בעיות כלכליות מלחיצות

סיפורי_פוגית*
הצטרפות: 23 אוגוסט 2006, 22:37
דף אישי: הדף האישי של סיפורי_פוגית*

בעיות כלכליות מלחיצות

שליחה על ידי סיפורי_פוגית* »

סגירת ההלוואה לא תגדיל את ההוצאות השוטפות?
התכוונת לתקטין (אני מקווה)
סגירת ההלוואה תקטין את ההוצאות השוטפות ו תגדיל את ההכנסה הפנויה!
בין השאר תחסכי ריבית והצמדד על יתרת ההלוואה.
כבר_לא_פה*
הצטרפות: 23 ספטמבר 2006, 08:26

בעיות כלכליות מלחיצות

שליחה על ידי כבר_לא_פה* »

סגירת ההלוואה לא תגדיל את ההוצאות השוטפות?
כמובן תקטין.. אם סגירת ההלוואה מפנה 1000 שקלים בחודש זה המון! השאלה שאת צריכה לשאול את עצמך היא כזאת : "אם הייתי חסרת חובות, האם הייתי לווה כסף מהבנק בריבית של כמעט עשרים אחוז כדי להשקיע בפקדון שנותן לי ארבע אחוז?" ברור שלא. אבל זה מה שאת עושה כרגע כשאת שומרת על החיסכון ומגדילה את המינוס.
נכון. כרגע חסרה לכם משכורת. ונכון שיש מלא דברים אחרים שאפשר לעשות ואתם לא עושים אותם. אתם נמצאים בסוג של אשליה של ביטחון. הרי הכסף שנמצא בחסכונות לא באמת נמצא שם אם החובות גדולים יותר. ושוב - אתם משלמים יותר על החובות ממה שאתם מרוויחים על החיסכון.
מה הדבר הכי גרוע שיקרה אם תשתמשו בחסכונות כדי לסגור חובות? יגמרו לכם החסכונות ותצטרכו למצוא דרכים אחרות כדי להגדיל את ההכנסה. אבל זה בדיוק מה שאתם צריכים לעשות עכשיו.. שתי האופציות זהות, רק אחת עולה לכם יותר כסף.
את מסתכלת על העתיד והוא נראה לך כמו העבר. אבל זה לא נכון, העתיד לעולם לא יהיה זהה לעבר. תאמיני ביכולת שלכם להתמודד עם שינויים, בכוח שלכם לפתור את הקונפליקטים ובמחויבות שלכם לחיות אחרת. תעשו את הצעד הראשון ותשמחו על העולם שיתן לכם ממה שאתם נותנים. בעתיד יש רק צמיחה - כי כבר החלטתם שזה הכיוון אליו אתם הולכים. תראי מה ניסית לעשות בעבר - מה עבד ואפשר להמשיך אתו, מה לא עבד וצריך לשנות או לעשות אחרת.
כבר_לא_פה*

בעיות כלכליות מלחיצות

ספרי, ספרי ...
כמו שכתבת:
כמו מכירת הבית, קבלת דמי אבטלה או מציאת עבודה..
כנראה שהבנתי לא נכון. אני אחזור על השלבים ונראה איפה את נמצאת:
  1. בניית קרן חירום של 5000 שקלים.
  2. סגירת חובות בשיטת כדור השלג (זה כולל סגירת מינוס).
  3. בניית קרן חירום של שלושה עד שישה חודשי הוצאות.
יש לכם חובות אבל לא מינוס? מצוין! ויש לכם את קרן החירום של סעיף 1. אז אתם בסעיף 2 אבל את מתלבטת
האם להשתמש בכסף ביומיום או לסגור חובות.
אני מציעה:
לסגור את החובות ולעבוד חזק על תזרים מזומנים שיתן לכם עודף כל חודש ולא חוסר. כי אני משערת (ומאוד יכול להיות שאני טועה) שאם לא תשתמשו בכסף לסגירת החובות הוא ילך יעלם תוך כמה חודשים, ובמקום להתחיל את תהליך ההבראה עכשיו, תתחילו אותו כשיגמר הכסף בעוד כמה חודשים. אבל אז מצבכם יהיה גרוע יותר כי החובות עדיין יהיו שם.
הסתכלת למעלה על העצות לחיסכון?
האם מכירת הבית תשפר את מצבכם משמעותית?
קשה לי לייעץ בנוגע לקיצוץ בהוצאות כי אני לא מכירה את ההוצאות שלכם. יכול להיות שפירטת למעלה ופיספסתי?
נועה*
הצטרפות: 04 ספטמבר 2001, 13:21

בעיות כלכליות מלחיצות

שליחה על ידי נועה* »

שכיון שסוף החודש, בדקתן כמה "עודף" יש לכן עכשיו
סופחודש, עכשיו זה כיף לי סופי חודש. היה פלוס של 2500 ש"ח וזה אחרי שהחלטנו בחודש שעבר לכדרר את כדור השלג והעלינו חד פעמית תשלומם חוב ל-3000 ש"ח. אנחנו פשוט מרוויחים יותר (אני, אני - איזה כיף!!!). יש לנו קרן חירום של 5000 ש"ח. ועוד המון המון חובות, אבל מה שהכי חשוב בעיני הוא שעל בסיס השוטף שלנו אנחנו לא יוצרים חובות חדשים ומשלמים מהשוטף את הישנים.

שחסרה משכורת
נועה, אם חסרה לכם משכורת או יותר נכון - 4000 ש"ח לחודש, זה באמת מצב שדורש התארגנות. אם את יודעת את תזרים ההוצאות שלכם - אפשר לתת רעיונות איך לחסוך, אם כי זה סכום גדול מאד "לחסוך". האם ישנה דרך להגדיל הכנסות?
g_a_n_i*
הצטרפות: 20 מאי 2006, 12:34

בעיות כלכליות מלחיצות

שליחה על ידי g_a_n_i* »

בדקתן כמה "עודף" יש לכן עכשיו?
החודש הראשון לשיטת המעטפות. לא פשוט, המעקב, וקצת התעסקות (הוצאתי כסף לסופר-נשאר עודף - אכלתי צהרים בעבודה. עכשיו צריך להתחשבן בין המעטפות|אוף|) אבל...
יש כמה תובנות פוקחות עיניים (מעל 800 ש"ח אוכל בעבודה של אחד מאיתנו!) ופלוס ממש מפתיע בסוף החודש!|יש|

עושה חשק להמשיך ונותן הרגשה טובה של on top of things
אשה_לומדת*
הצטרפות: 30 יוני 2006, 23:02
דף אישי: הדף האישי של אשה_לומדת*

בעיות כלכליות מלחיצות

שליחה על ידי אשה_לומדת* »

אשה לומדת.. מה שלומך?
כבר לא פה, תודה על התעניינות. אני קוראת בדף הזה כל יום.ניסיתי להרשם ב"תפוז" בניק שלי פה ולא הצלחתי.
אנחנו מתקדמים לאט, אך בטוח. יש לנו מינוס יותר קטן אני מקווה שנפטר ממנו לגמרי בסביבות פברואר. משתדלת לחשוב חיובי בקשר לכסף, אך לצערי לא תמיד יוצא.
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

בעיות כלכליות מלחיצות

שליחה על ידי בשמת_א* »

אני מאוד אצטער אם תעברו לתפוז. אני לא מסתובבת בשום אתר אחר, לא מעוניינת בשום קומונה בתפוז, ולא אלך לשם.
אם הדף הזה כבד, אפשר לערוך אותו עם סיכום בראש הדף, ולהמשיך את הדיון ב"בעיות כלכליות מלחיצות 2" שממנו יפנו שואלים חדשים אל הדף הראשון, לסיכום.
ורציתי להגיד תודה תודה תודה רבה לכם על ההשראה.
בעקבות מבול מפתיע של הוצאות מוסך ענקיות נעזרתי מאוד בדף הזה ובהשראתו. עכשיו "ביקרתי" בחשבון הבנק שלנו באינטרנט, וראיתי במו עיני את התוצאות. {@
פלונית_נ*
הצטרפות: 05 אוקטובר 2006, 21:38

בעיות כלכליות מלחיצות

שליחה על ידי פלונית_נ* »

חשוב לי לענות למה שכתבו לי כבר לא פה ו נאוה פרנס (ועוד מישהי שהגיבה תגובה חשובה לי אבל היום לא מצאתי את הודעתה. נורא מוזר) :
הן כתבו בקשר ליחסיי עם בעלי, והקשר שלהם למצב הכלכלי- טוב, זה מסובך. זה לוחץ על שטח עיוור ענק וכאוב אצלנו. הרבה אני לא יכולה לפרט, אלא לכתוב שמה שתיארתי כאן (הוא מובטל, חסכון כספי שנאכל, בר מיצווה קרבה)- כל אלו הם רק חלק , רק קצה שנחשף כאן מכל התסבוכת שהיא חיינו הזוגיים.
הוא מסרב בכל תוקף ללכת לייעוץ זוגי, או אחר.
הפער בינינו, בהשקפות עולם, התנהגות, חשיבה- הוא כמדומה ענק ובלתי ניתן לגישור, ורק התחדד ונעשה ברור יותר בשנים האחרונות.
בקשר להתעלמותו מהבעיה הכלכלית- זה לדעתי אינו סימפטום של דיכאון, אלא מאפיין מאד מרכזי אצלו. הוא אדם מאד מאד אטום וסגור. כמו כן הוא גדל בבית בו אביו היה אוטוריטה מוחלטת, בוודאי בענייני כספים. עוד כשהכרתי אותו ונדמה לי גם כשכבר גרנו יחד, הוא היה נותן לו את משכורתו (הוא גר אז אצל ההורים).
לא היה שם שום חינוך לחיסכון כלשהו, לניהול כספים, שום הכוונה או ידע שהוא. מה שכן- היתה נתינה מוחלטת בנושאים הארציים יותר, ואכן הוא הרבה יותר מוכן ממני להיתמך ולהעזר כלכלית וגם באופנים אחרים ע"י ההורים.

בקשר לבר מצווה- הבן מאד רוצה שתהיה חגיגה. גדולה. להזמין את כל הבנים מהכיתה. לעשות להם הפעלה. לעזאזל. אתן לא מכירות אותי, אבל אני הבנאדם הכי רחוק מאירועים, בטח נוצצים, ועוד יותר כאלו שצריך לארגן לבד. אני לא יכולה לצאת מהתסבוכת בראש שלי- ארוע צהריים(זול יותר,אבל לא בטוח שכל חבריו יבואו), או ערב( יקר יותר). איזה הפעלה להשיג("אמא, חייבים, אחרת הם ישתעממו. את לא מבינה??" ). לקחת הלוואה מהבנק(אנחנו ביהב, הלוואות בריבית טובה), או להיעזר באמא שלי, דבר שאני ממש נרתעת ממנו. איפה בכלל לעשות את האירוע.
הדברים האלו בטח נשמעים טפשיים לחלוטין, ואנשים יותר החלטיים ממני לא יבינו בכלל מה העניין פה, פשוט צריך להחליט. אז זהו, שכל זה פשוט מציף לי את הראש, עד כדי כך שתאמינו או לא, אבל העליה לתורה היא בעוד שבועיים ואני לא עשיתי כלום! הלחץ העצום בנושא הכלכלי, בנוסף לחוסר ההידברות בינינו (גם חוסר התוחלת של ההידברות- דיברתי איתו על כרטיס דיירקט. עוד לא הלך לברר. אני אלך. היום בחשבון ראיתי שיורד עדיין חיוב על פיס או משהו כזה- למרות שביקשתי שיבטל), בנוסף לעוד המון לחצים שיש לנו בחיים- כל זה חוסם ומשתק אותי לגמרי. האמת היא שהייתי רוצה לעזוב הכל, את כל החיים האלו, לקחת את הילדים ואת עצמי ולברוח. במקום זה אני מנסה לעשות סדר כלכלי.

לילה טוב.
אף_חצוף*
הצטרפות: 12 מרץ 2005, 21:08
דף אישי: הדף האישי של אף_חצוף*

בעיות כלכליות מלחיצות

שליחה על ידי אף_חצוף* »

מסובך. אני מתמקדת כרגע בעניין הבר מצווה, כיון שזה מתקרב, ואולי יותר קל לפתרון. את כל שאר הסבך לוקח יותר זמן להתיר. יש לך אפשרות לבארטר בכל הנוגע לבר מצווה? מה את יכולה להציע בתמורה? אם יש לך משהו לתת, אולי את יכולה למצוא מישהו לקייטרינג בהנחה, או את ההפעלה תמורת משהו? יש אפשרות להסביר לבן שצריך למצוא איזושהי פשרה? משהו גדול, אבל באולם של המתנ"ס, במקום אולם אירועים? ארוע רק לחברים ולא למשפחה?
נראה לי שצריך לעשות עבודת חשיבה ולראות מה חייב להיות ומה רק רצוי. אחרי שיש את החייב, אפשר להמשיך, כשהמטרה היא שיהיה ארוע מכובד אבל בלי לשקוע בחובות אינסופיים.
ולגבי כל השאר (())
גיימס_בונד*
הצטרפות: 02 יוני 2006, 10:29
דף אישי: הדף האישי של גיימס_בונד*

בעיות כלכליות מלחיצות

שליחה על ידי גיימס_בונד* »

פלונית, זה לא זמן טוב לחגיגות גדולות.האם אפשר לחשוב על משהו סולידי, כמו להזמין 3 4 חברים הכי קרובים שלו לארוחה בה אתם נותנים גם מתנה יפה לבן. משהו שהוא רצה המון זמן. ואחר כך לקחת אותם לסרט טוב לנוער ולהיות כל היום ממש אתו. בבר מצוות גדולות הילדים מאבדים את עצמם מרוב התרגשות וכאן , במקום סתם להאכיל אנשים, תהיה בר מצווה אישית,
עם הרבה קרבה ואיכפתיות בין הורים ובן.
מנסיון שלי עם ילדי, ממש אסור לעשות כל מה שהילדים אומרים ורוצים. זה ממש לא לטובתם.אל תברחי לשום מקום.אחרי בר מצוה תשקלי את המשך דרכך.תזכרי, הדברים משתנים כל הזמן.
כבר_לא_פה*

בעיות כלכליות מלחיצות

סיפורי פוגית, המרתיע העיקרי אצלי זה הכניסה לעוד אתר. אני עובדת מהבית, על המחשב ולמרבה הצער נלחמת בהתמכרות ל באופן טבעי. זה נמצא בשליטה בעיקר בגלל שקראתי את רוב הדפים :-) ואני מתייחסת לזה כאל אימון במשמעת תעצמית (קודם עובדים, אחר-כך באופן). הכניסה לפורטל נוסף משמעותה זמן אינטרנט נוסף שאני לא בטוחה שאני מעונינת בו. בואי נראה מה יהיה, מוקדם להגיד.

פלונית נ (())
הדברים האלו בטח נשמעים טפשיים לחלוטין, ואנשים יותר החלטיים ממני לא יבינו בכלל מה העניין פה, פשוט צריך להחליט. אז זהו, שכל זה פשוט מציף לי את הראש, עד כדי כך שתאמינו או לא, אבל העליה לתורה היא בעוד שבועיים ואני לא עשיתי כלום! הלחץ העצום בנושא הכלכלי, בנוסף לחוסר ההידברות בינינו (גם חוסר התוחלת של ההידברות- דיברתי איתו על כרטיס דיירקט. עוד לא הלך לברר. אני אלך. היום בחשבון ראיתי שיורד עדיין חיוב על פיס או משהו כזה- למרות שביקשתי שיבטל), בנוסף לעוד המון לחצים שיש לנו בחיים- כל זה חוסם ומשתק אותי לגמרי. האמת היא שהייתי רוצה לעזוב הכל, את כל החיים האלו, לקחת את הילדים ואת עצמי ולברוח. במקום זה אני מנסה לעשות סדר כלכלי
זה לא נשמע טיפשי בכלל, זה נשמע טבעי, ולחבר של בנזוגי היה אותו עניין בדיוק - לא היה לו כסף לבר מיצוה, והיה לחץ מצד הבן ומצד גרושתי לעשות מסיבה. עשו. הלכנו. זה לא הרג את החבר, הוא עדיין בבעיות כלכליות אבל חי והלחץ נגמר.
את יכולה לעשות את המסיבה בכל צורה שתיראה לך נכון ואני מבטיחה לך אחרי שהכל יגמר את עדיין תעמדי על הרגליים. מצד שני ישנה אופציה שעדיין קיימת - לשבת עם הבן שלך, שלפי התורה הוא כבר אדם בוגר - מבוגר, ולהסביר לו שאין כרגע תקציב למסיבה גדולה. יכול להיות שהוא יכעס, יכול להיות שהוא יתלונן, ויכול להיות שהוא יעריך את הכנות וההזדמנות להיות גדול וימצא פתרון משלו. את יכולה גם להציע לו לממן את המסיבה בעצמו על-יד עבודה או חסכונות שיש לו.
יתכן שזה ישמע לך מזעזע. כי לא ככה חינכו אותנו (אותי בטח שלא, הנוהג היה להסתיר בעיות, והילדים בבית היו נטולי זכויות ונטולי חובות). אבל אולי תחשבי על זה?
אילה_א*
הצטרפות: 23 אוקטובר 2004, 18:09
דף אישי: הדף האישי של אילה_א*

בעיות כלכליות מלחיצות

שליחה על ידי אילה_א* »

רק רציתי לומר שאי מעדיפה להיות כאן גם אם ארוך
משר בכל אתר אחר
למעשה חשבתי שזאת מין הכנה ליום הדין שיסגרו בו את האתר אבל אם הכוונה הייתה שיהיה נוח
איפה יותר נוח מבבית ?
לגבי הבר מצווה אני באמת לא יודעת מה נכון אבל נאי בטוח יודעת שכולם צריכים לדעת שחוסכים כסף.
>אצלי הכלבה יודעת<
POOH_והתוספות*
הצטרפות: 19 ספטמבר 2004, 11:38
דף אישי: הדף האישי של POOH_והתוספות*

בעיות כלכליות מלחיצות

שליחה על ידי POOH_והתוספות* »

_סיפורי פוגית (02.12.2006 20:54):
http://www.tapuz.co.il/Communa/ViewmsgC ... d=16279442
אשמח לתגובות_
אני קוראת שם...
לדעתי גם יותר נוח מכאן לדיונים כאלה..
בנתיים אני פסיבית אבל אני גם שם..

ולגבי לא נוח - היכנס לבאופן בהתחלה היה סוג של הלם..
עד שהתרגלתי לקרוא כאן דפים..
אבל בסוףך התרגלתי.
ועדיין לדעתי הממשק של תפוז נוח יותר לקריאה וידידותי יותר למשתמש.
כבר_לא_פה*

בעיות כלכליות מלחיצות

אז איך תהיה 2007 בשבילי מהבחינה הכלכלית?
האם זו השנה שנפחית את החוב? נגדיל את החסכונות? ננצל את תוכנית הפרישה בעבודה? נתחיל עסק חדש? מה צריך ללמוד ואיזה כלים לרכוש כדי שהשנה הזאת תהיה הכי מוצלחת שאי פעם היתה לחשבון הבנק שלנו?

כבר דיברנו על תוכניות והצבת יעדים.. איזה יעדים יש לכן ל 2007?
נועה*

בעיות כלכליות מלחיצות

שליחה על ידי נועה* »

האם למישהי כאן יש ניסיון עם עמותת פעמונים? חשבתי לפנות אליהם כדי לקבל סיוע בסגירת החובות שלנו. לא שהם ישלמו, אלא פשוט לקבל תמיכה. אני מוצאת שזה לא פשוט לי בכלל לעמוד בפרץ, חודש אחרי חודש. אתמול דברתי עם בעל חוב אחד שצריך להתחיל לשלם לו והייתי אמנם מאד ברורה לגבי היכולת שלי בחודשים הקרובים להחזיר מעט, אבל גם לחוצה ומאד מתגוננת. לאנשים קשה להבין מה זה אומר שפשוט אין ואני מרגישה חסרת הגנה. לפעמים הפנטזיה שלי היא באמת פשיטת רגל ואז שיהיה מי שיעמוד מול כל האנשים האלו ויעזור לי להתחיל מחדש וגם יגן עלי. זאת פנטזיה אני יודעת, אבל אני צריכה עזרה. זה כל כך קשה לעשות את זה לבד...
אני מנסה להכנס גם לדף בתפוז, נורא בירוקרטי...
כבר_לא_פה*

בעיות כלכליות מלחיצות

אני לא מכירה את פעמונים, אני יכולה לשאול חברה שלי מה"עדה" אם היא מכירה (יש לי חברה אחת דתיה ואני זורקת עליה את כל הסטיגמות שלי והיא ממיינת :-)). מהאתר זה נראה לי חיובי ובחינם, מקסימום אם זה לא מתאים לך את יכולה להגיד לא. אבל כדאי, ולו רק בשביל לקבל תמיכה. הבנאדם שאני מכירה שהיה בחובות לקח פרוזאק. זה לא ב אופן טבעי אבל זה עזר לו לעבור את התקופה הקשה ואחר-כך הוא הפסיק.
אם את זקוקה לכל דבר אני בדפבית.
ואז שיהיה מי שיעמוד מול כל האנשים האלו ויעזור לי להתחיל מחדש וגם יגן עלי מאוד מאוד מובן. את זקוקה לגיבור. תלכי למראה ותפגשי אחת כזאת. (סליחה על הדביקות(())).
I trust that all my needs will be taken care of.
אף_חצוף*

בעיות כלכליות מלחיצות

שליחה על ידי אף_חצוף* »

האם למישהי כאן יש ניסיון עם עמותת פעמונים?
יש מישהי שכותבת/כתבה בבאופן שעובדת שם או קשורה אליהם, לא זוכרת מי.
ממה שאני מתרשמת הם מקצועיים, ורציניים. לא מכירה אותם מעבר לזה.
לא עולה כסף לנסות, ונראה לי שאם את צריכה עזרה, הם יכולים להיות כתובת טובה.
אילה_א*

בעיות כלכליות מלחיצות

שליחה על ידי אילה_א* »

אני חוששת שבפעמונים עושים בדיקת יכולת בדיוק כמו בכל בנק ולכן קשה לי לדמיין את היתרון שלהם פה .
זה לפחות מה שקראתי פעם באתר שלהם לעזור לחבר .

אבל יש להם יתרון שהם גם מלמדים אותך איך להתנהל אחרי קבלת ההלוואה ולא ליפול שנית.
נועה שאלה חצופה פשוט יש לי איזה רעיון אבל תרגישי חופשי לא לענות או למחוק
על מה הלך הכסף?
נועה*

בעיות כלכליות מלחיצות

שליחה על ידי נועה* »

על מה הלך הכסף?
בואי נגיד, בזהירות המתחייבת, שהתגלו אי סדרים בעייתיים מאד בהתנהלות העסקית מול רשויות המס....משהו שהיה צריך לגייס אליו את כל הכסף או שהיה מסתיים בהרס חיים, תיק פלילי וכו'.
מעבר לכך, בסגירת העסק היה צריך ליישר את כל העמקים - כלומר לשלם פיצויים לעובדים (כמובן שלא חסכנו לזה), לשלם לכל הספקים (שילמנו תמיד דחוי מאד) ולסגור אובר של 200 אלף ש"ח. החובות שמתגלגלים מאז קשורים למשפט אזרחי שהפסדנו בו, למס הכנסה וביטוח לאומי, לבית שמכרנו מזמן ועכשיו הסתבר לנו שלא שילמנו מס רכישה (עורך הדין שטיפל בזה לא בארץ גם בשלילת רישיון...)
מה הרעיון שלך?
חשבת שאולי קניתי לי בית נחמד? מכונית חדשה?
כבר_לא_פה*

בעיות כלכליות מלחיצות

נגה-נגה ב2007 נרויח פי שתיים כעצמאיים קודם בהצלחה!! אחר-כך בזהירות!!
תודה!
רציתי להגיד (אולי זה טריוויאלי) לכל מי שבחינוך ביתי או לא עובדת ובן הזוג שלה כן עובד, שבן הזוג יבדוק האם הוא מקבל את נקודת הזיכוי שמגיעה לו ממס הכנסה - נקודת זיכוי שמקבל גבר עובד שאשתו לא עובדת. אם לא כדאי לסדר את זה, זה אומר שיורידו לו פחות מס הכנסה מהמשכורת - הגדלת הכנסה.
אילה_א*

בעיות כלכליות מלחיצות

שליחה על ידי אילה_א* »

חשבת שאולי קניתי לי בית נחמד? מכונית חדשה?
האמת שכן חשבתי שמשהו כזה. יותר קל ליעץ למשהו שלפחות נהנה מהכסף איזו תקופה
האמת שבמצב שאת מתארת להכריז על פשיטת רגל זה בהחלט לגיטימי בעיני.
אני מקווה שלא פגעתי בך
כבר_לא_פה*

בעיות כלכליות מלחיצות

_בואי נגיד, בזהירות המתחייבת, שהתגלו אי סדרים בעייתיים מאד בהתנהלות העסקית מול רשויות המס....משהו שהיה צריך לגייס אליו את כל הכסף או שהיה מסתיים בהרס חיים, תיק פלילי וכו'.
מעבר לכך, בסגירת העסק היה צריך ליישר את כל העמקים - כלומר לשלם פיצויים לעובדים (כמובן שלא חסכנו לזה), לשלם לכל הספקים (שילמנו תמיד דחוי מאד) ולסגור אובר של 200 אלף ש"ח. החובות שמתגלגלים מאז קשורים למשפט אזרחי שהפסדנו בו, למס הכנסה וביטוח לאומי, לבית שמכרנו מזמן ועכשיו הסתבר לנו שלא שילמנו מס רכישה (עורך הדין שטיפל בזה לא בארץ גם בשלילת רישיון...)_
זה כל כך מרתיח - אנשי מקצוע שסומכים עליהם והם מתנהגים בחוסר מקצועיות.. מכר שלי גילה מצא את עצמו בחובות אדירים לביטוח לאומי כי הרואה חשבון שלו פשוט העלים את הכסף שהיה צריך לשלם להם..
מה זה אומר? המידע שלך חשוב נועה כי הרבה אנשים זקוקים לאנשי מקצוע, ויש הרי כל-כך הרבה עורכי דין.. איך בוחרים? אולי כדאי לפתוח דף כזה.
בא לי לחבק אותך חזק. זה פשוט מכעיס. למה שאתם משלמים דייב רמזי קורא stupid tax, וזה מס שכולנו משלמים מדי פעם כדי ללמוד שיעורים בחיים. זה שיעור קשה בשבילכם, אבל תשתפי אותנו במה שלמדתם?
נועה*

בעיות כלכליות מלחיצות

שליחה על ידי נועה* »

אני מקווה שלא פגעתי בך
קצת... התסבוכת שאני נמצאת בה, התרחשה בעיקר בגלל שטמנתי את ראשי בחול ולא רציתי לדעת מכלום שקשור לכסף. אני לוקחת על זה אחריות היום, אבל לא אני גרמתי ישירות לברוך... אני חיה חיים מאד צנועים היום, בלי רכוש, בלי אוברדרפט, אבל עם הרבה כבוד.

שבמצב שאת מתארת להכריז על פשיטת רגל זה בהחלט לגיטימי בעיני
לא!!! זה לא לקחת אחריות על המצב ולתת לאחרים לנהל הכל. אני רוצה לנסות בכוחות עצמי. אולי זה טיפשי, אבל זה מרגיש נכון.
אנשי מקצוע שסומכים עליהם
בעצם, הייתי יכולה להתחיל ברואה החשבון שלנו, שבמשך שנים לא שם לב לעובדה די פשוטה. הוא לא היה חייב לשים לב לכך, אבל הוא היה יכול בהחלט. אני לא מאשימה אותו, הוא התרשל - אבל האחריות עלי. למדתי שאני לא יכולה בשום אופן לסמוך באופן עיוור על בעלי מקצוע, אלא להיות כל הזמן פעילה, ללמוד, להבין. אולי זו הכמיהה שלי לעזרת פעמונים - לאו דווקא לכסף, אלא לסיוע יד ביד בתקופה קשה כזו ולהגנה.
בא לי לחבק אותך חזק
תודה. זה נעים לשמוע, גם הגיבורה היה נעים לשמוע.

זה שיעור קשה בשבילכם, אבל תשתפי אותנו במה שלמדתם?
אני כל הזמן משתפת..... לא? כרגע השיעור הכי מהותי שאני לומדת הוא שכסף זה רק כסף, אפשר לפתור את זה.
דברים אחרים בהמשך.
אילה_א*

בעיות כלכליות מלחיצות

שליחה על ידי אילה_א* »

לא!!! זה לא לקחת אחריות על המצב ולתת לאחרים לנהל הכל
זה מה שאני חושבת שאנשים באופן כללי מדברים על פשיטת רגל אבל כאן מדובר לא על אדם פרטי אלא על עסק שהתמוטט.
אני מחזקת את ידייך בתהליך. ללא ספק תצאי ממנו יותר טובה ממה שנכנסת אליו גם אם קצת יותר עניה.
אני לא טובה בחיבוקים לזרים אבל בהחלט רוצה להביע חום וחיזוק . אז הנה חום וחיזוק .
בשמת_א*

בעיות כלכליות מלחיצות

שליחה על ידי בשמת_א* »

וואו, נועה, שיהיה בהצלחה! אני מחזקת את ידייך!

דייב רמזי קורא stupid tax,
אוי כמה שאני שילמתי את המס הזה...

שבן הזוג יבדוק האם הוא מקבל את נקודת הזיכוי שמגיעה לו ממס הכנסה - נקודת זיכוי שמקבל גבר עובד שאשתו לא עובדת.
רק עכשיו קראתי שביטלו את זה. זאת היתה טעות?
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

בעיות כלכליות מלחיצות

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

מספר שנים הייתי מסובכת עם מס הכנסה וכתוצאה מכך עם מעם ועם ביטוח לאומי. גם אני סמכתי על עיוור על מנהל החשבונות שלנו והעדפתי לא לקחת אחריות על פתרון המצב. האשימו אותנו בהעלמת מס על תיק שכביכול היה פתוח במשך שנים כשלמעשה הוא נסגר מספר חודשים לאחר שנפתח. הסתבר לנו שכשהתיק נסגר פשוט שכחו להזין את הנתון הזה במחשב. למזלנו שמרנו מסמך המתעד את סגירת התיק. רק אחרי שהחלפתי מנהל חשבנות ולקחתי אחריות מלאה על כל התהליך הצלחתי לסגור את כל התיק מבלי לשלם שקל לאף מוסד. אפילו מנהל החשבונות החדש חשב שאצטרך לשלם כמה אלפי שקלים על מנת לסגור את העניין. (החוב עמד על יותר ממאתיים אלף ש"ח)
זה לקח לי 4 שנים! אני מקשרת את זה לתהליך לקיחת אחריות כללי שעברתי. (לידה ללא מיילדת)
כבר_לא_פה*

בעיות כלכליות מלחיצות

_שבן הזוג יבדוק האם הוא מקבל את נקודת הזיכוי שמגיעה לו ממס הכנסה - נקודת זיכוי שמקבל גבר עובד שאשתו לא עובדת.
רק עכשיו קראתי שביטלו את זה. זאת היתה טעות?_
בשמת א, את הקטע עם הזיכוי קראתי באיזה אתר ממשלתי לפני כמה ימים. גם אם ביטלו למי שלא קיבל את זה ב 2006 מגיע החזר.(כמונו)
_זה שיעור קשה בשבילכם, אבל תשתפי אותנו במה שלמדתם?
אני כל הזמן משתפת..... לא? כרגע השיעור הכי מהותי שאני לומדת הוא שכסף זה רק כסף, אפשר לפתור את זה.
דברים אחרים בהמשך_
שוב חיבוק ענק לנועה.. והתכוונתי שאולי כדאי להוסיף בדף פתיחת עסק עצמאי כל מיני עצות (כמו לבדוק את המומחה) שיעזרו למי שעומד לפתוח עסק.
נועה*

בעיות כלכליות מלחיצות

שליחה על ידי נועה* »

והעדפתי לא לקחת אחריות על פתרון המצב.
אני מרגישה שבגדול זה השיעור המרכזי שלי, כלומר לקחת אחריות....
תמיד תמיד העדפתי לא לדעת, לתת לבנזוגי לדעת ולהתעצבן עליו שהדברים לא הלכו כמו שרציתי. הטעות או אי הדיווח היתה שלו (זאת לא היתה טעות, כמובן, חמור מזה..), אני לא ידעתי בכלל שזה מה שקורה ורואה החשבון לא ראה. כשזה התפוצץ זה היה כבר ע-נ-ק. לי היה נוח מאד בנישה של זאת שבעלה נושא בעול וגם עושה שטויות. לצעוד קדימה ולהגיד: אני לוקחת את זה, אבל אני בעצם לא יודעת כלום על כסף זה מאד מלחיץ. אבל זה המצב. אני באמת טירונית גמורה בגילי המופלג. אז אני לומדת, מתייעצת ובעיקר מקפידה היום על חוק המזומן - משלמת וחיה ממה שיש לי. זה בעצם מאד טבעי לי ופשוט, כי אני מסתפקת במועט מטבעי ולא צריכה הרבה חומריות כדי להרגיש טוב. זה חלק מהבעיה שלי אני חושבת, כי אני רוצה ללמוד להכיר את העולם הזה של דברים: שיהיו לי בגדים יפים, סלון נאה, בית מטופח. שאוכל להבין שזה גם חשוב בעולם ולא רק דבירים רוחניים וספרים...
תודה על כל החיבוקים שלכן. זה מחזק אותי.
באופן_לייט*
הצטרפות: 02 נובמבר 2006, 23:58
דף אישי: הדף האישי של באופן_לייט*

בעיות כלכליות מלחיצות

שליחה על ידי באופן_לייט* »

נקודה לחשוב עליה ולברר
הפקדות (קופ"ג), תרומות, שנותנות הקלות במס

תשלומים לשלם השנה - ייחשבו הוצאה של 2006 ולא של 2007 (או ההפך)
הכנסות שכדאי ללחוץ לקבל השנה / לדחות לשנה הבאה
משחקים של הזזת הכסף מצד לצד
יכולים לעזור בעניני מס לעצמאים (אבל לא רק)
כבר_לא_פה*

בעיות כלכליות מלחיצות

אני מרגישה שזה השיעור של כולנו, של כל מי שאני פוגשת, כל אחד בתחום אחר בחיים מסרב לקחת אחריות וצריך ללמוד את זה. אבל יכול להיות שאני חושבת שכולם ככה בגלל שזה השיעור שלי גם וכמו אישה בהריון אני רואה רק בטניות מסביבי :-)
טליה_טקאוקה*
הצטרפות: 04 מאי 2006, 08:27
דף אישי: הדף האישי של טליה_טקאוקה*

בעיות כלכליות מלחיצות

שליחה על ידי טליה_טקאוקה* »

שלום לכולן
אני קוראת כאן וקיבלתי המון עזרה מהדף הזה ומהנשים המקסימות כאן! תודה לכולכן!
אחרי שנים של רישום הוצאות אך תמיד ההוצאות היו גדולות מההכנסות ( למזלנו אין חובות) החלטתי לעשות שינוי..לא במקרה בדיוק הגעתי לדף הזה (באוקטובר) וגם חברה יקרה המליצה לי על שיטת המעטפות. לפני כשנה גם המליצו לי על המעטפות אך התעצלתי..מכיוון שכבר היה לי רישום מדויק של ההוצאות התחלתי ביישום בחודש נובמבר. אנחנו רק בחודש השני אבל בנובמבר לראשונה שלא חרגנו מכמה שתכננו להוציא!! מבחינתי זה הישג!
אני לא מפרטת סכומים כי אנחנו גרים בטוקיו..אין טעם להשוות.
אז ככה, אין לנו כרטיסי ויזה. החלטנו על סכום הוצאות חודשי הוצאנו אותו במזומן מהבנק וחילקנו אותו למעטפות של שכירות, חשבונות, הוצאות שלי מחולקות ל 4 מעטפות, 1 לכל שבוע. זה כולל קניות של אוכל תחבורה וכל מה שאני והילדים צריכים ביומיום. 4 מעטפות לבן הזוג. מעטפה עם כסף לדברים לא צפויים. אולי יש עוד משהו ששכחתי אבל את החלוקה כל אחד יכול לעשות לפי צרכיו. לראשונה אני מרגישה שיש לי שליטה על ההוצאות שלנו מה גם שסיימנו את החודש בפלוס. מבחינתי מה שאולי עשה את ההבדל זה שיש סכום נתון של כסף במעטפה ואני לא חורגת ממנו ואז אני נאלצת לעשות סדר עדיפות מה שקודם לא הייתי מסוגלת לעשות..הכל נראה לי חשוב ובאמת זה לא דברים בגדר מותרות אבל עדיין צריך לעשות סדר עדיפות..
מקווה שעזרתי כמו שנעזרתי כאן בכולכן.. אם יש שאלות אשמח לענות...
גיימס_בונד*

בעיות כלכליות מלחיצות

ךטליה שלום,.תמיד הסכמתי עם דעה שרעיון גאוני הוא פשוט בדרך כלל..שיטת המעטפות היא רעיון כזה.דבר שני... מעולם לא הייתי בחוץ לארץ, ספרי על טוקיאו.תרבות, אנשים, שפה..
אילה_א*

בעיות כלכליות מלחיצות

שליחה על ידי אילה_א* »

מדהים איך הדף הזה תמי דמתחבר לדברים בעוברים עלי .
אני עושה עכשו איזה פרוייקט בשביל איש מאוד עשיר ומאוד בעייתי בכלל ולגבי כסף בפרט
הוא קנה מנורות לדירה החדשה ואחת נשברה .ואני הייתי צריכה לספר לו על זה ולא האמנתי הוא פשוט התחיל לבכות ולצרוח למה עושים לי אתזה
למה זה מגיע לי יבבות שמקננת מקצועית לא הייתה מוציאה בלוויה של אבא שלה .
פשוט צווחות שוד ושבר איומות שלא יכולתי להתאפק ואמרתי לו זאת רק מנורה אף אחד לא מת . מה שגרם לו לבכות עוד יותר .
עכשיו זה לא שאני לא אוהבת דברים יפים (בבית וגם הבן זוג שלי ) אבל ראבק מנורה לא עבודת יד לא צויר של דהוינצ'י מנורה במס פרודקשיין.
פתאום שמחתי שאין לי בבית שום דבר שאם הוא ישבר אני אחוש כך.

מרבה נכסים מרבה דאגה
זה מה שעבר לי בראש
פתאום אני לא בטוחה שזה קשור לדף הזה :-\
נאוה_פרנס*
הצטרפות: 05 אוגוסט 2001, 00:39
דף אישי: הדף האישי של נאוה_פרנס*

בעיות כלכליות מלחיצות

שליחה על ידי נאוה_פרנס* »

גם שלי.

חחחח מרגיעון: אני המראה שלך - אין למעשה מה להוסיף :-D

רק אולי שזה מאוד קשה לי
גיימס_בונד*

בעיות כלכליות מלחיצות

נאוה...אין דבר העומד בפני הרצון
נועה*

בעיות כלכליות מלחיצות

שליחה על ידי נועה* »

פתאום שמחתי שאין לי בבית שום דבר שאם הוא ישבר אני אחוש כך
במשך רוב חיי שום דבר לא היה באמת חשוב לי. לא חפצים, לא כסף, לא אנשים, לא בית ומקום. לא כדור הארץ, לא הגוף הפיזי. לא הכרתי מה זה אומר להתאבל על משהו שאבד לי. אתה לא יכול לאבד משהו שלא רצית שיהיה לך מהתחלה.
מה שהיה חשוב לי, כמו שאמרתי היה ההתפתחות שלי, הביטוי העצמי שלי וגם כל מה שרוחני, כלומר שעדיין לא מת וניהיה משהו. אני לא חושבת ולא רוצה להחליף את החיפוש הרוחני בחפצים נאים.... מצב שבו זה יהפוך להיות כל עולמי, הוא כמובן לא רצוי. החיפוש והלימוד של חיים בעולם הפיזי, דרך למשל הבנת החוקים הכלכליים של העולם: איך להיות מאוזנים תקציבית, איך לא להיות בחובות, איך להרוויח מספיק - כל אלו שיעורים רוחניים בשבילי והם דווקא מגיעים דרך אובדן גדול מאד בחיי: אובדן של חירות כלכלית (מזוייפת), אובדן של נכסים כלכליים ושל איום מתמיד. אני לומדת לעשות את מה שצריך באהבה, לא מתוך תחושת עוני, אלא מתוך תחושת עושר אמיתית שאינה תלוייה בחפצים, אבל יודעת את ערכם האמיתי.
השאלה שלי היא לא איך להיות עשירה יותר, אלא איך לאזן את עצמי כדי שלא אהיה חייבת. בדיוק כמו שאם אני אוכלת יותר מדי אני משמינה, אלא אם כן אני נהיית יותר פעילה, כך גם התעשרות חייבת להיות מלווה בהגברת האקטיביות הפנימית והחיצונית, אחרת היא מנוונת.
השאלה שלי היא לא איך להמנע מהחומר, את זה ניסיתי כבר, אלא איך בכל זאת להכיר אותו, להתנסות באובדן שכרוך בו, אבל להישאר חופשייה. לא יודעת איך, אבל בדרך שלי להתמודדות עם הכסף, שהיא דרך רוחנית במהותה, אני מוצאת כל הזמן שדברים נפתרים בדרכים מסתוריות, שההיגיון לא יכול להבין ושכל מה שאני צריכה מגיע אלי ושאין בעיה שאלוהים לא יכול לעזור לי בה. למצוא את האמונה שלי בחזרה דרך התמודדות עם מס הכנסה, גם שם מול פקיד הבנק וההתמוטטות הכלכלית - היא בעצם משהו מסוג שונה לגמרי ממה שהיה קודם לכן.
אוף, אני לא ברורה...
כבר_לא_פה*

בעיות כלכליות מלחיצות

הרוחני הוא הפיזי ולהפך. הם שניהם הבטים של אותו עניין.
אני לא נכנסת לדיבור על חומרנות כי אני חומרנית. אני רוצה כסף והרבה. וכשביום שני אזכה בחמישים מליון שקלים אני קונה כרטיסים במחלקה ראשונה וטסה לחודש תענוגות ובזבוזים באירופה. אני שמחה לחיות ב פשטות מרצון ואני לומדת הרבה, ומתפתחת ונהנית. אבל מטרת העבודה הכלכלית שלי היא קודם לחיות בשקט, ואחר-כך לחיות ברווחה, ואחר-כך בעושר.
הכסף משחית? אחלה. אני אקבל את המבחן הזה בברכה.
זה לא פתח לדיון חדש, כבר חטפתי על הראש בדף אחר בשל המאפיינים הקפיטליסטיים שבי ;-) וגם את זה אני מקבלת בברכה, רק אוסיף ש:
אני מוצאת כל הזמן שדברים נפתרים בדרכים מסתוריות, שההיגיון לא יכול להבין ושכל מה שאני צריכה מגיע אלי ושאין בעיה שאלוהים לא יכול לעזור לי בה
אמן. לגזור ולשמור.
אני רוצה לחיות ברווחה, ואני רוצה שכל מי שקורא את הדף יחיה ברווחה אפילו יותר גדולה ממה שהוא או אני ציפה.
נאוה_פרנס*

בעיות כלכליות מלחיצות

נאוה...אין דבר העומד בפני הרצון

נכון, ובגלל זה אני מאמינה שיצליח לי

זה לא מפריע לעניין להיות קשה :-/

בינתיים אני מאוד גאה בעצמי.
מתרגלת בקטנה....
ומצליחה!

הירידה במשקל נעצרה כי צריך לשחרר איפה שהוא,
אבל נראה שגם זה חוזר להיות בשליטה.

תודה!
גיימס_בונד*

בעיות כלכליות מלחיצות

נועה,כל מה שלמדנו פעם, לא תופס היום. זאת לא בושה להיות עשיר או רצון להיות עשיר. זה לא מונע ממך להיות רגישה ורוחנית וכדומה,להיפך יש לך יותר זמן ומשאבים לדברים שאת אוהבת.
אף_חצוף*

בעיות כלכליות מלחיצות

שליחה על ידי אף_חצוף* »

וכשביום שני אזכה בחמישים מליון שקלים
מה פתאום את? אני! האיש אמר שהוא יודע מה הם המספרים הזוכים. LOLOL ;-)
אף_חצוף*

בעיות כלכליות מלחיצות

שליחה על ידי אף_חצוף* »

שאלה, איך אתן מתייחסות לזיכויים ותלושים? זה כסף? או שלהשתמש בהם זה לחסוך ולא להוציא כסף?
נגיד אתמול קניתי משהו בזיכוי, וקיבלתי עודף בכסף כי זה היה סכום ממש קטן. אז עכשיו יש לי 4 שקלים יותר ממה שהיו לי, או שיש לי פחות הסכום שהיה בזיכוי (מלפני חצי שנה).
לא עקרוני, רק עניין של הגדרות.
בשמת_א*

בעיות כלכליות מלחיצות

שליחה על ידי בשמת_א* »

לזיכויים ותלושים? זה כסף?
אצלי, ברור שזה כסף.
זיכוי - זה כסף ששילמת בטעות, ועכשיו למרבה המזל חזר אלייך. אבל זאת לא הנחה.
תלושים - או כסף שקיבלת במתנה, או כסף שקנית בהנחה. בכל מקרה זה חסכוני, בתנאי !!!
בתנאי שלא מתייחסים לזה כאל "מתנה לביזבוזים" וקונים דברים שלא צריך, דברים ביוקר גם לאחר חישוב ההנחה, וכו' וכו'.
אם מתייחסים לתלושים כאל כסף לכל דבר, וקונים כרגיל בדיוק את מה שצריך, ובשיקול צרכני זהיר - הם בהחלט שווים יותר.
כבר_לא_פה*

בעיות כלכליות מלחיצות

אף חצוף, כנראה שאנחנו נשואות לאותו אדם, אז אנחנו אותה אישה ולכן סבבה לנו! במקרה ואנחנו שתיים נפרדות, אין לי בעיה להתחלק בחמישים מליון, גם עשרים וחמישה מליון יספיקו לי.@}(בינתיים).
כמו בשמת, גם אצלנו תלושים זה כסף, ואז אנחנו משתמשים בהם לשוטף, למשל לסופר, ונשאר לנו יותר מזומן שמוזרם לחיסכון. וזיכוי.. הממ.. כסף קטן אנחנו שמים באוטו למדחנים, ולא רושמים הכנסות שקטנות מעשרה שקלים. אם קנית בזיכוי תרשמי את זה כהוצאה בכל זאת, למרות שזה לכאורה "מחוץ לספרים".
זה קצת מתסכל לפעמים, העניין של התלושים, עם כל ההתחשבנות כמה זה שווה איפה, ובדרך כלל כדי לבזבז אותם צריך לקפוץ לקניון שזו חוויה קשה מבחינה אקוסטית.
בשמת_א*

בעיות כלכליות מלחיצות

שליחה על ידי בשמת_א* »

ובדרך כלל כדי לבזבז אותם צריך לקפוץ לקניון שזו חוויה קשה מבחינה אקוסטית.
אנחנו מקפידים תמיד לבחור את התלושים לסופר שקרוב אלינו, שהוא יותר זול, ושהכניסה שלו נפרדת מהקניון. אכן, זה שיקול.
אילה_א*

בעיות כלכליות מלחיצות

שליחה על ידי אילה_א* »

תלושים הם כסף . פעם הייתי קונה כאלה מהחברה שאחי עובד בה(תזכורת לעצמי לברר אם האופתיה עוד אפשרית)וחוסכת 15 אחוז מהכסף על כל קניה שביצעתי בהם.
זיכויים לעומתם כשכבר יש לי אני סתם מבזבזת על שטויות כי אחרת אני נתקעת איתם והם מאבדים את תוקפם.(ולכן אני עכשיו לובשת את הבגד החדש הראשון שלי מזה שנה +)
אבל אני יודעת שחברה שלי אחרי שילדה אספה את כל מה שהיא לא רצתה והלכה והחליפה בשיא התבונה ושמרה וכל פעם שנולד למישהו קנתה לו מתנה בזיכוי אז זה אומר שזה אפשרי .
ליל מנוחה
נאוה_פרנס*

בעיות כלכליות מלחיצות

כל מה שאפשר לקנות איתו = כסף

תלושים הם כסף, אבל הם מגבילים אותנו לקנות רק היכן שמקבלים אותם - לפעמים זו חנות יקרה יחסית
אצלי -
אני מקבלת תלושים, אז גם אם אני משלמת יקר, וגם אם כל תלוש של 50 נותן לי רק 45 ש"ח, זה עדיין מכסה הוצאות של שבוע בערך.

זיכוי הוא כסף ששילמתי (או תלוש) ולכן ישמש אותי לקניית המזון הבאה.

wish U card - זה כבר פינוק אמיתי.
אמנם אני מוגבלת בחנות הקנייה, אבל זה לא אוכל או חומרי ניקוי.
זו הזדמנות להתחדש עם משהו שרוב הזמן אני לא מרשה לעצמי,
או הזדמנות לפנק את יהונתן.
השבוע קנינו 2 ספרים ודיסק בסטימצקי. נשאר בכרטיס כסף לעוד ספר או דיסק - לחגיגה נוספת....

ויש גם שיקים קטנים של כרטיס האשראי או כרטיס רשת - מוזיל הוצאות שממילא צריך להוציא או מאפשר להתפנק
תבשיל_קדרה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2001, 08:15
דף אישי: הדף האישי של תבשיל_קדרה*

בעיות כלכליות מלחיצות

שליחה על ידי תבשיל_קדרה* »

יש מישהי שכותבת/כתבה בבאופן שעובדת שם או קשורה אליהם, לא זוכרת מי.
תמר ס.
כשמתחילים-את-התהליך-אתם,בהגשת-הבקשה-לטיפול-שלהם,
ממלאים-בטופס-טבלה-של-הוצאות-מול-הכנסות-בחודש-אחד.
נראה-לי-(ואתן-מסכימות,לא?)-שזה-שלב-הכרחי-בתחילת-התהליך.

לא-הבנתי-ממה-בעצם-החשש:
אני חוששת שבפעמונים עושים בדיקת יכולת בדיוק כמו בכל בנק ולכן קשה לי לדמיין את היתרון שלהם פה.
אילה_א*

בעיות כלכליות מלחיצות

שליחה על ידי אילה_א* »

בזמן שכתבתי אני חוששת התכוונתי שבעצם לקיחת הלוואה אצלם לאדם שכבר נמצא בתהליך ההבראה היא כמו לקיחת הלוואה בכל מקום אחר .
החבר שאני בדקתי עבורו את האופציה הזאת חשב עליהם כי הוא לא יכול היה לקבל הלוואה בבנק , אבל בעצם אין הבדל במובן של למי יש סיכוי לקבל הלוואה. מקוה שיצאתי ברורה כי יש לי הרגשה שלא כל כך .
אף_חצוף*

בעיות כלכליות מלחיצות

שליחה על ידי אף_חצוף* »

אוקיי. אני מניחה שבכל זאת זה נחמד שלפעמים אפשר להוציא כסף בלי לתרום למינוס. בכל מקרה, אנחנו משתמשים בתלושים לסופר, או לקניות נחוצות (אם בכל מקרה צריך לקנות בגד חדש לחג לדוגמה), ננסה לקנות בחנויות המתאימות.
דווקא הזיכוי הזה, היה זיכוי על החזרת מתנות מהלידה, ואז עוד השתמשנו בו לדברים שהיינו צריכים. אז גם זה היה כסף במתנה.
ובדרך כלל כדי לבזבז אותם צריך לקפוץ לקניון שזו חוויה קשה מבחינה אקוסטית.
זה נכון, במיוחד אם הולכים ביום של הסייל, פשוט נורא. ביליתי בפנים זמן מינימלי, רק בשביל להגיע לחנות, לקנות מה שהייתי צריכה, ולצאת.

בזמן שכתבתי אני חוששת התכוונתי שבעצם לקיחת הלוואה אצלם לאדם שכבר נמצא בתהליך ההבראה היא כמו לקיחת הלוואה בכל מקום אחר .
אני לא הבנתי שהכוונה היא לקחת הלוואה מהם, אלא לפנות אליהם כדי לקבל ייעוץ וליווי בהתאוששות פיננסית, ועמידה על הרגליים. אם זה המצב אז אני לא חושבת שצריך להיות חשש.
סאלוש*
הצטרפות: 27 אוקטובר 2004, 12:14

בעיות כלכליות מלחיצות

שליחה על ידי סאלוש* »

שלום לכולם,

לא יודעת אם זה הדף המתאים (יכולים להפנות אותי), פשוט משהו שאמנם עולה כסף אבל אני חושבת שהוא יכול גם לחסוך כסף (תלוי בכל אחד) - לרכז את כל הבילויים של המשפחה תחת גג אחד. למשל בחיפה יש את הספורטן, שמספק (אמנם במחיר לא נמוך) - פשוט את הכל! יש גם חדרי כושר ובריכות בשבילנו, גם בריכות בשבילם, משחקיה, המון חוגים לילדים וגם למבוגרים, אירועים מיוחדים כל הזמן - לחגים למשל ועוד הרבה, סרטים לילדים, הצגות, בקיצור - מספק את כל הצרכים יחד. אנחנו הולכים לשם ממש הרבה ואני חושבת שזה חוסך כסף. למשל עכשיו לחנוכה יש אינסוף הפעלות יצירה (כמעט כל יום), ביום שישי יש מסיבה עם הופעות (בד"כ ההופעות ממש נחמדות), סופגניות, מוסיקה - ובד"כ הכל חינם או בעלות ממש נמוכה של 10 ש"ח.

תהנו...
אילה_א*

בעיות כלכליות מלחיצות

שליחה על ידי אילה_א* »

נגה בהצלחה אני לא מנסה אפילו לגזול ממך את הפרס .
אף חצוף אם זה היה הרעיון אז אני לא הבנתי וטעיתי ואין לי יותר חשש :-)
לדעתי לעשות מנוי למקום אחד זה לא כדאי כי כמעט תמיד אין בו בדיוק את מה שאתה רוצה וכך אתה מוצא את עצמך משלם הרבה ומקבל ליד מה שאתה רוצה ולא את מה שרצית.
זה מין סוג של לקנות בזול עולה ביוקר .
סיפורי_פוגית*

בעיות כלכליות מלחיצות

השקענו 11 שקלים בהגרלת הלוטו היום
את רצינית?
חשבתי שחלק מתהליך ההבראה ולקיחת האחריות על הכסף זו ההבנה שהעושר לא יבוא מהפיס.

אנחנו מכניסים את כל המתנות האלה (וזה לא קורה הרבה) לסך כל ההכנסות שלנו, ולפי ההכנסות יוצרים את התקציב.
זה מאפשר לנו לא להשתולל ולהוציא כסף שנדמה לנו שיש לנו כשבעצם אין לנו אותו. עשה לנו המון סדר העניין הזה, כבר לא צריך לחשוב מה לקנות עם התלושים, זה לא משנה. בסופו של דבר נגיע לחנות שאפשר לנצל אותם ונקנה משהו שאנחנו באמת צריכים ותכננו לקנות.
ממה שאני הבנתי מדייב רמזי העיקרון הכי חשוב בתכנון תקציב הוא 'להגיד לכל שקל מה לעשות' אחרת הכסף בורח. אם מתחילים לעגל פינות, הן הולכות ומתעגלות עד שהן נעלמות לגמרי.

לגבי הדף לעומת הקומונה - מבחינתי הדף הזה עבר מזמן את המסה הקריטית שלו והוא בלתי ניתן לעריכה (אם יש מי שמסוגלת להרים את הכפפה - כל הכבוד!). מה גם שעם כל האהבה שלי לבאופן (ויש!) הפורמט הזה לא מאפשר את אחד מהכלים הכי חשובים באינטרנט ובמיחשוב בכלל - חיפוש. החיפוש בתוך הררי הטקס האין סופי הזה הוא פשוט בלתי אפשרי.. (מה גם שאין באמת מנגנון שמאפשר חיפוש חכם או משהו כזה)
אילה_א*

בעיות כלכליות מלחיצות

שליחה על ידי אילה_א* »

מה גם שאין באמת מנגנון שמאפשר חיפוש חכם או משהו כזה)
נכון אני כבר מזמן חושבת להציע אתזה ליונת אולי את תציעי לה כי אני מבינה שזה ממש מציק לך.

השקענו 11 שקלים בהגרלת הלוטו היום
בעיני זאת אחלה השקעה פעם אחת עשיתי אחת כזאת ויום שלם פינטזתי על כל הדברים שהיו יכולים להיות לי . כרטיס לסרט עולה יותר ונשאר איתך פחות .
נאוה_פרנס*

בעיות כלכליות מלחיצות

השקענו 11 שקלים בהגרלת הלוטו היום ויש לי ציפיות גבוהות

:-D ציפיות יש רק לכריות

גם אנחנו השקענו סכום כזה, יהונתן מחלא את המספרים ואמר: "כשאני אזכה בכסף...."
ואני השלמתי: "האפוטרופוס שלך תקבל אותו" :-D

_את רצינית?
חשבתי שחלק מתהליך ההבראה ולקיחת האחריות על הכסף זו ההבנה שהעושר לא יבוא מהפיס._

לא יודעת מה עם כבר לא פה,
אבל אני לא מוכנה שאלוהים יגיד שלא זכיתי כי לא קניתי כרטיס.
אם הוא רוצה, הוא יכול לבחור את אחד משני הטורים ששלחנו :-D

וחוץ מזה, בשביל 11 ש"ח אפשר לקנות קצת תקוות למזל גדול

מרגיעון: החיוך ניתן בחינם אך ערכו לא יסולא בפז :-)
על זה נשמור אם שוב ייקחו לנו את הכסף ;-)
סיפורי_פוגית*

בעיות כלכליות מלחיצות

שביל 11 ש"ח אפשר לקנות קצת תקוות למזל גדול
לא דובר בדף הזה על תקוות שוא ועל המסר הבעייתי שזה מעביר ליקום בנוגע לכך שאנחנו לא סומכות על עצמנו ועל היכולת שלנו וגו'? או שאני מבלבלת דפים?

נכון אני כבר מזמן חושבת להציע את זה ליונת אולי את תציעי לה כי אני מבינה שזה ממש מציק לך.
פחחח
את חושבת שיונת לא יודעת שזה מציק לי ולעוד חצי מגולשי באופן לפחות? היא לא חושבת שזה נחוץ פה (ואין לה זמן לממש את זה. אגב, יש חיפוש מתקדם לאתר, הוא מוצא דפים. קשה לאתר איתו הודעות ספציפיות לפי התוכן שלהן והוא מאוד מסורבל)
סאלוש*

בעיות כלכליות מלחיצות

שליחה על ידי סאלוש* »

אילה - מבינה אותך. אבל שווה לבדוק לגופו של עניין. אם הייתי מחשבת כמה כסף היה עולה להשתמש בכל מה שאנחנו הולכים אליו בספורטן... זה היה עולה פי 3. באמת. זה מאוד תלוי בדיוק בדיוק מה יש. צריך לבדוק ממש בציציות ולהחליט. האם הבריכה טובה. האם החוגים טובים. האם השעות מתאימות. לבדוק הכל. כי כהחלטה גורפת שזה לא יכול להיות מוצלח - קשה לי להסכים.
אילה_א*

בעיות כלכליות מלחיצות

שליחה על ידי אילה_א* »

טוב אני אוהבת את האתר כמו שהוא אבל אני הבן אדם שקא את 10 הדפים של עוברים לאפריקה אחד אחרי השני עד שסיימתי .
המקום היחיד שלדעתי צריך בו את הפונקציה של חיפוש שתוך דפים הוא במתכונים אבל גם אותם אני נהנית לקרוא מההתחלה .

כסף היה עולה להשתמש
זה לא בדיוק החישוב הנכון כי לחלק מהדברים לא היית הולכת אם לא היו בלי כסף תנסי לחשוב שהיית צריכה להוסיף רק עוד 10 שח לכל אחד כמה מהם היו שורדים ? למרות שבכללי נאי מניחה שיש כאלה שזה ממש מתאים להם אבל יש יותר אנשים שעושים מנויים למקומות ולא מנצלים אותם או שמנצלים רק חלק קטן ומהאופציה הזאת רציתי להזהיר . עלק .
>אילה קצת צינית כלפי עצמה הלילה <
אילה_א*

בעיות כלכליות מלחיצות

שליחה על ידי אילה_א* »

כרטיסי אשראי כמו של אילה א
לי יש כרטיס לייף סטייל אז לא נראה שזה מה שהם קיבלו וגם בו אני לא משתמשת הוא רק להפחתת חרדה של להתקע בלי כסף
סאלוש*

בעיות כלכליות מלחיצות

שליחה על ידי סאלוש* »

האמת היא, שאת צודקת לגבי מנויים באופן כללי. יצא לי יותר מדי פעמים לא להשתמש. איכשהו זה כל כך הלחיץ אותי שיש לי מנוי, ושאני חייבת להשתמש בו, שזה הוציא לי את כל החשק.... וכך החלטתי שבאמת לעשות מנוי רק אם החסכון אדיר. לא למשל לתיאטרון, ששם נניח על המנוי משלמים על 5 הצגות במקום 6, זה לא שווה. או גן חיות, צריך ללכת המון פעמים בשביל שזה ישתלם, וגם שם אם זה משתלם הרווח הוא קטן (אלא אם כן הולכים כל יום כל יום וזה בטח לא יקרה אצלי), אז לא שווה.

אבל נניח הספורטן שכתבתי, רק בריכה לאורי ששוחה שם ולסתיו ששוחה שם, כ"א מהם בערך פעמיים בשבוע אם לא שלוש, זה מכסה את העלות של כל המנוי (יעני בכל מקום אחר אם היינו עושים מנוי לבריכה). אז יוצא שהחוגים, הג'ימבורי, האירועים, הסרטים, המסיבות, שיש כמעט בכל שבת, והולכים לפחות פעמיים בחודש אם לא יותר, כל זה חינם. זה מאוד נחמד ומשתלם - לנו.
בשמת_א*

בעיות כלכליות מלחיצות

שליחה על ידי בשמת_א* »

ארנונה שנת 2007 הבאה עלי לטובה - לשלם בבת אחת
אם יש לי הסכום, אני מעדיפה לשלם בבת אחת.
ראשית: באף שנה המשכורת שלי לא גדלה כמו שהעירייה מנפחת את התשלומים...
שנית: יורד תשלום מהראש, ואפשר להיות רגועים במשך שנה שלמה.
סיפורי_פוגית*

בעיות כלכליות מלחיצות

אם יש לי הסכום, אני מעדיפה לשלם בבת אחת.
גם אני. למרות שאפעם לא היה לי...
זה אומר שנרגיש את החיסכון רק עוד שנה בעצם
לדעתי זה כדאי אם יש לך את הסכום לשלם השנה בכסף נזיל. (אם את נכנסת למינוס בשביל זה זה הרי לא ממש הגיוני)
כמה שקלים יותר בטוטל - סה"כ מדובר בהנחה של 2%. לא הר של כסף...

שילמנו כל חודש
איך עשיתם את זה? אצלנו המועצה גובה פעם בחודשיים.
גיימס_בונד*

בעיות כלכליות מלחיצות

השנה האזרחית החדשה באה עם התשלום של מיסים חדשים וכמובן ארנונה ל2007. ידוע לי שבישובים מסוימים אפשר לבקש הנחות. אמהות חד הוריות אוטומטית מקבלות הנחה של 10 אחוז. אני לא יודעת אם זה תקף בכל מקום. שווה לבדוק.
כבר_לא_פה*

בעיות כלכליות מלחיצות

מה נחשב לאם חד הורית? אם אני לא נשואה זה מספיק, או שצריך גם לגור לבד?
חד_הורית*
הצטרפות: 13 דצמבר 2006, 12:08
דף אישי: הדף האישי של חד_הורית*

בעיות כלכליות מלחיצות

שליחה על ידי חד_הורית* »

לפי החוק, אם חד הורית היא אישה שמגדלת לבד את ילדיה. לפי זה את לא חד הורית. אבל אם את רווקה יהיה לך קל לעבוד" על המחוקק. אם יורשה לי, בעיני זה לא הגון.
אילה_א*

בעיות כלכליות מלחיצות

שליחה על ידי אילה_א* »

שצריך גם לגור
בהחלט יש לי חברה (לסבית) שכל פעם באים לבדוק להן בבית איפה הגבר ושואלים של מי הסכין גילוח - הן מתפקעות מצחוק .
אבל אכן זה לא הגון לחיות עם מישהו ולטעון לחד הוריות.
מיכל_שץ*
הצטרפות: 28 אוקטובר 2003, 20:13
דף אישי: הדף האישי של מיכל_שץ*

בעיות כלכליות מלחיצות

שליחה על ידי מיכל_שץ* »

אבל אכן זה לא הגון לחיות עם מישהו ולטעון לחד הוריות.
יש סיכוי טוב ששתי נשים מרוויחות פחות מגבר אחד... לקבל הנחה במקרה של החברה שלך נראה לי לגיטימי...
גיימס_בונד*

בעיות כלכליות מלחיצות

כבר כתבתי בדף שלי שאת הזכויות צריך לקחת ולא לחכות עד שמשהו יתן אותן. אם בתעודת זהות שלך לא רשום שאת נשואה ויש לך ילדים אז את חד הורית.כדי גם לבדוק בעיריה לגבי כל ישוב בנפרד, יתכן ויש הבדלים קטנים. יש לשאול אילו מסמכים צריך להביא. יש לבדוק מי רשום אצלם באותה כתובת על מנת למנוע בלבולים.
בר_עדש*
הצטרפות: 31 אוגוסט 2004, 15:16
דף אישי: הדף האישי של בר_עדש*

בעיות כלכליות מלחיצות

שליחה על ידי בר_עדש* »

יש סיכוי טוב ששתי נשים מרוויחות פחות מגבר אחד...
סיכוי די קלוש. לא מדובר בשתי אמהות, אלא בשתי נשים שהטיפול בילדה מתחלק ביניהן. נשים מרוויחות (בממוצע) פחות מגברים, אבל ההפרש בא לידי ביטוי ביחוד כאשר מדובר באימהות. כאן המצב שונה כי אחת מהן יכולה לעבוד ללא מגבלה (עדיין סביר שתרוויח פחות מגבר, אבל לא בהרבה).

מעבר לכך, זו לא ההשוואה הנכונה. יכולת ההשתכרות של שתי נשים כאלו היא (הרבה) יותר מפי 2 מזו של אמא יחידנית. הן לוקחות מהמדינה סיוע שנועד לנשים במצב כלכלי הרבה יותר קשה משלהן.
בר_עדש*
הצטרפות: 31 אוגוסט 2004, 15:16
דף אישי: הדף האישי של בר_עדש*

בעיות כלכליות מלחיצות

שליחה על ידי בר_עדש* »

עוד משהו:
שכל פעם באים לבדוק להן בבית איפה הגבר ושואלים של מי הסכין גילוח
לשים לב. הביטוח הלאומי יודע שיש נטייה לרמאות, ולכן הוא בודק וחוזר ובודק אם האמא באמת יחידנית או סתם לא נשואה. במקרה ומתגלה רמאות הקיצבה נשללת והביטוח תובע חזרה גם את הקיצבה שניתנה כבר.

קבלת דבר במירמה היא עברה פלילית. אם הבט"ל יחליט לפנות למשטרה ויפתחו לאשה תיק שם, זה יכול להקשות עליה מאד בהמשך.

אם בתעודת זהות שלך לא רשום שאת נשואה ויש לך ילדים אז את חד הורית
לא לפי ההגדרה של המדינה, וגם לא לפי שום הגדרה סבירה אחרת.
ח_אלפשה*
הצטרפות: 01 ספטמבר 2005, 11:00

בעיות כלכליות מלחיצות

שליחה על ידי ח_אלפשה* »

_ראשית: באף שנה המשכורת שלי לא גדלה כמו שהעירייה מנפחת את התשלומים...
שנית: יורד תשלום מהראש, ואפשר להיות רגועים במשך שנה שלמה._

תשלום מראש אינו מהווה ביטוח כנגד העלאת מיסים.
אם הארנונה תעלה במהלך השנה, תאלצי לשלם את ההפרש.
באופן_לייט*

בעיות כלכליות מלחיצות

בר עדש, ההפרש בין שכר נשים לשכר גברים רחוק מאוד מלהסגר :-( ואם רק תבקש אשלח לך מליון אינפורמציה (טריה מהתנור) בעניין.
(לא משנה כל הדיבור על ממוצעים וכו' אתה אמנם יודע חשבון :-) אבל ההנמקה שלך פה היא בעיתית כי יש לנו 1 אמא (שכר נמוך בגלל זה) ועוד אחת אישה (שכר נמוך כי היא אישה).

מסכימה פה עם העמדה נגד הונאת המערכת מי שחיה עם בנזוג / בת זוג מוטב שלא תקבל תמיכה שנועדה לחלשים ממנה.
באופן_לייט*

בעיות כלכליות מלחיצות

וגם כבר לא פה יש לי תהיה - למה לתת את הכסף שלך (שיכול לצבור ריבית למשל) למישהו אחר לפני הזמן?! לא יודעת איך אצלכם אבל בהרצליה ההנחה על תשלום מראש היא מטופשת ממש ואם גם אין הגנה מפני עליית המיסים אז בכלל עדיף שהכסף שלי יהיה אצלי ולא אצל אחר בבחינת מס נדחה הוא מס נחסך.
בהתאוששות*
הצטרפות: 29 נובמבר 2006, 17:55

בעיות כלכליות מלחיצות

שליחה על ידי בהתאוששות* »

למה לתת את הכסף שלך (שיכול לצבור ריבית למשל) למישהו אחר לפני הזמן?!
בעיני יש בזה היגיון. בהנחה שאין מינוס (כך שתשלום בבת-אחת לא יגרור תשלומי ריבית על מינוס), גם הריבית שהכסף צובר היא די זניחה. תשלום בבת אחת פוטר מכאב הראש של תשלום כל חודשיים, מפיגורים (שהעירייה גובה עליהם ריבית), וגם מכך שהכסף יתמסמס על כל מיני דברים אחרים, שכן אפשר לדחות (כמו למשל תיקון גדול של משהו לא דחוף) ולא יהיה זמין כשצריכים אותו.
נועה*

בעיות כלכליות מלחיצות

שליחה על ידי נועה* »

אשמח אם חלק מהמוחות כאן יציצו לדף הזה, שקשור בעיני לנושא הכלכלי: רעיונות לפתרון אי הבנות לגבי שכר עבודה
היום הסבתרי לעורך דין נפוח וצעיר תל אביבי מה זה לשלם חובות ממה שיש לי בשיטת כדור השלג. היה לו קשה להבין, אבל עזרו לו.
נראה לי שכל מי שיש לו חובות צריך לבוא לבקר במקום כזה: חדר ענק מלא פקידות ליד מחשבים וטלפונים. כל פעם נכנס אדם עם פרצוף חמוץ, ניגש למזכירה בכניסה והיא צועקת: הגיע חייב... ואז לפי הגוף שהוא חייב לו, מגיעה אליו פקידה כזו ומטפלת בעינייו. אשכרה שאלו אותנו אם אנחנו חייבים או לקוחות.
כמו שכדאי ללכת לראות מה קורה לנפגעי תאונות דרכים כדי להיזהר בכביש, אולי כדאי לסייר במקומות כאלו לפני שיוצאים למסע קניות...
בשמת_א*

בעיות כלכליות מלחיצות

שליחה על ידי בשמת_א* »

_תשלום מראש אינו מהווה ביטוח כנגד העלאת מיסים.
אם הארנונה תעלה במהלך השנה, תאלצי לשלם את ההפרש_
לא בזה מדובר.
מדובר בזה שאם משלמים מראש, הסכום נשאר. נגיד, שילמתי 1000 ש"ח בתחילת השנה לכל השנה (דוגמא פיקטיבית).
אם משלמים במשך השנה, אז הם מוסיפים הצמדה למדד. ההצמדה למדד גורמת לזה, שאם שילמתי במשך השנה (כמו אצל פוגית, גם אצלנו העירייה שולחת חשבון כל חודשיים), אז בסוף השנה אני מגלה ששילמתי יותר. נגיד, במקום 1000 בינואר, שילמתי אמנם ב-6 תשלומים אבל 1100 ש"ח.
לעומת זאת, שכרי לא היה צמוד למדד, ולא הרווחתי יותר.
אז בעצם הפסדתי 100 ש"ח.
אם היו לי 1000 ש"ח בינואר, והעדפתי לחלק לתשלומים, אז הפסדתי.
אם לא היו לי ממילא 1000 ש"ח לשלם בבת אחת, אז ההפסד מתקזז עם העובדה הפשוטה שממילא לא יכולתי לשלם.
החשבון יותר ברור עכשיו?
כבר_לא_פה*

בעיות כלכליות מלחיצות

באופן לייט, בהתאוששות ענה (ענתה?) במקומי. ובשביל לשלם בתשלומים אני צריכה לפרוס את זה בקרדיט של כרטיס האשראי כי בעירייה לא פורסים לתשלומים (!!!קונספירציה עם חברות האשראי?) והריבית שאני אשלם על הפריסה תבטל לי את הריבית על החיסכון.
בשמת_א*

בעיות כלכליות מלחיצות

שליחה על ידי בשמת_א* »

בעירייה לא פורסים לתשלומים
כבר לא פה, את גרה במקום שבו חייבים לשלם את חשבון הארנונה השנתית מראש בתשלום אחד לכל השנה?!
את בטוחה? איך אפשר שהעירייה תחייב דבר כזה? הרי אלה תשלומים מאוד גבוהים. הבסיס שלהם צריך להיות תשלום דו חודשי של ארנונה ומים.
גיימס_בונד*

בעיות כלכליות מלחיצות

בכל המקומות שגרתי בהם עד עכשיו אפשר ומומלץ היה לשלם כל חודשיים. וולה, יש מרגיעון מענין וחדש בראשית זה עכשיו זה עכשיו, זה עכשיו.אבל אני רוצה לחזור לגן העדן ולא בעצב ללדת בנים ולגדלם. וגם לאכול מעץ הדעת ועץ החיים. הזמנים משתנים. אולי אלוהים ירשה לנו עכשיו?
אף_חצוף*

בעיות כלכליות מלחיצות

שליחה על ידי אף_חצוף* »

כבר לא פה יש אפשרות נוספת. את יכולה לשלם בהוראת קבע בבנק, ואז זה גם תשלומים בלי הקרדיט (למיטב ידיעתי). אנחנו בד"כ עובדים הפוך. לא משלמים כמעט עד סוף השנה, ורק אז משלמים את הכל בבת אחת. אני בטוחה שזה לא הדבר הכי חכם, אבל ככה בינתיים מסתדר לנו.
סיפורי_פוגית*

בעיות כלכליות מלחיצות

כי בעירייה לא פורסים לתשלומים
זה פשוט לא נכון. את עושה פה טעות שנובעת מהתפיסה שלך את הארוננה וההרגלים...
העירייה (by defult) מחלקת לכל התושבים את הארנונה ל-6 תשלומים
אמצעי התשלום המועדף עליהם הוא הוראת קבע בבנק. אבל אפשר להגיע גם לכל הסדר אחר שאת מעוניינת בו, כולל תשלום במזומן!
זה הפוך מקונספירציה - הם לא רוצים שתשלמי את העמלה שגובה חברת האשראי על שרות שהם נותנים לך בחינם (שימי לב שכיום חברות האשראי גובות 45 אג' בממוצע על כל אחד מהתשלומים בעסקת תשלומים ללא ריבית)
למה שהם יתנו לך את ההנחה שמגיעה על תשלום במזומן אם את משלמת בתשלומים?

|יד1| אז קצר
ירושלמית*
הצטרפות: 16 מרץ 2003, 20:56

בעיות כלכליות מלחיצות

שליחה על ידי ירושלמית* »

בעירייה לא פורסים לתשלומים נכון שלא מקבלים כל חודשיים שובר תשלום,
אבל אפשר לפרוס את התשלומים באשראי. ככה אנחנו עשינו.
על תשלום מראש מקבלים הנחה של אחוז אחד....
אף_חצוף*

בעיות כלכליות מלחיצות

שליחה על ידי אף_חצוף* »

ואין קנסות?
על פי זה יש הפרשי הצמדה, אבל לא ריבית, ויש הנחה של 0.75% (איזה לארג'ים) על כל תשלום.
http://www.jerusalem.muni.il/[po]jer main[/po]/defaultnew.asp?lng=1
גיימס_בונד*

בעיות כלכליות מלחיצות

כאשר כתבתי מכתבים, מלאתי טפסים הסברתי את עובדת החד הוריות, קיבלתי הנחות יותר גדולות בארנונה. כדאי לברר למי מגיעה הנחה. לדעתי המצב בארץ לא פשוט. גם לפי אמצעי התקשורת, דוקא אנשים שעובדים, מתקשים היום כלכלית כי המשכורות לא גדלות והתשלומים כן. זו מצווה לחשוב על כל גרוש.
סיפורי_פוגית*

בעיות כלכליות מלחיצות

המשכורות לא גדלות.
באמת מזמן לא היתה תוספת יוקר... יש פה מישהי מההסתדרות?
אבל עדיין יש אנשים שמקבלים העלאת שכר מדי פעם.
גיימס_בונד*

בעיות כלכליות מלחיצות

יש אנשים שמקבלים העלאת שכר מדי פעם, אך לרב הקצב שבו החיים הופכים יותר יקרים הרבה יותר מהיר מי העלאת שכר מדי פעם. יתכן ובתפקידים של עמדות מפתח יש העלאות רציניות, אבל אני מדברת על המעמד הבינוני. תארו לעצמכם...קראתי בגלובס, אחרי המלחמה שחברי הכנסת רצו להעלות לעצמם את שכרם ואחרי שזה פורסם בעיתון זה בוטל. ככל שאני זוכרת היה מדובר באחוז רציני. זה מבהיר את התמונה, היכן אנו נמצאים.
גיימס_בונד*

בעיות כלכליות מלחיצות

הסקטור הציבורי לא בדיוק חוגג. הוא בוכה. אנחנו לפני שביתה כי לא שולמו משכורות לרשויות מקומיות. לא מסתמן הסכם או פתרון כלשהו בזמן הקרוב.מדובר בהנלת שכר של כחצי שנה. לא בג*ץ לא שר האוצר הרשזון, לא הרשויות עצמן יודעים מה לעשות..גם לא ההסתדרות.
גיימס_בונד*

בעיות כלכליות מלחיצות

לפני כחצי שעה או שעה שוחחתי עם הפקידה במחלקה העסקית בבנק. כמה אינטואיציה וכוחות צריך לפעמים בשביל לקבל את מה שמגיעה לנו. כמה קל לפול בין הכסאות שום דבר לא ברור מאליו. אלוהים רצה שאלמד למודי המלחמה בגיל מבוגר. אני מקבלת שעורי בנקאות מהחיים ומפקידת הבנק. היא אפילו לא יודעת כמה בעצם היא תרמה לידע הבנקאי שלי, למרות שהיו גם נפילות בדרך,לטובת הבנק. גם כאן למדתי בדרך הקשה ומה שאני יודעת זו נקודה בים לעומת מה שאפשר להבין ולדעת. אני רוצה ללמוד עוד ועוד.אני רוצה לדעת עוד ועוד.אני רוצה לישם עוד ועוד
נועה*

בעיות כלכליות מלחיצות

שליחה על ידי נועה* »

לפני כחצי שעה או שעה שוחחתי עם הפקידה במחלקה העסקית בבנק
לפני כשעתיים התקשרה אלי הפקידה מהבנק ודרשה שנבוא לחתום על מסגרת אשראי. אמרתי לה שאנחנו לא מעוניינים במסגרת כזו. היא השתתקה ואחר כך אמרה: אבל הקצינו לכם מסגרת כזו. אמרתי לה שזה יפה מאד מצידה, אבל אנחנו לא ביקשנו ואין לנו כוונות לממש מסגרת כזו. היא השתאתה אבל קיבלה.
לומדת לא להתקפל מול הסמכות. עוד הייתי הולכת לחתום על מסגרת שהם המציאו ואני לא צריכה כדי שהם יוכלו לגבות ממני כסף על זה.
עשיתי עכשיו חשבון ששנתיים מהיום אני מסיימת לשלם חובות!!! שנתיים זה לא נורא הרבה זמן נכון?
אילה_א*

בעיות כלכליות מלחיצות

שליחה על ידי אילה_א* »

שנתיים זה מעט מאוד תחשבי כמה זמן לקח לך להכנס לאובר הזה .
נגיד כל שנה שלא שמת בצד כסף לפיצויים לעובדים . או כל מיני דברים שהיו בעסק ולא התנהלו נכון ולא בדקת אותם.
זה נשמע כמו סוג של דיאטה שאפשר לצאת ממנה רוויים בתובנות. בהצלחה .
חוץ מזה יצאת גדולה עם הפקידת בנק .
שליחת תגובה

חזור אל “דפי נבירה עצמית-קהילתית”