הנקה מצד אחד או שניים

בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

הנקה מצד אחד או שניים

שליחה על ידי בשמת_א* »

ממש לא זוכרת.
נקודות_ורודות_אגדיות*
הצטרפות: 19 יוני 2007, 18:46
דף אישי: הדף האישי של נקודות_ורודות_אגדיות*

הנקה מצד אחד או שניים

שליחה על ידי נקודות_ורודות_אגדיות* »

אני הינקתי בזמן הריון ומשלב מסויים התמעט מאוד החלב ונהיה מלוח. הקטנה המסכנה המשיכה לינוק כל ההריון ופשוט הייתה מבקשת בקבוק מים כל כמה שניות במשך ההנקה. היא גם אכלה באין ברירה.
וכשילדתי ....היא חגגה!!
אמא_של_דגיגונת*
הצטרפות: 23 ספטמבר 2007, 11:58
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_דגיגונת*

הנקה מצד אחד או שניים

שליחה על ידי אמא_של_דגיגונת* »

אצלי, מכיוון שיש ציץ אחד שמשפריץ,_ _נהייתה העדפה ברורה לציצי שפריצי והנקתי אותה בעיקר ממנו.
בדר"כ היא נירדמת עם הלא משפריץ
בדיוק כך אצלי. עד כדי כך שההעדפה הזו גרמה להתמעטות חלב בצד הלא משפריץ, משהו שאני עכשיו מנסה לשנות על ידי הנקה מוגברת בצד הזה. מה שמוזר זה שלפני כמה חודשים האיזון היה בדיוק הפוך וכשניסיתי לאזן התהפכו הצדדים...
אני תוהה אם זה באמת עניין של איזון שמאל ימין של הגוף, או שמדובר בהעדפה של התינוק ובמשהו שהוא יוצר - שיהיה צד אחד חזק לאכילה וצד חלש להרדמות.
<חייבת להודות שלא מציעה שד שני לאחר שסיימה את הראשון, בד"כ כי היא נרדמה עליו ואין לי לב להעיר אותה... מן הסתם זו גם הסיבה לחוסר האיזון...>
חגית_ל*
הצטרפות: 05 אוקטובר 2001, 17:35
דף אישי: הדף האישי של חגית_ל*

הנקה מצד אחד או שניים

שליחה על ידי חגית_ל* »

משהו שאני עכשיו מנסה לשנות על ידי הנקה מוגברת בצד הזה
גם אני.

או שמדובר בהעדפה של התינוק ובמשהו שהוא יוצר - שיהיה צד אחד חזק לאכילה וצד חלש להרדמות.
חומר למחשבה.
חייבת להודות שלא מציעה שד שני לאחר שסיימה את הראשון,
גם אני.
אם_פי_3*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 21:35
דף אישי: הדף האישי של אם_פי_3*

הנקה מצד אחד או שניים

שליחה על ידי אם_פי_3* »

נראה לי חשוב לציין, שאם תינוק מסרב בעקביות לינוק מצד מסוים, זה דבר שדורש בדיקה - בשני כיוונים:
  1. קושי של התינוק, למשל בגלל חולשת שרירים בצד אחד. קל לבדוק את זה על ידי הנקה מהצד הלא-אהוב בתנוחת דרבוקה (פוטבול) וגם על ידי הנקה מהצד האהוב בתנוחת דרבוקה. אם התגובות לצדדים מתחלפות, זה כנראה בגלל קושי של התינוק - וכדאי לפחות לבדוק.
  2. לפעמים, אי-מוכנות לינוק משד מסוים, יכולה לנבוע ממחלה של השד, כמו סרטן השד. גם כאן - שווה לבדוק, ולזהות מוקדם. זה יכול להציל חיים.
זה לא סותר את הנאמר למעלה, אלא בא להשלים.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

הנקה מצד אחד או שניים

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

טוב
החלטתי לאזור אומץ לשנות הרגלים (גיליתי שזה ממש זה כרוך בפחד קל...) ולהחזיר את עטרת צד ימין הנטוש ליושנה...הרגשתי שכבר הרבה זמן אני מדחיקה שיש שם אי נוחות גם אם לא כאב כשאני מניקה בשמאל וגם הוא מבקש את שלו אך אויה ...אכן בזכות מה שכתבו פה (ותודה כי לא הייתי מעלה זאת על דעתי) טעמתי וגיליתי כי בעוד שצד שמאל טעם החלב בו מתוק מאד הימני ממש מלוח...השאלה מה עושים??? איך עושים "התפלת" או המתקת חלב אם בצד אחד? (לשאוב אני ממש לא מסוגלת אגב..) אשמח אם למישהי יש ראיון או נסיון...
בשמת_א*

הנקה מצד אחד או שניים

שליחה על ידי בשמת_א* »

איך עושים "התפלת" או המתקת חלב אם בצד אחד? (לשאוב אני ממש לא מסוגלת אגב..
כדי לשנות את טעם החלב למתוק, צריך להגביר את כמות החלב בצד הזה.
כדי להגביר את כמות החלב שם, צריך להוציא משם חלב.
איך מוציאים חלב מהשד?
או על ידי יניקה, או על ידי שאיבה, או על ידי סחיטה ידנית.
אם את לא מסוגלת לשאוב - האם היונק/ת י/תסכים לינוק משם?
את מוכנה ללמוד סחיטה ידנית?
פלוני_אלמונית*

הנקה מצד אחד או שניים

אולי אבא יכול לינוק קצת....
פלוני_אלמונית*

הנקה מצד אחד או שניים

את מוכנה ללמוד סחיטה ידנית?
בהחלט - ניסיתי במקלחת כשהגוף היה רטוב ומחומם ואז ראיתי שהחלב יוצא בקלות .אשמח ללמוד עוד רעיונות (אני זוכרת שכשהיא רק נולדה הוא טיפטף טבעי מהצד השני בזמן ההנקה אך כבר לא...) השאלה איזה כמות (כלומר כמה זמן ביום) צריך כדי לשנות את הטעם כי אני עמדתי שם כמה דקות במקלחת וזה היה נראה שהטעם נשאר יציב במליחותו...

אולי אבא יכול לינוק קצת....
רעיון מקורי...מאידך אם מדובר על כמויות גדולות של נוזל מאד מלוח,גם הוא לא עשה שום דבר כל כך מגעיל בחייו שמגיע לו העונש הזה...
בשמת_א*

הנקה מצד אחד או שניים

שליחה על ידי בשמת_א* »

כי אני עמדתי שם כמה דקות במקלחת
טוב, בשביל להגביר את כמות החלב לא מספיקה סחיטה אחת ויחידה קטנה.

תנסי לסחוט כמה פעמים ביום (3-5 בתור התחלה), כמה דקות כל פעם, רצוי אחרי עיסוי, נגיד לפחות חמש דקות, במשך כמה ימים.
את צריכה להגביר את כמות החלב בצד הזה, בלי לשנות לכמות החלב שבצד השני, כך שמגבירי חלב כמו חילבה לא רצויים לך.
פלוני_אלמונית*

הנקה מצד אחד או שניים

נראה לי חשוב לציין, שאם תינוק מסרב בעקביות לינוק מצד מסוים, זה דבר שדורש בדיקה

לפעמים פשוט ציץ אחד משפריץ ויותר קל לינוק ממנו, או יותר קשה, תלוי בתינוק, זה הכל.
חגית_ל*

הנקה מצד אחד או שניים

שליחה על ידי חגית_ל* »

זאת אני שכותבת על הציץ המשפריץ :-)
בשמת_א*

הנקה מצד אחד או שניים

שליחה על ידי בשמת_א* »

לפעמים פשוט ציץ אחד משפריץ ויותר קל לינוק ממנו, או יותר קשה, תלוי בתינוק, זה הכל.
שימי לב:
כל מלה שהיא כתבה מדוייקת.
היא תיארה את הנפוץ, ואת הנדיר.
גם את הנדיר צריך לדעת.
חגית_ל*

הנקה מצד אחד או שניים

שליחה על ידי חגית_ל* »

אז כדאי לציין שזה נדיר.
בשמת_א*

הנקה מצד אחד או שניים

שליחה על ידי בשמת_א* »

לפעמים, אי-מוכנות לינוק משד מסוים, יכולה לנבוע ממחלה של השד
לפעמים. זה מדוייק.
ואז מה אם זה "נדיר"?
במדינה שבה כבר אחת משמונה לוקה בסרטן שד?
צריך לדעת על האפשרות הזאת. אף אחת לא יכולה לדעת אם זה רלבנטי לה או לא. כל אחת תחליט אם להיבדק או לא, במקרה כזה. "נדיר" זה בסך הכל סטאטיסטיקה. זה לא רלבנטי בשום צורה לאמא האחת שצריכה לדעת מה כל האפשרויות שחשוב לה לחשוב עליהן ולהיות מודעת אליהן.
אם_פי_3*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 21:35
דף אישי: הדף האישי של אם_פי_3*

הנקה מצד אחד או שניים

שליחה על ידי אם_פי_3* »

אם תינוק מסרב בעקביות לינוק מצד אחד, אני הייתי קודם מוודאת שאין בעיה אמיתית, לא משנה מה הסבירות שלה, ורק אחר כך מתייחסת לזה כאל תקין. במיוחד בסוג הזה של הבעיות.

מצב של תינוק שמסרב בעקביות לינוק מצד אחד, הוא לא-נפוץ (בניגוד להעדפת צד אחד שלא כוללת סירוב מוחלט לצד השני, שהיא נפוצה). אין לי מושג כמה מתוך אלו נובעים מתוך בעיה אמיתית, וכמה סתם מנוחות. לא בטוחה בכלל שנדיר (בתוך קבוצת הסרבנים).
קט_קטית*
הצטרפות: 01 מאי 2007, 10:49
דף אישי: הדף האישי של קט_קטית*

הנקה מצד אחד או שניים

שליחה על ידי קט_קטית* »

אצלנו הגדולה סירבה לצד ימין במשך חודשיים בערך, מגיל 3 חוד'
הציץ הימין אכן השפריץ...
מה שעזר זה:
א. להשפריץ את החלב הקדמי באופן ידני, ומה שנשאר להציע בתור קינוח
ב. להניק בשכיבה במיטה כשהתינוקת הפוכה (שוכבת בתנוחה כאילו היא יונקת משמאל)

יכולה להיות בעיה שהיא לא בשד, אלא בתינוק (דלקת באוזן או כל הצקה אחרת שמציקה בצד אחד בלבד) -
לשים לב אם כשהתינוק שוכב על הצד הרגיל שלו, אם מוכן לקחת את הציץ הזנוח (למשל בתנוחת כדורגל)

להציע ציץ זנוח כשהתינוק עייף או מתוך שינה

אגב הקטנה שלי יותר אהבה את המשפריץ (מתישהו בהתחלה, עכשיו היא אוהבת את שניהם בצורה דומה ואובססיבית :-))
רוני*
הצטרפות: 25 ספטמבר 2002, 23:19

הנקה מצד אחד או שניים

שליחה על ידי רוני* »

מה לעשות אם אחרי צד אחד הקטנטונת ישנה חזק?
אילה_בשדה_הדגן*
הצטרפות: 16 אוקטובר 2006, 18:24
דף אישי: הדף האישי של אילה_בשדה_הדגן*

הנקה מצד אחד או שניים

שליחה על ידי אילה_בשדה_הדגן* »

נראה לי שחשוב לזכור איזה צד זה היה ולהתחיל את ההנקה הבאה בצד השני.

מצד שני..
חשוב לבדוק אם התינוקת ינקה מספיק ואם היא קיבלה מספיק חלב .יש תינוקות שלא משנה מה ,צריך להעיר אותם שימשיכו לנוק .
איך את יודעת אם התינוקת שלך יונקת מספיק?
יש על זה דפים באתר
וגם ספירה של לפחות 6 פעמים שתן בהיר ביום.

דרך אגב : בימי החום , אני נהגתי להניק מעבר לכל פעם שהתינוקות שלי ביקשו,מזיעים יותר ולא רציתי שיתיבשו.
רוית*
הצטרפות: 10 אוקטובר 2002, 00:31

הנקה מצד אחד או שניים

שליחה על ידי רוית* »

יצא למישהי פעם שהינוקא רצה לינוק לסרוגין משני השדיים לאורך כל ההנקה, כל הנקה?
מאז שהוא גילה שהם שניים ככה הוא יונק וזה די מציק. אם אני מסרבת הוא מוחה בתוקף.
יש לכן הסבר לכך?
זוג_צעיר*
הצטרפות: 06 אוקטובר 2007, 15:19
דף אישי: הדף האישי של זוג_צעיר*

הנקה מצד אחד או שניים

שליחה על ידי זוג_צעיר* »

ניסיתי את השיטה שהוצעה פה, משני הצדדים, והתוצאה הייתה שבוע של קקי ירוק. בעקבות פגישה בלה-לצ'ה התחלתי לתת צד אחד עד שהיא משחררת ואז לחזור לאותו צד לסיבוב שני. כנראה שהיא לא הספיקה להגיע לחלב האחורי השמן בסיבוב אחד של יניקה, גם אם הוא היה ארוך. רק אח"כ, אם היא רוצה סיבוב שלישי, אני עוברת לצד שני - והקקי חזר לצבע ומרקם טוב יותר.
בשמת_א*

הנקה מצד אחד או שניים

שליחה על ידי בשמת_א* »

כנראה שהיא לא הספיקה להגיע לחלב האחורי השמן בסיבוב אחד של יניקה
נראה שאצלך באופן ספציפי נוצר מצב של עודף חלב, לפי מה שאת מתארת.
אבל בבקשה תהיי עם יד על הדופק. המצב יכול להתאזן, נדמה לי שרק ילדת, מצב של "עודף חלב" מתאזן יחסית מהר בדרך כלל ואז כן תרצי להציע שני צדדים.
אלכסנדרה*
הצטרפות: 25 דצמבר 2003, 16:17

הנקה מצד אחד או שניים

שליחה על ידי אלכסנדרה* »

שאלה:

התינוקי נולד במשקל 2,200.
לא הצליח להתחבר לפטמה, בגלל שהיה קטן, והפטמות שקועות. קיבל במשך מס' ימים סימילאק עם חלב שאוב.
מגיל שבוע ינק בעזרת פטמות סיליקון, ללא תוספות.
מגיל שישה שבועות יונק טבעי, ללא עזרים.
בגיל חודש שקל 2.900
בגיל חודשיים שקל 3.300
יונק כל פעם מצד אחד, ולא נראה שמרוקן אותו לגמרי.
בשבועיים האחרונים התחושה היה שהשדיים "ריקים" יותר, וכמעט אין נזילות.
בימים האחרונים הקקי ירוק וכמותו קטנה
הילדון כיום בן 9 שבועות.
האם להעביר גם לצד שני?האם להעביר למרות שיש תחןשה שהצד הראשון עדיין מלא, ובסחיטה ידנית החלב יוצא בשפע? אחרי כמה זמן להעביר?
אילה_א*
הצטרפות: 23 אוקטובר 2004, 18:09
דף אישי: הדף האישי של אילה_א*

הנקה מצד אחד או שניים

שליחה על ידי אילה_א* »

האם להעביר גם לצד שני?
אם הקקי ירוק דשא עדיף להשאיר אותו על אותו צד במיוחד אם יש תחושה שהוא עדיין מלא
להעביר רק כאשר אין שום ספק שהוא ריק , את אמורה להרגיש שהוא ריק .
בערך בגיל שישה שבועות הספקת החלב מתאזנת מול צריכת התינוק ולכן יש פחות נזילות .
לא קורה כלום אם הוא יונק רק מצד אחד כל פעם
אפשר להזמינך למפגש לה לצ'ה ? איפה את בארץ ?
אלכסנדרה*

הנקה מצד אחד או שניים

שליחה על ידי אלכסנדרה* »

אשמח מאוד להגיע.
אני מרחובות.
תבשיל_קדרה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2001, 08:15
דף אישי: הדף האישי של תבשיל_קדרה*

הנקה מצד אחד או שניים

שליחה על ידי תבשיל_קדרה* »

אלכסנדרה,
ממה שכתבת, העליה במשקל של בנך בחודש השני, די נמוכה.
זה לא בהכרח מעיד על בעיה, אבל לא הייתי עושה שום דבר שעלול להפחית את יצור החלב שלך.
בפרט, הייתי משתדלת שיינוק משני הצדדים בכל פעם, אלא אם הוא ממילא יונק בתדירות גבוהה.
כלומר - כן, הייתי מעבירה לצד שני אחרי שהוא עוזב בעצמו את הצד הראשון. אולי (אם הוא שבע) אחרי הפסקה לגרפס או להחלפת חיתול.
את יודעת כמה פעמים ביום הוא עושה פיפי?
אלכסנדרה*

הנקה מצד אחד או שניים

שליחה על ידי אלכסנדרה* »

פיפי - מס' פעמים להערכתי לפחות 6.

קקי-פעמים ויותר.
אלכסנדרה*

הנקה מצד אחד או שניים

שליחה על ידי אלכסנדרה* »

תבשיל,

העצה שלך סותרת את העצה שמעליך :"להעביר רק כאשר אין שום ספק שהוא ריק , את אמורה להרגיש שהוא ריק ."

מה עושים?
אלכסנדרה*

הנקה מצד אחד או שניים

שליחה על ידי אלכסנדרה* »

הוא יונק בתדירות גבוהה, אך אני מחזירה לאותו שד, עד שהוא מרוקן אותו, או עד שהבייבי הולך לישון.
בשמת_א*

הנקה מצד אחד או שניים

שליחה על ידי בשמת_א* »

יש יופי של מפגשים ברחובות, ראי את דף המפגשים הזה וגם את זה .
ברחובות יש מפגש ממש עוד כמה ימים.
חוץ מזה:
_הילדון כיום בן 9 שבועות.
האם להעביר גם לצד שני?האם להעביר למרות שיש תחןשה שהצד הראשון עדיין מלא, ובסחיטה ידנית החלב יוצא בשפע? אחרי כמה זמן להעביר?_
אז ככה:
בסביבות חודשיים אחרי הלידה ההנקה כבר מתייצבת.
הנזילות נעלמות או מתמעטות, וכבר אין תחושה של גודש, לפעמים יש אפילו הרגשה כאילו השד "ריק".
פשוט, בשבועות הראשונים אחרי הלידה יש גם בצקת מסויימת כתוצאה מהלידה (חלקה נוזלים שונים, לא רק חלב) וגם מלאות בשד כתוצאה מכך שבתור התחלה, כדי למקסם את סיכויי ההנקה, השדיים מייצרים חלב עבור תאומים או שלישייה. בהדרגה הגוף מזהה כמה חלב באמת נצרך, וגם התינוק מגיע תוך כדי התקופה הזאת לינוק נפח יפה של חלב ככל שהוא גדל וקיבתו גדלה.

השד לעולם איננו "ריק" באמת, כי השד אינו בקבוק, שמכניסים אליו חלב והוא מתרוקן כאשר החלב נגמר.
בחלק העליון של כל שד יש מפעל קטן לייצור חלב, שמייצר חלב על המקום. ברגע שמתחילים לינוק, המפעל מתחיל לייצר. חוץ מזה הוא גם מכין סטוק להנקה הבאה (אם כי, בחודשים מתקדמים יותר בהנקה, כמעט כל החלב מיוצר על המקום. פה יש גם הבדלים ביכולת האיחסון ויכולת היניקה בין אמהות שונות ותינוקות שונים, ולא אכנס לזה כאן).
למעשה נמצא, שככל שהשד יותר "ריק" כך המפעל מייצר יותר בקצב, וככל שהוא יותר "מלא" ככה המפעל מאט את הייצור ואפילו מפסיק אותו. לכן, העיקרון עם השד - לפנות הרבה כדי לייצר הרבה. כמה שיותר חלב יוצא מהשד, ככה יותר חלב יווצר.

עכשיו, ככל שהתינוק יונק יותר מאותו הצד, כך הוא מקבל חלב יותר ויותר עתיר שומן. לכן לא טוב "להעביר" את התינוק מצד לצד כל עוד הוא שמח לינוק מאותו הצד.
כאשר הוא משחרר את הצד, ומסיים את היניקה ממנו - זה הזמן להציע לו את הצד השני.
אם הוא נרדם על צד אחד, אז כשהוא מתעורר מציעים לו את השני. לא מכריחים את התינוק לינוק משני הצדדים, אלא כשהוא גומר צד אחד מציעים את השני. יכול להיות שהוא יינק ממנו רק קצת ויפסיק, יכול להיות שיינק המון, יכול להיות שיסרב. בכל מקרה, כל פעם מציעים.

לגבי העלייה במשקל צריך לבדוק יותר לעומק, אבל כן מוכרת התופעה של תינוק שעולה יפה במשקל כל עוד החלב פחות או יותר משפריץ לו לפה בלי הרבה מאמץ, ובהמשך, כאשר צריך "לחלוב" יותר טוב את השד, התינוק פתאום מתחיל לעלות פחות טוב במשקל. כי התפיסה והיניקה שלו לא היו כל כך טובות אבל זה לא התבטא בהתחלה, רק בהמשך.

כמות קטנה של קקי עלולה להצביע על יניקת מעט מדי חלב.
הנקה במשך כמה שעות מאותו צד היא דרך להוריד את כמויות החלב עבור אמהות שמייצרות עודף חלב היסטרי והתינוק משתנק ונחנק על השד. לאמא שהייצור שלה "רגיל", השיטה הזאת עלולה להוריד את כמויות החלב כך שלתינוק אין מספיק חלב. לכן עוד יותר חשוב להניק כמה שיותר, ולתת את שני הצדדים בכל הנקה כמה שיותר.

לשיפור התפיסה והיניקה אני באמת ממליצה ללכת למפגש ברחובות, ולוודא שהמדריכות רואות אותך מיניקה כדי שיוכלו לשפר את תנוחת היניקה.

עד אז, אני ממליצה לך ממש להשתדל בימים הקרובים להניק בכל הזדמנות, ומשני הצדדים. אחד הפטנטים לזה הוא להיכנס עם התינוק למיטה להנקה בשכיבה, ו/או להיות עם חלק גוף עליון חשוף והתינוק עלייך, כדי לעודד אותו לינוק יותר בזכות הקירבה אלייך והתחושה של השד. מגע עור-בעור הוא אחת השיטות לעודד תינוקות לינוק. המטרה היא כפולה: א. לשפר את כמויות החלב שתינוקך יצליח לינוק, וב. להגדיל את כמויות החלב שאת מייצרת עבורו.

בהצלחה!
תבשיל_קדרה*

הנקה מצד אחד או שניים

העצה שלך סותרת את העצה שמעליך :"להעביר רק כאשר אין שום ספק שהוא ריק , את אמורה להרגיש שהוא ריק ."
אני חולקת על העצה שמעלי.
זו עצה שניתנת במצב של קקי ירוק, בהנחה שהקקי ירוק משום שיש עודף יצור חלב (זה נכון שזה אחד המצבים בהם הקקי ירוק, אבל צריכים להיות עוד סימנים לכך), ומטרתה להפחית את ייצור החלב.
היות ואני משערת שזה לא המצב אצלך, לא הייתי עושה משהו כזה בלי בירור מקיף ע"י יועצת הנקה (או לפחות מדריכה מנוסה).

אילה א, סליחה. אחד המקרים הבודדים בהם אני חולקת חד משמעית על משהו שמציעים לאמא אחרת לעשות
תבשיל_קדרה*

הנקה מצד אחד או שניים

הוא יונק בתדירות גבוהה, אך אני מחזירה לאותו שד, עד שהוא מרוקן אותו, או עד שהבייבי הולך לישון.
כן, זה בדיקו מה שעושים כדי להפחית כמות חלב שמיוצרת.

נסי, במשך כמה ימים, להחליף צד בכל הנקה (מהי תדירות גבוהה?), וראי איך זה משפיע על המשקל שלו ועל הרגשתך לגבי כמות החלב שתא מייצרת ומידת השובע שלו..
יכול להיות שבהמשך תגלי שאת צריכה להקפיד על - למשל - שתי הנקות מאותו צד, ואז שתיים מהצד השני, אבל כרגע, קודם כל, לדעתי וממה שאת מתארת, החליפי צד בכל פעם.
ספרי פה אחרי 3-4 ימים כאלה כל מה שראית.

(וכמובן אל תוותרי על פגישת לה לצ'ה, ליוי וירטואלי עלול להיות חסר, בעיקר כי קשה לראות בכתב תמונה שלמה. [הגם שאני מנסה להרחיב את התמונה, ע"י שאלות]).
בשמת_א*

הנקה מצד אחד או שניים

שליחה על ידי בשמת_א* »

אם כן, תבשיל קדרה ואני מסכימות לחלוטין שכרגע, חשוב ביותר להניק משני הצדדים בכל הנקה, ולהניק כמה שיותר.
אום_שלום*
הצטרפות: 15 ינואר 2006, 19:11
דף אישי: הדף האישי של אום_שלום*

הנקה מצד אחד או שניים

שליחה על ידי אום_שלום* »

בתי בת ששה חודשים,
יונקת ארוחות לא ממש סדירות. בערך מגיל שלושה חודשים היא יכולה לקפוץ מהציצי כל חצי דקה (גם אם חושך ואין ציוץ) חוץ מאשר במהלך שנת הלילה אז היא יכולה לינוק ברציפות כמה דקות.
למעשה חלק מהשאלה שלי היא לדף אחר אבל בעניין הדף הזה:
אני אף פעם לא יודעת מתי להחליף צד כיוון שהיא לא משחררת בגלל שנגמר לה אלא בגלל שפתאום משהו הסיח אותה או שהיא חוטפת איזה ג'ננה,
אז יש ימים שאני מניקה כל פעם מצד אחר גם אם היא ינקה רק דקה מהצד הראשון ויש ימים שאני ממשיכה מאותו צד במשך כמה שעות.
מכיוון שמהתחלה יש שד אחד שמרגיש לי תמיד מלא יותר אין לי אינידיקציה של שד ריק/מלא
לתשובתכן אודה...
שרון*
הצטרפות: 27 ספטמבר 2002, 14:27

הנקה מצד אחד או שניים

שליחה על ידי שרון* »

הי אום שלום. לא הבנתי מה השאלה...? משהו לא בסדר בעלייה במשקל? יש סתימות? יש אסימטריה בולטת? כאבי בטן? בעיות באספקת חלב?
רוב התינוקות מתחילים בגיל מסויים (כמו שתיארת) לעזוב את השד במהירות רבה יותר, אם בגלל שהיניקה נהיית מאד יעילה, אם בגלל שדעתם מוסחת בקלות ואם משילוב של השניים.
מה תדירות היניקה שלה?
באופן כללי, אם כל המדדים תקינים וכל מה שמציק לך זה שאין סדר, אז פשוט שחררי... לכל תינוק יש את דפוס היניקה האישי שלו. יש תינוקות שיונקים תמיד משני צדדים, יש כאלה שתמיד מצד אחד וכאלה שלפעמים ככה ולפעמים אחרת.
אם היא יונקת בתדירות גבוהה אז לא צריכה להיות שום בעיה לתת רק צד אחד. אני מניחה שאת לא מתעלמת ממנה אם היא מבקשת עוד.
אום_שלום*

הנקה מצד אחד או שניים

שליחה על ידי אום_שלום* »

לא הבנתי מה השאלה...?
אני אחדד-
אני חוששת שהיא לא מגיעה לחלב השמן והמשביע יותר מכיוון שהיא יונקת זמן קצר, לכן שואלת האם להמשיך להניק מאותו צד כמה פעמים או לעבור צד בהנקה הבאה.
העלייה במשקל פחות טובה משהיתה ואני חושדת שגם אספקת החלב ירדה.
אני מניקה אותה מתי שהיא רוצה הווה אומר שעתיים-שלוש בין הנקה להנקה, גם בלילה. בתחילת דרכה היא פתחה פערים הרבה יותר גדולים, יכלה לישון גם שמונה שעות רצופות בלילה.
שרון*

הנקה מצד אחד או שניים

שליחה על ידי שרון* »

אם היא יונקת כמה שהיא רוצה, ועוזבת כשהספיק לה, אז כמובן שהיא מגיעה לחלב השמן . צריך להבין משהו בקשר לחלב "קדמי" ו"אחורי". אלו לא שני סוגי חלב- כשנגמר הסוג הראשון מתחיל השני. רמת השומן בחלב עולה עם התקדמות ההנקה- בדקה החמישית יש יותר מבדקה הראשונה, ובדקה העשירית יש יותר מבדקה החמישית. אם היא עוזבת לבד ולא מעונינת יותר- היא מסופקת.
נגיד שאת מציעה לה שוב, מה יקרה? יכול להיות שהיא תיקח עוד כמה שלוקים, אבל יכול להיות שהיא לא תסכים ואפילו תתעצבן עליך. אם היא היתה רעבה היא היתה מבקשת יותר מן הסתם. יכול להיות שבזמן הקרוב תתחילי להרגיש שהיא מבקשת יותר- במקביל לעלייה בצריכה הקלורית של הגוף שלה. תינוקות בגיל הזה מתחילים להיות יותר פעילים ולהשתמש ביותר אנרגיה.
שעתיים שלוש בין הנקות זה פער גדול יחסית. אם אין בעיות של עודף חלב (ואין) בהחלט הייתי מעבירה אותה לצד השני.

מה הכוונה בעלייה פחות טובה במשקל? תפרטי, כמה נולדה, לכמה ירדה, קצב עלייה, כמה היום וכו'.
אום_שלום*

הנקה מצד אחד או שניים

שליחה על ידי אום_שלום* »

אני מרגישה שאני לא מובנת. אנסה שוב,
בתחושה שלי היא עוזבת לא בגלל שהספיק לה (שגם זה קורה לפעמים, לכן אני יודעת להבחין) אלא בגלל שמשהו הסיח את דעתה או שאולי היא באמת לא ממש רעבה ואני הצעתי לה לינוק ואז, לכשמגיעה ההנקה הבאה (אחרי 5 דקות, אחרי שעה, או אחרי שלוש שעות) אני לא יודעת מאיזה צד להניק.
ברור לי לחלוטין עניין החלב והשומן שבו. אני לא רוצה שהיא תינק בכל פעם חלב פחות שמן יחסית ותהיה רעבה אחרי זמן קצר.

היא נולדה במשקל המכובד 3.970, ירדה מעט מאוד בהתחלה, עלתה יפה עד חודשיים וחצי אז שקלה כבר 6.5 בערך והיום, בת 6 חודשיים שוקלת 7.3.
אני מרגישה שחלה תפנית משמעותית מאוד בין גיל חודשיים וחצי לשלושה, היא נהייתה פעלתנית מאוד (היא כל הזמן בתנועה ואין ספק שמוציאה הרבה אנרגיה), החלה לישון פחות טוב בלילה ולהיות פחות רגועה ביום. לקח לי בערך חודשיים! ליחס את זה לרעב אפשרי, אני לתומי חשבתי שההנקות התקצרו אבל אני מדברת על הנקות של דקה בערך שזה לא ממש הגיוני, היא כל הזמן רצתה לקפוץ לי מהידיים, אני חשבתי שהיא שבעה אבל כנראה שפשוט יש לה "קוצים בתחת".
בשמת_א*

הנקה מצד אחד או שניים

שליחה על ידי בשמת_א* »

עם אחת כזאת, ממליצים להיכנס למיטה לכמה שיותר הנקות, בחדר שקט וחשוך בלי הסחות דעת...
ולבדוק.
אולי היא באמת לא ממש רעבה.
אבל אולי בגילה כבר אין לה מספיק ברזל (אחרי 6 חודשים מהלידה כבר מתחיל להיות חסר ברזל) וכדאי להתחיל לתת לה מזון מוצק עם ברזל. למשל, הודו אדום. זה גיל לאוכל. רצוי אחרי הנקה, אבל אוכל.
שרון*

הנקה מצד אחד או שניים

שליחה על ידי שרון* »

אני מצטערת שאני לא מבינה (-:
קודם כל, אני מסכימה עם בשמת- לנסות לצמוא אזורים רגועים יותר להנקה, לנסות לתפוס אותה ממש בתחילת ההתעוררות להנקה, להרדים בהנקה וכו'. תינוקות כאלו בדרך כלל ינקו טוב יותר כשהם קצת מסטולים... עוד דבר, רוב התינוקות שמקצרים הנקות ביום בגלל סקרנות- פשוט ישלימו בלילה. תאפשרי לה את זה. כמו שאמרת בעצמך- אלו באמת ההנקות הטובות שלכן.
גם אוכל מוצק בשלב זה הוא רעיון טוב.

לגבי להעביר מצד לצד- בואי נגיד ככה: אם עברו חמש דקות, תחזירי אותה לאותו צד. אם עברה שעה, תעבירי לצד שני. איך זה בתור כלל אצבע? הגיוני לך?
ההתעסקות בחלב שמן או דליל היא מיותרת. למעשה, הרבה תינוקות שלאמא שלהם יש עודף חלב, ויונקים יותר מידי חלב "קדמי", דווקא עולים במשקל מצויין. אפילו יותר מהממוצע. אבל הם בדרך כלל סובלים מהבטן מאד (פלצנים בקיצור).

אני לא רוצה שהיא תינק בכל פעם חלב פחות שמן יחסית ותהיה רעבה אחרי זמן קצר אם היא פותחת רווח של שעתיים שלוש בין הנקות- היא לא רעבה אחרי זמן קצר! היא רעבה אחרי זמן הגיוני. אגב, גם רווח של כמה דקות או של שעה הוא הגיוני.

העלייה במשקל באמת הואטה אבל חשוב גם להסתכל על התינוק. את אומרת שהיא מוציאה המון אנרגיה - אז כנראה שיש לה אנרגיה...
אום_שלום*

הנקה מצד אחד או שניים

שליחה על ידי אום_שלום* »

תודה בשמת ושרון,

עם אחת כזאת, ממליצים להיכנס למיטה לכמה שיותר הנקות, בחדר שקט וחשוך בלי הסחות דעת...
זה באמת מה שאני עושה, משתדלת להניק בעיקר עם ההתעוררות כשהיא קצת מסטולית
רוב התינוקות שמקצרים הנקות ביום בגלל סקרנות- פשוט ישלימו בלילה. תאפשרי לה את זה
אני מאפשרת אבל זה גומר אותי, אני מעדיפה בהרבה להניק כל שעה ביום מאשר כל שעתיים בלילה.
איך זה בתור כלל אצבע? הגיוני לך? כן, זה כלל אצבע לא רע.

היא ממש לא פלצנית ולא נראה שסובלת מהבטן.
התחלתי לתת אוכל מוצק, בגזרת הברזל בינתיים רק להוסיף קצת שקדיה לאוכל, הודו אדום קצת גדול עלי בינתיים. בכל מקרה היא ממש טועמת כפיות בודדות וזהו.
בשמת_א*

הנקה מצד אחד או שניים

שליחה על ידי בשמת_א* »

בגדול, נראה שהיא יונקת כמה שהיא צריכה ומתקדמת עם המוצקים בקצב לגמרי נורמלי (-:
פלוני_אלמונית*

הנקה מצד אחד או שניים

מניקה את בני השני כבר תשעה חודשים, על פי דרישה ויש בלי עין הרע הרבה דרישה. פתאום בארבעה ימים האחרונים הציצי השמאלי התרוקן. הימני גדוש חלב. ניסיתי לשאוב וכמעט ולא יצא. כל הנקה אני מנסה לתת את השמאלי ובני יונק אבל ללא שאיבה ולאחר שתי דקות מפסיק. קראתי פה שאנסה להמשיך לשאוב , אבל משהי יודעת מה הסיבה?? ומה עושים עם ההפרש הענקי בין השדיים.
פלוני_אלמונית*

הנקה מצד אחד או שניים

חייבת לציין שקראתי פה משהו על סרטן !! אימאלה
בשמת_א*

הנקה מצד אחד או שניים

שליחה על ידי בשמת_א* »

ניסיתי לשאוב וכמעט ולא יצא
לפני הכל, זה לא אומר כלום. אין קשר בין מה שמצליחים להוציא בשאיבה לבין החלב בשד.
לגבי הפתאומיות: האם יכול להיות שבאופן הדרגתי, בלי לשים לב, נתת יותר את הימני וכך נוצרה אסימטריה עד ששמת לב אליה?
מחפשת_תמיכה*
הצטרפות: 25 אוקטובר 2011, 19:52

הנקה מצד אחד או שניים

שליחה על ידי מחפשת_תמיכה* »

היי לכולם.
התינוקת שלי בת חודשיים ושבוע. נולדה 3470. ואחרי השחרור לא עלתה במשקל כמעט בכלל. בטיפת חלב הלחיצו אותי מאוד ואפילו ביקשו שאוסיף לה מטרנה. הרופא גם דאג אבל אמר שהוא חושב שפשוט כדאי לי לנסות להמשיך להניק ולהניק עד שהיא תתפוס את הפרנצפ. היא ישנה המון המון והוא אמר להעיר אותה להנקה. זה מה שעשיתי. היא התחילה לינוק יפה. והגיעה למצב שהיא מבקשת כל שעתים, שעתיים וחצי ולפעמים אפילו כל חצי שעה, בלילות פתחה פערים גדולים יותר לפעמים. כמובן שגם המשקל עלה בהתאם. היום בגיל חודשיים ושבוע היא שוקלת 6155. אורך 59 ס"מ. בטיפת חלב שוב הלחיצו אותי ואמרו שזה הרבה יותר מידיי. אמרו לי להתחיל להגביל את ההנקות. פער של שלוש שעות ולא פחות. רק מצד אחד ולא יותר מחצי שעה.
אני לא רוצה להפוך את התינוקת השמחה שלי לתינוקת שנלחמת על האוכל שלה. אבל אני קצת דואגת-עודף משקל זה מסוכן.... והיא בלי עין הרע ניראת גדולה מאוד. חוץ מזה טפו טפו טפו היא מתפתחת יפה מאוד עושה הכל לתפארת וכמו שאמרתי שמחה.
הרופא אמר לעזוב אותה.
מההקו של לה לה צה הציעו לי להניק כמה שהיא רוצה אבל לתת את אותו השד למשך השלוש השעות וכך היא תינק משד פחות מלא.
אשמח לשמוע הצעות ומחשבות
תודה רבה.
דניאלה*
הצטרפות: 21 ינואר 2002, 15:27

הנקה מצד אחד או שניים

שליחה על ידי דניאלה* »

אין השמנת יתר מהנקה בלעדית
אני מפנה אותך לדף הזה.
ובנוסף, שאלת את השאלה בדף אחר ומישהי ענתה לך שם...
הריונית*
הצטרפות: 25 מרץ 2004, 08:59

הנקה מצד אחד או שניים

שליחה על ידי הריונית* »

הי לכולן
רציתי עזרה בנושא של ההנקה מה מותר לאכול ומה לא.פשוט הפחתתי הרבה דברים כמו סוכר לבן קמח לבן ואני לא אוכלת מתוק בכלל.מכיון שהבן שלי סובל מגזים וכאבי בטן
מאוד.השאלה אם זה הדברים שעושים גזים חוץ מקטניות שאת זה אני יודעת וגם לא אוכלת.נקנקיות סויה עושות גזים תפו"א.? באלו דרכים ניתן להרגיע את הבטן? חוץ מתכשרים כמו גרופטר..שלא עוזרים לא..וכמובן שגם אוכל פחות אבל ברוך ה עולה במשקל... אם אפשר תשובות על כל השאלות בתודה אמא חדשה בתפקיד
פלוני_אלמונית*

הנקה מצד אחד או שניים

כיום ההמלצה אומרת להניק מהצד הראשון עד שהתינוק מסיים, כלומר משחרר את הפטמה, או נרדם שינה עמוקה, ואז להרים לגרפס, להחליף חיתול ולהציע את הצד השני

זה ציטוט ממעלה הדף, בלי לקרוא את כולו יש לי שאלה לגבי ספירת חיתולים רטובים: אנחנו משתמשים בחיתולי פמפרס והם סופגים יעיל מאוד, אולי יעיל מדי, וכך חוץ מהחיתול של הבוקר שבאמת ספוג, וחיתולים עם קקי שמייד מחליפים, קשה לנו להעריך כמה החיתול מלא. האם אז 6 חיתולים רטובים מאוד ליום (שזו ההמלצה למעקב אחר הנקה תקינה) הכוונה לחיתולי בד שהיו פעם או שגם בחד"פ מהדור החדש צריך לצפות לראות ספוגים לגמרי?
עדי_א*
הצטרפות: 18 אוקטובר 2001, 23:06
דף אישי: הדף האישי של עדי_א*

הנקה מצד אחד או שניים

שליחה על ידי עדי_א* »

הכוונה לחיתולי בד שהיו פעם או שגם בחד"פ מהדור החדש צריך לצפות לראות ספוגים לגמרי?
עצה שאני שמעתי היא לפתוח את החיתול מהצד השני, כלומר לקרוע, ואם יש פיפי אז סימן שהכול בסדר.

אגב, יש גם כאלה שמשתמשים היום בחיתולי בד. אבל אז ההמלצה היא 7-8 חיתולים ביום (נראה לי, אל תתפסי אותי במילה).
פלוני_אלמונית*

הנקה מצד אחד או שניים

תודה. התכוונתי שיש פיפי אבל לא כמויות. החיתול לא ספוג ומפוצץ משתן (חוץ מחיתול הבוקר).
עדי_א*
הצטרפות: 18 אוקטובר 2001, 23:06
דף אישי: הדף האישי של עדי_א*

הנקה מצד אחד או שניים

שליחה על ידי עדי_א* »

אני לא שמעתי הנחייה שהחיתול צריך להיות "מפוצץ".
בכול מקרה, יש לך סיבה אחרת לדאוג?
הגור שמח? מלבד השעות של הגזים? תופס טוב את הפטמה?
פלוני_אלמונית*

הנקה מצד אחד או שניים

הכול סבבה, אפילו אין גזים. תפיסה טובה באדיבותה של פטמת סיליקון (באישור יועצת הנקה). גם הקקי יפה.
הנקתי_3_שנים*
הצטרפות: 25 יולי 2012, 13:26

הנקה מצד אחד או שניים

שליחה על ידי הנקתי_3_שנים* »

אצלינו אף פעם אין צד שני. נכון לעכשיו (גיל שנה כמעט). היא אוכלת כל ארוחה מציצ אחד בלבד וגם אם היא נשארת הרבה זמן על הציצ זה לא כי היא רעבה (לתחושתי), אלא בשביל הקירבה, מגע, קשר. זו ממש התחושה שלי ואף פעם לא הייתה לה בעיה של רעב, או חוסר שביעות רצון, או לא מספיק. מה גם שהיא נראית לא רע בכלל (פולניה או לא? יש לי גם 1/4 כזה ).

גם אצלנו היה ככה. היא ינקה בכל פעם רק מצד אחד. כלומר אכלה פחות בכל ארוחה, אבל לעיתים יותר תכופות.
בריג'י_נומושי*
הצטרפות: 28 אוגוסט 2008, 21:26
דף אישי: הדף האישי של בריג'י_נומושי*

הנקה מצד אחד או שניים

שליחה על ידי בריג'י_נומושי* »

ממזמן ,אבל נכון לתמיד : ציצי גרעפץ ,ציצי שני גרעפץ :) ואח''כ למרוח טיפה לנולין על הפטמות ,לשתות ולפוש עד הפעם הבאה
נגה*
הצטרפות: 24 יולי 2001, 01:01

הנקה מצד אחד או שניים

שליחה על ידי נגה* »

כאמור ההמלצה אומרת להניק מהצד הראשון עד שהתינוק מסיים, כלומר משחרר את הפטמה, או נרדם שינה עמוקה, ואז להרים לגרפס, להחליף חיתול ולהציע את הצד השני
אבל אומרים גם שחשוב לרוקן את הציץ כדי שהתינוק יגיע לחלב האחורי.
אז מה עושים? הקטנטונת (שלושה שבועות) נרדמת/משחררת לפני שהציץ ריק, אז להציע לה אותו שוב או להציע את הצד השני? היא רוצה תמיד עוד סבב, ובדרך כלל יותר מאחד - יונקת-נרדמת-מתעוררת-רוצה עוד, ככה כמה פעמים.
קרן*
הצטרפות: 05 ספטמבר 2001, 00:38

הנקה מצד אחד או שניים

שליחה על ידי קרן* »

בן התשעה חודשים מעדיף לינוק מצד שמאל כבר חודשיים.
אני בלית ברירה מניקה כמעט רק מצד שמאל, צד ימין בדכ בלי הרבה חלב ולעיתים עם גודש.
רק בלילה התינוק מרוקן את צד ימין.
אלמונית*
הצטרפות: 01 אוקטובר 2001, 09:06

הנקה מצד אחד או שניים

שליחה על ידי אלמונית* »

את הבכור הנקתי עד גיל שנתיים ושלושה חודשים שבכל השנה האחרונה של ההנקה לא נהנתי
וגם אז הגמילה היתה קשה. את בני השני הבטחתי לעצמי להפסיק להניק שאני מרגישה שמספיק לי.
הוא בן 13 חודשים ויונק רק מצד אחד כבר כמה חודשים.לפני 5 ימים אזרתי אומץ והפסקתי להניק.
למחרת הוא חטף וירוס שלשול וחום והתלונן הרבה . ביום החמישי נשברתי וחזרתי להניק.
זה היה אתמול וגם היום הוא עדיין חולה ומתלונן.
אני לא יודעת מה לעשות. מבולבלת.רואה קשר כמובן בין הפסקת ההנקה לבין שהוא חולה.
אני כבר לא רוצה להמשיך להניק. לא נהנית מזה וגם יש לי ציצי אחד מה זה קטן ואחד גדול.
אשמח לשמוע תגובותיכן.
אורלי_נ*
הצטרפות: 09 ינואר 2011, 10:49
דף אישי: הדף האישי של אורלי_נ*

הנקה מצד אחד או שניים

שליחה על ידי אורלי_נ* »

תשמעי, נשמע שאת די סגורה על עצמך. הנקה בגילאים כאלו היא לא הכרחית להישרדותו של התינוק ולכן בעיני לפחות יש בהחלט מקום לשיקולים נוספים. תנסי לנקות דעות קדומות, רגשות אשם וניסיון קודם עם ילד אחר ותתמקדי בתינוק הזה ובך. מה נכון לכם? לשניכם?
על מה עוד זה משפיע? על מי עוד? מה את באמת רוצה ונכון לך?
אמא_טריה*
הצטרפות: 18 דצמבר 2003, 00:20
דף אישי: הדף האישי של אמא_טריה*

הנקה מצד אחד או שניים

שליחה על ידי אמא_טריה* »

שלום,אני אמא חדשה..וחדשה במקצוע הנקה..יש לי בן בן חודשיים..שיונק 5 דקות מכל צד..האם זה הגיוני?וגם פולט הרבה..יש הסבר לתופעה?תודה
אינדי_אנית*
הצטרפות: 26 אוקטובר 2006, 22:38
דף אישי: הדף האישי של אינדי_אנית*

הנקה מצד אחד או שניים

שליחה על ידי אינדי_אנית* »

נשמע לי שיכול להיות הגיוני חמש דקות מכל צד. האם הוא שבע ורגוע? האם הוא עולה כמו שצריך במשקל?
אילה_א*
הצטרפות: 23 אוקטובר 2004, 18:09
דף אישי: הדף האישי של אילה_א*

הנקה מצד אחד או שניים

שליחה על ידי אילה_א* »

הוא מתנתקמעצמו אחרי חמש דקות ?
האם הוא עושה מספיק פיפי וקקי ?
האם הוא עולה במשקל ?
אמא_טריה*

הנקה מצד אחד או שניים

שליחה על ידי אמא_טריה* »

הוא עולה יפה במשקל...הבעיה שאני מניקה אותו ממש כל שעתיים...אחרי 5 דקות הוא יוצא ממני מתוך עצבים כאילו לא יוצא לו יותר..הוא מתעצל לשאוב שמתחיל החלב השומני,שקשה יותר להוציא אותו...ואז אני מתיאשת ומעבירה אותו לצד השני..הוא עושה פיפי בכמות טובה,ו3 קקי ביום...
אמא_טריה*

הנקה מצד אחד או שניים

שליחה על ידי אמא_טריה* »

וד.א האם זה בסדר שהוא ישן בלילה מ1 וחצי בערך עד 8..?או שאני צריכה להעיר אותו כל 3 שעות לאכול..?
אינדי_אנית*

הנקה מצד אחד או שניים

בגיל שלו ממש לא צריך להעיר אותו כדי שיאכל, בטח לא אם הוא עולה יפה במשקל.
נשמע שהכל ממש בסדר, את מרגישה שיש לו בעיה?
אמא_טריה*

הנקה מצד אחד או שניים

שליחה על ידי אמא_טריה* »

כל אחת אומרת לי משהו אחר...לכן הייתי בספק..אך אם הכל בסדר..אני מרוצה!את יודעת מזה אמא חדשה שכל הזמן מפחדת אולי הוא לא אוכל טוב.. רציתי לשאול לגבי ההנקה..-זה נכון שאם פיספסתי להניק מעל 5 שעות..אני עלולה לקבל מחזור?
אינדי_אנית*

הנקה מצד אחד או שניים

זה נכון שאם פיספסתי להניק מעל 5 שעות..אני עלולה לקבל מחזור?

אם זה פעם אחת הסיכוי קלוש.. אבל יש כאלה שאחרי חודשיים מקבלות מחזור ויש כאלה שרק אחרי שממש הפסיקו להניק לגמרי..
אבל בעצם אמרת שהוא ישן כל לילה יותר משש שעות ברצף אז זה כן עלול להשפיע על קבלת המחזור.
אמא_טריה*

הנקה מצד אחד או שניים

שליחה על ידי אמא_טריה* »

אה אוקי...מקווה שלא איחרתי תמועד..אנסה להניק גם בלילה.ממש לא בא לי מחזור!לגבי משאבה חשמלית..איזה חברה ממליצים לקנות?
אמא_טריה*

הנקה מצד אחד או שניים

שליחה על ידי אמא_טריה* »

תודה רבה לך אינדי!רציתי גם לשאול איך מגיעים למצב שמירת חלב במקפיא?כאשר אני מניקה כל 3 שעות בערך..ושאני רוצה לשאוב ולשמור(כי תיכף אני צריכה לחזור לעבודה)לא יוצא לי כלום!בקושי 20 גרם...כי הנקתי לפני..אז מתי כן יכול לצאת 120 גרם בשקט...בשביל מצב כזה אני צריכה לא להניק אותו..אלא רק מטרנה ואז לשאוב..אז מה עשיתי בזה?
אינדי_אנית*

הנקה מצד אחד או שניים

בזה אני ממש לא מבינה, אבל על פניו נשמע לי טיפשי לתת מטרנה בשביל לשאוב כדי להמנע אח"כ ממטרנה..
אני יודעת שבבוקר יש יותר חלב, אז אולי תנסי בבוקר?
אמא_טריה*

הנקה מצד אחד או שניים

שליחה על ידי אמא_טריה* »

הבעיה שבבוקר הוא הכי רעב,והוא אוכל טוב...ואז שאני צריכה לשאוב אין לי!כי אני צריכה לחכות עד שיתמלא..אך עד שמתמלא הוא כבר צריך לאכול..
אמא_טרייה_לאוריקי*
הצטרפות: 13 מאי 2015, 23:09

הנקה מצד אחד או שניים

שליחה על ידי אמא_טרייה_לאוריקי* »

הי קראתי כמעט את כל הדף ואני רואה שחלק ממש מדבר אלי אבל לא בדיוק עונה לשאלתי,
הבן שלי בן 5 חודשים כמעט וכבר למעלה מחודש יונק רק מצד שמאל. פשוט מהנוחות שלי יצא שבכל הנקה הייתי מפנה אותו ישירות לצד הזה.
בשבועות האחרונים יש אי סימטריות מטורפת בין הצדדים ואני מרגישה מאד לא נעים שרואים שחזה אחד יותר גדול.
בהתחלה בצד הימני היה מצטבר לי רק גודש קטנטן בהילה מתחת לפיטמה והייתי נותת לו פעם ביומיים בערך לינוק כדי שישחרר את הגודש ואחרי תקופה קצרה כבר לא היה מצטבר לי גודש וייצא שעכשיו הוא יונק רק משמאל.
אני מאד רוצה לחזור להניק משני הצדדים אבל אני פוחדת לתת לו מצד ימין אחרי חודש פלוס שלא אכל ממנו בכלל.
אשמח אם מישהי תוכל לענות לי על זה.
הפחידו אותי שאחרי תקופה קצרה החלב "מתקלקל" ואסור לתת לתינוק לאכול מהצד הזה.
עוד משו- אני לא שואבת וגם לא מתכוונת לשאוב כי זה מאד כואב לי
תפוח_אדמה*
הצטרפות: 01 יולי 2008, 21:51
דף אישי: הדף האישי של תפוח_אדמה*

הנקה מצד אחד או שניים

שליחה על ידי תפוח_אדמה* »

החלב לא מתקלקל. יכול להיות שיהיה לו טעם של קולוסטרום, שזה אומר קצת מלוח. יכול להיות שמשם מגיע המיתוס.
תמרוש_רוש
הצטרפות: 18 יוני 2005, 03:48
דף אישי: הדף האישי של תמרוש_רוש

הנקה מצד אחד או שניים

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

הפחידו אותי שאחרי תקופה קצרה החלב "מתקלקל" ואסור לתת לתינוק לאכול מהצד הזה.
שטויות במיץ. החלב לא יכול להתקלקל, כי כל הזמן הוא מיוצר טרי, על המקום.
את יכולה לתת לתינוק את הצד הזה בלי לחשוש כלל.

_אני מאד רוצה לחזור להניק משני הצדדים.
אשמח אם מישהי תוכל לענות לי על זה._
יופי. את יכולה לחזור להניק מהצד הזה.
פשוט תתחילי כל הנקה מהצד הזה, וכשהתינוק ינק כל מה שאפשר ונהיה חסר סבלנות, תעברי לצד השני.
ואז תגמרי שוב עם הצד הזה.

אם התינוק מתעצבן על ההתחלה ולא מסכים לנסות, את יכולה להתחיל עם הצד הטוב, ואחרי שהוא ינק קצת והאט את הקצב, נסי להעביר אותו לצד השני.

דבר נוסף שיכול לעזור: לפני שאת מציעה לו את הצד הזה, לעסות אותו דקה-שתיים, כולל הפטמה, כדי להתחיל את רפלקס שחרור החלב. את יכולה גם לנסות בעדינות סחיטה ידנית, מאוד בעדינות ובלי כאב, עד שאת רואה שמתחיל לטפטף. אז יש יותר סיכוי שהוא ישמח לינוק ממנו קצת.
עוד פטנט זה לסחוט ביד מעט חלב (אפשר מהצד השני) ולמרוח על הפטמה הימנית, כדי להמריץ ולעודד אותו.
וכמובן: עור-לעור, הרבה חשיפה לשד, ולא למהר לשום מקום. לקחת את העניין באיזי, לחבב עליו את השד ולא ללחוץ.

קחי בחשבון שבהתחלה היניקות מהצד הזה עשויות להיות קצרות, וזה בסדר. אל תלחצי עליו. תנסי להציע לו את הצד הזה כמה שיותר פעמים ביום, במיוחד בסיטואציות שהוא רוצה לנשנש או להתנחם, ופחות רעב.
תמרוש_רוש

הנקה מצד אחד או שניים

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

כי לעניין הגדלת התפוקה של השד, הרבה יניקות קצרות ממריצות אותו יותר טוב מאשר מעט יניקות ארוכות.
אמא_טרייה_לאוריקי*

הנקה מצד אחד או שניים

טוב אז דבר ראשון תודה רבה! :) ניסינו ודווקא הלך יפה היה נראה שהוא התגעגע אליו.. האמת שזה מאד כאב לי הוא יונק ממנו קצת וכבר התחיל לבכות אז העברתי אותו לצד שמאל.
לגבי הכאבים - זה טבעי שזה ככ כואב ככה?
בנוסף אשמח לקבל הסבר על העניין של חלב קדמי/אחורי, לא ככ הבנתי מה זה אומר ואיך זה הולך..
שוב תודה רבה על הכל!!! מזל שיש את הפורום הזה. :-)
תמרוש_רוש

הנקה מצד אחד או שניים

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

כאב הוא עניין בלתי רצוי בהנקה, וזה אומר שמשהו לא 100% בסדר.
איזה מין כאב זה? איפה בדיוק? מתי הוא מופיע וכמה זמן הוא נמשך? תני יותר פרטים, וננסה לעזור.
יכול להיות שהתפיסה שלו לא כל כך טובה? תקפידי על אחיזה נכונה, כשהוא צמוד לגוף שלך בטן לבטן, ושיפתח פה גדול.

הסבר קצר על חלב קדמי ואחורי:
כשהתינוק מתחיל לינוק, החלב מתחיל להיווצר בשד, ואז יש את רפלקס שחרור החלב, צינורות החלב מתרחבים כדי לאפשר לחלב לרדת, ואת עשויה להרגיש תחושת מלאות או עקצוצים או טפטופים - או כמעט כלום.
החלב שיוצא בשחרור הראשוני הזה עשיר בחלבונים ומים ודל-יחסית בשומן. זה נקרא חלב קדמי.
ואז אחוזי השומן בחלב מתחילים לעלות בהדרגה ככל שהיניקה מתמשכת, כך שלקראת סוף ההנקה החלב יותר שומני ופחות חלבוני. וזה נקרא חלב אחורי.
כעיקרון, כל החלב הוא טוב וחשוב לתינוק, מהתחלה ועד הסוף.
לפעמים קורה שרפלקס שחרור החלב כל כך חזק, שהתינוק מקבל בעיקר מה"חלב הקדמי" ומתמלא ממנו, ומפסיק לינוק די מהר, ואז מקבל פחות שומן, וזה עשוי להוביל לנטייה לגזים וכאבי בטן, בייחוד אצל תינוקות צעירים.
אבל אם התינוק יונק טוב ושמח באופן כללי, אין מה לטרוח לחשוב על העניין. מיניקים לפי איתותי התינוק, וזהו :-)
אמא_טרייה_לאוריקי*

הנקה מצד אחד או שניים

טוב אז קודם תודה רבה על ההסבר. :-)
לגבי הכאבים - זה כואב כשהוא ייונק.אני מרגישה את הפטמה ממש בוערת וכשהוא מוציא היא שואפת ואחרי כמה דק שאני שמה משחה זה נרגע. אבל זה שורףףף
אמא_טרייה_לאוריקי*

הנקה מצד אחד או שניים

עכשיו נתתי לו לינוק מהצד הזה.. זה שורף כל זמן שזה בפה שלו. הוא דווקא אחז טוב עם כל ההילה בפה
כשהוא הוציא ראיתי שכל המסגר של הפטמה עצמה(לא של ההילה) פשוט נחתכה לי נהייתה פסים אדומים שורפים :-《
אמא_טרייה_לאוריקי*

הנקה מצד אחד או שניים

מה אני יעשה? הוא כנראה פוצע אותי
תפוח_אדמה*
הצטרפות: 01 יולי 2008, 21:51
דף אישי: הדף האישי של תפוח_אדמה*

הנקה מצד אחד או שניים

שליחה על ידי תפוח_אדמה* »

זה הגיוני שזה כואב כי כנראה אין חלב. זו נשמעת כמו התחושה שהרבה אמהות בהריון מדווחות עליה.
לדעתי כדאי להפסיק בינתיים עד שיתרפאו הפצעים, ואז לנסות שוב תוך שימת לב לתפיסה, פה גדול ושחלק גדול מהעטרה בפה.
תמרוש_רוש

הנקה מצד אחד או שניים

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

הוא דווקא אחז טוב עם כל ההילה בפה
יכול להיות שהוא מכניס את כל ההילה לפה, כלומר בין השפתיים, אבל נושך עם החניכיים.
לא נשמע משהו.
מסכימה עם להפסיק כרגע, לתת לזה להתרפא, ולהתחיל שוב, כשהמדד הוא כאב. לא לתת לו להכאיב לך.
הולכת לבדוק בחוברת שיש לי על relactation
פלוני_אלמונית*

הנקה מצד אחד או שניים

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

שלום וברכה
ילדתי לפני חודשיים וחצי והתחלתי להעניק רק מצד שמאל.חשבתי שזה בסדר להעניק רק מצד אחד.אחרי חודשיים כשהלכתי לטיפת חלב ראו שהוא לא עלה כמעט במשקל מאז הלידה ואמרו לי להעניק אותו משני הצדדים.הבעיה היא שהבן שלי לא רוצה לינוק מצד ימין שלי כי אין לו כמעט חלב וכשאני מנסה לישאוב לו בקושי יוצא לי 10 מ״ל ואני חושבת שאין לי מספיק חלב בצד ימין.מה עלי לעשות בשביל שכן יהיה לי מספיק חלב בצד ימין?
תמרוש_רוש

הנקה מצד אחד או שניים

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

היי פלונית,
כדי שההנקה תתבסס צריך להניק משני הצדדים בתקופה הראשונה. כרגע נשמע שצד ימין שלך כמעט התייבש כי לא היה לו מספיק גירוי.

אני ממליצה על כמה דברים:
  1. לשים אות ועל צד יין בתחילת ובסוף כל הנקה. אפילו רק לכמה דקות.
  2. לשאוב חלק מהצד הזה כל פעם שאת מיניקה. תנסי ותראי אם את יכולה לשאוב מהצד הזה תוך כדי הנקה מהצד השני, כי זה עוזר לרפלקס שחרור החלב. אם לא, אז לפני או אחרי. ה- 10 מ"ל יגדלו בהדרגה ותפוקת החלב תעלה אם תתמידי בכך.
  3. אם אפשר - אני הייתי גם שואבת לדקות ספורות בין הנקות. רק לכמה דקות בהתחלה, כדי לא להעמיס על עצמך, אבל שהשד יקבל גירוי תכוף, כמה שיותר פעמים ביממה.
העיקרון: שאיבות קצרות ותכופות עוזרות לבניית משק החלב יותר מאשר שאיבות ארוכות ומייגעות מעט פעמים ביום.

את החלב השאוב עדיף לתת בצינורית חלב תוך כדי יניקה מצד ימין - ככה התינוק יתרגל וילמד שאפשר לינוק מהצד הזה, וכך גם השד יקבל עוד גירוי וזמן יניקה שנחוץ לו. הדרכה איך להשתמש בצינורית חלב אפשר לקבל מיועצת הנקה.

והכי חשוב: לקבוע עכשיו תור ליועצת הנקה, כדי לוודא שהתינוק מקבל מה שהוא צריך ושהגדילה בסדר, שתעזור לך ללמוד להתשמש בצינורית, ושהיא תוכל לתמוך בך בתהליך הזה.

שאלה אחרונה: יש סיבה מיוחדת שהנקת רק מצד אחד בהתחלה?
תפילה_לאם*
הצטרפות: 10 אוקטובר 2012, 21:28
דף אישי: הדף האישי של תפילה_לאם*

הנקה מצד אחד או שניים

שליחה על ידי תפילה_לאם* »

רוצה להוסיף עוד רעיון:
נוסף על הטיפים להגברת הייצור בצד ימין אפשר לנסות להיניק את התינוק ב"תנוחת דרבוקה", כך שהוא מונח תחת בית השחי שלך.
יכול להיות שימצא חן בעיניו להתחבר, כשהוא בעצם ממוקם באותה התנוחה שהוא רגיל לה כשיונק משמאל.
פלוני_אלמונית*

הנקה מצד אחד או שניים

הי, גם אצלי התינוק לא אוכל מצד ימין וכנראה התייבש שם. אני אנסה לשאוב כמו שהצעת.
רק שאלה קטנה בקשר לזה: גם בהנקה של הילדה הקודמת, שהיתה כן יונקת מצד ימין, היה לי בערך פי 2 חלב מאשר בצד שמאל.
יכול להיות שהגוף לא מייצר את אותה כמות חלב?
תמרוש_רוש

הנקה מצד אחד או שניים

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

יכול להיות שהגוף לא מייצר את אותה כמות חלב?
כן. אצל רוב הנשים יש הבדל בייצור החלב בין הצדדים, לפעמים הבדל גדול ולפעמים קטן.
שיקי_פיקי*
הצטרפות: 24 דצמבר 2017, 13:19

הנקה מצד אחד או שניים

שליחה על ידי שיקי_פיקי* »

נשים יקרות אולי תוכלו לעזור לי..
אני כבר לידה רביעית=הנקה רביעית.
בראשונה היה מהמם.
השני לא תפס נכון את השד ועשה לי סתימה בצינוריות החלב.
השלישית לא אכלה הרבה.
והרביעית עכשיו פתחה לי את הסתימה אבל נראה שהשד הזה מייצר חלב שמתעכל מהר.
ז"א שהיא רעבה אחרי שעתיים ומהשד השני היא רעבה אחרי 3 או אפילו 4 שעות זה יכול להיות?
פלוני_אלמונית*

הנקה מצד אחד או שניים

אולי יש הבדל בכמויות בין שני הצדדים?
את מניקה רק מצד אחד? לא מציעה צד שני? אולי כן כדאי?
עם כזאת הסטוריה של עניינים הנקה אולי כדי לשאול יועצת הנקה? או ללכת למפגשים של לה לצ'ה, או לשאול בפורום או בקו הטלפוני שלהם? כדי לעשות את הדברים חלקים יותר ולקבל מידע נכון
שליחת תגובה

חזור אל “גישות שיטות ומחנכים”