על ידי בשמת_א* » 15 מאי 2004, 22:04
כן. יש כל מיני דרכים.
מבחינה פיזית בלבד, רצוי להפסיק אלכוהול ועישון כחצי שנה לפני שמתחילים לנסות להיכנס להריון, כי הם פוגמים באיכות הזרע ובפוריות הגבר בכלל.
לגבי עישון - כדאי מאוד להפסיק או להפחית למינימום את העישון גם לתקופת ההריון ולתקופת הינקות של התינוק, כי גם עישון הגבר משפיע על העובר (דרך האם) ובוודאי אחרי הלידה, מעלה את הסיכון למוות בעריסה ועוד.
מבחינה תזונתית: שוב, חשוב שגם תזונת הגבר תהיה כמומלץ בדף
תזונה ללידת תינוק בריא לפחות מחצי שנה לפני הכניסה להריון ועד ההתעברות, כי - שוב - התזונה משפיעה על איכות הזרע (וגם על הפוריות).
כן. יש כל מיני דרכים.
מבחינה פיזית בלבד, רצוי להפסיק אלכוהול ועישון כחצי שנה לפני שמתחילים לנסות להיכנס להריון, כי הם פוגמים באיכות הזרע ובפוריות הגבר בכלל.
לגבי עישון - כדאי מאוד להפסיק או להפחית למינימום את העישון גם לתקופת ההריון ולתקופת הינקות של התינוק, כי גם עישון הגבר משפיע על העובר (דרך האם) ובוודאי אחרי הלידה, מעלה את הסיכון למוות בעריסה ועוד.
מבחינה תזונתית: שוב, חשוב שגם תזונת הגבר תהיה כמומלץ בדף [po]תזונה ללידת תינוק בריא[/po] לפחות מחצי שנה לפני הכניסה להריון ועד ההתעברות, כי - שוב - התזונה משפיעה על איכות הזרע (וגם על הפוריות).