ארוחת צהריים

א_ל_א_ן*
הצטרפות: 12 דצמבר 2004, 15:51
דף אישי: הדף האישי של א_ל_א_ן*

ארוחת צהריים

שליחה על ידי א_ל_א_ן* »

מדובר בדף שאני מקווה שימשוך את המשתתפים באתר לתרום משיטות התארגנות, דרך תפריטים, (אולי עם ציון של ערך תזונתי.)
אפשר כמובן לגלוש מארוחת צהריים, גם לארוחות אחרות וגם לארוחות ביניים.

כך החלטתי לפתוח את הדיון,
_נדמה לי שהילדים שלי לא אוכלים מספיק.
ביום ששי הם היו אצל אמא שלי וזה ממש דבר נדיר מידיי. בכל אופן הם אכלו שם שניצל ופירה ותפוחי עץ מבושלים לקינוח.
אנחנו נורא מקפידים, בעיקר בחורף, על תזונה בריאה. מחלות חורף והתזונה בגן ?
אני פותחת דף שעוסק בכל ההתארגנות הגדולה של המטבח במשפחה.
ארוחת צהריים?_
א_ל_א_ן*

ארוחת צהריים

שליחה על ידי א_ל_א_ן* »

כולי תקווה שהנושא מספיק אטרקטיבי.
תולעת_חיים*
הצטרפות: 14 דצמבר 2005, 10:43

ארוחת צהריים

שליחה על ידי תולעת_חיים* »

היי אליאן, לשאלתך - מאוד אטרקטיבי, לפחות לעניות דעתי, גם אני כל יום (או יותר נכון כל בוקר (-; ) חושבת: מה נכין היום
לארוחת צהרים/ערב שלנו....שיהיה גם טעים וגם בריא.....<לאחר קריאה של הכל נראה שלא כל כך הולך לי בזה.....>

אצלנו בד"כ בבוקר כל אחד אוכל מה שמתאים לו (בד"כ נס+עוגיות חוץ מהקטנטונת שלוגמת את התמ"ל שלה ברעבתנות)
צהרים - מיכוון שגם בצהרים אנחנו לא יחד אז כל אחד אוכל משהו אחר ובשעה 16:00 שאני חוזרת עם הקטנטונת אני
מכינה לנו משהו קל שיחזיק עד ארוחת הערב (לרוב זה סנדוויץ שגם הקטנה יכולה לאכול עם חומוס/אבוקדו)..או.......ועכשיו ארוחת הערב היא הכי כפית אצלנו בייחוד בגלל שאז כולנו יחד (אני אישי והציפציף הקטנה שלנו) ואז תלוי במצב רוח, בכוח שנותר לנו להשקיע בהכנת הארוחה ובמה אכלנו קודם בד"כ זה נע ממג'דרה, דרך פסטה עם שניצל טבעול ועד לארוחת גבינות/טוסט/סלט טונה....זהו....לא נראה משהו שכדאי לקחת ממנו רעיונות (-;
פרא*
הצטרפות: 01 ינואר 2006, 16:46

ארוחת צהריים

שליחה על ידי פרא* »

אנחנו אוכלים הכל. לפעמים מרק מסוגים שונים, בעיקר מרק ירקות אבל לא רק, לפעמים כרוב אדום על אורז או פתיתים, עם או בלי נקניקיות חתוכות,לפעמים טבעולים שונים, לפעמים שניצלים מוכנים, צ'יפס אפוי בתנור וטבעות בצל, לפעמים "פולקה", לפעמים חזה - עוף, לפעמים נזידי - שורשים על מצע פתיתים או אורז. האחרון הוא הלהיט אצלנו כרגע, אבל הכל הולך, מכל המינים ומכל הסוגים.
(והכי טעים זה הקינוחים שמתווספים לעיתים, כמו גלידה או ג'לי עם פירות חתוכים.)
א_ל_א_ן*

ארוחת צהריים

שליחה על ידי א_ל_א_ן* »

_נדמה לי שהילדים שלי לא אוכלים מספיק.
זו תכונה בסיסית של אמא יהודיה, לדעתי...
תפוחי עץ מבושלים זה הרע במיעוטו. מוטב זה מאשר ארגז קרמבו_

אימהות שנותנות ב5 אחה"צ במבה, מרגיעות את הרעב אצל הילד. לא שאני חושבת שזה מזין, אבל זה משביע אצלינו חוץ מ- בייגלה אין, בייחוד בחורף, עזרה בהזנת הילדים מדודה אוסם.
כשהילדים חזרו מאמא שלי, הם הביאו איתם בכלי את מה שנשאר שיהיה להורים, או ליום המחרת. הבת שלי האמצעית רצתה, בתוקף, שניצל לארוחת הבוקר, התפשרנו על פירה בבוקר. את השניצל הם אכלו בשתיים בצהריים, ואנחנו, ההורים, אכלנו רק ב5 דגים.
מה היה קורה אם לא היו לי את השניצלים האלו ב2 .
א_ל_א_ן*

ארוחת צהריים

שליחה על ידי א_ל_א_ן* »

ואתמול הבן שלי צעק, כשהוא ראה את העוף שהוצאתי מהפריזר, בשביל מרק עוף, הוא צעק-
אני רוצה בשר.
חשבתי להכין פעם בשבוע סיר של כדורי עוף ברוטב עגבניות, ולהקפיא ואז אני יכולה להוציא במהלך השבוע מנת עוף לחובב הבשרים הקטן. הבנות יגידו לי על זה איכס. אז מבעוד מועד אני אתן רק לו.
חוץ מזה גם השיריתי עדשים חומים שאני אכין היום. חלק לפריזר להמשך השבוע, חלק למקרר.

למשל, מה אפשר לאכול בבוקר, שהוא גם מזין ממש, נותן תוכן, וגם מהיר לפני שיוצאים מהבית.
פרא*
הצטרפות: 01 ינואר 2006, 16:46

ארוחת צהריים

שליחה על ידי פרא* »

אגב עדשים - אורז ועדשים חומים (מג'דרה) זה גם טעים, גם בריא וגם משביע.

ולגבי ארוחת הבוקר, אולי אפשר למרוח פרוסות לחם לבן או שחור בממרחים כמו אבוקדו, גבינה לבנה, חמאה, ריבה וכו', או להניח פרוסת גבינה צהובה מעל. זה לא לוקח המון זמן, וזה בריא, בייחוד לחם שחור.
מיצי_החתולה*
הצטרפות: 21 פברואר 2005, 22:27
דף אישי: הדף האישי של מיצי_החתולה*

ארוחת צהריים

שליחה על ידי מיצי_החתולה* »

אם לא כריך, שזה באמת מהיר ומזין, מה עם דייסות? לוקח 5 דקות להכין, ואם ממש אין כוח, אפשר להכין לילה קודם ולחמם בבוקר. אצלנו אוהבים דייסות קוואקר וגם אורז.
פלוני_אלמוני*
הצטרפות: 14 אוגוסט 2001, 19:35
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמוני*

ארוחת צהריים

שליחה על ידי פלוני_אלמוני* »

חבר'ה יש את משבר במטבח וגם דיונים לצד משבר במטבח
אולי כדאי לחבר לשם?
ואולי לא. מה שבא לכם. לדעתי יש בדף ההוא מקום גם לשיחות ולא רק לרעיונות בני שורה אחת, רק תקפידו להדגיש את שם המאכל (עם כוכבית צמודה מכל צד) שמי שמחפש רעיונות לארוחת צהריים יוכל לרפרף ולמצוא. (ואם לא מצאתם אותו סימן ששם הדף שם לא כל כך מעיד על תכנו...למרות שקולע להלך הנפש של הטבח המיואש)
לוטם_מרווני*
הצטרפות: 27 דצמבר 2003, 21:55
דף אישי: הדף האישי של לוטם_מרווני*

ארוחת צהריים

שליחה על ידי לוטם_מרווני* »

הבת שלי מבקשת שניצל לארוחת בוקר. בגלל שאני רק חצי פולניה פנאטית אני נותנת לה. בכלל לפי הרפואה הסינית צריך בבוקר לאכול אוכל חם ובצהריים משהו קר וקליל ובערב שוב חם ומשביע. ואז שניצל לא. בוקר הגיוני מאוד, וגם לא. ערב איזה מרק ירקות, ובצהריים משהו רענן כמו סלט חי.
א_ל_א_ן*

ארוחת צהריים

שליחה על ידי א_ל_א_ן* »

יש לי הרבה מה לספר, אבל עכשיו יותר מידיי מאוחר בשביל לכתוב על אוכל.
א_ל_א_ן*

ארוחת צהריים

שליחה על ידי א_ל_א_ן* »

מדובר בהתנהלות שמרכזה אוכל.
זאת אומרת המשפט- איזהו חכם הרואה את הנולד, או- מי שטורח בערב שבת אוכל בשבת. הם משפטי מפתח בהתנהלות.
זאת אומרת- מה למדתי-
להכין מנה כפולה של כל מה שניתן להקפיא.
למשל- עדשים. סיר אחד לעכשיו. כלי פלאסטיק לעוד חמישה ימים.
באותו היום אני צריכה להוסיף רק תוספת של אורז או של תפוחי אדמה. וירקות חיים
דבר כזה כבר מעודד אותי ממש.

קציצות - (הפעם לא הקפאתי- לא נורא.) אבל בדרך כלל חצי כמות בפריזר חצי כמות לאותו יום ולזה שאחריו.

עכשיו למשל- אני הולכת לשים על הגז ביצים קשות שיהיו לי מוכנות כבר לארוחת הערב.
א_ל_א_ן*

ארוחת צהריים

שליחה על ידי א_ל_א_ן* »

מישהי יודעת אולי מה ההשלכות של: לרחוץ מראש ולייבש(אם יודעת איך הכי טוב לייבש- הצעה תתקבל בברכה.)
עגבניות- לרחוץ איך שהן מגיעות מהשוק.
תפוחים
מלפפונים
פלפל אדום

לרחוץ אותם מראש יכול להפוך אותן ליותר זמינות.
???
א_ל_א_ן*

ארוחת צהריים

שליחה על ידי א_ל_א_ן* »

עוגיות בריאות
דברים מעניינים יש כאן
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

ארוחת צהריים

שליחה על ידי פלונית* »

נדמה לי שרחיצה מקצרת את "זמן המדף" שלהם. לא בטוחה. אני רוחצת חלק והשאר לא שטוף למקרר. בטוח יש משהו כיפי ומזמין כשהם רחוצים ומונחים בסלסילה על השיש, ואז הילדים חוטפים מהם כמו ממתקים. מהמקרר בחיים לא יוציאו ירק ויאכלו.
א_ל_א_ן*

ארוחת צהריים

שליחה על ידי א_ל_א_ן* »

זה בעצם מה שאני עושה בסופו של דבר גם. וזה ממש מעודד. פתאום כולם יושבים עם תפוח שלם ביד ואוכלים. כיף.
א_ל_א_ן*

ארוחת צהריים

שליחה על ידי א_ל_א_ן* »

הרבה זמן חיפשתי מן מאפה שנעים לאכול אותו מלוח. או לפחות לא מתוק.
_מצאתי.
אני מכינה משהו שבטח כבר כולן מכינות אותו כבר שנים.
לחם, עדיף כמובן מלא עליו זעתר, שמן זית כמה דקות בתנור ויוצא מעדן.
פעם נשארו שניים, שמרתי בשקית לארוחת הבוקר וגם טעים קר._
א_ל_א_ן*

ארוחת צהריים

שליחה על ידי א_ל_א_ן* »

אני הולכת להכין סלט כרוב, וסלט גזר.
וקוסקוס.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

ארוחת צהריים

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

אני מחפשת רעיונות לתפריטים לכול השבוע כמו ש fly lady מציעה.אוכל נורמאלי זול ומשביע רצוי שיהיה גם בריא למישהו יש רעיון? דבר נוסף- גם גבר רעב צריך לאכול את זה. ומרקים בקיץ לא עושים לו את זה...
א_ל_א_ן*

ארוחת צהריים

שליחה על ידי א_ל_א_ן* »

אוכל נורמאלי זול ומשביע רצוי שיהיה גם בריא.

למשל, עכשיו שבת.
מוכנים : סלט גזר, ארמה ריטה (ריטה המסכנה) = לחם מטוגן.
סלט טונה עם מלפפונים ופסטה מעורבבים בשמן זית.
ואני רגועה, עד 4.00 לא נהיה רעבים. כל אחד יכול לאכול מה שבא לו.
א_ל_א_ן*

ארוחת צהריים

שליחה על ידי א_ל_א_ן* »

אם אתם מאלה שאוהבים קטניות אז שעועית לבנה ברוטב עגבניות עם בצל וגזר על האש, עונה על הדרישה.
נזיד עדשים חומים.
אני (כבר ציינתי למעלה) מכינה כמות כפולה ומקפיאה. ככה יש לי "הפתעה" באמצע השבוע.
קוראת*
הצטרפות: 26 מאי 2003, 23:12

ארוחת צהריים

שליחה על ידי קוראת* »

שיטת שנשמעת טובה בעיני היא להכין תבשיל כלשהו (קטניות, פחמימה, ירק) לדוגמה: שעועית, אורז, גזר, דלעת, רוטב עגבניות. התבשיל יכול להישמר במקרר מס' ימים לדעתי, וכך ניתן להוציא מנה בריאה וממלאת שכזו בכל פעם וזה חוסך הרבה זמן, באלאגן... :-)
עוד טיפ זה לדאוג שתמיד יהיה ירק כלשהו בצד. לא חייב סלט, אפשר אפילו עגבניה, פלפל או מלפפון חתוכים. זה כבר מהווה איזה חלק (שהוא גם ככה נחוץ וחשוב) בארוחה.
ובכלל, אני ממליצה ללכת על קטניות. יש להן ערך תזונתי גבוה. :-)
אנונימית_מקווה_שאין_ניק_כזה*
הצטרפות: 07 פברואר 2016, 18:54

ארוחת צהריים

שליחה על ידי אנונימית_מקווה_שאין_ניק_כזה* »

אני זו שקראה לעצמה קוראת. מאחר והתוודע לי שישנה משתתפת וותיקה עם ניק כזה, (קור את) אני מבקשת לא להתייחס.
אמא_ל6_ילדים_בררנים*
הצטרפות: 19 אוקטובר 2020, 21:17

ארוחת צהריים

שליחה על ידי אמא_ל6_ילדים_בררנים* »

שלום אשמח אם יש למישהו לנדב לי כמה מתכונים לילדים לכל מיני ארוחות; בוקר, צהרים וערב. כמו שמבינים משמי הילדים בררנים ולכן לא אטריח אתכם לכתוב מתכונים עם דברים שבמילא לא אעשה.
הילדים לא אוהבים:
בטטה, קישואים, חומוס, חציל, אפונה, סלק, טונה, בצל, טחינה, גמבה, איטריות, שעועית ירוקה, דג מסוגים: מושט, נסיכה ועוד כמה, בקר, עוף, ועוד הרבה שלא אפרט. את הדגים לא אוהביםכלל מהסוגים שציינתי והבקר והעוף רק לפי מתכונים שניסיתי וניסית 5 או6... ממש מקווה שתעזרו. ואם יש אז מתכונים כמה שיותר קלים כי אני חושבת שהבעיה בי ולא בהם.... ממש גרועה במטבח...
שקטה*
הצטרפות: 25 ספטמבר 2012, 14:14

ארוחת צהריים

שליחה על ידי שקטה* »

יש לך מחבת פסים?
ואולי תגידי איזה מרכיבים הם כן אוהבים כדי שיקל עלינו לחשוב מה כן יכול להתאים. למשל גזר כן?
אמא_ל6_ילדים_בררנים*

ארוחת צהריים

מחבת פסים - יש. גזר - לא ממש אוהבים אבל אוכלים כשאין משהו אחר.
אוהבים: מלפפון, עגבניה, קולורבי, תפו"א, זיתים, ביצים, חסה בלבד ולא עלים אחרים למינהם (כוסברה וכד), לחם לבן, פירות הדר מכל הסוגים, גבינות, עוגות, עוגיות וכמובן כל הממתקים החטיפים והשוקולדים למינהם.
כמעט כל יום אנחנו אוכלים פסטה, קוסקוס (נזכרתי! חייבת מתכון לפתיתים תמיד נדבקים לי).
בלבוסטה*
הצטרפות: 04 יוני 2008, 13:16

ארוחת צהריים

שליחה על ידי בלבוסטה* »

פשטידת מעקודה מכירה?
הם אוהבים פשטידות? או כאלה קטנות אישיות ניסית?
בפשטידההזו אי אפשר ליפול ויקל עלייך להכין כמות ולהגיש בכל פעם משהו שונה. על בסיס זיתים ותירס גם אפשר עם גבינות ותפוחי אדמה.

בכל מקרה תחפשי מעקודה בגוגל - זו פשטידה שעשויה מהמרכיבים שאמרת שהם אוהבים אולי רק להוריד את האפונה.
שקטה*
הצטרפות: 25 ספטמבר 2012, 14:14

ארוחת צהריים

שליחה על ידי שקטה* »

אפשר להכין חזה עוף חתוך לקוביות במרינדה של טיפה שמן שומשום, שמן זית, פפריקה, לימון ורוטב סויה. או תיבול אחר לפי הטעם. אחרי שזה ישב בקערה עם הרוטב לפחות חצי שעה (עדיף יותר), פשוט זורקים את זה למחבת פסים חמה. לא צריך שמן כי יש כבר במרינדה. מוכן תוך כמה דקות. אני מוסיפה לזה בצל אבל אמרת שהם לא אוהבים.

אפשר להכין אטריות אורז מוקפצות עם ירקות שכן אוהבים (גזר וברוקולי למשל, לא ציינת אם ברוקולי כן) ועם עוף. לגוון קצת מהחיטה למיניה.
סליחה, אחרי שכבר כתבתי ראיתי שהם לא אוהבים איטריות אבל אולי כשהן מוגשות בצורה שונה כן יאהבו? לא יודעת איזה איטריות ניסית להכין ולא אהבו.
מה שגם הולך טוב אצלנו זה אורז מוקפץ, כלומר לוקחים אורז שכבר בושל (הכי טוב אורז מלפני יום או יומיים), מחממים קצת שמן רגיל + טיפה שמן שומשום, ומטגנים בתוכו כמה ביצים טרופות. את החביתה שנוצרה מוציאים מהמחבת וחותכים לחתיכות קטנות יחסית. אחר כך מטגנים קוביות גזר, בדרך כלל יש בזה אפונה אבל הם לא אוהבים אז אפשר במקום זה גרגרי תירס, אולי קצת ברוקולי. לא לטגן יותר מדי, רק להזהיב קצת את הכל. אחר כך מוסיפים את האורז והחביתה החתוכה ושמים רוטב סויה, רוטב דגים או טריאקי, אפשר גם קצת מירין (רוטב אסייתי מתקתק) וקצת ליים או חומץ אורז יפני. אבל גם רק עם הסויה והטריאקי זה טעים, בעיקר אם הוספת קצת שמן שומשום. הילדים שלי טורפים את זה.

הם אוהבים שורש פטרוזיליה?
בלבוסטה*

ארוחת צהריים

שליחה על ידי בלבוסטה* »

שקטה מה את עושה לילדים עם המחבת פסים?
והאם קל לנקות אותה?
אני יודעת שצולים בעיקר חסה עוף סטייקים ודגים, אבל ילדים אוהבים את זה ככה?

אמא לשישה -
תשמעי משהו נוסף שחשבתי עליו.
שישה ילדים שיהיו בריאים סו לא משפחה ממוצעת ובטח הגילאים והבררנות שונה.
זה ממש לא פשוט לדאוג שכולם יאכלו תמיד כל מה שתגישי.
זה יכול לקרות רק אם יהיה יותר מגוון. ומגוון זו הרבה עבודה.
את כותבת על כולם שכולם לא אוהבים רשימה של מזונות.
זה לא הגיוני שכולם לחלוטין לא אוהבים את אותם הדברים. המחשבה הזו באמת מצמצמת אפשרויות ובייחוד כשאת אומרת שאת לא בשלנית.
אז רעיון שעלה לי - אני מציעה להכין את מה שבטוח הרוב אוהבים ולצד זה בכל ארוחה משהו חדש נוסף מאותו תהליך בישול אבל עם טעמים אחרים. זה יכול להרחיב את מגוון האפשרויות לאורך זמן.
לא חייבים להתאמץ בייחוד כשיש לך בטח ידיים עמוסות עם שישה :-)
למשל - בשר טחון. הכי קל בעולם מתכונים עם בשר טחון.

קודם כל המבורגרים שזה הכי פשוט. קצת שמן, מלח, ליצור צורה דקה (כדי שייצרב מהר) ולמחבת.

באותה הזדמנות את חותכת בצל, שום מטגנת. מוסיפה רסק עגבניות ואחכ בשר טחון עם תבלינים (למרות שגם בלי שום תבלין אלא רק קצת מלח וכפית סוכר יספיקו) - ויש לך רוטב בולונז שיילך טוב עם פסטה או ככה.
יש ילדים שאוהבים לאכול אותו ככה.

וכמובן קציצות - מבושלות או מטוגנות רק שקציצות זו עבודה.

ובכל מקרה גם שתי אפשרויות שתגישי יגדילו סיכוי שהרבה יאכלו מזה.

אפשרות נוספת זה סיר שהוא ארוחה שלמה - ואז אפשר שני סירים דומים לגמרי אבל עם מגוון גדול יותר.

מתכון לעוף שילדים אוהבים - בצל או שנים חתוכים גס לטיגון אח''כ מוסיפים כרעיים על הבצל לטיגון קל, ואז מוסיפים מים לשעה בערך. בסוף את יכולה לפזר פתיתים או קוסקוס מעל למעלה במים שנותרים (או להוסיף עם) ולהשאיר בבישול נוסף עשר דקות.
אצלי לא אוהבים צבעים באוכל של תבלינים אז אני אפילו לא מוסיפה תבלינים כמעט מלבד מלח.
בסיר אחר את יכולה לעשות אותו דבר עם שום במקום בצל ועם ירקות או אורז במקום פתיתים ועם תבלינים כמו כורכום למי שכן אוכל עם צבע

עוד דבר, ירקות סנפרוסט אם קונים במבצע המחיר סביר. גזר גמדי ילדים אוהבים מבושל, גם שעועית ירוקה ובכלל כל הירקות האלה אפשר את כולם להקפיץ עם בצל או שום ותבלינים לטעמכם. או לזרוק למים רותחים לעשר דקות ולהגיש עם מלח.
אמא_ל6_ילדים_בררנים*

ארוחת צהריים

תודה על המתכונים!!
בלבוסטה
אחפש את המתכון
שקטה
שורש פטרוזיליה - כמו הגזר, לא אוהבים, כשאין משהו אחר ולא אכלו הרבה זמן - אוכלים, אבל לא שהם לא יכולים לסבול את הטעם.
בלבוסטה (מגיבה כעת לתגובה השניה שלך)
_את כותבת על כולם שכולם לא אוהבים רשימה של מזונות.
זה לא הגיוני שכולם לחלוטין לא אוהבים את אותם הדברים. המחשבה הזו באמת מצמצמת אפשרויות ובייחוד כשאת אומרת שאת לא בשלנית._
הגילאים בין 13 ל2, כמובן שהגדול לא אוכל כמו הקטנה.
כשכתבתי מה הם לא אוהבים לא התכוונתי שכולם, מהגדול לקטנה לא אוהבים. אם ילד אחד לא אוהב משהו מסויים לא כתבתי ברשימה אבל אם שניים שלושה זה יותר בולט ששלושה לא אוכלים מאשר 1 ואת המאכלים האלו כתבתי.

ושוב תודה לכן על המתכונים!!!
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

ארוחת צהריים

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

היום הכנתי עוף עם אורז בסיר בהשראת בלבוסטה היקרה. הוספתי גם ירקות (קישוא, גזר, דלעת), היה קלי קלות ויצא מהמם (נראה לי, אני צמחונית... אבל התינוק שמח!!!).
בלבוסטה*

ארוחת צהריים

שליחה על ידי בלבוסטה* »

איזה כיף.
זה באמת יותר טעים ככה כשהכל מתבשל יחד.
שליחת תגובה

חזור אל “טלוויזיה”