שביתת רעב אצל תינוקות

תמר_מתחילה*
הצטרפות: 26 מאי 2005, 18:33
דף אישי: הדף האישי של תמר_מתחילה*

שביתת רעב אצל תינוקות

שליחה על ידי תמר_מתחילה* »

(אם יש דף בנושא, אפשר להעביר)

תמר עוד מעט בת 11 חודש. עד עכשיו ינקה מלא ורק טעמה מוצקים. כבר די הרבה זמן שהיא לא מוכנה לינוק כשיש פעילות סביבה, אבל בשבוע שבועיים האחרונים הפסיקה לינוק במצב עירות לחלוטין. עכשיו היא יונקת רק בשנת הצהריים ובלילה. הבעיה העיקרית היא, שגם מוצקים היא לא ממש אוכלת. כלומר, היא טועמת מהכל, אבל אחרי ביס או שניים מסרבת להמשיך.
אבא שלה טוען שזה גנטי, ושגם הוא בתור ילד היה אוכל כמו ציפור ובכל זאת היה מלא מרץ, אבל אני רואה שהיא רעבה (ואני די משוכנעת שזו לא סתם פולניות). אני מאד משתדלת לא לעשות עניין מאוכל, לתת לה לאכול איך שהיא רוצה ובעיקר לא להפעיל עליה לחץ לאכול (וזה עובד- היא באמת לא אוכלת...).
היא מסוגלת לסחוב שעות בלי אוכל, וגם לשתות מים היא לא מתלהבת. כתוצאה מזה יש לה פחות פיפי, והוא גם צהוב יותר. מה שכן, קקי היא עושה כרגיל :-0.
היא לא מאבדת משקל, ומתנהגת רגיל לגמרי (חוץ מאשר בסוף היום, שאז היא ממש מורעבת ומתנפלת על הציצי באמבטיה).
אני מניחה שבגיל כזה כבר אפשר לעבור כמה שעות טובות בלי אוכל, אבל מן הסתם הייתי מעדיפה שזה יקרה בלילה! מה שקורה בפועל זה שהיא יונקת בלילה במרווחים מאד קטנים, אולי חמש שש פעמים .

בקיצור, מישהו מבין על מה אני מדברת? אני סתם מלחיצה את עצמי? יש עצות?
קרוטונית_מהמרק_הגדול*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 19:10

שביתת רעב אצל תינוקות

שליחה על ידי קרוטונית_מהמרק_הגדול* »

(())

אני חושבת שקל להילחץ במצבים כאלה. הבעיה מתחלקת לכמה שאלות: האם היא לא מתייבשת, האם היא עולה מספיק במשקל, וכמובן למה לעזאזל היא עושה את כל זה... אולי מבשלת איזו מחלה חלילה?
ויש שאלות שנוגעות אלייך: מה לעשות כדי לפתור את בעיית הלילות, מה לעשות כדי לא להילחץ מזה יותר מדי.
לא שיש לי תשובות נחרצות, אבל אולי כדאי להתחיל מההפרדה, ולטפל רק במה שממש דחוף. אני מניחה שלא בקרוב נבין מה עובר לתמרי הקטנה בראש.

אגב, זו לא ממש שביתת רעב - נשמע יותר כמו רמדאן... :-P
תמר_מתחילה*

שביתת רעב אצל תינוקות

נשמע יותר כמו רמדאן :-D זה מה שקפץ לי לראש, אבל החלטתי לא להתחכם בכותרת...
למה לעזאזל היא עושה את כל זה אני מניחה שזה מה שמטריד אותי יותר מהכל. בעצם, גם עניין השתיה. כמה מים תינוק צריך לשתות במשך היום אם אינו יונק?
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

שביתת רעב אצל תינוקות

אני הייתי שואלת את ורד לב או טובה קראוזה.
לצייר_עולם*
הצטרפות: 14 פברואר 2006, 21:07
דף אישי: הדף האישי של לצייר_עולם*

שביתת רעב אצל תינוקות

שליחה על ידי לצייר_עולם* »

לדעתי בידקי בדחיפות עם יועצת הנקה האם מבחינת משקל והתפתחות הכל תקין.
אם כן, אני מכירה גם תינוקות כאלו, שמרב סקרנות ועניין לא אוכלים כמעט במשך היום ומשלימים בלילה וגם לזה יש פתרונות ......
מה עוד משפיע על הנקה כזו: קיצור זמן הנקה כיוון שהיניקה ויצור החלב יעילים יותר וכן פתיחת טווחים. כאמור לדעתי הכתובת היא יועצת הנקה.
והכותרת שלך מבהילה........
סיגל_ב*
הצטרפות: 29 פברואר 2004, 08:57
דף אישי: הדף האישי של סיגל_ב*

שביתת רעב אצל תינוקות

שליחה על ידי סיגל_ב* »

הי מתחילה :-)
ממליצה לבקש מ- בשמת א ו/או עדי יותם שיכנסו כאן לדף.
נועה_בר*
הצטרפות: 20 יוני 2004, 22:33
דף אישי: הדף האישי של נועה_בר*

שביתת רעב אצל תינוקות

שליחה על ידי נועה_בר* »

נשמע יותר כמו רמדאן :-D
לצערי אין לי רעיונות לפתור את מצוקתך, מקווה שלפחות היא תשתה...
( אני לא עמדתי בלחץ של מיעוט השתיה ולתקופה מסויימת נתתי תה עם דבש, היום חזרנו למים ועדיין היא לא שותה הרבה אבל לפחות אוכלת קצת יותר...)
ורד_לב*
הצטרפות: 24 יולי 2002, 23:08
דף אישי: הדף האישי של ורד_לב*

שביתת רעב אצל תינוקות

שליחה על ידי ורד_לב* »

היי תמר. באתי {@
כמה דברים עולים לי לראש:
  • האם היה איזשהו שינוי בבית בעת האחרונה? את לא איתה, יציאה לעבודה, מטפלת וכו'.
  • האם עשיתם לה בדיקת דם להמוגלובין וברזל? כ"כ הרבה פעמים בעיות של חוסר תאבון קשורות למצב הברזל בגוף. בד"כ ממליצים על בדיקה מגיל 9 חודשים ואילך, מאחר שלפני זה לא ממש משקף. היא כבר בהחלט יכולה לעשות את זה (אני יודעת, זה לא נעים וכו', אבל בכ"ז...) וחשוב לבקש בדיקה לא רק של ההמוגלובין והברזל, אלא גם של המאגרים!!!
  • תכתבי בבקשה משקל לידה ומשקל נוכחי.
  • עכשיו חורף ולעתים בחורף יש פחות צורך ודרישה לנוזלים, אלא אם כן יש חימומים ויבש. בקיץ המצב שונה. ייתכן ומספיק לה עם כמות הנוזלים שהיא שותה. היא אכן יכולה להיות כבר מאד יעילה בהנקה עד שלך זה ייראה ממש מעט זמן על השד, אך מבחינתה היא אוכלת.
  • כתבת שהיא עושה קקי- באיזו תדירות?
טוב, זה מה שעולה לי כרגע. תעני לי ונמשיך משם.
תמר_מתחילה*

שביתת רעב אצל תינוקות

תודה לכולן על ההתיחסות.
ורד, לשאלותיך:
לא היה שום שינוי בחיינו לפני* שהיא הפסיקה לינוק. דווקא אחרי יצא שקיבלתי עבודה והיא נשארת עם סבתא ארבע שעות פעמיים בשבוע, ועוד פה ושם. למעשה, אם היא לא היתה מפסיקה לינוק זה לא היה מתאפשר.
  • עדיין לא עשינו בדיקת דם. כבר לפני חודשיים, כשהיא היתה מצוננת, הלכנו לרופא והוא העלה לה את המינון של הברזל ל-6 טיפות, אם כי אני מבינה שזה בכל מקרה מינון מניעתי ולא טיפולי. חוץ מזה הוא גם אמר לתת לה 6 טיפות פוליויט ביום.
  • משקל לידה: 3.310 משקל נוכחי: בערך 9.500 .
  • מבחינת יעילות הנקה- מהיום הראשון היא יונקת 5-6 דק' מצד אחד בלבד, כיוון שהיה לי עודף חלב. (בהתחלה היתה לה אפילו אכילת יתר והיא היתה מקיאה עודפים.) בחודשים הראשונים היתה יונקת כל שעתיים, ובחודשיים שלושה האחרונים, התחילה לרווח את ההנקות מעט. שום דבר לא השתנה מבחינת הזמן שהיא על השד כל הנקה. דרך אגב, היא מעולם לא "נישנשה" בין הארוחות, אפילו לא לצורך ניחום או הרדמה. בשבילה הציצי הוא באמת רק אוכל... (אם כי היא אוהבת למשמש אותו להרגעה...)
  • קקי: כל בוקר כשהיא מתעוררת, עדיין לא ממש מוצק, אלא אם כן היא ממש אכלה מוצקים ביום שלפני. מדי פעם מחסירה יום. בסך הכל כמות שנראית לי הגיונית.
זהו, עניתי על הכל! מה פסק הדין?
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

שביתת רעב אצל תינוקות

שליחה על ידי בשמת_א* »

נשמע שהכל בסדר.
כנראה ביום היא עסוקה מכדי לינוק ומשלימה בלילה.
אבל הייתי עושה בדיקת דם מפורטת לברזל (המוגלובין, ברזל, פריטין, טרנספרין). היא מקבלת קצת הרבה בשביל אחת עם משקל כה יפה ושלא בדקו אם היא בכלל צריכה. יכול להיות שזה משפיע עליה (טעם רע בפה מהברזל, למשל, ולכן היא יונקת רק כשהטעם עובר).
תמר_מתחילה*

שביתת רעב אצל תינוקות

נשמע שהכל בסדר. נכון!? אבל היא לא אוכלת כמעט כלום במשך היום! לפני שקומ"ג תלשין עלי, אני אספר שהיום היא אכלה מצוין! ינקה בשבע בבוקר, אכלה דגני בוקר עם יוגורט בעשר (כפית קטנטונת), אח"כ עשירית אגס, בצהריים עוף וצ'יפס (צ'יפס אחד וככפית עוף), ינקה בשנ"צ ואחה"צ אכלה לביבת ירקות (כפית). מאז שהלכה לישון ינקה 3 פעמים. מבחינת מזון מוצק, מדובר אולי על 50 גרם. זה הגיוני? ( בכל מקרה, לפני שאואשם בהיסטריה, אני חייבת להגיד שזה יום ממש יוצא דופן מבחינת מוצקים).

כנראה ביום היא עסוקה מכדי לינוק ומשלימה בלילה. בסדר, זה מה שחשבתי גם. אבל מוצקים צריכים להיות חלק מהסקרנות הטבעית, לא? היא מכניסה הכל לפה, וגם מנסה לבלוע, רק אוכל היא יורקת... וחוץ מזה, מתי נתחיל לישון כמה שעות רצוף?...איך אפשר לשכנע אותה לאכול ביום ולא בלילה?

בדיקת דם- נעשה בהקדם.
לצייר_עולם*
הצטרפות: 14 פברואר 2006, 21:07
דף אישי: הדף האישי של לצייר_עולם*

שביתת רעב אצל תינוקות

שליחה על ידי לצייר_עולם* »

יש משהו מבלבל באמירה שתינוקות אוכלים אוכל מוצק. ההגדרה הנכונה היא טועמים מזון מוצק. כמובן שיש ילדים שהם מתנפלים על מזון מוצק, אבל גם יגמרו את כל המרק מהקערה(לשמחתה של האמא שלהם!) כמות הקלוריות במזון מוצק היא נמוכה יחסית לחלב האם.
מתי נתחיל לישון כמה שעות רצוף?...
בניגוד למה שרב האנשים חושבים לרב זה לא קשור להרגלי אכילה. איך אני אומרת את זה בפסקנות? נסי לתת דיסה בלילה ותראי שגם על בטן מלאה היא תקום כרגיל.
איך משנים הרגלי שינה?
אפשר לנקוט בשיטת ה5 דקות ואפשר לחכות שהיא תגדל קצת. אלו שתי שיטות שבטוח עובדות, יש שיטות אחרות שעזרות בעיקר עם ילד ראשון, כי הם עוזרות להורים יותר מלילד(והם זקוקים לעזרה הזו!) בלילה לדאוג שיש חושך , לפני השינה להלביש פיג'מה, לקלח, לספר סיפור(גם אם בהתחלה טעם הדפים יותר אטרקטיבי מהסיפור עצמו....), בלילה שמתעוררים לא להדליק אור , לא לעשות מסיבות אלא להבהיר שישנים.

במהלך ביום להיניק בסביבה שקטה אם יותר קל לינוק כשאין אטרקציות מסביב.
עולם_ומלואו*
הצטרפות: 20 פברואר 2005, 20:31
דף אישי: הדף האישי של עולם_ומלואו*

שביתת רעב אצל תינוקות

שליחה על ידי עולם_ומלואו* »

_איך משנים הרגלי שינה?
אפשר לנקוט בשיטת ה5 דקות ואפשר לחכות שהיא תגדל קצת. אלו שתי שיטות שבטוח עובדות_

בלוגית, אהבתי... זה כל כך נכון.(אם כי כמובן שיטת 5 הדקות נוראית בעיני. בחיים לא השתמשתי. אצלי עבדה השיטה השנייה...)

נשמע שנותנים לך פה עצות ממש טובות.
נותר לי רק לשלוח לך חיזוקים לתקופה הזו שבטח תגמר עוד מעט.
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

שביתת רעב אצל תינוקות

לפני שקומ"ג תלשין עלי, אני אספר שהיום היא אכלה מצוין!
היא אכלה מצוין, כי היינו כולנו בחברותא, עם עוד שני תינוקות זללנים :-P ועשינו מעין פיקניק.
עדיין זה לא משנה את טמפרמנט האכילה שלה. אבל אפשר בהחלט לדאוג שמדי פעם היא תהיה בסיטואציה כזו של אכילה בצוותא עם עוד אנשים/ילדים (שזה יותר מעניין מאמא-אבא בארוחת ערב).

ובאמת בדיקת דם זה רעיון מצוין - למצוא את הבעיה או לחלופין להירגע שהכל בסדר :-)
ורד_לב*

שביתת רעב אצל תינוקות

שליחה על ידי ורד_לב* »

תראי, מבחינת המשקל היא נשמעת בכיוון הנכון בסה"כ. היא אמורה לשלש את משקל הלידה באזור גיל שנה. דיי קרובה לזה בסה"כ.
מבחינת ההנקה- מאד הגיוני בסה"כ שהיא מרווחת יותר ככל שהיא גדלה יותר. היא נשמעת דיי יעילה על השד :-D
גם הקקי נשמע בסה"כ תקין.
הייתי בודקת את עניין הברזל. אולי פה התשובה.
מעניין גם העניין שהיא הפסיקה ככה לינוק מיוזמתה. לעתים זה קשור לחזרת הביוץ והמחזור. אבל זה אמור להתאזן בסה"כ אחרי זמן מה ולא להימשך עוד. אולי זה איכשהו התחבר לה עם יציאתך לעבודה וזה שמישהו אחר איתה. לא שזה בעייתי, כן? זה אולי יוכל להסביר את העניין.
מה הלאה? הייתי ממשיכה להיות עם היד על הדופק, בלי לחץ, כמובן. להמשיך להציע לה את השד ואוכל וכו', לתת לה את הספייס והזמן שהיא זקוקה להם.
כן עושה בדיקת דם לברזל ומאגרים וכו'.
ורד_לב*

שביתת רעב אצל תינוקות

שליחה על ידי ורד_לב* »

הוספתי מבלי לראות את ההוספות החדשות.
מסכימה עם קומ"ג לגבי האכילה בחברותא- זה כמעט תמיד עובד. הם יותר אוהבים לאכול כשיש אחרים בסביבה. ות'אמת? גמני! זה הרבה יותר כייף!
תמר_מתחילה*

שביתת רעב אצל תינוקות

לעתים זה קשור לחזרת הביוץ והמחזור אהה! באמת המחזור חזר שבועיים אחרי שהיא הפסיקה לינוק, אבל חשבתי שזה המסובב לא הסיבה.

יש משהו מבלבל באמירה שתינוקות אוכלים אוכל מוצק. ההגדרה הנכונה היא טועמים מזון מוצק כן, נראה לי שאני צריכה לשנות את החשיבה המקובעת שלי בנושא. פשוט כל התינוקות שהכרתי כבר ממש אכלו בגיל הזה (וכולם לא ינקו).

בניגוד למה שרב האנשים חושבים לרב זה לא קשור להרגלי אכילה היא מתעוררת ממש כדי לאכול. חושך מוחלט, כולם ישנים היא יונקת ונרדמת בחזרה. אני בטוחה שהיא משלימה חוסרים מהיום. הרי היא פותחת כאלו פערים במשך היום שאם זה היה בלילה הייתי מאושרת...

בקשר לאכילה בחברותא: אין ספק שזה משפיע עליה לטובה, רק שזה לא מתאפשר כל יום. היום סבתא האכילה אותה מול קלטת :-P ודווחה שהיא אכלה נהדר. אני לא יודעת, לי יש עם זה קצת בעיה. אני לא רוצה שהיא תאכל מתוך חוסר תשומת לב.

בקיצור, די נרגעתי. נעשה בדיקת דם ונוודא שאין לה חוסר בברזל. באמת תודה על כל העצות והחיזוקים @}
ורד_לב*

שביתת רעב אצל תינוקות

שליחה על ידי ורד_לב* »

גמני לא מתחברת לאכילה מול טלויזיה ללא תשומת לב. זה, אגב, לא מה שקורה כשאוכלים בצוותא. אז יש יותר את עניין החיקוי שעושה משהו אחר לחוויית האוכל.
ברור שזה לא מתאפשר כל יום, אבל כשכן...ואפשר לשאוף לשם לתקופה מסויימת אפילו.
בהצלחה!
עדי_יותם*
הצטרפות: 07 אוקטובר 2001, 22:47
דף אישי: הדף האישי של עדי_יותם*

שביתת רעב אצל תינוקות

שליחה על ידי עדי_יותם* »

מצטערת שלא נכנסתי עד עכשיו. אין לי מה להוסיף על הדברים המצוינים שאמרו לך.... מקווה שהמצב יילך וישתפר. בעצם, אולי שווה להתייעץ עם שרון קוצר מברא, בייחוד אחרי שיהיו תוצאות מספירת הדם.
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

שביתת רעב אצל תינוקות

שכחתי לספר לך - חברתנו ל' הציעה שאולי כדאי לתבל לה מעט יותר את האוכל :-P חששה שאתם נותנים לה אוכל מכובס (אם כי לא נראה לי שזה המקרה...).
תמר_מתחילה*

שביתת רעב אצל תינוקות

טוב, אני שמחה לבשר שהמצב השתנה לחלוטין! הילדה אוכלת! בכמויות מזעריות אמנם, אבל אני כבר לא מודאגת 8-). שלשום אפילו ביקשה לינוק אחה"צ (!). נראה לי שהמצב מתחיל להתאזן. למעשה, היא התחילה לאכול יום אחרי שפתחתי את הדף, מה שמראה שהדרך לפתרון בעיות מתחילה בהתיחסות אליהן - אבל זה נושא לדף אחר... עכשיו רק נותר להשלים עם העובדה שצריך להיות אוכל בבית ;-).
תודה לכולכן |תמר| |תינוק|
רורי_ב*
הצטרפות: 18 ינואר 2005, 11:32
דף אישי: הדף האישי של רורי_ב*

שביתת רעב אצל תינוקות

שליחה על ידי רורי_ב* »

@} איזה יופי!! @}
מנג_בין*
הצטרפות: 24 יולי 2002, 01:00
דף אישי: הדף האישי של מנג_בין*

שביתת רעב אצל תינוקות

שליחה על ידי מנג_בין* »

@}איזה יופי!!@}
גם מאתנו !! :-)
פלונית_אלמונית*
הצטרפות: 23 ספטמבר 2001, 07:34
דף אישי: הדף האישי של פלונית_אלמונית*

שביתת רעב אצל תינוקות

שליחה על ידי פלונית_אלמונית* »

שאלה, מקווה שהדיון הזה מלפני כמה שנים עדיין יכול להיות פעיל... יש לי תינוק, בן 1.2 , אוכל ועדיין יונק, בעיקר להרדמות בלילה. (אבל גם מתי שאפשר באופן כללי)
נסענו איתו לחו״ל לפני שבוע, ומאז הוא פצח בשביתת רעב - ז״א לא לגמרי נכון- הוא רק יונק ולא מוכן לאכול כלום, לפעמים מסכים ביס או שניים ממשהו ולמחרת כבר לא יסכים...
יש לנו עוד שבוע וחצי כאן... האם לדאוג? מה אפשר לעשות? (או האם לא לעשות?) למרבה הפליאה (שלי) יש לו קקי לפחות פעם ביום והוא חיוני ופעיל
תודה מראש
תפוח_אדמה*
הצטרפות: 01 יולי 2008, 21:51
דף אישי: הדף האישי של תפוח_אדמה*

שביתת רעב אצל תינוקות

שליחה על ידי תפוח_אדמה* »

תינוק בגיל הזה עדיין יכול לחיות רק על חלב אם. הוא לא יגדל לאורך זמן, אבל לתקופה קצרה זה לא נורא.
אולי האוכל לא טעים לו, או שמשהו מלחיץ אותו, או שאולי הוא קצת חולה.
תמרוש_רוש
הצטרפות: 18 יוני 2005, 03:48
דף אישי: הדף האישי של תמרוש_רוש

שביתת רעב אצל תינוקות

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

נסענו איתו לחו״ל לפני שבוע, ומאז הוא פצח בשביתת רעב - ז״א לא לגמרי נכון- הוא רק יונק ולא מוכן לאכול כלום, לפעמים מסכים ביס או שניים ממשהו ולמחרת כבר לא יסכים...
נורמלי לחלוטין. זו תגובה טבעית לשינוי הדרסטי שהוא חווה.
(הבן שלי בגיל 3 נסע לחו"ל והפסיק לאכול כל דבר חוץ מגרנולה, במשך כמעט שבועיים. ולא קרה שום אסון)
חלב אם זה אחלה :-)
שליחת תגובה

חזור אל “חיתולים רב פעמיים”