אסתמה של העור

אנונימי

אסתמה של העור

שליחה על ידי אנונימי »

ראו גם: בעיות עור / בעיות אלרגיה / פריחה אצל תינוקות

אסתמה של העור, או בשמה הרפואי אטופיק דרמטיטיס, היא פריחה אלרגית. הפריחה מתפרצת בד"כ על אותו הרקע בו מתפרצת אסתמה נשימתית: יובש, מתח, תגובה לחומרים מעוררי אלרגיה. (פריחת דשא, מוצרי חלב, חתולים, פירות הדר, אבקת כביסה (עדיף להשתמש באבקה היפו-אלרגנית), מרכך כביסה, ועוד ועוד)

במקרה של יובש, מומלץ להשתמש בשמן אמבט כמו "בלניאום הרמל" או "אמול", ולמרוח בקרם לחות יעיל (אפשר לקבל מרשם מהרופא).
במקרים קשים, אם זה לא מספיק, הטיפול הקונבנציונלי הוא באמצעות משחות נגד הפריחה ואנטי-היסטמינים נגד הגירוד (שעלול לגרום לזיהום). (פעם היו רק משחות עם סטרואידים, אבל היום יש משחות חדשות בלי סטרואידים. מינון גבוה של סטרואידים ושימוש ממושך בהם עלול לגרום לנזקים ותופעות לואי.)
יש גם טיפול הומיאופתי.
כדאי לזכור שהטיפול מיועד להפחית תגובה דלקתית, ומה לעשות - תגובה דלקתית היא חלק בלתי נפרד מהתגוננות הגוף כנגד זיהומים, ומלחמה בה עלולה "להחליש" את כושר התנגודת של הגוף ובכך לעזור לזיהומים מסויימים להתפשט בקלות יתרה.

לפי הרפואה הסינית יש קשר (מבחינת המרידיאנים, תיפקודם וכשלון תפקודם) בין אסתמה נשימתית לאסתמה של העור (מרידיאן הריאות מתעסק הן בנשימה והן בפיקוח על העור ובעוד דברים, כמו מערכת החיסון, נוזלים ועוד).

בשורה אחת: זה עובר או משתפר עם הגיל.

טיפולים נוספים:
  • משחת קלנדולה של חברת Weleda
  • קרם רסקיו
  • שמן עץ התה
  • שמן זית נגד יובש
  • אם העור ממש שורף מהיובש אפשר ונעים לשים קומפרסים של חליטת בבונג שהתקררה היטב או חליטה של זוטה לבנה שיש לה תכונה מקררת ומרגיעה.
  • מנורות שיזוף מיוחדות. הטיפול בסל הבריאות וניתן חינם. יש מנורות כאלה ברוב בתי החולים. מרפאה או מנורות למכירה (גיל טבע)
  • "קרם נטע לגוף" של איציק בכר. פרטים בסופר חוסן 054-642820.

תרמו: שרון ג, תמר אופיר, ורד לב, קיקה, זוהרה ה.
שרון_ג*
הצטרפות: 30 אפריל 2004, 16:29

אסתמה של העור

שליחה על ידי שרון_ג* »

אני לא ממש מסכימה עם חלק מהדברים שנכתבו כאן.

למשל:
הטיפול הקונבנציונלי מכוון בראש ובראשונה לשימון העור: שימוש בבלניאום הרמל או באמול במקום בסבון אמבט. מריחת העור פעמיים ביום בקרם לחות נטול בושם כגון דרמקול.
אם זה לא עובד אפשר ללכת לשלב ב' וזה השימוש במשחות החדשות elidel או protopic. איזה תופעות לוואי חמורות יש להם בשימוש ממושך? האירו את עיניי בבקשה.
השימוש במשחות עם סטרואידים אינו מומלץ, וניתן רק כשכלו כל הקיצין.
כשיש החמרה והפצעים נראים אדומים ומפרישים - כדאי לתת טיפול אנטיביוטי מקומי או סיסטמי (דרך הפה).
אם יש גרד עז - מומלץ לטפל בגרד, כי אי אפשר למנוע מילד להתגרד והגרד עלול להביא לזיהומי עור. הטיפול הקונבנציונלי הוא באנטי-היסטמינים. אני מניחה שיש אלטרנטיבים גם לזה. אבל לא לשכוח את האספקט הזה, של הגרד, בהתייחסות לטיפול.
יש להשתמש באבקת כביסה היפואלרגנית, ועדיך להמנע ממרכך כביסה (הוא לא נשטף מהבגד בכביסה).

פריחה אלרגית שמופיעה בעיקר בעונות המעבר
לאו דווקא. מופיעה בעיקר בזמני יובש. הרבה בחורף.

לנסות להמנע ממה שמעורר את התגובה האלרגית
היות שהתגובה האלרגית היא מסוג delayed hypersensitivity ולא מה שנקרא immediate response - קשה מאד לגלות מה גרם לתגובה כי יש הפרש פאזה רציני בין הגורם להופעת התפרחת.

הרפואה הסינית משתמשת במושג "אסתמה של העור"
"אסטמה של העור" זה מונח שנטבע בציבור הרבה לפני שרפואה סינית היתה מקובלת בישראל. וזאת משום שילדים רבים החולים באסטמה סובלים גם ממחלה זאת.
אמא_של_יונת*
הצטרפות: 23 דצמבר 2002, 00:39
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_יונת*

אסתמה של העור

שליחה על ידי אמא_של_יונת* »

איזה תופעות לוואי חמורות יש להם בשימוש ממושך? האירו את עיניי בבקשה.
שרון,
בקריאה שניה הבנתי: הניסוח באמת לא ברור, אבל לדעתי הכוונה היתה לסטרואידים, לא למשחות נטולות הסטרואידים.
יונת_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 02:23
דף אישי: הדף האישי של יונת_שרון*

אסתמה של העור

שליחה על ידי יונת_שרון* »

שרון, תודה על התיקונים. אני מייד משנה את הניסוח.
ענ_בל*
הצטרפות: 11 ספטמבר 2004, 22:30
דף אישי: הדף האישי של ענ_בל*

אסתמה של העור

שליחה על ידי ענ_בל* »

תנוקת שאני מכירה מקרוב סבלה מאסטמת עור בדרגה הקשה ביותר שאפשר לתאר. האמא התעקשה שלא למרוח תכשירים שונים. כיוון שהניקה היא נטלה תרופות הומופטיות. עכשיו אחרי שנה של יסורים (זה באמת נורא), התנוקת נראת מחלימה , מקסימה .
האמא התעקשה שלא לטפל בשום דרך קונבנציונאלית משום שהבינה שהדרכים הללו לא מניחות למה שצריך לצאת, לצאת החוצה ואז המחלה בעצם לא מתרפאת אלא מודחקת למקום אחר.
ליבי עם כל הורה שילדו סובל מהתופעה הזאת. (())
אחד הדברים שגם כן עזרו הוא בדיקת אלרגיות. מצאו שהילדה אלרגית להמון המון דברים. ברגע שידעו למה היא אלרגית נמנעו וגם זה יצר הקלה.
מ_י_כ_ל*
הצטרפות: 08 דצמבר 2003, 10:54

אסתמה של העור

שליחה על ידי מ_י_כ_ל* »

האמא התעקשה שלא לטפל בשום דרך קונבנציונאלית משום שהבינה שהדרכים הללו לא מניחות למה שצריך לצאת, לצאת החוצה ואז המחלה בעצם לא מתרפאת אלא מודחקת למקום אחר.
נו, אז האמא הזו היא גם אני, רק שלצערי, אצלי זה לקח נסיון מילד אחד כדי ליישם על האחר.

הטיפול הקונבנציונלי מכוון בראש ובראשונה לשימון העור...אם זה לא עובד אפשר ללכת לשלב ב' וזה השימוש במשחות החדשות
שרון, כבר נאמר כאן לא פעם - הלוואי וכל הרופאים כמוך! אבל...מה לעשות, רובם...לא.
הנה, במקרה שלנו, רופאת עור המתמחה בילדים (ששמה יצא לפניה בכל איזור הצפון), רשמה לנו מיד ובלי להסס מישחה קורטיזונית המשולבת עם אנטיביוטיקה (על האלידל אפילו לא שמעתי ממנה אלא מאמא אחרת שבנה סבל מן התופעה). וכצפוי, חצי יום לתוך השימוש במשחה, הפריחה עברה מן הפנים לכל הגוף.
אבל את יודעת מה? אני מודה לה. בחיי! כי כשזה קרה, כל נסיון העבר עם הבכור, בדבר המעגל השוטה האינסופי של להעלים את הפריחה ממקום אחד, רק כדי שתופיע, אלימה יותר, במקום אחר, קפץ חזרה לתודעתי וזה מה שנתן לי את הכוח לעמוד עמידה איתנה מול העולם, הן הרפואי (רופאי ילדים, אחיות טיפת חלב) והן הלא רפואי (בני משפחה ועוברי אורח), ולהתעקש שהטיפול היעיל ביותר עבורינו הוא...להניח לדברים להסתדר מעצמם. פשוט כך.

הטיפול הקונבנציונלי מכוון בראש ובראשונה לשימון העור
אני מניחה שגם כאן ההמלצה צריכה להיות אינדבידואלית, כי במקרה שלנו שימון באיזור הפנים רק החמיר את הבעיה. אפילו שימוש במשחות מלחחות כגון: א-דרמה, הביא להחמרה בתפרחת.
אנו הנהגנו משטר פשוט של שמירה על נקיון המקום בסבון היפואלרגני (אחרי כל ארוחה, פליטה, יריקה, הזעה) ושימוש במשחה אנטיספטית רק כאשר מדובר בפצע פתוח (שמירה על ציפורנים גזוזות המעיט מאוד את המקרים בהם נוצר פצע). המשטר הפשוט הזה הביא תוצאות זהות לאלו שהביא המשטר המטורף של מיליון משחות, תרופות ותוספי מזון שהונהג עם הבכור - בגיל שנה המחלה נעלמה.

יש לי הרגשה, שבעולם המערבי קיים קושי עז בלשבת בחיבוק ידים נוכח מחלה, גם אם מסתבר שזו השיטה היעילה ביותר לטפל בה. המוטו שלמדתי מאבי לענינים שכאלה - "עם תרופות זה יעבור תוך 7 ימים. בלעדיהן - תוך שבוע"...

<וזה עוד לפני שאמרתי מילה על העדר הסובלנות בחברתינו כלפי 'אי מושלמות אסטטית' באחרים והקושי האמהי בלהתמודד עימה. אולי עוד אגיד. מתישהו.>
שובל*
הצטרפות: 18 אוקטובר 2004, 15:03

אסתמה של העור

שליחה על ידי שובל* »

משחה של "א-דרמה" מאוד יעילה! מכילה שיבולת שועל ואומגה 6. (יש גם תרחיץ, קרם גוף וסבון מוצק מצויינים). להשיג בכל פארם.
לאה_מ*
הצטרפות: 02 ספטמבר 2001, 15:06
דף אישי: הדף האישי של לאה_מ*

אסתמה של העור

שליחה על ידי לאה_מ* »

מ י כ ל - באמת לא עשיתם כלום וזה הסתדר לבד?
הבת שלי בת 8 ועדיין סובלת מאד מאטופיק דרמטיטיס, בעיקר באיזורים ה"מועדים" (מאחורי הברכיים והמרפקים, מאחורי האזניים). ניסינו אדרמה ובלנאום הרמל - ללא הועיל. ניסינו דיקור סיני, שגם לא עזר, בשילוב דיאטה שמיועדת להפחית אלרגנים (מוצרי חלב וסויה, שוקולד ומוצריו, פירות הדר וכו') - גם לא עזר, למרות שנוסה במשך חודשים אחדים.
למען האמת, ניסיתי גם את שיטת ההתעלמות (יותר מתוך עצלות מאשר מתוך אידיאולוגיה). לא עזר. הבעיה העיקרית היא, שזה מאד מגרד לה, וכאשר היא מגרדת, בסופו של דבר המקום נפצע - מעגל קסמים לא רצוי.
היום אנחנו משתמשים בפרוטופיק וזה ממש עוזר. החסרון היחיד הוא המחיר השערורייתי של המשחה הזו (או שמא השערוריה היא, שהיא לא כלולה בסל הבריאות), אבל עדיף לשלם מאשר להתגרד, לא?
אני אשמח לשמוע אם יש דרכים נוספות שאפשר לנסות.
מ_י_כ_ל*

אסתמה של העור

שליחה על ידי מ_י_כ_ל* »

באמת לא עשיתם כלום וזה הסתדר לבד?
הממ...כן. האמיני לי שזה הכי קשה לא לעשות כלום...
ובכלל, במרבית המקרים סימני המחלה נעלמים עד גיל שנתיים, כך שלא מדובר באיזה נס רפואי :-)

אבל אם את רוצה רשימה חלקית מהטיפולים שהבכור "זכה" להם, אז הנה:
  1. שילובים שונים של משחות קורטיזוניות ואנטיביוטיות.
  2. תוספת של אומגה 6 ו אומגה 3 הן במזון והן במריחה על הגוף (תמציות שהגיעו בקפסולות, שהיינו צריכים לחתוך ולשפוך. אני כבר לא זוכרת את שמות הצמחים, אבל בין היתר היו תמציות של רוז-היפ, נר הלילה ואולי גם רקפת, או שמא רוז-היפ היא הרקפת?!?).
  3. תוספת אסידופילוס באבקה. האמת, שלתוספות כאלה זכה גם הקטן, אבל בלי קשר לתפרחת.
  4. מריחה העור ב שמן זית (חלומה של כל אם עבריה, שבנה יריח כמו סלט ירקות :-P)
  5. רחצה קבועה ב בלנאום הרמל (אחרי שנה רצופה של שימוש בשמן הזה, נחשי איך נראו צעצועי האמבט שלנו...)
  6. טיפול הומאופתי. השד יודע איזה תרכובות הוא קיבל שם. עזר כמו כוסות רוח למת...והאמת שגם את הטיפול הזה היתה קשישה חביבה שהציעה לנו...
  7. בדיקות אלרגיה, בין היתר לחלב ולביצים (שחזרו כולן שליליות).
  8. התאמה תזונתית - מעבר לפורמולה צמחית (היה בן 3 חודשים כשהתפרצה המחלה, כך שאיסור השוקולד לא היו כל כך רלוונטי...).
  9. חשיפה (מבוקרת!) לשמש - חייבת להודות שהסעיף הזה דווקא הועיל.
ה_עוגיה*
הצטרפות: 15 יוני 2003, 00:44
דף אישי: הדף האישי של ה_עוגיה*

אסתמה של העור

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

אני ממש מבולבלת.
לפני כמה ימים הרופא שלנו אבחן את הפריחה החדשה של אור (1.9) כאטופיק דרמטיטיס ואמר לנו לנסות לשמן לפני שאנחנו מתחילים עם כלמיני משחות
וסטרואידים.
קראתי את מה שכתוב בדף.
לגבי נקיון - הילדה ג'יפנית מיום היוולדה. גרה בבוץ ובחול.
בסבון אנחנו לא משתמשים - רק הסבתות מסבנות אותה ככה מדי פעם מרחמים (אם כי בתקופה בה התחילה לפרוח היא זכתה לכמה מקלחות בבתים אחרים עם כלמיני סבונים ועניינים).
רגישות למזון - אוכלת הכל בלי בעיות מגיל שנה.
מה פתאום זה בא עכשיו?
האם מה שאני צריכה לעשות זה רק לטפל בסימפטום ולהקל על הגירודים עם שמ"ז ובלנאום הרמל וכד'?
בינתיים אני מסתפקת בכמה אמבטיות ביום עם בלנאום הרמל (בטאמי טאב. איזה תענוג... מי היה מאמין שילדה בגיל הזה עוד יכולה להשתחל לתוכו...) וזהו. ממשיכים לגור בבוץ.
יש עוד משהו שכדאי לעשות?
שרון_ג*

אסתמה של העור

שליחה על ידי שרון_ג* »

הבעיה העיקרית היא, שזה מאד מגרד לה

ולכן כתבתי:
אם יש גרד עז - מומלץ לטפל בגרד, כי אי אפשר למנוע מילד להתגרד והגרד עלול להביא לזיהומי עור. הטיפול הקונבנציונלי הוא באנטי-היסטמינים.
אני מניחה שיש אלטרנטיבים גם לזה. אבל לא לשכוח את האספקט הזה, של הגרד, בהתייחסות לטיפול.

אנטיהיסטמינים כגון: פניסטיל, אהיסטון (מרדימים), אריוס (חדש ולא אמור להרדים) ועוד...
מ_י_כ_ל*

אסתמה של העור

שליחה על ידי מ_י_כ_ל* »

במשחות החדשות elidel או protopic. איזה תופעות לוואי חמורות יש להם בשימוש ממושך? האירו את עיניי בבקשה.
את מבינה שהאמירה הזו שלחה אותי מיד elidel]לאתר הרישמי של אלידל ppi[/po].jsp , נכון? :-)
טוב, ראשית יש תופעות לוואי לא מעטות. איני יודעת מהי הגדרתך ל תופעות לוואי חמורות , אבל אלה המפורטות באתר (הרישמי! שלהם!) בהחלט לא נשמעות סימפטיות. זאת ועוד - המשחה אסורה לשימוש בילדים מתחת לגיל שנתיים.

לדעתי הקטנה, גם כאן יש להפעיל את הכלל של 'the lesser evil', ולהחליט האם הסימפטומים באמת באמת באמת (באמת!) מחייבים התערבות תרופתית.
שרון_ג*

אסתמה של העור

שליחה על ידי שרון_ג* »

מקפית, אני לא נתקלתי בכאב ראש בילדים שהשתמשו. מאידך, אני יודעת שהשימוש גם אושר לילדים מתחת לגיל שנתיים (אולי האתר לא מעודכן? לא נשמע הגיוני).
תופעות הלוואי שצויינו שם הן נדירות וקיימות רק בשימוש ממש ממושך. אין לשכוח שהטיפול מיועד להפחית תגובה דלקתית, ומה לעשות - תגובה דלקתית היא חלק בלתי נפרד מהתגוננות הגוף כנגד זיהומים, ומלחמה בה עלולה "להחליש" את כושר התנגודת של הגוף ובכך לעזור לזיהומים מסויימים להתפשט בקלות יתרה.
שאני אספר לך על ילד שטופל בהומאופתיה והגיע לאשפוז עם הרפס מפושט על כל הפנים? הוא סבל נורא והיה מאושפז זמן רב.
למה ת"ל של הומיאופתיה זה "בסדר" ואם זה של תרופה קונבנציונלית אז לא?

וחוץ מזה, התערבות מומלצת באמת במקרים הקשים. אלה שמריחת קרם שומני והתנזרות מבדים מגרדים וסבונים מייבשים לא עזרה להם.
יונת_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 02:23
דף אישי: הדף האישי של יונת_שרון*

אסתמה של העור

שליחה על ידי יונת_שרון* »

הטיפול מיועד להפחית תגובה דלקתית, ומה לעשות - תגובה דלקתית היא חלק בלתי נפרד מהתגוננות הגוף כנגד זיהומים, ומלחמה בה עלולה "להחליש" את כושר התנגודת של הגוף ובכך לעזור לזיהומים מסויימים להתפשט בקלות יתרה.
לגריין? לא לגריין? טוב, אני רק אוסיף לסיכום למעלה.

למה ת"ל של הומיאופתיה זה "בסדר" ואם זה של תרופה קונבנציונלית אז לא?
אכן. (עוד פעם אחרית הימים הזאת. מה יהיה?)

התערבות מומלצת באמת במקרים הקשים.
גם את זה אני לוקחת לסיכום, כמובן. :-)
שרון_ג*

אסתמה של העור

שליחה על ידי שרון_ג* »

יונת, תשימי את זה בניסוח שיהיה ברור שהמדובר בהתערבות תרופתית. כי גם מריחת קרם מבחינתי זו התערבות.
ריקי_מ*
הצטרפות: 10 נובמבר 2004, 09:23

אסתמה של העור

שליחה על ידי ריקי_מ* »

בני בן 16 ורק בתקופה אחרונה קיבל את המחלה של אסמת עור, אני מאוד מיואשת אני מורחת לא את מישחה אטופיק
המישחה עוזרת בתקופת המריחה כאשר אני מסיימת את השפורפרת האסמה חוזרת. מאוד קשה למרוח כל החודש מישחה מאוד יקרה המישחה עולה בערך 250 שקל לשפורפרת
וכאשר כל הגוף חולה וצריך למרוח בכל הגוף השפורפרת מספיקה ל5 מריחות
אני משתמשת גם לשימון הגוף בדרמקול 3 פעמים ביום ובכול זאת בגוף עדיין יבש מאוד
גם אני וגם בני מאוד מיואשים במיוחד שהתקופה של הילד בגיל הזה זה חברות ובנות והוא מאוד מתבייש כי המחלה מאוד מגרדת ויש לא פיצעונים ופצעים מרוב הגירוד
אבקש את עזרתכם והצעותכם
שרון_ג*

אסתמה של העור

שליחה על ידי שרון_ג* »

ריקי, זה מאד מוזר. התפרצות בגיל כזה היא ממש לא אופיינית. אני נוטה להטיל ספק באבחנה.
ממליצה לגשת לדר' דן בן-אמיתי בבי"ח שניידר לשם בדיקה. לפחות כדי לראות שלא מדובר בשום דבר אחר.
ריקי_מ*
הצטרפות: 10 נובמבר 2004, 09:23

אסתמה של העור

שליחה על ידי ריקי_מ* »

מי שאיבחן את המחלה זה דן בן-אמיתי במירפאה שלא בגיבעתיים.
והוא המליץ לי על המישחה אטופיק.
והוא גם ביקש למרוח לילד עד 6 פעמים ביום בדרמקול.
שרון_ג*

אסתמה של העור

שליחה על ידי שרון_ג* »

וואלה.
התפרצות ראשונה בגיל 16.
מדהים.
למשחה, אגב, קוראים פרוטופיק.

אין לי הרבה מה לעזור לך. בן אמיתי הוא באמת קליבר גדול בתחום. נסי לשאול לגבי אלטרנטיבות. יש כאן כל מיני מומחים בתחום.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

אסתמה של העור

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

ממליצה לנסות לפנות לדר. מיניאלי - רופא שלמד רפואה סינית, ומשלב עם הומיאופטיה.
העביר לי התקף חמור של אטופיק.
ניתן למצוא איך ליצור עימו קשר ע"י חיפוש באינטרנט.
אילת*
הצטרפות: 15 אוגוסט 2003, 17:08

אסתמה של העור

שליחה על ידי אילת* »

שלום לכולם,
אני בת 23 ועדיין סובלת מאטופיק דרמטיטיס שכל פעם מתפרץ במקום אחר, כאילו הוא מנסה לבדוק מתי אני אשבר.
אני משתמשת באלידל ולפי מה שהבנתי הוא לא עושה נזקים לטווח ארוך, אבל כמובן שצריך לבדוק את זה.
תכשיר נוסף שמצאתי ואינו מכיל קורטיזונים הוא קרם ידיים בשם פלקסיטול שנמכר בכל בתי המרקחת ללא מרשם רופא. לכפות הידיים שלי שהתקלפו בטירוף הוא עזר מאוד, והרוקח אמר שאפשר לשים את זה גם על חלקים אחרים בגוף, לאו דווקא על כפות הידיים. אני ממליצה לנסות לכל מי שמרגיש שכלו כל הקיצין, אבל שימו לב שבטיפול הראשון על עור מגורה מאוד זה יהיה שורף ולא נעים, וכדאי להזהיר את הילדים. אני משתמשת בקרם הזה כבר די הרבה זמן והפריחה עוד לא חזרה לכפות הידיים. כל פעם שהיא מנסה להרים את הראש אני מורחת מנה קטנה וזה עובר.
טיפול נוסף שעזר לי בזמנו הוא הUVB שזה טיפול בקרינה שנמשך כמה שניות בכל פעם. אפשר לעשות את הטיפול הזה רק אם יש פריחה בכל הגוף ואני לא בטוחה שאפשר לעשות אותו לילדים אבל לי זה עזר מאוד אחרי שלושה שבועות והפריחה האדירה שהייתה לי בכל הגוף עברה בקלות. לא נראה לי שכדאי להתמכר לטיפול הזה כי אני לא יודעת מה ההשפעות שלו לטווח ארוך.
בכל אופן, אני מאחלת לכולכם שהאטופיק דרמטיטיס יעבור לילדים שלכם עד שהם יתבגרו, ואני מבטיחה לשתף אתכם כשאמצא את התרופה האולטימטיבית.
נ.ב, במאמר מוזכרות מנורות שיזוף שאפשר לקנות, אם מישהו יודע עוד פרטים אשמח לשמוע. הקישור לאתר לא עובד.
עוד_לא_אמא*
הצטרפות: 12 מאי 2003, 08:36
דף אישי: הדף האישי של עוד_לא_אמא*

אסתמה של העור

שליחה על ידי עוד_לא_אמא* »

גם אצלי התפרצות ראשונה בסביבות גיל 18. ביטויים אלרגיים אחרים, בגיל 16.
מוזס*
הצטרפות: 24 נובמבר 2004, 13:32

אסתמה של העור

שליחה על ידי מוזס* »

לשרון ג, מחלת האטופיק היא ה-8 בשכיחותה עד גיל 25 ונמצאת אצל 10% מהאוכלוסייה.
למרות שנוטים לחשוב שזו מחלת תינוקות, זו ממש לא. המון אנשים סובלים ממנה היום ולצערי גם אני
מכיר את המחלה מקרוב(חולה כבר עשור).בניגוד למה שחשבו פעם, המחלה אצל מבוגרים דווקא לא נוטה לעבור.
ליבת_אמא_של_נויה*
הצטרפות: 25 נובמבר 2004, 23:25

אסתמה של העור

שליחה על ידי ליבת_אמא_של_נויה* »

ביתי בת 3 חודשים והובחנה כסובלת מאטופיק קבלנו מרשם לאלידל וקרם צטומקרוגול וכמובן הוראה לאמבטיה של שמן בלנאום
אני די אבודה ושואלת איך אוכל לעזור לה עוד . מלבד מריחת הקרמים שאגב מאוד לא נעימים לה.
ענ_בל*
הצטרפות: 11 ספטמבר 2004, 22:30
דף אישי: הדף האישי של ענ_בל*

אסתמה של העור

שליחה על ידי ענ_בל* »

אם את מעוניינת, אני יכולה ליצור קשר בינך ובין אחותי שמגדלת ילדה מקסימה שמתמודדת עם אסתמת עור.
תשאירי לי הודעה
[email protected]
דאל20
רונית*
הצטרפות: 03 מרץ 2002, 22:31

אסתמה של העור

שליחה על ידי רונית* »

לדן יש אטופיק דרמטיטיס. גילינו את זה כשהוא היה ממש קטן והוא אובחן כמקרה קשה למרות שמעולם לא הפגין סבל או גירוד. הבשורה הטובה היא שגם כשלא עושים כלום בגיל שנה זה עובר מהפנים לגוף ולפחות במקרה שלנו הפריחה הפכה להיות הרבה פחות דלקתית. אנחנו מקפידים להלביש אותו רק ב100% כותנה וזה ממש עוזר. משתדלים להמנע ממאכלים אלרגנים והוא ממשיך לינוק. אלידל לא עזר לו בכלל. היו תקופות שהרופא נתן לנו אלקולם (משחה עם סטרואידים) השתמשנו פעם אחת היה שיפור משמעותי אבל למדנו אחר כך שאפשר להסתדר בלי.
אנחנו עושים כל יום אמבטיה עם בלנאום הרמל ואח"כ מריחת קרם (אקווהפור או יוצרין). התקופה הכי טובה הייתה כשהיינו באילת - כנראה שאין כמו חשיפה לשמש.
כשאבחנו אותו די נלחצתי כשלא מצאתי בשום מקום תרופת פלא אבל למדנו לחיות עם זה וכמו שכתבתי הוא לא מביע סבל. הרבה ניסוי ותהיה (טעיה?) - לא חושפים לכל דבר- הרבה אדמה, בוץ וחול ים ונמנעים מחול בארגז בגן שעשועים.
מיכל_שץ*
הצטרפות: 28 אוקטובר 2003, 20:13
דף אישי: הדף האישי של מיכל_שץ*

אסתמה של העור

שליחה על ידי מיכל_שץ* »

לפי הרפואה הסינית יש קשר (מבחינת המרידיאנים, תיפקודם וכשלון תפקודם) בין אסתמה נשימתית לאסתמה של העור (מרידיאן הריאות מתעסק הן בנשימה והן בפיקוח על העור ובעוד דברים, כמו מערכת החיסון, נוזלים ועוד).
הסינים מתייחסים לעור כאל הריאה השלישית, ואכן יש לו תפקודי נשימה, ולכן יש קשר הדוק בין התופעות.
אצלנו (גיל 8) עדיין ה"מבשר" הטוב ביותר להתקף אסתמה מתקרב, זה ה"נפילה" של האוזניים.
אנחנו גילינו, בעזרתו האדיבה של רופא הילדים הנהדר שלנו, שכדאי לשמור על המקום מאוד מאוד נקי ויבש, ורק אח"כ לשמן. מריחת שומן מכל סוג שהוא על הפריחה עצמה, מעולה לא הועילה ובדר"כ החמירה את המצב (כולל אלוקום, המשחה הזאת, עם הסטרואידים).
אז אחרי המקחלת מנגבים טוב טוב, טובלים צמר-גפן במי חמצן (שלא ישרוף) ועושים "נקיון יסודי", נכון שבדר"כ זה לא נעים (למזלנו הפריחה מעולם לא היתה בפנים, אלא באזורים קלאסיים של אסמטיים מאחורי האוזניים, הברכיים, ולפעמים בבטן), אבל בעזרת כל מיני "פטנטים" אנחנו מצליחים להגיע לשיתוף פעולה, כמובן שאצל ילדים גדולים זה יותר קל, כי הם מבינים את ההשלכות. אחרי הניקיון מורחים קרם גוף, משהו בלי צבע ובלי ריח, לפעמים רסקיו ולעתים נדירות משהו "תרופתי" יותר. (מודה שאת המשחות החדשות עוד לא ניסינו, כי בזמן האחרון אנחנו מסתדרים בלי).
הטיפול הזה דורש תחזוקה כמעט יום-יומית, ואכן יכול להוות מטרד, אבל! הוא מונע שימוש ממושך בתרופות ובעיקר מונע את התפשטות הפריחה. בסה"כ בגיל הזה יש גם תקופות של הקלה.
אני חושבת שחלק חשוב בהתמודדות של ההורים והילד עם המחלה הוא הקבלה שלה כחלק מהחיים, ולא לעשות ממנה עניין, זה מקל מאוד על התמודדות, אנחנו חיים עם האסתמה ועם תופעות הלוואי שלה, כפי שאנחנו חיים עם כל שאר התכונות של הבת שלנו. אחרי הכל, זו לא מחלה כ"כ קשה, ויש דברים הרבה יותר גרועים.

בעתיד הקרוב נתחיל טיפול כירופרקטי שידוע כמסייע במקרים כאלה, נראה מה יהיה ונדווח.
שרון_ג*

אסתמה של העור

שליחה על ידי שרון_ג* »

מיכל, מי חמצן נשמע לי קצת אכזרי. דומני שפולידין יכול לשמש לאותה מטרה.
מיכל_שץ*
הצטרפות: 28 אוקטובר 2003, 20:13
דף אישי: הדף האישי של מיכל_שץ*

אסתמה של העור

שליחה על ידי מיכל_שץ* »

לאחרונה אנחנו משתמשים גם במים וסבון, גם יעיל. פולידין נשאר על העור, אז אני פחות אוהבת...
למה מי חמצן אכזרי?, זה הכי לא שורף שיש. (אם זה בדיוק שורף אז לא שמים, באותו יום, זה סימן שיש פצע פתוח)
שרון_ג*

אסתמה של העור

שליחה על ידי שרון_ג* »

כן, התכוונתי כשיש פצע כבר.
גלי_רותם*
הצטרפות: 02 דצמבר 2004, 14:43

אסתמה של העור

שליחה על ידי גלי_רותם* »

אני בת 32 וסובלת כבר קרוב ל-10 שנים מאסטמה של העור. זאת למעשה התפרצות שניה של המחלה המעצבנת , כשהייתי פעוטה/ילדה סבלתי ממנה המון ואז היא פשוט נעלמה להמון שנים והתפרצה שוב. אני אמא לשני בנים מקסימים שכנראה ירשו ממני את הנטייה לעור בעייתי אבל למזלי לא סובלים כמו שאני סבלתי.
אני גולשת חדשה באתר ומאד נהנית ממנו.
הדף הזה תרם לי המון לגבי תכשירים נוספים (את רובם אני מכירה...) ללא קורטיזונים ואני מודה לכם :-)
צחי*
הצטרפות: 08 ספטמבר 2004, 12:47

אסתמה של העור

שליחה על ידי צחי* »

ה FDA (מנהל המזון והתרופות האמריקאי) הוציא לפני שבוע אזהרה לגבי אלידל ופרוטופיק. החשש הוא מהגדלת הסיכון לסרטן כפי שנצפה בניסויים על חיות.
הדברים החשובים הם:
  • לא לתת לילדים מתחת לגיל שנתיים.
  • להשתמש רק כשמשחות אחרות לא עוזרות ולא לטווח ארוך.
  • לא לתת לאנשים עם פגיעה במערכת החיסונית.
מצורפים לינקים למאמרים
אמנות הלידה
FDA אלידל
FDA פרוטופיק
אבא_מודאג*
הצטרפות: 19 מרץ 2005, 21:30

אסתמה של העור

שליחה על ידי אבא_מודאג* »

בי בן 3 וסובל מ"אסטמה של העור"
4 רופאים שונים ול3 צהם רק מרשמחם של משחות סטרואידיות כגון : יומובט וכו....
ללא כל תגובה טובה.
כרגע אנו מטפלים כך: אמבטיות השרייה עם "אמול" ומריחה טובה של אדרמה.
אין עדיין שיפור משמעותי אבל יש כווןן נכון של ירידה בפריחות שהתמקדו ברגליים ידיים חזה וצואר.
בחודש הבא אנו אמורים להתחיל בדיקות אלרגיה ומקווים לטוב.
בימים האחרונים אכן הפריחה משתפרת אך בגב כף היד זה התפתח לפצעים ואנו מודאגים.
אפרת*
הצטרפות: 08 יולי 2003, 12:18

אסתמה של העור

שליחה על ידי אפרת* »

שלום לכולם. אני אמא לילדה בת חמש עם אסטמה של העור. קראתי את רוב התגובות כאן ולכולנו יש הרבה במשותף אך עדיין אין פתרונות וזה מייאש מאד. הילדים שלנו סובלים ומגרדים ולא תמיד התרופות והמשחות עוזרות. גם לא הצלחתי להבין : לא לחשוף לשמש או כן לחשוף? אלידל ופרוטופיק לפי המחקר החדש יכולות לגרום לסרטן אז פסלנו את השימוש בהן על הסף. מה שנותר לנו לעשות זה בדיקות אלרגיה והתחלנו דיקור סיני. מישהי כתבה כאן שלה זה לא עזר. יש מישהו שכן עזר לו?? אני רוצה לקבל טיפים והמלצות. יש לנו את כל המשחות בבית (אני יכולה לפתוח בית מרקחת) ורוב המשחות שורפות לילדה שמורחים לה או מגרות את העור לגירוד. לרופאי העור אין תשובה. אשמח לתגובות.
שרון_ג*

אסתמה של העור

שליחה על ידי שרון_ג* »

אלידל ופרוטופיק לפי המחקר החדש יכולות לגרום לסרטן
מחקר אחר טוען שבהשוואה למקרי הסרטן בציבור הרחב אין הבדל.
בכל אופן, המשחות הללו צורבות בתחילת השימוש, ואז זה אמור להעלם.
מ_י_כ_ל*

אסתמה של העור

שליחה על ידי מ_י_כ_ל* »

אפרת, אם יש משהו שהצלחתי להבין מהטיפול בשני ילדי שסבלו מאסתמה של העור, זה שבחינת התועלת בטיפולים השונים היא ענין של ניסוי וטעייה. כתבתי כבר היכנשהו במעלה הדף, שלילדים שלי עזרה מאוד החשיפה (המבוקרת) לשמש. מאידך, אני יודעת על ילדים אחרים שחשיפה כזו דווקא הזיקה להם. דוגמא נוספת - ההמלצה הכללית היא לשימון העור, עבור הילדים שלי ההמלצה הזו הועילה רק כאשר דובר בגוף, כשדובר באיזור הפנים, השימון דווקא מאוד החמיר את התיפרחת. במילים אחרות - העובדה שדיקור סיני או חשיפה לשמש או כל טיפול אחר לא הניבו תוצאות במטופל אחד, לא אומר שהן לא תנבנה תוצאות במטופל אחר, ולהיפך. איך אמרו פעם בסרט של מונטי פייטון? כולנו שונים...

אני יודעת עד כמה המצב הזה הוא מסחטה של סבלנות, של כוחות ושל רגשות. אבל כל מה שניתן לעשות, הוא לאזור כוחות, לנסות שיטות טיפול שונות ולקוות שהבת שלך (ושאר הילדים, כמובן) תיכנס לסטטיסטיקה שאומרת שמרבית הילדים יפטרו מן המחלה עד לבגרותם.

החזיקי מעמד ורוב בריאות לביתך ולכולנו.
סיגל_ב*
הצטרפות: 29 פברואר 2004, 08:57
דף אישי: הדף האישי של סיגל_ב*

אסתמה של העור

שליחה על ידי סיגל_ב* »

אולי שיטת IPEC יכולה לעזור?
ממה שאני קוראת אני למדה שזו שיטה שיש לה הצלחה לא מבוטלת בתחום האלרגיות.
אפרת*

אסתמה של העור

שליחה על ידי אפרת* »

תודה שהגבתם. אני מנסה את הדיקור הסיני. אבא של ילדה שסבלה באופן חמור מהמחלה- כתמים אדומים על הפנים ממש נראתה כמו מצורעת (ראיתי במו עיני) המליץ לי על רופא שטיפל בה ואחרי 5-6 טיפולים זה עבר כמו קסם. טיפלנו אצל אותו רופא פעם אחת ואנחנו נמשיך בטיפול. מישהו ניסה דיקור ועזר לו ?? מה זה IPEC?
סיגל_ב*
הצטרפות: 29 פברואר 2004, 08:57
דף אישי: הדף האישי של סיגל_ב*

אסתמה של העור

שליחה על ידי סיגל_ב* »

אפרת, המילים שיטת IPEC זה קישור. תלחצי עליו וזה יקח אותך לדף שמסביר מהי השיטה.
בכלל כדאי לדעת: מלים מחוברות בקו תחתי הן קישור לדף אחר.
@}
אוסנת*
הצטרפות: 23 יולי 2004, 13:58

אסתמה של העור

שליחה על ידי אוסנת* »

שלום לכם נחמד שיש אתר כה מקצועי וחביב. בני בן 7 סובל מאסטמה של העור והעור מאוד יבש . יש לי שמן שומשום ואני לא יודעת אילו שמנים להוסיף לו כדי למרוח על העור של בני כדי שלא יהיה כה יבש.
אפשר לקבל עזרה?
תודה
מ_י_כ_ל*

אסתמה של העור

שליחה על ידי מ_י_כ_ל* »

אוסנת שלום,
בדברי הפתיחה וגם בהודעה הראשונה (של שרון ג), יש רשימה מפורטת של שמנים ותכשירים לשימון העור.
פשוט קיפצי להתחלת דף זה.

הרגישו טוב!
יוסי*
הצטרפות: 25 אוגוסט 2002, 21:34

אסתמה של העור

שליחה על ידי יוסי* »

מאחר ואנו לובשים בגדים הבאים במגע עם העור- יש כאן גורם נוסף משמעותי - והוא .... החומר שאנו משתמשים לכביסת הבגדים.לעתים הבעיה נפתרת או נפתרת חלקית ע"י הפסקה בשימוש באבקות כביסה שיש בהן פטרוכימיקלים ׁ ,( תוצרי נפט ).פטרוכימיקלים קיימים בשפע בכל אבקות הכביסה והמרככים ועלולים להחמיר את המצב.
חברה ישראלית בשם טיידי (TIDY ) מייצרת חומרי ניקוי כדוגמת אלו , מצמחים וחומרים טבעיים , ללא תוצרי נפט בכלל. מניסיונם האישי של חלק מהמשתמשים , זה עוזר. שווה לנסות , מה עוד שזה תורם משמעותית לאיכות הסביבה ( חומרים שאינם מזהמים מי תהום כמו אבקות כביסה למיניהן...).
המחירים סבירים ביותר , וניתן לרכוש גם באריזות גדולות וחסכוניות ( אפילו ניתן לבצע מילוי מחודש באריזות של 10 ליטר ). לפרטים , מידע נוסף וקבלת קטלוג ניתן לפנות אלי - בטלפון 04/9999438 - יוסי.
ניתן להכנס לאתר הרשמי של החברה "טיידי" www.tidy.co.il
שרון_ג*

אסתמה של העור

שליחה על ידי שרון_ג* »

אבקת כביסה אינה כ"כ קריטית, משום שנשטפת מהבגד בתהליך הכביסה. מה שיותר בעייתי הוא המרכך, שנשאר על הבגד.
מ_י_כ_ל*

אסתמה של העור

שליחה על ידי מ_י_כ_ל* »

שרון, נראה לי שהדובר בעיקר מעונין לשווק את מרכולתו...
שרון_ג*

אסתמה של העור

שליחה על ידי שרון_ג* »

זה ברור לי, אפילו נכנסתי לאתר לראות את המוצרים. ובכל זאת רציתי להגיב למשפט שאמר:
הבעיה נפתרת או נפתרת חלקית ע"י הפסקה בשימוש באבקות כביסה שיש בהן פטרוכימיקלים
פלוני_אלמונית*

אסתמה של העור

למישהו עזר טיפול הומופטי לאטופיק דרמטיטיס?
אפרת*

אסתמה של העור

שליחה על ידי אפרת* »

בתי עברה עכשו בדיקות אלרגיה והבדיקות יצאו שליליות היא אינה אלרגית לחלב, חיטה, בוטנים וכו'. האם בכל זאת מומלץ להפסיק את מוצרי החלב לילדה שסובלת מאטופיק דרמטטיס?? מי שיש לו נסיון וידע אשמח אם יגיב. בנוסף היא עדיין מתגרדת ופוצעת את עצמה - שריטות עם סימני דם ואין לה ציפורניים. רני מורחת לה אדרמה 2 ביום והיא כנראה לא כל כך עוזרת. למישהו יש טיפ למשחה אחרת חדשה? אשמח לתגובות אפרת.
במבי_ק*
הצטרפות: 02 אפריל 2005, 11:04
דף אישי: הדף האישי של במבי_ק*

אסתמה של העור

שליחה על ידי במבי_ק* »

למישהו עזר טיפול הומופטי לאטופיק דרמטיטיס?

אנחנו נמצאים בטיפול הומאופתי לאסתמה של העור. אנחנו מאוד מרוצים. קשה לי להמליץ משום שלדברי ההומאופת המחלה עברה מבחינתו כשהעור נקי שנה שלמה. אנחנו רק בהתחלה של מצב טוב. לקח לנו (להומאופת) הרבה זמן לעלות על המינון המדוייק שמשפיע הכי טוב על הבת. עכשיו כבר חודש שאנחנו במינון המוצלח, והתוצאות, טפו-טפו, מעולות.

לאפרת - רק לא אלידל ופרוטופיק. לא מזמן ה FDA הוציא אזהרה שהן עלולות להיות מסרטנות. אנחנו לא נמנענו ממזונות, אלא מטפלים באסתמה ברמה הוליטית יותר, כאמור - הומאופתיה קלאסית.

מצד שני: שרון ג שהיא רופאה, כותבת כאן בדף:

מחקר אחר טוען שבהשוואה למקרי הסרטן בציבור הרחב אין הבדל.
NorthStar*
הצטרפות: 14 אפריל 2005, 14:26

אסתמה של העור

שליחה על ידי NorthStar* »

Homeopathy helped me from a bizzarre skin allergy that I developed out of nowhere at age 27. For one year I had a rash all over my body. Swelling of my face, my hands and feet. I would wake up every morning to look into the mirror and see my face all distorted and swollen.

I checked the conventional route and was pumped with all kinds of allergy pills and cortozones.

A couple of times I even had an asmatic attack.

The funny thing was, was that in all the allergy tests they found I was allergic to NOTHING!

It took about 6 months for my homeopathic remedy to kick in but it did and the skin allergy went away and hasn't returned for 4 years. I am still on the same homeopathic remeday for some other ailments that affect me from time to time.

I recommend my homeopath very much . She is in the Hadera area. She is very intuitive and very good. She also is helping successfully my husband, with a skin allergy that he developed on his hands-

Her fees are also very reasonable . If you would like her contact info just email me.
rena erez@hotmail.com
מעין_כ*
הצטרפות: 17 אפריל 2005, 21:48

אסתמה של העור

שליחה על ידי מעין_כ* »

יש לי ילד עם אסטמה כזו. הרופאים המליצו לנו על מספר משחות שהחלטנו לא להשתמש בהם. כיום אנחנו מורחים על המקומות הנגועים שמן זרעי ענבים והפריחה כמעט עברה לגמרי, כמו כן אנחנו עושים אמבטיה בתוספת כף מהשמן למספר דקות. תנסו זה טוב בהרבה מכל המשחות.
אפרת*

אסתמה של העור

שליחה על ידי אפרת* »

שלום לכולם. אחרי חודשיים של יאוש הילדה שלי החלימה והעור חזר למצב מצויין. כל זאת אודות לד"ר הראל שנתן לי משחה מיוחדת אותה רקחתי בבית מרקחת. אמנם האתר הזה הוא של הרפואה הטבעית אבל לנו לא עזר כלום ורק הוא הציל אותנו. לכן לכל המיואשים כדאי לכם לקבוע אצלו תור. הקליניקה שלו ברמת אביב ג' והוא רופא עור וילדים. הוא מצויין. ממליצה עליו בחום.
מירית_אמא_מודאגת*
הצטרפות: 28 אפריל 2005, 22:52

אסתמה של העור

שליחה על ידי מירית_אמא_מודאגת* »

הבן שלי קיבל אלידל כשהיה תינוק בן יומו עכשיו אחרי כמעט שנה אני חוזרת מהרופא עם אבחנה דומה אך החדשות שאלידל ירדה מהמדפים בשל השם הרע שהוציאו לתרופה האם יש לכך סימוכין? האם באמת הוכח מדעית שאלידל גורמת לסרטן?!יש לי שפופרת חדשה בבית מה לעשות איתה? לזרוק?!
בנתיים קיבלנו 2 משחות אחרות אקווה קרם ודרמקול.
שרון_ג*

אסתמה של העור

שליחה על ידי שרון_ג* »

מירית, לא הוכח שזה גורם לסרטן. היה מאמר כזה. כמובן שיש גם עניין של תדירות מריחות וכמות שנמרחת.
מה שאני מציעה לך, אם דרמקול ואקווה קרם מספיקים - מה טוב. בזמנים של התלקחויות כשהללו לא עוזרים - השתמשי לתקופות קצובות באלידל.
עוד_אפרת*
הצטרפות: 01 מאי 2005, 16:40

אסתמה של העור

שליחה על ידי עוד_אפרת* »

אפרת (הראשונה)
אפשר לקבל פרטים על הרופא שהזכרת - ד"ר הראל?
פלוני_אלמונית*

אסתמה של העור

שלום
גם לנו יש בן שסובל כמה שנים מאסטמה של העור, בתחילה גם אנחנו ניסינו תרופות עם קורטיזון וזה היה אסון

האם ידוע לכם על משחה בשם טופיק מדיס של חברת קמדיס, בשנה האחרונה אנחנו משתמשים בה, המשחה נתנה תוצאות סבירות יחסית למשחות אחרות שניסינו אולם שמענו שמועה (שאנחנו לא יודעים אם היא נכונה) שיש למשחה אותה בעיה כמו לאלידל
מתגרדים*
הצטרפות: 02 מאי 2005, 08:57

אסתמה של העור

שליחה על ידי מתגרדים* »

ד"ר אביקם הראל
מקבל ברמת-אביב ג'
03-6422878
ובמישחה שהוא רושם יש סטרואידים,לטענתו בכמות קטנה.
בהצלחה.
תוהה*
הצטרפות: 19 דצמבר 2001, 17:24

אסתמה של העור

שליחה על ידי תוהה* »

ובמישחה שהוא רושם יש סטרואידים
נו, אז מה הועילו חכמים?!?
ברור שסטרואידים מדכאים את תגובת הגוף ומעלימים את הפריחה. אבל בנוסף על הנזק הכרוך בשימוש בהם, ברוב המקרים הם עוזרים רק לזמן מוגבל. גרוע מכך - במספיק מקרים הם רק מעודדים התלקחות מחודשת וקשה יותר!

לא כבר עדיף אלידל?
פלוני_אלמונית*

אסתמה של העור

לא עונים במרפאה של ד"ר הראל !!!
כבר שבוע שמנסים ולא מצליחים !
פלוני_אלמונית*

אסתמה של העור

אני חייבת לשתף אתכם, גם לבת שלי בערך מגיל 4 חודשים התחילה האסטמה של העור ועד גיל שנה זה כבר היה במצב מזעזע, היא הייתה מתעוררת באמצע הלילה ובוכה בגלל הגרוד, לאחרונה פשוט הפסקתי עם כל הסבונים הרגילים כי ראיתי שאחרי אמבטיה היא יוצאת פשוט אדומה יותר, ודרך אגב כבר ניסיתי הכל, בלנאום ואת כל המשחות שנזכרו לעיל שום דבר לא ממש עזר, אז תקופה ארוכה פשוט רחצתי אותה בלי סבון ולאחרונה נחשפתי למוצרים טבעיים מצמחים למי ששמע מחברה בשם סאן ריידר ואני חייבת להגיד שאחרי שבוע של השימוש בסבון העור פשוט נראה אחרת, כל המקורבים שפקפקו בהתחלה במוצרים שלהם כבר לא יכולים להתכחש כי בפרוש רואים את ההבדל אז אני ממליצה בחום לנסות
יעל*
הצטרפות: 30 יוני 2001, 20:34

אסתמה של העור

שליחה על ידי יעל* »

לאמא של בת הארבע אשר ממליצה על חומרים של סאן ריידר האם את יכולה לפרט את שמם? האם זה עזר רק לזמן האמבטיה כלומר שלא תהייה כל כך אדומה כתוצאה מהמים או שעזר באופן כללי להורדת התופעות?
תודה מראש יעל
פלוני_אלמונית*

אסתמה של העור

היי יעל
אני לא חושבת שיש סיבה לא לפרט את שם המוצרים, באופן עקרוני התחלתי עם הסבון הנוזלי שלהם שחד משמעית הוריד את האדמומיות והגרד של הילדה, בעלי כל פעם נפעם מחדש כשהוא מלביש אותה, במקביל התחלתי לתת לה תוסף תזונתי שמטפל במערכת החיסונית ובמערכת הנשימה, כיוון שלפי הרפואה הסינית אסתמה של העור קשורה לנשימה, הם מתיחסים אל העור כאל ריאה שלישית, לכן קוראים לתופעה אסתמה, אני נותנת לה את התוספים במעדנים כך שאין לה בעיה לקחת אותם, היום היא כבר בת שנה ותשעה חודשים אני פשוט נדהמת מהשינוי!
אני חייבת להגיד שפשוט נמאס לי כבר מכל המשחות שהרופאים נותנים, הן לא פותרות את הבעיה אלא רק את הסימפטום של הבעיה ואז שוב חוזר חלילה, ואפילו טיובה שלמה של אלידל שמתי לה לפני שירד מהמדפים, בכל מקום המליצו והתלהבו ואפילו כאן שזוהי משחה בלי קורטיזון ומה עכשיו הורידו מהמדפים מחשש לסרטון, אני החלטתי לנסות לפנות לרפואה הסינית ולנסות לפתור את מקור הבעיה!!
בהצלחה
ליאת
פלוני_אלמונית*

אסתמה של העור

מכל העולם באים לים המלח חולים הנחשפים לשמש באופן מדורג ונהנים גם ומהאוויר המיוחד שם
לפני 13 שנה היתי במצב של 90% כיסוי של אטופיק דרמטיטיס הדבר היחידי שעזר לי היה החשיפה לUVB תוך ישיבה בצל בים המלח השנה זה חזר לי במידה מופחתת ואני שוב בטיפול כזה בשילוב עם דיקור
אמת הדבר צורך זמן וסבלנות וקופת חולים לא מממנת.....אבל לדעתי זה טיפול אלטרנטיבי מוכח

ובקשר למישחות האם מישהי\הו שמע על קרמים על בסיס גזר ?
פלוני_אלמונית*

אסתמה של העור

אני גם מאד מאמינה בטיפול דרך קרני השמש אבל האם זה באמת פותר את הבעיה או רק חיצונית ואותה השאלה לגבי משחות, אני מנסה כמו שאמרתי קודם למצוא פתרונות למקור הבעיה ובהם לטפל, ובינתיים טפו טפו טפו...
ליאת
עוד_אפרת*
הצטרפות: 01 מאי 2005, 16:40

אסתמה של העור

שליחה על ידי עוד_אפרת* »

עפרה ק
אפשר לקבל את הפרטים של ההומאופת שעזר לכם?
יש המלצות להומאופתים נוספים שהצליחו להפתור את הבעיה?
תודה
אלה*
הצטרפות: 07 פברואר 2002, 12:31

אסתמה של העור

שליחה על ידי אלה* »

בני בן 6 סובל כבר מספר חודשים מדרמטיטיס באיזור פי-הטבעת (אבחנה של רופא ידלים ורופאת עור). לאחר טיפול נגד תולעים ביטלנו את אפשרות התולעים. טיפול קונבנציונלי לא עזר (משחות עם סטרואידים), שימון עור, ניקיון - גם לא. מיותר לפרט שגירוד במקום עדין כזה גורם לו לסבל, עור שורף בליכה ומונע ממנו פעילות רבה. לפי פירסום על אלידל אינני מוכן לקחת סיכון. אשמח לשמוע על פתרונות שעזרו להתגבר על בעיה והמלצות על הומאופטים באיזור הצפון ורופאי עור שיכולים להמליץ על טיפולים נוספים.
תודה.
במבי_ק*

אסתמה של העור

שליחה על ידי במבי_ק* »

הי עוד אפרת, סליחה שלא ראיתי עד עכשיו את הבקשה. שמו ד"ר קובי פריד, הוא מקבל ברמות השבים. הטלפון במרפאה הוא: 09-7429549. בריאות!
במבי_ק*

אסתמה של העור

שליחה על ידי במבי_ק* »

ומוסיפה - שחודש וחצי אחרי שכתבתי את ההודעה הקודמת המצב שלנו מצויין. כמעט ואין תופעות בכלל (בעצם אין, אבל אני לא מעיזה לומר). והיה ממש משטחים גדולים של תפרחת אדומה ויבשה. טפו-טפו. עכשיו יכול להיות שנזדקק לקחת אנטיביוטיקה ואז יכול להיות שתהיה נסיגה. בינתיים אנחנו מאוד מרוצים.
חלי*
הצטרפות: 01 דצמבר 2004, 22:34

אסתמה של העור

שליחה על ידי חלי* »

שלום, בתי סובלת מאטופיק דרמטיטיס. כמעט של יום היא מורחת את המשחה אולטה-לאן (ultra lan). אני חוששת שכתוצאה מכך יכולות להיות לה תופעות לוואי . אם יש דרכים אחרות להעביר את הפריחה, אנא רישמו לי. מהן תופעות הלוואי ממשחות אסטרואידים (אולטרה לאן)
אודה מאוד למי שיענה לי.
תודה.
מתעניינת*
הצטרפות: 14 נובמבר 2004, 21:26

אסתמה של העור

שליחה על ידי מתעניינת* »

לבני המליצו אלקום בטענה שיש בו מעט סטרואידים אגב משחה שמאוד מאוד עוזרת.
שירה*
הצטרפות: 16 יולי 2001, 22:53

אסתמה של העור

שליחה על ידי שירה* »

הי לכולם, יש לי חברה בת 32 שהשנה הופיע לה אסטמה של העור בעקבות מעבר למושב חדש.היא לא מאמינה ברפואה קונבנציונלית ולכן התחילה טיפול הומאופטי שלא עוזר כ"כ וגם דיקור, אבל אין שיפור. הדבר היחיד שעוזר לה זהו ביקור חודשי בים המלח, פשוט לשבת שעה שעתיים בשמש בשעות אחה"צ. בלי להכנס למים. אפשר לנסות . בהצלחה .
אור*
הצטרפות: 22 יולי 2002, 01:27

אסתמה של העור

שליחה על ידי אור* »

מישהו יכול לומר לי איפה משיגים שמפו וסבון שמתאימים לילדים שסובלים מזה- למשל הסבון הנוזלי של סאן ריידר -איפה משיגים ומה מחירו
לבני שהיום הוא בן שנתיים וארבע הופיעו שוב סימנים מאחורי האוזניים והוא כל הזמן מתגרד- יש לו גם פצעים בקרקפת כמו עקיצות ואני כל הזמן מחפשת לו כינים אבל אין לו
האם מישהו נתקל בפצעים כאלה על הראש?
אני מנסה לא להגיע למשחות רפואיות בינתיים, בשבוע הבא נלך להומאופטית
מישהו מצא משחה טבעית שממש עוזרת?
מונו_נוקי*
הצטרפות: 25 מרץ 2004, 18:12
דף אישי: הדף האישי של מונו_נוקי*

אסתמה של העור

שליחה על ידי מונו_נוקי* »

אוף לא מצליחה לסדר את הקישור
list]וגם זה uids[/po]=15840107&query hl=2
בת_הים*
הצטרפות: 14 יולי 2005, 23:34

אסתמה של העור

שליחה על ידי בת_הים* »

בני בן השנתיים וחצי סובל מאטופיק דרמטיטיס מגיל 4 חודשים. כבר יותר מחודש אנחנו בטיפול של אמיר קלי, רופא לרפואה סינית המתמחה בבעיות עור. השיפור במצב העור התחיל בצורה הדרגתית אך כיום העור נראה מצוין והילד הפסיק לסבול. הטיפול כולל צמחי מרפא ושימוש בקרם ותרחיץ נוזלי לאמבטיה של חברת קאמדיס המבוססים על מרכיבים טבעיים. החיסרון היחיד הוא שהטיפול מאד יקר.
ענבר*
הצטרפות: 15 פברואר 2003, 17:04

אסתמה של העור

שליחה על ידי ענבר* »

בת הים שלום. האם את יכולה למסור יותר פרטים על אמיר קלי, איפה הוא מקבל ומספר טלפון לקביעת תור. כולנו במשפחה סובלים מבעיות עור. אני מאקזמה בכפות הידיים ,בעלי מיבלות ברגליים ובנינו מאסתמה של העור בקרקפת.... בקיצור זקוקים לטיפול
בת_הים*
הצטרפות: 14 יולי 2005, 23:34

אסתמה של העור

שליחה על ידי בת_הים* »

ענבר שלום,
אמיר קלי מקבל ברמת אביב ליד הקניון. טל' 03-7441067
מירי*
הצטרפות: 09 אוקטובר 2001, 21:52

אסתמה של העור

שליחה על ידי מירי* »

אני צריכה רופא עור שיאבחן לי דחוף מה יש לילד שלי על כמעט כל העור!
אנא עזרו לי למצוא רופא עור שיקבל אותי עוד היום אפילו באופן פרטי.תודה רבה.
אלישבע*
הצטרפות: 24 דצמבר 2004, 14:05

אסתמה של העור

שליחה על ידי אלישבע* »

קריאה דחופה לעזרה!!!

לבני, בן השנתיים וחצי, יש אסטמה של העור במצב מאד קשה!!

הנה הסיפור באורך:

כשיהושע, בני, היה בן 6 חודשים, הוא חלה באבעבועות רוח. האבעבועות התחלפו לאמפטיגו עקשני, שבעיקבותיו הוא קיבל, מחוסר ברירה, אנטיביוטיקה דרך הפה.

מאז יש לו תמיד מוגלה מאחורי האוזניים, אדום, קשקשני ומודלק.

ניסינו טיפול תרופתי: המוגלה נעלמה וחזרה עם החורף.
ניסינו טיפול הומאופטי: המוגלה נעלמה והחלפה בשיעול נוראי. השיעול עבר בסוף החורף, ואז חזרה גם המוגלה.

יש לנו "אוריינטציה" טיבעונית, למרות שלא תמיד הקפדנו, והחלטנו לפני שלושה חודשים עכשיו לעבור לתזונה טבעית, אבל ממש. בעיקר כדי לעזור לאוזניים של יהושע'לה שלנו.

לפני חודש בערך המוגלה התפשטה לפיצעונים על הפנים. משם היא התפשטה לכל הגוף- כבר לא פיצעונים אלא עיגולים אדומים, מובלטים, קשקשניים וחמים על כל העור. הרופאים (היינו אצל כמה) איבחנו: אסטמה של העור!.
יהושע'לה שלנו מסכן, הפנים היפות שלו מתחבאות מאחורי פצעים אדומים, וכל גופו דווי.

מה עוד אנחנו יכולים לעשות?
אנחנו בתזונה טיבעית, לפי הספר של שרה חמו, כבר שלושה חודשים: בלי סוכר (גם חום), בלי קמח לבן, בלי מלח ובלי מוצרים מתועשים. כן מוצרי חלב וביצים, וכן קצת בשר ודגים. כן הרבה פירות וירקות, לא אורגניים לצערינו. נותנים לו אמבטיות שמש כמה שיותר, ומנסים, במאמצים רבים, להימנע מטיפול תרופתי (שמכבה דליקות אך לא מועיל לטווח הרחוק) או הומאופטי (שעושה אותו דבר רק לא מרעיל כל כך).

האם יש למישהו רעיון איך לעזור לנו?

תודה רבה רבה!!!!!
אלישבע, ואבא'לה ויהושע הקטן
מלונית_אלמונית*
הצטרפות: 08 אוגוסט 2005, 14:32

אסתמה של העור

שליחה על ידי מלונית_אלמונית* »

אנא פנו לרופא שזו התמחותו ושעוזר להמוני ילדים עם בעיה זו.
ד"ר אביקם הראל-03-6422878
בהצלחה!
נבט_חיטה*
הצטרפות: 14 מאי 2005, 23:13
דף אישי: הדף האישי של נבט_חיטה*

אסתמה של העור

שליחה על ידי נבט_חיטה* »

אני חייבת לציין לטובה את קרני השמש של ים המלח.
היינו שם בסופהשבוע ארוך והפלא ופלא... האטופיק דרמטיטיס שיש לתינוק שלנו (7 חודשים) כמעט נעלם לו. <מחזיקה אצבעות בלי עין הרע חמסה>
התמזל מזלנו ויש לנו משפחה באזור, אבל אני כמעט בטוחה שקרני השמש שם עשו לו רק טוב. מלבד סבאסבתא ודודים שגם עשו לו טוב על הנשמה (-;
חשפנו אותו מאוד מוקדם בבוקר. ובערב. כי באמצע היום החום שם כבד מאוד. בעצם גם בלילה החום כבד. (אין הבדל בין היום ללילה מלבד אור וחושך).
אז זו המלצתי האלטרנטיבית לבינתיים.
ממשיכים עם הוולדה. ומקווים לטוב.
יובל*
הצטרפות: 29 מאי 2003, 17:46

אסתמה של העור

שליחה על ידי יובל* »

סבלתי עשרים שנה ממה שחשבתי שהוא אטופיק דרמטיטיס עד שכשהייתי בצבא גילה רופא באיכילוב שיש לי קונטקט דרמטיטיס.

הוא עשה לי תבחיני מטלית (PATCH TEST) וגילה שאני אלרגי לצבע מסוים לבגדים. במנעות מהצבע הזה העלימה את הגרדתכמעט לגמרי!

הייתי ממליץ לכם לקחת את הילדים לעשות את הבדיקה הזו.
אלישבע*
הצטרפות: 24 דצמבר 2004, 14:05

אסתמה של העור

שליחה על ידי אלישבע* »

נס! כן, נס קרה לנו!

לאחר שלושה וחצי חודשים בתזונה טבעית, בסיוע שמן נר הלילה ואצידופולוס, שמן זית על הראש, המנעות מסבון ואבקת כביסה, שמש ים המלח הטובה, חום ואהבה, מים של הבבא סאלי והרבה תפילות, מסתמן שיפור ניכר בעור של יהושע שלי היקר:
הקשקשים על הראש כמעט נעלמו, (נשארו רק קרחות :-( לא נורא יצמחו...)
הפנים שלו חלקות ללא סימנים לפצעים האיומים שהיו שם עד לפני שבועיים
על הגוף הפצעים מתחילים להווריד, חלקם כבר נעלמו וצמח במקומם עור חדש ובהיר,
אבל הכי משמח זה האוזניים שלו, שכבר שנתיים יש מאחוריהן פצעים, ובחודש וחצי האחרונים הפצעים השתלטו על כל האוזן- מאחור, מלפנים, מתוך ומחוץ, ועכשיו- אין כלום!!! אני מדי שעה מציצה מאחורי האוזן של יהושע כדי להתפעל מחדש: אין כלום! יש רק עור חדש וורוד, בלי שום נגע!!!

אחחחחחחחחחחחחח, איזה יופי.
איזה כיף להיזכר שהוא כל כך יפה :-)

שיהיה לכולם בריאות טובה ואיתנה ושמחה
במבי_ק*

אסתמה של העור

שליחה על ידי במבי_ק* »

גם אצלנו היעלמות של האטופיק (אולי זה עונתי? כולם פה חוגגים :-P). אני אספר מה היה אצלנו, אולי יעזור למישהו.

אצל הגדולה - מטופלת בהצלחה גדולה בהומאופתיה. שיפור הדרגתי שנכנס למה שאפשר לכנות - מצב יציב וטוב, בלי נפילות כבר כמה חודשים. מאוד מרוצים, יש תוצאות.

הקטן - יש לו עור מעולה והיה בלתי צפוי לחלוטין שיצטרף לסובלים מאטופיק. אבל פתאום, זה פשוט התחיל. והתפשט מאוד מהר, והיה לו את הזן המגרד וזה התחיל להיות מטריד ורציני. זה הלך והידרדר עד שעשינו כמה דברים במקביל ותוך שלושה ימים זה חלף לגמרי (אחרי בערך חודש שזה רק הלך והידרדר). ואלה הדברים:
  1. הילד הפסיק לשתות מים מעצמו והוא בקושי יונק, אז התחלנו להכין לו תה. התה שהכנו נקרא רויבוס (או רדבוש) והוא ידוע כבעל סגולות מרפא (תה שגדל רק בדרום אפריקה). אנחנו שותים את התה הזה ממילא ודענו שהוא אורגני וללא קפאין (או תאאין או איך שקוראים לזה) אז התחלנו לתת לו לשתות תה כזה, בלי סוכר, עם חלב אורז.
  2. עד אותו רגע הוא היה שותה כל יום חלב סויה עם דגני הבוקר. הפסקנו עם זה ועברנו באופן מוחלט לחלב אורז.
  3. היתה לו מחלת חום גבוה.
אז מה המסקנות האפשריות?
  1. שייבוש מדרדר את המצב והרבה נוזלים משפרים (הוא התחיל לשתות המון)
  2. שלתה רויבוס יש סגולות מרפא גם של אסתמה של העור
  3. שהילד היה אלרגי לחלב סויה (למרות שהרבה זמן הוא שתה, כמויות אוד קטנות בכל פעם, ולא קרה כלום. אבל אינטואיטיבית ואפילו בלי קשר למחקרים האחרונים הרגשנו שזה לא טוב לו).
  4. שמחלת החום ניקזה החוצה כלמיני דברים...
על תה רויבוס אפשר לקרוא עוד כאן:

www.ocha.co.il

http://www.ocha.co.il/SiteFiles/1/5/607.asp
אביבה*
הצטרפות: 05 יוני 2004, 23:49

אסתמה של העור

שליחה על ידי אביבה* »

לצערי אנחנו עמוק בפנים בתי סובלת מאסטמה של העור מגיל שנתיים והיום היא בת תשע ועדיין סובלת ,אצלי ההתפרצות הראשונה היתה בגיל 26 וזה היה לפני 7 שנים אני סובלת רק בכף יד ימין ובתי בחלקים גדולים בכל הגוף .
ניסינו כבר המון דברים ממשחות שונות עם ובלי קורטיזונים ,שמנים,דיקור סיני,טיפול הומוהופטי וכמובן את הרופאים בקופ"ח והפרופסורים הגדולים בהדסה עין כרם בי-ם,אני לא יכולה להגיד שמצאנו פתרון, יש שעוזרות לתקופה וזה חוזר .
אתמול שמעתי על טיפול שעדיין לא נתקלתי בו ואשמח לקבל התיחסות עם משהוא שמע-טיפול לתקופה ממושכת באנטיביוטיקה -דורה ביוטיק-ל5-6 חודשים רצוף?
שיהיה לכולם רק בריאות
שילת*
הצטרפות: 12 ספטמבר 2005, 19:54

אסתמה של העור

שליחה על ידי שילת* »

ביתי בת 8 סובלת ממחלת אטופיק ואלרגיה לדגים בתקופה האחרונה היא הגיע למצב שבו היה מאוד קשה לנו לייצב אותה מבחינת הגרד והפצעים בכיפולים ניסינו גם את השיטה ההומופטית שעולה הרבה ולא עזר כל כך, אני חושבת שיש לנסות את שני הטיפולים ביחד שזה מה שעזר לנו שבשבוע האחרון וראינו שיפור ניכר לטובה רחצנו אותה בסבון שנקרא סבתא גמילה ומרחנו אותה במשחת לחות ווזלין קאר טהור מומלץ מאוד הוספנו את האלידל והסטזין והמצב התייצב מקווים לבשורות טובות והחלמה מהירה ולשנה טובה לכולם
סבתא_לשמונה*
הצטרפות: 02 יוני 2005, 20:32
דף אישי: הדף האישי של סבתא_לשמונה*

אסתמה של העור

שליחה על ידי סבתא_לשמונה* »

עוד בזמן הטורקים היה ידוע שרחיצה ב-חמת גדר טובה לאקזמה של העור וזה ראיתי עוד אצל אימי (כמובן בזמן מאוחר יותר..). פעם בשנה בערך ביוני, היתה מופיעה לה אקזמה קשה על הידיים. ממש נזל דם, היא היתה נוסעת לשבועיים לרחצה ושנה שלמה היה לה שקט.
אני סבלתי עוד מילדות מאקזמה, פרונקלים ושעורות. טיפלו בהקרנות רנטגן לידיים, באנטיביוטיקה לשעורות ולפרנקלים ואף פיתחו לי אוטווקצינה ממוגלת השעורות שקיבלתי ב-10 זריקות. כל טיפול עזר באופן זמני.
בגיל 27 התפתח לי קרבונקל על הכתף שכירורג נאלץ לפתוח ועברו כמה שבועות עד שנרפא. הכרורג שאל אותי: גברת, יש לך סוכר? אמרתי שאינני יודעת ומסרתי בדיקות. לא מצאו סכרת. 3 שבועות לאחר מכן התחיל עוד פרונקל. נזכרתי במה שאמר הכרורג והחלטתי לא לשים סוכר בקפה. מעבר לסוכר הזה אף פעם לא אכלתי ממתקים. טענו שאני ילדה מופרעת - מי שמע על ילדה שאינה אוהבת גלידה?
3 ימים אחרי שהפסקתי לשתות עם סוכר הפרונקל התחיל להתכווץ והאקזמה נעלמה ומאז ועד היום הזה לא ראיתים שנית וגם לא את השעורות... כנראה שכבר בילדות היה לי מנגנון אזהרה מסוכר. זו איננה סכרת. אני אוכלת עמילנים ללא הגבלה. אני מניחה שזו אלרגיה לסוכר. ידוע שסובלים מאקנה צריכים להימנע מסוכר. לי. למזלי, עם כל שלל הצרות האחרות אקנה לא היתה.
אז כדאי לכם לבדוק את נושא הסוכר ואת חמת גדר.
סבתא_מתנות*
הצטרפות: 28 אוגוסט 2003, 14:46
דף אישי: הדף האישי של סבתא_מתנות*

אסתמה של העור

שליחה על ידי סבתא_מתנות* »

סליחה על הבורות: האם אטופיק דרמטיטיס = פסוריאזיס?
פלוני_אלמונית*

אסתמה של העור

לבני בן השלושה חדשים יש אסתמה של העור שמתבטאת בעיקר בלחיים מאוד אדומות ומעין פריחה מלוות ביובש. לאחר שניסיתי משחות ושמנים שונים כגון: אה דרמה, וולדה, ביפנטן, משחה משמן זית, שמן קלנדולה ושמן זית , דיברתי עם רות פדידה שאצלה עברתי קורס הכנה ללידה והיא גם מתמחית בשמנים ובהכנת משחות ופרחי באך והיא הכינה לאמיר משחה אישית על סמך שאלות ספציפיות שהיא שאלה אותי לגביו וראו זה פלא, מצב הלחיים השתפר להפליא כבר מהפעם הראשונה שמרחתי את המשחה. אני מאוד ממליצה לנסות !!! רות- 050-8779283
שליחת תגובה

חזור אל “צ'יק צ'ק”