דיכאון לחפש עבודה

עוד_לא_אמא*
הצטרפות: 12 מאי 2003, 08:36
דף אישי: הדף האישי של עוד_לא_אמא*

דיכאון לחפש עבודה

שליחה על ידי עוד_לא_אמא* »

לחפש עבודה בימים אלה, זה ממש דיכאון. ואולי זה לא הימים האלה, אולי זאת אני.
כשלמדתי לתואר שני במדע המדינה עבדתי כעוזרת הוראה. מעל שלוש שנים. הייתי עוזרת הוראה טובה ומנוסה. עזרתי לעוזרי הוראה צעירים, אח"כ נעשיתי יועצת שנה א'. כתבתי עם חברה טובה תוכנית לימודים לקורס בסיסי שהכשיר סטודנטים לעולם האוניברסיטה. אח"כ התחלתי לעבוד בתוכנית לימודים לתואר שני למורים לאזרחות. הייתי דמות, מישהי, דעתי נחשבה, אהבתי את מה שעשיתי. וכל הזמן חשבתי - אני טובה, מישהו 'בחוץ' (בעולם מחוץ לאוניברסיטה, שפעם פיקפקתי בקיומו) בטח יצטרך את שירותי הטובים. ובכן, מסתבר שזה לה כזה פשוט.
היום אני עובדת כעוזרת למנהלת במשרד ממשלתי. הבוסית שלי מתנהגת אליי כאילו אני ילדה הקטנה. לא תמיד היא מבחינה ביני לבין המזכירה שלה. גרוע מזה, לא תמיד היא זוכרת שאני בנאדם (אני כבר לא מדברת על אדם משכיל, חושב, תורם וכו').
וכשאני מחפשת עבודה, פתאום אני שואלת את עצמי - במה אני באמת טובה, מה אני יודעת לעשות? מי צריך אותי?
נכון, יש לי הרבה ניסיון בעבודה עם אנשים, אבל יש אנשים הרבה יותר מנוסים ממני, עם תעודות, והמון ניסיון עבודה במקומות שונים. נכון, אני יודעת לכתוב, לנסח, להגות בדברים מופשטים, אבל מי ישלם לי על זה? מה אני בעצם יודעת לעשות ששווה 'בעולם האמיתי'?
לבדוק מבחנים? לעמוד בעוז מול כיתה ולהוביל אותה (ותעודת הוראה, יש לך?)
יש עוד אלף כמוני- צעירים, חסרי מנוח, רוצים לחקור, לגלות, לשנות. מה נעשה כולנו? מה עשיתי אני כדי לקדם את עצמי? האם נגזר עליי לחזור לאוניברסיטה?

<עוד לא אמא מסיימת בפאתוס>
שירי_בן_דב*
הצטרפות: 15 אוקטובר 2001, 14:57
דף אישי: הדף האישי של שירי_בן_דב*

דיכאון לחפש עבודה

שליחה על ידי שירי_בן_דב* »

גם לי יש תואר , אמנם רק ראשון, במדע המדינה, וא עם לא "עשיתי" איתו כלום. לעומת זאת עשיתי הרבה דברים מעניינים אחרים בחיים ואני עדיין עושה, שאין בינם לבין התואר שלי דבר וחצי דבר. אני הייתי מציעה לך להתייחס לתקופת הלימודים שלך כאל תקופה שבה למדת מה שלמדת, ולהפתח לאפשרות שעיסוקך הבא יהיה בגדר הפתעה עצומה עבורך. התואר השני שלך במדע המדינה אף פעם לא יזיק לך, אבל לכי תדעי איזה ג'וב /עבודה חלומית מחכה לך מעבר לפינה? ואל תאמיני לאף אחד שיגיד לך שזאת תקופה קשה לחפש עבודה וכו'. הסתכלי פנימה וראי איך את יכולה להמציא את עצמך מחדש.
שיהיה בהצלחה!
שולמית_ש*
הצטרפות: 20 מאי 2002, 11:23
דף אישי: הדף האישי של שולמית_ש*

דיכאון לחפש עבודה

שליחה על ידי שולמית_ש* »

הי שירי - תודה. גם אני הייתי צריכה לשמוע את המילים העיל שכתבת. תודה על העידוד.
עוד לא אמא - איתך באותה סירה.
יונת_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 02:23
דף אישי: הדף האישי של יונת_שרון*

דיכאון לחפש עבודה

שליחה על ידי יונת_שרון* »

מה את רוצה לעשות?
אם את יודעת, את יכולה פשוט ללכת לעשות את זה, במשכורת נמוכה או אפילו בחינם -- זה עדיין זול יותר מלימודים, ובטח תלמדי יותר תוך כדי עבודה.
לולי*
הצטרפות: 25 אפריל 2003, 23:47

דיכאון לחפש עבודה

שליחה על ידי לולי* »

נסי לצאת מהמסגרת, מהמחשבה על התחום הספציפי אותו למדת. אפשר לעשות המון דברים מעניינים בלי שום קשר ללימודים. כתבת שיש לך ניסיון בהוראה או בהדרכה, אולי כדאי לנסות לפנות לחברות לייעוץ ארגוני? יש כאלה שמחפשות אנשים עם תואר שני וניסיון בהדרכה ואת ההכשרה הם נותנים במקום.
כתבת שאת יודעת לכתוב, לנסח את יכולה לעסוק בעריכה, בכתיבת חוברות הדרכה, בהדרכה במוקדי שירות.
חשבי מה את אוהבת באמת לעשות ולא רק מה את יודעת לעשות!!
עוד_לא_אמא*

דיכאון לחפש עבודה

מה את רוצה לעשות?
מה באמת?! כל חופשת שבועות חשבתי רק על זה. מה ב א מ ת אני רוצה לעשות?

< עוד לא אמא מרגישה שהעניקו לה את האוריין, והיא לא יודעת מה לעשות איתו...>
עודד_לבנה*
הצטרפות: 05 אוגוסט 2002, 23:41

דיכאון לחפש עבודה

שליחה על ידי עודד_לבנה* »

_כתבת שיש לך ניסיון בהוראה או בהדרכה, אולי כדאי לנסות לפנות לחברות לייעוץ ארגוני? יש כאלה שמחפשות אנשים עם תואר שני וניסיון בהדרכה ואת ההכשרה הם נותנים במקום.
כתבת שאת יודעת לכתוב, לנסח את יכולה לעסוק בעריכה, בכתיבת חוברות הדרכה,_

אז ככה:
חברות ליעוץ ארגוני*: החברות האלו סלקטיביות בצורה היסטרית, ואחר כך משלמות גרושים. הצידוק המוסרי שהן מציגות הוא: אצלנו תלמדי כל כך הרבה, שזו עיסקה טובה בשבילך. אנחנו משקיעים המון בללמד אותך. הצידוק הכלכלי הוא פשוט: זו עבודה מעניינת לאנשים שלמדו בכיוון מסויים, אשר בדרך כלל אין בו הרבה חלופות. לכן יש תחרות עצומה למשרות האלו, בכל שכר. אם השכר אינו שיקול בשלב הנוכחי, ובפרט אם את רוצה לעלות על מסלול שיכול להביא אותך גבוה, אז יעוץ ארגוני זו בחירה טובה - אם כי, כאמור, קשה מאד להתקבל.
חומר הדרכה*: חומר ההדרכה של משרד החינוך נמצא, במקרים רבים, עמוק עמוק מתחת לכל ביקורת. אם את יכולה לייצר חומר טוב יותר - תבורכי. יש ההבט ההתנדבותי של הדרכה: אחרי שהטכנולוגיה של טקסט נפרש תשולב לתוך צ'יק צ'ק, אז אפשר יהיה ליצור את החומר כאן.
עוד_לא_אמא*

דיכאון לחפש עבודה

היום קראתי כתבה במוסף 'אקדמיה' ראיון עם פרופסור ליאורה קצנשטיין, נשיאת ISEMI, והנה ציטוט שמצא חן-בעיני:
"התפישה האומרת כי 'אני צריך למצוא עבודה' הולכת ופסה מן העולם. מה שצריך להנחות אותנו בעולם המחר זוהי התפישה של 'אני צריך לייצר עבודה'. מכאן, המסר המרכזי הוא ש'לא חושב מה תעשה עם זה'.
אוי. כל כך הרבה אחריות...
עודד_לבנה*

דיכאון לחפש עבודה

בואו נשים את הדברים בפרופורציה:
פרופסור קצנשטיין היא נשיאת ISEMI ישראל. ISEMI הוא בית הספר לתאר שני ביזמות. כל התשתית האידאולוגית שלו מבוססת על יזמות, והם מהווים את הסמן הימני בעידוד ליזמות.

להבדיל הרבה מאד הבדלות, זה כמו לצטט את אמנון יצחק אשר אמר (religion]והוא באמת אמר את זה, ועוד כמה דברים מפתיעים merchants[/po]/metifim/amnon yitzchak.html): "בעוד כמה שנים יעברו חילונים ברחוב, ואנשים יגידו: אה! ראית? חילוני עבר. לא יהיו עוד כאלה. אולי יישאר אחד במוזיאון, בתור מאובן מהדורות הקודמים".

אפשר להרגע. ימשיכו להיות חילונים, וגם, עם כל פריחת היזמויות, אנשים ימשיכו למצוא עבודה.
עוד_לא_אמא*

דיכאון לחפש עבודה

עודד, תודהרבה על ההתייחסויות שלך. חשבתי כמובן להוסיף הערה בכיוון שציינת, אבל פחדתי להאריך מבלי להגיע לציטוט. הציטוט הזה קרץ לי בעקבות הדברים של יונת שרון, והתחושה הקשה שבחינוך שלי נתנו דגש יתר על לימוד במוסדות, ופחות מדי על לימוד תוך כדי התנסות. מכל מה שאני קוראת באתר, נראה לי יותר ויותר שאני חייבת להיות יצירתית, לא לחכות שמישהו 'יגלה אותי' - אלא ליזום בעצמי, ואולי אפילו להמציא את תחום העיסוק והפרנסה שלי (גם לי זה נשמע מאוד יומרני...). עד עכשיו הגעתי לעבודות שבהן עסקתי על ידי מישהו שהכיר אותי והמליץ עלי. אף פעם לא הייתי צריכה לחפש בעצמי ו'למכור את עצמי', והתחושה מאוד משונה. אני מקנאה באנשים שכבר התנסו בזה, וצלחו.
דרך אגב, במה אתה עוסק?
עודד_לבנה*

דיכאון לחפש עבודה

החינוך במוסדות אכן מוטה לכיוון חינוך במוסדות.
לגבי היוזמה: אכן, אין טעם לחכות שיגלו אותך - את צריכה לעזור להם לגלות אותך. עם זאת, לא צריך להרחיק לכת עד כדי המצאת תחום עיסוק - אפשר גם להגדיר את התפקיד שלך בתוך מערכת - יש לזה פחות הילה של ייחודיות, אבל גם זה חוקי, וזה מסלול נח יותר. ואפשר, אפילו, שומו שמיים, לבחור את הדבר שהכי מתאים לך מהתפריט האדיר של מקצועות ותפקידים שכבר קיימים.
בכל מקרה, השאלה "מה את רוצה לעשות" היא נקודת הפתיחה הנכונה.
עוד_לא_אמא*

דיכאון לחפש עבודה

היום התקשרתי למועצה הציונית בישראל. לפני חודש וחצי הם פרסמו מודעה בעיתון ושלחתי פקס. רציתי לברר מה קורה.
האישה מהעבר השני של הקו אמרה לי "מתקיימים כבר מיונים. אם לא זימנו אותך, סימן שאת לא".
"אבל" אמרתי בביטחון עצמי "אין מישהו לדבר איתו? על פניו יש לי את כל הכישורים הנדרשים!"
"אם היית יודעת" היא ענתה "הם קיבלו עשרת אלפים פניות".

אתם מבינים למה אני מתכוונת??
מציאותית*
הצטרפות: 26 יוני 2003, 10:22

דיכאון לחפש עבודה

שליחה על ידי מציאותית* »

מצטערת ל"הרוס את המסיבה", אבל כל מה שכתבתם למעלה מזכיר לי את דברי שרי אריסון על השלום הזה שנמצא בתוכנו, ומתעלם לחלוטין ממה שבאמת קורה בחוץ. אדם יכול להיות הכי יצירתי שבעולם והכי יוזם אבל המצב במשק על הפנים!!! אני לא יודעת מי מכם התמודד עם חיפוש עבודה לאחרונה, אבל היכולות האישיות שלנו יכולות להביא אותנו עד גבול מסוים, חיינו מעוצבים גם ובעיקר על ידי כוחות השוק והמשק.
עירית_ל*
הצטרפות: 04 מרץ 2002, 09:48
דף אישי: הדף האישי של עירית_ל*

דיכאון לחפש עבודה

שליחה על ידי עירית_ל* »

"הם קיבלו עשרת אלפים פניות" - המסיבה נהרסה לפני שהגעת :-(.
בועז_חן*
הצטרפות: 25 אפריל 2003, 09:37
דף אישי: הדף האישי של בועז_חן*

דיכאון לחפש עבודה

שליחה על ידי בועז_חן* »

יצירתיות ויוזמה בדר"כ לא מביאים אותך לחפש מישהו שמוכן לשלם לך כדי שתעשה את מה שהוא רוצה....
עוד_לא_אמא*

דיכאון לחפש עבודה

בועז חן צודק! הרבה יותר עדיף לחפש מישהו שישלם לך כדי שתעשה מה שאתה רוצה לעשות.

האם זה מה שעושים אלה שיש להם "יצירתיות ויוזמה"?
תבשיל_קדרה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2001, 08:15
דף אישי: הדף האישי של תבשיל_קדרה*

דיכאון לחפש עבודה

שליחה על ידי תבשיל_קדרה* »

הרבה יותר עדיף לחפש מישהו שישלם לך כדי שתעשה מה שאתה רוצה לעשות

אני בעד!
אבל אני חושבת ש בועז חן ניסה לומר שיצירתיות ויוזמה גורמים לך לשלם למישהו אחר שיעשו בשיבלך את מה שאתה רוצה שיעשה.

> כמה צירופים! זה מבלבל! <
יונת_שרון*

דיכאון לחפש עבודה

לא בדיוק:
יצירתיות מביאה אותך למצוא דרכים לעשות דברים שאתה רוצה או למצוא דברים שאנשים מוכנים לשלם עבורם (ואולי אפילו למצוא משהו שעונה על שתי הדרישות).
יוזמה גורמת לך לקום ולעשות את זה בלי לחכות שמישהו אחר יבקש ממך, ישכור אותך, ישלם לך, יתן לך הוראות.
בועז_חן*

דיכאון לחפש עבודה

שליחה על ידי בועז_חן* »

כמה פרשנויות, וכולן נכונות.
החלק החשוב הוא להתחיל במה אני רוצה לעשות, וזה לא נמצא בדר"כ במודעות הדרושים.
אחר כך זו כבר שאלה טקטית שגם תלויה בתחום העיסוק: האם להיות שכיר (אמא), עצמאי (יונת) או בעל חברה (גילה).
ואפשר גם לעבור בין הטקטיקות האלה לאורך הזמן, והגידול בביטחון.
חגית_ל*
הצטרפות: 05 אוקטובר 2001, 17:35
דף אישי: הדף האישי של חגית_ל*

דיכאון לחפש עבודה

שליחה על ידי חגית_ל* »

הבעייה שלי, ובטח של עוד כמה, שעם כל הכבוד ליצירתיות שלי - אין לי שום יכולת שיווקית למכור את התוצרים שלי (גדלתי בבית שזה נחשב "מילה גסה"), וזה אומר שאני צריכה שמישהו אחר ישווק אותי, ולשלם לו על זה ולהגיע אליו בכלל - וגם זה נראה לי כמו הר מאד גבוה.
זה גם קשור לביטחון שיש לאדם לגבי עצמו ומה שהוא עושה וגם יש לי מחשבה שהעולם כבר מלא וגדוש באנשים שמוכרים את תוצרתם ואף אחד כבר לא מעוניין בזה (בעיקר אם זה עולה יותר משני שקלים - כי בסין זה יותר זול), וכמו מציאותית אני חושבת שכרגע מצב השוק על הפנים ואין סיכוי לכלום - רק באמת ליוזמות שמטיבות את חיי הזולת איכשהוא.
עודד_לבנה*

דיכאון לחפש עבודה

וזה אומר שאני צריכה שמישהו אחר ישווק אותי

או ללמוד למכור את עצמך. זה קשה, אבל אולי בדרך תלמדי גם למכור את עצמך למעסיק.
בכל אופן, לדעת למכור זו מיומנות חשובה, כי היא כוללת לא רק למכור מוצרים, אלא גם (או בעיקר) למכור רעיונות, וגם למכור את עצמך.

מישהו יכול להמליץ על ספרי מכירות טובים שקרא?
בועז_חן*

דיכאון לחפש עבודה

שליחה על ידי בועז_חן* »

חגית בעצם למה לא ?
יש שני דברים לגמרי שונים - השני זה כל מיני טכניקות וטקטיקות במכירות וזה מה שיש ברב הספרים.
לי נראה שאת עדיין בראשון, שזה להסכים בכלל להיות בסיטואציה של מכירות. אין לי מרשם לזה אבל זה יותר בעבודה שלך עם עצמך למצא מה מפריע לך בסיטואציה ולנסות לשנות את זה. זה לא קל !
הסיכוי שמשהו ישווק אותך טוב מההתחלה עד הסוף די נמוך. אם תחשבי מהם החלקים שמפריעים לך בתהליך אולי תוכלי למצא תחליפים חלקיים.

אני יכול לתת לך דוגמא על עצמי - אין לי שום בעיה (מבחינת התחושה) לשבת עם מישהו שהביע עניין ולמכור את עצמי, אבל יש לי בעיה קשה עם unsolicited approach, כלומר לגשת למישהו שבכלל לא הביע עניין ולהתחיל את התהליך. ניסיתי לשנות את זה ובסוף מצאתי פתרונות אחרים שמביאים אנשים לפנות אלי (למשל לתת הרצאות).

בהצלחה!
ורד_לב*
הצטרפות: 24 יולי 2002, 23:08
דף אישי: הדף האישי של ורד_לב*

דיכאון לחפש עבודה

שליחה על ידי ורד_לב* »

גם אני בדיוק בימים אלו עוברת את התהליך של המעבר לצעד הבא.
שנים הייתי תקועה במקום של לא לשווק את עצמי. אולי כי עוד לא הייתי מוכנה באמת? חוסר בטחון? פחד? כל אלו.
לאט לאט חלחל אצלי השינוי, המעבר והוא עדיין בהתהוות.
גם ידעתי שזה אכן יקרה מתישהו. רק לתת לעצמי את הזמן ולא לפחד להשתות במקום של חוסר הבטחון והפחד.
והנה זה ממש מתחיל להשתלם לי מול העיניים.
הרגשתי היא שהאמהות פתחה אצלי את הצ'אנל הזה. לאט לאט. בקצב הנכון.
ושוב תודה לאומני (על הרבה הרבה דברים!) {@
פלונית_לעת_עתה*
הצטרפות: 11 נובמבר 2003, 16:15

דיכאון לחפש עבודה

שליחה על ידי פלונית_לעת_עתה* »

מישהוא יודע היכן ניתן למצוא עבודה שקשורה לטלויזיה?,עוזרת הפקה,ארט,דיגיטציות,
אולי יכול לתת לי כוון,אני מחפשת עבודה כבר די הרבה זמן,וממש אין שוק שם בחוץ,אני מחפשת להיכנס לטלויזיה אל"ף כי מקום גדול להבדיל ממשרד קטן אישית לוחצת,ובי"ת אני חושבת שהכשרונות שלי יוכלו לבוא לידי ביטוי במקום כזה ואני אוהב את העבודה שלי.
אמא_נמרה*
הצטרפות: 07 אפריל 2003, 19:23

דיכאון לחפש עבודה

שליחה על ידי אמא_נמרה* »

טלויזיה קהילתית (שואלים במתנ"סים) ?

ערוצים ייעודים כמו "התכלת" "ישראל+" (הערוץ ברוסית) ?
פלונית_לעת_עתה*
הצטרפות: 11 נובמבר 2003, 16:15

דיכאון לחפש עבודה

שליחה על ידי פלונית_לעת_עתה* »

קהילתית, את אומרת להתחיל בהתנדבות ?רעיון טוב.
בתכלת כבר יש שיבוצים של מקצוענים עם שם.
אלמונית*
הצטרפות: 01 אוקטובר 2001, 09:06

דיכאון לחפש עבודה

שליחה על ידי אלמונית* »

מצטרפת לתחושה.
אני עובדת בחברה גדולה ומרגישה אבודה שם. כבר 5 שנים המשכורת (הנמוכה) שלי לא עלתה וזה תורם גם כן לתחושה. מעבר לכך הבוסית שלי היא מהזן המתעלל והביטחון העצמי שלי -על הקרשים.
הלכתי לראיונות עבודה, אבל לא מצאתי אפשרות לעבוד עד שעה סבירה:-(
בועז_חן*

דיכאון לחפש עבודה

שליחה על ידי בועז_חן* »

פלונית,
ממה שאני מכיר הטלויזיה הוא מקום שאפשר להתקדם בו מאוד מהר מכלום. תנסי להכנס אפילו בתור טלפנית ותתקדמי מבפנים. הרבה מהכוכבים של היום התחילו מלמטה. ממאוד למטה.
אופטימיות_זהירה*
הצטרפות: 24 אוגוסט 2004, 13:02

דיכאון לחפש עבודה

שליחה על ידי אופטימיות_זהירה* »

הכותרת של הדף הזה מתארת בדיוק את המצב שלי כיום ועוד קצת . עד לפני כארבעה חודשים עבדתי בחנוך בלתי פורמלי , מעולם לא מצאתי עצמי משתלבת בחנוך הממסדי הפורמלי והלא . כשפוטרתי מעבודתי האחרונה על רקע טעונים משונים ולא עיניניים הרגשתי שקבלתי מתנה . חשבתי לעצמי עכשיו אמצא לי דרך חדשה , מראיון עבודה אחד לאחר גיליתי שבכל מקום שארצה לעבוד המשכורות על סף ההתנדבות , נואשתי . עכשיו גם נוסף לכל אני בהריון ומי יקח אותי כך לעבוד? ושלא תבינו לא נכון אני מאושרת מההריון .
אז עכשיו אני מנסה להמציא לי עבודות על סמך כישורי וזה קשה לשווק לפרסם להצליח את הצעד הראשון .
אז רגע אני בוכה ורגע אני מחייכת . אין לי מושג מה הלאה רק לקוות לטובה כי קשה לי לחיות על חשבון אחרים .
טוב רק רציתי לשפוך קצת מתוכי חשבתי שהדף הזה קצת מתאים .
חגית_ל*
הצטרפות: 05 אוקטובר 2001, 17:35
דף אישי: הדף האישי של חגית_ל*

דיכאון לחפש עבודה

שליחה על ידי חגית_ל* »

ילדים חיים תקופה ע"ח ההורים שלהם עד שהם צומחים, אמהות חיות תקופה ע"ח הבעלים שלהן - עד שהילדים צומחים.
גם הבעלים חיו ע"ח ההורים שלהם (יש כאלה שגם היום).
צריך לעזור, לא? זאת המשפחה שלנו, זה מפעל משפחתי ולכל אחד יש תפקיד שלו - זו מביאה את הילדים וזה עוזר לה.
את עומדת עכשיו בפני עולם מדהים - יש לך תינוק/ת בבטן. את שותפה לבריאה - מה יותר מדהים, מרתק וחשוב מזה?
כבר יש לך השפעה עצומה על מישהו אחר: הורמונלית, רגשית, תזונתית.
תיזרמי עם זה.
לוסי*
הצטרפות: 24 אוגוסט 2004, 19:02

דיכאון לחפש עבודה

שליחה על ידי לוסי* »

אני יושבת בבית כבר 4 חודשים ומחפשת עבודה,המצב בחוץ באמת לא קל אבל בינתיים בזמן הזה ויש לי הממממון זמן,
אני עושה דברים בשביל עצמי שאני יודעת שבעתיד לא יהיה לי זמן אליהם:קוראת ספרים,צביעה של הבית,ספורט,ים,מעשירה את
עצמי רוחנית ואפשר למצוא עוד מלא עניינים.גם לי יש מקצוע וממש לפני חודש סיימתי את לימודיי וכולם מסביב מלחיצים,אני
משתדלת לא להילחץ מהסביבה וזה לא קל. אז מנסים להיות אופטימים ותמיד עם הרבה תקוה והרבה רצון לראות מה יוליד העתיד,
אבל אסור לשכוח את ההווה ולמצות את הזמן הזה שיש לנו עכשיו בשבילנו.
עקרונית*
הצטרפות: 25 אוגוסט 2004, 11:35

דיכאון לחפש עבודה

שליחה על ידי עקרונית* »

חגית _ל ולוסי תודה על העדוד נראה לי שזה בדיוק מה שהייתי צריכה . אני מאושרת מההריון אחרי הכל ילד ראשון , אבל איך לא יבואו חששות וחרדות לתוך עולמי כשאני בכל זאת חושבת על העתיד שלי . אני יודעת שבן זוגי ואני נבנה משפחה אוהבת וחמה אבל הפחד מהחוסר קיים . יש לי משפחה תומכת יש לי בן זוג תומך עכשיו אני כנראה צריכה להעצים את עצמי ,וזה לפעמים כבר קשה יותר .
ושוב תודה על המילים החמות .
עקרונית*
הצטרפות: 25 אוגוסט 2004, 11:35

דיכאון לחפש עבודה

שליחה על ידי עקרונית* »

עקרונית.=אופטימיות זהירה אני קצת בולבולית

_
מ_ש*
הצטרפות: 07 דצמבר 2003, 12:25

דיכאון לחפש עבודה

שליחה על ידי מ_ש* »

בנות, כבר פרסמתי את זה איפשהו, מקווה שזה יעזור לכן...

עקרונות בכתיבת קורות חיים והכנה לראיון עבודה

פרק זה מתמקד בכתיבה נכונה של קורות חיים וכיצד לעבור בהצלחה ראיון אישי לקבלה לעבודה. תקוותנו שהמידע יסייע לך להתמודד בהצלחה בשלבי תהליך חיפוש העבודה.
אין כאן חידושים והפתעות אך השתדלנו להתמקד בעיקרי הדברים, בטיפים חשובים ובהמלצות שתוכל/י ליישם באפקטיביות.
חשוב להדגיש שהדברים נכתבו בראייה כללית מעבר לאדם או תפקיד מסוים ולכן נדרשת התאמה אישית של הנכתב לצרכיך האישיים, לציפיותיך ולתפקידים אותם את/ה מחפש/ת.

כתיבת קורות חיים
קורות חיים מהווים מעין תעודת זהות מקצועית ואמורים לשקף את השכלתך, ניסיונך המקצועי ותחומי התמחותך, על מנת שמעסיק פוטנציאלי יקבל מידע בסיסי לגבי מידת התאמתך לתפקיד רלוונטי.
כשחברה מחפשת מועמד ומפרסמת את דרישת המשרה במקורות גיוס שונים כמו עיתון או חברת השמה, היא מקבלת עשרות, אם לא מאות קורות חיים ורק מעטים נענים.
עליך לשלוח קורות חיים "שיצודו" את עיני המגייס שקורא אותם ויגרמו לו לזמן אותך לשלב הבא – הראיון
על מנת שקורות חיים יבלטו לטובה, כדאי לעקוב אחר הכללים המקובלים לכתיבתם ולדאוג שהתוכן יותיר רושם שלא ניתן להתעלם ממנו – שאתה הוא האדם המתאים ביותר לתפקיד.

כללים
• קצר וקולע – מעסיק פוטנציאלי קורא כאמור קורות חיים רבים. אם תאריך תקשה עליו לזהות את הפוטנציאל שלך. יש להעביר את עקרי הדברים באופן בהיר ומבלי להלאות את הקורא. באופן כללי רצוי שקורות החיים לא ישתרעו על פני יותר משני עמודים (מומלץ עמוד אחד משום שהעמוד השני עשוי להיות מוצמד בטעות לקו"ח אחרים).
• מסודר – אל תשתמש ביותר מגופן אחד או שניים, הדגש את ראשי הפרקים, שמור על רווחים בין פסקאות ועל ריווח גדול משולי הדף. את פרטיך האישיים רשום בראש הדף, הקפד על הגהה.
• רק מה שחשוב – אין לכלול בקורות החיים פרטים שאינם רלוונטיים או נתונים שאינם קשורים לנסיונך המקצועי. לדוגמא: מיותר לציין באיזה בית ספר יסודי היית או העובדה שהיית חניך בצופים או תחביבך
מה שחשוב הוא הניסיון התעסוקתי וההשכלה העל תיכונית והמקצועית שלך.
• ניסיון בעבודה – לגבי כל מקום עבודה ציין את השנים בהם עבדת, שם החברה והתפקיד. חשוב לפרט את מהות התפקיד. ערוך את המידע כך שיהיה רלוונטי למשרה אליה הנך מועמד, קשר את ההישגים ליעד שלך ולנקודות בהן הנך יכול לתרום לחברה. מיותר לציין סיבה לעזיבת מקום עבודה.
• מההווה לעבר – הדרך המקובלת להצגת פרטים בקורות החיים היא כרונולוגית מההווה לעבר (כפי שמפורט בדוגמא בהמשך), כאשר התאריכים מופיעים מימין לשמאל בטקסט. ההגיון העומד מאחורי צורת כתיבה זו היא שהתפקידים האחרונים בדרך כלל רלוונטיים יותר למשרה שאתה מחפש כעת.
• תמונה משקפת ואמיתית – עליך לתת תמונה משקפת ואמיתית לגבי הניסיון והידע שרכשת, יהיה עליך לעמוד מאחורי קורות החיים בשלב ראיון העבודה, ככל שהפער בין המילה הכתובה למילה הנאמרת גדול יותר, אמינותך בעיני המראיין תהיה קטנה יותר.
• שדר התפתחות – גם אם עבדת בשנים האחרונות באותו תפקיד, אל תיתן לקורא להבין שקפאת על שמריך, נסה עד כמה שניתן לשדר התפתחות, התקדמות בתפקיד, בתחומי האחריות, בתקציבים בהם עסקת וכיו"ב.
• נסח באופן פעיל – השתמש בפעלים פעילים ולא סבילים, כתוב "הקמתי את המחלקה" ולא "הוטל עליי להקים את המחלקה".
• ממליצים – ניתן לציין כי "המלצות יינתנו לפי דרישה", אין צורך לרשום שמות ממליצים בקורות החיים.
• התאם את קורות החיים למשרה המוצעת – הדגש את הפרטים הרלוונטיים למשרה הספציפית והמעט בפרטים מיותרים בהתאם למשרה.
• בקרת איכות – לאחר שסיימת לכתוב את קורות החיים, נסה לקרוא אותם מנקודת המבט של מאייש המשרה. חשוב אם קורות החיים אכן עשויים להתאים למשרה המבוקשת, תנו לאדם קרוב לקרוא את קורות החיים ולחוות דעה. עליך להיות שלם ככל האפשר עם מסמך זה המתאר את קורות חייך.
• קורות חיים באי מייל – במידה ואתה שולח קורות חיים באי מייל, אל תקרא לקובץ "קורות חיים"
או Resume הבדל את שם הקובץ שלך מקבצים אחרים שנשלחים וקרא לו בשם שלך.

מבנה קורות החיים:
המבנה השכיח "קורות חיים כרונולוגיים" המידע מוצג על פי סדר ההתרחשות מהנוכחי/האחרון לעבר:
מצ"ב דוגמא לקורות חיים של מנהל אזור בתחום המכירות – כל הפרטים פיקטיביים כמובן והומצאו לצורך המחשה בלבד.

קורות חיים
פרטים אישיים:

שם:
כתובת:
טלפון:
נייד:
ת.לידה:

השכלה:

1983 – 1989 תואר ראשון במנהל עסקים – אוניברסיטת תל אביב
קורסים מקצועיים בתחום המכירות והשיווק

ניסיון מקצועי :

2000 – ועדיין חברה בינלאומית למוצרי קוסמטיקה וטואלטיקה מובילה בארץ - מנהל אזור

מנהל תיקי לקוחות אסטרטגיים: פארמים גדולים, משביר לצרכן ועוד.
אחראי על מחזור מכירות של 30 מיליון ש"ח בשנה, השקת מוצרים חדשים ומיצובם. פלנוגרמות מבצעי מכירות וקידומי מכירה. אחריות על תקציבי פרסום בעיתונות, פליירים וקופונים.

1992 – 1999 "XXX" חברה לשיווק והפצה - סוכן מכירות באזור הדרום

סוכן מכירות לרשתות פארם באזור הדרום, ניהול מו"מ למול קניינים ומנהלי סניפים.
הובלת מבצעי קידום מכירות , תכנון שטחי מדף, החדרת מוצרים חדשים,

1989 – 1991 "XXX" - חברה ליבוא ושיווק מוצרי מזון - מקדם מכירות

פיתוח שווקים חדשים – סיטונאים וקמעונאים, ניתוח שווקים, ניהול מו"מ, גבייה.

שרות צבאי:

1980 – 1983 חיל מודיעין – שליש

שפות:

עברית – שפת אם.
אנגלית – טובה מאד.

מחשב:
שליטה בכל יישומי OFFICE

המלצות: יימסרו על פי דרישה.

ראיון עבודה
ראיון עבודה הנו מפגש של מועמד לעבודה עם מעסיקו הפוטנציאלי: הממונה הישיר, איש משאבי אנוש או חברת ההשמה. בראיון ניתנת הזדמנות הדדית להכיר ולהתרשם על מנת לבדוק את מידת ההתאמה של המועמד לחברה ולהפך.

מטרת הראיון:
להכיר אותך המועמד עד כמה שניתן, ולקבל את מירב האינפורמציה לגבי התאמתך לתפקיד המוצע הן מבחינה מקצועית והן מבחינה אישיותית. חשוב לזכור – שכל התאמה נבחנת ביחס לתפקיד מסוים עם דרישות מסוימות הנגזרות ממנו.
עבורך המועמד, ראיון הוא כלי ללמידה ולהכרות עם המעסיק הפוטנציאלי, דרישות התפקיד בהן תצטרך לעמוד, אופי החברה אליה אתה מועמד ובהמשך אפשרות לדון בשכר ובתנאים העתידיים.

הכנה לראיון:
ההכנה לראיון עבודה חשובה וביכולתה להשפיע באופן משמעותי על הצלחתך בקבלת התפקיד. עבודת הכנה יסודית ומעמיקה תורמת, על פי רוב, להפחתת תחושות טבעיות כמתח ועמימות, במצב של ראיון עבודה. בנוסף, תהליך ההכנה הבא לידי ביטוי בראיון, עשוי להצביע על מידת המוטיבציה האישית שלך, הרצינות שאתה מייחס לחברה ולתפקיד המוצע ולהרשים באופן חיובי את המראיין.
מומלץ לקבל מעט רקע על החברה לפני הראיון, מהם תחומי ההתמחות שלה, מוצריה, מתחריה, שווקים, מצב פיננסי, בעלי מניות עיקריים, עסקאות גדולות שפורסמו, לקוחות, מבנה ארגוני, מספר עובדים וכדו'
בנוסף מומלץ לאסוף, אם ניתן, מידע א-פורמלי המתייחס לתרבות הארגון, לאווירה, לאמות המידה הנהוגות, אפיוני אוכלוסייה בארגון (גילאים, וותק, מצב משפחתי וכד').
תוכל לנסות להשיג מידע באמצעות האינטרנט – באתר החברה, עיתונות כלכלית ועסקית, פרסומים רשמיים של החברה, או כל מקור ידע אחר כתוב המכיל פרטים על החברה. כמובן שעובדים שעובדים / עבדו בארגון הם אחד מהמקורות המשמעותיים למידע.
מומלץ לברר במידת האפשר מי המראיין שיראיין אותך, מהו שמו ותפקידו בחברה, זה יפחית את חוסר הוודאות שלך ויכין אותך להתאים את תשובותיך לשאלות שעשויות להישאל.
ראיון למול איש משאבי אנוש יתנהל באופן שונה לעומת מראיין מהתחום המקצועי שלך.
הכרות עם התפקיד ומרכיביו מבחינה מקצועית וניהולית, כמו גם השיוך הארגוני, הסמכויות, הכפיפויות,
יכינו אותך לראיון וירמזו על סוג השאלות שישאלו וכן יעזרו לך להעריך את מידת האטרקטיביות של התפקיד עבורך.
היה בקיא בתחום התפקיד, מראיינים נוטים לשאול שאלות מקצועיות ולעיתים אף "לבחון על החומר".
שכר – השתדל לאסוף מידע מוקדם על סדרי הגודל של השכר והתנאים הנילווים המקובלים לתפקידים דומים בשוק (ביטוחי מנהלים/פנסיה, קרן השתלמות, רכב, בונוסים, מענקים וכד') מידע זה יסייע לך לקיים באפקטיביות תהליך משא ומתן לגבי התנאים שיוצעו לך.
תוכל לאסוף מידע כזה באתרי אינטרנט העוסקים בגיוס, בהשמה, בסקרי שכר או מחברים למקצוע.

התאמה אישית לתפקיד:
חשוב על התפקיד אליו אתה מתראיין. מה דרוש על מנת להיות טוב בתפקיד מסוג זה? מהם האתגרים המרכזיים ומהם הקשיים הצפויים?.
חשוב על עצמך, על יתרונותיך, חולשותיך, במה אתה יכול להתאים? מה הערך המוסף שיכול לבוא לידי ביטוי במילוי התפקיד, ניסיונך המקצועי/ניהולי הרלוונטי להצלחה בתפקיד. חשוב על התפקידים שמילאת במקומות העבודה הקודמים, על המערכות בהן עבדת, על דברים שפיתחת ויזמת, כיצד היו בנויים, על דילמות מקצועיות או ניהוליות ודרכי התמודדות שנקטת, תהליכים שיזמת והובלת, הישגים משמעותיים.
חשוב גם על קשיים בהם נתקלת, על התמודדויות לא פשוטות, מה יכולת לשפר בתפקודך בתפקידים שמילאת, על לקחים שלמדת ומסקנות שהסקת.
הכן שאלות אותן תציג בתום הראיון לגבי החברה והתפקיד המוצע, סמכויותיו, היקפו וכו'
השתדל להשיג את מירב האינפורמציה על מנת שתוכל לשקול את אטרקטיביות התפקיד עבורך ולהקל על עצמך בהמשך התהליך.
זכור – הכנה מוקדמת, מעמיקה ויסודית, מגבירה את סיכויי הצלחתך.

כניסה לראיון:
דייק בזמן ההגעה, אפילו השתדל להקדים מעט, במידה ואתה רואה שאתה עומד לאחר – התקשר להודיע על כך.
הופעה חיצונית הולמת – חשובה מאד להשלמת הרושם הטוב שתעשה בראיון. התלבש באופן שמתאים לאופי העבודה שאתה רוצה להתקבל אליה (ראיון בבנק יחייב לבוש שונה מחברת סטארט אפ צעירה)
בכל מקרה חשוב להראות מכובד וצנוע ואין להופיע בלבוש והופעה פרובוקטיבית.
כניסה לראיון – יש להושיט יד רק אם המזמין הושיט יד ראשונה. אין להיכנס לחדר הראיון ללא הזמנה ברורה מצד המראיין. אין לשבת על הכיסא לפני ישיבתו של המראיין או לפני הזמנתו של המראיין לשבת.
יש לכבות טלפונים סלולאריים ולא ללעוס מסטיק.

עשה ואל תעשה – בראיון עבודה
• ראיון הוא שיחה בין שני אנשים (לעיתים יותר), חשוב שלא להתייחס למראיין כאל צד שיש להתגונן מפניו או להיות תוקפני כלפיו, אחרי הכל גם למראיין יש אינטרס שתצליח בראיון, נסה לזרום ולשתף פעולה.
• שפת גוף: שים את התיק לידך, אל תחבק אותו. אל תישען על שולחן המראיין, אל תיגע בחפצים על שולחן המראיין. השתדל להראות רגוע, לא להרבות בתזוזה, לא לשחק בשערותיך וכיו"ב.
• חייך והסתכל לאדם השני בעניים, כך שתרה תחושה של ביטחון ואמון ויהיה לכם קל להגיע לכימיה מוצלחת.
• דבר בצורה ברורה, השתדל לא להאריך יתר על המידה ולסטות מהשאלה. אין לתת תשובות לקוניות, חשוב להיות ישירים וכנים, אך עם זאת לא להיחשף מדי. ספר על עצמך בביטחון, אל תדלג על הישגים אולם אל תפליג בשבחים. כמו כן אל תשתלט על השיחה, אפשר למראיין להוביל ולשאול שאלות.
• ניתן שלא להשיב על שאלות שנתפסות בעיניך כאישיות או פולשניות מדי, תוכל להתחמק באלגנטיות ולענות משהו כמו " לא נראה לי שאוכל להשיב על שאלה זו".
• אין לשאול את המראיין שאלות אישיות כלשהן.
• קח אחריות כשלהי בכישלונות בתפקיד זה או אחר, הימנע מלהאשים גורמים זרים.
• הצג תמונות מאוזנת – כאשר הנך מתבקש לחוות דעה על ארגונים בהם עבדת, על ממונים, על כפיפים. לעולם אל תשמיץ, תן תמונה המורכבת מצדדים חיוביים וצדדים יותר קונפליקטואלים (במידה וקיימים). בכל מקרה גם אם אתה ממורמר ממקום עבודה, שמור זאת לעצמך. כדאי להימנע מהתנהגות הנתפסת כחוסר לויאליות לארגון קודם בו עבדת.
• מומלץ לא לסגור שום דבר בסוף הראיון לחיוב או לשלילה. יש לקחת זמן לפני שמגבשים דעה סופית. רצוי לדחות את הדיון בתנאים הכספיים לשלב מתקדם יותר בתהליך. במידה והנך נשאל על גובה השכר שהנך מצפה לקבל, אל תבקש שכר שהינו גבוה משמעותית ממה שמקובל לתפקיד דומה בשוק, אך יחד עם זאת אל תמעיט בערכך ותבקש שכר נמוך מדי. דרישת שכר שהינה בפער משמעותי מהמקובל, תזכה ליחס לא רציני.
• מאחר ובתקופה זו מרבים להתראיין, עשוי הדבר להיות מתסכל!
היה מודע לכך שאין לשדר בראיון תשישות, תסכול או הרגשה שזה עוד ראיון בסדרה.
• בסיום הראיון כדאי לברר פרטים לגבי המשך התהליך, לוחות זמנים.

שאלות אופייניות שנשאלות – מה עומד מאחוריהן???
במהלך הראיון תשאל מגוון רחב של שאלות. סוג השאלות תלוי בתפקיד, בארגון ובסגנונו האישי של המראיין, יחד עם זאת, מניסיוננו ישנן שאלות שצפויות להישאל.
לכל שאלה ניתן להשיב במגוון רחב של תשובות. יש משמעות לתשובות שתתן, עם זאת המראיין מתרשם מהמועמד באופו כללי ומעבר לתשובה מסוימת. אין תשובה נכונה ולא נכונה!
אולם כל תשובה יכולה לספק מידע עליך כאדם מעבר לתוכן שהנך מספק. לדוגמא: ניתן להתרשם גם מרמת כישורים שכליים, מיכולת ביטוי, מבגרות ובשלות אישית, יכולת הצבת גבולות, מידת הקונפורמיות לכללי המערכת, עמידה בלחצים, יכולת לקיחת אחריות, יוזמה, תקשורת בינאישית ועוד.
לכן אין תשובות מומלצות לשאלות, אך בכל זאת ננסה לגעת בשאלות ספציפיות שהכרות איתן והבנה של מה עומד מאחוריהן תסייע לך להיות מודע ולהשפיע על הרושם שתיצור.

שאלות לדוגמא:
ש. איפה אתה רואה את עצמך שלוש שנים מהיום?
זוהי שאלה שמטרתה לבחון את כיוון ההתפתחות שלך, האם יש לך שאיפות מקצועיות ומהן, עד כמה אתה מזוהה עם התפקיד אליו אתה מועמד ומעוניין להמשיך ולהתפתח בו. כמו כן, האם אתה מסוגל לתכנן לטווח רחוק את צעדיך ועד כמה.

ש. מה בעצמך היית רוצה לשפר או לשנות / נקוב בתכונה שלילית המאפיינת אותך.
לשאלה זו מגוון גרסאות ומטרתה היא לקבל מידע לגבי החולשות שלך. יחד עם זאת שאלה זו באה לבחון את רמת המודעות שלך לגבי עצמך כולל חסרונותיך. מתוך הנחה שמי שמודע למגרעותיו קל לו יותר לשלוט בהן. כמו כן לבחון את רמת הכנות והפתיחות שלך: עד כמה אתה מוכן להיפתח בפני אדם זר, המראיין, לגבי חסרונותיך.
נקודה נוספת ששאלה זו באה לבדוק היא רמת הביטחון שלך ביכולותיך, עד כמה אתה מסוגל להודות בנקודות השליליות שלך מבלי שתאמין שהדבר גורע מכשירותך והתאמתך לתפקיד.

ש. מה אהבת ומה לא אהבת במקום העבודה?
שאלה זו נשאלת, בדרך כלל, לגבי מקומות עבודה רלוונטיים לתפקיד אליו הנך מועמד. מטרתה להבין מהן נטיותך, לאיזה סוג עיסוק אתה נמשך, מה מניע אותך בעבודה ולהפך, עם מה קשה לך, מה גורם לך תסכול. בהמשך סביר להניח כי המראיין ירצה לבחון כיצד אתה מתמודד עם קשיים ותסכולים אלו.

ש. מה היו האתגרים המרכזיים בעבודה?
במענה לשאלה זו ניתן לקבל מידע לגבי מורכבות התפקיד וכן מה אתה מחשיב כאתגר. האם אתה מתייחס רק להיבטים המקצועיים של התפקיד עצמו או גם להיבטים הקשורים לארגון, לצוות, ליחסים הבינאישיים ועוד.

ש. תן דוגמא להחלטה שגויה, לטעות שעשית ובדיעבד היית פועל אחרת.
מטרת שאלה מסוג זה היא לראות את היכולת שלך להיות ביקורתי כלפי עשייתך ובעקבות כך ללמוד מטעויות שאתה מבצע.

ש. מדוע הפסקת לעבוד ב…?
מאחורי כל עזיבה יש מידע חשוב עליך כעובד. אם עזבת מיזמתך חשוב להבין מהי הסיבה, האם התפקיד מיצה את עצמו מבחינתך, האם היה אירוע מסויים או תהליך שהתקשית להתמיד בגללו? ומהו? במידה ופוטרת מה הייתה הסיבה לכך?

ש. שאלות על בחירות או מעברים משמעותיים כמו: מדוע בחרת ללמוד דווקא… מדוע בחרת במקצוע ספציפי… מדוע החלטת לעלות ארצה… וכיו"ב
שינויים ומעברים הנם צמתי החלטה בהם עלינו לבצע בחירה בין אלטרנטיבות. הבחירות הללו מצביעות על נטיותנו האישיות ומה מניע אותנו כבני אדם, מה מאפיין אותנו וכיצד אנו מתמודדים עם תהליכים אלו של שינוי ומעבר.

ש. מהן ציפיותך מהתפקיד המוצע?
ברור הציפיות שלך מאפשר למראיין להבין כיצד אתה תופס את התפקיד, האם אתה ראלי לגבי ציפיותך, ממה אתה חושש ומהי הסבירות שתהיה שבע רצון מהתפקיד מתוך הנחה שלא ניתן לעשות משהו בצורה טובה לאורך זמן כאשר לא נהנים ממנו.

כתובות של אתרי אינטרנט לחיפוש עבודה:

www.jobnet.co.il www.hitechcity.co.il www.hicareer.co.il

www.jobmaster.co.il www.parnasa.co.il www.runner.co.il

www.ovdim.co.il www.iol.co.il / classifieds / jobs / index asp

www.jobs.nana.co.il www.luach.yedioth.co.il www.maariv.co.il / luach

www.cji.co.il www.portaljob.co.il www.gilperetz.com

www.apm.co.il www.runner.co.il www.dr-message.com

www.muvtal.co.il www.jobs-israel.co.il

שם החברה
איש קשר טלפון פקס אתר אינטרנט או כתובת אימייל
אשד שרית 03-5612268 03-5612289 [email protected]
גולדמן צורית 03-6918191 03-6919660 ירושלים 02-6252561
דואט ענת 09-8656969 09-8656968
ההכוון התעסוקתי
אוניברסיטת תל אביב 03-6408739
03-6409695 03-6407028 בניין אגודת הסטודנטים
אוניברסיטת תל אביב
עמיתים גבי 09-9556010 09-9555652 [email protected]
[email protected]

קישורים דפנה 03-5375010
03-5590882 03-5375011
פילת השמה מרכזיה לפי תחומים 03-7679222 03-7679256 [email protected]
יעל 7679257
נעמן בכירים דליה נעמן 03-6122155 03-6120725 D naaman@netvision.net.il

מכון קינן שפי ליאת 09-9510777 פקס – 09-9519118
שלוחה 201 [email protected]

מכון תימה 09-9578787
חבר כספים עינב 03-6964496
פרמידה מקסים
סימן טוב 09-9570606
09-9570604 09-9570596 Pyr exec@netvision.net.il
חבר תל אביב 03-5101421
איי.פי.אס 03-6133444 03-6131516 [email protected]

בת חן 09-7455994 09-7455996 [email protected]

ג'וב טוב אונ' ת"א אמי 03-6422183 03-6420072 [email protected]
גוב אינפו 09-9715100 09-9575994 www.jobinfo.co.il
דיאלוג 03-5327070 03-5327171 [email protected]
קידומים פרסונל
03-5270925 03-6915878 [email protected]
רנגד תל אביב
03-6430688 03-5274186 [email protected]
בגישה שונה
03-5491133 03-5471830 [email protected]
עמדה
09-9577788 09-9577789
ORS
ירושלים ואשדוד 02-6256511
02-6245626
08-8560387 08-8564284
APM מרב או גולן
דורית מנהלת 03-6470470
03-9529529 03-9529988
מנפאואר אשדוד הילה 08-8524304

משוב
08-9461550 08-9315869 [email protected]
אסתי מריאן
03-5754414 03-5755246 [email protected]
משאבי אנוש
לניהול בכיר מאד בלבד 03-6490271 hr@human r.co.il
CPS הייטק 03-7664444 03-7664455 התמחות בהייטק
בת חן הייטק 09-7455994 09-7455996 [email protected]

פבליטק הייטק 08-9408195 08-9408196 Pablitec@internet zahav.net

UGIA 03-6965244 03-6967049 [email protected]

תיגבור - גיוס דיילות 03-5011885 03-5011843
ל.מ. השמה 09-9518051 09-9549293
אדקו טל. 5616688 – 03 3
טל. 6096080 – 03 פקס 6096017 – 03 פקס 5610757 – 03 פקס 6096017 – 03

שד' שאול המלך 21 תל אביב 64367
[email protected]

דנאל מרב 1700-506 506 י-ם 02-6252177

מנפאואר 03-5639999
5686413
5686404 03-5625702
: [email protected]
www.manpower.co.il
ORS 03-5199111
03-9311232 י-ם 02-6256511
פקס 02-6245626
זמיר 03-5238936
04-8670373 www.zamir-jobs.co.il
חלופה 03-5374579 03-6870831 http://www.halufa.co.il/
תפקיד פלוס 03-5252525 03-5252520 [email protected]

לין ביכלר 03-6128818
04-8666913
רח' ביאליק 80 רמת גן 52536
www.l-b.co.il/branches.html
אביגל 03-9346114 03-9346115
אורטל 03-9310048 03-9308176
אתגר 03-9348481 03-9309798
פוקוס 03-7510130
03-7510171 03-7510180

תגבור 03-6295706
03-6295707 03-6203035 www.tigbur.com

עידוד 02-6595566 02-6537666
קמיל
קידום מכירות (דיול ) גלי או שלום 08-9494035
[email protected]
יעדים רונית 03-6739196

:-)

בהצלחה!
נחום*
הצטרפות: 01 אוקטובר 2004, 15:33

דיכאון לחפש עבודה

שליחה על ידי נחום* »

מה את רוצה לעשות?
דינדין*
הצטרפות: 03 ינואר 2005, 18:10

דיכאון לחפש עבודה

שליחה על ידי דינדין* »

מישהו יכול להציע לי איך בדיוק מתחילים לעבוד לאחר שהייתי 18 שנה בבית וגידלתי ילדים? עבדתי בפקידות והיום אני לא יודעת הרבה אבל מעוניינת לחזור לעבוד ולהעסיק את עצמי .
אבי_דרור*
הצטרפות: 03 ינואר 2005, 14:33

דיכאון לחפש עבודה

שליחה על ידי אבי_דרור* »

לדינדין,
ולמי שעסוק/ה בשאלות על מימוש אישי בעבודה (או בכלל), מעברי קריירה, איזון בין הורות להתפרנסות . . .
מוזמנים להכיר את האתר של אמיר www.amirdror.com
תמצאו שם חומר על זיהוי עצמי של יכולות ייחודיות, על התבוננות רגשית לעיבוד מחסומים בפני צמיחה ומימוש אישי, קישור לפורום בתפוז "להדליק אור בעבודה", ועוד. בהצלחה.
יונת_שרון*

דיכאון לחפש עבודה

דינדין, מה את אוהבת לעשות? מה מעניין אותך? מה אהבת לעשות פעם?
דינדין*
הצטרפות: 03 ינואר 2005, 18:10

דיכאון לחפש עבודה

שליחה על ידי דינדין* »

היי יונת כתבתי שהייתי פקידה אבל לפני המון שנים ואני כבר 18 שנה בבית ובטוח שדברים השתנו. אני אוהבת ליהיות עם ילדים וגם עבודות יצירה והבעיה שהיום אם רוצים לעבוד אז מעדיפים אותך עם נסיון וזו בעיה ובכן מה הלאה? אינני יודעת מה לעשות ותודה על התיחסותך:-)
יונת_שרון*

דיכאון לחפש עבודה

דינדין, נשמע לי שיש לך שילוב מנצח: את אוהבת לעבוד עם ילדים, וגם יש לך נסיון של 18 שנה בתחום. אולי זה כיוון שכדאי לך לבדוק? :-)
חבצלת_השרון*
הצטרפות: 01 דצמבר 2003, 19:34
דף אישי: הדף האישי של חבצלת_השרון*

דיכאון לחפש עבודה

שליחה על ידי חבצלת_השרון* »

ומה עושים בתחום שבו למצוא עבודה אפשר אך ורק בפרוטקציה? :-(
Pלונית_אחרת*
הצטרפות: 05 יולי 2004, 00:12

דיכאון לחפש עבודה

שליחה על ידי Pלונית_אחרת* »

ומה עושים בתחום שבו למצוא עבודה אפשר אך ורק בפרוטקציה
אין תחום כזה.... (אפילו בגלגלצ מקבלים גם "סתם" אנשים מן הישוב (-:)
צריך לזכור שלמעסיק יש אינטרס למצוא עובדת מתאימה בדיוק כמו שלעובדת יש אינטרס למצוא עבודה מתאימה.
רצוי להיות אקטיביים - להתקשר למקומות שאת רוצה לעבוד בהם, לברר מי האנשים שאחראים על גיוס עובדים, לשלוח להם מכתב אישי שמסביר למה כדאי להם לראיין אותך, למה את מתאימה לתפקיד וכו'. חפשי קשרים בעצמך - מעסיקים קודמים, חברים, שכנים, חברים של חברים...
קשרים הם דבר טוב. הם נותנים יתרון אבל הייתרון הוא בד"כ במידע שיש לך לגבי הארגון ומשרות פנויות בו. רוב האנשים לא לוקחים לעבודה אנשים לא מתאימים אפילו אם יש להם "פרוטקציה". לכן כדי למצוא עבודה בתחום שבו יש קליקה את צריכה למצוא דרך להשיג את המידע, להיכנס בדלת אחרוית, או לגלות שגם לך יש קשרים שיכולים להביא אותך לשלב הראיון (בו תצטרכי למכור את עצמך).

והערה בשוליים - בנוסח השאלה כבר הצדקת (לעצמך) את אי ההצלחה שלך למצוא שם עבודה, זה נשמע לי מסוג הנוסחים שבעזרתו אנו מכשילים את עצמנו. (אם זה חד מידי את יכולה למחוק).
מה דעתכם, האפשר לשנות את שם הדף למשהו יותר פוזיטיבי ?! אולי : כיצד לחפש עבודה ?!
חבצלת_השרון*
הצטרפות: 01 דצמבר 2003, 19:34
דף אישי: הדף האישי של חבצלת_השרון*

דיכאון לחפש עבודה

שליחה על ידי חבצלת_השרון* »

לי דווקא יש עבודה...
דיברתי על בעלי.
התחום שלו כרגע פשוט... קיר.
צריך או המון מזל. או פרוטקציה. או שניהם.
אגב, לאף אחד לא אכפת שם אם הוא טוב, כי לא מחפשים שם מורים טובים. הוא מורה מעולה שבמעולים, אבל אין לו קביעות ואין לו אבא רב.
אני מדברת על משרד החינוך, החלק הממלכתי -דתי שלה, מתחם ירושלים.
פרפר_לבן*
הצטרפות: 01 אוקטובר 2004, 15:49
דף אישי: הדף האישי של פרפר_לבן*

דיכאון לחפש עבודה

שליחה על ידי פרפר_לבן* »

אני בעד לשנות את שם הדף ל- "מוצאים עבודה" מה אתם אומרים? מישהו יכול פשוט לשנות, כי אני לא יודעת איך עושים את זה...
שירילירי*
הצטרפות: 21 פברואר 2005, 09:36

דיכאון לחפש עבודה

שליחה על ידי שירילירי* »

לטיפול (וחיבוק בכל מובן המילה) של תינוקת יונקת בת 7.5 חדשים שאמה עובדת מהבית.
אם את מכורה לריח הניחוח הזה של תינוקות, פנויה 3-5 בקרים בשבוע,
ואין לך בעיה להרדים אותה במנשא ולעזור לאמא קצת בעבודות בית קלות (קיפול כביסה, מדיח וכד')
נשמח אם תתקשרי ל-03-7510874
ניקול*
הצטרפות: 28 פברואר 2005, 02:54

דיכאון לחפש עבודה

שליחה על ידי ניקול* »

אני מעיירת פיתוח בצפון ואצלי בעיר יש למעסיקים טבע רע של העסקת ילדות, זקנים והכל רק לא לקלוט נשים נשואות עם ילדים, לא מזמן מישהו חיפש מוכרת לחנות בגדים ואמר לי שיקח לו חודשים על גבי חודשים ללמד אותי את העבודה?! (הוא ידע שאני אמא), בעל עסק אחר היה מוכן להעסיק אותי תמורת 100 ש"ח ל9 שעות עבודה, או שכמו תמיד במקום לשאול דברים רלוונטים לעבודה שואלים אותי מה אני יעשה עם הילד
איילת*
הצטרפות: 07 יולי 2001, 13:15

דיכאון לחפש עבודה

שליחה על ידי איילת* »

אני מעיירת פיתוח בצפון ואצלי בעיר יש למעסיקים טבע רע של העסקת ילדות, זקנים והכל רק לא לקלוט נשים נשואות עם ילדים
לא רק בעיירות פיתוח בצפון...
למעסיקים יש טבע גם לא לקלוט נשים צעירות שמתחתנות כי אז הן יכולות להיכנס להריון
וגם לא לקלוט עם שני ילדים ובקיצור החיים לא קלים לנשים אף פעם.
אין ברירה חייבים לעמוד על שלך, לא להרתע, להסביר שיש סידור כזה וכזה. את יכולה ככה וככה... ובהחלט להתעמת ולהגיד שאת לא יוצאת למילואים, ונראה אותו מעסיק גבר בשכר המינימום הזה שהוא מציע לך, הרי גבר לא יפרנס משפחה מהמשכורות שמציעים לנו! להיות אסרטיבית, לעמוד על שלך שאת יכולה, אני לא בעד להגיד שאת יכולה לעבוד בכל שעה ותמיד למצוא סידור. אלא אני חושבת שדברים צריכים להיות ברורים, מה נדרש ממך ובהתאם לכך אין לך שום בעיה להתארגן. לדאוג לכך שהמעסיק בראיון העבודה ישמע על כישורייך, נסיונך אם יש וכו וכו. ולא הילד יהווה את העיקר בראיון אני מקווה שאני ברורה כי אני מתקתקת מהר תוך כדי הפסקה בעבודה...
מישהי*
הצטרפות: 11 ספטמבר 2001, 07:42

דיכאון לחפש עבודה

שליחה על ידי מישהי* »

איילת,
את צודקת במאה אחוז גם אני מעיירת פיתוח בצפון וכל מודעת דרושים שאני עונה אליה במקום לשאול אותי איזה כישורים יש לי קובעים ישר שאני לא מתאימה כי יש לי ילד וזה לא בסדר כי אם לא היה לי סידור לילד מן הסתם לא הייתי מחפשת עבודה אני בחורה צעירה ובגלל חארות מהצפון שמחפשים ילדות לכסף לבילויים ולא אנשים רציניים עם מחוייבויות בחיים שישארו בעבודה לנצח בשביל להתפרנס אני נקרעת בחדרנות במלון, מה שעצוב בכל הסיפור זה שזה חוקי ומותר למעסיק להחליט שלא מתאים לו לקבל לעבודה אישה נשואה עם ילדים,
עלי_מרווה*
הצטרפות: 27 פברואר 2004, 02:21
דף אישי: הדף האישי של עלי_מרווה*

דיכאון לחפש עבודה

שליחה על ידי עלי_מרווה* »

כל אחד יוצר את התפקיד של עצמו
זהו משפט שמישהי משמעותית למדי פעם אמרה לי
אומנם זה היה בכוונה שלילית
אך מאוד נכונה
תודה לך, באשר את
בהצלחה!
עלי_מרווה*
הצטרפות: 27 פברואר 2004, 02:21
דף אישי: הדף האישי של עלי_מרווה*

דיכאון לחפש עבודה

שליחה על ידי עלי_מרווה* »

ועוד משהו, חשוב הרבה יותר, בעיני
קשה מציאת זיווג ומציאת פרנסה, כקריעת ים סוף
קשה,
אך לא בלתי אפשרית
והכתובת לניסים כבר רשומה אצלינו בנשמה... תפילה
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

דיכאון לחפש עבודה

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

אני מאוד רוצה לעבוד בגן ילדים בסביבה שבה אני גרה יש המון גנים אבל אין לי שום הכשרה לזה. ואני חושבת שסייעת או עוזרת בגן לא צריכה תעודה אני באמת לא יודעת איך עושים את זה. עבדתי 4 שנים בחנות בגדים ועוד שנה עבדתי בנקיון משרדים זה היה לי מאוד קשה ובלי סיפוק. אני לא פוחדת מעבודה קשה בגן רק נראה לי שיהיה לי מאוד כיף בחברת הילדים איך אפשר להתקבל לגן? האם חייבים לעבור קורס מסוים כיתבו לי עיצות תודה
רוני_בלוני*
הצטרפות: 10 מאי 2004, 11:42
דף אישי: הדף האישי של רוני_בלוני*

דיכאון לחפש עבודה

שליחה על ידי רוני_בלוני* »

ידוע שאכן קיים קורס לעוזרות גננות, אבל אם תלכי לעבוד בגן פרטי לא יבקשו ממך תעודה כזו.
את יכולה לנסות לעבוד גם בצהרון ומשם לקבל נסיון בתחום.
ואני ממליצה על עבודה עם סיפוק (אמנם אין המון כסף לצידה) נוספת: סייעת לילד חריג בגן ילדים רגיל/מיוחד.
את יכולה לפנות לעיריה או למת"י /מתי"א באיזור מגורייך, הם מחפשים בעיקר לפני תחילת שנה סייעות שכאלו.
המשכורת בדרך כלל נמוכה אבל לעתים ההורים של הילד מוסיפים סכום נוסף. אם את אכן מעוניינת אני יכולה להפנות אותך לעוד אתרים ושם תוכלי לפרסם את עצמך.
פלוני_אלמונית*

דיכאון לחפש עבודה

אני מאוד מודה לך אני אנסה לשאול בצהרון. סיוע לילד חריג לפי דעתי כן דורש תעודה מפני שלילד חריג ייתכן ויש בעיה מסוימת שצריכים לדעת איך לשוחח איתו
ואיך לגשת אליו שזה יהיה בצורה הכי טובה שאפשר
רוני_בלוני*
הצטרפות: 10 מאי 2004, 11:42
דף אישי: הדף האישי של רוני_בלוני*

דיכאון לחפש עבודה

שליחה על ידי רוני_בלוני* »

לגבי סיוע לילד חריג במסגרת הלימודית - אני אומרת לך מנסיון, אין צורך בתעודה.
אדם מקצועי אמור לקבל שכר גבוה ואין באפשרות העיריה או מתי"א (או מת"י) לתת שכר גבוה, לכן הם מעסיקים סייעות לא מקצועיות, אם יפול בחלקך המזל יש הורים שמוסיפים מכספם לשכרה של הסייעת.
בושה_וחרפה*
הצטרפות: 31 מאי 2005, 22:40

דיכאון לחפש עבודה

שליחה על ידי בושה_וחרפה* »

בנוגע לתגובות למעלה שזה חוקי למעסיק להחליט לא לקבל אישה עם ילדים אני לא כול כך בטוחה.
למיטב ידיעתי כאשר אם מצהירה כי היא יכולה לעבוד בשעות הספציפיות שהעסק דורש
ובעל העסק מצהיר כי הוא לא רוצה לקבל אותה בגלל שיש לה ילדים הרי שהוא עובר על החוק, מאחר ובחוק מצויין כי אסור להפלות דורשי עבודה בגין : מין, גיל, מצב משפחתי, לאום, ונו צבע עור איך קוראים לזה, גזע.
יתירה מזאת המצב בארץ כול מחפיר שעכשיו אני מבינה למה אמהות עובדות בטלמרקטינג במקום בעבודות נורמליות, לדוגמא עבודות משרדיות או טיפוח קריירה.
אני חותמת בלשכת האבטלה וגם שם הפקידים מנצלים את החוק כדי להתעלל באימהות, רק שבוע שעבר הפקיד רשם לי "סירוב", (אני אם חד הורית) ועכשיו חודשיים לא אקבל כסף תוך כדי זה אני מחפשת עבודה בטירוף ונתקלת בחקירות מטומטמות מצד מעסיקים חוצפנים בסגנון: "יש לך ילד?, מה מצב הבריאות שלו?, הוא חולה הרבה?, מי עוד מטפל בילד?".
ועוד הרבה דברים שהם פלישה לפרטיות מעבר למקובל.
האמת שאני די מיואשת כבר, גם קיבלתי סטירה בפרצוף משוק העבודה הישראלי גם קיבלתי סטירה מלשכת העבודה במקום לחפש לי עבודה נורמלית שמתאימה להשכלה ולניסיון שלי שולחת אותי לעבודות מדכאות אחרות, שלא משלמים אפילו שכר מינימום ולא מתייחסים אליי בכבוד מינימלי, וגם עוד מעט לא יהיה לי כסף לשלם חשבונות ואפילו דברים יותר חשובים. מה עושים?
פיפה*
הצטרפות: 16 נובמבר 2004, 14:32

דיכאון לחפש עבודה

שליחה על ידי פיפה* »

שלום לכולכם, וכל הכבוד על המידע...
אני אמא ל2 קטנטנים, שאמורה לחזור לעבודה בתחום ההדרכה בבתי ספר (לא דרך משרד החינוך). רציתי לשאול, כמה כסף מרוויח מדריך לפי שעה ??. זאת מכיוון שלא עבדתי כבר כמעט 3 שנים ואין לי מושג ...?
תודה מראש..
פלוני_אלמונית*

דיכאון לחפש עבודה

אני עבדתי ב "שומרה" בירושלים, סוג של חוגי טבע ואקולוגיה במסגרת בתי ספר. בעלי תואר\ ניסיון קיבלו 40 לשעה. אבל כולם סטודנטים אם זה משנה משהו. חברה שלי העבירנ חוג אומנות וקיבלה 400 לשעתיים וחצי חוג.
שמש_זורחת*
הצטרפות: 21 פברואר 2005, 03:00
דף אישי: הדף האישי של שמש_זורחת*

דיכאון לחפש עבודה

שליחה על ידי שמש_זורחת* »

פלוני, דרך איזו מסגרת העבירה חברתך את חוג האומנות?
נעמתי*
הצטרפות: 16 נובמבר 2005, 12:30

דיכאון לחפש עבודה

שליחה על ידי נעמתי* »

כמה קשים החיפושים האלה... אני מחליטה להציע את עצמי על במה זו בתקווה שהמילים שלי יגיעו לאזניים המתאימות..
אני סטודנטית לחינוך אנתרופוסופי בהרדוף ומתגוררת בתימרת. אני מחפשת עבודה בתור מטפלת לילדים, או בגנים או בבתים פרטיים. יש לי ניסיון רב עם ילדים מכל מיני סוגים, ובעיקר הרבה אהבה וענין בהם.אני מאוד פתוחה לכל מיני הצעות בנושא ובאזור.אפשר ליצור איתי קשר בטל' 0524287819. בשאיפה שירקם החיבור המתאים.תודה!
מיכלול_ה*
הצטרפות: 26 ספטמבר 2005, 22:49
דף אישי: הדף האישי של מיכלול_ה*

דיכאון לחפש עבודה

שליחה על ידי מיכלול_ה* »

נעמתי, אני מציעה לך לכתוב הודעה גם בככר השוק, ושיהיה בהצלחה.
איתנה*
הצטרפות: 19 אוקטובר 2004, 21:54

דיכאון לחפש עבודה

שליחה על ידי איתנה* »

לאחר שקראתי בדף זה סיפורים רבים על חיפוש עבודה - חשבתי שאולי כדאי שאשתף אתכן בסיפור האישי שלי, שאולי יוכל לעזור במשהו לכל אותן מחפשות עבודה מתוסכלות.
אני בעלת תואר ראשון באחד מן התחומים המרתקים יותר ממדעי הרוח. סיימתי לפני כ- 8 שנים את התואר בהצטיינות, וראש החוג סלל עבורי את הדרך למסלול הישיר לדוקטוראט, דבר שבנסיבות רגילות הייתי קופצת עליו מיד. אבל אז נולד בננו הבכור, והחלטתי לדחות את המשך הלימודים, ובמקביל קצת להתנסות בשטח.
בפועל, מה שקרה זה שהתברר כי הצטיינות בלימודים אינה ערובה למציאת עבודה. הצלחתי "לגרד" מספר מצומצם של שעות הוראה בתחום שלמדתי במסגרת לימודי העשרה בבית-ספר יסודי. במשך שנתיים עבדתי שם, והעבודה הייתה מבחינתי סיוט אחד גדול: 95% מן האנרגיה שלי הושקעו ב"ללכת ראש בקיר" עם תלמידים, ועוד יותר עם הצוות שהיחס שלו כלפי התחום שלימדתי היה מתנשא ומזלזל (לא הקצו לי חדר מסודר ומצאתי את עצמי מלמדת בפרוזדור ואפילו בחצר!). גם אחרי שנתיים, כאשר בית הספר לא יכל להמשיך לממן את אותם מורי-העשרה, "זרקו" אותנו בצורה מאד לא יפה (בלי שום "תודה"...).
בקיצור, מיואשת כולי החלטתי לחפש עבודה בכל תחום שהוא (אפילו כמזכירה), לפחות שיהיה לי בשביל מה לקום בבוקר, להתלבש ולצאת מן הבית. אבל תוך כדי חיפושים, הדברים התגלגלו באופן מאד מעניין, כך שאחת מחברותיי, שזכרה את כישוריי כסטודנטית, ביקשה ממני לתרגם עבודה (בתשלום) כמה מאמרים. כעבור שבוע היא שלחה אלי חברה שלה, וכך הדבר התגלגל הלאה.
אחרי שהגיעה הלקוחה השלישית "נפל לי האסימון", ואז החלטתי לפרסם את עצמי ואפילו להרחיב את העבודה שלי לתחומים של הנחיית סטודנטים בכתיבת עבודות ועריכת טקסטים. במקביל, נרשמתי כעוסקת במע"מ ובשאר הרשויות הרלוונטיות.
עכשיו, במרחק של כמה שנים, אני מרגישה בת-מזל על כך שאני לא תלויה ב"טובות" של כל מיני גורמים (כמובן, שאני תלויה בלקוחות, אבל אחרי תקופה מסויימת מתגבשת "קליינטורה", וחבר מביא חבר, וכו'...).
אז, כמה לקחים:
א. לא תמיד המקצוע שלמדתי יבטיח לי עבודה מרתקת, כפי שהלימודים היו מרתקים, ומתגמלת (כלכלית ואישית כאחד).
ב. "אם אין אני לי - מי לי?!".
ג. לפעמים שווה "לקפוץ למים העמוקים" ולהתנסות במשהו שבחיים לא חשבנו עליו (הן מבחינת התחום, והן מבחינת אופי העבודה - עבודה מהבית).

אני מאחלת לכל מחפשות העבודה בהצלחה רבה, ואולי, אולי העבודה תגיע מכיוון בלתי צפוי כפי שהגיעה אליי!
איתנה.
א*
הצטרפות: 10 פברואר 2002, 10:10

דיכאון לחפש עבודה

שליחה על ידי א* »

בלה*
הצטרפות: 05 אוגוסט 2003, 23:13

דיכאון לחפש עבודה

שליחה על ידי בלה* »

התגלגלתי במקרה לדף הזה תוך כדי חיפוש עבודה או רעיון מה לעשות עם עצמי ואני רואה שיש פה המון דפים אחר כך אני אכנס לזה.
אני בת 40 ואף פעם לא עבדתי התחתנתי צעירה ונולדו לי תאומים וזהו כל הזמן הייתי איתם ולא הייתי זקוקה ממש לכסף כי בעלי מרויח יפה ודי נהניתי ליהיות בבית עם הילדים. אך כשהם גדלו מאוד משעמם לי ואין לי חשק ללמוד משהו . אני מאוד רוצה לעבוד במשהו אך אין לי מקצוע ואני לא יודעת לאיזה כיוון לחפש. זה כיף לקום בבוקר ולצאת לכמה שעות אולי תציעו לי מה אוכל לעשות ?
בלה*
הצטרפות: 05 אוגוסט 2003, 23:13

דיכאון לחפש עבודה

שליחה על ידי בלה* »

נרשמתי ללימודי נומרולוגיה. ואם אצליח אולי אעבוד בזה.
פלוני_אלמונית*

דיכאון לחפש עבודה

לוחות אולפרי לפרסום וחיפוש מודעות דרושים
יד שניה, נדלן, רכב חינם.
תמרוש_רוש
הצטרפות: 18 יוני 2005, 03:48
דף אישי: הדף האישי של תמרוש_רוש

דיכאון לחפש עבודה

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

פלוני אלמוני, הודעתך נמחקה.
מודעה שרלוונטית לקהילת באופן טבעי אפשר לכתוב ב ככר השוק.
עפרה_שחר*
הצטרפות: 11 אוקטובר 2007, 23:10
דף אישי: הדף האישי של עפרה_שחר*

דיכאון לחפש עבודה

שליחה על ידי עפרה_שחר* »

מצאתי עבודה נהדרת בצ'יק באתר: "שתיל". מומלץ.
פלוני_אלמונית*

דיכאון לחפש עבודה

האם מישהו חושב שיש אפשרות לעבוד בהדפסות מהבית, ואם האם יש למישהו רעיון איך אני יכולה לחפש לעצמי עבודה כזו, האם יש טעם לפרסם במכללה הדפסות לסטודנטים או שזה חסר טעם לחלוטין?
סיון*
הצטרפות: 03 אוגוסט 2004, 21:28

דיכאון לחפש עבודה

שליחה על ידי סיון* »

לא יודעת לגבי הדפסות רגילות, אבל תמלול אני בהחלט יודעת שיש. אם מתאים לך, אני ממליצה לכתוב "תמלול" בגוגל ולהתחיל לשלוח קורות חיים לחברות שעוסקות בתחום.
פלוני_אלמונית*

דיכאון לחפש עבודה

סיוון תודה לך, מה זה אומר עבודת תמלול? אם תוכלי להסביר לי בכמה מלים אודה לך מאד.
סיון*

דיכאון לחפש עבודה

שליחה על ידי סיון* »

תמלול זה אומר שאת מקבלת הקלטה שבה שומעים נניח ישיבת מנהלים או שיחת טלפון של שני אנשים או דיון בבית משפט, ואז את מקלידה מה שאת שומעת.
פלוני_אלמונית*

דיכאון לחפש עבודה

סיון תודה רבה לך על העזרה.
סיון*

דיכאון לחפש עבודה

שליחה על ידי סיון* »

זה משהו שיכול לעניין אותך?
פלוני_אלמונית*

דיכאון לחפש עבודה

סיוון זה מעניין אותי מאד, האם יש לך מושג לגבי ההכנסה שניתן לעשות מעבודה זו? והאם ידוע לך אם יש טעם לחפש עבודה בהקלדת עבודות לסטודנטים?
סיון*

דיכאון לחפש עבודה

שליחה על ידי סיון* »

זה תלוי במהירות ההקלדה שלך. לא מדובר בהמון כסף... אני מעריכה שאולי 20 עד 40 שקלים בשעה ברוטו אם את עובדת כפרילנסרית של משרדי תמלול. ומומלץ לעבוד כפרילנסרית (ולא ישירות מול הלקוח) כי ככה שולחים לך עבודה באופן קבוע ואת לא צריכה להיות מוטרדת מהשגת לקוחות.

לגבי הקלדות לסטודנטים, נראה לי שהיום כשלכל אדם יש מחשב נייד, קצת פחות צריך הקלדות, אבל אולי אני טועה. לי אישית נדמה שזה תחום שכבר עבר מהעולם.

עוד תחום שאולי יכול לעניין אותך:
כתיבת מאמרים לאתרי אינטרנט. מקבלים בערך 30 שקלים ברוטו למאמר של 300-400 מילים. אם את איטית יחסית, את יכולה לכתוב מאמר בשעה. אם את סופר מהירה אז אולי מאמר וחצי בשעה. אם את יותר איטית מזה, אז זה כנראה כבר לא כל כך משתלם...
פלוני_אלמונית*

דיכאון לחפש עבודה

אני ממש מודה לך, איך מוצאים עבודה בכתיבת מאמרים לאינטרנט עם השכר שציינת? אני מצאתי רק במחיר של 15- 20 ש"ח למאמר, אולי לא חיפשתי נכון?
סיון*

דיכאון לחפש עבודה

שליחה על ידי סיון* »

כתבי לי למייל. אולי אוכל לעזור לך בשני התחומים.
aviv5000 בוואלה.
פלוני_אלמונית*

דיכאון לחפש עבודה

סיוון ממש תודה, כתבתי לך למייל.
נבחנת*
הצטרפות: 05 אוגוסט 2013, 00:18

דיכאון לחפש עבודה

שליחה על ידי נבחנת* »

היי

מישהו מכיר אתר אינטרנט שניתן לתרגל בו מבחני מיון לעבודה בחינם?
אני לא רוצה לשלם על קורס ויש לי מבחן לתפקיד רציני מאוד .
או אם מישהו מחזיק בספר הדרכה או גישה למשהו כזה?

תודה!
פלוני*
הצטרפות: 14 נובמבר 2001, 21:52

דיכאון לחפש עבודה

שליחה על ידי פלוני* »

ההודעה כאן ממש ישנה...
עם זאת בימינו יש הממליצים להכנה רצינית לתפקיד רציני וגם לתפקיד לא רציני...
פשוט כל כך הרבה מסגרות הכנה קיימות כך שהתחרות שינתה את פניה....
שליחת תגובה

חזור אל “קהילות פנימיות והתפקדויות”