חינוך ביתי

שליחה על ידי אני* »

אוי. נורא

היה לנו אישור לחינוך ביתי עוד לפני שנפתח המשפט (משפט ראווה בדלתיים סגורות). המשפט הסתיים בהרשעתינו. ההרשעה לא מקובלת עלינו, אבל החלטנו לא לערער למחוזי למרות שאנו צודקים 100%. רציתי לסיים את הסיוט בשביל האישה והילד כי אני אוהב אותם. לא לקחנו עורך דין.

העונש: 2000 שקלים+ 6000 שקלים שלא נעבור על העבירה שוב למשך שנתיים (פרדוקסלי, היה בידינו אישור לחינוך ביתי בזמן מתן העונש).
התביעה דרשה 9000 שקלים תחילה + חודש מאסר על תנאי. קצת התפלפלות והשופט הזיל דמעת תנין עלינו...

העונש לא באמת מרתיע אותי אבל חיזק אותי בדעה שככל שהם פוגעים בנו כך הם פוגעים בעצמם. כי הם זה אנחנו.

שקלתם לעבור דירה בתוך הארץ?

האים את באמת חושבת שזה הפיתרון? קראי את התגובות של הפורום הזה ותביני שכולם מבולבלים, כועסים, מאוכזבים וחסרי אמון ולא יודעים מה יהיה מחר. חשבי על הילדים האומללים שלפני שהולכים לישון בלילה יחשבו על "מה אים יבטלו לנו מחר את ח"ב?".

מדינת ישראל התיצבה נגדינו בחרון וזעם כמו שלא דמיינתי. אנו עמדנו על דעתינו בנחישות שלא היתה כדוגמתה בארץ (ככל שידוע לי אבל יתכן ואני טועה). הם התייצבו על הרגליים הקדמיות ובעטו לכל עבר ברגליהם האחוריות כמו פרד עקשן.

אני לא כועס עליהם אבל מרחם עליהם, כי הם באמת לא מפותחים מספיק.
תבשיל_קדרה*

בג''צ חינוך ביתי

אין משפט צדק.
בשביל משפט נסבל צריך עו"ד.
כי אזרחים ושופטים מדברים בשפות שונות.
זה לא הוגן. זה לא צודק. זה מפלה.
זו המציאות.
(לא רק בארץ.)
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

בג''צ חינוך ביתי

שליחה על ידי בשמת_א* »

לא לקחנו עורך דין
זו הבעיה.
אוד_ליה*
הצטרפות: 01 ספטמבר 2007, 19:58
דף אישי: הדף האישי של אוד_ליה*

בג''צ חינוך ביתי

שליחה על ידי אוד_ליה* »

אנחנו עוברים לאשקלון באוגוסט...
זה הגיוני, כל הסיפור הזה?
שהיה אישור לחנ"ב ובכ"ז תבעו אותם?!?
גורם לי לחשוב פעמיים על כל המעבר הזה S-:
אני*

בג''צ חינוך ביתי

שליחה על ידי אני* »

זו הבעיה

לא מסכים. עורך דין מקנה הגנה. אי בחירת אופציה להגנה אינה נחשבת לבעיה בעיניי.
היו לי אשליות לצאת זכאי, אבל באמת השכחתי אותם ממני במהלך המשפט.
הבעיה האמיתית היא ששופט מתוכנת לפי כללים ונהלים ולא לפי הצדק במובן הטהור למרות שבתת מודע שלו הוא מבין ומסוגל להבין צדק.
אני לא מאמין ששופט בישראל אי פעם יהיה אמיץ לעמוד מול המערכת לשם קביעת צדק טהור במובן הטהור. אין דבר כזה.
לא היה ולא יהיה שופט כזה בימינו.
ומאידך בעיה נוספת היא שהתרבות הישראלית רואה בזה טאבו שהחורגים ממנו אינם טובים למדינה. אילו הביטו מזוית אחרת היו מבינים ביתרונות של חשיבה אחרת לטובתם.

חבל שהלכתם לבג"ץ, איבוד זמן חשוב לילדיכם ולמשפחות חדשות בנושא.

אני מאמין כמו עוד הרבה אחרים שאים היו יוצאים במסע הסברת חוק לימוד חובה לכלל ילדי ישראל שלמעשה הם לא מחוייבים ללכת לבית ספר על פי חוק,
אז אולי באמת היינו רואים התיחסות נאותה יותר מהמערכת.

כדי לקבל זכויות צריך לשחק את המשחק של המערכת בנקודת החולשה הזו, אין פסול בזה מבחינה חוקית.
אני*

בג''צ חינוך ביתי

שליחה על ידי אני* »

אנחנו עוברים לאשקלון באוגוסט...

אתן לך עצות חינם אם תשלחי לי דרך התקשרות
ליטל*
הצטרפות: 13 פברואר 2002, 22:47

בג''צ חינוך ביתי

שליחה על ידי ליטל* »

שאים היו יוצאים במסע הסברת חוק לימוד חובה
האם זה כיוון שנשקל פעם?
להתעסק בהסברה ציבורית?
יתכן שהיום, לאור אי-ההצלחה במישור המשפטי, לאור הקלות היחסית בה ניתן לעורר דיון ציבורי בעזרת האינטרנט ולאור זה שהמערכת המשפטית והפוליטית מושפעת במידת מה מדעת הקהל, יתכן שעדיף לכוון למסע הסברה.
אולי כשיותר א/נשים יבינו מהו חינוך ביתי, הפחד יתחיל להתמוסס.
זה סוג של אאוטינג לרעיון ולמימוש שלו בארץ.
כשהכל בשושו, אין סיכוי לזכות באהדה ציבורית, או לפחות בדיון ציבורי בנושא.
עודד_המחפש*
הצטרפות: 19 יולי 2003, 21:25
דף אישי: הדף האישי של עודד_המחפש*

בג''צ חינוך ביתי

שליחה על ידי עודד_המחפש* »

הבעיה האמיתית היא ששופט מתוכנת לפי כללים ונהלים ולא לפי הצדק במובן הטהור למרות שבתת מודע שלו הוא מבין ומסוגל להבין צדק.
שמעתי פעם אמירה של שופט שאומר שתפקידו הוא לא לעשות צדק אלא לעשות משפט צדק.
מה הכוונה?
הכוונה היא שתפקידו של השופט היא להכריע בהתאם לחוק. אם החוק אינו צודק, זה לא תפקידו של השופט לשנות אותו אלא של המחוקק. כמובן, למעט בג"צ במקרים שמתאפשר (חוקים שיש עליהם ביקורת שיפוטית).
לכן במקרה הזה, השופט פשוט הלך לפי החוק היבש, וזה מה שקרה.
נכון ששופט יכול הרבה פעמים למצוא דרך להתפלפל ולהכריע בהתאם לאמונותיו, גם אם זה לא לפי החוק היבש (חיפוש תקדימים, הישענות על חוקי יסוד וכדומה), אבל בשביל זה צריך שהוא ירצה לעשות את זה.

אולי כשיותר א/נשים יבינו מהו חינוך ביתי, הפחד יתחיל להתמוסס.
נראה לי לא סביר בעליל. אנשים (כולל שופטים) נמצאים בדרך כלל בפוביה רצינית מהנושא הזה, ונסיון לשכנע אותם שזה טוב יצליח בחלק קטן מאוד מהמקרים. במיוחד כשזה בדיון תיאורטי ולא רואים מול העיניים איך זה נראה.
שאלה*
הצטרפות: 12 אוקטובר 2003, 17:02

בג''צ חינוך ביתי

שליחה על ידי שאלה* »

אני,
אתה מוכן לספר מדוע תבעו אתכם?
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

בג''צ חינוך ביתי

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

הייתי מקים בית ספר פרטי שיזכה לכל האישורים הנדרשים בחוק.
בית הספר הפרטי יספק שירותי חינוך חובה, חינוך זכות, וחינוך חסד, לכל תושבי הסביבה
וכן לתושבי הסביבות האחרות.
מדיניות בית הספר היא לעודד נוכחות, לאו דווקא בבית הספר, אלא נוכחות באופן כללי;
תעודד אהבה וסקרנות ושמחת חיים וגם התבוננות פנימית.

מידי פעם יוכלו תלמידי בית הספר,
אם ירצו,
עם או בלי הוריהם,
אם ירצו הם,
להגיע ולהחליף ספר,
רשמים,
ואפילו מהלומות וסגנונות שחיה בבמתחם הספורט המאובזר.
ניתן יהיה להגיע גם לאחד מסניפי המשנה ברחבי הארץ.

התקציב לבית הספר ממומן בחציו על ידי המדינה ובחציו השני מתרומות ומדמי המנוי הוולונטריים הנקראים גם מס חנ"ב.

(כל מה שצריך זה 61 מנדטים והצעת חוק)
נראה לי שהשילוב של בג"ץ עם חשיפה תקשורתית הוא שילוב טוב ואין צורך לבחור ביניהם.

אני, אני במקומך לא הייתי הולך לבג"ץ - הייתי רץ לבג"ץ ותובע ממהמדינה את זכויותי הבסיסיות, ופיצויים על עוגמת הנפש הייתי תובע במחוזי.
הסיבה בה בחרת בחינוך ביתי (אם זו זו שהוזכרה בכתבה ואם לא) אינה רלוונטית.
הטיעון שלך אסור שיהיה מעורב בדבר מין הדברים שהביאו אותך אישית לבחור בחינוך ביתי.

אנחנו בוחרים לקיים את חוק חינוך חובה, וחובה עלינו כהורים לבחור את החינוך הטוב ביותר לילדינו
(שהוא התחנכותם הטבעית בעולמם, מוקפים בחיים שלהם, ובאהבה שלנו)

סליחה מכל מי שסבל

<מסטול>
אני*

בג''צ חינוך ביתי

שליחה על ידי אני* »

אתה מוכן לספר מדוע תבעו אתכם?

בקצרה. עשינו חינוך ביתי בחו"ל, עלינו לארץ. הילד הוכנס לכיתה א ע"מ לא לעבור על החוק. במהלך ההסתגלות של הילד התעוררו בעיות משמעת קלות וטבעיות (ממש לא אשמת הילד).
צוות המורים גרר אותו הרבה פעמים על הריצפה, המורה היכתה אותו בנוכחות אישתי, נעלו אותו במקלט של חדר ספורט - תקנון בית הספר מאשר "חדר חשיבה"...סימני ציפורניים על זרועו מאחיזת אסיסטנטית, עוד ועוד כהנה דברים שצוות המורים עשה לו. הגשנו תלונה במשטרה על הכהת המורה ומשם הדברים התגלגלו. נתבענו על אי ביקור סדיר, למשך 60 יום לערך. נתבענו למרות שאושר לנו חינוך ביתי. המשפט נמשך כ 4 שנים שבמהלכו היה לנו אישור לחינוך ביתי 3 שנים בלבד. בשנה אחת הם ביטלו אותו (לא נתנו לי סיבה) אבל לא ניתבענו על שנה זו כי המשפט עדיין התנהל.

כך אני רואה את המצב בסיכומו של דבר:

הם ניצחו,אבל גם אנו ניצחנו.
הם הפסידו גם ואנחנו הפסדנו.
הם טעו ואנחנו לא טעינו.

קיראו את שהעיתונאי כתב, הרבה דברים מתמיהים היו במשפט הזה שהיו מזעזעים הרבה אזרחים ישרים. אני ממש לא רוצה להכנס לפרטים שלהם.

עיריית אשקלון השיגה, אמנם, את מבוקשה ורשמה הצלחה בתיק הזה, אבל מקריאה של העדויות הרבות וגם של הכרעת הדין נראה כי בשורה התחתונה - מערכת החינוך כשלה
שאלה*

בג''צ חינוך ביתי

שליחה על ידי שאלה* »

תודה על התשובה,
האם היית בקשר עם משפחות בחינוך ביתי?
ממתי אתה יודע על קיומו של האתר?
קרוטונית_מהמרק_הגדול*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 19:10

בג''צ חינוך ביתי

שליחה על ידי קרוטונית_מהמרק_הגדול* »

_האם היית בקשר עם משפחות בחינוך ביתי?
ממתי אתה יודע על קיומו של האתר?_
נדמה לי שסיפורו המפורט של "אני" כבר נפרש כאן בזמן הזימונים למשפט - לפני שניתן פסק הדין - בדף אחר שלא זוכרת כרגע.
שאלה*

בג''צ חינוך ביתי

שליחה על ידי שאלה* »

נדמה לי שסיפורו המפורט של "אני" כבר נפרש כאן בזמן הזימונים למשפט - לפני שניתן פסק הדין - בדף אחר שלא זוכרת כרגע.
אני, האם נזקקת לתמיכה מסויימת ממשפחות שמחנכות בבית? האם ביקשת תמיכה?
תבשיל_קדרה*

בג''צ חינוך ביתי

האם_ אתם רוצים עכשיו _תמיכה מסויימת ממשפחות שמחנכות בבית?
תפוח_אדמה*
הצטרפות: 01 יולי 2008, 21:51
דף אישי: הדף האישי של תפוח_אדמה*

בג''צ חינוך ביתי

שליחה על ידי תפוח_אדמה* »

חבל שהלכתם לבג"ץ, איבוד זמן חשוב לילדיכם ולמשפחות חדשות בנושא.
אני,
אתה יכול להסביר?
לוטם_מרווני*
הצטרפות: 27 דצמבר 2003, 21:55
דף אישי: הדף האישי של לוטם_מרווני*

בג''צ חינוך ביתי

שליחה על ידי לוטם_מרווני* »

לידיעת הכותבים את בקשות חינוך ביתי- עולה לאתר דף תוכניות לימודים שירכז את תוכנית הלימודים כפי שהיא מוגשת ע"י משרד החינוך. כמובן שבבקשה לא כותבים את כל הסעיפים, אבל זה בהחלט עוזר לנסח. מוגש ב@}
ענת*
הצטרפות: 07 יולי 2001, 07:30

בג''צ חינוך ביתי

שליחה על ידי ענת* »

שלום "אני", סיפורכם הגיע אלינו ואל עוד אנשים כאן וניסינו לפני כשנה ליצור אתכם קשר במייל, ללא הצלחה. אולי לא היה בזה צורך ואולי לא ניתן היה לעזור. אם במקרה אתם בכל זאת רוצים עכשיו תמיכה מסויימת ממשפחות שמחנכות בבית בבקשה כתבו זאת כאן ונשמח להיות בקשר. בכל אופן, בהצלחה רבה בדרככם (מיותר לומר: הצודקת.).
אני*

בג''צ חינוך ביתי

שליחה על ידי אני* »

תגובה ל 7 התגובות האחרונות:

אכן פרשתי פעם את סיפורי אבל נמנעתי מלהחשף מתוקף צו איסור פרסום והימנעות מהוצאת לשון הרע. ממש אין לי כוונה לכך.
כל פעם שעולה לי הכאב לגרון אני מגיע לאתר זה להוציא את הכאב. אני לא חושב שיש מקום אחר שיבינו אותי טוב יותר, אפילו לא באתרים זרים.
מעולם לא נפגשנו עים משפחות מחינוך ביתי, למרות שאישתי הייתה רוצה בכך. אני לא חושב שאנו זקוקים לתמיכה, אבל תודה על ההצעה. אנחנו בתהליך חידוש רשיון כרגע כמו רבים ממכם...

תפוח אדמה

זה הסברי במלים מתומצתות מדוע דעתי שהליכה לבג"ץ לא באמת עשתה את השינוי.

בג"ץ הוא גוף שופט שאמור לפסוק מתוך צדק. לפעמים מתוך צדק טהור.( את הצדק הטהור מבינים אנשים ישרים ופשוטים לצערינו.)
בג"ץ רואה את המערכת מול עיניו ואת צרכיה לפני הצדק הטהור. כך גם כל פקיד במערכת השלטונית המקיים את צרכיו של השלטון באופן הנראה לו טבעי כפי שחונך.
בג"ץ משאיר סוגיות מעין אלו למחוקקים ולכן תהיה התעלמות מהצדק האמיתי ותישאר בידי המחוקק הזכות לעשות שינוי. כך נוח יותר.
הרעש שנוצר מהליכה לבגץ הוא תיקון אפסי למעוות. אם תסתכלי בעין מפוכחת על העניין בכללותו תראי שלא השתנה כלום חיובי מלבד תוספת תפקיד ושכר לרפרנט.

לכן, כדי שיהיה שינוי מהותי, צריכה להיות תמיכה ציבורית מאוד רחבה בנושא הח"ב, מה שאני מאמין לא יקרה בדור הבא.

הדרך היחידה שיש לפעול היא הסברה לכל ילדי ישראל שהחוק מחייב את ההורים ולא אותם.במידה ויחוקקוחוק המחייב את הילדים אזי ישראל תיראה באמת מגוחך בעיני העולם, זה לא יקרה אף פעם. כשיתחילו מאות ואלפיםשל בקשות מגיעות מצד תלמידים לחינוך ביתי או פטור מלימודים, אזי הנושא יקבל התיחסות מהמחוקק באופן רציני.
תפוח_אדמה*
הצטרפות: 01 יולי 2008, 21:51
דף אישי: הדף האישי של תפוח_אדמה*

בג''צ חינוך ביתי

שליחה על ידי תפוח_אדמה* »

הדרך היחידה שיש לפעול היא הסברה לכל ילדי ישראל שהחוק מחייב את ההורים ולא אותם.
אבל לפי החוק במדינה ממילא אין לילדים שום זכות על עצמם. למשל טיפולים רפואיים, לשנות שם, להוציא דרכון ועוד כל מיני שקטין לא יכול לעשות בלי אישור הורה. אז גם אם החוק מחייב את ההורים הם לא יכולים להחליט להישאר בבית על דעת עצמם, כי אין להם דעה.
אני*

בג''צ חינוך ביתי

שליחה על ידי אני* »

לילדים שום זכות על עצמם

נגעת בנקודה מאוד חשובה שמבחינה רציונאלית הרבה לא יסכימו אתי, אבל האנשים הליברלים שכותבים בפורום זה.
העולם של האנשים המבוגרים בעבר ובהווה לא נתנו מעולם זכות לילדים לעשות כברצונם על עצמם. למה?כי המבוגר לקח על עצמו את הזכות של הילדים
לקבוע הרבה החלטות על עצמם ובשביל עצמם. באופן שרירותי.

דוגמא ספונטנית שכולנו מכירים, תארי עולם שבו ילד יחליט מה הוא רוצה ללמוד (LOL).

אולי יום אחד הדוגמאות שהעלית כן ייושמו וילד כן יוכל להוציא דרכון לעצמו לדוגמא כשם שחינוך UNSCHOOLING מיושם תוך כדי התנגחויות עים הממשל.
בלה_שנדמה_לה*
הצטרפות: 20 דצמבר 2005, 05:55
דף אישי: הדף האישי של בלה_שנדמה_לה*

בג''צ חינוך ביתי

שליחה על ידי בלה_שנדמה_לה* »

שאלה פרקטית בשלב כתיבת הבקשה לשנה הבאה:
אני תקועה בפרק האחרון, שהוא דרכי ההערכה.
את כל שאר הפרקים בבקשה הצלחתי לפברק, או בעצם להכניס למשבצות משרדיות את מה שאנחנו עושים ממילא (משבצות שנקראות למשל: הסטוריה של עם ישראל או חיבור וחיסור שברים, או כישורי חיים וכיו"ב)...
בפרק הזה אני לא מצליחה להמציא שום דבר. מה אני אכתוב, שאני אערוך לבת שלי מבחן על החומר מדי חודש?
שהיא תצטרך לכתוב סיכום אחרי הביקור במוזיאון ישראל? שיהיה בוחן אחרי כל פרק בחוברת חשבון?
לא יודעת למה, זה נשמע לי יותר קשה מההמצאות האחרות שכתבתי.

אנא עזרתכם! תודה {@
אילה_בשדה_הדגן*
הצטרפות: 16 אוקטובר 2006, 18:24
דף אישי: הדף האישי של אילה_בשדה_הדגן*

בג''צ חינוך ביתי

שליחה על ידי אילה_בשדה_הדגן* »

אנחנו כותבים שהערכה נעשית ע"י שיחה אקראית,או שרואים שהילד עשה שימוש בידע .
למשל,מספר לחברים /לסבתות על כל מני סיורים ודברים שלמד.

אם הבת שלך עושה תרגילים בחשבון ,או כותבת חיבורים וסיפורים קצרים,זה הרי בגדר 'עבודה עצמית'.אז את יכולה לרשום להם שהיא עושה 'עבודה עצמית'.
זה לא דרוש בשביל הערכה , אלא שזו העבודה שלה שהיא עושה מעצמה.
יונת_שרון*

בג''צ חינוך ביתי

בלה, איך את יודעת מה היא למדה?
זה מה שאת צריכה לכתוב.
אצלי באופן אישי, אני רואה מה הם עושים, הם מדברים איתי, והכי חשוב -- אני שומעת אותם משחקים, ושם באמת רואים מה הם לומדים.
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

בג''צ חינוך ביתי

שליחה על ידי פלונית* »

אמרו לנו שהשנה אנחנו יכולים עדיין להגיש במתכונת הקודמת.. אז הגשנו רגיל מזלל כי לא לגמרי הבנו איך ומה צריך לעשות שונה.
האם מישהו יכול לכתוב ראשי פרקים? ומאיפה בכלל אני שולפת חומרים כדוגמת:
משבצות שנקראות למשל: הסטוריה של עם ישראל או חיבור וחיסור שברים, או כישורי חיים וכיו"ב)...
הצצתי בחוזר ובתוכנית ליבה אבל עדיין לא מספיק ברור. אשמח לראות דוגמא לקראת ההמשך..
תודה רבה.
לוטם_מרווני*

בג''צ חינוך ביתי

פלונית, כמדומני יש כאן באתר דפים העוסקים בבקשות לחינוך ביתי. באופן כללי, המבנה אמור להיות:
# מבוא-למה בחרנו בדרך הזו
# בני המשפחה (שמות, תז, הכשרה, קורות חיים)
# תוכנית לימודים שנתית (תוכניות לימודים) מפורטת לסעיפים
# חומרי לימוד ועזרי למידה (מחשב, הורים, שיעורים פרטיים, אינציקלופדיות וכדומה)
# דרכי הערכה (אצלי באופן אישי, אני רואה מה הם עושים, הם מדברים איתי, והכי חשוב – אני שומעת אותם משחקים, ושם באמת רואים מה הם לומדים. יונת שרון)

לבקשות השנה יש לצרף צילום תעודות זהות של ההורים כולל הספח עם פרטי הילדים, וכן לחתום ידנית על הבקשה (במידה והיא מודפסת).
אמא_נמרה*
הצטרפות: 07 אפריל 2003, 19:23

בג''צ חינוך ביתי

שליחה על ידי אמא_נמרה* »

מה אני אכתוב,

כשאני שומעת שיחות של הבן שלי עם ילדים אחרים, בני גילו ומבוגרים ממנו, ורואה שהוא "בעניינים", אז מבחינתי מה שהם למדו בגן, נקלט גם אצלנו בדרך זו או אחרת.
+*
הצטרפות: 11 יוני 2009, 21:52
דף אישי: הדף האישי של +*

בג''צ חינוך ביתי

שליחה על ידי +* »

לבקשות השנה יש לצרף צילום תעודות זהות של ההורים כולל הספח עם פרטי הילדים, וכן לחתום ידנית על הבקשה (במידה והיא מודפסת).
וגם לצרף אישור מבית הספר (או רישום של גן חובה) שהילד רשום בו.

# תוכנית לימודים שנתית (תוכניות לימודים) מפורטת לסעיפים
עדיף לא לכתוב דברים שלא תוכלו להתחייב אליהם (וגם תמיד אפשר לומר, אם ישאלו, שהיו שינויים בתוכניות ועשיתם דברים אחרים).
אם תתחייבו לתוכנית מאוד רחבה ומפורטת תהיינה ממכם ציפיות גדולות גם בהמשך......
פלוני_אלמונית*

בג''צ חינוך ביתי

לא ראיתי שצריך לצרף אישור שהילד רשום. כתוב שצריך לרשום.
(זה משנה למי שמבקש אישור בפעם הראשונה והילד לא רשום ולא הולך לבי"ס והוא לא רוצה להסתבך עם פקידים שבזמן הרישום ישאלו איפה הוא עכשיו וכו')
אני מתכוונת לרשום בחופש הגדול.
ה_עוגיה*
הצטרפות: 15 יוני 2003, 00:44
דף אישי: הדף האישי של ה_עוגיה*

בג''צ חינוך ביתי

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

במכתב שהגיע אלינו מרכזת חנ"ב במחוז צפון (משהו כזה, אני לא מתחייבת על הכותרת...) היה כתוב שבהתאם לנהלים החדשים יש לשלוח את הבקשה בדואר-צב (ולא באימייל כמו בשנים קודמות) ולצרף צילום ת.ז. של ההורים ואישור הרשמה לבי"ס.

עדיף לא לכתוב דברים שלא תוכלו להתחייב אליהם
זה נכון תמיד, לא?
לא שאני מאמינה שמישהו יבוא לבחון את מידת השליטה של הילדים בחילוק ארוך אבל נראה לי הגיוני ונכון לכתוב דברים שחושבים אותם ומאמינים בהם. נראה לי שעברו הימים בהם היו מעתיקים את תכנית הלימודים של משרד החינוך המיועדת לאותו השנתון.

אם את, למשל, דוגלת באנסקולינג אז לכתוב: "חשרה תלמד השנה שברים פשוטים" זאת לגמרי התנבאות.
אילה_בשדה_הדגן*

בג''צ חינוך ביתי

התנבאות- אהבתי.
כל מה שקורה במשרד החינוך,מהשלב שבו הם כותבים תוכניות וחוברות לקבוצות ענקיות של שכבות גיל ,ילדים שהם בכלל לא מכירים באופן אישי,ועד למבחני מיצג(ככה כותבים?),הכל דומה לתכנים של מטופלים בפסיכיאטריה ג',המקרה הטוב.
בלה_שנדמה_לה*

בג''צ חינוך ביתי

יונת, איילה וכלם - תודה {@
פתאום הכל יותר ברור לי. הולכת לכתוב.
בלה_שנדמה_לה*

בג''צ חינוך ביתי

_האם מישהו יכול לכתוב ראשי פרקים? ומאיפה בכלל אני שולפת חומרים כדוגמת:
משבצות שנקראות למשל: הסטוריה של עם ישראל או חיבור וחיסור שברים, או כישורי חיים וכיו"ב)...
הצצתי בחוזר ובתוכנית ליבה אבל עדיין לא מספיק ברור. אשמח לראות דוגמא לקראת ההמשך.._
פלונית, אנחנו מגישים השנה, כלומר לקראת שנה"ל הבאה, לפי ראשי הפרקים שבנוהל החדש. סעיפים 1-6 שבנספח 1 בתחתית הקישור להלן. עכשיו ראיתי שיש גם נספח 2 ובו עוד הנחיות להורים לכתיבת הבקשה, שיכולות להפריע לכתיבה ואולי להלחיץ, אבל גם לעזור. אני בוחר כרגע להתעלם מרוב מה שכתוב שם. (-:
נהלי חינוך ביתי 2009
+*

בג''צ חינוך ביתי

שליחה על ידי +* »

לא ראיתי שצריך לצרף אישור שהילד רשום. כתוב שצריך לרשום.
נאמר לנו במפורש על ידי המפקחת.
+*

בג''צ חינוך ביתי

שליחה על ידי +* »

פלונית, אנחנו מגישים השנה, כלומר לקראת שנה"ל הבאה, לפי ראשי הפרקים שבנוהל החדש. סעיפים 1-6 שבנספח 1 בתחתית הקישור להלן. עכשיו ראיתי שיש גם נספח 2 ובו עוד הנחיות להורים לכתיבת הבקשה, שיכולות להפריע לכתיבה ואולי להלחיץ, אבל גם לעזור. אני בוחר כרגע להתעלם מרוב מה שכתוב שם.
אלו רק הצעות להגשה (אין צורך לשתף פעולה עם נוסח שלא מתאר את הדרך שבה מאמינים).
פרטנו קצת את הסעיפים, מקווה שיתקבל, מקסימום, אם יהיה צורך, נשלח פירוט נוסף.
+*

בג''צ חינוך ביתי

שליחה על ידי +* »

הגיוני ונכון לכתוב דברים שחושבים אותם ומאמינים בהם. נראה לי שעברו הימים בהם היו מעתיקים את תכנית הלימודים של משרד החינוך המיועדת לאותו השנתון.
לא התכוונתי לזה אלא לפעמים מתוך כוונות טובות (או חשש ממשרד החינוך) אנחנו עלולים לגרום לעצמנו מבוכה מיותרת בכך שמפרטים יותר מדי בנוגע לתוכניות.
אפשר לפרט בנספח של הערכה, בדיעבד, על מה שכבר נעשה.
אצלנו, לפני כמה שנים, (בתקופה שכל שנה היה מפקח/ת אחר/ת) באחד הביקורים, המפקחת לקחה את מכתב הבקשה ועברה סעיף סעיף (היה בסדר אך מלחיץ).
לוטם_מרווני*

בג''צ חינוך ביתי

אכן, שכחתי לציין שצריך לצרף אישור הרשמה, פיזית, דף מודפס חתום ע"י בית הספר או מי שזה שרשמתם.
אנחנו הלכנו ורשמנו (שזה בחינם)וביקשנו אישור מודפס והמזכירה בכייף הוציאה לנו כזה.
פלוני_אלמונית*

בג''צ חינוך ביתי

"האינטיליגנטים" ממשרד החינוך לא ביקשו רישום לבית ספר. מעניין למה זה נשמט [בטוח אני אעלה למשפט על זה ]? :)
מחר יש לנו מסדר ואני לא יכול לישון, אנו אמורים לארח בעל כורחינו מספר "אינטליגנטים" בביתנו. לחייך, לצחוק, להגיש גזוז ורוגלך.
בפעם הקודמת ילדינו צעקו להם מטומטמים בשפה זרה. אני בטוח שהאינטיליגנטים לא הבינו כי הם ניסו לדבר באותה השפה ועילגו מילה או שתיים שהוכיחה את כישוריהם. מעניין איך יגמר מחר.
תבשיל_קדרה*

בג''צ חינוך ביתי

בפעם הקודמת ילדינו צעקו להם מטומטמים בשפה זרה
מה גרם להם לעשות את זה?!?
אתה אמיתי?
שאלה*

בג''צ חינוך ביתי

שליחה על ידי שאלה* »

שאלה:
למי בפועל צריך להגיש את הבקשה? רכזת הגנים? מפקחת על הגנים? מנהלת המחוז? (במקרה שלנו כולן נשים והן מגלגלות את הכדור מאחת לשניה)
תודה
תבשיל_קדרה*

בג''צ חינוך ביתי

המפקחת המרכזת את נושא החינוך הביתי במחוז שלך של משרד החינוך.
אצלינו ניתן להעביר את הניירות למפקחת באמצעות מחלקת החינוך (בפרט, לפעמים דרך הקב"סית)
שאלה*

בג''צ חינוך ביתי

שליחה על ידי שאלה* »

המפקחת המרכזת את נושא החינוך הביתי במחוז שלך של משרד החינוך.
מישהו יודע אם יש כזו במחוז דרום? בינתיים הפנו אותנו שוב לקב"ס של המחוז, מקוה שבזה זה יסתיים. נראה שבעלי התפקידים שציינתי לא כל כך מכירים את הנוהל ומנסים לעזור לי, אבל לא יודעים איך.
תבשיל_קדרה*

בג''צ חינוך ביתי

תני להם קישור לנוהל :-)
בהצלחה.
תגידי אם הסתדרת.
יונת_שרון*

בג''צ חינוך ביתי

שאלה,
רשמית, צריך לשלוח למועצה ולמנהל המחוז במשרד החינוך.
מעשית, בדרום יש בלגן.
שאלה*

בג''צ חינוך ביתי

שליחה על ידי שאלה* »

תודה
הנה הסיפור באריכות:
הגשתי בקשה לרכזת הגנים במועצה שאמרה שזו פעם ראשונה שמקרה כזה מתרחש במועצה. בקשה שאביא לה שלוש העתקים והיא תפנה למי שצריך (לא קיבלתי אסמכתא לכך שהגשתי משהו) ובהזדמנות זו ערכה את הרישום.
לאחר זמן כשניסיתי לברר אם התקדם משהו נעניתי שבכלל הייתי צריכה להגיש למנהלת מחוז דרום. אמרה ולא יספה.
התקשרתי למנהלת והמנהלת הפנתה אותי למפקחת על הגנים שתורה לי מה לעשות.
יצרתי קשר עם המפקחת שאמרה שזו פעם ראשונה שנתקלת במקרה כזה, אמרה שתברר ושאחזור אליה.
לאחר זמן חזרתי אליה והיא אמרה לי לשלוח מכתב לקב"ס של המחוז.
טו בי קונטיניוד.
תשובה*
הצטרפות: 01 אוגוסט 2007, 09:13

בג''צ חינוך ביתי

שליחה על ידי תשובה* »

תבקשי מהם ליצור קשר עם מפקחות שבצפון ובמרכז - שתבין שיש הרבה משפחות שמקבלות אישור.
יונת_שרון*

בג''צ חינוך ביתי

לאחר זמן כשניסיתי לברר אם התקדם משהו נעניתי שבכלל הייתי צריכה להגיש למנהלת מחוז דרום.
זה נכון.
תשלחי למחוז, תשמרי אצלך העתק. כל השאר -- בלגן שלהם ולא קשור אליך.
נ_ע_מ_ה*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2006, 13:48
דף אישי: הדף האישי של נ_ע_מ_ה*

בג''צ חינוך ביתי

שליחה על ידי נ_ע_מ_ה* »

אנחנו גרים בערבה, ליד אילת,משמע-מחוז דרום

שנה שעברה הקבסית (בחבל איילות היא גם מנהלת אגף החינוך ומנהלת המתנ"ס)שלחה לנו טופס בקשה למילוי,הגשנו עותק אחד לה ועותק למפקחת המחוז-שהיא זו שמאשרת-אמירה חיים. את ביקור הבית לא ערכה אף אחת מהן אלא מפקחת אחרת שלא היתה ממש מרוצה מהישגיהם הלימודיים של ילדיי אבל בסוף קיבלנו אישור שהיה מותנה בביקור בית נוסף בעוד 3 חודשים (בסוף זה היה אחרי חצי שנה,כי ילדתי ודחיתי את זה כמה שיכולתי,אבל היה)

השנה הקבסית התפטרה בדיוק אז מי שבאה לביקור בית במקומה היתה מזכירת המועצה , ביחד עם מפקחת חדשה: בת אל שמה. חביבה מאד ,ידידותית לילדים. גם לה היו הערות לגבי כמות ואיכות ה"לימודים המובנים והשיטתיים", אבל נתנה אישור ותשובה חיובית כשעה אחרי הביקור.
זו היתה לה ההיכרות הראשונה עם משפחה בחינוך ביתי ובסה"כ היא התרשמה מאד לטובה . מקווה שזה יהווה תקדים טוב גם לאחרים.

בהצלחה
תבשיל_קדרה*

בג''צ חינוך ביתי

הקבסית (בחבל איילות היא גם מנהלת אגף החינוך ומנהלת המתנ"ס)
:-) גדול.
היא גם המכולתניק? ;-)
> גרה במוא"ז גדולה<
אדמ_טוב*
הצטרפות: 29 יוני 2009, 00:07

בג''צ חינוך ביתי

שליחה על ידי אדמ_טוב* »

אני תוהה אם יאשרו בקשה לחנ"ב של פסיכולוגית חינוכית :-)
תבשיל_קדרה*

בג''צ חינוך ביתי

מה, באמת אימצת את הניק שהמצאתי? :-D
אדמ_טוב*
הצטרפות: 29 יוני 2009, 00:07

בג''צ חינוך ביתי

שליחה על ידי אדמ_טוב* »

באמת אימצת את הניק שהמצאתי?
לצרכי הסוואה שקופה בלבד ;-) כך שמי שמכיר יזהה ומי שלא - לא יוכל למצוא בחיפוש.

אבל האיש אימץ, לצרכי הפצעתו הנדירה עד מאוד בפורומים.
שאלה*

בג''צ חינוך ביתי

שליחה על ידי שאלה* »

שלחתי בערך לכל העולם ואשתו, ועדיין לא נענתי.
כנראה אצטרך לחכות שתפתח שנת הלימודים והגננת תדווח על ההיעדרות שלה (כי כאמור, היא רשומה)
אילה_בשדה_הדגן*

בג''צ חינוך ביתי

לפי הנהל הם אמורים לתת תשובה תוך 3 ח' .שזה לא יטריד אותך.
אם מישהו מתקשר,תעני ששלחת את הטפסים על פי הנהל ועכשיו הם צריכים לבדוק את הבקשה, יענו הכדור בידים שלהם, את עשית את שלך.
בהצלחה.
עופר*
הצטרפות: 03 דצמבר 2002, 11:13

בג''צ חינוך ביתי

שליחה על ידי עופר* »

שלום.
אני מעוניין לפתוח בית ספר חינוך ביתי שירכז קבוצה של 6 עד 10 תלמידי כיתה א'.
אני מבין מחוזר מנכ"ל שזה אסור בארצנו ?
אם אעשה זאת, זו עבירה על החוק ? אפשר להילחם בסעיף זה ?
אשמח לשמוע מי שיודע את הפרטים, תודה.
עופר.
פלוני_אלמונית*

בג''צ חינוך ביתי

שלום עופר.
אין דבר כזה "בית ספר לחינוך ביתי". זה אוקסימורון.
מה שאסור לפי חוזר מנכ"ל הוא להקים בי"ס פרטי בלי אישור.
אני לא בטוח שאני מבין למה אתה מתכוון, אבל בית ספר לחיונוך ביתי זה לא.
בהצלחה.
פלוני_אלמונית*

בג''צ חינוך ביתי

הי עופר אולי לא כדאי לחשוף כאן פרטים
אבל היוזמה שלך מעניינת אותי (אנחנו בחנב)
איפה ? מה מתוכנן? יש מקום להצטרף?
אני ב aiharpaz
ב
nana10.co.il
אמא_של_דגיגונת*
הצטרפות: 23 ספטמבר 2007, 11:58
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_דגיגונת*

בג''צ חינוך ביתי

שליחה על ידי אמא_של_דגיגונת* »

שלום לכותבים והקוראים בדף,
נתקלתי בזה בשיטוטים ברשת, ורציתי ליידע על קיומה של קרן לחינוך ביתי, שמטרתה קידום תחוקתי של מעמד החינוך הביתי בארצות שונות בעולם.
כאן: http://www.homeschoolfoundation.org/index.php?id=8
שווה אולי לנסות לראות אם אפשר לקבל משם תמיכה מכל סוג שהוא (כלכלית/משפטית וכדו')

<לא בטוחה שזה הדף המתאים, אשמח שזה יגיע לאנשים שאולי זה יהיה להם לעזר>
שליחת תגובה

חזור אל “דפים למיון”